dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 32
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 802

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Cytat Napisał r19 Zobacz post
    Wihajster.... błagam.... nie wywołuj jblocha.
    Cóż, taka jest prawda, co ja za to mogę.
    A że jego gruntówka działa, to tylko dlatego że to gruntówka
    Niech Radek przede wszystkim powie co ma za maszynę bo jeśli faktycznie no-name rodem z tzw. PRC to nie wróżę sprawnego działania w naszym klimacie.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Cóż, taka jest prawda, co ja za to mogę.
    A że jego gruntówka działa, to tylko dlatego że to gruntówka
    Niech Radek przede wszystkim powie co ma za maszynę bo jeśli faktycznie no-name rodem z tzw. PRC to nie wróżę sprawnego działania w naszym klimacie.
    czyli jak mam twoją wypowiedż rozumieć - chińska gruntowa nie jest beee?
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał r19 Zobacz post
    Wihajster.... błagam.... nie wywołuj jblocha.
    Ja mam gruntową i jak na rzazie drugi sezon grzeje -a między gruntową nawet chińską a powietrzną nawet markową jak widać po wpisach inwestorów ,,nabitych' w PC pw 'duuuża różnica .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Że jak? Przypuszczam że masz monoblok, ale nawet jeśli tak, to przecież sama woda grzewcza nie nagrzewa bezpośrednio parownika!
    No tak, blad logiczny
    Jak sie pobawie ustawieniami odszraniania to dam znac jak poszlo - na razie sporobujemy odlodzic wymiennik plynem odmrazajacym.

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Ja mam gruntową i jak na rzazie drugi sezon grzeje -a między gruntową nawet chińską a powietrzną nawet markową jak widać po wpisach inwestorów ,,nabitych' w PC pw 'duuuża różnica .
    Tak, jest duza roznica - w cene instalacji. Oraz dla niektorych w ogole problem z instalacja z powodu malego podworka. Mnie wyszlo, ze warto zaryzykowac w powietrznego chinczyka majac w alternatywie gaz z cholernie droga instalacja lub wegiel zabierajacy jedno pomieszczene (o koniecznosci palenia nie wspomianajc).

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    Ja mam gruntową i jak na rzazie drugi sezon grzeje -a między gruntową nawet chińską a powietrzną nawet markową jak widać po wpisach inwestorów ,,nabitych' w PC pw 'duuuża różnica .
    Jaki cop ma ta sama sprężarka pracująca w zakresie skraplanie 55oC parowanie -5oC (pompa gruntowa z tanią podłogówką) i w zakresie skraplanie 40oC parowanie -20oC (np powietrzna z dobrą podłogówką) praca wykonywana przez sprężarkę taka sama podniesienie temp. gazu o 60oC - tak nie wdając się w szczegółowy opis.
    i nie mylić temp. parowania z temp. dolnego źródła

  6. #6

    Domyślnie

    Radkowi zatem nie odszrania a nie ze brak defrostow. Skucha.
    Pyxis, farelke Ci zaproponuje pewnie
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  7. #7

    Domyślnie

    Chinczyk, chinczyk... rozumiem, ze zasada dzialania chinskiej pompy jest inna niz europejskiej? OK, a na powaznie - myslicie, ze starczy zwiekszyc czas odmrazania?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekNet Zobacz post
    a na powaznie - myslicie, ze starczy zwiekszyc czas odmrazania?
    To jest właśnie sedno sprawy: temat odszraniania powinien być załatwiony przez algorytm sterownika. Klient ma kombinować z parametrami odszraniania "ręcznie" i sam sobie programować czasy (?!)
    Klient powinien najwyżej zająć się ustawieniami po "ciepłej" stronie ustrojstwa...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    To jest właśnie sedno sprawy: temat odszraniania powinien być załatwiony przez algorytm sterownika. Klient ma kombinować z parametrami odszraniania "ręcznie" i sam sobie programować czasy (?!)
    Klient powinien najwyżej zająć się ustawieniami po "ciepłej" stronie ustrojstwa...
    Pompa to Meeting MD18. Pomijam na razie kwestie kosztow ogrzewania (bo nie mieszkamy, bo dom nieocieplony itd), ale do -16 st cieplo na podloge szlo, wiec funkcje swoja spelnia. I jedyny problem (tfu!) to to obladzane w okolicach 0st.
    I prawde mowiac, placac za nia 1500e, czyli mniej niz za kociol weglowy w podajnikiem, jestem w stanie bawic sie z ustawieniami wlasnorecznie. Narzekac bede jesli ewentualnie padnie wczesniej niz po 5 zimie

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    tak jest
    ja tak przy okazji zgłaszam że u mnie pompa działa ok
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Czas odszraniania jest ustawiony na sztywno czy sterownik bierze pod uwagę zmiany warunków, zauważyłeś jakąś zależność?
    Jeśli możesz to zaobserwuj podczas odszraniania czy po prostu nie zdąża się stopić całość lodu czy defrosty są zbyt rzadkie?
    Wtedy będziesz miał podstawy do jakichś zmian, a w ogóle można częstotliwość defrostów zwiększyć "ręcznie" i czas procesu także?
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Czas odszraniania jest ustawiony na sztywno czy sterownik bierze pod uwagę zmiany warunków, zauważyłeś jakąś zależność?
    Jeśli możesz to zaobserwuj podczas odszraniania czy po prostu nie zdąża się stopić całość lodu czy defrosty są zbyt rzadkie?
    Wtedy będziesz miał podstawy do jakichś zmian, a w ogóle można częstotliwość defrostów zwiększyć "ręcznie" i czas procesu także?
    Problem polega na tym, ze mnie teraz przy pompie fizycznie nie ma, a wczesniej nie wpadlem na to, ze to moze byc blad w ustawieniach sterownika
    Czestotliwosc odszraniania i jego czas mozna zwiekszyc recznie. Nie jestem pewien na 100%, ale te parametry sa ustawiane na sztywno, bez zadnej "inteligencji", tzn przy temperaturze ponizej 0st odszranianie wlaczane jest na X minut co Y minut.
    Jutro poprosze ojca, zeby wylaczyl PC przy dzialajacej pompce obiegowej - moze pomoze.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekNet Zobacz post
    (...)Jutro poprosze ojca, zeby wylaczyl PC przy dzialajacej pompce obiegowej - moze pomoze.
    Że jak? Przypuszczam że masz monoblok, ale nawet jeśli tak, to przecież sama woda grzewcza nie nagrzewa bezpośrednio parownika!
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Idzie odwilż, nie martw się.

    A trochę poważniej, jeśli jest już lód to nie pomoże raczej nic poza długotrwałym ociepleniem wokół pompy, jakiś namiot postaw i duża nagrzewnica. Tylko żeby pożaru nie było...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  15. #15

    Domyślnie

    Jeśli nagrzewnicy brak, to niektórzy zalecają ciepłą wodę. Można np. postawić wiadro z wodą na PC i krótkim wężem polewać parownik (z braku długiego węża i ciepłej wody z domu).
    Pytanie do instalatorów:
    Jaka może być maksymalna temperatura wody do polewania parownika?

    Gdy już pozbędziesz się lodu, to ustaw tak parametry, aby PC sama radziła sobie ze szronem i do oblodzenia parownika nie dochodziło.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tromsø

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tromsø
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    226

    Domyślnie

    Albo i z czajnika.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jaką macie dużą działkę? Pytam, bo gruntowe często wypadają taniej od powietrznych, a zalet nie trzeba już chyba nikomu tłumaczyć.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Powietrzna P 230V 9kw 16tyś (6kw przy -15) a 400v 9kw 20tyś (8,5kw przy -15)

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    kompletna 130m2 ze 100% podłogówka 37k netto P 9kw 230v + 4k 400v 9kw

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    kompletna 130m2 ze 100% podłogówka 37k netto P 9kw 230v + 4k 400v 9kw
    Zdaje się kolego, że czas kupić płatny profil. Twoja działalność przyjęła charakter mocno komercyjny a skoro szukasz tu klientów to nie rób tego z partyzanta...
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 13 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony