dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 157
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    To wy zupy odgrzewacie w mikrofali ??? Czy nie wygodniej na kuchence ?
    Wygodnie na pewno nie, szczególnie jak się je trzyma w plastikowym lub szklanym naczyniu.

    Cytat Napisał Renia
    Odgrzane w mikro potrawy nie tylko mają gorszy smak lecz pozbawia sie ich energii zawartej w pożywieniu. Są to "martwe" potrawy.
    Nie gniewaj się, ale czytając to oplułam monitor.Na prawdę ludzie wciąż jeszcze w to wierzą? Założę się, że gdybym Ci dała dwa kotlety, jeden odgrzany na patelni a drugi w mikrofali to nie odróżniłabyś ich od siebie. Trzeba tylko umieć nie wysuszyć tego z mikrofali.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna Broc
    Ziemniaki podgrzane w mikrofali rzeczywiście nie są smaczne
    Spróbuj odgrzewać w zamkniętych pudełkach
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Nie gniewaj się, ale czytając to oplułam monitor.Na prawdę ludzie wciąż jeszcze w to wierzą? Założę się, że gdybym Ci dała dwa kotlety, jeden odgrzany na patelni a drugi w mikrofali to nie odróżniłabyś ich od siebie. Trzeba tylko umieć nie wysuszyć tego z mikrofali.
    1. nie gniewam się, ubolewam nad niewiedzą
    2. ludzie wierzą w różne rzeczy, każdy w to w co chce, ja wierzę w różne rzeczy .... na szczęście nie ma teraz za to konsekwencji, bo dawniej to i na stosie palono za co bądź
    badałaś, że tak nie jest ??? masz dowody ???
    3. mój syn odróżnia bezbłędnie
    poza tym ten z mikro nie jest chrupiący
    4. niewysuszenie nie spowoduje chrupania .....
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Pare lat temu zanim kupiłam mikrofalę, rozmawiałam ze znajomą jaką by mi poleciła. Usłyszałam, że jej dzieci (kilkuletnie) odmówiły jedzenia z mikrofali, kazały odgrzewać na gazie. Wyniosła ją do piwnicy i dziwiła się, że ja kupuję ...(nawet chciała mi ją dać)
    Kupiłam .... po pół roku używania mój syn też odmówił.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    1. nie gniewam się, ubolewam nad niewiedzą
    2. ludzie wierzą w różne rzeczy, każdy w to w co chce, ja wierzę w różne rzeczy .... na szczęście nie ma teraz za to konsekwencji, bo dawniej to i na stosie palono za co bądź
    badałaś, że tak nie jest ??? masz dowody ???
    3. mój syn odróżnia bezbłędnie
    poza tym ten z mikro nie jest chrupiący
    4. niewysuszenie nie spowoduje chrupania .....
    Ad. 1. W każdym razie jej nie propaguj
    Ad. 2. Na szczęście nie palą Na szczęście nie musiałam też sama sprawdzać i przeprowadzać badań. Inni zrobili to za mnie już dawno Mi wystarczyło poczytać
    Ad. 3. Nie mów więc, że jest różnica w smaku, bo różnica jak sama napisałaś jest gdzie indziej. Kuchenka mikrofalowa jak każde narzędzie ma to do siebie, że trzeba się nauczyć jej używać.
    Ad. 4. Jak wyżej
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    W każdym razie jej nie propaguj
    najbardziej propaguje zdrowe żywienie w mojej rodzinie, najbardziej zależy mi na zdrowiu moich bliskich
    inni mają wolny wybór ..... mogą nawet truciznę jeść, jak im pasuje ....
    ani mnie to ziębi ani grzeje
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    najbardziej propaguje zdrowe żywienie w mojej rodzinie, najbardziej zależy mi na zdrowiu moich bliskich
    No i świetnie bo ja też. Sęk w tym, że mikofalówka i zdrowe żywienie nie kolidują z sobą tak bardzo jak Ci się wydaje. Schabowy odgrzewany na patelni jest tak samo niezdrowy (a może nawet bardziej jeśli się go nie uda odgrzać bez dodatkowego tłuszczu) jak z mikrofalówki

    Autorkę wątku przepraszam za OT
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #68
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Sęk w tym, że mikofalówka i zdrowe żywienie nie kolidują z sobą tak bardzo jak Ci się wydaje. Schabowy odgrzewany na patelni jest tak samo niezdrowy (a może nawet bardziej jeśli się go nie uda odgrzać bez dodatkowego tłuszczu) jak z mikrofalówki
    może jednak Tobie się wydaje a nie mnie ....
    kompletnie się nie rozumiemy ....
    przedstawiam Ci fragment linku poniżej (bo jest dużo czytania, może ktoś ma czas to poczyta ....)
    - Wyrzuciliśmy mikrofalówki - dodaje Ewa. - Dlaczego? - pytam zaskoczona.

    - Wiedzieliśmy, że szkodzą żywności, ale kiedy dotarły do nas wyniki przeprowadzonego niedawno eksperymentu, przeraziliśmy się. Pewnie nigdy nie zostaną opublikowane, z powodów marketingowych, ale pokazują, że kuchenki mikrofalowe zabijają wszystko, co jest wartościowego w jedzeniu.

    Ewa opowiada o eksperymencie. Grupa naukowców podlewała rośliny wyłącznie wodą, uprzednio gotowaną w mikrofalówce. Po tygodniu kwiaty zwiędły. Okazało się, że woda, jaką im dostarczano, była martwa.

    - Takie jest właśnie jedzenie z mikrofali - puste kalorie, bez witamin, enzymów i wartości odżywczych. Wolę nie zjeść nic, niż włożyć do ust coś, co już przestało być pożywieniem - dodaje Beata

    http://www.gazetagazeta.com/cgi-artm...=134&num=22356

    i z innego forum

    Witam, mikrofalówka to urzadzenie szkodliwe, pokarmy są ogrzewane wskutek tarcia wewnątrz komórek, dochodzi do zmiany struktury komórek, pokarmy takie są bezwartościowe i rakotwórcze. Zastanówcie sie dlaczego nie używa ich wojsko-byłyby znakomitą pomocą. Otóż i w Stanach i w Rosji (tak, tak!-nie są tacy zacofani) po wojnie zbadano ten wynalazek i stwierdzono szkodliwość. Pytanie - dlaczego jest to w sklepach? Lobby producenckie nie dopuszcza do propagowania badań na ten temat, trzeba dobrze poszukać. Oczywiście wczesne modele były niebezpieczne dla tkanki żywej już w promieniu 2m wokoło. Najbardziej dla oczu. Obecnie technicznie są wysokiej jakości, ale sama technologia przygotowywania żywności to zabójstwo dla żywności.

    [*] Wg taoistów wszystko we wszechświecie przenika energia życiowa chi (czyt. czi). Jest ona zarówno w organizmie ludzkim, jak i zwierzęcym czy roślinnym. Istnieje wszędzie - w powietrzu, kosmosie etc. Człowiek żyje, póki jego zasoby energetyczne się nie wyczerpią. Gdy to się stanie - umiera. Energia krąży w naszych kanałach energetycznych zasilając wszystkie organy i komórki, od jej poziomu i siły zależy nasze samopoczucie i zdrowie. Pozyskujemy ja w czasie snu, seksu, medytacji, oddychania i jedzenia. Głównie jednak przez powietrze i jedzenie. Im są one lepsze, tym lepszą cieszymy się witalnością i zdrowiem. Jeśli jemy jedzenie pozbawione chi, nasz organizm pozyskuje ją z wewnętrznych "zapasów" - a to oznacza skracanie życia i kłopoty ze zdrowiem.
    Jedzenie pozbawione chi to: mrożonki, jedzenie z mikrofali, konserwy, długo pasteryzowane jedzenie (słoiczki), jedzenie w proszku (przemysłowe), jedzenie zepsute.

    Innym poważnym źródłem prany jest pożywienie. Mówi się „jesteś tym, co jesz”. Najwięcej prany mają warzywa i owoce „prosto z krzaka” pochodzące z regionu, w którym żyjemy. Korzystniejsze są więc rodzime jabłka niż importowane banany. Świeżo przygotowane posiłki ciepłe są istotnym źródłem prany. Gotowane jednak poprzedniego dnia lub na kilka dni stają się pranicznie martwe. Również posiłki wykonane z mrożonek oraz przygotowane w mikrofali nie zawierają prany.


    badania:

    http://www.forumveg.webd.pl/topics29/2433.htm
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał morfeusz1
    Cytat Napisał JoShi
    IMO pojemniki na zupę to najlepiej takie co można wkładać do mikrofalówki i w dodatku nie za duże. Takie, żeby zawartość podgrzać w całości i naraz zjeść.
    no tak, ale ja nie korzystam z mikrofalówki
    No to mi by się nie chciało z okrągłego garnka przekładać do okrągłego pudełka i z powrotem. Trzy razy więcej mycia. W imię czego?
    Ja zwykle i tak całej zupy na raz nie podgrzewam, więc i tak musze brudzić dodatkowy mały garnek. Poza tym osobiscie mogę myć więcej, jesli dzieki temu pozbędę się garów w lodówce


    Co do mikrofali to my nie używamy, tę co mieliśmy wyrzuciliśmy, a do nowego mieszkania nie kupujemy. Powód? Zgadzam się z Renią - w zakresie badań naukowych. Juz jakiś czas temu czytałam o wynikach badań o tym, co mikrofalówka robi z zywnością. I powiem Wam, że coraz więcej moich znajomych pozbywa się mikrofalówek.

    Pojemniki Tuperware faktycznie drogie są Ale chyba się skuszę na te trzy okrągłe o róznych pojemnościach.

    Czyli w mojej lodówce:
    1. Wszystko będzie posegregowane "tematycznie" (nabiał na jednej, wędliny na kolejnej pólce itd.)
    2. Wędliny, sery i co się tylko da będą w plastikowych, kwadratowych pojemnikach
    3. Zupy w okraglych pojemniakch Tuperware
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    Ewa opowiada o eksperymencie. Grupa naukowców podlewała rośliny wyłącznie wodą, uprzednio gotowaną w mikrofalówce. Po tygodniu kwiaty zwiędły. Okazało się, że woda, jaką im dostarczano, była martwa.
    Ręce i majtki opadają. Czy dla porównania podlewali też kwiatki woda gotowaną tradycyjnie? Z internetem jest ten kłopot, że każdy może w nim napisać co chce, bez względu na to jak bardzo to mija się z prawdą. Choćby słynne filmiki o rzekomym robieniu popcornu za pomocą telefonów komórkowych. Ja zamiast internetu wolę czytać prasę naukową i dalej będę używać mikrofali A już mieszanie do tego religii to po prostu śmieszne jest. Naprawdę to sądziłam, że jesteś rozsądniejsza. Zdjęć też sobie nie rób, bo aparat kradnie duszę
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #71

    Domyślnie

    Dziewczyny nie kłoćmy się na temat mikrofali kto chce używa, kto nie nie używa - i już (a juz mieszanie do tego religii i filozofii ).

    Lepiej piszcie co tam jeszcze macie w lodówkach
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  12. #72

    Domyślnie

    Ale tez pozwolę sobie zrobić mały offtopic
    - akurat mrozonki (o ktorych pisze Renia, ze sa czegoś tam pozbawione) sa bardzo, bardzo zdrowe. Mrozone jedzenie zachowuje więcej składników odżywczych (warzywa, owoce). I jest "przyjaźniejsze" dla naszych żołądków. Dla przykładu osoby z chorobą wrzodową, refluksem, jelitem drazliwym - powinny przygotowywać jak najczęściej potrawy z mrozonych warzyw. Znacznie mniej obciąża to żołądek. Niestety wiem cos o tym, bo od lat leczę się na tego typu choroby
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  13. #73

    Domyślnie

    Joshi, ja liczyłam, że cos z tymi pojemnikami z otworkami rozswietlisz...
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielony_listek
    Joshi, ja liczyłam, że cos z tymi pojemnikami z otworkami rozswietlisz...
    Przykro mi. Nie widziałam ich i nie wiem jak działają
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał morfeusz1
    - akurat mrozonki (o ktorych pisze Renia, ze sa czegoś tam pozbawione) sa bardzo, bardzo zdrowe. Mrozone jedzenie zachowuje więcej składników odżywczych (warzywa, owoce). I jest "przyjaźniejsze" dla naszych żołądków. Dla przykładu osoby z chorobą wrzodową, refluksem, jelitem drazliwym - powinny przygotowywać jak najczęściej potrawy z mrozonych warzyw. Znacznie mniej obciąża to żołądek. Niestety wiem cos o tym, bo od lat leczę się na tego typu choroby
    składników odżywczych - tak, ale energii - nie.
    cały czas chodzi mi tylko i wyłącznie o energię .....
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  16. #76
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Zdjęć też sobie nie rób, bo aparat kradnie duszę
    obraziłaś mnie ......
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    Cytat Napisał morfeusz1
    - akurat mrozonki (o ktorych pisze Renia, ze sa czegoś tam pozbawione) sa bardzo, bardzo zdrowe. Mrozone jedzenie zachowuje więcej składników odżywczych (warzywa, owoce). I jest "przyjaźniejsze" dla naszych żołądków. Dla przykładu osoby z chorobą wrzodową, refluksem, jelitem drazliwym - powinny przygotowywać jak najczęściej potrawy z mrozonych warzyw. Znacznie mniej obciąża to żołądek. Niestety wiem cos o tym, bo od lat leczę się na tego typu choroby
    składników odżywczych - tak, ale energii - nie.
    cały czas chodzi mi tylko i wyłącznie o energię .....
    warzywa to węglowodany - i stąd własnie bierze się energia. Mrożenie tego "nie zabija"
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    energia nie bierze się tylko z węglowodanów .....
    wszystko jest energią na ziemi ....
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    Cytat Napisał morfeusz1
    - akurat mrozonki (o ktorych pisze Renia, ze sa czegoś tam pozbawione) sa bardzo, bardzo zdrowe. Mrozone jedzenie zachowuje więcej składników odżywczych (warzywa, owoce). I jest "przyjaźniejsze" dla naszych żołądków. Dla przykładu osoby z chorobą wrzodową, refluksem, jelitem drazliwym - powinny przygotowywać jak najczęściej potrawy z mrozonych warzyw. Znacznie mniej obciąża to żołądek. Niestety wiem cos o tym, bo od lat leczę się na tego typu choroby
    składników odżywczych - tak, ale energii - nie.
    cały czas chodzi mi tylko i wyłącznie o energię .....
    Normalnie mnie zaciekawiliście tą dyskusją o energii. Z wyników badań, które wcześniej cytowałaś wynika, że właściwie większość rzeczy, które jem jest pozbawiona tej "energii", mimo, że mikrofalówki nie posiadam.
    Czy ktoś mi wyjaśni czym jest ta tajemnicza energia? Bo rozumiem, że nie chodzi tu o żadne substancje odżywcze, itp.
    Na początku dłuuuugiej drogi...

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał morfeusz1
    Co do mikrofali to my nie używamy, tę co mieliśmy wyrzuciliśmy, a do nowego mieszkania nie kupujemy. Powód? Zgadzam się z Renią - w zakresie badań naukowych.

    Czyli w mojej lodówce:
    1. Wszystko będzie posegregowane "tematycznie" (nabiał na jednej, wędliny na kolejnej pólce itd.)
    2. Wędliny, sery i co się tylko da będą w plastikowych, kwadratowych pojemnikach
    3. Zupy w okraglych pojemniakch Tuperware
    1. cieszy mnie to, że myslisz podobnie jak ja, że nie dasz sobie wciskac kitu
    2. też będe tak miec w lodówce
    3. mamy chyba więcej wspólnego ....... ta milość do kotów
    pozdrawiam
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony