dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Bracianka, ale rodzice korzystają z reguły z sypialni po zmroku do wczesnego ranka, a dziecko cały dzień.
    W opisanym przeze mnie przypadku starsza córa 12 letnia ma również 18m, młodsza 11, jak wysypie zabawki i przyjdą do niej 2 koleżanki, to nie ma gdzie stopy postawić. I młoda mówi, ze nie lubi swojego domu, ani swojego pokoju - bawi się obok pokoju na górnym ciemnym korytarzu. Trudno mi powiedzieć na ile postrzega przestrzeń - ale skoro mówimy o budowie domu, to dlaczego nie szukać optymalnych pokoi, zarówno dla siebie, jak i dzieci? Może z mniejszą łazienką - może z inaczej rozwiązaną komunikacją - jest tyle możliwości.
    Nie trzeba upierać się przy jednej i na siłę dzielić istniejącego układu, tak jak bowess napisał.

    Pokój na poddaszu o metrażu podłogi 16m będzie fajny, zwłaszcza dla małego dziecka
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze bowess. Projektów są setki tysięcy - spokojnie można znaleźć taki, ktory będzie idealny. Jesli ja znalazłam projekt z moimi wymaganiami (oddzielnie mieszkanie na dole ok. 60mkw, garaż dwustanowiskowy, z działką 19 m szerokości na wjeździe i parę innych fanaberii) to dom z 4 sypialniami, energooszczędny i fajnie zaplanowany da się znaleźć.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Moje dzieci (dwóch synów) mieszkało razem w pokoju 10mkw w bloku i dawali radę do końca gimnazjum A mieli wyjście? Teraz każdy ma pokój po 20mkw i na serio - nie narzekają. Wprost przeciwnie. Choć są już dorośli
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewenementka

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    57

    Domyślnie

    Ja też uważam że pokoje po 10-12m są wystarczające,
    ja w mojej sypialni jestem rano 3 minuty jak wstanę i się ubieram, i wieczorem jak ide spać.
    Nie lubię też "graciarni" a im większe sypialnie czy pokoje, to "o tu pusto to coś trzeba wstawić, tam wstawić bo tak pusto"
    Wszystko zależy od stylu życia - większość czasu i tak spędza się w salonie i kuchni, na tarasie itp.
    Wolałabym osobiście mieć łazienkę dużą bo jak czasem patrze na te upychania rzeczy w łazience to dopiero wygląda klaustrofobicznie.
    a już patrzenie na wilkość pokoju w domach o metrażach średnich pod kątem dzieci, które... no własnie:
    - jak są małe to są z rodzicami i same się w pokoju nie bawią
    - wiek na przyjmowanie kolegów i zabawę to szczerze jaki? 4-8 lat? bo poźniej, to ówczesne zabawki (czytaj tablety i gamebox) zajmują mało miejsca,
    - nastolatki to wiadomo, zamkną się w pokoju i wszystko im jedno byle dac im "święty spokój"
    - a potem idą na studia, zakładają rodziny, a Ty zostań z tymi metrażami i ogrzewaj.

    Co potrzebne jest w takim pokoju dziecka/nastolatka? biurko, szafa, komoda, łózko?
    12m to mało na te kilka rzeczy?

    Myślę, że era budowania dużych domów po których zamiast 5 dzieci jak to było kiedyś, będzie "hulał wiatr" jest za nami.
    Coraz więcej osób buduje domy świadomie, odpowiednio do potrzeb, postaw sie a zastaw się już mija....

    jak ktoś powiedzmy ma jedno-dwoje dzieci to po co mu dom 150m? gdy do tej pory żył w mieszkaniu 50m? żeby się zarobić czy żeby sie pokazać?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewenementka Zobacz post

    jak ktoś powiedzmy ma jedno-dwoje dzieci to po co mu dom 150m? gdy do tej pory żył w mieszkaniu 50m? żeby się zarobić czy żeby sie pokazać?
    Żeby żyć wygodniej? LOL
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    jak ktoś powiedzmy ma jedno-dwoje dzieci to po co mu dom 150m? gdy do tej pory żył w mieszkaniu 50m? żeby się zarobić czy żeby sie pokazać?[/QUOTE]

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Żeby żyć wygodniej? LOL
    Właśnie, dla wygody-oprócz tego że przenoszę się z 120 metrów szergówki, a nie 50m mieszkania reszta. dot. stanu rodzinnego i budowanego metrażu się zgadza-nie muszę nikomu się pokazywać,a sprzątać osobiście też nie.

    To mit z tym porównywaniem 50 m mieszkania- z domem 120 m- znam to z doświadczenia.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ludzie kiedyś żyli w 3 pokolenia w jednej izbie z kurami i owcami. Też dawali radę
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agusia59

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    188

    Domyślnie

    No ja sie wychowałam w domu typu kostka. Mieszkalismy w 2 rodziny, no nawet 3, czyli ja z bratem i rodzicami, ciotka z 3 synami i babcia i zimą prababcia przez kilka ładnych lat. Fajnie było

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A w akademikach jak było fajnie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    A ja powiem jeszcze tak:
    Przy metrażu pokoi ważna jest jeszcze ich "ustawność"
    Przy szukaniu czy podziałach nie patrz tylko na metraż. Spróbuj chociaż sam, na papierze milimetrowym wrysować sobie meble w skali. I sprawdź czy masz gdzie postawić biurko , łóżko czy szafę odpowiedniej wielkości. Jeżeli będą grzejniki zarezerwuj dla nich miejsce.
    Czy na ścianę na której planowałeś postawić jakiś mebel nie będą otwierać się drzwi.

    Piszę to z własnego doświadczenia. Na etapie rysowania projektu nikt mi tego nie podpowiedział (architektowi chyba też ) i gdyby nie to że ratuje mnie wielkość pomieszczeń - mogłaby wyjść wielka klapa funkcjonalna.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    To akurat planuje kazdy szczegol w cad-e zaplanowac

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    A co sadzicie o rozmieszczeniu innych pomieszczen. Planujemy oddzielna garderobe aby w pokojach nie bylo szafek i mamy prblem z jej wygospodarowaniem. Zastanawia mnie duza odleglosc zasobnika cieplej wody od lazienki i kuchni. Ile max m zeby czekac kilka nascie sek max powinno wynosic takie oddalenie?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    A co sadzicie o rozmieszczeniu innych pomieszczen. Planujemy oddzielna garderobe aby w pokojach nie bylo szafek i mamy prblem z jej wygospodarowaniem. Zastanawia mnie duza odleglosc zasobnika cieplej wody od lazienki i kuchni. Ile max m zeby czekac kilka nascie sek max powinno wynosic takie oddalenie?
    A słyszałeś o cyrkulacji? Wtedy nawet jak masz 100 metrów do kranu ciepła woda jest odrazu.

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Tu chodzi o CWU. Cyrkulacji nie będzie bo jest tutaj nieopłacalna. A czas oczekiwania na ciepłą wodę już obliczyłem więc jest ok.

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnkaJodłowska

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    34-540
    Posty
    2

    Domyślnie

    Co do projektu domu z kilkoma przestronnymi pokojami, to moim zdaniem ten projekt jest ok:
    http://www.galeriadomow.pl/projekty-...binowej-3.htmlhttp://www.galeriadomow.pl/projekty-...binowej-3.html

    Pokoje są przestronne, miejsca jest baardzo dużo. Dom jest funkcjonalny, pomyślano o spiżarni i garderobie.

    Co o nim sądzicie?

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bartosz Buczyński

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie

    Hej, czytałem że podoba Ci się Ambrozja, nam też się podobała, ale szukaliśmy domku z 5 pokoikami (salon, 2 x 10,5m dla dzieci, sypialnia, biuro)

    nam się podoba http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-decyma_6.php i taki też zamierzamy stawiać

  17. #37

    Domyślnie

    dzinks0: Mysle ze powinienes sie wstrzymac na co najmniej kilka miesiecy z zakupem i wyborem projektu bo imho jestes bardzo daleko od slusznego wyboru:
    1) Pokoje 8m2 to jak dla mnie porazka a uzasadnianie tak malej powierzchni checia ograniczenia kosztow ogrzewania jest nie do konca sluszna koncepcja. Czesto domy o wiekszej powierzchni charakteryzuja sie duzo nizszymi kosztami ogrzewania, Pompa Ciepla, Dogrzewanie kominkiem, ogrzewanie podłogowe, dobra izolacja i rozmieszczenie wiekszych okien od strony poludniowej działki a minimalizacja okien od strony północnej, montaz i zamykanie na noc rolet okiennych, wentylacja mechaniczna, otwarta kuchnia, itp, itd...
    2)"A z drugiej strony nie moge powiekszac powierzchni bo chce jak najblizej standardu EUco 30 kWh/(m2*rok) " - jak zawartosc w nawiasie pokazuje to parametr na m2 a wiec zwiekszanie powierzchni nie przyczynia sie do pogorszenia energochłonności budynku wyrazonej /m2m
    3) Bardzo wazne jest polozenie budynku wzgledem kierunkow, polecam kuchnie i spizarnie od strony polnocnej, a czesc salonu z wiekszymi oknami od strony poludniowej. Oczywiscie trzeba pomyslec o oslonieciu od slonca w lecie,
    4) "Chcialem prądem ale przy takim zapotrzebowaniu ekonomiczniejsza chyba bedzie pc" - raz piszesz o domu 30kWh/m2*rok, wiec o domu o duzej energooszczednosci a potem o pompie ciepla. Jak sobie kiedys moze policzysz zakup pompy ciepla jest oplacalny wtedy kiedy dom nie jest zbyt energooszczedny. Mialem podobny dylemat i policzylem, normy zapotrzebowania na energie sa zaprojektowane w granicach tego co wymagaja przepisy, po obliczeniach zrezygnowalem z NF40 a tym bardziej NF15.
    5) Polecam wstrzymac sie z wyborem projektu i pojezdzic z metrówką po znajomych ktorzy sie wybudowali, popatrzec co wam sie podoba i pomierzyc. Po kilku miesiacach powinienes juz lepiej wiedziec czego chcesz a czego nie.
    6) "Cyrkulacji nie będzie bo jest tutaj nieopłacalna. A czas oczekiwania na ciepłą wodę już obliczyłem więc jest ok" - Jesli masz szambo to policz ile kosztuje Cie brak cyrkulacji, ogrzania wody i zapelniania szamba. Czasem rozsadnie zrobiona i zaprogramowana cyrkulacja sie oplaca a na pewno zapewnia komfort, ogranicza zuzycie wody i zapelnienie szamba.
    7) Jak dla mnie projekt jest totalnie niepraktyczny bo :
    - brakuje pomieszczen gospodarczych ktore sa tak czesto niedoceniane a jakze wazne,
    - jestem zwolennikiem dachow dwuspadowych bo tansze, umozliwiaja lepsze wykorzystanie pod cele fotovoltaiki (ceny paneli wciaz spadaja),
    - jestem zwolennkiem malych kotlowni zintegrowanej z wc goscinnym - zakladajac PC - zajmuje ona wielkosc duzej lodowki, powierzchnia kotlowni kosztuje tez ok. 1800pln/m2 SSZ,
    - wiatrolap jest zbyt maly i imho bedzie stanowil waskie gardlo,
    - jestem zwolennikiem lazienki malzenskiej, tj osobnej, z wejsciem bezposrednio z sypialni,
    - nie jestem zwolennikiem sypialni oddzielonej scianka dzialowa od pokoju dzieciecego,

    Znam wielu ktorzy kupowali projekt ktory im sie podobal a potem jednak kupowali kolejny...
    Oczywiscie projekt idealny nie istnieje, swoj wybralem po dlugich namysłach (ponad rok czasu) i mimo wielu adaptacji musialem sie zgodzic na pewne kompromisy.

  18. #38

    Domyślnie

    Patrzę na ten projekt i moim zdaniem jest on beznadziejny. Szukasz ekonomicznych rozwiązań, a tutaj jest aż 18m2 komunikacji! Kompletnie też nie rozumiem, jak można chcieć zafundować kupie blachy i plastiku średnio 17 m2 , a dziecku zaledwie 10 m2.
    Nie neguję pokoi po 10 m2, jeśli są ustawne, dobrze doświetlone i funkcjonalnie urządzone, mogą spokojnie wystarczyć. Jeśli jednak szuka się oszczędności, to chyba jednak w zupełnie innych miejscach.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony