PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewający elektrycznością z COP=1 - WYSTĄP !!!



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177

Pyxis
20-09-2013, 17:10
zakup za 699 to była decyzja chwili a dla ciebie za ciężką kasę chyba decyzja życiowa, może się mylę...:p

Jesli wydanie kilkunastu tysiecy na system CO w domu mial by byc zyciowa decyzja, to takiemu inwestorowi namiot stawiac w ogrodku a nie dom budowac. :)



ale może to ty masz rację bo ceny tych urządzeń spadają ,śmiejesz się z mojej PC z promocji a może za dwa lata twoja będzie podobnie kosztowała :D


Moze za pare lat prad bedzie darmowy. Moze, ktoz to wie. :)


jak mawia jasiek wszyscy jedziemy na tym samym wózku :yes:

tylko to nie jest fakt, a raczej jego pobozne zyczenie. :D

qubic
20-09-2013, 17:12
miloszenko jeśli mogę coś zasugerować to zastanów się z tym inwerterem . to się w naszym klimacie nie kalkuluje. inwerter jest przydatny do ciągłej pracy urządzenia np. na Florydzie ;) .

qubic
20-09-2013, 17:15
Jesli wydanie kilkunastu tysiecy na system CO w domu mial by byc zyciowa decyzja, to takiemu inwestorowi namiot stawiac w ogrodku a nie dom budowac. :)


a mój dom stoi i ma się coraz lepiej a na kable i PCi razem wydałem 5k. mam się do namiotu przeprowadzić bo nie wydałem kilkunastu tysięcy na CO?

Pyxis
20-09-2013, 17:17
a mój dom stoi i ma się coraz lepiej a na kable i PCi razem wydałem 5k. mam się do namiotu przeprowadzić bo nie wydałem kilkunastu tysięcy na CO?

Moze przeczytaj ze zroumieniem to co napisalem. Szybko czytasz - malo rozumiesz.

miloszenko
20-09-2013, 17:36
miloszenko jeśli mogę coś zasugerować to zastanów się z tym inwerterem . to się w naszym klimacie nie kalkuluje. inwerter jest przydatny do ciągłej pracy urządzenia np. na Florydzie ;) .

Caly czas sie zastanawiam:)

Taka z inverterem za 3,5 tys PLN (cena wlacznie z jednostka zewnetrzna) bez problemu daje COPa 4.0 przy +7 na zewnatrz :)

Dobrze dmuchajaca klima robi efekt w wiekszosci domu, w pozostalych miejscach niech sobie pstrykaja kable i odpady bytowe :P

Moj obecny parter gdyby dostal klime to oprocz lazienki pozstanie tylko gabinet poza zasiegiem bezposrednim.

Duza, otwarta klatka schodowa zabiera swoje na gore i w taniej taryfie mialbym ponad 2 taniej niz mam teraz z gazu.

Bardzo niedoceniamy dzisiejszych klimatyzatorow, ktore swoimi parametrami nie odbiegaja od PC P-W czy PC P-P, a sa dostepne za zupelnie inne pieniadze.

qubic
20-09-2013, 18:00
Zobaczymy jak qubic bedzie nia grzal przy -15*C ... a nawet -10*C i z jakim COP... chociaz co tam COP... wyjdzie i tak 2 bo
jedziemy na tym samym wozku czy jakos tak... :D :D :D

Ale jak ktos nie ma zimniej anizeli 0*C lub moze -5*C to takie urzadzenie z Casto moze sie sprawdzi... COP 3 nie bedzie ale powinno byc lepiej anizeli 1 ;)

przy -15*C to nie zobaczysz bo nie mam zamiaru używać jej całą zimę.
wielokrotnie pisałem że zamontowałem PC głównie na okresy przejściowe i dla poprawy komfortu.
mam nadzieję że będzie znośnie działała jesienią i wiosną a latem schłodzi w razie potrzeby.

qubic
20-09-2013, 18:22
Tak pisales, pamietam... ale co... kable nie zapewniaja 100% komfortu... ? Co do kwestii AC latem to sie zgadzam.

żaden system nie zapewnia idealnego komfortu.PC też.
np. wstajesz rano i chcesz szybko zwiększyć temperaturę na parterze, bo jest dżdżysto ;) ? jak to zrobisz PC p-w jak masz podłogówkę?
nie jestem przeciwnikiem PC , czasami są to przydatne urządzenia :)

miloszenko
20-09-2013, 18:24
Ja sie bede upieral zeby miec w domu podlogowke ( w zaleznosci od domu kable albo nie) i klime. Taki system daje pelen komfort.

Jest jesien, wracam do domu, odpalam klime w salonie i mam kilka minut cieplutko. Ta klima wplynie na to, ze w salonie kable sie nie zalacza albo zalacza pozniej, no i bede mial cieplej dokladnie wtedy kiedy chce.

qubic
20-09-2013, 18:29
Tak samo inverter jak najbardziej sie przydaje w naszych warunkach a nie tylko na Florydzie...
Myk polega na tym ze dopasuje wydajnosc do potrzeb i dostarcza ciagle cieple powietrze a nie jedzie na pelen gwizdek i staje... ale kto co lubi...


no i dlatego tu jest ten myk ponieważ tym urządzeniem nie będziesz pracował w systemie ciągłym,
niech ci ochłodzi i się wyłączy , chcesz 14*C w salonie robić ? po co?
domy raczej mamy akumulacyjne a nie tak jak w USA bez żadnej bezwładności i tam owszem idealnie jak inverter dopasuje ci moc i pobór prądu.
klimat mamy jaki mamy ni to wiosna ni to jesień i parę dni ostrych mrozów i wielkich upałów dlatego PC z Casto za 7 stów powinna sprostać temu zadaniu ;)

qubic
20-09-2013, 18:31
Sorry... ale to akurat obce slowo dla mnie "dżdżysto"...

w UK najlepiej wiedzą co znaczy :lol2:

jasiek71
20-09-2013, 18:32
i kolejne kilka stron o ...
no właśnie ...
o czym...?
a rachunki dalej bez zmian bo przecież i tak wszyscy jedziemy na tym samym wozie ...:yes:
no dobra...
co niektórzy mają niższe o połowę ale niech nie zapominają że już zapłacili za kilkanaście / kilkadziesiąt lat z góry i dlatego teraz jest niby taniej ...:stirthepot:

mówicie że na węgiel czy gaz tak dużo taniej...?
dawać faktury na energię elektryczną, gaz / węgiel, drewno i pochwalcie się ile zapłaciliście za swoje kompletne systemy grzewcze to sobie policzymy ...

wszyscy jesteśmy w "czarnej doopie" czy nam się to podoba czy nie ...:cool:

qubic
20-09-2013, 18:36
samo sedno :yes:

jasiek71
20-09-2013, 18:36
Jest jesien, wracam do domu, odpalam klime w salonie i mam kilka minut cieplutko. Ta klima wplynie na to, ze w salonie kable sie nie zalacza albo zalacza pozniej, no i bede mial cieplej dokladnie wtedy kiedy chce.
a ja po prostu wracam do domu...
nie zastanawiam się po drodze czy mam ciepło, czy jest ciepła woda, czy coś się nie rozszczelniło w dolnym źródle / rozdzielaczu itp..., czy jakaś pompka nie padła...

qubic
20-09-2013, 18:45
Zarazem nie wiem jak by tak mialo byc w domu... nie wylanczam ogrzewania na parterze na noc... ;)

ja też nie wiem bo jeszcze nawet nie włączam :rolleyes:

Lobo_M
20-09-2013, 18:48
Albo komorka wydasz polecenie zeby juz sie zalonczyla zanim z wrocisz...;)

http://www.saturnsales.co.uk/images/products/editor/Pana_Ultra.pdf

Co prawda troszke iwksze pieniadze...ale fajna... ;)

ooo juz mi sie podoba, nie mam devi linka wiec na poddaszu bedzie cos w ten deseń:-)

Pyxis
20-09-2013, 18:55
a ja po prostu wracam do domu...
nie zastanawiam się po drodze czy mam ciepło, czy jest ciepła woda, czy coś się nie rozszczelniło w dolnym źródle / rozdzielaczu itp..., czy jakaś pompka nie padła...

No popatrz. Ja ma to samo. Zero obaw i cieply dom. :)

Arturo72
20-09-2013, 19:01
dawać faktury na energię elektryczną, gaz / węgiel, drewno i pochwalcie się ile zapłaciliście za swoje kompletne systemy grzewcze to sobie policzymy ...

wszyscy jesteśmy w "czarnej doopie" czy nam się to podoba czy nie ...:cool:
No i tu jest problem bardzo idiotycznego rozumowania co poniektórych...
bo na kompletny system grzewczy wg jaśka,hipki,miloszenki,qubica wchodzi również TV,wibrator z zasilaniem sieciowym,indukcja,oświetlenie,komputery,lodówki ,odkurzacze itp. i nie można określić kosztu tegoż kompletnego systemu grzewczego gdyż byłby to kolejny idiotyzm.

Czy wszyscy kablarze rozumują tym tokiem ? Jeślii tak to współczuje.
Kospelowcy widzę jarzą o co chodzi a jedynie kablarze mają coś tam poprzestawiane...

Lobo_M
20-09-2013, 19:04
:o :) A jednak ;)

A jednak co?

qubic
20-09-2013, 19:05
czy lepiej jechac spokojnie 50 caly czas? ;)

właśnie o to się rozchodzi w naszym klimacie , po co jechać cały czas ? nie ma takiej potrzeby, zwłaszcza że mówimy o domach energooszczędnych i nie jako jedyne źródło ogrzewania.

Wivaldi
20-09-2013, 19:12
. Ta klima wplynie na to, ze w salonie kable sie nie zalacza albo zalacza pozniej, no i bede mial cieplej dokladnie wtedy kiedy chce.
Cofam pytania, jest za gorąco.
Pozdrawiam

Pyxis
20-09-2013, 19:12
Czy wszyscy kablarze rozumują tym tokiem ? Jeślii tak to współczuje.
Kospelowcy widzę jarzą o co chodzi a jedynie kablarze mają coś tam poprzestawiane...

Widocznie ta "pojetnosc" jest odwrotnie proporcjionalna do tego, jak sie dalo d..y z systemem grzewczym. ;)

Nie widzisz, ze sedno sprawy lezy w tym, ze oni nie chca pewnych spraw zrozumiec a nie nie moga. Nie ma sensu tlumaczyc.Po prostu jak ktos sobie zbuduje swoj swiatek (np. jasko), to za cholere go z niego nie wyciagniesz. Nie pozwoli go zburzyc, bo realne logiczne porownanie kosztow nie zapewni juz dobrego samopoczucia, a teraz juz zeby skaly sraly to sie z tym nic nie zrobi. Przeciez kable moze zasilic tylko czystym pradem. Niczym wiecej. Wszystkie inne drogi zamkniete (nie licze protez z marketu za 699,- w promocji ;)). Postaw sie na jego miejscu. Byl bys zadowolony w takiej sytuacji?

Arturo72
20-09-2013, 19:16
Dziś rozmawiałem z gościem i powiedział mi że kable w wylewce maja bardzo dużą bezwładność i często, gęsto jest za gorąco.
Pozdrawiam
U kablarzy na forum nie ma dużej bezwładności w wylewce,u nich jest przecież NCO ;)

Lobo_M
20-09-2013, 19:44
Przypomnij proszę co masz na podłodze w salonie ? Czy musi być tylko ceramika na kablach ?
Czy w sypialni w nocy jak grzeją kable nie jest gorąco ? Czy wieczorem nie jest zimno w sypialni bo kable podłączone są do II taryfy ?
Dziś rozmawiałem z gościem i powiedział mi że kable w wylewce maja bardzo dużą bezwładność i często, gęsto jest za gorąco.
Pozdrawiam

Salon i pokoje mam w panelach 7mm egger. Sypialnia to samo, mam w niej niskie łóżko, materac jakieś 10cm nad podłogą, nie zauwałyłem różnicy, do komfortu spania w porównaniu do wczesniejszego wyższego łóżka. To nie ma znaczenia czy masz kable czy podłogówke wodna, w danym domu temp posadzki bedzie taka sama a co do bezwladnosci to przy identycznej ilosci betonu kable szybciej rozgrzeja i przestana ładować podloge w momencie wylaczenia przez sterownik a nie w momencie kiedy te,p wody w rurkach zrowna sie z temp wylewki (czytaj wtedy kiedy cala energia zgromadzona w wodzie zostanie oddana do posadzki), nie jest to z pewnością długo, ale mimo tego dłużej niż przy kablach wiec i bezwladnosc wieksza.
nie wiemczy ten "gościu" teoretyzuje czy moze ma ostro przewymiarowane kable, ktorych moze nie ogranicza temperatura posadzki (po to przeciez jest czujka w wylewce), albo ma za zbyt dużą nastawe max temp wylewki, a może dom energochłonny -tzw wiadrowiem/dwuwiadrowiec;) i siłą rzeczy musi ostro grzać żeby mieć w domu temp jaką chce.

miloszenko
20-09-2013, 19:45
Widocznie ta "pojetnosc" jest odwrotnie proporcjionalna do tego, jak sie dalo d..y z systemem grzewczym. ;)

Nie widzisz, ze sedno sprawy lezy w tym, ze oni nie chca pewnych spraw zrozumiec a nie nie moga. Nie ma sensu tlumaczyc.Po prostu jak ktos sobie zbuduje swoj swiatek (np. jasko), to za cholere go z niego nie wyciagniesz. Nie pozwoli go zburzyc, bo realne logiczne porownanie kosztow nie zapewni juz dobrego samopoczucia, a teraz juz zeby skaly sraly to sie z tym nic nie zrobi. Przeciez kable moze zasilic tylko czystym pradem. Niczym wiecej. Wszystkie inne drogi zamkniete (nie licze protez z marketu za 699,- w promocji ;)). Postaw sie na jego miejscu. Byl bys zadowolony w takiej sytuacji?

Wiesz Pyxis, myslalem, ze tak nisko nie upadniesz:(

Z jednej strony zgadzacie sie (wy uzytkownicy PC) ze dal malych lub bardzo dobrze ocieplonych domow kable sa dobrym rozwiazaniem (jest o jedna z tych drog do niskich kosztow za CO), ale jak trzeba przyje..... rozmowcy to nie ma problemu zeby obrazic tych co inna droge niz Ty obrali.

Tak, kable mozna zasilic tylko czystym pradem, ale ze wzgledu na niska inwestycje mozna do niej dolozyc PC P-P w dowolnej chwili, jesli np. cena pradu bedzie 2 zl/KWh.

I wtedy oni beda mieli nowiutka PC w cenie pewnie 1/4 Twojej, natomiast Twoja bedzie sie wybierac na emeryture.

Kablarz przechodzac na dowolne inne zrodlo bedzie zawsze na plus, Ty juz taniej (poki co) miec nie mozesz.

Kablarz nie musi czekac na stope zwrotu. On korzysta z zaoszczedzonych srodkow w kwiecie wieku, Ty musisz ta sama kwote latami odkladac, po tych latach moze juz nie byc jak i czym sie cieszyc.

Acha, kablarz i Ty placa tyle samo za prad za rok. On ma cieplejszy dom i zawsze moze miec taniej. Ty masz dom "zimniejszy" i mozesz miec tylko drozej.

Pyxis
20-09-2013, 19:50
Wiesz Pyxis, myslalem, ze tak nisko nie upadniesz:(

Z jednej strony zgadzacie sie (wy uzytkownicy PC) ze dal malych lub bardzo dobrze ocieplonych domow kable sa dobrym rozwiazaniem (jest o jedna z tych drog do niskich kosztow za CO), ale jak trzeba przyje..... rozmowcy to nie ma problemu zeby obrazic tych co inna droge niz Ty obrali.

Tak, kable mozna zasilic tylko czystym pradem, ale ze wzgledu na niska inwestycje mozna do niej dolozyc PC P-P w dowolnej chwili, jesli np. cena pradu bedzie 2 zl/KWh.

I wtedy oni beda mieli nowiutka PC w cenie pewnie 1/4 Twojej, natomiast Twoja bedzie sie wybierac na emeryture.

Kablarz przechodzac na dowolne inne zrodlo bedzie zawsze na plus, Ty juz taniej (poki co) miec nie mozesz.

Kablarz nie musi czekac na stope zwrotu. On korzysta z zaoszczedzonych srodkow w kwiecie wieku, Ty musisz ta sama kwote latami odkladac, po tych latach moze juz nie byc jak i czym sie cieszyc.

Acha, kablarz i Ty placa tyle samo za prad za rok. On ma cieplejszy dom i zawsze moze miec taniej. Ty masz dom "zimniejszy" i mozesz miec tylko drozej.

Przeczytaj co napisales i zobacz ile w tym jest prawdy. To jakis desperacki akt udowodnienia sobie, ze kable to byl wybor o niebo lepszy niz np pompa czy kazde inne zrodlo.Dla mnie cos takiego jest wlasnie oznaka "upadku".
Nawet nie bede sobie strzepil "klawiatury" na polemike, bo w tym tekscie nonsens goni nonsens. Istny zbior mitow i zabobonow. ;)

miloszenko
20-09-2013, 19:51
No i tu jest problem bardzo idiotycznego rozumowania co poniektórych...
bo na kompletny system grzewczy wg jaśka,hipki,miloszenki,qubica wchodzi również TV,wibrator z zasilaniem sieciowym,indukcja,oświetlenie,komputery,lodówki ,odkurzacze itp. i nie można określić kosztu tegoż kompletnego systemu grzewczego gdyż byłby to kolejny idiotyzm.



Nie wiem Arturo co jest idotycznego w powszechnie znanych zyskach bytowych. NIkt tutaj nie zaprojektowal systemu "nizej" bo liczyl na zyski. Projektuje sie pod szczytowe zapotrzebowanie. Wiekszy zyski bytowe - mniejsze zuzycie.

Nie wiem dlaczego za kazdym razem jak spotkam Cie na jakims watku gdzie ktos ma inaczej niz Ty to w wiekszosci wypadkow wyzywasz od idiotow.

Roblies OZC dla swojego domu? Rozumiesz co tam jest napisane?

Tu nie chodzi o koszt urzadzen ktore dostarczaja cieplo poza systemem CO, chodzi o ich wplyw na bilans energetyczny domu. Co tu jest niezrozumiale?

Lobo_M
20-09-2013, 19:54
Przeczytaj co napisales i zobacz ile w tym jest prawdy. To jakis desperacki akt udowodnienia sobie, ze kable to byl wybor o niebo lepszy niz np pompa czy kazde inne zrodlo.Dla mnie cos takiego jest wlasnie oznaka "upadku".
Nawet nie bede sobie strzepil "klawiatury" na polemike, bo w tym tekscie nonsens goni nonsens. Istny zbior mitow i zabobonow. ;)
Miłoszenko ma wodną podłogówke i piec gazowy, a kable planuje w nowo budowanym domu

miloszenko
20-09-2013, 19:54
Przeczytaj co napisales i zobacz ile w tym jest prawdy. To jakis desperacki akt udowodnienia sobie, ze kable to byl wybor o niebo lepszy niz np pompa czy kazde inne zrodlo.Dla mnie cos takiego jest wlasnie oznaka "upadku".
Nawet nie bede sobie strzepil "klawiatury" na polemike, bo w tym tekscie nonsens goni nonsens. Istny zbior mitow i zabobonow. ;)

Hehe, Pyxis, zerknij uprzejmie na moja stopke, grzeje gazem z pelna podlogowka:) co nie znaczy, ze musze wszystkim i wszedzie udowadniac, ze jak maja inaczej to zrobili zle :P

Planuje budowe domu ok. 80 m2, i nic innego jak kable sie tam nie kalkuluje.

Lobo_M
20-09-2013, 19:56
Wiesz Pyxis, myslalem, ze tak nisko nie upadniesz:(

Z jednej strony zgadzacie sie (wy uzytkownicy PC) ze dal malych lub bardzo dobrze ocieplonych domow kable sa dobrym rozwiazaniem (jest o jedna z tych drog do niskich kosztow za CO), ale jak trzeba przyje..... rozmowcy to nie ma problemu zeby obrazic tych co inna droge niz Ty obrali.

Tak, kable mozna zasilic tylko czystym pradem, ale ze wzgledu na niska inwestycje mozna do niej dolozyc PC P-P w dowolnej chwili, jesli np. cena pradu bedzie 2 zl/KWh.

I wtedy oni beda mieli nowiutka PC w cenie pewnie 1/4 Twojej, natomiast Twoja bedzie sie wybierac na emeryture.

Kablarz przechodzac na dowolne inne zrodlo bedzie zawsze na plus, Ty juz taniej (poki co) miec nie mozesz.

Kablarz nie musi czekac na stope zwrotu. On korzysta z zaoszczedzonych srodkow w kwiecie wieku, Ty musisz ta sama kwote latami odkladac, po tych latach moze juz nie byc jak i czym sie cieszyc.

Acha, kablarz i Ty placa tyle samo za prad za rok. On ma cieplejszy dom i zawsze moze miec taniej. Ty masz dom "zimniejszy" i mozesz miec tylko drozej.

To jest właśnie to płacimy podobnie, tyle że ja już drożej mieć nie mogę, a Ty już nie możesz mieć taniej

miloszenko
20-09-2013, 19:58
Miłoszenko ma wodną podłogówke i piec gazowy, a kable planuje w nowo budowanym domu

Lobo, to nie ma znaczenia, dopoki nie mam PC jestem nikim :P Moje ogrzewanie oprocz samego kotla nie rozni sie od podlogowki z PC, ale ze koszt faktyczny z rachunkow i poboru pradu przez piec wychodzi prawie 27 gr/KWh to dzis chetnie zamienilbym to na kable i klime a zaoszczedzone 20 tys spozytkowal bardziej efektywnie.

P.S. Zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego tak nielubiani kablarze, ktorzy podobno nie moga wybaczyc sobie fatalnego wyboru systemu CO nie lataja po innych watkach i nie wyzywaja sie na uzytkowniach PC, groszkow, wegla?

Jakos tak ta ilosc zlosliwosci i zawisci jest wprost proporcjonalna do wydanych pieniedzy na system CO, czyli zupelnie odwrotnie.

Ja rozumiem, ze ciezko uwierzyc ze CO za 3,4 tys moze ogarnac dom i rachunki nie zabijaja, ze na pewno ten grubszy styro sie nie oplacal i jest bez sensu, ale litosci, dajcie uzytkownikom kabli dogorywac w samotnosci :P

Pyxis
20-09-2013, 20:02
Hehe, Pyxis, zerknij uprzejmie na moja stopke, grzeje gazem z pelna podlogowka:) co nie znaczy, ze musze wszystkim i wszedzie udowadniac, ze jak maja inaczej to zrobili zle :P

Planuje budowe domu ok. 80 m2, i nic innego jak kable sie tam nie kalkuluje.

Nim sie wybudujesz, to pompy ciepla beda przeciez za 1/4 ceny. Skoro tak naprawde uwazasz, to moze jednak warto zrobic wodna podlogowke, bo a nuz sie nie myslisz i za 5 tys inwestycji w pompe bedziesz mial 4x mniejsze rachunki za CO? Do tego dochodzi jeszcze grzanie CWU (bo nawet w malym domu trzeba sie kapac tyle samo co w palacu - chyba mam racje?) Kilka latek i jestes do przodu, a teraz postawic kociolek z grzalka. Koszta w stosunku do kabli beda pewnie niewiele wieksze a droga otwarta.Z kabelkami dupa blada.

Ty sobie to jeszcze przemysl na spokojnie. Pozastanawiaj sie. Jak Arturek sie zachowasz, ale ocalisz budzet w czasach, gdy Twoimi poborami bedzie emeryturka. ;)

Arturo72
20-09-2013, 20:09
Kablarz przechodzac na dowolne inne zrodlo bedzie zawsze na plus, Ty juz taniej (poki co) miec nie mozesz.

Chyba nie piszesz prawdy.
Kablarz nie może przejść na dowolne źródło ciepła,kablarz może przejść tylko i wyłącznie na źródło ciepła,w którym medium grzewczym jest powietrze a nie woda.Co się z tym wiąże,tak ważna akumulacja ciepła z II taryfy przestaje istnieć a wogóle grzanie w II taryfie przestaje mieć sens,dodatkowa kasa z poczatku budowy wyrzucona.Tu jest problem i nie obeznanie tematu przez new kablarzy.

TOMAS 73
20-09-2013, 20:10
Lobo, to nie ma znaczenia, dopoki nie mam PC jestem nikim :P Moje ogrzewanie oprocz samego kotla nie rozni sie od podlogowki z PC, ale ze koszt faktyczny z rachunkow i poboru pradu przez piec wychodzi prawie 27 gr/KWh to dzis chetnie zamienilbym to na kable i klime a zaoszczedzone 20 tys spozytkowal bardziej efektywnie.


Tak z ciekawosci ,ile myslisz zejsc z rachunkow za gaz przechodząc na kabelki ?,pytam poniewaz tez rozwazam taką opcje w nowym domku

Hippek
20-09-2013, 20:12
Albo komorka wydasz polecenie zeby juz sie zalonczyla zanim z wrocisz...;)

http://www.saturnsales.co.uk/images/products/editor/Pana_Ultra.pdf

Co prawda troszke iwksze pieniadze...ale fajna... ;)

A wracajac do tego co wczesniej pisales odnosnie b. cieplych domow... mysle ze takie urzadzenie bedzie wstanie zapewnic komfort w calym domu...
bez zadnych kabli... Pewnie troszke zaleznie od urzadzenia... i rodzaju wentylacji...
Ta jest akurat fajnba bo potrafi zejsc do 0,6kW oddawanej mocy... no i dziala do -25*C minimum

co Ty mi za barachło pokazujesz...

http://www.daikin.pl/minisite/daikin-emura/index.jsp

pisałam, że mnie, biedaka, nie stać na rzeczy tanie...

Arturo72
20-09-2013, 20:13
Nie wiem Arturo co jest idotycznego w powszechnie znanych zyskach bytowych. NIkt tutaj nie zaprojektowal systemu "nizej" bo liczyl na zyski. Projektuje sie pod szczytowe zapotrzebowanie. Wiekszy zyski bytowe - mniejsze zuzycie.

Nie wiem dlaczego za kazdym razem jak spotkam Cie na jakims watku gdzie ktos ma inaczej niz Ty to w wiekszosci wypadkow wyzywasz od idiotow.

Roblies OZC dla swojego domu? Rozumiesz co tam jest napisane?

Tu nie chodzi o koszt urzadzen ktore dostarczaja cieplo poza systemem CO, chodzi o ich wplyw na bilans energetyczny domu. Co tu jest niezrozumiale?
Idiotyczne a nawet bardzo idiotyczne jest zaliczanie zysków bytowych do kosztów ogrzewania.

Hippek
20-09-2013, 20:18
No i tu jest problem bardzo idiotycznego rozumowania co poniektórych...
bo na kompletny system grzewczy wg jaśka,hipki,miloszenki,qubica wchodzi również TV,wibrator z zasilaniem sieciowym,indukcja,oświetlenie,komputery,lodówki ,odkurzacze itp. i nie można określić kosztu tegoż kompletnego systemu grzewczego gdyż byłby to kolejny idiotyzm.

Czy wszyscy kablarze rozumują tym tokiem ? Jeślii tak to współczuje.
Kospelowcy widzę jarzą o co chodzi a jedynie kablarze mają coś tam poprzestawiane...

zakładam, że sprzatamy, oglądamy tv i używamy z Twoją żoną wibratora mniej więcej tyle samo;

wyjątkiem jest R&K, ktorego żona nie używa a on zużywa ca 6000-7000kWh na ŻYCIE

załatw fakture budowlanego, bo to jedyny kospelowiec, ktorego pamiętam

qubic
20-09-2013, 20:20
Planuje budowe domu ok. 80 m2, i nic innego jak kable sie tam nie kalkuluje.

a masz już projekt? chętnie bym zerknął co wybrałeś?

Hippek
20-09-2013, 20:21
Nim sie wybudujesz, to pompy ciepla beda przeciez za 1/4 ceny. Skoro tak naprawde uwazasz, to moze jednak warto zrobic wodna podlogowke, bo a nuz sie nie myslisz i za 5 tys inwestycji w pompe bedziesz mial 4x mniejsze rachunki za CO? Do tego dochodzi jeszcze grzanie CWU (bo nawet w malym domu trzeba sie kapac tyle samo co w palacu - chyba mam racje?) Kilka latek i jestes do przodu, a teraz postawic kociolek z grzalka. Koszta w stosunku do kabli beda pewnie niewiele wieksze a droga otwarta.Z kabelkami dupa blada.
;)

idac tym tokiem rozumowania to i nagrobek sobie już teraz zrób - bo z emerytury też nie wystarczy

qubic
20-09-2013, 20:23
co Ty mi za barachło pokazujesz...

http://www.daikin.pl/minisite/daikin-emura/index.jsp

pisałam, że mnie, biedaka, nie stać na rzeczy tanie...

wybajerzony

Arturo72
20-09-2013, 20:29
Idiotyczne a nawet bardzo idiotyczne jest zaliczanie zysków bytowych do kosztów ogrzewania.
Skoro ktoś chce wliczać zyski bytowe w koszty ogrzewania to trzeba by wliczać do systemu grzewczego źródło tych zysków czyli TV,kompy,indukcje,wibratory co będzi nie mniej idiotyczne.
Czy Wy tego nie rozumiecie albo zgrywacie tylko takich mało kumających ?

miloszenko
20-09-2013, 20:29
Tak z ciekawosci ,ile myslisz zejsc z rachunkow za gaz przechodząc na kabelki ?,pytam poniewaz tez rozwazam taką opcje w nowym domku

Jesli bym przeszedl na klime i kable to nie wyobrazam sobie ze bym placil wiecej niz teraz.

Ale w obecnym domu moge przejsc co najwyzej na Kospela i klime, spokojnie ze sprzedazy reku i kotla gazowego by starczylo :P

Hippek
20-09-2013, 20:31
Teraz doczytalem... Hm... Porownaj sobie ceny Emura i tego Panasonica...
Potem powiedz czy tanio;)

I czekaj biedaka... Nie biedna...
Juz wiem chyba o co chodzi...
Widzialem takie przypadki w Singapurze... Mozna sie pomylic... :D

fakt - nie po polsku - bieduli :)

dlatego pisałam, ze czekam, aż stanieje :)

zdziwiłeś się niemiło w Singapurze, jak wsadziłeś ręcę pod spodniczkę?

trauma pozostała pewnie do dziś...

miloszenko
20-09-2013, 20:32
Skoro ktoś chce wliczać zyski bytowe w koszty ogrzewania to trzeba by wliczać do systemu grzewczego źródło tych zysków czyli TV,kompy,indukcje,wibratory co będzi nie mniej idiotyczne.
Czy Wy tego nie rozumiecie albo zgrywacie tylko takich mało kumających ?

Czy Ty nie rozumierz, ze to Tobie najtrudniej oszacowac COP?

Kablarz za wszystko zaplaci tyle samo. Ty za CO podajesz zuzycie, wyliczasz sobie COP jakby zyski bytowe nie istnialy i nie mialy wplyw na rachunek za CO.

_artur_
20-09-2013, 20:34
słuchajcie no pompiarze, macie okazję się wykazać czymś pożytecznym ;)
ja mam rurki wsadzone w plytę, jak kiedyś stwierdzę że kable są do dupy to wodną uruchomię, teraz mam plan na kable.. do tego będę miał WM chyba z reku.. dom ocieplony ze wszystkich stron 20cm (od spodu też).. i teraz pytanie do pompiarzy co pokazujecie linki jakieś zbajeżone klimatyzatory.. pytanie jest proste - jak toto wpiąć w WM tak żeby w grzało w okresie przejściowym a latem może coś schłodziło?

Hippek
20-09-2013, 20:34
Czy Ty nie rozumierz, ze to Tobie najtrudniej oszacowac COP?

Kablarz za wszystko zaplaci tyle samo. Ty za CO podajesz zuzycie, wyliczasz sobie COP jakby zyski bytowe nie istnialy i nie mialy wplyw na rachunek za CO.

Arturku, Hipcia wytłumaczy: jak żona nagrzeje piekarnikiem domek, to pompka idzie lulu, bo nie ma potrzeby, by pracowała. Rozumiesz?

Arturo72
20-09-2013, 20:35
załatw fakture budowlanego, bo to jedyny kospelowiec, ktorego pamiętam
+bitter,+jacekss,+kilku których nie pomnę.

Pyxis
20-09-2013, 20:35
idac tym tokiem rozumowania to i nagrobek sobie już teraz zrób - bo z emerytury też nie wystarczy

Niemartwienie sie o przyszlosc nie jest domena ludzi rozsadnych. To raczej pryszczersi tak maja a nie dorosli ludzie.

Hippek
20-09-2013, 20:35
Nie trzeba bylo nic wsadzac... Wystarczy sie dokladniej przyjzec...;)
Pewnie i ty bys rozroznila :)
Z tym ze moze bys akurat chciala miec twarde dowody...

ja bym poprosiła o fakturę nawet w Singapurze;

a Ty nie miałeś twardych dowodów tam, ani nie masz i tutaj...

Hippek
20-09-2013, 20:37
+bitter,+jacekss,+kilku których nie wspomnę.

ale tylko u budowlanego się nie przegrzewało tego lata - a jak się nie przegrzewało, to i się nie wychładza.

Hippek
20-09-2013, 20:39
Niemartwienie sie o przyszlosc nie jest domena ludzi rozsadnych. To raczej pryszczersi tak maja a nie dorosli ludzie.

jestes idealnym targetem dla agentów ubezpieczniowych.

moze i masz rację, bo mowią, że na wszelki wypadek to i ksiądz ma .....

Pyxis
20-09-2013, 20:40
ale tylko u budowlanego się nie przegrzewało tego lata - a jak się nie przegrzewało, to i się nie wychładza.

Czyli jak w "kosciole" albo w piwnicy? Ciekawy tok rozumowania. :D

Pyxis
20-09-2013, 20:40
jestes idealnym targetem dla agentów ubezpieczniowych.

moze i masz rację, bo mowią, że na wszelki wypadek to i ksiądz ma .....

Nie wiem jak Ty, ale ja domek mam ubezpieczony. Za biedny jestem, zeby tego nie zrobic. :)

Arturo72
20-09-2013, 20:41
Arturku, Hipcia wytłumaczy: jak żona nagrzeje piekarnikiem domek, to pompka idzie lulu, bo nie ma potrzeby, by pracowała. Rozumiesz?
Wsio paniał,czyli piekarnik Whirplpoola,jako,że grzeje mi dom,mam zaliczyć jako źródło ciepła ?
Chwalcie się zatem jakie macie piekarniki i w jakiej cenie,mój tylko 965zł :)
Ale co tam piekarnik,pozostało jeszcze do wymienienia kilkanaście "źródeł ciepła",które grzeją nam dom...
Widzisz bezsens tego myślenia ?

Pyxis
20-09-2013, 20:42
Wsio paniał,czyli piekarnik Whirplpoola,jako,że grzeje mi dom,mam zaliczyć jako źródło ciepła ?
Chwalcie się zatem jakie macie piekarniki i w jakiej cenie,mój tylko 965zł :)
Widzisz bezsens tego myślenia ?

Ja to 10 stron walkowalem. Beznadziejny przypadek. :D

miloszenko
20-09-2013, 20:44
Niemartwienie sie o przyszlosc nie jest domena ludzi rozsadnych. To raczej pryszczersi tak maja a nie dorosli ludzie.

Jakbys dobrze w przyszlosc patrzyl to moze z terazniejszosci bys zauwazyl, iz dzis nie buduje sie domow na pokolenia. Potrzeba mieszkaniowa powinna byc zalatwiona tu i teraz, na kilka lat w przod, teraz sie za robota jezdzi a nie mieszka w 3 pokolenia w jednym domu.

Jak bedzie potrzeba i okolicznosc to dom mozna rozbudowac/remontowac, ale inwestowac na zas to jak wrozenie z fusow w dzisiejszych czasach.

Zarowno przepisy jak i technologie zmieniaja sie bardzo szybko. Te nasze domy moga byc za nascie lat uznawane za kule u nogi, chocby nie wiem co w nie teraz wsadzac.

Kazdy kto chce inwestowac mocno w przyszlosc powinien dom ocieplic do granic mozliwosci finansowych, a nie polegac na centralnym urzadzeniu na czesto ponad 20 tys ocieplajac dom jako tako.

qubic
20-09-2013, 20:45
Arturo72 możesz opisać jak to jest u ciebie z tą podłogówką że domek masz 118m2 a podłogówki 120m2? podajesz 118m2 użytkowej czy całkowitej?

Arturo72
20-09-2013, 20:47
Czy Ty nie rozumierz, ze to Tobie najtrudniej oszacowac COP?

Kablarz za wszystko zaplaci tyle samo. Ty za CO podajesz zuzycie, wyliczasz sobie COP jakby zyski bytowe nie istnialy i nie mialy wplyw na rachunek za CO.
Odpowiem Ci tak, a cóż mnie interesuje COP ?
Kompletnie mnie nie wzrusza żaden COP,SROP czy inny kupalec,ważne ,że zaplacę mniej niż gdybym grzął prądem.
Dotarało ?

TOMAS 73
20-09-2013, 20:49
Jesli bym przeszedl na klime i kable to nie wyobrazam sobie ze bym placil wiecej niz teraz.

Ale w obecnym domu moge przejsc co najwyzej na Kospela i klime, spokojnie ze sprzedazy reku i kotla gazowego by starczylo :P
Rozumie ,ale czy 2.5k za gaz zszedlbys ponizej 2k z klimą?

Arturo72
20-09-2013, 20:50
Arturo72 możesz opisać jak to jest u ciebie z tą podłogówką że domek masz 118m2 a podłogówki 120m2? podajesz 118m2 użytkowej czy całkowitej?
A widzisz,z tego co widzę,kablarze należą do mało inteligentych stworzeń,zatem żeby nie dać wszystkiego na tacy zapoznaj się z terminem "powierzchnia użytkowa" i co wchodzi w domu w to określenie :)

miloszenko
20-09-2013, 20:50
Wsio paniał,czyli piekarnik Whirplpoola,jako,że grzeje mi dom,mam zaliczyć jako źródło ciepła ?
Chwalcie się zatem jakie macie piekarniki i w jakiej cenie,mój tylko 965zł :)
Ale co tam piekarnik,pozostało jeszcze do wymienienia kilkanaście "źródeł ciepła",które grzeją nam dom...
Widzisz bezsens tego myślenia ?

Jesli bys tego piekarnika uzywal baaardzo duzo (zalozenie akademickie) to Twoja PC na CO zuzyla by 0 KWh, czyli grzalbys chalupe z COP = 1.

Widzisz o co chodzi?

miloszenko
20-09-2013, 20:52
A widzisz,z tego co widzę,kablarze należą do mało inteligentych stworzeń,zatem żeby nie dać wszystkiego na tacy zapoznaj się z terminem "powierzchnia użytkowa" i w chodzi w to określenie :)

Kolejna inwektywa dla tych, co nie maja tego co Ty. Sam sobie laurke wystawiasz :P

qubic
20-09-2013, 20:52
A widzisz,z tego co widzę,kablarze należą do mało inteligentych stworzeń,zatem żeby nie dać wszystkiego na tacy zapoznaj się z terminem "powierzchnia użytkowa" i w chodzi w to określenie :)

tego dotyczyło pytanie ? nie paniał? ;)

_artur_
20-09-2013, 20:54
to jeszcze prowokacyjnie zapytam - a jak grzeję tylko w drugiej taryfie kablami to mam COP=1 czy nie ..

Hippek
20-09-2013, 20:54
Wsio paniał,czyli piekarnik Whirplpoola,jako,że grzeje mi dom,mam zaliczyć jako źródło ciepła ?
Chwalcie się zatem jakie macie piekarniki i w jakiej cenie,mój tylko 965zł :)
Ale co tam piekarnik,pozostało jeszcze do wymienienia kilkanaście "źródeł ciepła",które grzeją nam dom...
Widzisz bezsens tego myślenia ?

pytanie powinno być postawione inaczej: dlaczego nie widzisz sensu tego myślenia?

Hippek
20-09-2013, 20:57
A widzisz,z tego co widzę,kablarze należą do mało inteligentych stworzeń,zatem żeby nie dać wszystkiego na tacy zapoznaj się z terminem "powierzchnia użytkowa" i co wchodzi w domu w to określenie :)

o wypraszam sobie - nie wrzucaj mnie do jednego wora z R$K, choć to miły człowiek :)

qubic
20-09-2013, 21:01
Kolejna inwektywa dla tych, co nie maja tego co Ty. Sam sobie laurke wystawiasz :P

nie ma sensu zadawać pytań oświeconej górze...rankingu :)

miloszenko pokażesz nowy projekt domku? pytałem wcześniej ale nie wiem czy zauważyłeś w tej masie "napompowanego" spamu

Arturo72
20-09-2013, 21:04
pytanie powinno być postawione inaczej: dlaczego nie widzisz sensu tego myślenia?
Ponieważ Wy posiadacie źródło ciepła zwane kablami i za te źródło ciepła płacicie i te źródło ciepła porównujecie i rachunki z tego źródła ciepła podajecie,nie spotkałem się jeszcze od pierwszego posta w tym wątku,ba nie spotkałem się jeszcze na tym forum lub innym budowlanym,żeby ktoś do kosztów żródła ciepła wliczał koszt piekarnika,koszt lodówki,koszt wibratora,koszt komputera,koszt TV(1,2,3,4),koszt odtwarzacza CD,koszt ożwietlenia,koszt ładowarki do telefonu,koszt golarki,koszt suszarki do włosów,koszt lokownicy,koszt gofrownicy,koszt mikroweli,koszt sokowirówki,koszt zmywarki do naczyń itp.

Biorąc po uwagę ogólny koszt tych źródeł ciepła to przecież taniej wyjdzie kupić najbardziej wypasną gruntówkę niż w/w źródła ciepła+kable...

Hippek
20-09-2013, 21:04
Jakie zapotrzebowanie roczne ma Twoj dom na ogrzewanie... Ile kWh?

norrrmalnie kopnę Cie w doopę - po co mam stopkę?
jest to real spisany ze wszystkich sterowników, ktore licza czas, przez jaki grzały...

qubic
20-09-2013, 21:07
Ponieważ Wy posiadacie źródło ciepła zwane kablami i za te źródło ciepła płacicie i te źródło ciepła porównujecie i rachunki z tego źródła ciepła podajecie,nie spotkałem się jeszcze od pierwszego posta w tym wątku,ba nie spotkałem się jeszcze na tym forum lub innym budowlanym,żeby ktoś do kosztów żródła ciepła wliczał koszt piekarnika,koszt lodówki,koszt wibratora,koszt komputera,koszt TV(1,2,3,4),koszt odtwarzacza CD,koszt ożwietlenia,koszt ładowarki do telefonu,koszt golarki,koszt suszarki do włosów,koszt lokownicy,koszt gofrownicy,koszt mikroweli,koszt sokowirówki,koszt zmywarki do naczyń itp.

Biorąc po uwagę ogólny koszt tych źródeł ciepła to przecież taniej wyjdzie kupić najbardziej wypasną gruntówkę niż w/w źródła ciepła+kable...

bo jesteś stary jak ta góra i nie pamiętasz ile było domów energooszczędnych jak zaczynałeś tu trolować a ile jest teraz.proporcje się zmieniły i musisz się dostosować.COPy nas nie interesują.

Jacekss
20-09-2013, 21:08
Kablarz za wszystko zaplaci tyle samo. Ty za CO podajesz zuzycie, wyliczasz sobie COP jakby zyski bytowe nie istnialy i nie mialy wplyw na rachunek za CO.

a czy ty nie rozumiesz że zyski bytowe to nie system CO :) są bo są bo tak działa otaczający nas sprzęt, i powstające ciepło to "odpad".. jednakże idea używania tych "bytowych" sprzętów jest inna niż CO :)) pewnie że przy CO z COP=1 to wszystko jedno czy się dogrzewa mieszkanie systemem CO czy TV i żarówkami
ale dla posiadacza PC, gazowca czy Węglowca nie jest to obojętne, więc grzeje dom za pomocą CO, tyle ile trzeba ... zyski bytowe zmniejszają to zużycie to wiadome

btw. zakręciliście się już na dobre w tych swoich "przemyśleniach" na temat ogrzewania i bytowania ;)

Hippek
20-09-2013, 21:08
Ponieważ Wy posiadacie źródło ciepła zwane kablami i za te źródło ciepła płacicie i te źródło ciepła porównujecie i rachunki z tego źródła ciepła podajecie,nie spotkałem się jeszcze od pierwszego posta w tym wątku,ba nie spotkałem się jeszcze na tym forum lub innym budowlanym,żeby ktoś do kosztów żródła ciepła wliczał koszt piekarnika,koszt lodówki,koszt wibratora,koszt komputera,koszt TV(1,2,3,4),koszt odtwarzacza CD,koszt ożwietlenia,koszt ładowarki do telefonu,koszt golarki,koszt suszarki do włosów,koszt lokownicy,koszt gofrownicy,koszt mikroweli,koszt sokowirówki,koszt zmywarki do naczyń itp.

Biorąc po uwagę ogólny koszt tych źródeł ciepła to przecież taniej wyjdzie kupić najbardzoiej wypasną gruntówkę niż w/w źródła ciepłą...

ciepło, ciepło... już dojrzewasz...

nie rozumiesz, że mając nawet DRJ Dr. No i tak te urządzenia musisz posiadać,bo mamy XXI wiek?

podejdz do tematu od doopy strony i pojmij, ze pomkpką czy kablem musisz UZUPEŁNIĆ to, czego nie zagrzeją w/w urzadzenia podczas normalnego życia w domu - czyli świecenia, prasowania i wibrowania też.

p.s. zapomniałeś o hydroforze .

Arturo72
20-09-2013, 21:09
Jesli bys tego piekarnika uzywal baaardzo duzo (zalozenie akademickie) to Twoja PC na CO zuzyla by 0 KWh, czyli grzalbys chalupe z COP = 1.
Widzisz o co chodzi?
To teraz powiem żonie,żeby piekła codziennie ciasta...
Oj kablarzu,prawdopodobnie na składniki na te ciasta wyda więcej kasy niż na kWh z PC...
Nie dziwie się,że chesz sprzedać reku :D

Hippek
20-09-2013, 21:11
To teraz powiem żonie,żeby piekła codziennie ciasta...
Oj kablarzu,prawdopodobnie na składniki na te ciasta wyda więcej kasy niż na kWh z PC...
Nie dziwie się,że chesz sprzedać reku :D

nie mów tak, bo będzie gruba.

już lepiej kup jej maselnicę - taką, jak w teledysku u Donana czy jak mu tam

Hippek
20-09-2013, 21:12
:D chcialem tylko sprawdzic...
9000kWh... Tak?
To juz >60kWh/m2
No dobra a ile razem z zyskiem bytowym?
:)

a zap...dalaj x postow wstecz i czytaj z faktury, bo mi sie nie chce, choć mam na pulpicie :)

Arturo72
20-09-2013, 21:14
to jeszcze prowokacyjnie zapytam - a jak grzeję tylko w drugiej taryfie kablami to mam COP=1 czy nie ..

Dobre pytanie ;)
Skieruj je do jaśka,on kablarz i to on przoduje w takich wymyślnych teoriach COP-u dla domu ;)
Jak piekarnik włączysz już w I tayfie to COP domu spada Ci do 0,5 :D

Jacekss
20-09-2013, 21:16
:D chcialem tylko sprawdzic...
9000kWh... Tak?
To juz >60kWh/m2
No dobra a ile razem z zyskiem bytowym?
:)

rozumując po ichniejszemu to Hipka podaje tylko ile jej CO zużyło, a co z zyskami bytowymi o które tak walczą ?! :)

Hippek
20-09-2013, 21:18
13111kWh to twoje calkowite zuzycie...
Masz 100% sprawnosc urzadzen w domu i wszystkie wraz z kosiarka przyczyniaja sie do CO .. Tak?

kosiarka jest spalinowa - ale hydrofor już nie :)

tak, generalnie tak; sprawność jest różna - np żarówka w kuchni ma sprawność 95%, bo jest klasyczna a tylko 5% energii zamienia na światło - reszta to ciepło - itd...

oj szykuje się megateza - wal śmiało

miloszenko
20-09-2013, 21:18
a czy ty nie rozumiesz że zyski bytowe to nie system CO :) są bo są bo tak działa otaczający nas sprzęt, i powstające ciepło to "odpad".. jednakże idea używania tych "bytowych" sprzętów jest inna niż CO :)) pewnie że przy CO z COP=1 to wszystko jedno czy się dogrzewa mieszkanie systemem CO czy TV i żarówkami
ale dla posiadacza PC, gazowca czy Węglowca nie jest to obojętne, więc grzeje dom za pomocą CO, tyle ile trzeba ... zyski bytowe zmniejszają to zużycie to wiadome


Napisalem gdzies ze zyski bytowe sa skladnikiem systemu CO?

Przyklad z piekarnikiem za malo pokazuje, ze wystarczy miec dosc cieply dom i intesnywnie go uzywac i zaden COP PC moze sie nie przydac przy intensywnym uzytkowaniu domu?

Rozumiesz, ze system CO w dobrze ocieplonym domu moze byc zbedny?

Posiadacz PC taki jak Arturo moglby miec PC tylko do CWU, bo leje tyle cieplej wody ze domu grzac nie trzeba wcale :P

Ta cala wielka inwestycja w PC przy cieplym domu z 4,5 mieszkancami jest nieporozumieniem, bo ta PC bedzie dawac tylko promil na utrzymanie zadanem temp.

Chcecie czy nie tak juz jest i trzeba to ogarniac, oczywiscie mozna sie podniecac rachunkiem 500 PLN za ogrzewanie za rok, ale jesli rachunek za caly prad bedzie 5 tys to trzeba sie zastanowic kto bardziej grzeje dom, system CO czy mieszkancy :)

Hippek
20-09-2013, 21:22
Bo wiesz dom > 90kWh/m2 CO to wedlug definicji energooszczedny nie jest ;)

a to to chciałeś nam powiedzieć :) ale my to już wiemy :)

_artur_
20-09-2013, 21:24
To teraz powiem żonie,żeby piekła codziennie ciasta...
Oj kablarzu,prawdopodobnie na składniki na te ciasta wyda więcej kasy niż na kWh z PC...
Nie dziwie się,że chesz sprzedać reku :D

haha, ale mi się udało.. mija żona prawie codziennie piecze albo ciasto albo bułki itp.. znaczy na ogrzewaniu kablami oszczedzę ;)

nie mów tak, bo będzie gruba.

już lepiej kup jej maselnicę - taką, jak w teledysku u Donana czy jak mu tam

nie będzie.. moja mimo pieczenia waży 50kg i za nic nie chce przytyć..


Dobre pytanie ;)
Skieruj je do jaśka,on kablarz i to on przoduje w takich wymyślnych teoriach COP-u dla domu ;)
Jak piekarnik włączysz już w I tayfie to COP domu spada Ci do 0,5 :D
no nie.. z cop2 to spadnie do cop1 ;)

Hippek
20-09-2013, 21:24
To rozumiem ze jak masz cos w piekarniku to drzwiczki otwarte...
Grzalki zmywarki tez dom grzeja w 100%....

nie ale piekarnik wydmuchuje ciepło pod indukcją na kuchnię a zmywarka po nocy ma dokładnie temperaturę pomieszczenia, czyli 22stC a całe ciepło oddała także kuchni i dlatego w moim NCO w tej sytuacji ogrzewanie się nie właczy a Twoja PC bezmyślnie przykotłuje jeszcze parę kWh w beton, bo jak się bawić, to się bawić ...

Hippek
20-09-2013, 21:25
nie będzie.. moja mimo pieczenia waży 50kg i za nic nie chce przytyć..




czyli efekty są niejadalne - no cóż - może niech się zajmie ogrodnictwem - uprawa kapusty, marchwi itp

qubic
20-09-2013, 21:27
To rozumiem ze jak masz cos w piekarniku to drzwiczki otwarte...
Grzalki zmywarki tez dom grzeja w 100%....

źle rozumiesz. możesz mieć zamknięte. i tak ci będzie grzał dom.

miloszenko
20-09-2013, 21:27
To moze inaczej do psrawy sie odniose:

Dom dobrze ocieplony powiedzmy z 4 mieszkancami ogrzany jest niech bedzie w 70% zyskami bytowymi, reszte dostarcza CO. Calkowita ilosc energii potrzebna do ogrzania jest na niskim poziomie.

Gorzej ocieplony dom w bilansie energetycznym bedzie mial zyski bytowe pokrywajace jego zapotrzebowanie na cieplo powiedzmy w 40 %, reszte dostarcza CO.

Dlatego kablarz i pompiarz spotykaja sie w tym samym punkcie bo ten drugi mimo COP ponad 1 i tak dostarcza czesc energii z COP 1 a suma potrzeb energi jest tak duza, ze rachunki sie wyrownuja.

Jakbysmy nie liczyli wszyscy jedziemy na 1 wozku co byc moze powyzszy przyklad niektorym to w koncu uzmyslowi.

Naprawde warto choc troche pobawic sie w OZC i pozmieniac ilosc mieszkancow czy grubosc izolacji zeby na koncowych wykresach przesledzic stosunek zyskow bytowych do caklowitego zapotrzebowania na cieplo.

Nie wiem dlaczego niektorzy nie widza w powyzszym sensu skoro sami krytykowali tych co przez OZC nie przeszli.

Zycze wszystkim niskich rachunkow tej zimy :)

qubic
20-09-2013, 21:31
ale się wątek "napompował" :D

Hippek
20-09-2013, 21:34
Zgodzilismy sie co do cieplych domow... Ale wez przyklad Hipki...
9000kWh + zyski bytowe...
Energooszczedne 140m2?
PC beeee?
:)

dom wiaderny:)

to uświadom mnie, ile bym zapłaciła za ogrzewanie majac PC o srednim COP = 3?

tyle, co za 3000kWh? na pewno nie, bo każde pomieszczenie jest ustawione temperaturowo i godzinowo inaczej - sypialnia, lazienka, kuchnia

przy pompce okazaloby sie, ze mimo gwarantowanego cop = 3 skotłowałoby z 4500kWh z racji niesterowalnosci i idiotyzmu JEDNEGO sterownika podczas np. pieczenia

a stad juz droga bliska do COP = 2, jak mawia jasio... po prostu PC jest całkiem fajna, ale bezmyślna jeśli chodzi o sterowanie i dlatego macie caloroczne wyniki nie powalajace kablarzy na kolana niestety

Arturo72
20-09-2013, 21:35
Napisalem gdzies ze zyski bytowe sa skladnikiem systemu CO?

Cały czas to piszecie,od kilku stron,jasiek,hipka,Ty,qubiq,cały czas wliczacie to do rachunków za ogrzewanie(CO) czyli skoro wliczacie do do ogrzewania to musi być to składnikiem systemu ogrzewania(CO).
Czujesz teraz bezsens i idiotyzm Waszej teorii ?
Kolejny raz nie dziwie się,że sprzedajesz reku ;)

Przypomina mi się teraz walka z bzdurnymi teoriami nydara,poniekąd powiązanym z jaśkiem...
Porównałem to do sekty Ojca Dyrektora ;)

Hippek
20-09-2013, 21:37
Widzisz nie czytasz wszystkiego...
Jaka podloge?
Mam grzejniki wysokotemperaturowe i taka tez PC... Grzeje 40-60*C
Zaleznie od temp zewn.
PC chodzi i utrzymuje 22*C w domu..,
Nic sie nigdzie nie laduje...

Tak czy inaczej masz nowoczesny dom z zapotrzebowaniem 93kWh/m2
To ile to wiader....
Bo my z miloszenko mowilismy o pradzie w domach ca 20-30kWh/m2
Gdzie zyski bytowe praktycznie starcza...

to kto tutaj ma taki dom? pokaż mi takiego z fakturą

jeeest - HeniU, ktory zalozyl pompkę i pierwotne zuzycie podzielił przez 3 i mieszka prawie pasywnie :)

Hippek
20-09-2013, 21:38
Cały czas to piszecie,od kilku stron,jasiek,hipka,Ty,qubiq,cały czas wliczacie to do rachunków za ogrzewanie czyli skoro wliczacie do do ogrzewania to musi być to składnikiem ogrzewania.
Czujesz teraz bezsens i idiotyzm Waszej teorii ?

DLATEGO MY CHCEMY POROWNYWAC FAKTURY a nie podliczniki CO!

Arturku! dziabnąłeś coś, czy się uderzyłeś w szafeczkę?

qubic
20-09-2013, 21:43
DLATEGO MY CHCEMY POROWNYWAC FAKTURY a nie podliczniki CO!

Arturku! dziabnąłeś coś, czy się uderzyłeś w szafeczkę?

coś musi mu dolegać bo bez przerwy edytuje posty,ciężko takiemu odpowiedzieć normalnie

Hippek
20-09-2013, 21:45
W
Mam grzejniki wysokotemperaturowe i taka tez PC... Grzeje 40-60*C
Zaleznie od temp zewn.
PC chodzi i utrzymuje 22*C w domu..,


i jeszcze jedno: tak zawiły system sterowania mnie rozwala - co mnie obchodzi, ile jest za oknem, skoro mam miec 22 w pomieszczeniu?

sterownik mierzy temp za oknem -> pompka dobiera parametry grzania (czas, temp) i grzeje wodę -> woda grzeje grzejnik - > grzejnik grzeje powietrze -> powietrze grzeje termostat w najczesciej niereprezentatywnym miejscu w domu -> termostat zwraca tem do pompki, która mierzy temp na zewnątrz - bosh....

ja pierdziu

u mnie termostat mierzy temp pow - wszystko w temacie - jest 21,5 - pyk - jest 22 - pyk.

no i jest 22.00 - pyk - jest 6.00 - drugie pyk... a co sie dzieje w miedzyczasie - nie wiem, bo mnie to wali :)

miloszenko
20-09-2013, 21:45
Cały czas to piszecie,od kilku stron,jasiek,hipka,Ty,qubiq,cały czas wliczacie to do rachunków za ogrzewanie(CO) czyli skoro wliczacie do do ogrzewania to musi być to składnikiem systemu ogrzewania(CO).
Czujesz teraz bezsens i idiotyzm Waszej teorii ?
Kolejny raz nie dziwie się,że sprzedajesz reku ;)

Przypomina mi się teraz walka z bzdurnymi teoriami nydara,poniekąd powiązanym z jaśkiem...
Porównałem to do sekty Ojca Dyrektora ;)

A czy Ty, ktory jeszcze niedawno byles tutaj doradca od energooszczednosci rozumiesz rozniece miedzy "zrodlem ciepla" a centralnym ogrzewaniem?

Nie rozumiesz, ze rachunek za ogrzewanie to tylko czesc energii jaka dom przyjal aby utrzymac zadana temp.?

Wliczam to do bilansu cieplnego !!! To nie jest poprawne? RObie to dokladnie tak jak kaze OZC.

Rozumiem, ze masz w domu piekarnik czy suszarke ktore podczas pracy nie wydzielaja ciepla.

Wszyscy poza Toba, rasowym uzytkownikiem PC sa sekciarzami, idiotami i innymi ograniczonymi obywatelami.

Gratuluje Ci postawy zyciowej.

Arturo72
20-09-2013, 21:47
DLATEGO MY CHCEMY POROWNYWAC FAKTURY a nie podliczniki CO!

Czyli porównujemy również faktury za piekarniki,które na grzeją dom ?

Do ogrzewania domu służy główne żródło ciepła(PC,kable,kospel,kocioł na gaz,kocioł na wegiel) to w jakim celu chcesz porównywać faktury za obsługę ładowaki do wibratora ? Mam przedstawić również fakturę zakupu za niego ?
Bzdura !

Jacekss
20-09-2013, 21:48
Przyklad z piekarnikiem za malo pokazuje, ze wystarczy miec dosc cieply dom i intesnywnie go uzywac i zaden COP PC moze sie nie przydac przy intensywnym uzytkowaniu domu?


Tak to tylko w Erze, sorry ... Tmobile haha... no i w pasywniakach. Tylko kto tu ma pasywniaka na Forum ? A był --- j-j. Poza nim - noone.



Rozumiesz, ze system CO w dobrze ocieplonym domu moze byc zbedny?

Hameryki nie odkryłeś ... albo odkrywasz teraz po raz n-ty tylko po czasie
się to nazywa Pasywniak, i owszem może być zbędny typowy CO, wystarczy pewnie nadmuchowe które będzie uruchamiane w mrozy ;)




Posiadacz PC taki jak Arturo moglby miec PC tylko do CWU, bo leje tyle cieplej wody ze domu grzac nie trzeba wcale :P
Ta cala wielka inwestycja w PC przy cieplym domu z 4,5 mieszkancami jest nieporozumieniem, bo ta PC bedzie dawac tylko promil na utrzymanie zadanem temp.


I tu się mylisz, w domach energooszczędnych (nie pasywnych) system CO będzie jeszcze pracował "intensywnie" te promile pracy możesz wsadzić między bajki :)
co do instalacji PC to montować w takich domach raczej warto, ale to zależy od ceny - napewno PC PP (klima) będzie dobrym rozwiązaniem, PC PW - mniej dobra ze względu na cenę, ale bardziej uniwersalna. PC gruntowa - chyba tylko jakaś tania + samodzielny montaż, to może się jeszcze opłacać.



Chcecie czy nie tak juz jest i trzeba to ogarniac, oczywiscie mozna sie podniecac rachunkiem 500 PLN za ogrzewanie za rok, ale jesli rachunek za caly prad bedzie 5 tys to trzeba sie zastanowic kto bardziej grzeje dom, system CO czy mieszkancy :)

No jak ktoś tak dużo zużywa energii na bytówkę.. to czas pomyśleć o optymalizacji kosztów i zainwestowanie w eko rozwiązania w domu :)
Ale reasumując... oszczędność 1000-1500 zł / rok na ogrzewaniu z powodu zastosowania np PC... jeśli tylko stopa zwrotu jest sensowna to rozwiązanie jak najbardziej sensowne... szału nie ma ale ..

a podniecać lepiej się innymi rzeczami hehe

Hippek
20-09-2013, 21:50
Czyli porównujemy również faktury za piekarniki,które na grzeją dom ?

Do ogrzewania domu służy główne żródło ciepła(PC,kable,kospel,kocioł na gaz,kocioł na wegiel) to w jakim celu chcesz porównywać faktury za obsługę ładowaki do wibratora ? Mam przedstawić również fakturę zakupu za niego ?
Bzdura !

FAKTURĘ ZA PRĄD a nie za piekarnik!

droczysz się z Hipcią - co nie?

miloszenko
20-09-2013, 21:50
Czyli porównujemy również faktury za piekarniki,które na grzeją dom ?

Do ogrzewania domu służy główne żródło ciepła(PC,kable,kospel,kocioł na gaz,kocioł na wegiel) to w jakim celu chcesz porównywać faktury za obsługę ładowaki do wibratora ? Mam przedstawić również fakturę zakupu za niego ?
Bzdura !

Ktorys raz udowadniasz, ze nie rozumiesz slowa pisanego.

Nikogo nie interesuje za ile kupiles wibrator czy co tam innego na prad.

Do ogrzewania domu sluzy glowne zrodlo ciepla o ile to jest dom wiadrowy :)

Jak bedzie w Twoim domu mieszkac 10 osob to nadal bedziesz tyle samo KWh z PC bral?

PC zuzyje 0 wtedy obiwescisz, ze masz COP tryliardowy :P

Hippek
20-09-2013, 21:51
a podniecać lepiej się innymi rzeczami hehe

pare postów niżej jest kolega z wycieczki do Singapuru :P może u niego coś znajdziesz dla siebie ...

Pyxis
20-09-2013, 21:52
PC zuzyje 0 wtedy obiwescisz, ze masz COP tryliardowy :P

Rozmywa sie to strasznie. Przypomne, ze chodzi tu o podawanie kosztow CO jako kosztow poniesionych przez instalacje dostarczajaca cieplo na cele CO. To jest jedyne prawidlowe podawanie takiego zuzycia. Proste i logicznie. Bez zadnych COPow.

Arturo72
20-09-2013, 21:53
A czy Ty, ktory jeszcze niedawno byles tutaj doradca od energooszczednosci rozumiesz rozniece miedzy "zrodlem ciepla" a centralnym ogrzewaniem?

Nie rozumiesz, ze rachunek za ogrzewanie to tylko czesc energii jaka dom przyjal aby utrzymac zadana temp.?

Wliczam to do bilansu cieplnego !!! To nie jest poprawne? RObie to dokladnie tak jak kaze OZC.

Rozumiem, ze masz w domu piekarnik czy suszarke ktore podczas pracy nie wydzielaja ciepla.

Wszyscy poza Toba, rasowym uzytkownikiem PC sa sekciarzami, idiotami i innymi ograniczonymi obywatelami.

Gratuluje Ci postawy zyciowej.
Jeśli ktoś rząda ode mnie faktury za zużycie energii na ładowanie wibratora dla żony i przedstawia to jako "źródło ciepła" domu to jest dla mnie osobnikiem mocno ograniczonym...

Zrozum człowieku,że zyski bytowe są ale nie muszą być,ktoś piecze w piekarniku ale inny nie piecze wogóle ale dom musi zagrzać,ktoś inny używa golarki a inny nie a grzać dom do np.22st.C głownym źródłem raczej trzeba.
Twoja żona nie używa wibratora i co teraz ?

Jesteście nornalni czy normalni inaczej ?
Chociaż sądząc po wentylacji jesteście normalni inaczej...

Aż brzydkie słowa przychodzą do ust jak ludzie mogą być tak głupii...

qubic
20-09-2013, 21:54
Czyli porównujemy również faktury za piekarniki,które na grzeją dom ?

Do ogrzewania domu służy główne żródło ciepła(PC,kable,kospel,kocioł na gaz,kocioł na wegiel) to w jakim celu chcesz porównywać faktury za obsługę ładowaki do wibratora ? Mam przedstawić również fakturę zakupu za niego ?
Bzdura !

ale co z tego że pompa chodzi w 2 taryfie jak za prąd dostajesz rachunek z jedną ceną ? ka-pe-wu?suma sumarum twoja pompa ma COP 2 i nic nie poradzisz

Pyxis
20-09-2013, 21:54
Zrozum człowieku,że zyski bytowe są ale nie muszą być a grzać dom do np.22st.C głownym źródłem raczej trzeba.


Nawt jesli grzeja (bo oczywiscie niektore grzeja), to jest to grzanie energetycznym "odpadem" (mimowolne i nieuniknione) i nie moze byc zaliczane jako koszt.

Hippek
20-09-2013, 21:54
Rozmywa sie to strasznie. Przypomne, ze chodzi tu o podawanie kosztow CO jako kosztow poniesionych przez instalacje dostarczajaca cieplo na cele CO. To jest jedyne prawidlowe podawanie takiego zuzycia. Proste i logicznie. Bez zadnych COPow.

a ten swoje... Ty nie jestes bootem czasem?


to po kiego ja daję fakturę a Lobo jej nie daje?
zuzycie mam w stopce od dawna, panie Pixel

miloszenko
20-09-2013, 21:55
Wiesz, miedzy pasywniakiem (takim wg wytycznych) a 5-litrowcem moze nie byc zadnej roznicy, wystarczy ze w tym drugim mieszka 5 osob a w tym pierwszym 1:)

Niestety z zyskami bytowymi nie jest tak latwo, nie zawsze sa tam gdzie ciepla potrzeba, dlatego nawet w pasywniakach narzeka sie (wg raportu z osiedli pasywniakow w roznych krajach) na brak komfortu cieplnego mimo utrzymania odpowiedniej temp.

Hippek
20-09-2013, 21:56
ale co z tego że pompa chodzi w 2 taryfie jak za prąd dostajesz rachunek z jedną ceną ? ka-pe-wu?suma sumarum twoja pompa ma COP 2 i nic nie poradzisz

walcz, qubic, bracie, walcz z ciemnotą, bo to na nic :)

ja miałam iśc na kolację ale pójdę za godzinę albo z tabletem, bo dyskusja nabiera rumiencow :P

Pyxis
20-09-2013, 21:56
ale co z tego że pompa chodzi w 2 taryfie jak za prąd dostajesz rachunek z jedną ceną ? ka-pe-wu?suma sumarum twoja pompa ma COP 2 i nic nie poradzisz

Skoro pompa chodzilla TYLKO w tanim pradzie na CO (ja tak mam), to glupota bedzie liczenie jej ceny pradu z innej taryfy.
Wylykales cos? ;)

Arturo72
20-09-2013, 22:00
Do ogrzewania domu sluzy glowne zrodlo ciepla o ile to jest dom wiadrowy :)

Alboś naćpany albo nie w temacie...
Pyxis podaje zużycie swojego żródła ciepła na ogrzanie domu.
Jasiek,Ty,hipka, wymagają od niego rachunku za wibrator...

Pyxis
20-09-2013, 22:00
to po kiego ja daję fakturę a Lobo jej nie daje?
zuzycie mam w stopce od dawna, panie Pixel

Spytaj Lobo. Moze sensu nie widzi.
No to skoro masz zuzycie w stopce to wszystko jasne. Nie wiem po co sie tyle pocisz pani Hipkrytko.

qubic
20-09-2013, 22:00
Skoro pompa chodzilla TYLKO w tanim pradzie na CO (ja tak mam), to glupota bedzie liczenie jej ceny pradu z innej taryfy.
Wylykales cos? ;)

jednak jesteś botem, jakby cię przenieśli z lat 80-tych. czytasz czasami fakturę z twojej elektrowni czy tylko siedzisz i się lampisz na pompę?

Hippek
20-09-2013, 22:02
Alboś naćpany albo nie w temacie...
Pyxis podaje zużycie swojego żródła ciepła na ogrzanie domu.
Jasiek,Ty,hipka, wymagają od niego rachunku za wibrator...

łopatologicznie i przejaskrawiając napiszę tak: a skąd wiem, że nie dogrzewa się farelką? dlatego właśnie chcę fakturę

Hippek
20-09-2013, 22:03
Spytaj Lobo. Moze sensu nie widzi.
No to skoro masz zuzycie w stopce to wszystko jasne. Nie wiem po co sie tyle pocisz pani Hipkrytko.

bo jak Lobo pokazał, to się znalazło 3000kWh extra :), których nie zauważył...

Pyxis
20-09-2013, 22:03
jednak jesteś botem, jakby cię przenieśli z lat 80-tych. czytasz czasami fakturę z twojej elektrowni czy tylko siedzisz i się lampisz na pompę?

Czytam i to dokladnie. Nawet przepisuje do arkusza w Excelu, takiego z wykresikami.
Chyba nie bedziesz mnie przekonywal do debilnego usredniania ceny prady dwutaryfowego dla urzaden pracujacych tylko w taniej taryfie? Oszczedz sobie prosze. :D

Pyxis
20-09-2013, 22:04
łopatologicznie i przejaskrawiając napiszę tak: a skąd wiem, że nie dogrzewa się farelką? dlatego właśnie chcę fakturę

Nie mierz wszystkich wlasna miarka.

qubic
20-09-2013, 22:05
jeszcze inaczej . pompiarze postawcie swoje komputery obok waszych super drogich sterowników i napiszcie kiedy wam się pompa włączy :D

miloszenko
20-09-2013, 22:06
Alboś naćpany albo nie w temacie...
Pyxis podaje zużycie swojego żródła ciepła na ogrzanie domu.
Jasiek,Ty,hipka, wymagają od niego rachunku za wibrator...

Jakie kompleksy musisz miec ze walisz takie epitety co chwila?

Pyxis podal tez ile zuzywa pradu w ogole.

I jest tego troche. I to troche moze miec wplyw na COP, bo skoro wystarczylo zuzyc iles KWh z PC, a w domu w tym czasie dzialaly piekarniki, wibratory, i rozumiem, ktos mieszkal to niestety ten COP bedzie zawyzony.

Wole tkwic w przekonaniu, ze moj dom przy moim sposobie uzytkowania potrzebuje dolozyc z CO tyle i tyle.

A jaki miales COP 2 tyg temu kiedy na zewnatrz bylo zimniej niz w srodku, a jednak temp w domu nie spadala?

Nie grzales i co, dom strat nie mial?

Jak taki cieply i szczelny to po co Ci PC?

_artur_
20-09-2013, 22:07
czyli efekty są niejadalne - no cóż - może niech się zajmie ogrodnictwem - uprawa kapusty, marchwi itp
efekty są bardzo jadalne, widać po moim brzuchu ;)
marchew też uprawia ;)


Spytaj Lobo. Moze sensu nie widzi.
No to skoro masz zuzycie w stopce to wszystko jasne. Nie wiem po co sie tyle pocisz pani Hipkrytko.

sorry.. w sumie to już nie wiem kto o co się tu kłóci i w ogóle dlaczego..

Pyxis
20-09-2013, 22:08
jeszcze inaczej . pompiarze postawcie swoje komputery obok waszych super drogich sterowników i napiszcie kiedy wam się pompa włączy :D

Po co, skoro ja to moge zdalnie zobaczyc. Lacznie ze zuzyciem za dany okres i rozbiciem na taryfy:

http://szkut.com/dom/PCi_STAT_SS3.jpg

Zrob sobie taki programik dla kabelkow cwaniaczku. ;)

qubic
20-09-2013, 22:09
sorry.. w sumie to już nie wiem kto o co się tu kłóci i w ogóle dlaczego..

"napompowują" wątek z COP 10 :bash:

Hippek
20-09-2013, 22:09
jeszcze inaczej . pompiarze postawcie swoje komputery obok waszych super drogich sterowników i napiszcie kiedy wam się pompa włączy :D

to proste - jak przyjdzie żona i zacznie mamrotać, że zimno w domu... ale na sterowniku będzie ze 25stC a na podliczniku okrąglutkie 0 (null)

Pyxis
20-09-2013, 22:10
sorry.. w sumie to już nie wiem kto o co się tu kłóci i w ogóle dlaczego..

Dlatego przypomnialem, bo gadka zaczyna byc bezsensowna.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-WYST%C4%84P!!!&p=6133425&viewfull=1#post6133425

qubic
20-09-2013, 22:11
śmiesznie tutaj jest i strasznie zarazem :confused:

Arturo72
20-09-2013, 22:12
ale co z tego że pompa chodzi w 2 taryfie jak za prąd dostajesz rachunek z jedną ceną ? ka-pe-wu?suma sumarum twoja pompa ma COP 2 i nic nie poradzisz
Czy Ty naprawdę jesteś taki tempy ?
Zużycie na ogrzewanie wg OZC z zyskami bytowymi to ok.5000kWh,PC daje mi COP2,5 czyli zużyje na ogrzewanie 2000kWh czyli o 3000kWh mniej niż gdybym grzał prądem !
Przelicz sobie ile to jest 3000kWh wg własnego widzimisie....

O cwu nie wspomnę bo jeden tylko obmywa brud a drugi się myje :)

mcyper
20-09-2013, 22:13
Odnośnie ogrzewania elektrycznego podłogowego - z ciekawości sprawdziłem ile ono kosztuje inwestycyjnie.

Okazuje się że dla domu 125m2 = 20 647,00PLN (tak podaje devi-danfoss)
Wcale nie tak mało.

http://devi.danfoss.com/Poland/Consumer/Costs/

HIPKA
Co do sterowalności to też można w przypadku ogrzewania wodnego podłogowego mieć w każdym pomieszczeniu sterownik połączony z zaworem regulacyjnym.

qubic
20-09-2013, 22:13
to proste - jak przyjdzie żona i zacznie mamrotać, że zimno w domu... ale na sterowniku będzie ze 25stC a na podliczniku okrąglutkie 0 (null)

Pyxis wstyd . Hipka ci musiała przetłumaczyć na dialekt z odległej epoki.

qubic
20-09-2013, 22:15
Czy Ty naprawdę jesteś taki tempy ?
Zużycie na ogrzewanie wg OZC z zyskami bytowymi to ok.5000kWh,PC daje mi COP2,5 czyli zużyje na ogrzewanie 2000kWh czyli o 3000kWh mniej niż gdybym grzał prądem !
Przelicz sobie ile to jest 3000kWh wg własnego widzimisie....

nie wiem co to są tempy :jawdrop:

_artur_
20-09-2013, 22:16
Po co, skoro ja to moge zdalnie zobaczyc. Lacznie ze zuzyciem za dany okres i rozbiciem na taryfy:

http://szkut.com/dom/PCi_STAT_SS3.jpg

Zrob sobie taki programik dla kabelkow cwaniaczku. ;)

na CO i CWU są w tej pompie osobne obwody?
ja wszystko będę miał sterowane przez PLC, każdy kabel odobno załączany, i będą przez licznik.. hmm.. zainspirowałeś mnie tym screenem.. zrobię sobie coś podobnego do kabli, WM itp. a żeby było śmieszniej własnie kładę sobie kable wg schematu prawie każde gniazdo (piekarnik, lodówka, zmywarka, podgrzewacze do wody na pewno) lub grupa bezpośrednio do rozdzielni.. liczników napakuję i będę miał odczyty..

miloszenko
20-09-2013, 22:16
Odnośnie ogrzewania elektrycznego podłogowego - z ciekawości sprawdziłem ile ono kosztuje inwestycyjnie.

Okazuje się że dla domu 125m2 = 20 647,00PLN (tak podaje devi-danfoss)
Wcale nie tak mało.



No tak, jak do ceny wliczona przylacz na 4,5 tys i montaz za 5 tys :P

Swoja droga wyceny PC na taki domek sa rzedu 40-50 tys :)

Pyxis
20-09-2013, 22:17
Pyxis wstyd . Hipka ci musiała przetłumaczyć na dialekt z odległej epoki.

Dla mnie to sa niestety majaczenia goraczkujacego. Moze ja nie jestem z tej odleglej epoki.

Hippek
20-09-2013, 22:18
Po co, skoro ja to moge zdalnie zobaczyc. Lacznie ze zuzyciem za dany okres i rozbiciem na taryfy:

http://szkut.com/dom/PCi_STAT_SS3.jpg

Zrob sobie taki programik dla kabelkow cwaniaczku. ;)


a tak umiesz?

oczywiscie mogę to wygenerować dla kazdego z pomieszczeń z osobna - tutaj masz całość :)

213544

qubic
20-09-2013, 22:18
Odnośnie ogrzewania elektrycznego podłogowego - z ciekawości sprawdziłem ile ono kosztuje inwestycyjnie.

Okazuje się że dla domu 125m2 = 20 647,00PLN (tak podaje devi-danfoss)
Wcale nie tak mało.

http://devi.danfoss.com/Poland/Consumer/Costs/

HIPKA
Co do sterowalności to też można w przypadku ogrzewania wodnego podłogowego mieć w każdym pomieszczeniu sterownik połączony z zaworem regulacyjnym.

następny gość z dalekiej przeszłości.
skąd te ceny wyskrobałeś, z notatnika subiekta?

te sterowniki to rzeczywiście konstrukcja doskonała....;) tylko byś latał i kręcił rotametrami

Pyxis
20-09-2013, 22:19
na CO i CWU są w tej pompie osobne obwody?

Tak. Sa osobne bo inaczej nie nagrzal bys podlogowka zasobnika CWU.
Jak widzisz podaje zuzycia w tryfach, koszty, czas pracy, ilosc zalaczen. Za dowolny okres. Bardzo przydatne narzedzie do analizy kosztow i profilu pracy samej pompy.

Jacekss
20-09-2013, 22:20
Wiesz, miedzy pasywniakiem (takim wg wytycznych) a 5-litrowcem moze nie byc zadnej roznicy, wystarczy ze w tym drugim mieszka 5 osob a w tym pierwszym 1:)
Niestety z zyskami bytowymi nie jest tak latwo, nie zawsze sa tam gdzie ciepla potrzeba, dlatego nawet w pasywniakach narzeka sie (wg raportu z osiedli pasywniakow w roznych krajach) na brak komfortu cieplnego mimo utrzymania odpowiedniej temp.

no i dlatego zyski bytowe traktuje się w wyliczeniach statystycznie, a nie jako element/część systemu CO
i to jest logiczne

_artur_
20-09-2013, 22:20
Odnośnie ogrzewania elektrycznego podłogowego - z ciekawości sprawdziłem ile ono kosztuje inwestycyjnie.

Okazuje się że dla domu 125m2 = 20 647,00PLN (tak podaje devi-danfoss)
Wcale nie tak mało.

http://devi.danfoss.com/Poland/Consumer/Costs/


chyba kogoś pogieło, realnie to połowa będżie, nie jest napisane jakie moce na pomieszczenia są podobierane a o ile pamiętam to oni jakieś 2x więćej zalecają od tego,co wychodzi z obliczeń..

Pyxis
20-09-2013, 22:22
a tak umiesz?

oczywiscie mogę to wygenerować dla kazdego z pomieszczeń z osobna - tutaj masz całość :)

213544

Niestety nie mam (jeszcze) cyfrowego pomiaru temperatur. Mam podgld termometrow kamerka IP. Po prostu kamerka robi fotke co 5 min i wrzuca plik na serwer. Moge tak podejrzec lub online. Niestety jam informatyk (programik moge sam napisac) a nie elektronik i musze prosic w takich sprawach jak onewire o pomoc. :)

Hippek
20-09-2013, 22:26
Niestety nie mam (jeszcze) cyfrowego pomiaru temperatur. Mam podgld termometrow kamerka IP. Po prostu kamerka robi fotke co 5 min i wrzuca plik na serwer. Moge tak podejrzec lub online. Niestety jam informatyk (programik moge sam napisac) a nie elektronik i musze prosic w takich sprawach jak onewire o pomoc. :)

ale widzisz, jak w kablowni to ładnie pracuje? ja naprawdę nie dotykam sterowników cały sezon :) no i w domu panuje CISZA :)

ide na kolacje

Jacekss
20-09-2013, 22:28
to chyba już jakieś samouwielbienie z tymi kablami hehe ;)

qubic
20-09-2013, 22:28
zakupiłem bojler :
http://www.bojlery.pl/pojemnosciowy-elektryczny-podgrzewacz-wody-lemet-ecoway-120l.html
ma ktoś może taki sam ? jakieś opinie?

Arturo72
20-09-2013, 22:28
nie wiem co to są tempy :jawdrop:
poprawka:

Czy Ty naprawdę jesteś taki tęmpy ?
Zużycie na ogrzewanie wg OZC z zyskami bytowymi to ok.5000kWh,PC daje mi COP2,5 czyli zużyje na ogrzewanie 2000kWh czyli o 3000kWh mniej niż gdybym grzał prądem !
Przelicz sobie ile to jest 3000kWh wg własnego widzimisie....

O cwu nie wspomnę bo jeden tylko obmywa brud a drugi się myje :)

Przy okazji ile kosztuje kablarzy 3000kWh ?
Tyle kasy mniej zapłacę gdybym ogrzewał dom prądem,oczywiście cwu w zanadrzu ;)

mcyper
20-09-2013, 22:29
te sterowniki to rzeczywiście konstrukcja doskonała....;) tylko byś latał i kręcił rotametrami


Wystarczy na początku wyregulować + bypass.
Najnowsze PC mają już pompy obiegowe z silnikami DC i dostosowujące się do zmian w instalacji c.o. - odpada bypass.

Pyxis
20-09-2013, 22:30
ale widzisz, jak w kablowni to ładnie pracuje? ja naprawdę nie dotykam sterowników cały sezon :) no i w domu panuje CISZA :)


Ladnie? Ale to co pokazalas to jakies szczatkowe parametry tylko mam nadzieje, bo jesli to calosc, to bardzo ubogo. :)

Ja mam pompe w kotlowni za garazem a nie w kuchni. Tez jej nie slysze.
Sterownika nie mam potrzeby dotykac. To co pokazalem to REJESTRACA parametrow pracy pompy, a nie ich ustawianie. One zostaly ustawione raz w tamtym roku i od tej pory nie ruszane sa. Nie ma takowej potrzeby.

Hippek
20-09-2013, 22:30
to chyba już jakieś samouwielbienie z tymi kablami hehe ;)

może i tak - bo coś o stopniu skomplikowania przysłowiowego cepa spełnia to samo zadanie, co wasz prom kosmiczny eksploatacyjnie jedynie 2 x drożej :)

Pyxis
20-09-2013, 22:31
to chyba już jakieś samouwielbienie z tymi kablami hehe ;)

Pisalem juz, ze to ocieranie lez jest.
Ciekawe ile osob majacych kable w podlodze dalo by je drugi raz. 50%? troszke wiecej?

Pyxis
20-09-2013, 22:32
może i tak - bo coś o stopniu skomplikowania przysłowiowego cepa spełnia to samo zadanie, co wasz prom kosmiczny eksploatacyjnie jedynie 2 x drożej :)

Ale jakies zuzycie za zadany okres. Koszta. Mowie o elementarzu do analizy a nie o wodotryskach.

qubic
20-09-2013, 22:34
Cytat Napisał qubic Zobacz post
nie wiem co to są tempy
poprawka:
Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
Czy Ty naprawdę jesteś taki tęmpy ?
Zużycie na ogrzewanie wg OZC z zyskami bytowymi to ok.5000kWh,PC daje mi COP2,5 czyli zużyje na ogrzewanie 2000kWh czyli o 3000kWh mniej niż gdybym grzał prądem !
Przelicz sobie ile to jest 3000kWh wg własnego widzimisie....

O cwu nie wspomnę bo jeden tylko obmywa brud a drugi się myje

tym bardziej nie wiem kto tu jest tęmpy

Hippek
20-09-2013, 22:35
Ladnie? Ale to co pokazalas to jakies szczatkowe parametry tylko mam nadzieje, bo jesli to calosc, to bardzo ubogo. :)


to jest fragment sezonu grzejnego, można by zrobić ładniej w excelu ale nie ma czasu na pierdoły.

bawiłam się pierwszy sezon - teraz wiem ze pokoj zielony zuzywa 0,8 pokoju czerwonego a ten zuzywa 1,2 pokoju niebieskiego itd...

takie REAL OZC :P

czyli zerkajac w kuchni na czas pracy kuchni mniej wiecej wiem, ile spalil dom czy reszta pomieszczen - bez odpalania kompa itd...

po prostu nie podniecam się tym akurat

Jacekss
20-09-2013, 22:36
może i tak - bo coś o stopniu skomplikowania przysłowiowego cepa spełnia to samo zadanie, co wasz prom kosmiczny eksploatacyjnie jedynie 2 x drożej :)

"wasz prom kosmiczny".. hm... tylko ja nie mam PC hehe :)
jestem obiektywnym obserwatorem tej "dysputy" o domowym COPi a może CAPie :)

Arturo72
20-09-2013, 22:38
tym bardziej nie wiem kto tu jest tęmpy
Ok,niech to będę ja ;)
Ale mniej tępy(chociaż po braku odpowiedzi sytuacja się zmienia) nie odpowiedział mi na pytanie ile w PLN dla niego jest 3000kWh ?

Hippek
20-09-2013, 22:39
"wasz prom kosmiczny".. hm... tylko ja nie mam PC hehe :)
jestem obiektywnym onserwatorem tej "dysputy" o domowym COPi a może CAPie :)

kupisz, bo Cię zakrzyczą, jak pojdziesz w kable

a w ogole bedziesz gość, jak kupisz za kase z kredytu i zamiast ceny x bedzie Cię ona kosztować 2x, bo drugie tyle weźmie bank...

i wtedy z COP 2 wyjdzie równiotko 1 :)

qubic
20-09-2013, 22:39
"wasz prom kosmiczny".. hm... tylko ja nie mam PC hehe :)
jestem obiektywnym onserwatorem tej "dysputy" o domowym COPi a może CAPie :)

do pełnego obiektywizmu to musisz jeszcze "pomacać" oba rozwiązania

qubic
20-09-2013, 22:41
Ok,niech to będę ja ;)
Ale mniej tępy(chociaż po braku odpowiedzi sytuacja się zmienia) nie odpowiedział mi na pytanie ile w PLN dla niego jest 3000kWh ?

już ci napisałem tyle ile masz na fakturze za prąd

Arturo72
20-09-2013, 22:41
kupisz, bo Cię zakrzyczą, jak pojdziesz w kable

a w ogole bedziesz gość, jak kupisz za kase z kredytu i zamiast ceny x bedzie Cię ona kosztować 2x, bo drugie tyle weźmie bank...

i wtedy z COP 2 wyjdzie równiotko 1 :)

Jak nie ma powaznych argumentów to wychodzi się z coraz bardziej bzdurnymi ;)

Hippek
20-09-2013, 22:43
do pełnego obiektywizmu to musisz jeszcze "pomacać" oba rozwiązania

widzisz, probleme jest to, że pompiarze nie chcą się podzielić skanem faktur a na twarzy kablarzy jest pewna rysa, którą jest faktura Lobo (musze ją gdziesz poszukać, bo mam printscreena)

no ale jak to mówią na budowie: masz łeb i ch..., to kombinuj :)

Arturo72
20-09-2013, 22:44
już ci napisałem tyle ile masz na fakturze za prąd
Taki tępy nie jestem i ograniczam zonie używanie wibratora bo to wpływa na COP domu,także na fakturze będzie wysoki COP ;)
Sam osobiscie ciepło z kompa wydalam za okno,zrobiłem sobie taki wyciąg,że z procka ciepło wypływa poza dom...
W nówce piekarniku też się nie piecze nic.
Leczcie się ludki ;)

Hippek
20-09-2013, 22:45
Taki tępy nie jestem i ograniczam zonie używanie wibratora bo to wpływa na COP domu,także na fakturze będzie wysoki COP ;)
Leczcie się ludki ;)

wszystko jej zabierz i zgaś swiatło :) jakiś uprzejmy kablarz przyjmie ją z radością :P

Jacekss
20-09-2013, 22:46
do pełnego obiektywizmu to musisz jeszcze "pomacać" oba rozwiązania

nie muszę "macać", wystarczy poznać oba rozwiązania i posiadać 3cie inne aby nie popaść w samozachwyt ;)

klaudiusz_x
20-09-2013, 22:48
Porównałem to do sekty Ojca Dyrektora ;)
Gdyby Ojciec nie miał wsparcia kleru (tych najwyższych), byłby już dawno na wiosce na Ścianie Wschodniej lub "Zimbabwe".
To zły przykład.

Jacekss
20-09-2013, 22:49
kupisz, bo Cię zakrzyczą, jak pojdziesz w kable
a w ogole bedziesz gość, jak kupisz za kase z kredytu i zamiast ceny x bedzie Cię ona kosztować 2x, bo drugie tyle weźmie bank...
i wtedy z COP 2 wyjdzie równiotko 1 :)

3xpudło
nie pójdę w kable, w PC narazie też... więc kredyt mi nie grozi i CAPy magiczne też :)

qubic
20-09-2013, 22:49
widzisz, probleme jest to, że pompiarze nie chcą się podzielić skanem faktur a na twarzy kablarzy jest pewna rysa, którą jest faktura Lobo (musze ją gdziesz poszukać, bo mam printscreena)

no ale jak to mówią na budowie: masz łeb i ch..., to kombinuj :)

pokazałaś im że można pokazać :D i wychodzi na to że pompiarze to boidoopy są . ale ich na copach wyniesiemy z tego wątku :p

Pyxis
20-09-2013, 22:50
wszystko jej zabierz i zgaś swiatło :) jakiś uprzejmy kablarz przyjmie ją z radością :P

To sie chyba nazywa oxymoron, nieprawdaz? :D

Pyxis
20-09-2013, 22:50
pokazałaś im że można pokazać :D i wychodzi na to że pompiarze to boidoopy są . ale ich na copach wyniesiemy z tego wątku :p

Szkoda ze sie nie stosujesz do tego, co wypisales sobie w stopce. Dobrze by Ci to zrobilo. :)

qubic
20-09-2013, 22:51
nie muszę "macać", wystarczy poznać oba rozwiązania i posiadać 3cie inne aby nie popaść w samozachwyt ;)

to się pochwal chyba że to alter ego TB co to izoluje od 23 lat ale nikt nie widział

Arturo72
20-09-2013, 22:53
Gdyby Ojciec nie miał wsparcia kleru (tych najwyższych), byłby już dawno na wiosce na Ścianie Wschodniej lub "Zimbabwe".
To zły przykład.
Odwrotnie,Ojciec Dyrektor trzęsie klerem(kasa od wyznawców) i dla tego jest jak jest.
Nawet JPII nie mógł zrobic z tym porządku.
Mafia w zakonie ;)

Jacekss
20-09-2013, 22:57
@ qubic - chwalenie jest dobre dla ludzi z niską samooceną lub wybujałym EGO ;)
tak więc teoria spiskowa z TB w roli głównej upada

Arturo72
20-09-2013, 22:57
wszystko jej zabierz i zgaś swiatło :) jakiś uprzejmy kablarz przyjmie ją z radością :P
Homo inna raczej nie jest także tutaj nie będzie szans a w ręce miloszenka czy qubica a tym bardziej jaśka to wolałbym jechać do Turcji bo bląd a przy takich ludkach to szkoda dziewczyny bo nawet wykąpac by się nie mogła ;)

qubic
20-09-2013, 22:57
Szkoda ze sie nie stosujesz do tego, co wypisales sobie w stopce. Dobrze by Ci to zrobilo. :)

ok,masz rację :)

qubic
20-09-2013, 22:59
@ qubic - chwalenie jest dobre dla ludzi z niską samooceną lub wybujałym EGO ;)
tak więc teoria spiskowa z TB w roli głównej upada

trzeba być czujnym ;) nigdy nie wiadomo kim jest TB

qubic
20-09-2013, 23:03
@ qubic - chwalenie jest dobre dla ludzi z niską samooceną lub wybujałym EGO ;)
tak więc teoria spiskowa z TB w roli głównej upada

tylko uprzedzam nie wyskakuj tu z cudownymi panelami albo innym dziwactwem :D wystarczy że z pompiarzami musimy się copać

Hippek
20-09-2013, 23:05
tylko uprzedzam nie wyskakuj tu z cudownymi panelami albo innym dziwactwem :D wystarczy że z pompiarzami musimy się copać

a to dobre jest - Pyxis, COPnąć Cię w doopę?

Pyxis
20-09-2013, 23:06
a to dobre jest - Pyxis, COPnąć Cię w doopę?

Cmoknij mnie w pompe.

qubic
20-09-2013, 23:06
a to dobre jest - Pyxis, COPnąć Cię w doopę?

dzięki za zrozumienie :hug:

qubic
20-09-2013, 23:07
Cmoknij mnie w pompe.

tak obrońca moralności-pompiarz odpowiada kobiecie :no:

Arturo72
20-09-2013, 23:10
Nie che mi się po raz kolejny odwoływać do inteligencji kablarzy ale ostatnia idiotyczna dyskusja ma coś na celu...i jeśli ktoś mało inteligentny to muszę paru uświadomić o co chodzi.
Jeśli tego nie widzicie to...pozostańcie z kablami i WMG ;)

Maluxa jakoś nikt nie atakuje o zużycie...piekarnika.

_artur_
20-09-2013, 23:10
a to dobre jest - Pyxis, COPnąć Cię w doopę?


Cmoknij mnie w pompe.

i na tym najlepiej zakończyć tą dyskusję :)

Arturo72
20-09-2013, 23:23
tylko uprzedzam nie wyskakuj tu z cudownymi panelami albo innym dziwactwem :D wystarczy że z pompiarzami musimy się copać
Nie porównuj kabli do wodnej podłogówki,tam można podpiąć wszystko nie tylko PV :)

imrahil
21-09-2013, 08:23
Jesli bys tego piekarnika uzywal baaardzo duzo (zalozenie akademickie) to Twoja PC na CO zuzyla by 0 KWh, czyli grzalbys chalupe z COP = 1.

Widzisz o co chodzi?

Kable też zużyłyby 0, ale ja też nie wiem jaki to ma związek z ogrzewaniem. Masz dwa takie same domu (identyczne), ale jeden z pompą ciepła, drugi z kablami, porównujesz zużycie prądu na CO + CWU przez oba i wiesz ile zaoszczędziłeś inwestując w pompę.

qubic
21-09-2013, 08:41
Kable też zużyłyby 0, ale ja też nie wiem jaki to ma związek z ogrzewaniem. Masz dwa takie same domu (identyczne), ale jeden z pompą ciepła, drugi z kablami, porównujesz zużycie prądu na CO + CWU przez oba i wiesz ile zaoszczędziłeś inwestując w pompę.

i tutaj jeszcze rozważ to co jasiek napisał , zgoda masz dwa takie same domy jeden z kablami ,drugi z PC i niby ten drugi powinien mniej płacić. ale dziwnym trafem przy porównaniu rachunku za prąd z obu tych domów mamy podobne faktury za całość ;) nie zastanawia cię to?

Pyxis
21-09-2013, 08:43
i tutaj jeszcze rozważ to co jasiek napisał , zgoda masz dwa takie same domy jeden z kablami ,drugi z pc i niby ten drugi powinien mniej płacić. Ale dziwnym trafem przy porównaniu rachunku za prąd z obu tych domów mamy podobne faktury za całość ;) nie zastanawia cię to?

bzdura!

Hippek
21-09-2013, 09:12
Cmoknij mnie w pompe.

Tym argumentem mnie przekonales.

Dziś juz nie zdążę, ale w poniedziałek rano jadę kupić PC i będę tak za...sta, jak Ty!

Hippek
21-09-2013, 09:18
Cmoknij mnie w pompe.
wiesz, tak trochę rozumiem Twoje myslenie:D elewacje im później zrobisz, tym dłużej bedzie jak nowa:D

no chyyyba, ze elewacja stoi w kotłowni i burczy noca:D

Jacekss
21-09-2013, 09:23
tylko uprzedzam nie wyskakuj tu z cudownymi panelami albo innym dziwactwem :D wystarczy że z pompiarzami musimy się copać

spokojnie jak to zwykle trzeba ... z umiarem z umiarem ;)

malux20
21-09-2013, 09:37
we wrzesniu poszło
na co 13 kg brykietu+ 2-3 kg brzozy na podpałke=8 zł
w polowie domu 24-25 reszta 21-22
przy odpowiednim rozmieszczeniu wnetrz i szyb przy podłogówce wod nie ma ZADNEGO problemu ze sterowaniem
z cwu mieszczę się w 3 kwh doba
gdybym uparl się to obyłoby się z kominkiem ale kobiety rządzą

Pyxis
21-09-2013, 09:38
wiesz, tak trochę rozumiem Twoje myslenie:D elewacje im później zrobisz, tym dłużej bedzie jak nowa:D

no chyyyba, ze elewacja stoi w kotłowni i burczy noca:D

Niestety zenujaco malo rozumna jestes. :)

Pyxis
21-09-2013, 09:43
we wrzesniu poszło
na co 13 kg brykietu+ 2-3 kg brzozy na podpałke=8 zł
w polowie domu 24-25 reszta 21-22
przy odpowiednim rozmieszczeniu wnetrz i szyb przy podłogówce wod nie ma ZADNEGO problemu ze sterowaniem
z cwu mieszczę się w 3 kwh doba
gdybym uparl się to obyłoby się z kominkiem ale kobiety rządzą

-------- Okres: 2013-09-01 do 2013-09-21 10:42:28 (20,45 [d]) ---------
Czas pracy CO: 13,92 [h] (46,5%)
Czas pracy CWU: 15,99 [h] (Cykli: 97) (Średnio dziennie: 4,7)
Suma pracy PCi: 29,9 [h]
Startów: 103 (Średnio dziennie: 5,0)
Czas pracy śr CO: 0,68 [h/d]
Czas pracy śr CWU: 0,78 [h/d]
Czas pracy śr: 1,5 [h/d]
Szacowane zużycie: 115 [kWh] Średnio: 5,6 [kWh/d]
CWU: 73 [kWh] Średnio: 3,6 [kWh/d]
CO: 42 [kWh] Średnio: 2,0 [kWh/d]
CO/100m2: 0,9 [kWh/(d*100m2)]
Koszt [15/85%]: 47 zł w tym CO [0/100%]: 13 zł CWU [38/62%]: 34 zł
------------------------------------------------------------------------

malux20
21-09-2013, 09:57
u mnie koszt 24-26 zl

Arturo72
21-09-2013, 10:06
i tutaj jeszcze rozważ to co jasiek napisał , zgoda masz dwa takie same domy jeden z kablami ,drugi z PC i niby ten drugi powinien mniej płacić. ale dziwnym trafem przy porównaniu rachunku za prąd z obu tych domów mamy podobne faktury za całość ;) nie zastanawia cię to?
Słuchaj jaśka a daleko zajdziesz...
poniżej masz wyjaśnione,na cyferkach jeśli trudno pojać:


Wyobraz sobie dom ktrory potrzebuje 9000kWh na CO, 4000 CWU i 4000kWh na byt
Mamy 17000kWh.... ten sam teoretyczny dom z PC i z COP zalozmy 3... wyjdzie 8333kWh
17000/8333kWh da nam ten slynny COP 2 dla domu... ale roznice w rachunkach 9180:- vs 4500:- i co takie same? 4680:- roznicy... takie same rachunki :D
Licze srednia z II taryf 0,54:-kWh


Nie przypadkowo pisałem o sekcie bo sekta także bezmyślnie wierzy w swojego guru...
Życzę powodzenia tym,którzy wierzą w wentylację na opak i wszelakie wynalazki obu panów ;)

qubic
21-09-2013, 10:22
Przeczytaj.... przeanalizuj to jeszcze raz... podobne faktury za calosc...
To znaczy ze Dom z PC ma wieksze zuzycie pradu na "zyski" bytowe anizeli ten z kablami... tak...
Jak kupisz PC to Twoj piekarnik bedzie mial 2 x taka moc... tez ciekawa zaleznosc...
A zarowki beda tak samo swiecic? Czy tego z PC 2 x mocniej?
imrahil podal hipoteze dwoch identycznych domow... abyscie zrozumieli... bo prawdopodobienstwo jest nikle ze takie cos moze wystapic.

Wyobraz sobie dom ktrory potrzebuje 9000kWh na CO, 4000 CWU i 4000kWh na byt
Mamy 17000kWh.... ten sam teoretyczny dom z PC i z COP zalozmy 3... wyjdzie 8333kWh
17000/8333kWh da nam ten slynny COP 2 dla domu... ale roznice w rachunkach 9180:- vs 4500:- i co takie same? 4680:- roznicy... takie same rachunki :D
Licze srednia z II taryf 0,54:-kWh

Teraz jak juz liczymy COP domow jako calosc policzmy instalacje PC... nie najtansza bo za 40000:- odejmijmy kabelki...
10000:- ( czy za duzo... moze tanie sa jak barszcz... ? ) mamy 30000:- /4680:- i mamy 6,5 roku jak PC sie zwroci...
aspekt jak nie wazny dla posiadacza kabli... PC musi sie zwrocic... nic innego w gospodarstwie domowym juz nie...
(Tak tez liczycie jak kupujecie lodowki... zuzycie vs cena? A+ czy A+++... kiedy sie zwroci ta drozsza bardzie energooszczedna?
Czy patrzycie ktora najwiecej ciepla odda?)
No dobrze dolozmy przeglady przez 3 lata aby utrzymac gwarancje... 31000/4680:- 6,6 roku
I pewnie ... moze sie zepsuc.... ale wtedy proponuje tez do kabli doliczyc ewentualna awarie pralki, zmywarki i piekarnika...
gdyz sa glownymi zrodlami CO... a liczymy calosc.:D

Wiec jakbyscie sie nie wykrecali to z PC bedzie taniej...
Roznica bedzie dopiero przy bardzo cieplych domach... ktore dodatkowego zrodla ciepla praktycznie nie potrzebuja...
Ale takimi nie sa domy ktore chca 90kWh/m2

:D

Widze ze temat nie do wybicia ;)

ale nikt sie nie wykręca że PC z dobrym COP będzie taniej pracowała w idealnych warunkach, i jest wspaniale,cud miód malina.
tylko sumaryczny rachunek z elektrowni nie utwierdza w tym przekonaniu, owszem na liczniku pompy jest pięknie ale trochę jest to iluzoryczne.

qubic
21-09-2013, 10:24
Słuchaj jaśka a daleko zajdziesz...
poniżej masz wyjaśnione,na cyferkach jeśli trudno pojać:
Nie przypadkowo pisałem o sekcie bo sekta także bezmyślnie wierzy w swojego guru...
Życzę powodzenia tym,którzy wierzą w wentylację na opak i wszelakie wynalazki obu panów ;)

ja na tej budowie sprawdzę na własnym przykładzie jak działa WMG
ty na swojej budowie sprawdzasz jak tania w zakupie i eksploatacji jest PC

tyle tylko że ja nie napiszę że byłeś w sekcie i bezgranicznie zaufałeś swojemu guru :no:

Pyxis
21-09-2013, 10:26
ale nikt sie nie wykręca że PC z dobrym COP będzie taniej pracowała w idealnych warunkach, i jest wspaniale,cud miód malina.
tylko sumaryczny rachunek z elektrowni nie utwierdza w tym przekonaniu, owszem na liczniku pompy jest pięknie ale trochę jest to iluzoryczne.

Moze juz nie brnij dalej, bo to zaczyna byc lekko smieszne. Zwlaszcza ta rownowaznosc w kosztach pradu dla mojego domu z pompa i na kablach. ;)

rybniczanin
21-09-2013, 10:28
Jakbys dobrze w przyszlosc patrzyl to moze z terazniejszosci bys zauwazyl, iz dzis nie buduje sie domow na pokolenia. Potrzeba mieszkaniowa powinna byc zalatwiona tu i teraz, na kilka lat w przod, teraz sie za robota jezdzi a nie mieszka w 3 pokolenia w jednym domu.

Jak bedzie potrzeba i okolicznosc to dom mozna rozbudowac/remontowac, ale inwestowac na zas to jak wrozenie z fusow w dzisiejszych czasach.

Zarowno przepisy jak i technologie zmieniaja sie bardzo szybko. Te nasze domy moga byc za nascie lat uznawane za kule u nogi, chocby nie wiem co w nie teraz wsadzac.

Kazdy kto chce inwestowac mocno w przyszlosc powinien dom ocieplic do granic mozliwosci finansowych, a nie polegac na centralnym urzadzeniu na czesto ponad 20 tys ocieplajac dom jako tako.
Idąc tym tokiem rozumowania, to najlepiej Campera kupić i jeździć nim za pracą, zamiast budować. Jeśli już budujesz dom, to musisz się liczyć z wydatkami w przyszłości. Nie tylko na "kilka lat" jak to określiłeś.:)

qubic
21-09-2013, 10:29
I dziwie sie troszke ze kable nie zapewniaja kofortu w okresach przejsciowych... a
"klimatyzatory" juz tak... albo sie ma 22*C albo nie... czy sie myle ;)

no to możesz być pewien że się mylisz.
poczytaj np. jak j-j odczuwał w domu temp. 22*C i dlaczego myślał żeby "kwoki" instalować,poczytaj jak w pasywniakach ludzie marzną w 23*C

przyjmij do wiadomości że nie ma idealnego systemu ogrzewania w nowoczesnych domach, owszem jak hajcujesz non-stop to spokojnie masz to do czego jesteś przyzwyczajony. domy się zmieniły więc i system ogrzewania się zmienia.

Pyxis
21-09-2013, 10:34
przyjmij do wiadomości że nie ma idealnego systemu ogrzewania w nowoczesnych domach, owszem jak hajcujesz non-stop to spokojnie masz to do czego jesteś przyzwyczajony. domy się zmieniły więc i system ogrzewania się zmienia.

Zmieniaja sie, tylko dolaczego niby na gorsze?
Ja sie przesiadlem z mieszkania z kaloryferami w ktorym musialem miec 23-24*C do domu z podlogowka w ktorym mam 22*C i odczucie komfortu cieplnego jest nieporownywalnie wieksze.
Smiem twierdzic, ze podlogowka to typ ogrzewania bliski idealu. Ulepszyc to bedzie naprawde trudno.

PS.
Tez sie dziwie, ze niektorzy kablarze musza dogrzewac sie klima w takim okresie. Mi by nawet nie przyszlo do glowy, zeby taki system zastosowac przy wodnej podlogowce. Dla oszczednosci rozumiem, ale kazdy zarzeka sie, ze tylko dla "komfortu" to robi. Dziwne. :)

qubic
21-09-2013, 10:42
ale j-j też ma podłogówkę tak jak ty Pyxis. tylko że dom ma troszkę bardziej nowoczesny i trzeba to zrozumieć.

malux20
21-09-2013, 10:58
a pyxis ma nienowoczesny

imrahil
21-09-2013, 11:09
i tutaj jeszcze rozważ to co jasiek napisał , zgoda masz dwa takie same domy jeden z kablami ,drugi z PC i niby ten drugi powinien mniej płacić. ale dziwnym trafem przy porównaniu rachunku za prąd z obu tych domów mamy podobne faktury za całość ;) nie zastanawia cię to?

nie, bo nie ma dwóch takich samych domów :). jeszcze tutaj piszecie, że co jeśli w domu mieszka 5 osób a nie 1 osoba. mieszka tyle ile mieszka, zapotrzebowanie na CO wynika z różnicy między zapotrzebowaniem na CO domu niezamieszkałego i zamieszkałego. do tego należy doliczyć CWU, wtedy przy przeciętnej rodzinie i pewnie przeciętnym domu z tego wątku zapotrzebowanie wychodzi koło 7-9 tys. kWh (u mnie 8 tys., a ile będzie to się okaże jak zamieszkam). Markową pompę powietrzną dla naszych domów z montażem i zbiornikiem CWU można dostać za jakieś 20 tys. zł. Czyli niecałe 20 tys. należy dołożyć do kabli (bo zbiornik CWU w każdym wypadku trzeba mieć a podłogówka wodna to koszt porównywalny do kabli). To ma szansę się zwrócić przy obecnych cenach prądu w skończonym czasie :). Zależy też czy pompa na kredyt czy za gotówkę, jakie stopy procentowe, jaka będzie cena energii. wiele zależy od domu i mieszkańców. Jednym wystarczy 20 stopni, dla innych 23 to mało. Itd. Z tego wynika, że bez sensu ta dyskusja :)

Pyxis
21-09-2013, 12:05
Dokladnie... o doope to rozbic... bo nie ma identycznych warunkow dla porownania nawet jakby sie chcialo...
Pozatym kazdy ma inna sytuacje... i inny dom i inaczej zyje...

Dlatego porownuje sie TEN SAM dom i zuzycie dla kabli lub dla pompy i masz wszystko jak na dloni. Wystarczy rachunek za grzanie kablami podzielic na SPF pomy (<>4), lub grzejac pompa pomnozyc przez ta wartosc. Szybko, prosto i logicznie.

Pyxis
21-09-2013, 14:06
Nie dla wszystkich... :)


To juz, dzieki Bogu, nie moj problem i nie moje zmartwienie. ;)

qubic
21-09-2013, 14:26
pamięta ktoś gdzie kbab wklejał tabelkę ze zużyciem swojego klimatyzatora i COP ?

Lobo_M
21-09-2013, 17:34
11 stron przez ostatnie 24h, po 15-stej dwa posty? Czy Wy nie macie nic do roboty w pracy... Tusk się załamie jak PKB spadnie i nie będziemy zielona wyspą

Lobo_M
21-09-2013, 17:53
:D i podniesie VAT na prad bo gdzies sie musi mu zwrocic :D
A zarazem dla was przez ostatnie 24h to juz weekend byl... ;)
Niekoniecznie ja mam G12r wiec każdy dzień tak samo 13-16 22-7 II taryfa

Brygada RR
21-09-2013, 18:00
Witam

Kilka dni temu minął równo roczek od wprowadzenia, dom zamieszkiwany przez 2 osoby, rok temu za pierwszy miesiąc bez ogrzewania (włączona tylko łazienka) wyszło ok 200PLN za prąd, niestety nie mam pod-liczników na ogrzewanie.

Wyniki za wszystko:

I - 2*488,30 kWh
II - 9*272,00 kWh

Łącznie do zapłaty 4405 PLN

W domu: ciepła woda - Bojler 80L, indukcja, piekarnik, zmywarka chodzi prawie codziennie,pralka, suszarka, pompa do wody, klimatyzator,rekuperator,2 kompy, Radio, bez TV :)
Jak wspominałem był to pierwszy sezon, ale jak dla mnie rachunek jak najbardziej do przyjęcia :)

Temperatura w domu 22C - 23C

Pozdrawiam

qubic
21-09-2013, 18:04
Witam

Kilka dni temu minął równo roczek od wprowadzenia, dom zamieszkiwany przez 2 osoby, rok temu za pierwszy miesiąc bez ogrzewania (włączona tylko łazienka) wyszło ok 200PLN za prąd, niestety nie mam pod-liczników na ogrzewanie.

Wyniki za wszystko:

I - 2*488,30 kWh
II - 9*272,00 kWh

Łącznie do zapłaty 4405 PLN

W domu: ciepła woda - Bojler 80L, indukcja, piekarnik, zmywarka chodzi prawie codziennie,pralka, suszarka, pompa do wody, klimatyzator,rekuperator,2 kompy, Radio, bez TV :)
Jak wspominałem był to pierwszy sezon, ale jak dla mnie rachunek jak najbardziej do przyjęcia :)

Temperatura w domu 22C - 23C

Pozdrawiam


piękny wynik w dodatku bez pompy za 20k

kable rulezz ;)

jasiek71
21-09-2013, 18:08
i tutaj jeszcze rozważ to co jasiek napisał , zgoda masz dwa takie same domy jeden z kablami ,drugi z PC i niby ten drugi powinien mniej płacić. ale dziwnym trafem przy porównaniu rachunku za prąd z obu tych domów mamy podobne faktury za całość ;) nie zastanawia cię to?
przecież wszyscy jedziemy na tym samym wozie ...:P

macie jakieś wątpliwości ...?
faktury poproszę...;)

qubic
21-09-2013, 18:12
przecież wszyscy jedziemy na tym samym wozie ...:P

macie jakieś wątpliwości ...?
faktury poproszę...;)

tak masz rację . DO POMPIARZY:

podajcie-

zużyte/zapłacone

tylko tyle i aż tyle (jak dla was) :D

nie interesują nas COPy z reklamówek ;)

Lobo_M
21-09-2013, 18:21
Ale co masz bez VAT :o :)

W moim monitorze energii mam ta taryfe tez uwzgledniona jak i G12W 13-15 22-06 + weekendy i Swieta
Roznica jest bardzo mala pomiedzy nimi... na lekka korzysc G12W...
Zobaczymy jak bedzie na wiosne... wtedy bede mial pelne ( roczne ) dane odnosnie oszczednosci vs G11 ktora mamy teraz...
Jak na razie zakladam jakies 1500:- PLN oszczednosci przechodzac na II taryfy...

Co mam bez VAT?
Pierwszy rok miałęm G12W, od stycznia 2012 mam G12r , w torej to II jest tańsza a I taryfa drożdza niż w G12w.
po edycji
albo od 2013 mam G12r, musialbym poszperac w fakturach

Lobo_M
21-09-2013, 18:33
To moze inaczej... czytales co cytowales... czy jestescie tak zapatrzeni w te kWh :D :D :D
Faktury i wozki jaska... no moze nie ty...

Ja napisalem ze u was juz od 24h weekend byl... nie odnosnie taryfy tylko odnosnie nie pracowania tylko pisania postow przez ostatnie 24h,
o czym pisales ;)

Napisalem wtedy ze Tusk VAT na prad na prad podniesie aby zrekompensowac mala wydajnosc pracownikow w kraju... :D

Wyjasnilo sie... ;)

po całym tygodniu już na oczy pada;)
już się dokopałem dokladnie od 2012/02/24 mam G12r
ps. mój wózek za 2012 lekko wiekszy niż Chip & Dale'a;)

Hippek
21-09-2013, 18:53
tak masz rację . DO POMPIARZY:

podajcie-

zużyte/zapłacone

tylko tyle i aż tyle (jak dla was) :D

nie interesują nas COPy z reklamówek ;)

qubic, zostaw... przeciez to beton najwyższej próby jest - nawet nie C100/115 a specjalny rzekłabym...

Hippek
21-09-2013, 19:15
A to dlatego zwlekalas z zakupem PC... a nie na cene lodowki...
A powiedz... po co Ci ta PC?
:D

a tutaj pisałam #21057

Vld
21-09-2013, 19:24
Posiadaczu PC: dlaczego Twój COP kolejny sezonnie przekracza 2?

Bo kopa zjadły grzałki i pompki
Swoją drogą, że też wam się tak chce nawzajem pieścić

Pyxis
21-09-2013, 20:46
piękny wynik w dodatku bez pompy za 20k

kable rulezz ;)

Jesli 2000 zl za CO rocznie przy 108m2 swietnie docieplonej parterowki-termosu z WM to dobry wynik, no to ciesze sie razem z Wami. :)
Lzy wzruszenia naplynely mi do oczu. A moze to ze smiechu jednak. :D

qubic
21-09-2013, 21:02
Jesli 2000 zl za CO rocznie przy 108m2 swietnie docieplonej parterowki-termosu z WM to dobry wynik, no to ciesze sie razem z Wami. :)
Lzy wzruszenia naplynely mi do oczu. A moze to ze smiechu jednak. :D

chcesz porównać to napisz jak brygada rr - porównamy :D

Pyxis
21-09-2013, 21:07
chcesz porównać to napisz jak brygada rr - porównamy :D

No ilez razy mozna pisac to samo.
Za oststnie 12 miesiecy koszt pradu to 4391 zl brutto.

qubic
21-09-2013, 21:09
No ilez razy mozna pisac to samo.
Za oststnie 12 miesiecy koszt pradu to 4391 zl brutto.

kWh w I i II ?

_artur_
21-09-2013, 21:25
Niekoniecznie ja mam G12r wiec każdy dzień tak samo 13-16 22-7 II taryfa/

na pewnow takich godzinach? jaki operator i miejscowość?


No ilez razy mozna pisac to samo.
Za oststnie 12 miesiecy koszt pradu to 4391 zl brutto.
zaaz.. czyżby to byl wynik bardzo porównywalny z R&K:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183223-Decyzja-podjeta-budujemy-Dom-Arizona-S-GL-581-w-stand-PASYWNYM-SUPER-ENERGOOSZCZ&p=6134450&viewfull=1#post6134450
. to gdzie te COPy czy jak im tam?

jasiek71
21-09-2013, 21:28
na pewnow takich godzinach? jaki operator i miejscowość?


zaaz.. czyżby to byl wynik bardzo porównywalny z R&K:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183223-Decyzja-podjeta-budujemy-Dom-Arizona-S-GL-581-w-stand-PASYWNYM-SUPER-ENERGOOSZCZ&p=6134450&viewfull=1#post6134450
. to gdzie te COPy czy jak im tam?
wszyscy jadą na tym samym ...:lol2:

Brygada RR
21-09-2013, 21:53
Niesamowity...

I - 2*488,30 kWh
II - 9*272,00 kWh

11758,3/108m2 = 108,8kWh/m2

Dobrze... lepiej od Hipki nawet ktora ma 93 kWh/m2...



W woli ścisłości to za całość prądu a nie na CO. Nie ma co w szale pisać głupot.

Pozdr.

jasiek71
21-09-2013, 21:54
-------- Okres: 2013-09-01 do 2013-09-21 10:42:28 (20,45 [d]) ---------
Czas pracy CO: 13,92 [h] (46,5%)
Czas pracy CWU: 15,99 [h] (Cykli: 97) (Średnio dziennie: 4,7)
Suma pracy PCi: 29,9 [h]
Startów: 103 (Średnio dziennie: 5,0)
Czas pracy śr CO: 0,68 [h/d]
Czas pracy śr CWU: 0,78 [h/d]
Czas pracy śr: 1,5 [h/d]
Szacowane zużycie: 115 [kWh] Średnio: 5,6 [kWh/d]
CWU: 73 [kWh] Średnio: 3,6 [kWh/d]
CO: 42 [kWh] Średnio: 2,0 [kWh/d]
CO/100m2: 0,9 [kWh/(d*100m2)]
Koszt [15/85%]: 47 zł w tym CO [0/100%]: 13 zł CWU [38/62%]: 34 zł
------------------------------------------------------------------------
za ten sam okres moje ...
CO - 65,74kwh x 0,33zł = 21,69 zł
CWU - 66,39kwh x 0,33zł = 21,9 zł
razem 132,13kwh za 43,59 zł

qubic
21-09-2013, 21:56
śmiać mi się zachciało jak przeczytałem pompiarza post bo teraz mu pewnie pompa lekko zazgrzytała :P

qubic
21-09-2013, 21:57
13500kWh/150m2 daje nam 90kWh/m2....

Im wyszlo 11758/108m2 i mamy109kWh/m2...

A teraz proponuje porownac parametry izolacji domow... i moze jeszcze wrzucimy kwoty kredytow... chcesz?

A tobie jak wychodzi?

mi wychodzi że powoli zaczynasz jarzyć wątki ;)

jasiek71
21-09-2013, 21:58
A tobie jak wychodzi?
wszystkim podobnie ...;)

Pyxis
21-09-2013, 22:04
za ten sam okres moje ...
CO - 65,74kwh x 0,33zł = 21,69 zł
CWU - 66,39kwh x 0,33zł = 21,9 zł
razem 132,13kwh za 43,59 zł

Nie wiem co grzales. Domek 100m2, czy chawire 300m2 z garazem. Takie suche cyferki nic nikomu nie mowia.

jasiek71
21-09-2013, 22:06
13500kWh/150m2 daje nam 90kWh/m2....

Im wyszlo 11758/108m2 i mamy109kWh/m2...

A teraz proponuje porownac parametry izolacji domow... i moze jeszcze wrzucimy kwoty kredytow... chcesz?

A tobie jak wychodzi?
przez ostatnie 10 lat moja posesja...
nocna - 81872kwh
dzienna - 24460kwh
ogółem średnio na rok 10633kwh
dom 154m2 czyli 69kwh/m2

Pyxis
21-09-2013, 22:06
wszystkim podobnie ...;)

Tylko u niektorych 1/4 to koszty CO, a u innych 3/4. :D

jasiek71
21-09-2013, 22:07
Nie wiem co grzales. Domek 100m2, czy chawire 300m2 z garazem. Takie suche cyferki nic nikomu nie mowia.

nie ma znaczenia ...
wynik podobny...:P

Vld
21-09-2013, 22:09
Ze co? Przepraszam ale nie rozumiem ... "kolejny sezon przekracza 2" ?


To była odpowoiedź na stopkę Hipki

Tylko nie wiedzieć cemu NIE się nie skopiowało

Pyxis
21-09-2013, 22:09
nie ma znaczenia ...
wynik podobny...:P

Pfffff.... zartownis widze z Ciebie. :D

jasiek71
21-09-2013, 22:18
A wiec masz cieply dom... gratuluje... zarazem to faktycznie tylko cyfry... bo nie wiem czym jak grzejesz... jaka masz wentylacje...
kuchenke... kominek... itd.
A wiec wynik dobry... ale z czym porownac?
ciepły dom...
dobre sobie...
ściany z klocków TH 250 ( U - 0,28 ), 15cm na gruncie bez izolacji fundamentów, dach 30cm wełny i dziurawy jak sito, okna zwykłe 2 szyby / 3 komory, wentylacja mechaniczna z GWC bez rekuperatora, ogrzewanie kablami o łącznej mocy 10,6kw
zapomniałbym ...
żadnego okna od południa ...:bash:

Vld
21-09-2013, 22:23
Dalej nie rozumiem sorry... moze dlatego ze piata rano... o co chodzilo?

O to chodziło, że nabijając się z was ona po części miała rację.
Jak nie przypilnujesz tych wszystkich grzałek i pompek, a także nie do końca potrzebnych defrostów, to dudzisz się wiosną z KOPem 2

jasiek71
21-09-2013, 22:23
Tylko u niektorych 1/4 to koszty CO, a u innych 3/4. :D
a jakie to ma znaczenie skoro przychodzi rachunek i wszyscy maja podobnie ...:yes:

Pyxis
21-09-2013, 22:27
ciepły dom...
dobre sobie...
ściany z klocków TH 250 ( U - 0,28 ), 15cm na gruncie bez izolacji fundamentów, dach 30cm wełny i dziurawy jak sito, okna zwykłe 2 szyby / 3 komory, wentylacja mechaniczna z GWC bez rekuperatora, ogrzewanie kablami o łącznej mocy 10,6kw

Jesli zuzywasz na caly dom 10,5k kWh grzejac czystm pradem (zakaldam ze masz te 22*C i sie nieraz kapiesz), to w jakis sposob oszczedzasz energie. Na CO poszlo Ci pewnie z 7-8 tys kWh. Reszta (2,5-3 tys kWh) to prad bytowy. Wyjdzie jakies 200-250kWh/mc. Malusko - ale przy kablach trzeba oszczednie, skoro tyle kWh leci w podloge. ;)
Masz oczywiscie pomiar na kablozje osobny, ale nie powiesz ile nabil podliczniczek. Prawda? Bo to slodziutka tajemnica jest. A moze jednak.... :D

Arturo72
21-09-2013, 22:30
wszystkim podobnie ...;)
A Ty czego się najarałeś ? Dobry musi być towar bo efekty widać.
Nie znudziło Ci się jeszcze pisać takich bzdur ?
Masz jakiś cel pisząc te idiotyzmy ?

jasiek71
21-09-2013, 22:33
A Ty czego się najarałeś ? Dobry musi być towar bo efekty widać.
Nie znudziło Ci się jeszcze pisać takich bzdur ?
Masz jakiś cel pisząc te idiotyzmy ?
bzdura nie bzdura ale po roku sam się przekonasz że też wylądujesz blisko ...:D

Pyxis
21-09-2013, 22:33
a jakie to ma znaczenie skoro przychodzi rachunek i wszyscy maja podobnie ...:yes:

Przychodzi podobny kwota, ale u mnie 1/4 to CO a reszta "zabawa". U ciebie 3/4 to CO. Mamy jednakowo?

Poczekam cierpliwie az podasz odczyt z kabelkow. ;)

jasiek71
21-09-2013, 22:46
Przychodzi podobny kwota, ale u mnie 1/4 to CO a reszta "zabawa". U ciebie 3/4 to CO. Mamy jednakowo?

Poczekam cierpliwie az podasz odczyt z kabelkow. ;)
a ja poczekam cierpliwie te 10 lat i podasz mi swoją średnią ...;)
sezon sezonowi nie równy , rozrzut jest od 7,5 do 10 tys. kwh

w jednym było coś popalane w kominku w innym wcale, to tylko średnia ale dużo mówi ...

Pyxis
21-09-2013, 22:53
a ja poczekam cierpliwie te 10 lat i podasz mi swoją średnią ...;)
sezon sezonowi nie równy , rozrzut jest od 7,5 do 10 tys. kwh

w jednym było coś popalane w kominku w innym wcale, to tylko średnia ale dużo mówi ...

Czyli praktycznie trafilem w "10" z moja zgadywanka.
Sam widzisz, ze jesli dwoch ma to samo, to nie jest to samo. :D

qubic
21-09-2013, 22:54
Przychodzi podobny kwota, ale u mnie 1/4 to CO a reszta "zabawa". U ciebie 3/4 to CO. Mamy jednakowo?

Poczekam cierpliwie az podasz odczyt z kabelkow. ;)

w końcu przyznajesz że kwota jest podobna u wszystkich.
chyba argumenty trafiły że COP 2 to nie wymysły

jasiek71
21-09-2013, 22:56
Czyli praktycznie trafilem w "10" z moja zgadywanka.
Sam widzisz, ze jesli dwoch ma to samo, to nie jest to samo. :D

za jakiś czas sam się przekonasz że jednak jest to samo ...:yes:

Pyxis
21-09-2013, 22:57
w końcu przyznajesz że kwota jest podobna u wszystkich.
chyba argumenty trafiły że COP 2 to nie wymysły

Czyli wszyscy jedziemy na jednym wozku po drodze z kocich lbow ktora zwa zyciem?
Tylko ze ja na oponach, a Ty na stalowych obreczach na kolach. ;)

Pyxis
21-09-2013, 22:57
za jakiś czas sam się przekonasz że jednak jest to samo ...:yes:

Ja JUZ sie przekonalem, ze nie jest. Nie musze czekac 10 lat. :D

qubic
21-09-2013, 23:00
A w jaki sposob... PC sama to reguluje wedlug potrzeby... a nie co 15min i juz...

a właśnie jeśli chodzi o twoją markową pompę a moją "chińszczyznę" z casto to wkleję wątek z tabelką kbaba(mam nadzieję że się nie pogniewa}

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172206-pr%C4%85d-gaz-olej-w%C4%99giel-inne&p=5244742&viewfull=1#post5244742

drogie wypasione pompy to tylko marketing dla naiwnych

jasiek71
21-09-2013, 23:00
Dziwne ze niejeden kablowiec ma lub chcialby miec PC P/P... tak sobie dla komfortu... w okresach przejsciowych :lol2: (kable nie sa na te okresy widocznie)

jak ktoś kumaty to ustawi sobie raz a dobrze i nie musi kombinować z tym "komfortem"...
ten system działa najlepiej jak przestanie się grzebać w sterownikach, niestety na początku chyba większość próbuje coś "wygrzebać"...:cool:

qubic
21-09-2013, 23:04
A u ciebie jak ... klimatyzatorek teraz grzeje czy nie oplaca sie tylko dla COP 2?
Policzylem wczesniej za ciebie... nie dotarlo... nawet COP 2 oszczedzil na tyle ze PC sie zwrocila w 6-8lat...
A przez nastepne 6... co? Wez przyklad Hipki ... ( bo akurat ma podane 9000kWh )
Zrozumiesz jak napisze ze jej 9000 mozna podzielic prze 3... 2,5 a nawet 2 i ze wtedy zaplaci mniej za prad... czy nie?
Niezaleznie ile placi za zmywarke czy piekarnik...

ale chyba Ty jej nie zabronisz żeby odwiedziła Casto w promocji ? i będzie miała to samo co ty za 699 :) ......
...... czyli COP 2 hihihii

_artur_
21-09-2013, 23:08
no i w zasadzie o co chodzi.. odwrócę pytanie - skoro PC będzie ciągnęła 3 razy mniej prądu to czemu wszysfkim rachunki wychodzą podobnie?
może wniosek z tego rtaki że wszyscy pompiarze peką, oglądają TV, mają nawet lodówki - no bo kasa roczna taka sama za prąd a na ogrzewanie idzie z tego 1/4 to za resztę to co napisałem..
a kablarze to chyba tylko w niedzielę TV, zamiast lodówki piwniczka w ziemi a żarowki też żadko.. no bo jak 3/4 to ogrzewanie to coś w tym jest..
a może jest tak że ci co ogrzewaj kablami przyłożyli sie do ocieplenia i wentylacji, mają nieopłacalne reku, GWC i co tam jeszcze (jaśkowe wynalazki) a reszta nie? no i te zyski bytowe..

generalnie jak widać prawda jest jak dupa - każdy ma swoją.. a na koniec i tak te 4500 do energetyki w zębach zanosi,

qubic
21-09-2013, 23:13
im więcej domowników tym większy udział zysków bytowych w CO a argument pompiarzy że nie ocieplają bo mają pompę jest nielogiczny.

qubic
21-09-2013, 23:15
generalnie jak widać prawda jest jak dupa - każdy ma swoją.. a na koniec i tak te 4500 do energetyki w zębach zanosi,

ale wolisz wyłożyć 30k na instalację pompy czy 4k na kable? jak nie widać różnicy to po co przepłacać?

Pyxis
21-09-2013, 23:19
no i w zasadzie o co chodzi.. odwrócę pytanie - skoro PC będzie ciągnęła 3 razy mniej prądu to czemu wszysfkim rachunki wychodzą podobnie?

Jak ja mial bym kable, to bym zaplacil za caly prad w domu prawie 8000 zl. Jak by jasko mial gruntowke, to rachuneczek by mu zmalal do 2300-2500 zl. Przy takiej samej ilosci energii dostarczonej do tego samego domu i przy takim samym zasiedleniu i profilu uzytkowania. To mozesz porownac, bo to sie DA porownac.
Czy to jest "podobnie", to ja bym sie mocno spieral. :D

PS.
Roznica jeszcze bedzie wyrazniejsza, jak uwzglednimy CWU, ale nawet tutaj wiadac az nadto wyraznie.

qubic
21-09-2013, 23:26
Przeanalizuj sobie ta tabelke jeszcze raz i pomysl...tak na chlopski rozum... co jest realne...

realne to jest COP 2 co przez ostatnie kilkanaście stron jest ciągle podważane przez was

za 699 nie wymagam więcej niż COP 2 a jest to chyba spokojnie osiągalne.(u mnie średnioroczna temperatura 8*C)

dziękuję ale nie zamierzam wtopić w pompę więcej niż 699 bo to nic nie daje REALNIE

qubic
21-09-2013, 23:32
jasiek wie co pisze bo ma to przewałkowane wszerz i wzdłuż a ja mam to samo co ty za 4699 bez kredytu :P

qubic
21-09-2013, 23:35
Tabelke postudiuj to zrozumiesz roznice pomiedzy klimatyzatorem z castoramy a PC

tak teraz to studia muszę mieć żeby móc używać takiej pompy jak twoja....to już góra kasy nie wystarczy?:bash:

i o co spór? mamy to samo tylko ja mam prościej i taniej i bez zbędnych komplikacji

Pyxis
21-09-2013, 23:37
realne to jest COP 2 co przez ostatnie kilkanaście stron jest ciągle podważane przez was


Qubic, ja Ci przedstawie takie w sumie proste rachuneczki. Jesli tego nie pojmiesz, to wybacz, ale kwalifikujesz sie - bez urazy - na debila (oczywiscie licze, ze pojmiesz, bo inaczej bym sie nie pocil).. OK?

Jest sobie jakis dom. Wezmy moj, bo mam z niego w miare realne odczyty zuzycia, ale rachunku mozesz tez przeprowadzic dla swojego czy kazdego innego.
W sezonie w moj dom "wpakowalem" calosciowo (czyli tak jak sobie tutaj zyczycie zeby liczyc), liczac zyski bytowe, hydrofor, oswietlenie wokol domu piekarnik, slowem wszystko, wszystko co tylko jest na prad:
4800 kWh pradu bytowego + 19 000 kWh na cele CO i CWU za pomoca pompy ciepla (policzylem SPF=3,3) co daje w sumie 23800 kWh energii (podkreslam ENERGII), za co zaplacilem 4391 PLN
Teraz sie skoncentruj: Wywalam pompe ciepla i mam w domu tylko czysty prad, Ile kWh pokazalby moj licznik? Oczywiscie. ... ni mniej ni wiecej tylko te 23800 kWh rocznego zuzycia za kwote ca 9860 PLN.
Widzisz roznice, czy nadal jest to samo?

qubic
21-09-2013, 23:40
pompiarze włączcie odszranianie ;)
każdy kablarz od teraz może mieć tak samo jak wy za przysłowiowe 699....
..... z niemniej sławetnym COP 2 ;)
więc proszę już nie pompować tego tematu bo są poważniejsze sprawy ...np. jak tu wspomniał jasiek nie "grzebanie" w sterownikach

Vld
21-09-2013, 23:42
A w jaki sposob... PC sama to reguluje wedlug potrzeby... a nie co 15min i juz...
Nie każda i nie zupełnie. Już nie jeden cyrki z defrostami na czystej chłodnicy opissywał. Tu nie ma co się oglądać na PC, czy na producenta. Dopóki sam każdefo Wata i każdego stopnia nie sprawdzisz, nie będziesz miał pewności.