PDA

Zobacz pełną wersję : Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23

mTom
17-10-2006, 09:07
Ale nie o to chodzi na forum by komuś wypominać ortografię.......

Boguś, a'propos osobistych wycieczek dotyczących ortografii, masz poniżej wyczyny swojego kolesia (to tylko mały wycinek):


Bogusław przecież Dobrzykowice chodziło jak zwykle o dyskusję na tematy merytoryczne, on się tu nikogo osobiście nie czepia, identycznie jak mtom nie wmawia nam służbowości w wątku.....


obsesję jak już...

sycisz swoje "opsesje"

a "opsesje" co to??? czy to obsesje???

po co te personalne odniesienia??? co to ma do tematu??? trudno wyjść z "opsesji"???

kończyłem prawo??? gdzie tak pisałem??? jakieś "opsesje"???

no to chyba czas najwyższy w wyrazie szacunku dla polszczyzny mtom kupić sobie słownik języka polskiego i poszukać wyrazu "opsesje" na naukę nigdy za późno.....
:D :D :D :D :D :D

Bogusław czekam na komentarz.

Mały, spam wyrzuca się do kosza. 8) :wink:

Majka
17-10-2006, 09:12
tanie państwo.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3687938.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3688202.html

cieszycie się, że warchoł wrócił do rządu?

mTom
17-10-2006, 09:15
Kto pod poniższym tekstem może podpisać się rękami i nogami?

Spieprzajcie, dziady!

Nie o Cracovii, nie o Wiśle ale o politykach będzie!

Czy wy zatraciliście tak dalece instynkt samozachowawczy, że już nie słyszycie, nie widzicie, nie czujecie jak bardzo mamy was dość? Wszystkich! Tych z lewa, prawa, centrum i rogatek. Że gardzimy waszą interpretacją prawa i sprawiedliwości, że śmiejemy się z waszych prób samoobrony, że wasza liga przypomina piłkarską, a obywatel woli bardziej stać twardo na ziemi, niż trzymać się chybotliwej krawędzi platformy bez kół?!

Na kardynale Stanisławie Dziwiszu spoczywa obowiązek, umiarkowanej w tonie, reprymendy pod waszym adresem. Ale my, zwyczajni grzesznicy, którzy kiedyś będą smażyć się w piekle, mamy przynajmniej tę satysfakcję, że wzorem prezydenta Rzeczpospolitej możemy twardo warknąć wam w oczy spieprzajcie, dziady! My chcemy żyć i pracować w spokojnym domu, dla siebie i naszych rodzin. Nie możemy od rana do wieczora patrzeć na twarze, które brzydną proporcjonalnie do powiększającej się szpetoty ich wystąpień, decyzji, obłudy i zwykłych przestępstw. Jak długo jeszcze każecie nam wami pogardzać? Ile jeszcze usłyszymy od was oświadczeń, które nawzajem się wykluczają? Jakim prawem taki Andrzej Lepper może cenić ludzi szanujących prawo, skoro on sam i jego wasale tak często się z nim rozmijają?

Ze zwykłego słowa przepraszam, które dla dobrze wychowanego człowieka tyle znaczy co oddech, zrobiliście jakiś poważny oręż, odkupienie win, hasło, sentencje wyroku, co obok symbolicznej kwoty wpłacanej na zbożny cel musi się ukazać w gazetach. Śmieszni jesteście chłopaki. Peryferyjni, prowincjonalni, zepsuci do szpiku kości.

Prosimy, wydajcie sobie (za każde pieniądze!) gazetę, tylko i wyłącznie dla siebie. W niej możecie się opluwać do woli, popisywać rzekomą bezkompromisowością i talentami do wizjonerskiej naprawy Rzeczypospolitej. Od pierwszej do dziesiątej. Niech wasze medialne tuby kosztują naród nawet majątek. Nieważne, opłaci się. Ale wara od naszych oczu, uszu i nosów. Naszymi gwiazdami niech będą: omijający Rydzyka Bóg, artyści, zwyczajni ludzie, zwierzęta, wschody i zachody słońca, woda, ziemia, praca, pory roku. Ale nie wy. Nie wy na Chrystusa!!!

Nie woźcie się w opancerzonych samochodach i niech tylu byków w czarnych garniturach was nie osłania. My naprawdę nie chcemy was zabić. Nie zasługujecie nawet na to, żeby być celem uświęcającym środki.

Żyjcie sobie spokojnie w enklawie żałosnych złudzeń, ale błagamy! na własny koszt.

Skończcie raz na zawsze z przepraszam i nie zawracajcie nam także dupy tym, kto komu podał rękę, a kto komu nie. Zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy. Obrażacie naszą inteligencję, nudzicie nas, żenujecie, przerażacie!

A fakt, że was wybraliśmy, jest tylko jeszcze jednym powodem do ogólnego wstydu. Okazuje się bowiem, że jesteśmy żałosnym społeczeństwem. Nie narodem, ale właśnie... społeczeństwem. Brzydkim, nierozsądnym, rządzonym przez jeszcze brzydszych i nieprzewidywalnych. Dzisiaj, gdy dżentelmena zaatakował prowincjonalny fryzjer, nie można już nawet powiedzieć: Polegaj na mnie, jak na Zawiszy.

Stało się tak, że nawet nie pociesza nas mądra fraza Stanisława Jerzego Leca: Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija.

Dążąc do osiągnięcia swoich celów, opluliście dziady! wielu zasłużonych dla Polski zacnych Polaków. Żyjących i nieżyjących. Myślę, że nie cofnęlibyście się nawet przed podważeniem autorytetu Najważniejszego. Jedyne, co was powstrzymuje, to polityczne wyrachowanie i moherowy lęk przed zemstą elektoratu.

Jestem wolny, żyję w wolnym, demokratycznym kraju. Mam prawo, które wy sami przemieniliście w obowiązek krzyknąć... dla mnie już nie istniejecie!!!
Jan Nowicki

Ja się cieszę, że Lepper wrócił w łaski Kaczyńskich. :wink:

dobrzykowice
17-10-2006, 09:25
CO do PISU chyba nigdy tak wyraźnie nie pokazało że nie jest przywiązane do stołków, bo nie trwa z Lepperem byle rząd trwał, byle jak byle być

No i właśnie m.in. za to lubię JK. Za otwartą i czystą grę. Choć stawianie wszystkiego na jedną kartę, może oczywiście kiedyś go w końcu drogo kosztować.


odnoszę wrażenie, że chyba diametralnie różnie rozumiemy pojęcie otwartej i czystej gry. W każdym normalnym kraju mianowanie nowych ministrów odbywa się o normalnej porze w ciągu dnia i jest transmitowane przez media. Co to jest ? Jakaś półlegalna, podziemna organizacja, która pod osłoną nocy odprawia jakieś tajemne rytuały ?

jamles
17-10-2006, 09:29
cieszycie się, że warchoł wrócił do rządu?
chyba na miesiąc :roll:
będą dzielić "bloki" na 3 i wynik nikomu nie będzie się zgadzał
albo na kwartał :roll:
budżet będzie "ością" i Lechu rozpisze wybory 8)

mTom
17-10-2006, 09:30
Masz Majka do kompletu - tanie państwo:
Pieniądze utopione w sprawy morskie (http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/w-ministerstwie-wiecheckiego-nie-robi-sie-prawie-nic,806932,2943)

Nefer
17-10-2006, 09:47
Masz Majka do kompletu - tanie państwo:
Pieniądze utopione w sprawy morskie (http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/w-ministerstwie-wiecheckiego-nie-robi-sie-prawie-nic,806932,2943)
Zapomnieli wycenić najnowszy pomysł czyli "bezkutrowy połów dorszy":):)
Sami fachowcy kuźwa w tym rządzie....

wilcza75
17-10-2006, 09:50
No to wilcza nagrabiłeś sobie :) teraz to Tobie przypadnie rola ogarniętego obsesją, ziejącego nienawiścią histeryka :) No i iloraz Twojej inteligencji pewnie też zostanie odpowiednio skomentowany :D



posty pisane przez wilcza75.
Tam takich perełek ortograficznych znajdziesz całkiem sporo.

Ok, zdarza się , przepraszam (nikt nie jest doskonały z wyjątkiem polityków PiS), ale z tym sporo to chyba spora przesada :roll:



hit to wilcza i jego stwierdzenie czemu nie załozymy sobie oddzielnego wątku o Lesiaku, to tak jak bym słyszał Dropsiaka, Majke, WIlczę i innych czemu nie założy ktoś odrębnego wątku o Begerowej... warto dla niej było namioty rozkładać ... a ten znowu o namiotach.... 8)
i

wilcza a dlaczego nie założyliście odrębnego wątku dla sprawy taśm Begerowej???? :o :o :o a co ja mam do owej? Nie przypominam sobie bym zaszczycił tą istotę swoim komentarzem

taaaak, to są właśnie uwagi L i B dot. moich opinii (przy okazji biernik od Wilcza - Wilczą 8) )

Majka
17-10-2006, 09:54
CO do PISU chyba nigdy tak wyraźnie nie pokazało że nie jest przywiązane do stołków, bo nie trwa z Lepperem byle rząd trwał, byle jak byle być[/quote]

[quote=ckwadrat]

No i właśnie m.in. za to lubię JK. Za otwartą i czystą grę. Choć stawianie wszystkiego na jedną kartę, może oczywiście kiedyś go w końcu drogo kosztować.




odnoszę wrażenie, że chyba diametralnie różnie rozumiemy pojęcie otwartej i czystej gry. W każdym normalnym kraju mianowanie nowych ministrów odbywa się o normalnej porze w ciągu dnia i jest transmitowane przez media. Co to jest ? Jakaś półlegalna, podziemna organizacja, która pod osłoną nocy odprawia jakieś tajemne rytuały ?


oooo dziziiisss :o
ale aktualne cytata zanlazłeś :lol:
w sam raz na czasie 8)

Dropsiak
17-10-2006, 10:07
eheh, zaraz będzie że to sbeckie metody :lol: :lol: :lol: :lol:

Mnie się spodobał ten pomysł. Bardzo szlachetny. Tyle, że RPD powinien czyś się chyba róznić w pomysłach od naiwniutkiej pensjonareczki. Ja tak przynajmniej uwazam :-? :-?
Wtorek, 17 października (06:42)

Każda para, która razem zamieszka, powinna się zarejestrować. A gdy zdecyduje się na rozstanie - wyrejestrować i umotywować przyczyny rozstania.

"Gazeta Wyborcza" donosi o nowym pomyśle rzecznika praw dziecka Ewy Sowińskiej.

Sowińska, od wiosny rzecznik praw dziecka, swoje pomysły przedstawiła na piśmie minister pracy i polityki społecznej Annie Kalacie. Aby zapobiec okrucieństwu dorosłych wobec dzieci, chce karać "środowiska sąsiedzkie" za obojętność wobec krzywdzonych dzieci. Proponuje karanie i leczenie odwykowe sprawców przemocy wobec dzieci, likwidację melin oraz przymusową rejestrację "każdego związku skutkującego wspólnym zamieszkaniem czy wspólnym prowadzeniem gospodarstwa domowego". Wyrejestrowanie takiego związku też wymagałoby stawienia się przed urzędnikiem. "To właśnie wolne związki krótkotrwałe, bez żadnych zobowiązań są następstwem uzależnień, kontynuacją, a czasem także przyczyną przemocy, anarchii, demoralizacji, a nade wszystko tragedii najmłodszych" - pisze rzecznik. (...)
całośc (http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/kazda-para-mieszkajaca-razem-do-rejestracji,806933,2943)

dobrzykowice
17-10-2006, 10:12
....już widzę te posty w których będzie mowa o tym, że ziejemy nienawiścią i zawiścią na wieść o tym, że pisowi "udało" się sklecić większą niż dotąd mniejszość :).

normalnie dostaliśmy małpiego rozumu do kwadratu :) Chyba nie pozostaje nam nic innego jak rzucić się pod pociąg we Włoszczowej :lol:


z drugiej jednak strony to chyba nie możemy dostać małpiego rozumu. W końcu według najnowszej doktryny lansowanej przez jednego z koalicjantów nie pochodzimy od małpy 8)

Tow. Edward - reaktywacja
17-10-2006, 10:25
I znowu te ziejące nienawiścią kundelki z PO będą ujadać.

A przecież przysiegałem w stoczni, że z podłymi ludźmi nigdy więcej rozmawiać nie będę. I słowa dotrzymałem. Begerowej od tego czasu nawet dzień dobry nie mówię.

A mój wierny giermek Przemysław-Edgar przecież obiecywał przyspieszenie. I co ? Słowa dotrzymał. Teraz ludziska z Włoszczowej nie będą byle jakim popychadłem jeździć ale Inter-City. Rząd obiecał i rząd dał. Na pohybel PO.

Dropsiak
17-10-2006, 10:34
Majka, tanie państwo cd
Posłowie Krzysztof Filipek (Samoobrona) i Daniel Pawłowiec (LPR) są kandydatami na nowych sekretarzy stanu w koalicyjnym rządzie. Mają odpowiadać za kontakty między partiami w ramach koalicji rządowej.
O powstaniu nowych stanowisk w Kancelarii Premiera poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Jan Dziedziczak.
(....)
http://wiadomosci.onet.pl/1419343,11,item.html
Ciekawy zakres obowiązków: kontakty między partiami.....

Nefer
17-10-2006, 10:35
Majka, tanie państwo cd
Posłowie Krzysztof Filipek (Samoobrona) i Daniel Pawłowiec (LPR) są kandydatami na nowych sekretarzy stanu w koalicyjnym rządzie. Mają odpowiadać za kontakty między partiami w ramach koalicji rządowej.
O powstaniu nowych stanowisk w Kancelarii Premiera poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Jan Dziedziczak.
(....)
http://wiadomosci.onet.pl/1419343,11,item.html
Ciekawy zakres obowiązków: kontakty między partiami.....
To dopiero kolejne dwie pozycje na rachunku ( na pierwszym miejscu jest sz.p. Lepper cudem nawrócony na łono partii jedynie słusznej)

mTom
17-10-2006, 10:54
No właśnie, ciekawe czy warchoł Lepper jak wyleciał z rządu z hukiem dostał odprawę? Niby należało mu się za 3 miesiące...

Tomasz M.
17-10-2006, 10:59
Nie sugerujesz chyba, że po to dał się wyrzucić z rządu, żeby dostać odprawę? :wink: 8)

Majka
17-10-2006, 11:03
ale jak go przyjęli na nowo, to chyba musi oddać?
a może nie musi :roll:

mTom
17-10-2006, 11:06
Myślisz, że mogli się dogadać z premierem? Ty mnie wywalisz i dzielimy się po połowie? :wink: Absolutnie nie jest to możliwe!

Właśnie w Sejmie przemawia Kuchciński. Oczywiście zwalił winę PO za to, że musieli stworzyć koalicję z Lepperem. Dlaczego? Bo Tusk chciał prowadzić negocjacje koalicyjne przed kamerami. A to jest niedopuszczalne!
A ja się pytam dlaczego? Czyżby mieli coś do ukrycia?

Przyznał także wprost, że nie zajmowali się jeszcze gospodarką, bo mają inne priorytety. No, to mamy jasność...

dobrzykowice
17-10-2006, 11:12
Właśnie w Sejmie przemawia Kuchciński. Oczywiście zwalił winę PO za to, że musieli stworzyć koalicję z Lepperem...

Muszę się Wam bez bicia przyznać, że jednak pare rzeczy łączy mnie z pis. Jak idzie coś nie tak jak powinno to wszystkiemu winna jest moja żona :D

jamles
17-10-2006, 11:17
ale jak go przyjęli na nowo, to chyba musi oddać?
a może nie musi :roll:
kto daje i odbiera....... :roll:

Dropsiak
17-10-2006, 11:17
Właśnie w Sejmie przemawia Kuchciński. Oczywiście zwalił winę PO za to, że musieli stworzyć koalicję z Lepperem...

Muszę się Wam bez bicia przyznać, że jednak pare rzeczy łączy mnie z pis. Jak idzie coś nie tak jak powinno to wszystkiemu winna jest moja żona :D
Ty się znasz z moim męzem??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Majka
17-10-2006, 11:24
jak jest z odprawami wicepremierów nie wiem, ale za czasów pierwszej koalicji IV RP /teraz jest druga 8) oczywiście koalicja nie RP/ znalazło wysokoplatna pracę mase ludzi z samoobrony. Po rozpadzie większośc wyleciała. Oni zgodnie z prawem otrzymali od 3 do 6-cio miesięczną odprawę.
tanie państwo...............

Nefer
17-10-2006, 11:36
Kuchciński: Krytyka rządu przerodziła się w bezmyślny opór

Szef klubu PiS Marek Kuchciński odnosząc się do wniosków o samorozwiązanie Sejmu autorstwa PO i SLD powiedział, że opozycja przekroczyła granice przysługującego jej prawa do krytyki rządzących.

"Obecna krytyka rządu przerodziła się w bezmyślny opór wobec jakichkolwiek zmian" - mówił Kuchciński w trakcie wtorkowej debaty w Sejmie.

Jak tłumaczył, opozycja, która "permanentnie neguje i atakuje wszystkie ośrodki władzy, przestaje być partnerem dla rządzących". "Staje się wtedy podstawową siłą destrukcyjną w państwie" - podkreślił.




Idzie nowe ........... będą wsadzać do pierdla ?

tomek1950
17-10-2006, 11:55
Albo wysyłać na Syberię

mTom
17-10-2006, 12:31
Tak słucham sobie tej sejmowej debaty i odnoszę wrażenie, że politycy mają nas za idiotów.
Wcześniej Kuchciński mówił, że PiS nie zrobiło nic dla gospodarki, bo ma inne priorytety. Teraz Dorn zachwyca się, niczym Bogusław, nad stanem polskiej gospodarki, przypisując PiS-owi wszystkie sukcesy.
Czy oni sobie w kuluarach nie uzgadniają treści przemówień?

dobrzykowice
17-10-2006, 12:38
Ty się znasz z moim męzem??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nie wiem, ... ale Ty chyba nie jesteś moją żoną ? :D

jamles
17-10-2006, 12:39
Ty się znasz z moim męzem??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nie wiem, ... ale Ty chyba nie jesteś moją żoną ? :D
to nie jesteś pewien :roll:

Dropsiak
17-10-2006, 12:44
Ty się znasz z moim męzem??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nie wiem, ... ale Ty chyba nie jesteś moją żoną ? :D
.....chyba...nie......
:wink:
ps. pozdrawiam Twoją żonę. :D

Tow. Edward - reaktywacja
17-10-2006, 13:01
Program partii - programem narodu

Nefer
17-10-2006, 14:01
"Każda fura gnoju wywieziona na chłopskie pola to cios w plecy imperializmu amerykańskiego"

tomek1950
17-10-2006, 14:28
"Zaplute karły reakcji"

boguslaw
17-10-2006, 17:19
Jaskółki nisko dyszcz blisko

Nefer
17-10-2006, 17:20
Bardzo ciekawe....wywiad z Mojzesowicze. Zupełnie serio - przeczytałam z dużym zainteresowaniem...

http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,3683413.html?as=1&ias=7&startsz=x

boguslaw
17-10-2006, 18:20
Nefer - an zdjęciu pod nickiem to :P Ty?

boguslaw
17-10-2006, 18:23
Tak, tak. Niektórzy chłopi i niektorzy robotnicy bardzo brzydko mówią ...
I pomyśleć, że oni tymi buziami później jedzą.... :roll:

Nefer
17-10-2006, 18:24
Nefer - an zdjęciu pod nickiem to :P Ty?
mooooooooooowa :)

Nefer
17-10-2006, 18:25
Tak, tak. Niektórzy chłopi i niektorzy robotnicy bardzo brzydko mówią ...
I pomyśleć, że oni tymi buziami później jedzą.... :roll:
A to mnie zupełnie nie przeszkadza :) Ale artykuł daje do myślenia... nawet mi się go szkoda zrobiło... bo ja zawsze zakładam, że to głupota, nie sabotaż...

dobrzykowice
17-10-2006, 18:51
to nie jesteś pewien :roll:

nie do końca, wiesz przecież, że ludzie w necie bardzo często pokazują swoje drugie "ja" 8)

tomek1950
17-10-2006, 18:53
Dostało mu się za głupotę i w sumie butę, a teraz biedny misio. Szkoda, że nie było zdjęć z kopii dworku Chełmońskiego. Chętnie bym obejrzał.

boguslaw
17-10-2006, 19:51
Dworku Wyczółkowskiego........

Faktycznie wpakował się w sytuację, z której trudno jest wyjść z twarzą.
A Beeeeger!
Powinni ją wywalić z Sejmu i do pierdla....
W końcu to ona świadoma podsłuchu wymuszała swoimi rozbudowanymi żądaniami określone zachowania rozmówców.
Mojzesowicz miał ją niemal za przyjaciółkę.
Na tym etapie chłopaki obiecaliby jej wszystko.....
Obiecanego wiele się zmieści..............

boguslaw
17-10-2006, 19:53
Nefer. Pokaż jeszcze jakieś inne fotki. :P

Jerzysio
17-10-2006, 19:58
..tamtadam.... tamdadam... tadada....tadada....tadada
SAMOPIS REAKTYWACJA

i wielkie gratulki 4pc
8) J

... a w razie czego to ja w piwnicy mam 1200 mb. teczek....
zawsze się któraś przyda

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

i jeszcze jedno, jak ktoś jest ciekaw relacji ( z drugich ust ) z "konsultacji" prezia Lecha z przedstawicielami PO to służę na prv.
Niezły materiał na artykuł ...
prosto żal .... ściska .....

tomek1950
17-10-2006, 20:01
[quote="boguslaw"]Dworku Wyczółkowskiego........quote]

Dziękuję, że mnie poprawiłeś. :) Przekładałem dziś książki, żona kazała odkurzyć. Miałem w rękach album z obrazami Chełmońskiego i pewnie dlatego pomyłka.
Dobrze, że nie napisałem o dworku Bruegel'a, bo i ten album miałem w reku. :))

tomek1950
17-10-2006, 20:06
Jerzysiu, dawaj na priva :)

mTom
17-10-2006, 20:11
Dworku Wyczółkowskiego........

Faktycznie wpakował się w sytuację, z której trudno jest wyjść z twarzą.
A Beeeeger!
Powinni ją wywalić z Sejmu i do pierdla....
W końcu to ona świadoma podsłuchu wymuszała swoimi rozbudowanymi żądaniami określone zachowania rozmówców.
Mojzesowicz miał ją niemal za przyjaciółkę.
Na tym etapie chłopaki obiecaliby jej wszystko.....
Obiecanego wiele się zmieści..............
Czyli jakbym Cię podpuścił w markecie, żebyś zwinął flaszkę, to byłaby w świetle prawa moja wina, tylko i wyłącznie? Każdy ma swój rozum i swoje własne pojęcie uczciwości. Poza tym, o ile się nie mylę, PiS popiera tzw. prowokację policyjną. Ta, Begerowej niczym się nie różniła od metod stosowanych przez CBA i CBŚ...
Przeczytaj sobie Boguś ustawy policyjne i przestań wreszcie odwracać kota ogonem.
Mały wyjątek:
Tzw. ustawy policyjne z 1990 r. i ich nowelizacja z 1995 r. stworzyły Policji, UOP i w nieco węższym zakresie Straży Granicznej możliwość prowadzenia oprócz dotychczas znanych form pracy operacyjnej (takich jak kontrola korespondencji, stosowanie techniki operacyjnej, tajnych współpracowników i obserwacji) także możliwość przeprowadzania zakupu kontrolowanego i kontrolowanego przyjęcia lub wręczenia korzyści majątkowej (prowokacja policyjna) oraz przesyłki niejawnie nadzorowanej.
A posłowie to wszak elita. Ich uczciwośc nie powinna podlegać jakiejkolwiek dyskusji. Zgodzisz się ze mną Bogusławie?

Dalej czekam na komentarz w sprawach ortografii... 8)

Nefer
17-10-2006, 20:13
[quote=boguslaw]Dworku Wyczółkowskiego........quote]

Dziękuję, że mnie poprawiłeś. :) Przekładałem dziś książki, żona kazała odkurzyć. Miałem w rękach album z obrazami Chełmońskiego i pewnie dlatego pomyłka.
Dobrze, że nie napisałem o dworku Bruegel'a, bo i ten album miałem w reku. :))
Ale on tego nie budował, ani jego ojciec tego nie budował - doczytałam :)

lewakk
17-10-2006, 21:12
Mtom czy Twoja uczciwość doczeka się odpowiedzialności za własne słowa i podanie dowodów jakoby niektórzy byli tu służbowo????

z 25 groszy się wytłumaczyłeś wpros że masz demencje, a jak wytłumaczy swoje słowa, podtrzymujesz je? czy to co poniżej to prawda??

MTOM, MTOM
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:

Bogusław jako tuba PiS




Kowalski (nomen omen Bogusław :lol: ) - LPR, powiedzaiał:






Zauważcie, że forumowi PiS-owcy




Oto do czego prowadzi polityka rządu. Działacz PiS (jakby nie było inteligentny człowiek) musi wypisywać takie głupoty




Nadawałbyś się na rzecznika...




Bogusław jako rzecznik PiS...






Dobrze, że premier ma swojego rzecznika






Karty zostały odkryte? Nowy Platformers się nam objawił?




Po prostu facet, tak pływasz, że inaczej jak w punktach nie da się z Tobą rozmawiać. Nadawałbyś się na rzecznika prasowego jakiejś partii. 8)






Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow



Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D






PS. Bogusław, czy jesteś politykiem




W zasadzie, Boguś już nie muszę pytać czyś polityk.



mtom wielokrotnie był proszony o zaprzestanie wycieczek osobistych:


Nie wstydź się tego! Dropsiak :oops:



Panie mTom! :evil: Mógłbyś się pan powstrzymać od nieustannych wycieczek osobistych pod adresem każdego o odmiennym od pana zdaniu :evil: :evil:



To jest żałosne i głupie w pańskim wydaniu.







[b]Alternatywna koalicja większościowa?b]



Boicie sie powiedzieć?



P(o)S(o)L D - powtórka z 4 czerwca 1992 :lol:[/quote][/quote]

Nefer
17-10-2006, 21:22
Nefer. Pokaż jeszcze jakieś inne fotki. :P
Pieszczoszek :):)

lewakk
17-10-2006, 21:26
Zdecydowanie nie jestem zwolennikiem koalicji z Lepperem, ale pozostaje pytanie czy z ludźmi pokroju Tuska (nocna zmiana 1992), Rokity, Miodowicza (szafa Lesiaka), partią która mówi językiem Niesiołowskiego, partią która organizuje przymusowe marsze pod grożbą kar finansowych, ludzi którzy swoiście pojmują demokrację a szczególnie opozycję, czy można było zbudować koalicję??? Czy ta wściekła obrona III RP i tamtejszych zasad nie jest tego dowodem???


Korupcja krytycznego rozumu.
...................
Szkło kontaktowe które Tomasz Lis z niezwykłą celnością nazwała "Radiem Maryja dla inteligencji" (przynajmniej dla części), ci ludzie nie wstydzą się już niczego. Wszystko jest dozwolone, każdy rodzaj polemicznego przekroczenia, każde przemilczenie, stronniczość, każdy poziom polityczego zaangażowania.
C. Michalski



Jakże znów Ziemkiewicz pasuje do forum.....

Krytyka małpiego rozumu.

O takich bowiem przeciwnikach, jakich mają Kaczyńscy, każdy polityk może tylko marzyć. Nie chce mi się mnożyć przykładów skrajnej nierzetelności w komentowaniu spraw publicznych, a niekiedy nawet w informowaniu o nich, stosowaniu podwójnej miary wobec politycznych przeciwników i sojuszników, emocjonalnych manipulacji. Robiłem to już kilkakrotnie i mógłbym oczywiście listę znacznie wydłużyć, bo niemal każdy dzień przynosi nowe exempla, ale ich gromadzenie to praca mało satysfakcjonująca. Dość stwierdzić, że codziennie na licznych lamach i w mediach elektronicznych kipi histeryczna nienawiść do „Kaczorów" granicząca z obsesją. Krytykowane jest wszystko, co tylko z ich strony płynie, niekiedy w taki sposób, że na jednym oddechu używa się argumentów logicznie sprzecznych. A największymi, niewybaczalnymi grzechami nowej władzy są oczywiście bliźniactwo, uroda pani prezydentowej oraz sugerowane podobieństwo do PRL, zwłaszcza w jego wydaniu gomułkowskim.
.....................
Nie wiem zresztą, czy w ogóle może być inaczej. Histeria raz rozpętana dalej rządzi się swoimi prawami, nikt nad nią nie panuje - nie wiadomo nawet, do kogo kierować przestrogi. A histeria antypisowska jest faktem. Można powiedzieć, że zamiast antypisowskiego spora część naszej elity dostała na punkcie Kaczyńskich i rządzącej koalicji małpiego rozumu.

Rafał Ziemkiewicz

boguslaw
17-10-2006, 21:28
Czekaj sobie waść zdrów.....


A Beeeeger!
Powinni ją wywalić z Sejmu i do pierdla....


Nie za taśmy. To jest pikuś (jak to mówią niektórzy...)
Za fałszerstwa wyborcze i za "całokształt".
Ma wyrok "w zawiasach". W normalnym parlamencie pozbawionoby ją mandatu, który został zdobyty w sposób przestępczy.
W normalnym kraju, sama by ustapiła.

Słyszeliście wywiad z Wiktorem Suworowem?
Ten to wali z grubej rury.
Szczególnie panowie z PO powinnni go przesłuchać ze sto razy :roll:

boguslaw
17-10-2006, 21:30
Przekładałem dziś książki, żona kazała odkurzyć.
:o :o

boguslaw
17-10-2006, 21:36
W końcu to ona świadoma podsłuchu wymuszała swoimi rozbudowanymi żądaniami określone zachowania rozmówców.
Mojzesowicz miał ją niemal za przyjaciółkę.
Na tym etapie chłopaki obiecaliby jej wszystko.....



Dalej o Beeeeeger

To nie był podsłuch policyjny lecz nagranie przyjacielskiej rozmowy
z których jeden z rozmowców wiedział w jakiej intencji będzie realizowany podsłuch i w tej intencji moderował treść rozmowy.

boguslaw
17-10-2006, 21:38
Pieszczoszek

Nooo! :wink: 8)

lewakk
17-10-2006, 22:03
Bogusław niektórzy na forum, podobnie jak niektórzy politycy mają swoiste podejście do "przyjacielskiej" rozmowy (z kamerą i podsłuchem) to i dla tych samych osób szafa Lesiaka to dowody chwały Wałęsy, Suchockiej i całej tej spóły (obecnie w PO) w normalnej walce z opozycją (terrorystyczną jak to kazda opozycja co nie jest rządem!!!!), a i z tego można wywnioskować że słusznie się karze tych co na marsze 1 majowe, przepraszam na marsze PO nie przyszli, teraz takich finansowo ukarza, kto wie może jak do władzy dojdą to takich co na marsz nakazany demokratyczny nie przyjda to do kamieniołów poślą..... służbowo wg mtoma donoszę... co mu się musi spodobać :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dobrzykowice
17-10-2006, 22:08
To nie był podsłuch policyjny lecz nagranie przyjacielskiej rozmowy
z których jeden z rozmowców wiedział w jakiej intencji będzie realizowany podsłuch i w tej intencji moderował treść rozmowy.

to jest wręcz ksiązkowy przykład prowokacji, którą stosuje policja po to aby pokazać/udowodnić zamiary/intencje podejrzanej osoby. Sama idea podłuchu polega właśnie na tym, że strona podsłuchiwana nie ma o tym pojęcia, inaczej nie miałoby to sensu :)
Co do karania za całokształt to pis (ziobro ? 8)) powinien zacząć od szefa całej tej szajki. Ale jak na razie to zamiast więziennej celi dostaje ministerialny stołek, gdzie tu jest prawo a gdzie sprawiedliwość ?!

lewakk
17-10-2006, 22:14
i pomyśleć że Ci co zlecili zapełnienie szafy to dziś autorytety demokracji... :o :o :o :o

boguslaw
17-10-2006, 22:20
Suworow w przywołanym wywiadzie powiedział m.in. - (niedosłowny cytat - z pamięci) w Polsce jest sporo agentów rosyjskich a ponieważ struktura jest zgniła to i oni funkcjonują w sposób zgniły.
I dalej.
FSB jest bezpośrednią kontynuatorką KGB z jej tokiem myślenia (gloryfikują Andropowa odpowiedzialnego za Węgry, restauracją pomnika Dzierżyńskiego, nigdy nie odcięli się od przeszłości i jej metod) brakiem równowagi w państwie, brakiem kontroli i przeciwwagi.

Analogia ze spadkobiecami SB, różnymi Lesiakami, nasuwa się sama.
Niezmieniona osobowo struktura, z jej mechanizmami wyuczonymi w latach osiemdziesiątych przy opanowywaniu opozycji politycznej z pełną bezkarnością.
Czy, gdy zorientowali się w naiwności, niedoświadczeniu ludzi nowego porządku, zaczęli majstrować przy nowej "demokracji" nie mogło im się to spodobać?
Czy Lesiak nie mógł ze swoimi kompanami poczuć się jak kreator, jak rzeczywisty władca kraju?
To on i jemu podobni pociągali za sznurki.
Inni ludzie władzy byli jak fantomy. Pojawiali się i znikali.
Tymczasem Lesiak był i był i był i jest do dzisiaj.
Opiniuje w mediach swoja własną "robotę". :o :o

Należało ich w większości wywalić a pozostałym długo jeszcze patrzeć na ręce. Kto wie co jeszcze na kogo mają, również na ludzi z PO.
Dobry "wywiadowca" zbiera wszystkie informacje.
Nigdy nie wiadomo co kiedy się przyda..........

boguslaw
17-10-2006, 22:24
Obiecanego wiele się zmieści.
Nic nie zostało dokonane.

A to nie Lipiński proponował. Tylko potakiwał i notował.
A co miał powiedzieć:
Ależ jak pani może pani Reniu, wychodzić z takimi propozycjami? A fe!

Tymczasem powiedział jedank wprost, ze Kaczyński się nie zgadza na żądane przez Beger stanowisko.

lewakk
17-10-2006, 22:34
Bogusław przecież niektórzy forumowicze którzy przez kilka dni zrobili z Begerowej główny temat (choć sprawa Lesiaka dla nich nie istnieje) słyszeli zupełnie coś innego że Lipiński nie nie zgadza się na żądane stanowisko, niektórzy tu forumowicze słyszeli korupcję jakby się zgadzał a może i premiera jej proponował... ileż tu słów o demokracji było, bo więdza lepiej co słyszeli niż na samych taśmach było....

ale papiery czarno na białym że Wałęsa, Suchocka i itd inwigilowali opozycję i z lewa i prawa jak terrorystów..... to ich napawa dumą, tylu sprawnych, pomysłowych ludzi w partii, nie dziw że ludzie się bali i z przymusu i strachem przed karami na manifestację jechali... jak za starych 1 majowych czasów....

Tow. Edward - reaktywacja
18-10-2006, 06:48
Lewakk i Bogusław - obiecuję, że partia nigdy o Was obu nie zapomni. Taki kawał solidnej, partyjnej roboty odwalacie w tym miejscu. Kruszcie ten beton III.RP do skutku.

Pamiętajcie, że kto podniesie rękę na zdobycze IV.RP to mu solidarna Ojczyzna tą rękę obetnie.

Tow. Edward - reaktywacja
18-10-2006, 06:56
Pomimo niełatwej pracy odnieśliśmy sukcesy. Już dziś dostrzegają je ekonomiczni eksperci, a które już wkrótce przełożą się na życie każdego Polaka, każdej polskiej rodziny. Zwiększylismy w ciągu roku o ponad 200 tys. liczby miejsc pracy. "Takiego przyrostu miejsc pracy nie było przez 17 lat wolnej Polski. Skuteczne zaradzenie problemowi bezrobocia stanowiło dla rządu priorytet.

Gracias, Gracias. Gracias

mTom
18-10-2006, 07:04
Bogusław, polecam książki Ludluma. A także twórczość prof. Jerzego Roberta Nowaka. :D :D :D :D
Suworowa słuchałem.
Widzę, że Ty dalej swoje. Nic Cię nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe? Całe szczęście, że większość społeczeństwa myśli inaczej...

Mamy wreszcie, to "tanie państwo". Brawo PiS, brawo Lepper!!

"Rzeczpospolita": Każdy bezrobotny ma otrzymywać bezterminowo zasiłek w wysokości 800 zł, rolnikom zaś będzie przysługiwać większy niż dziś (38,7 zł na ha) zwrot akcyzy na paliwo rolnicze - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
To ustępstwa, na jakie musieli pójść PiS i premier Jarosław Kaczyński, by Samoobrona wróciła do koalicji. Andrzej Lepper zrezygnował za to z zagwarantowania w budżecie 500 mln zł na rolnicze ubezpieczenia i z minimum socjalnego na poziomie 10 tysięcy rocznie - pisze "Rzeczpospolita".

"Ustaliliśmy, że wszystkie zgłaszane przez Samoobronę ustawy będą wniesione pod obrady Sejmu w przyszłym roku. Chodzi np. o projekty dotyczące podatku obrotowego czy sklepów wielkopowierzchniowych. Dziś mamy czas jedynie na drobne zmiany w budżecie" - powiedział "Rz" wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk. W ramach negocjacji koalicyjnych PiS, Samoobrona i LPR podpisali nową deklarację programową "Solidarne państwo".

Najważniejsza zmiana w stosunku do wersji z kwietnia to rezygnacja z tworzenia taniego państwa. W poprzedniej deklaracji było sformułowanie o wprowadzaniu w życie programu "Bezpieczne, sprawiedliwe, tanie państwo". Teraz jest mowa tylko o "bezpiecznym i sprawiedliwym państwie" - wskazuje "Rzeczpospolita".

Dalej czekam na wiadomy komentarz...

Mam jeszcze takie pytanie osobiste. :wink: Dlaczego musisz bronić PiS-u?

mTom
18-10-2006, 07:28
Nigdy więcej nie wolno już rozmawiać z ludźmi o marnej reputacji. I chcę wam tutaj, w tym szczególnym, można powiedzieć, świętym miejscu Polaków przysiąc, że nigdy więcej już z takimi ludźmi rozmawiać nie będziemy.
Jarosław Kaczyński, 1 października, Stocznia Gdańska.

Jak myślicie, kogo premier miał na myśli? Leppera? Ależ skąd!

Andrzej Lepper uchodził za polityka radykalnego, ale nie człowieka, którego należałoby określić tak, jak premier to sformułował w stoczni. (sic!)
Marek Jurek, po II nominacji Leppera na wicepremiera.

Kogo oni chcą zrobić w jajeczko? :D :D :D :D

smartcat
18-10-2006, 07:43
Dziś jadąc zarabiać pieniądze ok 8.20 w Trójce Karnowski rozmawiał z niejakim Migalskim. Kto to jest Migalski? Ktoś wie? Wydał mi sie dość chłodno patrzacy na nasza scene polityczną.

Tak czy siak warto posłuchać po jedenastej

http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/

wilcza75
18-10-2006, 07:53
jeśli prawdą jest news o bezterminowym zasiłku dla bezrobotnych - 800zł, to data jego wprowadzenia, będzie najczarniejszym dniem od 13.12.1981r. (gorszym niż wygrane wybory przez Kwacha, utworzenie rządu Milera, wejscie SO do sejmu, a nawet zwycięstwo wyborcze PiS).
Już dziś mamy najniższy wskaźnik zatrudnienia w cywilizowanym świecie -ok. 48% (UE > 60%, USA >70%), największy odsetek rencistów 1,5%(2xwiększy niż średnio w Europie) i oczywiście bezrobocia. A przy tym niskie płace i brak rąk do pracy.
to jakiś OBŁĘD :o :o :o zamiast zaostrzyć kryteria pomocy socjalnej - łagodzi się.
W efekcie niedługo 40% pracujących będzie utrzymywać 60% pozostałych i co najgorsze ci NAPRAWDĘ potrzebujący pomocy państwa - albo jej nie trzymają, albo będzie szczątkowa - jak leczenie nowotworów Paracetamolem :cry:

Mały
18-10-2006, 08:12
W końcu to ona świadoma podsłuchu wymuszała swoimi rozbudowanymi żądaniami określone zachowania rozmówców.
Mojzesowicz miał ją niemal za przyjaciółkę.
Na tym etapie chłopaki obiecaliby jej wszystko.....



Dalej o Beeeeeger

To nie był podsłuch policyjny lecz nagranie przyjacielskiej rozmowy
z których jeden z rozmowców wiedział w jakiej intencji będzie realizowany podsłuch i w tej intencji moderował treść rozmowy.
Które bardzo wyraŸnie pokazało co sš warci wszelakiej maœci "polytyky"...banda p... darmozjadów. I tyle.

boguslaw
18-10-2006, 08:13
Kaczński w stoczni miał na myśli tych, których każdy ma na myśli czytając te słowa.
Każdy ma swoich ludzi o marnej dla niego reputacji.

Ja np. myślę, że chodziło mu o ludzi Wałęsy, Tuska, Beger, ludzi z SLD.....
itd.

boguslaw
18-10-2006, 08:17
Które bardzo wyraŸnie pokazało co sš warci wszelakiej maœci "polytyky"...banda p... darmozjadów. I tyle.

I tu się z Tobą Mały zgodzę.
Demokracja jednak nie wymyśliła jak dotąd nic lepszego.
Takie bandy darmozjadów i egocentyków istnieją w każdym kraju na świecie. W każdym systemie.
Proponuję zatem stanąć murem za programem UPR. :D

wilcza75
18-10-2006, 08:25
ciekawa opinia (z rzadko spotykanym obiektywizmem i wypośrodkowaniem poglądów) w dzisiejszej RZ / http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/opinie_061018/opinie_a_1.html /
i fragment świetnie pasujący do nieszczęsnych 800zł dla Lepera :
PiS przeciwstawia solidaryzm społeczny liberalizmowi, a prawo traktuje instrumentalnie: chce realizować swój solidaryzm przez czynienie państwa pośrednikiem we wszystkich relacjach społecznych.
Etatyzm i autorytaryzm są najważniejszymi cechami projektu ustrojowego PiS. Znajduje to odbicie w sferze finansów publicznych i rosnącego zadłużenia państwa. Państwowy solidaryzm kosztuje. Wyrównywanie różnic w dochodach musi odbywać się czyimś kosztem. Nie ponoszą go ludzie bogaci, bo ci znajdą furtki pozwalające uniknąć nadmiernych obciążeń podatkowych, choćby przez ujawnianie dochodów tam, gdzie podatki są najmniejsze.
Ciężar podatkowy ponosi klasa średnia, ludzie dobrze wykształceni i pożądani na międzynarodowych rynkach pracy. Efekty skandalicznie niskich płac w dziedzinie ochrony zdrowia uwidaczniają się nie tylko w przybierającej formy masowe emigracji lekarzy i pielęgniarek, ale też w szarej i czarnej strefie świadczenia usług medycznych. Taka polityka przynosi efekt antyrozwojowy, co w zapóźnionym cywilizacyjnie i ekonomicznie kraju jest sprzeczne z racją stanu.
Dobrze pomyślany kompromis między naturalnymi skłonnościami PiS a naturalnymi skłonnościami elektoratu PO mógłby zaowocować programem łączącym w sobie plusy obu tych partii. Na to bodaj liczyli też wyborcy. Koalicja, która sformowała ten rząd, a w istocie jakakolwiek koalicja poza tą z PO, będzie koalicją na dłuższą metę szkodliwą dla kraju, wzmacniającą negatywne skłonności PiS.

mTom
18-10-2006, 08:52
Kaczński w stoczni miał na myśli tych, których każdy ma na myśli czytając te słowa.
Każdy ma swoich ludzi o marnej dla niego reputacji.

Ja np. myślę, że chodziło mu o ludzi Wałęsy, Tuska, Beger, ludzi z SLD.....
itd.
buahahahahahaha, ot cały mój komentarz. :D :D :D :D :D :D
To co? Teraz Lepper już nie jest moim przyjacielem, Bogusławie?

Wracając do tematu, mamy w Polsce ponad 1,5 mln ludzi pracujących w szarej strefie. To strata dla budżetu ok. 30-40 mld zł. Rząd Kaczyńskiego nie zajmie się jednak tą sprawą nawet przyszłym roku, bo... ma inne priorytety.
A tymczasem na Słowacji bezrobiecie jest już jednocyfrowe.

Czy jest chociaż jedna rzecz, która temu rządowi się udała? Nawet z teczkami i szafą Lesiaka mają problem.

Słuchałem wczoraj wystąpienia Tuska w Sejmie. Słabe, miałkie, fatalne. Pora chyba na zmiany...

PS. Buguś, dlaczego unikasz niewygodnych dla siebie tematów? :wink: 8)

Tow. Edward - reaktywacja
18-10-2006, 08:53
jeśli prawdą jest news o bezterminowym zasiłku dla bezrobotnych - 800zł, to data jego wprowadzenia, będzie najczarniejszym dniem od 13.12.1981r. (gorszym niż wygrane wybory przez Kwacha, utworzenie rządu Milera, wejscie SO do sejmu, a nawet zwycięstwo wyborcze PiS).
Już dziś mamy najniższy wskaźnik zatrudnienia w cywilizowanym świecie -ok. 48% (UE > 60%, USA >70%), największy odsetek rencistów 1,5%(2xwiększy niż średnio w Europie) i oczywiście bezrobocia. A przy tym niskie płace i brak rąk do pracy.
to jakiś OBŁĘD :o :o :o zamiast zaostrzyć kryteria pomocy socjalnej - łagodzi się.
W efekcie niedługo 40% pracujących będzie utrzymywać 60% pozostałych i co najgorsze ci NAPRAWDĘ potrzebujący pomocy państwa - albo jej nie trzymają, albo będzie szczątkowa - jak leczenie nowotworów Paracetamolem :cry:

A Ty malkontencie jak zwykle nie dostrzegłeś geniuszu posunięcia nasze koalicji.
Zamiast wyjeżdżać do pracy w Anglii Polacy będą gremialnie wracać na ojczyzny łono, bo w końcu co to za radocha zasuwać u Pakola za 6 funtów skoro Ojczyzna da na życie 800 PLN.
Obiecaliśmy solidarne Państwo ? No to dotrzymujemy słowa. Jak nie chcesz Wilcza podzielić się z potrzebującymi rodakami to my Cię zmusimy. Ostatecznie jak zbankrutujesz to też Ci damy 800. Bo my nie jesteśmy PO i nie ziejemy nienawiścią do tych co nas opluwają.

dobrzykowice
18-10-2006, 08:54
Kaczński w stoczni miał na myśli tych, których każdy ma na myśli czytając te słowa.
Każdy ma swoich ludzi o marnej dla niego reputacji.

Ja np. myślę, że chodziło mu o ludzi Wałęsy, Tuska, Beger, ludzi z SLD.....
itd.


uważasz, że kaczyński uważa tuska za człowieka o marnej reputacji a leppera nie ? :D :D :D no bardzo ciekawe aczkolwiek trochę rozpaczliwe tłumaczenie 8)

Majka
18-10-2006, 09:00
to ja ide na bezrobocie.
Opłacą mi świadczenia, będe mieć mozliwośc pojechania na wakacje, bede spać do 9tej 8)

jeszcze tylko czekam, az przejdzie pomysł Romusia, aby gospodynie domowe dostawały 2000 za prace w domu :D

mTom
18-10-2006, 09:12
Majka, do tego becikowe. Będziesz se siedzieć w domu, rodzić dzieci...
Żyć nie umierać - IV RP! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

boguslaw
18-10-2006, 09:20
uważasz, że kaczyński uważa tuska za człowieka o marnej reputacji a leppera nie ? no bardzo ciekawe aczkolwiek trochę rozpaczliwe tłumaczenie

Kogo Kaczyński miał na myśli, o to należy spytać tylko jego a nie tworzyć.
Każdy pomyśli w takim momencie o kimś innym.....

Lepper dla mnie np. jest człowiekiem, ktory wszedł w konflikt z prawem podczas pewnych akcji politycznych. Już się na ten temat wypowiadałem dość szeroko, pisząc, że taki polityk powinien mieć wykupione OC lub po akcji medialnej ze zbożem dogadać się z właścicielem zboża.
Osiągnąłby swój cel rekompensując finansowo targnięcie się na czyjąś własność.
Dla importera nie ma znaczenia, kto mu za jego zboże zapłaci....

Dla mnie jest to sprytny chłop, którego "kiepska" dla niektorych reputacja, pozwala mu działać tak jak działa. Lobbysta? Być może.

mTom
18-10-2006, 09:28
Czyli Lepper jest teraz cool. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A jeszcze tydzień temu był moim przyjacielem. No, no... :D :D :D :D
Bogusław, jak klasyczna kobieta, zmiennym jest.

I takie tam przepychanki (o agentach, kłamstwie premiera itp). Czyli to co tygrysy lubią najbardziej.
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,3689980.html

Majka
18-10-2006, 09:31
Majka, do tego becikowe. Będziesz se siedzieć w domu, rodzić dzieci...
Żyć nie umierać - IV RP! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nie będę, znaczy rodzic dzieci. Niebezpieczne to jest. Jeszcze mnie szlag trafi i skończyłaby się darmowa kasa :o

boguslaw
18-10-2006, 09:33
Dlaczego musisz bronić PiS-u?

I vice versa :lol: Jesteś w wątku od rana do wieczora.
Najpierw prasówka a później huuuuzia!

Bawi mnie i trochę irytuje maniackie wyciąganie czegokolwiek, byleby tylko dołożyć PIS-owi.
Nawet enigmatyczna obietnica pomocy ludziom bez pracy, która gdzieś tam, kiedyś być może w jakiejś formie się pojawi, jest powodem do
zadymy.
Pomyślcie jak bardzo odległa jest droga do takiej decyzji.........
Przemyślcie konieczne do tego kroki.
Kim jest bezrobotny? Definicja!
Tu się można długo spierać...

Lepper też musiał jakoś uzasadnić swojemu elektoratowi, że ma sukces
negocjacyjny i dlatego wraca do koalicji .
Nie czepiajcie się wszystkiego jak pijany płota.

wilcza75
18-10-2006, 09:37
Lepper dla mnie np. jest człowiekiem, ktory wszedł w konflikt z prawem podczas pewnych akcji politycznych.
człowieku a Ty znowu swoje :roll:
Leper to pospolity bandyta, który skatował i publicznie poniżył człowieka, za co został skazany. Koniec, kropka

boguslaw
18-10-2006, 09:37
Lepper to Lepper.
Ani cool ani ciul.
Nigdy nie mówiłem na jego temat nic innego niż teraz.

Niektórzy się jednak cieszyli jak warczał na PIS.
Ale to taka jego poza negocjacyjna.
Chłopowi więcej rzeczy uchodzi.

Nefer pisała, że przekleństwa Mojzesowicza wcale ją nie raziłyu..

boguslaw
18-10-2006, 09:43
A ty wilcza75 nigdy nikomu nie dałeś po pysku? :roll:

To nie pamiętacie innych akcji z wywożeniem na taczkach i przepychankami między uczestnikami?

Jeśli Lepper skatował człowieka, to powinien gnić w pierdlu.
Inna możliwość to sąd widział to zdarzenie całkiem inaczej niż wilcza75.
To był wilcza75 jakiś twój znajomek?

Majka
18-10-2006, 09:45
Lepper to Lepper.
Ani cool ani ciul.
Nigdy nie mówiłem na jego temat nic innego niż teraz.

Niektórzy się jednak cieszyli jak warczał na PIS.
Ale to taka jego poza negocjacyjna.
Chłopowi więcej rzeczy uchodzi.

Nefer pisała, że przekleństwa Mojzesowicza wcale ją nie raziłyu..

Ja się cieszyłam, że z jednej strony dostanie sie świętoszkowatemu PiSowi, a z drugiej strony weksle rozwala samoobronę. Ale juz nic z tego, bo swój poparł swego :evil:

Przekleństwa Mojżeszowica też mnie nie raziły. Obiecywanie za to zlotych gór - bardzo.

smartcat
18-10-2006, 10:14
http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/


mozliwe scenariusze, ciekawe...

mTom
18-10-2006, 10:19
Majka, dzieci to przyszłość narodu!


I vice versa :lol: Jesteś w wątku od rana do wieczora.
Najpierw prasówka a później huuuuzia!

Bawi mnie i trochę irytuje maniackie wyciąganie czegokolwiek, byleby tylko dołożyć PIS-owi.
Nawet enigmatyczna obietnica pomocy ludziom bez pracy, która gdzieś tam, kiedyś być może w jakiejś formie się pojawi, jest powodem do
zadymy.
Pomyślcie jak bardzo odległa jest droga do takiej decyzji.........
Przemyślcie konieczne do tego kroki.
Kim jest bezrobotny? Definicja!
Tu się można długo spierać...
Kpisz sobie? Daj przykład mojej pyskówki? Tylko nie pisz o tym "nomen omen Bogusławie" bo to śmieszne jest. Sam mnie kilka razy obraziłeś i dobrze o tym wiesz. Jak nie potrafisz trzymać języka na wodzy, to daj sobie spokój z dyskują. Ja pytam o to, co Tobą kieruje, że bronisz PiS-u?

I wskaż mi łaskawie kogo ja bronię, po czyjej się opowiadam stronie, hę? Ostatnio napisałem, że Tusk jest do wymiany, a PO jest wyjątkowo słabą opozycją. Atakuję postkomunistów z SLD, jestem za lustracją... No, Bogusław?

A może po prostu jest tak, że nie potrafisz mnie nigdzie przypisać i to Cię tak wkurza? Tak samo jak to, że piętnuję i wyśmiewam głupotę i hipokryzję, a nie stoję po stronie jakiejś partii?


Wracając do gospodarki, skoro zapisano w umowie koalicyjne pieniądze dla bezrobotnych (zrealizowano najbardziej populsityczny pomysł Leppera), to:
a) Kaczyński musi być pod ścianą i ma zamiar wywiązać się z obietnicy
b) Kaczyński wie, że zrobi Leppera w jajo czyli po raz kolejny skłamał

Tak czy siak potwierdza się teza, że facet nie myśli w dłuższej niż kilka tygodni perspektywie.
A miał być największy stratego, hehehehe.

PS. Ja, Bogusław, buduję dom, a Ty co robisz na forum budowlanym? :wink:

boguslaw
18-10-2006, 11:27
Plotkuję sobie o polityce. :D
I droczę się z niektórymi szalikowcami.
Co nie wolno mi ? :D

Wybudowałem dwa domki z bali w górach. (Jeden mały dwuizbowy prawie samodzielnie).
Wybudowalem jeden większy dom.
Teraz buduję drugi.
Zagospodarowuję (zieleń, mała architektura i takie tam głupoty) działkę i właśnie się zastanawiam czy wybudować na niej dwa, czy też trzy małe domki ( 100-120m 2) /
A co Ty sądzisz? Ile?
Dwa czy trzy?

boguslaw
18-10-2006, 11:36
Gdybyś wyśmiewał glupotę i hopokryzjępolityków, mówiłbyś więcej o PO i SLD a nie tylko o partiach koalicji.
To jest powszechna przypadłość polskich polityków, ktorych zwyrodnienia mają źródło w czwartej władzy i w nieposprzątaniu po państwie totalitarnym.


Mówienie, że opozycja nie ma nic do obrazu świata polityki i rządzenia to jest dopiero hipokryzja.
Opozycja to dopiero może bezkarnie kłamać i stroić zafrasowane minki :-?

Poza tym odpowiadała mi zawsze formuła telewizyjnej Sondy, jeden za drugi przeciw.
Jeśli większość tu jest przeciw to ja muszę być za.... :-?
Taki już los czlowieka poczciwego.

mTom
18-10-2006, 12:12
Gdybyś wyśmiewał glupotę i hopokryzjępolityków, mówiłbyś więcej o PO i SLD a nie tylko o partiach koalicji.
To jest powszechna przypadłość polskich polityków, ktorych zwyrodnienia mają źródło w czwartej władzy i w nieposprzątaniu po państwie totalitarnym.


Mówienie, że opozycja nie ma nic do obrazu świata polityki i rządzenia to jest dopiero hipokryzja.
Opozycja to dopiero może bezkarnie kłamać i stroić zafrasowane minki :-?

Poza tym odpowiadała mi zawsze formuła telewizyjnej Sondy, jeden za drugi przeciw.
Jeśli większość tu jest przeciw to ja muszę być za.... :-?
Taki już los czlowieka poczciwego.
Pewnie nie zauważyłeś, że jak rządziała SLD, to pisałem o ich głupocie, hipokryzji i przekrętach. Do niedawna za naj... (wiadomo jakiego) polityka uważałem Pola.
W poprzednim poście po raz kolejny próbowałeś mnie obrazić. Jak na starszego, wykształconego i człowieka na stanowisku przytrafia Ci się to nader często. Z czego to wynika?

I pocieszę Cię, jak powstanie koalicja PO-SLD nie zostawię na nich suchej nitki (o ile zasłużą, a jestem o tym przekonany)

Więc jak? Jesteś w stanie mnie gdzieś zaszufladkować?


Mamy sukces:

Sejm zdecydował o wprowadzeniu sądów 24-godzinnych dla sprawców chuligańskich wybryków. Zgodnie z nowelizacją prawa karnego prokurator będzie musiał w ciągu 48 godzin przedstawić akt oskarżenia, a sąd wydać wyrok w ciągu doby.
(...)
Sądy 24-godzinne będą orzekać w takich sprawach jak zniszczenie mienia, groźby karalne, znieważenie funkcjonariuszy, naruszenie nietykalności cielesnej czy spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu. Dotkną też chuliganów stadionowych.

Mam nadzieję, że Senat szybko i bezboleśnie zajmie się ustawą...

Dropsiak
18-10-2006, 13:15
.....
Najpierw prasówka a później huuuuzia!

Bawi mnie i trochę irytuje maniackie wyciąganie czegokolwiek, byleby tylko dołożyć PIS-owi.
..... :D :D Boguś ty myslisz, ze trzeba robić prasówke, żeby dotrzeć do tych info??/ serio?
Nie trzeba robić prasówki. innych info w zasadzie nie ma.
Jesli o mnie chodzi to niezmiernie podziwiam panią walczącą z monopolem Tepsy. I jeszcze panią Kluzik - oazy zdrowego rozsadku w tym bagienku....
:D :D
Reszta......jak we wątku

Dropsiak
18-10-2006, 13:26
Gdybyś wyśmiewał glupotę i hopokryzjępolityków, mówiłbyś więcej o PO i SLD a nie tylko o partiach koalicji.
To jest powszechna przypadłość polskich polityków, ktorych zwyrodnienia mają źródło w czwartej władzy i w nieposprzątaniu po państwie totalitarnym.

.....

I jeszcze jedno- Boguś, przeczytaj temat watku może. Tu się gada o rządzących. ICh decyzje omawia i roztrząsa. Bo od nich zlezy wiele codziennych spraw. Od tych którzy rzadzą, i oni za to co robią ponoszą odpowiedzialnośc. W tym momencie niestety tylko taką- komentarze na forum.
I próby zrzucenia odpowiedzialnosci za głupote i hipokryzje uwazam za............kazdy moze sobie wstawic co mu w duszy gra na ten temat :)

boguslaw
18-10-2006, 13:39
Więc jak? Jesteś w stanie mnie gdzieś zaszufladkować?


Czujesz się zagubiony?
Gdzie Ciebie przypisać? :roll: Mam!! Polska Partia Permanentnej Kontestacji. :P Moze być? :P

Świat nie jest ani czarny ani biały, lecz jest w odcieniach szarości.
To od nas samych zależy czy chwilami będzie kolorowy.....
By tak było należy widzieć szklankę do połowy pełną

Nie mam skłonności do szufladkowania kogokolwiek.
Mam natomiast wiarę w ludzi i może naiwną i głupią nadzieję w happy end....

Gdyby mieli znowu wygrać ci, którzy przez ostatnie kilkadziesiąt lat mieszali wszystkim w głowach, byłaby to tragedia niewyobrażalna.
Okopuję się wówczas w górach i zaczynam jak Kluska hodować barany, konie..........................................

Kaczyński :roll: .... o kilka lat za późno .......
Ludzie, których doroslość przypadła na początek "transformacji" i których
ona dotyczyła bezpośrednio to ludzie dzisiaj po czterdziestce.
Dzisiaj, dla większości ludzi przed czterdziestką okres przemian to szkoła i
w najlepszym razie studia. Kogo wówczas obchodzi polityka......?
Nie wiedząc czym była bezpieka, komuna, totoalitaryzm, w ogóle nie wiedzą o co chodzi....
Podejmują hasła, co do znaczenia których nie mają najmniejszego pojęcia.

smartcat
18-10-2006, 13:56
Gdybyś wyśmiewał glupotę i hopokryzjępolityków, mówiłbyś więcej o PO i SLD a nie tylko o partiach koalicji.
To jest powszechna przypadłość polskich polityków, ktorych zwyrodnienia mają źródło w czwartej władzy i w nieposprzątaniu po państwie totalitarnym.


Mówienie, że opozycja nie ma nic do obrazu świata polityki i rządzenia to jest dopiero hipokryzja.
Opozycja to dopiero może bezkarnie kłamać i stroić zafrasowane minki :-?

Poza tym odpowiadała mi zawsze formuła telewizyjnej Sondy, jeden za drugi przeciw.
Jeśli większość tu jest przeciw to ja muszę być za.... :-?
Taki już los czlowieka poczciwego.
Pewnie nie zauważyłeś, że jak rządziała SLD, to pisałem o ich głupocie, hipokryzji i przekrętach. Do niedawna za naj... (wiadomo jakiego) polityka uważałem Pola.
W poprzednim poście po raz kolejny próbowałeś mnie obrazić. Jak na starszego, wykształconego i człowieka na stanowisku przytrafia Ci się to nader często. Z czego to wynika?

I pocieszę Cię, jak powstanie koalicja PO-SLD nie zostawię na nich suchej nitki (o ile zasłużą, a jestem o tym przekonany)

Więc jak? Jesteś w stanie mnie gdzieś zaszufladkować?


Mamy sukces:



Ok mTom władzy trzeba patrzeć na ręce, krytykować zle działania, wyśmiewać nonsensy, to jest wazna społeczna funkcja którą spełniają media i zwykli ludzie. Bez tego władza sie deprawuje i odrywa od rzeczywistości. Tylko ze jest to o niebo łatwiejsze niż działac i zmieniać, zmieniać... a przecież w wyborach wygrała wizja zmian i tzw. IV RP a nie utrzymanie status quo. Dlatego sadze ze gdyby teraz odbyły sie wybory to większych zmian by nie było w ukladzie sił bo ludzie wciąz oczekują zmian a nie utrwalania III RP. Sadze ze jak przy poprzednich wyborach w sondazach przedwyborczych wiekszośc byłaby za PO ale już głosując oddawaliby głosy na PiS. Wynika to z faktu że być fanem PO jest bardziej poprawne politycznie a media stwarzaja złudzenie ze bedąc zwolennikiem PO nalezy sie do elity.
Sam tak jak i Ty jestem krytykiem ale głownie obserwatorem. Mam trochę wyrzuty sumienia że zachowuje się jak krytyk filmowy w stosunku do rezysera - zrzedzę ale sam nie potrafie niczego stworzyć ( powiem ci po cichu że szybko tłumie te wyrzuty). Jednakże PiS przyszedł z wizją zniszczenia pozoztałości komuny (WSI) i czystek i te wizje realizuje i stad taki medialny wrzask przeciwnikow. I wciaż bedzie miał poparcie w społeczeństwie u tych co nie chca utrwalenia tzw III RP czyli zwolenników SLD i PO. A jeszcze jedna uwaga, ludzie w swoich preferencjach, sympatiach do partii bardziej, moim zdaniem, kieruja się emocjami niz czystą kalkulacja i dlatego bardzo trudno jest kogoś "nawrócić" bo to nie jest wybór miedzy balchodachówką a ceramiką gdzie racje ekonomiczne, estetyczne i uzytkowe sa rozważane i konkretne argumenty przemawiają do nabywcy - emocjonalnie nie przywiazujemy sie przeciez do blachy którą pokrywamy domy, nieprawdaz?

smartcat
18-10-2006, 14:07
14:08 18.10.2006
Produkcja przemysłu wzrosła we IX o 11,7% rdr - GUS


Dynamika produkcji przemysłowej we wrześniu wyniosła 11,7 proc. rok do roku i o 9,3 proc. licząc do poprzedniego miesiąca - poinformował Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

Po wyeliminowaniu czynników sezonowych, produkcja sprzedana była o 13,8 proc. wyższa niż przed rokiem i 2,2 proc. wyższa niż w sierpniu.

GUS podał jednocześnie, że według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa była we wrześniu o 21,2 proc. wyższa niż rok temu (20,9 proc. uwzględniając wpływ czynników sezonowych).


Źródło: Parkiet

Majka
18-10-2006, 14:12
14:08 18.10.2006
Produkcja przemysłu wzrosła we IX o 11,7% rdr - GUS


Dynamika produkcji przemysłowej we wrześniu wyniosła 11,7 proc. rok do roku i o 9,3 proc. licząc do poprzedniego miesiąca - poinformował Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

Po wyeliminowaniu czynników sezonowych, produkcja sprzedana była o 13,8 proc. wyższa niż przed rokiem i 2,2 proc. wyższa niż w sierpniu.

GUS podał jednocześnie, że według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa była we wrześniu o 21,2 proc. wyższa niż rok temu (20,9 proc. uwzględniając wpływ czynników sezonowych).


Źródło: Parkiet

świetnie, ale gdzie tu widzisz zasługi rządu :o

Dropsiak
18-10-2006, 14:25
.....Tylko ze jest to o niebo łatwiejsze niż działac i zmieniać, zmieniać... a przecież w wyborach wygrała wizja zmian i tzw. IV RP a nie utrzymanie status quo. Dlatego sadze ze gdyby teraz odbyły sie wybory to większych zmian by nie było w ukladzie sił bo ludzie wciąz oczekują zmian a nie utrwalania III RP. Sadze ze jak przy poprzednich wyborach w sondazach przedwyborczych wiekszośc byłaby za PO ale już głosując oddawaliby głosy na PiS. Wynika to z faktu że być fanem PO jest bardziej poprawne politycznie a media stwarzaja złudzenie ze bedąc zwolennikiem PO nalezy sie do elity.
Sam tak jak i Ty jestem krytykiem ale głownie obserwatorem. Mam trochę wyrzuty sumienia że zachowuje się jak krytyk filmowy w stosunku do rezysera - zrzedzę ale sam nie potrafie niczego stworzyć ( powiem ci po cichu że szybko tłumie te wyrzuty).
Ja nie mam wyrzutów, ja staram się dobrze robić to co robię- uczciwie i bez przekretów. I tego samego oczekuje od tych, którzy uznali, ze są w stanie mądrzę, uczciwie i odpowioedzialnie rzadzić. I szli z takim programem. Dlatego nie uwazam, ze zachowuje się jak krytyk filmowy a jak obywatel, który interesuje się to co się dzieje w państwie i chociaz w ten sposób oceniajacy jak politycy wykonuja to, za co im się płaci.

Jednakże PiS przyszedł z wizją zniszczenia pozoztałości komuny (WSI) i czystek i te wizje realizuje i stad taki medialny wrzask przeciwnikow. I wciaż bedzie miał poparcie w społeczeństwie u tych co nie chca utrwalenia tzw III RP czyli zwolenników SLD i PO.
Niech rozbija układy. Tu nie chodzi o medialne wrzaski /mnie ./ale o elementarną uczciwośc która się głosiło. I która przegrywa z osobistymi ambicyjkami i taktyką partyjną.
Co do czystek antyukładowych- prosze bardzo ale na litośc nie BMW, bo to juz było. W wersji TKM i paru innych. I nie pisze tu o Polsce z perspektywy stolicy a z perspektywy powiatu. /Własnie przeglądnęłam sobie ulotki wyborcze /


A jeszcze jedna uwaga, ludzie w swoich preferencjach, sympatiach do partii bardziej, moim zdaniem, kieruja się emocjami niz czystą kalkulacja i dlatego bardzo trudno jest kogoś "nawrócić" bo to nie jest wybór miedzy balchodachówką a ceramiką gdzie racje ekonomiczne, estetyczne i uzytkowe sa rozważane i konkretne argumenty przemawiają do nabywcy - emocjonalnie nie przywiazujemy sie przeciez do blachy którą pokrywamy domy, nieprawdaz?
Otóz to. Stąd takie parcie by wywoływać emocje. Najlepiej negatywne, i dzielić dzielic dzielić....wtedy głupota i hipokryzja staja sie mniej widoczne.
Reasumujac.
Czym różni sie PiS od poprzedników?

smartcat
18-10-2006, 14:25
14:08 18.10.2006
Produkcja przemysłu wzrosła we IX o 11,7% rdr - GUS


Dynamika produkcji przemysłowej we wrześniu wyniosła 11,7 proc. rok do roku i o 9,3 proc. licząc do poprzedniego miesiąca - poinformował Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

Po wyeliminowaniu czynników sezonowych, produkcja sprzedana była o 13,8 proc. wyższa niż przed rokiem i 2,2 proc. wyższa niż w sierpniu.

GUS podał jednocześnie, że według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa była we wrześniu o 21,2 proc. wyższa niż rok temu (20,9 proc. uwzględniając wpływ czynników sezonowych).


Źródło: Parkiet

świetnie, ale gdzie tu widzisz zasługi rządu :o

Polujacy na koalę zapewne by powiedzieli że załapali sie na cykl koniunkturalny, i mieli by pewnie racje.
Zwolennicy koali powiedzieliby że prowadzili taką polityke gospodarcza która nie spowolniła wzrostu w mysł zasady że lepsze jest wrogiem dobrego i tez pewno by mieli racje.

Dropsiak
18-10-2006, 14:29
Swego czasu bardzo mnie wkurzało jak posłowie SLD przypisywali sobie zasługi w rozwoju gospodarki a szczególnie wzrostu eksportu. A był to czas taniejacego euro.
To dokładnie ta sama gra.

boguslaw
18-10-2006, 15:23
I właśnie dlatego PO tak chce się dorwać do władzy.
Też chcieliby by maksimum wzrostu przypadałoby na okres ich rządów.
Dopiero robiliby bardzo mądre minki :D
Tak tak tak, to nasza zasluga!
Udawaliby ludzi, którzy widzą z troską . :o i wielu by to kupiło.
A tak, kicha :wink:

Ps.
Powinna powstać oddolna inicjatywa pojednania ludzi PO-PIS-u.
Najbardziej zaszkodzili możliwej koalicji Komorowski i Niesiołowski
a w PIS-ie Gosiewski i kto? podpowiedzcie....

Dropsiak
18-10-2006, 15:32
I ty się Bogus potem dziwisz......

smartcat
18-10-2006, 15:36
Swego czasu bardzo mnie wkurzało jak posłowie SLD przypisywali sobie zasługi w rozwoju gospodarki a szczególnie wzrostu eksportu. A był to czas taniejacego euro.
To dokładnie ta sama gra.


Ale mimo wszystko, jeszcze jedno cisnie mi sie na usta: jeśli jest tak źle jak pokazuja to media to dlaczego jest tak dobrze. Czyz jednak jakąś zasługa rządzących nie jest to ze ich działania nie spowolniły wzrostu i jej dynamiki? Rozsadek jakiś muszą zachowywać w tym wzgledzie. Martwią mnie tylko słuchyktóre do mnie dochodzą dotyczace kosztów koalicji...te zasiłki...

smartcat
18-10-2006, 15:43
Ps.
Powinna powstać oddolna inicjatywa pojednania ludzi PO-PIS-u.
Najbardziej zaszkodzili możliwej koalicji Komorowski i Niesiołowski
a w PIS-ie Gosiewski i kto? podpowiedzcie....

Ważne słowa! Też uważam że wspólpraca dałaby wiecej korzysci niz ciągłe swary. Tylko jeszcze brak dobrej atmosfery...Duzo przykrych słow zostało wypowiedzinych. Zawsze tak było ze zgoda buduje a niezgoda rujnuje - banał oczywiście - tylko ze ja tego doświadczyłem w swojej rodzinie i dlatego zawsze będe goracym zwolennikiem wspólpracy i mediacji no chyba że jest możliwość całkowitej ekterminacji przeciwnika ale to nie jest czesta sposobność.

lewakk
18-10-2006, 21:49
Widzę, że Ty dalej swoje. Nic Cię nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe? Całe szczęście, że większość społeczeństwa myśli inaczej...

Mam jeszcze takie pytanie osobiste. :wink: Dlaczego musisz bronić PiS-u?

A TY mtom wiesz co większość społeczeństwa chce??? Z Twego wywodu wynika że większośc społeczeństwa uważa że czarne jest białe :o :o :o

Czy Ty kiedykolwiek przestaniesz personalnie, gdzie Bogusłąw broni PIS-u???



Teraz Lepper już nie jest moim przyjacielem, Bogusławie?
............
PS. Buguś, dlaczego unikasz niewygodnych dla siebie tematów? :wink: 8)

TERAZ już nie jest, a co jednak wcześniej był :lol: :lol: :lol: :lol:

Mtom czemu unikasz niewygodnych tematów, kiedy nareszcie wytłumaczysz się z przypisywania jakoby niektórzy byli w wątku służbowo.... DEMENCJA????





uważasz, że kaczyński uważa tuska za człowieka o marnej reputacji a leppera nie ? :D :D :D no bardzo ciekawe aczkolwiek trochę rozpaczliwe tłumaczenie 8)

Ja nie uważam Tuska za człowieka który miałby politycznie lepszą reputację niż Lepper. porównajmy Tusk, nocna zmiana 1992, jego udział w rządach Suchockiej czy Buzka chwały nie przynosi, rozbijacz i zamykacz kilku partii czyli człowiek który na dłuższą metę nie potrafi budować, obecna partia wodzowska szybkie usunięcie tenorów Płażyńskiego, Olechowskiego, wycięcie ludzi Rokity w wyborach czyli prosty kurs ku SLD wycięcie konseratystów, przegrane dwa razy wygrane wybory, każdy polityk z zasadami przynajmniej podałby się do dymisji, nocne spotkanie z Lepperem......., Lepper przy Tusku blado w historii wypada....


to ja ide na bezrobocie.
Opłacą mi świadczenia, będe mieć mozliwośc pojechania na wakacje, bede spać do 9tej 8)

jeszcze tylko czekam, az przejdzie pomysł Romusia, aby gospodynie domowe dostawały 2000 za prace w domu :D

Nie bój się, idiotyczny pomysł Romana nigdy nie przejdzie, kobiety muszą mieć niższe emerytury niż faceci, to nic że nie raz kobiety decydujące się na rodzicelstwo często pracujące w przeciewieństie do swych partnerów 24h nawet składki emerytalniej nie mają, bo przecież programem feministek nie są prawa kobiet a góra homosi...

800 zł, straszny krok w hipermarkety np...., przecież w każdym markecie te setki kobiet na kasie co siedzą na kasie za 600 zł kilkanaście godzin natychmiast się zwolni i nikt nie przyjdzie tam pracawać za mniej niż 1500 na reke (co gorsze więcej do budżetu zapłacą).... idiotyzm... lepiej jak ludziom za naście godzin roboty płaci się 600.....


Bogusław, jak klasyczna kobieta, zmiennym jest.




http://www.polskieradio.pl/trojka/salon/


mozliwe scenariusze, ciekawe...

smartcat jak miło posłuchać normalnej rozmowy, o rządzie, koalicji.... bez całego tego nienawistnego "małpiego rozumu".... u nas na forum niemożliwe, obsesja trwa...





PS. Ja, Bogusław, buduję dom, a Ty co robisz na forum budowlanym? :wink:

mtom gdzie budujesz???? przecież siedziesz 7 dni od rana do wieczora i w 99% politykujesz, nawet niedziele całe potrafisz oceniać rodziny polityków
http://forum.muratordom.pl/search.php?search_author=mTom




I jeszcze jedno- Boguś, przeczytaj temat watku może. Tu się gada o rządzących. ICh decyzje omawia i roztrząsa. Bo od nich zlezy wiele codziennych spraw. Od tych którzy rzadzą, i oni za to co robią ponoszą odpowiedzialnośc. W tym momencie niestety tylko taką- komentarze na forum.
I próby zrzucenia odpowiedzialnosci za głupote i hipokryzje uwazam za............kazdy moze sobie wstawic co mu w duszy gra na ten temat :)

temat wątku to WYBORY i po wyborach i jak rządziś, nie widzisz???
teraz się nie dziwie że gabinet cieni PO to był PIC na wodę....

ale czy temat watku ma cos wspolnego z wanna Wassermana, tasmami Gegerowej, wzrostem Kaczynskich, uroda Prezydentowej i itd i itp



Więc jak? Jesteś w stanie mnie gdzieś zaszufladkować?


Czujesz się zagubiony?
Gdzie Ciebie przypisać? :roll: Mam!! Polska Partia Permanentnej Kontestacji. :P Moze być? :P


może PERNAMENTNY PERSONALNY PRZYPISYWACZ SŁUŻBOWOŚCI???

a może zdrobniale DEMENCJUSZ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Czym różni sie PiS od poprzedników?

ni
różni się w ocenie III RP
chce przeprowadzic lustacje i dekomunizacje, to co inne kraje maja za soba a zablokowa Walesa i Tusk
oczyscic gospodarke z nomenklatury
zmiany w prawie np 24 godzine sady
podatki
itd itp

lewakk
18-10-2006, 21:54
14:08 18.10.2006
Produkcja przemysłu wzrosła we IX o 11,7% rdr - GUS


Dynamika produkcji przemysłowej we wrześniu wyniosła 11,7 proc. rok do roku i o 9,3 proc. licząc do poprzedniego miesiąca - poinformował Główny Urząd Statystyczny w komunikacie.

Po wyeliminowaniu czynników sezonowych, produkcja sprzedana była o 13,8 proc. wyższa niż przed rokiem i 2,2 proc. wyższa niż w sierpniu.

GUS podał jednocześnie, że według wstępnych danych, produkcja budowlano-montażowa była we wrześniu o 21,2 proc. wyższa niż rok temu (20,9 proc. uwzględniając wpływ czynników sezonowych).


Źródło: Parkiet


przeciez gospodarka lezy, gdyby PO rzadzilo, to od razu by stwierdzili ze to zasluga SLD (kazdy pamieta szereg reform gospodarki)

nareszcie ktos opracowal definicje budownictwa spolecznego, sa sady 24 godzinne, budzet i itd, itp...... podobno nic nie robia.....

smutni szalikowcy zawsze widza pusta szklanke... 8) 8) 8)

mTom
19-10-2006, 07:20
Smartcat, media pokazują stan na chwilę obecną. Własnie czytam w dzisiejszej prasie o sukcesach rządu: sądy 24 lub 48 godzinne, deklaracje, że koalicja zdąży uchwalić zmiany w podatkach, o sukcesach w tropieniu postkomuny nie wspominając. Więc nie przesadzajmy...

Najgorsze są takie postawy jaką prezentuje Bogusław od czasu do czasu - PO, PO, tylko PO jest wszystkiemu (czemu?) winna. PO chce dorwać się do władzy (jakby w tym był coś złego), PO niszczy Polskę, PO inwigilowała, PO... Jest to jakaś metoda na sprawowanie rządów, ale na dłuższą metę niezbyt skuteczna, bo społeczeństwo jednak takie głupie i ciemne nie jest.

Piszesz, że rośnie produkcja przemysłowa - i dobrze. To, że rośnie niezależnie od tego co dzieje się w kraju (w przeciwieństwie do takiej Białorusi), to zdobycz ostatnich 17 lat, kiedy to gospodarka uniezależniła się od polityki. Gorzej z inwestycjami zagranicznym. Tu reakcja następuje z dwuletnim opóźnieniem. Zobaczymy więc jak będzie wyglądął sytuacja w 2007 i 2008.

Gdyby jednak przyglądnąć się wnikliwiej pracy Sejmu, to w temacie podatków mamy takie kwiatki (wycofywanie się ze swoich sztandarowych postulatów):
- Samoobrona wycofała się z ulgi podtakowej dla najbiedniejszych, zarabiających do 10 tyś zł.
- LPR - ze wspólnego rozliczania się małżonków i dzieci.
OK. Ja to rozumiem, budżetu nie stać itd. Ale najgorsze jest to, że polityków nie stać na to, aby szczerze przed kamerą przyznali, że nie da się tego wprowadzić.

Jak można kłamiącego i kręcącego na każdym kroku polityka traktować poważnie? Ile za 3 lata wyniesie frekwencja wyborcza? Cynicznie można przyznać, że politykom zależy na tym by była jak najmniejsza, gdyż wtedy głosuje tylko żelazny elektorat. Ci którzy patrzą krytycznie i trzeźwo oceniają sytuację, zniechęcają się. Ale na nich politykom wcale nie zależy.

boguslaw
19-10-2006, 07:53
Powinna powstać oddolna inicjatywa pojednania ludzi PO-PIS-u.
Najbardziej zaszkodzili możliwej koalicji Komorowski i Niesiołowski
a w PIS-ie Gosiewski i kto? podpowiedzcie....

Zdecydowanie uważam, że bez niektórych liderów, takie porozumienia byłoby możliwe.

PO jest winna? Nic podobnego!
Wzrost gospodarczy jest i jakiś czas jeszcze będzie.
Moim zdaniem jeszcze dość długo, kilka lat.....
Kazdy chce rządzić w okresie wzrostu a nie w okresie recesji.

To media! są winne rozbijając, osłabiając od lat władzę wykonawczą i nie tylko ją, kreując coraz to bardziej podłe postaci na "gwiazdy dnia", byleby była sensacja.
Politycy awanturniczy, jastrzębie są zapraszane przed kamery a rzadko politycy rozważni, myślący spolegliwie, dążący do kompromisów.

mTom
19-10-2006, 11:00
Dam przykład dlaczego nie przepadam za Kaczyńskimi (nie mylić z PiS):

L. Kaczyński pytany o jego ostatnie spotkanie z Donaldem Tuskiem wyjaśnia: Skończyło się szybko z powodu jego emocji, choć rzeczywiście nie byłem szczególnie serdeczny. Stwierdziłem, że chciałbym wysłuchać jego opinii, ponieważ jest szefem największej partii opozycyjnej.

Nie byłem zbyt serdeczny dlatego, że pan przewodniczący, któremu nie podoba się to, iż ja jestem głową państwa, wielokrotnie w swoich publicznych wypowiedziach mnie obrażał. W pewnej chwili powiedziałem, że przyjmuję go, przedkładając obowiązki ponad poczucie godności osobistej. Wtedy Donald Tusk stwierdził, że nie wkracza w moje życie prywatne, wstał i wyszedł - relacjonuje przebieg spotkania L. Kaczyński. (PAP)

Myślałem, że polityk tak wysokiej rangi, urazy osobiste zostawił w domu.
Ale to i tak pół biedy. Gdyby to zestawić ze słynnym już "spieprzaj dziadu" lub tym tekstem zaczerpniętym ze strony www prezydenta (wywiad z szefem jego kancelarii):

A może mieli takie poglądy, po prostu nie podobało im się, co wtedy robił Jarosław Kaczyński na przykład, który palił kukły Prezydenta na ulicy.

Jarosław Kaczyński nie palił kukieł w czasie tej demonstracji, bo też tam byłem i pamiętam doskonale...

Ale palono w czasie demonstracji kukły Prezydenta. A jak by się Pan teraz czuł, gdyby teraz palono kukły głowy państwa, Lecha Kaczyńskiego?

Jest zdecydowana różnica między Lechem Wałęsą a Lechem Kaczyńskim i to oczywiście, jak Pani Redaktor doskonale wie, z korzyścią dla Lecha Kaczyńskiego.

Fajna odpowiedź, prawda?
Ciekawe co by zrobi Kaczyński, gdyby zaczęto palić jego kukły?

boguslaw
19-10-2006, 11:20
Ja też wolałbym, by Nasz Prezydent miał posturę Kaczorowskiego, Mościckiego, Narutowicza czy choćby Olechowskiego.

Lecz zdecydowanie wolę Lecha Kaczyńskiego na tym urzędzie od Donalda Tuska. Ten to by mnie dopiero wk.....ł!

Majka
19-10-2006, 11:24
Ja też wolałbym, by Nasz Prezydent miał posturę Kaczorowskiego, Mościckiego, Narutowicza czy choćby Olechowskiego.

Lecz zdecydowanie wolę Lecha Kaczyńskiego na tym urzędzie od Donalda Tuska. Ten to by mnie dopiero wk.....ł!

dlaczego?

pewnie współpraca międzynarodowa nie kulałaby tak bardzo :roll:
Może Tusk potrafiłby zostawić swoje sympatie i antypatie za drzwiami pałacu prezydenckiego. Teraz juz dobrze wiemy, że Kaczyński jest prezydentem tylko swoich zwolenników.

mTom
19-10-2006, 11:46
A Bogusław swoje. Tusk to, Tusk tamto... Skoro go aż tak nienawidzisz, to pewnie Kaczyńskim nie jesteś się w stanie dziwić.
Powiem szczerze, ani jednego, ani drugiego przed wyborami nie widziałem na tym stanowisku. Teraz podtrzymuję swoje stanowisko. Niestety.

Pytanie, które pozostało bez odpowiedzi - co by się działo, gdyby teraz zaczęto palić kukły prezydenta?

mTom
19-10-2006, 14:07
No to mamy nowelę prawa bankowego, przygotowaną na kolanie. Nowelę, dzięki której wszystkie banki zagraniczne będą mogły się przekształcić w oddziały (sic!) i zniknie szczególny reżym księgowo-inwestycyjny. Kontrola nadzoru bankowego stanie się więc czysto iluzoryczną mrzonką.

No Bogusław? Tego tematu Ci nie popuszczę. Czekam na inteligentny i błyskotliwy komentarz.

boguslaw
19-10-2006, 15:04
Nie będzie komentarza.
Ustawa przygotowana pod umowę z Unicredito? Tak wygląda.
Kto nas wpakował w ten kłopot? Głupota byłych.
Wszystkie banki mogą przekształcić się w oddziały. Mogą i co z tego?
Czy to zrobią? Wątpię.
Wchodzą do Polski nowe banki, ich oddziały.
Wejdą następne. Jak będzie dla kogo.
I co z tego?
Jest swobodny przepływ kapitału? Jest.
No to chyba oto chodzi najbardziej.
Ważne jest, żeby to u nas byly centra logistyczne i siedziby główne.
Mamy w Europie dobre miejsce.

Nie powtarzajmy jak papugi gazetowych strachów.
Sprawdźmy lepiej jak to wygląda gdzie indziej.

Dropsiak
19-10-2006, 15:16
A co na to spec Zawisza?
toz to się kłoci z jego powtarzanymi wielokroc mądrosciami.....
Kolejny przykład kalizmu, ot co. :roll: :roll:

Tomasz M.
19-10-2006, 16:07
Nie będzie komentarza.
Ustawa przygotowana pod umowę z Unicredito? Tak wygląda.
Kto nas wpakował w ten kłopot? Głupota byłych.
.
Masz na myśli rząd Kazimierza M.? Wydawało mi się, że umowa z Unicredito była wynikiem uporu jego teamu. Oczywiście dla dobra polskiego systemu bankowego, a ściślej PKO BP.

Majka
19-10-2006, 16:09
Nie będzie komentarza.
Ustawa przygotowana pod umowę z Unicredito? Tak wygląda.
Kto nas wpakował w ten kłopot? Głupota byłych.
.
Masz na myśli rząd Kazimierza M.? Wydawało mi się, że umowa z Unicredito była wynikiem uporu jego teamu. Oczywiście dla dobra polskiego systemu bankowego, a ściślej PKO BP.

oj :o toś się Boguś naciął :lol:

Dropsiak
19-10-2006, 16:40
Myślę, że to wszystko gładko przejdzie .....
Bo to wiecie jest tak jak z sądzona dzis Aleksandrą J. :)
Swego czasu szczyciła się tym, że medialnie to ona wszystko potrafi w sukces przekuc....
Więc to tez pewnie sukces.
Chociaz jakby uchwaliła inna koalicja to byłaby zdrada narodowa jak nic. :roll: :roll:

boguslaw
19-10-2006, 20:41
Nie. Nie naciąłem się. Patrzę jeszcze dalej wstecz.
Ci co prywatyzowali, wykazali się o wiele za słabą wyobraźnią w kwestiach możliwych przepływów kapitałów, możliwych przejęć w bankowości i brakiem znajomości mechanizmów funkcjonujących na rynku bankowym.
Ale u nas mało kto chciał na górze chronić polski interes narodowy.
Próba ratowania rodzimego stanu posiadania w bankach jest spóżniona......
......tak jak wiele innych działań.

Polskim problemem jest miejsce narodzin polskich "kapitalistów".
Tworzyly się one poza krajem i wchodziły do kraju pod płaszczykiem inwestycji obcych lub miesznych.
To jest istota grzechu pierworodnego polskiego "kapitalizmu".
Nie mamy własnych tradycji a ci co przyszli z zewnątrz działali często nieczysto i pochodzili z "awansu społecznego" a nie z elity gospodarczo-intelektualnej kraju.

lewakk
19-10-2006, 21:24
Ja też wolałbym, by Nasz Prezydent miał posturę Kaczorowskiego, Mościckiego, Narutowicza czy choćby Olechowskiego.

Lecz zdecydowanie wolę Lecha Kaczyńskiego na tym urzędzie od Donalda Tuska. Ten to by mnie dopiero wk.....ł!

dlaczego?

pewnie współpraca międzynarodowa nie kulałaby tak bardzo :roll:
Może Tusk potrafiłby zostawić swoje sympatie i antypatie za drzwiami pałacu prezydenckiego. Teraz juz dobrze wiemy, że Kaczyński jest prezydentem tylko swoich zwolenników.

współpraca międzynarodowa kuleje??

Swegpo czasu dałem wiele cytatów z prasy zachodnie, Kaczyński w Brukseli sukces, Barosso w Polsce sukces w kwestii konstytucji RP, stosunki z USA OK.... o czym Ty mówisz...., swego czasu niektórzy zamiast porozmawiać o Kaczyńskim w Brukseli woleli się zajmowac ocenami rodziców polityków...

Mały
19-10-2006, 21:29
Reasumują wszelakie wywody w tym wątku(zarówno te krótkie jak i dłuuugie) - "każdy swój rozum ma" i próby nawracania jednego przez drugiego są takie same jak nawracanie katolików przez świadków jechowy. Więc? Po co się kłócić? Żyjemy w tym samym kraju. Obok siebie. I jeśli którys z nas nie wyjedzie za granicę musimy znosić swoje towarzystwo. A jest to łatwiejsze kiedy wspólnie sie prywatnie szanujemy i rozmawiamy, a nie kłócimy nie? ;-)

lewakk
19-10-2006, 21:31
tylko z tej strony:



Bogusław, jak klasyczna kobieta, zmiennym jest.




Najgorsze są takie postawy jaką prezentuje Bogusław od czasu do czasu - PO, PO, tylko PO jest wszystkiemu (czemu?) winna. PO chce dorwać się do władzy (jakby w tym był coś złego), PO niszczy Polskę, PO inwigilowała, PO... .


A Bogusław swoje. Tusk to, Tusk tamto...





PO jest winna? Nic podobnego!.

Mam pytanie kiedy Pernamentny przypisywacz słuzbowości zakończy personalne odniesienia...., mam nadzieję że mtom i przypisywanie służbowości innym forumowiczom i wmawianie nieprady Bogusławowi wytłumaczy i poda dowody..

kieruje to pytanie zwłaszcza do doradczyni od spraw wszelkich, Małego i Dropsiaka osób które wielokrotnie tropily takie ekscesy.... jak widać mtom stale rozgrywa personalnie i obraża innych, co wg was powinno się zrobić, taki maly test na uczciwośc i proszę się nie skupić na mojej osobie...????

lewakk
19-10-2006, 21:51
Przypomnijmy dla tych którzy z Begerowej chcieli uczynić pomnik demokracji i dla wyrazicieli szacunku wobec Wałęsy, w sprawie namaszczonego przez J. Kuronia Lesiaka kilka wniosków

Gigantyczna afera (no słuchając właśnie taśm Michnika i Gudzowatego, widac że czeka nas szereg takich i że można wstydzić się czytania pewnego piśmidła)

W demokratycznej Polsce mieliśmy policje, która brutalnie wtrącała się do polityki. Na zlecenia władz w latach 90 tępiła opozycję.

Grupa Lesiaka stosowała cały arsenał esbeckich metod.

Lesiak esbek, ktory niszczył opozycję w PRL był w latach 90 potężną postacią w UOP.

Kontrwywiad pod wodzą posła PO Miodowicza wnosił o założenie podsłuchów politykom PC.

Lojalkę J. Kaczynskiego przygotował fałszerz z techniki UOP zeznał Jerzy Dziewulski.

W latach 90 psuto hamulce w samochodach politykow opozycji. Sprawców nigdy nie ujęto. Poszukiwał ich..... pułkownik Lesiak.









__________________________________________________ _______


Zakaz wstępu dla Lesiaków


Chcemy ustalić prawdę, aby każdy z szefów służb bał się w przyszłości sięgać po nielegalne środki inwigilacji. Trzeba to robić dla dobra i koalicji, i opozycji

Sądzę, że te dwie gazety codzienne i "Rzeczpospolita", i "Dziennik" zawsze będą starały się udowadniać opinii publicznej, że jedynym istotnym problemem dla Polaków to jest to, czy Konstanty Miodowicz i w jaki sposób Konstanty Miodowicz nadzorował kontrwywiad, UOP. Ile to już było? Trzynaście lat temu? - tymi słowy lider Platformy Donald Tusk zbywa w wywiadzie dla Radia Zet wychodzenie na jaw dokumentów o inwigilacji prawicy.

MYŚMY WSZYSTKO ZAPOMNIELI...
Lider PO niby zgadza się, że w wypadku łamania prawa należy wyciągnąć konsekwencje, ale już za chwilę definiuje całą sprawę jako atak PiS na opozycję. Deklaruje, że "jeśli Konstanty Miodowicz przekroczył prawo, winien ponieść odpowiedzialność", ale natychmiast osłabia swoją deklarację budzącym niepokój zastrzeżeniem: - Jeśli (Miodowicz) wykonywał rzetelnie swoje obowiązki, to znaczy informował władzę, co wyprawiają tacy politycy - a można by użyć zupełnie innego słowa - jak na przykład Adam Glapiński, to znaczy, że zasłużył na odznaczenie, a nie na naganę.

Co to znaczy "informowanie o tym, co wyprawiają politycy" w pojęciu Donalda Tuska? Czy lider PO nie idzie tropem Lecha Wałęsy, który wprost wychwala pułkownika Jana Lesiaka i obiecuje mu ordery w razie ponownego dojścia do władzy? Kto ma prawo oceniać, co jest "wyczynianiem" zasługującym na podsłuch lub umieszczenie agenta wewnątrz nielubianej partii? Czy Adam Glapiński ma mniejsze prawa do działania w polityce niż Grzegorz Schetyna?

Jak wreszcie zareagowałby Tusk, gdyby obecny rząd był informowany o tym, co "wyczynia" Platforma? Wypowiedzi Tuska odznaczają się taką dezynwolturą wobec najbardziej niepokojących dla demokracji działań, że musi to budzić zdumienie.

Jeśli lider opozycji i główny kandydat do przejęcia władzy wypowiada się dziś tak dwuznacznie o łamaniu prawa - to można czuć się zaniepokojonym. A bagatelizowanie całej sprawy z racji faktu, że przez 13 lat nikt jej nie dotykał - to argument wręcz skandaliczny.

Czy należy wracać do spraw sprzed trzynastu lat? Czy Polaków takie rzeczy interesują? Oczywiście, można sypać demagogicznymi hasłami, że ważniejsze są podatki, problem emigracji do Irlandii czy rozbudowa autostrad. W podobny sposób tematami zastępczymi mianowano w ciągu ostatnich 15 lat aborcję, lustrację czy emerytury dla ubeków.

Dlaczego jednak politycy PO tak łatwo wpadają w ton lekceważenia skandalu używania tajnych służb do rozbijania opozycji? Przecież sami jeszcze niedawno traktowali niezwykle serio swoje obawy przed używaniem tajnych służb do politycznej gry. W trakcie swoich negocjacji z PiS w październiku zeszłego roku wprost oskarżyli Kaczyńskiego o chęć używania policyjnej władzy do łamania prawa. Słynna fraza Rokity o groźbie sytuacji, w której trzech facetów z PiS będzie mogło wydać nakaz rewizji - była podawana jako argument na rzecz objęcia przez Platformę resortu spraw wewnętrznych.

Manierę lekceważenia afery sprzed 13 lat podchwytują teraz działacze młodzieżówek PO, SLD i demokratów pl. Ciekawe, czy wyrażaliby się z podobną ironią, gdyby nad ich działalnością pojawił się cień służb? Jak reagowaliby, gdyby do ich biur - tak jak w 1993 roku - włamywali się "nieznani sprawcy", a ich koledzy wyjmowaliby z opon pieczołowicie ukryte kolce? Czy nie czytalibyśmy wtedy listów protestacyjnych o rządach faszyzmu? Czy nie wzywano by do pochodów w obronie zagrożonej demokracji czy pikiet pod Sejmem?

CIERŃ Z PRZESZŁOŚCI
Nie ma co ukrywać, że w kwestii stosunku do inwigilacji prawicy społeczność dziennikarska jest podzielona. Publicyści "Gazety Wyborczej" wzruszają ramionami i ze znudzoną mina głoszą, że o całej tej sprawie pisali już dawno temu. Z kolei Katarzyna Kolenda-Zaleska zamienia raporty Lesiaka w groteskę, sugerując widzom TVN, że dotyczą ulubionego kota Jarosława Kaczyńskiego.

Z tą nonszalancją kontrastuje wrażliwość na skandal sprzed 13 lat u tych dziennikarzy, którzy dobrze zapamiętali sobie arogancję ówczesnej władzy. Ów uraz ma korzenie w pamięci o ówczesnym bolesnym zderzeniu się z pojawieniem się nowego tabu. O niepokojących skargach polityków PC czy redakcji "Gazety Polskiej" nie pisało się wtedy albo w ogóle, albo w tonacji rojeń osób dotkniętych manią prześladowczą.Nigdy nie zapomnę swojej wizyty w "Życiu Warszawy" 5 czerwca 1993 roku , gdy na rozkaz premier Suchockiej policja rozbiła siłą demonstrację zwolenników Jana Olszewskiego. Pamiętam szok takich dziennikarzy, jak Piotr Zaremba, Igor Janke czy Jacek Łęski, którym Tomasz Wołek sugerował, że nic ważnego się nie stało. To wtedy u wielu moich kolegów pojawiło się poczucie rozziewu między oficjalną spokojna taflą życia politycznego III RP a brutalną rzeczywistością.

Ale u wielu moich kolegów jeszcze większy szok budziła ówczesna koniunktura dla byłych esbeków. Łatwość, z jaką na dwór Lecha Wałęsy wracali tacy ludzie specsłużb PRL jak generał Czempiński, generał Fąfara czy pułkownik Lesiak. Jak łatwo nienawiść do braci Kaczyńskich amnestionowała ówczesnych wirtuozów podsłuchu i zbierania homoseksualnych haków. Do tej recydywy esbecji doskonale przystosowali się ci, którzy mieli te służby zmienić, tacy jak Konstanty Miodowicz, były działacz pacyfistycznego ruchu Wolność i Pokój. Dziś coraz więcej wskazuje, że to służby odmieniły jego, a nie na odwrót.

I wreszcie postać Jana Rokity. Nie chcę przesądzać o jego ewentualnym zaangażowaniu w inwigilację. Ale pamiętam jego ówczesny styl agresywnych wypowiedzi, z co rusz powracającym określeniem "opozycja antypaństwowa". Będąc wówczas w centrum władzy, utrzymując bardzo bliskie kontakty z Konstantym Miodowiczem - nie mógł nie wiedzieć o aurze przyzwolenia na traktowanie prawicy jako ugrupowań faktycznie wyjętych spod prawa. Zeznania byłego szefa UOP Jerzego Koniecznego świadczą o tym, że Rokita jako szef URM wysyłał do służb zapotrzebowania na raporty dotyczące nastrojów politycznych, do których pisania wyznaczano płk. Lesiaka. Rokita według zeznań Koniecznego uczestniczył też w naradzie na temat zrywania plakatów wzywających do demonstracji 5 czerwca 1993 roku.

Można przyjmować sugestie Rokity, że inicjatywa w kwestii inwigilacji prawicy wychodziła z Pałacu Prezydenckiego Lecha Wałęsy, ale nie zmniejsza to politycznej odpowiedzialności Rokity za ówczesny rozwój wydarzeń.

RÓBMY SWOJE
Zacytowane na początku mojego tekstu wypowiedzi Donalda Tuska w niebezpieczny sposób zbliżają się do insynuowania dziennikarzom, że drążąc sprawę inwigilacji prawicy stają się stroną politycznego sporu. Niedawno Tusk ostrzegał dziennikarzy, media publiczne, że PO uważnie obserwuje ich zachowania. Czy oznacza to, że politycy tej partii uznają pisanie o wychodzących na jaw dokumentach za udział w nagonce na opozycję?

Platforma jest niebezpiecznie blisko punktu, w którym może zacząć oskarżać o stronniczość wszystkich tych dziennikarzy, których interesuje odkrycie prawdy o wydarzeniach sprzed 13 lat. Owszem w tle afery Lesiaka znajduje się wojna propagandowa PiS z PO. W ostrych atakach na Rokitę, jakie przypuścił niedawno Jarosław Kaczyński, jest wiele aktualnej strategii. Sam pisałem na tych łamach tydzień temu, że ostrość żądań odejścia Rokity z polityki jawi się bardziej jako odreagowanie kryzysowej sytuacji niż przemyślana polityka.

Ale logika wymiany ciosów PO - PiS nie może paraliżować dziennikarzy w ustalaniu prawdy o skali inwigilacji Lesiaka.

Dlatego "Rzeczpospolita" rzuciła hasło: otworzyć szeroko drzwi od szafy Lesiaka. Nie wypuszczać dokumentów cienkim strumykiem, co budzić będzie podejrzenia o ich instrumentalne wykorzystywanie w wymianie ciosów na linii PiS - PO.

Ale też dziennikarze nie mogą pozwolić, by ktoś narzucał im ignorowanie wiarygodnych dokumentów potwierdzających łamanie prawa. Media mają prawo stawiać pytania o zachowanie ludzi władzy sprzed 13 lat.

Nie można być w tej sytuacji ani ślepym na emocje polityków PiS, ale też nie wolno dać się zakrzyczeć zarzutom opozycji o stronniczość. Warto wyjaśnić tajemnice szafy Lesiaka, aby w przyszłych ekipach politycy mocno zastanowili się, zanim zaczną stygmatyzować politycznych rywali jako "siły antypaństwowe".

Chcemy ustalić prawdę, aby każdy z szefów służb bał się w przyszłości sięgać po nielegalne środki inwigilacji. Trzeba to robić dla dobra i koalicji, i opozycji. Dla dbałości o czyste zasady politycznej gry. Bez napiętnowania bezprawia - zawsze w przedpokojach władzy czekać będą ludzie pokroju pułkownika Lesiaka. A dla nich w polskiej polityce nie powinno być żadnego miejsca.

PIOTR SEMKA, publicysta "Rzeczpospolitej"

Tomasz M.
20-10-2006, 07:14
Nie. Nie naciąłem się. Patrzę jeszcze dalej wstecz.
Ci co prywatyzowali, wykazali się o wiele za słabą wyobraźnią w kwestiach możliwych przepływów kapitałów, możliwych przejęć w bankowości i brakiem znajomości mechanizmów funkcjonujących na rynku bankowym.
Ale u nas mało kto chciał na górze chronić polski interes narodowy.
Próba ratowania rodzimego stanu posiadania w bankach jest spóżniona......
......tak jak wiele innych działań.

Polskim problemem jest miejsce narodzin polskich "kapitalistów".
Tworzyly się one poza krajem i wchodziły do kraju pod płaszczykiem inwestycji obcych lub miesznych.
To jest istota grzechu pierworodnego polskiego "kapitalizmu".
Nie mamy własnych tradycji a ci co przyszli z zewnątrz działali często nieczysto i pochodzili z "awansu społecznego" a nie z elity gospodarczo-intelektualnej kraju.
Spodziewałem się mniej więcej takiej wypowiedzi. Ale niezależnie od słuszności diagnozy, brak wyobraźni brzmi jednak trochę lepiej niż głupota.
Za to widzę, że wracamy do biadolenia. Już o tym korespondowaliśmy, ale nie wydaje mi się, żebyś dał jasną odpowiedź: mam rozumieć, że Twoim zdaniem lepiej było czekać 5-10 lat albo dłużej na wykształcenie się prawdziwych narodowych elit kapitalizmu i intelektu, a przez ten czas tkwić w hiperinflacji i marazmie gospodarczym, byleby nie dopuszczać obcych i różnych podejrzanych przedsiębiorców polonijnych.

boguslaw
20-10-2006, 07:57
cyt: "brak wyobraźni brzmi jednak trochę lepiej niż głupota." koniec cyt.

Zadać sobie należy pytania:
Kiedy i dlaczego prominenci PZPR zaczęli się bogacić?

Jak wyglądało życie rodzin prominentów partyjnych i ludzi z central handlu zagranicznego w całym bloku wschodnim?

Kiedy pojawiły się pierwsze duże firmy prywatne w Polsce i jaka była ich struktura własności?

Czym była Solidarność i opozycja roku '80?

Kto i po co przygotował i przeprowadził transformację roku '89?

Jak wyglądał los poszczególnych gałęzi przemysłu po roku '89?
.....................................

Jako pytania uzupełniające:
Jaki był wpływ zgilotynowania ogromnej części inteligencji przez Niemców i Rosjan?

Jaki był wpływ komunistycznej selekcji negatywnej na reaktywację elit
i ich światopogląd?

Jaki był wpływ kolejnych fal emigracji na kreatywność społeczeństwa?

I wreszcie bardzo ważne bo aktualne pytania:
Kim są polscy nowi kapitaliści?
Jaki procent polskiego "biznesu" to firmy rodzinne, wielopokoleniowe z tradycjami, z zasadami, starymi markami?
Czy jesteśmy krajem wolnego rynku?

Nie wiem co byłoby lepiej. Wiem jak jest.

Tomasz M.
20-10-2006, 08:07
Szkoda, że tym razem nie sięgnąłeś do zaborów i geopolityki czasów powojennych. Albo złotej wolności szlacheckiej.
To wszystko bardzo interesujące, ale ma baaaardzo odległy związek z pytaniem tego wątku: "jak rządzić"? (tu i teraz).

wilcza75
20-10-2006, 08:19
Lis, Ziemkiewicz, Olejnik, Morozowski, a nawet Semka czy Lisicki niezmiennie sugerują sojusz PIS-PO.
OK.
A Kaczyńscy, Kurski, Ziobro, Waserman, dzień w dzień swoje - np. premier wczoraj :
Kurier Poranny: Panie premierze, niedawno w Gdańsku powiedział Pan, że nie będzie już nigdy współpracował z ludźmi o marnej reputacji. Kilka dni temu Prawo i Sprawiedliwość wróciło do koalicji z Samoobroną. Nie pozostał niesmak?
Jarosław Kaczyński, premier RP: Ja nie chcę personifikować tego określenia, z nikim nie rozmawiałem o tym, o kim myślałem, wypowiadając te słowa. Przewidywaliśmy, że wybory w tej chwili, po - nie ma co kryć - niekorzystnej dla nas aferze doprowadziłyby albo do pata, albo do władzy PO-SLD. A to - uważamy - nie byłoby dobre dla Polski. Platforma, która charakteryzuje się wścieklizną polityczną i SLD, którego kwalifikacje do sprawowania władzy już zdążyliśmy poznać, nie byłyby dobrym rozwiązaniem.
można zadać pytanie, jakich słów jeszcze ci ludzie nie użyli ?
mord, zbrodnia, spisek, ubekistan, zomo ?
Ale dla kolegi B , przeszkodą w "rajskiej koalicji" są Niesiołowski i Komorowski :o , dokładnie jak rok temu przy wyborze wicemarszałków sejmu i senatu....
........ jeszcze B zapomnaiłeś dodać Rokitę i Gronkiewicz - od razu wytnijmy z PO wszystkich konserwatystów .....
gdzie tu sens i logika :o ?

mTom
20-10-2006, 08:37
Bogusław, sprawa wygląda tak: narzekasz na prywatyzację banków z początków lat 90-tych. Ba, stało sie to nawet znakiem firmowym PiS. I co? Ten sam PiS kilkanascie lat później tak zmienia prawo, że jeszcze bardziej tracimy kontrolę nad bankami. Efekt wiadomo jaki będzie. W nowym parlamencie powstanie komisja, która będzie ścigała rząd Kaczyńskiego.
Zastanawiam się czy mamy tu do czynienia ze zwykłą głupotą (patrz poziom merytoryczny posłów z komisji bankowej) czy raczej jest to sabotaż?

Marcinkiewicz apeluje o porozumienie PO-PiS. Jestem za (chociaż ich programy i wizja Polski są diametralnie różne). Wiem jednak także, że bez odsunięcia Tuska i Kaczyńskiego nigdy nie będzie to możliwe. Ci panowie rogrywają swoją prywatną wojenkę.

I mała refleksja. Jedno co doskonale udało się Kaczyńskiemu, to podzielić Polaków. Takiego wyraźniego skłócenia społeczeństwa nie mieliśmy chyba od czasów komuny. Za to raczej brawa się nie należą.

mTom
20-10-2006, 09:12
Dalej mnie męczy sprawa tych banków i sposób w jaki jest to bagatelizowane przez Bogusława, a więc pewnie także przez dużą część społeczeństwa i polityków.
Jeszcze parę dni temu Bogusław (którego traktuję jako swoistą generalizację) pisał, że skandalem jest stworzenie przez III RP takiego prawa, które umożliwia transfer zysków za granicę. A teraz nasi rządzący (genetyczni patrioci) sprzedali nasz rynek bankowy, pozwalając na nieograniczone wyprowadzanie zysków z Polski i powodując całkowitą zależność reinwestowania kapitału od widzimisię banków. Banki przestaną być spółkami reinwestującymi lokalnie, staną się oddziałami, będzie można wyodrębnić ich aktywa i przenieść do głównej siedziby.
Jak to nazwać?


I jeszcze taki klasyczny przykład kalizmu. Polecam, warto przeczytać:
http://ww6.tvp.pl/120,20061019410072.strona
:o :o :o

boguslaw
20-10-2006, 09:43
To wszystko bardzo interesujące, ale ma baaaardzo odległy związek z pytaniem tego wątku: "jak rządzić"? (tu i teraz).


Nieprawda!!! Ma bardzo ścisły związek.
Historia, losy społeczeństwa, jego postawy to ciągłość.
Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość tworzą logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy.
To tylko dla potrzeb opisu historycznego i publicystyki tworzy się podział
na okresy historyczne.
Jeśli nie rozumie się genezy obecnego stanu rzeczy, nie można ustalić:
Jak rządzić??!

Na tym polega kłamstwo, obłuda i manipulacja.
Nie oglądajmy się do tyłu!!! -Krzyczą.
Jeśli nie odpowiemy sobie na pytanie jacy jesteśmy, nie będziemy mogli odpowiedzieć na pytanie dokąd zmierzamy ?


Porozumienie PO-PIS jest możliwe. \
Jak tylko Kaczyński zlustruje, napiętnuje, ujawni i obnaży, zejdzie z niego powietrze i będzie całkiem ugodowym politykiem.

boguslaw
20-10-2006, 09:52
Jedno co doskonale udało się Kaczyńskiemu, to podzielić Polaków. Takiego wyraźniego skłócenia społeczeństwa nie mieliśmy chyba od czasów komuny.

Nie Kaczyńskiemu, tylko mediom.
Rozbijając i antagonizując świat polityków, rozbiły społeczeństwo.....

boguslaw
20-10-2006, 10:21
Banki przestaną być spółkami reinwestującymi lokalnie, staną się oddziałami, będzie można wyodrębnić ich aktywa i przenieść do głównej siedziby.



Dalej mnie męczy sprawa tych banków i

Bardzo mi przykro......

A co będzie dalej z Iranem?
Kassandro.

mTom
20-10-2006, 10:37
Bogusław, twierdzisz że nie mam racji?
Czekam na rzeczowe (bez wyzwisk) kontrargumenty.

Wiem, że PiS nie zjął jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Prawdopodobnie większość czynników partyjnych nie ma pojęcia za czym zagłosowała. Dlatego tak bardzo mnie interesuje odpowiedź Bogusława, niejako na gorąco.

W sprawie weksli PC też mógłbyś coś rzec...

boguslaw
20-10-2006, 10:51
To Ty jesteś od wieszczenia i od kategorycznego stwierdzania co będzie działo się w przyszłości.

Weksle? Czy to jest zgodne z prawem, tego nie wiem.
Musiałbym zobaczyć jeszcze umowę wekslową...........

Jest to wyraz patologii naszego świata polityki i zaskakującej zmienności poglądów. Najczęściej zmieniał partie Rokita......
W innych demokracjach opuszczenie partii, z której się kandydowało i przejście do konkurencji politycznej jest raczej nie do pomyślenia.
Ciekawe, coby powiedziała PO, gdyby jej członkowie rozpierzchli się po wyborach, już to do PIS, już to do SLD czy też postanowiliby zostać "wolnymi strzelcami" do wynajęcia.
Byłoby to z ich strony fair?

Tomasz M.
20-10-2006, 10:55
To Ty jesteś od wieszczenia i od kategorycznego stwierdzania co będzie działo się w przyszłości.

Weksle? Czy to jest zgodne z prawem, tego nie wiem.
Musiałbym zobaczyć jeszcze umowę wekslową...........

Jest to wyraz patologii naszego świata polityki i zaskakującej zmienności poglądów. Najczęściej zmieniał partie Rokita......
W innych demokracjach opuszczenie partii, z której się kandydowało i przejście do konkurencji politycznej jest raczej nie do pomyślenia.
Ciekawe, coby powiedziała PO, gdyby jej członkowie rozpierzchli się po wyborach, już to do PIS, już to do SLD czy też postanowiliby zostać "wolnymi strzelcami" do wynajęcia.
Byłoby to z ich strony fair?
Czy Ty czasami nie odwracasz kota ogonem? Chodzi głównie o to co JK i/lub jego koledzy gadali niedawno o wekslach SO. To jest kalizm w czystej postaci

boguslaw
20-10-2006, 11:07
Rzucacie bezmyślnie hasła w powietrze. Po co?

Weksle to umowa wekslowa.
Co jest w umowie?
Tryb i kwota egzekucji.
Moment polityczny i cel wykorzystania.
A co gadali w PIS-ie o wekslach Samoobrony?

Powtórzę:

Jest to wyraz patologii naszego świata polityki i zaskakującej zmienności poglądów. Najczęściej zmieniał partie Rokita......
W innych demokracjach opuszczenie partii, z której się kandydowało i przejście do konkurencji politycznej jest raczej nie do pomyślenia.
Ciekawe, coby powiedziała PO, gdyby jej członkowie rozpierzchli się po wyborach, już to do PIS, już to do SLD czy też postanowiliby zostać "wolnymi strzelcami" do wynajęcia.
Byłoby to z ich strony fair?

mTom
20-10-2006, 11:14
Czasami? buahahahahahaha.
To Ty się Bogusław namyśl w sprawie weksli, a głównie systemu bankowego. W miedzyczasie możesz sobie powiesić parę psów na PO, SLD, Tuska, Rokitę i kogo tam jeszcze nie lubisz.

A ja tymczasem zestawię dwa cytaty:

"(...)Pan Andrzej Lepper z tej szansy nie skorzystał. Po krótkim czasie powróciłdo swoich praktyk, co trzeba określić jednym słowem - warcholstwo. My warcholstwa w żadnym razie nie możemy tolerować".

i dzisiaj:

"(...)to, ze ja określilem Andrzeja Leppera warcholem to jest tworczość prasy (...)".
J. Kaczyński, premier.

W zasadzie racja, nastąpiło semantyczne nadużycie. :wink:


Acha, w PiS o wekslach mówiono tak:

Naciski finansowe są bezprawne, weksle nie mają żadnej wartości. Zawiadomię prokuraturę o każdej próbie ograniczenia wolności mandatu posłów - zagroził w sobotę Lepperowi marszałek Sejmu Marek Jurek.

boguslaw
20-10-2006, 11:28
Naciski finansowe są bezprawne, weksle nie mają żadnej wartości. Zawiadomię prokuraturę o każdej próbie ograniczenia wolności mandatu posłów - zagroził w sobotę Lepperowi marszałek Sejmu Marek Jurek.

Czy PIS wykorzystało swoje weksle kiedykolwiek w jakikolwiek sposób?

wilcza75
20-10-2006, 11:30
Weksle to umowa wekslowa.
Co jest w umowie?
Tryb i kwota egzekucji.
Moment polityczny i cel wykorzystania.
:o :o :o

O wszystkowiedzący ....... , widzę, że i Kodeks Handlowy i prawo wekslowe masz w małym palcu 8).
A tak na poważnie, jak o czymś nie masz zielonego pojęcia, to lepiej to przemilcz - radzę po przyjacielsku

Majka
20-10-2006, 11:35
Naciski finansowe są bezprawne, weksle nie mają żadnej wartości. Zawiadomię prokuraturę o każdej próbie ograniczenia wolności mandatu posłów - zagroził w sobotę Lepperowi marszałek Sejmu Marek Jurek.

Czy PIS wykorzystało swoje weksle kiedykolwiek w jakikolwiek sposób?

chodziło o PC, nie PiS. Poza tym wtedy nie dostali sie do sejmu.
Ale teraz krzyczą, że to nielegalne, a sami pierwsi to zrobili.
Mentalność kalego :wink:

boguslaw
20-10-2006, 11:44
No właśnie wilcza 75.
Lepiej przemilcz.

Lub objaśnij wszystkim czym jest weksel i sporządzona do weksla umowa wekslowa. Po co spisuje się umowę wekslową?

wilcza75
20-10-2006, 12:02
Dziennik Ustaw Nr. 37. Poz. 282. z dnia 11 maja 1936 roku.

Prawo Wekslowe

TYTUŁ II - Weksel własny.

Art. 101. Weksel własny zawiera:

1. nazwę "weksel" w samym tekście dokumentu, w języku, w jakim go wystawiono;
2. przyrzeczenie bezwarunkowe zapłacenia oznaczonej sumy pieniężnej;
3. oznaczenie terminu płatności;
4. oznaczenie miejsca płatności;
5. nazwisko osoby na której rzecz lub na której zlecenie zapłata ma być dokonana;
6. oznaczenie daty i miejsca wystawienia weksla;
7. podpis wystawcy weksla.

ot i wszystko


Weksle to umowa wekslowa.

mTom
20-10-2006, 13:01
Wracając do banków i ustawy autorstwa PiS:

Prezes NBP ostrzegł, że znowelizowane Prawo bankowe może być zagrożeniem dla systemu. Leszek Balcerowicz był gościem Polskiego Radia Wrocław.

Zdaniem szefa NBP, zmienione przepisy umożliwiają zagranicznym instytucjom finansowym funkcjonowanie w Polsce jako oddziały, a nie spółki. To zmniejsza kontrolę ich działań ze strony polskich instytucji nadzorujących - podkreślił Balcerowicz.

- Część rządzącej obecnie koalicji używa czasami nacjonalistycznych haseł, ale jednocześnie posłusznie podnosi ręce w sytuacji, w której prawo może doprowadzić do tego, że banki działające w Polsce będą w mniejszym stopniu kontrolowane przez polski nadzór - powiedział.

boguslaw
20-10-2006, 13:45
No właśnie wilcza 75.
Lepiej przemilcz.

Lub objaśnij wszystkim czym jest weksel i sporządzona do weksla umowa wekslowa. Po co spisuje się umowę wekslową?


Weksle to ( również) umowa wekslowa.

Wystawionym wekslom towarzyszyła umowa wekslowa.
No dalej wilcza75.
Objaśniaj.

boguslaw
20-10-2006, 13:53
Widzę, że niektórym należy pisać tekst wraz z jego objaśnieniem.

Napisałem:
Weksle to umowa wekslowa.

Dla niektórych zdanie powinno ulec stosownemu dla nich rozszerzeniu:

(Jak) weksle to (również) umowa wekslowa.

mTom
20-10-2006, 14:14
Jest jeszcze weksel kaucyjny lub gwarancyjny z umową wekslową. Ale co to ma za znaczenie? Ważne jest, że część partii używa weksli jako normalnego narzędzia. Nie rozumiem więc dlaczego jedne weksle są dobre, inne złe.
Jedno jest natomiast pewne. Prekursorem metody wekslowej byli Kaczyńscy.

To co z tymi bankami? Bardzo to patriotyczne, nie? To znaczy zrzec się dobrowolnie części kontroli nad bankami...

Tomasz M.
20-10-2006, 14:14
No właśnie wilcza 75.
Lepiej przemilcz.

Lub objaśnij wszystkim czym jest weksel i sporządzona do weksla umowa wekslowa. Po co spisuje się umowę wekslową?


Weksle to ( również) umowa wekslowa.

Wystawionym wekslom towarzyszyła umowa wekslowa.
No dalej wilcza75.
Objaśniaj.
A może Ty objaśnisz, co Twoim zdaniem było w umowach wekslowych(częściej zwanych deklaracjami wekslowymi) PC, co czyniło je moralnie wyższymi od umów SO? I skąd pochodzi ta wiedza?

Dropsiak
20-10-2006, 14:20
Nie widzicie że ta wiedza jest immanentna? I stanowi niejako aksjomat?
:lol: :lol: :lol:
A z takim czyms nie ma wszak dyskusji.

Mały tu mało kto się kłóci. Ja na przykład przytaczam jedynie swoje poglądy czy dzielę sie opiniami na tematy polityczne /rządzacy/. Większośc też.

wilcza75
20-10-2006, 14:26
(Jak) weksle to (również) umowa wekslowa.

Piszesz bzdurę, OK , każdemu sie zdarzy.
I zamiast przemilczeć uwagi lub skorygować swój wpis - brniesz dalej.

Weksle mogą być zwiazane z jakąś umową.
Ale Twoje zdanie: Jak weksle to (również)umowa wekslowa. jest po prostu fałszywe.
Weksel jest zobowiazaniem - przyrzeczeniem bezwarunkowego zapłacenia oznaczonej sumy pieniężnej, nie wymaga żadnej formy , może to być świstek papieru na którym będzie napisanych kilka słów, w tym słowo weksel i podpis wystawcy.

boguslaw
20-10-2006, 14:30
Rozwój tematu w tym wątku wygląda tak:
ktoś rzuca jakieś hasło i :
wyobraźnia rusza,
koleś do niego dodaje,
kolejny dodaje do tego rozwinięcia
następni komentują utworzoną fikcyjną opowieść już jak fakt dokonany.
Próba polemiki z.... to jest walka z fantomem.

Szkoda czasu.....
Bawta się sami.
Jadę w góry! Na trzy dni !!!
Czołem szalikowcy!

Gra ktoś z Was na www.kurnik.pl w cokolwiek?
Może zagramy w kierki lub w brydża?


Zdaniem szefa NBP, zmienione przepisy umożliwiają zagranicznym instytucjom finansowym funkcjonowanie w Polsce jako oddziały, a nie spółki. To zmniejsza kontrolę ich działań ze strony polskich instytucji nadzorujących - podkreślił Balcerowicz.


"umożliwiają" nie znaczy, że tak zrobią.
Balcerowicz - dziękujemy za podpowiedź !!
"to zmniejsza" - powinno być raczej "może zmniejszyć".[/code]

boguslaw
20-10-2006, 14:37
Piszesz bzdury wilcza75 :wink: OK. Każdemu się zdarza....

Są jeszcze inne warunki prawidłowo wystawionego weksla.
Mozliwość jego oprotestowania, poręczyciel etc.
To prawda, że nie zawsze weksel musi być wsparty umową wekslową.
Mówimy o jednak konkretnym przypadku SO.
A w tym przypadku były umowy wekslowe. Nieprawdaż.
A zatem nie mowmy o tych konkretnie wekslach w oderwaniu od zapisu umow wekslowych.

Dropsiak
20-10-2006, 14:40
.....
"umożliwiają" nie znaczy, że tak zrobią.
Balcerowicz - dziękujemy za podpowiedź !!
"to zmniejsza" - powinno być raczej "może zmniejszyć".[/code]
Czyli tworzenie takich furtek, które MOGĄ stwarzać skutki dla kraju niekorzystne jest teraz oki. Tak Bogus?
Otórz jak dla mnie to niezbyt odpowiedzialne. I nawet jakies takie podejrzane, biorąc pod uwage jakie hasła głosili tworzący ww. furtki.

boguslaw
20-10-2006, 15:11
Jeśli jest błąd poprawią w Senacie.
Jeśli jest błąd a go nie poprawią, są dupkami.
Nie mówmy o możliwościach jak o faktach (dokonanych :wink: dla jasności).
Przestańcie wieszczyć czarno bez przerwy.
Uśmiechnijcie się :P

Tomasz M.
20-10-2006, 15:11
Rozwój tematu w tym wątku wygląda tak:
ktoś rzuca jakieś hasło i :
wyobraźnia rusza,
koleś do niego dodaje,
kolejny dodaje do tego rozwinięcia
następni komentują utworzoną fikcyjną opowieść już jak fakt dokonany.
Próba polemiki z.... to jest walka z fantomem.


Można też rozwój wypadków opisać tak:
- ktoś rzuca ogólną i niepopartą faktami, ale zabarwioną emocjonalnie tezę
- koleś próbuje się dopytać na jakiej podstawie ten ktoś tak twierdzi
- ten pierwszy unika konkretnej odpowiedzi tylko wchodzi na jeszcze wyższy poziom ogólnosci i popada w pannarodowe biadolenie

albo tak:
koleś prosi kogoś o moralną ocenę pewnej sprawy
- ten ktos próbuje zwekslować temat na tory prawnicze
- drugi koleś obnaża nieścisłości w wypowiedzi ktosia
- ten ktos zarzuca drugiemu kolesiowi brak wiedzy
- drugi koleś udowadnia ze ktos nie ma racji
- ktos sie upiera i nadal unika niewygodnej dla sibie kwestii oceny moralnej postępowania politykow pewnej partii

boguslaw
20-10-2006, 15:17
które MOGĄ stwarzać skutki dla kraju niekorzystne jest teraz oki.

Jakie to niekorzystne skutki dla kraju masz na myśli?
A jak to wygląda w innych krajach UE ?
Ktoś wie?

Dropsiak
20-10-2006, 15:18
Jeśli jest błąd poprawią w Senacie.
Jeśli jest błąd a go nie poprawią, są dupkami.
Nie mówmy o możliwościach jak o faktach (dokonanych :wink: dla jasności).
Przestańcie wieszczyć czarno bez przerwy.
Uśmiechnijcie się :P
Aa jesli....
Czyli nowela prawa w obecnym kształcie to nie fakt? Bo jak dla mnie fakt.
Poza tym kompetentnych mamy rzadzących. Nawet te stada poztrudnianych asystentów i doradców nie mogą wyeliminowqc "błędów" w tak waznych tekstach...
Faktem jest natomiast to, ze wiele spraw by przeszło bokiem i wszyscy obudzilibysmy sie dopiero przy skutkach, gdyby nie media własnie.

boguslaw
20-10-2006, 15:18
Gra ktoś z Was na www.kurnik.pl w cokolwiek?
Może zagramy w kierki lub w brydża?


Podciągam! :P

boguslaw
20-10-2006, 15:28
Jest mi bardzo miło czasem z Wami sobie poplotkować. :D
Jak popatrzę później na świat od razu chce się żyć. :P
Ja to mam pięknie.
Gdy tymczasem....
Jest wielu, którzy od rana mają p...sr..e.
Otwierają oczy, lecą do kompa i łomatkoboska, łojezuuuuuu.
Co teraz będzie? :o
Już po nas! :o
Są winni! :evil:
Oni!!!! Zabić hadów!

Jadę do lasu.
Drzewa rosną tam jak rosły zawsze. Teraz i na wieki.
Papa!

Majka
20-10-2006, 15:45
dziiiziiis, powiało lawendą :roll:

Dropsiak
20-10-2006, 15:54
dziiiziiis, powiało lawendą :roll:
hihihihihi
no tak jakby :roll: :roll: :roll:

wilcza75
20-10-2006, 16:31
Można też rozwój wypadków opisać tak:
- ktoś rzuca ogólną i niepopartą faktami, ale zabarwioną emocjonalnie tezę
- koleś próbuje się dopytać na jakiej podstawie ten ktoś tak twierdzi
- ten pierwszy unika konkretnej odpowiedzi tylko wchodzi na jeszcze wyższy poziom ogólnosci i popada w pannarodowe biadolenie

albo tak:
koleś prosi kogoś o moralną ocenę pewnej sprawy
- ten ktos próbuje zwekslować temat na tory prawnicze
- drugi koleś obnaża nieścisłości w wypowiedzi ktosia
- ten ktos zarzuca drugiemu kolesiowi brak wiedzy
- drugi koleś udowadnia ze ktos nie ma racji
- ktos sie upiera i nadal unika niewygodnej dla sibie kwestii oceny moralnej postępowania politykow pewnej partii
:D 8)

Majka
20-10-2006, 16:36
widziałam :o na własne oczy :o
akcja Kraków, ul Franciszkańska, kupa borowców, reporterów, same beemki, lancia, jeep, audi jakieś tam /syn by powiedział :roll: / ze 100 gapiów, no i ja bo zagrodzili przejście. I ....................... wyjechalo z bramy, 4 wybiegli trymając sie kurczowo klamek /brama jest dośc wąska 8) /.
Ale nie pomachał, nawet się nie usmiechnął - zaciągnięte firanki niczym w karawanie :roll:
I kto to mógł być, albo Lechu, albo Jarek, albo Endriu.
Kto wie, bo musze w pamietniku zapisać 8)

zapomniałam dodać, że w obstawie była też erka z pełna obsługa medyczną.

kto sie tak tanio wozi?

tomek1950
20-10-2006, 17:59
widziałam :o na własne oczy :o

kto sie tak tanio wozi?

Majko, gdyby nie to, że mamy tanie państwo, to byłby jeszcze helikopter, a połowa miasta wyłączona z ruchu. A tak jest taniej i władza bliżej ludu.

wilcza75
20-10-2006, 18:16
takie tam.....



Weksle to umowa wekslowa.




(Jak) weksle to (również) umowa wekslowa.


To prawda, że nie zawsze weksel musi być wsparty umową wekslową

co oczywiście kolega podsumował:


Piszesz bzdury wilcza75 OK


nic Wam to nie przypomina ? :roll:

tomek1950
20-10-2006, 18:30
takie tam.....



Weksle to umowa wekslowa.




(Jak) weksle to (również) umowa wekslowa.


To prawda, że nie zawsze weksel musi być wsparty umową wekslową

co oczywiście kolega podsumował:


Piszesz bzdury wilcza75 OK


nic Wam to nie przypomina ? :roll:

Hmm...
Kiedyś był taki dowcip o Premierze Pawlaku.
Pawlak mówi.
Co mówi?
A tego nie mówi.

A w Ameryce to biją murzynów.

lewakk
20-10-2006, 20:14
Test na uczciwość ma wiadome wyniki, co ma stałe personalne czepianie się Pernamentnego przypisywacza służbowości komuś przeszkadzać, jak większość postów w wątku o rządzących, o polityce, o wyborach jest o...... Bogusławie......

Ale to w ustalonym rytmie ludzi którzy na politykę patrzą przez pryzmat wanien, wzrostu, urody, biografii rodziców polityków....



Bogusław, jak klasyczna kobieta, zmiennym jest.




Najgorsze są takie postawy jaką prezentuje Bogusław od czasu do czasu - PO, PO, tylko PO jest wszystkiemu (czemu?) winna. PO chce dorwać się do władzy (jakby w tym był coś złego), PO niszczy Polskę, PO inwigilowała, PO... .


A Bogusław swoje. Tusk to, Tusk tamto...


Czasami? buahahahahahaha.
To Ty się Bogusław namyśl w sprawie weksli, a głównie systemu bankowego. W miedzyczasie możesz sobie powiesić parę psów na PO, SLD, Tuska, Rokitę i kogo tam jeszcze nie lubisz.






PO jest winna? Nic podobnego!.



Dropsiak popatrz uczciwie wzwyż Ty podonie jak "większość" zajmujecie się komentowaniem Bogusława...., po prostu tacy jesteście...., nie ma argumentów, jazda personalna....





Mały tu mało kto się kłóci. Ja na przykład przytaczam jedynie swoje poglądy czy dzielę sie opiniami na tematy polityczne /rządzacy/. Większośc też.



.....
"umożliwiają" nie znaczy, że tak zrobią.
Balcerowicz - dziękujemy za podpowiedź !!
"to zmniejsza" - powinno być raczej "może zmniejszyć".[/code]
Czyli tworzenie takich furtek, które MOGĄ stwarzać skutki dla kraju niekorzystne jest teraz oki. Tak Bogus?
Otórz jak dla mnie to niezbyt odpowiedzialne. I nawet jakies takie podejrzane, biorąc pod uwage jakie hasła głosili tworzący ww. furtki.

mTom
20-10-2006, 20:20
widziałam :o na własne oczy :o

kto sie tak tanio wozi?

Majko, gdyby nie to, że mamy tanie państwo, to byłby jeszcze helikopter, a połowa miasta wyłączona z ruchu. A tak jest taniej i władza bliżej ludu.
O przepraszam. "Tanie państwo" wykreślili z umowy koalicyjnej.
Czy zauważyliście, że przyparty do muru Bogusław wyjeżdża w góry? :wink: 8) :D

Z tymi wekslami to dał plamę...
A ja dalej nie rozumiem na czym polegała wyższość weksli PC, nad wekslami Samoobrony i to tylko z okresu warcholstwa. Bo teraz weksle Leppera (i Giertycha zresztą też) są już cool.

O, spam się zaczął. :D :D :D :lol: :lol: :lol:

lewakk
20-10-2006, 20:25
Gospodarka upada.... padło kilka razy....


rzeczywiście, boom inwestycyjny, boom exportowy polskich przedsiębiorstw, budownictwo do przodu, nareszcie opracowano definicję budownictwa społecznego, zniesiono podatek od darowizn i spadków...., boom inwestycji zagranicznych....

rekordy kredytowe... świadczą o optymiźmie społeczeństwa....

Sukcesy w polityce zagranicznej i Kaczynskiego w Brukseli, i Barosso w Polsce..., Polska może pociągnąć uchwalenie konstytucji UE wg Barosso i bardzo dobrze!!!

Sądy 24 godzinne, wg badania CBOS polacy czują się bezpiecznie jak nigdy?????

Szalikowcy, smutni ludzie, mtom czy naprawdę przez 7 dni widzicie wszystko czarno??? Czy nie potraficie wyjść ponad "małpi rozum"???? Czy zatrzymaliście się na poziomie Begerowej????


p.s. wiem że gdyby PO rządziło samodzielnie wszystkie powyższe sukcesy zwłaszcza wzrost gospodarczy uczciwie przypisało by wspaniałym reformatorskim rządom lewicy!!!


p.s.2 Pomyśleć że obrońcy demokracji wiele stron pokrzykiwali taśmami Begerowej, a o ileż większa afera Lesiaka, a także taśmy z rozmów Michnika i Gudzowatego (pozdrowienia dla fanów wyborczej, miło otworzyć oczy????) milczą.......

lewakk
20-10-2006, 20:30
TAK mtom spamujesz non stop ten wątek tekstami personalnymi, sobie przypisuję zasługę że przestałeś zarzucać innym służbowośc w wątku!!!


mtom= personalnie, personalnie, personalnie.....

Majka, Dropsiak może przypomnicie o czym jest ten wątek, o Bogusławie, o nie obecnych czy o....patrz niżej????



Czy zauważyliście, że przyparty do muru Bogusław wyjeżdża w góry? :wink: 8) :D

Z tymi wekslami to dał plamę...
A ja dalej nie rozumiem na czym polegała wyższość weksli PC, nad wekslami Samoobrony i to tylko z okresu warcholstwa. Bo teraz weksle Leppera (i Giertycha zresztą też) są już cool.

O, spam się zaczął. :D :D :D :lol: :lol: :lol:




Bogusław, jak klasyczna kobieta, zmiennym jest.




Najgorsze są takie postawy jaką prezentuje Bogusław od czasu do czasu - PO, PO, tylko PO jest wszystkiemu (czemu?) winna. PO chce dorwać się do władzy (jakby w tym był coś złego), PO niszczy Polskę, PO inwigilowała, PO... .


A Bogusław swoje. Tusk to, Tusk tamto...


Czasami? buahahahahahaha.
To Ty się Bogusław namyśl w sprawie weksli, a głównie systemu bankowego. W miedzyczasie możesz sobie powiesić parę psów na PO, SLD, Tuska, Rokitę i kogo tam jeszcze nie lubisz.






PO jest winna? Nic podobnego!.



Dropsiak popatrz uczciwie wzwyż Ty podonie jak "większość" zajmujecie się komentowaniem Bogusława...., po prostu tacy jesteście...., nie ma argumentów, jazda personalna....





Mały tu mało kto się kłóci. Ja na przykład przytaczam jedynie swoje poglądy czy dzielę sie opiniami na tematy polityczne /rządzacy/. Większośc też.



.....
"umożliwiają" nie znaczy, że tak zrobią.
Balcerowicz - dziękujemy za podpowiedź !!
"to zmniejsza" - powinno być raczej "może zmniejszyć".[/code]
Czyli tworzenie takich furtek, które MOGĄ stwarzać skutki dla kraju niekorzystne jest teraz oki. Tak Bogus?
Otórz jak dla mnie to niezbyt odpowiedzialne. I nawet jakies takie podejrzane, biorąc pod uwage jakie hasła głosili tworzący ww. furtki.

tomek1950
20-10-2006, 21:04
p.s.2 Pomyśleć że obrońcy demokracji wiele stron pokrzykiwali taśmami Begerowej, a o ileż większa afera Lesiaka, a także taśmy z rozmów Michnika i Gudzowatego (pozdrowienia dla fanów wyborczej, miło otworzyć oczy????) milczą.......


Lewakk, czy nie widzisz różnicy w tym, że jedna rozmowa jest pomiedzy redaktorem naczelnym gazety i przedsiębiorcą, a druga pomiedzy POSŁEM NA SEJM I DWOMA MINISTRAMI Z KANCELARII PREMIERA?

lewakk
20-10-2006, 22:57
p.s.2 Pomyśleć że obrońcy demokracji wiele stron pokrzykiwali taśmami Begerowej, a o ileż większa afera Lesiaka, a także taśmy z rozmów Michnika i Gudzowatego (pozdrowienia dla fanów wyborczej, miło otworzyć oczy????) milczą.......


Lewakk, czy nie widzisz różnicy w tym, że jedna rozmowa jest pomiedzy redaktorem naczelnym gazety i przedsiębiorcą, a druga pomiedzy POSŁEM NA SEJM I DWOMA MINISTRAMI Z KANCELARII PREMIERA?

Rzeczywiście z rozmowy posła na sejm i ministrów można było się dowiedzieć że Pani poseł nie dostanie stanowiska, zadziwiająca forma korupcji....

oczywiście masz rację, w sumie to pikuś że przez lata najbardziej opiniotórcza gazeta w naszym kraju było sterowana......
Komentarz Ziemkiewicza "Zażenowanie i hipokryzja" polecam fanom GW

ciekawe dlaczego nie odniosłeś się do Lesiaka, ale Tomku skoro odniosłeś się do tasm Begerowej, jak nazwiesz wieloletnią inwigilację opozycji (z lewa i prawa), zakładanie agentów w opozycji a nawet posuwanie się do psucia hamulców w autach przeciwników, zakładania podsłuchów w gazetach mających inne zdanie niż władza..... i to wszystko w imię jaśnie panującego (obecnie szanowanego demokraty), premiera, szefa URM, ministrów....?????

dobrzykowice
21-10-2006, 06:44
Lewakk, czy nie widzisz różnicy w tym, że jedna rozmowa jest pomiedzy redaktorem naczelnym gazety i przedsiębiorcą, a druga pomiedzy POSŁEM NA SEJM I DWOMA MINISTRAMI Z KANCELARII PREMIERA?

Tomek odpuść sobie :) Argumentami w nawiedzonych gości ? To się nie uda :) Może jak sie nie będzie zwracać uwagi to sobie w końcu pójdzie. Z tego co czytałem na innych forach to tylko ten sposób skutkuje.

Mikrusek
21-10-2006, 07:15
Zajrzałem przypadkiem do tego wątku i skojarzyłem, że ostatnio znalazłem fajny komentarz w sieci (do artykułu w którymś w portali) , który zdaje się tutaj pasuje ;)

"W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo."
J.K. 10.2005

"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także."
powiedział Jarosław Kaczyński.
"Życie Warszawy", 10 lipca 2006

"Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy
niż ten austriacki."
Jarosław Kaczyński, 2002.11.15, Trójka

W "Głosie Wybrzeża" z 18 i 22 czerwca 2003 r. opublikowano wywiad z panem posłem Jarosławem Kaczyńskim. Powiedział on:
"Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat,
który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa,
dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła
Związek Zawodowy 'Samoobrona'˝. I dalej czytamy: ˝To
formacja używana do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego
nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do kopania rowów".

W serwisie PAP-u z 2004.03.25, Jarosław Kaczyński potwierdził:
"Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim
momencie je przedstawię".

Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3:
"My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czyniena z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju."

Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl
"Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów.
Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A
dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD."

Marzec 2005 rok / antena RMF FM
RMF FM: Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi mających kłopoty z prawem ?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi
praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy
nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS".

RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie
muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu
dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."

"..nigdy więcej nie wolno już rozmawiać z ludźmi o marnej reputacji. I
chcę wam tutaj, w tym szczególnym miejscu, w tym, można powiedzieć, świętym miejscu Polaków, przyrzec, że nigdy więcej już z takimi ludźmi rozmawiać nie będziemy.."
- J.Kaczyński -


Sejm IV RP, expose premiera Kaczyńskiego:
"Żadne krzyki nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne"

"budowa 3 milionów mieszkań w najbliższym czasie nie jest nierealna.
Można to zrobić, a jedyną taką realną przeszkodą, nie do
przełamania jest niechęć obywateli do zakupywania mieszkań."

i jeszcze:
1. Nie będę premierem gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobroną.
3. Nie zmienia się ordynacji wyborczej przed wyborami
4. Nie podniesiemy akcyzy na paliwo.
5. Trzy miliony mieszkań
6. Niższe podatki
7. Tanie państwo i redukcja administracji
8. Marcinkiewicz - premier na całą kadencję.
9. Afera bilboardowa.
10. Chcemy koalicji z PO.
11. PO jest w koalicji z SLD.
12. Nie bedzie TKMu.
13. Moja teczka jest sfałszowana.
14. W rządzie nie będzie przestępców!
15. Byli szefowie dyplomacji byli na usługach KGB.

wilcza75
21-10-2006, 08:19
Milionom Polaków Kwiatkowski z Czarzastym obrzydzili TVP , a zwłaszcza jej programy informacyjne i publicystyczne.
I znowu wydawało się że gorzej z TV publiczną być nie może, a jednak....
programy Pospieszalskiego i Gawryluk, aresztowanie Wąsacza, a teraz "taśmy prawdy" Gudzowatego i masa drobnych perełek........ , do tego dochodzi 1-2 x w tygodniu wieczorne nabożeństwo z jednym z Kaczyńskich.
Czy to dzieło PR-owców PiS, czy lizusostwo Wildsteina lub jego podwładnych?
....a najgorsze w tym wszystkim, to że uczciwie płacąc abonament funduję propagandę jakimś czerwonym lub brunatnym .... :roll: :cry:

Mały
21-10-2006, 08:57
Mikrusek... i juz się naraziłeś niektórym , bo będą musieli teraz długo myśleć nad odpowiedzią mającą "oczyścić" pewnego rodzaju "kłamców,kłamców"(no nie?) ;-).
Oczywiście mogę się założyć, że zaraz przeczytamy tu o np "skrótach myślowych" itp nowomowie.

Dropsiak
21-10-2006, 09:47
:D :D :D Ee
Raczej o tym, ze polityka to nie gra dla panienek, rzadzi sie swoimi prawami i zeby osiagnąc cele wyzsze, aczkolwiek konkretnie nie sprecyzowane /Kurski porównał je kiedys w TV3 do konstytucji 3 maja :o :o :o / zmuszonym jest się stosować takie metody, które rzecz jasna stosowane przez innych zasługuja na najwyzsze potępienie.....no ale nasza partia ...itp itd.
bleble blabla

:wink:

jamles
21-10-2006, 10:21
przed chwilą w Trójce Kalisz pogratulował Ziobrze :o
za Mazura :D

lewakk
21-10-2006, 14:46
Mikrusek świetna robota!!!! Gratuluje i nie przejmuj się tu krytyką, czy jakimis podtekstami od innych..


Ale to co napisałeś tyczy sie chyba każdego polityka i partii.... przypomnijmy SLD obietnica zamknięcia Senatu, gdy okazuje się że cały senat jest nasz, to obietnicę odwołano, przypomnijmy PO obietnicę nie finansowania partii politycznych, tuż po dostaniu się do sejmu okazało się że dla PO branie kasy to dobro demokratyczne...., czy to szczebel narodowy, czy gminny, kiedyś Olejnikowa wypaliła że jest zszokowana jak obecna twarz PO Niesiołowski potrafi strzelić antykomunistyczną tyradę, zwyzywac od złodzieji i itd, a w sekundę po programie podchodzą do siebie przepraszają i na jej oczach umawiają się na wódkę....

ta sama hipokryzja jest u "Klakierów pani Beger" dopiero co oburzenie, ale gdy dopiero co taśmy były normalną sprawą, nagle u podsłuch Michnika jest nieetyczny, teraz widać jak Gospodarka była sterowana, służby kierowały i wyborczą, dziś gdy zobaczyłem lojalkę Subotica nie udawajmy że nie widzimy....., szafa to pikuś w całokształcie....

Mały
21-10-2006, 18:29
Mikrusek świetna robota!!!! Gratuluje i nie przejmuj się tu krytyką, czy jakimis podtekstami od innych..


Ale to co napisałeś tyczy sie chyba każdego polityka i partii.... przypomnijmy SLD obietnica zamknięcia Senatu, gdy okazuje się że cały senat jest nasz, to obietnicę odwołano, przypomnijmy PO obietnicę nie finansowania partii politycznych, tuż po dostaniu się do sejmu okazało się że dla PO branie kasy to dobro demokratyczne...., czy to szczebel narodowy, czy gminny, kiedyś Olejnikowa wypaliła że jest zszokowana jak obecna twarz PO Niesiołowski potrafi strzelić antykomunistyczną tyradę, zwyzywac od złodzieji i itd, a w sekundę po programie podchodzą do siebie przepraszają i na jej oczach umawiają się na wódkę....

ta sama hipokryzja jest u "Klakierów pani Beger" dopiero co oburzenie, ale gdy dopiero co taśmy były normalną sprawą, nagle u podsłuch Michnika jest nieetyczny, teraz widać jak Gospodarka była sterowana, służby kierowały i wyborczą, dziś gdy zobaczyłem lojalkę Subotica nie udawajmy że nie widzimy....., szafa to pikuś w całokształcie....
No właśnie takiej "tyrady" należało oczekiwać... ;-) to się nazywa polityczny bełkot. Natychmiastowy kontratak. Tytm bardziej śmiesznie idiotyczny, że jakoś niewielu pokazuje swoja sympatię dla tu opisanych... :-D.

lewakk
21-10-2006, 21:52
No właśnie takiej "tyrady" należało oczekiwać... ;-) to się nazywa polityczny bełkot. Natychmiastowy kontratak. Tytm bardziej śmiesznie idiotyczny, że jakoś niewielu pokazuje swoja sympatię dla tu opisanych... :-D.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Mały przeczytaj sam siebie i powiedz czy to narawdę Twój codzienny jezyk, tak żyjesz?? Tak rozmawiasz??? W zasadzie potrafisz nie personalnie???? Podziwiam Cię i tak potrafisz ostatnio sprowadzać wszystkiego do Inkwizycji i przeczytanych tekstów w FiM, postęp więc jest...

lewakk
21-10-2006, 22:08
Nieustająca potrzeba Żyda :lol: :lol:

Ciężko jest żyć bez Żyda. Nie ma na kogo zwalić winy, nie ma komu pogonić kota. No żyć się nie da bez Żyda.

W Polsce Żydów jak na lekarstwo, ale jest ktoś, kto od roku u nas jest p.o. Żyda. To PIS!!!

Ojciec Rydzyk wyśle Giertycha na katafalk? Winne PIS bo otworzylo "tunel nienawiści". Spytajcie Rokitę. Inwigilowano prawicę, podsyłano agentów. Winien Kaczyński, który męczył UOP-em Tyminskiego. Bredzę? Oglądajcie "Fakty: TVN. Jakaś gazecina opisała, że Jan Rulewski kseruje nielegalnie podręczniki ijego zakład przeszukała policja - wine PIS. Prezydent Gdańska z PO zafundował sobie za miejskie pieniądze plakaty, na których prezentuje się pięknie i szczupło - winne PIS, bo złożyło doniesienie do prokuratury. Głowna Komisja Badania Zbrodni Przeciw NArodowi Polskiemu, chwilowo w gazecie wyborczej, codziennie donosi rewelacje. Trybuna już czeka na nadejście zimy, by policzyć Kaczyńskiemu, ilu ludzi wykończył w Polsce posługując sie mrozami. A kiedy wiosenne roztopy zaleją pola, PO obwini Dorna.

Drodzy Koledzy, Szanowna Opozycjo. Kaczyńscy i PIS kompromitują się na każdym kroku.
Traktowanie Pis jak Żyda tylko mu pomaga i osłabia wagę prawdziwych zarzutów.

Ale swoją drogą to zabawne, że Kaczyńscy osiągnęli w IV RP status łże-Żydów.

R. MAzurek


Dodajmy jeszcze wielostronne dyskusje o wannach, 25 groszy, taśmy Begerowej, wzrost, uroda, mama Kaczyńskich prawdziwe zarzuty "zatroskanych" o gospodarkę....

Mały
21-10-2006, 22:36
No właśnie takiej "tyrady" należało oczekiwać... ;-) to się nazywa polityczny bełkot. Natychmiastowy kontratak. Tytm bardziej śmiesznie idiotyczny, że jakoś niewielu pokazuje swoja sympatię dla tu opisanych... :-D.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Mały przeczytaj sam siebie i powiedz czy to narawdę Twój codzienny jezyk, tak żyjesz?? Tak rozmawiasz??? W zasadzie potrafisz nie personalnie???? Podziwiam Cię i tak potrafisz ostatnio sprowadzać wszystkiego do Inkwizycji i przeczytanych tekstów w FiM, postęp więc jest...
No popatrz...a może tak coś nowego? Bo o tekstach z fim i inkwizycji już dawno nie pisałem. Ale jak sie koniecznie tak tego czepiasz to może zacznę cobyś gołosłowny nie był.
Co do języka - to jest określenie typowego politycznego bełkotu - powiedzieć dużo jednocześnie nie mówiąc nic (tak robią wszelakiej maści politycy - zauważ, że w żadnym np wywiadzie na proste pytanie żaden nie potrafi odpowiedzieć "tak/nie" tylko przez kilka(dziesiąt) minut p... bez sensu próbując zrobić wodę z mózgu słuchaczom) .
A patrząc na Twoje dłuuuugie wywody mam wrażenie, że należysz do tej grupy ludzi. Tym bardziej że naprawdę niewiele Twoich postów na tym (bądź co bądź budowlanym) forum dotyczy tematyki budowy jako takiej.
Aha a może tak prosto ustosunkowałbyś się do wypowiedzi Mikruska n/t Twoich pisuarowych ulubieńców ?
Ale krótko i zwięźle jak na forumowicza a nie polityka przystało? ;-)

Chef Paul
22-10-2006, 06:23
Zajrzałem przypadkiem do tego wątku i skojarzyłem, że ostatnio znalazłem fajny komentarz w sieci (do artykułu w którymś w portali) , który zdaje się tutaj pasuje ;)

"W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo."
J.K. 10.2005

"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także."
powiedział Jarosław Kaczyński.
"Życie Warszawy", 10 lipca 2006

"Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy
niż ten austriacki."
Jarosław Kaczyński, 2002.11.15, Trójka

W "Głosie Wybrzeża" z 18 i 22 czerwca 2003 r. opublikowano wywiad z panem posłem Jarosławem Kaczyńskim. Powiedział on:
"Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat,
który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa,
dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła
Związek Zawodowy 'Samoobrona'˝. I dalej czytamy: ˝To
formacja używana do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego
nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do kopania rowów".

W serwisie PAP-u z 2004.03.25, Jarosław Kaczyński potwierdził:
"Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim
momencie je przedstawię".

Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3:
"My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czyniena z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju."

Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl
"Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów.
Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A
dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD."

Marzec 2005 rok / antena RMF FM
RMF FM: Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi mających kłopoty z prawem ?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi
praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy
nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS".

RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie
muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu
dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."

"..nigdy więcej nie wolno już rozmawiać z ludźmi o marnej reputacji. I
chcę wam tutaj, w tym szczególnym miejscu, w tym, można powiedzieć, świętym miejscu Polaków, przyrzec, że nigdy więcej już z takimi ludźmi rozmawiać nie będziemy.."
- J.Kaczyński -


Sejm IV RP, expose premiera Kaczyńskiego:
"Żadne krzyki nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne"

"budowa 3 milionów mieszkań w najbliższym czasie nie jest nierealna.
Można to zrobić, a jedyną taką realną przeszkodą, nie do
przełamania jest niechęć obywateli do zakupywania mieszkań."

i jeszcze:
1. Nie będę premierem gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobroną.
3. Nie zmienia się ordynacji wyborczej przed wyborami
4. Nie podniesiemy akcyzy na paliwo.
5. Trzy miliony mieszkań
6. Niższe podatki
7. Tanie państwo i redukcja administracji
8. Marcinkiewicz - premier na całą kadencję.
9. Afera bilboardowa.
10. Chcemy koalicji z PO.
11. PO jest w koalicji z SLD.
12. Nie bedzie TKMu.
13. Moja teczka jest sfałszowana.
14. W rządzie nie będzie przestępców!
15. Byli szefowie dyplomacji byli na usługach KGB.

Mikrusek świetna robota!!!! Gratuluje i nie przejmuj się tu krytyką, czy jakimis podtekstami od innych..


Ale to co napisałeś tyczy sie chyba każdego polityka i partii.... przypomnijmy SLD obietnica zamknięcia Senatu, gdy okazuje się że cały senat jest nasz, to obietnicę odwołano, przypomnijmy PO obietnicę nie finansowania partii politycznych, tuż po dostaniu się do sejmu okazało się że dla PO branie kasy to dobro demokratyczne...., czy to szczebel narodowy, czy gminny, kiedyś Olejnikowa wypaliła że jest zszokowana jak obecna twarz PO Niesiołowski potrafi strzelić antykomunistyczną tyradę, zwyzywac od złodzieji i itd, a w sekundę po programie podchodzą do siebie przepraszają i na jej oczach umawiają się na wódkę....

ta sama hipokryzja jest u "Klakierów pani Beger" dopiero co oburzenie, ale gdy dopiero co taśmy były normalną sprawą, nagle u podsłuch Michnika jest nieetyczny, teraz widać jak Gospodarka była sterowana, służby kierowały i wyborczą, dziś gdy zobaczyłem lojalkę Subotica nie udawajmy że nie widzimy....., szafa to pikuś w całokształcie....


..................
Aha a może tak prosto ustosunkowałbyś się do wypowiedzi Mikruska n/t Twoich pisuarowych ulubieńców ?
Ale krótko i zwięźle jak na forumowicza a nie polityka przystało? ;-)
... a u Was (u nas) też biją Murzynów :D :D :D

pozdrawiam serdecznie

Mały
22-10-2006, 08:58
Zajrzałem przypadkiem do tego wątku i skojarzyłem, że ostatnio znalazłem fajny komentarz w sieci (do artykułu w którymś w portali) , który zdaje się tutaj pasuje ;)

"W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo."
J.K. 10.2005

"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także."
powiedział Jarosław Kaczyński.
"Życie Warszawy", 10 lipca 2006

"Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy
niż ten austriacki."
Jarosław Kaczyński, 2002.11.15, Trójka

W "Głosie Wybrzeża" z 18 i 22 czerwca 2003 r. opublikowano wywiad z panem posłem Jarosławem Kaczyńskim. Powiedział on:
"Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa. Mój brat,
który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa,
dostał raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła
Związek Zawodowy 'Samoobrona'˝. I dalej czytamy: ˝To
formacja używana do osłony tyłów tego całego układu i ochrony tego
nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzystająca z tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy, a mają kwalifikacje do kopania rowów".

W serwisie PAP-u z 2004.03.25, Jarosław Kaczyński potwierdził:
"Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim
momencie je przedstawię".

Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3:
"My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w poprzedniej kadencji i mamy do czyniena z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju."

Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl
"Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów.
Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A
dziś powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD."

Marzec 2005 rok / antena RMF FM
RMF FM: Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi mających kłopoty z prawem ?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi
praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy
nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS".

RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie
muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu
dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."

"..nigdy więcej nie wolno już rozmawiać z ludźmi o marnej reputacji. I
chcę wam tutaj, w tym szczególnym miejscu, w tym, można powiedzieć, świętym miejscu Polaków, przyrzec, że nigdy więcej już z takimi ludźmi rozmawiać nie będziemy.."
- J.Kaczyński -


Sejm IV RP, expose premiera Kaczyńskiego:
"Żadne krzyki nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne"

"budowa 3 milionów mieszkań w najbliższym czasie nie jest nierealna.
Można to zrobić, a jedyną taką realną przeszkodą, nie do
przełamania jest niechęć obywateli do zakupywania mieszkań."

i jeszcze:
1. Nie będę premierem gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobroną.
3. Nie zmienia się ordynacji wyborczej przed wyborami
4. Nie podniesiemy akcyzy na paliwo.
5. Trzy miliony mieszkań
6. Niższe podatki
7. Tanie państwo i redukcja administracji
8. Marcinkiewicz - premier na całą kadencję.
9. Afera bilboardowa.
10. Chcemy koalicji z PO.
11. PO jest w koalicji z SLD.
12. Nie bedzie TKMu.
13. Moja teczka jest sfałszowana.
14. W rządzie nie będzie przestępców!
15. Byli szefowie dyplomacji byli na usługach KGB.

Mikrusek świetna robota!!!! Gratuluje i nie przejmuj się tu krytyką, czy jakimis podtekstami od innych..


Ale to co napisałeś tyczy sie chyba każdego polityka i partii.... przypomnijmy SLD obietnica zamknięcia Senatu, gdy okazuje się że cały senat jest nasz, to obietnicę odwołano, przypomnijmy PO obietnicę nie finansowania partii politycznych, tuż po dostaniu się do sejmu okazało się że dla PO branie kasy to dobro demokratyczne...., czy to szczebel narodowy, czy gminny, kiedyś Olejnikowa wypaliła że jest zszokowana jak obecna twarz PO Niesiołowski potrafi strzelić antykomunistyczną tyradę, zwyzywac od złodzieji i itd, a w sekundę po programie podchodzą do siebie przepraszają i na jej oczach umawiają się na wódkę....

ta sama hipokryzja jest u "Klakierów pani Beger" dopiero co oburzenie, ale gdy dopiero co taśmy były normalną sprawą, nagle u podsłuch Michnika jest nieetyczny, teraz widać jak Gospodarka była sterowana, służby kierowały i wyborczą, dziś gdy zobaczyłem lojalkę Subotica nie udawajmy że nie widzimy....., szafa to pikuś w całokształcie....


..................
Aha a może tak prosto ustosunkowałbyś się do wypowiedzi Mikruska n/t Twoich pisuarowych ulubieńców ?
Ale krótko i zwięźle jak na forumowicza a nie polityka przystało? ;-)
... a u Was (u nas) też biją Murzynów :D :D :D

pozdrawiam serdecznie
:lol: :lol: :lol:

boguslaw
22-10-2006, 17:14
Czołem szalikowcy !!

W górach jest teraz fantazja... :roll: .

A Wy?... Bez zmian.
Dalej na służbie?

Co słychac w polityce?
Nasi górą! :P To doskonała wiadomość. :P
Bardzo się cieszę.

boguslaw
22-10-2006, 17:15
Mały. Myślałem, że masz trochę więcej zdrowego dystansu......
:cry:

Mały
22-10-2006, 17:44
Mały. Myślałem, że masz trochę więcej zdrowego dystansu......
:cry:
I Ty Brutusie przeciwko mnie?
Jeśli drobiarze powiedzieli X dlaczego teraz mówią inaczej? To takie trudne do zrozumienia? Kłamią i tyle. Zresztą nie oni jedni...
A u nas też ładnie i słonecznie. A Murzynów nie bijemy.

boguslaw
22-10-2006, 18:15
Bez złych intencji. :wink: Pozdrawiam.
Lubię jednak równowagę w krytyce i dystans i dotychczas ją prezentowałeś.

Kaczyński się zapętlił. To prawda.
Lecz u mnie osobiście jeszcze nie przejadł kredytu zaufania, który ode mnie otrzymał.
Jak to zrobi to będzie i u mnie miał przej....e. :-?
Na razie nie jest tak źle, biorąc pod uwagę siłę i wielokierunkowość ataków na niego oraz siłę wrogów jego zamysłów.
Jeśli jednak polegnie, pociągnie za sobą wielu....... :P
I to będzie dobre.

boguslaw
22-10-2006, 18:16
Bardzo dobre! :P

boguslaw
22-10-2006, 18:29
Lewakk.
Niektórzy wolą państwo układów, koneksji, gdzie można coś załatwić za coś, gdzie silniejszy wygrywa, gdzie jest mętnie, niejasno, "liberalnie".
Można zrobić wałek, przekręt, posłużyć się znajomościami.
Ideologicznie- zero.
Kasiora- tak.
I tacy są w większości stronnicy PO.

Kogo Ty chcesz i do czego przekonać?
Przecież jest lewica i prawica, i centrum, skrajna lewica i skrajna prawica.
Każdy ma swoje poglądy. Ma do nich prawo.
Każdy inaczej widzi to samo.
Dla mnie np. J. Kaczyński jest super. Robi to co trzeba. Musi czasem zadziałać wbrew sobie, godzić ogień z wodą, gdyż przeciwnik jest bezwzględny a jego przewrotność nieskończenie niepojęta.
No ale taka jest polska rzeczywistość polityczn.
Masz ją w pigułce również na tym forum, w tym wątku.
Mogą mi nadmuchać. :lol:
Ty też nie daj się prowokować. :wink:

mTom
22-10-2006, 18:37
Kaczyński się zapętlił. To prawda.

ufffff. Zapętlił się już po raz drugi. Poprzednio musiało minąć 10 lat, aby ludzie zapomnieli. Teraz w dobie internetu i wszędobylskich mediów... 20? 30? :wink:

Niezbyt wesołe jest to, że obecnie wszyscy, nawet PO i SLD, gonią agentów, szarpią się o szafy, ba całe garderoby Lesiaków, a... gospodarka leży.
Mamy mierny, jak na okres koniunktury, wzrost gospodarczy (5 %). Mamy 15,5% zarejestrowanego bezrobocia. Z tego połowa pracuje w szarej strefie. Większość z nich nie jest zainteresowana legalną praca. Przyczyna? Klin podatkowy, koszty pracy, podatki ... czyli to wszytsko co rząd odłożył na 2008/2009 r. Szkoda.

Boguś, to gdzie w te góry jeździsz? Do jednego z tych domów, które zbudowałeś? Napisz coś o budowie, kosztach, ogrzewaniu. Z czego zrobiłeś dach? Czy masz kanalizację? Itd, itp...


A. No i bym był zapomniał. Pytanie zasadnicze - po co wróciłeś na forum, ja Ci tak tu źle? Żegnałeś się przecież na drobre. A tu proszę, powrót w wielkim stylu i to z jakimi hasłami:


A Wy?... Bez zmian.
Dalej na służbie?

Po czym nastąpiło 5 postów. 8)
Lekarzu lecz się sam, chciałby się powiedzieć. :D :D :D :D
Ktoś, gdzieś pisał o belce i oku, nie? :wink: :wink: :wink:

dobrzykowice
22-10-2006, 18:44
Niektórzy wolą państwo układów, koneksji, gdzie można coś załatwić za coś, gdzie silniejszy wygrywa, gdzie jest mętnie, niejasno, "liberalnie".
Można zrobić wałek, przekręt, posłużyć się znajomościami.
Ideologicznie- zero.
Kasiora- tak.
I tacy są w większości stronnicy PO.


Nie zagalopowałeś się zbytnio ? Naprawdę chcesz abyśmy zaczeli szkicować siebie nawzajem ? To będzie niby ta konstruktywna i merytoryczna dyskusja ?

boguslaw
22-10-2006, 18:57
Dobrzykowice.
Jeśli gołym okiem widać, że coś w Państwie należy bezwzględnie zrobić, a ktoś jest tego zaciekłym przeciwnikiem to powstaje pytanie?
DLACZEGO?
Co nim kieruje?

sasiad1964
22-10-2006, 19:01
A tu nawet niby-polityka z magla jest, Jestem zniesmaczony.Chcę zacząć się budować , nie wiem czy od zera czy coś gotowego kupić. Przeskakuje z róznych podgrup dyskusyjnych by swoją wiedzę w tej materi rozwijać . I co znajduję ?

......Szkoda słów
Moderatorów nie użyczysz ????

boguslaw
22-10-2006, 19:03
Normalny, niezaangażowany obywatel, mający słuszne wątpliwości co do celowości pewnych działań, zajmuje pozycję neutralną.
Skąd może wiedzieć czy działanie jest słuszne czy też nie?
Jeśli staje po stronie tych, którzy chcą zablokować pewne działanie, musi mieć w tym bezpośredni interes.
Albo on, albo ktoś z jego bliskich na działaniu tym mogą stracić a więc
dlatego staje się stroną czynną.
To jest tak proste, że tłumaczenie tego tak inteligentnym ludziom jest dla mnie trochę wstydliwe... :oops:

Nefer
22-10-2006, 19:04
A tu nawet niby-polityka z magla jest, Jestem zniesmaczony.Chcę zacząć się budować , nie wiem czy od zera czy coś gotowego kupić. Przeskakuje z róznych podgrup dyskusyjnych by swoją wiedzę w tej materi rozwijać . I co znajduję ?

......Szkoda słów
Moderatorów nie użyczysz ????
Kiepsko zacząłeś- interesują Cię tematy budowlne to nie musisz czytac o wyborach :):) To się nazywa wolność słowa :):) Daj ludziom pogadać ...

P.S. Co ma do tego moderator ?

Dropsiak
22-10-2006, 19:07
Niektórzy wolą państwo układów, koneksji, gdzie można coś załatwić za coś, gdzie silniejszy wygrywa, gdzie jest mętnie, niejasno, "liberalnie".
Można zrobić wałek, przekręt, posłużyć się znajomościami.
Ideologicznie- zero.
Kasiora- tak.
I tacy są w większości stronnicy PO.


Nie zagalopowałeś się zbytnio ? Naprawdę chcesz abyśmy zaczeli szkicować siebie nawzajem ? To będzie niby ta konstruktywna i merytoryczna dyskusja ?
Dobrzyk :D Jeśli ty tak będziesz pisał to bedzie nieetyczne /najłagodniej mówiąc :) /a jesli....hmmm nie ty to jest właściwa i merytoryczna dyskusja.
Jasne?
No :wink:
Poza tym teraz gdzie się nie rozejrzeć nie ma koneksji, kolesiostwa, ztrudniania zon, tesciowych, tworzenia ministerstw dla kumpli i relatywizmu w ocenie warchołów w stylu: zalezy jak lezy./o noweli bankowej nie wspominajac/
To wszystko było, a teraz jest uczciwie,kryształowo i zgodnie z wyborczymi obietnicami :) i ta własnie szczera uczciwosc wywołuje wsciekły atak wiadomych sił.
:wink:
ps.Nie wiecie czy słychac coś nowego w sprawie ovatowania wspólnot mieszkaniowych? Bo miała być podobno ustawa, która je z tego zwolni......
Miały byc odmrozone progi podatkowe...
Miał być zniesiony podatek od lokat ......
.......

Dropsiak
22-10-2006, 19:09
Normalny, niezaangażowany obywatel, mający słuszne wątpliwości co do celowości pewnych działań, zajmuje pozycję neutralną.
Skąd może wiedzieć czy działanie jest słuszne czy też nie?
Jeśli staje po stronie tych, którzy chcą zablokować pewne działanie, musi mieć w tym bezpośredni interes.
Albo on, albo ktoś z jego bliskich na działaniu tym mogą stracić a więc
dlatego staje się stroną czynną.
To jest tak proste, że tłumaczenie tego tak inteligentnym ludziom jest dla mnie trochę wstydliwe... :oops:
No to mamy definicję NORMALNEGO OBYWATELA.
:D :D :D :D :D
Super poscik Boguś :lol: :lol:
[/url]

sasiad1964
22-10-2006, 19:11
A tu nawet niby-polityka z magla jest, Jestem zniesmaczony.Chcę zacząć się budować , nie wiem czy od zera czy coś gotowego kupić. Przeskakuje z róznych podgrup dyskusyjnych by swoją wiedzę w tej materi rozwijać . I co znajduję ?

......Szkoda słów
Moderatorów nie użyczysz ????
Kiepsko zacząłeś- interesują Cię tematy budowlne to nie musisz czytac o wyborach :):) To się nazywa wolność słowa :):) Daj ludziom pogadać ...

P.S. Co ma do tego moderator ?

Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Nie muszę czytać o wyborach. A na pewno nie na takim poziomie :lol:
Pa

boguslaw
22-10-2006, 19:11
Boguś, to gdzie w te góry jeździsz? Do jednego z tych domów, które zbudowałeś? Napisz coś o budowie, kosztach, ogrzewaniu. Z czego zrobiłeś dach? Czy masz kanalizację? Itd, itp...


To nie jest wątek budowlany. :wink:
Oczywiście, że u siebie! Segregowałem i przesztaplowywałem drewno na kolejny projekt. Rąk nie czuję :-? To nie jest praca na doskok.
Przekładałeś i sortowałeś drzewa długie na kilkanaście mb? No, nie byłem sam....
Przy okazji zawiozłam sześć UAZ-ów drzewa samotnym starszym we wsi.
...
Dachówka. Tarnowianka z rozbiórki ( odpowiednio postarzała, omszona, imituąca swą linią gont.
Kanalizacja oczywiście jest, woda żródlana, samociśnienie około 1 atm.
dla celów prysznica itp. hydrofor do 4 atm. To lubię, szczególnie w lecie.
Woda ma długo około 4 oC. :D

ponury63
22-10-2006, 19:12
A tu nawet niby-polityka z magla jest, Jestem zniesmaczony.Chcę zacząć się budować , nie wiem czy od zera czy coś gotowego kupić. Przeskakuje z róznych podgrup dyskusyjnych by swoją wiedzę w tej materi rozwijać . I co znajduję ?

......Szkoda słów
Moderatorów nie użyczysz ????
Czytaj wątki budowlane, tam może Cię nie pomaglują ;)

To w dużej mierze jest WOLNE i SWOBODNE Forum.
I te osoby, które są tu trochę dłużej niż dwa dni, bardzo cenią sobie ten luzik w dyskusji i brak zbędnego przypinania się do wymiany myśli.


A "moderatorów" i aspirujących do uciszania myśli w tym landzie dostatek
niektórzy nawet istnieją w dwóch kopiach - pewnikiem na zapas :lol:
styknie ;)

boguslaw
22-10-2006, 19:14
NORMALNY. Hahaha! To słowo było specjalnie dla Ciebie Dropsiak!!!

Byłem 100% pewien ,że je natychmiast wypatrzysz. Nie spodziewałem sie tylko, że tak szybko... :o

boguslaw
22-10-2006, 19:26
A na pewno nie na takim poziomie
Pa

Majka, Dropsiak. Teraz też ....lawenda? :P

Lubię dobre perfumy 8)
Ostatnio Gautier II, "Pi" Givenchy (ta działa).......
Lubię też Quasar Del Pozo, Kenzo czarne, Ultraviolet Pacco Rabane...

Z damskich ostatnio z Clinique Happy heart z Givenchy -Amarige i Ester Lauder Pleasures.
No i niezmiennie Rush (I) Gucci'ego, Issey Miyake L'eau d'issey,
Eden i Noa Cacharel'a a wiosną Yungle Kenzo........

Ale pamiętam jeszcze uniesienia przy Alicjji, Być Może, Masumi czy też peweksowskiej Antilope... :roll:
To były czasy......

mTom
22-10-2006, 19:31
Dobrze. Teraz ustosunkuj się do drugiej częściej.

A. No i bym był zapomniał. Pytanie zasadnicze - po co wróciłeś na forum, ja Ci tak tu źle? Żegnałeś się przecież na drobre. A tu proszę, powrót w wielkim stylu i to z jakimi hasłami:


A Wy?... Bez zmian.
Dalej na służbie?

Po czym nastąpiło 5 postów.
Lekarzu lecz się sam, chciałby się powiedzieć.
Ktoś, gdzieś pisał o belce i oku, nie.

Dropsiak, oto widać jak zwolennicy PiS ustalają kryteria. Teraz mamy definicję normalnego obywatela.

Normalny, niezaangażowany obywatel, mający słuszne wątpliwości co do celowości pewnych działań, zajmuje pozycję neutralną.
Skąd może wiedzieć czy działanie jest słuszne czy też nie?
Tłumacząc Bogusława na polski - normalny obwatel nie ma prawa mieć wątpliwości i ich głosić, bo nie ma odpowiedniej wiedzy. Jeżeli je głosi, przestaje być normalnym obywatelem. Jest z układu, z opozycji, z łże elit lub też jest wykształciuchem z szarej sieci.
Dlatego też najlepiej jest przytakiwać władzy. Wszstko układa się w logiczny ciąg. Niestety.

dobrzykowice
22-10-2006, 19:33
[quote="boguslaw"]Dobrzykowice.
Jeśli gołym okiem widać, że coś w Państwie należy bezwzględnie zrobić,

ano trzeba

a ktoś jest tego zaciekłym przeciwnikiem to powstaje pytanie?
DLACZEGO?

błędne rozumowanie, nikt nie jest przeciwnikiem zmian na lepsze. pis do tego nie dąży on tylko o tym mówi a realizuje całkiem coś innego. Jedni to widzą od samego początku i protestują przeciwko takim zmianom wprowadzanym w taki sposób. Inni tego nie widzą ale to jest jedynie kwestia czasu.

Co nim kieruje?

hmm, chęć życia w normalnym kraju ? W takim, w którm pajace opowiadający bzdury o ewolucji będą mogli występować co najwyżej na deskach kabaretu ? W takim, w którym słowo polityka będzie jednak cokolwiek znaczyć ?

Nadal jednak nie rozumiem co to ma wspólnego z oceną zwolenników PO, którzy wg ciebie są krętaczami, lecącymi jedynie na kasę typkami. Możesz to rozwinąć bardziej ? Ciągle słyszę o ujadaniu liberałów i bezpodstawnych atakach. A ty co robisz teraz ?[/url]

boguslaw
22-10-2006, 19:34
Ktoś, gdzieś pisał o belce i oku, nie?
Ewangelia wg Św. Łukasza....

mTom
22-10-2006, 19:34
Majka, Dropsiak. Teraz też ....lawenda? :P

Lubię dobre perfumy 8)
Ostatnio Gautier II, "Pi" Givenchy (ta działa).......
Lubię też Quasar Del Pozo, Kenzo czarne, Ultraviolet Pacco Rabane...

Z damskich ostatnio z Clinique Happy heart z Givenchy -Amarige i Ester Lauder Pleasures.
No i niezmiennie Rush (I) Gucci'ego, Issey Miyake L'eau d'issey,
Eden i Noa Cacharel'a a wiosną Yungle Kenzo........

Ale pamiętam jeszcze uniesienia przy Alicjji, Być Może, Masumi czy też peweksowskiej Antilope... :roll:
To były czasy......
buahahahahahahaha :D :D :D :D :D :D
Facet nie zajarzył. :D :D :D 8)

boguslaw
22-10-2006, 19:36
I tacy są w większości stronnicy PO.


Nie wszyscy dobrzykowice.

ponury63
22-10-2006, 19:37
Na zaległe jeszcze odpowiem, bo mnie trochę nie było.




Hola hola.. od kiedy to kanalizacja polityczna jest zaraźliwa ??


Masz ponury oczywiście rację ale jeżeli ktoś mnie wali w mordę, bo tak się dokładnie poczułem, to wybacz ale nie próbuję nawiązac filozoficznej dysputy na temat przyczyn, z powodu których oberwałem tylko odpowiadam tym samym i jeżeli trzeba poprawiam kopniakiem w krocze.
Jeżeli ktoś jest synem matki, która miała problemy z zachowaniem wierności to po prostu trzeba to powiedzieć a nie wciskać kit, że to był skrót myślowy.

Możliwe, że jest to dobra [może nawet najlepsza ;)] odpowiedź na niektóre zachowania niektórych [chodziło o ten tekst (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1361816#1361816)].

Mi chodziło jedynie o fakt, iż istnienie takiego niektórego, który - wedle naszego osądu - okazuje się być kanalią, nie ma prostego przełożenia na upodabnianie się innych do niego, nie mówiąc już o wpływie na cały naród.
A niektórym z racji chwilowo pełnionego przez nich stanowiska i tak nie można nie tylko "poprawić", ale nawet odpowiedzieć tym samym. Zresztą, sądzę że nie czytają oni Forum :D, wiec tyle naszego, co zagotowanej adrenaliny ;)

Z niektórymi też gadać nie ma sensu, argumenty spływają po nich jak woda po kaczce :lol:


Ciekawym tylko, kiedy słowo 'polityk' stanie się wyrażeniem nieparlamentarnym ;)

boguslaw
22-10-2006, 19:38
Facet nie zajarzył.

Nie :o
Objaśnij mi proszę, proszę, proszę.

boguslaw
22-10-2006, 19:44
Tłumacząc Bogusława na polski - normalny obwatel nie ma prawa mieć wątpliwości i ich głosić, bo nie ma odpowiedniej wiedzy. Jeżeli je głosi, przestaje być normalnym obywatelem. Jest z układu, z opozycji, z łże elit lub też jest wykształciuchem z szarej sieci.
Dlatego też najlepiej jest przytakiwać władzy.

Buahahahaha. Facet nie zajarzył. :lol:
Przeczytaj jeszcze raz ....powoli.

WĄTPLIWOŚĆ - NEUTRALNOŚĆ.
Nie przytakiwanie. Nie, nie, nie.

No dalej. Pomalutku..

Dropsiak
22-10-2006, 19:48
....

Ciekawym tylko, kiedy słowo 'polityk' stanie się wyrażeniem nieparlamentarnym ;)
w dużej mierze już jest ....nazwanie kogoś politykiem to nie komplement....
ps.Bogus a po co objasniać?
Według twoich kryteriów, jak się nie rozumie to lepiej byc strona bierną,nie? To zastosuj.
ps. Brak konkretów i gadka szmatka - to cię widzę kreci. I się potem dziwisz.....

boguslaw
22-10-2006, 19:50
No dobra. Wyschnąłem po dłuuuugiej kąpieli.
Idę pograć trochę na kurniku. Kolorowych snów!
Niech się przyśni Wam dochodowa ferma kaczek.
Można je mordować tysiącami i jeszcze za to dostać kasę....
Jest tylko jedno ale....
Wśród Waszych pracowników jeden jest z WSI a drugi był oprawcą w UB.. Sza!
To tylko sen.....

Dropsiak
22-10-2006, 19:52
No dobra. Wyschnąłem po dłuuuugiej kąpieli.
Idę pograć trochę na kurniku. Kolorowych snów!
Niech się przyśni Wam dochodowa ferma kaczek.
Można je mordować tysiącami i jeszcze za to dostać kasę....
Jest tylko jedno ale....
Wśród Waszych pracowników jeden jest z WSI a drugi był oprawcą w UB.. Sza!
To tylko sen.....
Idz idż..
Moze jak się wyspisz to będziesz czytał to co napisane i do tego sie odnosiła a nie polemizował z czyms co komu sam przypiszesz.
Kolorowych snów.

dobrzykowice
22-10-2006, 19:53
Na zaległe jeszcze odpowiem, bo mnie trochę nie było.


fiu, fiu no to masz trochę zaległości :) Pocieszę Cię tylko, że połowę możesz spokojnie przewinąć bez czytania ;)
Co do tamtej sprawy to nie liczę, że adresat to kiedykolwiek przeczyta... i całe szczęście :) Obecny rząd jest bardzo przeczulony na swoim punkcie i mógłby za co niektórymi forumowiczami wysłać listy gończe :) Ja mam najgorzej, mój nick mówi wszystko na temat mojego adresu zamieszkania :D
A sposób wyrażania myśli ? Jak ktoś mnie zirytuje to niestety nie mam głowy do układania gładkich zdań i wyrażam swoją opinię jednowyrazowo :) W głowie większość z nas dokonuje w identyczny sposób ocen osób czy sytuacji. Ja jedynie wyartykułowałem tą ocenę :)

dobrzykowice
22-10-2006, 20:00
I tacy są w większości stronnicy PO.


Nie wszyscy dobrzykowice.

Dla mnie zwolennicy obecnego układu rządowego to są ludzie małego rozumku, których bez większego wysiłku można złapać na wyświechtane i już lekko nieświeże hasła pseudopatriotyzmu i teorii spiskowej.

....oczywiście nie wszyscy.

ponury63
22-10-2006, 20:11
Jest tylko jedno ale....
Wśród Waszych pracowników jeden jest z WSI a drugi był oprawcą w UB.. Sza!
To tylko sen.....
I to zły sen.
Te stwory lęgną sie w podświadomości, która jednak ma sztywne łącze ze świadomą łepetyną ;)

Jak zwalczyć złe sny ? Zatrudniać tylko tych z agencji pracy na Nowogrodzkiej :lol:
I pogadać można jak swój ze swoim podczas przerwy śniadaniowej ;)






Na zaległe jeszcze odpowiem, bo mnie trochę nie było.


fiu, fiu no to masz trochę zaległości :) Pocieszę Cię tylko, że połowę możesz spokojnie przewinąć bez czytania ;)
Wiem, u mnie spam zawsze wędruje wprost do kosza ;)




Co do tamtej sprawy to nie liczę, że adresat to kiedykolwiek przeczyta... i całe szczęście :) Obecny rząd jest bardzo przeczulony na swoim punkcie i mógłby za co niektórymi forumowiczami wysłać listy gończe :) Ja mam najgorzej, mój nick mówi wszystko na temat mojego adresu zamieszkania :D
Jedno mnie martwi, że to przeczulenie ma wyraźne cechy syndromu opisanego przez Henryka Sienkiewicza... ;)

Jednak nasz wkład do medycyny światowej jest znaczny - jednostka chorobowa o patogenezie gazetowej to prawdziwy ewenement ;)




A sposób wyrażania myśli ? Jak ktoś mnie zirytuje to niestety nie mam głowy do układania gładkich zdań i wyrażam swoją opinię jednowyrazowo :) W głowie większość z nas dokonuje w identyczny sposób ocen osób czy sytuacji. Ja jedynie wyartykułowałem tą ocenę :)
Zgadzam się, tylko u mnie zawsze zaraz po wyartykułowaniu jednowyrazowym pod adresem niektórego ;) jest przywołanie takiej fajnej maksymy:
"Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"
[diagnoza określana zwrotem 'głupota' jest u mnie wymieniana zależnie od potrzeb :D]

Mały
22-10-2006, 21:42
Normalny, niezaangażowany obywatel, mający słuszne wątpliwości co do celowości pewnych działań, zajmuje pozycję neutralną.Skąd może wiedzieć czy działanie jest słuszne czy też nie?
Jeśli staje po stronie tych, którzy chcą zablokować pewne działanie, musi mieć w tym bezpośredni interes.
Albo on, albo ktoś z jego bliskich na działaniu tym mogą stracić a więc
dlatego staje się stroną czynną.
To jest tak proste, że tłumaczenie tego tak inteligentnym ludziom jest dla mnie trochę wstydliwe... :oops:
Hmmm... a jak się to ma do rozpaczliwej obrony jednej formacji? Dosłownie "po trupach"? Boguś może w grzejnikach jesteś specem (co szanuję), ale z polityką daj sobie spokój.
Wiesz dlaczego olałem propozycję kandydowania( z pis...)? Bardziej zależy mi na choćby jako takim szacunku ludzi z którymi i wśród których żyję, niż na dużej kasie i ustawieniu życia na później. Pewnikiem jakiś porąbany jestem. Dlatego też nie broniłem do upadłego i bronił nie będę klasy politycznej z którą współpracowałem, a która okazała sie niegodna zaufania zarówno mojego jak i (co najważniejsze) społecznego. Bo woleli dla swoich celów poświęcać nawet najbliższych współpracowników. A takich mam w głębokiej pogardzie.
Tyle, że to tylko polityka - jakby to słowo tłumaczyło wszystko.
Widzę że wraz z Lewakkiem wyznajesz zasadę, że pewnym ludziom można wybaczyć wszystko i wierzyć w każde ich słowo, ba nawet bronić do upadłego. Ale zapewniam Cię , że takie podejście skończy się, kiedy oni kopną swoich popleczników bardzo mocno w d...no chyba że poplecznicy są masochistami i się im to bardzo podoba...ale to zboiczenie? Zresztą bardzo przez pisiorów negowane(poczytaj prase zagraniczną a nie naszą z lekka skrzywioną)...

boguslaw
22-10-2006, 21:57
Mooożee nie widzisz całości moich wywodów? :roll:




Kaczyński się zapętlił. To prawda.
Lecz u mnie osobiście jeszcze nie przejadł kredytu zaufania, który ode mnie otrzymał.
Jak to zrobi to będzie i u mnie miał przej....e.
Na razie nie jest tak źle, biorąc pod uwagę siłę i wielokierunkowość ataków na niego oraz siłę wrogów jego zamysłów.
Jeśli jednak polegnie, pociągnie za sobą wielu.......
I to będzie dobre.

Ma zrobić swoje i zniknąć.

lewakk
22-10-2006, 22:04
Lewakk.
Niektórzy wolą państwo układów, koneksji, gdzie można coś załatwić za coś, gdzie silniejszy wygrywa, gdzie jest mętnie, niejasno, "liberalnie".
Można zrobić wałek, przekręt, posłużyć się znajomościami.
Ideologicznie- zero.
Kasiora- tak.
I tacy są w większości stronnicy PO.

Kogo Ty chcesz i do czego przekonać?
Przecież jest lewica i prawica, i centrum, skrajna lewica i skrajna prawica.
Każdy ma swoje poglądy. Ma do nich prawo.
Każdy inaczej widzi to samo.
Dla mnie np. J. Kaczyński jest super. Robi to co trzeba. Musi czasem zadziałać wbrew sobie, godzić ogień z wodą, gdyż przeciwnik jest bezwzględny a jego przewrotność nieskończenie niepojęta.
No ale taka jest polska rzeczywistość polityczn.
Masz ją w pigułce również na tym forum, w tym wątku.
Mogą mi nadmuchać. :lol:
Ty też nie daj się prowokować. :wink:


Racja, racja...., na szczeście teksty dobrzyka, wilczy czy teksty małego świadcza o nich a nie o mnie, urocze że mały pisze tylko o innych a nic na temat, a potem mi powiedzą że personalnie, urocze że mtom wmawia od kilku miesięcy innym służbowość by na końcu zarzucić innym że mu wmawiaja, urocze że potrafią NEFEROWAĆ dla Begerowej a taśmy Gudzowatego czy szafa Lesiaka ich nie rusza...., nie wspomnę o uroczych tekstach Dropsiaka, nie pamietam jej tekstu merytorycznego.... uroczo...

Można przyznać że rząd ma swoje wady, moze jest kiepski, popełnia masę błędów,należy to przymusowo krytykować, ale nie "małpim rozumem", nie wannami Wasermanna..., ale opozycja jest jeszcze gorsza beznadziejna zwłaszcza czego bardzo mi żal PO, to mój wielki zawód, liczyłem najbardziej w tym sejmie na PO, po pis wiedziałem o co im chodzi. ale to własnie PO pokazało że alternatywa PISu to dno, język Niesiołowskiego z przykrytą szafą.....

Najciekawsze że niektórzy zapędzeni w nienawiści adwersarze którzy tu spędzają całymi dniami już wiele mięsięcy własnie swoim językiem, sposobem rozmowy, argumentami, pychą doprowadzili do przegranej PO, tak jak kiedyś UW, wczesniej UD czy KLD niestety nic sie nie uczą....

boguslaw
22-10-2006, 22:05
Kilka razy pisałem, że musi być równowaga i że jestem miłośnikiem "złotego środka"
Tu, w tym wątku go nie ma.
Atak jest jednokierunkowy jak u szalikowców.
Wystarczy, że ktoś ma inny kolor szalika i huuuuzia!
Taka postawa mnie mierzi.
Taka postawa mnie śmieszy i lekko drażni.
Taka postawa nie jest postawą prowadzącą do dobrych wniosków.

PIS-owi przypisuje się teraz wszystko co najgorsze. A opozycja?

To jest kłamliwa, niesprawiedliwa, płytka i jednostronna ocena.
ONI! Nie zgadzam się z tą oceną.
Winny jest nie tylko kierowca ale i pasażerowie tego autobusu.
Winna jest nie tylko orkiestra lecz i widownia tego widowiska.

W stopniu co najmniej równym.

Mały
22-10-2006, 22:06
Mooożee nie widzisz całości moich wywodów? :roll:




Kaczyński się zapętlił. To prawda.
Lecz u mnie osobiście jeszcze nie przejadł kredytu zaufania, który ode mnie otrzymał.
Jak to zrobi to będzie i u mnie miał przej....e.
Na razie nie jest tak źle, biorąc pod uwagę siłę i wielokierunkowość ataków na niego oraz siłę wrogów jego zamysłów.
Jeśli jednak polegnie, pociągnie za sobą wielu.......
I to będzie dobre.

Ma zrobić swoje i zniknąć.
To właśnie polityka... po plecach innych byle do celu.

boguslaw
22-10-2006, 22:23
Ma wysprzątać.
I nikt inny się do tego nie nadaje.
Jak już pisałem: gdy ujawni, obnaży, zlustruje zejdzie z niego powietrze i będzie miłym, Małym lekkostrawnym facetem.
Świat polityki jest zdegenerowany przez media.
Patrząc na to, jak od lat realizowane są tematy polityczne, afery i inne, wierzę w rozbijacką siłę mediów i ich wplyw na zwyrodnienie politykow wszelkich opcji.
Mało jest takich ideowców, którzy od lat jak J. Kaczyński prezentują niezmiennie podobną postawę.
Można się z nim nie zgadzać, lecz w świecie totalnego wyrachowania jest to godne szacunku jak i to, że widząc silę kontrataku potrafi wiele postawić na jedną kartę.

Jestem koniarzem. Jeździłem konno wyczynowo a i teraz hoduję co nieco.
Stawiam na fuksa.
Bo i wygrana Kaczyńskiego to był absolutny fuks.
Zlekceważyli go.
M.in. też dlatego, że był mały....

I dopóki trwa gonitwa, nie zmienię obstawienia.

Mały
22-10-2006, 22:27
Ma wysprzątać.
I nikt inny się do tego nie nadaje.
Jak już pisałem: gdy ujawni, obnaży, zlustruje zejdzie z niego powietrze i będzie miłym, Małym lekkostrawnym facetem.
Świat polityki jest zdegenerowany przez media.
Patrząc na to, jak od lat realizowane są tematy polityczne, afery i inne, wierzę w rozbijacką siłę mediów i ich wplyw na zwyrodnienie politykow wszelkich opcji.
Mało jest takich ideowców, którzy od lat jak J. Kaczyński prezentują niezmiennie podobną postawę.
Można się z nim nie zgadzać, lecz w świecie totalnego wyrachowania jest to godne szacunku jak i to, że widząc silę kontrataku potrafi wiele postawić na jedną kartę.

Jestem koniarzem. Jeździłem konno wyczynowo a i teraz hoduję co nieco.
Stawiam na fuksa.
Bo i wygrana Kaczyńskiego to był absolutny fuks.
Zlekceważyli go.
M.in. też dlatego, że był mały....

I dopóki trwa gonitwa, nie zmienię obstawienia.
Zaraz wyjdzie, że ja to Kaczorek... ;-)
Aaaa...na jakąż to niby kartę postawił? Samoobronę?A winna i tak jest prasa (której bronić absolutnie zamiaru nie mam). Przeciez biedacy-politycy swojego rozumu nie mają.

boguslaw
22-10-2006, 22:42
Wyrzucając Leppera udowodnił, że jego obecność go mierzi.
Przyjmując na powrót Leppera wskazał, że wie, jak mało ma czasu na "zdekonspirowanie" "wrogów ludu".
Możliwe było konstruktywne wotum nieufności PO-SLD-SO.
A to oznaczałoby natychmiastowe odsunięcie PIS od władzy i zablokowanie realizowanych projektow.
Zwolennicy PO by to łyknęli tak jak i koalicję PIS-SO łyknął elektorat PIS.
........................
Inni, ci z opozycji też to wiedzą.
Stąd walka na dowolne gówno z obu stron.
W tej walce część opozycji, która ma do stracenia i część podległych mediów będzie bezustannie mieszać w kotle, by w tym wirze sprzecznych informacji, nikt nie mogł się połapać.

tomek1950
22-10-2006, 22:59
Wyrzucając Leppera udowodnił, że jego obecność go mierzi.
Przyjmując na powrót Leppera wskazał, że wie, jak mało ma czasu na "zdekonspirowanie" "wrogów ludu".
Możliwe było konstruktywne wotum nieufności PO-SLD-SO.
A to oznaczałoby natychmiastowe odsunięcie PIS od władzy i zablokowanie realizowanych projektow.
Zwolennicy PO by to łyknęli tak jak i koalicję PIS-SO łyknął elektorat PIS.
........................
Inni, ci z opozycji też to wiedzą.
Stąd walka na dowolne gówno z obu stron.
W tej walce część opozycji, która ma do stracenia i część podległych mediów będzie bezustannie mieszać w kotle, by w tym wirze sprzecznych informacji, nikt nie mogł się połapać.

Elektorat PiS łyknął koalicję PiS i SO? To dlaczego sondaże wskazują na znaczny spadek poparcia PiSu? Sondaże kłamią bo steruje nimi UKŁAD?

A o "wrogach ludu" Bogusławie to słyszałem nie raz w PRLu. Oraz o "zaplutym karle reakcji", W '56 to tow. premier J. Cyrankiewicz powiedział też że "kto wyciągnie rękę przeciwko władzy ludowej, to może być pewien, że władza łudowa mu tę rękę odrąbie". (cytuję z pamięci).
Jeśli możesz, to bardzo proszę odpowiedz w krótkich, żołnierskich słowach.



PRZYPOMINAM :)

Mały
22-10-2006, 23:04
Wyrzucając Leppera udowodnił, że jego obecność go mierzi.
Przyjmując na powrót Leppera wskazał, że wie, jak mało ma czasu na "zdekonspirowanie" "wrogów ludu".Możliwe było konstruktywne wotum nieufności PO-SLD-SO.
A to oznaczałoby natychmiastowe odsunięcie PIS od władzy i zablokowanie realizowanych projektow.
Zwolennicy PO by to łyknęli tak jak i koalicję PIS-SO łyknął elektorat PIS.
........................
Inni, ci z opozycji też to wiedzą.
Stąd walka na dowolne gówno z obu stron.
W tej walce część opozycji, która ma do stracenia i część podległych mediów będzie bezustannie mieszać w kotle, by w tym wirze sprzecznych informacji, nikt nie mogł się połapać.
Wrogowie ludu, agenci ... jakby nie było innych tematów...a gdyby ci biedni zastraszeni, inwigilowani, zabiedzeniu ludzie w koncu wzięli sie za to do czego zostali wybrani? Korona by im z głowy spadła?
Bo tekstów lewakka nie chce mi się nawet przytaczać - dalej ten sam pseudopolityczny bełkot. Nic konstruktywnego , a tylko obrona swojego pana jak jakiś pies...żenujace. Nieważne czy pan dobry czy zły. Zastanawiam się nawet czy sam imć Gosiewski nas nie odwiedził... ;-)
To napisałem ja - wg lewakka - ten o "małpim rozumku" itp - wroga no1 wycieczek personalnych, jednocześnie robiącego to ciągle. Kogoś kto myśli, że jak zasypie postami ten temat to wszyscy bezwarunkowo przyznają MU (i wyłącznie mu) rację. Chylę czoła o nieomylny! A i nawiedzony na "jedynie słuszną drogę" (skąd my to znamy?).

boguslaw
22-10-2006, 23:18
Przecież rząd, inne ministerstwa coś tam jednak robią.
To prasa przyjęła teraz taki a nie inny środek ciężkości.
Dlaczego nikt z prasy nie interesuje się teraz minister finansów?
Gdzie są wywiady z ministrem przemysłu?
Na pierwszy plan w mediach wychodzą inne tematy.
Medialnie wygląda to tak, jakby cały rząd wyłącznie tropił agentow.
Przecież to nieprawda.....

Nie mam zamiaru być uczestnikiem Truman show.
Jeśli mam choć cień podejrzenia, że moja rzeczywistośc (polityczna i kazda inna) może być kreowana, protestuję.
Chcę mieć pewność, że artykuły piszą czyści dziennikarze a prezentowane infoirmacje zawierają rzetelnie rozłożone akcenty.

PO jest tak samo lichą partią jak i PIS.
Dlaczego więc mam uważać, że PIS ma odejść a PO przyjść?
Przyjdzie PO i będzie to samo.
Truman show dla ubogich.

tomek1950
22-10-2006, 23:22
Bogusławie, a odpowiesz na mój post w krótkich żołnierskich słowach?

boguslaw
22-10-2006, 23:31
Sorry.
Przypomnij? :roll: tomek1950.

tomek1950
22-10-2006, 23:36
Wyrzucając Leppera udowodnił, że jego obecność go mierzi.
Przyjmując na powrót Leppera wskazał, że wie, jak mało ma czasu na "zdekonspirowanie" "wrogów ludu".
Możliwe było konstruktywne wotum nieufności PO-SLD-SO.
A to oznaczałoby natychmiastowe odsunięcie PIS od władzy i zablokowanie realizowanych projektow.
Zwolennicy PO by to łyknęli tak jak i koalicję PIS-SO łyknął elektorat PIS.
........................
Inni, ci z opozycji też to wiedzą.
Stąd walka na dowolne gówno z obu stron.
W tej walce część opozycji, która ma do stracenia i część podległych mediów będzie bezustannie mieszać w kotle, by w tym wirze sprzecznych informacji, nikt nie mogł się połapać.

PRZYPOMINAM :)
Elektorat PiS łyknął koalicję PiS i SO? To dlaczego sondaże wskazują na znaczny spadek poparcia PiSu? Sondaże kłamią bo steruje nimi UKŁAD?

A o "wrogach ludu" Bogusławie to słyszałem nie raz w PRLu. Oraz o "zaplutym karle reakcji", W '56 to tow. premier J. Cyrankiewicz powiedział też że "kto wyciągnie rękę przeciwko władzy ludowej, to może być pewien, że władza łudowa mu tę rękę odrąbie". (cytuję z pamięci).
Jeśli możesz, to bardzo proszę odpowiedz w krótkich, żołnierskich słowach.



PRZYPOMINAM :)

boguslaw
22-10-2006, 23:37
Aaaa!
Nie cofnąłem się. Wybacz.
Wiesz. To "wrogowie ludu" to taka ironia.
Na wszelki wypadek dałem cudzysłów. :roll:

Co Ty to piszesz?
Sondaże PIS-owi wcale mocno nie spadły. Jest około 25% z tendencją do wzrostu.
Wzrosły sondaże PO, wskutek spadku SO i PSL lecz w małym stopniu kosztem PIS.

A Ty łyknąłbyś koalicję PO-SLD-SO ?

boguslaw
22-10-2006, 23:39
Było dość krótko?

tomek1950
22-10-2006, 23:44
Z trudem połknąłbym PO + SLD. SO absolutnie nie. Są pewne granice populizmu, uczciwości wobec wyborców, wobec narodu i państwa których dla doraźnych korzyści politycznych przekraczać nie wolno.

boguslaw
22-10-2006, 23:44
Sondaże kłamią bo steruje nimi UKŁAD?


Przypominam nieśmiało, ze sondaże wskazywaly wygraną PO do Sejmu i wygraną Tuska w wyborach przezydenckich.
Jak by przyszło do konkretnych wyborów to może być różnie :wink:
Choć tym razem opozycja nie prześpi i nie popadnie przedwcześnie w samozadowolenie.
I dlatego też J. Kaczyński zrobi wszystko, by dopchnąć swój plan.
Choćby z diabłem.
By to trwało jak najkrócej nie należy mu w tym przeszkadzać :lol:

boguslaw
22-10-2006, 23:46
Z trudem połknąłbym PO + SLD. SO absolutnie nie. Są pewne granice populizmu, uczciwości wobec wyborców, wobec narodu i państwa których dla doraźnych korzyści politycznych przekraczać nie wolno.

A widzisz?

boguslaw
22-10-2006, 23:47
Z trudem połknąłbym PO + SLD.

Za mało głosów. Co dalej?

jamles
22-10-2006, 23:50
Z trudem połknąłbym PO + SLD.

Za mało głosów. Co dalej?
WYBORY 8)

tomek1950
22-10-2006, 23:58
Sondaże kłamią bo steruje nimi UKŁAD?


I dlatego też J. Kaczyński zrobi wszystko, by dopchnąć swój plan.
Choćby z diabłem.
:lol:

Plan czego? Zmniejszenia bezrobocia? Poprawienia warunków mieszkaniowych? Zmniejszenia deficytu budżetowego? Czy polowania na czarownice?
Od kwietnia jestem bezrobotny. Fakt, że jestem specjalistą w bardzo wąskiej dziedzinie, ale zarówno zasiłek dla bezrobotnych, jak i praca za 1000 zł mnie nie interesują.

tomek1950
23-10-2006, 00:03
Z trudem połknąłbym PO + SLD.

Za mało głosów. Co dalej?

Jamles odpowiedział. WYBORY, a nie trzymanie się stołków i wmawianie narodowi we wtorek że SO to warchoły, a w środę, że tylko jeden z SO jest niezbyt fajny, a reszta to fajne chłopaki i dziewczyny. No ale jeśli PiS woli bratać się z ugrupowaniem w którym wielu posłów ma wyroki, to jego sprawa.

mTom
23-10-2006, 07:00
Aleś wczoraj Bogusław dał czadu. To nie Ty zarzucałeś mi odrabianie pańszczyzny w tym wątku? 8) :D :D :D :D :D

Tanie państwo:
Nie widać zmniejszenia ilości służbowych samochodów (planowano zmniejszyć ich liczbę o 20 tys.), telefonów komórkowych (koszty rozmów miały spaść o 20-40 proc.), nie sprzedano ani jednego rządowego ośrodka wypoczynkowego (zakładano sprzedaż 9 ośrodków). Zwiększą się za to koszty zmian w rządzie - o odprawy dla zwalnianych funkcjonariuszy oraz dodatkowe etaty dla nowych podsekretarzy stanu (m.in. zespół antykryzysowy dla odbudowanej koalicji).
(...) - PiS zamiast zmniejszać, zwiększył administrację o ok. 4 tys. osób. O blisko półtora miliarda złotych wzrosły wydatki na administrację publiczną. (...)

rrmi
23-10-2006, 07:04
dodatkowe etaty dla nowych podsekretarzy stanu (m.in. zespół antykryzysowy dla odbudowanej koalicji).

Ty powaznie czy tak z poniedzialku jaja sobie robisz? :o :o

boguslaw
23-10-2006, 08:06
Prezentujesz niepełne dane.
Udowodnij ponadto, że one są prawdziwe.


Dyrektor programowy TVN Subotic był/ jest agentem służb.

Nikomu takie fakty nie przeszkadzają?
A może to niektórych rajcuje?
Życie w matrixie.

boguslaw
23-10-2006, 08:11
Aleś wczoraj Bogusław dał czadu. To nie Ty zarzucałeś mi odrabianie pańszczyzny w tym wątku?

A Ty już od rana na stanowisku.....
Już po prasówce i huuuuuzia. :D



Przypominam nieśmiało, ze sondaże wskazywaly wygraną PO do Sejmu i wygraną Tuska w wyborach przezydenckich.
Jak by przyszło do konkretnych wyborów to może być różnie

mTom
23-10-2006, 09:09
Prezentujesz niepełne dane.
Udowodnij ponadto, że one są prawdziwe.

hahahahahahahaha
Udowodnij, że jestem na forum służbowo, a Lepper to mój przyjaciel. :D :D :D :D :D :D :D
Albo chociaż zaprezentuj pełne dane, a za to kiedy Cię poniosło po rostu przeproś.


A Ty już od rana na stanowisku.....
Już po prasówce i huuuuuzia.

buahahahahahaha, Boguś dał czadu w niedzielę (sic!), a teraz poucza innych. Typowie...


rrmi, a co powiesz na to?

Neandertalczycy są wśród nas, dinozaury żyły w tych samych czasach co ludzie - to niektóre z twierdzeń, jakie padły podczas wykładu Macieja Giertcha wygłoszonego dla wszechpolaków z Akademii Orła. O jego przebiegu pisze "Gazeta Wyborcza".

Prof. Giertych - specjalista od drzewoznawstwa i genetyki roślin przez ponad godzinę obalał teorię ewolucji - pisze dziennik. - Dowiedziałem się, że moja dziedzina dostarcza dowodów dla teorii ewolucji. Że ewolucja to skutek drobnych mutacji (...). A czy ktokolwiek potrafi podać przykład korzystnej mutacji? Nie! Mutacje są zawsze szkodliwe - wołał europoseł zza katedry.

Według profesora jest kilka przesłanek obalających teorię ewolucji. Pierwszą z nich jest zjawisko śmierci mamutów w wyniku masowego uduszenia, co musiało wydarzyć się nie tak dawno, bo - według Giertycha - "w czasach gorączki złota na Alasce jadano befsztyki z mamuta. A mięso nie przetrwałoby tak długo".

Po drugie, teorię ewolucji obalają dinozaury, a dokładniej fakt, że były współczesne ludziom. - Ze wszystkich kultur docierają informacje, że je pamiętamy. Szkoci - potwora z Loch Ness, my - smoka wawelskiego, a Marco Polo pisał, że smok był zaprzężony do karety cesarskiej w Chinach - cytuje słowa Giertcha "GW".

Na zakończenie słuchacze usłyszeli, że neandertalczycy żyją wśród nas (dowodem na to ma być jeden z amerykańskich bokserów), a "australopitek to po prostu małpa".
:o :o :o :o

boguslaw
23-10-2006, 09:19
Prezentowane przez Ciebie dane są wyssane z palca.

Nikt w trakcie roku przed dokonaniem bilansu, takimi danymi dysponować nie może.
Powtarzasz bezkrytycznie gazetowe bzdury.

Co ma Maciej Giertych i jego poglądy do tematu wątku?


Co znaczy łacińskie słówko (sic!) w ułożonym zdaniu?

dobrzykowice
23-10-2006, 10:11
Co ma Maciej Giertych i jego poglądy do tematu wątku?



Tak się nieszczęśliwie składa, że ów "pan" jest eurodeputowanym i w pewnym sensie reprezentuje nasz kraj w Europie. A jak nas reprezentuje to widać na załączonym obrazku...

boguslaw
23-10-2006, 10:18
A co Maciej Giertych i jego co najmniej dziwaczne poglądy mają do tematu wątku?
Co proponujesz dobrzykowice? :-?
Należy zakazać mu prezentowania swoich poglądów? :roll:

Robicie mu piękną reklamę. :P

mTom
23-10-2006, 10:19
Temat watku: "Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?"
Giertych jest europosłem - rządzi. Te bzdury powtarza także wiceminister edukacji.

Najpierw udowodnij, że:
1) dane są wyssane z palca
2) jestem na forum służbowo
3) Lepper to mój przyjaciel

A potem wskaż, w którym miejscu, dane są bzdurne. Konkretnie.

Tanie państwo:
Nie widać zmniejszenia ilości służbowych samochodów (planowano zmniejszyć ich liczbę o 20 tys.), telefonów komórkowych (koszty rozmów miały spaść o 20-40 proc.), nie sprzedano ani jednego rządowego ośrodka wypoczynkowego (zakładano sprzedaż 9 ośrodków). Zwiększą się za to koszty zmian w rządzie - o odprawy dla zwalnianych funkcjonariuszy oraz dodatkowe etaty dla nowych podsekretarzy stanu (m.in. zespół antykryzysowy dla odbudowanej koalicji).
(...) - PiS zamiast zmniejszać, zwiększył administrację o ok. 4 tys. osób. O blisko półtora miliarda złotych wzrosły wydatki na administrację publiczną. (...)

Słowo sic z wykrzyknikiem (tak) miało, zgodnie zresztą z definicją, zwrócić uwagę na zaskakujący fakt - jest nim duża aktywność Bogusława na forum... w niedzielę (to nie pomyłka). Tego samego Bogusława, który w tym temacie nie omieszkał mnie pouczać.

boguslaw
23-10-2006, 10:27
Giertych jest europosłem - rządzi. :lol:
buahahahahaha
A gdzie to niby rządzi Giertych? Bo nie wiem.


Powtarzasz bezkrytycznie gazetowe, kiepsko spreparowane bzdury. 8)
Udowodnij, ze dane są prawdziwe.
Skąd pochodzą.

Ty jesteś w wątku od wczesnego rana do późnego wieczora, siedem dni w tygodniu. 8)

mTom
23-10-2006, 10:46
Giertych jest europosłem - rządzi. :lol:
buahahahahaha
A gdzie to niby rządzi Giertych? Bo nie wiem.
W Europarlamencie.
Podobnie jak poseł zawisza w Parlamencie RP. Do książek!
Ty często piszesz o Tusku. Napisz więc gdzie Tusk rządzi? I co to ma wspólnego, drogi Kali, z tematem wątku.


Powtarzasz bezkrytycznie gazetowe, kiepsko spreparowane bzdury. 8)
Udowodnij, ze dane są prawdziwe.
Skąd pochodzą.
Udowodnij, że nie są prawdziwe. Udowodnij:
że jest 20 tyś mniej samochodów służbowych,
że spadły rachunki za rozmowy służbowe,
że sprzedano 9 ośrodków wczasowych,
że rząd zlikwidował agencje rolne,
oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad,
że skomasował 21 inspekcji,
że skonsolidował wojewódzkie urzędy ochrony środowiska.
Czyli, że dokonał tego wszystkiewgo, co obiecywał. Dasz radę?


Ty jesteś w wątku od wczesnego rana do późnego wieczora, siedem dni w tygodniu. 8)
Zabronisz mi prezentowania własnych poglądów, bo nie przystają do Twoich?
Zamiast polemizować, zasypywać mnie argumentami, robisz sobie notorycznie wycieczki osobiste. Jak osoaba popierająca PiS, nie sądzę byś w ten sposób robił im dobrą prasę.


Kolejny element taniego państwa:
63 osoby wsiadły, a wysiadły 52 - to tygodniowe statystyki działania nowej stacji kolejowej, Włoszczowa Północ. Pustkami świeci 300-metrowy peron wart 3 miliony złotych, a powstały dzięki wysiłkom Przemysława Gosiewskiego. Koszt zatrzymania i ponownego rozpędzienia tego typu pociągu, to jakieś 10 - 15 tyś zł. Tak się zastanawiam czy można komuś postawic zarzuty o niegospodarność? Czy CBA nie powinna się zając ta sprawą? :wink:

Majka
23-10-2006, 10:46
Giertych jest europosłem - rządzi. :lol:
buahahahahaha
A gdzie to niby rządzi Giertych? Bo nie wiem.


Powtarzasz bezkrytycznie gazetowe, kiepsko spreparowane bzdury. 8)
Udowodnij, ze dane są prawdziwe.
Skąd pochodzą.

Ty jesteś w wątku od wczesnego rana do późnego wieczora, siedem dni w tygodniu. 8)


Boguś, weź głęboki oddech 8)

a o wiceministrze Orzechowskim słyszałeś?

boguslaw
23-10-2006, 11:02
Zły przykład.. Tusk jest szefem PO i rządzi w PO.
Parlamentarzysta to człowiek jeden z wielu.
Sam nie rządzi.
Do swoich pomysłów musi zdobyć większość.
Giertychowi to nie grozi.

Można prezentować różne światopoglądy.
Kościół katolicki zaakceptował ewolucję jako możliwy etap kreowania wszechświata przez Stwórcę.
Jednak gość na stanowisku wiceministra edukacji nie powinien przychylać się otwarcie do żadnego światopoglądu, tym bardziej do światopoglądu
tak kontrowersyjnego.
Ja bym wziął Orzechowskiego na dywanik... i dałbym mu propozycję nie do odrzucenia.

boguslaw
23-10-2006, 11:04
63 osoby wsiadły, a wysiadły 52 - to tygodniowe statystyki działania nowej stacji kolejowej, Włoszczowa Północ

Liczyłeś? E, nie wierzę. Cały tydzień?
O, kurna.