PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika budowania



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19

salik
29-05-2012, 05:43
Ech, współczuję Ci serdecznie :(
I trzymam mocno kciuki, żeby za 2 tygodnie się jednak dało.

Barbara74
29-05-2012, 06:49
Ja myślę,że to niestety zbyt częste na naszych budowach,a dwa tygodnie szybko zlecą:)
A jak podjazd betonowy?ja swojego czasu szukałam tutaj na Śląsku kogoś,ale nie znalazłam żadnego wykonawcy.
Mam pytanie bo elewacja do mnie wchodzi 11 czerwca ,tak jak Twoje schody?i też mi przesunęli ,bo mieli teraz :)
W każdym razie facet powiedział,że muszę określić poziom gruntu ,po co mu to ?Ty masz jakieś cokoliki ?czy musiałaś wiedzieć wcześniej takie rzeczy?

Tatarak
29-05-2012, 07:46
Spirea - strasznie mi przykro. ale podał majster jakiś poważny powód tego przesunięcia? ja go specjalnie ze swoimi schodami nie poganiam, żeby Twoje spokojnie skończył, ale bez jaj :(

Basia - u mnie elewatorzy zaczynają w 3 tygodniu czerwca i też chcą poziom gruntu znać. Ja w ogóle chciałam bez żadnej opaski i zrobić tak, żeby obsypać dom do samego końca styro na fundamentach (przy czym wierzchnia warstwa z jakichś kamyczków ładnych), a na ścianach lecieć białym bez opaski, ale mnie elewator przekonuje, że przy gruncie są największe wahania wilg/temp rano i wieczorem i nie ma siły- każde kamyczki się będą utleniać czy coś i od dołu nam tynk zżółknie i "za rok będzie pani co 2 m-ce z karszerem latać i tynk czyścić", więc już zgłupiałam :(

Moorela
29-05-2012, 07:53
Spirea, 2 tygodnie zleca jak z bicza strzelił ;) daj spokój, nic nie poradzisz, to dopiero pierwsza przesuwka tego wykonawcy. Radość będzie tym większa :)

Spirea
29-05-2012, 10:35
to nie jest dużo, powinniśmy wyrobić się z planem. Wykończeniowiec może zrobić inne rzeczy i kafle położy jak będzie konstrukcja. Nie podano mi powodu dlaczego, pewnie zwykła budowlana obsuwa. Zdarza się i tragedii co do zasady nie ma. Tylko po tych wszystkich przejściach te 2 tygodnie nabierają innego wymiaru.

Basia, nie wiem, co z podjazdem. Zaczynam się łamać i skłaniam do niekombinowania. Katti napisała parę szczegółów i wkleja zdjęcia ze swoich prac. Oni mają to tak zaprojektowane, że podjazd ma zrobioną ścianę fundamentową. Wykopali po obrysie dół i murują ściankę bloczkami. Napisała, że będzie tam chudziak i płyta zbrojona. U nas wychodziłoby ok. 60m2 (jeśli zrobić podjazd i dojście jako całość). Myślałam, że nie będzie to zbyt drogie i skomplikowane zadanie, a tu wygląda inaczej. Możliwe, że nie trzeba robić tak, jak u Katti - oni mają dookoła domu taką płytę betonową.
W każdym razie zaczęliśmy zastanawiać się nad samym tłuczniem na razie. Znalazłam też coś fajnego, ale oczywiście drogie - taka mata jak plastry miodu. Zasypuje się kamyczkami i można po tym chodzić, jeździć nie grzęznąć w kamykach. Sama mata wyszłaby jednak ok. 3 tys. zł. Mam opory do kostki, bo wydaje mi się, że nie będzie nam pasować.

Poziom gruntu trzeba ustalić i do podjazdu i tej elewacji. U nas też miało być bez cokołu. Budynek wyszedł nam jednak wyżej i z racji różnicy w grubości styropiany wyszedł naturalny uskok. Dół zrobimy więc czymś ciemniejszym. Jednak będę chciała podsypać z ok. 20-30 cm ze spadkiem od domu.

Tatarak
29-05-2012, 10:38
tak sobie myślę nad tą jedną płytą betonu... jeśli wejście do domu i wjazd do garażu masz na jednym poziomie (bo pewnie masz), to do garażu musisz zrobić taką "pochylnię", a do domu też czy wolałabyś schodek/schodki? jeśli zrobisz jedną płytę, to jesteś skazana na tę pochylnię.

Spirea
29-05-2012, 10:50
mam na jednym poziomie. Musiałabym zrobić pochylnię. Inny plan to było położenie prefabrykatów. Wtedy robimy dookoła domu poziom +20 cm do tego, co jest obecnie. Z przodu te 20 cm do poziomu wejścia stanowiłyby płyty wjazdowe i wejściowe, a z tyłu taras np. drewniany.

Tatarak
29-05-2012, 10:52
a nie będzie taka szeroka pochylnia trochę dziwnie wyglądać? tak sobie dywaguję.

Spirea
29-05-2012, 11:01
no właśnie pewnie będzie. Dlatego ten beton jako jedna płyta raczej odpada i zaczęłam szukać czegoś innego.

Tatarak
29-05-2012, 11:06
a jaki pasek zieleni da się wykroić między podjazem a chodnikiem do wejścia?

Spirea
29-05-2012, 11:14
tak pierwotnie planowaliśmy. Porozkładaliśmy styropian i nie wyglądało źle. Łatwiej byłoby jednak zrobić jako jeden element. Jednak, tak jak napisałam wyżej, to wcale nie jest prosta sprawa i chyba dam sobie spokój.
U Madeleine jest lekki spadek przy wejściu o podjeździe i wyglądało ok. Ma jednak pasek między bramą a wejściem.

Madeleine
29-05-2012, 11:17
Ja szczerze żałuję, że nie mam innej działki i budynek jest wyniesiony ponad teren ziemi. Gdyby był na równi - zrobiłabym podjazd z płyt 50x50. Kurczę, naprawdę fajnie to wygląda, o ile jest na jednym poziomie. No tyle, że przy ułożeniu ze spadkiem nikt nie chciał mi dać gwarancji na niezapadanie się.

Spirea, za rok schody będą tylko wspomnieniem. Nie daj się złym myślom, tak niewiele zostało do końca.

Tatarak
29-05-2012, 12:08
Madeleine, Ciebie to chyba bóg opuścił - masz tak cudny domek i czegoś żałujesz? :eek::wiggle: no nie mam emotikonu, by wyrazić swoje zdumienie :)

jakiś koparkowy mi tłumaczył, że dom na poziomie terenu jest fajny do czasu pierwszej ulewy/ gorszych roztopów itp. więc wiesz, jest dobrze :)
nieporozumieniem są dziś imo domy na wysokiej piwnicy, a my wszystkie mamy bardzo dobrze i już.

za rok schody już spowszednieją i w ogóle... nasz mózg umie szybko grzebać złe wspomnienia.

Tatarak
29-05-2012, 17:24
jak byłam u Claris to zachwycała się tą powłoką V&B i mówiła, że jest duża różnica przy czyszczeniu ceramiki innych marek i V&B bez powłoki i z nią.

Amtla
29-05-2012, 19:04
Witaj Spireo,
ach te problemy...wszyscy je mamy. I coś w tym jest, co pisze Tatarak - za jakiś czas zapomnimy...

Mam do Ciebie pytanie odnośnie paneli (ślicznie się prezentują NA FOTKACH). Czy mogłabyś mi podać ile za nie płaciliście (w celach porównawczych :)) .Proszę o wiadomość na pw.
Z góry dziękuję

Katti
29-05-2012, 20:37
Spireo, odnośnie podjazdu. U nas będzie w całości wylany z betonu. Zrobiliśmy wykop po obrysie podjazdu i tarasów poniżej przymarzania gruntu, wylaliśmy warstwę betonu B20, na tym ułożyliśmy betonowe bloczki, zagruntowaliśmy je, zasypali, utwardzili teren i teraz będziemy zalewali kolejną warstwą betonu B20. Ostatnia warstwa właściwego betonu B25 będzie lana na sam koniec budowy (z wiadomych powodów :) ). Podjazd jest tak szeroki, ponieważ nasza droga dojazdowa jest wąska i uniemożliwia parkowanie nawet jednego samochodu. Myśląc o naszych gościach jednym z założeń był właśnie szeroki podjazd. Nie dzielimy go warstwą zieleni, ponieważ będzie przez nią dostawała się woda,
a nie po to, odizolowaliśmy się od gruntu, żeby wpuszczać w podjazd wodę.

Jeżeli mogę Ci jeszcze w jakiś sposób pomóc, pisz u mnie :)

Spirea
30-05-2012, 08:26
Katti, dzięki za szczegóły :) Mocno szacunkowo koszt samych materiałów na 60m2 płyty wyszedłby ok. 5000 zł, czyli ok. 84 zł/m2

monika996
30-05-2012, 10:30
Spireaz tymi schodami:sick: brak mi słów.

już czekam na twoje wnętrza. ;) kiedy planujecie przeprowadzkę?

Spirea
30-05-2012, 10:36
Moniko, boję się planować ;) Jeśli będzie ok, to po 20-tym lipca. Dziecko wybywa z babcią na 2 tygodnie, więc to idealny moment.

sheenaz
30-05-2012, 12:30
Spirea, współczuje schodów, ale wierzę, że będzie dobrze.
Czekam na cegiełkową łazienkę, świetnie się zapowiada, zestaw V&B pasuje idealnie.

Spirea i reszta matek (i ojców) córek ;) jaką kupujecie lampę do pokoju dziecka na sufit. Szukam inspiracji i jakoś wszystko mi się strasznie dziecinne wydaje, a potrzebuję 2 sztuki (dla 6-latki).
Monsanbia, czy Delight u Lil się sprawdza, nie za ciemno jest?

Tatarak
30-05-2012, 13:01
Sheenaz - ja chciałam na suficie u Juniora dać taki system linkowy z 5 reflektorkami, żeby można je kierować tam, gdzie potrzeba. Ostatnio byłam z nim w LM i weszliśmy na lampy, żeby obadać synowe preferencje (lat 5,5, hobby: rycerstwo, zapasy, pluszaki, bohaterowie kreskówek), jakież było moje zdumienie, gdy zdecydowanie zażądał do siebie dłuuuuugiego żyrandola z kolorowymi kryształami, najlepiej różowymi lub fioletowymi. ostatecznie spodobała mu się też lampa a'la srebrna kula dyskotekowa. coś czuję, że "oj będzie bal" ;)

Spirea
30-05-2012, 13:12
Sheenaz, nie może być inaczej ze schodami jak dobrze :)
Cegiełki będą na 100%, ale nie wiem jednak jeszcze czy Mugaty, bo dzisiaj trafiłam na inne. Jak zdążymy, to jeszcze dzisiaj podjedziemy razem i podejmiemy decyzję.
Niestety nie znalazłam jeszcze sklepu, gdzie na żywo mogę zobaczyć tego V&B.

Co do lampy, to rozważałam coś z Haby, ale jak pokazywałam Małej, to nie była za bardzo zachwycona. Natomiast bardzo Jej się spodobały lampki z Ikei - z kolekcji Snoig. Wzięłabym różowy kinkiet nad łóżko, lampkę na biurko i białą wiszącą. Są bardzo delikatne i mnie też się podobają.
Podoba mi się jeszcze coś takiego
http://sklep.kim-jaroslaw.pl/oswietlenie-oswietlenie-dekoracyjne-lampy-dzieciece-lampa-dziecieca-massive-fiore-403562010-p-1269.html

sheenaz
30-05-2012, 13:15
Tatarak, mam to samo u córki (zainteresowania końskie) - najchętniej kryształy na ścianach/suficie i złocone klamki. Ostatnio zaczęła przebąkiwać coś o różowej ścianie, ale tutaj będę uparta.

monsanbia
30-05-2012, 13:18
Monsanbia, czy Delight u Lil się sprawdza, nie za ciemno jest?

sprawdza sie i jestem z niej bardzo zadowolona (bo mi sie caly czas podoba)
wlozylam w nia najmocniejsza swietlowke (no wiadomo, musi sie rozzarzyc) i jest zupelnie jasno. Pewnie kiedys bedzie led

Spirea
30-05-2012, 13:20
Tatarak, też myślałam o reflektorach, ale nie na linkach tylko na takiej okrągłej podstawie sufitowej. Stwierdziłam, że zmienię, jak pójdzie do szkoły czy podrośnie, a teraz niech będzie coś dziecięcego. Z praktycznego punktu widzenia jest to chyba najlepsze rozwiązanie, bo doświetli się półki, szafy itd. Na tej zalinkowanej wyżej stronie jest sporo lamp i może nawet da się coś ładnego znaleźć.
Taką kulę ma w pokoju mój siostrzeniec. Był zachwycony jak ją dostał :)

Spirea
30-05-2012, 13:23
ta Delight jest śliczna. Jednak mam wizję zakurzonego filcu, z którego jest zrobiona. Monsanbia, jak ją się czyści?

sheenaz
30-05-2012, 13:27
Spirea, te ikeowe u nas beda tez jako kinkiety, ale na sufit jakie takie malutkie mi się wydają. Kwiatkowa lampa też mi się podoba, ale znów mam wrażenie, że za dziecinna jest.

monsanbia
30-05-2012, 13:27
ta Delight jest śliczna. Jednak mam wizję zakurzonego filcu, z którego jest zrobiona. Monsanbia, jak ją się czyści?

odkurzaczem i szczotka z dlugim i miekkim wlosiem

Spirea
30-05-2012, 13:43
Spirea, te ikeowe u nas beda tez jako kinkiety, ale na sufit jakie takie malutkie mi się wydają. Kwiatkowa lampa też mi się podoba, ale znów mam wrażenie, że za dziecinna jest.

to fakt, że wygląda na małą

Tatarak
30-05-2012, 15:22
Sheenaz, a w jakim wieku są Wasze dzieci, bo mi to jak dotąd umknęło?

kurczę, wszystko wszytkim i z czasem się lampę dziecku zmieni, ale tych kryształów to raczej nie przełknę ;)

Tatarak
30-05-2012, 15:23
acha, Spirea, ta lampa kwiatowa spod linka - cudna! :)

sheenaz
30-05-2012, 16:31
Tatarak - 7.5 i prawie 6. Kryształy swój urok mają zwłaszcza w postaci Rainbow Makera - buźka mi się śmieje za każdym razem gdy na niego patrzę :)
http://www.shinyshack.com/product.php?prid=214221&pn=Solar-Powered-Rainbow-Maker

Katti
30-05-2012, 16:32
Katti, dzięki za szczegóły :) Mocno szacunkowo koszt samych materiałów na 60m2 płyty wyszedłby ok. 5000 zł, czyli ok. 84 zł/m2

Uważasz, że to dużo, czy jest ok? Jak pytałam o płyty betonowe to koszt zaczynał się od 160zł netto/m2 (i byli zawsze mocno ograniczeni wymiarami). Przy specjalnym zamówieniu (pod wymiar) koszty były jeszcze wyższe.

My lejemy podjazd, a jego boki obkładamy właśnie takimi betonowymi płytami (ze względu na połączenie podjazdu z płytami tarasowymi - chcemy wszystko ujednolicić ).

Całusy Spireo :)

Barbara74
30-05-2012, 17:18
Spireo zdecydowałas się na Polskone,widziałam polskona lakierowane ale nie płytowe,tylko z tłoczeniami i muszę powiedzieć ,że wyglądają ok

Tatarak
30-05-2012, 17:36
a jaki to model Polskone? te z przetłoczeniami lakierowane?

Tatarak
30-05-2012, 17:38
Sheenaz - to nie tak daleko wiekowo od mojego łobuza, który sobie upatrzył takie o, tylko różowe lub fioletowe ;)
http://www.oswietleniesklep.pl/files/792605614/7.jpg

Spirea
30-05-2012, 18:11
litości, nie kryształki ;) chociaż zniosłabym jakiś wielki żyrandol kryształowy taki totalny odlot. Nie mogę przełknąc natomiast jakchś namiastek, typu małe kinkieciki z paroma wisiorkami, szczególnie w łazienkach.

Basia, widziałaś chyba popularne na forum Simple. Wysłałam jeszcze zapytanie do tego rodzinnego stolarza, żeby mieć porównanie. Podobnie jak ze zmywarką Whirlpool/Siemens niezbyt widzę uzasadnienie dopłaty łącznie ok. 5 tys. A. twierdzi, że bez sensu dopłacić kilka tysięcy.Co do zmywarki podjęłam decyzję, co do drzwi jeszcze się waham, że będzie widać, że to drzwi za 700 zł ;)

Spirea
30-05-2012, 18:14
Uważasz, że to dużo, czy jest ok? Jak pytałam o płyty betonowe to koszt zaczynał się od 160zł netto/m2 (i byli zawsze mocno ograniczeni wymiarami). Przy specjalnym zamówieniu (pod wymiar) koszty były jeszcze wyższe.

My lejemy podjazd, a jego boki obkładamy właśnie takimi betonowymi płytami (ze względu na połączenie podjazdu z płytami tarasowymi - chcemy wszystko ujednolicić ).

Całusy Spireo :)

Jeśli tyle wyjdzie, to wydaje mi się to w normie, a w porównaniu do produktów Libet itp. to chyba nawet dość korzystnie, a efekt nieporównywalny. Nie wiem jak z robocizną, chociaż A. zadeklarował się, że woli już kopać i murować bloczki niż malować dalej pokoje.

Tatarak
30-05-2012, 18:41
mój A. na te kinkieciki z kryształkami mówi, że mu się kojarzą z wystrojem domu pogrzebowego ;) szczególnie czarne :D

ale na serio, nie wyobrażam sobie takiego cuda u siebie w ogóle, a w pokoju młodego w szczególności. to już prędzej tę kulę dyskotekową się powiesi.

niech Twój A. przeniesie kilka takich bloczków (one są potwornie ciężkie), to może jeszcze zmieni zdanie :) kopanie ubitej pojazdami ziemi też żaden miód ;)

Spirea
30-05-2012, 23:54
zrobi wszystko, żeby nie malować ścian ;)

olgusieniunieczka
31-05-2012, 09:32
Mój robił wszystko, żeby nie zaciągać ściany w garażu siatką i klejem. Po 24 godz. machania łopatą i zrobieniu 75mb drenażu, stwierdził, że wolałby jednak z tym klejem powalczyć :D

Barbara74
31-05-2012, 11:35
a jaki to model Polskone? te z przetłoczeniami lakierowane?
polskone fiord Tataraku idź do sklepu komfort i weź sobie katalog Polskone

Tatarak
31-05-2012, 12:51
w katalogu to wszystko ładnie wygląda :( oglądałam w pn na żywo białe drzwi Classen, w katalogu ok, na żywo... no może nie blech, ale szału nie ma.

Tatarak
31-05-2012, 12:52
no nie, ten fiord to jednak nie moja stylistyka - wystarczy mi rzut okiem w necie :)

Magda 34
31-05-2012, 13:06
Dziewczyny, chciałam Wam zwrócić uwagę na opaski wokół ościeżnic. One są takie "papierzaste", także lekki szajs. Jak komuś to nie przeszkadza to okej, ale żebyście nie były tym zaskoczone.;)

Barbara74
31-05-2012, 15:53
Dziewczyny, chciałam Wam zwrócić uwagę na opaski wokół ościeżnic. One są takie "papierzaste", także lekki szajs. Jak komuś to nie przeszkadza to okej, ale żebyście nie były tym zaskoczone.;)
ja polskone nie biorę,ale opaski zawsze można drewniane kupić.
Magdo byłaś u mnie w dzienniku?zajrzyj bo planowałam biało kremowe drzwi,ale nie wiem czy nie za duży kontrast,może bębowe jak deski w salonie i reszcie pomieszczeń:)

Spirea
31-05-2012, 16:21
Magdo, widziałam opaski w Belpolu i nie sprawiały wrażenia papierzastych. W zasadzie wyglądały normalnie. One są chyba z mdf-u. Jesli wezmę te Polskone, to będę dopłacać do malowanych, bo standard to okleina. To, co zmieniłabym w opaskach, to łączenia - nie po skosie, ale prosto. Występują jednak tylko w modelu Noble bezprzylgowym, a nie ma tu opcji malowanych.

sheenaz
31-05-2012, 19:33
Spirea, gdzie Ty znalazlas Eurobę za 1600 zl?
Mi najtansza opcje wycenili na 2230 zl netto, co prawda za bezprzylgowe, ale nie wierze, ze zawiasy 600zl kosztuja.

Spirea
01-06-2012, 06:03
To chyba musisz uwierzyć ;) Dopłata do drzwi bezprzylgowych z zawiasami widocznymi - ok. 600 zł brutto, z zawiasami ukrytymi - ok. 900 zł brutto (ceny bez rabatów).

Magda 34
01-06-2012, 12:37
Magdo, widziałam opaski w Belpolu i nie sprawiały wrażenia papierzastych. W zasadzie wyglądały normalnie. One są chyba z mdf-u. Jesli wezmę te Polskone, to będę dopłacać do malowanych, bo standard to okleina. To, co zmieniłabym w opaskach, to łączenia - nie po skosie, ale prosto. Występują jednak tylko w modelu Noble bezprzylgowym, a nie ma tu opcji malowanych.

Spireo, my kupowaliśmy drzwi własnie w Belpolu i nie zwróciłam uwagi wtedy na te opaski, ale po montażu to widać. Nawet chłopak, który montował te drzwi zwrócił na to uwagę. Ale masz rację, że one wykonane sa z płyty mdf:yes:

Spirea
01-06-2012, 13:31
co do Pol-skone, to w wątku o drzwiach Robespierre (spec od drzwi) na pytanie o Polskone Sempre napisał, że "Pol-Skone można polecić, konstrukcja dobra - nie sprawia problemów użytkownikom. " Jeśli tak, to decyzja co do drzwi miedzy Polskone/stolarz/Euroba dotyczy w zasadzie wyglądu. Czyli czy mam dopłacić ok. 4,5k za wygląd. Euroba ma na pewno ładniejszą strukturę, jest kanciasta na brzegach. Druga sprawa, że wklejane przeze mnie zdjęcia Euroby przedstawiają wersję bezprzylgową z ukrytymi zawiasami, czyli cena w okolicach 2500 zł.


Sheenaz, tu poglądowo ceny zawiasów:
http://okucia24.com/25673/bezprzylgowe

monsanbia
01-06-2012, 13:41
Ta kanciastosc to chyba jeden z kilku argumentow przemawiajacych za drzwiami "lepszej" firmy
My mamy Eurodoor i kiedy nas na nie w salonie namawiano facet kilka razy o tym mowil. Nie zwrocilabym nawet na to uwagi i dopiero teraz, kiedy mam porownanie moge stwierdzic ze to faktycznie widac. Poza tym drzwi te z wyzszej polki sa czym innym wypelnione. W tanszych jest to plyta, w drozszych drewno. W tanszych sa dwa zawiasy, w drozszych 3
Ja mam w domu Eurodoory i 1 szt Polskone Simple. I musze powiedziec ze Simple jak na drzwi wartosci 1/3 reszty sa naprawde bardzo OK

Spirea
01-06-2012, 14:49
Te swoje Polskone chcę brać w wersji wypełnienia - pełna płyta wiórowa - nie jest to pełne drewno, ale są już cięższe i stabilniejsze. Bralibyśmy też 3 zawiasy. Faktura malowanych jest całkiem ok. Będzie taka jak Twoich Simple.

dzięki za opinię.

Tatarak
01-06-2012, 17:12
w sprawie małej łazienki - brałabym na TWoim miejscu słuchawkę, bo tak jak mówisz, używana będzie pewnie sporadycznie i niech nie chlapie

u siebie będziemy mieć jeden prysznic, i tylko z tego powodu damy tam deszczownicę - specjalnie dla A. ;)

Barbara74
01-06-2012, 18:00
Spireo ? czy masz ogrzewanie na gaz?
jeśli tak to możesz brać pod uwagę termostat,ale jak rzadko używana to niekoniecznie.Aczkolwiek powiem szczerze,że termostatyczne dla mnie ładniejsze i w zestawach wychodzą fajnie cenowo.
Czy bierzsz pod uwagę kludi też?
http://allegro.pl/kludi-zenta-bateria-termostatyczna-zestaw-2s-i2381176471.html
Deszczwonicy nie ma sensu
Aha i nie patrz na przepływy bo małą ją będziecie używać kup to co ci się podoba i odpowiada cenowo
Ja dostałam wycenę w łązience plus ,powiem szczerze,że poprostu zsumowali ceny które mają na swojej stronie,bez żadnego upustu.Jestem zawiedziona.Ja wprawdzie większość baterii mam ,tylko mi brakuje prysznicowych,ale mam 3 wc ,bidet ,umywalkę, kabinę prysznic i zero rabatu,to na allegro mam taniej kupując pojedyńczo :(

Tatarak
01-06-2012, 18:06
Basia, a zapytaj o wycenę w sklepie kafel -http://www.kafel.sklep.pl/ - ja od nich miałam najlepsze ceny na swoje stelaże.

Spirea
01-06-2012, 18:33
ja znowu wysłałam właśnie do Pana Jurka. Jest w miarę, będę jeszcze negocjować :)

Madeleine
01-06-2012, 18:47
Spirea, do łazienki gościnnej olej wodotryski.
Natomiast, jeśli chodzi o drzwi - widzę bardzo dużą różnicę jakościową między Pol-skone Modern (z wypełnieniem tym lepszym), które miałam w poprzednim mieszkaniu, a obecnymi. Ogólnie niestety tam, gdzie oszczędziłam - te oszczędności wychodzą bokiem. Ale coś za coś, pytanie, jak jesteście wrażliwi na prowizorki budowlane, jak szacujecie tempo gromadzenia pieniędzy (może warto teraz rozliczyć zwrot vat na materiały?) i jakie macie priorytety.

Barbara74
01-06-2012, 22:56
ja znowu wysłałam właśnie do Pana Jurka. Jest w miarę, będę jeszcze negocjować :)
wycenę na baterię?

Spirea
02-06-2012, 13:12
wycenę na całe wyposażenie łazienki. Brałam też od Niego rzeczy do górnej łazienki.

Barbara74
02-06-2012, 20:45
wycenę na całe wyposażenie łazienki. Brałam też od Niego rzeczy do górnej łazienki.
daj mi namiary to ja też spróbuję?

Spirea
02-06-2012, 21:37
Basia, to jest ten sklep podany przez Tatarak
http://www.kafel.sklep.pl

tam powinien być mail. Nie patrz na asortyment. Pan sprowadza też inne rzeczy spoza oferty prezentowanej na stronach.

Balbina200
03-06-2012, 00:07
Podoba mi się jeszcze coś takiego
http://sklep.kim-jaroslaw.pl/oswietlenie-oswietlenie-dekoracyjne-lampy-dzieciece-lampa-dziecieca-massive-fiore-403562010-p-1269.html

Ha! U mnie dokładnie ta lampka jest na razie numero uno do pokoju Małej:)
I nie martwię się, że wyrośnie - zmienię, jak do tego dojrzeje.
Niech będzie na razie małą słodką dziewczynką (niecałe 5 lat) i ma pokój, jaki sobie wymarzy, nawet jakby miał być cały różowy. Oczywiście bym jej odradzała (ja dostają odruchu wymiotnego na samą myśl o tym kolorze), ale jakby się upierała to się zgodzę. Niech czuje się jak wyjątkowa księżniczka. Przecież i tak z tego wyrośnie, a później tego już nie przeżyje:)

I do drzwi też u mnie stanęło na Polskone.
Myślę nad modelem (musi być mega prosty) i dobieram teraz laminat, bo będzie pod kolor podłogi.

Tatarak
03-06-2012, 18:13
a moje ksieciunio chce mieć "firankę wokół łóżka", więc chyba trzeba będzie strzelić księżniczkowy baldachim :D

Spirea
03-06-2012, 20:06
ja swojej małej kupiłam takiego zielonego liścia w Ikei. Na razie ją satysfakcjonuje :)

Tatarak
04-06-2012, 08:59
zaproponowałam Juniorowi przy śniadaniu "a będzie mnie spod niego widać? to nie chcę" ;)

Madeleine
04-06-2012, 09:23
no jak nic, moskitiera być musi :D

Tatarak
04-06-2012, 09:45
ja od razu widzę taki "księżniczkowy" baldachim :) no i fajnie, nie ma co dziecku wciskać stereotypów, że jak rycerz-pirat, to nie może mieć księżniczkowego łoża :D

Spirea
04-06-2012, 14:21
jak widziałam te baldachimy, to wydawało mi się, że może być pod nimi duszno i w ogóle, ze mozna się klaustrofobii nabawić. Ale to chyba sposób myślenia dorosłych ;)

Moorela
04-06-2012, 16:26
Właśnie też stwierdzam, że mi taki baldachim działałby na nerwy, ale to mi... Moja młoda obkłada się codziennie pluszakami, zasypia na baczność, żeby ich nie strącić... dzieci zdolne są do różnych dziwnych poświęceń. A księżniczkowy pirat to ostatecznie nie koniec świata :) Można ten baldachim w trupie czachy pomalować ;)

Tatarak
04-06-2012, 19:41
Można ten baldachim w trupie czachy pomalować ;)

chyba by ześwirował ze szczęścia :) ale dziś zasugerowałam lampę-statek piracki i pomysł padł na podatny grunt. jest nadzieją, że nie będziemy wieszać różowych kryształów ;) :D

edytcia
05-06-2012, 20:26
Witam,

Super te krzesła z Paged, ale pozwolę sobie zwrócić uwagę, że projektantka to Jadwiga Husarska-Chmielarz :)

Na tą lampkę nocną już zachorowała moja córa ;)

Spirea
05-06-2012, 20:51
ups, faktycznie. Pisałam z pamięci i przekręciłam. Przepraszam projektantkę. Już poprawiłam :)

Wchodzi teraz w Paged Meble nowy model tej samej projektantki, też super - Bumerang.

119246

olgusieniunieczka
06-06-2012, 15:42
gratuluję zakupu. Piwko już można chłodzić :D

Barbara74
06-06-2012, 15:43
Spireo dworzec przepiękny,a na żywo to musi być niezły czad.W takim razie trzeba się przejechać do Wrocławia,ale podobno dzisiaj mówili w radio,że taxi spod dworca to lepiej nie brać.
Czy Ty wiesz,że Twój stół był u nas przeceniony na 280 zł.Miał blat trochę powyginany i zrobiła się szczelina.Moja siostra go kupiła ,ale jak pojechałą po odbiór z mężem to on ze względu na blat nie kupił.Więc miałąm ja go kupić,u nas bardziej pasowałby 180 cm + dostawki, a on miał 2 m.Niestety to 20 cm robiło róznicę.W każdym razie ktoś mądry go kupił,ale wiem,że drugi taki jest u Ciebie i będę czekała na zdjęcia w gotowym salonie.

A to ja myślałam,że Ty lodówkę już masz, bo zawsze podkreślałaś ,że Sharp jako lodówka to pewniak.
A może Ty wiesz , myślałam aby przy półwyspie w kuchni dać stołki takie ( ja nazywam kręciołki)że jak kręcisz siedziskiem to on się podwyższa albo obniża.Bo jest jakby na śrubie.Moja ciotka ma takie przy pianinie.Ale gdzieś w aranżacji widziałam takie drewniane włąsnie w kuchni.Wiesz o co mi chodzi? Jak na coś takiego się natkniesz to daj znać

Spirea
06-06-2012, 15:49
O tym piwku też myślałam :)

Taksówek spod dworca nigdy lepiej nie brać, ale tak jest chyba w każdym mieście.
Stół ma niecałe 2 m (chyba 1,9m). U nas jest w jednym miejscu lekkie rozeschnięcie. Jak się z czasem coś będzie poważnego dziać, to zawsze mogę wymienić blat, a stelaż zostanie.

salik
06-06-2012, 18:57
Gratuluję zakupu lodówki ;)

marynata
10-06-2012, 11:19
Witam :)

Dom przepiękny.Gratuluję.
Wpadłam z pytaniem na które być może już padła odpowiedz,ale przeczytanie 180 stron komentarzy przekracza moje siły siły,więc z góry przepraszam ;-)
Zamówiłam antracytowe okna i stoję przed wyborem koloru rolet.Oczywiście od razu nasuwa się kolor antracyt.Jednak przeczytałam na forum opinie krytykujące ciemne rolety,jako te które latem bardzo nagrzewają pomieszczenia,więc używanie ich w upały jest nie do przyjęcia.
Wiem że jeszcze nie mieszkacie,więc na pewno trudno będzie rzetelnie odpowiedzieć jak to jest w praktyce,ale może zauważyłaś już jakąś zależność lub zasięgałaś wcześniej opinii dotyczących użytkowania ciemnych rolet latem?

Spirea
10-06-2012, 18:17
Basia, lodówka była od początku pewniakiem, ale nie nabytym :) Poleciła mi ją gorąco koleżanka, ma bardzo dobre opinie, odpowiada dam pojemnościowo, użytkowo i wizualnie. Dostała też bardzo dobrą ocenę od doradcy AGD. Meble kupowałam też pod nią, więc już nawet nie było jak się wycofywać.

Co do stołków, to najprościej w Ikei - będę coś takiego kupować do pracowni - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60155602/ Równie fajnego w takiej cenie chyba nie znajdziesz.

Marynata, witaj i dziękuję Ci bardzo :) Nie odpowiem Ci do rolet, właśnie dlatego, że nie mieszkamy. To, co na razie zauwazyłam, to to, że po podniesieniu temperatura w środku idzie o stopień do góry. Nie funkcjonujemy tam na razie na tyle, żeby trzymać rolety zamknięte w czasie słonecznych dni. Jak będę mieć jakieś spostrzeżenia, to napiszę.

marynata
10-06-2012, 19:29
Bardzo ciężko coś się dowiedzieć,bo jednak wciąż mało osób porusza się w tym kolorze.
Jeszcze chciałam zapytać o kolor profilu okna barwionego w masie.Brązowy macie czy taki jak okleina? :???:

Spirea
10-06-2012, 19:51
Chodzi Tobie o środek okna tak? Jest brązowy. Nie było innej możliwości.

marynata
10-06-2012, 20:06
Dzisiaj przeczytałam właśnie o tym na forum,a nie zapytałam o to w salonie :???: a i sprzedawca jak widać nie spieszy się do poinformowania klienta o niewygodnych faktach.Czy widzisz jakiś problem estetyczny jak patrzysz na te okna?Troszkę się denerwuję jak to wyjdzie :oops:

Tatarak
10-06-2012, 20:35
marynata, nie wiem, czy jest w ogóle techniczna możliwość zrobienia antracytowych okien bez tych brązów w środku, ale to w sumie widać, jak masz okno otwarte i patrzysz na wewnętrzną stronę ramy. wiem, bo też mam takie. z hekaplastu :)

salik
10-06-2012, 20:42
A ten brąz to jest tylko kiedy jest też kolor okna od środka?
Bo my mamy tylko antracyt na zewnątrz, a w środku białe...

marynata
10-06-2012, 21:04
Barwione w masie robią przy obustronnej okleinie.Ale w sumie nie wiem czy nie zdecydowałabym się na jednostronnie okleinowane tak jak salik,gdybym miała tego świadomość.Tzn jeszcze nie widziałam jak to wyjdzie,pocieszcie mnie że nie będzie fatalnie :???:
Jest wątek o szarych oknach i widzę,że więcej tam takich zaskoczonych jak ja ;)
Na stronie producenta pisze
zewnętrzna ścianka barwiona w masie pod kolor okleiny - w przypadku kolorów jednostronnych
profile barwione w masie - w przypadku kolorów dwustronnych

No więc pisze że pod kolor okleiny,ale nic już nie jest wspomniane,że tylko np odnosi się to do kolorów podstawowych :bash:
Brügmann

dr_au
10-06-2012, 21:06
Chodzę i oglądam sobie okna różne (ogólnie temat zrobił się dla mnie drażliwy i już byłem bliski pisania doktoratu z okien ;)). Najlepsze wrażenia wizualne zapewniają okna aluminiowe i drewniane. Okna plastikowe mają inne zalety, ale wizualnie jak dla mnie są kompromisem.

salik
10-06-2012, 21:14
dr_au - i potrafisz rozpoznać z daleka czy okno jest aluminiowe czy PVC?
No to gratuluję - pochwalisz się jak to rozpoznajesz?

monsanbia
10-06-2012, 21:29
dr_au - i potrafisz rozpoznać z daleka czy okno jest aluminiowe czy PVC?
No to gratuluję - pochwalisz się jak to rozpoznajesz?

Ja z bliska mam problemy ;)
Gdybym nie wiedziala ze okna anuli czy rasi sa aluminiowe to bym sie nad tym zastanawiala ;)

marynata
10-06-2012, 21:43
Do mnie drewniane okna nie przemawiają,a jestem użytkowniczką i jednych i drugich(aluminium dla mnie za drogie).Nie ma porównania po 15 latach jak wygląda okno pcv,a jak drewniane(oczywiście niekonserwowane,bo konserwacja takich okien to dla mnie oczywista wada,która przysłania wszelkie wizualne zalety drewna).Kwestia priorytetów,ja akurat chcę ograniczać jakiekolwiek prace konserwacyjne do minimum-szkoda mi życia na to po prostu.

dr_au
10-06-2012, 21:50
Grubość (właściwie to szerokość) profilu i kształt - okna plastikowe mają z reguły większą szerokość profilu i bardziej zaokrąglony wygląd. Żeby nie było - plastikowe też są ładne, ale aluminium i drewno po prostu DLA MNIE są ładniejsze. O kwestiach użytkowych nie dyskutuję - jak wspomniałem wiem, jakie mają zalety (cena, ciepło i brak zabiegów konserwacyjnych.

sheenaz
10-06-2012, 21:57
Spirea, gdzie kupujecie szafę do garderoby. Pamiętam Twoje rysunki ze skosami i coś wspominałaś, że ikeaowe Paxy mozna ciąć, a drzwi przesuwne też da się?
(siedzę i rysuję garderobę w planerze i pierwszy raz skosy przeklinam)

salik
10-06-2012, 22:08
dr_au - nie obraź się, ale Twój sposób rozpoznawania okien jest OKDP.
Są okna drewniane z grubymi profilami (zakładam że chodzi Co o szerokość profilu przy zamkniętym oknie), jak i PVC z cienkimi.
To samo się tyczy aluminium.
Jeśli już to można poznać po wymiarach - jeśli coś jest gigantyczne, to na 99% aluminium.
Co zaś do kolorów i faktury, to w tej chwili jest tyle możliwości, że z zewnątrz nijak nie poznasz czy okno jest takie czy inne.

Spirea
10-06-2012, 22:38
Nie wiem, czy po wyglądzie bym poznała, bo się tym nie interesowałam. Podobają mi się aluminiowe, ale mają gorsze wskaźniki i wysoką cenę. Drewniane u nas w ogóle nie były brane pod uwagę. M.in. ze względów, o których napisała Marynata - czyli konieczności konserwacji. Jak już też kiedyś pisałam - nie zawsze szary,grafit wygląda ładnie w połączeniu ze strukturą drewna - dlatego mam okna gładkie. W pracy mamy drewniane, taka lekko szarawa biel i wyglądają bardzo ładnie. Jednak to kamienica wyremontowana w jej pierwotnym klimacie, więc nic innego niż drewno nie wchodziło w rachubę.

Sheenaz, co do garderoby, to jeszcze nie postanowiłam. Tylko, że ja nie robię drzwi. Drzwi pod skos, to już większy problem i widziałam coś takiego na stronie Komandora. Stolarz pewnie też to zrobi. Ikea w każdym razie nie ma na razie systemu pod skosy. Pytałam w Ikei o przycięcie Pax-ów do skosów i odradzono mi, bo boki szaf są połączone z górną półką takimi wkrętami specjalnymi, jak zetnie się górę, to szafa nie będzie stabilna. Potem pytałam o to montażytów ikeowskich od kuchni. Powiedzieli to samo, dodali, że oczywiście zawsze można dać jakieś kątowniki dla usztywnienia zamiast tych śrub. Jednak najlepiej wstawić do takiej wysokości, jakiej się da bez cięcia, a powstałe trójkąty na coś wykorzystać. To mnie nie przekonuje, bo zostaje mi wtedy metr pusty (h<201). Dlatego waham się, czy nie dać do wyceny jakiemuś stolarzowi. Mamy jakiegoś poleconego z sąsiedniej wioski. Muszę i tak szukać kogoś do zamówienia i dopasowania blatu kuchennego, więc może połączę to. W każdym razie chciałabym miec to dopasowane do wyposazenia z ikei. Teraz mam szafę od stolarza i jednak niezbyt pasuje mi sposób łączenia. Jedna ścianka zaczęła mi odchodzić (fakt, że po 6 latach). Pax mi się podoba, mogę kupować sukcesywnie. Chciałam też uzupełnić komodą Malm na bieliznę. Mozna jeszcze pokombinować z systemem Stolmen i montować do ścian. Ja mam jednak za małe pomieszczenie.

sheenaz
10-06-2012, 23:52
Spirea, dzięki.
Czyli mogę sobie darować Ikeę. Trochę szkoda, bo Paxa używamy od lat i lubimy, no ale skoro montazyści nie zalecaja to nie będę kombinować.
Zatem zostaje stolarz.

Tatarak
11-06-2012, 08:34
ludzie, u mnie w obecnym domu stolarz stał metr od okien pcv w okleinie i był przekonany, że są drewniane ;) a to bardzo dobry stolarz, który nam zrobił piękne drzwi. więc ten, wyluz ;)

marynata
11-06-2012, 12:36
Spireo,wybacz że jeszcze zaśmiecę jednym postem nie dotyczącym tematu Twojego domu,ale czuję się zobowiązana napisać do końca o kolorze profilu tych moich okien.
A więc pojechałam prawie że skoro świt ;) do producenta,oglądałam profil 100 razy,przystawiałam sobie go do oczu,wychodziłam z nim przed salon,pukałam,stukałam,drapałam aż w końcu uwierzyłam w to co powiedział mi dziś sprzedawca-mój profil jest antracytowy,identyczny jak okleina :eek:
Jak tylko będę miała okna zmieszczę foty w wątku dedykowanym kolorowym oknom.
Profil brugmann.

monsanbia
11-06-2012, 13:11
więc ten, wyluz ;)

:bye:

malkul
11-06-2012, 13:36
Spirea a ja chciałam zapytac czy szukałaś juz może krzeseł do jadalni? kurcze wszyscy biorą plastikowe a mój M. się uparł że absolutnie i szukam i siedzę ale niestety te ciekawe formy to juz ponad 500zeta trzeba dać a ja mam ograniczony budżet bo jak wiadomo to juz wykończeniówka , może cos ci chodzi po głowie lub innym podczytującym.:bash:

marynata
11-06-2012, 14:27
Malkul, minimalistyczna tradycja
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60105829/#/60105829
na allegro jest mnóstwo odpowiedników tych krzeseł w różnistych obiciach i wybarwieniach

malkul
11-06-2012, 14:48
marynata dziekuję ślicznie, ale szukam czegoś ciekawszego, do białych ścian, białej kuchni, szarej podłogi i kolorowych dodatków. szukam czegos z pazurem lub ujmującego formą.

marynata
11-06-2012, 14:51
to z tapicerowanymi nie będzie łatwo :???: bo rozumiem,że małżonek chce mieć miękko 8)

malkul
11-06-2012, 14:51
o np. cos takiego
http://www.myin.pl/static/products/4f86e3893408d.jpg tyle że to niestety 500zł a ja tyle dac nie moge bo potrzebuję 8 sztuk :(

własnie jego dooppka chce mieć miękko :eek:

Spirea
11-06-2012, 15:07
Marynata, z tym profilem inaczej się nie dało u mojego producenta - najpierw Jezierskiego, potem Hekaplast, bo robią na Schuco. Okna zamawiałam na etapie murowania parteru i dopiero potem wyczytałam o tych brązach. Ale tak, jak napisała Tatarak - nie kłuje to w oczy ;) Jeśli masz całe antracytowe to tylko się cieszyć :)

Malkul, ja wybrałam krzesła Polonia z Paged Meble. Kosztują 390 zł, a przy lakierze (albo emalii) ciut więcej. Od pewnego czasu współpracują z dobrymi projektantami i mają ładne wzory. Jednak te, które mi się podobają, są drewniane a nie tapicerowane. Zajrzyj jednak i może znajdziesz coś ciekawego.
http://www.pagedmeble.pl/Galeria-produktow-Krzesla to podstawowa oferta - przejrzyj, bo może znajdziesz coś ciekawego formą, a wybór tkanin jest spory.

Tu krzesła z serii design

http://www.designcollection.pl/

Teraz musże zmykać. Jak coś mi przyjdzie do głowy, to napisze.

dr_au
11-06-2012, 16:39
Salik - no offence. To wszystko naprawdę kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje. Decyzja okienna jeszcze przede mną i sam nie wiem, co wybiorę. Każde rozwiązanie ma swoje zalety.

PS. Spirea - przepraszam za zaśmiecanie wątku. Obiecuję poprawę ;)

Spirea
11-06-2012, 17:11
dr_au, nie ma sprawy :) A jak relacja z architektką? Doszliście do jakiegoś porozumienia?

dr_au
11-06-2012, 17:43
Nie, nie doszliśmy. Ogólnie z maila ma mail robiło się coraz mniej przyjemnie i współpraca się ostatecznie zakończyła. Zazwyczaj - choćby z racji zawodowej - radzę sobie z relacjami międzyludzkimi. Tu natomiast nawet nie wiem, o co właściwie poszło.

Jestem tym poirytowany, bo jakkolwiek strat finansowych jak na razie nie poniosłem, to straciłem czas, którego mam coraz mniej. Obecnie badamy możliwość adaptacji czegoś gotowego, a konkretnie tego projektu:

http://www.domoforma.pl/page,projekty,idp,150,domo-13c.html

Słowo "badamy" trzeba traktować dosyć dosłownie. Chodzi o to, jak rozumieć stwierdzenia MPZP, że "zaleca się" stosowanie prostokątnej wydłużonej bryły budynku z dopuszczeniem ganków i podcieni. Na moje oko nie powinno być problemu, ale wolę się upewnić.

Spirea
12-06-2012, 09:30
dr_au, kompletnie niezrozumiała sytuacja. Szkoda faktycznie, bo bardzo duzo czasu i energii poświęciliście na ten projekt. A zachowanie projektantki wręcz dziecinne.

Z tym "zaleca się" jest chyba ok, bo rozumiem to jako "dozwolone" (nie jest zakazane, więc można). W rozporządzeniu o planach jest mowa o nakazach, zakazach, dopuszczeniach i ograniczeniach w zagospodarowaniu terenów - należy przez to rozumieć określenie sposobów zagospodarowania terenów oraz ograniczeń w ich użytkowaniu, w tym zakazu zabudowy.

To "zaleca się" jest dość ocenne, no bo jakie będą konsekwencje, jeśli zrobi się coś innego? W każdym razie linkowany projekt jest jak najbardziej prostokątną wydłużoną bryłą, która przechodzi w drugą prostokątną wydłużona bryłę ;)

Dom jest bardzo ładny. W środku rzuca się w oczy mały garaż - ja mam też na 2 samochody i mam 10m2 więcej i mała sień.
Pozytywne jest to, szczególnie dla Ciebie, że taki dom będzie tańszy w wykonaniu niż ten z projektu ;)

dr_au
13-06-2012, 12:14
Spirea - wygląda na to, że z domami mam trochę tak, jak z samochodami. Dla urody połączonej z dobrą ceną jestem w stanie wiele wybaczyć (zadanie konkursowe - jakiej marki samochodem jeżdżę ;)).

Garaż jest faktycznie ciasny, ale przeboleję. W środku będę chciał wprowadzić trochę zmian funkcjonalnych, które powinny wyeliminować inne problemy. Ironiczne jest to, że kupując projekt gotowy dostaję coś lepiej dopasowanego do moich gustów, potrzeb i budżetu, niż zamawiając projekt indywidualny. W każdym razie po swoich własnych doświadczeniach, oceniając powszechną brzydotę i chaos zabudowy w Polsce, mniej jestem skłonny winić inwestorów, a bardziej - środowisko architektów.

koktajl
13-06-2012, 20:29
Bardzo ciężko coś się dowiedzieć,bo jednak wciąż mało osób porusza się w tym kolorze.
Jeszcze chciałam zapytać o kolor profilu okna barwionego w masie.Brązowy macie czy taki jak okleina? :???:

ja mam kolor bazalt obustronny (średnio szary) i w środku też są brązowe (profil schuco). Z tego co wiem to są tylko białe i brązowe profile niestety. Żeby w środku profile miały kolor ramy muszą być chyba alu lub drewniane. Mnie poinformowano o tym ale moja koleżanka miała nieprzyjemną niespodziankę podczas montażu ( z zewnatrz dąb bagienny, wew białe a Pani zapewniała ją że w srodku profila będzie brąz- czyli albo ewidentnie kłamała albo nie miała bladego pojecia o oknach)

Tatarak
14-06-2012, 08:29
oceniając powszechną brzydotę i chaos zabudowy w Polsce, mniej jestem skłonny winić inwestorów, a bardziej - środowisko architektów.

o to to! przecież ktoś te wszystkie gargamele projektuje! człowiek, który kupuje projekt, ma prawo się nie znać na proporcjach i w ogóle szeroko pojętej estetyce, ale jego autor powinien się wstydzić, co wypuszcza na rynek! tylko, jak kiedyś pisała Chmielewska, dobrzy architekcie byli w prl-u szykanowani i uciekali, więc wykładowcami na wydziałach architektury zostawały miernoty, które kształtowały kolejne pokolenia miernot :( są wśród nich perełki, ale też nie każdego stać na ich usługi, a i rozpoznać trudno.

merenwen
15-06-2012, 14:32
Pewnie już o tym gdzieś było w Twoich komentarzach, ale jakoś nie najlepiej mi idą poszukiwania. Ale do rzeczy. Spireo, mam prośbę. Doczytałam, że położyłaś w części dziennej Berninę w II gatunku. Czy, gdybyś jeszcze raz miała podejmować decyzję, zrobiłabyś tak samo? Mam 95 m2 podłogi i mój wybór padł na szarą Berninę 60x60. Całą podłogę na dole domu chcemy wyłożyć tymi płytkami. Cena II gatunku jest bardzo atrakcyjna, jednak boję się bardzo wtopy z jakością. Mogłabyś skomentować swoją Berninę? Czym ten II gatunek różnił się od pierwszego? Były nierówne krawędzie? Jakieś nierówności na powierzchni płytek? Wypukłości? Ile zapasu wzięliście i czy Wasz zapas wystarczył? Outlet villeroya jest w W-wie, a ja dom mam na Śląsku. Dowożą bez problemu np. 100 m2 płytek? Jaki podano Ci koszt transportu? Bardzo liczę na Twoją odpowiedź. Pozdrawiam

wojgoc
15-06-2012, 16:14
o to to! przecież ktoś te wszystkie gargamele projektuje! człowiek, który kupuje projekt, ma prawo się nie znać na proporcjach i w ogóle szeroko pojętej estetyce, ale jego autor powinien się wstydzić, co wypuszcza na rynek! tylko, jak kiedyś pisała Chmielewska, dobrzy architekcie byli w prl-u szykanowani i uciekali, więc wykładowcami na wydziałach architektury zostawały miernoty, które kształtowały kolejne pokolenia miernot :( są wśród nich perełki, ale też nie każdego stać na ich usługi, a i rozpoznać trudno.
ale jak ktoś buduje cos innego od tych gargameli to wszyscy wkolo patrza na Niego tak, ze czujesz się jak tredowaty....

Barbara74
15-06-2012, 16:59
Spireo a Ty masz instalację odgromową? i jak sobie poradziłaś z instalacją elektryczną na zewnątrz-tzn.dałaś gniazdka na zeswnątrz?

Madeleine
15-06-2012, 18:51
ale jak ktoś buduje cos innego od tych gargameli to wszyscy wkolo patrza na Niego tak, ze czujesz się jak tredowaty....... a sąsiedzi myślą sobie "Boże, co za szkaradzieństwo" ;)

wojgoc
15-06-2012, 23:18
... a sąsiedzi myślą sobie "Boże, co za szkaradzieństwo" ;)
pewnie tak jest - choc o gustach sie nie dyskutuje

Tatarak
16-06-2012, 09:46
ale jak ktoś buduje cos innego od tych gargameli to wszyscy wkolo patrza na Niego tak, ze czujesz się jak tredowaty....

nasz domek jest inny od okolicznych, a ostatnio nam dwóch sąsiadów powiedziało "następny dom też sobie taki nowoczesny wybuduję" :) więc wiesz, świadomość w narodzie się poprawia :)

dr_au
16-06-2012, 10:45
Domy "nowoczesne" po prostu zaczynaja być modne. Ponadto dochodzą do tego czynniki ekonomiczne - prosta bryła, dwuspadowy albo płaski dach są tańsze, prostsze do wykonania i bardziej funkcjonalne. Znajduje to m.in. odzwierciedlenie w ofercie projektów gotowych.

Spirea
17-06-2012, 14:16
mam problem z internetem, ale wpadłam z innego miejsca.
Merenwen, brałam 10-15 % więcej kafli. Przy Berninie duzo odpadów nie było. Brałabym je jeszcze raz, ale chyba własnie raczej szare. Jasne nam nie pasowały, za to bardzo spodobał mi się grafit. Niestety możemy mieć problem z utrzymaniem. Ale muszę ponieść konsekwencje wyborów. Szare Zoom-y poleciłam Olgusieniunieczce. Outlet ma teraz rektyfikowane nawet. Nie wiem, czy już je ma. Berninę szarą brała Madeleine i jest bardzo zadowolona. Nie wiem czy Tatarak się zdecydowała. Z transportem nie było problemy. Przyjechał samochód samowyładowczy i wwiózł mi dwie palety do garazu. Kosztowało coś ok. 100 zł.
Braliśmy też Zoomy zwykłe i z nimi był większy problem. Przy Berninie nie widzę różnicy. Były nieznaczne nierówności i o tym nas uprzedzono - trzeba było kłaść 2-3mm fugi. Z uwagi na podłogówkę i tak mielismy takie połozyc. Różnica jest jeszcze taka, że ten II gat. jest matowy. W Cermagu jak widziałam Berninę to jest chyba pół mat - mozliwe, ze łatwiejsza w utrzymaniu.
Basia, nie zrobiliśmy instalacji odgromowej. Niepotrzebnie posłuchałam wykonawcy.
Co do gniazdek, to mamy ich kilka na zewnątrz. Są jakoś tak zrobione, że od środka odcinamy prąd. Już nie pamiętam dokładnie. Wszystko robił elektryk. My podawaliśmy tylko miejsca.

Spirea
17-06-2012, 14:19
Domy "nowoczesne" po prostu zaczynaja być modne. Ponadto dochodzą do tego czynniki ekonomiczne - prosta bryła, dwuspadowy albo płaski dach są tańsze, prostsze do wykonania i bardziej funkcjonalne. Znajduje to m.in. odzwierciedlenie w ofercie projektów gotowych.

Nie ma reguły, że proste domy, dwuspadowe/płaskie dachy są tańsze i łatwiejsze do wykonania. Vide - przeboje wielu osób na forum z płaskimi dachami, moje problemy z prawidłowym zakończeniem dachu "bez okapu", itd.

Na moim osiedlu chyba wszystkie domy są z kolumienkami itd. Przynajmniej łatwo tłumaczę, który dom jest nasz, jak czekamy na transport.

Tatarak
17-06-2012, 14:52
dr_au, a naszym sąsiadom na przykład bardzo podobają się antracytowe okna, bo są inne niż "wszystkie te drewniane" :)

Tatarak
17-06-2012, 14:53
Na moim osiedlu chyba wszystkie domy są z kolumienkami itd. Przynajmniej łatwo tłumaczę, który dom jest nasz, jak czekamy na transport.

To fakt, ja też od razu wiedziałam, który to Twój domek :)

Oliwka 29
17-06-2012, 16:30
Pokaz no to cudo zewnatrz i wewnatrz , dawno nie wklejalas zadnych fotek :) Daj oko nacieszyc ;) :p

wojgoc
17-06-2012, 18:23
Na moim osiedlu chyba wszystkie domy są z kolumienkami itd. Przynajmniej łatwo tłumaczę, który dom jest nasz, jak czekamy na transport.
ja też nie mam problemów z wytłumaczeniem jak do mnie trafić...

dr_au
17-06-2012, 20:23
Mnie też się takie (i konkretnie Wasze - czyli Spirei i Tataraka) domy podobają. Na tyle, że gdyby wpisywały się w wymogi mojego MPZP, to bardzo poważnie bym się zastanowił, czy któregoś nie wybrać. Sam zresztą wybrałem coś podobnego, a wcześniej chciałem, żeby coś w tym stylu zaprojektował mi architekt. Natomiast obiektywnie rzecz biorąc - zmienia się trend i "domy nowoczesne" zaczynają być coraz popularniejsze. Jesteście więc trendsetterkami (względnie early adopters), jakkolwiek wam się to może nie podobać ;).

Dom wojgoca to inna inszość. Można ten styl lubić, można nie lubić, ale nie ulega wątpliwości, że do tego domu pasuje określenie "rezydencja". Czyli ma rozmach i jest reprezentacyjny.

Moorela
18-06-2012, 09:47
Spirea, mam prośbą o wciśnięcie Reversu ;) i informację, jak grubą płytę osb kładliście na stropie poddasza? I druga prośba, możesz mi polecić namiary na szambo? :)

Spirea
18-06-2012, 13:47
Moorela, nie mamy żadnej płyty OSB na poddaszu. To jedna z listy pod tytułem "na później". W każdym razie planowane było 2,5cm.
Oliwka, na zewnątrz nic się nie zmieniło w porównaniu do zdjęć wcześniejszych. Teren dookoła niezagospodarowany, elewacja planowana gdzieś na wrzesień (jak ekipę znajdziemy). Co do środka, to parę rzeczy mam do pokazania i będę wklejać :)
Dr_au, też zauważyłam, że coraz więcej jest tego rodzaju domów w katalogach, trochę więcej na forum. Natomiast niekoniecznie widzę to przejezdzając przez różne miejsca, gdzie są budowane domy. W każdym razie ta tendencja mnie osobiście się podoba :)

Magda 34
18-06-2012, 15:29
Spireo, masz piękne i oryginalne wnętrza:D łazienka dolna będzie świetna, już to widzę:yes:. A pamiętam, że tyle wersji było:D

A kiedy można zrobić wizytację? Może jak zrobią schody? No to już koniecznie:D

cronin
18-06-2012, 15:30
:jawdrop: Spirea , łazienka wymiata, pięknie wygląda, cegiełki płaskie bardziej do Was pasują i ja bym je dała do samej góry, jakoś tak nowocześniej.
W pokoju Małej bardzo mi się podobają okna, są trochę inaczej obrobione i świetnie to wygląda :)

dr_au
18-06-2012, 15:34
SPirea - pięknie się u Ciebie robi :)

Spirea
18-06-2012, 15:38
Magdo, Cronin, dzięki :) Wersji faktycznie było mnóstwo i chyba dobrze, że przeczekaliśmy.
Mam nowe wieści w sprawie schodów :) - dzisiaj są w lakierni, jutro będą zabierane. Montaż środa/czwartek :wave: Chociaż może nie powinam zapeszać ;) Wizyty będę mogła przyjmować dopiero w kolejnym tygodniu, bo jeszcze musi dojechać stolarz, zrobić pomiar z natury i deklaruje dopasowanie i montaż w ciągu 4 dni.

Spirea
18-06-2012, 15:42
SPirea - pięknie się u Ciebie robi :)

Noooo ;)
Był okres marazmu, teraz się ruszyło :) Ale to wciąż jeszcze budowa, szczególnie na zewnątrz. Muszę to w końcu zrzucić na A., bo kompletnie nie wiem, jak się do tego zabrać.

Myślę, że takim istotnym punktem będą schody, bo dość znacznie zmienią wygląd w środku. I dopiero się okaże, czy to wszystko zagra. Szczególnie ta siatka. Ale co do schodów, to mi wszystko jedno. Chcę je po prostu już mieć i normalnie wejść na poddasze, żeby nie stresować się czy drabina się przechyli i odpadnie ;)

Spirea
18-06-2012, 15:45
Magdo, dzisiaj po wejściu do dolnej łazienki pierwszy raz nie miałam wrażenia, że się wchodzi i już od razu ściana ;) Więc powinno być ok :)

Ktoś się mnie też pytał, czy ciemne rolety mocniej nagrzewają. Jak dzisiaj przyjechaliśmy część była odsłoniętych, część nie. W domu było przyjemnie chłodno. Trochę cieplej na górze. Jak wróciliśmy do mieszkania, gdzie roleta biała była zasłonięta to gorączka. Myślę więc, że w dużej mierze istotna jest główna przegroda, czyli ściana i izolacja. Kolor rolety będzie miał chyba drugorzędne znaczenie.

wojgoc
18-06-2012, 15:51
co do koloru rolet to swego czasu okniarze powiedzieli mi, że poza Inwestorami zaden roleciarz nie zamontowałby u siebie innych kolorów jak jasne.

monika996
18-06-2012, 16:08
Spireo na szybko!!!! super fuga wyszła, idealna

i robi się:jawdrop:

Kinkiety nad lustrem mam 1o cm.lustro na 170 cm się kończy. ja mam wiszące kryształki i one ciut na lustro zachodzą

a łazienkę cegiełkowa , bym chyba zostawiła tak jak jest tzn nie do końca. chociaż , nie wiem:( jak myślę dłuzej, to może .ale ci pomogłam:yes:

monika996
18-06-2012, 16:12
spireo moj dom także jest nowoczesny na zewnątrz. O tyle, ile się dało. Nam się podobają nowoczesne stodoły i klocki. ale mamy z dachem, bo takie było PnB i kropka. Trudno


a na schody już się cieszę.uwielbiam ażurowe, stalowe:wave:

Spirea
18-06-2012, 16:15
no właśnie zobaczyłam u Ciebie tę barierkę ze starego domu i była bardzo fajna. Jak i ta ściana z podłużnym oknem prawie pod sufitem.

Pomogłaś :) Kabla nie będziemy więc przesuwać. Mamy chyba na ok. 2,1m. Lutra zamówię po prostu u szklarza (wcześniej myślałam, aby kupić gotowca w Ikei 40x120.

Madeleine
18-06-2012, 16:17
Spirea, rewelacja!

monika996
18-06-2012, 16:17
jeszcze ci zmierzę dokładnie, bo to z zeszytu budowlanego spisałam.:yes:

a barierka była zwykła stalowa i nawet nie proszkowo malowana , tylko pędzelkiem. zresztę stelaż schodowy też:yes:

monika996
18-06-2012, 16:24
Spirea aktualizacja:yes:
lustro konczy się na 180 i 10 cm od środek puszki lampki:yes:

Spirea
18-06-2012, 16:49
dzięki Moniko i Madeleine :)

marynata
18-06-2012, 17:09
Rewelka!!!!!!!

marynata
18-06-2012, 17:11
Magdo,

Ktoś się mnie też pytał, czy ciemne rolety mocniej nagrzewają. Jak dzisiaj przyjechaliśmy część była odsłoniętych, część nie. W domu było przyjemnie chłodno. Trochę cieplej na górze. Jak wróciliśmy do mieszkania, gdzie roleta biała była zasłonięta to gorączka. Myślę więc, że w dużej mierze istotna jest główna przegroda, czyli ściana i izolacja. Kolor rolety będzie miał chyba drugorzędne znaczenie.
Ja pytałam i w między czasie popytałam na forum-posiadacze antracytowych rolet na nic się nie uskarżają jeżeli chodzi o podniesienie temperatury czy duszność.

Barbara74
18-06-2012, 18:17
Spireo na schody czekam również,czas tak szybko zleciał i za chwilę będziemy się cieszyć razem z Tobą.Cegiełki zapowiadają się bardzoooooo fajnie-zresztą ja z tych co kochają wszelkie cegiełk i w dodatku białe łązienki.Czekam na dokończenie Twojej dolnej łazienki ,może się zainspiruję, bo za cholerę nie wiem co do mojej dolnej łazienki mam dać.Dla mnie białe łazienki są najładniejsze, więc trochę żałuję,że moja szara nie jest biiała.
Łazienka z czerwoną wanną jest bardzo ciekawa,czysta,świeża,nowczesna i oryginalna.Bravo za odwagę,czerwień jest piękna.
Bateria umywalkowa talis śliczna,ja niestety pośpieszyłam się z armaturą do dolnej łazienki i zmienić nie mogę,a teraz bym taką chętnie miała

Spireo nie zrozumiałam, posta o instalacji odgromowej
Wolałabyś ją mieć ,czy nie?

Spirea
18-06-2012, 18:29
Marynata, Basia dzięki :)

Basiu, Twoja szara będzie bardzo ładna. Nie uprzedzaj się niepotrzebnie :)
Co do instalacji, to wolałabym mieć.

Mam do Was jeszcze pytanie - czy lustra dawać już nad baterią czy dać niżej (wtedy bateria będzie się odbijać w lustrze)?

wojgoc
18-06-2012, 18:34
a to kafelki jak w paryskim metrze...
wanna w czerwieni - super wyszło!, chyle czoła przed konsekwencją w działaniu

Spirea
18-06-2012, 18:40
w paryskim ponoć są wypukłe, płaskie chyba w Londynie albo Nowym Jorku ;) Nie wiem, nie byłam.

Już kiedyś pisaliśmy sobie wzajemnie o konsekwencji :)
Wanna naprawdę się udała. Jeden minus to taki, że musiała być jakaś różna partia mozaik i odznacza się ciemniej dolny pasek. Nie sprawdziłam tego, jak odbierałam, więc trudno.

Z pozytywnych rzeczy - mam prawomocny tytuł na byłego wykonawcę.

wojgoc
18-06-2012, 18:44
wypukle? to w takim razie są rózne na róznych stacjach.
w Londynie napewno są płaskie.
tytuł to połowa sukcesu....

Spirea
18-06-2012, 18:50
tytuł to połowa sukcesu....

niestety wiem...

wojgoc
18-06-2012, 18:55
ale i tak szybko dostałaś.... rozumiem, ze gosek nie wnosil zadnych protestów?

Spirea
18-06-2012, 18:56
Tak. Odebrał, ale nic nie wniósł.

Tatarak
18-06-2012, 19:34
wow, górna łazienka wygląda jak z "zagranicznego katalogu" - naprawdę super :) dolna też zapowiada się pięknie :)

Balbina200
18-06-2012, 19:51
Łazienka z czerwoną wanną obłędna!!!

Moorela
18-06-2012, 19:53
Spirea, jest super! Przekonałam się przy okazji, że jednak jasne łazienki bardziej mi się podobają. Gratulacje, będzie pięknie! :)

e-mól
18-06-2012, 19:54
Piękna ta wanna, odważna bestia z Ciebie i masz teraz piękną nagrodę

Spirea
18-06-2012, 20:02
dziewczyny, zdjęcie faktycznie wyszło nieźle i sprawia wrażenie "katalogowego". Chyba pierwszy raz takie ładne :) Padało korzystnie światło przez okno :)

E-mól, to w dużej mierze zasługa A., bo to był jego pomysł. Ja się zgodziłam, znalazłam mozaikę i fugę :) ok, to może zasługa po połowie, chociaż ponoć zawsze najwięcej warty jest koncept ;)

Moorela, ja w ogóle mam teraz akcję na jasne wnętrza. Kojarzy mi się ze spokojem, świeżością, oddechem, przestrzenią. A tego chyba potrzebuję :)

Basia_KRK
18-06-2012, 20:12
Spirea, widzę, że prace fajnie ruszyły do przodu :D Ja też nie mogę się doczekać Twoich schodów :D

sheenaz
18-06-2012, 21:44
Spirea, czerwona wanna wymiata :) Świetne zdjęcie.

Tatarak
18-06-2012, 21:49
Spirea, mam prośbą o wciśnięcie Reversu ;) i informację, jak grubą płytę osb kładliście na stropie poddasza? I druga prośba, możesz mi polecić namiary na szambo? :)

my teraz zamawiamy te płyty, więc Ci odpowiem za Spireę ;) na środkowej części, gdzie będzie się chodzić, będą płyty 25 mm, a po bokach, gdzie jest za nisko, żeby wejść choćby na czworaka i tylko będziemy układać jakieś starocie (zasadniczo niezbyt ciężkie, bo kto by je tam targał) damy 15 mm.

Barbara74
18-06-2012, 22:03
my teraz zamawiamy te płyty, więc Ci odpowiem za Spireę ;) na środkowej części, gdzie będzie się chodzić, będą płyty 25 mm, a po bokach, gdzie jest za nisko, żeby wejść choćby na czworaka i tylko będziemy układać jakieś starocie (zasadniczo niezbyt ciężkie, bo kto by je tam targał) damy 15 mm.
Tatarak ,a nie lepiej wszędzie jednakowej grubości,oszczędność mała,a potem możesz się niepotrzebnie potykać, przemyśl to

Tatarak
18-06-2012, 22:10
my na tym stryszku mamy tak mało miejsca, że o potykaniu się nie mam mowy - w te miejsca, gdzie będzie cieńsza płyta nie da się dojść. i nie o oszczędność chodzi, tylko raczej o ciężar tego wszystkiego.

Spirea
18-06-2012, 22:49
Sheenaz, dzięki :) . A Wy swoje turkusy już macie?

Tatarak, czy Wasze jętki są sztywno przymocowane czy się "ruszają"? Sami kładziecie to OSB, czy w ramach robienia poddasza?

Tatarak
19-06-2012, 07:59
Nasze jętki są raczej sztywno i jeszcze między nimi są takie dodatkowe jakby rozpórki, skręcone śrubami, żeby nie mogły pracować na boki. te płyty osb mamy umówione, że panowie nam wrzucą na strych, bo to jest robota dla kilku osób, a A. je sam tam już porozkłada i poprzykręca. sęk w tym, że musimy je wrzucić teraz, bo po zabudowie poddasze nie będzie którędy, można by tylko deski. Nawet teraz trzeba będzie zdemontować jedną rozpórkę między jętkami, żeby je wnieść na strych. Ty sobie zostawiłaś jakieś miejsce na wrzucenie płyt?

Moorela
19-06-2012, 09:34
To jeszcze ja o OSB.
U nas temat wypłynął przy tej okazji, że chcemy zabić otwór bramy garażowej, a strop na poddaszu jest o tyle na już, że na strychu ma stać rekuperator. W poniedziałek najbliższy przyjeżdża magik od WM. Powiedział, że zasadniczo on nie musi mieć tego strychu zrobionego, ale jeśli my teraz zrobimy, to on się będzie musiał przewiercać i dopasowywać, a jeśli tego nie zrobimy, to on zrobi swoje, ale potem my będziemy musieli kombinować z dopasowaniem do rur i rekuperatora. W sumie miło z jego strony, że to powiedział, bo zdecydowaliśmy się, że robimy to teraz. Ale wracając to techniki - u nas jętki też są na sztywno i też (chyba) z tymi rozpórkami, co u Tataraka - o ile dobrze zrozumiałam o co chodzi. Chłopaki (głównie mój P. z architektem) wymyślili, że najpierw nabiją coś jakby legary na jętki (łaty drewniane 4cm x 6cm), a na to dopiero płytę OSB (wszędzie dajemy 22mm). Ponoć przy rozwiązaniu z legarami można dać trochę cieńszą płytę, montaż jest o tyle łatwiejszy, że masz większe zagęszczenie tych łat a ciężar na płycie rozkłada się bardziej równomiernie. Brzmi sensownie.
Oczywiście całość robimy sami. Właśnie dziś rano przywieźli płytę i ojciec z teściem mieli ją zrzucić do garażu, potem drugie pokolenie - mój P. z moim bratem bedą wrzucać to na górę... ;)

Edit: Zapędziłam się. Nie mamy rozpórek :no:

Dobra, kończę, bo jestem w szambie (prawie dosłownie - muszę znaleźć szambo dla nas) :)

Tatarak
19-06-2012, 10:33
u mnie jętki są z obu stron krokwi i wychodzą co 60 cm, myślę, że taka gęstość wystarczy, bo ostatecznie nikt tam tańczył nie będzie ani wanny wstawiał ;) poza tym osb będą też leżeć na tych rozpórkach między jętkami, wiec w sumie to będzie pod nimi taki prawie stelaż.

malkul
19-06-2012, 10:34
Spirea dzięki za pomoc w sprawie krzeseł :hug:

Moorela
19-06-2012, 10:40
Tatarak, mi się wydaje, że to w zasadzie wszystko jedno. Przynajmniej my planujemy tam trzymać głównie bombki na choinkę i maszynkę do robienia lodów od dziadka ;) Ważne, by pod rekuperatorem było porządnie zrobione i tyle :)

Barbara74
19-06-2012, 15:42
Spireo o lustro się pytasz do której łązienki?i jakie lustro planujesz przyklejone, czy wolnowiszące?

Tatarak
19-06-2012, 17:49
Tatarak, mi się wydaje, że to w zasadzie wszystko jedno. Przynajmniej my planujemy tam trzymać głównie bombki na choinkę i maszynkę do robienia lodów od dziadka ;) Ważne, by pod rekuperatorem było porządnie zrobione i tyle :)

ja tam wolę męża nie pytać, co będzie tam upychał, ale on ma raczej "lekkie" hobby ;)

Magda 34
20-06-2012, 00:55
Potrafisz budować napięcie:D Aż mi serce zabiło mocniej jak dostałam wiadomość systemową. Wchodzę, a tu dopiero o 10.00. :lol2:

Moorela
20-06-2012, 01:03
Widzę, że wiecej osób nie poszło dziś spać, tylko wybrało czuwanie do godziny "zero" :)

Magda 34
20-06-2012, 01:12
Ja wzięłam kąpiel i odechciało mi się spać. Dobrze, że te schody dopiero o 10 tej , bo jakby miały być za godzinę to bym czekała, a tak mogę iść spokojnie do łóżeczka:lol2:

salik
20-06-2012, 05:34
Trzymamy mocno kciuki za schody! ;)
Widzę że klub niespaczy nocnych się powiększa :)

malkul
20-06-2012, 06:12
ja tez wpadnę popatrzeć :)

Moorela
20-06-2012, 09:15
Spirea, nawet wyłączyli forum na 2 godziny w związku ze schodami! ;) Co to będzie za "szoł" !!

Salik ja generalnie jestem spaczem, tylko mały ssak mnie wybudza :)

Magda 34
20-06-2012, 09:32
Faktycznie forum wstrzymało oddech do 10 tej:rolleyes:

rere79
20-06-2012, 10:08
Spireo, trzymam kciuki za powodzenie akcji pt: SCHODY!!!

Tatarak
20-06-2012, 11:36
no i co? są? forum mi z wrażenia zmieniło układ interfejsu, ledwie się mogę połapać ;)

Spirea
20-06-2012, 12:55
SĄ !!!!!:wave:
Wróciłam właśnie z budowy. Panowie montują :rotfl: Idę wklejać fotki :)

monika996
20-06-2012, 12:57
SĄ !!!!!:wave:
Wróciłam właśnie z budowy. Panowie montują :rotfl: Idę wklejać fotki :):wave::wave::wave::wave::wave:

no..... to ,,,,.... już:yes:




tutaj wklei.....zeby;) do dziennika nie lecieć

Spirea
20-06-2012, 13:03
http://img822.imageshack.us/img822/694/img8470s.jpg

Magda 34
20-06-2012, 13:16
Jesu, boskie. Identyczne jak na wizce:):cool: Jesteś zadowolona?

monika996
20-06-2012, 13:19
super!!!!


zadowolona......:yes:?


a stopnie z czego będą!!!!!?

Spirea
20-06-2012, 13:37
Jasne, że się cieszę :rotfl:

Magdo, jak wklejałam, też stwierdziłam, że identycznie jak na wizce :) Resztę fotek wrzuciłam do dziennika.

Słuchajcie, są super. Przede wszystkim, na pierwszy rzut oka przynajmniej, są bardzo ładnie zrobione. Lakierowanie proszkowe zdało egzamin. Jest bardzo ładna gładka powłoka farby. Siatki też idealnie pomalowane. Panowie poprzywozili gotowe elementy i składają te schody jak z klocków :)

Jest jeden minus, o którym chyba wiedzieliśmy, ale zapomnieliśmy. W związku z tym, że środkiem idzie ten gruby profil barierka przyspawana jest do tego profilu. To powoduje, że na samym przodzie mamy wysokość 125 cm - barierka 105 + 20 cm profil. Ze względu na zbyt mało miejsca, przygotowane stopnie pod wcześniejszy wariant schodów i przygotowane miejsce na montaż w podłodze (bez styropianu i rurek) nie było zbytnio pola manewru. Schody zaczynają się więc ok. 1m od wejścia. W oczy rzuca się więc ta wysoka poręcz. No i już teraz widać, że odpadają drzwi do wiatrołapu otwierane na zewnątrz. Nie będzie haczyć, ale jest to ewidentnie za blisko.

Ale i tak jesteśmy szczęśliwi :)

edit: stopnie i spocznik będzie z jesionu lakierowanego bezbarwnym lakierem.

cronin
20-06-2012, 13:38
Najbardziej wyczekiwane schody na forum:)
No właśnie jakie będą stopnie?

Balbina200
20-06-2012, 13:48
F A N T A S T Y C Z N E ! ! !

Już teraz:yes: Ja skończą będą powalające!
Gdybym nie miała orzechowych, które kocham to z metalowych chciałabym mieć własnie takie:D

rere79
20-06-2012, 14:00
Spireo, zostało Ci wynagrodzone to czekanie. Chyba było warto walczyć. Schody BOSKIE!

Moorela
20-06-2012, 14:10
Nadejszla wiekopomna kfila... Naprawdę nadejszla! Spirea, gratulacje za odwagę i realizację tego - wg mnie - odjechanego pomysłu, trzeba było naprawdę duzo samozaparcia. Nie idziesz na łatwiznę i satysfakcja pewnie tym większa :) super!

Spirea
20-06-2012, 14:26
Dziękuję Wam :)
Naprawdę wyczekane :) Wczoraj, jak dostałam telefon, że przyjadą, to prawie się popłakałam ze szczęścia :) Czasami wydawało się już, że tych schodów w ogóle nigdy nie będzie ;)
Też uważam, że warto było czekać, a przede wszystkim podjąć po wielu miesiącach decyzję o zmianie wykonawcy.

monika996
20-06-2012, 14:50
spireo mogłas sobie odpuścić tę barierkę na 1 biegu

Zaraz ide do dziennika:yes: obejrzeć dokładnie

no naprawdę super!!!! u mnie też proszkowo malowane/:bye: to już inna jakość. Ja mam porównanie , bo w poprzednim domu były malowane pędzlem;)

jaki masz kolor Ral????? ale na pewno ciemniejszy niż moj 7016/

Spirea
20-06-2012, 15:09
Moniko, z tym odpuszczeniem, to niezbyt. Wchodzi się tam na 2m, a i tak zostałby ten gruby profil. Nic to. Kolor to RAL 7024. Okna mamy 7016. Tu dobieraliśmy pod kolor słupa.

edit: zajrzałam ponownie do Twoich schodów. U Ciebie w ogóle nie ma barierek :) Bałabym się u siebie nie robić barierek. Mam małe dziecko, w przyszłości może będzie jeszcze mniejsze ;) a i ja sama potrafię sobie zrobić krzywdę w nieoczekiwany sposób ;)

monika996
20-06-2012, 15:39
U mnie nie ma to fakt na 4 biegach!!!!! ale powinny być chociaż na ostatnim, bo wysoko:) i oczywiście mamy w planch 2 gorne biegi, ale juz rok i minęło a mieliśmy historie schodową podobną do twojej- czyli na ostatnia chwilę.więc z czekaniem na barierki odpuściłam . A niestety innego ślusarza nie chce mi sie uczyć:) ten był już wyszkolony 4 takie schody robił tylko dla nasł. te w poprzednim domu były doświadczalne:yes:

no a ja mam już dorosłe dziecko:yes: także...... może kiedyś

ten Ral 7026 to czarny?

Spirea
20-06-2012, 15:46
ral 7024 - cos jak grafit

monika996
20-06-2012, 16:03
u mnie ciemny szary!!!:yes:

zapamietam numerek . chyba taki kolor mam dachówki i tynku:yes: 7026

wojgoc
20-06-2012, 16:56
Spirea,
wreszcie koniec "wielkiej" przygody ze schodami....
trochę zdrowia Was to kosztowało.

dr_au
20-06-2012, 17:11
GRATULACJE

:wave:

Bardzo się cieszę, że są i wyglądają naprawdę SUPER

Barbara74
20-06-2012, 17:24
Gdyby ktoś zapytał z czym kojarzy Ci się Spirea,to bym odpowiedziała :ze stołem (wiesz jakim:)), czerwoną wanną, pomocy- dzięki Twoim wskazówką mam swój dziennik i komentarze(dzięki jeszcze raz), Wrocławiem, obrazami (z uwagi na męża), dachem bezokapowym i farbami Para:lol2:,każdy ma swoje własne skojarzenia.
Ale na pewno każdy kojarzy Cię ze schodami,z wyczekiwaniem na nie i wieloma problemami z nimi związanymi.Warto było przez to przejśc efekt jest powalający.Schody są oryginalne i oprócz tego ,że są schodami i spełniają swoją funkcję, są ozdobą. Gratuluję Ci oryginalności i odwagi.No i ciesz się nimi,cykaj zdjęcia i nam pokazuj.

A jak łązienka cegiełkowa,masz już fugi?
-A ja byłam tu z pieskiem ,czy bez pieska ? :)

salik
20-06-2012, 18:12
Spirea - gratulacje!
Schody wyglądają świetnie, czekam na zdjęcia całości ;)

Spirea
20-06-2012, 18:55
Moi Drodzy :) Dzięki wszystkim :) również za udział w czekaniu :) Cieszę się, że się Wam podoba, mimo raczej nietypowego rozwiązania balustrady.
Dzisiaj już nam się nie uda pojechać. Całość będzie jednak skończona w piątek, bo okazało się, że jeden słupek nie trzyma dokładnie pionu i Panowie muszą to poprawić. Stopnie zakładam na przyszły tydzień. Mała będzie miała niespodziankę i w końcu będzie mogła pójść do swojego pokoju :)

Wojgoc, zdrowia trochę poszło, nerwy były i domowe kłótnie przy każdej kolejnej rozmowie o schodach. Ale teraz już naprawdę zmierzamy do końca :)
Muszę jeszcze wspomnieć o moim A., bo te schody to w dużej mierze też dzięki Jego konsekwencji :)

Tatarak
20-06-2012, 18:56
Spirea, już teraz widać, że są rewelacyjne :) serdeczne gratulacje! mam nadzieję, że to i naszym schodom dobrze wróży. no i jestem taka dumna, jakbym była mamą chrzestną tych Twoich :D :D

Spirea
20-06-2012, 19:02
Tatarak, dla Ciebie szczególne podziękowania za Wykonawców. Są rewelacyjni :)

Tatarak
20-06-2012, 19:07
ogromnie mnie to cieszy - także z pobudek czysto egoistycznych :D

marynata
20-06-2012, 19:31
Spirea chcesz mnie zabić :jawdrop::jawdrop::jawdrop:
genialne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Magda 34
20-06-2012, 20:11
Spireo, przeżywałam i przeżywam te schody jakby były moje:D Wiem, powtarzam sie, ale są piękne:-):yes:

Spirea
20-06-2012, 20:26
Magdo, też jesteś ich matką chrzestną :) Zwizualizowałaś nasze wyobrażenia i ze spokojem można było wdrożyć je w życie.

Magda 34
20-06-2012, 20:39
Cieszę się, że przyłożyłam do tego rękę:-)

Madeleine
20-06-2012, 21:31
No miodzio :yes: Dla takich schodów warto mieć dom piętrowy.

Spirea
20-06-2012, 22:48
wow, Madeleine, jaki komplement :)
Marynata, a Ty nie padaj, tylko buduj :)

merenwen
20-06-2012, 23:04
Od jakiegoś czasu podejrzewałam, że nigdy nie będziecie mieć schodów. A tu taka niespodzianka! Nareszcie :) I rzeczywiście, piękne :) Trochę ci ich zazdroszczę.

P.S. Dziękuję za informacje o Berninie. Była bardzo pomocna w podjęciu decyzji:)

marynata
21-06-2012, 21:03
Buduję,tylko psia kostka zrobiłam wylewane schody bo szybciej,bo taniej,bo bez zawracania głowy,a wszyscy mi tak właśnie odradzali-a jak się rozmyślisz? :lol2:
Jak zobaczyłam te schody od razu przypomniał mi się ten loft pełen kratek i siatek,może już oglądaliście bo trudno żeby takie cudo uchowało się przed forumowiczami-cudo
http://loft.blox.pl/2008/01/Zalegle-zdjecia.html
Nie wiem Spirea czy mówiłaś już jaki kolor tynku zewnętrznego planujesz?

dr_au
21-06-2012, 21:03
Najdłużej wyczekiwany montaż schodów dobiega końca :)))).Gratuluję raz jeszcze :). I wproszę się kiedyś do Ciebie obejrzeć te wszystkie cuda!

Spirea
21-06-2012, 21:25
u mnie z tymi schodami był takie problemy, że załowałam, że nie mamy wylewanych. Okazało się, że można było zrobić betonowe wylewane. Ale wszystko wskazuje, że zbliżamy się do happy end'u. Wystarczyło trafić na solidanych wykonawców.

Dr_au, my chyba będziemy mieli okazję spotkać się w listopadzie. Zakładam, że do tego czasu przeprowadzę się ;) więc zapraszam :)

Moorela
21-06-2012, 21:35
Spirea, zmienię szybko na chwilę temat: dziś montowaliśmy alarm rencami Pana Irka, którego mi poleciłaś - bardzo jesteśmy zadowoleni!! Dzięki!! :)

Spirea
21-06-2012, 21:41
Moorela, fajnie, że się sprawdził :)

dr_au
21-06-2012, 21:47
Spirea - z przyjemnością. I o kilka rzeczy funkcjonalnych pewnie cię będę męczyć.

hazeleyes1982
21-06-2012, 22:00
Spireo, gratuluję:wave:
Schody mnie powaliły...:jawdrop:Ze tez ja mam parterówkę....ale zapiszę w inspiracjach....moze kiedys...:D

Barbara74
21-06-2012, 22:03
Spireo myślę,że Ty będziesz mi mogła pomóc, muszę pomalować barierkę balkonową w kolorze drzwi Reno door Hormanna -tytan metalik, Ty chyba dobierałaś do tego koloru bramę innej firmy ,jaki to kolor RAL? na stronie Hormanna jest tylko podane tytan metalic ,ale numeru z palety Ral nie ma :(

monika996
21-06-2012, 22:05
Spireo myślę,że Ty będziesz mi mogła pomóc, muszę pomalować barierkę balkonową w kolorze drzwi Reno door Hormanna -tytan metalik, Ty chyba dobierałaś do tego koloru bramę innej firmy ,jaki to kolor RAL? na stronie Hormanna jest tylko podane tytan metalic ,ale numeru z palety Ral nie ma :( mnie wydaje sie ,że ten tytan metalic to 7016:yes:

Barbara74
21-06-2012, 23:14
mnie wydaje sie ,że ten tytan metalic to 7016:yes:
Monia a Ty też te drzwi masz,czy sprytnie to znalazłas gdzieś?

Spirea
22-06-2012, 00:26
Basia, tytan metalic nie będzie miał idealnego odpowiednika w RAL, bo ma strukturę metaliczną. Jak sprawdzałam do RAL 7016 (antracyt) to było dość blisko. Sprawdź jednak jeszcze RAL 7024, to to, co mamy na schodach i najbardziej zbliżone do słupa. Antracyt wpada bowiem pod pewnym kątem w ciemną zieleń.

Hazel, dzięki :) Ja zatęsknię za parterówkę, jak będę biegać po każdą pierdołę po 18 stopni w jedną stronę :)

Dr_au, nie ma sprawy :)

Tatarak
22-06-2012, 07:47
To jeszcze tylko barierki na antresoli i gotowe! fantastycznie wyglądają te "uskoki" na barierkach, tzn że nie wszędzie schodzą się do jednego punktu, nie wiem, czy sie jasno wyrażam. ale podoba mi się. i mojemu A też bardzo. oby nasze schody podobały nam się równie mocno :)

mayland
22-06-2012, 09:19
Efekt świetny! Nic więcej do ozdoby wnętrz Wam już niepotrzebne :) Ze stołem to już będzie odjazd. :)

monika996
22-06-2012, 13:29
Basiu ja mam bramę titan metalic ( a okna 7016) . i zgrywaja się w kolorze. Na każdym materiale9 pvc, aluminium , blacha...itp) kolor 7016 wychodzi innaczej:( niestety

monika996
22-06-2012, 13:32
spirea schody na prawdę wyszły odjazdowo. Te babrierki , takie loftowe wyszły. Pięknie, jak jeszcze stopnie dojdą, będzie idealnie:yes:

a w łazience jak to nazwałaś public płytki nie do samej góry daliście?

cronin
22-06-2012, 13:36
świetnie się komponują z tym wąskim oknem :yes:

Spirea
22-06-2012, 17:13
Moniko, stopnie powinny być w połowie przyszłego tygodnia. Fotki już całości wkleiłam do dziennika. Panowie dzisiaj skończyli.

Łazienkę nazwałam public, bo siostra jak zobaczyła, to stwierdziła, że robimy miejską toaletę. A ta łazienka jest tzw. gościnną, więc "public" jak znalazł ;)
Powiedzieliśmy, żeby Pan wykafelkował tyle, ile starczy kafli. Nie chciała już dokupywać, a trochę ich zostało. Zapomniałam, że nie odliczałam drzwi i wyszło kilka rzędów. Ale powiem, że wyszło ok. Wcześniej było dla mnie jednak trochę za nisko. Teraz jest tak optymalnie, została przerwa do sufitu i może być. Zabrakło niestety fugi i trzeba jechać dokupić.

Cronin, przez to okno nie mogły być właśnie pełne tylko ażurowe. Górny bieg zasłoniłby bowiem okno.

Mayland, dzięki :) Coś tam jeszcze dojdzie. M.in. oświetlenie, ale na to będziemy musieli niestety poczekać. Na ścianie schodowej będą dwie Artemide Teti, a pod balustradą (pod stropem) i nad balustradą (na poddaszu) będzie szynówka. Będę brać z Briluxa, którego mi poleciłaś. Mają bardzo dobre ceny. Nie wiem tylko, czy szukać identycznych reflektorków nad blat kuchenny czy dać coś innego. Ale to kwestia przyszłości. Na razie musimy zadowolić się zwykłymi żarówkami :)

cronin
22-06-2012, 17:24
No domyślam się :) a jaki masz patent na mycie tych okien?

Spirea
22-06-2012, 17:29
yyyyyy, jeszcze nie mam ;) Tzn. mam pomysły, ale jeszcze nie próbowałam - dłuuugi kij z końcówką do mycia lub/i drabina....

cronin
22-06-2012, 17:33
od zewnątrz się sprawdza podobno myjka ciśnieniowa

sheenaz
22-06-2012, 17:57
Spirea, od dzis to są moje ulubione schody na forum. Dzięki, warto było czekać na taki widok :)

marynata
22-06-2012, 17:58
Bosko!!!!!!

Ja sobie uświadomiłam dopiero na etapie zamawiania materiału na okna,że mam na klatce schodowej od spocznika dwu i półmetrowe fixy sztuk trzy!
Jakaś pomroczność czy co.Też myślałam o myjce,ale podobno bardzo zamaka elewacja.Może jakaś ściągaczka na wysięgnikach,ale jak operować czterometrowym wysięgnikiem :???: Matko z córką.

monika996
22-06-2012, 18:23
od zewnątrz się sprawdza podobno myjka ciśnieniowa
nie co wy!!!! wode trzeba zertrzeć , bo zacieki zostają . Drabina u mnie była idealna!!!! i myjka na wysięgniku.:yes:

wojgoc
22-06-2012, 18:56
ja na swoich wysokich połaciówkach bedę robił niewidzialną wycieraczkę - wtedy po myjce cisnieniowej nie ma zadnych zacieków i woda na nich nie będzie stała

monika996
22-06-2012, 19:53
ja na swoich wysokich połaciówkach bedę robił niewidzialną wycieraczkę - wtedy po myjce cisnieniowej nie ma zadnych zacieków i woda na nich nie będzie stała ruchomą wycieraczkę ??? taką jak w samochodzie????

monika996
22-06-2012, 19:59
spirea możesz być dumna ze schodów!!!!

jeszcze raz do nich wróciłam. Prawdziwa ozdoba domu:yes: jak juz powiedziałam loftowe do bół:yes:


a podest wisz\ący w powietrzu------super:jawdrop:

Tatarak
22-06-2012, 20:56
Spirea, jak mnie ludzie pytają, jak będę myć okno nad pustką w salonie, to niezmiennie odpowiadam "rzadko" ;) (właśnie odkryłam, że nie mogę też cytować cudzych wypowiedzi. no to jest chyba szykanowanie :()

Moorela
22-06-2012, 21:33
Ja już teraz w mieszkaniu myję 2 razy w roku... :/ Co to będzie jak się wprowadzimy... Jesu...

marynata
22-06-2012, 21:49
Jak mieszkałam w mieszkaniu gdzie była przechodnia kuchnia z drogą do salonu,to bardzo często mówiłam"zgaś stary światło w kuchni bo bałagan" :lol2:
I musiał po ciemku chodzić,ale ja się nie stresowałam.Ale co na okna to nie mam pomysłu.W każdym razie jak tak patrzę na moje dziury czekające na okna przestaję się pomału dziwić miłośniczkom gęsto upiętych firanek :lol2:

dakula
22-06-2012, 22:15
Schody wyszły super i idealnie posują do całego domu:yes:.

salik
23-06-2012, 10:50
Spirea - gratuluję (prawie) zamknięcia tematu schodów :)
Mam nadzieję że to odpowiednio uczciliście ;)

narendil
24-06-2012, 07:58
Spireo, schody masz rewelacyjne!
Wiem, że kosztowały Cię dużo czasu i nerwów, ale efekt końcowy jest oszałamiający!!!

Public toilet - też mi się podoba :)

Spirea
24-06-2012, 19:50
Słuchajcie, jeszcze raz dzięki za wszystkie komplementy :) Nie sądziłam, że schody tak się spodobają. Wykonawcy mówili, ze zlecenie nietypowe i że gusta są różne ;)
Warto było przede wszystkim podjąć męską decyzję i rozstać się z poprzednim wykonawcą. Gdybyśmy brnęli dalej, mielibysmy teraz pod spocznikiem podpory, które kompletnie zepsułyby efekt. Przyszli jednak profesjonalni wykonawcy i okazało się, że można zrobić tak, jak poprzedni twierdził, że się nie da.
Na dniach powinny być już stopnie. Stolarz przymierzył już surowe stopnie, więc zostało tylko polakierowanie i montaż.
Wczoraj wyszedł mały zonk. Zamontowano nam w końcu umywalki na górze i okazało się, że są nierówne. Jedna jest dłuższa i nierówna na całej głębokości. Wysłałam dzisiaj maila z reklamacją.
122018 122021


i dzięki za rady co do mycia okien :)

Kaśka73
24-06-2012, 21:09
pięknie te schody wyszły:) warto było czekać

Moorela
24-06-2012, 21:54
Wykonawcy mówili, ze zlecenie nietypowe i że gusta są różne ;)

Dobre :)

Barbara74
25-06-2012, 06:07
Spireo ja tak szybciutko ,czym gruntowałaś gładzie pod farbę i ile warstw dawałaś?bo chyba dzisiaj sama to zrobię,fachowcy nawalili,a jutro podłogi mają wchodzić

Spirea
25-06-2012, 06:36
Basia, robił to u nas wykończeniowiec. Brał chyba zwykły grunt typu Unigrunt albo Tytan, Atlas. Pamiętam, że panowie od Pary mówili mi o unigruncie. Nie ma raczej potrzeby, żeby dawać więcej niż jedną warstwę. Pamiętaj, pisała kiedyś o tym Efilo, że grunt jest jedyną albo jedną z nielicznych substancji, które potem nie sposób usunąć. U mnie się niestety potwierdziło, jak powiesiłam kurtkę na oknie, a panowie gruntowali mi sufity...

e-mól
25-06-2012, 10:34
No jak ja mogła przeoczyć TEN moment? Tyle czekania...


CUDNE SĄ, IDEALNE, GENIALNE, GRATLUJĘ I CIESZĘ SIĘ RAZEM Z TOBĄ.

Spirea
25-06-2012, 11:03
dzięki E-mól :) Wydawało mi się, że byłaś :)
Cieszę się, ze się cieszysz :)

sheenaz
26-06-2012, 11:17
Spirea, świetne zdjęcie umywalki :)
Czym masz tę szarą ścianę pomalowaną?
U nas parapety (aż 2) wchodzą w ściane ok. 1.5-2cm.

Spirea
26-06-2012, 12:38
Jest pomalowana. U nas też 2 parapety :) Ale te 1,5-2cm wychodzą ze ściany czy zachodzą po bokach na ścianę? Podałam już stolarzowi 2 cm poza ścianę.
Zdjęcie A. robił, bo się wspiął na górę po kątownikach przygotowanych pod montaż stopni. Wykończeniowiec zaczął kłaść kafle i nie ma jak przystawić drabiny.
Do drugiej umywalki przyjedzie serwis Roca, więc znowu zostanie coś na przyszłość do zrobienia :(

Moorela
26-06-2012, 19:13
Spirea, czy pod bramę Normstahl musieliście robić gniazdko gdzieś konkretnie (na ścianie, na suficie)?