dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 32
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 632
  1. #201

    Domyślnie

    TO taki sam problem jak
    EKOGROSZEK CZY GAZ
    POZDRAWIAM
    Nigdy nie mów nigdy

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    TO taki sam problem jak
    EKOGROSZEK CZY GAZ
    POZDRAWIAM
    a może drewno
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  3. #203

    Domyślnie

    To co w koncu jest lepsze Mercedes czy BMW?

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał edi1977
    To co w koncu jest lepsze Mercedes czy BMW?
    Miałem motorower "Komar SPORT" był najlepszy
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwona
    Zobacz sobie "kulinarne " programy telewizyjne. Z tego co pamiętam i co widziałam, każdy szanujący się kucharz gotuje na gazowej.
    Mam wątpiliwości czy argument o używaniu kuchenki gazowej w programch telewizyjnych jest trafiony. Sądzę, że w programach telewizyjnych używa się palników gazowych przede wszystkim z tego względu, że jest znacznie łatwiej podłączyć palnik gazowy do butli z gazem, niż doprowadzić do miejsca rejestracji programu trójfazowy prąd elektryczny - np. Makłowicz gotuje często na szczycie góry, na statku, na ulicy, itp. W studio telewizyjnym tez niekoniecznie musi być dostępne zasilanie trójfazowe.

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gabi.gg
    Cytat Napisał piwona
    Zobacz sobie "kulinarne " programy telewizyjne. Z tego co pamiętam i co widziałam, każdy szanujący się kucharz gotuje na gazowej.
    Mam wątpiliwości czy argument o używaniu kuchenki gazowej w programch telewizyjnych jest trafiony. Sądzę, że w programach telewizyjnych używa się palników gazowych przede wszystkim z tego względu, że jest znacznie łatwiej podłączyć palnik gazowy do butli z gazem, niż doprowadzić do miejsca rejestracji programu trójfazowy prąd elektryczny - np. Makłowicz gotuje często na szczycie góry, na statku, na ulicy, itp. W studio telewizyjnym tez niekoniecznie musi być dostępne zasilanie trójfazowe.
    Pudło!!! Własnie do kręcenia programów podciąga się zasilanie elektryczne i to o takiej mocy, że puścić kabel do kuchenki to nie problem. I nie da się tego zrobić na jednej fazie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Pudło!!! Własnie do kręcenia programów podciąga się zasilanie elektryczne i to o takiej mocy, że puścić kabel do kuchenki to nie problem. I nie da się tego zrobić na jednej fazie.
    Oczywiście, że nie da się tego zrobić na jednej fazie. Nie wiem po co takie dyrdymały tu wypisujesz, bo to wie już chyba dziecko w piątej klasie. A może chciałeś się pochwalić, że już jesteś w piątej.
    Obejrzyj sobie jakiś program Makłowicza zrealizowany w plenerze, to zobaczysz, że tam się żadnego zasilania elektrycznego do kuchenki nie podciąga.

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał edi1977
    To co w koncu jest lepsze Mercedes czy BMW?
    Oczywiście Jaguar

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gabi.gg
    Cytat Napisał retrofood
    Pudło!!! Własnie do kręcenia programów podciąga się zasilanie elektryczne i to o takiej mocy, że puścić kabel do kuchenki to nie problem. I nie da się tego zrobić na jednej fazie.
    Oczywiście, że nie da się tego zrobić na jednej fazie. Nie wiem po co takie dyrdymały tu wypisujesz, bo to wie już chyba dziecko w piątej klasie. A może chciałeś się pochwalić, że już jesteś w piątej.
    Obejrzyj sobie jakiś program Makłowicza zrealizowany w plenerze, to zobaczysz, że tam się żadnego zasilania elektrycznego do kuchenki nie podciąga.
    On chyba wyżej jest ..... niż Ci sie wydaje !!!
    Mnie sie np. wydaje, że on JEST specjalistą, a Ty to nie wiem od czego jesteś specjalistą, że tak z grubej rury przywalasz ?
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Teraz widać jak bzdurne argumenty podają ludzie.

    Najekonomiczniejsza jest kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem. A reszta to kwestia gustu.
    Nieprawda. Widać, że nia miałeś indukcji i podajesz wątpliwe argumenty. Mamy teraz indukcję, a wcześniej oczywiście różne typy gazowych i zdecydowanie indukcja wygrywa. Jest czyściej, ekonomiczniej i dużo bezpieczniej. Koszt prądu (wszystko mamy na prąd, włącznie z ogrzewaniem - PC, CWU i chodzącym non stop rekuperarem, dom o pow. 195 m2) w okresie grzewczym wynosi 250-350 na miesiąc.

    Sorry, ale kuchnia gazowa w tym wypadku to prehistoria.

  11. #211

    Domyślnie

    czandra, nie to zebym sie czepial, bo te 350zl to brzmi jak b.dobry wynik,
    ale powiedz mi gdzie ta calineczka ma 195m2 ?

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    czandra, nie to zebym sie czepial, bo te 350zl to brzmi jak b.dobry wynik,
    ale powiedz mi gdzie ta calineczka ma 195m2 ?
    Nasza tyle ma, bo jest troche powiększona bryła budynku (m.in. o wykusz), jest podniesiony kąt dachu, co dało normalne poddasze. Do tego mamy jeszcze ok. 25 m2 pod skosami, które są wykorzystanie na miejsce na rekuperator i ogólny składzik. Ta część nie jest pgrzewana, ale jest ocieplona. Ten dom tylko na rysunku wygląda na mały. Wymiary zewnętrzne to 12,20 na 12,70 m. Sam paretr ma 120 m2 powierzchni użytkowej.

  13. #213

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że parter ma 2,75 m wysokości, a poddasze 2,55 m.

  14. #214

    Domyślnie

    i co z tego ze ma 195m2 moze miec nawet 400m2
    dla mnie wazniejsze ile osób i ile godzin dziennie uzywa pradu? Może pracujesz po 14h/24, dzieci u babci, zona na delegacji
    Nigdy nie mów nigdy

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    CZytaj wszystko a nie miedzy wersami ...
    Cytat Napisał jeanpascale
    i co z tego ze ma 195m2 moze miec nawet 400m2
    dla mnie wazniejsze ile osób i ile godzin dziennie uzywa pradu? Może pracujesz po 14h/24, dzieci u babci, zona na delegacji
    Proponuję zastosować się do pierwszego cytatu. Co ma ilość osób do rzeczy jeżeli @czandra ma ogrzewanie na prąd i działającą 24 godziny na dobę wentylację. Za to płaci niezależnie czy mieszka 2 czy 6 osób a jedynie jest zależne od powierzchni kubatury i technologii budowy.
    Nie pamiętasz już chyba czego dotyczy ten wontek. Jej rachunek obejmuje dodatkowo opłatę za prąd do kuchenki indukcyjnej a to już całkowicie dyskwalifikuje popartą przez Ciebie wypowiedź:
    Cytat Napisał speek
    Uzytkuje kuchnie elektyczna.Rachunek z prad 1250zl.za 2 mcce horror.W tym ceny przeesylu bo prad budowlany. ...
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Nasza tyle ma, bo jest troche powiększona bryła budynku ....
    dzieki ! to wyjasnia

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    i co z tego ze ma 195m2 moze miec nawet 400m2
    dla mnie wazniejsze ile osób i ile godzin dziennie uzywa pradu? Może pracujesz po 14h/24, dzieci u babci, zona na delegacji
    Dziecko z nianią siedzi cały czas w domu, a my pracujemy po 8 godz. od pon. do piątku. Do pracy mamy blisko ok. 5 min. na piechotę. Weekendy najczęściej spędzamy w domu.To w kwestii wyjaśnienia. Kuchnia indukcyjna używana jest codziennie.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gabi.gg
    Cytat Napisał retrofood
    Pudło!!! Własnie do kręcenia programów podciąga się zasilanie elektryczne i to o takiej mocy, że puścić kabel do kuchenki to nie problem. I nie da się tego zrobić na jednej fazie.
    Oczywiście, że nie da się tego zrobić na jednej fazie. Nie wiem po co takie dyrdymały tu wypisujesz, bo to wie już chyba dziecko w piątej klasie. A może chciałeś się pochwalić, że już jesteś w piątej.
    Obejrzyj sobie jakiś program Makłowicza zrealizowany w plenerze, to zobaczysz, że tam się żadnego zasilania elektrycznego do kuchenki nie podciąga.
    nie ma to jak dziecko zaczyna ojca uczyć jak robić dzieci.
    Najpierw poczytaj to co napisałem (powoli bo znowu nic nie zrozumiesz) a potem napisz jeszcze raz o co ci biega. Tyko bez silenia się na ironię, bo ci krzywy uśmiech wychodzi.

    Bo ja napisałem:
    Pudło!!! Własnie do kręcenia programów podciąga się zasilanie elektryczne i to o takiej mocy, że puścić kabel do kuchenki to nie problem. I nie da się tego zrobić na jednej fazie.
    Ja napisałem, że prąd można podłączyć do kuchenki, ale nie napisałem, że to się robi! I to jest to pudło w argumentowaniu!
    Zasilanie elektryczne jest potrzebne przede wszystkim do oświetlenia planu zdjęciowego, oraz do pracy kamer i pozostałego sprzętu. A kuchenka jest na gaz, bo w warunkach terenowych palniki elektryczne są za słabe i przy nawet słabym wietrze nie byłyby w stanie zagotować wody na herbatę w czajniku.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  19. #219

    Domyślnie

    Użytkowałam oba rodzaje, a nawet przez krótki czas - mieszaną Teraz na działce rekreac. mam gazową, a w domu płytę ceramiczną Ponieważ generalnie boję się gazu (wybuchł mi gaz w piekarniku) a dodatkowo jestem maniaczką sterylnej kuchenki - mój wybór jest prosty: tylko elektryczna!!!!! Oznacza to jednak tylko jedno - wybór zależy od naszych gustów i upodobań i nie dajmy się zwariować!
    ewa78_2005

  20. #220

    Domyślnie

    tylko indukcja , wszystkie pozytywy zostały już wymienione więc nie będę się powtarzać

Strona 11 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony