dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 169
  1. #141
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Chyba mój mąż miał rację... A gdyby pomiędzy nimi dać 20 -cm słupek?

  2. #142

    Domyślnie

    robertsz: Bez wdawania się w szczegóły techniczne: zwiekszanie urzadzen elektrycznych w kuchni zwieksza ryzyko porazenia pradem Prawda objawona. Proponuje kuchnie weglowa i ziemianke.
    Kazde urzadzenie elektryczne ma kazda metalowa czesc obudowy polaczona z PE, aby roznicowka niezadzialala a nas "popiescilo" musialby zajsc nastepujacy (niezbyt prawdopodobny) ciag zdarzen: na piekarniku i lodowce musialby ulec rozlaczeniu przewod PE, obudowa lodowki zwarla by sie z N a obudowa piekarnika z faza (albo na odwrot) a my bedac w gumiakach musimy sie dotknac do jednego i drugiego.
    Z pradem nie na zartow, ale nie nalezy na sile szukac problemow, bardziej prawdopodobne jest to ze roznicowka nie zadziala bo sa one dosc zawodne.

    I jeszcze jedno: powietrze ani za lodowka ani za piekarnikiem nie powinno sie gromadzic. Trzeba zrobic komin wentylacyjny (na dole kratke i u gory) Lodowka do zabudowy jest tak zaprojektowana zeby uwzglednic te inne warunki pracy i nie wplywa to na jej trwalosc (oczywiscie gdy nie gromadzi sie za nia powietrze

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabelo76
    Z pradem nie na zartow, ale nie nalezy na sile szukac problemow, bardziej prawdopodobne jest to ze roznicowka nie zadziala bo sa one dosc zawodne.
    Ująłeś sedno problemu - z prądem nie ma żartów. Wczoraj był jeden wątek pt. Śmierć w wannie. Zapewne korzystali z tej nieszczęsnej pralki i instalacji przez kilka lat w pełnej nieświadomości. A jednak mało prawdopodobny zbieg okoliczności się wydarzył i śmierć ponieśli i On i Ona.
    Instalacje są projektowane i użytkowane przez lata, możesz być nieświadomy że już od dawna twoja różnicówka to złom, punkt rozdziału PEN się upalił (częste zjawisko) i właściwie to tylko pozostała Ci opatrzność boża.
    Nie jest to szukanie problemów na siłę, jest to normalna ocena ryzyka. Wybór należy do inwestora.
    Cytat Napisał pabelo76
    I jeszcze jedno: powietrze ani za lodowka ani za piekarnikiem nie powinno sie gromadzic. Trzeba zrobic komin wentylacyjny (na dole kratke i u gory) Lodowka do zabudowy jest tak zaprojektowana zeby uwzglednic te inne warunki pracy i nie wplywa to na jej trwalosc (oczywiscie gdy nie gromadzi sie za nia powietrze
    Pytanie dotyczyło potencjalnych problemów przy takiej współpracy. Nie mówiąc o tym autorka pomyśli że jest to jedyne super rozwiązanie. Teraz autorka wie przynajmniej na co ma zwrócić uwage przy zamawianiu zabudowy.

  4. #144

    Domyślnie Ustawieni lodówki obok kuchenki gazowej

    Witam,czy ktoś się orientuje, czy może być takie ustawienie (lodówka obok kuchenki gazowej), wydaje mi sie, że to w niczym nie przeszkadza, ale jeżeli komuś o takim ustawieniu mówię to wszyscy się dziwią. Będę wdzięczna jeżeli ktoś potwierdzi, że tak na pewno może być.
    Agnieszka

  5. #145

    Domyślnie

    jesli bedziesz korzystac z kuchenki to odradzam, sopro gotuje i blat po obu stronach jest niezbedny do stawiania produktow, garnkow itp. poza tym lokiec i skrajne palniki przy kuchni to cieżko uzyc np patelni - nie obrocisz...

  6. #146

    Domyślnie

    Niepraktyczne, ale chyba dozwolone, bo czesto się widzi takie rozwiązanie.

  7. #147

    Domyślnie

    Ja mam między lodówką a kuchenką szafkę z blatem sze. 40cm i jest ok.

  8. #148

    Domyślnie

    Mądra uwaga o patelni i rączce, mam tak, że pomiedzy lodówka a kuchenką mam 20 cm luzu, mysla zrobic 10 odstępu z jednej i 10 z drugiej, ale może dam w całości 20 cm pomiędzy, zawsze to coś.

  9. #149

    Domyślnie

    w obecnej kuchni mamy 25cm do lodówki, odległość konieczna, zeby miec jako taki dostęp do palników, żeby odłożyc jakąś łyżkę czy coś

  10. #150
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie Re: Ustawieni lodówki obok kuchenki gazowej

    Cytat Napisał chapeau1234
    jeżeli komuś o takim ustawieniu mówię to wszyscy się dziwią. Będę wdzięczna jeżeli ktoś potwierdzi, że tak na pewno może być.
    Agnieszka
    nie dziwie sie, że sie dziwią
    chyba nie ma żadnych przepisów na kolejność sprzętów w kuchni.
    Ale ergonomicznie to to nie jest.
    Podobno powinno być tak:
    lodówka - blat - zlew - blat - kuchenka - blat
    Wtedy jak wyjmujesz cos z lodówki to stawiasz na blacie obok, możesz pracowac na blacie, umyc w zlewie, przenieść na kuchenke w garnku ....

    A tak jak chcesz miec teraz, to musisz ominac kuchenkę, żeby coś z lodówki połozyc na blacie, np. wedline, masło do kanapek na sniadanie ....
    W życiu bym tak nie zrobiła !
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    A ja mam tak, jak pisze Autorka wątku. Od prawej: lodówka (we wnęce) - blat-płyta-blat-blat-zlewozmywak-blat. Kuchnia jest zabudowana w L, stąd wpisałam dwa blaty obok siebie. I wygodnie mi z tym

  12. #152

    Domyślnie

    projektanci mebli powiedzieli mi ze powinna być przynajmniej 20cm przerwa miedzy kuchenka-płyta a lodówka z racji wysokich/niskich temperatur oraz mozliwościa postawienia na palnikach większych garnków czy jak wspominano patelni

  13. #153
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    SemperSolus

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    164

    Domyślnie

    Jeżeli ustawisz lodówkę tuż, przy płycie to nie radzę reklamować głośności pracy.

    Wszyscy producenci lodówek zalecają minimalną odległość 20cm od elementów grzejących, a zalecana to około 50-60cm.

    Jeżeli już koniecznie chcesz ustawić lodówkę obok kuchenki to trzeba pomyśleć o dobrej macie termoizolacyjnej pomiędzy lodówką, a piekarnikiem, choć to załatwi tylko część problemu :/, bo palniki i tak będą ogrzewały ściankę chłodziarki... Chyba, że płyta będzie indukcyjna wówczas odizolować tylko piekarnik matą...
    De gustibus non est disputandum - reszta to kwestia względna gdyż zależy od ludzkich oczekiwań.

  14. #154

    Domyślnie Zmywarka obok lodówki - jak odizolować?

    Mam w kuchni zmywarkę w zabudowie. Niestety tak się składa, że zabudowa kończy się właśnie na zmywarce. Zaraz obok stoi lodówka wolnostojąca. Nie może stać w innym miejscu.
    Między zmywarką i lodówką jest tylko płyta kończąca zabudowę szafek i ok 1-2 cm wolnej przestrzeni.
    Czy można jakoś odizolować te 2 urządzenia, żeby ciepło ze zmywarki nie wpływało na pracę lodówki.
    Myślałem o płycie styropianowej albo takim ekranie za grzejniki. Może ktoś zna lepszy sposób?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

  15. #155
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Hmm... A jakiej klasy masz lodówkę? Ja u siebie mam tak samo rozwiązaną zabudowę i tak samo kończy się tylko płytą meblową. Do tej pory nie zauważyłem negatywnego wpływu zmyrawki na lodówkę. Oba urządzenia mam w najwyższych klasach energetycznych (lodówka w A+, a zmywara w AAA).

    Na upartego możesz wcisnąć między płytę a lodówkę jakiś ekran aluminiowo-styropianowy, ale IMO urządzenia te nie powinny się gryźć - lodówka przecież posiada własną izolację termiczną wystarczającą do poprawnej pracy.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  16. #156

    Domyślnie piekarnik obok lodówki?

    czy możliwe jest umieszczenie w słupkach sąsiadujących w zabudowie piekarnika i lodówki, a jeszce zamrażarki pod piekarnikiem? mam pewnę wątpliwości, a jutro jadę na rozmowę z projektowaczem kuchni.

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiakulka Zobacz post
    czy możliwe jest umieszczenie w słupkach sąsiadujących w zabudowie piekarnika i lodówki, a jeszce zamrażarki pod piekarnikiem? mam pewnę wątpliwości, a jutro jadę na rozmowę z projektowaczem kuchni.
    ja tak mam i działa. Zostawiłam tylko troszkę więcej luzu z tyłu mebli na wentylację
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  18. #158

    Domyślnie

    od tyłu miejsca jest z 15 cm, więc chyba starczy, no i kratki wentylacyjne będą. ale najważniejsze że u Kogoś działa!
    dzięki!

  19. #159

    Domyślnie

    teraz są takie piekarniki, że nie nagrzewają wcale przestrzeni obok, trzeba tylko zachować odpowiednie odległości i miejsce na wentylację zostawić zgodnie z tym co wymagają i będzie ok

  20. #160
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciacho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    92-701
    Posty
    50

    Domyślnie Piekarnik koło lodówki

    Witam,
    Ja mam z jednej strony lodówkę przy ściance a z boku stoi piekarnik na wysokości 1m. Moja lodówka jest stara whirlpool i normalnie tragedia muszę ją wyrzucić bo nie wiem co się dzieje ale pełno wody w niej jest cały czas i wydaję mi się że to od piekarnika może być ale nie koniecznie poneiważ piekarnik wyrzuca powietrze na zew. nad drzwiami i z tyłu nie mam mowy o gorącym powietrzu. Kupie druga lodówkę to się przekonam bo przestawiać nie bede bo "samochodu" za 20k sie nie wyrzuca.

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony