PDA

Zobacz pełną wersję : Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23

mTom
04-11-2006, 15:56
I znów pojawi się problem z konstytucyjną równością obywateli wobec państwa. Dlaczego student/absolwent ma być wyróżniony? Dlaczego nie absolwent zawodówki/murarz, na którego popyt w Europie jest ogromny? Hę? Zdolność kredytową, Boguś, otrzymuje się, w momencie gdy ma się dobrze płatną pracę. Bez obniżenia kosztów tejże (co skwitowałeś, jakże błyskotliwie, jednym słowem "bzdura"), nie ma na to szans. Zastanawiałeś się przy okazji na problemem odpłatności za studia?

Pod rozwagę:

Jeśli ktoś wyjeżdża, traci takie mieszkanie na rzecz banku i jego wkład przepada..... :wink:

Co z przeprosinami za chamski wulgaryzm pod moim adresem. Facet z klasą... 8)

boguslaw
04-11-2006, 15:57
Ty chcesz mnie uczyć ekonomii?
To kim Ty jesteś?

Ja mam w firmie 30-40% wzrostu rocznie.
Mnie to wystarczy. Jest to wzrost bezpieczny.
Nie chcę większego, bo łatwo byłoby się wówczas przewrócić.
Przy stale zmieniającej się koniunkturze i tak jest b.dobrze.
Chcesz mi dać jakieś dobre rady? :D
Pracownicy mnie lubią i szanują. Ufają mi. I powtarzam: to mi wystarczy.
Nie chcę mieć więcej.

Ale słucham. :P

Później popatrzę jak rośnie las.......

boguslaw
04-11-2006, 16:04
boguslaw napisał:
Jeśli ktoś wyjeżdża, traci takie mieszkanie na rzecz banku i jego wkład przepada.....


Pisałem kilka razy, ze to tylko pomysł. Może głupi a może nie.
Ale pomysł wart pociągnięcia i dopracowania bo pomysł realny.
W sprzężeniu z działkami pracowniczymi o dużej wartości.
Dobrze zlokalizowanymi. Może powstać w ich miejsce atrakcyjna grupa kilku- kilkunastu obiektów o wysokim standardzie...
Żadnych marketów.
Ważny interes społeczny kontra jeszcze ważniejszy bo przyszlościowy.....

Jeśli komuś chce się dać prawie za frico kawalerkę na wlasność to musi być jakaś sankcja.....
Są dwie strony umowy, jeśli ktoś umowę zrywa, to z wszystkimi tego konsekwencjami ......

boguslaw
04-11-2006, 16:12
A teraz idę do kina, owocnych dyskusji życzę



Przyjemnego relaksu.

Też czasem nie wytrzymuję i się włączam. Dla równowagi. Jak w Sondzie.
Jak pisałem jeździłem konno, wyczynowo, osiem lat (Mam papiery instruktorskie).
I jak trzeba to szable w dłoń. :wink:

boguslaw
04-11-2006, 16:18
No, ale ja nie mam misji dziejowej do spełnienia



Też nie mam poczucia misji, choć los innych zawsze leży mi na sercu.
Dobre otoczenie, szybki postęp powstają jedynie przy pozytywnym myśleniu i bagatelizowaniu przeszkód przy podkreślaniu wspólnoty losów.
Liczy się klimat, atmosfera. One generują sukces lub porażkę.

mTom
04-11-2006, 16:24
No dobrze, Bogusław, zostawmy to bo kot już ma zawroty głowy od tego wykręcania.
Co z JOW-ami? Jak sądzisz czy osobnik, który zdobył 2 tyś głosów powinien zostać posłem? No i jaką rolę ma pełnić poseł? Czy ma to być reprezentant okręgu, reprezentant ludzi, którzy go wybrali. Czy raczej ma się przekształcić w partyjną maszynkę do głosowania?


Premier Jarosław Kaczyński powiedział w sobotę w Kielcach, że PiS ma jedną zasadę dotyczącą porozumień wyborczych - nie zawiera ich z SLD.

- Trzeba się z tym pogodzić. My mamy tylko jedną granicę, której nie przekraczamy - to jest sojusz z SLDszukaj. Nie wolno zawierać sojuszy z SLD - podkreślił. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Czyżby kroiła się nowa koalicja? :wink: 8) 8) 8) 8) 8)

boguslaw
04-11-2006, 16:35
Nie zastanawiałem się....

JOW-y tak. Ale czy teraz?
I co dalej?
Każdy sobie rzepkę skrobie?
Wydaje mi się, że musi być do tego dobrze wykształcona klasa średnia.

Mandat może sobie kupić bogatszy, efektowniejszą kampanią wyborczą
lub tak jak w Krynicy Morskiej.
Facet sobie policzył ile głosów mu potrzeba by zostać wójtem (?) i tylu zarejestrował głosujacych z zewnątrz........
Wystarczy skrzyknąć bliższą i dalszą rodzinę...


2000 głosów na posła to cholernie mało. Ale to jest cena demokracji.
Przy spadającej frekwencji to może być niedługo bardzo wiele.

"Podziękowania" za ten stan rzeczy należą się, według mnie nieodmiennie, mediom.

Dropsiak
04-11-2006, 17:10
Ty chcesz mnie uczyć ekonomii?
To kim Ty jesteś?

Ja mam w firmie 30-40% wzrostu rocznie.
Mnie to wystarczy. Jest to wzrost bezpieczny.
Nie chcę większego, bo łatwo byłoby się wówczas przewrócić.
Przy stale zmieniającej się koniunkturze i tak jest b.dobrze.
Chcesz mi dać jakieś dobre rady? :D
Pracownicy mnie lubią i szanują. Ufają mi. I powtarzam: to mi wystarczy.
Nie chcę mieć więcej.

Ale słucham. :P

Później popatrzę jak rośnie las.......
:o :o :o :o :o
Rewelacja.
Mtom uwazaj do kogo piszesz bo ci panisko batogiem....ludzie mu ufaja, doktor serce :):):):): A ty co? Śmiesz polemizować? a dyplomy mu przeskanowane przesłałes? swiadectwo slubu, chrzcin i ostatnie zeznanie podatkowe??? Nie? to milcz :):):)
Goopis i tyle bo z odpowiednim ugeciem kolan nie łykasz tego co jaśnie pan pisze i pokornie odwracania kotem nie przyjmuszesz jako madrosci dziejowej strumieniem z ust /zakładam/ malinowych płynących
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Rewelacja. Ale ja takich tekstów nie trawię. Poniżej pewnego poziomu sa. Tak jak i ten o Edelmanie.
Co do Jow. Argumenty klasyczne - polityków. Tak jakby teraz na listy nie dostawali się tacy za kasę. Albo jakby sobie każdy rzepki nie skrobał patrz Gosiewski i Włoszczowa. Tyle ze jesli chodzi o Edgara to pewnie to się nazywa nie skrobanie rzepki a rozwój regionalny
:o :lol: :lol: :lol:
A połaczeń regionalnych w takiej chociazby Małopolsce wciąz ubywa.....
Moim zdaniem JOW wymusiłby autentyczna współpracę pomiędzy posłami. I taki co to teraz ma tysiąc z hakiem starałby sie cos robić a nie siedział i brał kasę oraz czekał jak mu partia każe zagłosować i uwaazł żeby szefa ne wkurzyć bo go z listy wyrzuci.
A taka klasa średnia to skąd sie niby weźmie? Jak się na ekonomii panowie i panie podnoszacy raczki nie znają......i realizuja programu takie jak rzadowe "tanie państwo" i "mniejsze podatki"
:evil:
w sposób łupić kogo się da.

mTom
04-11-2006, 18:00
Ty chcesz mnie uczyć ekonomii?
To kim Ty jesteś?
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
A jesteś wyuczalny? Póki co widzę, że opanowałeś podstawy ekonomii... socjalitycznej. :D :D :D :D :D :D :D

Z Twoich tekstów wynika, że nie masz o tym zbyt dużego pojęcia, co wykazało Ci już kilka osób.
Dlatego też internetowe opowieści o właścicielach świetnie prosperujących firm, to ja z reguły między bajki wkładam. Tak jak w tym dowcipie o gg powyżej. 8) :wink: :wink: :wink:

2000 głosów Boguś, to jest kpina z demokracji. Odpowiedzialni są za to politycy, którzy uchwlili takie prawo wyborcze, gdzie:
- polityk nie czuje się związany z wyborcami
- wyborcy nie wiedzą na kogo głosują.

Tak więc Dropsiak, ja na tego naszego superprzedsiębiorcę to patrzę trochę z przymrużeniem oka. A oceniam go jedynie na podstawie tego co i jak pisze.

lewakk
04-11-2006, 18:04
Bogusław daj sobie spokój, tu sokratesami są ponurzy ludzie, nic się nie zmienia sokrates też za dużo pił to i rzeczywistości nie widział....

kolejna strona tylko i wyłącznie o Bogusławie, nawet taki Dropsiak co zawsze zaczyna oceny innych od siebie.....

Bogusław rzekniesz słowo o nich będą krzyczeć ze personalnie piszesz, a jak oni w koło Bogusław to Bogusław tamto to jest OK



P.s. Do mogeratora Ponurego jak ma się do regulaminu to że mtom od kilku miesięcy wmawia innym że są tu słuzbowo, czyli pisze nie na temat wątku?????



p.s.2 Jak to wszystko czytam to nie dziwię się że PO przegrało podwójnie wybory

Nefer
04-11-2006, 18:07
nefer?

Przestań - POWIEDZ ILE STWORZYŁEŚ MIEJSC PRACY - dla tego kraju BOGUSŁAW ????

Czy tylko siedzisz i gadasz ? A co z JFK ?

Sprawdziłem. Aktualnie (na dzień dzisiejszy) zatrudniam osobiście 126 osób. Niektórzy z nich są jedynymi żywicielami rodzin.
Prócz tego pracuje dla mnie sporo dostawców i sporo odbiorców, ktorzy współpracują tylko ze mną i z tego żyją. Cała otoczka, obsługa firmy, kooperanci, to też miejsca pracy.
Nawet urzędnicy kontroli, przez to, że jest kogo kontrolować, też mają za to jakąś tam wypłatę z mojego podatku.
W ciągu życia na pewno bezpośrednio dałem pracę co najmniej tysiącowi osób....
A Ty nefer?

Nie opowiadaj mi pierdół : chciałam się dowiedzieć nie to ilu masz listonoszy w swojej okolicy ( którzy Cię obsługują więc "ich zatrudniasz").
Ja pytam o miejsca pracy PRZEZ CIEBIE FIZYCZNIE STWORZONE - nie jakieś pitu pitu o chińczykach pakujących patyczki drewniane w folijki, zeby je do CIebie przesłać.

Chciałam się dowiedzieć ile zrobiłeś dla tego kraju - o czym tak szumnie piszesz.
A - jako manago bez trudu określisz ilu wśród nich jest Biednych Studentów z Wiatrem w Kieszeni :):)

Żeby Ci ułatwić : ile umów o prace osobiście podpisałeś i płacisz Zusy i podatki tym ludziom.
To naprawdę proste pytanie.

boguslaw
04-11-2006, 19:03
boguslaw napisał:
nefer?
Cytat:
Przestań - POWIEDZ ILE STWORZYŁEŚ MIEJSC PRACY - dla tego kraju BOGUSŁAW ????

Czy tylko siedzisz i gadasz ? A co z JFK ?





Ja pytam o miejsca pracy PRZEZ CIEBIE FIZYCZNIE STWORZONE

Czyżbyś też nie umiała zrozumieć prostej wypowiedzi:
Na dzien dzisiejszy ja bogusław, osobiście zatrudniam 126 osób.
W swojej prywatnej firmie, której jestem jednoosobowym właścicielem.
Są to miejsca pracy stworzone tylko i wyłącznie od początku do końca przeze mnie.

13.11. kończy sie umowa trzem osobom.
31.11 jeszcze jednej
2.11 zatrudniłem dwóch nowych handlowców

Wystarczy nefer?

Nefer
04-11-2006, 19:04
boguslaw napisał:
nefer?
Cytat:
Przestań - POWIEDZ ILE STWORZYŁEŚ MIEJSC PRACY - dla tego kraju BOGUSŁAW ????

Czy tylko siedzisz i gadasz ? A co z JFK ?





Ja pytam o miejsca pracy PRZEZ CIEBIE FIZYCZNIE STWORZONE

Czyżbyś też nie umiała zrozumieć prostej wypowiedzi:
Na dzien dzisiejszy ja bogusław, osobiście zatrudniam 126 osób.
W swojej prywatnej firmie, której jestem jednoosobowym właścicielem.
Są to miejsca pracy stworzone tylko i wyłącznie od początku do końca przeze mnie.

13.11. kończy sie umowa trzem osobom.
31.11 jeszcze jednej
2.11 zatrudniłem dwóch nowych handlowców

Wystarczy nefer?


A co z tymi biednymi studentami ?

boguslaw
04-11-2006, 19:13
A jesteś wyuczalny? Póki co widzę, że opanowałeś podstawy ekonomii... socjalitycznej.

Z Twoich tekstów wynika, że nie masz o tym zbyt dużego pojęcia, co wykazało Ci już kilka osób.


Nie zapominaj, ze urodzilem się i wychowałem w głębokiej komunie.
Jestem pewnie trochę homo sovieticus...
Jak się jednak okazuje na razie jestem wystarczajaco skuteczny.
Wiem, że są jeszcze rezerwy, gdyż się specjalnie nie przemęczam.
Pracuję mało ale jak każdy Lew dość optymalnie.
Mam też czas użerać się z niektórymi tu.
Zawsze mogę sprzedać rozkręconą firmę.
Na razie rynek to rodzaj hazardu - wciąga. Szczególnie w sąsiedztwie gigantów z Zachodu.

boguslaw
04-11-2006, 19:23
To o czym pisałem w sprawie studentów to tylko zarys pomysłu, który można próbować wprowadzić w dużych ośrodkach akademickich.
To nie jest mój problem lecz problem państwa:
jak powstrzymać emigrację ludzi świeżo wykształconych?

Pracowników umysłowych z wyższym wykształceniem mam w swej ekipie tylko 16 (na 22 umysłowych i kadrę techniczną). Finansuję dwojgu studia podyplomowe. Pozwalam poszerzać załodze kwalifikacje z pełną świadomością, ze kiedyś odejdą. Może (oby) na swój biznes.
Cztery panie wśród umysłowych są w różnie zaawansowanej ciąży, co też świadczy o ich poczuciu bezpieczeństwa......

dobrzykowice
04-11-2006, 19:37
Już ? Wszystko jasne ? ;)

Dla mnie ? Od samego początku :)

Nefer
04-11-2006, 19:38
To o czym pisałem w sprawie studentów to tylko zarys pomysłu, który można próbować wprowadzić w dużych ośrodkach akademickich.
To nie jest mój problem lecz problem państwa:
jak powstrzymać emigrację ludzi świeżo wykształconych?

Pracowników umysłowych z wyższym wykształceniem mam w swej ekipie tylko 16 (na 22 umysłowych i kadrę techniczną). Finansuję dwojgu studia podyplomowe. Pozwalam poszerzać załodze kwalifikacje z pełną świadomością, ze kiedyś odejdą. Może (oby) na swój biznes.
Cztery panie wśród umysłowych są w różnie zaawansowanej ciąży, co też świadczy o ich poczuciu bezpieczeństwa......
I popatrz- taki dobry pracodawca, który zapewne przytrzyma mieksca pracy dla kobiet, które niedługo urodzą - zastanów się jak bardzo Państwo pomogło Ci w prowadzeniu Twojego biznesu. Jak wiele pomocy uzyskałeś... i nadal nie wyciągasz wniosków...Nie trafia Cię szlag jak wszystkie obietnice - mniejsze koszty pracy na przykład - to tylko obietnice? NIe trafia Cię szlag, gdy nie możesz tym ludziom więcej zapłacić, bo to ekonomicznie nieuzasadnione ? Bo koszty pracy Cię zabiją ?
Napiszę tylko o biurze w W-wie : raptem 10 osób. Z tych 10 osób 2 to kompletnie zielone ludki zaraz po studiach. Wiem, że odejdą - wyjmie mi ich konkurencja korporacyjna ( to już było i tak musi być). Nie jestem w stanie dać im 4.000 na rękę, bo nie stać mnie na opłacenie ich kosztów pracy. Jak sobie dodam pensje i resztę do kupy - to oni po prostu nie są tyle warci. NIe ich wina i nie moja
Wystarczyłoby wprowadzić mniejsze obciążenie dla pracodawców a nie tylko ja chętnie płaciłabym im więcej. Ale nie - PiS obiecał i teraz gów.no z tego wynikło. I to mnie wkurza. A Ciebie nie, Bogusław ?

boguslaw
04-11-2006, 19:57
Państwo pomogło?
Nie żartuj nefer... :lol:
Dostałem w tym roku tylko puchar Prezydenta Miasta za całokszałt i eksport. Kilka razy skorzystałem z PHARE. Ostatnio z uwagi na przewlekłe procedury i przeniesienie fiannsowania interesujących mnie programow (za Belki) do Wa-wy odpuściłem niektóre aplikacje po środki unijne.
(Przysłali mi umowę post factum z prośbą o antydatowanie. :D )
Ale to nie jest tylko wina PIS-u, lecz całej "transformacji".
Inni przyjdą będzie to samo.
Administracja średnia zmienia się najdłużej i stawia najwiekszy opór.

Szef może być najmądrzejszy, zły pracownik wszystko potrafi spieprzyć, lepszy jest układ odwrotny - gorszy szef - lepszy pracownik, który potrafi neutralizować złe posunięcia szefa.
Najlepiej: dobry szef i rozumny zespół......
Na każdym szczeblu administracji układ taki jest niebywałą rzadkością.

Nefer
04-11-2006, 20:00
Państwo pomogło?
Nie żartuj nefer... :lol:
Dostałem w tym roku tylko puchar Prezydenta Miasta za całokszałt i eksport. Kilka razy skorzystałem z PHARE. Ostatnio z uwagi na przewlekłe procedury i przeniesienie fiannsowania interesujących mnie programow (za Belki) do Wa-wy odpuściłem niektóre aplikacje po środki unijne.
(Przysłali mi umowę post factum z prośbą o antydatowanie. :D )
Ale to nie jest tylko wina PIS-u, lecz całej "transformacji".
Inni przyjdą będzie to samo.
Administracja średnia zmienia się najdłużej i stawia najwiekszy opór.

Szef może być najmądrzejszy, zły pracownik wszystko potrafi spieprzyć, lepszy jest układ odwrotny - gorszy szef - lepszy pracownik, który potrafi neutralizować złe posunięcia szefa.
Najlepiej: dobry szef i rozumny zespół......
Na każdym szczeblu administracji układ taki jest niebywałą rzadkością.

Amen :)

mTom
05-11-2006, 11:29
Państwo pomogło?
Nie żartuj nefer... :lol:
Dostałem w tym roku tylko puchar Prezydenta Miasta za całokszałt i eksport. Kilka razy skorzystałem z PHARE. Ostatnio z uwagi na przewlekłe procedury i przeniesienie fiannsowania interesujących mnie programow (za Belki) do Wa-wy odpuściłem niektóre aplikacje po środki unijne.
(Przysłali mi umowę post factum z prośbą o antydatowanie. :D )
Ale to nie jest tylko wina PIS-u, lecz całej "transformacji".
Inni przyjdą będzie to samo.
Administracja średnia zmienia się najdłużej i stawia najwiekszy opór.

Szef może być najmądrzejszy, zły pracownik wszystko potrafi spieprzyć, lepszy jest układ odwrotny - gorszy szef - lepszy pracownik, który potrafi neutralizować złe posunięcia szefa.
Najlepiej: dobry szef i rozumny zespół......
Na każdym szczeblu administracji układ taki jest niebywałą rzadkością.

Amen :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


"Państwo musi wspomagać budownictwo. Bez tego nie da się zaspokoić potrzeb mieszkaniowych" - powiedział podczas konferencji prasowej minister Aumiller.
Słusznie. Pora wprowadzić jakieś udogodnienia. Kiedyś był niższy VAT, duża i mała ulga budowlana...

"Zastanawiamy się nad dopłacaniem do czynszu osobom potrzebującym."
Oto klasyczny spośób myślenia socjalistów. Pomóc, dopłacić, zadecydować za kogoś...
Jaka jest przyczyna, że ktoś nie płaci czynszu? Prawdopodobnie albo nie ma pracy, albo zarabia za mało. Zostawmy trzeci powód - ktoś nie chce płcić, bo woli się napić. Zamiast pomagać "potrzebującym", wystarczyłoby obniżyć koszty pracy - problem rozwiązałby się sam. Niestety socjaliści reagują na to elergicznie. Przypomnę tylko słynne forumowe "bzdura", którym skwitowano moją propozycję obniżenia podatków. 8)
Skąd rząd weźmie na ową pomoć? Z naszych podatków, które z taką lubością podnosi, a uzyskane pieniądze bezmyślnie marnuje. Panowie posłowie, PRL już się skończył, pora uczyć się nowej ekonomii.
:wink:

wilcza75
05-11-2006, 13:06
drugą godzinę w TVP3 (publicznej gdyby ktoś zapomniał) trwa transmisja konwencji wyborczej PiS i jednoczsnie czytam neews o wniosku MO do sądu grodzkiego - o ukarnie jakiegoś obywatela za wywieszenie transparentu "PiS=PZPR" pokazany w pobliżu demonstracji PiS...
.... prawda kłuje w oczy... :roll:
chociaż moim zdaniem, "mali, zakompleksieni ludzie" PZPR już wyprzedzili, teraz podążają świetlaną drogą wytyczoną przez NSDAP :cry:

ponury63
05-11-2006, 14:04
Bogusław daj sobie spokój, tu sokratesami są ponurzy ludzie, nic się nie zmienia sokrates też za dużo pił to i rzeczywistości nie widział....
ooo ! znawca historii antycznej :) jak miło
najlepiej jak te cykute walnął, nie ? :lol: :lol:

a to "też" to do imć lewakka sie odnosi ?
współczuję... :(
zarówno nieumiarkowania [toć to grzech !] jak i niemożności realnego oglądu rzeczywistości :(




P.s. Do mogeratora Ponurego jak ma się do regulaminu to że mtom od kilku miesięcy wmawia innym że są tu słuzbowo, czyli pisze nie na temat wątku?????
moge odpowiedzieć ;)
w regulaminie nic nie ma o demaskowaniu czarnego PR ;)
choć jak patrzę na działania oPiSywanych, to może to jest dla nich ten właściwy PR

ale te chwalby pod adresem oPiSywanych podpadają pod pkt 5 ppkt e

uwaga na marginesie: mTom nie wmawia, on obserwuje i stwierdza
i powiem szczerze, że mam takie same obserwacje i stwierdzenia :roll:
ino mi donkiszoteria nie pasi, to póki co wolny kraj, pisz se co chcesz

plusem jest, że mTom to od zawsze mTom, a nie np. harnaś czy żuberek...
może trochę dlatego, że jako osoba [sądząc po pisanych postach] nastawiona wrogo do wPiSywanego na siłę w polską wolnorynkową rzeczywistość socjalizmu po prostu nie lubi Janosika :roll:
ale to tylko moje domysły ;)





chociaż moim zdaniem, "mali, zakompleksieni ludzie" PZPR już wyprzedzili, teraz podążają świetlaną drogą wytyczoną przez NSDAP :cry:
no i PR-owcy znowu mają robotę....
..miejcie litość.. niedziela przecież...

mTom
05-11-2006, 14:43
Ponury, to naprawdę miłe co piszesz. :D

W kwestii formalnej, o służbowej obecności na forum, pisał do mnie niejaki Bogusław. Tak to jest jak się za szybko próbuje czytać wątek. Wtedy łatwo pomylić osoby, fakty... :wink:

ponury63
05-11-2006, 15:16
Ponury, to naprawdę miłe co piszesz. :D

W kwestii formalnej, o służbowej obecności na forum, pisał do mnie niejaki Bogusław. Tak to jest jak się za szybko próbuje czytać wątek. Wtedy łatwo pomylić osoby, fakty... :wink:
Czyżby to znaczyło, że imć lewakk mija się z prawdą ???
No wiecie co... zgroza... :o

Niby przykład idzie z góry, ale.... ale mimo to zgroza :-?

i jak teraz ufać lewakkowi ? no jak ??
świat mi się zawalił :cry:

lewakk
05-11-2006, 15:21
Ależ Ponury Sokratesy tak mają że świat widzą w alkoholowym widzie, to i nie dziw że nie widzą ciągłego wmawiania jakoby ktoś mtomowi pisał że jest to służbowo, gdy sam to od miesięcy wpisuje na forum..., poza tym akurat po Tobie obiektywności bym się nie spodziewał....., zobacz 2-3 ostatnie strony 99% treści o Bogusławie i co i nic....


Ponury i mtom mam nadzieję że macie poczucie uczciwości i dacie dowód jakoby Bogusław był tu służbowo, bo chyba wtedy ponury będzie musiał zareagować na pomówienie niezgodne z regulaminem.

lewakk
05-11-2006, 15:34
Ponury, to naprawdę miłe co piszesz. :D

W kwestii formalnej, o służbowej obecności na forum, pisał do mnie niejaki Bogusław. Tak to jest jak się za szybko próbuje czytać wątek. Wtedy łatwo pomylić osoby, fakty... :wink:

hehehehe, takiego kłamliwego tekstu to jeszcze nie widziałem..., ale na szczęście pamiętam że ktoś tu się jawnie do demnecji przyznał...

Oto wg Ponurego poniżej jest zwalczanie czarnego PR PIS...., jednak ten alkohol Sokratesom szkodzi... (nie mylić z Ponurym)

Przypominam że od dawna Bogusław prosi o zaprzestanie personalnych ataków.


:

Bogusław jako tuba PiS




Kowalski (nomen omen Bogusław :lol: ) - LPR, powiedzaiał:






Zauważcie, że forumowi PiS-owcy




Oto do czego prowadzi polityka rządu. Działacz PiS (jakby nie było inteligentny człowiek) musi wypisywać takie głupoty




Nadawałbyś się na rzecznika...




Bogusław jako rzecznik PiS...






Dobrze, że premier ma swojego rzecznika






Karty zostały odkryte? Nowy Platformers się nam objawił?




Po prostu facet, tak pływasz, że inaczej jak w punktach nie da się z Tobą rozmawiać. Nadawałbyś się na rzecznika prasowego jakiejś partii. 8)






Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow



Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D






PS. Bogusław, czy jesteś politykiem




W zasadzie, Boguś już nie muszę pytać czyś polityk.



mtom wielokrotnie był proszony o zaprzestanie wycieczek osobistych:


Nie wstydź się tego! Dropsiak :oops:



Panie mTom! :evil: Mógłbyś się pan powstrzymać od nieustannych wycieczek osobistych pod adresem każdego o odmiennym od pana zdaniu :evil: :evil:



To jest żałosne i głupie w pańskim wydaniu.







[b]Alternatywna koalicja większościowa?b]



Boicie sie powiedzieć?



P(o)S(o)L D - powtórka z 4 czerwca 1992 :lol:[/quote][/

Dropsiak
05-11-2006, 16:34
[
ooo ! znawca historii antycznej :) jak miło
najlepiej jak te cykute walnął, nie ? :lol: :lol:

....
:lol: :lol: :lol:
Też to sobie pomyslałam :D I jescze to, że zapewne dzisiejsi moralisci oraz posiadacze jedyne słusznej prawdy wspólczesnie równiez by Sokratesa oskarzyli o deprawacje młodziezy. Wszak on uczył myslenia a to myślący są dla ww niebezpieczni. Pewnie i na sokratesa byłaby jakas teczuszka, materialik, przeciek jakis. A może babcia w AL albo stryjenka w Lidze Kobiet Polskich :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A tak serio Ponury to daj spokój. Uznaj, że to taki lokalny folklor ku rozrywce zgromadzonych :lol: :lol: :lol: Niech sobie pisze jak lubi jako ktokolwiek. Może tyle ma jedynie w życiu radosci. A tu i tak juz nieomal nikt nie zwraca uwagi.
Pozdrawiam.
mozna poczytać :) (http://www.gazetawyborcza.pl/1,75516,3718492.html)

lewakk
05-11-2006, 17:20
O Dropsiak słusznie przypominasz bodajże mtom ostatnio się zajmował jednym z ojców polityków (nawet całą niedzielę) a wcześniej jedną mamusia, to chyba nie ma nic wspólnego z tematem wątku.....

co Do Sokratesa też masz rację zapewne zaraz najważniejsze i ponad wszystko byłyby taśmy (nie daj Boże z hobby butelkowym)...

Ponury chyba jednak jest uczciwy i obiektywny jako moderator a to chyba ma zobowiązania by ustalić czy kilkumiesięczne teksty o Bogusławie to pomówienia, demencja czy prawda mtoma....


Dropsiak jesteś potrzebna na forum zawsze dajesz tyle radości i śmiechu, nie tylko ja pamiętam że kiedyś dostałaś najwięcej :lol: w komentarzu swego pisania....

Dropsiak
05-11-2006, 18:00
Wiecie, byłam w końcu na filmie"Papiez który pozostał człowiekiem"? I widziałam wspomnianą juz wewątku reklamówkę , którą LPR podpina pod film.
Jak dla mnie cyniczne naduzycie.
Za to reakcja widzów świetna :)
Ludzie mysleli że to poczatek filmu /sceny płaczacych tłumów po smierci Papieza/ ale na widok napisu LPR sala gruchęła smiechem
Zdrowy odruch trzeba przyznac.
:D

ponury63
05-11-2006, 18:20
Ależ Ponury Sokratesy tak mają że świat widzą w alkoholowym widzie
o.. znasz Sokratesa (ów) ? :o :lol:
to ty musisz mieć coś ze dwa i pół tysiaca lat :o
e tam, chyba znowu kłamiesz :x
fuj :evil:



Ależ Ponury Sokratesy tak mają że świat widzą w alkoholowym widzie, to i nie dziw że nie widzą ciągłego wmawiania jakoby ktoś mtomowi pisał że jest to służbowo, gdy sam to od miesięcy wpisuje na forum..., poza tym akurat po Tobie obiektywności bym się nie spodziewał....., zobacz 2-3 ostatnie strony 99% treści o Bogusławie i co i nic....
wrzuciłem słowo służb* oraz po kolei obydwu autorów w wyszukiwarkę i prawda jest inna
co do stron, podejrzewam że masz jakąś specjalną wersję tego wątku ;)
znów łgarstwo
fuj :evil:

poza wszystkim Bogusław - jak sądzę - spokojnie potrafi się sam obronić :roll:
obrońca z urzędu zazwyczaj nie jest najlepszym rozwiązaniem ;)



Oto wg Ponurego poniżej jest zwalczanie czarnego PR PIS....
semantyka się kłania
demaskowanie to jeszcze nie zwalczanie ;)



Ponury i mtom mam nadzieję że macie poczucie uczciwości i dacie dowód jakoby Bogusław był tu służbowo, bo chyba wtedy ponury będzie musiał zareagować na pomówienie niezgodne z regulaminem.

Ponury chyba jednak jest uczciwy i obiektywny jako moderator a to chyba ma zobowiązania by ustalić czy kilkumiesięczne teksty o Bogusławie to pomówienia, demencja czy prawda mtoma....
co w takim razie powiedzieć o większości tekstów imć lewakka ? :-?

poza tym mylisz mnie, w tym dziale Edzia jest moderatorem
więc do Niej proponuję swe pretensje kierować [sorry Edzia ;)]

a w ogóle to sprawa pomiędzy dwoma panami
jak zechcą powołać komisję śledczą, to pewnie nam to zakomunikują sami pismem okólnym
ewentualnie pójdą na skargę do Admina :D





zapewne dzisiejsi moralisci oraz posiadacze jedyne słusznej prawdy wspólczesnie równiez by Sokratesa oskarzyli o deprawacje młodziezy. Wszak on uczył myslenia a to myślący są dla ww niebezpieczni.
to jest główny [o ile nie jedyny powód] dla którego zgodziłem się na ten dopisek przy moim skromnym nicku :D
o tę deprawację młodzieży mi chodzi oczywiście ;)
a i rządek chętnych z pucharkiem już czeka :lol:



A tak serio Ponury to daj spokój. Uznaj, że to taki lokalny folklor ku rozrywce zgromadzonych :lol: :lol: :lol: Niech sobie pisze jak lubi jako ktokolwiek. Może tyle ma jedynie w życiu radosci.
ależ ja jestem całym sercem za tym by tu był !
inaczej wątek umrze :(



A tu i tak juz nieomal nikt nie zwraca uwagi.
moze stąd własnie wynika ta nadaktywność :roll:
każden jeden lubi być doceniony, ludzka rzecz, rozumiem to

Dropsiak
05-11-2006, 18:29
....


zapewne dzisiejsi moralisci oraz posiadacze jedyne słusznej prawdy wspólczesnie równiez by Sokratesa oskarzyli o deprawacje młodziezy. Wszak on uczył myslenia a to myślący są dla ww niebezpieczni.
to jest główny [o ile nie jedyny powód] dla którego zgodziłem się na ten dopisek przy moim skromnym nicku :D
o tę deprawację młodzieży mi chodzi oczywiście ;)
a i rządek chętnych z pucharkiem już czeka :lol:



Ale za to po spełnieniu pucharka :D ha.....:)... sława, pomniki, miejsce w podręcznikach...... A o moralistach historia wspomina jedynie w kontekscie owego pucharu. Na dłuzszą metę to jednak optymistyczne :wink:
historia magistra vitae est

ponury63
05-11-2006, 18:57
Ale za to po spełnieniu pucharka :D ha.....:)... sława, pomniki, miejsce w podręcznikach......
ha ! umierać też trzeba umieć :lol:

ciekawe, czy zgrabne "no to cyk !" etymologicznie ma związek z tym pucharkiem wlaśnie :roll: ;)

mTom
05-11-2006, 19:54
poza wszystkim Bogusław - jak sądzę - spokojnie potrafi się sam obronić :roll:
obrońca z urzędu zazwyczaj nie jest najlepszym rozwiązaniem ;)

To z Bogusławem jest już tak źle, że potrzebuje tak wspaniałego adwokata? :wink:
Zresztą, ja do niego nic nie mam. Po prostu spokojnie sobie dyskutujemy. Tylko czasami komuś puszczają nerwy:


Wto, 10 Październik 2006 11:56
(...) Lecz mimo to powiem ci, że jesteś wyjątkowy sk........
Ale przecież nie jesteśmy małostkowi... 8)

Mały
05-11-2006, 20:12
Nie zastanawiałem się....

JOW-y tak. Ale czy teraz?
I co dalej?
Każdy sobie rzepkę skrobie?
Wydaje mi się, że musi być do tego dobrze wykształcona klasa średnia.

Mandat może sobie kupić bogatszy, efektowniejszą kampanią wyborczą
lub tak jak w Krynicy Morskiej.
Facet sobie policzył ile głosów mu potrzeba by zostać wójtem (?) i tylu zarejestrował głosujacych z zewnątrz........
Wystarczy skrzyknąć bliższą i dalszą rodzinę...

2000 głosów na posła to cholernie mało. Ale to jest cena demokracji.
Przy spadającej frekwencji to może być niedługo bardzo wiele.

"Podziękowania" za ten stan rzeczy należą się, według mnie nieodmiennie, mediom.
Właśnie tak jest w gminie Wejherowo...

Jerzysio
05-11-2006, 20:14
...no cuuuuuuuuuuuuuuuussssssssssssssssssssssssssssszzzz zzzzzz

przykład idzie z góry, skoro jedni to:
warchoły, a drudzy chamy, to dlaczego dziwić się ww....

Nieprawdaż !??
J

Mały
05-11-2006, 20:18
Bogusław daj sobie spokój, tu sokratesami są ponurzy ludzie, nic się nie zmienia sokrates też za dużo pił to i rzeczywistości nie widział....
kolejna strona tylko i wyłącznie o Bogusławie, nawet taki Dropsiak co zawsze zaczyna oceny innych od siebie.....

Bogusław rzekniesz słowo o nich będą krzyczeć ze personalnie piszesz, a jak oni w koło Bogusław to Bogusław tamto to jest OK



P.s. Do mogeratora Ponurego jak ma się do regulaminu to że mtom od kilku miesięcy wmawia innym że są tu słuzbowo, czyli pisze nie na temat wątku?????



p.s.2 Jak to wszystko czytam to nie dziwię się że PO przegrało podwójnie wybory
Zapytam ponownie : jak to byo z personalnymi wycieczkami od których odżegnuje się niejaki L??? ;-)

Mały
05-11-2006, 20:26
Jeszcze co do oczerniania... większość owych tekstów była zadana jako pytanie, ale niektórzy widzą w tym nieomylne przyznanie przynależności do grupy...zreszta po tekstach w których Lewakk i Boguslaw bronią pisiorów niczym Rejtan raczej trudno mieć inne zdanie nie?
A może Panowie zaptrzeczycie temu?To byłoby już jawne kłamstwo, że nie wspomnę o manipulacji... ;-)

lewakk
05-11-2006, 20:58
Sokratesów nie ma dziś??? :o :o :o :o

Ponury ależ ja znam jednego zbieracza tytułów, chyba to lubi bo skromny jest, więc nie musisz mi zarzucać kłamstwa...

co do służb.... jeszcze zapewne obiektywnie powiedz kto pierwszy zaczął i ile razy to napisał....

Ja tylko zadam pytanie mtomowi i ponuremu, czy to prawda że Bogusław jest politykiem, działaczem PIS i jest tu słuzbowo...., uczciwa odpowiedź chyba nie szkodzi... no chyba panowie nie pomawiają, sokratesom to nie przystoi, nawet przy butelce....

lewakk
05-11-2006, 21:16
Mały oczywiście masz rację.... ale chyba zapominasz dodać prawdy o drugiej stronie medalu....

PIS jest non stop atakowane na poziomie "małpiego rozumu" ileż jadu, ileż merytorki na poziomie wzrostu, urody prezydentowej, wanien, rodziców Kaczyńskich czy Giertycha, wzniosłych obron demokacji pod sztandarem Begerowej...... panuje tu jęzk Niesiołowskiego..... w zasadzie ten wątek to doskonałe studium dlaczego PO nie wygrało wyborów, których PIS nie miał prawa wygrać, to własnie zasługa "małpiego rozumu".... i chyba tylko cieszyć się że PIS ma przeciwnika pokroju mtoma, Dropsiaka, Sokratesa butelkesa i itd

Rządy należy krytykować ale racjonalnie....

lewakk
05-11-2006, 21:18
...no cuuuuuuuuuuuuuuuussssssssssssssssssssssssssssszzzz zzzzzz

przykład idzie z góry, skoro jedni to:
warchoły, a drudzy chamy, to dlaczego dziwić się ww....

Nieprawdaż !??
J

Prawda, a po drugiej stronie gwałciciele 16 latek toż ludzie z zasadami...

mTom
06-11-2006, 08:47
Fundacja Batorego przeprowadziła monitoring mediów:

Jak wynika z pierwszych dwóch tygodni obserwacji, w programach informacyjnych ogólnopolskich kanałów Telewizji Polskiej - TVP1 i TVP2 najwięcej czasu poświęcono PiS (odpowiednio TVP1 - 60% i TVP2 - 58% czasu antenowego). PO poświęcono odpowiednio: 23% i 43% czasu, LPR - 27% i 41%, Samoobronie - 17% i 20%, SLD - 9% i 33%. Fundacja podkreśla, że liczby nie sumują się do 100%, ponieważ "kategorie nie są rozłączne - jeden materiał mógł odnosić się do kilku partii i wtedy był zaliczany do sumy każdej partii, której dotyczył".

Te wredne media, to wszystko ich wina! :wink:

Mały, a niech sobie bronią tego PiS-u. Przecież Kaczyńscy też mają sukcesy. Trzeba tylko umiejętnie i błyskotliwie oraz inteligentnie te sukcesy przedstawić. 8)

dobrzykowice
06-11-2006, 09:52
Mały, a niech sobie bronią tego PiS-u. Przecież Kaczyńscy też mają sukcesy. Trzeba tylko umiejętnie i błyskotliwie oraz inteligentnie te sukcesy przedstawić. 8)


mają ? a jakie ? :)

mTom
06-11-2006, 11:10
Nie mam zamiaru nikomu odbierać chleba. :lol: :lol: :lol: :lol:

Dropsiak
06-11-2006, 14:26
:cry: Do połowy grudnia mają być znane nowe cenniki dystrybutorów prądu. Obecnie ceny energii elektrycznej w Polsce są wyższe niż w niektórych krajach UE, np. Wielkiej Brytanii, Finlandii, nie mówiąc o Estonii i Litwie. Mimo to energetyka poważnie zastanawia się nad podwyżką.

Jak wynika z publikowanego przez "Puls Biznesu" najnowszego zestawienia cen energii elektrycznej w Europie, Polska plasuje się w środku tabeli z ceną 9,23 euro za 100 kWh prądu (bez podatku) i 11,90 euro (z podatkiem).....
http://biznes.interia.pl/news?inf=813407

mTom
06-11-2006, 14:38
Nic dodać, nic ująć. Niech mi tu nikt nie wmawia, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Mamy kupę spraw do nadrobienia.
Zwróćcie uwagę, że mamy najwyższe na świecie zsumowane podatki. Co państwo nam daje w zamian? Jedynie darmową rozrywkę.

Bank Światowy: Polska wciąż bez reform

Świat pędzi do przodu, my stoimy w miejscu - tyle wynika z najnowszego raportu Banku Światowego na temat prowadzenia biznesu w 175 krajach. Polska spadła w nim z 74. na 75. pozycję.

W reformach gospodarki wyprzedziły nas m.in. Gruzja, Rumunia i Chiny. - Ale za reformy wzięły się też skostniałe do niedawna państwa tzw. starej UE, jak Francja. Dlatego skoczyły w rankingu. Polska, stojąc w miejscu, cofa się - przyznaje Jacek Wojciechowicz, polski ekspert Banku Światowego.

Nawet fatalnie

Raporty "Doing Business" powstają w oparciu o jednakowe we wszystkich państwach kryteria. Eksperci co roku oceniają regulacje prawne pod względem ich wpływu na aktywność biznesową. Chodzi m.in. o prawo pracy, możliwości pozyskania kredytu, ochronę inwestorów, podatki, przepisy upadłościowe, łatwość zakładania i zamykania firmy. Pełna analiza za rok 2005 ma zostać przedstawiona w tym tygodniu, dotarliśmy jednak do jej podstawowych wyników.

- Niestety, nie wyglądają dla nas dobrze. A w kilku dziedzinach nawet fatalnie - komentuje Jacek Wojciechowicz. I wymienia największe bariery:

* Dostęp do uzyskiwania kredytu - to jedna z największych barier dla przedsiębiorstw.

* Rejestracja własności. Czas rejestracji prawa własności w Polsce to 197 dni, w państwach starej Unii - 15 dni, na Słowacji - 17 dni, a w Norwegii - 1 dzień.

* Czas egzekucji zobowiązań - w stosunku do 2004 r. zmniejszył się z 1000 dni do... 980, to wciąż ogon Europy. W Holandii ściąganie należności od złożenia wniosku, przez proces, do egzekucji trwa 48 dni, a w Estonii - 150.

* Wysokie podatki - zsumowane wszystkie obciążenia podatkowe w Polsce wynoszą 55,6 proc. wynagrodzeń i są wyższe nawet od szwedzkich, niemieckich i francuskich, na Słowacji sięgają 39,5 proc., a na Łotwie - 38,7.

* Ogromna liczba płatności podatkowych w ciągu roku - 43 (na Słowacji - 31, w Czechach - 14, a w Hongkongu - 1).

Ale z jaskółkami

Z punktu widzenia ułatwień dla przedsiębiorczości najlepszą gospodarką jest Singapur. Dalej - Nowa Zelandia, USA, Kanada, Hongkong i Wielka Brytania. W latach 2004-05 najszybciej reformowały się m.in. Gruzja i Rumunia, ale też takie państwa, jak Chiny, Gwatemala i Ghana. Najwyżej spośród nowych członków UE sklasyfikowano Litwę (16. miejsce), tuż za nią jest Estonia.

Raport pokazuje też zupełnie praktyczny wymiar prowadzenia interesów w konkretnych państwach. Przykład? Czas potrzebny na zbudowanie magazynu. W Polsce to 322 dni, na Słowacji - 272, na Litwie - 151 a w tylko Finlandii - 57.

- W zamyśle BŚ raport ma być inspiracją do zmian. Przedstawiamy go najważniejszym władzom państwowym. Analizę dostają ministrowie, parlamentarzyści. I przynajmniej na niektórych płaszczyznach widać jaskółki pozytywnych zmian - ocenia Jacek Wojciechowicz.

Takim przykładem mają być zmiany wprowadzane przez Ministerstwo Sprawiedliwości dotyczące m.in. komorników. Dziś na odzyskanie długu w Polsce przedsiębiorcy czekają średnio blisko 1000 dni. To dłużej niż w Albanii i Kazachstanie. - Spotkałem się z przypadkami, w których komornik nie potrafił wyegzekwować długu od firmy, która właśnie wyleasingowała samochody. Ryzyko nieściągalnych należności trzeba sobie wliczyć w koszty. To blokuje rozwój - podkreślał w rozmowie z nami Krzysztof Adamek, prezes LCS Logisitcs (finalista konkursu "Przedsiębiorca roku").

Co zmienia ministerstwo? - To działania w kilku sferach. Przyspieszymy działania sądów. Ale wyrok to połowa sukcesu, potem jest egzekucja. Otworzymy więc drogę do zawodu komornika. Komorników będzie więc więcej, w niektórych regionach ich liczba może się nawet potroić. Zdecyduje o tym rynek - tłumaczył nam wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Józefowicz.

Zmiany proponowane przez MF (m.in. przyspieszenie i uproszczenie postępowania sądowego w sprawach gospodarczych, rozszerzenie uprawnień tzw. referendarza sądowego, który ma odciążyć sędziów, informatyzacja sądów) są m.in. efektem konsultacji z Bankiem Światowym.

lewakk
06-11-2006, 21:37
ten wątek jest doskonałym studium dlaczego PIS wygrało wbor i może jeszcze nie jedne wygra...., kilka osób tu ciężko na chleb pracuje by PIS wygrał..., swoim codziennym bezmślnm szkalowaniem, smutni ludzie, szalikowcy, "małpi rozum".... krytykowac należy ale konstruktwnie....

i to nie moje zdanie wielu komentatorów trak widzi wygrane PIS nie e PIS jest lepszy, że ma lepszy program, łądniejszych politków, że prowadzi zdecydowanie prowadzi w rankingach.... po prostu ludzie mają dość języka Niesiołowskiego (patrz to forum)

powtórzę:
Krytyka małpiego rozumu.


O takich bowiem przeciwnikach, jakich mają Kaczyńscy, każdy polityk może tylko marzyć. Nie chce mi się mnożyć przykładów skrajnej nierzetelności w komentowaniu spraw publicznych, a niekiedy nawet w informowaniu o nich, stosowaniu podwójnej miary wobec politycznych przeciwników i sojuszników, emocjonalnych manipulacji. Robiłem to już kilkakrotnie i mógłbym oczywiście listę znacznie wydłużyć, bo niemal każdy dzień przynosi nowe exempla, ale ich gromadzenie to praca mało satysfakcjonująca. Dość stwierdzić, że codziennie na licznych lamach i w mediach elektronicznych kipi histeryczna nienawiść do „Kaczorów" granicząca z obsesją. Krytykowane jest wszystko, co tylko z ich strony płynie, niekiedy w taki sposób, że na jednym oddechu używa się argumentów logicznie sprzecznych. A największymi, niewybaczalnymi grzechami nowej władzy są oczywiście bliźniactwo, uroda pani prezydentowej oraz sugerowane podobieństwo do PRL, zwłaszcza w jego wydaniu gomułkowskim. (NA FORUM WAŻNY JEST JESZCZE WZROST)
...................
Ale w antykaczyńskim dyskursie nawet rozsądny zarzut z reguły funkcjonuje na zasadach nadających mu zabarwienie groteskowe. Natychmiast zostaje wyolbrzymiony do granic absurdu i poza nie.
Naciągnięcie prawa okrzykiwane jest jego podeptaniem. Zmiana ustawy niech by i dyskusyjna zamachem na wolność i demokrację. Dyplomatyczna niezręczność urasta do rangi wykluczenia nas ze wspólnoty cywilizowanych państw, a wątpliwa nominacja personalna daje asumpt do ogłaszania, jeśli nie końca świata, to końca Polski na pewno.
Mnogość i emocjonalna siła zarzutów są tak wielkie, że przestają one właściwie funkcjonować jako konkretne sprawy każda z osobna, a składają się na jeden wielki obraz rządów PiS jako nędzy i rozpaczy. Tym samym stwierdzenie, że są to rządy straszne, zgubne dla Polski i w ogóle, staje się aksjomatem. W dobrym towarzystwie po prostu nie trzeba go udo¬wadniać. Wszyscy ludzie „na pewnym poziomie" wiedzą, że to, co się dzieje, to „jakiś straszny obłęd", „tragedia" i „niszczenie przez uliczny motłoch wszelkich wartości i autorytetów". Wszyscy oni „nie mogą na to patrzeć" i jak widzą, co się dzieje, to po raz pierwszy w życiu poważnie rozważają wyjazd z kraju". Codziennie oznajmiają tak w mediach sławni artyści, naukowcy i inne autorytety. Gdy ktoś w towarzystwie „na pewnym poziomie" zapyta, ale co właściwie takiego złego Kaczyńscy konkretnie zrobili, zostanie po prostu w mniej lub bardziej dosłowny sposób wyrzucony za drzwi. Tym bardziej że na tak zadane pytanie nieje¬den zajadły wróg Kaczyńskich nie umiałby odpowiedzieć. Niechęć do nich jest dla niego tak oczywista, że nie potrzebu¬je uzasadnienia.
...............
Wspólnota potrzebuje wroga. Takim wrogiem są oczywiście Kaczyńscy Jest nim Giertych, o dziwo, w stosunkowo najmniejszym stopniu Lepper, który w przeciwieństwie do pozostałych liderów koalicji potrafi zręcznie schodzić; najwygodniejszej dla przeciwników lini ataku. Ale tacy wrogowie nie wystarczają. Wspólnota musi się określić wobec jakiejś liczniejszej grupy. Są nią jak ujął to nieoceniony Stefan Niesiołowski - „straszni ludzie". (STEFAN TO ULUBIENIEC KILKU OSÓB NA FORUM) „Straszni ludzie" to oczywiście wykonujący polecenia rządzących posłowie, urzędnicy, członkowie ich partii (ma się rozumieć geszefciarze i karierowicze). Ale przede wszystkim to jakaś trudna do zdefiniowania ciemna tłuszcza, którą Kaczyńskim udało się zagospodarować i poprowadzić przeciwko elitom.
..............
„Straszni ludzie" to oczywiście także „mohery", ulubiony cel kpin. (A JAKŻE NA FORUM TO STAŁY TEMAT) A także „buraki" - symbolicznie użyte w manifestacjach przeciwko wejściu do rządu Leppera. Jednocześnie antykaczyzm coraz chętniej używa argumentu doskonale ze swymi komentarzami do sondaży sprzecznego, dyskredytując zwolenników IV Rzeczypospolitej oskarżeniem, że są młodzi.
...............
Kiedy Unia Demokratyczna dostawała w wyborach o wiele mniej głosów, niż się dostać spodziewała, i kiedy potem Unia Wolności została przez wyborców zmieciona ze sceny politycznej na rzecz jawiącej się wtedy jako partia młodych technokratów Platformy Obywatelskiej, we wszystkich komentarzach powtarzały się stwierdzenia, iż partia ta zapłaciła za wizerunek przemądrzałych pyszałków, którzy wszystko wiedzą lepiej. Poważnie mówiąc, sądzę, że coś podobnego grozi dziś Platformie Obywatelskiej, która też postrzegana jest jako część zjawiska, na które nie ma wpływu. Bo przecież jej gesty świadczące o współodpowiedzialności za państwo i uszanowaniu dla wspólnoty solidarnościowych korzeni - jak głosowanie za powołaniem CBA i lustracją - giną w ogólnym jazgocie o niszczeniu państwa i autorytetów przez prowincję i nieodpowiedzialną młódź. Bo partia postrzegana jest nie przez swoje dokumenty programowe, ale poprzez występy w mediach - a media wolą zapraszać malowniczego w swym szaleństwie Niesiołowskiego niż Gowina czy Śpiewaka. Bo wreszcie w samej partii zwycięża przekonanie, że trzeba być opozycją „wyrazistą", to znaczy: walić na odlew przy każdej możliwej okazji. W efekcie przekonuje się wyborców, że skoro „Kaczory" takie straszne, to nie ma co głosować na tych, którzy różnią się od nich ledwie niuansami, ale na wyrazistą antytezę - postkomunistów. Tak właśnie zdołało urobić „dobre towarzystwo" wyborców w pierwszej połowie lat 90., ale nikt nie wyciągnął z tego oczywistych wniosków.
Nie wiem zresztą, czy w ogóle może być inaczej. Histeria raz rozpętana dalej rządzi się swoimi prawami, nikt nad nią nie panuje - nie wiadomo nawet, do kogo kierować przestrogi. A histeria antypisowska jest faktem. Można powiedzieć, że zamiast antypisowskiego spora część naszej elity dostała na punkcie Kaczyńskich i rządzącej koalicji małpiego rozumu.

Rafał Ziemkiewicz

Czyżby Pan Rafał i nasze forum czytywał???

dobrzykowice
06-11-2006, 23:51
idź chłopie spać, do żony a nie spamujesz po nocy

mTom
07-11-2006, 08:10
Inicjatywa braci Kaczyńskich, by stworzyć europejską armię z prawdziwego zdarzenia, jest warta dyskusji. Szkoda, że może zostać utopiona przez banalną, dyplomatyczną nieroztropność.

Po pierwsze, nie można zgłaszać podobnych propozycji, nie wiedząc do końca, jaka będzie reakcja adresata. Polityczne oferty tak dużego kalibru powinny być najpierw omawiane ze szczegółami przez niższych rangą urzędników - po to, by zdobyć sojusznika dla swojej idei i by nie zaskakiwać partnerów niekonwencjonalnymi poglądami.

Po drugie, wysyłanie w tej sprawie różnych sygnałów przez premiera i prezydenta RP jest mało profesjonalne. Albo się rozmawiało z panią Merkel o euroarmii, albo się nie rozmawiało. Tertium non datur.

Jak sądzicie, który z braci Kaczyńskich tym razem mija się z prawdą?

Dropsiak
07-11-2006, 08:20
Tiy wśtletny plowokatorze!!! :lol: :lol: :lol: Wstydź sie!!! :)
Oczywiscie, że zaden sie nie mija. Jak juz to gdzies było semantyczne naduzycie ewentualnie to wina dziennikarzy albo też ktos czegos nie zrozumiał lub niedosłyszał. Normalnie łze elita.
:evil: :wink:

Tomasz M.
07-11-2006, 08:21
Moja teoria jest taka, że do Berlina pojechał Lech zamiast Jarosława i stąd to całe zamieszanie :wink:

mTom
07-11-2006, 10:20
A co powiecie na tego typu stawianie sprawy? Dla mnie szok.

Prosto z tunelu premier pojechał na teren Międzynarodowych Targów Katowickich, gdzie 28 stycznia zawaliła się największa hala firmy. W gruzach zginęło 65 osób, ponad 140 zostało rannych. Kaczyński złożył wieniec i zapalił znicz przy obelisku upamiętniającym tragedię.

- Towarzyszy mi smutek - 65 osób straciło życie bez powodu. Trzeba jednak pamiętać o przyczynach tej tragedii - to pogoń za zyskiem za wszelką cenę, bez liczenia się z kimkolwiek, z czymkolwiek - mówił premier i dodał: - Polska byłaby dzisiaj dużo bogatsza, gdybyśmy w 1990 r. zdecydowali się na budowanie nowego, dobrego państwa, a nie kontynuowali w istocie kompletnie chore państwo komunistyczne, kompletnie chory aparat państwowy PRL-u, do którego dodano procedury demokratyczne i swobody demokratyczne. To nas bardzo kosztowało, a to miejsce pokazuje, że kosztowało bezpośrednio najwięcej, ile może kosztować, bo nic nie jest bardziej wartościowe niż ludzkie życie.

Urszula Sajnóg, która została ranna w katastrofie, jest zaskoczona wypowiedzią premiera. - Upolitycznianie tej tragedii jest nie potrzebne. Premier próbuje skierować kamery na siebie, a lepiej skupić się na pomocy ofiarom - mówi.

Tomasz M.
07-11-2006, 10:36
Częste kontakty z Romanem G. najwidoczniej nie pozostały bez wpływu na stan umysłowy p.Premiera. Taka wypowiedź byłaby jak najbardziej w stylu wicepremiera.

ponury63
07-11-2006, 10:44
A co powiecie na tego typu stawianie sprawy? Dla mnie szok.
U mnie nie szok, trzeba to nazwać wprost - to jest łajdactwo.

Dziwne, że nie powiedział wprost, że zawaleniu się hali jest winna PO :evil: :evil:


Co do Ziemkiewicza, nie wierzę w bezstronność kogoś, kto dostał u Wildsteina czas na gadające głowy w piątkowym prime time w - było nie było - publicznej [przynajmniej z nazwy] TV.
Felietony coraz bardziej tłuste od wazeliny, bleeee. Mam nadzieję, że mu smakuje to, w co włazi ;) :lol:

Nie można jednak zapominać, że to autor powieści z gatunku science fiction.
To jednak sporo tłumaczy, w końcu w poszukiwaniu tematu można wiele... ;)

mTom
07-11-2006, 19:42
Jedna zagadka się wyjaśniła. W sprawie armii europejskiej premier i prezydent przedstawiali różne wersje wydarzeń, bo... ostatnio mało ze sobą przebywają i rozmawiają (sic!). Po prostu nie ugodnili oficjalnej wersji. :wink:

Dla mnie oczywistym jest, że UE potrzebuje sił szybkiego reagowania. Smutne jest natomiast to, że o propozycjach naszych włodarzy dowiaduję się z zagranicznej prasy oraz to, że nie przeprowadzono w tym temacie nawet minidebaty społecznej. Wyraźnie widać, gdzie nas władza ma...

lewakk
07-11-2006, 21:23
A co powiecie na tego typu stawianie sprawy? Dla mnie szok.
U mnie nie szok, trzeba to nazwać wprost - to jest łajdactwo.

Dziwne, że nie powiedział wprost, że zawaleniu się hali jest winna PO :evil: :evil:


Co do Ziemkiewicza, nie wierzę w bezstronność kogoś, kto dostał u Wildsteina czas na gadające głowy w piątkowym prime time w - było nie było - publicznej [przynajmniej z nazwy] TV.
Felietony coraz bardziej tłuste od wazeliny, bleeee. Mam nadzieję, że mu smakuje to, w co włazi ;) :lol:
Nie można jednak zapominać, że to autor powieści z gatunku science fiction.
To jednak sporo tłumaczy, w końcu w poszukiwaniu tematu można wiele... ;)



Oczywiście cokolwiek zrobią i tak wszystkiemu winni są Kaczyńscy, mantra małpiego rozumu trwa... przypomnijmy gdy była tragedia Kaczyńscy nie pojechali a pojechał DORN, krzyk że nie pojechali, szok, Kaczyński pojechał krzyk że pojechał...... 8) 8)


Brawo ponury, poziom artystyczny, merytoryczny i kulturalny godny kogoś kto kocha zbierać tytuły....., ale uważaj taki Dropsiak czy Majka którym nawet malutkie brzydkie słowo czy u Lewakka czy Bogusława się nie podoba, mogą zareagować a one są obiektywne..... :lol: :lol:

Swoją drogą kogo obchodzi w co bawi się i co robi z wazeliną Sokrates po opróznieniu kolejnej butelki :o :o :o :o :o

ponury63
07-11-2006, 21:36
pisz, pisz ;)

obiektywnie rzecz biorąc masz bardzo ciekawy tok rozumowania :lol:


do śledzących wątek z zaciekawieniem:
to nie może być prawda, mówcie co chcecie, ale AŻ TAKI to PiS nie jest !!! :D :P 8)

lewakk
07-11-2006, 22:00
idź chłopie spać, do żony a nie spamujesz po nocy

wtorek, 7 listopad, 01.51 w nocy..... to trzeba naprawdę robić wszystko by żony nie wiedzieć a siedzieć na forum i politkować... ale niektórzy sa chorz na politykę całą dobę.....

mTom
08-11-2006, 07:33
Jakoś tak w tej pogoni za agencikami czy też w szale ujawniania kolejnych notatek ministerialnych nikt ze zwolenników rządu nie pochylił się nad sprawami ważnymi dla przeciętnego Kowalskiego. Przypomnę więc największe bariery:

* Dostęp do uzyskiwania kredytu - to jedna z największych barier dla przedsiębiorstw.

* Rejestracja własności. Czas rejestracji prawa własności w Polsce to 197 dni, w państwach starej Unii - 15 dni, na Słowacji - 17 dni, a w Norwegii - 1 dzień.

* Czas egzekucji zobowiązań - w stosunku do 2004 r. zmniejszył się z 1000 dni do... 980, to wciąż ogon Europy. W Holandii ściąganie należności od złożenia wniosku, przez proces, do egzekucji trwa 48 dni, a w Estonii - 150.

* Wysokie podatki - zsumowane wszystkie obciążenia podatkowe w Polsce wynoszą 55,6 proc. wynagrodzeń i są wyższe nawet od szwedzkich, niemieckich i francuskich, na Słowacji sięgają 39,5 proc., a na Łotwie - 38,7.

* Ogromna liczba płatności podatkowych w ciągu roku - 43 (na Słowacji - 31, w Czechach - 14, a w Hongkongu - 1).

Niestety, Kaczyński ma inne priorytety.

boguslaw
08-11-2006, 08:19
Powtarzasz się.
Bałeś się, że nikt nie zauważy?

Poprzednie ekipy między innymi obecne w PO przechrzty doprowadziły do korupcjogennego stanu państwa, niewydolności jego struktur, wprowadzenia masy podatków, trudności z wyegzekwowaniem prawa.

Między innymi utworzenie ABW zmieniło klimat do popełniania korupcji.
Polska podniosła się za Kaczyńskiego o 9 pozycji w górę na liście państw skorumpowanych.

Dotychczas tonęła i tonęła.
W bagnie protekcjonizmow i w bagnie korupcji.
Po raz pierwszy od początków wolnego państwa wskaźnik korupcji zmniejszył się i to zmniejszył się bardzo wyraźnie.

Kończy się proces elektronizacji ksiąg wieczystych, gminy będą przymuszone sankcjami do szybkiego stworzenia planów zagospodarowania przestrzennego.

Jest zdecydowanie coraz lepiej i żadne histeryczne wykrzywkiwanie na każdy możliwy temat faktu tego nie zmieni.

mTom
08-11-2006, 08:26
Poprzednie ekipy między innymi obecne w PO przechrzty doprowadziły do korupcjogennego stanu państwa, niewydolności jego struktur, wprowadzenia masy podatków, trudności z wyegzekwowaniem prawa.
Giertych stwierdził, że obecne PiS, to byłe AWS i UW. Wierzyć mu?


Między innymi utworzenie ABW zmieniło klimat do popełniania korupcji.
Polska podniosła się za Kaczyńskiego o 9 pozycji w górę na liście państw skorumpowanych.
Poproszę o materiał źródłowy.



Dotychczas tonęła i tonęła.
W bagnie protekcjonizmow i w bagnie korupcji.
Po raz pierwszy od początków wolnego państwa wskaźnik korupcji zmniejszył się i to zmniejszył się bardzo wyraźnie.

Kończy się proces elektronizacji ksiąg wieczystych, gminy będą przymuszone sankcjami do szybkiego stworzenia planów zagospodarowania przestrzennego.

Jest zdecydowanie coraz lepiej i żadne histeryczne wykrzywkiwanie na każdy możliwy temat faktu tego nie zmieni.
Póki co, to ty histerycznie wykrzykujesz. Mnie nazwałeś sk... i stwierdziłeś, że jestem na forum służbowo. A przeprosin jak nie było tak nie ma.
Będą?

mTom
08-11-2006, 08:27
Puls biznesu, nic dodać nic ująć:

Zasłużone podziękowania

Ministerstwo pracy poinformowało wczoraj, że stopa bezrobocia w październiku spadła do 14,9 proc. Mimo stałego i zauważalnego w ostatnich miesiącach spadku bezrobocia rząd nie ma powodów do dumy. Bo na ten spadek zapracował w znikomym stopniu. Komu więc należy przypisać zasługę? Na to pytanie pośrednio odpowiedział prezydent Lech Kaczyński, który podczas swojej wczorajszej wizyty w Wielkiej Brytanii podziękował brytyjskiemu premierowi za otwarcie rynku pracy dla Polaków.

Spadek bezrobocia zawdzięczamy oczywiście nie tylko otwarciu rynków pracy w kilku krajach UE, ale też dobrej koniunkturze gospodarczej, która sprawia, że przedsiębiorcy raczej zatrudniają nowych pracowników, niż redukują zatrudnienie. Wpływu emigracji zarobkowej na bezrobocie nie można jednak lekceważyć, bo kolejne branże meldują o trudnościach w znalezieniu pracowników. Mniejsza stopa bezrobocia i to, że ludzie — chociaż za granicą — ale jednak mogą znaleźć pracę, cieszy. To jednak radość na krótką metę, bo prędzej czy później odpływ pracowników (a dodajmy, że wyjeżdżają raczej ci wykwalifikowani) odbije się negatywnie na gospodarce. Lepiej, by mogli znaleźć pracę w kraju.

I tu zaczyna się kłopot, bo politycy najwyraźniej nie wiedzą albo może raczej nie chcą wiedzieć, co z tym fantem zrobić. Nie chodzi zresztą tylko o rząd — np. Platforma Obywatelska znowu odgrzała swój pomysł pakietu startowego dla młodych pracowników. Ma on skłonić wchodzących na rynek pracy, by zatrudniali się w kraju, a nie za granicą. Jak to osiągnąć? Tak jak zwykle: ulgami, odpisami, umorzeniami i preferencjami. My po raz setny, a może i tysięczny możemy podpowiedzieć inny, chyba prostszy sposób. Zamiast preferencji dla niektórych zastanówmy się nad ułatwieniami dla wszystkich przedsiębiorców i zatrudnionych. Obniżmy koszty pracy, zmniejszmy biurokrację, uprośćmy i obniżmy podatki. Oczywiście to nie jest łatwe i nie będzie można błysnąć w mediach pakietem startowym lub innym programem o równie chwytliwej nazwie, ale na dłuższą metę się opłaca. Chęci do takich działań nie widać jednak i po stronie rządu, i po stronie opozycji. Bo i po co. Bezrobocie i tak spada. Wystarczy tylko podziękować jeszcze paru premierom.

Jest po prostu super... :D

boguslaw
08-11-2006, 09:03
Ja Cię mTom przeproszę, jak zmienię opinię o Tobie i jak to Ty mnie najpierw sto razy przeprosisz.
.
Taka jest mniej więcej proporcja tego co Ty powiedziałeś nieprawdziwego i złego pod moim adresem.Zresztą z mojej strony słowo "przepraszam" już padło. Przeszukaj sobie wątek

Jeśli nie jesteś na forum służbowo, to jak wytlumaczysz fakt, że jesteś w wątku od rana do wieczora przez całe miesiące?
Jesteś przykuty do komputera?
Jesteś na bezrobociu?

Twoje przeklamania i manipulacje stają się coraz bardziej prymitywne.
Szkoda czasu by się do nich odnosić.

mTom
08-11-2006, 10:03
Ja Cię mTom przeproszę, jak zmienię opinię o Tobie i jak to Ty mnie najpierw sto razy przeprosisz.
.
Taka jest mniej więcej proporcja tego co Ty powiedziałeś nieprawdziwego i złego pod moim adresem.Zresztą z mojej strony słowo "przepraszam" już padło. Przeszukaj sobie wątek
Przepraszałeś ogólnie, ale tylko mnie nazwałeś sk....
A za co ja mam Ciebie przepraszać? Konkretnie.


Jeśli nie jesteś na forum służbowo, to jak wytlumaczysz fakt, że jesteś w wątku od rana do wieczora przez całe miesiące?
Jesteś przykuty do komputera?
Jesteś na bezrobociu?
To już moja sprawa. Widzę, żeś wścibski, każdemu chcesz do garów zaglądać. Mam dać przykłady czy sam sobie znajdziesz?
Oczekuję dowodów, że jestem na forum służbowo, albo przeprosin. Pochwaliłeś się, że jesteś pewien, wiec dowody jakieś masz. Chyba...



Twoje przeklamania i manipulacje stają się coraz bardziej prymitywne.
Szkoda czasu by się do nich odnosić.
A przykłady popierające tezę. Póki co Ciebie złapałem na kłamstwie i wulgaryzmach, stąd te nerwy?
Czekam na przykład manipulacji i przekłamania z mojej strony. Konkretnie i w punktach.
A jak Ci szkoda czasu, to... wiesz co masz zrobić?

PS. Zauważ - zniknąłeś na kilka dni i nikt się Ciebie nie czepiał. Pojawiłeś się i od razu personalnie do mnie. Tak Ci zalazłem za skórę? :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

boguslaw
08-11-2006, 10:17
Nie pochlebiaj sobie......

Piszesz : "to już moja sprawa" ? czyli coś w tym jest...:lol: :lol: :lol: \
Jeśli nie służbowo to z wewnętrznego imperatywu, "obowiązku" a to już jest choroba.
Nerwica natręctw.
Ale to się leczy. Nie martw się.
Poza tym czas. Czas też wszystko zmienia i leczy.

Niestety.
Co było ...... se ne vrati. I tego nie zmieni żadne głupie przeszukiwanie gazet i news'ów :wink: .

mTom
08-11-2006, 10:32
A Bogusław znowu o mnie.
No to jak?
Za co mam Cię przepraszać?
Za to, że bronisz PiS, a ja miałem czelnośc to zauważyć i opisać? To za to trzeba przepraszać?
Przecież wulgaryzmami Cię nie obrzuciłem.
Nie nazwałem przyjacielem Leppera.
Nie napisałem, że jesteś na forum służbowo.
Nie kazałem się (wielokrotnie) leczyć.
Nie nazwałem głupcem. itd itp.
A może mam przepraszać, za to, że nie możesz znaleźć argumentów, że dałeś się tak pięknie zapętlić?

Na szczęscie jak widzę, większość forumowiczów podziela moje, a nie Twoje zdanie. Amen. :D :D :D :D :D :D :D

ponury63
08-11-2006, 11:20
Jeśli nie jesteś na forum służbowo, to jak wytlumaczysz fakt, że jesteś w wątku od rana do wieczora przez całe miesiące?
Jesteś przykuty do komputera?
Jesteś na bezrobociu?
:D :D :D

..uwielbiam to... :D
rozliczanie niewygodnych rozmówców z ich prywatnego życia :D

naprawdę, zmianowość już dawno nie obowiązuje i szychta od 6 do 14 i od 14 do 22 nie musi dotyczyć każdego ;)


a zaiste ciekawe, kto tu jest przykuty.. 8)


mTom - 08:33
boguslaw - 09:19

mTom - 09:26 i 09:27
boguslaw - 10:03

mTom - 11:03
boguslaw - 11:17

mTom - 11:32
boguslaw - ???





Na szczęscie jak widzę, większość forumowiczów podziela moje, a nie Twoje zdanie. Amen. :D :D :D :D :D :D :D
ja podzielam głównie swoje ;) ..taka to już aspołeczna cholera ze mnie 8)
ale to miło widzieć, ze inni nie odstają tak bardzo od mojego widzenia świata ;)

Dropsiak
08-11-2006, 11:24
No cóz, po prostu lepiej czepiać sie osób zwłaszcza tych którzy są konkretni i operuja faktami niewygodnymi niz z tymi informacjami podjąc polemikę.
Mnie poprzednie wcielenia wiadomo kogoteż zarzucały to, że wrzucam info.
Poza tym podjecie polemiki opartej na konkretach zakładaloby,że przymuje się info do wiadomosci. a tak... Lepiej obrzucac kogos kto ma inne zdanie, i powtarzac to namolnie, a nuż się przyklei.....Mtom olej to. wszak niektórym nie chodzi o rzeczywiste zmiany i o to co jest nie tak i wymaga reform, bo MA BYĆ SUPER :) A jak nie jest to ma bYĆ. A kto stoi na przeszkodzie to ....metody widoczne w watku: obelgi personalia i manipulacje.
Oceniam na podstawie postów. niczyje gospodarstwo anistan cywilny mnie nie interesuja. to domena bogusia.
Kolej nakręca węglowy kryzys
(Gazeta Prawna/08.11.2006, godz. 05:00)

17 kopalń Kompanii Węglowej dusi się nagromadzonym na zwałach węglem. Jednocześnie z powodu braku węgla dwóm koksowniom i kilku elektrowniom grozi wstrzymanie pracy. PKP Cargo, jedyny przewoźnik zakontraktowany przez Kompanię, wozi tymczasem kruszywa i buraki.

Sytuacja zatrudniającej blisko 67 tys. osób Kompanii Węglowej (KW) pogarsza się z tygodnia na tydzień. W październiku nie zdołała dostarczyć odbiorcom 800 tys. ton węgla. W listopadzie nie wyśle ponad półtora miliona ton. Według średniej ceny węgla z września w sprzedaży krajowej (168,93 zł za tonę) oznacza to zmniejszenie przychodów koncernu o blisko ćwierć miliarda złotych. Wszystko z powodu braku wagonów, których zaczęło brakować PKP Cargo.

Kłopoty z transportem węgla dodatkowo utrudnią wiceministrowi gospodarki Pawłowi Poncyljuszowi rozmowy ze związkowcami w sprawie reformy górnictwa....


http://biznes.onet.pl/5,1370651,prasa.html
Znaczy kolejna reforma górnictwa. Ktos pamieta czasy sprzed reformy??? :)
I dziwnie wszystkie koncza sie tym samym.... :cry:

mTom
08-11-2006, 12:21
Dla mnie ten forumowicz to swego rodzaju barometr...

Czy ktoś mi wytłumaczy, jakie naprawdę poglądy ma prezydent? Bo się pogubiłem:

- Brat Jarosław zawsze był dla mnie sojusznikiem politycznym numer jeden i rzadko sprzeczamy się na gruncie politycznym. Moje poglądy są bardziej na lewo od centrum. W rzeczywistości jestem na granicy poglądów uznawanych za konserwatywne, ale jest pewną ironią, iż w kwestiach europejskich jestem większym eurosceptykiem - podkreślił.
:o

Tomasz M.
08-11-2006, 12:57
Ja bym to tłumaczył tak: jest trochę bardziej lewicowy niż P.Ikonowicz ale tylko nieco bardziej prawicowy niź A.Macierewicz, wyraźnie bardziej eurosceptyczny niż Korwin-Mikke i tylko nieco bardziej konserwatywny niż M.Giertych

Majka
08-11-2006, 13:01
Ja bym to tłumaczył tak: jest trochę bardziej lewicowy niż P.Ikonowicz ale tylko nieco bardziej prawicowy niź A.Macierewicz, wyraźnie bardziej eurosceptyczny niż Korwin-Mikke i tylko nieco bardziej konserwatywny niż M.Giertych

:lol: :lol: :lol:

spadlam ze stołka :D

wilcza75
08-11-2006, 13:16
Ja bym to tłumaczył tak: jest trochę bardziej lewicowy niż P.Ikonowicz ale tylko nieco bardziej prawicowy niź A.Macierewicz, wyraźnie bardziej eurosceptyczny niż Korwin-Mikke i tylko nieco bardziej konserwatywny niż M.Giertych

:lol: :lol: :lol:

spadlam ze stołka :D

:D :D :D , a jak już mi przeszło, zrobiło mi się żal człowieka... 8)

wyraźnie nie panuje nad tym co mówi/robi?/

..... dobrze tylko, że w naszym pięknym kraju nie mamy ustroju prezydenckiego :roll:

wilcza75
08-11-2006, 13:30
mTom, niedawno pewien koleś zamieścił jednoznaczną opinię:

Niektórzy wolą państwo układów, koneksji, gdzie można coś załatwić za coś, gdzie silniejszy wygrywa, gdzie jest mętnie, niejasno, "liberalnie".
Można zrobić wałek, przekręt, posłużyć się znajomościami.
Ideologicznie- zero.
Kasiora- tak.
I tacy są w większości stronnicy PO.......

:o ot tak, bez zająknięcia, pełny luzik.....

i tenże typ bełkocze coś o przeprosinach :evil: ????

Dropsiak
08-11-2006, 13:57
Ja bym to tłumaczył tak: jest trochę bardziej lewicowy niż P.Ikonowicz ale tylko nieco bardziej prawicowy niź A.Macierewicz, wyraźnie bardziej eurosceptyczny niż Korwin-Mikke i tylko nieco bardziej konserwatywny niż M.Giertych

:lol: :lol: :lol:

spadlam ze stołka :D

A fe... :wink: cóz za brak szcunku dla głowy i w ogóle. Kto nie szanuje prezydenta godzi w fundament........itp. itd. 8) Proszę natychmiast dokonać własciwej egzegezy tekstu! Np. prezydent jest politykiem wybitnym, który nie miesci się w wąskich ramach partyjnych schematów. On je przekracza dla dobra państwa, obywateli, dla dobra POLSKI.
No.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ps.poplułam monitor :):) :lol: :lol:

mTom
08-11-2006, 13:59
To był szereg skrótów myślowy... sprawę uważam za zamkniętą. :lol: :lol: :lol:

No i co powiesz obrońco uciśnionych kasjerek z marketów? Hę?

Premier podkreślił podczas konferencji prasowej, że rząd nie będzie wprowadzał utrudnień dla inwestorów. Oświadczył między innymi, że nie zostanie wprowadzony zakaz handlu w niedzielę. Zastrzegł jednak, że moze zostać wprowadzony zakaz handlu przez kilka dni w roku.

Dropsiak
08-11-2006, 14:00
mTom, niedawno pewien koleś zamieścił jednoznaczną opinię:

Niektórzy wolą państwo układów, koneksji, gdzie można coś załatwić za coś, gdzie silniejszy wygrywa, gdzie jest mętnie, niejasno, "liberalnie".
Można zrobić wałek, przekręt, posłużyć się znajomościami.
Ideologicznie- zero.
Kasiora- tak.
I tacy są w większości stronnicy PO.......

:o ot tak, bez zająknięcia, pełny luzik.....

i tenże typ bełkocze coś o przeprosinach :evil: ????
Wilcza. Dziwi cie to? Mnie nie.
Kalizm został zdefiniowany już dawno.
I to w lekturze autorstwa pisarza ulubionego przez szefa MENu

Dropsiak
08-11-2006, 14:06
Nie pochlebiaj sobie......

Piszesz : "to już moja sprawa" ? czyli coś w tym jest...:lol: :lol: :lol: \
Jeśli nie służbowo to z wewnętrznego imperatywu, "obowiązku" a to już jest choroba.
Nerwica natręctw.
Ale to się leczy. Nie martw się.
Poza tym czas. Czas też wszystko zmienia i leczy.
....

Znaczy Boguś jest jeszcze dla ciebie nadzieja......i dobrze. Tak trzymaj!!! Grunt to optymizm.

Niestety.
Co było ...... se ne vrati. I tego nie zmieni żadne głupie przeszukiwanie gazet i news'ów :wink: .
Dobrze by było. Bo stare metody i stary typ myślenia zwłaszcza o gospodarce i finansach są coraz bardziej widoczne.
Podobno czym skorupka za młodu nasiąknie....

Majka
08-11-2006, 14:10
Ja bym to tłumaczył tak: jest trochę bardziej lewicowy niż P.Ikonowicz ale tylko nieco bardziej prawicowy niź A.Macierewicz, wyraźnie bardziej eurosceptyczny niż Korwin-Mikke i tylko nieco bardziej konserwatywny niż M.Giertych

:lol: :lol: :lol:

spadlam ze stołka :D

A fe... :wink: cóz za brak szcunku dla głowy i w ogóle. Kto nie szanuje prezydenta godzi w fundament........itp. itd. 8) Proszę natychmiast dokonać własciwej egzegezy tekstu! Np. prezydent jest politykiem wybitnym, który nie miesci się w wąskich ramach partyjnych schematów. On je przekracza dla dobra państwa, obywateli, dla dobra POLSKI.
No.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ps.poplułam monitor :):) :lol: :lol:


egze........co? Szybciej egzema mi wyskoczy.
Niech się semantyką posłużą. Dobrze im zawsze szło.

boguslaw
08-11-2006, 16:02
rozliczanie niewygodnych rozmówców z ich prywatnego życia

Ponury. Ten koleś niejest dla mnie żadnym dyskutantem.
To cierpiący na obsesje manipulator obstawiony przez dwóch potakiwaczy.
Małe towarzystwo wzajemnej adoracji.

Sporo osób ma inne poglądy lecz boją się je wyrazić, gdyż natychmiast są ustawiani przez schorowaną psychicznie sforę.
Dają jednak do zrozumienia, że popierają właśnie moje widzenie rzeczywistości :D

Niektórzy wolą państwo układów, koneksji, gdzie można coś załatwić za coś, gdzie silniejszy wygrywa, gdzie jest mętnie, niejasno, "liberalnie".
Można zrobić wałek, przekręt, posłużyć się znajomościami.
Ideologicznie- zero.
Kasiora- tak.
I tacy są w większości stronnicy PO.......

Pasuje? :lol: :lol: :lol:

boguslaw
08-11-2006, 16:06
Prezydent jest politykiem wybitnym, który nie miesci się w wąskich ramach partyjnych schematów. On je przekracza dla dobra państwa, obywateli, dla dobra POLSKI.

Brawo Dropsiak ! Uczysz się! Tak trzymać! :wink:

boguslaw
08-11-2006, 16:08
To se ne vrati. I tego nie zmieni żadne głupie przeszukiwanie gazet i news'ów. Tak Panie i Panowie.

To se ne vratiii.

Majka
08-11-2006, 16:21
Prezydent jest politykiem wybitnym, który nie miesci się w wąskich ramach partyjnych schematów. On je przekracza dla dobra państwa, obywateli, dla dobra POLSKI.

Brawo Dropsiak ! Uczysz się! Tak trzymać! :wink:

Bogusław, czy pisząc to stoisz na baczność z łezką tkliwości w oku a chęcią zemsty na łżeelitach w sercu?

może troche mniej patosu, co? 8)

Mały
08-11-2006, 16:41
Prezydent jest politykiem wybitnym, który nie miesci się w wąskich ramach partyjnych schematów. On je przekracza dla dobra państwa, obywateli, dla dobra POLSKI.

Brawo Dropsiak ! Uczysz się! Tak trzymać! :wink:

Bogusław, czy pisząc to stoisz na baczność z łezką tkliwości w oku a chęcią zemsty na łżeelitach w sercu?

może troche mniej patosu, co? 8)
Ale który? ;-)

mTom
08-11-2006, 17:06
Ponury. Ten koleś niejest dla mnie żadnym dyskutantem.
To cierpiący na obsesje manipulator obstawiony przez dwóch potakiwaczy.
Małe towarzystwo wzajemnej adoracji.

Żadnym dyskutantem? :D :D :D To dlaczego temu kolesiowi poświęcasz tyle czasu? Dlaczego tracisz przy tym cierpliwość, aż do rzucania mięsem włącznie? Wmawiasz działalność służbową na forum, niewygodne przyjaźnie polityczne, chorobę psychiczną, nazywasz malipulatorem? Generalnie starasz się na każdym kroku tego kolesia obrazić (z miernym niestety efektem). Zamiast zignorować, jak czyni większość z pewnym innym forumowiczem. No?

A teraz poproszę o przykład manipulacji z mojej strony wraz ze zgrabnym uzasadnieniem. Czy też wracamy do miana "Bogusława - oszczercy/kłamcy"?


i tenże typ bełkocze coś o przeprosinach ????
Nawet gdyby przeprosił mnie za tego "sk....a" wprost i tak bym mu nie uwierzył.


To jest dobre. Zestawmy dwa teksty.

- Brat Jarosław zawsze był dla mnie sojusznikiem politycznym numer jeden i rzadko sprzeczamy się na gruncie politycznym. Moje poglądy są bardziej na lewo od centrum. W rzeczywistości jestem na granicy poglądów uznawanych za konserwatywne, ale jest pewną ironią, iż w kwestiach europejskich jestem większym eurosceptykiem - podkreślił.

oraz

Prezydent jest politykiem wybitnym, który nie miesci się w wąskich ramach partyjnych schematów. On je przekracza dla dobra państwa, obywateli, dla dobra POLSKI.
Dla mnie bomba, klasyka. :lol: :lol: :lol: :lol:
Gdyż cał tekst wyglądał następująco:

A fe... cóz za brak szcunku dla głowy i w ogóle. Kto nie szanuje prezydenta godzi w fundament........itp. itd. Proszę natychmiast dokonać własciwej egzegezy tekstu! Np. prezydent jest politykiem wybitnym, który nie miesci się w wąskich ramach partyjnych schematów. On je przekracza dla dobra państwa, obywateli, dla dobra POLSKI.
No.

ps.poplułam monitor
Dropsiak, przeszłaś na etat doradcy...? :wink:
Bo przeciez to nie może być manipulacja i wycinanie z konktekstu? :D :D :D :D
Nie Boguś, nie on. Nigdy! :lol: :lol: :lol: :lol:

lewakk
08-11-2006, 17:55
Gratuluje, gratuluje.... kolejna strona jechania po Bogusławie...., jaka kultura, jaki styl, zwłaszcza zbieracze tytułów, jaka merytoryka, niektórzy nawet w nocy od zon uciekają.... brawo, brawo dzięki wam to forum trzyma klasę.... i jak zwykle zgodnie z regulaminem na temat a nie o osobach (p.s. ulubiona zasada Dropsiaka patrz wyżej jak ją stosuje) 8) 8) 8)

lewakk
08-11-2006, 18:04
Ja Cię mTom przeproszę, jak zmienię opinię o Tobie i jak to Ty mnie najpierw sto razy przeprosisz.
.
Taka jest mniej więcej proporcja tego co Ty powiedziałeś nieprawdziwego i złego pod moim adresem.Zresztą z mojej strony słowo "przepraszam" już padło. Przeszukaj sobie wątek

Jeśli nie jesteś na forum służbowo, to jak wytlumaczysz fakt, że jesteś w wątku od rana do wieczora przez całe miesiące?
Jesteś przykuty do komputera?
Jesteś na bezrobociu?

Twoje przeklamania i manipulacje stają się coraz bardziej prymitywne.
Szkoda czasu by się do nich odnosić.

JA myślę że masz rację...

Argumenty:

1. Nie ma tu osoby która jest 7 dni na forum, dzień i noc, która każdego miesiąca pisze setki, podkreślam setki postów, w 99% na tematy polityczne, osoba która natychmiast reaguje na każdy wg jej nie prawomyślny tekst...

2. Treść, jednostronne do bólu, bezmyślne kalkowanie, bardzo częste sprzeczne (Kaczyński nie pojechał - źle, pojechał - źle), toż nie jest chyba możliwe aż takie zacietrzewienie...

3. sposób rozmowy, ciągły atak personalny i nic więcej...

4. Wypieranie się nawet własnych tekstów (przykład 25 groszy) a potem wmawianie się że ma demencję w to akurat wierzę....

5. CIągłe manipulacje i etykietowanie innych.

Pozostaje pytanie jeśli sugestia B nie jest prawdziwa, to ktoś uwierzy że ta osoba jest zdrowa psychichicznie, żyć tylko polityką, 7 dni a zwłaszcza w niedzielę są nasilenia... czy ktoś powie że to normalne?????

Dropsiak
08-11-2006, 18:09
No cóz powiem szczerze i więcej nie planuje tego tematu poruszać: większosc osób w tym watku chciała chyba do czasu widzieć w bogusławie normalnego dyskutanta, zwolennika rzadzacych, który potrafi kulturalnie uzasadnić swoje zdanie na temat x czy y.
Dzis juz chyba nikt nie ma złudzeń. Boguś stoczył sie do poziomu gregmenizmu i tyle. Widac to nawet na tej stronie: obelgi, plucie wycieczki osobiste, i prymitywna manipulacja , tym razem moim postem, bez zaznaczenia cytatu nawet:

Prezydent jest politykiem wybitnym, który nie miesci się w wąskich ramach partyjnych schematów. On je przekracza dla dobra państwa, obywateli, dla dobra POLSKI.

Brawo Dropsiak ! Uczysz się! Tak trzymać!
i


Majka napisał:

Tomasz M. napisał:
Ja bym to tłumaczył tak: jest trochę bardziej lewicowy niż P.Ikonowicz ale tylko nieco bardziej prawicowy niź A.Macierewicz, wyraźnie bardziej eurosceptyczny niż Korwin-Mikke i tylko nieco bardziej konserwatywny niż M.Giertych




spadlam ze stołka


A fe... cóz za brak szcunku dla głowy i w ogóle. Kto nie szanuje prezydenta godzi w fundament........itp. itd. Proszę natychmiast dokonać własciwej egzegezy tekstu! Np. prezydent jest politykiem wybitnym, który nie miesci się w wąskich ramach partyjnych schematów. On je przekracza dla dobra państwa, obywateli, dla dobra POLSKI. No.

ps.poplułam monitor
I tak tez radzę go traktować. Moze się opamieta. O ile potrafi., bo za duzo w tym emocji.

Dropsiak
08-11-2006, 18:12
A tu cos dla rozluznienia nastrojów :D czyli kolejny GENIALNY rzecz jasna pomysł naszych wybrańców, którym nasze dobro na serduszkach lezy zawsze i wciąz. :roll: :roll: :roll:
Posłowie pracujący nad "Narodowym programem wspierania rodziny" chcą ustawowo ograniczyć używanie środków antykoncepcyjnych. - Prowadzą do niepłodności - twierdzą autorzy projektu


Kilkudziesięciu posłów PiS, LPR oraz Ruchu Ludowo-Narodowego pracuje nad projektem ograniczającym używanie tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw. Pomysł powstaje w ramach pakietu ustaw składających się na "Narodowy program wspierania rodziny", którym już niebawem zajmie się rząd.

Antykoncepcja prowadzi do niepłodności

- Polska rodzina jest zagrożona, bo mamy mało urodzeń. A prezerwatywy są jednym z nich - twierdzi Anna Sobecka z Ruchu Ludowo-Narodowego....

cały tekst (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3724492.html)

lewakk
08-11-2006, 18:15
Nie napisałem, że jesteś na forum służbowo.
Na szczęscie jak widzę, większość forumowiczów podziela moje, a nie Twoje zdanie. Amen. :D :D :D :D :D :D :D




Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow
Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D




Niech mi ktoś powie jak można tak poprostu kłamać w oczy???. Toż to zwkły kłamca, nie wspominając że sam swoich słów się wypiera i demencją zasłania. Właśnie tacy imponują butelkowym Sokratesom, szczęście że także pozostali zbieracze tytułów i dyskutanci są po jego stronie, bo dokładnie tacy im imponują i sami tacy są.

Czy tem człowiek przestanie kłamać i ciągle etykietować innych???

CZy teraz dyskusja będzie tylko polegała na tym ze całą strona będzie że Bogusław to Lewakk tamto???

Dobrzykowice, Majka, Dropsiak, Wilcza, Ponury, Tomasz, Jerzysio i itd, choć raz obiektywnie nie odpowoadajcie postem o mnie, a napiszcie co myślicie o kimś kto kłamie w oczy??? Kto od kilku miesięcy etykietuje innych??? Podoba się wam, imponuje wam jak POnuremu?? To jest ten sposób polityki który uważac`ie za normalny???

Dropsiak
08-11-2006, 19:01
I jeszcze jedno- cobyscie powiedzieli na zostawienie im tego watku i przenosiny do jakiegos nowego? Tak swego czasu zrobiło się z powodu gregusia.
Podejrzewam, że ci dwaj maja na celu zasmiecic go, zamydlić i zapętlić tak by wszystkich odstraszyć i do tego konsekwentnie dąża wszelkimi już metodami.
Niech oni sobie tu zostaną w swoim jedynie słusznym sosiku. W nowym jak mniemam jesli juz to byliby jacyś "nowi".....
Co wy na to?
A moze po niedzieli mu przejdzie? :roll: :roll: :roll: :roll:

wilcza75
08-11-2006, 19:22
lewakku i obywatelu b...
każdy Wasz tekst jest miły dla zmysłów niczym skrobanie styropianem po szybie, u normalnego człowieka wywołuje reakcje alergiczne.... :x

epatujcie swoją przenikliwością , rozpoznawaniem spisków, wynajdywaniem fałszów, ale to zadowoli tylko Waszych faworytów politycznych, może jakiś ochłap rzucą wiernym pretorianom..... 8)

co do ostatnich wpisów, to proponuję lewakk -
- po pierwsze policz wpisy Swoje i Twego druga(nikt Ci nie dorówna w ilości cytatów - wniosek godzinami ślęczysz nad Swoimi tekstami) oraz Waszych adwersarzy np. w ciągu ostatniego miesiąca
- po drugie, policz Wasze inwektywy pod adresem osób wyszczególnionych w poprzednim wpisie i odwrotnie
zapewniam, że statystyki z tych analiz będą dla Ciebie przykre ...

a co do zarzutu kłamstw - nie widzę związku opinii mToma z z cytatem który podałeś - szukaj dalej,

natomiast przyznaję się że ja tomasz z wilczej 75, wypominałem Ci służbowe uczestnictwo na tym forum, a czy robisz to dla idei, pieniędzy, czy innych apanaży, nie jest dla mnie istotne :roll:

lewakk
08-11-2006, 19:47
Nie napisałem, że jesteś na forum służbowo.
Na szczęscie jak widzę, większość forumowiczów podziela moje, a nie Twoje zdanie. Amen. :D :D :D :D :D :D :D




Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow
Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D



Brawo, pierwsze głosy, uczciwi i obiektywni Dropsiak i Wilcza, nie widzą sprzeczności w powyższch zdaniach, oczywiście wilcza jak mtom od miesięcy etykietuje innych udziałem służbowym, zapewne także jak mtom za kilka stron stwierdzi że nigdy nikomu nie przywalili służbowością..., brawo założcie klub wzajemnej adoracji imienia Stefana...., Dropsiak jak zwykle zaczyna oceny innych od siebie co za konsekwencja....


Oczywiście Ci którzy się brzydzą teczkami, sprawdzaniem innych, szukaniem haków dokładnie sprawdzili i wiedzą kim jest Bogusław... przyzwyczajeń z poprzedniego systemu nie sposób się pozbć..

mTom
08-11-2006, 19:58
To co się tu dzieje przekroczyło wszelkie granice, a ja nie ma zamiaru się szarpać. Nowy wątek, to dobry więc pomysł. Taki bez jątrzenia, merytoryczny, ale za to bez osobistych wycieczek i gregmenizmów... 8)

lewakk
08-11-2006, 20:07
mtom rozumiem że nie przeszkadzają Ci własne kłamstwa, nie raz się wypierałeś swoich słów..., zapros podobnie myślących i zbieraczy tytułów i butelkowych sokratesów... naprawdę nie żal mi...

Bogusław naprawdę szkoda czasu ich opanował małpi rozum...., nie mam zamiaru czytwać całodziennej dyskusji gdzie jedynym tematem jest Bogusław i wypieranie się mtoma siebie....

boguslaw
08-11-2006, 20:11
Boguś stoczył sie do poziomu gregmenizmu :P
Dzięki! Dzięki! Dzięki! :oops: :oops:

Czyżbym komuś popsuł zabawę? :o
Zaciskam czyjś zawór bezpieczeństwa? :roll:
Bronię upustowi frustracji?

Najlepszy test na prawidłową ocenę rzeczywistości to skuteczność.
Jeśli ktoś jest nieskuteczny, coś mu nie wychodzi, przy czym stara się ze wszystkich sił, wówczas najczęściej przyczyna leży w nim samym.
Źle diagnozuje rzeczywistość. Zła diagnoza prowadzi to wyboru złego lekarstwa.
I wówczas rozpoczyna się szukanie winnych: oni -czyli władza, Żydzi, cykliści, sąsiedzi, konkurencja etc. etc.
Ewangelia wg Św. Łukasza ( źdźbło - belka)
Rzadko kto potrafi znaleźć przyczynę swoich niepowodzeń u samego siebie. Mało kto potrafi być wobec siebie dość krytyczny.

boguslaw
08-11-2006, 20:14
Ale złoty się umacnia! :o
Dolar poniżej 3 zł......
Antyeksportowo ale też i.... antyimportowo.
Polskie towary mają większe szanse na rodzimym rynku.

lewakk
08-11-2006, 20:23
Boguś stoczył sie do poziomu gregmenizmu :P
Dzięki! Dzięki! Dzięki! :oops: :oops:

Czyżbym komuś popsuł zabawę? :o
Zaciskam czyjś zawór bezpieczeństwa? :roll:
Bronię upustowi frustracji?

Najlepszy test na prawidłową ocenę rzeczywistości to skuteczność.
Jeśli ktoś jest nieskuteczny, coś mu nie wychodzi, przy czym stara się ze wszystkich sił, wówczas najczęściej przyczyna leży w nim samym.
Źle diagnozuje rzeczywistość. Zła diagnoza prowadzi to wyboru złego lekarstwa.
I wówczas rozpoczyna się szukanie winnych: oni -czyli władza, Żydzi, cykliści, sąsiedzi, konkurencja etc. etc.
Ewangelia wg Św. Łukasza ( źdźbło - belka)
Rzadko kto potrafi znaleźć przyczynę swoich niepowodzeń u samego siebie. Mało kto potrafi być wobec siebie dość krytyczny.

Może i ja czasami piszę emocjonalnie, ale czytając Twoje posty rozważne, merytoryczne, spokojne bardzo się ucieszyłem że wreszcie ktoś spokojnie porozmawia, od samego początku jesteś atakowany przez mtoma i spółkę, zresztą od samego początku prosiść by tego zaprzestano.... ale to wszystko pokazuję ze z tymi ludźmi nie da się rozmawiać...

jawne kłamstwo mtoma jest uważane za normalne, całodzienne rozmawianie o Bogusławie jako merytoryczne, a jedyny Sokrates dawno utopił się w butelce....


o skuteczność bm tch ludzi nie posądzał, czego dowodem jest ich coraz większa flustracja, chamstwo i atak...., myślę że własnie najlepszym rozwiązaniem by małpi rozum założył swój klubek szalikowców imienia smutnego Stefana....

lewakk
08-11-2006, 20:25
Ale złoty się umacnia! :o
Dolar poniżej 3 zł......
Antyeksportowo ale też i.... antyimportowo.
Polskie towary mają większe szanse na rodzimym rynku.

no co Ty mtom wieszczył upadek złotówki, benzynę na koniec roku po 5 zł (na wiosnę 2006 też) i szarańczę z powodu rządów Kaczyńskich...

boguslaw
08-11-2006, 20:28
Czasem mnie nudzi bycie dla gazetowych mądrali chłopcem do bicia.
Ale jak się czasem sforze odwarknie..... to aż miło posłuchać :P
Konsternacja... :o

Proszę o krótkie wypracowanie na temat:

Co obiektywnie i długofalowo przysłuży się naszej Polsce?
---------------------------------------

dobrzykowice
08-11-2006, 21:01
wtorek, 7 listopad, 01.51 w nocy..... to trzeba naprawdę robić wszystko by żony nie wiedzieć a siedzieć na forum i politkować... ale niektórzy sa chorz na politykę całą dobę.....

piszesz jak sądzę o sobie bo w moim poście nie ma ani słowa o polityce

dobrzykowice
08-11-2006, 21:10
Sporo osób ma inne poglądy lecz boją się je wyrazić, gdyż natychmiast są ustawiani przez schorowaną psychicznie sforę.
Dają jednak do zrozumienia, że popierają właśnie moje widzenie rzeczywistości :D


ugryź może się czasem w język zanim coś podobnego napiszesz, zaczynasz przeginać

boguslaw
08-11-2006, 21:40
Oooo, cenzura wypowiedzi ??? :o

Prowokowanie zakazane? :o

Cenzuruj Ty swoje, wówczas ja będę cenzurował swoje.

Mają niektórzy inne poglądy. Jest nas wieeeelu. Piszą do mnie o tym. 8)
Chcemy wszyscy, by było lepiej.
Trzeba dać szansą zmianom.

lewakk
08-11-2006, 22:12
wtorek, 7 listopad, 01.51 w nocy..... to trzeba naprawdę robić wszystko by żony nie wiedzieć a siedzieć na forum i politkować... ale niektórzy sa chorz na politykę całą dobę.....

piszesz jak sądzę o sobie bo w moim poście nie ma ani słowa o polityce

jeśli ktoś jest o 01.51 w nocy na forum w wątku politycznym to jest chory, każdy normalny byłby z żoną w łóżku... lub jak ktoś woli z kochanką... :lol: :lol: :lol:


Bogusław radosny dzień za nami smutni ludzie ujawniają swoje oblicze...

Mały
08-11-2006, 22:30
O ile Bogusław potrafi dość logicznie pokazać swoje przekonania/racje(przynajmniej się stara) o tyle inny...cóż - znajdzie (ślęcząc po nocach) każde potknięcie czy też kontrowersyjne zdanie, żeby tylko udowodnić że inny jest gorszy/źle myśli/nie zna się... Prawda Lewakk?

Mały
08-11-2006, 22:37
A tak gwoli przypomnienia:
>> NIE KLAMAC !
>>
>> "W zadnym wypadku nie zostane premierem, jesli mój brat Lech wygra
>> wybory prezydenckie. Bylaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez
>> polskie spoleczenstwo." J.K. 10.2005
>>
>> "Dla mnie raz dane slowo jest swiete i sadze, ze dla koalicjantów
>> takze." powiedzial Jaroslaw Kaczynski. "Zycie Warszawy", 10 lipca 2006
>>
>> "Wladza Samoobrony w Polsce to bedzie kryzys europejski, duzo wiekszy
>> niz ten austriacki." Jaroslaw Kaczynski, 2002.11.15, Trójka
>>
>> W "Glosie Wybrzeza" z 18 i 22 czerwca 2003 r. opublikowano wywiad z
>> panem poslem Jaroslawem Kaczynskim. Powiedzial on: "Samoobrona jest
>> tworem bylych oficerów sluzb bezpieczenstwa. Mój brat, który byl
>> ministrem stanu do spraw
>> bezpieczenstwa, dostal raport, z którego wynikalo, ze grupa bylych
>> oficerów
>> SB zalozyla Zwiazek Zawodowy 'Samoobrona'?. I dalej czytamy: ?To formacja
>> uzywana do oslony tylów tego calego ukladu i ochrony tego nieporzadku,
>> który jest w kraju, i jednoczesnie korzystajaca z tego nieporzadku. To sa
>> ludzie, którzy nabrali kredytów i chca zyc jak przedsiebiorcy, a maja
>> kwalifikacje do kopania rowów".
>>
>> W serwisie PAP-u z 2004.03.25, Jaroslaw Kaczynski potwierdzil: "Ciesze
>> sie,
>> ze bede na pierwszej linii walki z Samoobrona. Uwazam, ze mam dowody na
>> potwierdzenie moich slów i w odpowiednim momencie je przedstawie".
>>
>> Jaroslaw Kaczynski, 2004.02.16, PR3:
>> "My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do
>> wladzy w Polsce uczestniczyc nie bedziemy, bo prosze zauwazyc, ze
>> kolejne takie rzady w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które
&g t;> byly w poprzedniej kadencji i mamy do czyniena z Samoobrona przy
>> wladzy i naprawde z nieszczesciem dla naszego kraju."
>>
>> Jaroslaw Kaczynski, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl
>> "Ja jestem przeciwnikiem mówienia o koalicjach przed wynikiem wyborów.
>> Mamy
>> dwa wyrazne zakazy, które dzis obowiazuja w samorzadach, a beda tez
>> obowiazywac w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dzis powinno sie
>> powiedziec odwrotnie - Samoobrona i SLD."
>>
>> Marzec 2005 rok / antena RMF FM
>> RMF FM: Czy w przyszlej kadencji Sejmu bedzie mozliwa sytuacja kiedy
>> partia
>> poprze ludzi majacych klopoty z prawem ? Lech Kaczynski: "Nie ma takiej
>> mozliwosci. PIS jest partia ludzi praworzadnych, którzy daza do rozliczen
>> krzywd. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu tocza sie
>> sprawy sadowe. To jest sprzeczne z idealami PIS".
>>
>> RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przyklad Andrzej
>> Lepper gdyby staral sie o fotel marszalka jest niemozliwe? Lech
>> Kaczynski: "Nie ma takiej mozliwosci. Najwyzsze funkcje w panstwie
>> musza sprawowac ludzie czysci jak lza. Andrzej Lepper udowodnil, ze ma
>> za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego
>> polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."
>>
>> Sejm IV RP, expose premiera Kaczynskiego:
>> "Zadne krzyki nas nie przekonaja, ze biale jest biale, a czarne jest
>> czarne"
>>
>> "budowa 3 milionów mieszkan w najblizszym czasie nie jest nierealna.
>> Mozna to zrobic, a jedyna taka realna przeszkoda, nie do przelamania
>> jest niechec obywateli do zakupywania mieszkan."

Oczywiście zaraz zacznę przez niektórych być posądzany o kontakty z pismem "Fakty i Mity" (a co, to jakiś grzech??? może jakiś oszołom zakaże mi czytania tegoż czy też innego pisma?) które zresztą mogę polecić jako ciekawostkę redagowaną przez byłego księdza...
Ale nie - dostałem to e-mailem. Od znajomych.

lewakk
08-11-2006, 22:58
jasne MAły nie kłamać, ale tu nie trzeba ślęczęć, szukać po nocach po prostu dla pewnch ludzi to normalne, dlatego to świetny pomysł by zrobili swój wątek...



Nie napisałem, że jesteś na forum służbowo.
Na szczęscie jak widzę, większość forumowiczów podziela moje, a nie Twoje zdanie. Amen. :D :D :D :D :D :D :D




Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow
Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D





Bogusław jak nikt w tym wątku starał się rozmawiać merytorycznie, rozważnie i spokojnie i co mu przyszło że stał się głównym tematem, gdy już brak argumentów...

Mały
08-11-2006, 22:59
jasne MAły nie kłamać, ale tu nie trzeba ślęczęć, szukać po nocach po prostu dla pewnch ludzi to normalne, dlatego to świetny pomysł by zrobili swój wątek...



Nie napisałem, że jesteś na forum służbowo.
Na szczęscie jak widzę, większość forumowiczów podziela moje, a nie Twoje zdanie. Amen. :D :D :D :D :D :D :D




Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow
Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D





Bogusław jak nikt w tym wątku starał się rozmawiać merytorycznie, rozważnie i spokojnie i co mu przyszło że stał się głównym tematem, gdy już brak argumentów...
Uderz w stół...brak poczucia humoru oraz interpretacji pewnego rodzaju tekstów może objawiać się paranoicznym zachowaniem ...Oczywiście zastrzegam, że jest to moje zdanie. ;-)

dobrzykowice
09-11-2006, 00:07
Oooo, cenzura wypowiedzi ??? :o

Prowokowanie zakazane? :o

Cenzuruj Ty swoje, wówczas ja będę cenzurował swoje.

Mają niektórzy inne poglądy. Jest nas wieeeelu. Piszą do mnie o tym. 8)
Chcemy wszyscy, by było lepiej.
Trzeba dać szansą zmianom.

nie zgrywaj głupa, co ma cenzura i poglądy do bezpodstawnego obrażania innych ?

dobrzykowice
09-11-2006, 00:09
jeśli ktoś jest o 01.51 w nocy na forum w wątku politycznym to jest chory, każdy normalny byłby z żoną w łóżku... lub jak ktoś woli z kochanką... :lol: :lol: :lol:


reasumując, powinieneś iść się leczyć, ale nie sądzę czy są jakiekolwiek szanse

tomek1950
09-11-2006, 00:23
Ludzie, dajcie sobie trochę luzu. Ja, tomek1950 na tym forum, jestem bezrobotny od 1.04.2006 i szas na znalezienie pracy, w swoim zawodzie, nie mam żadnych. Głosowałem na PO i na PO głosować będę w wyborach samorządowych.
Boguś, Lewakk, macie jakieś propozycje zatrudnienia mnie?
Jeśli tak, to... może zmienię zdanie. Ale ostrzegam. Mam cholernie rzadką specjalność. I choć dość swobodnie potrafię posługiwać się trzema obcymi językami (angielski, rosyjski, niemiecki) to od ponad 7 miesięcy nie jestem w stanie znaleźć żadnej pracy, która wykorzystywałaby moje doświaczenie.
Czekam na oferty :D

jacekj
09-11-2006, 01:27
witam :)
Wy tu gadu, gadu a u boku Premiera zainstalował się szpieg obcego wywiadu!!!!!

Niesamowita historia ogłoszona przez Pana Parysa.

wilcza75
09-11-2006, 06:18
witam :)
Wy tu gadu, gadu a u boku Premiera zainstalował się szpieg obcego wywiadu!!!!!

a czyja to wina, kto zgadnie :roll: ?

Dropsiak
09-11-2006, 06:51
...

nie zgrywaj głupa, co ma cenzura i poglądy do bezpodstawnego obrażania innych ?
Dobrzyk cenzura jest wtedy jak ty wymagasz kultury od ww. Proste nie?
Jak ty zachowasz sie jak oni powinienes podlegac sankcjom oraz zostać potępiony plus pregierz najlepiej
To się nazywa sprawiedliwośc spod znaku kalego obowiazujeca w wtych kręgach.. Nie wiedziałes? To się chłopie ucz :)
Rzepa
Były szef resortu obrony Jan Parys wywołał wczoraj wieczorem sensację i postawił w stan pogotowia najbliższych współpracowników premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Występując w TVN 24 oświadczył niespodziewanie, że w otoczeniu szefa rządu może być szpieg. - Patrzę z pewnym przerażeniem na jedną osobę, która jest blisko premiera Kaczyńskiego, co do której z dużym prawdopodobieństwem przypuszczam, że pracuje dla obcych służb - stwierdził. Zaznaczył, że wie o tym "na podstawie informacji z ubiegłych lat".

Słowa Parysa zelektryzowały szefa rządu i jego otoczenie. W trybie nagłym Parys został wezwany do Kancelarii Premiera, gdzie został poproszony o wyjaśnienia przez jej szefa Mariusza Błaszczaka oraz Bogdana Świączkowskiego, kierującego ABW.

Od razu się okazało, że wszystko opiera się na nieporozumieniu. Osoba, którą miał na myśli Parys, nie pracuje i nigdy nie pracowała w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Parys zresztą nie przedstawił żadnych dowodów na jej agenturalne powiązania.

- Pan minister Parys powinien mieć poczucie odpowiedzialności za słowa. Jeżeli takie poczucie ma, posiadane przez siebie informacje powinien przekazać w pierwszej kolejności odpowiednim instytucjom - mówił "Rzeczpospolitej" szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak. - Inaczej publiczna debata o tej sprawie nie ma sensu, bo równie dobrze można by dyskutować, czy w otoczeniu premiera są kosmici.
p.ś., krzy,
Czy rzeczony Parys gdzies kandyduje? A moze mu ktos czegoś dosypał?
No w kazdym razie coś takiego jak odpowiedzialnosć za państwo w tej formacji zanika zupełnie.

A moze to juz czas kiedy łzeelit oraz szarych sieci układów zaczeto szukać we własnych szeregach??
Historia wszak zna takie przypadki.
:roll: :roll: :roll: :-?

Dropsiak
09-11-2006, 07:01
i jeszcze jedno. Swego czasu straszliwie wkurzało mnie u prezia Wałesy, ze pewne rzeczy gada za granica zamiast w kraju. I że to nie ma klasy. a teraz co my tu mamy?
Herald”: Prezydent krytycznie o Polakach
Nieodpowiedzialni – na tę właśnie wypowiedź Lecha Kaczyńskiego w Londynie zwraca uwagę szkocki dziennik „Herald”. Gazeta przytacza słowa prezydenta, który oskarżył wielu Polaków o to, że w rodzinnym kraju pobierają zasiłek dla bezrobotnych i jednocześnie pracują w Wielkiej Brytanii.
i efekt od razu jest
reakcja Polaków w Edynburgu radio zet (http://www.radiozet.com.pl/index.php?page=news&id=7320)

lewakk
09-11-2006, 07:20
Cały dzień, cały tydzień wszystkiemu winni KAczyńscy....

a na forum wszstkiemu winni Bogusław i Lewakk

Dropsiak czy można prosić choć o jeden post bez odnoszenia się personalnie do innych osób?????

Obiektywny butlekowy sokrates pojechał nawet Ziemkiewicza a ileż jego tekstów wklejał Dropsiak gdy tenże feletionista bardzo krytykował PIS i KAczyńskich, ale przecieć tak jak w raporcie PO, w Polsce nie a miejsca dla obiektywnych dziennikarzy bo zaraz ich PO napiętnuje


Dropsiak, Majka, DObrzykowice i jeszcze kilka osób.... zapewne dla was to poniżej to normalka???



Nie napisałem, że jesteś na forum służbowo.
Na szczęscie jak widzę, większość forumowiczów podziela moje, a nie Twoje zdanie. Amen. :D :D :D :D :D :D :D




Kim jest Boguslaw - tego nie wie nikt (za wyjatkiem mnie , Mtoma , Dropsiaka i kilku innych) . Pisze na podstawie jego postow
Moim zdaniem to jakiś funkcjonariusz partyjny, kóremu jest dobrze (a będzie jeszcze lepiej), jak "nasi" są u władzy. Zresztą jak widać nie on jedyny... Mamy więc przedstawiciela PiS, LPR/MW, brakuje jeszcze SO. Doczekamy się? 8) :wink: :D

Dropsiak
09-11-2006, 08:00
11 listopada - cisza wyborcza nie dla wszystkich
Dominik Uhlig, Aleksandra Przybylska, Michał Kopiński
2006-11-09, ostatnia aktualizacja 2006-11-08 20:42
Dzień przed wyborami kampania wyborcza jest zakazana. Ale w tym roku cisza wypada 11 listopada. Nie bez kozery PiS ustalił taki termin wyborów

Do końca będziemy mogli wszyscy prowadzić kampanię, bo 11 listopada nikt nie zabroni nikomu brać udziału w różnych uroczystościach, imprezach i akademiach z okazji Święta Niepodległości - wyjaśniał Andrzej Lepper.....


całosc (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3726192.html)

Dziwić się obywatelom, ze maja prawo głęboko. wszak przykład idzie z góry. A podobno miało byc inaczej :roll:
:evil:

lewakk
09-11-2006, 08:46
Dropsiak jeszcze, jeszcze, jeszcze.... nigdy tak Ci się nie udało przywalić PIS, szczyt smutnego jadu....

jeszcze, jeszcze...

mTom
09-11-2006, 09:10
Ludzie. Spokojnie. Toż to tylko wybory. 8) :D :D :D
Widać jednak, że kampania na ostro się zaczęła i niektórzy mają problemy z autokontrolą. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości co do ich bezstronności? A i trochę kultury by się przydało...

Wróćmy jednak do meritum - ekonomii.
W tym roku wzrost gospodarczy w Estonii wyniesie 12% PKB. To rekord w skali UE. Mało tego, wzrost spowodowany jest głównie popytem wewnętrznym (w domyśle bogacące się społeczeństwo wydaje na potęgę). Jaka jest przyczyna sukcesu? Cóż, raport Banku Światowego sklasyfikował Estonię na 17 miejscu w rankingu warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Polska jest na miejscu 75 (sic!).
Moża zaryzykować tezę, że małemu łatwiej jest się rozpędzić, ale... bez reform (czasem bardzo niewygodnych politycznie) nie ma sukcesu - jest tylko przejadanie chwilowego wzrostu. Dowodem na to może być rzut oka na wskaźniki ekonomiczne za lata 1989-2004. W tamtym czasie (czyli w okresie kiedy Estonia nie była jeszcze liderem w przeprowadzaniu reform) całkowity wzrost PKB wyniósł u nich 23%. Dla porównania w Polsce aż 48% (przypominam, że był to czas gdy Polską rządził postkomunistyczny układ :wink: ).

Niestety ostatni rząd ma inne priorytety. Gospodarka trafiła na trzeci plan (pierwszy to szarpanie się z opozycją, drugi - tropienie agencików). Niech dobitnie o tym świadczy głośna jakiś czas temu sprawa produkcji paliwa z węgla. Przez pół roku (sic!) rząd nie potrafił się zdecydować kto zajmie się w Ministerstwie Gospodarki tym problemem. A w budżecie unijnym na tego typu projekty zarezerowano... 60 mld euro (sic!). Niestety tematem ostatnio zainteresowały się inne unijne państwa, w tym głównie Niemcy. I to oni mogą zgarnąć całą pulę. To się nazywa grzech zaniechania. :evil:

boguslaw
09-11-2006, 09:30
Przyrównywanie Polski do któregokolwiek z krajów postkomunistycznych
to nieporozumienie (sic!).
Polska klasa polityczna przez całe stulecia nie potrafiła się dogadać (sic!)
Najllepszym przykładem poziomu dyskursu politycznego (sic!) jest to forum (sic!).
SiC!
Jak towarzystwo jedzie po mnie równo, jest OK. (sic@!)
Jak odplacam pięknym za nadobne, odpowiada lament (sic!).
KALIZM uprawiacie nieustannie.

Cała polska klasa polityczna (a głównie jej "liderzy") nadaje się do wystrzelenia w kosmos. Twarde opowiadanie się po którejkolwiek ze stron polskiej polityki to brak wyobraźni (sic!)
Tak mTom (sic!) :P

Tomasz M.
09-11-2006, 09:54
.

Cała polska klasa polityczna (a głównie jej "liderzy") nadaje się do wystrzelenia w kosmos. :P

Kiedyś pisałeś o kredycie zaufania, jaki miał u Ciebie J.Kaczyński. To znaczy, że ten kredyt już się wyczerpał?

ponury63
09-11-2006, 09:58
Ponury. Ten koleś niejest dla mnie żadnym dyskutantem.
To cierpiący na obsesje manipulator obstawiony przez dwóch potakiwaczy.
Małe towarzystwo wzajemnej adoracji.
łoj :roll:



Sporo osób ma inne poglądy lecz boją się je wyrazić, gdyż natychmiast są ustawiani przez schorowaną psychicznie sforę.
Dają jednak do zrozumienia, że popierają właśnie moje widzenie rzeczywistości :D
Ależ to straszny zamordyzm.. albo te osoby jakieś strachliwe strasznie.. :roll:
Fajnie, że masz tyle listów z wyrazami poparcia :lol:
Była niegdyś aktywna na Forum taka wiadoma osoba, co też się pyszniła megapoparciem ;)
Jakoś publicznie poparcia tegoż brakło 8)






Prezydent jest politykiem wybitnym, który nie miesci się w wąskich ramach partyjnych schematów. On je przekracza dla dobra państwa, obywateli, dla dobra POLSKI.
Dla mnie bomba, klasyka. :lol: :lol: :lol: :lol:
Dropsiak, rozumiem że objęłaś wakat ghostwritera w Kancelarii :P
Winszuję, ale nie zazdroszczę ;)




I jeszcze jedno- cobyscie powiedzieli na zostawienie im tego watku i przenosiny do jakiegos nowego? Tak swego czasu zrobiło się z powodu gregusia.
Podejrzewam, że ci dwaj maja na celu zasmiecic go, zamydlić i zapętlić tak by wszystkich odstraszyć i do tego konsekwentnie dąża wszelkimi już metodami.
Niech oni sobie tu zostaną w swoim jedynie słusznym sosiku. W nowym jak mniemam jesli juz to byliby jacyś "nowi".....
Co wy na to?
A nie działa Ci rolka w myszy do przewijania ? :o :roll:
Ewentualnie po prawej jest klawisz PageDown, ale czasem mało precyzyjnie wyląduje i trzeba cofać do czegoś, co jednak jest godne przeczytania.


A tak w ogóle, to zostawcie ich w spokoju. Nie rozumiecie świata prawdziwej, twardej, efektywnej i przyszłościowej polityki. Nie znacie się na wskaźnikach ekonomicznych. Wierzycie tym podłym, zakłamanym mediom. Nic tylko cytaty, i cytaty z prasy, żadnego szacunku ani do klasyków, ani do Władzy, ani do Sprawy. Tylko nie i nie, wieczni malkontenci :evil:


ufff... jak to gładko poszło ;) 8)



Dla mnie niektóre wątki są doskonałym świadectwem rozwoju bardzo ciekawych zjawisk ;)
Obumarcie wątku odbiorę jako niepowetowaną stratę :cry:
Pliz, nie róbcie mi tego :cry:

z wiarą w zwycięstwo wolnego słowa
ponury63

dobrzykowice
09-11-2006, 10:32
Dobrzyk cenzura jest wtedy jak ty wymagasz kultury od ww. Proste nie?
Jak ty zachowasz sie jak oni powinienes podlegac sankcjom oraz zostać potępiony plus pregierz najlepiej
To się nazywa sprawiedliwośc spod znaku kalego obowiazujeca w wtych kręgach.. Nie wiedziałes? To się chłopie ucz :)


nie mam najmniejszego zamiaru, nie mam nic przeciwko gdy ktoś wypisuje bzdety, które tak naprawdę świadczą tylko i wyłącznie o ich autorze, ale jeżeli ktoś bez najmniejszego powodu rzuca sformułowania typu "schorowaną psychicznie sforę. " to nie zamierzam przechodzić nad tym do porządku dziennego.

dobrzykowice
09-11-2006, 10:40
łoj :roll:


podziwiam ponury Twój stoicki spokój, są jednak pewne granice których nie powinno się przekraczać i wierzę że przypilnujesz aby do tego nie doszło.

mTom
09-11-2006, 10:47
To, że tak Was nazwano to po części także moja wina. Wszak w każdym ich poście przewija się mój nick. Nie lubią mnie czy co? :wink:

Właśnie przeczytałem w prasie bzdurę, że pis będzie największym beneficjentem niskiej frekwencji, bo ma najbardziej zdyscyplinowany elektorat, a i swoje zrobi egitka w Radiu Maryja i TV Trwam. Może tkoś uwierzył w te idiotyzmy wypisywane przez pseudosocjologów i próbuje nas zrazić na forum do polityki i wyborów? :wink:
W każdym razie ruchy są gwałtowne i nerwowe... 8)

Wracając do tego zgazowywania węglą i produkcji z niego benzyny, byłby to najlepszy sposób na niezależność energetyczną i surowcową, do której to tak wielką wagę przywiązuje Kaczyński. Benzyna z tego typu instalacji w RPA stanowi połowę udziałów w rynku.

Tomasz M.
09-11-2006, 10:49
Dobrzykowice, naprawdę nie warto się denerwować. Jest takie powiedzenie wśród lekarzy: "nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle zdiagnozowani", ergo, każdy lekarz (w tym B.) każdego (mam nadzieję, że każdego) uważa za nie do końca zdrowego. 8)

dobrzykowice
09-11-2006, 11:14
Dobrzykowice, naprawdę nie warto się denerwować. Jest takie powiedzenie wśród lekarzy: "nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle zdiagnozowani", ergo, każdy lekarz (w tym B.) każdego (mam nadzieję, że każdego) uważa za nie do końca zdrowego. 8)

zdenerwować ? mogą mnie co najmniej zirytować, rozśmieszyć albo zadziwić, z drugiej jednak strony nie wolno przechodzić do porządku dziennego wtedy gdy gdy ktoś rzuca tego typu epitety bo w końcu stanie się to normą a tego bym nie chciał.

ponury63
09-11-2006, 11:34
łoj :roll:


podziwiam ponury Twój stoicki spokój, są jednak pewne granice których nie powinno się przekraczać i wierzę że przypilnujesz aby do tego nie doszło.
mogę sobie - jak Wy - pogadać
jak mówił jeden z moich znajomych "pogadaj se do lampy" :lol:
codziennie wychodzi "Trybuna" i "Nasz dziennik", czy ja muszę to czytać ?

a spokój - w końcu każdego nakręca zainteresowanie
wiec receptą jest brak zainteresowania bredniami, bo ono w jakiś sposób sprowadza bredzącego do roli normalnego dyskutanta, a po co ?


jedynie współczuję tym, których nie oddziela od marudy wyłącznik w pececie ;)

Majka
09-11-2006, 11:39
łoj :roll:


podziwiam ponury Twój stoicki spokój, są jednak pewne granice których nie powinno się przekraczać i wierzę że przypilnujesz aby do tego nie doszło.
mogę sobie - jak Wy - pogadać
jak mówił jeden z moich znajomych "pogadaj se do lampy" :lol:
codziennie wychodzi "Trybuna" i "Nasz dziennik", czy ja muszę to czytać ?

a spokój - w końcu każdego nakręca zainteresowanie
wiec receptą jest brak zainteresowania bredniami, bo ono w jakiś sposób sprowadza bredzącego do roli normalnego dyskutanta, a po co ?


jedynie współczuję tym, których nie oddziela od marudy wyłącznik w pececie ;)

mnie się ciągle wydaje, że jak nie będe protestować przeciwko draństwu, to w końcu stanę się taka jak oni.
A to ostatnia rzecz jakiej bym chciała. :roll:

mTom
09-11-2006, 12:27
Kest jeden plus z całej tej sytuacji: przynajmniej wyszło szydło z wora i nikt już nie ma wątpliwości. :D :lol: :D :lol: :D :lol:

Polityka Premierzy Jarosław Kaczyński i Kazimierz Marcinkiewicz podsumowali rok władzy PiS

- Podstawowe wskaźniki społeczne i gospodarcze poprawiły się w sposób widoczny - stwierdził premier Jarosław Kaczyński, podsumowując rok rządów Prawa i Sprawiedliwości. We wtorek minęło bowiem 365 dni, odkąd prezydent Lech Kaczyński powołał gabinet Kazimierza Marcinkiewicza. Z tej okazji PiS zwołał konferencję prasową, na której wystąpili były i obecny szef rządu. Obaj byli zadowoleni z realizacji programu "Solidarne państwo".

- W ciągu minionego roku rząd wykonał bardzo znaczący krok w kierunku IV Rzeczypospolitej - stwierdził J. Kaczyński. Premier był szczególnie zadowolony z wysokiego wzrostu gospodarczego (PKB w III kwartale rosło w tempie około 5,5 proc. w skali roku), wzrostu eksportu i lepszego bilansu handlu zagranicznego (zmniejszające się ujemne saldo obrotów wyniosło -6,9 mld zł po sierpniu), mniejszego bezrobocia (15,2 proc. we wrześniu) oraz większego bezpieczeństwa (dodatkowe środki na policję i sądownictwo). J. Kaczyński podkreślał, że poszczególne sektory gospodarki (energetyka, wielka chemia) przechodzą restrukturyzację. Jego zdaniem, rząd wywiązuje się także z obietnic wobec wsi i najuboższych.

Ja jestem bardzo zadowolony, że planety dalej krążą wokół Słońca, chciaż za bardzo się do tego nie przyczyniłem. 8) :lol:

ponury63
09-11-2006, 13:12
J. Kaczyński podkreślał, że poszczególne sektory gospodarki (energetyka, wielka chemia) przechodzą restrukturyzację. Jego zdaniem, rząd wywiązuje się także z obietnic wobec wsi i najuboższych.
będzie kogo stawiać przed różne komisje za parę lat ;)

a moim zdaniem jest super ! dziękujemy ci, Jot Ka
cóż my byśmy bez ciebie, biedne szare żuczki :lol:

dobrzykowice
09-11-2006, 13:12
[quote="ponury63"]
mogę sobie - jak Wy - pogadać
jak mówił jeden z moich znajomych "pogadaj se do lampy" :lol:

mam rozumieć iż bycie moderatorem na tym forum jest tylko funkcją honorową ?

codziennie wychodzi "Trybuna" i "Nasz dziennik", czy ja muszę to czytać ?

nie, ale to jest trochę jak wylanie dziecka z kąpielą, zmiana wątku czy forum nie jest żadnym rozwiązaniem a wybiórcze czytanie postów jest cokolwiek męczące.

ponury63
09-11-2006, 13:24
mogę sobie - jak Wy - pogadać
jak mówił jeden z moich znajomych "pogadaj se do lampy" :lol:

mam rozumieć iż bycie moderatorem na tym forum jest tylko funkcją honorową ?
po 1: trzeba być moderatorem w danym wątku, żeby móc reagować
po 2: trzeba by było zareagować już dawno; teraz to śledztwo jest potrzebne, kto komu itd.
po 3: poza tym ingerencja z zewnątrz jest zawsze cenzurą, bo przychodzi Wielki Brat i robi "ciach"; osobiście wolę awanturę niż cenzurę

To nie onet, tu Formowiczami są przecież w większości dorośli i poważni ludzie.
Pierwsze wątki polityczne wylatywały z hukiem z FM, więc może warto sobie wziąć pod rozwagę, że ten ma już tak wiele stron, i może warto rozmawiać w nim tak, by mógł spokojnie obrastać w kolejne.

dobrzykowice
09-11-2006, 13:24
właśnie dotarł do mnie ten link : http://youtube.com/watch?v=gIkR3I-3FTM

śmieszny ? może , dla mnie jest żałosny i przerażający...

ponury63
09-11-2006, 13:26
właśnie dotarł do mnie ten link : http://youtube.com/watch?v=gIkR3I-3FTM

śmieszny ? może , dla mnie jest żałosny i przerażający...
od rana jest nad nim dyskusja w "Psychologu"

dobrzykowice
09-11-2006, 13:40
[quote="ponury63"]
po 1: trzeba być moderatorem w danym wątku, żeby móc reagować

można zareagować poprzez poinformowanie właściwego moderatora :)

po 2: trzeba by było zareagować już dawno; teraz to śledztwo jest potrzebne, kto komu itd.

i tak i nie, w całym tym bełkocie ewidentnych przegięć było zaledwie kilka, poza tym jeżeli powiem komuś, że jest dupkiem do kwadratu to niezależnie od powodów powinienem ponieść konsekwencje, żadne śledztwo nie jest tutaj potrzebne.


po 3: poza tym ingerencja z zewnątrz jest zawsze cenzurą, bo przychodzi Wielki Brat i robi "ciach"; osobiście wolę awanturę niż cenzurę

ale ja nie chcę cenzury :) mam nadzieję , że przypomnienie podstawowych norm i zasad funkcjonowania w społeczeństwie powinno wystarczyć.

To nie onet, tu Formowiczami są przecież w większości dorośli i poważni ludzie.

czasem mam spore co do tego wątpliwości

wilcza75
09-11-2006, 13:48
29 kwietnia br. pojawił się w tym wątku niejaki:

mam tylko pytanie do koleżanki Dropsiak która tu non stop kopiuje teksty, dlaczego tak wybiórczo wybiera teksty????

skoro codziennie daje z rzeczpospolitej tekst, dlaczego nie dala tekstu poniżej??? a dał go ktoś inny!!


.......oczywiście od razu trafił kulą w płot:





oj lewkk-u, gdybyś czytał uważnie nasze forum w dniu 26bm. znalazłbyś już ten tekst - bła0aj Dropsiaka o wybaczenie 8)


Po czym na moment Dropsiakowi odpuścił i ucapił za nogawkę mToma



Z tymze to tekstem polemizuje własnie własnie Gowin w dzisiejszej Rzepie

Ze wszystkich tych zarzutów trafny wydaje mi się tylko jeden. Istotnie, część zarzutów kierowanych przeciwko rządowi i kierownictwu PiS utrzymana jest w tonie zatrącającym o histerię. W Polsce nie ma zagrożenia dyktaturą i faszyzmem, cenzurą czy religijnym fanatyzmem. (...)[/color][/i]
reszta
tu (http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060426/publicystyka/publicystyka_a_1.html)
samodzielnie myślacym :wink:

Cieszę się że taką perelke Dropsiak znalazłl!! W pełni się zgadzam z DROPSIAKIEM !!!!!!!

a koledze mtom w innym wątku napisalem że nie będe dyskutowal z kimś kto uważa że wymiar sprawiedliwości w Polsce sprawują :o :o :o Prokuratury Apelacyjne :o :o :o

.... i w kolejnych wpisach próbował rozmydlić ten wątek definicją Wymiaru Sprawiedliwości.

Nie trudno było jednak rozgryźć kolegę:


a koledze mtom w innym wątku napisalem że nie będe dyskutowal z kimś kto uważa że wymiar sprawiedliwości w Polsce sprawują Prokuratury Apelacyjne
Stara dobra, wielokrotnie sprawdzona metoda, kolego W. Przekęrcić wypowiedź i na tej podstawie budować swoją teorię. Ty się chyba nigdy nie zmienisz. :wink:


..... minęło pół roku
mamy dziś 9 listopada i poranne komentarze w wątku o rządzeniu dotyczą spraw bieżących, trzeba działać:

Cały dzień, cały tydzień wszystkiemu winni KAczyńscy....

a na forum wszstkiemu winni Bogusław i Lewakk

Dropsiak czy można prosić choć o jeden post bez odnoszenia się personalnie do innych osób?????

Obiektywny butlekowy sokrates pojechał nawet Ziemkiewicza a ileż jego tekstów wklejał Dropsiak gdy tenże feletionista bardzo krytykował PIS i KAczyńskich, ale przecieć tak jak w raporcie PO, w Polsce nie a miejsca dla obiektywnych dziennikarzy bo zaraz ich PO napiętnuje

Dropsiak, Majka, DObrzykowice i jeszcze kilka osób.... zapewne dla was to poniżej to normalka???

:o
.......oczywiście nikt nie reaguje, ale gość nie odpuszcza


Dropsiak jeszcze, jeszcze, jeszcze.... nigdy tak Ci się nie udało przywalić PIS, szczyt smutnego jadu....

jeszcze, jeszcze...

znowu nikt nie zwraca na to uwagi, więc do boju wypuszczają b....., który merytorycznie, jak w temacie wątku:

Przyrównywanie Polski do któregokolwiek z krajów postkomunistycznych
to nieporozumienie (sic!).
Polska klasa polityczna przez całe stulecia nie potrafiła się dogadać (sic!)
Najllepszym przykładem poziomu dyskursu politycznego (sic!) jest to forum (sic!).
SiC!
Jak towarzystwo jedzie po mnie równo, jest OK. (sic@!)
Jak odplacam pięknym za nadobne, odpowiada lament (sic!).
KALIZM uprawiacie nieustannie.

Cała polska klasa polityczna (a głównie jej "liderzy") nadaje się do wystrzelenia w kosmos. Twarde opowiadanie się po którejkolwiek ze stron polskiej polityki to brak wyobraźni (sic!)
Tak mTom (sic!) :P

..... tak mija kolejny dzień, podczas którego nieustannie lewakk i b...... atakowani są :roll:

mTom
09-11-2006, 13:49
Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że podjęta przed laty decyzja o zakupie F-16 była decyzją słuszną. Podkreślił, że polska armia wymaga transformacji, a polskie siły zbrojne musza odpowiadać "rozmiarom naszego państwa", jego miejscu w Europie i istniejącym - choć potencjalnym - zagrożeniom".

Dla niewtajemniczonych przypomnę, że przetarg odbył się za rządów układu. 8) :D :D

Moim zdaniem natomiast, biorąc pod uwagę li i tylko wartość bojową nie była to najlepsza decyzja.

nieoczekiwana zamiana miejsc (http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/pomylili-im-sie-bracia-kaczynscy,815035,2943) :o :lol:


PS. Wilcza to nie wiesz, że fałsz powtórzony 1000 razy staje się prawdą? :wink:

ponury63
09-11-2006, 14:11
..... tak mija kolejny dzień, podczas którego nieustannie lewakk i b...... atakowani są :roll:
no właśnie jest to mechanizm samonakręcajacy się
takie perpetuum mobile

byłoby wielką stratą dla nauki ingerować w toto ;)




można zareagować poprzez poinformowanie właściwego moderatora :)
to jest donos ;)
"a oni to się tam przezywają" :lol:
nie widzę się w tej roli ;)



ale ja nie chcę cenzury :) mam nadzieję , że przypomnienie podstawowych norm i zasad funkcjonowania w społeczeństwie powinno wystarczyć.
no więc przypominamy im codziennie, i co z tego ?
mamy kochać WADZE, a nie kochamy
to jest nasza zbrodnia

Dropsiak
09-11-2006, 16:01
mnie się ciągle wydaje, że jak nie będe protestować przeciwko draństwu, to w końcu stanę się taka jak oni.
A to ostatnia rzecz jakiej bym chciała. :roll:
Mam tak samo. I jeszcze że mi to spowszednieje i przestanie dziwić i oburzać, stanie się czescią "normalnej" zaakceptowanej rzeczywistości.....
Ale niedoczekanie..... :lol:

Majka
09-11-2006, 16:19
mnie się ciągle wydaje, że jak nie będe protestować przeciwko draństwu, to w końcu stanę się taka jak oni.
A to ostatnia rzecz jakiej bym chciała. :roll:
Mam tak samo. I jeszcze że mi to spowszednieje i przestanie dziwić i oburzać, stanie się czescią "normalnej" zaakceptowanej rzeczywistości.....
Ale niedoczekanie..... :lol:


no tak, ale według Dobrzyka to mnie już pare banów wykończyło.
Postanawiam spokojnie przewijać, jak zwykle nie czytając 8)

mTom
09-11-2006, 16:59
Wybory wyborami, ale klasę powinno się umieć zachować do końca... 8)

Nie wiem czy czytaliście, ale PGNiG dalej nie wynegocjował kontraktu na dostawy gazu z Rosji. Może być niewesoło.

boguslaw
09-11-2006, 20:05
Wybory wyborami, ale klasę powinno się umieć zachować do końca

No właśnie! Ważne byście wszyscy o tym pamiętali.
Na razie z tym jest bardzo kiepsko....

boguslaw
09-11-2006, 20:11
ponury.
Masz rację. Zrób śledztwo.
Kto zaczął?
Ile razy towarzystwo mnie bez potrzeby zaczepiało? :P
Ja tylko odpowiadam pięknym za nadobne. :wink:

I tak będzie zawsze.
Akcja równa się reakcji.......

Nefer
09-11-2006, 20:14
ŁOMATKO POLKO !!!!!!!!!!!!!

Słyszeliśta ludzie, że te ampułki leku to ci z III Rzeczpospolitej podmienili ?
Kaczor tak zeznał !!!

boguslaw
09-11-2006, 20:15
W takiej atmosferze nie ma miejsca na merytoryczną dyskusję na jakikolwiek temat.
Zdanie odrębne jest równie uprawnione.
Rozumiem, że niektorzy woleliby tkwić w towarzystwie wzajemnej adoracji i głos odrębny zakłóca spokoj ich duszy.
Wylewanie własnych frustracji zostaje zakłócone......

boguslaw
09-11-2006, 20:21
Jest takie powiedzenie wśród lekarzy: "nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle zdiagnozowani",

Tomasz M. Dokładnie to jest powiedzenie lekarzy -psychiatrów:
"Nie ma ludzi zdrowych, są tylko nieprzebadani"......

boguslaw
09-11-2006, 20:30
Podczas II wojny, w jej końcowym okresie, Niemcy aż do 80% swojego zapotrzebowania na paliwo zaspokajali paliwem syntetycznym.
Również RPA miała wielką produkcję paliwa syntetycznego (bogate zasoby węgla).
W Polsce działa lobbing na rzecz powstania zakładow wytwarzania paliwa syntetycznego w drodze wodorowania węgla pod przewodnictwem J.Buzka.
Kilka miesiecy temu bylo glośno na ten temat.
Temat żyje i jest rozwijany.

Problemem są pieniądze. Licencja około 4mld $ + budowa zakładow przetwórczych, sieć dystrybucji itd.
Daleka droga + ludzie znający się na temacie.

Ale temat należy mocno ciągnąć.
Według wyliczeń barierą opłacalności dla tej metody pozyskiwania paliwa jes cena 60 $ za baryłkę. Poniżej tej ceny ropa już raczej spadać nie będzi a możemy szybko zobaczyć rownież cenę 100 $.

Nefer
09-11-2006, 20:33
........... w drodze wodorowania węgla pod przewodnictwem J.Buzka. ..................


Super tekst :):)

boguslaw
09-11-2006, 20:35
Co ciekawe temat zaczął żyć rownież w Stanach.
Forsuje go gubernator Montany, w której są złoża węgla szacowane na 150 mld ton.
Amerykanie muszą temat szybko ruszyć, gdyż inaczej będą musieli utrzymać a nawet zwiększyć swoje zaangażowanie na Bliskim Wschodzie
a z tym moze być coraz trudniej po przegranych przez republikanów wyborach........
Bez bliskowschodniej ropy Ameryka nie mogłaby funkcjonować.

boguslaw
09-11-2006, 20:39
J. Buzek obecnie eurodeputowany, był profesorem Politechniki Gliwickiej...

Nefer. To zdanie jest stylistycznie niepoprawneeeeee.
I co z tego.
Kto chce, wie o co "sie rozchodzi".

Nefer
09-11-2006, 20:40
J. Buzek obecnie eurodeputowany, był profesorem Politechniki Gliwickiej...

Nefer. To zdanie jest stylistycznie niepoprawneeeeee.
I co z tego.
Kto chce, wie o co "sie rozchodzi".
Ależ ja sie nie czepiam - tylko mi się strasznie spodobało :):)

boguslaw
09-11-2006, 20:43
Ależ to straszny zamordyzm.. albo te osoby jakieś strachliwe strasznie..
Fajnie, że masz tyle listów z wyrazami poparcia


Ponury.
w ostatnim sondażu PO miała 25% a PIS 23%.
Niezbyt szokująca to różnica.
Dlaczego zakładasz, ze na forum jest inaczej?
Błogosławieni cisi i pokornego serca.....

boguslaw
09-11-2006, 20:46
Chodziło mi to, że w tej grupie rej wodzi Buzek ( dosłownie).
Jest w tej kwestii niesłychanie zapalony i napalony.
Stąd to "przewodnictwo" :wink:

Śląk czeka na swoją drugą szansę....

boguslaw
09-11-2006, 20:56
Ni znam doktryny obronnej Kczyńskihcx, lecz w tej materii reprezentują oni podobno punkt widzenia Piłsudskiego.

Jeszcze się wszystko może zdarzyć. Niedawno przeżyliśmy straszliwą wojnę na Bałkanach, w Jugoslawii, która za komuny była dla nas przesionkiem Zachodu. W Europie dużą rolę grają interesy narodowe.

Nauka historii dla nas brzmi tak: jeśli Niemcy zbliżają się do Rosji, polacy, miejcie się na baczności.

Jestem przeciwnikiem naszego udziału w wojnie irackiej a tym bardziej w Afganistanie, gdzie wszyscy po kolei dostają w dupę.
Afganistan był początkiem końca Sojuza....
Teraz Amerykanie chcą tam wpuścić NATO.
NATO, które jest słabe i mało znaczące.
Nikt się nie kwapi by tam wysłać żolnierzy.

boguslaw
09-11-2006, 21:05
Ale idźmy dalej:
Do Iraku polscy żołnierze jadą głównie dla pieniędzy.
Lecz stykają się z najnowszą techniką wojenną, uczą się taktyki w walce z najtrudniejszym , bo niewidzialnym wrogiem.

W Iraku było ich dotychczas ponad 12 tysięcy.

Jak tak dalej pójdzie będziemy mieli najlepiej wyszkoloną armię w Europie.
Dołóżmy do tego armię zawodową + lepsze wyposażenie....

Do tego dochodzi koncepcja Kaczyńskich 100 tysięcznej armii UE.
W tym temacie mielibyśmy na pewno sporo do powiedzenia.

Si vis pacem, para bellum - jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny.
Tak rozumiem koncepcję Kaczyńskich.

Nefer
09-11-2006, 21:09
Ależ to straszny zamordyzm.. albo te osoby jakieś strachliwe strasznie..
Fajnie, że masz tyle listów z wyrazami poparcia


Ponury.
w ostatnim sondażu PO miała 25% a PIS 23%.
Niezbyt szokująca to różnica.
Dlaczego zakładasz, ze na forum jest inaczej?
Błogosławieni cisi i pokornego serca.....

Bogusław - bo JEST inaczej. I dobrze o tym wiesz, bo podczas ostatnich wyborów odbywały się one również i necie. Pomijając problem aspiracyjności wyniki były TOTALNIE inne niż prawdziwy wynik wyborów. I wiadomo dlaczego : w powodu innego rozkładu wewnątrz populacji internautów niż populacji w ogóle.
I naprawdę nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumiec ten prosty fakt.
Oraz ten, że czym innym sondaż ( tu mam na myśli "wybory" w necie) a czym innym założyć buty i (po kościele) podreptać na wybory :):)

Mały
09-11-2006, 21:21
J. Buzek obecnie eurodeputowany, był profesorem Politechniki Gliwickiej...

Nefer. To zdanie jest stylistycznie niepoprawneeeeee.
I co z tego.
Kto chce, wie o co "sie rozchodzi".
Boguś ja tam "ten nie tego", ale zwróć uwagę iż ktoś będący osobą prominentną jakoś dziwnie traci zaufanie stając się politykiem. I nieważne czy jest profesorem czy też innym "uczonym"...patrz choćby Religa jako lekarz powaga na full wypasie , ale jako polityk... zostawia wiele do życzenia.

boguslaw
09-11-2006, 21:22
No to ostatnie wiadomości:

Niemal dwóch na trzech respondentów (62%) Biura Badania Rynku i Opinii Estymator chce zlikwidowania Senatu. 88% jest za zmniejszeniem - o prawie połowę - liczby posłów. Badania, drogą pocztową, odbywały się od 1 października do 8 listopada.

Jedynie 12% ankietowanych uważa, że obecna liczba posłów w Sejmie (460) jest właściwa i, że nie należy jej zmieniać. Przeciwko likwidacji Senatu jest 24% respondentów - wynika z ankiety, której wyniki przedstawiono w czwartek.

Gdyby doszło do samorozwiązania Sejmu, 34% badanych udzieliłoby poparcia PO. Na kandydatów PiS głosowałoby 33% SLD otrzymałby 11% poparcia, Samoobrona - 9%. Do Sejmu nie weszłyby - według badań Estymatora - PSL (4%), LPR (3%), SdPl (2%), UPR (2%) i PD (1%).

Pewne poglądy rozprzestrzeniaja się wśród internautow bez żadnej podstawy merytorycznej.
Skoro Józek jest za tym a za tym no to ja też, bo lubię Józka....
Ale w skrytości ducha postawy może nie są diametralnie inne, lecz jednak różnią się w wielu kwestiach.
I właśnie to jest piękne.

Nefer
09-11-2006, 21:24
I była to zapewne ankieta pocztowa :):):):):):) proooooszę

boguslaw
09-11-2006, 21:28
Mały> Bo dla Polaków władza to zawsze "oni".
Pamiętaj, że przez ostatnie wieki byliśmy pod władzą obcych "onych".
Poza tym władza deprawuje, a jeszcze bardziej deprawują media, czyniąc
z poważnych ludzi kukiełki. Dlatego też naprawdę poważni ludzie do polityki się nie pchają, szczególnie jeśli umieją zarobić na chleb w inny sposób.
Do polityki (do władzy) pchają się głównie ludzie, ktorzy nie maja już innych pomysłów na życie.
Polityka to władza. A władza to prestiż, pieniądze i ..... narkotyk.

szaraczek staje sie Panią/Panem radnym przez duże "P".
Ty byś jednego z drugim nie przyjął nawet na portiera.

Mały
09-11-2006, 22:02
Mały> Bo dla Polaków władza to zawsze "oni".
Pamiętaj, że przez ostatnie wieki byliśmy pod władzą obcych "onych".
Poza tym władza deprawuje, a jeszcze bardziej deprawują media, czyniąc
z poważnych ludzi kukiełki. Dlatego też naprawdę poważni ludzie do polityki się nie pchają, szczególnie jeśli umieją zarobić na chleb w inny sposób.
Do polityki (do władzy) pchają się głównie ludzie, ktorzy nie maja już innych pomysłów na życie.
Polityka to władza. A władza to prestiż, pieniądze i ..... narkotyk.

szaraczek staje sie Panią/Panem radnym przez duże "P".
Ty byś jednego z drugim nie przyjął nawet na portiera.
I tu walnąłeś w sedno(popieram całkowicie)...tylko jak się to ma do permamentnej obrony pisiorów?

boguslaw
09-11-2006, 22:25
Po pierwsze:
Gruba kreska, błąd zaniechania, nie dokonanie lustracji i dekomunizacji to błąd kardynalny, ża ktory teraz wszyscy płacimy.
Po drugie:
Wszyscy inni już byli i doprowadzili do tego marazmu, w ktorym gnijemy,
Po trzecie:
Jeśli jest w stronę PIS-u tak wściekły, histeryczny, groteskowy i totalnie zniekształcający rzeczywistość atak, to znaczy, ze niektore z ich planow zagrażąją tym, ktorzy nie potrafią z nimi stanąć wprost w otwartej walce politycznej, a to znaczy, że należy ich wesprzeć.

Od czasu wyborów parlamentarnych widzimy totalną medialną manipulację. Dlaczego?
Dlaczego nie walczy się z Kaczyńskimi otwarcie, w walce politycznej?
Dlaczego czyni się groteskę z rzeczywistości wyolbrzymiając niewyobrażalnie rzeczy błache a pomijając naprawdę istotne?
Dlaczego?
Kto się aż tak boi, że wykorzystuje wszystkie dostępne środki, by zakłócić odpowiednie proporcje spraw?
Do czego doszło?
Wielu z lustracji uczyniło sobie temat do żartow.
Żarty na bok. Warto rozbić krzywe lustra, by zobaczyć jak jest naprawdę.

Do 1980 roku w bezpiece i w służbach praca w bezpiece nie przynosiła chluby. Po nauczce z Solidarnością bezpieka rozrosla się pięciokrotnie.
Werbowano na uczelniach najlepszych z najlepszych.
I to są dzisiejsi prawdziwi przeciwnicy + byly aparat wladzy komunistycznej. Równolatkowie Kwaśniewskiego i śzmajdzińskiego. Wychowankowie SZSP, Almaturu i innych organizacji.
Policz sobie ile mają teraz lat.
Są dobrze ulokowani we wszystkich biznesach.

Kaczyński używa złego słowa na ich określenie "układ".
Układ może jednostkowo, w mniejszych grupkach.
Lepszym słowem jest solidarność grupowa, protekcjonizm.
Rozpoznają się, wspierają się, pomagają sobie wzajemnie w interesach,
zebrali śmietankę, reszcie zostawiając biznesy niszowe.
Pisałem już na ten temat nieraz.....
Ich protekcyjne działanie w skali kraju można najlepiej zobaczyć statystycznie.
Iluz nich klepie biedę?
Rzadkość. Odpadki zawsze się zdarzą.

Jak najłatwiej kształtować rzeczywistość nie brudząc się władzą?
Poprzez media.
Na realną władzę szkoda czasu.
Do władzy najlepiej wysłać swoich żołnierzy.....
Można pomóc komuś wygrać te czy tamte wybory.

Samemu lepiej moczyć tyłek w jacuzzi na Seszelach.
Niech się chłopaki bujają .Niech se porządzą. :lol: :lol: :lol: chłe, chłe, chłe.

Mały
09-11-2006, 22:29
Boguś...ale pisiory częściowo tez już byli...?

boguslaw
09-11-2006, 22:43
Kiedy rządzili?
Przy Wałęsie jak chcieli coś zrobić to Lechu rozpętał "wojnę na górze" i
skończyłosie, za Olszewskiego to samo...............

A poza tym....
No to kto ma nami rządzić?
Ktoś przecież musi.
Miało być PO- PIS. Miała być większość konstytucyjna.
I co się porobiło?
Komuś to bardzo ale to bardzo nie pasowało.
Dlaczego do tej absolutnie naturalnej wydawałoby się koalicji nie doszło?

Należy zadawać sobie nieustannie pytanie, ( a w interesach to konieczność) pytanie śledczego:
cui prodest ? Kto zyskał, kto odniósł i nadal odnosi korzyść z tego stanu rzeczy ?
Kto się boi rzeczywistej, stabilnej większości parlamentarnej?

ponury63
09-11-2006, 23:28
ponury.
Masz rację. Zrób śledztwo.
Kto zaczął?
Ile razy towarzystwo mnie bez potrzeby zaczepiało? :P
Ja tylko odpowiadam pięknym za nadobne. :wink:
więc róbcie to między sobą, jakiś sąd koleżeński, powrzucajcie sobie na priwie itp.

bo liczenie na ingerencję kogoś "z góry", kto przyjdzie i zrobi śledztwo / porządek jest trochę śmieszne
taka piaskownica - "bo przyjdzie mój brat i ci dowali" 8)

czyli kto ? Admin, bo tylko On ma możliwości banowania ?
czy mod, który może tylko nawoływać do rozsądku, pogrozić palcem :lol: [już widzę jak się tym przejmujecie ;)]
ew. skasować / moderować posty czy wątek
a to są działania niedobre i ostateczne, bo z zewnątrz i ograniczające wymianę myśli
i chyba niepotrzebne, bo przecież tu dorośli ludzie dyskutują, prawda ?

stać kogoś na obrzucanie się błotem, to powinno być stać i na posprzątanie

hough ;)






Ależ to straszny zamordyzm.. albo te osoby jakieś strachliwe strasznie..
Fajnie, że masz tyle listów z wyrazami poparcia

Ponury.
w ostatnim sondażu PO miała 25% a PIS 23%.
Niezbyt szokująca to różnica.
Dlaczego zakładasz, ze na forum jest inaczej?
Błogosławieni cisi i pokornego serca.....
Bo tu na Forum jest inaczej. Bo tu jest inny przekrój ludzi.
Ktoś kto buduje dom, rzadko kiedy liczy na łachę socjalnych okruchów, zasiłki, becikowe, studia gratis, czynszówki, bo zwykle widzi, że z racji cięzkiej harówy to właśnie on będzie finansował podwyżkę podatków, z których to "dobra wadza" rzuci tym nieharującym jakiś ochłap. Bo "dobra wadza" wie, że z tego ochłapu będzie pamiętana, a z obniżki kosztów pracy i troski o makroekonomię - nie.

A w poparcie wyznawane skrycie nie wierzę.



Taki entuzjazm teraz panuje, że bezrobocie spada, płace rosną.
Zobaczymy, co będzie w takim razie z inflacją bez Balcerowicza....

wilcza75
10-11-2006, 06:52
"Badania (...) wskazują, że w Jelfie - jeśli chodzi o sprawy związane z rozdziałem, sortowaniem leków - dopuszczono się pewnych zaniedbań" - powiedział premier. "Nie zawinił pan minister, zawiedli ci, którzy stworzyli porządek prawny III RP" - dodał.
..... że to bzdura, nieważne.
Bzdurą było zdanie "Balcerowicz musi odejść", "Mengele polskiej gospodarki" "analfabeta ekonomiczny" i inne kalumnie rzucane na tego wybitnego czowieka przez pewnego debila ......... ale okazało się to skuteczne :o :evil:
Kaczyński i s-ka , także wywodzą swoje działania z teorii pewnego ministra propagandy, o skuteczności kłamstw powtarzanych w nieskończoność.
Zawsze winna III RP, PO itd.
Jaki jednak z tego wniosek?
Nawet zakładając, że jedynym celem Kaczyńskiego jest dobro Polski, czyż inny cel miał Hitler, a w bliższej historii Miloszevicz?
i jak ich uwielbienie ojczyzny skończyło się dla Niemiec i Serbii?

Kiedy w końcu Kaczyński otrzeźwieje?........... i czy nie będzie za późno? :roll: :roll:

boguslaw
10-11-2006, 07:54
Balcerowicz jest dobrym szefem NBP i tego mu nikt nie odbierze.
Każdy następny szef NBP dzialać będzie podobnie.
Natomiast inflacja będzie nieco większa w przyszłym roku i nie będzie to efekt odejścia Balcerowicza

RPP zawsze dbać będzie o cel inflacyjny. Takie ma zadanie.
Jednak utrzymywanie w Polsce inflacji na najniższym w Europie poziomie było, moim zdanie, działaniem zbyt restrykcyjnym dla gospodarki.
Inflacja w Polsce powinna być utrzymywana na poziomie średniej europejskiej.
Jesteśmy w końcu państwem o większej niż średnia europejska dynamice wzrostu PKB.

boguslaw
10-11-2006, 07:59
bo liczenie na ingerencję kogoś "z góry", kto przyjdzie i zrobi śledztwo / porządek jest trochę śmieszne
taka piaskownica - "bo przyjdzie mój brat i ci dowali"


Oczywiście żartowałem.
Warto byłoby jednak, by co poniektórzy mieli wzgląd nie tylko na wymowę czyichś wypowiedzi, lecz wzięli pod uwagę wymowę swoich własnych wypowiedzi. (belka- źdźbło).
Jak ktoś nie chce być zaczepiany, niech nie zaczepia.
Oko za oko.

boguslaw
10-11-2006, 08:04
wilcza. Kaczyńscy wywodzą swoje działania z piłsudczykowskiej myśli politycznej. Spora część ich otoczenia to wychowankowie Ziębińskiego.

To właśnie Twój język w tym wątku do złudzenia przypomina język Niesiołowskiego:


Nawet zakładając, że jedynym celem Kaczyńskiego jest dobro Polski, czyż inny cel miał Hitler, a w bliższej historii Miloszevicz?

Tomasz M.
10-11-2006, 08:33
Widzieliście spoty PO z hasłem "Oszukali"? Moim zdaniem b. nędzny poziom. Wygląda na to, że PO bardzo zależy na elektoracie masowym, masowym w tym gorszym znaczeniu. Mnie to trochę smuci, choć niezbyt dziwi, bo po przegraniu wyborów Platforma wykonała już parę takich ruchów.

Bogusław, nie odpowiedziałeś, czy Twoim zdaniem czołowi działacze PiS, z JK na czele nadają się do wystrzelenia w kosmos. Czy może ich nie zaliczasz do klasy politycznej? Jak oceniasz leitmotiv p.Premiera, że każde zło w kraju (walące się dachy, pomyłki w fabryce leków) jest winą budowniczych III RP. Żałosne? Czy może celna i głęboka diagnoza?

mTom
10-11-2006, 09:26
Zmiana taktyki? :roll: :lol:

Ja wiem i rozumiem, że PiS nie chce się utożsamiać z AWS. Publicznie wspomniał nawet kiedyś o tym Ziobro. Fakty jednak temu przeczą:

Rozłamy w 2001 roku

AWS opuściły następujące ugrupowania polityczne:

* Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe,
* sympatycy Lecha Kaczyńskiego, którzy stworzyli Prawo i Sprawiedliwość.

SKL wystąpiło z AWS, gdyż chciało realizować bardziej liberalny program gospodarczy niż czynił to rząd Jerzego Buzka. Politycy nowopowstałego PiS natomiast wystąpili z AWS w proteście przeciwko odwołaniu ze stanowiska Ministra Sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego.

Trochę mi to przypomina zarzekanie sie SLD, że nie są spadkobiercami SdPR, a wcześniej PZPR. :D

Co o tym sądzi mój ulubieniec, specjalista od smoków, pan profesor Giertych?

Twierdzi Pan, że przymierzacie się do przejęcia władzy w Polsce, ale na tę kadencję milcząco akceptujecie koalicję PO - PiS...

- Absolutnie nie akceptujemy tej koalicji. To jest AWS-bis! Oba te ugrupowania wywodzą się z AWS-u, a po jego rozpadzie stworzyły coś rzekomo innego. Przecież posłowie z tych ugrupowań są nie pierwszy raz w Sejmie!
(...)
My zwalczamy PO - PiS albo jeszcze szerzej - środowisko okrągłostołowe. Ugoda przy Okrągłym Stole sprowadza się do tego, że środowiska PZPR-owskie i solidarnościowe umówiły się, iż władza nad służbami specjalnymi, majątkiem narodowym, mediami, instytutami badania opinii społecznej pozostanie w rękach ludzi PZPR-u, natomiast u steru polityki obie strony będą się wymieniać co cztery lata, zmieniając tylko zestaw twarzy. A ludzie będą się cieszyli, że jest demokracja, model amerykański, dwie duże partie. I to trwa już 15 lat! Tylko nazwy się zmieniają, bo ludzie mają tego serdecznie dosyć, więc się trzeba sprzedać w nowym opakowaniu. My walczymy z Okrągłym Stołem od samego początku, jako z umową, która petryfikuje władzę PRL-owskiej nomenklatury. PO - PiS traktujemy jako kontynuację tamtych uzgodnień.

Podsumowując, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Amen. :lol: :lol: :lol:

boguslaw
10-11-2006, 09:31
Tomasz M.
Cała klasa polityczna to cała. Z Kaczyńskimi włącznie.
Lecz razem z połową dziennikarzy.
Gdyby się Kaczyńscy szczególnie pozytywnie wyróżniali, nie byliby tak łatwym celem do zaatakowania.
Chcąc zrobić to co zamierza, Jaroslaw dokonuje zbyt dużo złych kompromisów i nie powinien pozwolić na to by twarzą PIS-u w mediach był np. m.in. Gosiewski.
No cóż, wszyscy gwiazdorzy medialni są poza partiami..............

Kaczyńscy mają jednak, według mnie coś do zrobienia.
I z oporami, lecz to robią.

PO uprawia kampanię negatywną i destrukcję od dawna.
Nie daje nic w zamian.
PO w znacznym stopniu przyczyniła się do zdeformowania rzeczywistośći, o którym pisałem wyżej. Jej ludziom, przynajmniej tym, ktorzy prezentują się w mediach (poza np. Gowinem) rownież zależało na przerysowywaniu faktów.
Tymczasem ludzie PIS-u kompletnie nie potrafią z takim sposobem
uprawiania polityki walczyć.... To widać, slychać i czuć.

Majka
10-11-2006, 09:35
"Badania (...) wskazują, że w Jelfie - jeśli chodzi o sprawy związane z rozdziałem, sortowaniem leków - dopuszczono się pewnych zaniedbań" - powiedział premier. "Nie zawinił pan minister, zawiedli ci, którzy stworzyli porządek prawny III RP" - dodał.
,


to może cytacik z dzisiejszych wiadomości

Posłanka PO Ewa Kopacz zażądała wczoraj dymisji Piechy i ministra zdrowia Zbigniewa Religi, którzy jej zdaniem są winni opóźnienia we wprowadzeniu rozporządzenia o dobrych praktykach wytwarzania leków. Dokument został podpisany przez ministra dopiero 26 października, po prawie rocznych pracach, i obowiązuje od dzisiaj. Wiceminister Piecha wyjaśnił, że rozporządzenia nie można było przygotować wcześniej ze względu na skomplikowany charakter sprawy.


co oznacza, że przez rok swoich rządów nic w tym kierunku nie zrobili. Winna pseudo IVRP

mTom
10-11-2006, 09:45
Wracając jednak do ekonomii...
Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

A tak poważnie.
Zapłacimy mniej:
1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.
2. O 56 zł rosną koszty które można odliczyć od przychodu.
3. O 179 zł będzie wyższa kwota wolna od podatku.
4. Podniesione zostaną progi podatkowe (I o 5740 zł, II o 11 480). Wg resortu finansów osoba z I grupy zyska na tym 57 zł.

Zapłacimy więcej:
1. Wzrośnie składka zdrowotna z 1% do 1,25%. Zarabiający 24 tyś zł zapłaci 60 zł więcej.
2. Wzrośnie akcyza na benzynę.
3. Wzrośnie o 4 grosze na butelce akcyza na piwo.
4. O 33% wzrośnie kacyza na papierosy - cena paczki wzrośnie od 55 gr do 80 gr.
5. O 40% wzrośnie akcyza na gaz do samochodu.

Dla przedsiębiorców:
wzrośnie:
podatek na paliwo opałowe (zrównanie z olejem napędowym) z 232 zł za 1000 l do 1139 zł. Firmy ogrzewające się w ten sposób zapłącą o 400% więcej. Rekompensata o ile będzie uchwalona będzie przysługiwała tylko odbiorcom indywidualnym.

Proponuję by każdy zrobił dla siebie symulację, czy dla niego podatki wzrosną czy zmaleją w przyszłym roku. Minister Neneman twierdzi, że zmaleją.

boguslaw
10-11-2006, 09:50
Jak oceniasz leitmotiv p.Premiera, że każde zło w kraju (walące się dachy, pomyłki w fabryce leków) jest winą budowniczych III RP

Cały kontekst jest ważny.
Nie wsłuchiwałem się w niego. Wydaje mi sie, że Kaczyński ma na myśli to, że w pogoni za mamoną, w trakcie wyścigu szczurów, ludzie III RP
nie dbali o bezpieczeństwo ludzi, nie dbali o tworzenie odpowiednich
procedur w wielu branżach, zabezpieczających innych ludzi przed rozmaitymi pomyłkami, zaniedbaniami, przeoczeniami.

Np. : wszystkie zakłady farmaceutyczne powinny mieć coś w rodzaju ISO.
Pomyłka tego typu jaka zaistniala w Jelfie to coś niebywałego.
------------------
Gdyby dobrze przeszukać, być może znajdziemy ofiary śmiertelne tej pomyłki.
Pogratulować czujności lekarzom z Pruszcza. Ale co oni przeżyli?
Jeśli pacjent w fazie bliskiej wstrząsu anafilaktycznego dostaje lek zwiotczający (działający podobnie do kurary) zamiast sterydu, czyli drastycznie osłabnie jego akcja oddechowa, to, jeśli nie zostanie zaintubowany i jego oddychanie nie zostanie natychmiast wspomożone z zewnątrz, umrze.
Nie zawsze i nie wszędzie jest taka możliwość.
---------------------------
Normy materiałowe w budownictwie powinny być strzeżone bardzo rygorystycznie.
Nie może być tak, że inwestor zastosuje do budowanej konstrukcji tańszą lecz gorszą jakościowo stal, bo tak mu się podoba i tak mu wolno.

boguslaw
10-11-2006, 09:58
Majka> Jelfa nie spadła ostatnio z nieba.
Pracuje z lekami od dziesiątek lat.
Obowiązują przecież jakieś procedury.
Właścicielem Jelfy, wysokonotowanej spółki giełdowej jest firma litewska.



Dokument został podpisany przez ministra dopiero 26 października, po prawie rocznych pracach, i obowiązuje od dzisiaj.

Co oznacza dokładnie coś przeciwnego. Oznacza, że dopiero rząd Kaczyńskiego rozpoznał i uporządkowal problem.
Co robiły poprzednie rządy przez 15 lat.

mTom
10-11-2006, 12:00
Mamy więc podwyżkę obciążeń fiskalnych w przyszłym roku czy wręcz przeciwnie?

W Rzeczpospolitej napisano:

A na tym nie koniec. Jeżeli wzrosną ceny benzyny, gazu i oleju, w ślad za tym pójdzie skok cen żywności. Eksperci szacują, że mleko może zdrożeć 20 proc., zboże 10 proc., a mięso około 0,5 proc.

mTom
10-11-2006, 12:23
Z tym corhydronem to niezłe jaja są:

Jacek Żakowski: Czyli pana zdaniem odpowiedzialność za sytuację w Jelfie ponosi minister Religa?

Marek Balicki: Jest kilka faz błędów. Pierwsze to błędy producenta, kiedy zamieniono fiolki, jeśli to miało miejsce, a wszystko na to wskazuje. Później błędy, kiedy okazało się, że lek jest wycofany z obrotu i niepodjęcie odpowiednich działań. Niezrozumiałe błędy w działaniu inspekcji farmaceutycznej, bo to od początku roku się toczy i kiedy 31 października została podjęta decyzja o wycofaniu leku z obrotu, nie podjęto działań. Wczoraj słyszałem w TVN24 wypowiedź Głównego Inspektora Farmaceutycznego, z której wynikało, że on wtedy był na urlopie. Taki skandal, nikt sobie nie przypomina kiedy ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w Polsce, czy w Europie, a Główny Inspektor Farmaceutyczny mówi, że w tym czasie był na urlopie i dopiero jak wrócił to się przekonał, że producent nie wykonał tego, co powinien wykonać.

Jacek Żakowski: Powinien był wrócić z tego urlopu? Cały urząd rutynowo pracuje.

Marek Balicki: To, że ta sytuacja jest nadzwyczajna można stwierdzić po 5 minutach przyglądania się problemowi. Ostatnią błędną fazą są działania ministerstwa zdrowia i rządu. Co kilka godzin otrzymujemy inną decyzję, kolejne decyzje są coraz mniej zrozumiałe i nie wiadomo czy nie wyczyniają więcej szkód.

Jacek Żakowski: O jakich szkodach pan myśli?

Marek Balicki: Na przykład została zatrzymana produkcja tych leków, które są potrzebne, a nie ma żadnych podstaw wynikających z kontroli przeprowadzonych przez inspektów, że jest jakiekolwiek zagrożenie. Problemem jest lek, który jest w obrocie, który mają pacjenci lub jest w jakiś zakładach opieki zdrowotnej i może być użyty. To powinno przyświecać działaniu. Wczoraj została podjęta decyzja o wstrzymaniu leku w obrocie, wstrzymanie to nie jest wycofanie, czyli ten Corhydron zgodnie z przepisami dalej jest trzymany tam, gdzie się znajdował, a nie wraca do producenta. Tak jakby rząd nie radził sobie w tej sytuacji, a jednocześnie jest pod presją polityczną, bo zbliżają się wybory i premier doskonale rozumie, że musi się wykazać jakimś zdecydowaniem. Ale podejmowanie decyzji niezgodnych z procedurami jest właśnie tą metodą, która być może była głównym błędem doprowadzającym do tego, że jest taka afera.

A tego to ja już kompletnie nie rozumiem:

- Władza okłamuje opinię publiczną - powiedział były minister zdrowia Marek Balicki w "Poranku Radia TOK FM". -Dwa tygodnie temu w Warszawie o godzinie 2 w nocy z piątku na sobotę do mojego szpitala koordynator służby zdrowia w Warszawie przekazał polecenie o przygotowaniu szpitala na wypadek dużego wybuchu z ładunkiem groźnego gazu. Następnego dnia usłyszałem w telewizji i usłyszeli to wszyscy moi pracownicy, że to była nieprawda, że takiego zagrożenia nie było i żadnych instrukcji nie wydano - mówił Balicki
całość (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3728966.html)

Tomasz M.
10-11-2006, 14:17
Trudno się nie zgodzić z Balickim, że reakcja rządu jest histeryczna i wyraźnie propogandowa, a w każdym razie mało adekwatna do problemu.

Właśnie czytam, że sąd zakazał emisji anypisowskiego spotu z lodówką. To raczej dobrze dla Platformy. Durnowaty populizm musiał co najmniej zniesmaczyć część elektoratu, a nie sądzę, żeby pozyskał zwolenników

Majka
10-11-2006, 14:38
Trudno się nie zgodzić z Balickim, że reakcja rządu jest histeryczna i wyraźnie propogandowa, a w każdym razie mało adekwatna do problemu.

Właśnie czytam, że sąd zakazał emisji anypisowskiego spotu z lodówką. To raczej dobrze dla Platformy. Durnowaty populizm musiał co najmniej zniesmaczyć część elektoratu, a nie sądzę, żeby pozyskał zwolenników

spotu nie widziałam, mało tv oglądam. Ale natknęłam się na pare innych.

PSL - ładnie zrobione widoczki, ale wqrzają powtórki tego samego w jednej reklamie + tekst szefa "........wybieramy najlepszych" I chyba u nich dość kiepsko sa skadrowani wypowiadający sie kandydaci.

LPR - całkiem całkiem, ale te działanie podprogowe..............
8)
Lewica i Demokraci.
Widać tylko lewicę, sladu nie ma po demokratach i uni pracy. Ogolnie reklama nieźle nagrana.

PiS - interesujący projekt. Przedstawiają tylko liderów. W ten sposób łatwiej zapamietać, na kogo trzeba głosować.

mTom
11-11-2006, 08:14
Mamy ciszę wyborczą więc zmieniam temat.

Warto przeczytać analizę sytuacji w Polsce po akcesji do EU z pewnej rosyjskiej gazety.

Rządy krajów Europy Środkowo-Wschodniej w ciągu wielu lat oszukiwały społeczeństwa, ażeby wejść do UE. Teraz nadeszła pora, ażeby spojrzeć prawdzie w oczy. Kraje tego regionu najwyraźniej nie poradziły sobie z rolą lokomotywy dla staruszki Europy. Na Węgrzech demonstracje trwają ponad miesiąc, a protestujący żądają dymisji premiera Gyurcsanya i demolują sklepy. W Polsce, gdzie życie polityczne od dawna przypomina bałagan wybuchł najpoważniejszy polityczny skandal korupcyjny w całej postsowieckiej historii, związany z próbą przekupienia jednego z parlamentarzystów, ażeby przeszedł on z jednej partii do drugiej. Czechy żyją już prawie pół roku bez rządu. Całkiem niedawno odszedł kolejny premier, który utrzymał się na stanowisku przez miesiąc. Na Słowacji znanej z populistycznych nastrojów wzrasta konflikt etniczny miedzy Węgrami, a Słowakami. Nieznacznie lepiej sprawy się mają również w gospodarce"

Szczególnie mocno oberwało się Polsce. Autorka wylicza nasze największe ułomności: bezrobocie najwyższe Europie i najbardziej nieefektywne rolnictwo, które zatrudnia 16 proc. ludności aktywnej zawodowo, a wytwarza mniej niż 3 proc. PKB. Dla porównania we Francji - 3 proc. PKB wytwarza 4 proc. pracowników zatrudnionych w rolnictwie.

"Ekspert" przyznaje wprawdzie, że w Polska przed wstąpieniem do UE ponad 30 proc. ludności było związane z rolnictwem, a bezrobocie wynosiło około 20 proc., lecz od razu dodaje, że symptomy wzrostu ekonomicznego, tak interesująco wyglądające na papierze w samym kraju trudno było zauważyć. Atmosfera biedy i zacofania była wyraźnie odczuwalna nawet w samej Warszawie - pisze gazeta.

Europejskie media sprawdzają, czy państwom Europy środkowo-Wschodniej opłaciło się wchodzić do UE. "Dość już tego kłamania" - pisze rosyjski tygodnik "Ekspert", który uważa, że czas, by nowi członkowie Unii uderzyli się w piersi i przyznali do ciężkiej pomyłki.

Przed Polską bowiem przyszłość rysuje się głównie w czarnych barwach. Droga jaką podążamy to ciągły brak stabilizacji politycznej uwarunkowany populizmem, brak silnego lidera, który posiadałby zaufanie społeczeństwa i mógłby przeprowadzić bolesne reformy. Obecny rząd Polski z braćmi Kaczyńskimi, którzy przyszli do władzy dzięki populistycznemu programowi partii PiS, obiecał uczynić państwo tańszym, zbudować więcej mieszkań i walczyć z korupcją, sformowawszy koalicję rządową z jawnie marginalnymi partiami Samoobrona i LPR, polski rząd całkowicie związał sobie ręce. O żadnych poważnych reformach gospodarczych nie może być mowy - w innym wypadku rozpadnie się koalicja.

Polska coraz bardziej pogrąża się w populizmie - stwierdza "Ekspert". Jej wewnętrzna polityka schodzi na margines. Jedyne hasło zdolne zmobilizować społeczeństwo polskie - obrona przed roszczeniami ze strony byłej III Rzeszy i walka ze spuścizną Związku Sowieckiego.

Udalo im sie upakowac w jednym tekście poglady antyeuropejskie razem z ostrą z krytyką głoszacych je populistów. Krytkę sytuacji gospodarczej a la Lepper z krytyka Leppera. Generalnie wywlekli wszystko co sie dalo.

Na szczęście jest cudowne remedium na wszystkie klopoty:

Zdaniem tygodnika, jest wyjście z tej trudnej sytuacji. Jeszcze niedawno wiele krajów tego regionu prowadziło jawnie antyrosyjską politykę, lecz stopniowo przekonano się, że lepiej jest przyjaźnić się z Rosją. Chociażby dlatego, żeby grać rolę mostu między wzmacniającą się Rosją, a Europą Zachodnią. Jako jeden z pierwszych zrozumiał to premier Węgier, który oświadczył po wizycie w Moskwie: "Węgry zwracają się ku Rosji, a te kraje EŚW, które nie zrozumiały jeszcze tej konieczności mocno sparzą się.
(...)
Nawet Polska, niezależnie od utrzymującej się rządowej retoryki antyrosyjskiej na poziomie biznesu i społeczeństwa coraz bardziej dochodzi do wniosku, iż z Rosją wygodniej jest przyjaźnić się".

:D

boguslaw
11-11-2006, 09:02
Polska zdecydowanie powinna być w lepszych stosunkach gospodarczych z Rosją niż jest to w chwili obecnej.
Rosja to beczka bez dna, która napełniaja wszyscy tylko nie Polacy....

Jedną z ważniejszych przyczyn gwaltownego załamania handlu z Rosją, byly decyzje Balcerowicza, które wykosiły m.in. handel przygraniczny na naszej ścianie wschodniej. Życie w hanlu szczególnie nie znosi próżni.
Rzeka wymiany handlowej przesunęła się w stronę południowo-wschodnią: Kaukaz, Turcja, Grecja, Włochy itd.

Lepiej byłoby, by Rosja zajęła się swoimi własnymi kolosalnymi problemami, zamiast zaglądać innym do alkowy. Widać nostalgię za reaktywcją dawnej strefy wpływów i imperialne tęsknoty.

Przestaję się dziwić parciu L.Kaczńskiego do silnego wzmacnaiania armii, gdy nastąpiło tak znaczne zbliżenie Rosjji Niemiec i gdy czytam takie teksty:

" Piątek, 10 listopada 2006

Sąd zezwolił na zjazd neofaszystów w Berlinie
PAP 22:25

Neofaszystowska partia NPD po raz pierwszy w swej historii zorganizowała zjazd w stolicy Niemiec Berlinie. Wyższy Sąd Administracyjny w Berlinie zezwolił na spotkanie, mimo sprzeciwu władz dzielnicy Reinickendorf, gdzie znajduje się centrum kongresowe Fontane-Haus.

W odbywającym się w najbliższą sobotę zjeździe uczestniczyć ma 265 delegatów NPD i 350 gości.
Wszystkie demokratyczne partie reprezentowane w berlińskiej izbie deputowanych (parlamencie landu Berlin) zapowiedziały protesty przeciwko zgromadzeniu neonazistów.

NPD organizowała dotychczas swoje partyjne zjazdy w mniejszych miastach. Po sukcesie odniesionym we wrześniowych wyborach do parlamentów dzielnicowych w Berlinie, w których zdobyła 11 miejsc, postanowiła tym razem spotkać się w stolicy kraju. W berlińskiej dzielnicy Treptow-Koepenick znajduje się od sześciu lat centrala partii.

NPD odniosła w minionych latach spore sukcesy na szczeblu landów. W 2004 roku zdobyła mandaty do parlamentu Saksonii, we wrześniu tego roku wprowadziła sześciu posłów do parlamentu Meklemburgii - Pomorza Zaodrzańskiego.

Neofaszystowska partia gloryfikuje Trzecią Rzeszę i nie uznaje powojennych granic Niemiec. Podjęta przez niemieckie władze w 2001 roku próba delegalizacji NPD nie powiodła się. "

boguslaw
11-11-2006, 09:07
Po okresie parcia do integracji w UE, w miarę zmiany światowej koniunktury i przesuwania jej punktu ciężkości w stronę Azji, w Europie z pewnością zaczną się ruchy dezintegracyjne i wzrost nastrojów nacjonalistycznych.
NATO może również ulec rozpadowi i wraz z osłabieniem więzi w Unii cała nasza konstrukcja bezpieczeństwa może wziąć w łeb.

boguslaw
11-11-2006, 09:16
Sytuacja polityczna w byłych państwach ostbloku świadczy o słabości demokracji w tych krajach, o braku silnych restrykcyjnych kryteriów moralnych w życiu politycznym i w mediach, o wadliwych mechanizmach wyłaniania do władzy przedstawicieli narodu.
Wynika to m.in. ze słabości alternatywnych wobec ludzi poprzedniego systemu elit i z różnych "grubych kresek" na rozmaitych poziomach...

Cytowane rządy to w większości partie postkomunistyczne, które mieszając nieustannie w politycznym tyglu nie dopuszczaja do wygenerowania nowych elit.
A w Rumunii, ktora wchodzi 1 stycznia do Unii, władza jest w rękach byłych funkcjonariuszy Securitate.....

Póki jest tzw. demokracja jesteśmy na to skazani.
Wyjściem byłby "Piłsudski" lecz kto z Polaków - orłów wolności na takiego dyktatora by się zgodził?

lewakk
11-11-2006, 20:46
Życzę udanych wyborów, zwłąszcza jak największej frekwencji...



p.s. szkoda że ktoś nawet dziś wkleja agitkę....

Mały
11-11-2006, 21:07
Życzę udanych wyborów, zwłąszcza jak największej frekwencji...



p.s. szkoda że ktoś nawet dziś wkleja agitkę....
A i wzajemnie...
Co do agitki... boisz się przgranej? ;-)

Nefer
11-11-2006, 21:10
Wracając jednak do ekonomii...
Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

A tak poważnie.
Zapłacimy mniej:
1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.


Jako kobietę martwi mnie bardziej 13 % akcyza na samochody pow. 2000 cc :(:(:(

wilcza75
11-11-2006, 22:19
Jedną z ważniejszych przyczyn gwaltownego załamania handlu z Rosją, byly decyzje Balcerowicza, które wykosiły m.in. handel przygraniczny na naszej ścianie wschodniej.

:o :o :o

sobota rano , a ten już /lub jeszcze/ na gazie :roll:
8)

lewakk
11-11-2006, 22:25
Wracając jednak do ekonomii...
Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

A tak poważnie.
Zapłacimy mniej:
1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.


Jako kobietę martwi mnie bardziej 13 % akcyza na samochody pow. 2000 cc :(:(:(

Nefer Ty chyba nie musisz udowadniać że nie wiesz co mówisz!!!

Dziś niektórzy płacą akcyzę nawet 60%

Obecnie podatek akcyzowy na produkowane w Polsce auta osobowe o pojemności silnika powyżej 2.000 cm sześć. wynosi 15 proc.

Nefer dlaczego tak martwi Cię obniżka akcyzy na auta?? Ja myślę że samochody mamy w Polsce za drogie i powinny stanieć, przeszkadza Ci to????

W przypadku nowych samochodów o pojemności silnika do 2 tys. cm sześć. włącznie, akcyza ma być obniżona z 6 do 3 proc., a powyżej tej pojemności - z 15 do 12 proc.

To kolejny przykład skrajnej forumowej nierzelności, małpi rozum byle udowodnić że wszystkiemu winni są Kaczyńscy....

Nefer
11-11-2006, 22:32
Wracając jednak do ekonomii...
Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

A tak poważnie.
Zapłacimy mniej:
1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.


Jako kobietę martwi mnie bardziej 13 % akcyza na samochody pow. 2000 cc :(:(:(

Nefer Ty chyba nie musisz udowadniać że nie wiesz co mówisz!!!

Dziś niektórzy płacą akcyzę nawet 60%



Jaaaaaaasne - jak ktos sprowadza złom to niech tyle płaci !!!! :):) A teraz nie będzie miał tego probelmu , nie ?

boguslaw
11-11-2006, 22:34
Kolego wilcza75.
Co taki zdziwiony? To najnowsza historia Polski.
Powinieneś ją znać. Balcerowicz był wówczas ministrem finansów a ściana wschodnia była jednym wielkim targowiskiem...
Pretekstem dla jego decyzji była walka z szarą strefą.
Z produkcji na wschod żyła m.in. cała Łódź, ktorą Balcerowicz po raz drugi, po Koreańczykach, przewrócił na kolana.



sobota rano , a ten już /lub jeszcze/ na gazie


Bardzo merytoryczna opinia.
Szukasz może zaczepki? :roll:
Naprawdę nie potrafisz inaczej wyrażać swoich uwag do tekstu?

boguslaw
11-11-2006, 22:36
Wszystkie kosmetyki potanieją i to dość znacznie (dobre perfumy o kilkadziesiąt złotych).
Nefer. Dla kobiety to bez znaczenia?

Obniżenie akcyzy na samochody spowodowała interwencja Unii. Wysoka akcyza na samochody używane była niezgodna z prawem unijnym.

Nefer
11-11-2006, 22:38
Wszystkie kosmetyki potanieją i to dość znacznie (dobre perfumy o kilkadziesiąt złotych).
Nefer. Dla kobiety to bez znaczenia?

Obniżenie akcyzy na samochody spowodowała interwencja Unii. Wysoka akcyza na samochody używane była niezgodna z prawem unijnym.
NIe kupuje perfum w Polsce. Na lotnisku w Zurichu jest taniej :):) Na głównym ringu w Brukseli też :):) i w wielu innych miejscach - aż dziw bierze jak im się to opłaca.....

Nefer
11-11-2006, 22:39
Wszystkie kosmetyki potanieją i to dość znacznie (dobre perfumy o kilkadziesiąt złotych).
Nefer. Dla kobiety to bez znaczenia?

Obniżenie akcyzy na samochody spowodowała interwencja Unii. Wysoka akcyza na samochody używane była niezgodna z prawem unijnym.

A mnie się wydawało, ze akcyza w ogóle nie było zgodna z prawem unijnym , ale się mogę mylić , bo się na tym nie znam...

lewakk
11-11-2006, 22:41
Życzę udanych wyborów, zwłąszcza jak największej frekwencji...



p.s. szkoda że ktoś nawet dziś wkleja agitkę....
A i wzajemnie...
Co do agitki... boisz się przgranej? ;-)

ja popieram lokalny komitet i czynnie w nim działam, ne pewno nie jest ani lewicowy ani prawicowy, dlatego przegranej się nie boję, bo to są ludzie którzy dużo dla miasta zrobili, tym bardziej jest ważna duża frekwencja bo inaczej pójdą do wyborów tylko tacy co politykują 7 dni po forach i nawet podczas ciszy wyborczej bedą wypisywali całe szpalty a oszukańczych rządach co społeczeństwo okłamali byle wejsc do Unii..

Mały a może cos na temat a nie do mojej osoby??

boguslaw
11-11-2006, 22:42
Ja też kupuję na lotniskach lub dość często w Czechach (mają relatywnie najtańsze).
Zobaczymy jakie będą ceny, bo przecież sprzedający mogą podnieść swoje marże.

Nefer
11-11-2006, 22:43
Ja też kupuję na lotniskach lub dość często w Czechach (mają relatywnie najtańsze).
Zobaczymy jakie będą ceny, bo przecież sprzedający mogą podnieść swoje marże.
Już widzę jak Sephora obniża ceny ......... hihihi :) może o 2 % :)

Nefer
11-11-2006, 22:44
Życzę udanych wyborów, zwłąszcza jak największej frekwencji...



p.s. szkoda że ktoś nawet dziś wkleja agitkę....
A i wzajemnie...
Co do agitki... boisz się przgranej? ;-)

ja popieram lokalny komitet i czynnie w nim działam, ne pewno nie jest ani lewicowy ani prawicowy, dlatego przegranej się nie boję, bo to są ludzie którzy dużo dla miasta zrobili, tym bardziej jest ważna duża frekwencja bo inaczej pójdą do wyborów tylko tacy co politykują 7 dni po forach i nawet podczas ciszy wyborczej bedą wypisywali całe szpalty a oszukańczych rządach co społeczeństwo okłamali byle wejsc do Unii..

Mały a może cos na temat a nie do mojej osoby??


lewakk się robi nerwowy :):):)

A ten komitet co ani nie lewicowy ani nie prawicowy to jaki on jest ?

lewakk
11-11-2006, 22:46
Wracając jednak do ekonomii...
Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

A tak poważnie.
Zapłacimy mniej:
1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.


Jako kobietę martwi mnie bardziej 13 % akcyza na samochody pow. 2000 cc :(:(:(


nefer nie interesi mnie twoja niekompetencja, a jak się nie znasz to nie pisz, dla normalnych potanienie czy nowych aut, czy jak to ty dumnie nazywasz "złomów" to dobra wiadomość, a normalna większość kupuje kosmetyki w Polsce a nie jak mocno podkreśliłaś w Zurichu więc może dla nich te kilkadziesiąt złoty mniej ma znaczenie.... tak jak i kilka tysięcy czy nawet i kilkaset złotych tańsze nowe auto.....


przypomnijmy Pani Zurichowej
W przypadku nowych samochodów o pojemności silnika do 2 tys. cm sześć. włącznie, akcyza ma być obniżona z 6 do 3 proc., a powyżej tej pojemności - z 15 do 12 proc.

To kolejny przykład skrajnej forumowej nierzelności, małpi rozum byle udowodnić że wszystkiemu winni są Kaczyńscy....

boguslaw
11-11-2006, 22:48
Ostatnie zdanie bylo niepotrzebne.....

lewakk
11-11-2006, 22:50
Życzę udanych wyborów, zwłąszcza jak największej frekwencji...



p.s. szkoda że ktoś nawet dziś wkleja agitkę....
A i wzajemnie...
Co do agitki... boisz się przgranej? ;-)

ja popieram lokalny komitet i czynnie w nim działam, ne pewno nie jest ani lewicowy ani prawicowy, dlatego przegranej się nie boję, bo to są ludzie którzy dużo dla miasta zrobili, tym bardziej jest ważna duża frekwencja bo inaczej pójdą do wyborów tylko tacy co politykują 7 dni po forach i nawet podczas ciszy wyborczej bedą wypisywali całe szpalty a oszukańczych rządach co społeczeństwo okłamali byle wejsc do Unii..

Mały a może cos na temat a nie do mojej osoby??


lewakk się robi nerwowy :):):)

A ten komitet co ani nie lewicowy ani nie prawicowy to jaki on jest ?

normalny!! taki jak setki innych chcących działać dla społeczności lokalnej a nie dla politycznej jatki..., masz coś przeciwko lokalnym komitetom???

Nefer
11-11-2006, 22:52
Wracając jednak do ekonomii...
Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

A tak poważnie.
Zapłacimy mniej:
1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.


Jako kobietę martwi mnie bardziej 13 % akcyza na samochody pow. 2000 cc :(:(:(


nefer nie interesi mnie twoja niekompetencja, a jak się nie znasz to nie pisz, dla normalnych potanienie czy nowych aut, czy jak to ty dumnie nazywasz "złomów" to dobra wiadomość, a normalna większość kupuje kosmetyki w Polsce a nie jak mocno podkreśliłaś w Zurichu więc może dla nich te kilkadziesiąt złoty mniej ma znaczenie.... tak jak i kilka tysięcy czy nawet i kilkaset złotych tańsze nowe auto.....


przypomnijmy Pani Zurichowej
W przypadku nowych samochodów o pojemności silnika do 2 tys. cm sześć. włącznie, akcyza ma być obniżona z 6 do 3 proc., a powyżej tej pojemności - z 15 do 12 proc.

To kolejny przykład skrajnej forumowej nierzelności, małpi rozum byle udowodnić że wszystkiemu winni są Kaczyńscy....

lewakk - ni enerwujsia bo CI pikawa siądzie i nie doczekasz ogloszenia wyników :):):) Staaaaaaary - spokojnie :):)

A Towje wypowiedzi to temat p.t. " A u was biją Murzynów"

Czy ja coś pisałam o Kaczyńskich ???????????????/

Proponuję wsadzić głowę pod zimną wodę - to dobrze robi :)

lewakk
11-11-2006, 22:53
Ostatnie zdanie bylo niepotrzebne.....

racja to nazbyt widoczne i oczywiste..

Nefer
11-11-2006, 22:53
..., masz coś przeciwko lokalnym komitetom???

Powtarzam - głowa pod zimną wodę :):)

ponury63
11-11-2006, 22:53
Ostatnie zdanie bylo niepotrzebne.....

było, on inaczej nie potrafi ;)


ktoś chyba chce bańkę zapłacić za naruszanie :lol:



PS: Nefer, masz chyba nową ksywę ;)

Nefer
11-11-2006, 22:55
Ostatnie zdanie bylo niepotrzebne.....

było, on inaczej nie potrafi ;)


ktoś chyba chce bańkę zapłacić za naruszanie :lol:



PS: Nefer, masz chyba nową ksywę ;)

Ano się porobiło :):) Mnie zawsze bawią takie kawałki :):) ALe widać komu nerwy puszczeją , co ? Ciekawe dlaczego kurde, kurde....

Nefer
11-11-2006, 22:59
jesoooo - i tacy ludzie "działają" .... straszne ...

Mały
11-11-2006, 23:13
Życzę udanych wyborów, zwłąszcza jak największej frekwencji...



p.s. szkoda że ktoś nawet dziś wkleja agitkę....
A i wzajemnie...
Co do agitki... boisz się przgranej? ;-)

ja popieram lokalny komitet i czynnie w nim działam, ne pewno nie jest ani lewicowy ani prawicowy, dlatego przegranej się nie boję, bo to są ludzie którzy dużo dla miasta zrobili, tym bardziej jest ważna duża frekwencja bo inaczej pójdą do wyborów tylko tacy co politykują 7 dni po forach i nawet podczas ciszy wyborczej bedą wypisywali całe szpalty a oszukańczych rządach co społeczeństwo okłamali byle wejsc do Unii..

Mały a może cos na temat a nie do mojej osoby??
Aha, sorki zapomniałem , że wcale ale to wcale nie agitujesz i sie nie oburzasz na jakiekolwiek uwagi odnośnie pisiorów... Mea culpa... ;-)

lewakk
11-11-2006, 23:14
Wracając jednak do ekonomii...
Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

A tak poważnie.
Zapłacimy mniej:
1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.


Jako kobietę martwi mnie bardziej 13 % akcyza na samochody pow. 2000 cc :(:(:(

życzę mniej zmartwień i więcej wiedzy.... a głowę mam spokojną, w przeciwnieństwie do polityków....

Nefer
11-11-2006, 23:19
Wracając jednak do ekonomii...
Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

A tak poważnie.
Zapłacimy mniej:
1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.


Jako kobietę martwi mnie bardziej 13 % akcyza na samochody pow. 2000 cc :(:(:(

życzę mniej zmartwień i więcej wiedzy.... a głowę mam spokojną, w przeciwnieństwie do polityków....


Wiedzę się zdobywa - kulturę się ma lub nie :):) Życzę mniej agresji więcej refleksji :)

tomek1950
12-11-2006, 00:11
Ha, ha, ha. Nefer, lubię Cię. :)
Pamiętaj, obowiązuje cisza wyborcza :D

ESKIMOS
12-11-2006, 09:53
Pamiętaj, obowiązuje cisza wyborcza :D
Ale "Grucha" miał fajniejszy sweterek. :lol:

lewakk
12-11-2006, 10:10
Wracając jednak do ekonomii...
Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

A tak poważnie.
Zapłacimy mniej:
1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.


Jako kobietę martwi mnie bardziej 13 % akcyza na samochody pow. 2000 cc :(:(:(


nefer nie interesi mnie twoja niekompetencja, a jak się nie znasz to nie pisz, dla normalnych potanienie czy nowych aut, czy jak to ty dumnie nazywasz "złomów" to dobra wiadomość, a normalna większość kupuje kosmetyki w Polsce a nie jak mocno podkreśliłaś w Zurichu więc może dla nich te kilkadziesiąt złoty mniej ma znaczenie.... tak jak i kilka tysięcy czy nawet i kilkaset złotych tańsze nowe auto.....


przypomnijmy Pani Zurichowej
W przypadku nowych samochodów o pojemności silnika do 2 tys. cm sześć. włącznie, akcyza ma być obniżona z 6 do 3 proc., a powyżej tej pojemności - z 15 do 12 proc.

To kolejny przykład skrajnej forumowej nierzelności, małpi rozum byle udowodnić że wszystkiemu winni są Kaczyńscy....

lewakk - ni enerwujsia bo CI pikawa siądzie i nie doczekasz ogloszenia wyników :):):) Staaaaaaary - spokojnie :):)

A Towje wypowiedzi to temat p.t. " A u was biją Murzynów"

Czy ja coś pisałam o Kaczyńskich ???????????????/

Proponuję wsadzić głowę pod zimną wodę - to dobrze robi :)


Kultury i opanowania życzę Ci Nefer, pamiętaj te teksty świadczą o Tobie a nie o innych, a co do zasady w swojej wyniosłości nie Zurichowej nie wszyscy robią zakupy w Szwajcarii, nie wszyscy jeżdzą nowymi autami z silnikiem ponad 2.0.... niektórzy jeżdzą jak to w swojej kulturze nazwałaś "złomami" (cóż taki jest stosunek Nefer, Tomka, Ponurego do ludzi) i może jednak obniżka cen aut czy kosmetyków ucieszy większość.... i pamiętaj każdy normalny za pomyłkę by przeprosił, ale Ciebie chyba nie obowiązuję zasada jak nie wiem to nie piszę.....



Jeszcze raz życzę jak największej frekwencji, udanych wyborów, głosujmy na ludzi sprawdzonych, nie na etykietki partyjne, nie na zrzutowców spoza naszych miast, ale na ludzi którzy już coś zrobili i chcą zrobić...

tomek1950
12-11-2006, 10:14
No cóż, zrównanie mnie z Nefer i Ponurym poczytuję sobie za zaszczyt. Fajnie być w miłym towarzystwie :D

lewakk
12-11-2006, 10:18
No cóż, zrównanie mnie z Nefer i Ponurym poczytuję sobie za zaszczyt. Fajnie być w miłym towarzystwie :D


Gratki, niewiedza i plecenie bzdur w modzie a wina u sokratesa nie braknie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jak wrócicie z Zurichu to zauważcie że jesteście w Polsce zanim coś napiszecie 8) 8) 8) Zyczę udanej zabawy... głowy na pewno bedą boleć :lol:

dobrzykowice
12-11-2006, 11:04
A ten komitet co ani nie lewicowy ani nie prawicowy to jaki on jest ?


pewnie to jest Podlasie XXI :)

dobrzykowice
12-11-2006, 11:13
ja tylko mam nadzieję, że ten mały lokalny komitet z małym lokalnym agitatorkiem mającym najwyraźniej problemy ze zrozumieniem otaczającej go rzeczywistości i ludzi jest gdzieś daleeeeko od mojej gminy :)

lewakk
12-11-2006, 11:41
ja tylko mam nadzieję, że ten mały lokalny komitet z małym lokalnym agitatorkiem mającym najwyraźniej problemy ze zrozumieniem otaczającej go rzeczywistości i ludzi jest gdzieś daleeeeko od mojej gminy :)

zmartwie Cię rządzi od 4 lat z bardzo dobrym skutkiem, teraz nareszcie burmistrz będzie nawet bez 2 tury..., trzeba działać dla dobra miasta a nie dla dobra partii politycznych, proste i skuteczne... ale dziękuję za życzenia i życzę spokoju dziś....

ponury63
12-11-2006, 12:00
No cóż, zrównanie mnie z Nefer i Ponurym poczytuję sobie za zaszczyt. Fajnie być w miłym towarzystwie :D
:D
Mam takie samo odczucie, nawzajem ;) Miło mi :D

Pozdrawiam wszystkich zrównoważonych emocjonalnie, uśmiechniętych do życia i ludzi Forumowiczów ;)

Dropsiak
12-11-2006, 12:04
No cóż, zrównanie mnie z Nefer i Ponurym poczytuję sobie za zaszczyt. Fajnie być w miłym towarzystwie :D
:D
Mam takie samo odczucie, nawzajem ;) Miło mi :D

Pozdrawiam wszystkich zrównoważonych emocjonalnie, uśmiechniętych do życia i ludzi Forumowiczów ;)
A ja A ja..... :cry:
:wink:

lewakk
12-11-2006, 12:19
Mi też miło że wam miło i życzę jeszcze raz by wszyscy mieli tak dobry humor jak ja....., to radosny dzień...

Jerzysio
12-11-2006, 12:19
... a może by tak na spacerek ...
... albo na kufelek pifka, cooooooooooooooooo :roll: :D
J

tomek1950
12-11-2006, 13:01
No cóż, zrównanie mnie z Nefer i Ponurym poczytuję sobie za zaszczyt. Fajnie być w miłym towarzystwie :D
:D
Mam takie samo odczucie, nawzajem ;) Miło mi :D

Pozdrawiam wszystkich zrównoważonych emocjonalnie, uśmiechniętych do życia i ludzi Forumowiczów ;)
A ja A ja..... :cry:
:wink:

Dobra, nie płacz. Jesteś z nami :D

Mały
12-11-2006, 16:27
No i po głosowaniu - teraz mogę uczcić powrót butelczyną Heinekena... ;-)
Swoją droga jak zwykle pojawił się przy lokalu ktoś częstujący alkoholem... niektórzy się nigdy nie nauczą.
Małżonka jest mężem zaufania i od samego rana komisyja zaczęła traktować ją jak trędowatą, jednocześnie tekstami oraz ich brakiem( na przemian) pokazała całkowity brak znajomości choćby fragmentu ordynacji wyborczej... Myśleli, że to oni jako "szpeckomisyja" mogą zwracać jej wciąż uwagę, traktować jak jakąś (nie przymierzając) służącą, podwładną itp... Normalnie żenada...

dobrzykowice
12-11-2006, 16:41
Dobra, nie płacz. Jesteś z nami :D

hmm, nie jestem pewien ale chyba można to juz potraktować jako taki mały układ :D

Nefer
12-11-2006, 16:47
No cóż, zrównanie mnie z Nefer i Ponurym poczytuję sobie za zaszczyt. Fajnie być w miłym towarzystwie :D
:D
Mam takie samo odczucie, nawzajem ;) Miło mi :D

Pozdrawiam wszystkich zrównoważonych emocjonalnie, uśmiechniętych do życia i ludzi Forumowiczów ;)
A ja A ja..... :cry:
:wink:

Dobra, nie płacz. Jesteś z nami :D

Czuję się po prostu zaszczycona :):):)

Nefer
12-11-2006, 16:53
No i po głosowaniu - teraz mogę uczcić powrót butelczyną Heinekena... ;-)
Swoją droga jak zwykle pojawił się przy lokalu ktoś częstujący alkoholem... niektórzy się nigdy nie nauczą.
Małżonka jest mężem zaufania i od samego rana komisyja zaczęła traktować ją jak trędowatą, jednocześnie tekstami oraz ich brakiem( na przemian) pokazała całkowity brak znajomości choćby fragmentu ordynacji wyborczej... Myśleli, że to oni jako "szpeckomisyja" mogą zwracać jej wciąż uwagę, traktować jak jakąś (nie przymierzając) służącą, podwładną itp... Normalnie żenada...
Żenada - to prawda .......... poziom ludzi przeraża. Wiem, kto u mnie siedzi w komisji - i dlatego nigdy nie byłam zainteresowana ... tragedia....

Mały
12-11-2006, 17:33
No i po głosowaniu - teraz mogę uczcić powrót butelczyną Heinekena... ;-)
Swoją droga jak zwykle pojawił się przy lokalu ktoś częstujący alkoholem... niektórzy się nigdy nie nauczą.
Małżonka jest mężem zaufania i od samego rana komisyja zaczęła traktować ją jak trędowatą, jednocześnie tekstami oraz ich brakiem( na przemian) pokazała całkowity brak znajomości choćby fragmentu ordynacji wyborczej... Myśleli, że to oni jako "szpeckomisyja" mogą zwracać jej wciąż uwagę, traktować jak jakąś (nie przymierzając) służącą, podwładną itp... Normalnie żenada...
Żenada - to prawda .......... poziom ludzi przeraża. Wiem, kto u mnie siedzi w komisji - i dlatego nigdy nie byłam zainteresowana ... tragedia....
Ona chce tylko zrobić swoje i wg ordynacji "zwracać przewodniczącej uwagę na nieprawidłowości itp"... że nie wspomnę, iż tylko JEDNO ugrupowanie(spośród wystawiających kandydatów) powołało swojego "męża"...

Mały
12-11-2006, 17:46
Ok czas wracać do pracy jeszcze 2-3 godz i będę do rana "wolny jak dzika świnia" jak to kiedys pedział wspaniały Boguś Smoleń.

wilcza75
12-11-2006, 18:26
Józef Piłsudski zapamiętał jednak tamte dni (listopad1918 -w75)- oraz pierwsze miesiące budowania państwa polskiego - także jako koszmar. Był naczelnikiem państwa i usiłował skłonić polityków różnych stronnictw do współpracy dla dobra kraju. Szło mu jednak jak po grudzie, ponieważ "Każdy z nich żądał usłuchania swojej recepty zbawienia Polski, choć był bezsilny i sam nie był pewien skuteczności tej recepty".

Wciąż aktualne pozostaje pytanie, które Marszałek postawił tuż przed odzyskaniem niepodległości: "Czy możliwą w ogóle jest w Polsce (...) już nie mówię, wspólna praca rozmaitych grup i stronnictw, lecz nawet wzajemne zrozumienie, bez natychmiastowego podkopywania na zewnątrz wysiłku poszczególnego, bez natychmiastowych obaw i podejrzeń co do stronniczych celów i zadań, bez wreszcie dreszczu trwogi przed powodzeniem lub nawet możliwością powodzenia osób, grup, stronnictw obcych".

Zauważał, że Polacy są dla siebie nieubłaganymi wrogami. "Jest to dziwna strona psychiczna, która stała się naszą właściwością, naszą cechą organiczną".

Doskonale sportretował zajadłość i wdawanie się w polityczne bijatyki. Polityków biorących w nich udział przyrównywał do podróżnych, którzy wyskakują z pojazdu, aby odszczeknąć się ujadającemu psu: "Wam zdaje się na przeszczekaniu psa, na wygraniu wojny z byle parszywym szczeniakiem bardziej zależy niż na szybkim dojechaniu do celu podróży".

Stwierdzał, że oszczerstwa, które dotknęły także i jego (szeptano, że Belweder jest połączony z Kremlem tajną linią telefoniczną) mają w Polsce dużą moc, gdyż ludzie w nie wierzą. "Przeciwdziałanie oszczerstwu jako metodzie politycznej jest jednym z najtrudniejszych naszych zadań społecznych, jest rzeczą wielką, na którą, gdyby się Polska zdobyła, zdobyłaby wielką siłę".

bez komentarza :roll:

Dropsiak
12-11-2006, 19:22
U Piłsudskiego mozna znależć sporo takich trafnych stwierdzeń. Smutne, że tyle lat mineło i one nadal aktualne.
Wielu polityków narzeka, ze w Polsce jest silny podział na "my" i "oni". Tyle, ze niestety bedąc opozycja intensywnie takie podziały wzmacniaja wszelkimi metodami a potem obejmując władze chcieliby, żeby nagle przestali być 'onymi" i czynia zarzuty opozycji o to, co sami dziergali opozycją
bedąc.
Niestety, żeby to sie zmieniło potrzeba silnej odpowiedzialności za państwo u całej klasy politycznej. Ktos takową dostrzega?? :o
Bo ja nie :-?

Dropsiak
12-11-2006, 19:57
Dwie osoby zmarły, a kolejne dwie trafiły do szpitala po imprezie, którą zorganizował wójt jednej z wsi koło Sieradza (Łódzkie) - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu Paweł Chojnowski. Dodał, że prawdopodobną przyczyną zgonu było zatrucie alkoholowe.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że impreza odbyła się w nocy z piątku na sobotę w remizie. Gości zaprosił wójt, który ubiega się o reelekcję. Po imprezie zmarło dwóch mężczyzn w wieku 40. i 56. lat.

- Kolejnych dwóch trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Będziemy sprawdzali, kto dostarczył alkohol do remizy i czy nie pochodził on z nielegalnego źródła. Sekcja zwłok potwierdzi, czy rzeczywiście przyczyną zatrucia mężczyzn był alkohol - powiedział Chojnowski. ...
:( (http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/po-imprezie-u-wojta-2-ofiary-2-osoby-w-szpitalu,815846,2943)

Nefer
12-11-2006, 19:58
Dwie osoby zmarły, a kolejne dwie trafiły do szpitala po imprezie, którą zorganizował wójt jednej z wsi koło Sieradza (Łódzkie) - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu Paweł Chojnowski. Dodał, że prawdopodobną przyczyną zgonu było zatrucie alkoholowe.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że impreza odbyła się w nocy z piątku na sobotę w remizie. Gości zaprosił wójt, który ubiega się o reelekcję. Po imprezie zmarło dwóch mężczyzn w wieku 40. i 56. lat.

- Kolejnych dwóch trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Będziemy sprawdzali, kto dostarczył alkohol do remizy i czy nie pochodził on z nielegalnego źródła. Sekcja zwłok potwierdzi, czy rzeczywiście przyczyną zatrucia mężczyzn był alkohol - powiedział Chojnowski. ...
:( (http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/po-imprezie-u-wojta-2-ofiary-2-osoby-w-szpitalu,815846,2943)


Cóż - tak bawią się ELITY :)

Aaaaaaaaaaa - doczytałam - to była prowokacja, działanie wroga .......trzeba się dowiedzieć kto polewał ....:):)

boguslaw
12-11-2006, 19:59
wilcza75 to poczytaj siebie:


sobota rano , a ten już /lub jeszcze/ na gazie


To tak z ostatniego dnia.
Gdyby chcieć się cofnąć w tył byłoby tego całkiem sporo

boguslaw
12-11-2006, 20:03
A może jeszcze to:


Kaczyński i s-ka , także wywodzą swoje działania z teorii pewnego ministra propagandy, o skuteczności kłamstw powtarzanych w nieskończoność.
Zawsze winna III RP, PO itd.
Jaki jednak z tego wniosek?
Nawet zakładając, że jedynym celem Kaczyńskiego jest dobro Polski, czyż inny cel miał Hitler, a w bliższej historii Miloszevicz?
i jak ich uwielbienie ojczyzny skończyło się dla Niemiec i Serbii?

Kiedy w końcu Kaczyński otrzeźwieje?........... i czy nie będzie za późno?


To jest dobry język dla dyskursu politycznego ?

boguslaw
12-11-2006, 20:09
Widocznym błędem liderów PO i PIS, było uczynienie z wyborow samorządowych kontrolnego referendum poparcia.

Z pewnością takie postawienie sprawy mogło zakłócić wybór tych najwłaściwszych kandydatów do samorządów.

Spora część kandydatów i komitetów wyborczych podkreślałó swoją niezależność co jest dobrym prognostykiem na przyszłość samorządów i
co najmniej żółtą kartką dla partii politycznych.
Działo się tak jak w USA, gdzie wielu kandydatów fotografowanie się z Bushem uważąło za element szkodzący a nie wspierający.

boguslaw
12-11-2006, 20:15
Prowadzenie dotychczasowych prezydentw w wielu miastach można
rozpatrywać w kategoriach powiedzenia: "Szanuje szefa swego, możesz mieć gorszego". Ludzie stawiają na osoby, które już są dobrze rozpoznawalne i po ktorych można sądzić ,żę problemy lokalne są im już dobrze znane a jedna kadencja to za mało by wszystkie podjęte problemy rozpoznać, a podjęte projekty wdrożyć i zamknąć.

Może to być też wyraz utrwalania lokalnych koterii i grup interesu.

Jerzysio
12-11-2006, 20:21
... oczywiście masz na myśli "yes, yes, yes" 8)
BRAWO !
J

boguslaw
12-11-2006, 20:32
Nikogo nie mam na myśli.....

Kraj jest jeden i nie można antagonizować jednych jego dzielnic przeciw drugim.....
Głosowałem na kandydata niezależnego (?), pod którego ze swoim popraciem podczepiła się PO mająca prócz tego również swojego kandydata.

lewakk
12-11-2006, 21:47
Wszystkie kosmetyki potanieją i to dość znacznie (dobre perfumy o kilkadziesiąt złotych).
Nefer. Dla kobiety to bez znaczenia?

Obniżenie akcyzy na samochody spowodowała interwencja Unii. Wysoka akcyza na samochody używane była niezgodna z prawem unijnym.
NIe kupuje perfum w Polsce. Na lotnisku w Zurichu jest taniej :):) Na głównym ringu w Brukseli też :):) i w wielu innych miejscach - aż dziw bierze jak im się to opłaca.....

Z Podlasia bliżej do Zurichu, ważny głos był z Podlasia XXI przeciwko podwyżce akcyzy na samochody :lol: :lol: :lol:


Swoją drogą największe pozytywne zaskoczenie to wynik Gronkiewicz-Waltz to świetne osiągnięcie i zapowiada się piękna walka, gratuluje PO.

U nas też nasz kandydat z lokalnego komitetu zapewne zostanie burmistrzem po 1 turze wyborów, najważniejsze są czyny, dokonania, a nie polityczne spory, szkoda że tak niewielu to rozumie i takie lokalne komitety są wyśmiewane jak tu na forum i są ludzie którzy nic nie widza poza warszawską polityką....

Bogusław masz dużo racji, podobnie u nas, nasz kandydat praktycznie był pewniakiem do wygranej dlatego na siłę i PIS i PO chciało się podczepić wyraźnie odmówiliśmy, chcemy kontynuować pracę dla miasta a nie politykować..., ważny jest samorząd a nie prawica czy lewica i jakiś tam spór głów w TV

dobrzykowice
12-11-2006, 21:53
To jest dobry język dla dyskursu politycznego ?

a ten ?
boguslaw napisał:

Sporo osób ma inne poglądy lecz boją się je wyrazić, gdyż natychmiast są ustawiani przez schorowaną psychicznie sforę.
Dają jednak do zrozumienia, że popierają właśnie moje widzenie rzeczywistości.

zacznij od siebie a dopiero potem oceniaj innych.

Nefer
12-11-2006, 21:55
Wszystkie kosmetyki potanieją i to dość znacznie (dobre perfumy o kilkadziesiąt złotych).
Nefer. Dla kobiety to bez znaczenia?

Obniżenie akcyzy na samochody spowodowała interwencja Unii. Wysoka akcyza na samochody używane była niezgodna z prawem unijnym.
NIe kupuje perfum w Polsce. Na lotnisku w Zurichu jest taniej :):) Na głównym ringu w Brukseli też :):) i w wielu innych miejscach - aż dziw bierze jak im się to opłaca.....

Z Podlasia bliżej do Zurichu, ważny głos był z Podlasia XXI przeciwko podwyżce akcyzy na samochody :lol: :lol: :lol:


Swoją drogą największe pozytywne zaskoczenie to wynik Gronkiewicz-Waltz to świetne osiągnięcie i zapowiada się piękna walka, gratuluje PO.

U nas też nasz kandydat z lokalnego komitetu zapewne zostanie burmistrzem po 1 turze wyborów, najważniejsze są czyny, dokonania, a nie polityczne spory, szkoda że tak niewielu to rozumie i takie lokalne komitety są wyśmiewane jak tu na forum i są ludzie którzy nic nie widza poza warszawską polityką....

Lewakk - Ty to masz rzeczywiście kompleksy jak stąd do Zurichu.......
Nie wiem o co Ci chodzi z wyśmiewaniem lokalnych komitetów ani nie wiem o co Ci chodzi z warszawską polityką ( choć interesuję się nią bardziej - bo tu mieszkam - niż polityką w Zadupiu Górnym - za co uprzejmie przepraszam wszystkich Zadupian :):) )

Cieszę się szcześciem Twojego burmistrza :) Przybij mu ode mnie piątkę :) Jakbyś się przyznał o kogo CI chodzi łatwiej by było się identyfikować - ale z powodów znanych tylko Tobie tego nie robisz - sorry. Być może ściemniasz...cóż ....
A więc gratuluje wszystkim burmistrzom z komitetów lokalnych wybranych w pierszej turze :):) Buziaki :)

P.S. a dlaczego Ty się interesujesz warszawską polityką ? lewakk - no nie wupada, staaaaaaaaaaary ........... to takie niskie................

lewakk
12-11-2006, 22:21
Kompleksy to ma chyba ten co podkreśla że kupuje w Zurichu, tak samo jak jazda kobiety autem z silnikiem ponad 2000 a wiedzy o motoryzacji zero, bo trudno inazcej nazwać zmartwieniem że auta stanieją, a chamstwem stwierdzenie że ludzie jeźdzą złomami, bo każdy jeździ na co go stać... a inteligentni ludzie wyrośli już z przechwalania się i tym gdzie robią zakupy i czym jeźdzą...

Ja mydło i inne kosmetyki kupuje w sklepie na osiedlu, sorry jestem zadupian, zapewne jak większość normalnych ludzi....

Nefer
12-11-2006, 22:26
Kompleksy to ma chyba ten co podkreśla że kupuje w Zurichu, tak samo jak jazda kobiety autem z silnikiem ponad 2000 a wiedzy o motoryzacji zero, bo trudno inazcej nazwać zmartwieniem że auta stanieją, a chamstwem stwierdzenie że ludzie jeźdzą złomami, bo każdy jeździ na co go stać... a inteligentni ludzie wyrośli już z przechwalania się i tym gdzie robią zakupy i czym jeźdzą...

Ja mydło i inne kosmetyki kupuje w sklepie na osiedlu, sorry jestem zadupian, zapewne jak większość normalnych ludzi....
Nadal nic ...ale to nic nie dociera......

I nie przeszkadza Ci, że jakiś ciemniak jadący ZŁOMEM, KTÓRY ZOSTAWIA CZTERY ŚLADY ZAMIAST DWÓCH zabije Ciebie i Twoją rodzine ? Jak będzie miał silnik pow. 2000 to może rzeczywiście jest się z czego cieszyć - będzie mniej bolało.

Gratuluję poczucia odpowiedzialności - jakie to "wyborcze" lewakkk - wyluzuj już połowa za Tobą :):) I te manipulacje, manipulacje wycinanie tekstu - jesteś BOSS mój drogi. Wróć się i poczytaj a propos Zadupia Górnego ... misiu :):)

Nefer
12-11-2006, 22:31
P.S II - nie moge chwalić się, że jeżdżę samochodem pow. 2000 cc - bo takim nie jeżdżę - coś Ci sie po.....o ? :) To nie ja .
Ale to ja jestem odpowiedzialna za całe ZŁO :):)

lewakk
12-11-2006, 22:32
Jedź do Zurichu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tam tak ładnie a tu takie zadupie



p.s. przeszkadza mi bardziej niż ciemniak złomem, szpaner nowym z 2000, który da gumom popalic i wszystko wokół pozabija

gdybys miała troche doswiadczenia za kółkiem wiedziałabyć ze nie auto zabija a człowiek autem....

Zycze miłej nocy bo takaś nerwowa, chyba Cie przewiało jak z Begerową o demokrację walczyłaś i pewnie po niej Ci zostały hasła rodem z Podlasia XXI

lewakk
12-11-2006, 22:37
P.S II - nie moge chwalić się, że jeżdżę samochodem pow. 2000 cc - bo takim nie jeżdżę - coś Ci sie po.....o ? :) To nie ja .
Ale to ja jestem odpowiedzialna za całe ZŁO :):)




Wracając jednak do ekonomii...
Mamy wreszcie obniżkę podatków! Od 1 grudnia znika akcyza na kosmetyki. Kobiety, co wy na to? Cieszycie się? :lol:

A tak poważnie.
Zapłacimy mniej:
1. Znika 10% akcyza na kosmetyki.


Jako kobietę martwi mnie bardziej 13 % akcyza na samochody pow. 2000 cc :(:(:(


Fakt widać że nie wiesz co piszesz, więc tym bardziej nie musisz się obwiniać o całe zło, ja tam odkąd za Begerową walczyłaś bardzo Cię lubię i cenię, toż samo dobro walczyć o demokracje i ją wspierać w Zurichu....

lewakk
12-11-2006, 22:39
I nie przeszkadza Ci, że jakiś ciemniak jadący ZŁOMEM, KTÓRY ZOSTAWIA CZTERY ŚLADY ZAMIAST DWÓCH zabije Ciebie i Twoją rodzine ? Jak będzie miał silnik pow. 2000 to może rzeczywiście jest się z czego cieszyć - będzie mniej bolało.


ta kultura i merytoryka wzbudzi na forum aplauz....

Nefer
12-11-2006, 22:39
Jedź do Zurichu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tam tak ładnie a tu takie zadupie



p.s. przeszkadza mi bardziej niż ciemniak złomem, szpaner nowym z 2000, który da gumom popalic i wszystko wokół pozabija

gdybys miała troche doswiadczenia za kółkiem wiedziałabyć ze nie auto zabija a człowiek autem....

Zycze miłej nocy bo takaś nerwowa, chyba Cie przewiało jak z Begerową o demokrację walczyłaś i pewnie po niej Ci zostały hasła rodem z Podlasia XXI


No bardzo było merytorycznie :) Lewakk - powalasz mnie człowieku :):) Właśnie dlatego, że mam doświadczenie za kólkiem to wiem co jeździ po naszych drogach już teraz - zastanów sie co piszesz. Nie wiem jak cudowny kierowca może się uratować jak mu odpadnie koło od zdezelowanego gruchota - Tobie może nie przeszkadza robienie z kraju złomowiska - mnie tak. Mogę mieć swoje zdanie na ten temat ? Mogę.
I spokojne jestem jak "tonąca krowa" mój Drogi. A wiesz dlaczego ? Bo ludzie Twojego pokroju nie są w stanie wyprowadzić mnie z równowagi - nie ten poziom :):):)
P.S. do Zurichu się na razie nie wybieram - dopiero przed Świętami :):) I mogę - bo na te wycieczki sama pracuję, zarabiam i mam się świetnie :):) Wolno mi ? Wolno. Ale chyba w tym roku obejrzę Skandynawię - jeszcze nie byłam - czego i Tobie życzę. Miłych snów :):)

lewakk
12-11-2006, 22:40
Miłych i dobrych snów Nefer i pozostałym, frekwencja jednak była żenująco niska...., szkoda

wilcza75
13-11-2006, 06:29
Nawet prorządową RZ zaskoczyła szopka w TVP(ublicznej :o ):
Prowadzącym wieczór w TVP, którzy często mylili się i wchodzili sobie w słowo, w sukurs przyjść mieli dziennikarze wydawanego przez koncern Axel Springer "Dziennika", współorganizatora wieczoru. Podczas łączeń z redakcją "Dziennika" publicyści Michał Karnowski, Jan Wróbel, Maciej Rybiński i Cezary Michalski rozmawiali o wyborach, w górnym rogu ekranu prezentowano duże logo "Dziennika", egzemplarze "Dziennika" leżały rozrzucone na stole, a w tle pojawiali się dziennikarze gazety przygotowujący kolejny numer. Po godz. 22 w TVP 3 Karnowski prezentował wręcz poszczególne strony poniedziałkowego wydania "Dziennika", a dziennikarze reklamowali artykuły i komentarze, które napisali. Publicyści "Dziennika" pojawili się zresztą jeszcze na antenie TVP 2: zostali zaproszeni do głównego wydania "Panoramy".

Prezes TVP Bronisław Wildstein powiedział nam, że "Dziennik" partycypował z TVP w kosztach badań wyborczych "mniej więcej pół na pół". Jego zdaniem silna obecność gazety na wizji była naturalna i wynikała z charakteru dyskusji, która odbywała się w siedzibie redakcji. Czy wieczór wyborczy w TVP podobał się prezesowi? - Oczywiście - odpowiedział Wildstein

Oj Bronek, Bronek. Widzę, że w szmatławieniu TV publicznej postanowiłeś wyprzedzić Kwiatkowskiego... :evil:
....ale efekt tej propagandy, będzie chyba jak zwykle odmienny od zamierzeń autorów.
Kwiatkowski chciał jak najlepiej a pogrążył SLD :roll: , Bronek tak trzymaj 8) :D