dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 274
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 5478
  1. #1841

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Piotrek42 - chyba robisz jakiś ranking
    Nie, poprostu jestem ciekawy,ludzie kupują kotły z bardzo rozbudowanym i konfigurowalnym sterownikiem, ale czy go wykorzystuja?? przeciez on ma tyle opcji dzięki którym można zaooszczędzić eko ze szok, wystarczy poznac troszkę swoją instalację podumać,pogłówkować i ze spalania np 30kg/doba zejsc do 22-25kg/doma, mało? ale w sezonie zrobi się ładne parę kg....czp01 przyponij sobie ile spalałeś eko jak kupiłes bruliego? a ile spalasz teraz?

  2. #1842

    Domyślnie

    Piotrase bardzo łatwo obniżyć spalanie
    1.Grzejemy samą Cwu, ubieramy kurtki i cieszymy się małym spalaniem

    2. Ustawiamy tem. pomieszczeń na przeciwzamarzającą i jedziemy na wakacje.

    3. Zmniejszamy tem. w pokojach do 20 lub 19st a najlepiej do 18st.

    4. Mamy gdzieś małe spalanie, w domu ma być ciepło

    Suspenser grzejesz tylko Cwu?

  3. #1843
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Witajcie. 3 dzień jadę na Brulim. Obecne nastawy to podawanie/przerwa 5/36 - nadmuch 46%. Popiół w części piękny szary dopalony, część małe kruche spieki. Spalanie na podobnym poziomie jak Ecoal ale dużo, dużo mniej popiołu. Zaczynam wierzyć, iż można dojść do relacji 1 kosz zasypu = 1 szuflada popiołu. Muszę przeprowadzić 2 testy. Skrócić czas przerwy i zwiększyć moc dmuchawy, bądź wydłużyć czas przerwy i jeszcze trochę zejść z nadmuchem.

  4. #1844
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Piter w odniesieniu do Twojego pytania. W ubiegłym tygodniu wyłączyłem na amen pogodówkę w Ecoal. Dla mnie mało precyzyjna, działająca z opóźnieniem. Nie potrafiłem jej tak wyskalować, by uzyskać na kotle żądane temperatury zadane. Steruję teraz podłączonym niedawno w sypialni czujnikiem pokojowym. On przynosi więcej korzyści. W ciepłe dni oczywiście dodatkowo tryb A-L.

  5. #1845

    Domyślnie

    Witaj Sebsa już myślałem że łącza Ci zamarzły i czekasz do wiosny
    Jak mam dobry eko to ze 160kg mam szufladę popiołu.
    Teraz spalam tańszy eko to uzbierało się 20l paskudztwa

  6. #1846
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Ja palę Bobrkiem i działa bardzo dobrze na ustawieniach Bruli: podawanie/przerwa 3/50 nadmuch 29%, przesłona otwarta.

    Przy Cobrze musiałem przełączyć na tryb dwustanowy, podawanie/przerwa 3/30 nadmuchu nie pamiętam.

    W każdym razie najlepiej spalać go w trybie 2 stanowym z krótkim podawaniem, długą przerwą i słabym nadmuchem.
    no właśnie też zmuszony byłem do zmiany ustawień ale spróbowałem w automacie go ustawić, spala się jakoś na nastawach 3/22/55% ale nadal niedopalony jest- wolę nie chcę takiego eko do automatu
    już jedzie do mnie z mojego stałego źródła i będę mógł normalnie kocioł ustawić, myślę że ten bobrek to do CWU może???? a może się nie znam???
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  7. #1847

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post

    Już 3 sezony letnie grzałem samą CWU i na pewno w podtrzymaniu miałem temperatury niższe od 50 st i nic złego się nie dzieje, więc nadal zamierzam grzać kotłem CWU [prądem wychodziło drożej].

    Bać się trzeba niskiej temp. spalin w czasie pracy kotła, a nie w podtrzymaniu.

    Wracając do tematu wątku - u mnie od 16.02 średnie spalanie <10 kg/dobę - dokładne dane podam gdy skończy się zasobnik
    To trochę mnie pocieszyłeś

    Ja na razie od kilku dni jadę na sterowaniu ręcznym. Sterownik pogodowy chwilowo wyłączony (ale za niedługi czas ponownie go włączę , bo kręcenie zaworem ręczne mnie wkurza ...)
    Ciągle coś "koryguje" , ale widzę że to mało coś daje.
    Na razie patrzę jak się zachowuje sterownik i widzę że działa jak chce
    Raz ładnie moduluje mocą i obrotami wentylatora tak że płynnie i z niezbyt dużą mocą piec osiaga żądaną temperaturę i wtedy nawet mocno nie przewymiarowuje temperatury , a drugi raz pozwala na trochę większy spadek (o 1-2 stopnie więcej) i wtedy wchodzi na o wiele większą moc lub na max moc aby osiągnąć żądaną temperaturę i wtedy to przewymiarowuje też temperaturę o kilka stopni wiecej (o około 2-4 stopnie więcej niż w przypadku gdy dochodzi do żądanej temperatury płynnie na mniiejszej , modulowanej mocy ...).
    Dziś mam 8 dzień i ciągle węgiel jest ...
    Zastanawiam się na ile dni tym razem wystarczy zasyp
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 22-02-2012 o 07:58
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #1848

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Są dwie teorie na ten temat:

    - jedni twierdzą, że oszczędniejsza jest praca ciągła na małej mocy,
    - inni, że oszczędniejsza jest praca dwustanowa bo się oszczędza w podtrzymaniu.

    Aktualnie jestem na stanowisku, że im dłużej w podtrzymaniu tym się więcej zaoszczędzi i tak ustawiam kocioł, z tym, że jak jest w fazie grzania CO to staram się aby był tak ustawiony aby chodził z mniejszą mocą ale w trybie ciągłym. Z tym, że prowadzę grzanie w centralnym na opcji regulatora pokojowego
    czp01
    skoro uważasz że więcej się zaoszczędzi w trybie podtrzymania to dlaczego nie ustawiasz go tak aby jak najszybciej do tego stanu doszedł?

    Swoją drogą to ciekawy temat.

    Ktoś może rozwinąc bardziej te teorie?

    Dlaczego, praca dwustanowa będzie lepsza od ciągłej?

    Mówimy o pracy w cieplejsze dni zimy i przy założeniu np że sterownik jest w stanie zejść tak nisko z mocą w pracy ciągłej.

  9. #1849

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    nie chcę takiego eko do automatu
    już jedzie do mnie z mojego stałego źródła i będę mógł normalnie kocioł ustawić, myślę że ten bobrek to do CWU może???? a może się nie znam???
    timon, też miałem wielkie problemy z tym bobrkiem. Chyba trafiliśmy na taką samą kiepską partię. Spiekało się to niezależnie od siły nadmuchu. Ja sobie z tym poradziłem mieszając go pół na pół. Muszę przyznać, że wyszła z tego super mieszanka.

  10. #1850
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Witaj Sebsa już myślałem że łącza Ci zamarzły i czekasz do wiosny
    Jak mam dobry eko to ze 160kg mam szufladę popiołu.
    Teraz spalam tańszy eko to uzbierało się 20l paskudztwa
    Siedziałem w kotłowni z nosem w piecu. Węgla nie zmieniłem, sterowanie tak. Popiołu mniej- wychodzi, że można nieźle palić na węglu gorszej jakości.
    Mam problem. CZP mi pomaga ale efektów zero. Nie mogę uzyskać połączenia kompa ze sterem po kablu UTP. Może to ktoś ewentualnie za mnie zdalnie wykonać. Niech się ktoś bystrzejszy ode mnie w kwestiach informatyki wypowie.

  11. #1851

    Domyślnie

    Sebsa priw, może pomogę

  12. #1852
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Przeniosę tutaj..... mam pytanie czy użytkownicy kotłów wykorzystują chociaż w 50% zalety sterownika i swojej instalacji do obniżania spalanego eko? czy korzystają z pogodówek,czujników temperatur, ze stref, z pompek mieszajacych? co robią sami żeby ograniczyć ilośc spalanego eko?
    Ja wykorzystuję wszelkie dostępne opcje ale nie jednocześnie

    Za zbędną uważam pogodówkę bo nie interesuje mnie w sterowaniu temperatura na zewnątrz tylko wewnątrz domu, ale jak ktoś nie chce czujnika pokojowego i woli się bawić z ustawianiem krzywych grzania to życzę sukcesów.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #1853
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Suspenser grzejesz tylko Cwu?
    Nie, ale słońce nareszcie wzięło się do roboty i codziennie robi u mnie za podłogówkę
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #1854

    Domyślnie

    Suspenser gdzie Ty widzisz słońce? Teściową masz blisko?

  15. #1855

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Możesz kupić takie gotowe ustrojstwo w Neo-Techu, oni takie cudo opatentowali.
    Co prawda do innego palnika, ale sprzedają to też klientom indywidualnym.
    Ma Pan jaki nr. kontaktowy /może być na priv/ - dzwoniłem do Katowic, miła pani miała za 5 min. oddzwonić i zero wiadomości. A może Pan wie w którym roku to opatentowali to bym pogrzebał w biuletynach.
    myślenie jest przyszłością

  16. #1856

    Domyślnie

    Cytat Napisał sacha Zobacz post
    Ma Pan jaki nr. kontaktowy /może być na priv/ - dzwoniłem do Katowic, miła pani miała za 5 min. oddzwonić i zero wiadomości. A może Pan wie w którym roku to opatentowali to bym pogrzebał w biuletynach.
    mail jest taki [email protected]

    telefon jednak na priva podam
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #1857
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Suspenser gdzie Ty widzisz słońce? Teściową masz blisko?
    Widzę za oknami codziennie [ostatnio]

    Teściową faktycznie mam blisko co sobie chwalę
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #1858

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Widzę za oknami codziennie [ostatnio]

    Teściową faktycznie mam blisko co sobie chwalę
    Wczoraj byłem w miarę niedaleko i faktycznie ładna pogodę mieliście, znowu miałem okazję popatrzeć na nowy stadion na euro
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #1859
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Dzisiaj kolejne tankowanie a średnia po 9 dniach i paru godzinach wyszła mi 19,96 kg eko na dobę. Tak sobie wyliczyłem, że jak dalej pogoda będzie powoli łagodniała a sezon grzewczy zakończę do 02.04.2012 r. to mam szansę spalić za sezon w sumie 2912 kg bobrka czyli mniej o 659 kg w stosunku do poprzedniego sezonu czyli zaoszczędziłbym około 18,5 % ekogroszku. To z pewnością będzie zasługa mniejszego o połowę palnika bo wymieniłem PPS 50 kw na PPS 25 kw no i nowy sterownik bruli na pokładzie i jeszcze zagospodarowanie awaryjnego paleniska w celu podniesienia sprawności kotła. W kominku też w tym sezonie było mało palone ( gdzieś 0,7 m łupków dębowych i drzew owocowych) jak poszło to wszystko ( czyli połowę mniej niż w ub. sezonie).

    To z pewnością będzie już wszystko co mogę z kotłowni wycisnąć aby w sezonie grzewczym utrzymywać w domu ulubioną temperaturę 23 st C.

  20. #1860

    Domyślnie

    o z pewnością będzie zasługa mniejszego o połowę palnika bo wymieniłem PPS 50 kw na PPS 25 kw no i nowy sterownik bruli na pokładzie
    i nie zapomnij dodać.... lagodnej zimy, porównaj sobie srednie temperatury tej zimy a co było rok temu.

Strona 93 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony