dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie ulubione zabawy (niektórych) Forumowiczów

    Ulubioną zabawą niektórych Forumowiczów stało się ostatnio ośmieszanie innych użytkowników Forum
    zabawa zazwyczaj ma formę wyścigu - kto pierwszy opisze, jakiego to śmiesznego czy nieadekwatnego sformułowania użył ktoś, a już pełnia szczęścia jest przy znalezieniu literówki

    kiedyś to Forum było spokojnym miejscem, gdzie każdy mógł liczyć na pomoc, bo ci, którzy pomagali, zapewne pamiętali jak sami tutaj stawiali - często nieporadnie - swe pierwsze kroki
    teraz coraz częsciej zamiast dobrej rady można tu spotkać pyskacza i prześmiewcę


    teraz odpowiedź do tematu stąd >> http://forum.muratordom.pl/post3122030.htm#3122030

    oto post z: Sob 21/02/2009 20:49
    Cytat Napisał retrofood
    tak na marginesie, tydzień temu poprosiłem ponurego63 o interwencję w wątku, gdzie mnie opluto. I efekt? Wątek ma się swietnie, odpowiedzi nie dostałem.
    po kolei:
    - rzeczony priw ma datę: Sro 18/02/2009 20:00; ja rozumiem - zgubić dzień z życiorysu, ale trzy dni?
    - wątek >>> http://forum.muratordom.pl/histereza,t152320.htm ma się świetnie, bo obecnie wypowiadają się w nim osoby mające coś do powiedzenia NA TEMAT
    - post retrofooda zawierał wyłacznie link
    >> http://forum.muratordom.pl/trudna-sz...tu,t150683.htm
    akurat tu bezsensowny, co spotkało się z ostrą ripostą autora wątku; IMHO raczej zabawną - odnoszacą sie do kontekstu i podpisu retrofood'a - niż opluwającą
    - ponieważ dyskusji nt. hipotetycznego złego zatytułowania wątku nikt nie kontynuował, usunąłem oba posty, miało to miejsce w czwartek 19/02/2009
    - odpowiedzi na priw nie wysyłałem, gdyż tak trochę ponad rok temu prosiłem retrofood'a o zaprzestanie nic nie wnoszących połajanek wpisywanych w różnych tematach - najpierw na priw, potem publicznie - jak widać bez rezultatu; pozostaje mi zatem jedynie kasowanie wszelkich zbędnych na tym Forum połajanek, z czym jednak nie zawsze zdążę


    Cytat Napisał zielonooka
    Cytat Napisał retrofood
    tak na marginesie, tydzień temu poprosiłem ponurego63 o interwencję w wątku, gdzie mnie opluto. I efekt? Wątek ma się swietnie, odpowiedzi nie dostałem.
    ps. jesli chodzi o ten watek o którym piszesz - bardzo wspólczuje, niestety sama wiem bardzo dobrze jak czasami pewne rzeczy na forum "działają " i jak wkurzajace jest poczucie bezsilności.
    mam nadzieję, że wyżej opisaną sytuację znałaś, stąd ta wypowiedź

    w sumie ja też współczuję paru osobom paru rzeczy, np. braku ciekawszych zainteresowań

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: ulubione zabawy (niektórych) Forumowiczów

    Cytat Napisał ponury63
    - wątek >>> http://forum.muratordom.pl/histereza,t152320.htm ma się świetnie, bo obecnie wypowiadają się w nim osoby mające coś do powiedzenia NA TEMAT
    - post retrofooda zawierał wyłacznie link
    >> http://forum.muratordom.pl/trudna-sz...tu,t150683.htm
    akurat tu bezsensowny, co spotkało się z ostrą ripostą autora wątku; IMHO raczej zabawną - odnoszacą sie do kontekstu i podpisu retrofood'a - niż opluwającą
    1. Tytuł postu składał się z 1 wyrazu.
    2. Zamieściłem (bez żadnego komentarza) link do do tematu o tytułowaniu postów, bo trudno z jednego słowa zorientować się o co chodzi i kazdy musi to otworzyć i przeczytać, chociaż po przeczytaniu okazuje się, że temat go nie interesuje. Autor nie miał wielu postów na koncie, więc uważałem, że mogę mu zasugerować dokładniejsze opisanie tytułu wątku.
    3. Jeżeli reakcja autora postu na mój link jest dla Moderatora zabawna, to dziękuję, nie mam więcej pytań.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ponury - nie, nie znałam bo nawet nie wiedziałam w jakim to watku toczyła sie ta dyskusja.
    zaufałam retroofodowi "na słowo" ze jest tak jak pisze , przepraszam, faktycznie nie powinnam sie udzielac bez wczesniejszego przeczytania całości

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie Re: ulubione zabawy (niektórych) Forumowiczów

    Cytat Napisał ponury63
    Ulubioną zabawą niektórych Forumowiczów stało się ostatnio ośmieszanie innych użytkowników Forum
    zabawa zazwyczaj ma formę wyścigu - kto pierwszy opisze, jakiego to śmiesznego czy nieadekwatnego sformułowania użył ktoś, a już pełnia szczęścia jest przy znalezieniu literówki
    Nie ma ośmieszania innych użytkowników Forum. W tym watku nie podaje się autorów wypowiedzi, bo często cytaty są celowo wyrwane z kontekstu i mają inny sens niż w zamyśle miał autor.
    I o to chodzi. Celem nie jest autor, lecz zabawa w gę słów. I w życiu każdemu zdarzają się zabawne lapsusy, ktoś się pośmieje i to wszystko. A anegdoty o powiedzonkach znanych osób krążą czasem latami.
    Sam siebie cytowałem w tym wątku, bo i mnie się zdarzyło popełnić taki wpis, który zauważyłem dopiero na drugi dzień. I korona mi z głowy nie spadła, jak pojawiło się po nim kilka zabawnych komentarzy.

    Jak nic przygotowania do cenzury. Najpierw zabronią się śmiać.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  5. #5

    Domyślnie Re: ulubione zabawy (niektórych) Forumowiczów

    Cytat Napisał ponury63
    Ulubioną zabawą niektórych Forumowiczów stało się ostatnio ośmieszanie innych użytkowników Forum
    zabawa zazwyczaj ma formę wyścigu - kto pierwszy opisze, jakiego to śmiesznego czy nieadekwatnego sformułowania użył ktoś, a już pełnia szczęścia jest przy znalezieniu literówki

    kiedyś to Forum było spokojnym miejscem, gdzie każdy mógł liczyć na pomoc, bo ci, którzy pomagali, zapewne pamiętali jak sami tutaj stawiali - często nieporadnie - swe pierwsze kroki
    teraz coraz częsciej zamiast dobrej rady można tu spotkać pyskacza i prześmiewcę

    ...........

    w sumie ja też współczuję paru osobom paru rzeczy, np. braku ciekawszych zainteresowań
    Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze.
    Myślę, że analiza pewnych tematów i pisanych tam postów, świadczy o jednym. Część osób jest na forum, a część na forum budowlanym muratora.
    Dobrą tendencją jest to - tak przynajmniej ja zauważyłem - że nie wzrasta ilość osób będących, li tylko, na forum. Wzrasta tym osobom ilość postów, to fakt, ale nie wzrasta ilość osób.
    Dziwią tylko kolejne tytuły uszlachetniające dla tych osób.

    Cieszyć się należy, że są takie głupie posty pytania, które świadczą o małej znajomości, i tajników budowania, i tajników poruszania się po forum. Winny one cieszyć, a nie być przedmiotem drwin i wyszydzeń. To one tworzą forum budowlane. I cóż z tego, że są infantylne ?

    Szacunku nigdy za wiele. W żadnym temacie i w żadnej sytuacji.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie Re: ulubione zabawy (niektórych) Forumowiczów

    Cytat Napisał ProStaś
    Myślę, że analiza pewnych tematów i pisanych tam postów, świadczy o jednym. Część osób jest na forum, a część na forum budowlanym muratora.
    A jakie to ma znaczenie gdzie kto pisze ?
    Może Twoim zdaniem należaloby wykasowac niektóre działy - konkretnie te nie dotyczace tematów stricte budowlanych ???????
    No to pokasujmy poezje, konkursy, dział porad zyciowych, psychologa itd. Po cholerę tam ludzie sie spotykaja i dyskutuja ??? Niech budują i remontuja i o niczym innym niech nie myslą ! Po cholere maja pic kawe w kawiarni i skarzyc sie na zdrady mężów w psychologu ! A nie daj Boże jak dzieci im choruja .... do lekarza, panie, do lekarza do swojej prawdziwej przychodni !

    Może wartośc tego forum mierzy sie właśnie takimi mozliwościami, jakich nie ma na żadnym innym forum w Polsce ?
    Może niech kazdy z nas wybiera gdzie chce pisac, na FORUM lub na FORUM BUDOWLANYM.
    A to, że pisze na FORUM nie przeszkadza mu chyba korzystac z porad FORUM BUDOWLANEGO i może korzysta z tych wszystkich porad ....?

    Zastanów sie ile jest takich czytelników, którzy w ogole nie pisza, nie rejestruja sie a korzystają z porad.
    Ja sama przez rok sie nie rejestrowałam, tylko czytałam.
    Paranoja !!!
    Weźcie sie wszyscy pochlastajcie, to może otrzeźwiejecie i przestaniecie pleść wierutne bzdury !
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie Re: ulubione zabawy (niektórych) Forumowiczów

    Cytat Napisał retrofood
    Nie ma ośmieszania innych użytkowników Forum[/b]. W tym watku nie podaje się autorów wypowiedzi, bo często cytaty są celowo wyrwane z kontekstu i mają inny sens niż w zamyśle miał autor.
    I o to chodzi. Celem nie jest autor, lecz zabawa w gę słów. I w życiu każdemu zdarzają się zabawne lapsusy, ktoś się pośmieje i to wszystko. A anegdoty o powiedzonkach znanych osób krążą czasem latami.
    o to własnie chodzi ! nikt nie wyśmiewa sie z autora tylko z gry słow.
    To juz nic na tym forum nie mozna ?
    Smutasy jedne !
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  8. #8

    Domyślnie Re: ulubione zabawy (niektórych) Forumowiczów

    Cytat Napisał retrofood
    1. Tytuł postu składał się z 1 wyrazu.
    2. Zamieściłem (bez żadnego komentarza) link do do tematu o tytułowaniu postów, bo trudno z jednego słowa zorientować się o co chodzi i kazdy musi to otworzyć i przeczytać, chociaż po przeczytaniu okazuje się, że temat go nie interesuje. Autor nie miał wielu postów na koncie, więc uważałem, że mogę mu zasugerować dokładniejsze opisanie tytułu wątku.
    3. Jeżeli reakcja autora postu na mój link jest dla Moderatora zabawna, to dziękuję, nie mam więcej pytań.
    Ad. 1. to - jak mi się zdaje - nie jest zabronione; poza tym tytuł dokładnie odpowiadał treści
    Ad. 2. właśnie - brak komentarza i odesłanie do wątku opisującego ZŁE TYTUŁY wątków najpewniej zeźliłby większość osób, które we właściwy sposób zatytułowały temat
    Ad. 3. napisałem "IMHO raczej zabawną (...) niż opluwającą"; zresztą, jeśli chcesz, mogę pokazać ten post, niech ocenią inni - opiszę też wtedy szerzej, dlaczego jego autora nie spotkała reprymenda z mojej strony

    Cytat Napisał retrofood
    Nie ma ośmieszania innych użytkowników Forum
    uważam inaczej, także z korespondencji z tymi wyśmiewanymi [rzadszej, bo częśc z nich zniesmaczona takimi zachowaniami odeszła lub odejdzie z FM] oraz z postronymi obserwatorami [częstszej]
    zresztą 'punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia' - kiedy ktoś napisał Ci kilka prześmiewczych słów dotyczących Twej lakonicznej wypowiedzi nie na temat, sam miałeś pretensje o "plucie"

    Cytat Napisał retrofood
    Jak nic przygotowania do cenzury. Najpierw zabronią się śmiać.
    odwracanie kota ogonem; wystarczy szanować zasady, które ustala regulamin Forum - krótki i jednoznaczny
    http://forum.muratordom.pl/Dobre_obyczaje_forum.pdf
    regulamin dla całego portalu zawiera już znacznie więcej zastrzeżeń
    http://www.muratordom.pl//pliki/Regu...muratordom.pdf



    Cytat Napisał zielonooka
    ponury - nie, nie znałam bo nawet nie wiedziałam w jakim to watku toczyła sie ta dyskusja.
    zaufałam retroofodowi "na słowo" ze jest tak jak pisze , przepraszam, faktycznie nie powinnam sie udzielac bez wczesniejszego przeczytania całości
    dziękuję
    akurat to jest naprawdę rzeczowy temat, bez udziału forumowych 'kabareciarzy'

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Czyli
    1. Nie użyłem wobec rozmówcy zadnego przymiotnika - miał prawo się obrazić
    2. Rozmówca obrzucił mnie przymiotnikami - miał prawo mnie obrzucić.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Ponury. Uśmiechnij się czasem. Życie wyda Ci się łatwiejsze...

    A poza tym ja na ten przykład rozróżniam wyśmiewanie kogoś od śmiania się z czyjegoś lapsusu. Ty nie?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Czyli
    1. Nie użyłem wobec rozmówcy zadnego przymiotnika - miał prawo się obrazić
    2. Rozmówca obrzucił mnie przymiotnikami - miał prawo mnie obrzucić.
    Ad. 1. widzę, że kot jest nadal majtany za ogon
    Ad. 2. właśnie o to chodzi, że nie użył ŻADNEGO przymiotnika
    Kręcisz na maxa od początku - od momentu oskarżenia mnie, że przez tydzień nie reaguję na zgłoszoną sprawę


    Cytat Napisał JoShi
    Ponury. Uśmiechnij się czasem. Życie wyda Ci się łatwiejsze...
    uśmiecham, tyle że nie jest to ani rechot, ani śmiech constans
    no i staram się nie śmiać z czyichś potknięć

    Cytat Napisał JoShi
    A poza tym ja na ten przykład rozróżniam wyśmiewanie kogoś od śmiania się z czyjegoś lapsusu. Ty nie?
    w przypadku nowych Forumowiczów nadmierna krytyka, nie mówiąc już o drwinie, może nie być łatwa do przełknięcia

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie Re: ulubione zabawy (niektórych) Forumowiczów

    Cytat Napisał ponury63

    kiedyś to Forum było spokojnym miejscem, gdzie każdy mógł liczyć na pomoc,
    ....to chyba- nie te forum
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  13. #13

    Domyślnie Re: ulubione zabawy (niektórych) Forumowiczów

    Cytat Napisał selimm
    Cytat Napisał ponury63

    kiedyś to Forum było spokojnym miejscem, gdzie każdy mógł liczyć na pomoc,
    ....to chyba- nie te forum
    'te', właśnie 'te'
    było takie, dopóki Ty nie przylazłeś, zgago jedna
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    No faktycznie ...zdemoralizowało mnie to forum ...
    ten... auslander z wupertaluLublin jeszcze tu zagląda ?
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  15. #15

    Domyślnie

    Selim mój Ty ulubieńcu

    A mnie się łosobiście podobają te nicki o niskim poziomie zabezpieczeń, jednohasłowe..Kto to ma tyle czasu, żeby tak po kolei klepać i klepać , sprawdzać, szukać, węszyć..żeby potem mieć ubaw z pisania spod niego 2 czy 5 postów ? albo gadać sam ze sobą ?

    Ech. Niektórzy myślą , że internet to kołdra, która świat zakryje jak się ją na główkę zaciągnie. Tylko zapominają, że nóżki wystają. I to brudne..

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Ty..co ...z gimbusu grzybiorzy wróciłaś ?



    czy- syndrom wypalenia forumowego minął ?
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  17. #17

    Domyślnie

    Tzw mundrość starcza mnie tu uwiedła.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    uuuch
    takie mizianko mnie ominęło

    cóż - uważam, że szacunek powinien obowiązywać obie strony
    również tego co wali bezmyślnie gdzie popadnie swe wypociny,
    bo one często nie są lamerskie - są tworem lenistwa i braku jakiejkolwiek chęci
    zrobienia tego w sposób czytelny i treściwy, bo i laik, którego coś drąży, potrafi sformułować właściwe pytanie

    tu mi się przypomina pewna historia:
    knajpa, podchodzi kelner : "what do you wat to order?"
    "something good"...
    kelner : "a kiss?"
    wolałem rybę
    cóż - dla kogoś żartobliwe, dla innych pewnie nie

    dlatego też skoro nikt nie zadaje sobie ani krzty wysiłku, aby sklecić zdanie proste i na temat, to niech nie oczekuje li tylko odpowiedzi rzeczowych,
    sam bym się zdziwił. gdyby tak było
    ale nie ma co się napinać tylko dlatego, że ktoś sobie z tego kiepkuje
    bo tylko baton zareaguje obrazą "majestatu", a takiemu można ale nie TRZEBA pomóc, być może nie zasługuje, ale można swoje zdanie/stanowisko/spostrzeżenie przedstawić - od TEGO jest forum

    Redakcja założyła temat na stronie - "zadaj pytanie ekspertowi", idealne przede wszystkim dla takich, którzy nie znoszą odpowiedzi innych niż satysfakcjonujące i przez co napinają się, że aż ruptury dostają

    także input=output

    co do zadymy z LP, to nie wiem o co poszło
    chętnie się dowiem
    ale dodam, że ja po prostu staram się nie udzielać tam, gdzie ktoś TAKI kasztani
    jest to moje zdanie i opinie o nim (moim zdaniu) mnie nie obchodzą

    bo co innego kontrowersje, co innego LP
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony