PDA

Zobacz pełną wersję : Posty do Anuli



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

anula05
05-07-2010, 15:17
Witam!
A tutaj zapraszam do komentowania, dyskusji, opinii etc.

Tatarak
06-07-2010, 08:27
Hej! Chyba jestem pierwsza:) Działka wygląda bardzo fajnie. Projekt cudo - dom z płaskim dachem to moje marzenie, niestety w miejscu, gdzie chcemy się budować - nie do zrealizowania :( Jaką będziecie mieć powierzchnię?

Pozdrawiam i obiecuję zaglądać :)
Monika

anula05
06-07-2010, 12:04
Witam i bardzo się cieszę, że ktoś "mnie" odwiedził!
Płaskiego dachu nie mamy (15 stopni), plan zagospodarowania wymaga spadku.
Powierzchnia 240+garaż, czyli 280m2.
Wpisałam się u Ciebie, będę zaglądać!

Tatarak
06-07-2010, 12:19
15 stopni to jak dla mnie płaski. W każdym razie z dołu tak wygląda :) U mnie musi być minimum 35 stopni - stromizna!

Wy macie proj. indyw.?

anula05
06-07-2010, 12:22
Tak, właśnie uzupełniłam dziennik o szczegóły dot. projektu:)

MRS.CONSTR.
06-07-2010, 12:54
No dobra bede druga ,(punkt dla Moni:))Juz samym projektem jestem zachwycona.Trafilas na wielka fanke nowoczesnosci i takich projektow.Tez chcielibysmy kostke z plaskim dachem ,ale wiadomo nie zawsze mozna miec to czego sie chce.No to powodzenia w budowie i trzymam kciuki za bezbolesne budowanie:)

anula05
07-07-2010, 13:40
Dzieki Mrs.Constr.! Fajny nick:)

MRS.CONSTR.
07-07-2010, 21:46
Teraz mi sie nie podoba ,bo taki bez polotu ,ale nie moge zmienic:-x

MRS.CONSTR.
07-07-2010, 21:50
Ale masz fajne drzewka na dzialce,my tez mamy ,ale lisciaste.Pieknie bedzie nam szumialo:)

rasia
07-07-2010, 22:51
Trzecia ;) Witam... projekt zapowiada się fantastycznie! :D Jeszcze o rzuty proszę...:cool:

anula05
09-07-2010, 13:50
Rasiu witaj! Rzutów wolę na forum nie prezentować, zresztą są tak zamazane i w takiej skali, że niewiele można dostrzec.
Parter: kuchnia 20m, jadalnia 20m, salon 40m, gabinet, garderoba, łazienka z sauną (kiedyś:), schowek przy garażu i pomieszczenie gospodarcze. No i garaż 36m.
Ciągle się zastanawiamy, czy zostawić wiatrołap.
Piętro: 3 sypialnie, garderoba, łazienka, pralnia.
Nie mam spiżarki, co mnie trochę dręczy, ale mam tak dużą kuchnię i pomieszczenia gospodarcze, że mam nadzieję dać radę:)

mazo
10-07-2010, 08:09
Fajny projekt i działka tez super! Powodzenia!

anula05
10-07-2010, 13:27
Witaj mazo! Zajrzałam już do Ciebie (WOW!).

rasia
10-07-2010, 13:37
Co do wiatrołapu, to jak masz psa, to się przyda... taka wewnętrzna buda...;) Ale ja nie mam i jestem bardzo zadowolona.:D /chociaż mam dwa psy:rolleyes:/

mazo
10-07-2010, 14:21
Co Wy z tymi wiatrołapami... A co z przeciagami i zatrzymywaniem zimna w czasie mrozów? Wydaje mi się, że wiatrołap ma pewien sens. My zostawiliśmy, jedynie zmienilismy koncepcję drzwi - mają być szklane przesuwne.

lidszu
10-07-2010, 17:01
to ja też się witam i od razu chwalę piękny domek :D

takie proste bryły bardzo mi się podobają, ale u mnie też nie można mieć tak małego nachylenia dachu :(. Udało nam się jednak dość nowoczesny domek wybrać i co najważniejsze, bez skosów na 1 piętrze :D

pozdrawiam i będę zaglądać :D

rasia
10-07-2010, 19:44
Co Wy z tymi wiatrołapami... A co z przeciagami i zatrzymywaniem zimna w czasie mrozów? Wydaje mi się, że wiatrołap ma pewien sens. My zostawiliśmy, jedynie zmienilismy koncepcję drzwi - mają być szklane przesuwne.

Jeśli nie masz daszka nad wejściem, a z tego co pamiętam masz, chociaż nie bardzo chciałaś...;) to wiatrołap jest niezbędny... wtedy to jest deszczo-śniegołap.:) Alez daszkiem, a chyba całkiem zadaszone ma wejście Anula, nie jest potrzebny. Z nagrzanego domu może być co najwyżej wypchnięte ciepłe powietrze przy wejściu do domu, ale zimne, zapewniam Cię- nie nawiewa.:) Przeżyłam ostatnią super zimę i wiem co mówię. Ani razu nie zrobiło się zimniej przy wchodzeniu kogoś do domu.:)

Tatarak
10-07-2010, 20:18
Rasia ma rację. My mamy wejście od razu do bardzo dużego hallu (16m2), Nawet przy bardzo mroźnych zimach nie czuć, żeby tu nawiewało zimne powietrze, kiedy ktoś wchodzi do domu. W naszym hallu jest jeszcze miejsca na schody na poddasze, ale takie rozwiązanie z jednym dużym pomieszczeniem ma tę wadę, że do niego siłą rzeczy wnosi się zawsze trochę błota itp. Ponieważ nie jest oddzielone od ciągów komunikacyjnych między pokojami a łazienką, trudno jest tego brudu nie roznosić. Dlatego wiatrołap to moim zdaniem dobre rozwiązanie jako taka właśnie "brudna śluza".

anula05
10-07-2010, 20:19
lidszu, zajrzałam do Ciebie - zanim zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny, rozważaliśmy dość podobny projekt do Twojego. Szybko działacie, będę obserwować postępy:)

Wiatrołap - kontrowersyjna sprawa, nawet nasz architekt jest za wiatrołapem, bo warunki pogodowe etc etc, ale nam jakoś nie pasuje ten wiatrołap i już. Nasz hol ma 21 metrów, jest dłuuuugi i dość wąski, więc zanim coś ewentualnie zawieje od drzwi do salonu, to zdąży się chyba po drodze ogrzać:) choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Ale opinia Rasi jest kolejnym argumentem, żeby wywalić ten wynalazek z projektu.

anula05
10-07-2010, 20:22
O, Tatarak też żyje bez wiatrołapu i daje radę:)

Przy samym wejściu mamy mieć takie pomieszczenie na kurtki, buty etc (szafo-garderoba) i zaraz obok wejście z garażu - mam nadzieję, że wszyscy grzecznie będą tam zdejmować buty i problemu nie będzie.

A psa nie mam i mieć nie będę - mam straszną alergię.

Irma
11-07-2010, 09:05
coraz fajniejsze domy ludzie budują jak widac :)
super projekt bryły, szkoda, ze tych rzutów nie będzie...:(

mazo
11-07-2010, 10:48
Jeśli nie masz daszka nad wejściem, a z tego co pamiętam masz, chociaż nie bardzo chciałaś...;) to wiatrołap jest niezbędny... wtedy to jest deszczo-śniegołap.:) Alez daszkiem, a chyba całkiem zadaszone ma wejście Anula, nie jest potrzebny. Z nagrzanego domu może być co najwyżej wypchnięte ciepłe powietrze przy wejściu do domu, ale zimne, zapewniam Cię- nie nawiewa.:) Przeżyłam ostatnią super zimę i wiem co mówię. Ani razu nie zrobiło się zimniej przy wchodzeniu kogoś do domu.:)

Oj, kusicie... Piszę o tym nawiewającym zimnym powietrzu, bo mam w pamięci zimno z nieogrzewanego wiatrołapu u teściów - bardzo nieprzyjemnie, kiedy ktoś wchodzi do domu. Przyznam, że chętnie bym sie pozbyła tych drzwi pomiędzy wiatrołapem a hallem całkowicie, ale boję się też widoku butów poustawianych w wiatrołapie, będzie miejsce w szafie oczywiście, ale wiem, jaka jest rzeczywistość, no i goście tez niestety zostawiają obuwie... Przez szklane dzwi też będę to widzieć... :) A ja w ogóle boję się zmian w projekcie, mając w pamięci cyrki ze zmiana wymiarów okien...

rasia
11-07-2010, 11:02
Oj, kusicie... Piszę o tym nawiewającym zimnym powietrzu, bo mam w pamięci zimno z nieogrzewanego wiatrołapu u teściów - bardzo nieprzyjemnie, kiedy ktoś wchodzi do domu. Przyznam, że chętnie bym sie pozbyła tych drzwi pomiędzy wiatrołapem a hallem całkowicie, ale boję się też widoku butów poustawianych w wiatrołapie, będzie miejsce w szafie oczywiście, ale wiem, jaka jest rzeczywistość, no i goście tez niestety zostawiają obuwie... Przez szklane dzwi też będę to widzieć... :) A ja w ogóle boję się zmian w projekcie, mając w pamięci cyrki ze zmiana wymiarów okien...

Brak drzwi wewnętrznych to żadna zmiana w projekcie! Przecież możesz po prostu nie robić drzwi... zawsze możesz zrobić je później, jak dojdziesz do wniosku, że jednak wolisz zamknąć wiatrołap.:)

Tatarak
11-07-2010, 11:33
i znowu Rasia ma rację :)

mazo
11-07-2010, 11:47
Brak drzwi wewnętrznych to żadna zmiana w projekcie! Przecież możesz po prostu nie robić drzwi... zawsze możesz zrobić je później, jak dojdziesz do wniosku, że jednak wolisz zamknąć wiatrołap.:)

Robię sobie takie skróty myslowe :) Chciałam za radą Myszy wywalić też kawałek ściany w wiatrołapie, żeby jeszcze bardziej powiększyć halll - to juz większa zmiana, a teraz właśnie cały czas myślę (kto mi kazał tu zaglądać? :)) i wymysliłam, że tak własnie zrobimy (o ile mąż się zgodzi...) - nie damy na razie drzwi. A co!

rasia
11-07-2010, 11:50
Robię sobie takie skróty myslowe :) Chciałam za radą Myszy wywalić też kawałek ściany w wiatrołapie, żeby jeszcze bardziej powiększyć halll - to juz większa zmiana, a teraz właśnie cały czas myślę (kto mi kazał tu zaglądać? :)) i wymysliłam, że tak własnie zrobimy (o ile mąż się zgodzi...) - nie damy na razie drzwi. A co!

Dobra babsko-budowlana decyzja!!! :D Jeszcze tylko męska decyzja męża i masz problem z głowy ;)

mazo
11-07-2010, 14:38
Nie mam większych problemów z przekonywaniem męża :), tylko czasami niepotrzebnie słucham jego rad, kiedy jestem niezdecydowana. Myślę, że dam radę przekonać go nawet do kontrowersyjnej lampy, októrej pisałam w moich komentarzach:)

anula05
11-07-2010, 15:03
No właśnie - zawsze drzwi można wstawić, jak się nie sprawdzi hol bez wiatrołapu.
Kombinuję jak Wam zaprezentować te rzuty, choćby ogólną wersję

78mysz
11-07-2010, 15:11
piękna, piękna elewacja. Bardzo chciałabym móc mieć dom w takiej bryle.
Jeśli będe znowu budować to taki i tylko taki(juz go sobie rozrysowuje).
Czekam na rzuty, zeby móc sobie pomarzyć :)

78mysz
11-07-2010, 15:12
a i żyje mi się dobrze bez wiatrołapu

anula05
11-07-2010, 18:17
Dziewczyny, czy możecie mi pomóc w kwestii technicznej? Próbuję edytować swój profil, chcę coś w nim zmienić i nie mogę:( nie zapisują się zmiany. Jaki może być powód?

Irma
11-07-2010, 19:04
fajny projekt, pilnuj, zeby odległości od drzwi w pokojach dzieci się nie omsknęły w dół, bo nie zmieścisz szaf :) a wogole przy takim metrażu nie wolałaś, zęby dzieci miały garderoby?
a co to za występek an gorze koło schodów? cos jakby balkonik?

anula05
11-07-2010, 19:28
tak, cos jakby balkonik - taki bezużyteczny bajer:)
co do sypialni dzieci i garderób/szaf, to ciągle nad tym główkuję i chyba zaczekam na pomysł architekta wnętrz jak to najrozsądniej zrobić.

karoom
11-07-2010, 19:44
Ach...tak się rozmażyłem :P Piękny dom, prosty ale elegancki...tylko Tobie pozazdrościć :) Ja jestem fanem przeszkleń - mógłbym zamieszkać nawet w szklarni ;) Żadko zdarza się zobaczyć na tym forum tak niezwykłe projekty, dlatego jeżeli zdobędziesz chwilę czasu to proszę wrzuć np do DZIENNIKA rzuty i elewacje... głód ciekawości mnie pochłania! Trzymam kciuki i pozdrawiam :))))

Irma
11-07-2010, 20:43
tak, cos jakby balkonik - taki bezużyteczny bajer:)
co do sypialni dzieci i garderób/szaf, to ciągle nad tym główkuję i chyba zaczekam na pomysł architekta wnętrz jak to najrozsądniej zrobić.
i to jest prawidłowe podejście :)

kaśka maciej
12-07-2010, 10:51
O mamuuuuniuuu, jak tu będzie pięknie!!
Co do wiatrołapu to uważam, że nie ma potrzeby wstawiania drzwi. Z tego co widać na rzutach, to masz spory kawalek od drzwi do salonu. Również zapewniam, że nie będzie nić wiać. Ja mam o wiele bliżej i naprawdę nic a nic nie czuć jak ktoś otwiera drzwi. A salon mam na wprost wejścia, a wiatrop otwarty. W projekcie oczywiście były drzwi, ale najpierw ( na szczęscie) brakło kasy, a potem z ulgą stwierdziałam, że te drzwi to byłby stratą kasy i bezsensowną przeszkodą.
Z nieciepliwością czekam na ciąg dalszy :)

rasia
13-07-2010, 00:51
Anula, Barranki2 mają świetny dach, taki jak chcesz właśnie. Z tego co pamiętam w dobrej cenie i bardzo dobrze zrobiony, a wybudowani są tuż koło Ciebie:)

anula05
13-07-2010, 09:55
Dzięki! Już do nich napisałam:)

acca5
13-07-2010, 23:18
Bardzo ciekawy projekt, bardzo rzadko taki widać na forum, można na palcach jednej ręki policzyć; będę zaglądać.

minkapinka
14-07-2010, 11:32
Witam serdecznie :) Przyszłam z rewizytą :) Projekt piękny i bardzo, bardzo w moich klimatach, więc będę zaglądać częściej.
Czekam na zdjęcia z budowy i inspiracje :) I oczywiście trzymam kciuki.

minkapinka
14-07-2010, 11:38
Mam jeszcze pytanie, czy możesz zdradzić kto jest autorem projektu?

glowac
14-07-2010, 12:48
I mnie tu przywiało :)

trzymam kciuki - projekt bardzo ciekawy !

anula05
14-07-2010, 17:05
Mam jeszcze pytanie, czy możesz zdradzić kto jest autorem projektu?
napisałam na priv

anula05
14-07-2010, 21:00
Witam nowych gości i dziękuję za miłe słowa!

minkapinka
16-07-2010, 08:26
Pokazałam Wasz projekt mężowi i bardzo mu się spodobał :) Obejrzałam projekty biura, które robiło projekt, ciekawe rozwiązania. Widziałam, ze projektowali jakiś nowoczesny dom w Międzylesiu.

anula05
16-07-2010, 13:20
Tak, ale nie wiem czy realizacja doszła do skutku...

BetaGreta
17-07-2010, 15:28
Zapowiada się piękny dom.
Będę zaglądać :)

barranki2
19-07-2010, 22:30
No to i my dołączymy do tego stadka pochwalnego ;). Niestety nasza gmina wpisała sobie w plan zagospodarowania przestrzennego domy o bryle 1,5 piętra (parter z użytkowym poddaszem) i wszelkie marzenia o bardziej ekstrawaganckich rozwiązaniach poszły w kosmos. No, chyba że byśmy się zdecydowali na parterówkę, ale to z kolei działka za mała, żeby wyszło tyle ile wyszło...

pozdrowienia/powodzenia sąsiedzi

Tatarak
20-07-2010, 07:34
Ech, cudne te fotki z inspiracji. Też bym chciała taki dach... albo inny, byle płaski :)

anula05
20-07-2010, 10:17
cześć BetaGreta i Barranki:) Witajcie w moich skromnych progach.
BetaGreta, do Ciebie zaglądam, fajnie tam masz!

Dostałam dziś fotki, zapraszam do dziennika.

minkapinka
20-07-2010, 10:24
Widzę, ze jesteś w lesie, całkiem fajny ten las :D

Okna pisałas, ze aluminiowe. W jakich firmach oglądaliście?

anula05
20-07-2010, 10:31
Nie oglądaliśmy wcale. Zamawiamy na podstawie rekomendacji, zdjęć i ofert:)
Rasia mi bardzo poleca swojego dostawcę, ale muszę z nimi ponegocjować, bo wysoko się cenią, trochę za wysoko:( A Rasia okna ma ładne.

minkapinka
20-07-2010, 10:36
Odwazni jesteście, ja wole sama wszystko wymacać :)

anula05
20-07-2010, 10:39
Nie bardzo mamy jak, za daleko mieszkamy.

rasia
20-07-2010, 11:39
W lesie Kochana, to Ty będziesz mieszkać!!! :D
A szyb antywłamaniowych bez okuć nie ma sensu, lepiej zainwestować te pieniądze w dobry alarm zewnętrzny i system powiadamiania, tak żeby niepowołane osoby po prostu nie zdążyły dojść do Twojego domku i dotknąć okna...;):)

claris
20-07-2010, 16:46
Jakby nie było jesteście w lesie :) piękna działka, pozazdrościć. Projekt też fajny, nietuzinkowy. Pokażesz rozkład wnętrza?
Powodzenia w budowaniu - zapowiada się interesująco!

barranki2
20-07-2010, 18:59
Jaką PC bierzesz pod uwagę? Przy tej powierzchni domu powinnaś zakładać moc 10-12 kW, przy takiej ładnej działce raczej dolne źródło w postaci kolektorów pionowych, szkoda ją ryć - będziesz potrzebowała ok. 240 m odwiertów - 3 po 80 metrów albo 4 po 60... U nas jest ta druga opcja. Na razie trudno nam powiedzieć cokolwiek o ogrzewaniu, bo włączanie teraz podłogówki byłoby bezsensowną masakrą, ale ciepła woda... marzenie. Zresztą nasza PC zwana Wacławską z racji nalepki kontroli jakości sygnowanej właśnie Wacławska działa dopiero od miesiąca, więc to krótko. Ale generalnie Danfoss DHP-H 12 jest cool. Rewelacyjnie cicha sprężarka, to ważne, bo sąsiad ma taką, którą słychać z kotłowni przez garaż w salonie...

anula05
20-07-2010, 19:28
Na razie mam dwie oferty i obydwie, niestety, zakładają pompę 17 kW (!!!) - muszę trochę zmienić projekt co, mam za dużo grzejników. Powierzchnia do ogrzania 240m2, bardzo dużo przeszkleń, no i te nieszczęsne grzejniki. Ale nie chcę podłogówki w salonie i sypialniach. Odwierty min. 300m.
Danfossa wszyscy instalatorzy mi odradzają, nie wiem jeszcze na czym stanie, muszę się spotkać z tymi fachowcami i na spokojnie ogarnąć sytuację.

anula05
20-07-2010, 19:30
Jakby nie było jesteście w lesie :) piękna działka, pozazdrościć. Projekt też fajny, nietuzinkowy. Pokażesz rozkład wnętrza?
Powodzenia w budowaniu - zapowiada się interesująco!

Dzięki! Nie, wnętrza tylko na zdjęciach:)

Tatarak
20-07-2010, 19:30
Anula, dlaczego nie chcesz podłogówki?

anula05
20-07-2010, 19:54
Anula, dlaczego nie chcesz podłogówki?
Generalnie chcę podłogówkę, ale w salonie chcę mieć porządne dębowe deski, a w sypialni wykładziny.

barranki2
20-07-2010, 21:07
Anula, 17 kW to potwornie dużo jak na 240 metrów do ogrzania, nawet na przewymiarowanych grzejnikach do instalacji niskotemperaturowej. My mamy ogrzewanej powierzchni ok. 240-250 mkw, dół jest na podłogówce, góra będzie na przewymiarowanych grzejnikach. I zdaniem trzech instalatorów, którzy robili nam oferty, 12 kW na te powierzchnię to już było z zapasem, jeden proponował nawet 10, ale to już na moje było za mało. I przeszklenia nie mają tu nic do rzeczy. A jest bardzo duży skok cenowy już pomiędzy 12 a 14 kW, a idąc w górę to już są nieomal przemysłowe PC. POsprawdzaj to jeszczcze, bo mam wrażenie że chcą cię przewymiarować na odległość, lekko licząc na jakieś 15-20 tysi.
Na podłogówce nie możesz mieć czystej, litej deski, ale możesz mieć deskę warstwową, która praktycznie niczym się nie będzie różnić od litej. Zanim ostatecznie zdecydowaliśmy, że na parterze będzie dębowy parkiet w jodełkę, też miały być dechy dębowe trójwarstwowe, i to o grubości 2 cm! Absolutnie dostosowane do podłogówki. Pomyśl jeszcze, jeśli nie chcesz podłogówki i już, czy nie zrobić pod oknami grzejników kanałowych, tak jak ma rasia.

minkapinka
21-07-2010, 10:14
Trochę mnie przestraszyliście tymi 17kW.
barranki2 jaką pompę macie?

anula05
21-07-2010, 11:53
Anula, 17 kW to potwornie dużo jak na 240 metrów do ogrzania, nawet na przewymiarowanych grzejnikach do instalacji niskotemperaturowej. My mamy ogrzewanej powierzchni ok. 240-250 mkw, dół jest na podłogówce, góra będzie na przewymiarowanych grzejnikach. I zdaniem trzech instalatorów, którzy robili nam oferty, 12 kW na te powierzchnię to już było z zapasem, jeden proponował nawet 10, ale to już na moje było za mało. I przeszklenia nie mają tu nic do rzeczy. A jest bardzo duży skok cenowy już pomiędzy 12 a 14 kW, a idąc w górę to już są nieomal przemysłowe PC. POsprawdzaj to jeszczcze, bo mam wrażenie że chcą cię przewymiarować na odległość, lekko licząc na jakieś 15-20 tysi.
Na podłogówce nie możesz mieć czystej, litej deski, ale możesz mieć deskę warstwową, która praktycznie niczym się nie będzie różnić od litej. Zanim ostatecznie zdecydowaliśmy, że na parterze będzie dębowy parkiet w jodełkę, też miały być dechy dębowe trójwarstwowe, i to o grubości 2 cm! Absolutnie dostosowane do podłogówki. Pomyśl jeszcze, jeśli nie chcesz podłogówki i już, czy nie zrobić pod oknami grzejników kanałowych, tak jak ma rasia.

Dzięki barranki, też mi się wydaje, że moglibyśmy mieć mniej niż 17kW. Co do kanałowych, to mamy je zaplanowane w salonie (3 szt ) i gabinecie (2 szt). Będą z wentylatorami. W gabinecie z nich prawdopodobnie zrezygnuję na rzecz podłogówki i dostosowanego do niej drewna/paneli. Czy możesz mi podać nazwę lub link do tych desek warstwowych?
Na odległość tak ważnych decyzji nie podejmę, spotkamy się z 2-3 instalatorami (w tym z gościem od Ciebie) i zobaczymy, co nam powiedzą każdy z osobna. Jeśli każdy będzie twierdził, ze 12 kW to za mało, no to co mi pozostanie? Specem nie jestem:(

barranki2
21-07-2010, 12:36
Ja też nie, ale jestem dziennikarzem, więc dużo pytam :). Sam jestem ciekaw, na czym stanie, ale wydaje mi się na chłopski rozum, że czternastka to już będzie z zapasem :-). MInkapinka, my mamy Danfossa DHP-H12 z pionowym kolektorem dolnego źródła łącznie ok. 230 m. Ciekaw jestem, jak się w codziennej eksploatacji już takiej życiowej sprawdzi wbudowany zbiornik CWU - ma 180 litrów. Wzieliśmy pompę kompaktową, co ma wszystko w jednym pudełku, ale cały czas się zastanawiam, czy 180 litrów buforma CWU wystarczy czy nie. Z drugiej strony to całkiem sporo. Zobaczymy

anula05
21-07-2010, 13:07
Zobaczymy, ja też na chłopski, a raczej babski:) rozum myślałam o 14 kW. Większy dobór tłumaczą dużym zapotrzebowaniem domu na moc określonym w projekcie. Tak sobie rozumuję, że skoro zmienimy projekt (wyrzucimy trochę grzejników) to zmniejszy się zapotrzebowanie na moc, a co za tym idzie - będzie mniejsza pompa.
Zasobnik nam proponują 300.....

barranki2
21-07-2010, 14:33
Wielkość zasobnika tak naprawdę zależy od liczby osób korzystających z CWU podczas "szczytów zużycia". U nas będą na ogół 3 osoby, więc ten powinien wystarczyć. Ostatecznie 180 litrów to objętość średniej wanny więc całkiem sporo wody... A dwóch na raz na pewno nikt nie będzie napełniał.

anula05
23-07-2010, 14:23
włąśnie doczytałam w projekcie, że mam założenia do projektu wod-kan na 5 osób... Czyżbym o kimś nie wiedziała?!

minkapinka
23-07-2010, 14:43
Widocznie projektant wszystko za Was zaplanował :D

MonikaC
28-07-2010, 15:20
Cześć Anula

Ale będziesz miała piękny dom!!!!

lidszu
29-07-2010, 19:28
włąśnie doczytałam w projekcie, że mam założenia do projektu wod-kan na 5 osób... Czyżbym o kimś nie wiedziała?!
jak to mówią: nowy domek, nowy potomek ;)
projektant pewnie chciał się na taką ewentualność przygotować ;)

anula05
29-07-2010, 21:22
Cześć! MonikaC, dzięki, Twój też niczego sobie!
lidszu, proszę Cię, ja już w podwójnych pieluchach siedzę...

anula05
29-07-2010, 21:23
W ramach ciekawostek, na co przypadkiem trafiłam: http://www.sebzda.pl/imageart/t23kM56ib5ua9bFe09Vh4n2DP4UCbu_s.jpg
Tak w ogóle uwielbiam Swarovskiego, ale kibel?!:)

minkapinka
29-07-2010, 21:31
takie cóś to chyba do salonu można wstawić :)

anula05
29-07-2010, 21:40
albo dziesięć do stołu w jadalni:))) dobranoc.

minkapinka
29-07-2010, 22:06
albo dziesięć do stołu w jadalni:))) dobranoc.

ale jest ryzyko, ze goście nie będa chcieli/musieli od stołu wstać ;)

lidszu
29-07-2010, 22:59
W ramach ciekawostek, na co przypadkiem trafiłam: http://www.sebzda.pl/imageart/t23kM56ib5ua9bFe09Vh4n2DP4UCbu_s.jpg
Tak w ogóle uwielbiam Swarovskiego, ale kibel?!:)
myślę, że nowobogaccy rosjanie chętnie sobie takie coś sprawią do łazienki :D

MonikaC
30-07-2010, 07:15
Cześć

Lidka w Dubaju pewnie tez byliby chętni na takie............................"coś" :)
I ty mnie nie strasz kobieto z tym nowym potomkiem w nowym domu :cool:

LKJ
12-08-2010, 11:57
Witam
Na wstempie moje slowa uznania za:
- piekny projekt
- odwagę w budowaniu troszkę on line
- no i zę to jak rozumiem kobiece cacuszko ;)

Nie doczytalem gdzie dokładniej bedzie to piekne domostwo no ale kolo piaseczna to i nasze modernistyczne cacko bedzie sie niebawem budowac.

My też zdecydowaismy sie na indywidualny projekt i jak Do dzis uwazamy to za jedyne sluszne rozwiazanie no ale Dom dopiero zachwilke bendziemy budowac, kochamy go za to Ze jest tak obrazowo mowiac szyty na miare.

Mamy kilka wspulnych cech jak doczytalem plaski daszek sporo okien drewniana elewacje pompe ciepla i rekuperator.

Chetnie tu jeszcze zajże choc malo tu Boys sie udziela.

P.S.
Polecam wontek o pompie Ciepla... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEPŁA-spostrzeżenia-uwagi./page213
wiem wiem 200 stron.. No ale po przeczytaniu wszystkich nikt patrz zaden Łachydraulik, czy prawie instalator PC nie bendzie ci robil wody sodowej w glowie...
A mianowicie zeby wiedziec jakiej pompy potrzebujesz trzeba zrobic obliczenia zapotrzebowania cieplnego budynku tak zwane OZC (ok 300pln) i wtedy masz czarno na bialym Jak pompa i jkie dolne źrudlo Do niej, tak dla przykladu mi jeden powiedzial Ze 14 to minimum na moje 220 m pow uzytkowej plus 40 Garaz a konkluzja jest taka ze Pompa 10kw wszystko ogarnie, nie mozesz sie oczywiscie sugerowac moim przykladem Do puki nie zrobisz takich obliczen bo w nich jest mnustwo szczegulow np. U mnie benda 3-szybowe Okna itd.
Co Do instalatorow to bywaja ruzni zadnemu nie ufaj..
Jesli masz oferty popros o ich weryfikacji na Forum pc jes tam mnustwo ludzi i z pewnoscia znajdziesz gentelmena bondz pokrewna budujaca kobietke ktora ci pomoze
Z pewnoscia z wiekszym doswiadczeniem niz ty czy ja..

ale sie rozpisalem...
Pozdrawiam L.

paula&kris
16-08-2010, 18:42
Super projekt, nowoczesny i interesujacy.
Bede podgladac i kibicowac :wiggle:
Powodzenia :)

anula05
16-08-2010, 18:49
Witajcie LKJ i paula&kris!
LKJ, czy awatarek to twj projekt? Założysz dziennik?

minkapinka
25-08-2010, 12:06
Hej
Duze te błędy wypatrzyliście? Jak często inspektor jest na budowie? Mam nadzieje, ze juz wszystko odkręcone.

anula05
25-08-2010, 13:02
Inspektor jest mniej więcej raz w tygodniu. Przeoczyli okno - wymurowali ścianę pod sam strop, a pod stropem miało być okno, do tego wylali słupy betonowe za wysoko. Na szczęście nic, czego nie dałoby się naprawić, ale ani kierownik ani inspektor nie zauważyli... Zgroza.
Inspektor ma zastrzeżenia co do konstrukcji budynku - wezwał architekta i konstruktora i za ich zgodą wzmacniają zbrojenia.
A my wściekli i bezradni, bo nadal nie mamy decyzji kredytowej:(

rasia
01-09-2010, 01:46
Czy ktoś z moich gości może mi podpowiedzieć jak mam wstawiać zdjęcia w poziomie, żeby były widoczne w całości?

Anulko, musisz je nieco zmniejszyć, wtedy wejdą Ci w całości. Najlepszy jest rozmiar 600x400

Pozdrawiam. :)

anula05
04-09-2010, 10:06
Dzięki, tak myślałam, jestem ostatnio w wiecznym niedoczasie:), więc już tego nie zmienię, będą pocięte.

aricia
06-09-2010, 18:49
Boski projekt, zatem melduję swe podglądactwo !

anula05
07-09-2010, 10:24
Witam, dziękuję i zapraszam aricia

rasia
08-09-2010, 21:55
Noooo! Pogratulować!!! :D
A teraz do dzieła! :D

minkapinka
09-09-2010, 11:30
Gratulacje :) Teraz czekamy na efekty :D

Analiena
11-09-2010, 10:33
Anula, pięknie będzie. Mnie również podobają się takie nowoczesne i "proste" bryły. Jak już kiedyś gdzieś pisałam nam zabrakło chyba trochę odwagi aby taki dom budować i trochę mamy kompromis w naszym między tradycyjnym a nowoczesnym.

Na pewno bedę do Ciebie zaglądała i życzę jak najmniej opóźnień :D.

rasia
11-09-2010, 11:52
Hej Anulka! :) Jeśli zdecydujesz się na okna, to i bramę i drzwi warto zamówić. Ale moim zdaniem powinnaś w tym roku zrobić wszystko żeby zamknąć dom dachem, zabić deskami wszystkie otwory i dać domkowi przeczekać zimę. Technologicznie byłoby to wskazane i przy okazji będziesz mogła przetestować dach.:)

lea**
12-09-2010, 17:48
Hejka! Domek zapowiada sie fantastycznie.Piekny projekt.Podoba mi sie taki klimacik nowoczesny.My tez myśleliśmy o takim nowoczesnym projekcie ale niestety :( u Nas nie pasowałby do otoczenia.Będę podglądac i gorąco kibicowac :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?150997-Nasza-rozbudowa-i-przebudowa-starego-domu

aniahubi
13-09-2010, 07:40
Drzwi zewnętrzne i brama.
Nie mam do końca jasności jak to powinno być zrobione - w sensie czasowym - czy docelowe drzwi i bramę należałoby wstawić razem z oknami czy zrobić jakąś przejciśówkę/zabić deskami na czas zimy i wykończenia elewacji. Proszę o opinie doświadczonych...
Witaj Anula,
Przede wszystkim chciałam powiedzieć, że projekt wygląda pięknie, inspiracje też bardzo fajne, więc zapowiada się cudny dom :)

Odnośnie okien, drzwi i bramy: u nas było tak: zamontowaliśmy równocześnie okna i bramę garażową (ale nie podłączaliśmy napędu do niej). Chwilę później wstawiliśmy drzwi docelowe od wejścia tylnego - z ogrodu do garażu. Drzwi frontowe (te docelowe) zrobiliśmy dopiero razem z ociepleniem, jak już najbrudniejsze prace były za nami (tynki, wylewki, instalacje). Dzięki temu uniknęliśmy zniszczenia ich przez fachowców. Tylnych drzwi nie używali, bramy garażowej też. A jako wejściowe były jakieś byle jakie z demobilu z ościeżnicą roboty męża ;)

Zbigniew100
13-09-2010, 16:13
Ciekawy projekt.
Służę pomocą jak by co .
Życzę powodzenia i wytrwałości.;)

anula05
14-09-2010, 08:59
Witam gości, dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej:welcome:

Polina
16-09-2010, 19:33
piękny projekt Sąsiadko! Gratulacje! Czekam na więcej ;-)

minkapinka
20-09-2010, 13:41
Hejka
Widzę, ze jesteście na budowie :) Jak znajdziecie wykonawcę drzwi, to proszę zameldować, tez będę zainteresowana :)

minkapinka
20-09-2010, 13:48
Schody macie bardzo eleganckie :)

YAGAN
20-09-2010, 14:06
Witam,
piękny dom, inspirujące pomysły. Gratuluję :wave:i życzę powodzenia
Z całą pewnością będę śledzić postępy:wiggle:
Pozdrawiam

Magda 34
21-09-2010, 22:57
Witaj Anula:-)

Piękny projekt . Fajnie, że coraz więcej takich powstaje. Z przyjemnością będę śledzić postępy z budowy i urządzania. :)

A jakieś rzuty gdzieś są? :rolleyes:Chyba, że coś przeoczyłam:confused:

minkapinka
22-09-2010, 07:37
Magda jak zwykle się zgadzamy -tez uważam, ze projekt piękny :) Dla mnie najładniejszy z obecnie budowanych domów na FM :)


Anula, te deski dębowe są piękne, więc pewnie cena kosmiczna.
Fajny pomysł z tym ogrzewaniem ściany w salonie. Ja tez mam mieszane uczucia jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe w sypialniach, ale wszyscy którzy mają są zadowoleni.
Chcę zrobić w łazienkach ogrzewanie elektryczne w miejscach gdzie będą wisiały ręczniki i pod lustrami. Podobno wtedy lustra nie parują :)

anula05
23-09-2010, 17:43
Witaj Magda!
Rzutów nie ma - tzn są:), ale nie ma na forum.



Witaj Anula:-)

Piękny projekt . Fajnie, że coraz więcej takich powstaje. Z przyjemnością będę śledzić postępy z budowy i urządzania. :)

A jakieś rzuty gdzieś są? :rolleyes:Chyba, że coś przeoczyłam:confused:

anula05
23-09-2010, 17:44
Magda jak zwykle się zgadzamy -tez uważam, ze projekt piękny :) Dla mnie najładniejszy z obecnie budowanych domów na FM :)

Miło mi, dzięki:)

LKJ
24-09-2010, 15:01
Czesc, dawno nie zaglondalem
Nie nie awatarek. Nasz to n-house
Z tym dziennikiem to sie ciagle zastanawiam.
Gratuluje szybkich postempow w budowie.
Napisalas w dzienniku że PC to chyba nibe Co cię przekonalo??

Pozdrawiam

anula05
24-09-2010, 15:26
n-house? a coś bliżej?
Nie rozważamy stu tysięcy opcji, Nibe ma dobry serwis, jest rozsądna cenowo i dostępna, dość popularna, więc czemu nie?:)

anula05
24-09-2010, 17:37
Minka, deski dębowe 4-6m długości 339 PLN/m2 netto+157 PLN/m2 montażu...


Magda jak zwykle się zgadzamy -tez uważam, ze projekt piękny :) Dla mnie najładniejszy z obecnie budowanych domów na FM :)


Anula, te deski dębowe są piękne, więc pewnie cena kosmiczna.
Fajny pomysł z tym ogrzewaniem ściany w salonie. Ja tez mam mieszane uczucia jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe w sypialniach, ale wszyscy którzy mają są zadowoleni.
Chcę zrobić w łazienkach ogrzewanie elektryczne w miejscach gdzie będą wisiały ręczniki i pod lustrami. Podobno wtedy lustra nie parują :)

minkapinka
25-09-2010, 09:07
Znowu mnie załamałaś tą cena :( Tak mi się podobają takie deski dębowe...

Tatarak
25-09-2010, 19:11
Anula, trochę mnie nie było, a u Ciebie już normalnie kawał domu stoi :)

Jak macie nadproża robione nad tymi (docelowymi) dużymi przeszkleniami? Żelbetowe robione na budowie czy jakieś specjalistyczne prefabrykaty?

Tatarak
25-09-2010, 19:12
Przyjrzałam się lepiej zdjęciom... żelbetowe lane razem z wieńcem? dobrze widzę?

anula05
25-09-2010, 19:46
Jezu, ale pytania zadajesz, a skąd ja mam wiedzieć?:)
nad przeszkleniami na dole jest tylko strop, okna dochodzą do stropu. Jak bardzo chcesz, to zapytam Pana Majstra:)

Tatarak
25-09-2010, 20:02
Sorki, mam teraz fiksacje na punkcie tych nadproży :) A nie masz projektu pod ręką? Nie rób sobie zresztą kłopotu...

anula05
25-09-2010, 20:06
Mam projekt, ale nie bardzo potrafię Ci odpowiedzieć, nawet z projektem. Żaden kłopot, ale ja się skupiam na kolorze płytek, a nie na murarce:)))) Nie mam pojęcia, serio

Tatarak
25-09-2010, 20:07
Luz :)

anula05
28-09-2010, 08:29
Minka, znalazłam dom dla Ciebie:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=5691487&fbid=433110957131&id=104354802131&ref=nf

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs650.snc4/61067_433111417131_104354802131_5691504_261375_n.j pg

:)

LKJ
28-09-2010, 12:06
Pracownia Moomoo Łukasz Pastuszka.
Co do PC my chyba pujdziemy w kirunku polskich 50% ceny a w srodku identyczne no i Też ciesza sie nie mała popularnoscia.
Zastanawiam sie cigle nad dziennikiem.. bo dom to taka troche osobista zecz..

anula05
28-09-2010, 17:19
LKJ, widzę, że pierwsz koty za płoty:) a gdzie wpisy? Trochę osobista rzecz, ale wszystkiego pisać ani pokazywać nie musisz :no:
Polskie pompy jakoś do mnie nie przemawiają, a Nibe ceny ma rozsądne.
Świetne projekty ma Moomoo. Minka, zbadaj teren, może warto?

Polina
28-09-2010, 19:50
Anula,
super, że prace postępują ;) Ciągle zaglądam do Twojego dzienniczka ...
Czerp inspiracje we Włoszech a potem pochwal się nimi z nami :)
A u nas projekt nadal w przygotowaniu... jesteśmy po wstępnej akceptacji ....

anula05
28-09-2010, 19:57
Polina, pochwal się, co tam masz!

LKJ
28-09-2010, 23:26
No pierwsze pierwsze.. I tu need help jak zrobic to drugie lacze do komentarzy, bo i tak ledwo mi sie udalo zalozyc ten dziennik ja to laik blogowy jestem dla mnie to pierwszyzna a ile sie na gluwkowalem zeby to byl przycisk a nie lini httt to moje..
Pierwsze wersy juz Sa.. no ale zdjecia jakies to w pracy bende mogl wkleic bo z telefonu to nie idzie..
Co do Moomoo to powiem szczeze ze kontakt podalem jak na tacy a ja zeby sie z nimi skontaktowac to Do redaktora naczelnego domu i wnetrze sie pofatygowalem..
Jeden z ich projektow jest protoplasta mojego..
Faktycznie maja kilka fajnych zeczy, z jednej strony super bylo sie dowiedziec Ze wygrali projekt roku DW ale to kiebsko wplynelo na cene za nasz projekt :( ;(

Tatarak
29-09-2010, 08:38
Anula, przywieź i nam trochę inspiracji z Italii :)

minkapinka
29-09-2010, 11:36
Minka, znalazłam dom dla Ciebie:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=5691487&fbid=433110957131&id=104354802131&ref=nf

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs650.snc4/61067_433111417131_104354802131_5691504_261375_n.j pg

:)

cudny :) nie mam nic przeciwko takiemu :D

minkapinka
29-09-2010, 11:39
Baw się dobrze i czekamy na fotorelację :)

Polina
29-09-2010, 18:17
Polina, pochwal się, co tam masz!

Jeszcze nie ma czym - zbyt dużo uwag zgłosiłam architektowi! Ale wyślę Ci projekt a w zamian będę oczekiwać Twoich sugestii ;-))

anula05
29-09-2010, 18:21
postaram się pomóc :goodnight:

marek1910
29-09-2010, 23:42
Cześć,
a gdzie można takie piekne deski kupić?Fakt, że cena też jest "piekna".

anula05
04-10-2010, 15:46
czesc,
www.marchewka.pl

marek1910
04-10-2010, 16:38
cześć,
dzięki za namiary.
Przywiozłaś jakieś inspiracje z Boloni??

anula05
04-10-2010, 16:51
tak, są w dzienniku

Polina
04-10-2010, 17:49
Ja już widziałam Twoje inspiracje ze słonecznej Italii :-D No i nie będę się rozpisywać!!! Powiem jedno: WoW!!! Brodzik w "krówkę" bardzo zabawny ;-) Dlaczego w naszych sklepach nie ma takich disajnerskich rzeczy? Trzeba niźle się naszukać (patrz na FM ;) ) żeby takie znaleźć. A tam - proszę Włochy, Japonia.... Do wyboru i koloru. No i zastanawia mnie cena - napisałaś że wyjdzie taniej... Hmmm nie ma sprawiedliwosći!!!!

Aha ... No i trzymam kciuki za okna... Trochę ich masz do zamówienia....

Tatarak
04-10-2010, 21:49
Ożesz, jaka Marylin! Szczęka opada. Cudo!

Tatarak
04-10-2010, 21:51
I ta wanna na ostatnim zdjęciu... marzenie :yes:

minkapinka
05-10-2010, 21:34
Bardzo, bardzo przyjemne te obrazki z Bolonii :)
Jak znajdziecie namiary na wykonawcę drzwi, to poproszę :)

Eneri
06-10-2010, 09:21
Zapowiada sie bajecznie!
Przepiekne te kafle z corriere della sera...

Analiena
06-10-2010, 13:39
Kiedy u nas w sklepach będą takie cuda? Ach te wanny i brodziku, piekne :D

anula05
06-10-2010, 16:51
drzwi dopiero wiosną, będziemy szukać


Bardzo, bardzo przyjemne te obrazki z Bolonii :)
Jak znajdziecie namiary na wykonawcę drzwi, to poproszę :)

minkapinka
06-10-2010, 17:56
Obejrzałam ostatnie zdjęcia, widzę, ze macie już schody :) Jakiej są szerokości i ile mają stopni?
Tez chcę takie schody, a wszyscy mi odradzają, ze niewygodne.

anula05
06-10-2010, 18:06
czemu niewygodne?
Szer. 1 m, dlugosc ok. 4,5 m, chyba 17 stopni, nie jestem pewna

Analiena
06-10-2010, 18:30
Ja też ma takie schody, też 17 stopni, długość ok 5 m a szerokość 110 cm. Już sobie po nich drepczę i wydają się być wygodne. Choć nie mam porównania bo nigdy w domu nie mieszkałam :D

minkapinka
06-10-2010, 20:19
Niewygodne, bo jednobiegowe. Dobrze, ze nie tylko mi się takie podobają :)

Analiena
06-10-2010, 21:01
Znaczy niewygodne bo mozna się rozpędzić i zjechać na sam dół?

anula05
06-10-2010, 21:38
Myślałam, że niewygodne, bo wąskie, ale jednobiegowe? Na to bym nie wpadła:)

Analiena
07-10-2010, 19:21
Anula, jak długo sprzedawaliście mieszkanie? Pytam bo sama próbuję sprzedać i jak na razie bez rezultatów...

anula05
07-10-2010, 20:13
Od maja... Jeśli mogę coś poradzić - omijaj agencje i sprzedawaj bezpośrednio. Niestety, czas nie jest najlepszy, musieliśmy zejść duuużo z ceny początkowej.

minkapinka
07-10-2010, 20:19
Ja tez radzę sprzedawać bezpośrednio pomimo, ze pracowałam po tej drugiej stronie :)

anula05
07-10-2010, 20:22
Wiele osób omija w ogóle ogłoszenia z pośrednikami - z rożnych względów, szczególnie mieszkania starsze, te tańsze.

Magda 34
07-10-2010, 21:15
Cześć Anula, cześć Dziewczyny:-)

zazdraszczam tej Bolonii i sprzedaży mieszkania:yes::-) Ja próbuję sprzedać swoje ale jakoś bez odzewu:confused:

anula05
07-10-2010, 21:29
Cześć, nie dziękuję, bo jeszcze nie podpisałam umowy - różnie bywa, ale jak już podpiszę, to zapraszam na wirtualnego http://th.interia.pl/51,bc7838a3f1656407/szampan.jpg

anula05
07-10-2010, 21:31
Magda34, a gdzie Twój dziennik? :confused:

Magda 34
07-10-2010, 21:38
Wirtualny szampanik- z przyjemnością. Nie odmówię:no::cool:

Anula, ja nie mam dziennika, nic nie buduję ani nie remontuję. :(

Analiena
07-10-2010, 21:44
Najbardziej obawiam się tego że nie sprzedamy do końca listopada... Chcialam przeprowadzić się na Wigilię a bez wsparcie finansowego po sprzedaży nie będzie to możliwe....

My okna wstawialismy we wrześniu - drewniane i nic im się nie stało.

anula05
07-10-2010, 21:45
jak długo sprzedajecie?

Analiena
07-10-2010, 22:19
W sumie to krótko - 1,5 miesiąca. Jakoś się tak pozytywnie na temat nastawiliśmy bo znajomym się udało w sierpniu sprzedać mieszkanie w 2 tygodnie po wystawieniu. No a jak na razie to było tylko 3 kupców...

anula05
08-10-2010, 11:10
To co Ty tu robisz kobieto?:)
Co to za projekt w sygnaturkach?


Wirtualny szampanik- z przyjemnością. Nie odmówię:no::cool:

Anula, ja nie mam dziennika, nic nie buduję ani nie remontuję. :(

minkapinka
08-10-2010, 11:29
To jest projekt, który Magda zrobiła dla kogoś :)

anula05
08-10-2010, 11:36
Aaaa, to już rozumiem:)

Magda 34
08-10-2010, 11:59
Aaaa, to już rozumiem:)

No, i się wydało;):lol2:

Cześć Anula.

Jeśli chodzi o tego sketchupa to importujesz projekt z cada. Masz taki program?:rolleyes:

minkapinka
08-10-2010, 12:12
[QUOTE=Magda 34;4335617]No, i się wydało;):lol2:

A miało się nie wydać? ;)

anula05
08-10-2010, 12:30
Mam, nawet zaimportowalam, ale nie potrafie kompletnie tego obsługiwać (w sensie Cada) i w tym sketchupie widzę tylko takie kreseczki:(


No, i się wydało;):lol2:

Cześć Anula.

Jeśli chodzi o tego sketchupa to importujesz projekt z cada. Masz taki program?:rolleyes:

Magda 34
08-10-2010, 12:41
Minka, no pewnie, że miało się wydać;)

Anula Jak nie widzę tego na monitorze to już Ci nie pomogę, bo nie orientuję się, co się tam u Ciebie dzieje:confused:

anula05
08-10-2010, 12:49
Minka, no pewnie, że miało się wydać;)

Anula Jak nie widzę tego na monitorze to już Ci nie pomogę, bo nie orientuję się, co się tam u Ciebie dzieje:confused:

:confused: muszę to jakoś zrobić - będę jeszcze walczyć i błagać Was o podpowiedzi, jeśli pozwolicie.

minkapinka
08-10-2010, 13:01
A jak okna? Zamówione? I zdradź pls co to za architekt, z którą podpisaliście umowę.

anula05
08-10-2010, 13:06
Okna nie zamówione, to jest strasznie skomplikowane:( właśnie siedzę nad nimi po raz .... stutysięczny ?!
Z architekt umowa jeszcze nie podpisana, ale jesteśmy w kontakcie - to pani od forumowej efilo.

minkapinka
08-10-2010, 14:35
Ale firma okienna wybrana???? Co jest takie skomplikowane? Robiliście jakies zmiany?

anula05
08-10-2010, 15:41
Tak, zmian jest trochę, okazuje się, że niektóre skrzydła są zaprojektowane hmmm.... nie najlepiej... - za duże i za ciężkie, byłyby problemy przy manewrowaniu, ramy mogłyby osiadać. Architekt nie ma o wszystkim doskonałego pojęcia:( Więc teraz trzeba dzielić, zmieniać, okno w kuchni podmurowaliśmy, okazało się, że za wysoko. Do tego przy takiej kwocie zamówienia trzeba negocjować, bo każdy tysiąc jest ważny. Rezygnujemy z drzwi, z wyłazu dachowego - bo choć jest w projekcie, wykonawcy odradzają go robić z aluminium. Mnóstwo podobnych spraw. Mamy okna 2,80 i 2,40 wysokości, nie wszystko potrafimy sobie wyobrazić, w kilku na piętrze będzie problem z myciem - teraz jest ostatni moment na zmiany - później pozostanie już tylko zaakceptować stan jaki jest. Wykonawca musi uzgodnić z architektem detale, przedstawić mu rysunki etc. Do tego pojawiają się fachowcy, którzy krytykują ofertę, którą już prawie wybraliśmy - to sieje zamęt w głowie, powoduje wątpliwości. Wszystko trwa, to jedna z najpoważniejszych decyzji przy tej budowie. A o oknach aluminiowych na forach i w necie jest bardzo mało informacji, brakuje rzetelnych porównań poszczególnych profili etc.
Ale już jest bliżej niż dalej:)

minkapinka
08-10-2010, 15:55
Pytam, bo ja tez mam wiele okiennych wątpliwości, jak się takie okna myje też :). Rozumiem, ze nie zdecydowaliście się na tę firmę od Rasi.

anula05
09-10-2010, 10:59
Wręcz przeciwnie, właśnie na firmę od Rasi stawiamy:)

Analiena
11-10-2010, 19:46
Anula, piękne te plytki, choć powinnam chyba napisać biżuteria na ścianę i na podłogę :D

Polina
16-10-2010, 22:05
Ale już fajnie widać jakie przestronne będzie wnętrze Twojego domku. Pięknie!! :-)
Odwierty rozpoczęte?

anula05
18-10-2010, 12:12
Chyba tak, dziś mieli zaczynać
A co u Ciebie, Polina?

Polina
18-10-2010, 21:43
To daj później znać jak poszło. My zastanawiamy się nad pompą ciepła. Jakie ogrzewanie u Ciebie będzie - pc + coś jeszcze?
U mnie? Jutro widzimy się z architektem - wstępny projekt domu do klepnięcia.... Jakoś strasznie dłuuuuugo to trwa. Przynajmniej zima będzie na papierologię ;)

anula05
19-10-2010, 09:33
Będzie tylko pc.
Relacja z budowy będzie w czwartek.
Jutro w końcu zamawiamy okna...
Założysz dziennik? Ciekawa jestem projektu:)

madzioochna
19-10-2010, 15:25
Przywędrowałam tu z dziennika marek1910.. i człowiek może tylko złapać doła.. :/ jeden piękniejszy od drugiego.. dzisiaj wygrywam w totka i buduję taki dom jak JA chce.. :)
Kibicuję Ci Anula i czekam z utęsknieniem do wiosny żeby zobaczyć wnętrza :)

anula05
19-10-2010, 21:32
Witaj madzoochna, zapraszam częściej!

Polina
19-10-2010, 22:31
Będzie tylko pc.
Relacja z budowy będzie w czwartek.
Jutro w końcu zamawiamy okna...
Założysz dziennik? Ciekawa jestem projektu:)

Jeszcze nie podjęłam decyzji co do dziennika... Największy problem to brak czasu... Pożyjemy zobaczymy ;-)
Dzisiaj było spotkanie z architektem... Nie wiem, ale coś nie możemy się dogadać.... :cry:: Może ja mówię niewyraźnie, ale ogólnie znów dużo uwag miałam.... I to takich poważnych.... Więc na razie jeszcze nic Ci nie wysyłam. Jak projekt będzie chociaż "akceptowalny" to dopiero Ci go pokażę ;)

marek1910
20-10-2010, 01:51
Anula, czy podjełas decyzje o zrobieniu ogrzewania sciennego?Okna zamówione, no pochwal sie.

mariomili
20-10-2010, 19:41
Witaj Anula,

Bardzo fajny projekt, będę kibicować i zaglądać.

Pozdrawiam

anula05
20-10-2010, 19:55
Anula, czy podjełas decyzje o zrobieniu ogrzewania sciennego?Okna zamówione, no pochwal sie.

Tak, ogrzewanie ścienne na jednej ścianie - w salonie.
O oknach napiszę szerzej w wolnej chwili. Generalnie - profile aluminium Reynaers CS77, szyby dwukomorowe, u=0.6, montaż w warstwie izolacji. Nie topowe, ale z tych lepszych. A chwalić to się będę jak już zamontują, bo poczekamy ok. miesiąca.

Witaj mariomili!

Analiena
20-10-2010, 22:16
Już sobie wyobrażam Twoje wnętrza Anula... :D Będzie pieknie. Super jest to ujęcie na salon z tarasu i te schody w głębi :D. Miodzio, a to dopiero gołe mury :)

minkapinka
21-10-2010, 07:52
Anula, czy to duze okno w łazience będzie otwierane? Jak w koncu załatwiliście sprawę tych wielkich skrzydeł?

anula05
21-10-2010, 08:58
Anula, czy to duze okno w łazience będzie otwierane? Jak w koncu załatwiliście sprawę tych wielkich skrzydeł?

A o którą łazienkę pytasz?:) Zresztą i w jednej i drugiej - tak. To górne trzeba jakoś myć... Gdyby nie to dałabym wielki fix:) Sprawę utrudnia to, że za oknem będzie fixowa drewniana żaluzja... Dwa z trzech skrzydeł robimy otwierane. Muszą być trzy, bo dwa uniemożliwiłyby postawienie wanny pod oknem. No i tego typu problemy są w każdym oknie........

anula05
21-10-2010, 08:58
Już sobie wyobrażam Twoje wnętrza Anula... :D Będzie pieknie. Super jest to ujęcie na salon z tarasu i te schody w głębi :D. Miodzio, a to dopiero gołe mury :)

Dzięki Analiena, u Ciebie też jest pięknie!
A schody będą częściowo ukryte pod żeberkową ścianką TV, przynajmniej taki jest zamysł.

annNS2
21-10-2010, 13:08
pozwole sobie czasami tu zagladac :)
pozdr.

minkapinka
21-10-2010, 13:27
Nie wiem, która to łazienka, na zdjęciach pokazałaś chyba jedną, zwróciłam uwagę na ogromne okno i ładny widok za. Jestem ciekawa jak wyjdą te żaluzje.

minkapinka
22-10-2010, 20:40
Zawsze byłam ciekawa jak się takie odwierty robi.

anula05
23-10-2010, 10:25
Witaj annNS2! Zapraszam:)

minka, a co u Ciebie? jakieś postępy w wyborze architekta? Też jestem ciekawa jak wyjdą żaluzje - mam mieszane uczucia, czy to w ogóle jest wykonalne. Pożyjemy, zobaczymy:)

BetaGreta
23-10-2010, 18:27
Fajnie, że już okna wybrane.
Ja właśnie przymierzam się do tematu.
Możesz mi podesłać namiary na firmy do których wysyłałaś prośby o wycenę.
Zastanawialiście się na PCV czy od razu byliście zdecydowani na aluminium?

anula05
23-10-2010, 20:33
BetaGreta, wyślę Ci za tydzień, bo muszę pogrzebać w mailach, a jutro rano wylatuję i nie zdążę dziś.
Od razu szukaliśmy aluminium.
Pozdrowienia!

BetaGreta
24-10-2010, 20:48
BetaGreta, wyślę Ci za tydzień, bo muszę pogrzebać w mailach, a jutro rano wylatuję i nie zdążę dziś.
Od razu szukaliśmy aluminium.
Pozdrowienia!
Ok. To wiesz co, to ja się uśmiechnę do Rasi :) a jak nadal będziemy niezdecydowani to się przypomnę.

rasia
24-10-2010, 22:11
Jesooo... teraz się trzęsę, żeby jakiejś plamy nie dali...:rolleyes:

Ale piękne zdjęcia u Ciebie w dzienniku!!!:cool:

DorciaIQ
02-11-2010, 19:38
Bardzo ciekawy projekt - będę kibicować :)
No i fantastyczne inspiracje, dobrze że mam już wszystkie płytki położone, bo byś mi nieźle namieszała :lol:

Analiena
02-11-2010, 20:42
Anula, nie masz czasami koszmarów że ktoś spada z Twoich schodów? Bo mnie to ostatnio trochę znowu gnębi...

BetaGreta
02-11-2010, 20:46
Anula, prawie te same zapytania wysłałam, do części dzwoniłam a z niektórymi się umówiłam :)

anula05
03-11-2010, 07:50
Anula, nie masz czasami koszmarów że ktoś spada z Twoich schodów? Bo mnie to ostatnio trochę znowu gnębi...
Nie!!! Nie przyszłoby mi to do głowy!

Analiena
03-11-2010, 21:23
No właśnie mnie też to się po głowie nie kołatało dopóki nie wyczytałam takich opinii na FM...

anula05
04-11-2010, 08:21
Oj, przestań. Nie czytaj o tym, co już masz:)

aniahubi
04-11-2010, 09:06
Nie czytaj o tym, co już masz:)
Ten cytat każdy inwestor powinien powiesić sobie nad łóżkiem :)

BetaGreta
04-11-2010, 09:14
Oj, przestań. Nie czytaj o tym, co już masz:)


Ten cytat każdy inwestor powinien powiesić sobie nad łóżkiem :)

faktycznie bardzo mądre :)

Analiena
04-11-2010, 17:59
Dobre :D i jakie mądre :). Już nie czytam :D

orvis
05-11-2010, 18:59
Dzień dobry wieczór :)

Przeczytałem całość! Anulo, do dziś myślałem, że mam za dużo szkła ale to co się zapowiada u Ciebie powaliło mnie na łopatki :)
Będę regularnie odwiedzał, jeśli pozwolisz...

anula05
05-11-2010, 19:05
no to już nie wiem czy Ty jesteś Kamilą czy Kamilem ?:jawdrop:
tak czy siak witaj:)

orvis
05-11-2010, 19:15
Ha, jestem tą "gorszą" połową, mężem Kamili ;)

Matalim
05-11-2010, 23:44
Witaj Anulko!
uwielbiam ten twoj domek- tyle przestrzeni..
zapytac chcialam o to okno w kuchni- swietlik, na jakies wysokosci zrobilas? tuz nad blatem bedzie? 90cm? bo ja wlasnie sie nad swoim zastanawiam :-)

anula05
06-11-2010, 05:27
Tak, bezpośrednio nad blatem, blat ma wchodzić pod okno jako parapet, 90cm-3cm (grubość blatu).

rasia
06-11-2010, 09:04
Anulko, zy Ty będziesz osobiście dozorować montaż okien? To już pod konie listopada, prawda? Może się jakoś spotkamy, bo chłopaki do mnie też muszą podjechać na chwilkę.:)

anula05
06-11-2010, 19:07
Rasiu droga, z wielką przyjemnością, tylko ja nie wiem czy będę ja czy mój mąż, a jeśli ja to tylko przelotem, bo nadal karmię i muszę mleko dotransportować:) chyba że Ty wpadniesz do nas na budowę? dogadamy się bliżej terminu montażu.

marek1910
07-11-2010, 09:23
przepraszam, ale przez przypadek wpisałem się w dzienniku :-(
Cześć Anula -również zdecydowałem się na aluminiowe okna, czy możesz mi podać namiary na firmę w której zamawiałaś ( przeglądam dziennik Rasi- oj duzo się tam dzieje, ale nie mogę znależć namiarów na firmę od okien)

rasia
07-11-2010, 09:46
przepraszam, ale przez przypadek wpisałem się w dzienniku :-(
Cześć Anula -również zdecydowałem się na aluminiowe okna, czy możesz mi podać namiary na firmę w której zamawiałaś ( przeglądam dziennik Rasi- oj duzo się tam dzieje, ale nie mogę znależć namiarów na firmę od okien)
Trzeba było po prostu zapytać...;) :)
Już wysyłam Ci na priv.:)

Spirea
08-11-2010, 20:33
...ale piękny dom budujesz .....
pozdr.

anula05
08-11-2010, 21:00
dzięki.... Ty też:yes:

Spirea
08-11-2010, 23:35
dzięki :)

Edmar70
10-11-2010, 18:35
Czy jest na sali lekarz ...kardiolog...;)
No bo ja tu chwytam się za serce jak patrzę na takie piękności.:) Musze się tylko uzbroić w cierpliwość i czekać grzecznie na resztę.:)Ufff.... ciężko będzie.

rasia
10-11-2010, 21:43
Ja mam tę drugą opcję, ale pomysł ze żwirem mi się bardzo podoba...:cool:

orvis
11-11-2010, 09:22
Pod tym 2xpapa i wełna mineralna+folia. Jednak taka konstrukcja nie jest wystarczająco twarda, aby swobodnie po niej chodzić, a jednocześnie trudna w utrzymaniu wśród drzew (liście i igły w kamykach). Trzeba to jakoś czyścić, ale chodzić po tym za bardzo nie można, bo może się zapaść.

Słuchaj inspektora, wełna moim zdaniem to nie jest dobre rozwiązanie...

anula05
11-11-2010, 10:33
Rasiu, a Ty masz drewno na wierzchu? Jakie?
Orvis, gdzie Twój dziennik?:)

minkapinka
11-11-2010, 11:01
Słuchaj inspektora, wełna moim zdaniem to nie jest dobre rozwiązanie...

Zgadzam się.

A na budowę ja tez bym się chętnie wprosiła :)

orvis
11-11-2010, 11:39
Dziennik? Yyy, no jest na swoim miejscu... w dziale "zapomniane" ;)

Anulo, możesz mi PM-ką wysłać, jeśli masz, jaką masz ofertę cenową na NIBE 17kW? Tak się składa, że będę tą samą PC montował...

anula05
11-11-2010, 20:36
Oooo, minka, gdzie Ty się podziewasz? Zagladam do Ciebie, a tam cisza jak makiem zasiał... Co u Ciebie? Nie wiem czy będę w najbliższym czasie w PL, dam znać.
Orvis, u mnie chyba stanie jednak na 14 kW. Prześlę Ci na priv jedną i drugą cenę, niewielka różnica. A odwierty też chcesz?

rasia
11-11-2010, 21:52
Rasiu, a Ty masz drewno na wierzchu? Jakie?
Orvis, gdzie Twój dziennik?:)
Nie mam tam nic, bo to stropodach nad kawałkiem wysuniętego garażu. To tylko szarej papy, czy czegoś w tym rodzaju 3 warstwy na wierzchu i spadek do rynny. Dlatego napisałam, że mam wersję drugą, czyli styrodur i papa. :) Pisałaś, że chcesz nieużytkowe te tarasy? To będziesz na nie wychodziła, czy nie? Bo już nic nie rozumiem...

anula05
12-11-2010, 08:01
No więc, rasiu, tarasy są nieużytkowe ALE przyda się na nie czasem stanąć - umyć okna na przykład:) Poza tym te "daszki" są centralnie widoczne z okien, np. naszej sypialni czy łazienki i nie chcę patrzeć z łóżka na papę:) stąd pomysł na żwir (niepraktyczny wśród drzew, bo jak te igiełki i liście wyjmować z kamyków, jeśli dodatkowo nie można po nich chodzić???) albo drewno.
O, tu na przykład widok z okna:
http://lh5.ggpht.com/_hJtrPWAeV0A/TKxiFapjn7I/AAAAAAAABdE/I-veGNlrmHc/IMGP7582.JPG

anula05
12-11-2010, 08:57
Dziennik? Yyy, no jest na swoim miejscu... w dziale "zapomniane" ;)

Anulo, możesz mi PM-ką wysłać, jeśli masz, jaką masz ofertę cenową na NIBE 17kW? Tak się składa, że będę tą samą PC montował...


Yyy, a co się działo od maja?

minkapinka
12-11-2010, 11:41
Drewno zdecydowanie lepsze, zwir Was wykończy

A u mnie nic, na razie z budową nie ruszamy.
Zaglądam na forum, ale mam mało czasu - wsiąkłam w szkolno-komunijne klimaty, niedługo będę święta ;).

sharoon
12-11-2010, 15:20
Gratuluję pięknego domu! Okrutnie jestem ciekawa, gdzie się budujesz, bo będziemy sąsiadkami - tylko ciekawe jak bliskimi :) Pozdrawiam!

YAGAN
12-11-2010, 15:36
:D
Miło wiedzieć że istnieją ludzie z "odmiennymi" gustami (jakich po krajobrazie polskim można uznać że jest bez liku).
Ramy okienne w identycznym jak u Ciebie kolorze będę miała od wewnątrz mojego rodzącego się domku. Od zewnątrz musieliśmy zdecydować się na ciemny grafit (pod dach i elementy elewacji).
Czekam na kolejne zdjęcia z budowy i kolejne inspirace.
Pozdrawiam i życze powodzenia :D:D

Matalim
12-11-2010, 22:22
Witam Anulka!
wiesz tak sie zastanawiam patrzac na twoje schody- bo bedziesz miec tez takie jednobieg. bez scian obok... widze ze murowane zrobilas- ja najpierw myslalam niemurowane tylko jaks stal, moze betonowe plyty... ale jak sie dluzej nad tym zastanowie i pomysle o dzieciach ich bezpieczenstwie, wygodzie to myle o betonowej wylewce jak ty masz- wiesz juz jak chcesz je zrobic? jakies pomysly, inspiracje?:)

anula05
13-11-2010, 11:27
Witam sharoon i Yagan. Zapraszam:)
Matalim, nad schodami się specjalnie nie zastanawialiśmy. W sumie podobają mi się takie na ramie stalowej, ale wyszło tak jak jest.
Wstępny pomysł jest taki, że obłożymy je drewnem, taka delikatna opaska, coś jak tu:
http://lh4.ggpht.com/_hJtrPWAeV0A/TJ3n9OIOvVI/AAAAAAAAA1s/C2DnzHMM0R8/interior-concept-joan-lao.jpg

podobają mi się bardzo takie, ale to się nie uda:(
http://lh3.ggpht.com/_hJtrPWAeV0A/TJ3oGdU8nLI/AAAAAAAAB5M/f9_nYtAtRjI/www%20living%20etc%20com%20schody.jpg
http://lh6.ggpht.com/_hJtrPWAeV0A/TJ3muGUgZeI/AAAAAAAAB5M/pFlHiPw82KA/schodyejs.jpg
http://lh4.ggpht.com/_hJtrPWAeV0A/TJ3l9TXVkGI/AAAAAAAAAko/xFyubFcBNQY/h4.jpg

Jeśli chodzi o barierki, to z jednej strony może szkło, a z drugiej mamy zaplanowaną ściankę ażurową, takie przepierzenie, to nasze wstępne koncepcje:
http://lh5.ggpht.com/_hJtrPWAeV0A/TJ3mLcmaEDI/AAAAAAAAAmM/5dJQBPh9kjg/wiz90.jpg

Ale całą nadzieję pokładam w architekt wnętrz...

anula05
13-11-2010, 13:12
Gratuluję pięknego domu! Okrutnie jestem ciekawa, gdzie się budujesz, bo będziemy sąsiadkami - tylko ciekawe jak bliskimi :) Pozdrawiam!
no to zapraszam na kawę, w jakimś 2012:)
niedaleko Magdalenki?

Polina
13-11-2010, 17:55
Piękne schody!! Ja problemu wyboru schodów mieć nie będę, bo mój dom bedzie parterowy - teraz ciut żałuję ;-)
Widzę, że przed sezonem zimowym wszystko podopinałaś... okna, alarm, wentylacja - super :)

Anula napisałam Ci maila na priv - pls odpowiedz w wolnej chwili

Polina
14-11-2010, 14:04
Anula, widziałam dzisiaj Twój dom w realu :)) Jest ogromny i bardzo przestronny! ach cudo! :yes:

anula05
15-11-2010, 13:38
:D
że przestronny to się cieszę, gorzej z tym ogromny - mam podobne wrażenie

Analiena
15-11-2010, 22:20
Anula, jak pewnie pamietasz kiedyś pisałyśmy miedzy sobą o "ogromie" naszych domów i konkluzja była taka aby się nie przejmować ;)
Poza tym jak dojdą Ci okna, dach i elewacja to wszystko nabierze proporcji - jestem pewna. A że duży - przecież lubimy przestrzeń :D, prawda?

monjan
17-11-2010, 11:18
Witaj dopiero znalazłam Twój dziennik, ale zapowiada się cudnie!!
powodzenia, będę podglądać

anula05
18-11-2010, 17:26
witaj monjan i wpadaj tu kiedy chcesz!

anula05
18-11-2010, 17:27
Anula, jak pewnie pamietasz kiedyś pisałyśmy miedzy sobą o "ogromie" naszych domów i konkluzja była taka aby się nie przejmować ;)
Poza tym jak dojdą Ci okna, dach i elewacja to wszystko nabierze proporcji - jestem pewna. A że duży - przecież lubimy przestrzeń :D, prawda?

prawda, prawda:)

orvis
18-11-2010, 17:57
Bardzo dziękuję Anulo za namiar na okna. Powinienem też podziękować Rasi, pierwszemu ogniwu łańcucha okiennego - Dziękuję Dziewczyny :)
Po wstępnych rozmowach wygląda to bardzo obiecująco, zwłaszcza że poprzednie wyceny miałem z "polecenia" znajomych, a różnica jest naprawdę spora...

anula05
18-11-2010, 18:08
Na zdrowie! (oby) - poczekaj z zamówieniem na efekty mojego montażu, bo dziś zaczęły się jakieś schodki, ale mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. My jednak mamy nietypowe domy...

Analiena
18-11-2010, 18:15
Jak tak czytam o Twoich otworach okiennych to mi się przypomina jak u nas wyszło że nam jedną część bryły domu za wysoko o pół metra wymurowano... Już tak zostawiliśmy, było trochę za późno, bo wyszło to przy gładzeniu więźby dachowej...

Musieliśmy w związku z tym trochę dach zachodzący na bryłę domu przerobić...

Ach ci budowlańcy :(

anula05
18-11-2010, 18:17
najgorsze jest, że ciężko mi ocenić, kto jest winny, bo się średnio znam

orvis
18-11-2010, 18:47
najgorsze jest, że ciężko mi ocenić, kto jest winny, bo się średnio znam

Tak w skrócie? Nadzorujący, czyli pewnie Kierbud. Chyba, że to jakiś błąd w projekcie... Tak czy siak, dacie radę :)

Edmar70
18-11-2010, 19:26
Przez całe życie myślałam, że zazdrość jest mi zupełnie obca, ale od czasu kiedy coraz częściej powracam do twojego dziennika, zastanawiam się czy w moich uczuciach jednak coś sie nie zmieniło.:) A jak wdrożysz w życie to co pokazujesz w inspiracjach, to już padnę na całego.;)
Cały czas podglądam i trzymam kciuki.

anula05
18-11-2010, 19:34
Raczej nie wdrożę, więc nie padniesz, nie martw się :cool:

Edmar70
18-11-2010, 19:36
No może nie tak dosłownie:cool: ale na pewno bardzo podobnie chyba będzie.

anula05
18-11-2010, 19:42
na pewno chyba:)
nie, no taka bogata to nie jestem ;)

marek1910
19-11-2010, 07:13
Bedziesz miała piekny dom i wewnątrz mozna juz pokombinować -u kogoś widziałem bardzo fajny miks rzeczy zwyczajnych ( stosunkowo tanich ) ale stylowych ze smaczkami, które dopełniały całości.Najważniejsze rzeczy warto zrobić od razu docelowo ( moim zdaniem) np.podłogi, a juz krzesła mozna kupić na allegro albo na "kole" i z czasem z dopływem gotówki je zmienić.Pewnie ile osób, tyle pomysłów a na dodatek o gustach sie nie dyskutuje.

marek1910
19-11-2010, 07:17
co do stropodachu ja mam miec tak - z zaznaczeniem, że są tak jest w projekcie
taras uzytkowy:
- płytki ceramiczne /kamień/ drewno 2 cm
- wylewka betonowa ze spadkiem /zbrojona siatką/ 5-9 cm
- folia P.E. z wywinięciem
- papa Vedatect TVE PV 200 S5T
- papa Vedatop SK
- styropian XPS 18 cm
- paroizolacja Vedagart ES PLUS
- środek gruntujący Emaillit BV-Extra
- strop żelbetowy 18 cm
- płyta "Stroprock" 5 cm
- płyta G-K firmy RIGIPS 1,25 cm

nieużytkowy mam żwir z styrodurem:
warstwa dociskowa-żwir płukany frakcja 16/32 min.5 cm
- geowłóknina 140g/m2
- styropian XPS 18 cm
- 2x papa Vedatect TVE PV 200 S5T
- środek gruntujący Emailli BV-Extra
- wylewka betonowa ze spadkiem 5-10 cm
- strop żelbetowy 18 cm
- płyta G-K firmy RIGIPS 1,25 cm

marek1910
19-11-2010, 07:19
ale ja nie buduje się w lesie i nie myślałem o igiełkach, no moze trochę liści

minkapinka
26-11-2010, 10:05
Dom wygląda cudenie, za oknem tez widoki ciekawe, nie dziwię sie Inwestorce, ze z takim rozmarzeniem spogląda przez okno :)
Juz się nie mogę doczekać zdjęć z oknami :)

Analiena
26-11-2010, 14:05
Ja też na zdjątka z oknami czekam - pewnie szczęka mi zrobi tak :jawdrop:

Niestety w kwestii podłogi przy ogrzewaniu podlogowym nie pomogę - tam gdzie jej mam mam płytki.

anula05
26-11-2010, 14:12
Dzięki,
niestety okna po raz kolejny przełożone. Niby za każdym razem o dzien, dwa, ale w sumie to już tydzień. Mają zacząć w poniedziałek...

minkapinka
26-11-2010, 14:17
Buuuuuuuu :(

aniahubi
26-11-2010, 15:42
Witaj anula, bardzo ładny dom budujesz :)
A w kwesti podłóg na ogrzewanie podłogowe - ja mam: gres na parterze i w łazienkach, panele laminowane 8mm grubości w pokojach dziecięcych, wykładzinę dywanową w sypialni. Wykładzinę wybraliśmy taką, która miała atest na ogrzewanie podłogowe. Można też kłaść deski warstwowe takie jak barlinek albo finishparkiet. Myślę, że powinnaś po prostu wybrać jaki gatunek podłóg podoba Ci się, a potem spośród nich znaleźć taki, który jest dopuszczony do stosowania na ogrzewaniu podłogowym.
Aha, korek podobno jest najgorszym pomysłem, bo idealnie izoluje ciepło :(