dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 98
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1945
  1. #241

    Domyślnie podział okien

    odnośnie okien- a jakbyś zrobiła okna z naświetlami?tak jak np robi sie drzwi zewnętrzne (drzwi a nad tym okno czyli zamiast drzwi okno i nad tym naświetle?) według mnie wygląda to bardzo dobrze i nadal nowocześnie i daje się własnie sensownie w ten sposób podzielić okna- z tym że trzeba byloby je raczej wszystkie lub wiekszosc tak podzielic zeby to jakos wygladalo

  2. #242

    Domyślnie

    Lullaby pięknie Twój domek się prezentuje! O bryle nie piszę - bo wiadomo że cudna. Widzę białą bramę garażową? Ładnie! I kamień na ogrodzeniu - super!

    A co to za drzwi z Twojej inspiracji? Z czego one są - masz jakiś pomysł?

  3. #243

    Domyślnie

    Emiranda, nie zdecydujemy się prawdopodobnie na pompę ciepła. Prawdę mówiąc, przestałam zgłębiać temat. Może będę żałować, ale mam gaz, więc pewnie z niego skorzystam.
    Co do przeszkleń, tak, będą aluminiowe. Nic innego nie wchodzi w grę.

    Koktajl, co to są naświetla? To te górne lufciki w oknach?

    Polinka, dzięki
    Będzie w końcu biała brama segmentowa. Podświetlona, jako urozmaicenie Zraziłam się mierną wiedzą przedstawicieli Hormanna na temat ramy do samodzielnej obudowy. Właściwie kilku podziękowałam za szczerość: "Powiem Pani, że robi się tego bardzo mało". Nie chcę eksperymentować.

    A drzwi, o ile dobrze kojarzę, są z tego domu:



    I nie mam pojęcia, czy to blacha czy drewno.
    Ale są super, prawda?

  4. #244

    Domyślnie

    hmm coz jak wyjasnic naswietla abys dobrze zrozumiała to tak jakbys podzielila okno np na 2 czesci z tym ze jedna jest dosc niska np tylko 30cm szeroka i wzdluz calego okna idzie-zazwyczaj sa to fixy. Z reszta okna mozesz zrobic co chcesz wiec albo tez fix albo np podzial okna na otwierane (wiec wtedy bedziesz miec naswietle długie oraz dwie czesci okna-czyli okno sklada sie z 3 czesci) Tak naprawde nie wiem czy sie da u Ciebie tak zrobic bo nie wiem jakie sa wielkie okna. Musisz o to spytac firme gdzie zrobilas wyceny ale poprzez naswietle "pozostale okno" jest duzo nizsze wiec tym samym mniejsze szyby, lzejsze ramy i nie bedzie ryzyka "powyginania" okna czy braku gwarancji (niektore firmy robia wlasnie okna powyzej dozwolonych wymiarow ale bez gwarancji na nie-najcześciej to w przypadku okien PVC- aluminium czy drewno wytzryma znacznie wiecej

  5. #245

  6. #246

    Domyślnie

    wracajac natomiast do inspiracji twoich drzwi.nie wiem (niestety sa zamkniete i tego nie widac) czy to sa drzwi które maja zawias w podlodze i w suficie wiec gdy sie otwieraja to zostaje przeswit z boku -tzn drzwi w 1/3. Jesli myslisz o takich drzwiach to mnie jedna forumowa duszyczka napisala ze orientowala sie w tym temacie i bardzo odradzano jej te drzwi ze wzgledu ze sie nie sprawdzaja w naszym klimacie. Podobno bardzo trudno jest je tak zaizolowac aby nie wialo miedzy drzwiami i scianami-szczegolnie zwracala tez uwage na prog ktory bardzo ciezko doszczelnic.

  7. #247

    Domyślnie

    Koktajl, to może wiesz z czego są wykonane te drzwi?

  8. #248

    Domyślnie

    Lullaby, świetne drzwi, fantastyczna bryła, z której pochodzą Coś czuję, ze jeszcze nie jeden dom zbuduję, choć mój mąż siwieje już na myśl o pierwszej budowie

    Co do "naświetli" to mam podobne obawy do Ciebie, strasznie mi się to nie podoba... i zabiera sporo przeszklenia Osobiście wolałabym chyba zjechać z wysokością okna niż robić te lufciki... Jeśli chodzi o ceny, bardzo dużo też daje podzielenie okna na dwie części, nawet jak jest fix. Wiesz, o co mi chodzi, bo widziałaś, jak poszatkowałam swoje okna Ujmuje to uroku, niestety, ale ceny autentycznie potrafią zjechać niesamowicie po takiej operacji.

    No i lecę czytać dalej

  9. #249

    Domyślnie

    Lullaby, nie rób tych podziałów z naswietlami - moja siostra tak zrobiła i niestety żałuje. Ma bardzo duże szkalne powierzchnie i ogólnie fajnie to wyglada (super przestrzeń), ale bez podziałów wygladałoby to o niebo lepiej. Niestety kilka lat temu wielkie szyby były w Polsce mało osiągalne, ale teraz są takie mozliwości i ceny, choc nie niskie, sa tez juz bardziej przystepne. Więc namawiam do poszukiwń
    "dziwny jest ten świat..."

  10. #250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jednak istnieje granica wielkości okna, której przekraczać nie należy. Warto jednak posłuchać producentów, żeby potem nie mieć problemów.
    Bryła śliczna
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #251

    Domyślnie

    Mnie ten projekt bardzo się podoba.
    Prosimy o więcej !
    Serdecznie Pozdrawiam

    Krzysztof5426

  12. #252
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar emiranda
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    4.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Jednak istnieje granica wielkości okna, której przekraczać nie należy. Warto jednak posłuchać producentów, żeby potem nie mieć problemów.
    Bryła śliczna
    Jak pisze Lula, okna będą miały profile aluminiowe, bo inne nie wchodza w gre przy takich wielkich oknach, więc i okna mogą byc duże np wysokie na trzy metry bez problemu. Takie ma moja siostra

    Przeprowadzeni 21.12.2010 r.
    Cudowność domu polega nie na tym, że zapewnia schronienie, ogrzewa, czy daje poczucie wolności, ale na tym, że powoli gromadzi w nas zasoby słodyczy.

    mail: [email protected]

    Villa Gdynia Alicji




  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ja też mam okno powyżej 3 metrów. I też mam na profilach aluminiowych.
    I nie tylko wysokość okna jest problemem, ale również jego szerokość.
    Dlatego piszę, że wszystko zależy od wielkości okna - i dobrze słuchać producenta, bo to nie wynika z jego złośliwości tylko praw fizyki. Oczywiście można się uprzeć i mieć problem - każdy jest kowalem swojego losu.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #254

    Domyślnie

    ulala, niezłe cacko ten twój domek Nie mogę się doczekać realizacji!

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar emiranda
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    4.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Ja też mam okno powyżej 3 metrów. I też mam na profilach aluminiowych.
    I nie tylko wysokość okna jest problemem, ale również jego szerokość.
    Dlatego piszę, że wszystko zależy od wielkości okna - i dobrze słuchać producenta, bo to nie wynika z jego złośliwości tylko praw fizyki. Oczywiście można się uprzeć i mieć problem - każdy jest kowalem swojego losu.
    Ale chyba nie wszystkie okna będą otwierane, część będzie zrobiona jako witryny, tak myślę, ale zdaje się, że niepotzrebnie się wypowiadam, bo nie mialam z takim czymś do czynienia, a jakie Ty masz szerokie?

    Przeprowadzeni 21.12.2010 r.
    Cudowność domu polega nie na tym, że zapewnia schronienie, ogrzewa, czy daje poczucie wolności, ale na tym, że powoli gromadzi w nas zasoby słodyczy.

    mail: [email protected]

    Villa Gdynia Alicji




  16. #256

    Domyślnie

    Nefer, Krzysztof, Charisma dzięki za miłe słowa Ja też już nie mogę się doczekać budowy. Jak dobrze pójdzie zaczniemy w połowie roku.

    Nefer ma dużo racji z tymi oknami. Ale będę szukać aż znajdę I to już nawet nie chodzi o to, czy mi się naświetla podobają czy nie, po prostu nie będą pasować do mojego domu. Zresztą, sami zobaczycie.

    Marta, Emiranda, czy można gdzieś zobaczyć domy Waszych sióstr? Choćby na stronie autorów projektu...?

    Nefer, przebrnęłam przez kilka pierwszych i ostatnich stron Twojego Dziennika, ale nie mogłam znaleźć żadnych zdjęć Twojego domu Czy mogłabyś przybliżyć mi stronę, na której mam go szukać lub wkleić jakieś zdjęcie u mnie?
    No i chętnie przyjmę namiary okienne od wszystkich właścicieli dużych aluminiowych przeszkleń

  17. #257
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar emiranda
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    4.302

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że jest trochę podobny do Twojego. Ona też chciała, zrobic wyżej nad salonem, ale z tego zrezygnowala, nawet nie wiem dlaczego?
    Może to Cie zainteresuje/
    Ostatnio edytowane przez emiranda ; 09-02-2012 o 23:19

    Przeprowadzeni 21.12.2010 r.
    Cudowność domu polega nie na tym, że zapewnia schronienie, ogrzewa, czy daje poczucie wolności, ale na tym, że powoli gromadzi w nas zasoby słodyczy.

    mail: [email protected]

    Villa Gdynia Alicji




  18. #258

    Domyślnie

    Emiranda, niesamowite! Dom Twojej siostry był jednym z tych, które zeskanowałam z gazety i wysłałam do architekta, jak tworzyliśmy nasz I uparłam się, że chcę identyczne przeszklenie od strony ogrodu I efekt wnęki wypchniętej z budynku też bardzo mi się podobał (pamiętam dokładnie projekt, mają tam tv ) - my też mamy taką "wnękę", tyle że w kuchni. Pamiętam też, że w artykule pisali, że wielkie okna się ciężko suwają...

    Lullaby, no to mi się chyba pomylił łupek z piaskowcem... Wolałabym coś takiego bardziej wypolerowanego chyba... w każdym razie nie efekt połamanego kamienia i na pewno nie cieniutkie paski, bo takiego łupka już nie lubię. Chciałabym dokładnie coś takiego, jak masz na tej wizualizacji, którą wkleiłaś
    Ostatnio edytowane przez Aggula ; 09-02-2012 o 20:19

  19. #259

    Domyślnie

    Aggula, ja mam na wizce chyba granit
    Ale zobacz ostatnie zdjęcia u Moni_ty, to podobno łupek

  20. #260

    Domyślnie

    co do drzwi to niestety nie wiem co to moze byc. Zaryzykowałabym ze jest to blacha z której zrobione sa drzwi i taka sama obite sciany (rownie dobrze wyglada na kamien ale to juz na pewno nie jest to) ale nie daje głowy. Natomiast co do okien-zgadzam sie z Nefer. Okna z czego by nie byly zrobione maja swoje ograniczenia gabarytowe. Wiele osób na tym forum przestrzega (głownie handlujacych oknami) przed robieniem czegos wbrem prawom fizyki. My sami zmniejszalismy otwory zeby zmiescic sie w odpowiednich gabarytach ( u nas sa okna PCV-ja wolalabym drewno ale niestety cena byla kosmiczna-jak sobie pomysle ze mialabym zaplacic 80tys za okna a one za 20 lat i tak nie wiadomo jakby wygladaly-nie wspominajac o parametrach bo po 10 latach argon w szybach juz nie istnieje to stwierdziłam ze jakos przetrawie PCV a najwyzej za 15-20 lat znowu je wymienie) z 5 metrowego okna pomniejszylismy az do 4,4m (system HS) bo tylko na tyle producent daje gwarancje-powyzej 4,4 zrobia okno ale bez gwarancji! Koszty ewentualnych napraw okna i wszystkiego wokoło moga byc naprawde bardzo duze. Ponadto im wieksze tafla szyby tym ciezsza. Musi byc to szklo hartowane bo jesli cos by sie zdarzylo to bedzie jak gilotyna. Przemysl wymiary okien, przedyskutuj z wykonawcami i jesli okaze sie ze musisz robic podzialy a ich nie chcesz to smialo zmniejszaj. I tak przeciez bedzie ich duzo a te kilka -kilkadziesiat centymetrow w ta czy w tamta nie zrobi juz takiej roznicy (tylko przedyskutuj wszystkie zmiany z architektami jak to zgrac na elewacji zeby jakis babol nie wyszedl)

Strona 13 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony