dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 542 z 1144
Pokaż wyniki od 10.821 do 10.840 z 22870
  1. #10821
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo72- Zobacz post
    Mam pytanie do admina i Redakcji.
    widzę, że dostałeś bana
    no cóż
    przykro mi
    trzym się
    R-290 pod strzechy

  2. #10822

    Domyślnie Zbanowany Arturo72

    Proponuje nie zwracać uwagi na post powyżej. Trzy strony wstecz mozna przeczytac coś takiego: "Arturo72 Banned ". I słusznie został zbanowany za te swoje wypisywanie o ogrzewaniu elektrycznym.

  3. #10823

    Domyślnie

    Arturo zachowanie obrażonego chłopca?
    Wybór kotła to również wybór sterownika. Opisuję swój piec i sterownik, nikt mi za to nie płaci. Ogniwo eko 15kw ze sterownikiem eCoal pracuje u mnie już drugi sezon czyli kończy mi się gwarancja, jeśli padnie po gwarancji to nie pozostawię suchej nitki na producencie

  4. #10824
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    darase
    po to jest gwarancja abyś nie miał szansy zostawiać suchych nitek na producentach po jej upływie. więcej powiem nawet przed jej upływem jest sporo możliwości nie uznania gwarancji z wielu powodów. czasem nawet nie z naszej czy producenta winy a z czystej nieświadomości. mógłbyś nie zostawiać suchej nitki jakby się sypał w okresie gwarancyjnym.
    potem już niestety nie duże mamy pole manewru
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #10825

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Użyłem błędnego słowa - nie steruje, a komunikuje się z użytkownikiem.
    Bardzo przepraszam, to nie było celowe, a tym bardziej perfidne.
    Sterownik eCoal wcale nie komunikuje się z użytkownikiem. eCoal tylko i wyłącznie steruje kotłem i zapisuje w pamięci wszystkie swoje czynności oraz istotne parametry procesowe. eCoal nie potrafi komunikować się z użytkownikiem, tzn. zapytać użytkownika na przykład "co mam zrobić w danej sytuacji", poprosić użytkownika o ingerencję itp. To tylko użytkownik ma możliwość komunikacji ze sterownikiem (kiedy użytkownik ma taką ochotę). Użytkownik może sprawdzić w pamięci sterownika, co się działo. Może sprawdzić, co się dzieje aktualnie. Może zmienić zadane temperatury w domu w przypadku niespodziewanej zmiany planowanego czasu powrotu do domu. itp.
    Użytkownik nie ma możliwości ingerencji w pracę sterownika eCoal, tzn. nie ma możliwości ingerencji w algorytm sterowania.
    Te korekty podawania i wentylatora, którymi próbujesz zdyskredytować automatyzm eCoala, nie zmieniają niczego w algorytmie pracy sterownika. Sterownik dalej prowadzi kocioł w taki sam sposób. Bo taki ma algorytm.
    Ukłony dla Redakcji

  6. #10826

    Domyślnie

    Timon jesteś w błędzie
    Kto kupi piec który padnie np. po 4latach? Gwarancję na piec mam 5lat a na osprzęt 2lata.

  7. #10827
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Timon jesteś w błędzie
    Kto kupi piec który padnie np. po 4latach? Gwarancję na piec mam 5lat a na osprzęt 2lata.
    nikt nie kupuje kotła który padnie po 4 latach ale wielu właśnie po 4 pada i wtedy zaczyna się wojna. zbierasz faktury za opał zakupiony??? zbierasz certyfikaty jakości węgla którym palisz??? stosujesz się do wszystkich zaleceń z instrukcji oraz przestrzegasz dokładnie warunków gwarancji???
    sam napisałeś wcześniej że kupujesz czeski eko na lato - sprawdź czy wolno Ci go stosować bez utraty gwarancji???
    To się nazywa mój drogi życie. producent kotła nie da sobie łatwo odebrać kasy - to Ty będziesz musiał udowodnić ze przestrzegałeś i stosowaleś a w przypadku tej gałęzi rynku jest to dość trudne podejrzewam
    Obym nie miał racji i obyś nie musiał poczuć tego na właśnej skórze
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  8. #10828

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    wiadomo, że z wypromieniowania działa efekt bazy i mimo iż sama w sobie się nie zmienia, to baza maleje. Powiedzmy z 1% na 5-7%.
    kominowa z 11,5% na 15,5% => ledwie 4%
    niezupełnego CO z 0,001 na powiedzmy 0,1 => ile to da straty 1-2%
    razem może 12%, a wcięło ponad 40%
    No masz. Rozgryzłeś mnie.
    Myślałem sobie, że jeśli napiszę o tym, że w kotłach OGNIWO EKO PLUS sprawność spada w miarę obniżania się mocy kotła - to ludzie pomyślą, że nie warto kupować tych kotłów i będą kupować inne, takie w których sprawność nie spada w miarę obniżania mocy. I ten cholerny ZawiJan dostanie za swoje. I nie będzie już tak się mądrzył.
    Musiałeś mi zepsuć tak misterny plan?

    Ale żarty na bok.
    Nie masz tego kotła, więc możesz tego nie wiedzieć. Jeśli zdejmiesz górną pokrywę wyczystkową i zdejmiesz pokrywę rur wymiennika - to zobaczysz, że tam jest czarno. To jest czarna dziura, przez którą energia wali do innego świata. To taka moja wojna światów. Chcę w ten sposób przemieścić do innego świata efekt cieplarniany, który jest naszą zmorą XXI-go stulecia.

    P.S.
    Nie mogę uwierzyć, że nie potrafisz określić przyczyn spadku sprawności. Ty?
    Nie mówię o zmierzeniu tych strat, bo mierzenie sprawności jest - jak nie jeden raz pisałem - niezmiernie trudne.
    Ukłony dla Redakcji

  9. #10829
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    A z brulim mogę połączyć się po LAN ? Bez internetu ?
    Tak
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #10830

    Domyślnie

    Timon
    Pal sześć odzyskanie pieniędzy, można antyreklamą strasznie zaszkodzić producentowi a internet jest wielkim narzędziem do różnych celów.
    Jeśli coś mi padnie to masz moje słowo że napiszę tu i tam

  11. #10831

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo72- Zobacz post
    Ciemny lud kupi wszystko...
    Tobie się chyba wydaje, że skoro Ty nie chcesz kupić kotła na węgiel - to jest jednoznaczne z tym , że nie jesteś ciemnym ludem.
    Mylisz się. Jesteś. I to jeszcze jak.
    Nawet nie widzisz związku sterownika z kotłem.
    Ukłony dla Redakcji

  12. #10832
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    darase
    ja wolę żebyś miał spokojne sumienie i nic nie padało no chyba że deszczyk na trawnik celem pięknego koloru
    a internet to faktycznie potężne narzędzie - jak się przekonał arturo potrafi zablokować każdego.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  13. #10833
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Konstrukcja kotła nie zmieniała się w miarę zabrudzenia wymiennika. To był cały czas ten sam kocioł.

    Mówiąc dokładniej - to palnik ma wpływ na możliwe do uzyskania współczynniki nadmiaru powietrza. Konstrukcja wymiennika kotła nie ma na to wpływu.
    Jeżeli dobrze rozumuję to fajnie jest mieć poczucie ,że choć w małym stopniu przyczyniło się do polepszania sprawności kotła za pomocą palnika.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #10834

    Domyślnie kontakt z ecoalem

    Zawijan napisał: "eCoal nie potrafi komunikować się z użytkownikiem, tzn. zapytać użytkownika na przykład "co mam zrobić w danej sytuacji", poprosić użytkownika o ingerencję itp. To tylko użytkownik ma możliwość komunikacji ze sterownikiem (kiedy użytkownik ma taką ochotę). "

    Kto w takim razie wysyła do użytkownika esemesy gdy ma na to ochotę?

  15. #10835
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Sterownik eCoal wcale nie komunikuje się z użytkownikiem. eCoal tylko i wyłącznie steruje kotłem i zapisuje w pamięci wszystkie swoje czynności oraz istotne parametry procesowe. eCoal nie potrafi komunikować się z użytkownikiem, tzn. zapytać użytkownika na przykład "co mam zrobić w danej sytuacji", poprosić użytkownika o ingerencję itp. To tylko użytkownik ma możliwość komunikacji ze sterownikiem (kiedy użytkownik ma taką ochotę). Użytkownik może sprawdzić w pamięci sterownika, co się działo. Może sprawdzić, co się dzieje aktualnie. Może zmienić zadane temperatury w domu w przypadku niespodziewanej zmiany planowanego czasu powrotu do domu. itp.
    Użytkownik nie ma możliwości ingerencji w pracę sterownika eCoal, tzn. nie ma możliwości ingerencji w algorytm sterowania.
    Te korekty podawania i wentylatora, którymi próbujesz zdyskredytować automatyzm eCoala, nie zmieniają niczego w algorytmie pracy sterownika. Sterownik dalej prowadzi kocioł w taki sam sposób. Bo taki ma algorytm.
    Sterownik Cobra wcale nie komunikuje się z użytkownikiem. Cobra tylko i wyłącznie steruje kotłem i zapisuje w pamięci wszystkie swoje czynności oraz istotne parametry procesowe. Cobra nie potrafi komunikować się z użytkownikiem, tzn. zapytać użytkownika na przykład "co mam zrobić w danej sytuacji", poprosić użytkownika o ingerencję itp. To tylko użytkownik ma możliwość komunikacji ze sterownikiem (kiedy użytkownik ma taką ochotę). Użytkownik może sprawdzić w pamięci sterownika, co się działo. Może sprawdzić, co się dzieje aktualnie. Może zmienić zadane temperatury w domu w przypadku niespodziewanej zmiany planowanego czasu powrotu do domu. itp.
    Użytkownik nie ma możliwości ingerencji w pracę sterownika Cobra, tzn. nie ma możliwości ingerencji w algorytm sterowania.
    Korekty podawania i wentylatora, którymi próbujesz zdyskredytować automatyzm Cobry, nie zmieniają niczego w algorytmie pracy sterownika. Sterownik dalej prowadzi kocioł w taki sam sposób. Bo taki ma algorytm.

    Puma i Scorpion tak samo...

  16. #10836
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post

    P.S.
    Nie mogę uwierzyć, że nie potrafisz określić przyczyn spadku sprawności. Ty?
    Nie mówię o zmierzeniu tych strat, bo mierzenie sprawności jest - jak nie jeden raz pisałem - niezmiernie trudne.
    ja?!
    ja tylko zwykły student
    mów do mnie po chłopsku, jak krowie w rowie, lub po akademicku jak do studenta
    filozof ze mnie, ni w ząb!
    R-290 pod strzechy

  17. #10837

    Domyślnie

    Witam wszytkich

    Panie Jacku, nie rozumiem Pana języka i nie widze potrzeby wojowania.
    Uważam,że w przeciągu tych kilku lat obecności brucera wiele rzeczy już poprawiono, bo zweryfikował to rynek i użytkownicy.
    Podobnie jest ze sterownikami, rozwijają się, bo użytkownicy i rzeczywiste warunki pracy to weryfikują.

    Nie widzę i nie chcę tego widzieć w taki sposób,że eCoal ma konkurowac z Pumą, to głupota.
    Proponuję zmienić język na bardziej przyjazny.

    Cobrze brakuje na chwilę obecną netu a eCoalowi sterowania zaworem mieszającym. Myślę,że obaj producenci mają co poprawiać

    Obaj producenci rozwijają swoje produktu dla użytkowników.

    Potwierdzam też słowa Zbigmaza, jak wgrywałem nowe softy do eCoala, to nie robiłem wyboru nastaw oraz mocy kotła z poziomu sterownika, bo jest to mało czytelne. Korzystałem z nakładki programowej i ustawiałem wszystko z poziomu komputera.

    Zgadzam się też z opinią,że najlepiej, jak samym kotłem steruje jego sterownik a resztą instalacji można wysterować inaczej.
    Zgadzam się także,że idealny produkt pewnie nigdy nie będzie, ale warto pracowac na jego udoskonalaniem.

    Miłego wieczoru wszystkim życzę
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #10838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo72- Zobacz post
    Dla mnie w dalszym ciągu najlepszym piecem na ekogroszek jest:
    http://www.hkslazar.pl/produkty,kotl...mfort,6,9.html



    Równie dobrze można powiedzieć,że Ty nie widzisz związku zmniejszenia zapotrzebowania domu na ciepło z kotłem na ekogroszek !! A związek z Rankingiem jest duży,większy niż jakikolwiek sterownik !!
    Ty tego nie widzisz,bo nie chcesz widzieć,Ty sprzedajesz te sterowniki i Tobie nie na rękę,że ciemny lud wyjaśnieje
    To nie dziwne,Ty jako sprzedawca sterownika,który reklamuje się na forum nie widzisz tego a ciemny lud łyknie wszystko
    3 lata temu zdjęcie (może nie dokładnie to samo) robiło na mnie wrażenie ,nic poza tym.
    Z prężnej firmy też już nie wiele pozostało.
    Codziennie tam przejeżdżam i widzę jak się kurczy.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  19. #10839
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_mazury Zobacz post

    Kto w takim razie wysyła do użytkownika esemesy gdy ma na to ochotę?
    Nie gdy ma ochotę ale jak wystąpi alarm i to dokładnie taki jaki sobie ustawisz w konfiguracji .Rodzaj alarmu wybierasz Ty.Co nie znaczy,że na inne sterownik nie zareaguje.Wyśle tylko te jakie sobie ustawisz.
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 14-04-2012 o 21:16
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #10840
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    3 lata temu zdjęcie (może nie dokładnie to samo) robiło na mnie wrażenie ,nic poza tym.
    Z prężnej firmy też już nie wiele pozostało.
    Codziennie tam przejeżdżam i widzę jak się kurczy.
    nie wiem jak w praktyce, ale przynajmniej w teorii wymiennik w tym lazarze pierwsza klasa.
    R-290 pod strzechy

Strona 542 z 1144