dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 258 z 458
Pokaż wyniki od 5.141 do 5.160 z 9160
  1. #5141
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Elfir szuflady są z całą pewnością wygodniejsze. To jest fakt bezsprzeczny, ale określanie narożnych niepraktycznymi nie jest zgodne z prawdą (chyba, że taka zawiera kołowrotek np. - wtedy faktycznie jest skrajnie niepraktyczna). Musiałam się w ich obronie ująć

    Poza tym - jak widać - ile ludzi, tyle opinii i bardzo dobrze. Teraz jest cała masa możliwości zagospodarowania naszych kuchni i innych pomieszczeń, a wszystko to jest zależne od miejsca, jakim dysponujemy, funduszy i przede wszystkim preferencji.
    Niech czytający ten wątek znają zarówno negatywne jak i pozytywne opinie na różne tematy, bo być może zrobią sobie szafki narożne z ogromem miejsca wewnątrz albo wręcz przeciwnie: zrezygnują z nich, by nie musieć "nurkować" jeśli zamierzają często korzystać.

    Pozdrawiam gorąco.


    Dziękuję serdecznie za wzmiankę o czujniku do wiatrołapu. Faktycznie to będzie najprostsze rozwiązanie. Czujnik macie we włączniku czy może w żarówce? (skoro są z czujnikiem zmierzchu, to może i z czujnikiem ruchu (?))
    Ostatnio edytowane przez AniaS79 ; 08-12-2012 o 13:34

  2. #5142

    Domyślnie

    Napiszę Ci jak to mam u siebie. Wewnątrz, przy drzwiach wejściowych do domu, mam podwójna poziomą ramkę. W niej po lewej zainstalowałem łącznik kinkietu nad schodkami zewnętrznymi(chociaż i tak oświetlenie elewacyjne na zmierzchówce się pali, ale doświetlić gościom drogę warto), a w prawej części ramki jest czujka z detektorem, diodami stanu pracy i małym przyciskiem do sterowania. Mogę nim ustawić całkowite wygaszenie, całkowite zapalenie, czujkę zwykłą i czujkę z losowym chwilowym włączeniem, coby zasymulowało obecność kogoś w domu. Powinnaś jedynie dopilnować, aby elektryk doprowadził koniecznie tzw "zero" do puszki. Inaczej pozostanie Ci montaż plafonu z czujką.
    I już mieszkamy !

  3. #5143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorka&Łukasz
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    155

    Domyślnie

    Ja się dołączę do dyskusji w temacie tego forum, a mianowicie po 11 latach użytkowania wanny narożnej jestem zdecydowanym wrogiem tych wanien. Ja akurat mam Sanplast- asymetryczną, akrylową i nigdy więcej takich wanien !!! Główny powód to to, że kształt wg mnie jest zupełnie nie ergonomiczny, źle mi się w niej leży - jakoś tak w łuk. Poza tym w niektórych miejscach popękała np. pod baterią, przy korku też i teraz te mikroszczeliny są szare. To samo zresztą w brodziku prysznicowym. Poza tym obudowy takich wanien mocowane na klipsy wyskakują i praktycznie ciągle trzeba je wciskać w te zaczepy. A w ogóle połowa tych zaczepów się wyłamała podczas gdy wykonywałam pranie ręczne w tej wannie i opierałam się o osłonę kolanami Dlatego teraz to wszystko odpada.
    W moim domu, który na wiosnę zaczynam budować będzie PROSTA TRADYCYJNA wanna Być może żeliwna.
    Natomiast nie wiem czy robić kabinę w dolnej łazience mając wannę i prysznic na górze w strefie prywatnej (?) Nadmienię, że jesteśmy 3-osobową rodziną z dorastającą córką.

  4. #5144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorka&Łukasz
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    155

    Domyślnie

    Jeszcze jeden beznadziejny patent - zlewozmywak z ociekaczem z własnym odpływem - MASAKRA!!! Siedlisko bakterii którego nie ma jak doczyścić ze względu na brak dostępu do środka odpływu, w dodatku śrubka którą jest przykręcony odpływ ciągle rdzewieje. Nigdy więcej takich rozwiązań.

  5. #5145
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorka&Łukasz
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    155

    Domyślnie

    Szprosy w oknach - poleca ktoś a jeśli tak to jakie szprosy, jak to z nimi jest w praktyce ?

  6. #5146
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar maly77
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Truskolasy
    Kod pocztowy
    42-134
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorka&Łukasz Zobacz post
    Szprosy w oknach - poleca ktoś a jeśli tak to jakie szprosy, jak to z nimi jest w praktyce ?
    Zewnętrzne ładniejsze, wewnętrzne praktyczniejsze....ja daję wewnętrzne (żona zadecydowała)

    Ale to moje zdanie....

  7. #5147

    Domyślnie

    Gdzieś czytałem, że wewnętrzne szprosy pogarszają parametry cieplne okna. Czy ktoś może to potwierdzić?
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  8. #5148
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Na podstawie mieszkania mogę powiedzieć, że w moim przyszłym domu nie będzie żadnych fug, a już w szczególności białych. I nigdy już się nie zgodzę na podwiedszany sufit z paneli - NIGDY!! Ani ścianki ani niczego

  9. #5149

    Domyślnie

    Szprosy w obecnym mieszkaniu mam zewnętrzne drewniane. Okna owszem ładnie wygładaja, ale ich mycie to koszmar. Małe szybki ktore musisz umyć a do tego w jednym oknie zamiast czterech katów - kilkanaście.

  10. #5150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    Na podstawie mieszkania mogę powiedzieć, że w moim przyszłym domu nie będzie żadnych fug, a już w szczególności białych. I nigdy już się nie zgodzę na podwiedszany sufit z paneli - NIGDY!! Ani ścianki ani niczego
    A czemu?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  11. #5151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał bpestka Zobacz post
    Szprosy w obecnym mieszkaniu mam zewnętrzne drewniane. Okna owszem ładnie wygładaja, ale ich mycie to koszmar. Małe szybki ktore musisz umyć a do tego w jednym oknie zamiast czterech katów - kilkanaście.

    Choć uwielbiam okna ze szprosami to powyższe doświadczenia wyleczyły mnie z tych marzeń, wszystko inne jest kiepską podróbą... dodatkowo szprosy zabierają światło wnętrzom

  12. #5152
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    A czemu?
    Białe fugi mam - 2 lata - wyglądają koszmarnie, pomimo że są zaimpregnowane - zszarzały. Lubię porządek w domu, a białe fugi które zmieniły kolor sprawiają, że czuję sie jak w siedlisku brudu.
    Podobają mi się płytki do których nie są wymagane fugi - z biegiem czasu, nawet te które nie są jasne, zmieniają kolor i niekoniecznie pasują do kafelek ( zaobserwowałam w różnych mieszkaniach - koleżanki, które je próbowały doszorować potwierdzały). Jednak kafelki kładzie się na kilka lat i chcąc zachować efekt trzebaby je było po prostu wymienić po pewnym czasie. Kafelki bez fug są dla mnie idealnym rozwiązaniem tego problemu.
    Panele - mam sufit i ja i moja koleżanka. Potwierdzamy, że zbierają kurz niemiłosiernie. Wczoraj sufit czyściłam ( czyszczę go kilka razy w roku) - ręce odpadają, brud nie chce schodzić, robią się smugi, mazgi. Do tego akrobacje na taborecie, teraz sezon grzewczy wiec i pod samym sufitem upał i co przetrę to zaraz zaschnie. Klnę na ten sufit za każdym razem. U nas dodatkowo pod wpływem ciepła panele się wybrzuszyły - wiem, może to wina montażu i nie ma co na same panele wszystkiego zrzucać - ale na pewno nie pozwolę ich już nigdzie zamontować. Chociaż ładnie wyglądają i błyszczą w świetle halogenów ( jak są wymyte) to nie.

  13. #5153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki za informacje
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #5154

    Domyślnie

    Mam szprosy wewnętrzne - chyba 25 mm szer. Wiem,że to jakby nie było - imitacja, ale dla mnie to kompromis między wygodą a klimatem.
    Czy zabierają światło? Nie zauważyłam.

    Nie mam natomiast dobrego zdania na temat wykończeń na poddaszach czy w łazienkach z płyt gipsowych (sufity, skosy) - mimo siatek, elastycznych mas do szpachlowania i innych cudownych tworów zaczynają się pokazywać maleńkie pęknięcia tu i ówdzie. Nie widać tego od razu, trzeba się przyjrzeć, ale JA WIDZĘ i wkurza mnie strasznie,że nowe, a już coś się dzieje.

    Schody : podstopnice i boczna przyścienna wanga wykończona na biało, ale ściana trochę krzywa, więc szczelina między ścianą a wangą wypełniona białym silikonem.Widzę,że klei się kurz do tego silikonu, przecieram ściereczką, ale niewiele to daje - nie wiem co z tym zrobić ?

    Drzwi : kupiliśmy sosnowe surowe ( w casto ), malowano je nam na stolarni na biało, farbą, której używają u siebie także do malowania drzwi. Rozeschły się i widać same szczeliny na łączeniach.

  15. #5155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Gdzieś czytałem, że wewnętrzne szprosy pogarszają parametry cieplne okna. Czy ktoś może to potwierdzić?
    Szpros, ktory styka się zo obiema szybami (wewnętrzną i zewnętrzną) jest mostkiem cieplnym, bo lepiej przewodzi temperaturę niż gaz szlachetny/"próżnia", która normalnie znajduje się w przestrzeni międzyszybowej.

  16. #5156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kendra Zobacz post
    Podobają mi się płytki do których nie są wymagane fugi... Kafelki bez fug są dla mnie idealnym rozwiązaniem tego problemu..
    Ale wtedy nie mogłabyś miec ogrzewania podłogowego, a tym samym kafelki w salonie czy kuchni bez ogrzewania podłowego są jeszcze gorszym rozwiązaniem.

  17. #5157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Dorka&Łukasz
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bpestka Zobacz post
    Szprosy w obecnym mieszkaniu mam zewnętrzne drewniane. Okna owszem ładnie wygładaja, ale ich mycie to koszmar. Małe szybki ktore musisz umyć a do tego w jednym oknie zamiast czterech katów - kilkanaście.
    Swoimi opiniami utwierdziliście mnie w przekonaniu, że faktycznie nadają inny klimat pomieszczeniom ale ponieważ stawiam na praktyczność w użytkowaniu nie zdecyduę się na nie.

  18. #5158
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    Cytat Napisał koktajl Zobacz post
    Ale wtedy nie mogłabyś miec ogrzewania podłogowego, a tym samym kafelki w salonie czy kuchni bez ogrzewania podłowego są jeszcze gorszym rozwiązaniem.
    Pomyślałam - ale nie napisałam - głównie o ścianach - łazienki, kuchnie , półeczki , wykończenia - przepraszam - nie doprecyzowałam
    Z podłogami jeszcze nie wiem co zrobię, mam trochę czasu do namyślenia, poszukam jakiejś alternatywy która nadaje się na podłogówkę. Pewnie się skończy na fugach, ale na pewno jak najmniejszych Dziękuję za zwrócenie uwagi!

  19. #5159

    Domyślnie

    wracając do stwierdzenia

    "zgadzam się w zupelności.... szafki narożne porażka ani praktyczne ani pojemne' - oczywiście ale tylko wtedy jak w tą szafkę ( czyli w kwadrat ) wpiszemy koło , czyli tak popularne kosze w kształcie koła - wtedy ona faktycznie nie wykorzystują całej przestrzeni , ale gdy od rogu do rogu mamy półkę to jest to przestrzeń bez końca - wszystko tam włożysz

  20. #5160
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    przeprowadziłam się do nowego domu razem z filtrem do wody i dla niego przewidziałam pojemną szafkę narożną pod zlewozmywakiem. Wkłady wymienia się raz na pół roku, baniak 10l stoi na stałe - jest dobry dostęp i luz, swobodnie mieści się jeszcze duży kosz na śmieci i różne chemikalia do sprzątania i zmywania.

Strona 258 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony