dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 157
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    A ja myję jednak te jajka bo wiem skąd pochodzą
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  2. #42

    Domyślnie

    ja z tego samego powodu nie myję

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    ja z tego samego powodu nie myję
    no jak sobie wyobrażę, że odchody zanieczyszczonych zwierząt na nich są .....
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  4. #44

    Domyślnie

    Ja niestety swojej wymarzonej lodówki jeszcze nie posiadam, mam starą zastępczą, ale nie o tym miało być.

    Jeżeli chodzi o zapach z lodówki, to jestem wręcz uczulona... nienawidzę tego zamachu... fuj, ale na szczęście u mnie w lodówce go nie ma dzięki

    zwykłej zwiniętej gazecie

    Wiem, że może kawa się lepiej kojarzy lub te ładne pochłaniacze zapaszków lepiej wyglądają, ale zgnieciona gazeta wyciąga każdy zapach. Używam gazety od bardzo długiego czasu, co pewien czas gniotę nową stronę i wymieniam.

    Naprawdę polecam.

    A co do posiadania lodówki, to moja wymarzona będzie musiała mieć strefę zero - czyli tą szufladę z osobnym ustawianiem temperatury, za często zdarza mi się wyjąć mięso z zamrażarki,a później nie mam czasu go przygotować a bardzo nie lubię jak mi się jedzenie marnuje.

    A mam do Was pytanko odnośnie przechowywania wędlin. Jak ??? W foli, w aluminium, na talerzu, w pudełku??

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    * mycie jaj przed rozbiciem skorupki
    ??????
    Taaak. Szczególnie, że salmonella jest nawet w żółtkach i pojawia się tam zanim kura jajko zniesie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadzialenkaT
    ..................

    A mam do Was pytanko odnośnie przechowywania wędlin. Jak ??? W foli, w aluminium, na talerzu, w pudełku??..................
    Wlasnie w tej szufladzie z temp. ustawiona na 0C w folii, albo w pudelku, a czasem nawet w opakowaniu "sklepowym"

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadzialenkaT
    Ja niestety swojej wymarzonej lodówki jeszcze nie posiadam, mam starą zastępczą, ale nie o tym miało być.

    Jeżeli chodzi o zapach z lodówki, to jestem wręcz uczulona... nienawidzę tego zamachu... fuj, ale na szczęście u mnie w lodówce go nie ma dzięki

    zwykłej zwiniętej gazecie

    Wiem, że może kawa się lepiej kojarzy lub te ładne pochłaniacze zapaszków lepiej wyglądają, ale zgnieciona gazeta wyciąga każdy zapach. Używam gazety od bardzo długiego czasu, co pewien czas gniotę nową stronę i wymieniam.


    Naprawdę polecam.
    chodzi o taką zwykła codzienną gazetę? tez spróbuję

    A co do przechowywania wędlin, to własnie w tej komorze zero jest najlepiej. My nie będziemy mieć tej komory, więc zostają mi plastikowe pojemniki.
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  8. #48

    Domyślnie

    Mnie ciągle męczy temat przechowywania zup

    Czy myslicie, że w takich pojemnikach, byłoby wygodnie i bezpiecznie dla zupy i "otoczenia"

    To ma 700 ml (3 x 700 ml)


    To ma 1 l, 1,5 l, 2 l


    To pojemniki z tej strony:
    http://www.tupperware.pl/today/1544.html

    Na tej stronie w zakladce "serwowanie" są jeszcze większe okragle pojemniki - nawet 3,2 l, 3,5 l. Jest napisane, że mozna ich uzywac równiez do przechowywania.

    zobaczcie C24 w częsci "Perły stołowe"
    i C82 w części "elegancja"

    Co o nich myslicie?
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    IMO pojemniki na zupę to najlepiej takie co można wkładać do mikrofalówki i w dodatku nie za duże. Takie, żeby zawartość podgrzać w całości i naraz zjeść.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    IMO pojemniki na zupę to najlepiej takie co można wkładać do mikrofalówki i w dodatku nie za duże. Takie, żeby zawartość podgrzać w całości i naraz zjeść.
    no tak, ale ja nie korzystam z mikrofalówki
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał morfeusz1
    Cytat Napisał JoShi
    IMO pojemniki na zupę to najlepiej takie co można wkładać do mikrofalówki i w dodatku nie za duże. Takie, żeby zawartość podgrzać w całości i naraz zjeść.
    no tak, ale ja nie korzystam z mikrofalówki
    No to mi by się nie chciało z okrągłego garnka przekładać do okrągłego pudełka i z powrotem. Trzy razy więcej mycia. W imię czego?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał morfeusz1
    Cytat Napisał JoShi
    IMO pojemniki na zupę to najlepiej takie co można wkładać do mikrofalówki i w dodatku nie za duże. Takie, żeby zawartość podgrzać w całości i naraz zjeść.
    no tak, ale ja nie korzystam z mikrofalówki
    No to mi by się nie chciało z okrągłego garnka przekładać do okrągłego pudełka i z powrotem. Trzy razy więcej mycia. W imię czego?
    O tym samym pomyslalam .

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał morfeusz1
    Mnie ciągle męczy temat przechowywania zup

    Czy myslicie, że w takich pojemnikach, byłoby wygodnie i bezpiecznie dla zupy i "otoczenia"

    To ma 700 ml (3 x 700 ml)


    To ma 1 l, 1,5 l, 2 l


    To pojemniki z tej strony:
    http://www.tupperware.pl/today/1544.html

    Na tej stronie w zakladce "serwowanie" są jeszcze większe okragle pojemniki - nawet 3,2 l, 3,5 l. Jest napisane, że mozna ich uzywac równiez do przechowywania.

    zobaczcie C24 w częsci "Perły stołowe"
    i C82 w części "elegancja"

    Co o nich myslicie?
    Moja mama używa pojemników Tupperware od b.dawna. Są naprawdę rewelacyjne, jedyny ich minus to cena. Pojemniki mają na wieczku niewielkie wybrzuszenie, po jego naciśnięciu i odchyleniu wieczka wypuszcza się nadmiar powietrza, przez co wszystkie produkty dłużej zachowują świeżość. Używamy ich to przechowywania wędlin, serów, itp. Zup raczej nie przelewamy z garnków (strata czasu na mycie).

    Pozdrawiam
    Na początku dłuuuugiej drogi...

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał i Magda
    Pojemniki mają na wieczku niewielkie wybrzuszenie, po jego naciśnięciu i odchyleniu wieczka wypuszcza się nadmiar powietrza, przez co wszystkie produkty dłużej zachowują świeżość.
    Może mnie innej fizyki uczyli, ale skąd ten nadmiar powietrza ma się brac i w jaki sposób on sobie sam wyjdzie przez otworek?
    Przeciez jedyna róznica w ciśnieniu jaka powstaje, to po docisnięciu wieczka. Czy to az takie znaczenie ma? Przeciez przy serach i wędlinie i tak mnóstwo pustki wypelnionej powietrezm zostaje, więc ciśnienie wewnątrz pudełeczka wzrośnie minimalnie??? Może przy takich prawie pelnych pojemnikach to sie bardziej zasysa???
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielony_listek
    Cytat Napisał Michał i Magda
    Pojemniki mają na wieczku niewielkie wybrzuszenie, po jego naciśnięciu i odchyleniu wieczka wypuszcza się nadmiar powietrza, przez co wszystkie produkty dłużej zachowują świeżość.
    Może mnie innej fizyki uczyli, ale skąd ten nadmiar powietrza ma się brac i w jaki sposób on sobie sam wyjdzie przez otworek?
    Przeciez jedyna róznica w ciśnieniu jaka powstaje, to po docisnięciu wieczka. Czy to az takie znaczenie ma? Przeciez przy serach i wędlinie i tak mnóstwo pustki wypelnionej powietrezm zostaje, więc ciśnienie wewnątrz pudełeczka wzrośnie minimalnie??? Może przy takich prawie pelnych pojemnikach to sie bardziej zasysa???
    Ja na fizyce się nie znam , wiem tyle, że wędliny w tych pojemnikach można trzymać zdecydowanie dłużej niż w innych plastikowych. A czy to na pewno sprawa odpuszczenia części powietrza, czy nie, to się nie zagłębiam. Pojemniki się sprawdzają, więc wnioskuję, że dłuższa świeżość wynika właśnie z tej pokrywki. Bo niby po co by to robili
    Na początku dłuuuugiej drogi...

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    IMO pojemniki na zupę to najlepiej takie co można wkładać do mikrofalówki i w dodatku nie za duże. Takie, żeby zawartość podgrzać w całości i naraz zjeść.
    To wy zupy odgrzewacie w mikrofali ??? Czy nie wygodniej na kuchence ?
    Odgrzane w mikro potrawy nie tylko mają gorszy smak lecz pozbawia sie ich energii zawartej w pożywieniu. Są to "martwe" potrawy.
    U mnie np. schabowych nikt nie chce jeść z mikrofali, nie nadają się, a odgrzane na patelni są dobre....
    Sporadycznie korzystam z mikrofali, jak nie muszę, to nie korzystam.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  17. #57

    Domyślnie

    My odgrzewamy zupy w mikrofalówce. Ziemniaki podgrzane w mikrofali rzeczywiście nie są smaczne, ale zupy, bigos, wszelkie potrawy mokre dosknale odgrzewają się. Wg mnie nie ma różnicy czy odgrzewam na kuchni elektrycznej czy w mikrofali, żywy ogień to tylko z kuchni gdzie plai się prawdziwy ogień.
    W mikrofali znacznie wygodniej niż na płycie kuchennej.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    Cytat Napisał Ewunia
    ja z tego samego powodu nie myję
    no jak sobie wyobrażę, że odchody zanieczyszczonych zwierząt na nich są .....
    ja nie muszę wyobrażać, bo czyściutkie są
    mam to szczęście, że osobiście znam producenta
    w innym przypadku pewnie bym postępowała jak wy

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał Renia
    Cytat Napisał Ewunia
    ja z tego samego powodu nie myję
    no jak sobie wyobrażę, że odchody zanieczyszczonych zwierząt na nich są .....
    ja nie muszę wyobrażać, bo czyściutkie są
    mam to szczęście, że osobiście znam producenta
    w innym przypadku pewnie bym postępowała jak wy
    To chyba o jajkach było, a producentowi czyli kurze wychodzą z pewnego otworu i nie da się ich inaczej wyjąć

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał Renia
    Cytat Napisał Ewunia
    ja z tego samego powodu nie myję
    no jak sobie wyobrażę, że odchody zanieczyszczonych zwierząt na nich są .....
    ja nie muszę wyobrażać, bo czyściutkie są
    mam to szczęście, że osobiście znam producenta
    w innym przypadku pewnie bym postępowała jak wy
    To chyba o jajkach było, a producentowi czyli kurze wychodzą z pewnego otworu i nie da się ich inaczej wyjąć
    ha ! ha !

    ale może producent-własciciel kur myje te jaja ?????
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony