PDA

Zobacz pełną wersję : Posty do Anuli



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23

monsanbia
15-10-2011, 08:37
Dzięki
Monia, nie przesadzaj, Ty też do przodu, tylko zdjęcia skrzętnie ukrywasz. Przecież masz już kafle! I drewno czeka. Kuchnia stoi.


Przyjedziesz, zobaczysz. Jak kolega powiedział o perspektywie maja to chyba coś w tym jest ;)
Niech już się wujek wyprowadza, bo ciężko mi jest tam pojechać i nie warczeć na boki kiedy widzę te wszystkie graty i warsztat w każdym pokoju

Macie już listwy przypodłogowe? Jeśli tak, jakie?

Basia_KRK
15-10-2011, 09:03
Anula, padłam jak zobaczyłam Twoją rozdzielnię. A ja myślałam, że nasza jest duża! Naprawdę piękna "szafa" :D
Co to są te czarne "puszki" ?


Zapomniałabym. Są w końcu sterowniki do elektryki (elektroniki?). Nasza rozdzielnia wygląda obecnie tak......:
https://lh5.googleusercontent.com/-C3DddSsbP5A/TpiSl3CNDFI/AAAAAAAAE08/0glPOMWgEGM/s640/IMGP1374.JPG

popak20
15-10-2011, 16:05
Co to są te czarne "puszki" ?
Są to sterowniki PLC ;)

salik
15-10-2011, 16:12
ATSD to współczuję elektrykom - przewodów do rozszycia jak w szafie TPSA :)
Anula - ale Ci zazdroszczę tej podłogi i w ogóle zaawansowania prac...
To kiedy parapetówa? :)

Analiena
15-10-2011, 17:06
Anula, ależ zmiany :). Co prawda dawno mnie nie było, ale nie spodziewałam sie takiego etapu prac :jawdrop:.

Pięknie, przestronnie, jest czym odetchnąć :)

tofee
15-10-2011, 17:36
Gnacie niesamowicie. Ja podziwiam za organizację, u nas to się wszystko tak rozwleeeeeeeeka w czasie a wy siup i to i tamto i prawie na swoim. Widzę że listopad zupełnie realny i święta będą w nowym domu. Bajka :lol:

dakula
15-10-2011, 18:05
Widać jak wielkimi krokami zbliżacie się do celu. :)
A jak z tymi elementami drewnianymi na ściany, masz już je zamówione?
Ważne żeby one fajnie grały z podłogą i pozostałymi elementami drewnianymi w pomieszczeniu.

anula05
15-10-2011, 18:41
Macie już listwy przypodłogowe? Jeśli tak, jakie?

Na dole kamienne. W holu na piętrze będą w komplecie z drzwiami - lakierowany mdf. A w pokojach albo drewniane albo jak drzwi - będę decydować w tym tygodniu.

anula05
15-10-2011, 18:42
To kiedy parapetówa? :)

Nieskromnie napiszę, że logistyka jest moją mocną stroną :D

Połowa listopada, mam nadzieję. Najpóźniej 1.12.



A jak z tymi elementami drewnianymi na ściany, masz już je zamówione?


Taaak, zamówione. Powinny być do końca miesiąca.

Madeleine
16-10-2011, 07:04
Anula, egoistycznie powiem, że mnie pocieszyłaś z zakresem rzeczy do zrobienia po przeprowadzce. My jesteśmy tyle dalej, że ziemia nienawieziona do ogrodu i nie wiem, czy wystarczy choćby na meble do kuchni. Oczywiście lamp i mebli do reszty nie będzie, poza wstropowymi, z wiadomych względów. Cieszę się, że zamówiłam stół do kuchni, bo jakbym tego nie zrobiła, siedzielibyśmy przy ikeowskim przez najbliższe 10 lat... a tak jest nadzieja ;)
No ale wiadomo, co miesiąc płacić za wynajem - mocno uderza po kieszeni, my mamy to samo. Chociaż tyle do przodu będzie na wykańczanie się. U nas deadline - 30 listopada.

sheenaz
16-10-2011, 11:56
Anula, podziwiam zorganizowanie. U nas się wszystko rozwleka, i rozwleka.
Schody piękne,, lampy wstropowe też - rzucisz linkiem albo dokadną nazwą?

Madelaine. My już mamy pewność, że na kuchnie nie wystarczy. Musi wystarczyć na zburzenia starego domu i postawienie garażu, bo bez tego nie będziemy mogli odebrać budowy.

Madeleine
16-10-2011, 12:08
A mnie mąż właśnie uświadomił, że w naszym kredycie nie ma nic o zakończeniu budowy, jest karencja 2 lata i tyle. Oczywiście nic to kompletnie nie zmienia w naszej sytuacji finansowej na plus. My musimy odebrać dom chociażby po to, żeby się zameldować, bo obecnie jesteśmy znikąd.

monika996
16-10-2011, 14:53
kąpać się? ;) hm, hm robić Basen i ..... projekt na nowy dom

monika996
16-10-2011, 15:02
Nieskromnie napiszę, że logistyka jest moją mocną stroną :D

Połowa listopada, mam nadzieję. Najpóźniej 1.12.



Taaak, zamówione. Powinny być do końca miesiąca.
Ania u nas jest identycznie. najwwazniejsza logistyka. choć nie zdązyliśmy ze wszystkim do przeprowadzki. juz po dużo rzeczy kończyliśmy. ale 8 miesięcy plus 1 miesiąc i dom gotowy.
mnie orzechowa podłoga się podoba:)
aha podobny stół widziałam z Ludwik style ( około 6 tys.)

Madeleine
16-10-2011, 15:10
A czemu plus jeden miesiąc? na to mieszkanie i wykańczanie? my czasowo zdążylibyśmy ze wszystkim (tzn. z meblami), no ale kasa nas blokuje. Będzie 7 miesięcy i 10 dni.

Polina
16-10-2011, 21:23
Ania, zazdroszczę Ci tych Twoich zdolności i umiejętności.....
Podłoga wygląda super :) Wproszę się w ty tygodniu do Ciebie ;)

Pokaż tego sierściucha ;) Ciekawa jestem kto dołączył do Waszej rodzinki ;)

Spirea
16-10-2011, 22:50
Ania, coraz piękniej u Ciebie. Chyba jeszcze nie gratulowałam pięknych schodów. Trzymam kciuki za dotrzymanie terminów.
I podziwiam z tym zorganizowaniem, zresztą podobnie jak Madeleine. Macie ewidentnie zmysł logistyczny, że udało się prowadzić budowę bez zbędnych przestojów. Do Ja do końca czerwca miałam jeszcze taką werwę, potem było już powoli wiadomo, że pierwotny deadline nie będzie dotrzymany. Wiemy już, że drugiego terminu też nie dotrzymamy. Jednak nie mamy tego problemu z wynajmem, który by dopingował. My z kolei jesteśmy uzaleznieni od przedszkola. W związku z nieszczęsną reformą córka pójdzie za rok do szkoły. W styczniu-lutym ma być w przedszkolu jakaś diagnoza dzieci i uznaliśmy, że wcześniej nie powinniśmy Jej zabierać z przedszkola i przenosić do nowego.
Madeleine, u nas też nie ma nic o zakończeniu budowy. Mi zależy na jak najszybszym zgłoszeniu, żeby zacząc już płacić raty z kapitałem. Jak uporamy się w końcu z szambem zaczynam kompletować dokumentację.

Madeleine
17-10-2011, 07:19
Spirea, a nie chcecie czekać ze szkołą? Ja mam plan, jeśli wejdzie w życie zmiana reformy, aby synek chodził dwa razy do zerówki (bo teraz już chodzi - u nas nie ma w przedszkolu pięciolatków, wszystkie dzieci są w zerówce). A jeśli nie - zobaczymy, co wyjdzie w diagnozie, najwyżej będziemy odraczać.

My nadal nie mamy gazu. Bogu dzięki za klimę, zawsze na niej pociągniemy do czasu podłączenia.

monika996
17-10-2011, 07:37
A czemu plus jeden miesiąc? na to mieszkanie i wykańczanie? my czasowo zdążylibyśmy ze wszystkim (tzn. z meblami), no ale kasa nas blokuje. Będzie 7 miesięcy i 10 dni. prawie miesiąc coś jeszcze dowozili.lustra do łazienek, listwy , ściana w salonie, blat itp. fachowcy zawsze się nie spieszą:)
Ania pokaż futrzaka

monsanbia
17-10-2011, 08:39
Ania, masz jakiegoś*koparkowego?
Muszę znaleźć do wykopania pod studnie chłonne i osadzenia kręgów

Spirea
17-10-2011, 09:02
Spirea, a nie chcecie czekać ze szkołą? Ja mam plan, jeśli wejdzie w życie zmiana reformy, aby synek chodził dwa razy do zerówki (bo teraz już chodzi - u nas nie ma w przedszkolu pięciolatków, wszystkie dzieci są w zerówce). A jeśli nie - zobaczymy, co wyjdzie w diagnozie, najwyżej będziemy odraczać.

My nadal nie mamy gazu. Bogu dzięki za klimę, zawsze na niej pociągniemy do czasu podłączenia.
Madeleine, dopóki nie uchwalą zmiany, nie nastawiam się na dodatkowy rok. Wczoraj rozmawialiśmy o tym, co napisałam i będziemy przymierzać się do pozostawienia dziecka w obecnym przedszkolu do końca roku. Będzie cięzko z wożeniem (chociaż rano to jedynie przestawienie budzika na 7), ale przynajmniej nie będziemy uzależniać przeprowadzki od tego.

edak
17-10-2011, 20:47
Witam, z ukrycia podczytuję :-) dom piękny! mam pytanie o stolarza...czy mi się o uszy obiło, że polecasz stolarza z okolic Lesznowoli? jeśli tak, to proszę o namiar :-)

MagdaZZZ
17-10-2011, 20:53
Wy tu o logistyce, a ja po logistyce - a jednak budowa mi nie idzie:lol2:

anuka, ja po prostu mam taką minę: :jawdrop: za każdym razem jak trafiam do Ciebie. To chyba najładniejszy dom (w takim stylu) jaki widziałam. A już kamienna podłoga mnie zachwyca:rolleyes: Śledze codziennie, a nie odzywam się, gdyż nie znoszę formy osobnych dzienników i komentarzy:roll: Ale teraz musiałam się odezwać - co to za ściana?:o Z czego to?

PS Posta zaczęłam pisać 1,5 godz. temu, więc pewnie odpowiedź już znajdę powyżej:lol2:

monika996
17-10-2011, 21:15
Ania teraz pokaż prawdziwego sierściucha!!1 musisz przygarnąć!!!
a ściana piękna!!! mnie kolor się podoba . ona jest w sypialni?

Basia_KRK
17-10-2011, 21:18
Anula, świetny ten sierściuch :D Aż chce się go pogłaskać :D

Basia_KRK
17-10-2011, 21:20
Są to sterowniki PLC ;)

Aaaa, a do czego one służą w domu? :)

Polina
17-10-2011, 21:43
Hehehehe ale mnie nabrałaś z tym siersciuchem ;) Myślałam że jakieś zwierzątko przygarnęliście :)
Będę jutro na budowie - umówiona jestem z Panem od dachu - jak będę miała czas to callnę ;)

pa!

anula05
17-10-2011, 21:44
Ania, masz jakiegoś*koparkowego?
Muszę znaleźć do wykopania pod studnie chłonne i osadzenia kręgów

Nie mam:( Musisz znaleźć jakiegoś z "płotu" w Twojej okolicy, bo sam transport koparki do takiej roboty się nie opłaca. Musi być z sąsiedztwa.


Witam, z ukrycia podczytuję :-) dom piękny! mam pytanie o stolarza...czy mi się o uszy obiło, że polecasz stolarza z okolic Lesznowoli? jeśli tak, to proszę o namiar :-)
Cześć edak, a Ty z mojej gminy jesteś?:) Mam stolarza w Pruszkowie. Mam też bliżej, będzie mi robił arderoby, ale jeszcze nie zaczął, więc nie moge polecić.



Śledze codziennie, a nie odzywam się, gdyż nie znoszę formy osobnych dzienników i komentarzy:roll: Ale teraz musiałam się odezwać - co to za ściana?:o Z czego to?

PS Posta zaczęłam pisać 1,5 godz. temu, więc pewnie odpowiedź już znajdę powyżej:lol2:

A ja nie lubię komentarzy i dziennika w jednym, bo nic w takim dzienniku nie można znaleźć, kiedy potrzeba. Komentarza rozrastają się w tempie nie do ogarnięcia i jak potrzebuję konkretnych informacji od kogoś to albo zawracam mu łowę albo godzinę błądzę po stronach ;)

Ściana "sierściuch"? To tapeta:)


Ania teraz pokaż prawdziwego sierściucha!!1 musisz przygarnąć!!!
a ściana piękna!!! mnie kolor się podoba . ona jest w sypialni?

Mam alergię na sierść.... :rolleyes: To gabinet-gościnny.


Aaaa, a do czego one służą w domu? :)

Część "inteligentnej", podobno, instalacji elektrycznej...

anula05
17-10-2011, 22:03
Hehehehe ale mnie nabrałaś z tym siersciuchem ;) Myślałam że jakieś zwierzątko przygarnęliście :)
Będę jutro na budowie - umówiona jestem z Panem od dachu - jak będę miała czas to callnę ;)

pa!

Ooo! Super, że założyłaś Dziennik.
Pan Staszek jest super. O której jesteście umówieni? Ja będę przed południem.

Polina
17-10-2011, 22:17
Ooo! Super, że założyłaś Dziennik.
Pan Staszek jest super. O której jesteście umówieni? Ja będę przed południem.

My będziemy raczej po południu. Pan Staszek kazał nam zabrać na spotkanie projekt domu i.... dobry humor, czym nas strasznie rozbawił ;)

anula05
17-10-2011, 22:28
Mi pewnie trochę zejdzie, mam zamiar pomóc w malowaniu:) pewnie zwinę się przed 16, zdążysz?

monsanbia
17-10-2011, 22:36
Mam stolarza w Pruszkowie

a to nie ci z md studio? :p

Czadowa ściana. Muszę ją*pogłaskać

A tymczasem zapraszam do siebie (tylko nie ma do czego :() Kiedy się zbierzecie?

Ej no, kto mi powie ile razy zamawiał kontener po ssz?
Ja już mam 2 za sobą a jest perspektywa na duuuuużo więcej :(

anula05
17-10-2011, 22:43
Ja do tej pory (nie licząc SSO) 2 razy. A może 3? Nie pamiętam. Taki 7m3. Juz jest "kupka" na kolejny. I myślę, że na tym koniec.

Nie żadne mdstudio. Pan stolarz. Spod Pruszkowa, fajny jest, ale nie najtańszy. I długo robi :(

Może by tak w czwartek? Jak chcecie to może być u mnie. Ale to bym wolała koło południa.

Barbara74
17-10-2011, 23:26
Anula rzeczywiście jesteś świetnia zorganizowana, u mnie na budowie pusto, i jak czytam że u Ciebie jedna ekipa i kilka innych to bardzo mnie to zmobilizowało, od jutra działam i jestem bardziej stanowcza.Oj robi się domowo u Was...

Spirea
17-10-2011, 23:45
Anula, świetny wybór z tą tapetą. Myślałam, że zrezygnowałaś z tej sierści. Ja mam od razu w głowie osadzający się kurz, ale efekt niesamowity i pewnie na kurz są sposoby.
Harmonogram prac imponujący.

Madeleine
18-10-2011, 07:27
Ej no, kto mi powie ile razy zamawiał kontener po ssz?
Mnie wyszło już 3,5 kontenera. Jeszcze jeden na bank, może dwa.

efilo
18-10-2011, 07:45
gratulacje aniu utrzymywania zapału do końca. pamiętam naszą końcówkę, potrafiło być 5-6 ekip na budowie i każda mnie ciągnęła za rękaw bo miałam dla wszystkich tylko pół godziny łącznie :) wszystko da się zaplanować choć szczerze mówiąc pamiętam że już miałam dość. tyle że u mnie to trwało dwa lata.
z jednej strony zazdroszczę że nie pracujesz ale z drugiej jak piszesz o tym braku mebli to jednak nam sie ta dodatkowa kaska przydała.
trzymam kciuki za rychłą przeprowadzkę i co by Wam już żadne dodatkowe finansowe zasadzki nie przeszkadzały.

świetna ta posadzka na górze, efekt w takim wąskim pomieszczeniu rewelacyjny

efilo
18-10-2011, 07:46
Mnie wyszło już 3,5 kontenera. Jeszcze jeden na bank, może dwa.

U mnie z trzy może cztery 7tonowe. Na szczęście miał gdzie sobie stać a za dni nie płaciliśmy więc się tylko wymieniał na puste

Madeleine
18-10-2011, 07:55
u nas też na początku dwa po prostu stały. Ale to była droższa opcja, więc potem wzięłam na tydzień, najpierw jeden, potem drugi. No i w sumie trochę bez sensu, bo ten drugi pojechał w połowie pusty, wydawało mi się, że tych śmieci tyle, a wcale tak nie było.
Tak więc Monia - to tylko wrażenie.

Polina
18-10-2011, 08:46
Mi pewnie trochę zejdzie, mam zamiar pomóc w malowaniu:) pewnie zwinę się przed 16, zdążysz?

zadzwonię jak będę dojeżdżać to się okaże, czy będziesz miała chwilę.... :)

monika996
18-10-2011, 10:13
Anie tak uważnie czytam i .... masz. ale właśnie coś ta orzechowa podłoga nie pasowała :eek:

edak
18-10-2011, 11:42
[ Cześć edak, a Ty z mojej gminy jesteś?:) Mam stolarza w Pruszkowie. Mam też bliżej, będzie mi robił arderoby, ale jeszcze nie zaczął, więc nie moge polecić.



tak, jestem sąsiadką z gminy ;-) A możesz mi podać namiar na tego stolarza z Lesznowoli. Chcę go spytac o wycenę mebla. pozdrawiam

gdytom
18-10-2011, 21:14
Aaaa, a do czego one służą w domu? :)
PLC to z ang Programmable Logic Controller
Basia_KRK na tej stronce możesz sobie poczytać co można sterować i jak ułatwić sobie życie codzienne
http://www.plc-home.pl/

nilaf
19-10-2011, 08:08
Ehh Anula, piękny domek, przestrzeń, światło, otoczenie, cuuuudo. Dom moich marzeń:) Będę Cię miała na oku i z niecierpliwością czekam na wnętrza. Pozdrowionka

BetaGreta
19-10-2011, 12:17
Anula, coraz piękniej.
Ta podłoga na górze bardzo fajnie wyszła.

monsanbia
19-10-2011, 23:32
w skrzynce rozdzielczej niezłe burdelino, ciekawe jak Pan od automatyki zrobi z tym porządek... widzę że powoli zaczynamy wprowadzać oszczędności... milano, bolonia... czy tam na ściany proponują takie futrzaki?


:jawdrop:
parapet, okres Ci się*zbliża?
Nawet jeśli, to co to kogo obchodzi, czy ktoś wprowadza oszczędności? Kurcze, czyja to sprawa?

Bardzo konstruktywny komentarz

Ania, szkoda tapety

efilo
20-10-2011, 06:48
ania nie dawaj za wygrana z ta tapeta bo to rewelacyjny wybór

efilo
20-10-2011, 06:52
P.S. Abstrahując od dziwnych komentarzy... nie chciałabym jakoś szczególnie wprowadzać spiskowej teorii dziejów ale zdjęć rozdzielni to raczej jednak nie udostępniaj publicznie.

monika996
20-10-2011, 07:13
Anula jak ci się tapeta zniszczyła? domów .

anula05
20-10-2011, 09:27
Szkoda, że mnie ominął komentarz parapetu
jeśli tapeta 700 zł/rolkę to są oszczędności no to ho, ho, gratuluję zarobków parapetowi ;)

Akcja z tapetą u córki była słaba.... Kładł mój tata... Jak przyjechałam to zobaczyłam, że zapomniał o przesunięciu wzoru - pół kropki było w kompletnie innym miejscu niż drugie pół kropki... I tak cała rolka poszła... Jak mu wzróciłam uwagę, to zerwał i wyrzucił :jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Niestety tapeta w cholerę droga, trudno dostępna (jedyny butik w szwedzkiej wsi) i takie tam... ;)

efilo
20-10-2011, 09:41
typowe zachowanie tatów :)

MagdaZZZ
20-10-2011, 09:43
no to faktycznie słaba akcja:roll: A nie myślałaś dać jej wtedy na jedną ścianę albo coś...

monsanbia
20-10-2011, 09:50
Jak mu wzróciłam uwagę, to zerwał i wyrzucił :jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:


Następnym razem musisz pisać karteczki z adnotacjami ceny i dostępności towaru, dla wykonawców ;)

Ja prawie na zawał zeszłam kiedy mój dowcipny glazurnik zrobił sobie żart i wkręcił mnie że zrobił pajęczynę na mojej podwójnej umywalce v&b. Powiedziałam mu, że będę przyklejać*karteczki z cenami to od razu im się*opiekuńczość włączy :lol2:

Wiesz co, ja bym chyba zamówiła tę*rolkę. Trudno no. Szlag by to trafił, ale to już pewnie kropla w morzu wydatków

anula05
20-10-2011, 10:06
No chyba zamówię... Tata tłumaczył, że "przecież nie było napisane na rolce, że ma się łączyć"...;)

efilo
20-10-2011, 10:31
masz boskiego tate. pamiętam moją tapetę w bejsbolistów - niektórzy nie mieli ręki za to gdzieniegdzie ręce były luzem ;) też chyba nie było na rolce adnotacji :D

monika996
20-10-2011, 10:34
No chyba zamówię... Tata tłumaczył, że "przecież nie było napisane na rolce, że ma się łączyć"...;) i chyba tata miał rację:wave:

Madeleine
20-10-2011, 12:22
masz boskiego tate. pamiętam moją tapetę w bejsbolistów - niektórzy nie mieli ręki za to gdzieniegdzie ręce były luzem ;)
dobre, dobre :rotfl:

anula05
20-10-2011, 13:35
:D
bardzo dobre
lepsze chyba niż u mnie

pasie
20-10-2011, 15:27
szkoda tapety:(

ale przynajmniej tata na następny raz będzie wiedział;)

e-mól
20-10-2011, 16:25
Skrzynkę masz pełną, rezygnuję z tapety, dzięki.

MagdaZZZ
20-10-2011, 16:36
Skrzynkę masz pełną, rezygnuję z tapety, dzięki.

powiało chłodem:lol2:

Polina
20-10-2011, 16:43
Ania, przepraszam, ale uśmiałam się czytając komentarze o tej tapecie. Szczególnie komentarz efilo, że gdzieniegdzie ręce były luzem :)
Widzę że prace idą u Ciebie pełną parą. Blat wybrany? Garderoby zamówione?

e-mól
20-10-2011, 22:32
powiało chłodem:lol2:
????
że co?

pasie
20-10-2011, 22:54
????
że co?

a ja się zastanawiałam po co Ci dziewczyńska tapeta;)

pasie
20-10-2011, 22:54
????
że co?

a ja się zastanawiałam po co Ci dziewczyńska tapeta;)

e-mól
20-10-2011, 23:13
widzę, że bystrzacha z Ciebie Pasie :)

monsanbia
20-10-2011, 23:42
a ja chcę taką*dynię jak ma e-mól ...

monika996
21-10-2011, 09:35
Monia jeszcze nie masz dyni/////////////

Aggula
21-10-2011, 12:25
Anula, łyknęłam wczorajszej nocy cały Twój dziennik :) Piękny dom i wnętrza się piękne zapowiadają, będę śledzić skrupulatnie końcówkę urządzania:) Skopiowałam sobie od Ciebie całą masę fajnych linków, wreszcie wiem, gdzie szukać łóżek dla dzieci szerszych niż 90cm :) Pewnie będę zawracać głowę o kamień i panów od piachu, bo na wiosnę startujemy całkiem niedaleko :) Trzymam kciuki, żeby teraz już było tylko z górki!

e-mól
21-10-2011, 12:43
Aggula a gdzie tych łóżek szukać?

pasie
21-10-2011, 13:26
widzę, że bystrzacha z Ciebie Pasie :)

:yes::lol:

azakrzew
21-10-2011, 20:52
:jawdrop:
parapet, okres Ci się*zbliża?
Nawet jeśli, to co to kogo obchodzi, czy ktoś wprowadza oszczędności? Kurcze, czyja to sprawa?

Bardzo konstruktywny komentarz


Ania, szkoda tapety


ludzie, taborety no i parapety

monsanbia
21-10-2011, 21:22
ludzie, taborety no i parapety

niestety :lol2:



właśnie, gdzie tych łóżek szukać, Aggula?

monsanbia
22-10-2011, 00:23
Ania, kurcze, ale się wkurzam (na siebie) jak widzę te Twoje zewnętrzne ostre poczynania ...
Kto Ci stawiał to ogrodzenie? Nie chce do mnie przyjechać? Ja z kolei nie mam siły na zajmowanie się zewnętrzem, skoro w środku tyle spraw jeszcze (i problemów) i temat odkładam ... Drogie takie murowanie i zaklejanie na równo?

Wiesz co, ta kostka faktycznie jakaś taka ..... pokićkana. Nie wiem, może tak to w czasie roboty wygląda.
A ten beton? To po co? Nie powinno go być przecież w tym miejscu
Byłam jakiś czas temu w wątku u chłopaka, który sobie sam zrobił taras, elewację drewnianą. W ogóle odnowili dom ze starego i zrobili coś*niesamowitego, że wygląda jak fajny nowoczesny klocek (nie jakiś szał pał, ale różnica kolosalna). I właśnie sam też*kładł kostkę*granitową. Tak pięknie. Muszę poszukać, bo on widać że zanim ruszał z tematem, najpierw studiował go wzdłuż i wszerz

monsanbia
22-10-2011, 00:40
Znalazłam ten dom
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?70737-ROOTowisko-nasz-domek-pod-lasem.&p=4949949&viewfull=1#post4949949

Niezła przemiana, co?

Kostka jest na 2-giej stronie. Chyba jednak wygląda tak samo ;) O ten beton się najwyżej dowiedz ...

Madeleine
22-10-2011, 06:36
Beton daje się specjalnie, żebyś nie miała chamskich betonowych krawężników.

monsanbia
22-10-2011, 07:53
Beton daje się specjalnie, żebyś nie miała chamskich betonowych krawężników.


Przecież*krawężniki się*robi z samej kostki http://www.kostka-granitowa.biz/zastosowanie/album/slides/kostka-granitowa-18.html

pasie
22-10-2011, 09:16
Aniu ja nie mam granitowej ale beton po bokach mam na całej długości:yes:

Madeleine
22-10-2011, 11:24
Przecież*krawężniki się*robi z samej kostki http://www.kostka-granitowa.biz/zastosowanie/album/slides/kostka-granitowa-18.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kostka-granitowa.biz%2Fzastosowanie%2Falbum%2Fslides%2Fko stka-granitowa-18.html)
Ale muszą być czymś zablokowane. Jeśli po prostu kostkę położysz w ziemi, to z czasem będzie brzeg się rozluźniał, robiły się szpary itd. Muszą być elementy albo sięgające wgłąb (jak krawężniki betonowe, być może granitowe długie słupy? ale to by drogie było), albo po prostu podziemny murek oporowy.

anula05
22-10-2011, 15:31
Ania, kurcze, ale się wkurzam (na siebie) jak widzę te Twoje zewnętrzne ostre poczynania ...
Kto Ci stawiał to ogrodzenie? Nie chce do mnie przyjechać? Ja z kolei nie mam siły na zajmowanie się zewnętrzem, skoro w środku tyle spraw jeszcze (i problemów) i temat odkładam ... Drogie takie murowanie i zaklejanie na równo?


Ogrodzenie stawia czlowiek od SSO. Drogie:( Zamówilismy całość - z dwiema furtkami, bramą, wypełnieniem drewnem. Bo murowany jest tylko kawałek, jakieś 10 m. Reszta drewno. No i jeszcze będą tynkować. Nie polecę Ci go do murowania - większość ścian mam krzywych w domu:) No i żadna okazja cenowa.
Ale jak chcesz robić cokolwiek na zewnątrz w tym roku, to ostatni dzwonek. Dziś rano było 0 stopni i szron pokrył mi ogród. Myślę, że na cokolwiek na moment będzie za późno, bo zima tuż tuż. Odłóż to na wiosnę.

anula05
22-10-2011, 15:32
Ale muszą być czymś zablokowane. Jeśli po prostu kostkę położysz w ziemi, to z czasem będzie brzeg się rozluźniał, robiły się szpary itd. Muszą być elementy albo sięgające wgłąb (jak krawężniki betonowe, być może granitowe długie słupy? ale to by drogie było), albo po prostu podziemny murek oporowy.

Tak, tak, musi się to jakoś trzymać, ale nie wiem czy nie nawalili za dużo tego betonu. Nawet jak to przykryje ziemia, to nieznacznie. I nic mi tam chyba nie wyrośnie? Czy źle kombinuję?
Dziś Małżonek pojechał i opitolił brukarzy, że krzywo i brzydko i że mają poprawiać...:eek:

anula05
22-10-2011, 15:35
ludzie, taborety no i parapety

O rany azakrzew, Ty już prawie skończyłeś :jawdrop::jawdrop:
Co za tempo! I ogrodzenie już stoi! To kamień? I dach pokryty blachą! Kiedy Ty to zrobiłeś? :jawdrop:
Nieźle... Piękny dom, prawdziwa rezydencja! Ile to to ma metrów???

Madeleine
22-10-2011, 15:59
Tak, tak, musi się to jakoś trzymać, ale nie wiem czy nie nawalili za dużo tego betonu. Nawet jak to przykryje ziemia, to nieznacznie. I nic mi tam chyba nie wyrośnie? Czy źle kombinuję?
Dziś Małżonek pojechał i opitolił brukarzy, że krzywo i brzydko i że mają poprawiać...:eek:kurczę, może dlatego właśnie ludzie dają kamyki koło kostki? Albo oddalone jakieś krzewy i wysypują to korą.
Nie wiem, czy tak grubo jest ok, u mnie brukarze zaczynają we wtorek - mogę dać znać.

monsanbia
22-10-2011, 16:11
Ogrodzenie stawia czlowiek od SSO. Drogie:( Zamówilismy całość - z dwiema furtkami, bramą, wypełnieniem drewnem. Bo murowany jest tylko kawałek, jakieś 10 m. Reszta drewno. No i jeszcze będą tynkować. Nie polecę Ci go do murowania - większość ścian mam krzywych w domu:) No i żadna okazja cenowa.
Ale jak chcesz robić cokolwiek na zewnątrz w tym roku, to ostatni dzwonek. Dziś rano było 0 stopni i szron pokrył mi ogród. Myślę, że na cokolwiek na moment będzie za późno, bo zima tuż tuż. Odłóż to na wiosnę.

Ehhhh ...

"i znów zima zaskoczyła drogowców ..."

W tamtym roku w listopadzie stanęliśmy z robotą do kwietnia bo bylo tak zimno, że nikt się nie podjąć, miały być wylewki, tynki , wszystko przeniesione.
Teraz przeprowadzimy się do takiego syfu
Ryczeć mi się chce. Ale nikt nie jest temu winny, tylko ja (no i nasze ogrodzenie -sporna sprawa - gdzie stawiać? czy w nowej linii, czy tu gdzie jest)

Mnie to bardziej chodziło o samo wymurowanie i otynkowanie. Na razie bym pewnie wstawiła siatkę a gdzieś*tam zamówiła przęsła które by się robiły, przyjechały i przyspawały ... kiedyś

neko
22-10-2011, 21:45
Dziś Małżonek pojechał i opitolił brukarzy, że krzywo i brzydko i że mają poprawiać...:eek:

Trochę mnie dziwi, że zleciliście układanie kostki brukowej "w paski". Jest "krzywo" bo Twoja kostka ma zdaje się dość różne wymiary. Wtedy widać wszelkie nierówności i efekt końcowy nie jest najlepszy. O wiele ładniej wyglądałaby kostka układana łukami (nie wiem jak ten wzór się fachowo nazywa, ale zobacz stronę którą ktoś wcześniej wkleił). Dobry brukarz da radę tak ułożyć ten wzór, że nie będzie "brzydko".

martahp
22-10-2011, 22:38
Neko, przecież do takiego domu nie pasuję żadne łuki. Ta kostka musi byc ułozona równolegle, najprościej jak się da. Nie znam się na technicznym aspekcie układania kostki, ale wydaje mi sie ułozona ...hm ... niechlujnie. Ale może na tym etapie to ma tak wyglądać? W każdym razie kolor kostki rewelacja!

sylwerson
23-10-2011, 06:19
Cześć - faktycznie z kostką coś nie teges wyszło.

Boki muszą być umocnione, ale niekoniecznie przez betonowego kleksa tworzącego niemalowniczą skarpkę.
Słusznie ochrzan się ekipie należy, ale coć mi się zdaje, że nie będą w stanie poprawić....

Wiesz, kiedy tak czytam sobie dziennik Twój od początku, to spiętrzenie przeciwności losu i kłopotów budowlanych jest porażające wprost. Nie gniewaj się, ale strasznie mnie to dopingowało do przeskakiwania własnych kłopotów.
Powodzenia - oby tak na stół starczyło :)

nazwa12
23-10-2011, 07:14
Witam ja też będę Cię odwiedzała,masz piękny dom.Napatrzeć się nie mogę na Twoje wnętrza,cudo nic innego napisać nie można.:yes:

monika996
23-10-2011, 18:13
Ania trzeba było dać normalne krawężniki betonowe. do twojego domu pasują . z tą kostką granitową jest tak, ze ją trzeba po prostu umieć układać.a natym betonie na pewno nić nie urośnie. ja tak miałam zrobione w poprzednim domu.:offtopic:

anula05
23-10-2011, 19:27
Neko, przecież do takiego domu nie pasuję żadne łuki. Ta kostka musi byc ułozona równolegle, najprościej jak się da. !

Święte słowa. Tak ma być. Prosto.
Jutro rano Mąż jedzie walczyć.

Sylwerson, nazwa12, witam, dziękuję i zapraszam:)

monsanbia
23-10-2011, 22:58
Widziałaś Ania to zdjęcie z granitową u Poliny? Tam są krawężniki i wygląda to świetnie.
Ja bym im kazała to wypieprzyć i je wstawić

A jak nie, to co? Ten beton czymś przysypiecie?

efilo
24-10-2011, 07:21
Kostka grafitowa układana na prosto wygląda tak:
http://kostka.granitowa.pl/files/sz_i_ruda-ukladanka[1].jpg
http://artbruk.eu/img/big/100420092303.jpg

może też być niemal idealnie ale to już inny materiał - kostka cięta a nie łupana
http://www.kostka.pl/uploads/dla-budownictwa/kostka-granitowa-cieta.jpg

układanie granitu nie jest niestety sprawą prostą stąd cena - trzeba mieć doświadczenie w dobieraniu kolejnych elementów układanki i odpowiednią do tego cierpliwość.

wiadomo że kostka jest nieregularna. ale wystarczy trzymać się jednej zasady żeby wyszło wizualnie prosto - trzeba robić to w rzędach - a panowie układają chyba na zasadzie, co im się pod rękę nawinie - stąd nagle z dwóch rzędów robi się jeden, łączą w rzędzie wielką kostkę z małą a potem kolejne rządki muszą się jakoś do tego dostosować.


a co do betonu - polecam coś co nazywa się eko-bord. a jak nie to się nie przejmuj - to jest taki chudziak - jak koniecznie będziesz chciała coś w tym miejscu zasadzić to da się to łopatką wygrzebać. ;)

Madeleine
24-10-2011, 08:23
Dziewczyny, ile kosztuje farba do wnętrz? Nie wiem, czy to się w kategoriach rabatów od ustalonych cen rozpatruje, czy kwotowo? Jasne kolory. Myślę nad Parą albo Tikkurillą, półmat. Nie wiem, czym się te rodzaje od siebie różnią.
Anula, ile płaciłaś za swoje?

anula05
24-10-2011, 08:33
Para jest bardzo droga, ale też bardzo dobra, wydajna.
Ja kupiłam generalnie Kabe.
Za 8 litrów Pary w kolorze zapłaciłam 380 zł.
Litr Kabe Prolatex biały 13,20 netto
A, tylko jeśli Kabe to chyba mat. Wzięłam pół mat i na drugie malowanie wezmę już mat, bo pół mat wychodzi nieciekawie...;)

e-mól
24-10-2011, 08:51
Anula nie masz jakiś ciekawych tapet "w pamięci", salono-kuchnia, czernie, szarości, coś graficzne, abstrakcyjnego...

Coś w ten deseń najchętniej, choć niekoniecznie

https://lh4.googleusercontent.com/-PfAFfzg-zMI/TqUZke81QgI/AAAAAAAAMVc/cn8aVSz6CQs/s800/as%252520eos.jpg

anula05
24-10-2011, 08:54
Mam milion tapet w pamięci:) bo uwielbiam tapety. Ale niestety głównie te z Elitisu... Niestety, bo są piekielnie drogie. Ale cudowne.
Wszystkie linki do tapet masz w moim Dzienniku na chyba 11 stronie.
Ta np. jest świetna:
http://www.sfeerwebwinkel.nl/images/Image/Naamloos.jpg



http://static.blogstorage.hi-pi.com/photos/bea.designblog.fr/images/gd/1237362091/VISA-CIRCLE-LINE-ELITIS.jpg

No i te widziałam na żywo, cudne są:
http://www.grahamsandersoninteriors.com/acatalog/tp14302-3rd.jpg

http://www.grahamsandersoninteriors.com/acatalog/tp14608-3rd.jpg

monsanbia
24-10-2011, 08:57
Para jest bardzo droga, ale też bardzo dobra, wydajna.
Ja kupiłam generalnie Kabe.
Za 8 litrów Pary w kolorze zapłaciłam 380 zł.
Litr Kabe Prolatex biały 13,20 netto
A, tylko jeśli Kabe to chyba mat. Wzięłam pół mat i na drugie malowanie wezmę już mat, bo pół mat wychodzi nieciekawie...;)

Gdzie kupowałaś*jedną i drugą?
W tym tygodniu muszę*to załatwić

anula05
24-10-2011, 09:28
Kabe na Kłobudzkiej - masz rzut beretem,
Jacek Biderman
tel. kom: 692-438-631
POL-BID

Parę na ul. Bruna, przy SGH

e-mól
24-10-2011, 10:04
Dzięki, tą pierwszą "latekasową" też mam w swoim dzienniku, prawie o niej zapomniałam.

monsanbia
24-10-2011, 10:04
Kabe na Kłobudzkiej - masz rzut beretem,
Jacek Biderman
tel. kom: 692-438-631
POL-BID

Parę na ul. Bruna, przy SGH

Fajna obsługa? Jakieś rabaty?
Do jakiego pomieszczenia brałaś Parę i jaki kolor

Ta ostatnia czarna tapeta - BOSKA! Co to jest?

Madeleine
24-10-2011, 12:48
Dzięki, Anula, za wyjaśnienia. Kabe mat to jaka nazwa? jakie są w ogóle rodzaje do wyboru?. Ja dostałam wycenę na Tikkurillę Satin - 9l kosztuje 290pln (jasny kolor), wydaje mi się drogo. Ale może wcale nie? Jest jeszcze Optiva, chyba tańsza, ale nie wiem, co jest co.

Tapety obłędne! A drogo to znaczy ile? (chociaż w sumie dla mnie teraz to wszystko drogo ;) .

anula05
24-10-2011, 12:58
Fajna obsługa? Jakieś rabaty?
Do jakiego pomieszczenia brałaś Parę i jaki kolor

Ta ostatnia czarna tapeta - BOSKA! Co to jest?


Obsługa normalna, nic szczególnego. Na Kabe dostałam 25% (ta cena to już po rabacie). Na Parę jakieś grosze, ale brałam niedużo.
Tapeta Elitis oczywiście.

Madeleine, ja malowałam Prolatexem Kabe (czyli lateksową), jest jeszcze Perfecta (do sufitów, akrylowa, tańsza) i Aquatex, jakaś oddychająca czy coś. Ale moje ściany nie oddychają.
Do wyboru masz mat i pół mat, ale ten pół mat ma połysk i u mnie nie wygląda dobrze. Widać maziaje. Nie wiem na ile to wina malarzy, a na ile farby. Półmatem się maluje dużo trudniej.
Elitis w Polsce jest koszmarnie drogi, rolka 700-900 zł, zależy jaka. Ja kupowałam w Niemczech. Jakieś 200 zł taniej na rolce.

Madeleine, dlaczego Ty nie masz Dziennika? :eek:

Madeleine
24-10-2011, 13:55
o, to moje ściany też nie oddychają, a przynajmniej sobie tego nie życzę ;)
Czyli Kabe prolatex mat, zapamiętałam :)
Dasz linka do sklepu z tapetami?

Dziennika nie mam, już i tak za dużo czasu w sieci siedzę ;)

e-mól
24-10-2011, 15:26
Twój sierściuch jest z elitisa? Dasz namiar na sklep?

neko
24-10-2011, 16:08
Święte słowa. Tak ma być. Prosto. (..)

Może być prosto, ale nie musi. Kostka ułożona łukowo lub w okręgi (z dwukolorowej kostki) mogłaby stanowić ciekawy kontrapunkt dla pudełkowatej bryły budynku z wielkimi oknami (pod warunkiem, że wzory byłyby odpowiednio usytuowane względem budynku). Skoro jednak "ma być prosto" to będzie. ;-)

W ogólności do takich modernistycznych budynków lepiej pasują inne materiały na patio i wejście do domu niż drobna kostka granitowa. Poniżej kilka inspiracji:

[Usunąłem z uwagi na copyrights. -neko]

monsanbia
24-10-2011, 16:21
neko, fajnie fajnie, ale chyba Ania zrywać*kostki swojej nie będzie, by mieć jeden z domów jak w LA ;)

Patrząc na ostatnie zdjęcie wyobraziłam sobie Anulę wracającą do domu i skaczącą jak żabka, albo 5-latka grająca w klasy po kolejnej płycie :lol2:

Natomiast uroku wszystkim tym inspiracjom odebrać*nie można:yes:

anula05
24-10-2011, 16:23
neko wszystko pięknie, tylko nie wiem co ma kostka na podjeździe z patio ? i to dodatkowo w ciepłym klimacie ;)

Ale inspiracje piękne.

e-mól, madeleine, chcecie namiar na skle w Niemczech? Czy na stronę Elitisu? Czy na dystrybutora w Polsce??

markoto
24-10-2011, 17:24
krawezniki moga byc tez granitowe, ten beton nie wyglada fajnie, juz chyba betonowy kraweznik wygladalby lepiej, no albo eco-border

dr_au
24-10-2011, 17:31
A czy ten beton aby nie jest przeznaczony do zasypania?

markoto
24-10-2011, 17:42
mozna to zasypac ale chyba tylko na zasadzie opaski zwirowej

Balbina200
24-10-2011, 18:01
Ja Tikurillę kupuję w SawoMecie na Bartyckiej.
Optiva jest matowa. Tę biorę na ściany do pokojów (ceny nie pamiętam, a rachunku nie mogę znaleźć), do łazienki Feelings Extra Durable (119 zł z 2,7L bazy), a na sufit Pure White (96,60 za 10l). I Optiva grunt (102,20 zł za 10/9l).
To są ceny brutto. Mam 30 % rabatu.

A namiary Anula byś podała do tego miejsca, skąd można kupić tapety w dobrej cenie.

anula05
24-10-2011, 18:08
A czy ten beton aby nie jest przeznaczony do zasypania?

Tak, tak, do zasypania, ale boję się, że tam nic nie wyrośnie. Właściwie chodzi o trawę...
Tapety Elitisu kupiłam tu: http://www.farben-schaefer.de/

e-mól
24-10-2011, 18:40
Dzięki, chodziło mi właśnie o namiar na sklep w DE. A pamiętasz ile Cię wysyłka wyniosła i czy może tą na żywo miałaś okazję widzieć?

http://www.farben-schaefer.de/images/categories/visakat.jpg

markoto
24-10-2011, 18:51
No na trawe to tam troszke malo

Madeleine
24-10-2011, 19:19
dzięki, Anula, myślałam właśnie o sklepie w Niemczech. Przesyłka na terenie Niemiec powyżej 150 EUR bezpłatna.
Balbina, dzięki wielkie za ceny.

anula05
24-10-2011, 20:25
Na żywo można je obejrzeć w show roomie na Mokotowskiej. A ja zamawiałam własnie na adres niemiecki. I w sumie zaoszczędziłam kilka stówek :yes:

azakrzew
24-10-2011, 20:30
O rany azakrzew, Ty już prawie skończyłeś :jawdrop::jawdrop:
Co za tempo! I ogrodzenie już stoi! To kamień? I dach pokryty blachą! Kiedy Ty to zrobiłeś? :jawdrop:
Nieźle... Piękny dom, prawdziwa rezydencja! Ile to to ma metrów???

dziękuję, zrobili nam to w tym czasie, w którym Ty prawie wykończyłaś dom
dom ma 237 mkw mieszkalnej 290 mkw użytkowej, ale kubaturę brutto 1999 m3, czyli jakby miał z 500 mk pow użytkowej. Nim się zorientowałem o co chodzi to projekt już był prawie gotowy. Dziś pewnie bym inaczej do sprawy podszedł, choć lubię tę bryłę (lubię art deco i modernizm polski z lat 30 XX w)

ogrodzenie to bloczki z betonu łupanego sonnblick

dziś niezły f.up wyszedł - mamy za wysoko wylany strop nad pok dziennym, nad którym jest taras. Architekt specjalnie obniżył go o 10 cm ,a by weszło 15 cm styro, a teraz zmieści się max 10 jak odchudzimy płytki (na szczęście były przewidziany maksymalnie grube 3 cm) i wylewkę.

w dzienniku aktualne fotki pokazuję, dla ciekawych

anula05
24-10-2011, 21:03
A jak się ma kubatura netto do brutto? Sorry jeśli to głupie pytanie. Mój ma identyczną powierzchnię jak Twój, a kubaturę netto 850m3. Skąd u Ciebie dwa razy tyle??
No to z kamienia pewnie nici... :(

monika996
24-10-2011, 21:07
chyba chodzi o wysokości i tak zwane dziury i antresole;)
a co to mieszkalna ? a co użytkowa?

salik
24-10-2011, 21:25
azakrzew - pod taras zakładam że dajecie XPS?
No to trochę Wam tam będzie ciepła uciekało :(
Ale i tak jestem pod wielkim wrażeniem postępów, szczególnie że za chwilę będziecie mieli skończoną elewację :)

A to ogrodzenie to kto Ci robił?

anula05
24-10-2011, 21:29
chyba chodzi o wysokości i tak zwane dziury i antresole;)
a co to mieszkalna ? a co użytkowa?

Ale ja też mam wysoko i dziury...
I też mam tarasy nad salonem i gabinetem.... Mam XPS ale od zewnątrz, czyli na stropie, też 10 cm.... Mało??

azakrzew
24-10-2011, 22:20
Ale ja też mam wysoko i dziury...
I też mam tarasy nad salonem i gabinetem.... Mam XPS ale od zewnątrz, czyli na stropie, też 10 cm.... Mało??

u nas miało być 15 cm poliestru ekstrudowanego właśnie
już zasugerowałem Panu wykonawcy, aby dał spaceloft - to jest na bazie aerożelu, którym były ocieplane wahadłowce NASA i kombinezony kosmonautów,
to ma lambdę 0,014 czyli 1 cm to ok 2,2 cm XPSa, tylko, że to kosztuje ok 150 zł za mkw dla 1 cm grubości, więc majątek, ale zobaczymy jutro co wykonawca zaproponuje

co do kubatury to u nas wszędzie jest 3 m wysokości i sufit podwieszany też wszędzie no i mamy pustkę na pow ok 25 mkw, no i jeszcze poddasze nieużytkowe (na graciarnię), zupełnie nieplanowane (jego do pow użytkowej nie liczę, ale do kubatury chyba policzyli)

azakrzew
24-10-2011, 22:25
azakrzew - pod taras zakładam że dajecie XPS?
No to trochę Wam tam będzie ciepła uciekało :(
Ale i tak jestem pod wielkim wrażeniem postępów, szczególnie że za chwilę będziecie mieli skończoną elewację :)

A to ogrodzenie to kto Ci robił?

ogrodzenie firma z Pruszkowa, facet robi głownie proste stalowe (robi mi przęsła i bramy), ale ma podwykonawców murarzy, miłe chłopaki i bardzo pracowici, ale telefonu bezpośredniego do nich nie mam, generalnie tez żadna okazja jak u Anuli, ale efekt fajny tego muru, a jeszcze chcemy dać węże ledowe pod obróbkę blacharską więc będą podświetlane murki

anula05
24-10-2011, 22:33
u nas miało być 15 cm poliestru ekstrudowanego właśnie
już zasugerowałem Panu wykonawcy, aby dał spaceloft - to jest na bazie aerożelu, którym były ocieplane wahadłowce NASA i kombinezony kosmonautów,
to ma lambdę 0,014 czyli 1 cm to ok 2,2 cm XPSa, tylko, że to kosztuje ok 150 zł za mkw dla 1 cm grubości, więc majątek, ale zobaczymy jutro co wykonawca zaproponuje

co do kubatury to u nas wszędzie jest 3 m wysokości i sufit podwieszany też wszędzie no i mamy pustkę na pow ok 25 mkw, no i jeszcze poddasze nieużytkowe (na graciarnię), zupełnie nieplanowane (jego do pow użytkowej nie liczę, ale do kubatury chyba policzyli)

No to ktoś coś źle policzył albo u mnie albo u Ciebie, bo ja też mam 3 metry wysokości wszędzie i też mam pustkę mniej więcej taką i też mam nieużytkowe poddasze..

azakrzew
24-10-2011, 22:38
No to ktoś coś źle policzył albo u mnie albo u Ciebie, bo ja też mam 3 metry wysokości wszędzie i też mam pustkę mniej więcej taką i też mam nieużytkowe poddasze..

u nas kubatura netto 1034 m3
niesamowite, bez wodki nie rozbierjosz

monika996
26-10-2011, 12:59
Ania masz już kuchnię???

anula05
26-10-2011, 23:06
Ania masz już kuchnię???

Nie, zaczną składać w przyszłym tygodniu

Basia_KRK
27-10-2011, 07:06
Anula, jest pięknie!

https://lh4.googleusercontent.com/-aLw4fnMO5Nw/Tqh_ZRxaieI/AAAAAAAAE4c/GhfAGT2xzSo/s640/IMGP1550.JPG


Położenie kostki 120 zł/m2 to sama robocizna?

monika996
27-10-2011, 07:28
Anula na gorąco. ładnie się robi na zewnątrz. masz super podejscie do kostki:wiggle: coś się zmieniło od etapu elewacja. ale fakt graniowa , wychodzi różnie. zasypujesz ja piachem jak normalną?
ja mur tez mam z marmolitu i do tego ciemniejszy. wiesz jak na tym każdą nierównośc widać. czym masz wykończony na gorze? nam kompletnie spierniczyli po wewnętrznej stronie na dole . były az do 10 cm ubytki. ale to byli parciarza. wyrzuciliśmy ich( zapłacilismy) i wzięliśmy naszego Pana majstra co stawiał dom do poprawek:confused:
z tapetą jednak nie wytrzymałaś? tą kropkowaną????
ania ty się nie boisz tak jasnego blatu?:o zobaczymy jak będzie się sprawował. ja mam prawie czarny, ale nie nie:no: nie jednolity. kazdy okruszek, kazdy paluszek. no ale się zmywa z soku, pomidorów itp

e-mól
27-10-2011, 08:50
Nie mogę się doczekać fotorelacji z poniższego podpunktu

Po 1.11 zacznie się jazda. Montaż kuchni, montaż drzwi, listew, mebli łazienkowych, luster, elementów drewnianych w salonie i holu, no i dziesiątki zadań dla ekipy wykończeniowej

Samochody i flugger wydają się z sobą grać, po tygodniu zapomnisz o co Ci chodziło.

monsanbia
27-10-2011, 09:06
Aniu, jesteś w stanie mi powiedzieć ile kosztował was ten mur od zera do otynkowania? (sam mur, bez przęseł, bramy, furtki)
Dlaczego pytam. Będę robić swoje ogrodzenie ryzykując, że za chwilę (rok, 3, 5 może) miasto przebudowując drogę, która jest w planach rozwali je a ja będę musiała stawiać od nowa. Ja się uparłam postawić na obecnym fundamencie, mąż chce już w nowej linii, docelowe (a to jest kupę metrów od obecnej drogi). Ciekawa jestem jaką sumę ryzykuję, bo od tego zależy czy mąż mnie nie wyrzuci z domu za jakiś czas :lol:

anula05
27-10-2011, 10:16
Anula
z tapetą jednak nie wytrzymałaś? tą kropkowaną????
ania ty się nie boisz tak jasnego blatu?:o zobaczymy jak będzie się sprawował. ja mam prawie czarny, ale nie nie:no: nie jednolity. kazdy okruszek, kazdy paluszek. no ale się zmywa z soku, pomidorów itp

Tak, kropki. Boję się blatu, ale w odwiecznym dylemacie ładne czy praktyczne wygrało ładne. Znajoma ma taki blat i nie narzeka.

anula05
27-10-2011, 10:17
Aniu, jesteś w stanie mi powiedzieć ile kosztował was ten mur od zera do otynkowania? (sam mur, bez przęseł, bramy, furtki)
Dlaczego pytam. Będę robić swoje ogrodzenie ryzykując, że za chwilę (rok, 3, 5 może) miasto przebudowując drogę, która jest w planach rozwali je a ja będę musiała stawiać od nowa. Ja się uparłam postawić na obecnym fundamencie, mąż chce już w nowej linii, docelowe (a to jest kupę metrów od obecnej drogi). Ciekawa jestem jaką sumę ryzykuję, bo od tego zależy czy mąż mnie nie wyrzuci z domu za jakiś czas :lol:

Monia, nie jestem w stanie powiedzieć.
Mam wycenę na poszczeglne elementy z innej firmy, prześlij mi adres e-mail, to Ci wyślę.

Polina
27-10-2011, 12:41
Anula, bardzo ładnie prezentuje się Twoje ogrodzenie :) Czy dajesz jakieś obróbki blacharskie w końcu? Bo chyba nawet nie trzeba... W sobotę zobaczę na żywo ;) No i ciekawa jestem kostki. Kolorystycznie wygląda cudnie!

Wyspa-statek - super!!! Co będzie w tych "dziurach"?

monika996
27-10-2011, 12:55
Ania właśnie masz obróbkę blacharską na murze??? my mamy blacha wygięta kanciasto. w poprzednim domu był mur kamienny bez obrobki z jednej strony, od wewnątrz tynk. i porobiły się paskudne zacieki.

anula05
27-10-2011, 12:59
Nie ma obróbki blacharskiej. Celowo. Jest spadek do wenątrz, tynk żywiczny. Zobaczymy, jak będzie w praktyce. Wiem, że będą zacieki, ale jeśli to będzie kwestia spryskania raz w miesiącu Karcherem, to damy radę. Mamy raptem 10 m muru. A jeśli będzie jakaś tragedia, to założymy obróbki z blachy.

Paulina, w "dziurach" będą szuflady:)
Jak kuchnia wyjdzie dobrze, a mam przeczucie, że tak, to stolarza tez juz masz:)

anula05
27-10-2011, 13:01
Położenie kostki 120 zł/m2 to sama robocizna?
Nie, 160 /m na gotowo, wszystko.

monika996
27-10-2011, 13:08
Ania my mieliśmy tynk akrylowy, bez spadku. and murem rosły sosny , tzn w pobliżu. zacieków nie dało się usunąć:confused: ale mur nie był czyszczony co tydzień. teraz mam marmolit też bardzo ciemny, bo przy uliczce osiedlowej:rolleyes: i jest ok. od maja. już nawet delikatnie winem i bluszczem obrasta.Tkie było założenie, że przy małej działce , chociaż troche zieleni na murze. za murem chodnik bez zieleni i ulica. choć za nami las( no dwa domy za)ale widać . mamy 2 kroki.

anula05
27-10-2011, 13:18
Super, chciałabym mieć dom w mieście przy lesie. Marzenie.
Ja na zabitej dechami wsi.

A wino i bluszcze też puszczę gdzie się da, więc zacieki mi nie straszne:) Poza tym tynk żywiczny nie chłonie jak akrylowy.

BetaGreta
27-10-2011, 13:36
Wyspa zapowiada się ciekawie.
jak nadrabiałam zaległości na forum to natknęłam się u e-mólka na jej inspiracje i tam zobaczyłam zdjęcia podobnej wyspy. Od razu pomyślała o Tobie. Widać, że będzie pięknie.
A to te e-mólkowe inspiracje:
http://interiorzine.com/wp-content/uploads/2010/09/stylish-home-interior-kitchen.jpg
http://interiorzine.com/wp-content/uploads/2010/09/stylish-homes-living-night.jpg

Polina
27-10-2011, 13:48
Paulina, w "dziurach" będą szuflady:)
Jak kuchnia wyjdzie dobrze, a mam przeczucie, że tak, to stolarza tez juz masz:)

ekstra! ;)
Musimy przemyśleć jak Ci się odwdzięczę :D

salik
27-10-2011, 13:49
Anula - mieszkanie na 'zabitej dechami wsi' to nie wada, a zaleta :)
Szczególnie w takim otoczeniu i okolicy jak Twoja.

Barbara74
27-10-2011, 16:48
Anula piszesz w dzienniku o okapie?kupujesz biały czy będziesz go obudowywała?

lullaby
27-10-2011, 17:34
Ania, bardzo podoba mi się wyspa. Kiedyś znalazłam inspirację z podobną, tylko bardziej obłą :) Czym ją będziesz wybarwiać?

Sprawdź stolarzy, a za sto lat przyjdę po namiar :D

A te ostatnie uchwyty do pokoju Córci przypominają mi charmsy Murano Pandory ;) Weź je, są bardziej ponadczasowe :)

monika996
27-10-2011, 17:47
Super, chciałabym mieć dom w mieście przy lesie. Marzenie.
Ja na zabitej dechami wsi.

A wino i bluszcze też puszczę gdzie się da, więc zacieki mi nie straszne:) Poza tym tynk żywiczny nie chłonie jak akrylowy.ale za to masz super działkę i dom z płaskim dachem". więc plusy, a jeden minus.Co tam:p

monika996
27-10-2011, 18:13
Ania MURANO są boskie( a ja uwielbiam pandorę).
Ania na twojej inspiracji w dzienniku, gdzie pokazujesz swoj okap jest koło piekarnika, dziwne urzadzenie z taką jakby tarczą . CO TO JEST????

Basia_KRK
27-10-2011, 19:46
Trzeba powoli myśleć o odbiorze budynku i załatwieniu formalności. Dziś dzwoniłam do kierbuda i zanotuję tu, co jest do załatwienia:
1. Protokół kominiarski
2. Inwentaryzacja geodezyjna a powykonawcza
3. Świadectwo energetyczne budynku
4. Drugi ze starostwa (w tym zgłoszenie do odbioru, oświadczenie kierownika budowy)
5. Uzupełniony Dziennik Budowy


Anula, dzięki za info o kostce.

Co to jest ten punkt 4 ???

anula05
27-10-2011, 20:01
Druki nie drugi:)

Basia_KRK
27-10-2011, 20:08
Aaaaa i wszystko jasne :)
Ja jakoś strasznie się boję tego odbioru.....

anula05
27-10-2011, 20:19
Czemu?

Barbara74
27-10-2011, 23:13
Aniu proszę napisz jaki dajesz okap i gdzie zamawiasz białe drzwiczki lamelkowe, kiedyś je classen robił i były dostępne ,a teraz tylko sosnowe widziałam

martahp
28-10-2011, 00:17
inne fajne gałki:



http://www.lovely-home.pl/Ceramiczna_galka_Spotty_pink-224.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.lovely-home.pl%2FCeramiczna_galka_Spotty_pink-224.html)

http://allegro.pl/galka-meblowa-szara-w-biale-groszki-lina-home-i1849183996.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fgalka-meblowa-szara-w-biale-groszki-lina-home-i1849183996.html)


http://allegro.pl/galka-meblowa-biala-w-rozowe-paski-lina-home-i1849184018.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fgalka-meblowa-biala-w-rozowe-paski-lina-home-i1849184018.html)

http://allegro.pl/galka-meblowa-biala-w-zielone-groszki-lina-home-i1859148118.html

http://lovelyhome.pl/allegro/60294.jpg

martahp
28-10-2011, 00:52
http://allegro.pl/uchwyt-porcelanowy-do-mebla-shabby-wieszak-retro-i1888321947.html

Spirea
28-10-2011, 01:34
A mnie się podobają te pierwsze, takie radosne :) Jak dzieci wyrosną można zmienić.
Ania, fajnie, że napisałaś tę listę do starostwa. Też powoli się zbieram, żeby potem nie latać w przerażeniu.

Madeleine
28-10-2011, 06:22
Anula, a dlaczego aż tyle punktów musisz sama załatwiać? Mnie kierbud dał kartkę z "to do", większość robi on.

monika996
28-10-2011, 08:01
my też sami. tylko kierownik potem to kompletował do kupy:rolleyes:
ania co za urządzenie z tarcza jest na twoim obrazku w dzienniku z okapem?? koło piekarnika ? wiesz co to??? krajalnica???coś do mięsa????:o

anula05
28-10-2011, 08:51
Monika, nie mam pojęcia co to za urządzenie.

Madeleine, ja moijego kierbuda widziałam ze 4 razy w życiu. On mi powiedział przez tel, że mam to załatwić. Nie chciałabym już za to mu dodatkowo też płacić. Skompletuję te papiery, on zbierze do kupy, podpisze co trzeba i już.

Barbara, drzwi lamelkowe białe zamawiam właśnie w Classen. A Okap zamówiłam Electroluxa do zabudowy i stolarz od kuchni mi obuduje lakierowanym mdf.

Marta, dzięki, chyba własnie zamówię te w kropki.

Moni_ta
28-10-2011, 10:02
Witaj Anula
postępy prac imponujące!!! Mam pytanie dotyczące kamienia - czy można go stosować również na zewnątrz? Czy ekipa, która montowała kamień zajmuje się również jego sprowadzeniem? Czy mogę prosić o namiary na tę firmę na priva?
pozdrawiam

salik
28-10-2011, 20:30
Oj, neverending story z ekipą Pana Huberta?
Szkoda tylko że to wszystko wyszło po malowaniu...
Ale myślę że da się zaszpachlować, pomalować ostrożnie (oblepiając taśmą wokoło) i będzie ok :)
Może chociaż skosy masz dobrze zrobione, a nie tak jak u nas *sigh*

Widzę też Tolomeo w salonie :)

anula05
28-10-2011, 20:35
Witaj Anula
postępy prac imponujące!!! Mam pytanie dotyczące kamienia - czy można go stosować również na zewnątrz? Czy ekipa, która montowała kamień zajmuje się również jego sprowadzeniem? Czy mogę prosić o namiary na tę firmę na priva?
pozdrawiam

Moni_ta
kamień to marmur, chyba można na zewnątrz, ale pewna nie jestem, musisz podpytać fachowców. Tak, kamień był sprowadzony, obrobony i położony przez jedną firmę. Wyślę CI namiary na priv, bo mogę ich polecić z czystym sumieniem.

Pozdr.

Salik, nie mam skosów, na szczęscie:)

salik
28-10-2011, 20:46
Racja, przecież Ty masz piętro :)
Widzisz - tak czy siak problemu źle zrobionych skosów nie masz (i może nie myśl co by było gdybyś te skosy miała ;-)
A wizki faaaaaajne. Odliczasz dni?

Spirea
28-10-2011, 21:35
Wizki to nic w porównaniu z tym, co masz już w realu :)
Głowa do góry Anula, nie można się poddać na końcu :) Chociaż wiem po sobie, że to trudne. Jesteś jednak znacznie bliżej końca.

Basia_KRK
28-10-2011, 21:44
Anula, te donice na wizualizacji są świetne! Będziesz takie miała?

https://lh3.googleusercontent.com/-sOKhU8KngaI/Tqr-DR3HLII/AAAAAAAAE7g/DPlkERVXFcU/s480/salon_FR_8_01-1.jpg

Basia_KRK
28-10-2011, 21:47
Czemu?
Ehhh długa historia.... poza tym mam wrażenie, że będą się wszystkiego czepiać... tak jak w przypadku PNB... masakra :(

adk
28-10-2011, 21:57
Basiu to tak jak ja. Ja też boje się odbioru.
Anula współczuję kolejnych przejść. Ja Ci tylko powiem, że u mnie niby ten najłatwiejszy etap (SSO) a szef ekipy ciągle do mnie teksy o braku szacunku i o tym jaką ma ciężką robotę. Czy ja mu zawód wybierałam?
Życzę powodzenia. Wizualki miodzio. Macie do czego dążyć :-) (piszę to w kontekście wpisów u Moni o meblach)

monika996
28-10-2011, 22:06
Ania uszy do góry. dziury podszpachlują.będzie dobrze. przeżyłaś elewację i kostkę , więc przeżyjesz ok.
fajne donice w salonie . masz już na nie namiary??:wiggle:
kostkę daliście jednak bez krawęzników.:o
Ania nie macie zwierzaków? jeżeli nie macie , to będzie się mniej nosić piachu.Zasypali piachem ten twoj granit?:rolleyes:

monika996
28-10-2011, 22:08
Anula, te donice na wizualizacji są świetne! Będziesz takie miała?

https://lh3.googleusercontent.com/-sOKhU8KngaI/Tqr-DR3HLII/AAAAAAAAE7g/DPlkERVXFcU/s480/salon_FR_8_01-1.jpg no jeszcze jedna ciekawska:p

pasie
28-10-2011, 22:09
Aniu powiedz mi proszę po czemu;) ten Twój futrzak w gabinecie - bo nie wiem czy mam wchodzić na stronkę.....

a mojego odbioru domu to chyba nikt nie przebije - mieszkam od grudnia zeszłego roku a nie mam jeszcze odbioru co więcej nawet chwilowo brak PZnB:D

monika996
28-10-2011, 22:16
Aniu powiedz mi proszę po czemu;) ten Twój futrzak w gabinecie - bo nie wiem czy mam wchodzić na stronkę.....

a mojego odbioru domu to chyba nikt nie przebije - mieszkam od grudnia zeszłego roku a nie mam jeszcze odbioru co więcej nawet chwilowo brak PZnB:D
PASIE RULES:p

Basia_KRK
28-10-2011, 22:20
no jeszcze jedna ciekawska:p
A jak :D Byłam ostatnio w krakowskim Hiltonie i tam takie są. Strasznie mi się spodobały i widzę je u siebie między kuchnią a salonem :p

http://img695.imageshack.us/img695/2383/81361117.jpg

A to te z Hiltona:
http://img208.imageshack.us/img208/7280/11092011085.jpg

monsanbia
28-10-2011, 22:39
Ta ściana z kamieniem, w ogóle cały ta część salonu jest ssssuper
Mniej mi się*już*podobają te drewniane panele. Ale może to wynika z kolorów teraz. Kiedyś pamiętam drewno nie było rude, było jaśniejsze i wtedy mi się*podobało bardziej

Też mam zaplanowane takie donice, tyle że w holu i z wyższymi roślinkami
Jak już o nich piszemy, ktoś wie gdzie (poza Tomaszewskim) coś takiego dostać?
Rozglądałam się za nimi i nigdzie indziej nie spotkałam

Świetny stolik kawowy!

Ania, co tam anemostaty i ich dziurki. Dobrze, że się sprawa wyjaśniła, a że trzeba zamalować? Ostatnio słyszę, że ludzie po każdej kolejnej ekipie muszą*robić poprawki malarskie

monika996
28-10-2011, 22:44
ściana kamienna w nowoczesnym domu -BAJKA.
JA TEZ BYM CHCIAŁA TAKIE DO HOLU DONICE:p ze storczykami.przynajmniej 2.:p
ktoś widział podobne.u nas w Dauglasie są w kosmetycznym jako ekspozycja ( dekoracja sklepowa) takie jakby ocynkowane, nierówno. śliczne z takimi małymi szabelkami- katusikami

Spirea
28-10-2011, 22:50
ja takie duże donice chciałabym mieć przed domem lub na tarasie. Ceny potrafią być spore, więc jeśli wybiorę stal, to zamówię u ślusarza, a jak ceramikę to zamówię o koleżanki - rzeźbiarki.

martahp
29-10-2011, 00:16
Jeśli chodzi o donice, zapewne znajdziecie cos w sklepie hydroponiki (www.hydroponika.pl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.hydroponika.pl )). Jeśli ktoś jest z Poznania i okolic - świetne widziałam na giełdzie kwiatowej (stara hala ze sztucznymi kwiatami) lub w centrum ogrodniczym na Zawadach.

MagdaZZZ
29-10-2011, 01:47
Jessssu, to wizualki:jawdrop: W życiu tak realnych nie widziałam:o Rewelacja... też takie chcę:D
anula, ale ty masz chatę:wiggle: Pisałam już kiedyś, że twoja kamienna podłoga/sposób jej ułożenia - powala mnie na podłogę?http://emoty.blox.pl/resource/padam_na_cycki.gif

monika996
29-10-2011, 08:45
ja takie duże donice chciałabym mieć przed domem lub na tarasie. Ceny potrafią być spore, więc jeśli wybiorę stal, to zamówię u ślusarza, a jak ceramikę to zamówię o koleżanki - rzeźbiarki. zobacz Spirea to jest pomysł ślusarz:wiggle: może ja też zrobie taką z ocynku??

monika996
29-10-2011, 08:45
Jessssu, to wizualki:jawdrop: W życiu tak realnych nie widziałam:o Rewelacja... też takie chcę:D
anula, ale ty masz chatę:wiggle: Pisałam już kiedyś, że twoja kamienna podłoga/sposób jej ułożenia - powala mnie na podłogę?http://emoty.blox.pl/resource/padam_na_cycki.gif śliczny dom:p aż zaczynam zazdrościć:sick: już bym budowała nowy na wiosnę:p

majamaki
29-10-2011, 11:23
Anula proszę Cię o informację na temat planowanej lampy do salonu. Przymierzałam się do takiej, ale zabrało mi odwagi. Teraz gdy widzę ją na Twojej wizualce wiem, że to jest to!. Niestety nie pamiętam gdzie ją widziałam (chyba w Max Fliz - ale teraz nic nie widzę takiego na ich stronach). Mogłabyś mi podać jej nazwę, lub jakiś namiar na nią.
Jest u Ciebie pięknie, co prawda z licznymi przebojami, ale po prostu PIĘKNIE.

Spirea
29-10-2011, 15:17
Majamaki, jeśli się nie mylę, to jest to Artemide Tolomeo Sospensione z abażurem. Mój obiekt westchnień to Tolomeo wszelkiego rodzaju, ale z metalowym kloszem ....

salik
29-10-2011, 17:13
Spirea - tylko właśnie podobno nie ma tego Tolomeo z dużym metalowym kloszem.

anula05
29-10-2011, 20:16
Majamaki, tak, to Tolomeo. Możecie mi proszę wyjaśnić dyskretną różnicę między kloszami/abażurami? Mój mąż zapałał miłością do Tolomeo, dałby je wszędzie... Ja jestem bardziej sceptyczna... Wg mnie ta lampa ginie w naszym salonie, jest za mała, a poza tym zimna, techniczna, wolałabym coś cieplejszego...

W kwestii donic - na pewno będą, tylko nie wiem kiedy ;) i nie wiem czy w tym miejscu co na wizce. Mam zaplanowane donice w holu (po to robiliśmy światełka w podłodze, żeby je podświetlić) i chcialabym jedną w naświetlu drzwi wejściowych. Niestety, droga zabawa. Jak się kupuje jedną, to ujdzie, ale ja muszę co najmniej 5...
Ostatnio widziałam podobne w promocji w Leroy, 299 zł/szt. Ale nie były tak smukłe, jak te na wizkach.
Mam swoje typy tu:
LECHUZA DONICE (http://www.lechuza.com/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Home-Show)

DECASTELLI DONICE (http://www.decastelli.com/prodotti-sel.asp)


Jeszcze pytanie do wszystkich:
Znacie jakiś patent na przechowywanie zabawek kąpielowych dzieci przy wannie? Jakiś pojemnik do zawieszenia na boku albo ścianie obok na przykład? Jak patrzę co moje dzieci robią podczas kąpieli to włos mi się jeży na glowie, a obudowę wanny w nowym domu mam z drewna.... Masakra. Muszę znaleźć jakieś rozwiązanie, żeby ta tona zabawek nie leżała na obudowie, tylko ociekała "gdzieś". Przerabiałam kiedyś taką siatkę na przyssawki, które łapały wannę, ale ie zdało egzaminu. Siatka lądowała w wodzie podczas każdej kąpieli, a z czasem jej wygląd był hmmmmm.... mało apetyczny ;)

tofee
29-10-2011, 21:34
Majamaki, tak, to Tolomeo. Możecie mi proszę wyjaśnić dyskretną różnicę między kloszami/abażurami? Mój mąż zapałał miłością do Tolomeo, dałby je wszędzie... Ja jestem bardziej sceptyczna... Wg mnie ta lampa ginie w naszym salonie, jest za mała, a poza tym zimna, techniczna, wolałabym coś cieplejszego...


Jak zobaczyłam piękną wizualkę salonu dokładnie to samo przyszło mi na myśl ... w czwartek widziałam tą lampę na żywo ale może ma różne rozmiary.
Natomiast zupełnie nie uważam, że nie pasuje czy jest zbyt techniczna, teraz takie czasy że wszelkie miksy dozwolone i się bronią ;) , to trochę tak jak z człowiekiem ... ładnemu we wszystkim ładnie, z wnętrzami chyba jest podobnie.

monsanbia
29-10-2011, 22:03
Ania, mnie tam to Tolemeo też*pasuje jak ulał. Salon jest wystarczająco ciepły, lampa to przełamuje. Jeśi weźmiecie największą (42) moim zdaniem będzie super :yes:

Świetne donice z drugiego linka. Te z rantem ... mmmmm :rolleyes:

e-mól
29-10-2011, 23:21
My mamy taką żabę przyssaną na stałe wewnątrz wanny

http://www.rzeczydladzieci.pl/wp-content/uploads/2008/12/boon-zaba-pojemnik-na-za_2281.jpg

w miarę się spawdza

i widzę u producenta że mają teraz wzór i kolor zdecydowanie subtelniejszey stylistycznie

http://www.booninc.com/images/product/large/408.jpg

http://www.booninc.com/images/product/large/409.jpg

monsanbia
29-10-2011, 23:24
Fajne cuda e-mól pokazujesz :yes:
To się nie ... zasyfia ? Wiesz, piana, kamień?

e-mól
29-10-2011, 23:39
No właśnie w miarę nie, mam też gumowego zielonego antypoślizgowego krokodyla z ikea na dno (ta żaba ma taki sam kolor) i on jakby jakims grzybem zachodził, taki bury nalot jest na nim nie do zszorowania, a żaba ma sie całkiem higienicznie, ale za pstrokata zdecydowanie do mojej łazienki kusi mnie teraz ten wieloryb, ale szkoda płaza

a takiego gada mam właśnie do żaby

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/patrull-mata-do-wanny__0115444_PE264548_S4.JPG
http://www.rzeczydladzieci.pl/wp-content/uploads/2008/12/boon-zaba-pojemnik-na-za_2281.jpg

a szary wieloryb by z tym czymś dobrze wyglądał

http://www.booninc.com/images/product/large/409.jpg
http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/patrull-mata-do-wanny__0092997_PE229984_S4.JPG



tutaj są porządne, piękne donice, ehlo firma, seria soft

http://www.markus-sklep.celtur.com/p564,ed111-doniczka-pure-soft-oval-high.html

Spirea
30-10-2011, 00:58
Anula, Tolomeo ma metalowe klosze i abażury z pergaminu i satynowe. Te dwa ostatnie są w różnych rozmiarach. Moim zdaniem Tolomeo są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego wnętrza. Ja zachorowałam na te metalowe i chciałam tak jak Twój mąż, dać je wszędzie. Odpadły jednak z oświetlenia szynowego, bo okazały się za duże. Planowałam je jeszcze do sypialni w wersji stojącej obok łóżka. Potem jednak widziałam je w dwóch miejscach na żywo i prawdę mówiąc byłam trochę rozczarowana. Nie sprawiły bowiem na mnie wrażenia stabilnych i wytrzymałych. Jeśli będę jednak bliżej kupowania lamp, to pewnie jeszcze raz podjadę obejrzeć.
Zobacz tutaj http://polki.pl/dom_wnetrza_artykul,10022064.html Tu jest ten Twój typ.

E-mól, bardzo fajny patent na zabawki. Zabawki mojej córki mieszczą się jednak w misce, będę musiała najpierw namówić ją na ich redukcję, a potem kupię wieloryba :) Maty z Ikei miałam wszystkie i zawsze pojawiał się ten nalot. Nie zawsze jednak je odczepiałam. Teraz mam taką granatową gwiazdkę i zawsze wieszam. Na razie nic się nie dzieje.

Anula, wieszaki masz m.in. tu www.czerwonamaszyna.pl (http://www.czerwonamaszyna.pl) i tu www.fabrykaform.pl (http://www.fabrykaform.pl)

tofee
30-10-2011, 01:01
Qrcze no to ja w ramach polskiego "przedstawiciela" znalazłam tylko taką jeszcze mniej subtelną biedronę

http://www.marko-zabawki.pl/sklep/zdjecia/7402_00.jpg

Ale patent super ...

salik
30-10-2011, 06:40
My mamy siatkę na zabawki powieszoną nad/obok wanny/prysznica i się sprawdza od jakichś 3 lat :)
Chociaż mam nadzieję że już za chwilę wyrosną :)

pasie
30-10-2011, 08:12
mojej Zu ostatnio wystarcza Barbie syrenka sztuk 1 i mam nadzieję, że to już nastał koniec czasów zaśmiecania wanny;)

monsanbia
30-10-2011, 08:32
A moje dziecko nigdy z niczym się nie kąpało :no:
No, kiedyś z dużą nakrętką, którą*przelewała wodę :lol:

pasie
30-10-2011, 08:54
A moje dziecko nigdy z niczym się nie kąpało :no:
No, kiedyś z dużą nakrętką, którą*przelewała wodę :lol:


mój starszy też najlepiej buteleczki i nakrętki, a Zu to pół wanny zwierzątek littlest pet shop....

tofee
30-10-2011, 08:59
Moje ma cały komplet :rolleyes: a do tego kiedyś kupiłam taki plastikowo-gumowy koszyk w Tchibo, w którym to wszystko jest składowane .... najlepsza zabawa to wkładać i wyjmować wszystko z tego "kosza" oczywiście siedząc w wannie :lol:

tofee
30-10-2011, 09:01
mój starszy też najlepiej buteleczki i nakrętki, a Zu to pół wanny zwierzątek littlest pet shop....

O rany Paśka to chyba z torbami poszłaś bo straszny drobiazg a kosztuje krocie :cool:

monsanbia
30-10-2011, 09:31
Nie wiem dokładnie o jakie wieszaczki Ci chodzi. Czy mają być gadżeciarskie właśnie, czy skromne i delikatne.

Ja kilka lat temu kupiłam ponktowe wieszaczki w IKEA, mam je w całym mieszkaniu (kuchnia, 2 szt, łazienka 3 szt, hol 3 szt) i nadal je uwielbiam. Są proste, eleganckie, u nas wszyscy zwracają na nie uwagę i zawsze dziwią się, że to IKEA

82137

pasie
30-10-2011, 09:43
O rany Paśka to chyba z torbami poszłaś bo straszny drobiazg a kosztuje krocie :cool:

ha Starszak zbierał jak był młodszy - cała rodzina mu kupowała;) a Zu wszystko przejęła:D

monika996
30-10-2011, 10:47
fajne te przylepki do wanny!!!

monsanbia
30-10-2011, 11:07
fajne te przylepki do wanny!!!

synkowi trzeba braciszka dorobić :lol:

Spirea
30-10-2011, 11:48
Monsanbia, fajne te wieszaczki. To chyba z tej metalowej serii. Chcę kupić właśnie cały zestaw. Jest tam świetny stelaż na ręczniki. Tylko nie wiem czemu we Wro nie ma całej serii Grundtal (czy jakoś tak). Najbliżej to w Katowicach.

monsanbia
30-10-2011, 12:10
Spirea, a ja nawet nie wiem, ja mam tylko te wieszaczki. Są*proste, masywne i ładne. Na pewno w domu je wyorzystam :yes:

To moje łazienkowe

82226

anula05
30-10-2011, 12:50
e-mól podaj koniecznie linka do sklepu z tymi żabkami-wielorybkami. Super!
Monia, fajne wieszaczki, ale szukam ciut innych, można to nazwać "designerskich" ;), muszą ozdobić białą wielką ścianę

Moje dzieci siedzą codziennie minimum pół godziny w wannie z milionem butelek, zabawek, zakrętek, mydelniczek i wszystkim co im wpadnie w ręce ;) Ale sama sobie jestem winna, bo ich tego nauczyłam.

Spirea
30-10-2011, 12:54
Anula, to zajrzyj na te linki, co podałam wyżej. Jest spory wybór i metalowych i kolorowych.

monsanbia
30-10-2011, 12:59
Dlatego właśnie pytałam czy mają być proste zwykłe, ale ładne, czy designerskie ;)
Tak czy inaczej polecam w inne miejsca

Ania, znalazłam tę żabę na ceneo pod nazwą boon
O, tu masz link do jednego ze sklepów

http://e-zabawkowo.pl/pl/p/BOON-ZABKA-NA-ZABAWKI-ORGANIZER-BO401/1298

Spirea
30-10-2011, 13:18
dzięki Monsanbia za link, super pomysł z tą żabką :)

franeczka
30-10-2011, 16:35
Dla małych dzieci i nie maxi zabawek jest ok; fajnie zgarnia zabawki z wody, bardzo dobrze się trzyma ściany i jest miejsce na kosmetyki. Można powiedzieć, że wart swojej ceny. Fajnie zbiera się śnieg do robienia bałwana w wannie :) tak, to też moje dzieci robią..... To akcesoria z firmy Boon; są też biedroneczki. Moje żabki maja ponad dwa lata i są w bardzo dobrym stanie. Nie gniją, nie pleśnieją nie zachodzą żadnym grzybem.
Widzę, że inne forumki też polecają żaby Boona...

monika996
30-10-2011, 16:44
synkowi trzeba braciszka dorobić :lol:
oj tam !!! oj tam!!!

monika996
30-10-2011, 16:46
e-mól podaj koniecznie linka do sklepu z tymi żabkami-wielorybkami. Super!
Monia, fajne wieszaczki, ale szukam ciut innych, można to nazwać "designerskich" ;), muszą ozdobić białą wielką ścianę

Moje dzieci siedzą codziennie minimum pół godziny w wannie z milionem butelek, zabawek, zakrętek, mydelniczek i wszystkim co im wpadnie w ręce ;) Ale sama sobie jestem winna, bo ich tego nauczyłam.
Ania moj do tej pory uwielbia siedzieć w wannie. ogląda filmy, uczy się , czyta, je....

anula05
30-10-2011, 16:54
Je...???
Żaba dobry pomysł.

monika996
30-10-2011, 17:00
tak kolacje,:p szybko oduczaj maluchy moczenia :p w wannie;)
a Zaba super. jak moj był mały było o wiele za mało gadzetów.

anula05
30-10-2011, 17:20
jeszcze takie znalazłam:
http://kidini.pl/public/upload/large_20110708205635_b5ba69efdf3ea2ae534eb266c.jpg

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/83/43/95/1883439597

Nie wiem czy nie wezmę tego wiadra, przynajmniej wszystko się zmieści ;)

monika996
30-10-2011, 17:32
wiadro fajne, ale musi stać na podłodze:rolleyes: raczej go nie powiesisz.

msdracula
30-10-2011, 19:15
co do zabawek kąpielowych :D to u nas jest taka siatka którą się przylepia na taki gumowy hmmm..guzik? , było w komplecie z zabawkami więc nawet nie wiem co to za firma..ale fajnie się sprawdza :)

Balbina200
30-10-2011, 20:39
A w kwestii ubrudzonych mat do wanny to ja je raz na miesiąc piorę w pralce i są jak nowe.
Inny patent ma moja Pani sprzątająca - wkłada je do miski, zalewa domestosem i są czyściutkie, bez żadnych nalotów.

Anula, a masz już zrobioną pralnię?
Lub koncept na nią?
Zamieściłabyś wizualkę lub zdjęcie?

Spirea
30-10-2011, 21:17
Anula, a te kosze to gdzie?

Barbara74
30-10-2011, 21:23
Anula a ja mam prośbę do Ciebie, przeglądając inspirując się Twoimi wnętrzami natknełam się na łazienkę ( nie wiem która to jest ,ale chyba czarna-jeśli ma bidet)
W każdym razie po lewej wc , po prawej bidet, stelaż od wc widziałam dość blisko ściany-ponieważ ja mam dość podobnie i zastanawiam się nad przesunięciem o 5 cm od ściany-chciałam zapytać ile masz od ściany i czy już masz zawieszoną muszlę?bo nie wiem czy to minimum 20cm to jest niewygodne,czy wystarczające

e-mól
30-10-2011, 21:27
kosze to koziol chyba? też mi się podobają, a u mnie domestos rady nie dał nalotowi, ale chyba bang z jakimś wybielaczem mam teraz i po nim sporo zeszło

anula05
30-10-2011, 22:49
Anula, a te kosze to gdzie?


MEBBY (http://mebby.pl/pojemnik-mebby-na-zabawki-kapielowe)


co do zabawek kąpielowych :D to u nas jest taka siatka którą się przylepia na taki gumowy hmmm..guzik? , było w komplecie z zabawkami więc nawet nie wiem co to za firma..ale fajnie się sprawdza :)
U mnie się właśnie nie sprawdziło, bo siatka stała się zabawką

anula05
30-10-2011, 22:51
Anula, a masz już zrobioną pralnię?
Lub koncept na nią?
Zamieściłabyś wizualkę lub zdjęcie?

Nie mam :( Nie mam wizualki. Mam tam mieć zabudowę na jednej ścianie, a na drugiej mam zlew gospodarczy, blat, a pod nim będzie pralka i suszarka kiedyś ;) A nad nimi suszarka sznurkowa. A pod oknem na stałe deska do prasowania. I tyle.

anula05
30-10-2011, 22:53
Anula a ja mam prośbę do Ciebie, przeglądając inspirując się Twoimi wnętrzami natknełam się na łazienkę ( nie wiem która to jest ,ale chyba czarna-jeśli ma bidet)
W każdym razie po lewej wc , po prawej bidet, stelaż od wc widziałam dość blisko ściany-ponieważ ja mam dość podobnie i zastanawiam się nad przesunięciem o 5 cm od ściany-chciałam zapytać ile masz od ściany i czy już masz zawieszoną muszlę?bo nie wiem czy to minimum 20cm to jest niewygodne,czy wystarczające

DO osi wc (wisi tymczasowka) od ściany jest 49 cm

martahp
30-10-2011, 23:05
Wieszak na ręczniki podoba mi się w takiej formie
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.bosch-do-it.pl/mam/bosch-pt-centralpool/diy/houseofbosch/projects/handtuchhalter_00_vs19349_v.jpeg&imgrefurl=http://www.bosch-do-it.pl/bosch-do-it.pl/majsterkowicze/houseofbosch/8397/houseofbosch.shtml&usg=__lDja4yxg26XYPZoIudZ0g2-nrZM=&h=401&w=534&sz=21&hl=pl&start=5&zoom=1&tbnid=WhNMllcTwSiBvM:&tbnh=99&tbnw=132&ei=n9atTq-qL6OI4gSghuz_Dg&prev=/search%3Fq%3Dekskluzywny%2Bwieszak%2Bna%2Br%25C4%2 599czniki%26hl%3Dpl%26sa%3DX%26rls%3Dcom.microsoft :*:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7SUNC_plPL371%26tbm%3Disch%26p rmd%3Divns&itbs=1

matko, co za link!

Barbara74
30-10-2011, 23:49
DO osi wc (wisi tymczasowka) od ściany jest 49 cm
i co wygodnie? ja mam chyba 6 cm mniej-czyli minimum

monsanbia
31-10-2011, 00:16
i co wygodnie? ja mam chyba 6 cm mniej-czyli minimum

Też mam w łazience tak blisko od ściany wc. Chyba sporo mniej niż 49, ale dokładnie nie wiem.
Żałuję że nie zamieniłam miejscami bidetu z wc

pasie
31-10-2011, 07:49
Barbara ja mam w łazience na dole dokładnie 20cm do krawędzi WC, nam nie przeszkadza kompletnie a małż kawał chłopa;)

Oliwka 29
31-10-2011, 10:28
Zaba - super pomysl ! :yes: Jestem za zaba :)

MagdaZZZ
31-10-2011, 11:52
To jest też fajny pojemnik (https://www.bobo-kids.pl/pl/pojemnik-kapielowy-Corall,6,564):

http://i2.fmix.pl/fmi2450/3297e2780008ec0a4eae8afa/zdjecie.jpg (http://fmix.pl/zdjecie/2940304/koral4?privateKey=ac7dc085cf19ace7d6d8f3112d8f01b9 )

http://i3.fmix.pl/fmi163/37de18640017e5784eae8afb/zdjecie.jpg (http://fmix.pl/zdjecie/2940305/pojemnik-koral?privateKey=5c5f611b35d98520b914eb0d00660400)

I chyba niedrogi;)


Tu też biedronka w miłej cenie: http://ninoshop.pl/15,boon-organizer-biedronka-na-zabawki.html

anula05
01-11-2011, 21:00
Jakby ktoś jeszcze szukał donic:

http://donica.com.pl/donice/produkty/230/galant/
http://www.donicestalowe.pl/160.128/donice_nr_33_-_seria_exclusive.html

martahp
01-11-2011, 21:29
Dopiero zauważyłam, ze chodziło o wieszaki punktowe. Może takie?:
http://www.sklepkati.pl/p87115,tres-cub-tres-wieszak-5-cm-chrom-1-61-636-20.html

http://www.sklepkati.pl/p91996,hansgrohe-logis-classic-wieszak-kolor-nikiel-szczotkowany-41611820.html

http://www.sklepkati.pl/p95178,kludi-a-xes-wieszak-na-recznik-kolor-chrom-4898405.html

http://www.sklepkati.pl/p82017,kludi-joop-wieszak-na-recznik-maly-kolor-chrom-5598405.html


Ten chyba najfajniwjszy

http://www.sklepkati.pl/p94884,roca-box-wieszak-punktowy-na-recznik-a816264000.html

Barbara74
01-11-2011, 22:57
Barbara ja mam w łazience na dole dokładnie 20cm do krawędzi WC, nam nie przeszkadza kompletnie a małż kawał chłopa;)
DZięki bardzo za pomoc ale chyba odstawię tyle ile mogę, żebym potem nie żałowała

Monsanbio ja też bym zamieniła miejscami bidet z kibelkiem, ale to u mnie skomplikowane, bo pomiedzy geberitami idzie rura od wentylacji mechanicznej i nie sposób tam zmieścić rury o dużej średnicy od wc - jak teraz żałuję że nie przemyślałam wszystkiego

Ale dzięki dziewczyny za rady

e-mól
03-11-2011, 17:35
Anula co z Tobą? Mam nadzieję że nie należy łączyć Twojego z niknięcia ze spektakularnym lądowaniem.

anula05
03-11-2011, 20:17
Jestem, jestem... Zalatana.
Jutro przyjeżdżają drzwi wewn., kuchnia się składa... Jutro zrobię foty.
Zamówione uchwyty do mebli kuchennych nie pasują - są za białe. Kuchnia ma złamany odcień bieli, z palety NCS, a te uchwyty, które wybraliśmy są śnieżnobiałe i słabo to wygląda. Potrzebuję na gwałt uchwytów - takich, które da się polakierowac na kolor frontów albo gotowych - prostych, minimalistycznych, może przezroczystych?

e-mól
03-11-2011, 20:21
Jutro przyjeżdżają drzwi wewn., kuchnia się składa... Jutro zrobię foty.

:wave:

Elena76
03-11-2011, 20:32
To ja sobie przycupnę w oczekiwaniu na te nowości :) jestem baaardzo ciekawa Twojej kuchni :cool: i trzymam kciuki za montaż :)

pasie
03-11-2011, 20:36
To ja sobie przycupnę w oczekiwaniu na te nowości :) jestem baaardzo ciekawa Twojej kuchni :cool: i trzymam kciuki za montaż :)

to ja się do Ciebie przysiadam:D

Madeleine
03-11-2011, 21:04
Anula i reszta dziewczyn, jakie macie zlewozmywaki? Nie wiem, czy blat granit, czy kompozyt (staron jest ok, tak? a corian nie?), i jeśli kompozyt, to czy zrobić również zlewozmywak razem.

anula05
03-11-2011, 21:12
Nie liczcie na pełną kuchnię, przyjechała pierwsza część, więcej się nie zmieściło w wielkim wozie... ;) Ta kuchnia jest gigantyczna:jawdrop:
Wyspy jeszcze nie ma.

Madeleine, Corian jest bardzo ok, tylko jest dużo droższy niż Staron.
Ja kupiłam kompozytowy podwieszany zlewozmywak Blanco Subline w kolorze jasnoszarym. Blat biały Staron. Poczekaj ze dwa tygodnie to zobaczysz:)

Madeleine
03-11-2011, 21:24
nie mogę się doczekać, ale Ty wiadomo bardziej. Wyspa przyjechała? :D
Gdzie zamawiałaś blat? razem z kuchnią? I jaka grubość blatu? szafki jakoś specjalnie wzmacniane były na tę okoliczność?

Elena76
03-11-2011, 21:26
Anula, to zajmie CI troche czasu zapamietanie gdzie co trzymasz, skoro tyle tych szafek :) jakaś ściąga na początek się przyda ;)

anula05
03-11-2011, 21:28
Blat zamawiam osobno, znalazłam fajnego dostawcę - www.materpol.pl, tel. do Pana Tomka:) 609 555 749.
Grubość może być 12 mm lub 24 mm, u mnie będzie 24 mm, gdyż producent nie zaleca tak cienkich jak 12 mm. Szafki nie są specjalnie wzmacniane.

anula05
03-11-2011, 21:28
Anula, to zajmie CI troche czasu zapamietanie gdzie co trzymasz, skoro tyle tych szafek :) jakaś ściąga na początek się przyda ;)

Myślę, że w większości będą puste :p

pasie
03-11-2011, 21:31
Myślę, że w większości będą puste :p

:lol2:

ja mam jeszcze pustą jedną szufladę a kuchnia raczej mała i szafek jak na lekarstwo;)

monika996
03-11-2011, 21:32
Myślę, że w większości będą puste :p chyba ,że Monia coś u ciebie ugotuje:p
ja też juz czekam na twoją kuchnię:p oj i już jestem zielona z zazdrości:sick:

Elena76
03-11-2011, 21:43
Blat zamawiam osobno, znalazłam fajnego dostawcę - www.materpol.pl, tel. do Pana Tomka:) 609 555 749.
Grubość może być 12 mm lub 24 mm, u mnie będzie 24 mm, gdyż producent nie zaleca tak cienkich jak 12 mm. Szafki nie są specjalnie wzmacniane.

Anula, jesteś pewna, że płyta Staronu będzie miała 24mm??? Najgrubsze jakie są to Corianowe 19mm. Staron ma płyty 6mm i 12,3mm. Inni producenci mają jeszcze 8mm. Na blaty 12mm to grubość idealna, nie daje się 6 i 8, zwłaszcza jak komora ma być podwieszana i z tego samego materiału. Jeśli nawet masz podwójnie ten Staron, to przy 24mm to ogromny ciężar będzie... A jaka docelowa grubość blatu?

anula05
03-11-2011, 21:45
Elena, mam mieć dwie płyty po 12 mm z tego co wiem... Pan od blatu nie mówił, że to jakiś specjalny ciężar i że cokolwiek trzeba specjalnie wzmacniać...

anula05
03-11-2011, 21:47
Dzieczyny, poratujcie please, poszukuję czarnego, obłego dozownika do mydła, do zamocowania w ścianie.
Bez dodatków kolorystycznych, bez chromu, cały czarny :popcorn:

Elena76
03-11-2011, 21:50
Elena, mam mieć dwie płyty po 12 mm z tego co wiem... Pan od blatu nie mówił, że to jakiś specjalny ciężar i że cokolwiek trzeba specjalnie wzmacniać...

A sprawdzałaś u innych wykonawców? Też Ci proponowali 24mm? Nie spotkałam się wcześniej z tym, żeby wykonawcy taką grubość proponowali.

anula05
03-11-2011, 21:54
A czemu Cię to dziwi?

monsanbia
03-11-2011, 21:55
Ania! Już drzwi są?
Boże, ale zasuw :yes:
Pokaż kuchnię koniecznie. Na pewno jest jakaś fota!

O co chodzi z tymi uchwytami? Jakie konkretnie mają być? Takie skryte czy na wierzchu? Bo może jakieś aluminiowe?

khb
03-11-2011, 21:57
:p
wow witam przeczytałam dziennik od dechy do dechy
cóż :D

dom.... piękny... las przestrzeń dla mnie suuper
czy ja wyczuwam tutaj jakieś włoskie klimaty, Włochy dla mnie super, ostatnie i przedostatnie wakacje Toskania Rzym suuuper sprawa
teraz mam apetyt na Ligurię :rolleyes:

zdjęcia w dzienniku bardzo fajne

hej zapraszam też do mnie czasami... z cennymi uwagami ;)

Elena76
03-11-2011, 22:00
A czemu Cię to dziwi?

Anula, dziwi mnie to dlatego, że żaden wykonawca nie proponuje podwójnej płyty kompozytowej na blat. Producent robi płyty o grubości 12mm i takie są stosowane na blaty kuchenne.

Edit:

tutaj cytat ze specyfikacji technicznej Corianu:

https://lh6.googleusercontent.com/--XKdVeidbDU/TrMQIjqsE1I/AAAAAAAAAj0/qNPxOEVtZLQ/s307/Bez%2525C2%2525A0tytu%2525C5%252582u.jpg


U innych producentów jest podobnie - 12mm to jest optymalna grubość na blat kuchenny, bez wchodzenia niepotrzebnie w koszty.


Jeśli Twój wykonawca zaproponował Ci, że płytę 12mm da podwójnie, w sensie żeby grubość była większa, to moim zdaniem to naciąganie. Bo co innego, jeśli zużywa dwie płyty na cały blat - być może po prostu jedna płyta to za mało na całą powierzchnię u Ciebie. A pod spód i tak daje się płytę wiórową.

Madeleine
03-11-2011, 22:09
Dzięki, Anula, za linka. Chyba do mnie będą mieli za daleko, ale nie zaszkodzi zapytać.