dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 175
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 3491
  1. #1481
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    eresz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    67

    Domyślnie

    Kol. Jarecki, jakie zmiany w najnowszym sofcie?

  2. #1482

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrAz Zobacz post
    Czy wartość SPAL/POWR w granicach 390 a 400'C jest w porządku ?
    Jak najbardziej, bo jeśli jest zastosowany do Pumy a ta do biopaliwa to pokazuje wtedy temp.
    spalin. Brakuje tu tylko przecinka po drugiej cyfrze. Dla twojej informacji to będzie wtedy 39,0'C.
    Ta wartość jest uniwersalna.

  3. #1483

    Domyślnie

    Niczego nie brakuje. Tak wygląda info ze Spaider'a
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PicsArt_1381219027465.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	217196
    A może powinno wyglądać inaczej ?

  4. #1484

    Domyślnie

    Nie, tak ma wyglądać, tylko jak kolega napisał wyżej ta info SPAL/POWR jest uniwersalna, musisz sobie w głowie dodac przecinek.
    Do cobry jest to odczyt temp. czujnika powrotu, czyli wartość POWR, 39,7st.C
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #1485

    Domyślnie

    Czy wyłączać na dzień C.O. a zostawić tylko włączone C.W.U (mam dwie niezależne pompy - dwa obiegi)? Czy jest to ekonomiczne? Na podwórku ciepło a w domu bardzo gorąco.
    Zmniejszyłem temp. zadaną C.O. na 45'C. C.W.U. 44'C.
    Ostatnio edytowane przez GrAz ; 09-10-2013 o 06:44

  6. #1486
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    GrAz
    w Cobrze masz strefy dla CO i CWU
    możesz zaprogramować tak aby grzał niżej w określonych godzinach lub nie grzał wcale
    to samo tyczy CWU - jeśli w ciągu dnia nikt nie korzysta możesz zrobić STOP dla grzania CWU
    przynosi to oszczędności
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  7. #1487

    Domyślnie

    Wyłączyłem C.O. dzięki Spider'owi.
    Jestem zadowolony z zakupu tego modułu. Co prawda mógłby mieć bardziej rozbudowaną funkcjonalność, ale w tym zakresie jaki oferuje, też jest mi przydatny. W weekend "pobawię się" ustawieniami STREFY i ustawię sterownik według informacji podanych przez Jarecki'ego

  8. #1488
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    eresz

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Lipno
    Kod pocztowy
    87-600
    Posty
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrAz Zobacz post
    Czy wyłączać na dzień C.O. a zostawić tylko włączone C.W.U (mam dwie niezależne pompy - dwa obiegi)? Czy jest to ekonomiczne? Na podwórku ciepło a w domu bardzo gorąco.
    Zmniejszyłem temp. zadaną C.O. na 45'C. C.W.U. 44'C.
    Cytat Napisał GrAz Zobacz post
    Regulator pokojowy mam kupiony ale po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się czy go instalować.

    No właśnie po to używam regulatora pokojowego, żeby mi sam wyłączył grzanie CO, gdy w domu jest za gorąco

  9. #1489
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kriess
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Niemcza Wrocław
    Kod pocztowy
    58-230
    Posty
    33

    Domyślnie A tak na marginesie kto już pali bo w sumie jeszcze jest ciepło .

    A tak na marginesie kto już pali bo w sumie jeszcze jest ciepło . I jak najlepiej ustawić Pumę na te cieplejsze dni ???

  10. #1490

    Domyślnie

    A od czwartkowego poranku Spider milczy. Jak dzwonię to sygnał jest. Na komendy sms'owe nie odpowiada. Karta na abonament. Czy to jest jakaś "klasyczna" usterka?
    Ostatnio edytowane przez GrAz ; 11-10-2013 o 14:17

  11. #1491

    Domyślnie

    Spider po restarcie zasilania działa. Ustawiłem sterownik Cobra według zaleceń Jareckiego 8/40 i wentylator 5-85%, PID wł. Dwukrotnie wygasł.
    Niemniej jednak miałem jedynie włączone grzanie tylko C.W.U.
    Podejrzewam, że są to nieodpowiednie ustawienia do takiej pracy. Jakie w takim razie należy mieć parametry do grzania tylko bojlera?
    Ostatnio edytowane przez GrAz ; 13-10-2013 o 06:05

  12. #1492

    Domyślnie

    Po godzinnym braku prądu wyczyściło mi całą historie spalania.
    Czy to normalne czy może moja Cobra chce już przejść na emeryturę ?

  13. #1493
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    cobra robi takie numery niestety
    może w nowych softach będzie poprawione jeśli Włodek pamięta
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #1494
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_wach

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Mieszków
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    101

    Domyślnie

    Witam, jak to jest z tym ADC? Wyłączać? Czy zostawić?

  15. #1495
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    galik

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam serdecznie Panowie,

    Mam problem z naszym Sztokerem mini, 15 kW, i byłabym wdzięczna za wszelką pomoc. Piec mamy od roku i poprzednio nie było z nim żadnych problemów. Natomiast ostatnio zaczął nam się wygaszać w nocy, za każdym razem i nie dopala węgla, pozostają bardzo duże spieki (koks).
    Nie wiem czy to wina węgla, poprzednio był inny, mniej kaloryczny czy też nieumiejętne ustawienie parametrów pieca. Dom ma powierzchnie 120 m2, podłogówka około 50 m2 ,reszta pomieszczeń grzejniki, temperatura pieca 60, bojler 40, wyświetlacz ( czy jak to się fachowo nazywa ) Cobra.
    Zainstalowane zostało oprogramowanie ze strony producenta A33. Piec jest w stanie wygasić się nawet w ciągu 3 godzin od jego uruchomienia . Tak było ostatniej nocy. Węgiel bardzo szybko się wypala i nie ma wtedy żaru, który podtrzymuje pracę pieca. Używamy węgla „Pieklorz 1”.

    Za wszekie rady, bardzo dziękuję.

  16. #1496
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    marcin_wach
    ADC działa dobrze przy stałym odbiorze ciepła- np sterując temperaturą w domu przy wykorzystaniu termostatu pokojowego lub tylko temperatura kotła
    jak masz termostaty na kaloryferach to bym wyłączył zwłaszcza teraz kiedy dość ciepło na dworze i odbiór mizerny. przyjdą mrozy możesz spróbować włączyć.
    galik
    jeśłi nie dopala zmień parametry dla mocy maksymalnej- wydłuż przerwę o 2-3 sekundy na poczatek
    w trybie podtrzymania zas jeśli się wygasza moze należałoby podnieść moc minimalną o 1% na poczatek
    zwiększy to częstotliwość przedmuchów i podań opału co powinno zapewnić jego dostatek w palenisku
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  17. #1497
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SiNi

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Manchester
    Posty
    119

    Domyślnie

    Witam.
    To mój pierwszy post na forum, ale przeglądam je od dłuższego czasu. Ten temat przewałkowałem cały .

    Mam pytanie, a dokładnie to chciałbym sprawdzić czy dobrze myślę. Zdecydowałem się kocioł Sztoker i szukając informacji wychodzi, że do mojego domu powinienem wziąć wersję 25kw. W tym momencie do ogrzania jest około 120m2 (tak teściowa podała, bo sam nie mogę sprawdzić przebywając za granicą - może być kilkanaście metrów różnicy). Stare budownictwo z oknami plastikowymi (nic ciekawego, ale lepsze niż rozklekotane drewniane). Brak ocieplenia, wentylacja grawitacyjna. W planach mam zamiar wykończyć piętro dorzucając ocieplenie (minimum 15cm styropianu na ściany i wełnę mineralną pod dach - grubość do ustalenia). Chętnie bym przerobił wentylację na mechaniczną - na piętrze bardzo prosto, z parterem będzie ciężko.

    A więc tak:
    1. Teraz grzanie 120m2 - nieocieplone
    2. W przyszłości 240m2 - ocieplone.

    Czy 25kw to dobry wybór? Co do moich planów odnośnie przeróbki domu to mam sporo pytań, ale nie chciałbym pisać tutaj by zaśmiecać temat, więc odezwę się gdzie indziej.

    Teraz jeszcze jedno pytanie. Otóż bojler z CWU jest wpięty bezpośrednio do CO i chcąc mieć tylko ciepłą wodę trzeba zakręcić wszystkie grzejniki i rozpalać w śmieciuchu na CO. W tym momencie chcę wpiąć się ze sztokerem w tą samą instalację bez żadnych poważniejszych zmian zostawiając śmieciucha na swoim miejscu. Czasem są śmieci, które można palić (papier czy drewno - kilkanaście drzew do wycięcia mam), więc śmieciuch zostanie, tylko wstawię odpowiednie zawory by nie nagrzewać go niepotrzebnie. Komin niestety zostanie użyty ten sam co do śmieciucha . Nie będzie się to gryzło? Palone będzie zawsze w jednym piecu, więc komin chyba problemem nie będzie (sztoker z drugiej strony co śmieciuch). Czy sztoker będzie działał jak mu się nie podepnie CWU?

    Jeszcze jedno pytanko. Czy można zmienić stronę w którą otwiera się zasobnik? Zastanawiam się czy postawić sztokera z zasobnikiem z tyłu bokiem do ściany (komina), czy może tyłem do komina, a zasobnik po prawej stronie. Pierwsza opcja dla mnie wygodniejsza (mniej zagraci mi piwnicę).

    Mam nadzieję, że jasno to opisałem. Jak nie to pytać, staram się co wieczór tutaj zaglądać. Dziękuję za wszelką pomoc.

  18. #1498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał SiNi Zobacz post
    Witam.
    To mój pierwszy post na forum, ale przeglądam je od dłuższego czasu. Ten temat przewałkowałem cały .

    Mam pytanie, a dokładnie to chciałbym sprawdzić czy dobrze myślę. Zdecydowałem się kocioł Sztoker i szukając informacji wychodzi, że do mojego domu powinienem wziąć wersję 25kw. W tym momencie do ogrzania jest około 120m2 (tak teściowa podała, bo sam nie mogę sprawdzić przebywając za granicą - może być kilkanaście metrów różnicy). Stare budownictwo z oknami plastikowymi (nic ciekawego, ale lepsze niż rozklekotane drewniane). Brak ocieplenia, wentylacja grawitacyjna. W planach mam zamiar wykończyć piętro dorzucając ocieplenie (minimum 15cm styropianu na ściany i wełnę mineralną pod dach - grubość do ustalenia). Chętnie bym przerobił wentylację na mechaniczną - na piętrze bardzo prosto, z parterem będzie ciężko.

    A więc tak:
    1. Teraz grzanie 120m2 - nieocieplone
    2. W przyszłości 240m2 - ocieplone.

    Czy 25kw to dobry wybór? Co do moich planów odnośnie przeróbki domu to mam sporo pytań, ale nie chciałbym pisać tutaj by zaśmiecać temat, więc odezwę się gdzie indziej.

    Teraz jeszcze jedno pytanie. Otóż bojler z CWU jest wpięty bezpośrednio do CO i chcąc mieć tylko ciepłą wodę trzeba zakręcić wszystkie grzejniki i rozpalać w śmieciuchu na CO. W tym momencie chcę wpiąć się ze sztokerem w tą samą instalację bez żadnych poważniejszych zmian zostawiając śmieciucha na swoim miejscu. Czasem są śmieci, które można palić (papier czy drewno - kilkanaście drzew do wycięcia mam), więc śmieciuch zostanie, tylko wstawię odpowiednie zawory by nie nagrzewać go niepotrzebnie. Komin niestety zostanie użyty ten sam co do śmieciucha . Nie będzie się to gryzło? Palone będzie zawsze w jednym piecu, więc komin chyba problemem nie będzie (sztoker z drugiej strony co śmieciuch). Czy sztoker będzie działał jak mu się nie podepnie CWU?

    Jeszcze jedno pytanko. Czy można zmienić stronę w którą otwiera się zasobnik? Zastanawiam się czy postawić sztokera z zasobnikiem z tyłu bokiem do ściany (komina), czy może tyłem do komina, a zasobnik po prawej stronie. Pierwsza opcja dla mnie wygodniejsza (mniej zagraci mi piwnicę).

    Mam nadzieję, że jasno to opisałem. Jak nie to pytać, staram się co wieczór tutaj zaglądać. Dziękuję za wszelką pomoc.
    Obecnie obskoczy to 15kW, po rozbudowie 25.
    W Sztokerze zasobnik jest za kotłem jednak możesz sobie go obróć żeby mieć podejście z węglem po prawej czy lewej stronie.
    Nie możesz dać zasobnika z boku kotła jak tradycyjnie jest w podajnikach.

  19. #1499
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    witam.
    które oprogramowanie cobry najlepiej sprawdza się w sztokerze mini? dopiero rozpoczynam swoją z nim przygodę, wgrałem najnowszy, ze strony producenta, soft (Cobra_v9_A33_m.bin) ale nie do końca podoba mi się praca pieca. proszę o opinie bardziej doświadczonych użytkowników. pozdrawiam, Zygmunt.

  20. #1500

    Domyślnie

    Sztoker jest na węgle o niskiej spiekalności.

    Stosowac można zatem Retopal, Jaret, Jaret Plus czy tzw. czeski ekogroszek

    Gorzej będzie już przy ekorecie- wymagana wprawa i spalimy go w miare poprawnie przy małym odbiorze ciepła a pieklorza bym zwyczajnie unikał.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 75 z 175

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony