dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 77
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1526
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie "Z dobrodziejstwem inwentarza", czyli domek Ani i Piotra :)

    Na forum jestem już parę ładnych lat, dom budujemy też kawał czasu. Im bliżej końca, tym więcej rozterek.
    Dłuuuugo się zastanawiałam czy założyć wątek, ale ostatecznie decyzja została podjęta

    Najpierw wyjaśnienie skąd tytuł:
    Marzyliśmy o umiarkowanie nowoczesnej parterówce, z grafitowym dachem, w miejscu, gdzie las "zagląda przez okno"... Tak zawsze wyobrażałam sobie mój dom. Bywa, że życie dość szybko weryfikuje cele, albo... przynajmniej przesuwa je na dalszy termin
    Różne przyziemne i mniej przyziemne sprawy uniemożliwiły poszukiwania wymarzonej działki, a ta, którą mieliśmy w zasięgu nie odpowiadała nam głównie ze względu na lokalizację. Nie mieliśmy czasu na samodzielne budowanie, zatem w lipcu 2008 roku... podjęliśmy decyzję o zakupie domu od spółdzielni (do dzisiaj nie wiem czym się różni formalnie działanie naszej spółdzielni od działań dewelopera, ale ta wiedza nie jest mi już do niczego potrzebna ).
    I w ten oto sposób postanowiliśmy zostać właścicielami jednego z 43 domków na osiedlu w naszym mieście. Położenie dla nas idealne, sam domek...hmmm... dalece odbiegał od tego z marzeń
    Ominęła nas masa papierkowej roboty - to na pewno, za to decydując się na takie, a nie inne rozwiązanie musieliśmy chcąc nie chcąc przyjąć szereg rzeczy, które nie do końca nam odpowiadały (jak bryła domu czy kolor dachu). Jak się nie ma co się lubi... I tak nawet najbrzydszy dom będzie lepszy niż mieszkanie. Co się będzie dało - zmienię, czego nie dam rady zmienić - pokocham

    Cofam się zatem w czasie i wracam do ważniejszych etapów budowy.

    lipiec 2008:
    Podpisujemy umowę o budowę domu w stanie surowym zamkniętym.
    Dom na osiedlu ma oczywiście swoje dobre i złe strony. Do złych należy m.in. to, że kompletnie nie podoba mi się projekt elewacji, a dachu nie mogę przeboleć, bo jest BLE ceglasto czerwony ;( (nie mam nic do czerwonych dachów w klasycznych domach, ale w swoim... wolałabym tego uniknąć)
    Ogólnie z zewnątrz nijak mi do wizji nie pasuje i jest tak odległy od mojego wymarzonego projektu, że nie wiem co..., ale domek na tym osiedlu jest idealnie położony (jak na wsi, ale blisko centrum, blisko do pracy, blisko szkoła, przedszkole i rodzina).
    Dom w stanie surowym, zamkniętym ma stanąć pod koniec sierpnia 2009. No, a potem dopiero się zacznie
    Na szczęście mamy sporą (jak na tego typu osiedle) dowolność w wyborze różnych elementów domu, w tym: kolor elewacji (ufff), wielkość okien, materiał podjazdów itp. No i całkowitą dowolność aranżacji wnętrza (w tym samodzielne stawianie ścianek działowych).

    Oto nasze "cudo":



    Rzut parteru:


    Rzut poddasza:


    Działka niestety nasza nie jest (na razie w dzierżawie, potem do wykupu) - czyli dom (mimo, że go kupimy) też nie. Sytuacja jest dość skomplikowana - jak zwykle
    Ale damy radę. Będzie taka w sam raz - ok. 1000 m2

    16.10.2008
    Już się mury pną do góry

    Przesunęliśmy okno w kuchni (było wg projektu pod podciągiem (?!)), powiększyliśmy też wszystkie okna w kuchnio-jadalnio-salonie ze 120x150 do 150x150
    i 31.12.2008



    a w kwietniu 2009:



    Po drodze zmieniliśmy kolor cegły klinkierowej z takiego

    na taki:


    Ta żółtopomarańczowa dobrze grała z dachem, ale nadawała bardzo klasyczny styl całości. A ja chciałam zrobić wszystko, co w mojej mocy, by ten dom jakoś "zneutralizować".

    wrzesień 2009
    Mamy drzwi zewnętrzne (czerwiec), okna (sierpień), ocieplenie i zagruntowaną elewację



    styczeń 2010:
    Mamy na działce prąd! Można zaczynać prace wewnątrz

    Jest i brama garażowa


    Szkoda, że śnieg nie przykrywa dachu cały rok

    Tymczasem wewnątrz...
    czerwiec 2010:
    Mamy wszystkie instalacje!!!

    lipiec 2010:
    Elewacja zmieniła kolor na... kolor zaprawy murarskiej Trzeba było "wyjść" z bieli, bo po 1 bardzo się brudziła, po 2 kontrast między brązem klinkieru, bielą ścian i marchewką dachu był dla mnie nie do zniesienia!
    przed:

    po:



    Jestem chyba jedyną osobą, której ten kolor się podoba i wcale mi to nie przeszkadza Jedyne, co nieco mnie drażni, to zbyt jasne bonie. Miały być dwa tony jaśniejsze niż ściana, a wyglądają jak białe... Miałam to zmienić, ale pewnie już tak zostanie... jak zwykle

    W listopadzie mieliśmy zamontowany kocioł, podpisaną umowę o dostawę gazu, a do końca 2011 roku były już tynki, wylewki oraz ocieplone i wygładzone poddasze, a także garaż w płytkach

    29.12.2012 roku działka, a wraz z nią dom, stał się formalnie nasz !!!

    Zapraszam do środka
    Póki co tylko do salonu, bo reszty zdjęć brak, a w pomieszczeniach (poza łazienkami) nic się na razie nie dzieje.

    Widok z salonu na kuchnię z jadalnią:

    Rzut z góry i pogląd na podział między kuchnią a jadalnią... nie ma niestety dużo miejsca.


    Widok "zza stołu" na salon:


    I widok z kuchni:


    Stan obecny: łazienki w trakcie wykańczania, lada chwila będą kładzione płytki na podłogę w wiatrołapie, kuchni, jadalni i części salonu.
    Poszukuję podłogi warstwowej na podłogówkę. Właściwie czekam na kolejną próbkę koloru od producenta.
    Do zrobienia zostały schody (zamówione), wykończenie kominka, okładzina podłóg, kuchnia, drzwi, malowanie, oświetlenie, meble i... możemy się przeprowadzać. A właściwie musimy... do końca sierpnia...

    Wszystkich życzliwie zaglądających serdecznie witam i zapraszam do odwiedzania, komentowania, pogawędek Często zapewne będę zasięgać Waszych porad, za które już teraz z góry serdecznie dziękuję.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    franeczka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    P
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    To ja będę pierwsza! Witam się serdecznie i wpadam do Was z rewizytą. My też planowaliśmy zakup domu już wybudowanego, niestety ceny w podwarszawskich miejscowościach powalają na kolana... na dom jeszcze by się pieniądze zorganizowało, ale co z resztą... Koniec końców wybudowaliśmy dom, ale też łatwo nie było W sumie to nie wiadomo co gorsze czy budowa, czy wykończeniówka.
    Pokazuj swoje łazienki i wszystko co macie, dawaj dawaj.........

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Witam Cię witam Franeczko
    Na razie to mogę jedynie projekty pokazać, bo łazienki póki co się nie nadają do pokazania (górna zakryta folią, bo sufit był poprawiany), w dolnej gotowa tylko zabudowa.

    Mogę za to pokazać zaczątek kominka. Mam od piątku Brak w nim kratek (bo nie mogłam się zdecydować jakie i w którym miejscu), koloru i szkła wokół wkładu.
    Nic specjalnego. Prosty, niewielki. Taki:

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Aniu, pokazuj plany, inspiracje, nawet kawałki podłogi
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Witam serdecznie kolejnego Gościa

    To może nieszczęsna górna łazienka najpierw... Piszę nieszczęsna, bo robota się wleeeecze już drugi miesiąc (głównie dlatego, że mozaika była cięta z całej płytki i bez przerwy były z tym jakieś problemy)....

    Górna łazienka ma 15 m2 po podłodze, 12,5 m2 powierzchni użytkowej.

    Będzie w niej, a właściwie już jest na ścianach Grespania Bella Casa Atacama Gris i Marengo (jasnoszary i ciemnoszary gres po "polskiemu" ) + Durstone Olmo Caramelo na podłodze w jednym miejscu.
    Ta konkretnie:


    Do niej będzie dobierany fornir na meble. Zapewne orzech amerykański albo palisander:


    A projekt taki (ani drewnopodobna płytka ani kolor szafek nie jest tu nawet zbliżony do planowanego, ale jest, co jest):



    Tego panela na ścianie nie ma. Zrezygnowałam. Miał chować po bokach wszelkie kąpielowe ustrojstwa, ale więcej z nim było zachodu niż to warte... Uznałam, że szkoda życia na pierdoły i może wystarczy szafka przy wannie. I tak wolę prościej W zamian za panel, jest tylko pas ciemniejszej mozaiki.
    Musiałam też przesunąć deszczownię nad linię płytek, bo dla mojego szanownego małżonka byłoby za nisko...


    Płytki tylko tam, gdzie być muszą. Reszta ścian malowana.

    Mam ogromny dylemat z umywalkami do tej łazienki...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Jeeej, ależ hektary!

    Ładne płytki wybrałaś!
    Ile trwał proces decyzyjny?

    Umywalka stawiana, tak?
    A jaki kibelek i bidet?
    Może jedna seria Ci po prostu podpasuje?
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Proces decyzyjny w przypadku płytek szarych o dziwo - 5 sekund Ale tylko dlatego, że wcześniej złaziłam kilomentry kwadratowe powierzchni salonów łazienkowych w poszukiwaniu szarości i nigdzie, NIGDZIE! nie znalazłam odpowiedniego gresu. Albo format nie ten, albo odcień nie ten, albo cena nie ta... Niby szarości takie modne ostatnio, a beże "passe", ale beży akurat wszędzie pod dostatkiem...
    Durstone wypożyczałam trzy razy zanim podjęłam decyzję, ale odkąd zobaczyłam ją pierwszy raz, i tak wiedziałam, że wrócę

    Umywalka raczej stawiana. Ze sprzętów mam:

    Wannę Sanplast Space Line:

    Brodzik do kompletu z powyższą:


    czyli w kantach, ale ponieważ średnio gustuję w kanciastych miskach wc, pokusiłam się o... Roca Gap

    która to seria raczej całkiem kanciasta nie jest...

    Nie chcę umywalki do kompletu, bo wg mnie pasuje jak piernik do wiatraka WC i bidet raczej nowoczesne, albo przynajmniej neutralne wzorem, za to umywalka z tym podcięciem "fantazyjnym"... jak do łazienki starszej wiekiem cioci Jadzi... Tylko lawendę zawiesić na ścianach i gra ;(

    No nie mam racji?

    Wypuścili też jakąś półblatową nowość, ale nigdzie tego cuda nie widziałam. Nie będę ryzykować.

    Dałabym tu V&B Memento olewając obłości misek, ale tu jest kolejny problem... Na ścianie z umywalkami będzie ogromne lustro na całą wysokość ściany i 170 cm szerokości...
    Baterie mam takie (to nie był dobry pomysł - wiem...), bo mi idealnie pasują do prysznicowej (Tres Cuadro)


    I nie wyobrażam sobie jak będzie wyglądało to lustro przy każdym zakręcaniu wody... Tu nie ma za co chwycić. Po 1 będzie pewnie niewygodnie, po 2 wiecznie mokro...

    Pomyślałam o tym zatem:

    Jest kanciasta górą, obła dołem, mogłaby się nadać. No i to półblatówka, można ją odsunąć od lustra. Ale oczywiście i tu jest pewien problem: robią je tylko w dwóch wymiarach: albo 45 albo 65 (jak na złość ani 50 ani 60)... A ja będę miała blat na 170. Nie będą za wielkie na taką szerokość blatu? Musiałabym mieć je położone albo na samych krańcach blatu (i w środku zostaje 40 cm), albo w odległości 20 cm od siebie i zostaje po 10 cm na krańcach szafki...

    Mnie się one za duże wydają... a 45 z kolei za małe...

    Mam jeszcze taki typ ewentualnie.


    To "sześćdziesiątka". Jest z tyłu glazurowana, zatem można odsunąć od lustra, ALE (oczywiście, że jest "ale") robią ją tylko w jednej wersji. Nie ma odbicia lustrzanego. I nie wiem w związku z tym jak będą wyglądały dwie na jednym blacie.

    Tu ten sam problem. Tylko lewa dostępna...


    Gdyby ktoś słyszał o umywalce stawianej lub lekko (byle nie całkiem) wpuszczanej w blat, o szerokości 50 - 60 cm, z otworem na baterię i glazurowanej z tyłu, to będę dozgonnie wdzięczna za wiadomość

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Dziękuję, to znalazłam jeszcze dwie:



    albo ta:


    I dalej wiem, że nic nie wiem

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    A wiesz, że właśnie o tych myślałam?
    Z tą pierwszą jedynie, to nie wiem czy mają lustrzane odbicie. A jest naprawdę bardzo ładna!

    Jak coś mi jeszcze wpadnie w oko, to dam znać.

    A możesz mi jeszcze raz wyjaśnić, dlaczego bateria musi być w umywalce a nie na blacie?
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Bo szafka będzie fornirowana. Boję się, że z wysokiej baterii może coś czasem skapnąć... i problem gotowy. Poza tym mam już kupiony cały komplet baterii...
    Zawsze mogę zmienić, ale każda taka zmiana ciutkę wnerwia małżonka Miło byłoby dotrwać do końca bez rozwodu

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mrówka75
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1.338

    Domyślnie

    ,

    podobną umywalkę z wypuszczonym blatem ma Kerasan Agua Libre umywalka "INKA" 60cm



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez mrówka75 ; 26-03-2012 o 13:25

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    To co napiszę już wiesz ale dla porządku piszę
    Nie dawałabym na pewno umywalek asymetrycznych jeśli nie ma możliwości zakupienia lewa/prawa- będzie to wyglądać raczej dziwnie.
    Podoba mi się ta "wywinięta" i ta wklejona przez Mrówkę.
    Czy zajmą za dużo miejsca? nie wydaje mi się. Potrzebujesz w zasadzie na blacie miejsce na mydło i jakiś stojaczek na szczoteczki. Nic innego na tym blacie nie ma prawa stanąć a jak znam Twoje umiłowanie do "przydasiów" stojących na widoku nic innego tam nie stanie
    Ja bym pewnie wzięła te umywalki

    Tzn ja bym w ogóle wzięła jedną dużą umywalkę ale moje preferencje w tym temacie też już znasz więc nie będę Ci zaśmiecać wątku.
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    O dzięki Wam dobre Kobiety :* Jestem tak... pół na pół z decyzją obecnie

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    franeczka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    P
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Widzę, że u Was też też umywalki na tapecie? Ja poszukuje 40cm retro jak by ktoś widział Przepraszam, ze tak bezpruderyjnie się ogłosiłam na Twoim wątku.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Aniuuuuuuuuu
    Jak super, że założyłaś swój wątek . Dopiero wróciłam z pracy i odebrałam Twoją wiadomość. Zaraz wszystko przejrzę i poczytam. No i chyba zmotywujesz mnie w końcu do własnego .
    Trzymam mocccno kciuki za dalsze postępy

    Edit: NARESZCIE pokazałaś światu te cudne wizualizacje łazienki . Dziewczyny prawda, że zapowiada się fantastycznie?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 27-03-2012 o 17:21

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Ogłaszaj się Franeczko, nic mi to nie przeszkadza Szukając swoich umywalek, rozglądam się też za Twoją. Niestety dotąd 40 nie widziałam

    Ewciu witam Cię serdecznie !!!
    Powiem Ci, że właśnie mi się te projekty przestały podobać. Tylko, że trochę już za późno Ogólnie im dłużej patrzę na fantastyczne wnętrza Użytkowników FM, tym częściej myślę, że moje wnętrza nie będą nawet w połowie tak ładne.

    Co do umywalek: postanowiłam, że dzisiaj zrobię sobie szablony i ocenię czy te pierwsze będą za wielkie czy nie.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gola86
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    Aniu super domek, zupełnie nie rozumiem czemu narzekasz Kolor elewacji dla mnie super - zmienił charakter domu
    Podobają mi się wizualki łazienki. Są bardzo w moim typie
    Najbardziej podoba mi się kominek ! Jest prosty, po prostu prosty, właśnie taki mi się marzy Mogłabyś zdradzić mi jego wymiary (głębokość, szerokość) ? Dzisiaj urosła nam ściana na której będzie kominek więc mogę sobie zrobić kredą wizualizację przestrzeni jaką zajmie kominek

    Pozdrawiam

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    franeczka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    P
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Ja postanowiłam, że na 99% kupię Kerasan Retro, 1% daje, że w realu mi się nie spodoba.....

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Aniu, mnie się podobają te umywalki


    Rozwiązują Twoje trudności w "obsłudze" lustra . Natomiast kompletnie nie rozumiem co jest w nich pretensjonalnego
    Dla mnie są super

Strona 1 z 77

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony