dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 458
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 9160
  1. #2221

    Domyślnie

    tak płytka składa sie z maluteńkich kwadracików one są ułołozne pod różnym kątem żeby płytka się ładnie mieniła i przez to mycie jest tak bardzo uciążliwe po umyciu 10 płytek jestem cała mokra i oczywiscie myje je na kolanach szczotka bo inaczej nie da rady już nawet zakupiłam mop parowy ale nic nie daje rady tym płytką

  2. #2222

    Domyślnie

    Dodka ja tez mam coś w tym stylu z tymi plytkami,moje są jasne i mienią się pięknie,ale mycie tego to prawdziwa masakra,tez na kolanach to szoruje,ogolnie zmycie tych plytek zajmuje mi 1.5 godziny....mop parowy tez kupilam,ale gucio daje
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  3. #2223

    Domyślnie

    Ja mam podobny problem z plytkami w piwnicy. To gres techniczny, często spotykam te płytki na podłogach w sklepach i na klatkach schodowych. Jest jasny, ale nakrapiany, w takie malutkie czarne kropeczki, jak rozsypany pieprz. I jest tragedia z utrzymaniem go w czystosci, zwłaszcza teraz, jak się pył wynosi na butach z kotłowni. Masakra, Wszystko się wżera i domyc to to męka. A i tak po myciu wyglada jak brudny. Nie wiem, ale w sklepach te jasne podłogi z takiego gresu zawsze jakies czyste. Juz mysle o tym, zeby kleic na to jakis inny, grafitowy.

    A jak ktos chce miec jasną, łatwą w utrzymaniu podlogę, to polecam to, co mam prawie na całym parterze (wiatrołap, korytarz, częsc salonu, kuchnia i klatka schod.) - gres Orenientale 0R02, Nowa Gala. Jasny, ale czysci się bajecznie i naprawdę nie trzeba tego robic czesto. Ja myje podłogę gora raz na tydzien (przy dwojce małych dzieci). Jeast naprawdę super. Nie spodziewałam się, ze tak jasna podłoga moze byc tak przyjemna w czyszczeniu. Zero wysiłku i nigdy nie ma żadnych smug.
    Tylko tu i teraz.

  4. #2224
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał irreality
    ..............
    - nie usuwał styropianu w posadzce z obszaru pod kominkiem, most termiczny jak diabli....................
    tylko pzostawienie styropianu pod kominkiem (nawet pod warstwą betonu) wydaje sie mało bezpieczne z uwagi na gorąco jakie panuje w obudowie kominka. Nie znam firmy, która pozowliłaby pozostawic styropian pod kominkiem. Położenie grubej papy (co niestety już bardzo rzadko się to ostatnio robi) pod wylewką i folii zniweluje mostek terminczny w sposób dostateczny.

  5. #2225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor
    Cytat Napisał irreality
    ..............
    - nie usuwał styropianu w posadzce z obszaru pod kominkiem, most termiczny jak diabli....................
    tylko pzostawienie styropianu pod kominkiem (nawet pod warstwą betonu) wydaje sie mało bezpieczne z uwagi na gorąco jakie panuje w obudowie kominka. Nie znam firmy, która pozowliłaby pozostawic styropian pod kominkiem. Położenie grubej papy (co niestety już bardzo rzadko się to ostatnio robi) pod wylewką i folii zniweluje mostek terminczny w sposób dostateczny.
    A jakby dać styrodur zamiast styropianu???

  6. #2226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor
    tylko pzostawienie styropianu pod kominkiem (nawet pod warstwą betonu) wydaje sie mało bezpieczne z uwagi na gorąco jakie panuje w obudowie kominka.
    A jakie to ma znaczenie, skoro ten styropian będzie pod grubą warstwą betonu?

    Położenie grubej papy (co niestety już bardzo rzadko się to ostatnio robi) pod wylewką i folii zniweluje mostek terminczny w sposób dostateczny.
    Niby w jaki sposób papa i folia ma zniwelować mostek termiczny? Od kiedy to papa i folia mają właściwości termoizolacyjne?

  7. #2227
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał tfor
    tylko pzostawienie styropianu pod kominkiem (nawet pod warstwą betonu) wydaje sie mało bezpieczne z uwagi na gorąco jakie panuje w obudowie kominka.
    A jakie to ma znaczenie, skoro ten styropian będzie pod grubą warstwą betonu?

    Położenie grubej papy (co niestety już bardzo rzadko się to ostatnio robi) pod wylewką i folii zniweluje mostek terminczny w sposób dostateczny.
    Niby w jaki sposób papa i folia ma zniwelować mostek termiczny? Od kiedy to papa i folia mają właściwości termoizolacyjne?
    ad. 1 beton - zwłaszcza z jastrychem ma własciwości pzrepuszzcania ciepła, co można zauwżyć przy podłogówce.
    ad. 2. papa ma własciwości izolacyjne - to kazdy wie o tym. folia paroprzepuszczalna ma inne własciowści, które niwelują wilgoć.
    widziałem dwie wylewki; jedna z papą , druga bez niej . Ręką wyczuć, ze wylewka z papą jest stokroć cieplejsza.
    Ja tam nie zamierzam ryzykowac ze styropianem, który pod wpływem ciepła może się skurczyć lub w ogóle zniknąć. pod kominkiem nie jest termperatiura podłogówki tylko grubo ponad 200 stopni.

  8. #2228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor
    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał tfor
    tylko pzostawienie styropianu pod kominkiem (nawet pod warstwą betonu) wydaje sie mało bezpieczne z uwagi na gorąco jakie panuje w obudowie kominka.
    A jakie to ma znaczenie, skoro ten styropian będzie pod grubą warstwą betonu?

    Położenie grubej papy (co niestety już bardzo rzadko się to ostatnio robi) pod wylewką i folii zniweluje mostek terminczny w sposób dostateczny.
    Niby w jaki sposób papa i folia ma zniwelować mostek termiczny? Od kiedy to papa i folia mają właściwości termoizolacyjne?
    ad. 1 beton - zwłaszcza z jastrychem ma własciwości pzrepuszzcania ciepła, co można zauwżyć przy podłogówce.
    Ale jakie to ma znaczenie? Nie sugerujesz chyba, że ten beton rozgrzewa się do takich temperatur, które spowodują stopienie styropianu pod spodem?

    ad. 2. papa ma własciwości izolacyjne - to kazdy wie o tym. folia paroprzepuszczalna ma inne własciowści, które niwelują wilgoć. [ciach]
    I folia i papa to izolacje przeciwwilgociowe, a nie termoizolacje. Jak obłożysz sobie dom papą i folią to nie znaczy, że będzie w nim ciepło. Jak myślisz - po cholerę ludzie obklejają domy 10-20 cm styropianu zamiast obkleić je sobie warstwą papy i folii...

    Ja tam nie zamierzam ryzykowac ze styropianem, który pod wpływem ciepła może się skurczyć lub w ogóle zniknąć. pod kominkiem nie jest termperatiura podłogówki tylko grubo ponad 200 stopni.
    200 stopni? Ale masz jakieś argumenty na poparcie tej tezy?

  9. #2229
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nie bawię się w argumenty, bo po co? Nikomu nic nie muszę udowadniać. Słucham rad osób, które z zawodu są kierownikami budów i budowlańcami z praktyką. Papa termozgrzewalną jest tak gruba, że z pewnością termoizację też ma. I nie mam zamiaru argumentować, bo po co? doznałem porównania w ostani weekend u sąsiada,który ma w jednym pokoju pape a w drugim nie ma i róznica jest zauważalna ręką.
    np. ze strony : http://www.izolacjekominkowe.pl/Ofer...kominkowe.html

    "3. Na czym stawiać kominek?
    Wkład grzewczy i obudowa ważą ok. 500kg, wiec wytrzymałość stropu nie może być mniejsza. Najczęściej pod kominkiem jest wylewka, jednak stawia się tez na płytkach ceramicznych, gresowych itp. Nie stawia się kominka na parkiecie, wylewce pod którą znajduje się styropian, na podłogach wykonanych z materiałów łatwopalnych. "

    lub: "1. Rodzaj podmurowania. Pod wylewką betonową w miejscu, gdzie ma stać kominek (a nawet po jego obrysie po 20 cm) nie powinna być położona izolacja cieplna, a to ze względu na jego ciężar, który waha się od około 400 kg do nawet 2000 kg. Dobrze jest również to miejsce dodatkowo zazbroić. Wybór pozostawiamy osobie wykwalifikowanej, która powinna wziąć pod uwagę ciężar paleniska jak i jego otoczenie (np.: marmur, cegła itp.) " ze strony:
    http://www.izolacjekominkowe.pl/Ofer...kominków.html

  10. #2230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viga
    A co myślicie o zlewie kuchennym pod oknem?
    Ja mam zlew pod oknem - tak rozplanowałam szafki, żeby środek zlewu (bateria zwykła) wychodził dokładnie na środku okna - wtedy nie ma problemu z otwieraniem. Blat jest równocześnie parapetem - bardzo wygodne.
    Jedyna wada - nie mogę zamontować dozownika do mydła, bo ciut za bardzo wystaje i nie otworzę okna.
    Zdjęcia kuchni są w dzienniku

  11. #2231
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor
    Nie bawię się w argumenty, bo po co? Nikomu nic nie muszę udowadniać. [ciach]l
    Oczywiście, że nie musisz. Pytam, bo mi nie wystarczy stwierdzenie "bo tak". Chciałbym zrozumieć dlaczego. Do tej pory stykałem się z innymi stwierdzeniami, które były dość wiarygodnie wyjaśnione. Ty przekonujesz mnie do innego podejścia, więc chciałbym zrozumieć z czego to wynika...

    Na przykład to, że Ty odczułeś różnicę w temperaturze u sąsiada pomiędzy miejscem, gdzie ma papę, a miejscem gdzie jej nie ma nie przekonuje mnie, bo akurat ta różnica mogła wynikać z czegoś innego (i jestem przekonany, że wynikała z czegoś innego) niż termoizolacyjność papy. Może tam, gdzie papy nie było wylewka była wilgotna, a nie od dziś wiadomo, że jak coś jest wilgotne, to jest odczuwane jako zimniejsze itp.

    Co do niestawiania kominka na styropianie, to jestem w stanie zrozumieć, że nie powinno się tego robić z powodu dużego ciężaru, ale nie przekonuje mnie argument z temperaturą. Nie mam kominka, ale nie chce mi się wierzyć, że obudowa kominka na zewnątrz ma temperaturę 200 stopni, a już zupełnie niewiarygodne dla mnie jest stwierdzenie, że płyta betonowa, która jest pod kominkiem rozgrzeje się do takiej temperatury, żeby stopić styropian... To musiałyby być ogromne ilości ciepła. Wybacz, ale nie kupuje tego.

    Pozdrawiam,

  12. #2232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Nie wiem, czy było, ale ja bym zrezygnowała z kominka. Nie jest mi do niczego potrzebny, nie używam go, a tylko zajmuje miejsce. Nie miałam wyboru, ponieważ kupowałam dom, a nie budowałam. Gdyby było to mniej kłopotliwe, to bym sie pozbyła.

  13. #2233
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał tfor
    Nie bawię się w argumenty, bo po co? Nikomu nic nie muszę udowadniać. [ciach]l
    Oczywiście, że nie musisz. Pytam, bo mi nie wystarczy stwierdzenie "bo tak". Chciałbym zrozumieć dlaczego. Do tej pory stykałem się z innymi stwierdzeniami, które były dość wiarygodnie wyjaśnione. Ty przekonujesz mnie do innego podejścia, więc chciałbym zrozumieć z czego to wynika...

    Na przykład to, że Ty odczułeś różnicę w temperaturze u sąsiada pomiędzy miejscem, gdzie ma papę, a miejscem gdzie jej nie ma nie przekonuje mnie, bo akurat ta różnica mogła wynikać z czegoś innego (i jestem przekonany, że wynikała z czegoś innego) niż termoizolacyjność papy. Może tam, gdzie papy nie było wylewka była wilgotna, a nie od dziś wiadomo, że jak coś jest wilgotne, to jest odczuwane jako zimniejsze itp.

    Co do niestawiania kominka na styropianie, to jestem w stanie zrozumieć, że nie powinno się tego robić z powodu dużego ciężaru, ale nie przekonuje mnie argument z temperaturą. Nie mam kominka, ale nie chce mi się wierzyć, że obudowa kominka na zewnątrz ma temperaturę 200 stopni, a już zupełnie niewiarygodne dla mnie jest stwierdzenie, że płyta betonowa, która jest pod kominkiem rozgrzeje się do takiej temperatury, żeby stopić styropian... To musiałyby być ogromne ilości ciepła. Wybacz, ale nie kupuje tego.

    Pozdrawiam,
    więc jak nie masz kominka i prawdopdonie nie wnikałes dość szczgółowo w ten temat to masz wiedze jaką masz. Ponieważ ja bede miał kominek i to z rozprowadzeniem powietrza po wszytskich pomieszczeniach i dlatego skonsultowałem to z firmą, która zajmuje się takimi instaalcjami. m.in. z fachowcami ze strony jaka podałem wyżej. np. wiatrak wymuszający obieg powietrza ma taką temperaturę, że zmusza wstawianie kratki wentyacyjne.
    Ale to jest mało istotne jak i wiele rzeczy w czasie bydowy. Albo druga sprawa, co już kilka razy widziałem na naszym forum, rozkładnaie instalacji nawiewnej prostokątnymi ryurami - co oczywiści emożna - ale bez żadnej izolacji np. wata z folią srebrną - co powduje, ze przy dużym cieple, podłoga moze się za bardzo nagrzać. W podłogówce wstawia się termostaty a w nadmuchu nie ma jak za bardzo.
    Trzymam sie zasady, że jak nie wiem - a nie wiem bo nie jestem budowlańcem - choć mam jakies pojęcie o budowie z tytułu hobby majsterkowaniia to słucham fachowców i osób, które juz wybudowały. Np mój kolega będacy architektem ma równiez fajne przemyślenia, które z nimi konsultuję różne rozwiązania uprzednio wymyślone. I póki co potwierdza moją wiedzę zasiegniętą od fachowców.
    I nie mam zamiaru Cie przekonywać, bo po co? Masz swoją wiedzę, ja korzystam z wiedzy innych albo za free albo czasami trzeba za nią zapłacić. A żeby było ciekawiej to spradwziłem przed chwilą, w projekcie mam zapis o nie umieszczaniu styropianu pod kominkiem.

  14. #2234
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    ale z tym usunięciem ocieplenia pod kominkiem to nonsens totalny - nieźle popłynąłeś
    Są inne materiały, jak i sam styropian do różnych zastosowań (różna wytrzymałość na ściskanie, itd), ale żeby od razu rezygnować to powstanie Ci mega mostek cieplny, a całej planety to i tak nie dogrzejesz
    a i jeszcze jedno - tam nie ma 200 C - jeżeli tak by było to obudowa też tyle by miała, ale jakoś tak się dzieje, że jakoś nikt się nie parzy dotykając obudowy kominka....

  15. #2235
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowac
    ale z tym usunięciem ocieplenia pod kominkiem to nonsens totalny - nieźle popłynąłeś
    Są inne materiały, jak i sam styropian do różnych zastosowań (różna wytrzymałość na ściskanie, itd), ale żeby od razu rezygnować to powstanie Ci mega mostek cieplny, a całej planety to i tak nie dogrzejesz
    a i jeszcze jedno - tam nie ma 200 C - jeżeli tak by było to obudowa też tyle by miała, ale jakoś tak się dzieje, że jakoś nikt się nie parzy dotykając obudowy kominka....
    a czytałeś powyższe strony www? Oczywiście, ze są inne materiały. Ale mówimy tutaj o styropianie. I bynajmniej o elewacyjnym tylko o podlogowym, który ma już jakąś gęstość. W ostatnim muratorze tez o tym pisali.
    Sa rózne techniki budowy i rózne zasady jakimi sie kieruje wczasie budowy. każda ma plusy ujemne i plusy dodatnie. Dopiero po kilku dobrych latach albo i dłuzej można powiedziec, ze tak czy inaczej by sie nie zrobiło. Ale wówczas sa już nowe materiąły do budowy o innych parametrach. Trzeba wiec wypośrodkowac rózne teorie i praktyki, a coś trzeba wybrać. Więc stweirdzenia typu "popłynąlęś" itp. nie sa chyba na miejscu. Forum to jest i mam nadzieję pozostanie na wyższym poziomie niż wskazywanie komukolwiek innego spojrzenia na rózne techniki.
    Jeśli chodzi o temperaturę wewnątrz obudowy to zatrzymuja ją izolacja czy to z wełny+folia czy to inne płyty izolacyjne.
    I tym miłym akcentem życzę miłych wspomnień z budowy własnych domów.

  16. #2236
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    oj, widzę ze słabo przyjmujesz własną krytykę - hmm - no cóż częsty przypadek

    wracając do ocieplenia - jeżeli dobrze zostanie kominek zbudowany to nic z ociepleniem posadzki się nie stanie. Pisząc o budowie mam też na myśli jego izolację cieplną.

    a wracając do Muratora, to ma to do siebie ze często podaj różne opinie w zależności kto pisze artykuł - ale to wychodzi przy wnikliwej lekturze

  17. #2237
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowac
    oj, widzę ze słabo przyjmujesz własną krytykę - hmm - no cóż częsty przypadek
    a kto Ci dał uprawnienia do krytykowania kogokolwiek?
    co to znaczy własną krytykę? Własna krytyka to jak się samemu siebie krytykuje!!!. Chyba masz na myśli cudza krytykę?
    Ale to juz mały szczegół, który można wyciagnac po wnikliwej lekturze .
    Nie musisz się zgadzac z moimi zdaniem, bo takiej potrzeby nie czuję, ale też oczekuję odpowiedniego dla ludzi dojrzałych poziomu dyskusji.

  18. #2238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    własnej - czyli Twojej w tym przypadku

    dojrzały poziom dyskusji polega min. na wymianie wiedzy gdy jedna ze stron nie ma racji.
    napisałeś o :
    -temp 200 C - nie jest prawdą gdy kominek jest dobrze zbudowany
    - braku izolacji termicznej - sztuka budowlana zna wiele materiałów i każdy styropian mający odpowiednie parametry można zastosować - bo nikt tu o fasadowym nie myśli. Tendencja jest taka że inwestorzy unikają mostków cieplnych - a ta tez powoduje że on się pojawi i to bardzo duży.
    ot tyle lub aż tyle.

    Proponuję wziąć na wstrzymanie, bo emocje jakie Ci towarzyszą nie są potrzebne

  19. #2239

    Domyślnie

    Witam

    Panowie Vafel i Glowac toczycie bój ale niestety nie macie racji .......
    W miejscu gdzie będzie stał kominek nie daje się ocieplenia i każdy instalator lub producent kominkow wam to powie -oczywiscie nie chodzi tu o te 200 C bo to akurat jest bzdurą .

    Kolego Vafel jeśli cie nie przekonuje argument o termoizolacyjnosć papy termozgrzewalnej to proponuje zrobić prosty test - Na gołą wylewke połóż papę a obok na gołą wylewke polóż zwykłą folię budowlaną . Potem stań stopą (też gołą ) na papę a potem folię tak powiedzmy na minutę - ide o zaklad ze poczujesz bardzo ,ale to bardzo duzą róznice na korzyść papy - po prostu od papy będzie" biło" cieplo a od folii przenikliwe zimno -wiem bo sam to wielokrotnie sprawdzalem dotykając lub siadając na papie - sprawdź ,przekonasz się .

  20. #2240
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Żeby coś dodać do tej rozmowy to napiszę, że papa nie jest materiałem termoizolacyjnym jej współczynnik przenikania ciepła to ok 0,18 W/m2
    podobnie do okładziny PCW a styropianu to ok rząd wielkości mniej.

    U mnie pod kominkiem z wylewki wystaje rura wentylacyjna doprowadzająca powietrze wykonana z plastiku i pomimo mocnego grzania nic się z nią nie dzieje.

Strona 112 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony