PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika budowania



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Tatarak
15-11-2011, 19:25
fajny ten granit, do salonu i gabinetu to się chyba szarpniemy :) poza tym mam tylko jeszcze parapet w łazience (ale tam okno od środka białe) i garażu (no to pfff) oraz kuchni - tam musi być razem z blatem.
Spirea - jak znajdziesz ten indian black w przyzwoitej cenie, to daj znać, gdzie -dobrze?

Spirea
15-11-2011, 20:39
Znalazłam go na interstone.pl, ale sam indian black bez szczotkowania. Wg cennika m2 netto kosztuje 400 zł, ale jak dojdzie obróbka to pewnie kwota idzie znacznie w górę. Moniko, a Ty gdzie kupowałaś ten granit? Bezpośrednio u kamieniarza?
Pamiętam, ze Frankai pisał o swoim RainForeście - kupił cały kawał i potem dał kamieniarzowi.

wojgoc
15-11-2011, 20:46
ja swoje elementy kamienne robie tutaj - www.ega.pl (http://www.ega.pl)
ale Kaska znalazla taniej

Spirea
15-11-2011, 20:51
Kaśka, to dawaj namiar. Kupowałaś materiał sama czy przez firmę?
Wojgoc, tę Egę już oglądałam. Nie mają nic zbliżonego do czarnego. Chyba, że ściągają.

wojgoc
15-11-2011, 20:52
jak byłem na placu to sporo tego ciemnego, czarnego kamienia było - najlepiej zadwonic i spytac sie o konkretny kamień

Madeleine
15-11-2011, 21:05
Kaśka, to dawaj namiar. Kupowałaś materiał sama czy przez firmę?
Wojgoc, tę Egę już oglądałam. Nie mają nic zbliżonego do czarnego. Chyba, że ściągają.mają, mają, wyceniałam u nich blaty i pisali mi o granicie czarnym antykowanym.

Spirea
15-11-2011, 21:07
fakt, w ofercie specjalnej mieli Absolute Black. Tylko, że 2,8m. Na tej stronie interstone.pl są kawałki do 3,35. To akurat tyle, ile potrzebuję bez łączenia.

Spirea
15-11-2011, 21:09
Madeleine, na ile Ci wycenili?

wojgoc
15-11-2011, 21:11
Spirea,
wymiar to jedno a mozliwośc wycięcia to drugie - wystarczy nie tak idąca żyłka i z 3,35 wytniesz 2,9

Spirea
15-11-2011, 21:14
a jak się łączy kawałki blatów granitowych? Widać łączenia czy nie? Bo ja chcę tak, aby nie było widać łączeń.

Madeleine
15-11-2011, 21:16
Bengal Black 2 cm 1100 zł/m2 antykowany
Generalnie cenowo średnia półka. Sprawdź sobie kamieniarza na Cementowej - j-kowalewski.pl
Ja się summa summarum zdecydowałam na konglomerat, ale od niego oferta była w miarę.

Łączeń nie widać jedynie w konglomeracie. Kamień możesz połączyć bez fazy, wtedy widać mało.

wojgoc
15-11-2011, 21:18
jak się łączy to nie wiem, ale mozna idealnie polączyć.
najtaniej wychodzi jak sie kupi całą płytę

Spirea
15-11-2011, 21:23
Madeleine, mam do Ciebie jeszcze inne pytanie. Jeśli dobrze pamiętam, mamy dziecko w tym samym wieku. Czy wybierałaś już może jakieś biurko/stolik? Jesli tak, to jaką wysokość brałaś? Patrzyłam na razie po Ikei. Biurko Micke ma 75 cm wys. (czyli taki standardowy), ława ze Stuvy 50 cm. Z Locomoco są regulowane stoliki - od 40 do 58 cm. Zastanawiam się jeszcze nad blatem i regulowanymi nogami.

Madeleine
15-11-2011, 21:30
Myślę właśnie nad tym samym. 75cm to zdecydowanie za dużo, 50 za mało. na razie pewnie będzie dobry blat ok. 60cm, dlatego to Locomoco mało przyszłościowe się wydaje (widzę, że idziemy podobnym tropem). Albo stanie na blacie z nogami (w sumie najtaniej), albo biurku z regulacją wysokości. Tyle, że one drogie straszliwie. Na pewno krzesło musi być obrotowe, z regulacją wysokości itd.

wojgoc
15-11-2011, 21:31
krzesło wazniejsze od biurka

Madeleine
15-11-2011, 21:34
Jedno i drugie jest ważne, ale o ile pięciolatek czytać może na łóżku/ fotelu/ kanapie, to tyle pisać powinien przy biurku. Dlatego stół nie musi (choć powinien) mieć regulowane nachylenie blatu.
Natomiast krzesło - szczera prawda. Kiedy się odkujemy, kupimy też do domu do kompuera Sedusa Open Up - jeden z bardzo nielicznej grupy foteli, które są prawdziwie ergonomiczne.
http://www.sedus.com/se/en/products/officeseating/open-up.php

Spirea
15-11-2011, 21:35
A ta cena 1100/m2 to już na gotowo po obróbkach?

Spirea
15-11-2011, 21:36
Moja mała rysuje sobie teraz czasem na klęczniku. I faktycznie blat z możliwością nachylenia byłby idealny.

salik
15-11-2011, 21:44
Spirea - ja co prawda nie Madeleine, ale w naszym projekcie mamy zaplanowane biurko z serii Lara Drewnostylu:
http://www.drewnostyl.eu/?page=oferta&id=43

Ale jeśli znajdziesz jakieś tańsze pasujące do Malma Ikeowego to daj znać :)

Madeleine
15-11-2011, 21:44
Klęcznik nie jest dobry, bo nie ma podparcia dla pleców. Lara nadaje się dla dorosłego (ew. dziecka o wzroście dorosłego, 150cm+).

Tamto 1100 było plus obróbki. Generalnie dla mojego blatu (prawie 5m2) cena wychodziła summa summarum, ze zlewem podwieszanym), od 9 wzwyż.

Spirea
15-11-2011, 21:47
ok, to mogę sobie blat z granitu podarować

salik
15-11-2011, 21:51
Madeleine - dlaczego uważasz że Lara się nadaje tylko dla dorosłego?
Ma w miarę standardową wysokość 75cm.

Spirea
15-11-2011, 21:53
zaczęłam szukać, jest tego trochę:
- różowe dla dziewczynki 270 zł
http://miratek.pl/biurko-cecilia,id2864.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-11&utm_content=2864#nclid=b8114e48065994a0d31359a868b 8db5a
- bardziej stonowane Luka 400 zł
http://mirat.eu/biurko-luka,id2339.html
- i dla szalonych Moll - niecałe 2000 zł :jawdrop:http://www.mollbiurka.pl/index.php?p=produkty&act=produkt&prod=91&kat=57

Spirea
15-11-2011, 21:54
Salik, bo 75, to raczej za wysoko. Ja swój stół mam na 75 cm. Kalina siedzi przy nim, ale nogi jej wiszą, powinny być na podłodze.

Madeleine
15-11-2011, 21:58
Spirea, a ile masz blatu?
Ja robię solid surface, razem ze zintegrowanym zlewem niecałe 8. Z 12mm, staron czarny.

Biurko podoba mi się Moll albo Kettler. Do pooglądania:
http://www.babyvip.pl/pl/c/BIURKA-STOLIKI/11

Tatarak
15-11-2011, 22:08
Klęcznik nie jest dobry, bo nie ma podparcia dla pleców.

klęcznik nie jest dobry, bo wykańcza kolana. używałam przy komputerze przez kilka lat - i w sumie moje plecy miały się świetnie, ponieważ jak mi objawił rehabilitant, ból w mięśniach nóg nie był wynikiem promieniowania od rwy kulszowej (jak sugerował jeden niedouczony lekarz) tylko nadmiernego obciążenia stawów kolanowych. no ale dzieci może nie siedzą przy biurku tyle czasu co pracoholiczki ;)
klęcznik nie wymaga podparcia pleców, bo niejako wymusza "trzymanie" ich zgodnie z fizjologicznymi krzywiznami, że się tak niefachowo wyrażę.

Madeleine
15-11-2011, 22:15
trochę pracowałam w meblach biurowych - nie wchodząc w szczegóły: klęczniki nie są dobre, w czasie siedzenia podparcie pleców być musi (no chyba, że na chwilę). Krzesła - muszą być obrotowe, z podłokietnikami, z mechanizmem typu synchro, dające pełne podparcie pleców. Na tym nie można oszczędzać. No nic, pozostaje mieć nadzieję, że będzie zmiana reformy i rok więcej na uzbieranie na wypasione biurko i krzesło.

Spirea
15-11-2011, 22:21
Madeleine, ten Kettler też jest fajny i widzę, ze jest dość duzy wybór cenowy. Najtańsze za 900 zł. Co do klęcznika, to został kupiony dla A. do malowania i właśnie przez obciążenie kolan odpadł na dłuższe siedzenie. Ja czasami lubię sobie usiąść, bo wtedy mi kręgosłup odpoczywa, ale tak na kwadrans np.

wojgoc
15-11-2011, 22:27
Natomiast krzesło - szczera prawda. Kiedy się odkujemy, kupimy też do domu do kompuera Sedusa Open Up - jeden z bardzo nielicznej grupy foteli, które są prawdziwie ergonomiczne.
http://www.sedus.com/se/en/products/officeseating/open-up.php
toz to kupe kasy kosztuje...

Spirea
15-11-2011, 23:52
Spirea, a ile masz blatu?
Ja robię solid surface, razem ze zintegrowanym zlewem niecałe 8. Z 12mm, staron czarny.



U mnie wychodzi 2,6m2 lub 3,34mb o szer. 70 cm, a na długości 1,8m o szerokości 84cm (parapet) + wycięcie na zlew Bredskar z Ikei + wycięcie na płytę. Chciałabym tez wkomponować blok na noże, ale nie znalazłam nigdzie czegoś takiego, więc chyba nic z tego nie będzie. W granicie lub konglomeracie można byłoby pewnie wyciąć to. Jednak koszt prawdopodobnie nieadekwatny do korzyści.

Madeleine
16-11-2011, 07:49
toz to kupe kasy kosztuje...
no i...?

Spirea, a na 100% nie chcesz konglomeratu ani kompozytu, tylko granit?
Masz blatu mniej ode mnie - ja mam 1,5x0,62, 3x0,8 i 1,5x0,9. Do tego wcięcie na płytę, otwór na baterię, dwa dozowniki płynu, korek automatyczny, no i duża komora zlewu 40x50. Całość ok 7,6 z montażem i już zlewu nie kupuję. Staron 12mm, podklejony do 24mm. Chciałam cieniej, ale poza jednym punktem (emka) wszyscy odradzają, producent odradza, więc chyba coś w tym jest.
Blok na noże to chyba żadne mecyje? ot, dziurę wyciąć i zamontować Twój blok? (chyba, że to inaczej miałoby wyglądać).

Spirea
16-11-2011, 08:38
wiesz co, zawsze mogę wycenić i sprawdzić. Zlew chcę mieć ten metalowy z Ikei. Bardzo nam się podoba. Czy możesz mi podać namiar na firmę, gdzie wyceniałaś swój blat?


A bloki na noże wklejałam tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132745-Dziennik-budowania-i-nie-tylko-Etap-III-Organizacja-budowy/page5 wpis 196. Tylko nigdzie nie udało mi się tego znaleźć.


Po Twoim wpisie u Anuli, przypomniałam sobie, o co jeszcze chciałam Ciebie spytać :) Napisałaś, że przeczytałaś wątek o AGD. Pamiętam też, że pisałaś, ze nie jesteś gadżeciarą, wiec zakładam, że dobrałaś optymalny sprzęt AGD pod kątem funkcji i ceny. Możesz napisać, jaki bierzesz piekarnik, zmywarkę i płytę? Jeśli masz już wybrane.

Tatarak
16-11-2011, 08:43
pozostaje mieć nadzieję, że będzie zmiana reformy i rok więcej na uzbieranie na wypasione biurko i krzesło.

no właśnie, wiadomo coś, czy się te nasze dzieci wymigają za rok od szkoły? byłam w ubiegłym tygodniu na zajęciach pokazowych w przedszkolu - to jest totalne nieprozumienie, żeby dzieciaki, które mają problem 10 minut wysiedzieć w skupieniu nad jakimś zadaniem, wysyłać do szkoły :(

Tatarak
16-11-2011, 08:45
no i...?

Spirea, a na 100% nie chcesz konglomeratu ani kompozytu, tylko granit?
Masz blatu mniej ode mnie - ja mam 1,5x0,62, 3x0,8 i 1,5x0,9. Do tego wcięcie na płytę, otwór na baterię, dwa dozowniki płynu, korek automatyczny, no i duża komora zlewu 40x50. Całość ok 7,6 z montażem i już zlewu nie kupuję. Staron 12mm, podklejony do 24mm.

podeślij mi proszę namiary, gdzie ten konglomerat zamawiasz, ok?

Spireo, możemy się umówić u Was w niedzielę? wtedy bym miała transport.

Spirea
16-11-2011, 10:00
Tatarak, w niedzielę raczej cięzko. Całą niedzielę jestem w pracy poza Wrocławiem, mała się rozchorowała, a nie mamy jej z kim zostawić, zeby A. podjechał. Ogólnie schody są na zewnątrz, więc w zasadzie nas nie potrzeba. Tylko, ze do niedzieli były cały czas na działce sąsiadów. Ich murarze je sobie wzięli jak swoje. Zostawiliśmy już kartkę, żeby je odnieśli, A. jak był ostatnio tez o tym mówił, ale do niedzieli stały u nich. Ekipy już nie ma, a są pewnie za ciezkie, żeby sami odnieśli. Dlatego z ostrożności wolałabym, aby ktoś z nas był przy tym.



Co do szkoły - na razie nic nie ma konkretnego. Jest już kandydatura na nową minister. W październiku twierdziła, że rząd chce przedłużyć okres przejściowy. Jednak dopiero sejm musi się tym zająć i zmienic ustawę. Ja prawdę mówiąc wątpię, aby zmienili. W listopadzie mieli chyba otrzymac jakiś raport ze szkół. Jednak wszystkie przedszkola od co najmniej 2 lat idą już nowym trybem, pierwsze klasy mają zmodyfikowany program nauczania. Myślę, ze za daleko w tym zakresie poszło, aby się wycofali. Nie będzie ich obchodzić, że szkoły nie są przygotowane. Ale miejmy nadzieję, że się mylę.
Niewykluczone, że nawet pomimo zmiany i tak wyślę dziecko do szkoły. Drugi rok w przedszkolu robiłaby to samo. Niemniej jednak wolałabym móc sama o tym zdecydować, a nie wysłac, bo tak sobie władza zazyczyła.

Tatarak
16-11-2011, 10:21
A przyszły weekend? W tę sobotę sąsiad mógłby ze mną podjechać, ale "bladym świtem". Dasz radę czy przeniesiemy imprezę na przyszły weekend? Wolałabym sama nie "odzyskiwać" schodów od sąsiadów ;)

Szczerze mówiąc, to sugerowałam się tymi zapowiedziami o przesunięciu reformy, idąc na wybory, więc jestem - delikatnie mówiąc - wkurzona postawą władz :( A w ogóle, to zastanawiałam się, żeby Juniora posłać za rok znowu do zerówki, ale w szkole (teraz jest w przedszkolu) - mógłby się w miarę łagodnie zaadaptować do nowego miejsca, pań i dzieci bez dodatkowego obciążenia w postaci szkolnego drylu.

Spirea
16-11-2011, 10:41
Tararak, to umówmy się na przyszłą sobotę. Wstawanie bladym świtem mnie przeraża.... ;) Jestem tym tak zestresowana (że się nie obudzę), że często wtedy w nocy spać nie mogę. W międzyczasie może uda mi się spotkać sąsiadów i kazać przenieść schody. Poza tym chciałabym być, żeby się poznać i pokazać dom w środku, bo już niejednokrotnie o tym rozmawiałyśmy.

Akcja ze zmianą ustawy była typowo pod wybory. Nagłośnili to w taki sposób, ze wiele razy mówili mi, że nie mam się czym przejmowac, bo przecież już zmienili wymóg. Zapomina się jednak, że obowiązek 6-latków zapisany jest w ustawie a nie rozporządzeniu i zmiana wymaga głosowania w sejmie. Z tą zerówką w szkole to może dobry pomysł. ja się obawiam tego, że zerówka przy szkole gminnej (gdzieś na wsi) może być na tym samym poziomie lub niższym niż przedszkole we Wro. Chociaż reguły nie ma. Koleżanka mówiła mi o Siechnicach, to mają i super sytuację w przedszkolu i szkołe przygotowaną na 6-latki.

kocimieta
16-11-2011, 10:42
Podłączę się pod temat "zerówkowy".
Spirea masz rację - za daleko to zaszło. Programy już są okrojone, i w szkole i w przedszkolnej "0", każdy nauczyciel Ci to powie. Panie odchodzą od szkolnego drylu bo: są wyedukowane,znają podstawy psychologii rozwojowej i wiedzą, że są inne metody pracy z takimi maluchami :wave: Ja też zaczynałam edukację w 6 lat :yes: Moja mała jest ze stycznia i pójdzie do szkoły, chociaż teoretycznie mam jeszcze wybór.

Kaśka73
16-11-2011, 10:43
Tatarak szkolna zerówka to szkoła przetrwania a Ty swojego synka bardzo lubisz:)
w szkole u mojej córki czynna 7.30-12.30 są dwie grupy po 30 dzieci i 550 w klasach 1-6 mają wspólną stołówkę (kwestia posiłków w takiej zerówce to kanapki przyniesione z domu i obiad zjadany na akord jakieś 5 minut oceń sama) wspólne sale gimnastyczne boiska szatnie toalety w tym roku na szczęście poszczególne klasy mają osobne klasy-świetlice ale to takie przechowalnie
to jest całkiem przyzwoita podstawówka co jest w innych????
u mnie w rodzinie też kuzynka ma problem zostawić córcię w zerówce (przedszkolnej) jeszcze na rok czy do szkoły:)

Spirea kupiłam parapety w Smardzowie (to filia ) zobacz stronę www.olgran.pl

Tatarak
16-11-2011, 11:41
Spireo, to przenieśmy imprezę na następny tydzień - też bym chciała wreszcie Cię poznać :)
że o zwiedzaniu mojego ulubionego domu na forum od środka nie wspomnę.

Kocimięta - powtórzę to, co już wszędzie piszę - mój synek jest z grudnia 2006 i może być tak, że dzięki reformie znajdzie się w klasie z dziećmi starszymi o prawie 2 lata (ze stycznia 2005) - co jest dla mnie nie do przyjęcia, biorąc pod uwagę różnice rozwojowe w tym wieku.

Kaśka - podstawówka podstawówce nie równa. nie będę dziecka wozić do miasta, pójdzie do jednej z dwóch szkół w pobliskich wsiach i szczerze mówiąc, bardziej się skłaniam do tej mniejszej, w której są klasy po 12-15 dzieci. nie podoba mi się to, że będzie kończyć "zajęcia" o 12 czy 13, ale staram się brać pod uwagę wszystkie czynniki - na przykład to, że miałby okazję zżyć się z dziećmi ze swojego rocznika, które nie są z nim dziś w grupie w przedszkolu, bo wejście do takiej znającej się już grupy jako "obce dziecko" na początku pierwszej klasy to też jest stres... nie ma łatwych rozwiązań :(

Kaśka73
16-11-2011, 11:54
Kaśka - podstawówka podstawówce nie równa. nie będę dziecka wozić do miasta, pójdzie do jednej z dwóch szkół w pobliskich wsiach i szczerze mówiąc, bardziej się skłaniam do tej mniejszej, w której są klasy po 12-15 dzieci

ta nasza podstawówka to naprawdę jedna z lepszych:)
też mam dylemat czy zostawić młodą i co rano ją wozić :( czy wysłać ją do "wiejskiej" szkoły od III klasy
szkoła w K. ma fajny program promocji zdrowego żywienia i ogólnie same dobre opinie tyle że Ania nie chce....

Madeleine
16-11-2011, 12:01
no już nie przesadzajcie z tymi zerówkami, nie wszędzie tak jest. Piotruś chodzi do szkolnej, co więcej - grupy sześciolatków, w grupie ma tylko 3 pięciolatków, i jest super. Czynna "świetlica" (czyli normalna sala, ale inna pani) od 6:30 do 17:00, zajęcia dydaktyczne 8-13 (no, zazwyczaj przyprowadzamy dziecko bliżej 8:30 i jest ok). Normalnie uczą się literek i pisania ;) Osobno są pięcio- i sześciolatki, osobno klasy 1-3, osobno 4-6. Normalne jedzenie, panie techniczne do pomocy. Wszystko wygląda zupełnie jak w przedszkolu.

Spirea i Tatarak, a jak wypadły testy dojrzałości szkolnej Waszych dzieci? Bo u nas mimo, że szkoła fajna, a Piotruś w zajęciach opisowych (opowiedz historyjkę z obrazków - kojarzycie) był absolutnie najlepszy z całej klasy, to jednak motorycznie słabo, a poza tym on potrafi się skoncentrować na 15 minut i koniec. Więc albo odraczamy, albo może uda się z automatu go nie posłać. Powtórzy rok, nic mu nie będzie.


Blok na noże - zerknij do katalogu Hetticha (nie strony, tylko katalogu - on jest gigantyczny). Albo Bluma. Stacjonarnie prowadzą go w Marko (pod zamówienie), można kupować detalicznie.

Blaty biorę tutaj: http://www.stanpaul.pl/

Spirea, agd zamówione:
Samsung RSH5UTPN (plus gwarancja przedłużona)
Siemens SN 66 M 095 EU (ma trzeci poziom na sztućce, ponoć lepsza niż jej odpowiednik w Boschu)
Electrolux EHD 60150 P (jakbym więcej gotowała, wzięłabym tę szerszą ze sliderem, 70cm)
SAMSUNG BF62TCST (zakres temperatur do 300 stopni, kataliza, prowadnice teleskopowe).
Samsung FG87KUST (uwaga, wyświetlacz niebieski, w piekarniku pomarańczowy).

Piekarnik polecał mi jeszcze doradca ds. agd bardziej rozbudowany, wyślę Wam maila na ten temat, żeby tu nie zaśmiecać.

Spirea
16-11-2011, 12:24
Spireo, to przenieśmy imprezę na następny tydzień - też bym chciała wreszcie Cię poznać :)
że o zwiedzaniu mojego ulubionego domu na forum od środka nie wspomnę.



:wiggle: (miała być minka czerwieniąca się od komplementu, ale nie mam w zestawie).


Kocimięta - ja niestety jak Tatarak - moja córka jest z 29.12.06 i tez będzie 2 lata różnicy. Ja teraz zachwycam się jej umiejętnościami, ze zna literki, umie je pisać itd, ale nie wiem czy to jest adekwatne do jej wieku czy nie, wiec mam obawy z tą szkołą.

Kasia - koło naszej budowy zerówka też do 12.30. Ja w każdym razie, może jeszcze w grudniu, zamierzam zrobić przejażdzkę i dowiedzieć się, jakie są warunki w potencjalnych szkołach w okolicy.

Spirea
16-11-2011, 12:27
Madeleine, dzięki. Mail doszedł, ale jeszcze nie czytałam. Ten Siemens ma szuflade na sztućce tak? A. nie chce takiej - ładowanie zmywarki to jego obowiązek, więc on decyduje ;) A gdzie zamawiałaś AGD?

U nas diagnoza dzieci będzie na przełomie stycznia-lutego.

Madeleine
16-11-2011, 12:36
tak, ma szufladę, bo właśnie ją chciałam koniecznie, dzięki szufladzie w środku jest dużo więcej miejsca. Ale nie wchodź w paradę mężowi, tym bardziej, że z szufladą są droższe.

W mailu ciekawy jest kawałek o piekarniku. Ceny najniższe w hoopla.pl (wysłałam chyba 80 zapytań, wszędzie, gdzie się dało). Ale uwaga, przez ceneo, przy szukaniu samodzielnym w sklepie pojawiają się wyższe. W miarę ok jest jeszcze electro.pl (tutaj na zapytanie inne ceny niż na stronie).


Ad dzieci - druga diagnoza na wiosnę, ponoć mają być dwie zgodnie z przepisami? coś takiego słyszałam, że się robi dwie.

Kaśka73
16-11-2011, 13:00
Czynna "świetlica" (czyli normalna sala, ale inna pani) od 6:30 do 17:00

o takich godzinach pracy świetlicy mogę jedynie pomarzyć 7 -16.30 walczymy z dyr ale marne szanse:)

w temacie świetlica trochę śmieszno trochę straszno
moja Ania bardzo nie chciała do niej chodzić z różnych przyczyn (teraz jest ok ale bez przesady) np. jedna z zabaw którą poznała nazywa się "król ciszy" wygrywa ten kto najdłużej wytrzyma siedząc przy stoliku w ciszy i w bez ruchu .... prawda że miło
jak się dowiedziałam to aż mnie zatkało a tak dużo się mówi o podejściu do dzieci skończonych fakultetach i o tym jaka to ciężka praca itd

Tatarak
16-11-2011, 13:26
Spirea, nie bądź taka skromna :D

Co do diagnozy - to byłam zaskoczona wynikiem (marnym), ale okazało się, że bąbel, ktory normalnie np. rewelacyjnie głoskuje nie miał nastroju na udzielanie odpowiedzi. z koncentracją w przedszkolu bardzo marnie. w domu potrafi godzine siedzieć przy stole i malować albo wyklejać ludziki z plasteliny, a wśród dzieci nie ma bata, żeby się skupił dłużej niż 5-10 minut - chyba że pani włączy audiobajkę ;) wtedy się kładzie i słucha do końca, po czym żąda jeszcze.

moim zdaniem takie dzieci mogą znać literki, cyferki etc. ale to nadal całkiem małe dzieci.

Madeleine
16-11-2011, 13:38
ano właśnie, moje dziecko też nie ma problemu z koncentracją, ale wtedy, kiedy się pracuje z nim sam na sam. Czy ja, czy nauczycielka. Ale w szkole nauka wygląda jednak ciut inaczej i to jest argument (nauczycielki), żeby Piotrusia jednak przetrzymać w zerówce.

salik
16-11-2011, 14:26
Madeleine - ale zerówka to co innego niż pierwsza klasa i nie bardzo jest co porównywać.
U nas też są zerówki w budynku szkoły podstawowej (dla klas 1-3), ale zerówka to zerówka, a pierwsza klasa to pierwsza klasa.

wojgoc
16-11-2011, 14:37
jako tato obecnie 9-latka moge tylko tyle powiedziec, ze 15min koncentracji w grupie 5latków to jest dobry wynik.
Mój chodzi obecnie do IVkl i do 11 lekcje przebiegaja w miare ok, po przerwie obiadowej rzadko kiedy zdarza sie aby cała klasa była skoncentrowana przez całą lekcje. Lekcje trwają od 8.10 do 15.45 z przerwa obiadową 1,5godz

Madeleine
16-11-2011, 17:14
Madeleine - ale zerówka to co innego niż pierwsza klasa i nie bardzo jest co porównywać.
U nas też są zerówki w budynku szkoły podstawowej (dla klas 1-3), ale zerówka to zerówka, a pierwsza klasa to pierwsza klasa.
tzn.? nie zrozumiałam.

wojgoc
16-11-2011, 17:20
no i...?
no i zaproponuj cos równie fajnego w bardziej przystepnej cenie zarówno dla dzieciaków jak i dla Nas - wszak masz pewne doświadczenie w tej branzy

Madeleine
16-11-2011, 18:03
równie ergonomicznego? nie znajdziesz nic taniej.
Trochę mniej ergonomicznego, ale przyzwoitego cenowo? obejrzyj ofertę bejot.com.pl, profim.pl

Madeleine
19-11-2011, 17:18
Spirea, temat kuchni. Nie wiem, czy nie planujesz dyskretnych uchwytów do szafek (strecket). Jeśli tak - to news, że ikea się z nich wycofuje całkiem. Obecnie są do dostania jedynie w Gdańsku i Łodzi. Być może warto pokombinować i tylko je teraz kupić przez kogoś.
(a w ten weekend dodatkowo transport u nas gratis).

e-mól
20-11-2011, 10:57
Madeleine a jakie fotele dla dzieci polecasz?

A sedus'y po ile?

Spirea kiedy sie schodów spodziewasz, wszystko już dogadane i problemy rozwiązane?

Spirea
20-11-2011, 13:19
Madeleine, to naszych stalowych frontów te ukryte raczej nie pasują. Zauważyłam jednak, że bardzo często, jeśli coś mi się podoba z Ikei, to nie jest do dostania we Wro. Zawsze myślałam, że asortyment jest identyczny.

E-mól. Schody się robią. My możemy je zamontować po wykończeniu ścian, słupa i sufitów w miejscu schodów, bo potem nie wstawimy rusztowania. Wykończeniowiec od tego więc zacznie, a wchodzi z początkiem grudnia. Na razie wszystko wygląda na dogadane i mam nadzieję, że nic więcej nie wyskoczy.

Madeleine
20-11-2011, 14:06
W typowej ofercie jest mało dopasowanych foteli dla dzieci. Będę pewnie celowała w kettlera albo coś w tym stylu. Sedus (to marka) open up kosztował 5 lat temu katalogowo 5 tysięcy netto - 6,6 brutto.

Madeleine
26-11-2011, 20:28
Ale fajne panele do pokojów dziecięcych. Promocja na baterie faktycznie fantastyczna, macie fuksa :) A i baterie bardzo ciekawe.

Jeśli chodzi o Caparola, zwróć uwagę, że wydajność podawana przez producenta się bardzo różni od faktycznej (czyli farba jest dużo bardziej wydajna!) - zostało mi naprawdę masa farby, panowie malowali bez rozcieńczania, a ja i tak zamawiałam po wiaderku mniej, jakby się przypadkiem udało. Akurat będzie na malowanie salonu od nowa, garażu i mam nadzieję oddać sufitową, bo nieotwarta.

Wanny - zwróć uwagę jeszcze na jeden wymiar, mianowicie wysokość. Strasznie żałuję, że nie wzięłam Duravitu, tylko Riho Carolina. Ta wanna jest bardzo głęboka, jakbym jej nie zagłębiła w posadzce, w ogóle by dziwnie wyglądała. Pamiętam, że D-code był płytszy, ale pożałowałam kasy (i teraz znowu żałuję!).
A swoją drogą to miałam wannę Riho Lyra w poprzednim mieszkaniu i szału nie było, jeśli chodzi o rysowanie się akrylu.


Aha, u nas przeprowadzka przełożona ze względu na konieczność gładzi. Chcemy jak najszybciej (czynsz!), ale mamy do poprawki 67m2 sufitów, więc to potrwa.

Spirea
26-11-2011, 20:43
Madeleine, dzięki za informację z farbą.
Jeśli weźmiemy akryl, to chyba ten Duravit. Z nóżkami wychodzi 55 cm, a głęb. wanny to 40 cm

Tatarak
26-11-2011, 20:51
Mnie również było bardzo miło - Wasz dom na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach: tyle w nim przestrzeni, okna, drzwi, brama i dach - piękne. I super się wyróżnia brak okapów wśród domów na całym osiedlu :)
Bardzo chętnie przyjadę obejrzeć górę, jak będą schody - drabiny mnie wykańczają nerwowo :(
Szkoda, że nie było czasu dłużej porozmawiać. Zapraszam na rewizytę! koniecznie :)

Tatarak
26-11-2011, 20:52
Wanny - zwróć uwagę jeszcze na jeden wymiar, mianowicie wysokość. Strasznie żałuję, że nie wzięłam Duravitu, tylko Riho Carolina. Ta wanna jest bardzo głęboka, jakbym jej nie zagłębiła w posadzce, w ogóle by dziwnie wyglądała. Pamiętam, że D-code był płytszy, ale pożałowałam kasy (i teraz znowu żałuję!).


Madeleine, masz na myśli głębokość w środku, czy wysokość zewnętrzną?

Tatarak
26-11-2011, 20:53
Te baterie Kludi - baaardzo ładne

Madeleine
26-11-2011, 21:02
Madeleine, masz na myśli głębokość w środku, czy wysokość zewnętrzną?
jedno i drugie. Jak weszłam do wanny, to nie jestem w stanie głowy na zagłówku położyć, bo wanna tak długie ma oparcie. W sam raz wanna dla mojego męża.

sheenaz
26-11-2011, 21:04
Spirea, cudne baterie. Jedne z najładniejszych.
U mnie odpadły z powodu ceny. Nie widziałam takich tanich, zwykle ok. 1000 zł były.
Zazdroszczę :)

Z wanną nie pomogę, bo sami wybieraliśmy dłuuugo.
Wszystkie mi się podobają :)
Ja bym podeszła praktycznie i wzięłą tę, która ma najmniej krzywizn czyli najmniej potencjalnych miejsc do osadzania sie brudu.

Sami powinniśmy pozamawiać graty łazienkowe, ale głowię sie aktualnie nad stelażami wc. Uparałam sie bez sensu, żeby w każdej łazience mieć inny i teraz szukam czegoś sensownego :)

salik
26-11-2011, 21:05
Spirea - gratulacje w związku z zakupem baterii :)
My teraz też już będziemy kupowali baterie, pomimo tego że do wykończeniówki daleko.
Glazurnik doradził żeby mieć już teraz wybrane (a najlepiej kupione) baterie, żeby móc dopasować kafle i układ rur do konkretnej baterii.
A znając nasze szczęście, to jak nie kupimy teraz baterii, to za pół roku się okaże że już jej nie ma i będziemy musieli kuć ściany, bo nowa będzie miała coś tam znowu inaczej itd.
Debatujemy też czy już teraz nie kupować armatury żeby po prostu leżała, ale z drugiej strony to ona by tak jeszcze z pół roku leżała...
Mam pytanie o ten 'dąb bielony jasny seria elite'. On jest na pewno bielony?
Bo na zdjęciu jest... ciemnobrązowy :)

Spirea
26-11-2011, 21:12
Tatarak, cieszę się, że Ci się podoba :) Mam też nadzieję, że nasze dalsze poczynania nie zepsują tego efekty, ale go poprawią :) Duże wrażenie robi pustka. Sama zobaczysz, jak u Ciebie będzie na tym etapie. Przepraszam właśnie, że wyszło tak mało czasu. Wykończeniowiec miał przyjechać trochę później, a sam się śpieszył. Tak, jak mówiłam - przyjadę, po położeniu dachówek :)
A w Maxx Fliz powinni miec jeszcze jedną sztukę umywalkowej.

Spirea
26-11-2011, 21:26
Słuchajcie, z tymi bateriami sprawa jest ponoć taka (wersja Panów z Maxx Fliz), że Kludi zrobiło baterie podobne do Hansgrohe Axor chyba Starck. Hansgrohe wytoczyło im proces, Kludi przegrało i musiało zmienić baterie. Sklepy wyprzedają teraz stany magazynowe. Obecne modele łazienkowych i bidetowych mają te ramiona wyciągnięte w bok. Stąd te przeceny. Umywalkowa na 450, a bidetowa 390. Wannową złapałam z wyprzedazy (bo ten model dalej funkcjonuje) za niecałe 900 (to już sporo było, ale dostaliśmy w prezencie gwiazdkowym :) ). Na allegro te modele też są przecenione, ale nie aż tak.


Salik, na żywo ten dąb nie jest bielony. Tak się nazywa jedynie. Ma dość ciepłą barwę i dla odmiany coś takiego chciałam do gabinetu. Tam jest wyjscie na zewnątrz, więc za jasne nie mogły być. Powierzchnia panela ma też ładną strukturę drewna.

Duravit jest w Cermagu. Tylko tam wiszą w ścianach, więc nie można się położyć :( Sheenaz, tak jak napisałaś, weźmiemy raczej zaokrągloną w środku niż kanciastą. Koło więc pewnie odpadnie. A reszta to już decyzja - akryl czy stal.

Basia_KRK
27-11-2011, 10:32
Spirea, z tych, które pokazałaś, dla mnie wanna Koło akurat najlepsza ;) bo ma korek na środku :D Wg mnie to duży plus. Przy dwóch osobach w wannie, nikt nie siedzi tyłkiem na korku ;)

Madeleine
27-11-2011, 11:25
Duravit d-code też ma wersję z korkiem na środku

Spirea
27-11-2011, 11:48
Ja właśnie chcę wannę z odpływem w nogach. aby było wygodnie. Nie planujemy dwuusobowych kąpieli :)

Tatarak
01-12-2011, 19:14
Spireo, zerknij tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?150611-SzaroCzarnaNagaJama&p=5037533#post5037533
Aricia wrzuciła kilkanaście zdjęć łazienek i są różne rozwiązania szafek. Pomyślałam, że może coś Cię zainspiruje :)

dr_au
01-12-2011, 20:21
Hmmm.... Dwuosobowe kąpiele są fajne. Ale wymagają wanny odpowiedniej wielkości. Niestety 175 cm to trochę mało.

Madeleine
08-12-2011, 13:29
Spirea, ad kuchni. Pokaż, co masz w wysokiej zabudowie. Wiesz, jak ja mam meble? wklejałam ostatnio zdjęcia na blogu. Jakbyś dociągnęła do sufitu.

Łazienka z ledami wygląda absolutnie kosmicznie i fantastycznie. Same ledy - spróbuj tzw. markowych chińczyków. Ja kupowałam w fortisie na Nyskiej, obsługa bardzo fajna.

Spirea
08-12-2011, 13:42
możesz dać namiar na tę Nyską?
a jakim blogu?

Madeleine
08-12-2011, 13:48
yyyy, moim. Mam zabudowę do sufitu (296cm).

Nyska: mnie obsługuje pan Remigiusz Kołomański. Ale jego kolega po prawej też jest fajny.
http://www.fortis.wroc.pl/

dr_au
08-12-2011, 13:57
yyyy, moim.

LINK! LINK! LINK!

(może być na prv)

wojgoc
08-12-2011, 14:04
Nyska: mnie obsługuje pan Remigiusz Kołomański. Ale jego kolega po prawej też jest fajny.[/url]
hmm, fajny w sensie fajny czy w innym?:rolleyes:

Madeleine
08-12-2011, 14:54
hmmm, w różnych. Ale oni tam w ogóle wesołe towarzystwo mają.

sheenaz
08-12-2011, 16:41
Spirea, no to jesteśmy na podobnym etapie co my. U nas płytki sie kładą i nie jest łatwo bo mają ciekawe przesunięcie.
My nasze baterie umywalkowe odsyłamy i poczekamy na nowe. W ostatecznosci poprosimy o dobry rabat na "krzyżowe".

Łazienka ledowa bardzo ładna. Fajny klimat robi ta zasłona i światła.
Pochwal się kuchnią. Unas też problemy z zabudową., ale mi wychodzi za mało miejsca na piekarnik i mikrofalę albo jakieś półeczki nad lodówką. Nie umiem tego sensownie skomponować, poza tym wciaz sie wahamy czy wziąć lodówkę wolnostojącą 70-ke, czy jednak ją zabudować.

dr_au
08-12-2011, 16:58
Spirea - ciemnych pomieszczeń nie lubię. Jeżeli są małe, to wydają się jeszcze mniejsze. Ale to oczywiście rzecz gustu.

Jak masz bardzo niewielkie pomieszczenie, to prysznic z zasłonką będzie chyba jedynym rozwiązaniem. Tu jeszcze inne podejście:

http://muratordom.pl/wnetrza/projekty-i-aranzacje/dom-szeroko-otwarty-czyli-nowoczesne-wnetrze-pelne-swiatla,74_8521.html?page=0&photo=26703#gallery

Spirea
08-12-2011, 17:51
Sheenaz, muszę zalogować się do Ikei i dokończyć projekt. Na razie mam tylko rozrysowane na kartce. Lodówka od samego początku była planowana wolnostojąca. Ma 80 cm.
Dr_au, pewnie tak jest z ciemnymi łazienkami. Chociaż widziałam parę na forum i źle to nie wygląda. Problem jest taki, że jest ona prawie kwadratowa, ma 1,7x1,9. Prysznic w projekcie wydawał się ok. Na zywo już gorzej - wchodzisz i już zaraz jesteś pod ścianą. Jest to dolna łazienka i jej główne zadanie to "obsługa" gości i nasza, jak jesteśmy na parterze. Prysznic uzywany będzie wtedy, gdy górny będzie zajęty lub gdy goście będą nocowac. Nie było więc sensu szaleć z powierzchnią. Jakoś musimy sobie z tym poradzić. Wszelkiego rodzaju zabiegi optycznie powiększające były ćwiczone na wszystkie sposoby. Jeden - pewnie najskuteczniejszy - lustro na całej ścianie (vide: http://olawolczyk.pl/projekty-wnetrz-prywatne-dom-raciborz-200m.html zdjęcia 6-9) nie wchodził u nas w rachubę. Nikt takiej połaci czyścić nie będzie. Zrobimy więc zgodnie z teorią męża - jak czegoś nie da się ukryć, to trzeba to wyeksponowac (nie działa oczywiście w każdym stanie faktycznym ;)) Zrobimy więc taśmy ledowe po każdej krawędzi :)

Spirea
08-12-2011, 19:52
Pochwal się kuchnią. Unas też problemy z zabudową., ale mi wychodzi za mało miejsca na piekarnik i mikrofalę albo jakieś półeczki nad lodówką. Nie umiem tego sensownie skomponować, poza tym wciaz sie wahamy czy wziąć lodówkę wolnostojącą 70-ke, czy jednak ją zabudować.


wrzuciłam wstępny projekt. Szaro... jak u nas wszędzie. Muszę o tym pomysleć

Barbara74
08-12-2011, 20:04
Spireo projekt łazienki z ledami bardo oryginalny myślę że przy małym pomieszczeniu z prysznicem się sprawdzi.
Kuchnię sobie przeanalizuję ,ale zauważyłam brak wyciągu nad płytą, nie zamierzasz mieć okapu?

Spirea
08-12-2011, 20:21
na razie na pewno nie będzie. Chcieliśmy w ogóle zrezygnować, bo teraz rzadko uzywamy, a i tak jest wentylacja mechaniczna. jednak ponoć dobrze jest mieć przynajmniej funkcję pochłaniacza. Wtedy będzie to pewnie tuba srebrna. Chociaż powinna obejmować całą kuchenkę, a pewnie nie będzie. Na razie musimy tylko uwzględnić wymiar potencjalnego okapu, żeby odpowiednio umieścić oświetlenie, które tam jest teraz.

Madeleine
08-12-2011, 20:30
Spirea, jeśli to rubrik, to powinnaś móc zamaskować dziurę, bo uda się go dociąć na wymiar. Pytanie, co jest najlepszą opcją - czy przerobiona szafka 80, czy płaska szafka "nad lodówkę", czy front szuflady + kątowniki. Najlepiej spytaj bezpośrednio w sklepie.
Czerwonej wnęki szczerze mówiąc nie czuję, ale z Waszym wyczuciem estetyki pewnie wszystko wyjdzie idealnie.

wojgoc
08-12-2011, 20:59
hmmm, w różnych. Ale oni tam w ogóle wesołe towarzystwo mają.
jeszcze weselej jak w Renowie?:o

Madeleine
08-12-2011, 21:08
zależy kiedy ;)

Tatarak
09-12-2011, 21:06
o matko, nic już do mnie nie dociera z opisu kuchni, bardzo przepraszam. jednym piwem się tak resetuję... (cheap date). jutro się wczytam i wypowiem, hyp! ;)

Spirea
10-12-2011, 03:07
Tatarak, spokojnie. Zajrzyj jak wytrzeźwiejesz..... po upojeniu dachem oczywiście ;)

Tatarak
10-12-2011, 21:11
dobra, szybko napiszę o kuchni, zanim mi drink uderzy do głowy ;)

- element czerwieni mi się bardzo podoba
- nad lodowką i tym słupkiem obok oczywiście zabudowa do samego sufitu?
- mnie by było niewygodnie nie mieć na co odkładać tego, co wyciągam z lodówki, więc wolałabym ją mieć obok jakiegoś blatu
- ergonomiczniej byłoby mieć bliżej lodówki zlew, a dalej płytę
- to okno to fix? jak/czym planujesz je zasłaniać?
- pozostaje niezłomną przeciwniczką frontów ze stali, ale może u Was się sprawdzą ;) (u mnie czasami gotuje Mama - z rozmachem, kuchnia wtedy wygląda jak po katastrofie ekologicznej, nawet nie chcę myśleć, jak by wyglądała taka stalowa... brrrrr ;))

Tatarak
10-12-2011, 21:13
acha, ja na swoje okna kuchenne aktualnie wymyśliłam srebrne żaluzje poziome.

Madeleine
10-12-2011, 21:39
eee, nie masz racji z frontami. Podjedź sobie do ikei i obejrzysz na żywo. Naprawdę byłam bardzo zdziwiona, jak one wyglądają - nie były wypalcowane! (w przeciwieństwie np. do mojego okapu, który zawsze wygląda fatalnie)

Spirea
11-12-2011, 02:16
Co do czerwonego elementu, to A. kręci głową, że wyjdzie tak, że wejście do spiżarni najważniejsze. Mnie się podoba. Tylko jak przyjechał np. Pan z pary, to wyobraźcie sobie, że w setkach kolorów takiego czerwonego, o jaki mi chodzi nie było. Podobno jakiś zestaw z czerwieniami został w sklepie, więc muszę jeszcze sprawdzić. Czerwone wnętrze wzięło się w ogóle stąd, że najprawdopodobniej zrobimy kompletnie białą podłogę w sypialni i wejście do garderoby będzie z taką czerwoną otoczką. Mozliwe, że w ogóle zrezygnuję wtedy z drzwi do garderoby. A potem pomyślałam, ze coś podobnego można zrobić w spiżarni. Będzie jakiś żywszy akcent. Pomysł na takie rozwiązanie był tu:

http://img815.imageshack.us/img815/2092/obraz2043.jpg

Co do wnęki, to ona oczywiście będzie pełna, tzn. zabudowana do sufitu, czyli na ok. 2,8-2,85. Nie wiem jeszcze jaka wysokość nam wyjdzie, bo jest to uzależnione od nawiewników poziomych/liniowych czy jak je zwą. Wrzuciłam tak, bo nie dałam sobie z nią rady w planerze. Nie chciało mi powiesić szafki nad lodówką. Dzwoniłam do Ikei i pytałam, czy jest mozliwość wrzucenia na górę zwykłe szafki stojacej. Są bowiem szer. na 80 cm. Może to będzie jakieś rozwiązanie.

Jeśli chodzi o fronty stalowe, to oglądaliśmy je w Ikei kilka razy i mamy takie same spostrzeżenia jak Madeleine. Myślę, że tragedii nie będzie.

Okno jest tylko uchylne. Niczym nie będę jego zasłaniać. W ogóle to nie lubię firanek, zasłon itd. Mamy rolety zewnętrzne, więc po zmroku i tak będą zasłaniane. Jedyną zasłonkę to powieszę chyba tylko w sypialni, bo jest od strony sąsiadów.

Co do ergonomii w kuchni. Też wolałabym mieć coś koło lodówki. Miała być w tym celu wyspa, ale z uwagi na faktycznie małą powierzchnię z trudem, ale z niej zrezygnowałam. Magda, jak nam projektowała ćwiczyła różne kombinacje i w końcu wyszło, że najlepiej będzie jej się pozbyć. Inne miejsce na lodówkę nie wchodziło w grę, bo była specjalnie pod nią szykowana. Zlew i płytę możliwe, że można byłoby zamienić, ale już tak mamy podłączone instalacje. W zasadzie nie pamiętam skąd się wziął w projekcie akurat taki układ. Ja chyba bardziej potrzebuję koło lodówki blat niż zlew. Może więc stąd, bo jeśli zamienić płytę ze zlewem, to ten blat roboczy miedzy nimi byłby dalej od lodówki niż teraz. Na coś blisko lodówki są dwa rozwiązania - jedno, to stół. W ramach pocieszenia za rezygnację z wyspy zazyczyłam sobie długiego stołu bez rozkładania. Ma więc być stół ok. 200x90. Ma mieć metalowy stelaż, możliwe, że na kółkach i jesionowy blat (taki jak stopnie schodów). Nie wiem jednak kiedy uda się go zrealizować. Dzisiaj jednak wymyśliłam, że na stelaż powinno nam starczyć, a zamiast drewna tymczasowo przymocujemy płytę osb :) Chyba malgosza miała tymczasowo blat na wyspie z osb. Jakoś z tym przeżyjemy. Drugie rozwiązanie to wózek. Już kiedyś o tym pisałam. W związku z tym, że nie chcieliśmy elki tylko prostą zabudowę pod ścianą, wymyśliłam, że można kupić taki metalowy wózek w ikei, na którym będą niezbedne sprzety, a który może słuzyć do przewożenia rzeczy z lodówki do zlewu ;) A nieużywany można wstawić do spiżarni.

dr_au
11-12-2011, 07:13
Hmmm.... widzę, że budowanie grozi alkoholizmem ;).

Układ kuchni jest OK, wyspy rzeczywiście szkoda, ale byłaby mikroskopijna. Na oko zabrakło tak ze 20 cm. Zwróć uwagę na blat pomiędzy zlewem a kuchenką - będzie głównym blatem roboczym, więc powinien być jak najszerszy. W tej chwili w wynajętym mieszkaniu mam kuchnię w układzie blat/zlew/blat/płyta/blat wszystko w modułach po 60 cm. W efekcie nie ma miejsca, żeby coś pokroić i doprowadza mnie to do szału. U ciebie wygląda to na 80-90 cm? Jeżeli tak, to zastanawiałbym się nad niewielkim zmniejszeniem blatu po lewej stronie zlewu (np. do takiej szerokości, jak po prawej stronie płyty).

Spirea
11-12-2011, 14:39
Dr_au - tak właśnie ustawione są meble, aby było tu jak najszerzej. Jest tam szafka 80cm, dojdzie też parę cm od strony płyty i co najmniej 10 od strony zlewu, bo ma 62cm a szafka 80. Wiem o czym mówisz. Teraz mamy bardzo mało miejsca i posiłki są szykowane głównie obok płyty, a tam mamy jakieś 30 cm x 45, bo pod ścianą stoi ekspress. Tu będzie ok. 85 x 85, więc całkiem sporo. Właśnie, aby uzyskać większy blat chcemy odsunąć szafki od ściany i nałozyć blat na całe 70 cm, które mamy od wejścia do spiżarni.
Nie ma szans zmniejszenia z lewej strony, bo tam stoi zmywarka.

cronin
12-12-2011, 09:57
Kochani proszę zajrzyjcie warto http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191941-Tu-licytujemy-prace-Ogniska-Marymont

sheenaz
12-12-2011, 10:41
Spirea, a nie myśleliście, żeby szafki od strony zmywarki wyciągnąc na tą ścianę przy oknie balkonowym?
Tam pewnie dodatkowo z 90cm jest, wiec blatu doszloby sporo i oprócz zmywarki szafka narożna.
Do tego cały ten kawałek możnaby zabudować szafkami górnymi o ile lubisz i potrzebujesz.

Spirea
12-12-2011, 12:09
Sheenaz, kuchnia jest taka, bo po pierwsze nie chciałam "L" i narożnikowej szafki, po drugie nie chciałam wiszących szafek. Mamy obok dość sporą spiżarnię, więc mogliśmy sobie pozwolić do zminimalizowania ilości mebli w kuchni. Blat z tamtej strony i tak mało co byłby używany, bo tak jaki napisałam dr_au, główny blat roboczy to ten między płytą a zlewem.

Madeleine
13-12-2011, 19:40
Spirea, przypomnij, jaką macie umywalkę? I dlaczego jeśli godmorgon, to od razu umywalka z zestawu? z czego to wynika?

myszonik
14-12-2011, 07:28
monsanabia ma chyba godmorgony i inne umywalki.

Spirea
14-12-2011, 08:34
Madeleine, Myszonik, bo te ikeowskie nie mają blatu, tylko umywalki nakłada się na szafkę. Chyba, że można położyć blat i na to już obojętnie jakie umywalki. Muszę w takim razie podpytać Monsanbię. Dzięki.
Planowane umywalki to Roca Gap 55x46 x 2

Madeleine
14-12-2011, 10:30
można, ja mam dwa godmorgony, jedna z blatem właśnie i na niej stawiana umywalka.

Spirea
14-12-2011, 14:56
ooo, Madeleine, a jaki masz blat? Kupiony w Ikei czy zamówiony u stolarza?

Madeleine
14-12-2011, 16:17
Nie, właśnie ten blat wiozłam sobie z meblostylu. Biały połysk, 28mm grubości, bo tak mi bardziej pasowało niż 38mm. Odcień pasuje bardzo dobrze. Docięłam na wymiar (głębokość też skróciłam), okleiłam, pan Arek zamontował.

Spirea
14-12-2011, 20:46
Dzięki za informację. Dzwoniłam dzisiaj do Meblar-system. Nie mają blatów dłuższych niż 3050. Jutro dzwonie do Sotexu, bo już mieli zamknięte. Wysłałam tez z ciekawości do wyceny do SwiataKamienia.

Madeleine
14-12-2011, 21:29
a zależy Ci na kompozycie/ kamieniu? nie chcesz konglomeratu? Jest ciepły w dotyku, łatwo usunąć ewentualne uszkodzenia, zrobisz dowolny wymiar.
Ja mam do tego gigantyczną komorę zlewozmywaka, głęboką - mimo wysokiej baterii nic a nic się nie chlapie na zewnątrz.

Spirea
14-12-2011, 22:00
Madeleine, obawiam się kosztu takiego blatu. Zlew chcę mieć metalowy z Ikei. Odnalazłam jednak Twój wpis o Twoim dostawcy i wyślę pytanie o cenę. Konglomerat jest z pewnością lepszy jakościowo od laminatu.

Spirea
14-12-2011, 22:02
Magda, a jaka grubość tego konglomeratu wychodzi najkorzystniej?

Madeleine
14-12-2011, 22:53
12mm. Producenci nie dają gwarancji na 6mm (choć niektórzy wykonawcy tak robią). Te 12mm może być podklejone dowolnie grubą płytą - ja mam cały blat 24mm, ale oczywiście może być więcej.

W cenie zlewu z ikei - 1000 - masz z konglomeratu. Dowolny wymiar. Pisałam zresztą ostatnio na grupie o kosztach, wyszło pewnie, że drożej niż laminat, ale cenowo w porządku.

Madeleine
15-12-2011, 11:54
Spirea, byłam dziś w sotexie i spytałam o blat dla Ciebie. Mają długości 405cm, szerokość 120cm, taki blat kosztuje 620-660 bodajże za wstęgę. Cena przed rabatem, do tego ew. docięcie.

Spirea
15-12-2011, 13:29
cześć Madeleine, własnie weszłam, żeby Ci napisać, że dzwoniłam do Sotexu :) Pani podala, że mają w kolorze aluminium za 630 zł brutto 120x410 chyba. Muszę podjechać i zobaczyć go. Jeśli będzie ok, to pewnie weźmiemy. Dzięki za pomoc :) Jesteś nieoceniona :)
Czekam też na wycenę staronu, ale raczej poprzestaniemy na laminacie. Czy mogłabyś podesłać mi na priv fotkę tej szafki w łazience z blatem?

rere79
21-12-2011, 23:15
http://img64.imageshack.us/img64/8964/snowflakechristmascardp.jpg

Tatarak
22-12-2011, 12:40
Spireo, nie musicie zabudowywać umywalek! taki problem miała chyba Monsanbia i ktoś jej podpowiedział, żeby tę wystającą przejściówkę zamaskować rurą chromowaną o odpowiedniej średnicy. Dopytaj lub poszukaj fotek u niej w komentarzach.

Tatarak
22-12-2011, 12:42
a na myszy porozstawiajcie łapki - to jest w sumie dość humaniarne urządzenie, bo uśmierca stworzonka w ułamku sekundy (w porównaniu do kota na przykład). tylko łapka raz skutecznie uzyta już się nie nadaje, bo myszy czują zapach poprzedniczki.

myszonik
22-12-2011, 12:54
a na myszy porozstawiajcie łapki - to jest w sumie dość humaniarne urządzenie, bo uśmierca stworzonka w ułamku sekundy (w porównaniu do kota na przykład). tylko łapka raz skutecznie uzyta już się nie nadaje, bo myszy czują zapach poprzedniczki.

Zabrzmiało brutalnie ;)
Ale myślałam, że będzie gorzej, że napiszesz, że skutecznie użyta łapka jest tak powalana zwłokami myszy w rozkładzie, że już się do użytku nie nadaje...

Tatarak
22-12-2011, 14:01
taki lajf ;) nie przepadam za gryzoniami, ale z zasady nie torturuję żywych stworzeń :)

rasia
22-12-2011, 14:20
http://desmond.imageshack.us/Himg710/scaled.php?server=710&filename=kartkawitecznonoworoczn.jpg&res=medium

kakusek
22-12-2011, 22:48
http://img716.imageshack.us/img716/5776/bozenarodzenie.gif (http://imageshack.us/photo/my-images/716/bozenarodzenie.gif/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

myszonik
23-12-2011, 11:17
https://lh5.googleusercontent.com/-Sl-tsSWNZU8/TvRgftOWuxI/AAAAAAAABWc/P6bhHW90tTg/s700/sputnik%252520%2525C5%2525BCyczenia.jpg

Magda 34
23-12-2011, 16:47
http://foto2.m.onet.pl/_m/5ba231d6fa83a8e614ebc386c99afed6,21,19,0.jpg

Spirea
24-12-2011, 10:25
Dziękuję Wam bardzo za życzenia :)
Wam i wszystkim zaglądających również życzę Wesołych Świąt :)

http://img513.imageshack.us/img513/3992/kartkabozenarodzenie7.jpg

Balbina200
24-12-2011, 10:31
Spokoju, radości ze spotkań z bliskimi, mnóstwa pozytywnej energii i naładowania akumulatorów na cały następny rok, oby był przynajmniej tak fantastyczny jak ten:)
życzy Balbina

http://img835.imageshack.us/edit_preview.php?l=img835/3156/img1745x.jpg&action=rotate

monika996
24-12-2011, 11:15
wszystkiego najlepszego z okazji świąt. zdrowych , radosnych i spędzonych w miłej rodzinnej atmosferze

e-mól
24-12-2011, 11:36
Wesołych Świąt
życzy e-mól

http://www.fantastyczny-prezent.pl/images/czapka-swietego-mikolaja.jpg

monsanbia
24-12-2011, 11:39
Spirea, szczęśliwych, wesołych smacznych Świąt
Monia

Tatarak
26-12-2011, 19:30
... i po świętach :) żyjecie?

Spirea
27-12-2011, 09:26
żyjemy....już w pracy.....
jakoś sporo zajęć ostatnio i nawet niezbyt chce mi się pisać na forum. Bardziej mnie chyba ekscytował etap ściśle budowlany :)

Tatarak. z tymi umywalkami, to kupiłam już szafkę, więc nie będziemy robić tych chromowanych syfonów. Może to i dobrze - przynajmniej będzie szuflada na najpotrzebniejsze rzeczy. Mamy już ustalony wygląd łazienki i trzeba będzie jedynie dokupić blat na szafkę.

Co do myszy, to wykończeniowiec miał nam jakieś pułapki porozkładać i muszę spytać z jakim efektem.

Tatarak
27-12-2011, 10:08
i moim zdaniem dobrze wyszło z tą szafką. osobiście uważam, że te chromowane syfony się szybko nudza, a miejsca w łazience nigdy za wiele :)

Nefer
28-12-2011, 02:28
Przeczytałam do dechy do dechy. I czekam z zapartym tchem na schody. Bardzo jestem też ciekawa wykończenia antresoli - ile mi to godzin nocnych zabrało :):)
Powodzenia Spirea :) Już bliżej jak dalej :)

Spirea
28-12-2011, 15:04
dzięki Nefer :) miło Cię widzieć, Twój dziennik przeczytałam dawno temu i nieźle się ubawiłam (szczególnie przy okołokredytowych historiach). A dom masz piękny :)
Ja też czekam z zapartym tchem na schody, a adrenalina ciągle rośnie ... parafrazując - nie znasz dnia ani godziny, tylko ślusarz ją zna ;)

Tatarak
28-12-2011, 22:36
ech, ślusarz się teraz pewnie delektuje każdą chwilą - jak często mu się zdarza mieć tak przemożny wpływ na cudze życie ;)

Czy muszę pisać, że mi się podoba z sufitami.... nie muszę, ale kto mi zabroni :)

Barbara74
28-12-2011, 22:45
Spireo ja też kupiłam brzozowego godmorgona na wyprzedaży w Ikei ,mam ją dać do łazienki dzieci.Do jakiej łazienki ty dajesz tę szafkę i czy dokupujesz umywalki( umywalkę) w ikei ,czy kombinujesz z blatem i umywalkami nablatowymi?Ciekawa jestem do której łazienki ją dajesz? do białej?Ja ostatnio nie mam weny i kompletnie nie wiem co chcę, dlatego szukam inspiracji i z niecierpliwością czekam na Twoje łazienki.

Spirea
28-12-2011, 22:59
ech, ślusarz się teraz pewnie delektuje każdą chwilą - jak często mu się zdarza mieć tak przemożny wpływ na cudze życie ;)

Czy muszę pisać, że mi się podoba z sufitami.... nie muszę, ale kto mi zabroni :)

Tatarak, nie musisz pisać... ale miło, że piszesz :)

Nefer
28-12-2011, 23:01
dzięki Nefer :) miło Cię widzieć, Twój dziennik przeczytałam dawno temu i nieźle się ubawiłam (szczególnie przy okołokredytowych historiach). A dom masz piękny :)
Ja też czekam z zapartym tchem na schody, a adrenalina ciągle rośnie ... parafrazując - nie znasz dnia ani godziny, tylko ślusarz ją zna ;)

Będzie dobrze :):) Ale czytając Ciebie przypominam sobie ten poziom adrenaliny. Bardzo podoba mi się Twój dach (pomimo perypetii). Cała bryła jest taka "czysta". Bardzo fajna. Patrząc też na Twój styl wnętrza będą super. Ja się na to nie odważyłam. Myślałam , że pójdę w industrial, a okazało się , że jakoś nie bardzo :) Nie było to jakoś przemyślane. Tak wyszło - podczas podejmowania decyzji zakupowych. Twój dom będzie na pewno śliczny.

Spirea
28-12-2011, 23:05
Spireo ja też kupiłam brzozowego godmorgona na wyprzedaży w Ikei ,mam ją dać do łazienki dzieci.Do jakiej łazienki ty dajesz tę szafkę i czy dokupujesz umywalki( umywalkę) w ikei ,czy kombinujesz z blatem i umywalkami nablatowymi?Ciekawa jestem do której łazienki ją dajesz? do białej?Ja ostatnio nie mam weny i kompletnie nie wiem co chcę, dlatego szukam inspiracji i z niecierpliwością czekam na Twoje łazienki.


Basia, z łazienkami była masakra. Mam całą stertę gazet wnętrzarskich, wertuję, oglądam i czasami coś ciekawego się pojawiało. Jednak zwykle ciężko to wykorzystać w praktyce. Łazienki mamy dwie - jedna mała na parterze publiczna, druga na poddaszu prywatna. Wszystko wskazuje, że dolnej teraz nie zrobimy. Będzie musiała poczekać na lepsze czasy. Szafka idzie do tej górnej. Umywalki ikeowskie jakoś nie przypadły mi do gustu, obawiam się też utrzymania tego kruszonego marmuru. Zamówiłam więc dwie umywalki z serii Roca Gap do kompletu do wc i bidetu jako nablatowe. Na szafkę musimy dokupić blat, ale nie wiem jeszcze jaki - czy brzozowy pod szafkę (tu rozważam wykorzystanie panela do szafek kuchenny z ikei z frontów brzozowych) czy biały (wtedy może zwykły lagan z ikei lub zwykły laminat kupiony gdzieś poza ikeą) czy grafitowy pod kolor ściany (wtedy można kupić też biały i pomalowac taką specjalną farbą z Pary idealnie pod kolor ściany). Decyzja nie zapadła i chyba musi zapaść do poniedziałku.

Spirea
28-12-2011, 23:11
Będzie dobrze :):) Ale czytając Ciebie przypominam sobie ten poziom adrenaliny. Bardzo podoba mi się Twój dach (pomimo perypetii). Cała bryła jest taka "czysta". Bardzo fajna. Patrząc też na Twój styl wnętrza będą super. Ja się na to nie odważyłam. Myślałam , że pójdę w industrial, a okazało się , że jakoś nie bardzo :) Nie było to jakoś przemyślane. Tak wyszło - podczas podejmowania decyzji zakupowych. Twój dom będzie na pewno śliczny.

dzięki Nefer :)
ten dość surowy styl jakoś wyszedł z przesytu tego, co mam teraz. Obecne mieszkanie to jeden wielki miszmasz. Oboje z M. mamy na szczęście podobne oczekiwania i upodobania, więc też łatwiej. Do tego przy wyborze trochę loftowego charakteru pewne wykończeniowe rzeczy można wybrać tańsze. Chociaż też różnie bywa. Dzisiejszy wieczór spędziłam na szukaniu lampy do salonu. Mamy tam 6,4m wysokości i jak wykończeniowiec nam teraz nie zawiesi lampy na rusztowaniu, to potem nie wiem, jak to zrobimy. No i szukam i jest cholernie ciężko. Te najbardziej pasujące są właśnie potwornie drogie - Dear Ingo - jakieś 9 tys., Random nawiększa kula 3 z kawałkiem. Lampy przemysłowe z kolei, które pierwotnie rozważaliśmy mają średnicę max. 50 cm i przepadną. I pójdę chyba znowu w coś prostego i taniego i powieszę samą żarówkę na kolorowym kablu.
http://www.cablepower.cba.pl/pl_architektura_wnetrza.html

Co do bryły, to efekt będzie najlepszy po wytynkowaniu. Widać to zresztą u Salika i Sheenaz, którzy mają bardzo podobną bryłę. Mam też całą wizję na zorganizowanie przodu, ale to pewnie będzie jeszcze kolejny rok. Zobaczymy :)

Balbina200
29-12-2011, 21:24
Na szafkę musimy dokupić blat, ale nie wiem jeszcze jaki - czy brzozowy pod szafkę (tu rozważam wykorzystanie panela do szafek kuchenny z ikei z frontów brzozowych) czy biały (wtedy może zwykły lagan z ikei lub zwykły laminat kupiony gdzieś poza ikeą) czy grafitowy pod kolor ściany (wtedy można kupić też biały i pomalowac taką specjalną farbą z Pary idealnie pod kolor ściany). Decyzja nie zapadła i chyba musi zapaść do poniedziałku.

Spirea, zaintrygowałaś mnie tą farbą z Pary.
Sama przymierzam się do wymyślenia dwóch blatów do łazienek i Twój pomysł brzmi kusząco.
Która się do tego nadaje?
Czy taką farbę kładzie się bezpośrednio na gotowy blat (taki gładki) czy trzeba go przedtem zmatowić (np. papierem ściernym)?
Czy widziałaś takie blaty po roku, dwóch? Nie odchodzi ta farba?

Barbara74
29-12-2011, 21:47
Przyłączam się do pytania Balbiny.
Spireo do Godmorgona można jeszcze dać umywalki ikeowskie z ceramiki/glazury
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/odensvik-podwojna-umywalka__0096413_PE236027_S4.JPG

Barbara74
29-12-2011, 21:50
Dzisiaj cały dzień spędziłam w sklepie na szukaniu płytek do łazienki z tą szafką moich chłopaków masakra !!!mam mętlik jeszcze większy, czekam więc na Twoje :)

Spirea
02-01-2012, 10:47
Balbina, Barbara74,
jeśli dobrze pamiętam, to chodzi o jedną z tych farb

http://www.para.pl/katalog-produktow/grupa,farby-zewnetrzne/produkt,farba-lateksowa-4300-melamina/catid,2/id,5/

http://www.para.pl/katalog-produktow/grupa,farby-zewnetrzne/produkt,farba-lateksowo-poliuretanowa-4500-melamina/catid,2/id,2/

Można je zrobić w identycznym kolorze jak np. ścianę.

Widziałam nią pomalowane białe plastikowe parapety okienne. Na brzegu w kilku miejscach były lekko pościerane. Mówili jednak, że wystarczy to zamalować. Nie myślałam wtedy jeszcze o tym, czy to wykorzystam, więc się nie dopytywałam. Rozważałam w każdym razie kupienie takiej farby na drzwi - kupić zwykłe białe i pomalować tą farbą. Z tym blatem muszę załatwić jak naszybciej, więc na dniach powinnam mieć więcej informacji. Dam znać.

monika996
02-01-2012, 10:57
Spirea wszystkiego najlepszego w Nowym roku:)
ale zmian, dawno nie byłam u ciebie:) przeczytałam o farbach Decoral to dobry wybor- mam u siebie:)
a przestrzeń masz super i antresola. przypomina mi się moj poprzedni dom:welcome: a teraz mam malutka dziurę nad salonem;) i niestety 3 pietra. juz się przyzwyczaiłam.
czekam juz na zdjęcia łazienki.bo jestem ciekawa jak wam wyjdzie/
a lampy Azzardo???

Tatarak
02-01-2012, 11:25
Decorala oglądałam na ścianach u Claris w sobotę - bardzoładnie wyglądają :)

Spireo, masz instalację odgromową? jeśli tak, ile Cię kosztowała u p. Mietka?

Spirea
02-01-2012, 11:51
witaj Moniko :) Tobie również samych pomyślności na Nowy Rok :)

teraz taki etap, że te zmiany są łatwo zauważalne. Mnie samej jakoś trudno uwierzyć, że już zaraz dom będzie się nadawać do zamieszkania. Cieszę się, że dobrze zrobiliśmy z tym Decoralem. Różnica w cenie ogromna. Za 10l Pary zapłaciłam 660zł, a z rachunku wykonawcy za 10l białego Decorala płacę 62 zł... No ale chciałam mieć te kolory i wytrzymałe farby do kuchni i łazienki z Pary, to mam ;).
Nawet parę tych Azzardo jest niezła. Na razie jednak musimy podarować sobie szaleństwo z lampami. Na początek wystarczy mi żarówka. Jak będzie zbywało kasy będę po kolei wymieniać.

Tatarak, nie mam instalacji odgromowej. Nie zdecydowałam się. Czasami sobie o tym przypominam i wtedy obawiam się, że w nas strzeli. Możliwe, że kiedyś dorobię.

Tatarak
02-01-2012, 12:19
a miałaś wycenę? zrezygnowałaś z jakichś konkretnych powodów?

Magda 34
02-01-2012, 12:32
Cześć Spireo:-) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!! Oprócz zdrowia, życzę Wam jak najszybszej przeprowadzki. Mam nadzieję, że wiosną będziesz już piła kawę na "tarasie":-)))

Moim zdaniem bardzo dobry wybór z tymi farbami. Już nie mogę się doczekać tej wykończeniówki:) Kiedy będziesz kładła kafle? :rolleyes:

monika996
02-01-2012, 12:38
lampy zawsze przypadkiem można kupić;) a tak na szybko wybór może być mało trafny:)

Tatarak
02-01-2012, 12:52
Magda34, czy Ty byś mogła rzucić okiem na projekt kuchni w moim dzienniku i coś fachowo doradzić?

Spirea
02-01-2012, 14:03
Tatarak, elektryka to już był czas, kiedy musieliśmy zacząć uważać z kasą. Poza tym, na samym początku nasz budowlaniec stwierdził, ze nie ma takiej potrzeby i nie mieliśmy nic wypuszczonego z fundamentów. Potem trochę żałowałam, bo w projekcie jednak to odgromienie jest. Uznaliśmy, że najwyżej zrobimy w przyszłości.

Magda, dzięki jeszcze raz za życzenia :) Z tą przeprowadzką to na pewno w tym roku się uda, ale z kawą na tarasie może być problem ;) Co najwyżej wypiję siedząc na parapecie okna tarasowego ;)
Możliwe, że kolory już są. Jutro powinnam pojechać, więc sprawdzę. Ogólnie z końcem roku miała się skończyć brudna robota i od dzisiaj mieli ruszyć dalej. W tym tygodniu będzie szła łazienka. Potem kafle na dole. Niestety przez schody nie uda się położyć w całości. Wykończeniowiec będzie musiał wrócić i dokończyć kładzenie.

Moniko, z lampami jak najbardziej trzeba przemyśleć. Szczególnie, że mamy sporo tych świateł na dole. A te żarówki na kablach były brane pod uwagę od samego początku nad stół (tylko chyba w wizualce są takie w obudowie metalowej). A nad pustkę - myślę, że na tymczasowe rozwiązanie będzie idealne. W kilku pismach wnętrzarskich widziałam fotki takich domów zbliżonych do naszego stylem i te żarówki fajnie wyglądają.

Spirea
02-01-2012, 16:00
Balbina, Basia - rozmawiałam z cżłowiekiem od Pary. To są te farby, które wkleiłam i kosztują odpowiednio 90zł i 75 zł za coś koło litra (w Kanadzie jakoś inaczej leją ;)). Jest też taki produkt ze szwedzkiej Scali - coś ok. 50 zł. Jak najbardziej nadają się na parapety, blaty, meble, drzwi itp. Są odporne na wilgoć. Jak powiedział, nie jest to niewrażliwe na zarysowania, ale przy normalnym użytkowaniu powinno być ok. Jeśli dzisiaj druga połówka zatwierdzi, to jutro podjadę kupić. Gorzej z blatem, bo Lagan jest długi na 2,2m.

Balbina200
02-01-2012, 19:02
Dzięki serdeczne za info o farbach.
Też jutro tam podjadę i się wywiem na miejscu i jak będzie mój kolor to od razu kupię.

A taki zwykły blat na metry z Leroy czy Castoramy się nie nadaje?
Przecież i tak go nie będzie widać pod tą farbą.
Czy te Ikeowskie są jakieś znacznie lepsze?

Tatarak
02-01-2012, 19:57
a ja dziękuję za info w temacie odgromienia :)

Spirea
03-01-2012, 00:45
Dzięki serdeczne za info o farbach.
Też jutro tam podjadę i się wywiem na miejscu i jak będzie mój kolor to od razu kupię.

A taki zwykły blat na metry z Leroy czy Castoramy się nie nadaje?
Przecież i tak go nie będzie widać pod tą farbą.
Czy te Ikeowskie są jakieś znacznie lepsze?

ten Lagan, to najzwyklejszy - 2,2m za całe 69 zł. Do Castoramy lu Leroy bedę dzwonić. Dla mnie najistotniejsza jest grubość - musi być jak najcieńszy, żeby baterie pasowały.

Magda 34
03-01-2012, 21:44
Mam taką cichą nadzieję, że uraczysz nas zdjęciami z malowania:-)

Spirea
04-01-2012, 11:55
uraczę, uraczę :) Byłam wczoraj i na razie jeszcze jest biało.

Tatarak
05-01-2012, 12:10
parter wygląda coraz lepiej, kafle na razie ciężko ocenić :) trzymam kciuki za spotkanie ze ślusarzem. to nie jest pan Andrzej O.? bo ja mam się z takim spotkać ;)

Spirea
05-01-2012, 12:18
nie :)

Madeleine
05-01-2012, 12:33
a co to za płytki, które tanie a fajne?

Z berniną problem wypukłości też był. Generalnie były dwa rodzaje płytek - małe i wklęsłe i duże i wypukłe ;) Ale przy tej cenie dużo można znieść.

Brakujące gniazdko zawsze możecie dorobić, przecież to nie problem. A do czego miałoby ono być?

Tatarak
05-01-2012, 12:34
te żarówy wyglądają na wielkie,ciekawe, czy mimo to nie zginą w tej Waszej wieeeeelkiej przestrzeni :)

Spirea
05-01-2012, 13:01
Madeleine, tanie i ładne to seria z Paradyża Apasionate/Atractivo Bianco. Są białe, matowe z delikatnymi jakby nakropieniami, które są widoczne dopiero pod światło. W którymś z wcześniejszych wpisów jest link do Galerii jednej z forumowiczek, która ma je już położone w łazience.


Z tymi płytkami - tak Ci powiedzieli w Eurobest? Wiadomo, że można znieść przy takiej cenie, bo I wychodził chyba 180. Będzie ok, jeśli uda się je położyć prosto.
A Ty w końcu wzięłaś gdzieś ten II gat., czy wynegocjowałaś lepszą ceną na I, bo nie pamiętam?

Gniazdo przydałoby się do podłączenia np. stojącej lampy, czy laptopa. Pierwotnie lampa miała stać w rogu między oknami. Teraz sofa będzie oddalona i jak już, to przydałoby się na wszelki wypadek gniazdo właśnie za sofą.

Tatarak, żarówka ma chyba 12 cm średnicy. Nad stołem na pewno będzie ok, bo tam będą inne światła, więc wskazane jest coś, co nie będzie narzucać się z formą. Nad pustkę - wiadomo, że będzie to delikatny punkt. Wydaje mi się, że powinno być tam albo coś naprawdę dużego albo coś małego symbolicznego. Dużego ciekawego na moją kieszeń, szczególnie w aktualnym stanie, nie znalazłam. Dlatego na razie wystarczy ta żarówka. Zobaczymy potem. Może zarobię na Dear Ingo ;) Chociaż nie wiem, czy byłabym w stanie wydać tyle kasy na lampę.

Spirea
05-01-2012, 13:03
sprawdziłam - średnica bańki to dokładnie 126 mm

Madeleine
05-01-2012, 13:23
wzięłam II gatunek, i wcześniej nie wiedziałam o wypukłościach. No ale wzięłam spory zapas, było z czego robić odpad. Jeszcze te same płytki położę przed wejściem, ale to na wiosnę, ja cieplej będzie.

Spirea
05-01-2012, 13:58
możesz doprecyzować ten "spory" zapas?

Madeleine
05-01-2012, 14:36
10%. Ale u mnie są proste powierzchnie, bez docinek właściwie. Na wiosnę będziemy wiedzieć, czy nie zabraknie przypadkiem ;) bo trochę płytek jednak poszło na śmietnik.

sheenaz
05-01-2012, 21:38
Spirea, biel wygląda wspaniale (ile placisz za gladzie?), żarówki na kablach też. Urzekły mnie te kolorowe kabelki.
Aż mi żal, że nie mam gdzie tego powiesić.
Zoomy wyglądają fajnie, jak nasze Cercomy :)
Czy tam gdzie nie masz płytek i tam gdzie są ale z założenia woda tam nie dojdzie też masz smarowane folią w płynie?
Bo u nas folia jest tylko w strategicznych miejscach - okolice wanny i prysznica/

Spirea
06-01-2012, 01:05
Gładzie - 11zł/m2. W tym jest już gruntowanie.
Co do folii, wykończeniowiec mówił, że smaruje nią na wszelki wypadek całe pomieszczenie. Ale wydaje mi się, że tam, gdzie będzie woda jest pomalowane 2x.

Nefer
06-01-2012, 01:51
Jak nie zrobicie zlewu w gospodarczym teraz to zrobicie za dwa lata - jak ja :):) LAMPA bardzo ładna :) I w ogóle - po domowemu :)

Spirea
06-01-2012, 02:40
Nefer, właśnie dzisiaj to samo stwierdziłam. Jak teraz nie zamontuję, to nie wiadomo kiedy. Fakt, że to podejście było robione właśnie na przyszłość, ale jak już jest, to może lepiej zrobić od razu. Jutro własnie jadę na budowę pomierzyć odległości. Trochę jest to nieprzemyślane, bo pod skosem miałą stać pralka i w przysżłości suszarka, a teraz bardziej mi pasuje obrócić tę pralkę i może kabla nie starczyć.

Mam nadzieję, że mimo surowości klimat domowy będzie :)

monika996
06-01-2012, 10:05
Spirea urzekły mnie te żarówki --sliczne . w ogóle mi sie podoba.
ale czerwona obudowa wanny????? oj musze to zobaczyć

Magda 34
06-01-2012, 11:07
Wpadam dosłownie na chwilkę. Pięknie już się robi. Niby zwykłe ściany pomalowane na biało, ale to już zawsze coś, nie te zielone płyty;) Jestem bardzo ciekawa tej górnej łazienki i szarej ściany w kuchni. :rolleyes:
Czuję coś, że Ty jednak na tego pająka zarobisz:-)))
Niestety, teraz trochę rzadziej będę bywać na forum. Mam pilną i ważna dla mnie robotę, którą muszę skończyć do końca stycznia, więc nawet rozłączam net, żeby mnie nie korciło. :( Zresztą dwa tygodnie to chyba w bibliotece spędzę;).

Trzymaj się cieplutko,postaram się zaglądnąć do Ciebie od czasu do czasu. Bo w lutym to wpadam już tu na stałe:popcorn:

Spirea
06-01-2012, 23:25
są kolory :wiggle: a konkretnie grafity :)

zapraszam do dziennika.

Moniko, czerwona wanna to pomysł męża. A tu coś, co ma czerwoną wannę.

http://img853.imageshack.us/img853/8803/213956izobp9ic.jpg


Magda, zobaczymy co będzie z tym pajakiem ;) Powodzenia w swoich planach.

Nefer
06-01-2012, 23:54
Nefer, właśnie dzisiaj to samo stwierdziłam. Jak teraz nie zamontuję, to nie wiadomo kiedy. Fakt, że to podejście było robione właśnie na przyszłość, ale jak już jest, to może lepiej zrobić od razu. Jutro własnie jadę na budowę pomierzyć odległości. Trochę jest to nieprzemyślane, bo pod skosem miałą stać pralka i w przysżłości suszarka, a teraz bardziej mi pasuje obrócić tę pralkę i może kabla nie starczyć.

Mam nadzieję, że mimo surowości klimat domowy będzie :)

Już klimat jest domowy. Słup - śliczny. No nic nie poradzę, że ja lubię słupy, rury, te sprawy :):)
I nie represjonuj schodziarza :):) Bo się obrazi i co ????????? :):) Po prostu jakaś jesteś dziwna - chcesz wiedzieć, kiedy montaż Twoich schodów. No ja nie wiem...
Wiesz co ? Może codzienny telefon o 7 rano da lepszy skutek :)

carolinka
07-01-2012, 00:51
Domek nabiera kształtów :) Gratuluję! Słup ekstra, kafle świetnie położone :) A co do schodziarza, to ja tam był proponowała dzwonić od 6.00(jak policja od 6.00 już można) :) plus min 2 smsy dziennie ;), ze schodziarzem masz to co ja z moją panią Arch ;) - "już kończy" było przez ostatnie 2 miechy, teraz ma nowa wymówkę "upolowała półpaśca" jak szczęście to szczęście ;)

Barbara74
07-01-2012, 00:55
Spireo ciemna ściana w kuchni wygląda fantastycznie , żarówwki bardzo ciekawe.Ja ostanio w jakimś wnętrzarskim piśmie zauroczyłam się lampkami różnej wielkości i długości i co się okazało klosz wykonano z chemicznych baniek do robienia mikstur, wyglądało to rewelacyjnie.Będziesz mogłą potem dokupić takie żarówki byki?Fajna kompozycja różne kolory i zawieszone na różnych wysokościach i różne wielkości żarówek.Czekam na gotowe łazienki.

monika996
07-01-2012, 09:03
Spireo ciemna ściana w kuchni wygląda fantastycznie , żarówwki bardzo ciekawe.Ja ostanio w jakimś wnętrzarskim piśmie zauroczyłam się lampkami różnej wielkości i długości i co się okazało klosz wykonano z chemicznych baniek do robienia mikstur, wyglądało to rewelacyjnie.Będziesz mogłą potem dokupić takie żarówki byki?Fajna kompozycja różne kolory i zawieszone na różnych wysokościach i różne wielkości żarówek.Czekam na gotowe łazienki. widziałam to mieszkanie- ewy Witkowskiej w Warszawie? bardzo mi się podobało.
spirea ładny grafit, taki czysty
a czerwonego nadal jestem ciekawa;)

myszonik
07-01-2012, 09:44
Ściana i słup fantastyczne... kolor jest rewelacyjny, aż sama nabrałam ochoty żeby sobie gdzieś coś maznąć ;) Podasz numer farby?

Balbina200
07-01-2012, 12:55
Ściana R E W E L A C J A ! ! !
Koniecznie, ale to koniecznie napisz, albo jeszcze lepiej pokaż jak ma wyglądać kuchnia.
Zoomy też obłędnie wyglądają. U mnie by jednak były za ciemne, a tak Cercomy są w sam raz:)
Ale w kuchni masz moje kolory i patrząc na Twoje wcześniejsze inspiracje kuchni bardzo proszę - napisz co planujesz, bo mi moja koncepcja co chwilę ewaluuje i potrzebuję Twoich hardcorowych inspiracji:D

Spirea
07-01-2012, 15:00
Dzieki dziewczyny :) Kolor wyszedl dokladnie taki jak chcialam. Dobieralismy pod kafle i Pan z Pary wskazal nam na ten kolor. Jest to Para Elite Ceramic 2283-5. Jesli dobrze kojarze, to jest to struktura skorupki jajka. Na razie jest jedna warstwa.
Basia, te butelki, to tak jak napisala Monika- apartament Ewy Witkowskiej. Jest tam sporo ciekawych rozwiazan. M.in. zjawiskowa kuchnia.
Carolinko, zbieram sie z odpowiedzia do Ciebie na Twoje pytanie z priv. Ogolnie. Jestem zadowolona, ale na pare rzeczy trzeba zwrocic uwage i dopilnowac. A wycenialas ekipe od Tatarak?
Moniko, na czerwien jeszcze musisz poczekac :) nie wiem, jak wyjdzie. Bardziej mnie martwi brzozowy godmorgon. Zrezygnowalam w kazdym razie z tej czerwieni wewnatrz framugi do spizarni. Zrobilam w gimpie przymiarke i niezbyt dobrze wygladalo. Moze pozniej.
Balbino, kuchnia bedzie dosc prosta. Wizualki z planera ikeowskiego wklejalam wczesniej. Na poziomie lutego i marca sa wizualki projektu (albo wyzej w stopce Magdy34), jednak po takim czasie troche nam sie pozmienialo (m.in. Fronty wlasnie). Moze dzisiaj pokombinuje jakis fotomontaz. Zabudowa bedzie tylko oknem z frontami stal rubrik. Na wszelki wypadek zostawiamy kabel pod okap. Wysoka zabudowa bedzie we wnece. Tam beda fronty factum arsta.

Magda 34
07-01-2012, 16:25
Az się zalogowałam, żeby Ci powiedzieć, że ten szary kolor jest cudny. No rewelacyjny!:wiggle: Doradzał Ci Wojtek z Pary?

Spirea
07-01-2012, 17:01
Wiedzialam, ze zajrzysz ;)
Tak, doradzal Wojtek. Najpierw byl na pomiarach, a jak pojechalismy kupic to akurat na Niego trafilismy i sie nami zajal.

carolinka
07-01-2012, 17:18
hej :)
Będę wdzięczna za podpowiedzi :) A ekipę Tataraka wyceniałam :) i niestety wyszło b. drogo, około 20tys więcej niż inne ekipy (m.in. Twoja) i sporo więcej niż wyceniały robociznę sso pani Arch i moja przyszła KierBud - takze się nie zdecydowałam.
Będę regularnie podglądać Twoje postępy :)

Madeleine
08-01-2012, 07:59
dołączam do zachwytów nad ciemną ścianą i słupem - super!

wojgoc
08-01-2012, 10:55
dołączam do zachwytów nad ciemną ścianą i słupem - super!
nie moje klimaty, ale wyglada całkiem, całkiem, całkiem:)

Tatarak
08-01-2012, 12:49
a ja myślałam, że takim ciemnym to się nie da pomalować ładnie. A tu nie dość że kolor cudny, to pomalowane pięknie :) to Para?

Spirea
08-01-2012, 17:18
Para. Nie wiem, czy to kwestia farby czy koloru. Ale mam cos innego :)
Tadam!!! Dzieki Barbarze74 (DZIEKI!) kupilam dzisiaj stol. Idealny dla nas :) zdjecia wrzuce jak mnie dopuszcza do kompa :)

Tatarak
08-01-2012, 18:09
o! super :) dopychaj się i dawaj :)
czy Twój ślusarz ma jakąś stronę www?

Ellfik
08-01-2012, 18:20
Spirea pięknie się u Ciebie robi.A ja mam pytanie-na jaki kolor pomalujesz czoło stropu ? Jakiego kolory będą tam kratki do nawiewu? Tak pytam bo mam taki sam strop na antresolą i chcę tą część pomalowac na czarno i dac czarne kratki od nawiewów.U mnie będzie też czarna balustrada.No i mam w związku z tym dylemat.

Tatarak
08-01-2012, 18:24
hej :)
Będę wdzięczna za podpowiedzi :) A ekipę Tataraka wyceniałam :) i niestety wyszło b. drogo, około 20tys więcej niż inne ekipy :)

a ja już wiem, dlaczego. u nas są zaklepani na kwiecień, i zaraz potem zaczynają od zera inną budowę. tak jak myślałam - zamiast po ludzku napisać, że są zajęci, to zrobili wycenę z księżyca, żeby Cię spławić. moim zdaniem bez sensu, no ale trudno.

wojgoc
08-01-2012, 18:27
a ja już wiem, dlaczego. u nas są zaklepani na kwiecień, i zaraz potem zaczynają od zera inną budowę. tak jak myślałam - zamiast po ludzku napisać, że są zajęci, to zrobili wycenę z księżyca, żeby Cię spławić. moim zdaniem bez sensu, no ale trudno.
wcale nie bez sensu - jesli mieliby rzucic jedna robote na rzecz innej to musi to byc na tyle atrakcyjne, ze pokryje zysk i kary pierwszej roboty i jeszcze zostanie górka

Tatarak
08-01-2012, 18:30
dla mnie bez sensu, bo spławiając klienta w ten sposób psują sobie opinię na forum - x osób doczyta tylko, że zrobili bardzo drogą wycenę, a niekoniecznie doczyta, z czego to wynika.

wojgoc
08-01-2012, 18:47
z psuciem opinii to nie ma nic wspólnego - kwestia przedstawienia sprawy., równie dobrze mozna powiedziec, ze cenia swoje umiejetności na tyle i tyle i albo ktoś to akceptuje albo nie.
wycena z kosmosu a spieprzona budowa to dwie rózne kwestie - chyba, ze masz odmienne zdanie

mayland
08-01-2012, 19:54
Spirea ja mam pytanie dotyczace oświetlenia.
Czy punkty na wizualizacjach to jedyne punkty w czesci dziennej (nie licze tu lamp podłogowych)? Czy te reflektory nie dają punktowego światła? One chyba są wykorzystywane np. w oświetleniu scenicznym i to bardziej skupiony promień światła.
I drugie pytanie dotyczy lampy nad stołem. Miałam taką lampę dawnooo temu. Ta sieć cieni, którą ona tworzy bywa uciążliwa na dłuższą metę. Czy to jedyna lampa w tej cześci domu? Jaką zamierzasz dać do niej żarówkę (moc) żeby byla wystarczająca do oświetlenia tak sporej cześci pomieszczenia?

myszonik
08-01-2012, 20:37
Stół rewelacyjny i będzie u Was idealnie pasował. A ta cena - tylko zacierać łapki i myśleć jakby tu przyjemnie spożytkować zaoszczędzoną różnicę ;)
Kurczę, że też ja do tego TK mam na drugi koniec miasta - co raz to dziewczyny różne perełki tam wynajdują.

Spirea
08-01-2012, 20:50
o! super :) dopychaj się i dawaj :)
czy Twój ślusarz ma jakąś stronę www?

fotki wkleiłam już w dzienniku :)

Ślusarz strony nie ma, jedynie katalog ze zdjęciami. Znajdę i podeślę. Ma tam rewelacyjne ogrodzenie.

Spirea
08-01-2012, 20:54
Spirea pięknie się u Ciebie robi.A ja mam pytanie-na jaki kolor pomalujesz czoło stropu ? Jakiego kolory będą tam kratki do nawiewu? Tak pytam bo mam taki sam strop na antresolą i chcę tą część pomalowac na czarno i dac czarne kratki od nawiewów.U mnie będzie też czarna balustrada.No i mam w związku z tym dylemat.

witaj Ellfik, cieszę się, że się podoba, chociaż dużo u nas do podziwiania nie ma :)
Poza tym, co jest już pomalowane na grafitowo cała reszta będzie biała. Stropu nie malowałabym na czarno, wydawałby mi się zbyt cięzki wtedy, ale może to tylko moje odczucie. U nas do czoła stropu będzie mocowana balustrada, więc na czarnym wszystko by się zlało. Kratki prawdę mówiąc nie pamiętam jakie - albo białe albo aluminiowe.

monika996
08-01-2012, 20:58
no rzeczywiście super stól. on jest taki troche kolonialny, ale w nowoczesne wnetrze sie wpisze;)
a cena powalająca:) warto było

Tatarak
08-01-2012, 21:02
stół już widziałam - będzie super grał ze schodami! :) to ja poproszę ten katalog ślusarza. porównałam przybliżoną cenę 'swojego' za mb balustrady z wyceną Sylwerson i wyszło mi, że drogi jest. zobaczymy, jakie mu wyjdą cyferki ostatecznie, ale jestem pełna obaw :(

Spirea
08-01-2012, 21:15
Spirea ja mam pytanie dotyczace oświetlenia.
Czy punkty na wizualizacjach to jedyne punkty w czesci dziennej (nie licze tu lamp podłogowych)? Czy te reflektory nie dają punktowego światła? One chyba są wykorzystywane np. w oświetleniu scenicznym i to bardziej skupiony promień światła.
I drugie pytanie dotyczy lampy nad stołem. Miałam taką lampę dawnooo temu. Ta sieć cieni, którą ona tworzy bywa uciążliwa na dłuższą metę. Czy to jedyna lampa w tej cześci domu? Jaką zamierzasz dać do niej żarówkę (moc) żeby byla wystarczająca do oświetlenia tak sporej cześci pomieszczenia?

Mayland, witaj i dzięki za zwrócenie uwagi. Prawdę mówiąc sama się nad tym ostatnio zastanawiałam. Co do reflektorów, to wydaje mi się, że wszystko zależy od ich oprawy. Jeśli będzie "otwarta" to to światło nie powinno być chyba takie kierunkowe. Chciałabym w ogóle wziąć takie, do których będę mogła wkręcić żarówki, a nie np. halogeny. Z tym oświetleniem szynowym i reflektorami, to pomysł wziął się m.in. z projektów Oli Wołczyk. W tych swoich pomieszczeniach ma w większości właśnie oświetlenie szynowe z reflektorami. W tej przestrzeni jadalnianokuchennej mamy łącznie 8 punktów na 12 m2 (4 reflektory nad blatem 3,3m; 2 punkty przy wysokiej zabudowie - tu chcę dać te Teti, one niestety mogą mieć max. 40W jedna; dwa punkty nad stołem - Cablepower z dużą żarówką halogenową, ale nie wiem jaką ma moc+ 5 punktów na szynie na pas 5m na 1,5 m). Nad pustką na razie będzie tylko żarówka z cablepower. Na więcej mnie teraz nie stać ;) Docelowo jest tam kabel do lampy z kilkoma punktami świetlnymi. Oświetlenie będzie też na ścianie przy balkonie u góry, ale ono raczej będzie takie kameralne, w sensie będzie oświetlać powieszony niżej obraz. Na ścianie ze schodami też chciałabym te Teti. Na górze na antresoli przy balustradzie też będzie szynówka i o części tamte reflektory też miały dac możliwość doświetlenia w razie potrzeby dołu. Do tego dojdzie pewnie jakaś duża lampa podłogowa. Np. coś w stylu Big Mama.
Pamiętam, że przy projektowaniu Magda34 zrobiła więcej świateł. Potem przeliczała to wszystko na lumeny i część wyleciała. Jeśli masz jakieś wskazówki, będę bardzo wdzięczna :)

Spirea
08-01-2012, 21:19
no rzeczywiście super stól. on jest taki troche kolonialny, ale w nowoczesne wnetrze sie wpisze;)
a cena powalająca:) warto było


Monika, masz rację, że bardziej w tę stronę. Chociaż jak go wyprowadzali na magazyn, to tak piszczał, ze raczej do fabryki pasował ;) Myślę, że jak będzie u nas obok innych rzeczy, to nabierze bardziej surowego charakteru :)

Spirea
08-01-2012, 21:20
Stół rewelacyjny i będzie u Was idealnie pasował. A ta cena - tylko zacierać łapki i myśleć jakby tu przyjemnie spożytkować zaoszczędzoną różnicę ;)
Kurczę, że też ja do tego TK mam na drugi koniec miasta - co raz to dziewczyny różne perełki tam wynajdują.


Myszonik, no niestety róznicy nie zagospodarujemy, bo w ogóle nie planowaliśmy przed prowadzką kupować stołu. Miała być jakaś prowizorka typu płyta osb na wspornikach Vika z Ikei :) Na razie uruchomiłam dzisiaj pierwszą w zyciu kartę kredytową...

monika996
08-01-2012, 21:22
oczywiście i ja tak myślę. macie dużo przestrzeni i będzie ok. jakie będą krzesła???

Spirea
08-01-2012, 21:25
stół już widziałam - będzie super grał ze schodami! :) to ja poproszę ten katalog ślusarza. porównałam przybliżoną cenę 'swojego' za mb balustrady z wyceną Sylwerson i wyszło mi, że drogi jest. zobaczymy, jakie mu wyjdą cyferki ostatecznie, ale jestem pełna obaw :(

wysłałam

Tatarak
08-01-2012, 21:36
dzięx :) fajne. dasz namiary na gościa?

Spirea
08-01-2012, 21:37
Moniko, nie wiem jeszcze. Te, które miały być wczesniej - kolorowe - już odpadły jakiś czas temu. Nacieszyłam się nimi na wizualkach i ochota mi przeszła :). Z krzesłami poczekamy, aż będą kafle i zamontowana kuchnia. Wtedy może coś nas oświeci. Wczoraj akurat szperałam i szukałam. Wpadły mi w oko krzesła z Bo Concept, ale te ceny są chyba jednak za wysokie. Krzesła trzeba wypróbować na zywo, więc trzeba będzie szukać czegoś w okolicy.

Spirea
08-01-2012, 21:38
Tatarak, oczywiście. Zaznaczam - kontakt na własne ryzyko, ale jesteś przecież dorosła ;)

mayland
09-01-2012, 09:43
Pytałam o te reflektory bo sama planowałam u siebie w holu. Z tym, ze ja chciałam je na kratownicy z nie na szynie.Przymierzałam się do reflektorów Par
http://allegro.pl/listing.php/search?string=reflektor+par&category=0&sg=0
Sa takie na żarówki na E27 i wtedy mozesz wkrecić zwykłą żarówkę, energooszczędną lub ledową. Niektóre mają też odbłyśniki. ALe większość reflektorów daje jednak światło skupione, kierunkowe (budowa oprawy). 40W to wartość pewnie dla tradycyjnej żarówki. Przy energooszczędnej lub ledowej będzie moc większa.
Lumeny zależeć bedą nie tylko od punktów a przede wszystkim od użytych źródeł światła. Pewnie z biegiem czasu bedziecie wymieniać żarówki na ledowe bo to jednak spora oszczędnoćś więc wartości będą sie też zmieniać.
W każdym razie lampe nad stołem zanim kupisz.
A Briluxa brałaś pod uwagę?
http://cd.brilux.pl/Default.aspx?act=mic&mid=1&nt=1979\1982\1983 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fcd.brilux.pl%2FDef ault.aspx%3Fact%3Dmic%26mid%3D1%26nt%3D1979%5C1982 %5C1983)

Spirea
09-01-2012, 10:03
Mayland, nad stół kupiłam zwykłe żarówki na kablu czerwonym.
Co do oświetlenia szynowego, to sprawdzałam Aquaform, Brilux, Paulmann i Spotline. Najtaniej wyszedł mi chyba Spotline. Szyna 5m z dodatkami (ale nie mam pewności, że policzyłam wszystko, co powinno być) wyszła mi 690 zł. Na szynę wchodzi 5 reflektorów. Z tych, co pokazałaś, to rozważałam Estrę 40, tylko wkurza mnie ta obręcz. Inny typ to coś takiego http://www.luxiva.pl/systemy-szynowe/aero-230-gu-10-for-1-phase-high-voltage-track-143301. Finalnie nie wiem, co damy. Najchętniej chciałabym, aby reflektory na szynie były takie same, co reflektory nad blatem, żeby stanowiło to całość.

mayland
09-01-2012, 10:08
Tak, masz rację.
Szyna daje możliwosć przesunięć punktów. To jej plus. Na kratownicy trudniej tego dokonać.
Chętnie zobaczę efekt finalny bo sama jeszcze nie podjełam decyzji. Ostatnio nawet brałam pod uwagę oprawy Dalia z odbłyśnikiem bo to chyba najtańsze i najdłuższe oprawy tego typu (1,5m). No i cena do mnie baardzo przemówiła ;)

Spirea
09-01-2012, 10:16
coś w rodzaju Dalii, to myślę o łazience :) albo jarzeniówkę, ale nie wiem, czy światło nie będzie za uciążliwe.
Właśnie ze względu na możliwość przesuwania bierzemy szynówkę. Jak wyceniałam, to zaczęłam się zastanawiać po co mi ta szyna, no i sobie przypomniałam, że chodziło o przesuwanie ;) Teraz zresztą mamy przygotowane kable tylko pod szynówkę, bo zasilanie wychodzi w jednym miejscu. Nie wiem jednak, kiedy to zrealizujemy. Najlepiej byłoby zamówić wszystko razem, bo będzie łatwiej coś wynegocjować - wychodzi nam 17-18 reflektorów. Hmm. Sama ilość wskazuje, że trzeba szukać coś w przyzwoitej cenie.

Spirea
09-01-2012, 14:20
Mayland, wyliczyłam sobie tego Briluxa i wyszedł mi taniej - szyny 5m z dodatkami 245 zł + oprawy np estra P38 332, razem ok. 580 zł. To już dobra cena.

mayland
09-01-2012, 14:44
Brilux ma dobre produkty w naprawde przystępnyh cenach.
Ja lubię też ich oprawy nastropowe typu tubki eR-ki (od 22zł/szt) i Ritmo
http://cd.brilux.pl/Default.aspx?act=mic&mid=1&nt=1979\1982\1985
Mają odbłyśniki i są na żarówki E27.

Spirea
09-01-2012, 15:24
muszę poprzeglądać te lampy. Najchętniej obejrzałabym gdzieś je na żywo.

Magda 34
09-01-2012, 16:09
Spireo, nie wiem, czy już padła taka propozycja, ale może te lampy kartella by Ci pasowały nad ten stoł do kuchni? http://deco24.pl/Lampa_Fly-58.html:rolleyes:

Są w różnych kolorach i przeźroczyste.

Spirea
09-01-2012, 16:15
Magdo, nad stół kupiłam już żarówkę na czerwonym kablu. Jak będzie dobrze zostanie na dłużej, jak nie, przy większych napływach gotówki zmienię.

Magda 34
09-01-2012, 16:25
aaa, to musiałam coś przeoczyć. :rolleyes: No nic, uciekam już, no bo nie wyjdę stą nigdy:-)

Spirea
09-01-2012, 17:00
no cięzko jest, człowiek wychodzi i wraca...

Tatarak
09-01-2012, 18:21
Wow, Spireo te lampy od Magdy34 naprawdę ekstra. Może odeślij żarówki na kolorowych kablach? w końcu to zakup internetowy, więc można zmienić zdanie :) ja bym wieszała coś spod linka od Magdy, serio serio.

sheenaz
09-01-2012, 20:31
Tatarak, te lampy Fly są cudne, ale tylko w dziennym świetle. Po włączeniu wszystko wokół przybiera kolor lampy.
Czyli gdy zapalisz sobie zieloną to masz w domu prosektorium..
Jako nastrojowe światło ok, jako główne nie, no chyba, że byłaby to biała lampa.

sheenaz
09-01-2012, 20:32
Mayland, dzięki za te Brliuxy.
Jeszcze tylko muszę je gdzieś obejrzeć.
ale R-ki bardzo podobne są do Nero, a cena duzo atrakcyjniejsza.

Spirea
09-01-2012, 21:21
O takim efekcie Fly nie pomyslalam. Wydaje mi sie, ze byly analizowane przy projekcie wnetrz i odpadly. Wydaje mi sie tez, ze jak na taka lampe jest za droga. Bardziej by mi odpowiadalo cos z Kafti Design lub Normann Copenhagen. A poza tym mi na serio podobaja sie te zwykle zarowki :) inna lampa nad stol do nas to cos metalowego, np. taka jaka byla w wizualizacji lub w podobnym stylu.

Barbara74
09-01-2012, 23:32
Te lampy od Magdy są fajne,ale dla mnie jest efekt jak wisi ich kilka w różnych kolorach- tak jak na zdjęciu.Ale przy tej średnicy to nie za bardzo nad stołem, a poza tym cena...
Spireo a jak u Ciebie z gniazdkami przy szafkach nocnych i jakie masz lampku nocne?nie wiem gdzie umieścić cholerne kontakty

Tatarak
10-01-2012, 07:36
ja bym dała kontakty za szafkami nocnymi. ups, już dałam:) czy też: właśnie się dają.

Tatarak
10-01-2012, 07:38
Tatarak, te lampy Fly są cudne, ale tylko w dziennym świetle. Po włączeniu wszystko wokół przybiera kolor lampy.
Czyli gdy zapalisz sobie zieloną to masz w domu prosektorium..
Jako nastrojowe światło ok, jako główne nie, no chyba, że byłaby to biała lampa.

a jak tak , to cofam swój aplauz.

mayland
10-01-2012, 10:53
Mayland, dzięki za te Brliuxy.
Jeszcze tylko muszę je gdzieś obejrzeć.
ale R-ki bardzo podobne są do Nero, a cena duzo atrakcyjniejsza.
Dokladnie. Ciężko je kupić ale jest to mozliwe. Raczej w hurtowniach elektrycznych bym pytała bo to bardziej przemysłowe oświetlenie niz domowe. Mi jakość odpowiada. Estetycznie wykonane a jak porównam do ceny to już wogóle :D
Na pw wysłałam Ci zdjecie tych opraw.

Spirea
10-01-2012, 11:52
Basia, gniazdka mam tak jak wszędzie, czyli na 25 cm, wyłącznik światła górnego jest gdzieś na poziomie 80cm. Z tego, co mogę wnioskować po zdjęciach, to kontakty wyjdą mi albo z tyłu szafki albo zaraz za szafką. Wydaje mi się, że jak to ustalalismy, to zakładane było, że będą "poza" szafką. Co do lamp nocnych, to chcę coś w tym stylu
http://www.habitat.co.uk/bobby-floor-lamp/floor-lights//fcp-product/24395
http://www.leroymerlin.pl/produkty/lampa-podlogowa-austin,1252410858,1283520029.html
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50147783/
http://www.cb2.com/table-lamps/lighting/carpenter-pool-lamp/f6678

Spirea
10-01-2012, 11:54
bardzo mi się też podoba łamane Tolomeo i Jielde, ale (przynajmniej na razie) to nie moja grupa cenowa.

Barbara74
10-01-2012, 20:03
podoba mi się u Ciebie konsekwencja wybórów i to że wiesz co chcesz, ja mam dzisiaj kolejny krytyczny dzień, jak już zdecydowałam się na kafelki do łazienki na parterze to się okazało że kolekcja wycofana.Teraz nie mam pomysłu i koncepcji na żadną z trzech łazienek- czuję że przy moim wrodzonym niezdecydowaniu wprowadzimy się w przyszłym roku,albo kupię coś z czego bedę niezadowolona.
Macie jakieś strony z inspiracjami domowymi?Help

Balbina200
10-01-2012, 21:58
Macie jakieś strony z inspiracjami domowymi?Help

Mnóstwo!
A jaki styl preferujesz?

sheenaz
11-01-2012, 09:38
Barbara, ja lubię np. to:
http://www.desiretoinspire.net/

Magda 34
11-01-2012, 21:05
Wow, jak cudnie z tymi kaflami:-) No to zaraz będzie kuchnia i można mieszkać;) Tylko te schody nieszczęsne:sick:

Spirea
11-01-2012, 21:37
Magdo, dobrze zgraly sie kolory kafli, okien i sciany. Teraz sa jeszcze zakurzone i ten kolor troche przytlumiony. A co myslisz o tym, zeby puscic cokoly z kafli, tak jak w pralni?

Magda 34
11-01-2012, 21:48
Na zdjęciach już widać, że kolor kafli idealnie pasuje do stolarki okiennej, więc jak mówisz, że w realu też tak jest, to idealnie wręcz wyszło. Myślę, że w tym wypadku cokół z tych kafli to nie jest głupi pomysł. I chyba nawet taniej wyjdzie, bo materiał już masz;) Fajnie by było, gdyby ten cokół był równo ze ścianą. Wiesz tak, jak ma Anula, ale trzeba by było się podkuwać:(

Tatarak
11-01-2012, 21:50
a ślusarz odbiera telefony w ogóle?

Barbara74
11-01-2012, 22:01
Spireo te kafle wyglądają super, czy to grafit prawie czarny?Pytam bo ja mam takie kafle już dawno kupione grafit-faktura kamienna i się trochę obawiam.Ale u Ciebie się robi fantastycznie.Rób zdjęcia z tej samej perspektywy po wstawieniu kolejnych rzeczy -będzie bardzo ciekawie i pamiątka super, to teraz powiedz czy w pobliżu tych kafli masz jakieś drzwi wewnętrzne jak tak to jakie dajesz

Magdo34 ciekawa jestem Twojej opini jakie listwy do" Spireowej podłogi" :)- ten sam mam problem- z płytek czy białe ,ja chyba bym nie dała z płytek .Ale czekam na sugestie profesjonalisty:)

Dzisiaj mój wykończeniowiec mówił mi że jeszcze przez dwa lata będą pękać łączenia dachu z ścianami działowymi.Ja mam też spękanie na tynku na tym samym poziomie w dwóch różnych miejscach, ale na ścianie zewnętrznej , z zewnątrz ta cegła na szczęście nie pękła.
Dziewczyny jaki styl? do strony z inspiracjami zapytała Balbina -każdy,
Magda wrzuciłam fotki do dziennika mojego co mi się podoba mniej więcej podoba.

Spirea
11-01-2012, 22:02
Magdo, na podkuwanie za pozno. Anula miala zostawione miejsca juz przy tynkach. Kafli spokojnie starczy. Myslalam w koncu, zeby w tym graficie drzwi wewnetrzne zrobic, wiec tez pasowaloby do cokolow.
Tatarak, w wiekszosci mailujemy. Nie dostalam odpowiedzi. Dalam spokoj, nie chce sie denerwowac. Czekam do konca stycznia.

Barbara74
11-01-2012, 22:08
Barbara, ja lubię np. to:
http://www.desiretoinspire.net/

Sheenaz dzięki przegladam, dawajcie więcej super

Magda 34
11-01-2012, 22:11
No właśnie wiem, że już za późno z tym podkuwaniem. Nie brałyśmy chyba wcześniej pod uwagę cokołów z kafli tylko od razu listwy. Wiesz co, ale skąd weźmiesz takie grafitowe drzwi? Będziesz malować?:rolleyes: .................................................. .................................................. ...........................Może lepiej zrób już te listwy białe, tak, jak wizce i białe drzwi. Bo jak dasz grafitowe drzwi to taka plama będzie na tle tych białych ścian.:rolleyes:

Edit: oglądnęłam sobie jeszcze raz zdjęcia i wyobraziłam sobie, że na białych ścianach są białe listwy i jednak "wolę" białe listwy:)

wojgoc
11-01-2012, 22:11
kafle prezentują się pięknie.
czy kafle będziesz łączyć z podłogą drewnianą?
widzę, że robią Ci drogę dojazdową do domu...

Barbara74
11-01-2012, 22:25
kafle prezentują się pięknie.
czy kafle będziesz łączyć z podłogą drewnianą?
widzę, że robią Ci drogę dojazdową do domu...
ja nie widzę...:(
z tego co wiem to każde drzwi można polakierować
,dobrze że Spireo jesteś w wykończeniówce na przodzie zobaczę z czym połaczysz ten grafit i to mi ułatwi przy wyborze drzwi i cokołów,

wojgoc
11-01-2012, 22:28
wejdź w dziennik Spirei a zobaczysz

Spirea
11-01-2012, 22:29
Magdo, co do drzwi, to faktycznie myslalam o malowaniu. Bede jednak najpierw wyceniac drzwi w firmie Dana model chyba Euroba. Sa biale, szare i grafitowe. Na gorze na pewno damy ciemne, bo bedzie zbyt jednostajnie. Na razie caly czas aktualne sa calkowicie biale panele z QS dab bialy passionata.
Basia, kafle sa grafitowe, ten kolor w domu wygladal tak aksamitnie, czasami wpadal jakby w granat.
Wojgoc, biorac pod uwage Twoj styl, to jestem zaskoczona, ze sie podoba :) . A drogi dojazdowe to niestety wszystkie podobnie wygladaja.

wojgoc
11-01-2012, 22:34
różnica w stylach nie oznacza, że coś innego nie zasługuje na pochwałę - kafle eleganckie, pieknie komponujące się ze stolarką - widać konsekwencję w działaniu.
a jaki jest mój styl? tak przy okazji

Magda 34
11-01-2012, 22:41
różnica w stylach nie oznacza, że coś innego nie zasługuje na pochwałę - kafle eleganckie, pieknie komponujące się ze stolarką - widać konsekwencję w działaniu.
a jaki jest mój styl? tak przy okazji


Nie wiem, jak to ująć:rolleyes: Klasycznie, ale w nowoczesnym wydaniu, elegancko i przytulnie. ;)

wojgoc
11-01-2012, 22:44
Nie wiem, jak to ująć:rolleyes: Klasycznie, ale w nowoczesnym wydaniu, elegancko i przytulnie. ;)
a Ty jesteś Spirea?
co Ty w ogóle znowu tu robisz?????????????????????

Spirea
11-01-2012, 22:45
Wojgoc, nie mamy drewna, dajemy panele. Beda na koncu w gabinecie. Znalazlam bardzo ladne z firmy Torlys (maja je tam gdzie Para). Ale ze wzgledow oszczednosciowych dam chyba panele, ktore zostaly rodzicom.
Basia, korzystaj, jak tylko Ci sie to przyda. Tylko u nas zaraz koniec wykonczeniowki ;)

wojgoc
11-01-2012, 22:48
hmmm,
aż tak cienko z kasą?
zobacz tu na podłogi - http://www.sklep-podlogi.eu/

Spirea
11-01-2012, 22:59
zajrzałam jeszcze raz na zdjęcia, myślałam, że widac nasze wertepy, a chodziło chyba o maszyny :) To jest mini park maszynowy byłego właściciela wszystkich działek.

Magda 34
11-01-2012, 23:04
a Ty jesteś Spirea?
co Ty w ogóle znowu tu robisz?????????????????????

Jak to co? Dostałam info, że jest nowy wpis u Spirei, to wpadłam, żeby Jej powiedzieć, że ładnie i w ogóle ze super, a Ty mnie wyganiasz:p

Ehhh.. idę sobie. Do jutra:bye:

wojgoc
11-01-2012, 23:08
Jak to co? Dostałam info, że jest nowy wpis u Spirei, to wpadłam, żeby Jej powiedzieć, że ładnie i w ogóle ze super, a Ty mnie wyganiasz:p

Ehhh.. idę sobie. Do jutra:bye:
nie do jutra tylko do końca stycznia

Spirea
11-01-2012, 23:18
różnica w stylach nie oznacza, że coś innego nie zasługuje na pochwałę - kafle eleganckie, pieknie komponujące się ze stolarką - widać konsekwencję w działaniu.
a jaki jest mój styl? tak przy okazji

Masz racje. Wiesz, o te konsekwencje nam chodzilo. Poczawszy od bryly, przez uklad w srodku i teraz wykonczenie, a potem elewacje i otoczenie. Wydaje mi sie, ze u Ciebie jest podobnie, ale w innym stylu. A Twoj styl? Widzialam wizualke domu i rzuty projektu wnetrz, szczegolow nie znam. Nazwalabym go tradycyjnym, troche dworskim (nie mylic z dworkowym), powaznym.
A z kasa- jak to wykonczeniowka. Kredyt sie juz skonczyl, oszczednosci powoli tez, wiem na co mamy, a na co brakuje. Reszta bedzie juz szla z biezacych wplywow, a te nie sa w regularnej wysokosci. Nie chce jednak czekac i jak sie uda dopiac podlogi i pstryczki, to bedziemy sie przenosic.

wojgoc
11-01-2012, 23:26
do takiej samej konsekwencji my dążymy.
a nasz dom określam jako niebanalny lub nietuzinkowy.