PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

małymiki
17-04-2014, 19:18
rozumiem, że z CWU?
Tak.

małymiki
17-04-2014, 19:27
Bardzo dokładnie podajecie OZC wyliczone a powiedzcie mi czy uwzględnia ono w obliczeniach partactwo wykonawców ? Bo nie wiem.
Tak się składa,że mam dostęp do kamery termowizyjnej i widzę ocieplenie robione przez fachowców i mostki termiczne. Nieraz ocieplenie przypomina "kratownicę" na termogramie. Z tym zużyciem energii przez dom jest jak ze spalaniem auta, producent podaje 5 litrów na 100km, tylko taki wynik jest wyliczony na podstawie wyniku auta na symulatorze drogi w laboratoryjnych warunkach a nie w rzeczywistości na drodze. Na drodze dochodzi 1,5 litra dodatkowo.

Ciągle dyskutujemy tylko o pompach powietrznych bez dolnego źródła, jak się takie pompy sprawdzają w V strefie klimatycznej na wschodzie Polski ? Jest ktoś na forum z tego regionu i może opisać swoje doświadczenia ?

I ciekawi mnie niezmiernie czy jest ktoś na tym forum, kto ma dom w "standardowej" technoloogii, która obowiązywała w 2013r. i ma pompę powietrzną, jak przedstawiają się jego rachunki ?

Arturo72
17-04-2014, 19:44
Tak.
10000/2,5=4000=1600zł za caluśki rok.

Bardzo dokładnie podajecie OZC wyliczone a powiedzcie mi czy uwzględnia ono w obliczeniach partactwo wykonawców ?
Przecież Ty nie będziesz budował z ekipą,nie za taką kasę,to o co się martwisz,że sam sobie spierdzielisz dom ?

Świadomy inwestor nie doprowadzi na budowę partaczy,takich może jedynie wziaść nie mający o niczym pojęcia zawodnik z ekogroszkiem.
Grzejący lub chcący grzać prądem mają dobrze poukładane w głowie i nie pozwolą sobie na partactwo.
Jeden taki zwany kaszpirem,oczywiście zawodnik z ekogroszkiem upierał się niedawno,że styropian kładziony na placki jest dobrze położonym styropianem...

Pompa ciepła czy wungiel wybacza roboty partaczy a prąd nie.
I jeszcze raz wbij sobie do głowy,kWh z węgla wychodzi podobnie jak nie drożej niż kWh z pompy ciepła czyli rachunki w tym samym domu grzanym pompą ciepła i węglem będą takie same.

timon120777
17-04-2014, 19:55
imrahil
z tymi deklaracjami o projektach i 20cm styro to bym uważał
sprawdziłem sobie kilkanaście i w 60% jest ściana 24+12cm styro i od góry 20cm wełny
daleko temu do poziomu Liwko czy artura
domy z lepszą izolacą są nadal w mniejszości
wszystko jest robione nadal dla sztki i na sztukę- byle spełnić wymogi minimalne
i nadal w tych projektach są kotłownie na paliwa stałe

Zimorodek-12cm styro , kocioł gazowy
Na południe 16-20cm styro, kocioł na paliwo stałe
Przyjazne klimaty -12cm styro, kocioł gazowy
Bliski 12cm styro, kocioł gazowy
Kształtny - 12cm wełny , kocioł na paliwo stałe
Jesienna zaduma 15cm styro, kocioł na paliwo stałe
Rudzik 5-12cm styro , kocioł gazowy

to są projekty domów o powierzchni użytkowej ~100m2 gdzie kocioł na paliwo stałe jest totalną pomyłką

Arturo72
17-04-2014, 19:58
daleko temu do poziomu Liwko czy artura

A jaki to ma i z czym związek ?

Ja mam o 8cm więcej styro niż podałeś(uważam że za mało) czyli u mnie ścian mam 150m2*0,08=12m3 więcej poszło izolacji niż podajesz.
12m3 to jest ok.1800zł a konkretnie w moim przypadku grafitu 2200zł.
Majątek ?
Nie majątek,inwestycja na lata bo to od izolacji zależą rachunki za ogrzewanie,jełśi ktoś tego nie rozumie to jest biednym człowiekiem bo za chwilę będzie wrzucał śmieci do kotła.

QIM
17-04-2014, 20:07
A jaki to ma i z czym związek ?
Ma to wielki związek z czytaniem tego tematu że zrozumieniem.

Arturo72
17-04-2014, 20:12
Ma to wielki związek z czytaniem tego tematu że zrozumieniem.
Tak właśnie myślałem,także jeszcze raz dla utrwalenia dla mających problemy z rozumieniem:
-pompa ciepła jest bardziej opłacalną inwestycją w domach bez izolacji,ze słabą izolacją,z wentylacją grawitacyjną niż w domach dobrze zaizolowanych z WM z rekuperatorem(to sobie wbijcie młotkiem do głowy)
-izolacja wpływa na zmniejszanie zużycia energii w każdym przypadku źródła ciepła
-lepsza izolacja to podstawa,gdyż w przyszłości cena każdego medium grzewczego pójdzie do góry

małymiki
17-04-2014, 20:14
10000/2,5=4000=1600zł za caluśki rok..

I rozumiem, że za taką kwotę na wschodzie Polski będę miał w domu 24 stopnie, tak jak lubię przy pompie powietrznej ?


10000/2,5=4000=1600zł za caluśki rok.

Przecież Ty nie będziesz budował z ekipą,nie za taką kasę,to o co się martwisz,że sam sobie spierdzielisz dom ?

Świadomy inwestor nie doprowadzi na budowę partaczy,takich może jedynie wziaść nie mający o niczym pojęcia zawodnik z ekogroszkiem.
Grzejący lub chcący grzać prądem mają dobrze poukładane w głowie i nie pozwolą sobie na partactwo.
Jeden taki zwany kaszpirem,oczywiście zawodnik z ekogroszkiem upierał się niedawno,że styropian kładziony na placki jest dobrze położonym styropianem...

Pompa ciepła czy wungiel wybacza roboty partaczy a prąd nie..

Dobry fachowiec = duże koszty, ale Ty nie potrafisz tego zrozumieć i cokolwiek by Tobie gadał o kosztach Ty swoje, widzisz tylko koszt ogrzewania i tyle. Koszty inwestycji Cie nie obchodzą. To tak jakbyś miał firmę i włożył w nią 100 000zł i czekał aż się zwróci inwestycja za 20 lat.

timon120777
17-04-2014, 20:16
arturku
ale ja nie o pieniądzach tylko o standardzie budowania a ty ciągle o jednym jak zdarta płyta

pisałem już wielokrotnie- inwestor nie musi się znać- jak kupuje projekt to zakłada że jest wykonany solidnie i zgodnie ze sztuką.
buduje wprowadza się a potem zagląda na takie forum i czyta z ust najlepszego doradcy (tytuł przyznany na podstawie chyba 7 głosów)że jest głupi tylko dlatego że nie przemyślał nic przed budową.
uwierz mi, że ludzie potrafią myśleć i mają szerokie horyzonty- dużo szersze niż ty.
potrafią też zrozumieć w przeciwieństwie do ciebie że inaczej to nie oznacza zawsze gorzej
odnoszę jednak wrażenie że ty całe życie byłeś drugi i teraz na forach próbujesz sobie odbić bo w domu nadal drugi jesteś.

Kowalski siedzi miesiącami i wybiera projekt- zakłada że robi dobrze i ze projekt jest wykonany tak iż nie będzie musiał wprowadzać żadnych zmian.
potem czyta że jest głupi bo mógł a wręcz powinien tych zmian dokonać i wstawić inne źródło ogrzewania.
czy to Kowalski jest winien czy raczej autor projektu?- pytanie to już stawiałem i też nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi a przecież nie każdy się zna.
was którzy uważacie że się znacie jest na forum może 1promil a ludzie stawiają tysiące domów według złych projektów i nie są tego świadomi

małymiki
17-04-2014, 20:27
Jak Ci sie samochod zwraca? Domek w dobrej lokalizacji... wartosc rosnie?

Nie mowie ze koszt inwestycji nie jest istotny... ale czy tak namietnie kopcacy wszystko przeliczaja?

Jezdza PKSem czy samochodem.... autobus moze wyjdzie taniej....
Zmywarka sie zwroci czy mycie reczne?

Balkony i ogrodzenie tez sie dobrze zwracaja? Sa koniecznoscia? jak juz mowa o inwestowaniu....

Żyjesz w innym świecie finansowym niż większość Polaków. Pogadaj z typową polską rodziną 2+2, co ma dochód 3500-4000zł na rękę, buduje mały domek na kredyt na 25-30 lat, jak liczy pieniądze i przekonaj ją, że PC będzie dla nich super wyborem, jak trzeba na starcie w budowę, w każdy jej etap włożyć więcej, żeby płacić za ogrzewanie porównywalnie do węgla. Czy nie rozumiecie, że gdyby koszty PC kontra miał/węgiel były podobne, jeżeli chodzi o budowę to nikt by nie zakładał pieca na węgiel.

małymiki
17-04-2014, 20:31
Jak Ci sie samochod zwraca?.

Auto to najgorsza możliwa inwestycja.

Arturo72
17-04-2014, 20:33
Żyjesz w innym świecie finansowym niż większość Polaków. Pogadaj z typową polską rodziną 2+2, co ma dochód 3500-4000zł na rękę, buduje mały domek na kredyt na 25-30 lat, jak liczy pieniądze
Piszesz o mnie,z tym,że ja 2+1,w pierwszej wersji miał być dom ogrzewany...prądem.
Węgiel i gaz ziemny,mimo,że mam go przy działce były za drogie dla mnie.


Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:
http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.elterm.pl%2Fpl %2Ffiles%2Fkarta_ekw_major.pdf)
+wodna podłogówka.
+bojler do cwu:
http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.elektromet.com .pl%2Fnordic-2400-elektronik%2F)
lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:
http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.abatronic.pl%2 Fpompa_ciepla_z_wentylacji.html)

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.


Budżet na dom 250tys.zł

małymiki
17-04-2014, 20:34
A czemu nie ? 2,5 średniorocznie to i tak mało,będzie więcej.

,przeszedł z ekogroszka na powietrzną i bardzo sobie chwali,zużycie ma mniejsze niż przy ekogroszku.
Dziwne ?
Nie,normalne.

Ile byłych użytkowników ekogroszka musi napisać,że ich były ekogroszek to syf w porównaniu do tego co teraz mają żeby dotarło do pustych łebów ?

Weź skończ z tymi epitetami bo nudny się robisz. Ktoś Cię tu obraża ?
Tytuł najlepszy doradca na tym forum - śmiech.

timon120777
17-04-2014, 20:35
...
-pompa ciepła jest bardziej opłacalną inwestycją w domach bez izolacji,ze słabą izolacją,z wentylacją grawitacyjną niż w domach dobrze zaizolowanych z WM z rekuperatorem(to sobie wbijcie młotkiem do głowy)...

to jedziemy
chałupa z zapotrzebowaniem 20000KWh- bez izolacji i z WG

1- grzeję ekogrochem po 850zł/tona, wydobędę z tego powiedzmy 5KWh z 1kg zakładając sprawność 60%
zatem 1KWh kosztuje mnie 0,17zł
wychodzi zatem 20000x0,17=3400zł
2- grzeję pompą ciepła- powietrzną bo takie tu przeważają
chałupy nieocieplonej nie uda mi się ogrzać tylko w 2 taryfie więc zakładam koszt 1KWh na poziomie 0,50zł
sprawność zwykłej pompy na poziomie 2,2(nie liczę takiej jak twoja "podrasowanej" tylko zwykłą )
mamy więc
20000/2,2=9090x0,50=4545zł
różnica 1145zł na korzyść węgla


a żeby było ciekawiej to założę sobie że koszt kotła i komina który tak lubisz jest równy kosztowi pompy ciepła
tak dla przekory by koszt inwestycji w źródło ciepła nie zaburzał wyniku opłacalności wyboru
jak widać grzejąc pompą jestem w plecy

a co jeśli mam dostęp do taniego węgla i płacę za niego 500zł i koszt 1KWh wychodzi mi 0,1zł?
20000x0,1= 2000zł i różnica co sezon 2545zł

nadal się upierasz że się opłaca grzać pompą nieocieploną chałupę???

Arturo72
17-04-2014, 20:41
to jedziemy
chałupa z zapotrzebowaniem 20000KWh- bez izolacji i z WG

Po raz kolejny uprasza się o czytanie ze zrozumieniem:

Tak właśnie myślałem,także jeszcze raz dla utrwalenia dla mających problemy z rozumieniem:
-pompa ciepła jest bardziej opłacalną inwestycją w domach bez izolacji,ze słabą izolacją,z wentylacją grawitacyjną niż w domach dobrze zaizolowanych z WM z rekuperatorem(to sobie wbijcie młotkiem do głowy)

timon120777
17-04-2014, 20:48
artur
czego ty nie potrafisz zrozumieć w moim poście?
podałem Ci przykład domu z dużym zapotrzebowaniem i porównanie kosztów dla węgla i pompy
wychodzi ewidentnie że koszt grzania węglem jest niższy niż pompą- podważa to zasadność Twojego stwierdzenia że się w domu nieocieplonym opłaca pompa- w którym momencie się ona opłaca?
obal mój argument merytorycznie- podaj gdzie się pomyliłem a nie nabijasz sobie licznik postów kopiując swoje wpisy

Arturo72
17-04-2014, 20:49
artur
czego ty nie potrafisz zrozumieć w moim poście?

A co to mnie interesuje ? Temat jest o nowych domach dla nowych inwestorów i o nowych domach dla nowych inwestorów zamierzam pisać.
Pobudowaliście chałupy z ekogroszkiem to macie problem i niepotrzebnie wydaną kasę.
Jeszcze raz dla utrwalenia:

Tak właśnie myślałem,także jeszcze raz dla utrwalenia dla mających problemy z rozumieniem:
-pompa ciepła jest bardziej opłacalną inwestycją w domach bez izolacji,ze słabą izolacją,z wentylacją grawitacyjną niż w domach dobrze zaizolowanych z WM z rekuperatorem(to sobie wbijcie młotkiem do głowy)

asolt
17-04-2014, 20:51
Rozumiem stare domy co przechodza na "eko" wegiel... ale w nowych nie powinno byc dozwolone z niego korzystac

To tylko kwestia czasu kiedy zostanie zabronione w nowych domach ogrzewanie węglowe. Juz teraz w Krakowie, a nawet w pojedynczych przypadkach w innych miejscowosciach nie są udzielane PNB z ogrzewaniem węglowym. Nowe WT obowiązujące od 2017 będa bardzo zaostrzone w stosunku do obecnych (Ep=120 kWh/m2 obecnie, Ep=70 kWh/m2 w 2017) i jezeli nawet zakaz będzie nie wprost, to takie ustawienie poziomów Ep spowoduje praktyczny brak mozliwosci instalacji takich kotłow.

timon120777
17-04-2014, 20:55
2.2 to troche zanizone...


dlaczego?
przy pompie ze wspomaganiem artura może tak ale przy zwykłej raczej jest to przyzwoity COP
i to moim zdaniem pod warunkiem dobrania z lekkim zapasem aby dała radę wydobyć te potrzebne KWh dla tego domu

nie dyskutuję o generowaniu oszczędności
dyskutuję o koszcie ogrzewania przy założeniu (aby uprościć i uciąć dyskusje o kominach i pomieszczeniach )identycznego kosztu każdego z rodzajów ogrzewania na starcie
a jak ma być o oszczędności to oszczędnoscią jest tu dla mnie 1100zł mniej wydane na uzupełnienie strat
jeśłi będę zaradny i nie przepiję tego to w ciągu 6-7 lat odłożę tyle aby wykonać ocieplenie i płacić jeszcze mniej za ogrzewanie niezależnie już wtedy czym

PS
jest to tylko odpowiedź na tezę arturka że w nieocieplonym się opłaca

małymiki
17-04-2014, 20:56
Ale ok... w PL pali sie weglem z biedy w nowych domach... to chciales powiedziec?

Gdybym miał 500 0000zł na dom wydać to zbudował bym mniejszy i grzał prądem lub pompą ciepła. Nie brałem "ślubu" z węglem, znam wszystkie jego wady. Przy 500 000zł koszt kotłowni z PC nawet 50 000zł nie byłby dla mnie istotny. Ale chcąc zbudować mały domek biorę pod uwagę nie tylko koszty ogrzewania ale i koszty budowy (i to każdą złotówkę). Już przestałem wierzyć, że ten wątek pomoże mi w wyborze sposobu ogrzewania, bo ogrzewający PC milczą o najważniejszych kosztach - kosztach budowy, tylko koszt ogrzewania ma znaczenie i nie pogadasz. Mnie nie interesuje czy coś mi się zwróci za 20 lat, bo mogę niedożyć do tego czasu.

timon120777
17-04-2014, 20:57
A co to mnie interesuje ? Temat jest o nowych domach dla nowych inwestorów i o nowych domach dla nowych inwestorów zamierzam pisać.
Pobudowaliście chałupy z ekogroszkiem to macie problem i niepotrzebnie wydaną kasę.
Jeszcze raz dla utrwalenia:

ty nawet drugi nie jesteś
skoro stawiasz tezę to ją udowodnij a nie zmieniasz temat gdy ci podałem cyfry
zachowujesz się jakbyś miał 4 lata i kręcone włosy

małymiki
17-04-2014, 20:59
[...

Jaka jest standardowa technologia 2013

24cm mur + 12cm styropian

QIM
17-04-2014, 21:00
...
I wbij sobie do głowy,że tyle samo zapłacisz jak nie więcej za ogrzewanie przy tym samym ociepleniu w tym samym domu grzejąc węglem zamiast pompą ciepła.
Czy do Ciebie to nie dociera ?
Ile razy można pisać,że koszt kWh z pompy jest taki sam jak nie niższy niż z węgla !
To czytamy ze zrozumieniem... Czytamy...
Demagogia...

Arturo72
17-04-2014, 21:01
ty nawet drugi nie jesteś
skoro stawiasz tezę to ją udowodnij a nie zmieniasz temat gdy ci podałem cyfry
zachowujesz się jakbyś miał 4 lata i kręcone włosy
Już pisałem:

Wiem,że grzejącym węglem nie po drodze z matematyką ale tak stety jest :)
Dom nie ocieplony zużywający na ogrzewanie ok.15000kWh i grzejący pompą ciepła z COP3 czyli na ogrzewanie zużyje 15000/3=5000kWh
a teraz:
Dom ocieplony zużywający na ogrzewanie ok.5000kWh i grzejący pompą ciepła z COP3 czyli na ogrzewanie zużyje 5000/3=1666kWh

Pytanie,w którym domu pompa ciepła będzie bardziej zasadna ekonomicznie,w nieocieplonym który zyskuje na pompie 10000kWh(4000zł) czy w ocieplonym,który zyskuje na pompie 3334kWh(1200zł) ?

QIM
17-04-2014, 21:01
Tak właśnie myślałem,także jeszcze raz dla utrwalenia dla mających problemy z rozumieniem:
-pompa ciepła jest bardziej opłacalną inwestycją w domach bez izolacji,ze słabą izolacją,z wentylacją grawitacyjną niż w domach dobrze zaizolowanych z WM z rekuperatorem(to sobie wbijcie młotkiem do głowy)
-izolacja wpływa na zmniejszanie zużycia energii w każdym przypadku źródła ciepła
-lepsza izolacja to podstawa,gdyż w przyszłości cena każdego medium grzewczego pójdzie do góry

Czytamy ze zrozumieniem, czytamy :)

timon120777
17-04-2014, 21:05
Już pisałem:

ty jednak jesteś jakiś nie teges
ja piszę o jednym domu i dwóch sposobach grzania a ty o dwóch różnych domach i jednym sposobie grzania

to ty nie czytasz ze zrozumieniem

Arturo72
17-04-2014, 21:05
24cm mur + 12cm styropian
Na pewno ?
A jaki współczynnik przenikalności cieplnej będzie przy takiej ścianie np. z silikatu ?
Dostaniesz pozwolenie na taką ścianę ?

Arturo72
17-04-2014, 21:08
ty jednak jesteś jakiś nie teges
ja piszę o jednym domu i dwóch sposobach grzania a ty o dwóch różnych domach i jednym sposobie grzania
to ty nie czytasz ze zrozumieniem
Zgodnie z moim twierdzeniem jakie zacytowałeś:


-pompa ciepła jest bardziej opłacalną inwestycją w domach bez izolacji,ze słabą izolacją,z wentylacją grawitacyjną niż w domach dobrze zaizolowanych z WM z rekuperatorem(to sobie wbijcie młotkiem do głowy)

timon120777
17-04-2014, 21:17
Na pewno ?
A jaki współczynnik przenikalności cieplnej będzie przy takiej ścianie np. z silikatu ?
Dostaniesz pozwolenie na taką ścianę ?
dla cegły pełnej 25cm i 12cm styro(0,038 ) wychodzi 0,27W/mK
przy styro(0,032) wychodzi 0,23W/mK

karoka65
17-04-2014, 21:18
ty jednak jesteś jakiś nie teges
ja piszę o jednym domu i dwóch sposobach grzania a ty o dwóch różnych domach i jednym sposobie grzania

to ty nie czytasz ze zrozumieniem
Dopiero teraz to zauważyłeś ? :)

Arturo72
17-04-2014, 21:21
To było odniesienie do idiotycznych teorii,że do pompy ciepła trzeba specjalnie dodatkowo izolować dom,budować na płycie,wstawiać ciepłe okna,wstawiać rekuperator i Bóg wie co jeszcze.

małymiki
17-04-2014, 21:23
timon120777 nie do końca zrozumiałeś moim zdaniem, co chciał mega doradca tego forum przekazać pisząc:



-p[B]ompa ciepła jest bardziej opłacalną inwestycją w domach bez izolacji,ze słabą izolacją,z wentylacją grawitacyjną niż w domach dobrze zaizolowanych z WM z rekuperatorem(to sobie wbijcie młotkiem do głowy)


Nasz doradca znowu widzi tylko jedno - koszt ogrzewania. Zdanie sprytnie ułożone można się złapać.

Arturo72
17-04-2014, 21:23
dla cegły pełnej 25cm i 12cm styro(0,038 ) wychodzi 0,27W/mK
przy styro(0,032) wychodzi 0,23W/mK
Nie pytałem się Ciebie,pytałem się tego co buduje "tanio" i zapewne wziąłby najtańszy styro z lambdą 0,044 bo po co więcej...
Taki styropian z lambdą 0,038 jest za drogi,nie mówiąc o takim z 0,031 bo przecież wunglem bedzie grzoł :)

imrahil
17-04-2014, 21:26
przy silikacie 24 cm i 12 cm izolacji to musi być styro grafitowy 0,031 lub 0,032, żeby spełnić dzisiejsze wymagania.

imrahil
17-04-2014, 21:27
Auto to najgorsza możliwa inwestycja.

dla zwykłego użytkownika auto to raczej nie inwestycja, tylko wydatek i udogodnienie, tak jak telewizor. ale są tacy dla których auto jest narzędziem pracy i zarobku, więc nie generalizuj

timon120777
17-04-2014, 21:28
małymiki
ja nie widzę niczego opłacalnego w instalowaniu czajnika który będzie grzał mi dupę drożej
zgadzam się z resztą twierdzenia że w domach dobrze izolowanych różnice się będą zacierały .
jednak arturek tego zrozumieć nie potrafi

timon120777
17-04-2014, 21:30
przy silikacie 24 cm i 12 cm izolacji to musi być styro grafitowy 0,031 lub 0,032, żeby spełnić dzisiejsze wymagania.
:yes:


dla zwykłego użytkownika auto to raczej nie inwestycja, tylko wydatek i udogodnienie, tak jak telewizor. ale są tacy dla których auto jest narzędziem pracy i zarobku, więc nie generalizuj
:yes:

Arturo72
17-04-2014, 21:30
małymiki
ja nie widzę niczego opłacalnego w instalowaniu czajnika który będzie grzał mi dupę drożej

Bo to nie jest temat dla Ciebie,który posiada stary dom.
Ileż można razy to mówić ?
To w nowych domach ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją a nie w starych szałasach.
Chociaż dla mnie już w 2010r ekogroszek nie był opłacalny,wolałem prąd,mimo,że jestem w środku ekosyfu czyli na Śląsku.

adkwapniewski
17-04-2014, 21:31
Bo to nie jest temat dla Ciebie,który posiada stary dom.
Ileż można razy to mówić ?
To w nowych domach ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją a nie w starych szałasach.

Nie zgodzę się z tym , w moim nowym domku jest całkiem opłacalny :)

małymiki
17-04-2014, 21:32
Na pewno ?
A jaki współczynnik przenikalności cieplnej będzie przy takiej ścianie np. z silikatu ?
Dostaniesz pozwolenie na taką ścianę ?

Czytaj uważnie, 24cm muru + 12 cm styropianu tyczyło się poprzedniego roku więc nie wiem po co pytasz o pozwolenie. Wiekszość projektów w tamtym roku to 24cm Ytonga + 12cm i jakoś wszyscy dostali to pozwolenie na budowę.

Arturo72
17-04-2014, 21:36
Nie zgodzę się z tym , w moim nowym domku jest całkiem opłacalny :)
Poproszę o koszt komina z wykończeniem ponad dachem,poproszę o koszt kotła,poproszę o koszt miejsca do umiejscowienia kotła,poproszę o koszt miejsca składowania 2t paliwa pod dachem.

timon120777
17-04-2014, 21:36
arturek
to jest twoje zdanie a ja się z nim nie zgadzam- mam do tego prawo
i jest to temat dla mnie
mam kaprys wziąć drugi kredyt i postawić nowy dom
więc moze hamuj bajerę i oceniaj czy żona ciasto dobre na święta upiecze a nie to czy coś jest dla mnie czy nie jest
do decydowania czy coś jest dla mnie to ty jesteś na końcu kolejki i jest ona bardzo długa .

imrahil
17-04-2014, 21:37
To w nowych domach ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją a nie w starych szałasach.

nie obrażaj mieszkańców starych domów pisząc "szałasy". większość społeczeństwa żyje w starych domach nie dlatego, że lubi, tylko dlatego, że musi. i faktycznie w starym domu jakiekolwiek ruchy związane z dążeniem do niskiego zużycia CO albo bezobsługowości są baaaardzo kosztowne. dlatego warto o tym pomyśleć budując nowy dom, żeby za kilka lat nie był jak z poprzedniej epoki, bo termomodernizacja to koszmar.

Arturo72
17-04-2014, 21:37
Czytaj uważnie, 24cm muru + 12 cm styropianu tyczyło się poprzedniego roku więc nie wiem po co pytasz o pozwolenie.
Budując z najtańszego silikatu,dając do tego najtańszy styro w poprzednim roku nie dostałbyś pozwolenia na budowę.
Zdziwiony ?
Chyba nie po raz pierwszy...
Takie masz pojęcie o budowie a najwięcej zabierasz głosu.

Arturo72
17-04-2014, 21:40
nie obrażaj mieszkańców starych domów pisząc "szałasy".
Szałas to dla mnie nic obraźliwego,to dom słabo lub wogóle nieizolowany,tyle.

timon120777
17-04-2014, 21:41
Ja mam pierwotnie 31cm bez styropianu. Pierwotnie ogrzewanie wedlug PN-74.... wodne o parametrach 95/70C



Dobra... zrobilem dokladniej... dane z projektu ( Grudzien 81' ) + Docieplenie ... nie wszedzie 10cm.... czasami tylko 5... ale wpisalem 9cm
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/8rl (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fcieplowlasciwie.pl %2Fwynik%2F8rl)


I co teraz :o

Na CO i CWU srednio z 4 lat ca 7300kWh/rok.... P/P to jakies dodatkowe 500-600kWh/ rok... ( teraz akurat chodzi na pietrze... i zuzywa ca 360W )

:)

możesz mi to na złotówki przeliczyć?
zastanawiam się ile musiałbym zapłacić za PC HT żeby zaczęło to mieć sens zamiast węgla a że potrzeby domów mamy zbliżone to Twoje rachunki co nieco mi pomogą

Arturo72
17-04-2014, 21:44
Dobrze Arturo niech Ci będzie ...

mam syfnie zbudowany dom , z najtanszych materiałów , syf ma syfie i itd ...
Dziurawy jak sito , tak dziurawy że sezon (7 miesięcy grzania CO+CWU) bez żadnego wspomagania kominkiem kosztowało mnie AŻ 1400zł ...

Chyba się załamię :P

A Ty w twoim super ciepłym domu (o prawie połowe mniejszym) z super ociepleniem , super szczelnym , z super oknami , super ociepleniem i wogóle cudem techniki za ogrzanie CO i CWU w tym samym czasie zapłaciłeś więcej odemnie + musiałem grzać kominkiem :)

I tyle ...
Nie musiałem grzać kominkiem,bo nie musiałem oszczędzać na ogrzewaniu tak jak ty kupowałeś muł.
Gdybym chciał bić rekordy to zamiast grzać kominkiem przeszedłbym na G12 i zmieściłbym się w 1000zł.
Ale mnie zwisa 500zł rocznie bo w mieszkaniu płaciłem o wiele więcej i żyłem.
Paniał ?

małymiki
17-04-2014, 21:45
To było odniesienie do idiotycznych teorii,że do pompy ciepła trzeba specjalnie dodatkowo izolować dom,budować na płycie,wstawiać ciepłe okna,wstawiać rekuperator i Bóg wie co jeszcze.

No to jest dobre. Im bliżej świąt, tym z myśleniem u Ciebie coraz gorzej. I znowu słowo "koszty" się kłania, którego Ty nie znasz. I najbardziej śmieszne jest to, że tym razem zapomniałeś o koronnych swoich kosztach = kosztach ogrzewania rocznego.
Sam się pogrążasz i nie wiesz co piszesz. Oczywiście, że do pompy ciepła nie potrzeba super izolacji, płyty, ciepłych okien, rekuperatora itp. tylko, że jak tego nie zrobisz to zamiast 40kWh/m2/rok zużyjesz dwa razy tyle lub wiecej i zamiast płacić 1200zł na rok zapłacisz 2400zł.

QIM
17-04-2014, 21:46
--> Värmepumpsägare
COP=2,8 w sezonie grzewczym.
Możesz napisać słowo komentarza na temat postu nr 1496 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225505-Dlaczego-system-grzewczy-na-ekogroszek-nie-jest-op%C5%82acalny-ekonomicznie-w-nowych-domac&p=6452863&viewfull=1#post6452863) ?

Arturo72
17-04-2014, 21:48
Sam się pogrążasz i nie wiesz co piszesz. Oczywiście, że do pompy ciepła nie potrzeba super izolacji, płyty, ciepłych okien, rekuperatora itp. tylko, że jak tego nie zrobisz to zamiast 40kWh/m2/rok zużyjesz dwa razy tyle lub wiecej i zamiast płacić 1200zł na rok zapłacisz 2400zł.
Podobnie jak przy ekogroszku,jak tego nie zrobisz to zużyjesz dwa razy tyle i zamiast płacić 1200zł na rok zapłacisz 2400zł.
Po raz kolejny,kWh z ekogrszka jest tyle samo lub więcej warta niż kWh z pompy ciepła.
Nie jarzysz tematu ?

małymiki
17-04-2014, 21:48
Budując z najtańszego silikatu,dając do tego najtańszy styro w poprzednim roku nie dostałbyś pozwolenia na budowę.
Zdziwiony ?
Chyba nie po raz pierwszy...
Takie masz pojęcie o budowie a najwięcej zabierasz głosu.

Ty naprawdę nie umiesz czytać, ja pisze o Ytongu, nie o najtańszym silikacie i najtańszym styropianie. Popadasz w skrajności.

timon120777
17-04-2014, 21:49
Varmepumpsagare
a to Twoje ustrojstwo śmiga na 1 fazie czy na 3?

zyzolek
17-04-2014, 21:52
to w końcu ten styropian pod posadzką jest dodatkowym kosztem, skoro węglarze go mają, czy nie jest? wcześniej pisałeś, że jest, teraz piszesz, że węglarze tak samo ocieplają. o co chodzi?

Może wrócisz do szkoły i nauczysz się czytać;)

małymiki
17-04-2014, 21:53
Podobnie jak przy ekogroszku,jak tego nie zrobisz to zużyjesz dwa razy tyle i zamiast płacić 1200zł na rok zapłacisz 2400zł.
Po raz kolejny,kWh z ekogrszka jest tyle samo lub więcej warta niż kWh z pompy ciepła.
Nie jarzysz tematu ?

To Ty nie jarzysz, wróć się do postów wcześniej jak pisałeś o sprawności kotła na węgiel w małych domach, węgiel to nie prąd, że zależność jest liniowa.

Arturo72
17-04-2014, 21:56
Ty naprawdę nie umiesz czytać, ja pisze o Ytongu, nie o najtańszym silikacie i najtańszym styropianie. Popadasz w skrajności.
Jeśli pakujesz Ytonga na swoją budowę to rispekt ;)
Tylko nie ściemniaj,że budujesz do 200tys.zł bo Ytong jest bardzo drogi.
Swoją drogą nie zauważyłem wcześniej słowa Ytong.

Ściemę taką możesz walić sąsiadowi z ekogroszkiem a nie komuś,kto na budowie zęby zjadł :)

To Ty nie jarzysz, wróć się do postów wcześniej jak pisałeś o sprawności kotła na węgiel w małych domach, węgiel to nie prąd, że zależność jest liniowa.
Ofkorse,że nie,tylko,że to dom potrzebuje te kWh a nie co innego.
Przelicz sobie t na kWh bo t to kWh i wyjdzie.
Pływasz.

kaszpir007
17-04-2014, 22:01
Na pewno ?
A jaki współczynnik przenikalności cieplnej będzie przy takiej ścianie np. z silikatu ?
Dostaniesz pozwolenie na taką ścianę ?

Ojj Arturo ...
Widać Ty masz ZERO pojęcia o czym piszesz ...

Aby spełniać wymagania PL normy U mniejsze od 0,3 wystarczy ...

Beton komórkowy (400) 24cm + 5CM styropianu 0,04 i mamy U=0,27 !!!
A przy 12cm styropianu standardowego mamy już U=0,18 ...

Arturo72
17-04-2014, 22:03
Ojj Arturo ...
Widać Ty masz ZERO pojęcia o czym piszesz ...

Aby spełniać wymagania PL normy U mniejsze od 0,3 wystarczy ...

Beton komórkowy (400) 24cm + 5CM styropianu 0,04 i mamy U=0,27 !!!
A przy 12cm styropianu standardowego mamy już U=0,18 ...
Zgrywasz ważniaka ;)
Teraz ???
Na pewno 0,3 wystarczy ?

zyzolek
17-04-2014, 22:04
Arturo, a czy twój dom spełnia normy PN?
Bo bez PC raczej nie ma szans?

adkwapniewski
17-04-2014, 22:04
Poproszę o koszt komina z wykończeniem ponad dachem,poproszę o koszt kotła,poproszę o koszt miejsca do umiejscowienia kotła,poproszę o koszt miejsca składowania 2t paliwa pod dachem.

Podawałem już - policz to jak komin do kominka którego nie mam. Jeden komin i tak bym postawił.

Scheidel 11m , ocieplany z wentylacją do kotłowni + płytki do obłożenia + klej + obróbka blacharska , parę wkrętów , taśmy uszczelniające i takie tam <5000PLN :) Ile mniej - musiałbym odszukać fakturę za komin żeby nie skłamać. Kocioł 7300-7500PLN ~ 12000PLN


Miejsce do składowania groszku i tak by wyszło - groszek mieści się pod schodami w piwnicy (2t) , piwnica w ramach fundamentów uskokowych - było do wyboru zasypać albo wykorzystać - pod schodami pralnio-suszarni nie zrobisz ;) Groszek się mieści idealnie ;)

Obsługa raz na tydzień w sobotę 10min , no niech będzie 15min :) Raz w roku podjeżdża autko pod okienko , Pan podaje a ja odbieram i układam - woreczki oczywiście - możesz policzyć 2h

Arturo72
17-04-2014, 22:04
arturo, a czy twój dom spełnia normy pn?
Bo bez pc raczej nie ma szans?
nie :)
Ścianę mam ponad normą czyli 0,13 ;)

małymiki
17-04-2014, 22:05
Jeśli pakujesz Ytonga na swoją budowę to rispekt ;)
Tylko nie ściemniaj,że budujesz do 200tys.zł bo Ytong jest bardzo drogi.
Swoją drogą nie zauważyłem wcześniej słowa Ytong.

Ściemę taką możesz walić sąsiadowi z ekogroszkiem a nie komuś,kto na budowie zęby zjadł :)
.

Mi się wydaje, że próbowałeś na budowie zęby zjeść, ale je połamałeś :D
Jako mega budowlaniec powinieneś doskonale wiedzieć, że koszt pustaków na dom w porównaniu do całości jest niski, na domek ok. 100m2 w tej chwili na sam pustak trzeba wydać ok. 10 000zł, Ytong w porównaniu do innego betonu komórkowego np. H+H jest droższy ok. 15%, więc ile dołoże na tym Ytongu 1500-2000zł.

karoka65
17-04-2014, 22:06
To było odniesienie do idiotycznych teorii,że do pompy ciepła trzeba specjalnie dodatkowo izolować dom,budować na płycie,wstawiać ciepłe okna,wstawiać rekuperator i Bóg wie co jeszcze.
Czyli spełniłeś wszystkie warunki dla potencjalnego i...ty :)

Arturo72
17-04-2014, 22:08
Mi się wydaje, że próbowałeś na budowie zęby zjeść, ale je połamałeś :D
Jako mega budowlaniec powinieneś doskonale wiedzieć, że koszt pustaków na dom w porównaniu do całości jest niski, na domek ok. 100m2 w tej chwili na sam pustak trzeba wydać ok. 10 000zł, Ytong w porównaniu do innego betonu komórkowego np. H+H jest droższy ok. 15%, więc ile dołoże na tym Ytongu 1500-2000zł.
Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.
To są niuansy budowy o których ekogroszkowcy nie mają pojęcia bo przecież tanim wunglem bedą grzali.

timon120777
17-04-2014, 22:08
Ściemę taką możesz walić sąsiadowi z ekogroszkiem a nie komuś,kto na budowie zęby zjadł :)

przepraszam za OT ale ubliżasz budowlańcom
co ty możesz o budowaniu wiedzieć po bywaniu na budowie jednego domku o niewielkiej powierzchni
jesteś śmieszny
postaraj się o bardziej merytoryczne argumenty bo o zjadaniu zębów na budowach to ty pojęcia zielonego nie masz

małymiki
17-04-2014, 22:09
Ofkorse,że nie,tylko,że to dom potrzebuje te kWh a nie co innego.
Przelicz sobie t na kWh bo t to kWh i wyjdzie.
Pływasz.

Pojęcie sprawności pieca na węgiel mówi Ci coś ? Bo wydaje mi się, że nie bardzo. Węgiel to nie prąd czy PC !

Arturo72
17-04-2014, 22:11
Pojęcie sprawności pieca na węgiel mówi Ci coś ? Bo wydaje mi się, że nie bardzo. Węgiel to nie prąd czy PC !
Coś mi się wydaje,że nowy miki związany z biznesem węglowym się pojawił...
Na pewno nie jest inwestorem,który chce budować dom do 200tys.zł

Arturo72
17-04-2014, 22:16
postaraj się o bardziej merytoryczne argumenty bo o zjadaniu zębów na budowach to ty pojęcia zielonego nie masz
I znowu nie czytasz ze zrozumieniem,to u was nagminne ??
Panowie,do szkoły !


Ściemę taką możesz walić sąsiadowi z ekogroszkiem a nie komuś,kto na budowie zęby zjadł :)

karoka65
17-04-2014, 22:16
Coś mi się wydaje,że nowy miki związany z biznesem węglowym się pojawił...
Na pewno nie jest inwestorem,który chce budować dom do 200tys.zł
A mówiłem, też się przekwalifikuj bo na pomkach szybko padniesz i tak się stało w tri miga.

Arturo72
17-04-2014, 22:17
A mówiłem, też się przekwalifikuj bo na pomkach szybko padniesz i tak się stało w tri miga.
Mnie to wali,mam etat i to mi styka.
Ktoś chce dalej oszukiwać niech oszukuje,ciebie to też dotyczy.
Znajdziecie jeleni,spoko,mają rozum.

zyzolek
17-04-2014, 22:19
Ale Arturo cały czas jest Vice-prezesem spółki mikiego;)

karoka65
17-04-2014, 22:20
Prezesi zawsze myślą że są najmądrzejsi a firma poszła w piz..u :)

adkwapniewski
17-04-2014, 22:21
Mi się wydaje, że próbowałeś na budowie zęby zjeść, ale je połamałeś :D
Jako mega budowlaniec powinieneś doskonale wiedzieć, że koszt pustaków na dom w porównaniu do całości jest niski, na domek ok. 100m2 w tej chwili na sam pustak trzeba wydać ok. 10 000zł, Ytong w porównaniu do innego betonu komórkowego np. H+H jest droższy ok. 15%, więc ile dołoże na tym Ytongu 1500-2000zł.

2000PLN to płytki do łazienki ...

karoka65
17-04-2014, 22:23
Mnie to wali,mam etat i to mi styka.

Kurde to murator tak dobrze płaci ? czy kto inny ?
Też bym siedział cały dzień na forum i pisał głupoty po raz enty.
To ja z profilem powinienem mieć choć ze dwa razy tyle :)

małymiki
17-04-2014, 22:24
Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.
To są niuansy budowy o których ekogroszkowcy nie mają pojęcia bo przecież tanim wunglem bedą grzali.

Większych bzdur to dawno nie czytałem. W ogóle znasz ceny materiałów budowlanych? Każesz innym iść do szkoły a sam z podstawowymi operacjami matematycznymi jak dodawanie i odejmowanie masz problemy i to duże. Widzisz piszesz bzdury a wziąłbyś kartkę i policzył.

Arturo72
17-04-2014, 22:25
Większych bzdur to dawno nie czytałem. W ogóle znasz ceny materiałów budowlanych? Każesz innym iść do szkoły a sam z podstawowymi operacjami matematycznymi jak dodawanie i odejmowanie masz problemy i to duże. Widzisz piszesz bzdury a wziąłbyś kartkę i policzył.
Rzucaj ceny,porównamy 1m2 ściany z jednego i drugiego materiału.
I siebie miałem 150m2 ścian

małymiki
17-04-2014, 22:32
Rzucaj ceny,porównamy 1m2 ściany z jednego i drugiego materiału.

Proszę bardzo policzyłem bo wiedziałem, że zapytasz:

1. Silka 18cm - koszt 1 sztuki 2,15zł, potrzeba 17,4 sztuki na 1m2 ściany = 37,41 m2 ściany
2. Ytong 24cm - koszt 1 sztuki 6,23zł, potrzeba 8,33 sztuki na 1m2 ściany - 51,89zł m2 ściany

Ściana z silikatów wychodzi 14,48zł/m2 taniej.
Z tego co widzę zwykły styropian 20cm 1m2 kosztuje ok. 30zł.

I co, nie piszesz pierdół. Piszesz.

Za różnicę w cenie Silka 18cm kontra Ytong 24cm kupisz 10cm styropianu a nie jak napisałeś więcej niż Ty masz czy 20cm. A rekuperator w gratisie Mikołaj na Święta przyniesie albo zajączek na Wielkanoc.

Oczywiście trzeba by policzyć ilość ścian zewnętrznych i wewnętrznych.

Arturo72
17-04-2014, 22:41
Proszę bardzo policzyłem bo wiedziałem, że zapytasz:

1. Silka 18cm - koszt 1 sztuki 2,15zł, potrzeba 17,4 sztuki na 1m2 ściany = 37,41 m2 ściany
2. Ytong 24cm - koszt 1 sztuki 6,23zł, potrzeba 8,33 sztuki na 1m2 ściany - 51,89zł m2 ściany

Ściana z silikatów wychodzi 14,48zł/m2 taniej.
Z tego co widzę zwykły styropian 20cm 1m2 kosztuje ok. 30zł,

Mały dom(mój 118m2) potrzebuje ok.150m2 ścian-150m2*14,48zł=2127zł mniej za silkę niż za Ytonga
Koszt styro to ok.150zł/m3 czyli 2127zł/150zł=14m3 izolacji gratis przy silikacie zamiast Ytonga.
14m3 gratis to jest gratis dodatkowo 9cm izolacji na ścianach czyli zamiast swoich 12cm masz 21cm izolacji na ścianach w cenie ściany z Ytonga+12cm styro.
Proste ?
Trzeba używać kalkulatora a nie wydziwiać,że ten ma dom tak ocieplony a ten ma jeszcze więcej,bo on jest bogaty i ma pompę ciepła bo jego stać a mnie nie.

Ja mam właśnie ściany z silikatu 18cm bo tanio było i dlatego też mam pompę ciepła zamiast prądu a w projekcie miałem 24cm betonu komórkowego+12cm izolacji.

Dzisiaj stwierdzam,że mogłem dać 25cm grafitowego styro na ściany zamiast 20cm.
Balem się o estetykę ale 20cm wygląda spoko,chociaż jest to de facto 17cm bo okna mam 3cm wysuniete poza lico ściany a z 25cm było by tylko 22cm.

małymiki
17-04-2014, 22:54
Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.
To są niuansy budowy o których ekogroszkowcy nie mają pojęcia bo przecież tanim wunglem bedą grzali.

Rozumiesz to co piszesz, jeśli nie wyjaśnię Ci łopatologicznie. W pierwszym zdaniu piszesz, że za różnicę w cenie Silka kontra Ytong miałbym izolację ponad 20 cm i rekuperator.

Po czym stosujesz swoje wyliczenia w których oczywiście pokazujesz to co ja napisałem, że za różnicę Silka kontra Ytong kupisz 9cm styropianu.


Mały dom(mój 118m2) potrzebuje ok.150m2 ścian-150m2*14,48zł=2127zł mniej za silkę niż za Ytonga
Koszt styro to ok.150zł/m3 czyli 2127zł/150zł=14m3 izolacji gratis przy silikacie zamiast Ytonga.
14m3 gratis to jest gratis dodatkowo 9cm izolacji na ścianach czyli zamiast swoich 12cm masz 21cm izolacji na ścianach w cenie ściany z Ytonga+12cm styro.
Proste ?
Trzeba używać kalkulatora a nie wydziwiać,że ten ma dom tak ocieplony a ten ma jeszcze więcej,bo on jest bogaty i ma pompę ciepła bo jego stać a mnie nie..

Oczywiście te 12cm sobie dodałeś i udajesz pajaca :) i Ci wyszło 21cm. A o rekuperatorze to amnezja nastąpiła u Ciebie.

Człowieku nie umiesz liczyć i każdy kto umie czytać i ma elementarną wiedzę z klasy 2 podstawówki stwierdzi to samo.

QIM
17-04-2014, 22:54
Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.
To są niuansy budowy o których ekogroszkowcy nie mają pojęcia bo przecież tanim wunglem bedą grzali.

Mały dom(mój 118m2) potrzebuje ok.150m2 ścian-150m2*14,48zł=2127zł mniej za silkę niż za Ytonga
Koszt styro to ok.150zł/m3 czyli 2127zł/150zł=14m3 izolacji gratis przy silikacie zamiast Ytonga.
14m3 gratis to jest gratis dodatkowo 9cm izolacji na ścianach czyli zamiast swoich 12cm masz 21cm izolacji na ścianach w cenie ściany z Ytonga+12cm styro.
Proste ?
Trzeba używać kalkulatora a nie wydziwiać,że ten ma dom tak ocieplony a ten ma jeszcze więcej,bo on jest bogaty i ma pompę ciepła bo jego stać a mnie nie.

Ja mam właśnie ściany z silikatu 18cm bo tanio było i dlatego też mam pompę ciepła zamiast prądu a w projekcie miałem 24cm betonu komórkowego+12cm izolacji.

Czytamy ze zrozumieniem... Może zginął jeden rekuperator.. może nie wystarczyło na niego pieniędzy...

małymiki
17-04-2014, 22:57
Czytamy ze zrozumieniem... Może zginął jeden rekuperator.. może nie wystarczyło na niego pieniędzy...

Brak mi słów....Wyjaśniłem wyżej w czym jest rzecz.

Prawidłowe zdanie naszego doradcy powinno brzmieć:

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację 9cm a na rekuperator już nie starczy.

Arturo72
17-04-2014, 23:03
Rozumiesz to co piszesz, jeśli nie wyjaśnię Ci łopatologicznie. W pierwszym zdaniu piszesz, że za różnicę w cenie Silka kontra Ytong miałbym izolację ponad 20 cm i rekuperator.

Czytamy ze zrozumieniem... Może zginął jeden rekuperator.. może nie wystarczyło na niego pieniędzy...
Czy Wy ekogroszkowie macie w genach bezmyślne czytanie ???

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.


W pierwszym zdaniu piszesz, że za różnicę w cenie Silka kontra Ytong miałbym izolację ponad 20 cm i rekuperator.
Miałbyś izolację ponad 20cm ale na reku jednak by nie wystarczyło.
Na reku by starczyło jakbyś zrezygnował z miejsca gdzie chciałeś umieścić kocioł na ekogroszek,które musi mieć ponad 11m2.

małymiki
17-04-2014, 23:05
Miałbyś w cenie izolację grubszą odemnie znaczy izolację minimum 20 cm a nie 9cm.
Dyskusja z Tobą nie ma sensu !!!

Arturo72
17-04-2014, 23:08
Miałbyś w cenie izolację grubszą odemnie znaczy izolację minimum 20 cm a nie 9cm.
Dyskusja z Tobą nie ma sensu !!!
Nie jarzysz ?
W cenie Ytonga+12cm izolacji miałbyć silkat 18cm+21cm izolacji czyli na ścianie miałbyś o 9cm więcej izolacji niż przy Ytongu w tej samej cenie a o 1cm więcej izolacji niż ja mam.
Wyjdź już z tej kotłowni bo pył jest szkodliwy na umysłu...

małymiki
17-04-2014, 23:15
Porównajcie dwie wypowiedzi :


Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.
To są niuansy budowy o których ekogroszkowcy nie mają pojęcia bo przecież tanim wunglem bedą grzali.

i tą


Nie jarzysz ?
W cenie Ytonga+12cm izolacji miałbyć silkat 18cm+21cm izolacji czyli na ścianie miałbyś o 9cm więcej izolacji niż przy Ytongu w tej samej cenie.
Wyjdź już z tej kotłowni bo pył jest szkodliwy na umysłu...

Oczywiście doradca ma 20cm izolacji.
12cm w drugiej wypowiedzi dodał do moich kosztów a wyżej ich nie uwzględnił.
Reszta nie wymaga komentarza.

Arturo72
17-04-2014, 23:24
Porównajcie dwie wypowiedzi :



i tą



Reszta nie wymaga komentarza.
Oczywiście,że nie wymaga komentarza,poza tym,że musisz wyjść natychmiast z kotłowni,bo pył węglowy sieje Ci spustoszenie.
Te 36kW na 125m2 swoje robią...

Arturo72
17-04-2014, 23:40
Scheidel 11m , ocieplany z wentylacją do kotłowni + płytki do obłożenia + klej + obróbka blacharska , parę wkrętów , taśmy uszczelniające i takie tam <5000PLN :) Ile mniej - musiałbym odszukać fakturę za komin żeby nie skłamać. Kocioł 7300-7500PLN ~ 12000PLN
Miejsce do składowania groszku i tak by wyszło - groszek mieści się pod schodami w piwnicy (2t) , piwnica w ramach fundamentów uskokowych - było
Nie podałeś kosztu osobnego pomieszczenia dla kotła a i nie każdy ma uskok,żeby robić skład opału.
Ile za te dwie dodatkowe rzeczy liczysz kasy ?
Narazie mamy 12000zł.

małymiki
17-04-2014, 23:41
Ten człowiek nie rozumie sam co pisze....No ale z tego co czytam nie tylko ja tak uważam...

Arturo72
17-04-2014, 23:44
Ten człowiek nie rozumie sam co pisze....No ale z tego co czytam nie tylko ja tak uważam...
Rozumiem,że jesteś skażony pyłem ale jak się odzywasz to przeczytaj kilka razy poniższy cytat:

Nie jarzysz ?
W cenie Ytonga+12cm izolacji miałbyć silkat 18cm+21cm izolacji czyli na ścianie miałbyś o 9cm więcej izolacji niż przy Ytongu w tej samej cenie a o 1cm więcej izolacji niż ja mam.
Wyjdź już z tej kotłowni bo pył jest szkodliwy na umysłu...
Jak nie trafi to poproś jeszcze raz,spróbuję wyjaśnić jak dla kogoś specjalnej troski z większą cierpliwością.

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie
W cenie Ytonga masz silikat i grubszą izolację ode mnie o 1cm.
Parę postów temu liczyłem to,czego nie możesz pojąć ?



Oczywiście doradca ma 20cm izolacji.
12cm w drugiej wypowiedzi dodał do moich kosztów a wyżej ich nie uwzględnił.

Bo nie jestem tak ograniczony i skażony pyłem jak Ty i traktuję z automatu,że na każdy materiał musi być izolacja,minimalna to 12cm.

małymiki
17-04-2014, 23:53
Za roznice w cenie silka kontra ytong mam 9cm styropianu, za te dodatkowe 12cm musze zaplacic !!!

małymiki
17-04-2014, 23:56
Kolejny raz mnie obrazasz. Prawda boli co nie.

Arturo72
17-04-2014, 23:58
Za roznice w cenie silka kontra ytong mam 9cm styropianu, za te dodatkowe 12cm musze zaplacic !!!
Znowu ograniczenie...ile masz lat ??
Czyżby zmiany z pyłu tak mocno już zadziałały ?
Jakie dodatkowe ?
Nie dodatkowe tylko standartowe 12cm żeby móc się wybudować i które musiałbyś kupić czy chcesz czy nie chcesz i za które musiałbyś zapłacić czy chcesz czy nie chcesz inaczej nie dostaniesz pozwolenia na budowę domu.
Te dodatkowe 9cm wyszło gratis z różnicy między cenami materiałów Ytong Silka czyli z 2200zł i z tych 2200zł mogłeś dokupić te dodatkowe 9cm izolacji.
Dokupując te 9cm za różnicę z materiałów miałbyś nie 12cm a 21cm izolacji na ścianie i ścianę z silikatu 18cm w cenie Ytonga+12cm styro.
Chyba jak przedszkolakowi tłumaczę a on chyba jak osesek grzejący ekogroszkiem.
Czy wszyscy jesteście tacy kumaci ekogroszkowie ?

małymiki
18-04-2014, 00:04
Koncze dyskusje z Toba. Obrazasz ludzi i tyle. Niech inni ocenia Twoje madrosci. Zachowanie Twoje na tym forum to przejaw braku kultury, agresji i chamstwa. O etykiecie w internecie juz nie wspomne.

Arturo72
18-04-2014, 00:06
Koncze dyskusje z Toba. Obrazasz ludzi i tyle. Niech inni ocenia Twoje madrosci. Zachowanie Twoje na tym forum to przejaw braku kultury, agresji i chamstwa. O etykiecie w internecie juz nie wspomne.
Cierpliwość się kończy,ileż razy można w kółko powtarzać a ktoś z uporem maniaka twierdzi,że białe to czarne i żadne argumenty go nie przekonają,że to jednak białe.
Naucz się kalkulatora,naucz się budowy i po nauce wróć z poważnymi pytaniami jak i z czego budować.

Arturo72
18-04-2014, 00:29
I wlasnie takie rzeczy z kalkulatorem w ręku rozpatruje się jeszcze przed budową żeby dom bym budowany jak najbardziej optymalnie a nie wungiel bo tak wszyscy mają i 12cm izolacji bo tanio.
Biorąc kalkulator przed budową do ręki okazuje się że można tanio,ciepło i bez wungla.

małymiki
18-04-2014, 05:46
Cierpliwość się kończy,ileż razy można w kółko powtarzać a ktoś z uporem maniaka twierdzi,że białe to czarne i żadne argumenty go nie przekonają,że to jednak białe.
Naucz się kalkulatora,naucz się budowy i po nauce wróć z poważnymi pytaniami jak i z czego budować.

Naucz się kultury i obycia na forum a potem udzielaj porad !!!!
Nie dziw się potem, że nikt nie traktuje tego co piszesz na poważnie.
Obrażaniem ludzi, wyśmiewaniem się z nich "daleko nie zajedziesz".

Twoja idea życiowa nie jest jedynie słuszna i zasadna, każdy może mieć inne zdanie a zaletą człowieka inteligentnego i kulturalnego jest szanować poglądy innych.

Mniej trochę pokory do siebie, nie zjadłeś "zębów" na budowaniu, już Ci to ktoś wyżej napisał, że prawdziwych budowlańców obrażasz. Ilość postów na forum i śmieszne tytuły widać często o niczym nie świadczą, jesteś znakomitym na to przykładem

Dla Ciebie ogrzewający węglem to idioci, bezmózgowcy, nie mający pojęcia o budowie, itp... Ciebie nikt nie obraża za to, że grzejesz PC. Jest na tym forum sporo osób mających PC, z którymi da się porozmawiać, Ty z pewnością do nich nie należysz.

Wydaje mi się, że moje słowa i tak do Ciebie nie trafią.

Oczywiście takie magiczne słowo jak przepraszam też pewnie Ci jest obce.

QIM
18-04-2014, 06:09
Bo nie jestem tak ograniczony [/b i skażony pyłem jak Ty i traktuję z automatu ,że na każdy materiał musi być izolacja,minimalna to 12cm.

Niedługo będziesz jak Tomasz B. : "izolacja zaczyna się od 30cm"

... Czytamy ze zrozumieniem...

Jeszcze słowo w kwestii pogrubień w cytacie: jeśli osoba robi coś automatycznie, to świadczy właśnie o ograniczeniu polegającym na niezwracaniu uwagi na sytuację w której się znajduje.

zybel
18-04-2014, 07:18
artur policz im koszt całej ściany. ytong + 12 cm styro i silka + 21 cm styro. może zrozumiejo. reforma matury swoje zrobiła

Wivaldi
18-04-2014, 07:24
Weźcie wszyscy umyjcie dziś jajka wodą z pompy ciepła, wyciągnijcie kiełbasę i otrzepcie ją pyłu węglowego a jutro do koszyka.:stirthepot:
Dajcie sobie wszyscy siana, bo każdy chce udowodnić, że jego ogrzewanie jest najmojsze.
Pompiarze i kablarze niech odpoczywają a fundamentaliści ekogroszkowi niech nie zapomną zasypać węgla i wyczyścić piec.
Czuwaj !:D

Wivaldi
18-04-2014, 07:25
artur policz im koszt całej ściany. ytong + 12 cm styro i silka + 21 cm styro. może zrozumiejo. reforma matury swoje zrobiła

Nie zrozumiejo. Bo wiedzo lepiej.

małymiki
18-04-2014, 07:35
artur policz im koszt całej ściany. ytong + 12 cm styro i silka + 21 cm styro. może zrozumiejo. reforma matury swoje zrobiła

Kolejna osoba, które nie rozumie i nieuważnie czyta. Oczywiście, że cena Ytong + 12cm styropianu = cena silka 18 +21cm styropianu, więc nie wiem co chcesz liczyć, ale wróć do 1 wypowiedzi "doradcy" i przeczytaj ją dokładnie a może zrozumiesz.

On napisał, że w cenie Ytonga (samego materiału) będę miał te 21cm styropianu, co jest bzdurą !!! Kupię 9cm a za te 12cm będę musiał dodatkowo zapłacić !!!

zybel
18-04-2014, 07:42
wyliczyłeś, udowodniłeś, a teraz czepiasz się słówek, a z kontekstu całej wypowiedzi jasno wynika co autor miał na myśli.

adkwapniewski
18-04-2014, 08:20
Nie podałeś kosztu osobnego pomieszczenia dla kotła a i nie każdy ma uskok,żeby robić skład opału.
Ile za te dwie dodatkowe rzeczy liczysz kasy ?
Narazie mamy 12000zł.

Kiedy zrozumiesz że to nie są dodatkowe "rzeczy", w piwnicy nie da się zrobić dodatkowego salonu , pralnio-suszarnie i tak mam , więc co miałem zasypać ?

Wykorzystałem na kotłownię + składzik pod schodami+ miejsce na baniak 250l do cwu , reszta 20m2 wydzielona na potrzeby "serwisowe" (musi być osobna wentylacja)

Arturo72
18-04-2014, 08:32
Kiedy zrozumiesz że to nie są dodatkowe "rzeczy", w piwnicy nie da się zrobić dodatkowego salonu , pralnio-suszarnie i tak mam , więc co miałem zasypać ?
Wykorzystałem na kotłownię + składzik pod schodami+ miejsce na baniak 250l do cwu , reszta 20m2 wydzielona na potrzeby "serwisowe" (musi być osobna wentylacja)

Nie podałeś kosztu osobnego pomieszczenia dla kotła a i nie każdy ma uskok,żeby robić skład opału.

Zatem,dla tego nie każdego z uskokiem jakie są koszty tych dodatkowych pomieszczeń ?
W moim przypadku,przy braku uskoku musiałbym wybierać projekt o większej powierzchni o jakieś 15m2 na dwa dodatkowe pomieszczenia czyli dom stawałby się automatycznie droższy.
Tak czy nie ?
Pytanie o ile droższy,narazie mamy 12tys.zł na komin i kocioł i czekamy na dalsze.

adkwapniewski
18-04-2014, 08:56
Zatem,dla tego nie każdego z uskokiem jakie są koszty tych dodatkowych pomieszczeń ?
W moim przypadku,przy braku uskoku musiałbym wybierać projekt o większej powierzchni o jakieś 15m2 na dwa dodatkowe pomieszczenia czyli dom stawałby się automatycznie droższy.
Tak czy nie ?
Pytanie o ile droższy,narazie mamy 12tys.zł na komin i kocioł i czekamy na dalsze.

Koszt to koszt fundamentów - które i tak muszą stać :) Więc 0,- , to są dodatkowe "odzyskane" m2 , "darmowe" - rozumiesz ? Czy dalej będziesz się zgrywał ?

Komina też nie możesz doliczać - TY postawiłeś sobie komin rekreacyjnie , ja też , komin jest w ramach "hobby" :) Jeżeli "u mnie " go doliczasz to "u siebie " też :)

Arturo72
18-04-2014, 09:04
Koszt to koszt fundamentów - które i tak muszą stać :) Więc 0,- , to są dodatkowe "odzyskane" m2 , "darmowe" - rozumiesz ? Czy dalej będziesz się zgrywał ?

No właśnie,że nie są to darmowe czy odzyskane m2,co próbujecie wciskać ludziom.
Przed budową,ba jeszcze przed wyborem projektu,wiedząc,że nie będę miał paliwa stałego w domu na etapie adaptacji zmieniłem pomieszczenie gdzie miał znajdować się kocioł na pralnio-suszarnie wywalając z niego komin i projektując dla tego pomieszczenia nową instalację elektryczną i wod-kan pod urządzenia typowe dla pralni.
Gdybym miał paliwo stałe w domu musiałbym wybrać projekt większy o te dodatkowe pomieszczenie,bo nie wyobrażam sobie pralki i zwisającego nad wanną prania w łazience.
Podobnie ze składem opału,w garażu nie mam miejsca na 2t opału także musiałbym wybrać projekt większy,żeby móc gdzieś składać opał.
Projekt o większej powierzchni niż mam to są dodatkowe koszty budowy.
Tak czy nie ?
Kumasz ?
Dlatego pytam się o koszt tych dwóch dodatkowych pomieszczeń.

adkwapniewski
18-04-2014, 09:27
No właśnie,że nie są to darmowe czy odzyskane m2,co próbujecie wciskać ludziom.
Przed budową na etapie adaptacji,wiedząc,że nie będę miał paliwa stałego w domu zmieniłem pomieszczenie na kocioł w pralnio-suszarnie wywalając z niego komin i projektując dla tego pomieszczenia nową instalację elektryczną i wod-kan pod urządzenia typowe dla pralni.
Gdybym miał paliwo stałe w domu musiałbym wybrać projekt większy o te dodatkowe pomieszczenie,bo nie wyobrażam sobie pralki i zwisającego nad wanną prania w łazience.
Podobnie ze składem opału,w garażu nie mam miejsca na 2t opału także musiałbym wybrać projekt większy,żeby móc gdzieś składać opał.
To są dodatkowe koszty.
Tak czy nie ?
Kumasz ?

Dla Ciebie tak ! Dla mnie nie !

Powtarzam kolejny raz (ile jeszcze trzeba) dodatkowe m2 wyszył przy adaptacji projektu - wtedy jeszcze nie wiedziałem czym będę grzał przez najbliższe 5lat ... Budowałem dom tak że mogę go ogrzać groszkiem, pompką czy nawet trzema farelkami.
Podczas adaptacji wybrałem tylko podłogówkę - pozmieniały się poziomy (dodatkowa izolacji itd)

Jasne jest że najtaniej wychodzi inwestycja w kociołek elektryczny czy nawet grzałkę ale koszty eksploatacji to (teroetycznie - wyliczenia) min 1000PLN więcej (100% w II taryfie)na sezon przy jesieni zamiast zimy - dla mnie to dużo - co nie znaczy że nie spróbuję na przyszył sezon - będzie porównanie

Problem Artur jest w tym że Ty przenosisz swój projekt, swoją lokalizację i swoją "sytuację" na innych, generalizujesz - To chciałem Ci pokazać ...

Załóż sobie wątek - pomagam w doborze źródła ciepła do nowego domu - nie obrażaj userów , nie jesteś mistrzem świata - zaprojektowałeś chociaż jedną instalację w swoim domu ? Wymurowałeś chociaż jedną ścianę nośną ? Podpiąłeś sam swoją pompkę ? Nie - to doradzaj w wyborze źródła ogrzewania jak masz taka misję, ale nie obrażaj innych ! :)

Arturo72
18-04-2014, 09:38
Dla Ciebie tak ! Dla mnie nie !Powtarzam kolejny raz (ile jeszcze trzeba) dodatkowe m2 wyszył przy adaptacji projektu - wtedy jeszcze nie wiedziałem czym będę grzał przez najbliższe 5lat ... Budowałem dom tak że mogę go ogrzać groszkiem, pompką czy nawet trzema farelkami.
Podczas adaptacji wybrałem tylko podłogówkę - pozmieniały się poziomy (dodatkowa izolacji itd)
Ale jak widzisz,lub tego nie zauważasz albo celowo nie chcesz zauważyć,temat jest o nowych domach i piszemy o nowych domach,jeszcze przed etapem budowy lub nawet przed wyborem projektu.
Nie interesuje mnie czy wiedziałeś czym grzać czy nie wiedziałeś.
Jeśli nie wiedziałeś to słaby z Ciebie inwestor,który buduje na ślepo i powierza swój dom losowi.
Najwięcej można zaoszczędzić kasy jeszcze przed budową,po budowie to musztarda po obiedzie i stąd temat,że ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją w nowych domach.
Niech inwestor będzie świadomy budowy a nie tak jak ty a może tak a może inaczej bo to powiększa koszty budowy.
Dlatego zasadne jest moje pytanie o koszt 2 dodatkowych pomieszczeń,z którym można zrezygnować i na które nie chcecie odpowiedzieć bo nie są to pomieszczenia,które ktoś dostał gratis tylko świadomie je wybudował a ja świadomie zrezygnowałem z ich budowy czy z wyboru projektu,w którym te pomieszczenia musiałyby być.

adkwapniewski
18-04-2014, 09:59
Ale jak widzisz,lub tego nie zauważasz albo celowo nie chcesz zauważyć,piszemy o nowych domach,jeszcze przed etapem budowy lub nawet przed wyborem projektu.
Nie interesuje mnie czy wiedziałeś czym grzać czy nie wiedziałeś.
Jeśli nie wiedziałeś to słaby z Ciebie inwestor,który buduje na ślepo i powierza swój dom losowi.
Najwięcej można zaoszczędzić kasy jeszcze przed budową,po budowie to musztarda po obiedzie i stąd temat,że ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją w nowych domach.

Nie czytasz ze zrozumieniem ... domek można ogrzać groszkiem,pompką czy kospelem - Wsio było policzone.

Dla mnie w moim nowym domku , przy obecnych cenach systemów grzewczych - najtaniej wychodzi groszek - i tyle. Budowałem dom taki jak chciałem nie taki jak musiałem :)

Nie wszystkie domy to płyta fundamentowa i 100m2 bez pięterka ... Ja i moja druga połowa nie wyobrażaliśmy sobie domu bez pięterka. Wybudowaliśmy go tam gdzie chcieliśmy nie tam gdzie był najtańszy prąd. Są różne priorytety.

Tylko nie pisz proszę że to głupota wybudować domek jaki się chce i dobrać do niego system ogrzewania , a "mundrością" jest budowanie domku pod jedynie słuszny system , rezygnacje z tego czy tamtego po to tylko żeby uzasadnić montaż pompki czy kospela ...

Każdy ma swoje priorytety.

Powtórzę jeszcze raz groszek to nie syf , ani eko , ani syf. Poczytaj DTR kociołka który gdzieś tam linkowałeś ... ma certyfikat z literką "A" ?

Twój kominek bardziej syfi sąsiadom po parapetach jak linkowany kociołek :) Żeby nie było ja takiego nie mam , mam inny ale też dobry , nie napiszę "nie syfiący" bo się któryś z panów "badających" przyczepi ... a nie o to mi tu teraz chodzi.

Arturo72
18-04-2014, 10:05
Nie wszystkie domy to płyta fundamentowa i 100m2 bez pięterka ... Ja i moja druga połowa nie wyobrażaliśmy sobie domu bez pięterka. Wybudowaliśmy go tam gdzie chcieliśmy nie tam gdzie był najtańszy prąd. Są różne priorytety.

Podobnie jak ja,tylko ja wybudowałem dom tam gdzie jest najtańszy węgiel a mimo to zrezygnowałem z niego bo był droższy niż prąd,ciekawe nie ?
I nie wyobrażaliśmy sobie,że na starość będziemy biegać po schodach do góry i na dół.

adkwapniewski
18-04-2014, 10:20
Podobnie jak ja,tylko ja wybudowałem dom tam gdzie jest najtańszy węgiel a mimo to zrezygnowałem z niego bo był droższy niż prąd,ciekawe nie ?
I nie wyobrażaliśmy sobie,że na starość będziemy biegać po schodach do góry i na dół.

Dla Ciebie i Twojego wymarzonego domku TAK , Artur tak jest. Chociaż , chwilkę ... gdybyś zrezygnował z kominka a komin zostawił dla kociołka ,postawił mały 7kW kociołek , miejsce na składowanie drewien do kominka i tak masz ? Prawda ?
Przy Twoim domku to pewnie 1t wungla byś obskoczył , u Ciebie z dowozem to 500PLN - Nie miał byś kotłowni w salonie - mógłbyś to miejsce wykorzystać na dodatkową ulubioną pralnio-suszarnię

Tak ? Nie ?

Żartowałem :) ?

Arturo72
18-04-2014, 10:20
Podobnie jak ja,tylko ja wybudowałem dom tam gdzie jest najtańszy węgiel a mimo to zrezygnowałem z niego bo był droższy niż prąd,ciekawe nie ?

I dlatego też żeby wyjaśnić tą ciekawostkę powstał ten temat.

zyzolek
18-04-2014, 11:58
Podsumowanie,
jak na razie system grzewczy na ekogroszek jest opłacalny ekonomicznie nawet w nowych domach, które się budują;)

zyzolek
18-04-2014, 12:02
Chyba, że jest dostęp do gazu ziemnego, wtedy można się zastanowić, co jest bardziej opłacalne.

małymiki
18-04-2014, 12:04
Podsumowanie,
jak na razie system grzewczy na ekogroszek jest opłacalny ekonomicznie nawet w nowych domach, które się budują;)

I powiem więcej, im większy metraż tym jest jeszcze bardziej opłacalny, gdyż przy większym domku można dobrać lepiej piec, taki, który osiągnie sprawność bliską nominalnej...

@adkwapniewski Cokolwiek byś nie napisał, nawet jak masz rację, Arturo72 i tak będzie Cię uważał za idiotę, gdyż grzejesz węglem. :rolleyes: Poza tym czy warto dyskutować z kimś, kto obraża innych, tylko ze względu na to, że mają inne poglądy? Sam sobie na to odpowiedz. Najlepiej go ignorować i tyle.

zyzolek
18-04-2014, 12:21
Widzę że ciemnogród wydał już werdykt. Należało się spodziewać jaki.
Trzeba zakazem, inaczej tego gówna z Polski nie wyplenimy :P

Zakazać nakazem, to by należało te bzdury jakie wypisujesz;)
A rachunków za prąd od 2 lat nie podajesz?
Boisz się prawdy?
Czy prawda w oczy kole?

małymiki
18-04-2014, 12:22
Widzę że ciemnogród wydał już werdykt. Należało się spodziewać jaki.
Trzeba zakazem, inaczej tego gówna z Polski nie wyplenimy :P

Kultura osobista także Tobie jest obca....Żenada...

małymiki
18-04-2014, 12:26
Zakazać nakazem, to by należało te bzdury jakie wypisujesz;)
A rachunków za prąd od 2 lat nie podajesz?
Boisz się prawdy?
Czy prawda w oczy kole?

Na normalnym forum już dawno by miał bana za obrażanie ludzi...Nie wierz, że poda Ci prawdziwe dane za prąd...Danę będą pokroju 4000zł - 133m2 - słynnej już podłogówki w jego wykonaniu. No chociaż może się mylimy i ujrzymy faktury za prąd za ostatnie dwa lata....
Współczuje komuś kto czyta takie dane i sam nie sprawdzi ile co kosztuje.

Liwko
18-04-2014, 12:30
Zakazać nakazem, to by należało te bzdury jakie wypisujesz;)
A rachunków za prąd od 2 lat nie podajesz?
Boisz się prawdy?
Czy prawda w oczy kole?

Wiesz jaka zima była w tamtym roku? Jak myślisz, w której zimie spaliłeś więcej gównianego "czarnego złota", w tej czy tamtej?
Jeżeli mi zużycie wzrosło to tylko w bytowym (a miało powody do wzrostu), i jest to wzrost rzędu kilku stówek. Tłumaczyć czemu zuzywam wiecej pradu w bytowym się nie zamierzam.

adkwapniewski
18-04-2014, 12:33
W dupie mam twoje poglądy, smrodzisz węglem i trujesz innych, więc mieszaj tego do poglądów!

Trzeba lobbować za zakazem ogrzewania paliwami stałymi (przede wszystkim węglem), nie będzie wyboru to może ludzie zaczną trochę myśleć, zanim nawet projekt wybiorą!


Zaczniemy więc od śmieciuchów i KOMINKÓW ! Twój kominek Liwko jako pierwszy do likwidacji - daj przykład !

zyzolek
18-04-2014, 12:36
Więc zacznijmy od śmieciuchów i KOMINKÓW ! Twój kominek Liwko jako pierwszy do likwidacji - daj przykład !

No właśnie,
Liwko zacznij od siebie.
Jaka jest różnica między śmieciuchem a kominkiem?
Moim zdaniem żadna.

małymiki
18-04-2014, 12:37
Więc zacznijmy od śmieciuchów i KOMINKÓW ! Twój kominek Liwko jako pierwszy do likwidacji - daj przykład !

Liwko ogląda tylko domy ludzi, którzy źle palą węglem (od dołu), niech pójdzie do kogoś kto pali węglem mądrze, z góry i zobaczy co się wydobywa z komina...Palenie węglem też ewoluuje :rolleyes:

firewall
18-04-2014, 12:38
Dlaczego piszecie bzdury że węgiel prawidłowo spalany śmierdzi? Nie, nie śmierdzi! Kopalnie powinny mieć zakaz sprzedaży mułków poflotacyjnych.Smród i wszelkie syfy wydostające się z kominów powstają ze spalania tego wszystkiego co jest palne, a co powinno znaleźć się na hasioku ,,, znaczy w śmietniku! Trzeba zmusić władze na pobieranie próbek z kominów i dowalanie wielotysięcznych kar za powodowanie zagrożenia zdrowia i życia ludzi.

małymiki
18-04-2014, 12:42
No właśnie,
Liwko zacznij od siebie.
Jaka jest różnica między śmieciuchem a kominkiem?
Moim zdaniem żadna.

Ale ogrzewający PC myślą przecież tak:

1. Kominek tylko rekreacyjnie.
2. O kominie do niego zapominają - amnezja. Ale komin do pieca węglowego to co do 1zł wyliczą.
3. Koszt kominka - 3000zł - 4000zł - bo wszystko sami robią.
4. Aha no i metry sześcienne drzewa trzymają w salonie a grzejącym węglem każą budować składy na kilka ton opału, zapominając, że w dzisiejszych czasach punktów z ekogroszkiem jest masa i dowożą węgiel na telefon, nawet kilka worków.

adkwapniewski
18-04-2014, 12:44
Dlaczego piszecie bzdury że węgiel prawidłowo spalany śmierdzi? Nie, nie śmierdzi! Kopalnie powinny mieć zakaz sprzedaży mułków poflotacyjnych.Smród i wszelkie syfy wydostające się z kominów powstają ze spalania tego wszystkiego co jest palne, a co powinno znaleźć się na hasioku ,,, znaczy w śmietniku! Trzeba zmusić władze na pobieranie próbek z kominów i dowalanie wielotysięcznych kar za powodowanie zagrożenia zdrowia i życia ludzi.

Tak, jestem za ! Obowiązkowe kontrole kominów - wszystkich - "userów kominków" też !

BTW - chyba jedyny głos rozsądku w tej jałowej "dyskusji" ...

zyzolek
18-04-2014, 12:53
Tak, jestem za ! Obowiązkowe kontrole kominów - wszystkich - "userów kominków" też !

BTW - chyba jedyny głos rozsądku w tej jałowej "dyskusji" ...

Popieram w 100%

adkwapniewski
18-04-2014, 12:55
Działam jak płachta na byka na węglarzy :D

Chciałbyś :P Jesteś niekulturalny delikatnie mówiąc. To kiedy likwidujesz kominek ?

małymiki
18-04-2014, 12:57
Chciałbyś :P Jesteś niekulturalny delikatnie mówiąc. To kiedy likwidujesz kominek ?

Łagodnie go podsumowałeś;)

zyzolek
18-04-2014, 13:09
No i postuluję obowiązkową analizę spalin przy każdym corocznym badaniu technicznym wszelkich pojazdów.
Bo ludziska z premedytacją wycinają katalizatory i filtry cząstek stałych, jedni dla tuningu i kilku dodatkowych PSów, a inni bo im szkoda kasy na wymianę jak się zatkają;) A inni zaś jeżdżą ze spalaniem oleju silnikowego równym spalaniu paliwa. Czy ktoś o tym myśli?
A co jest największym trucicielem środowiska?
Odpowiedź: samochody przez 12 miesięcy w roku.

Arturo72
18-04-2014, 13:09
Chyba, że jest dostęp do gazu ziemnego, wtedy można się zastanowić, co jest bardziej opłacalne.
Mam dostęp do gazu ziemnego,mam najtańszy węgiel u siebie w regionie,5 kopalń w promieniu 10km ale oba czynniki były droższe niż prąd i nie zdecydowałem się na żaden z nich.
Ciekawe ?
Nie stać mnie było na węgiel przy moim budżecie na budowę.

zyzolek
18-04-2014, 13:17
Mam dostęp do gazu ziemnego,mam najtańszy węgiel u siebie w regionie,5 kopalń w promieniu 10km ale oba czynniki były droższe niż prąd i nie zdecydowałem się na żaden z nich.
Ciekawe ?

Bo jak się jest Vice-Prezesem spółki zajmującej się handlem i instalacją PC to nic dziwnego w twoim przypadku;)

Arturo72
18-04-2014, 13:19
Bo jak się jest Vice-Prezesem spółki zajmującej się handlem i instalacją PC to nic dziwnego w twoim przypadku;)
Nie rozróżniasz pojęcia prąd a pompa ciepła ?


Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:
http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.elterm.pl%2Fpl %2Ffiles%2Fkarta_ekw_major.pdf)
+wodna podłogówka.
+bojler do cwu:
http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.elektromet.com .pl%2Fnordic-2400-elektronik%2F)
lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:
http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.abatronic.pl%2 Fpompa_ciepla_z_wentylacji.html)

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

Nie,ponieważ wchodząc w paliwo stałe jakim jest węgiel musiałbym wybudować większy dom o dwa pomieszczenia a na to nie było mnie stać,ekogroszek wybierają inwestorzy nie liczący się z kasą a wtedy to nazywa się ociemnienie:


Gdybym miał paliwo stałe w domu musiałbym wybrać projekt większy o te dodatkowe pomieszczenie,bo nie wyobrażam sobie pralki i zwisającego nad wanną prania w łazience.
Podobnie ze składem opału,w garażu nie mam miejsca na 2t opału także musiałbym wybrać projekt większy,żeby móc gdzieś składać opał.
Projekt o większej powierzchni niż mam to są dodatkowe koszty budowy.
Tak czy nie ?
Kumasz ?
Dlatego pytam się o koszt tych dwóch dodatkowych pomieszczeń.

adkwapniewski
18-04-2014, 13:23
Mam dostęp do gazu ziemnego,mam najtańszy węgiel u siebie w regionie,5 kopalń w promieniu 10km ale oba czynniki były droższe niż prąd i nie zdecydowałem się na żaden z nich.
Ciekawe ?

W Twoim przypadku "zagadką" jest po co kupowałeś PC ... przecież masz płytę fundamentową , silkę - jeden wielki akumulator.
Kociołek elektryczny czy nawet kable - i po sprawie.

A tu masz, taki wysiłek finansowy .. To ile zapłaciłeś za swoją pompkę ? 10.000 PLN więcej niż kospel z podłogówką razem ?

No i do tego komin i śmieciuch pod postacią kominka + skład na drewno

To ile razem za to policzysz ?

Z drugiej strony jak PC kupiłeś po takich samych "cenach" jak rekuperator ... to się nie dziwię ;)

Arturo72
18-04-2014, 13:26
W Twoim przypadku "zagadką" jest po co kupowałeś PC ... przecież masz płytę fundamentową , silkę - jeden wielki akumulator.
Kociołek elektryczny czy nawet kable - i po sprawie.
A tu masz, taki wysiłek finansowy .. To ile zapłaciłeś za swoją pompkę ? 10.000 PLN więcej niż kospel z podłogówką razem ?
No i do tego komin i śmieciuch pod postacią kominka + skład na drewno
To ile razem za to policzysz ?
Z drugiej strony jak PC kupiłeś po takich samych "cenach" jak rekuperator ... to się nie dziwię ;)
Tak jak napisałeś,pompa ciepła do c.o+cwu była droższa od zestawu Kospel+pompa ciepła do cwu o ok.8-10tys.zł czyli pryszcz a gwarantowała niskie rachunki nie tylko za cwu ale też za c.o.
Nie mam płyty fundamentowej i rekuperatora dla cwu a zużycie roczne cwu będzie podobne do zużycia na ogrzewanie.

Przy jednym i drugim zaoszczędziłem na braku komina i na braku dodatkowych pomieszczeń koniecznych do węgla wybierając mniejszy dom.
Ile ? W sumie ok.30tys.zł

adkwapniewski
18-04-2014, 14:03
Tak jak napisałeś,pompa ciepła do c.o+cwu była droższa od zestawu Kospel+pompa ciepła do cwu o ok.8-10tys.zł czyli pryszcz a gwarantowała niskie rachunki nie tylko za cwu ale też za c.o.
Nie mam płyty fundamentowej i rekuperatora dla cwu a zużycie roczne cwu będzie podobne do zużycia na ogrzewanie.

Przy jednym i drugim zaoszczędziłem na braku komina i na braku dodatkowych pomieszczeń koniecznych do węgla wybierając mniejszy dom.
Ile ? W sumie ok.30tys.zł

Przecież masz komin + śmieciucha w salonie .. Po co ? Żeby truć sąsiadów ?

30tyś ... :)

małymiki
18-04-2014, 14:09
Przecież masz komin + śmieciucha w salonie .. Po co ? Żeby truć sąsiadów ?

30tyś ... :)

Mam pomysł, załóżmy firmę sprzedającą pompy ciepła, Arturo72 zatrudnimy jako przedstawiciela handlowego i zbijemy kokosy :) Nowy mercedes w rok czasu ;)
Jak ludzie posłuchają o jego "wyliczeniach" to każdy będzie chciał mieć PC w domu.
A może my go niedocieniamy i ten słynny już komin budował by ze złota...

Ten wątek przekłamuje koszty jeżeli chodzi o PC, każdy zdrowo myślący człowiek to zauważy.

30 tys zł oszczędności na kominie i pomieszczeniu, szkoda że nie napisał 50 tys zł, przecież jakby policzył 20m2 pomieszczenia na kotłownię, to węgla mógłby nakupić na 5 lat :)

Nierozumiem jeszcze jednego po on się pcha w to pomieszczenie na węgiel w domu, przecież można postawić blaszaka 3mx5 m za 1400zł z montażem i tam trzymać ten ekogroszek.

Pomijam już fakt, że dzisiaj logistyka sprzedawców ekogroszku jest tak rozwinięta, że dzwonię i przywożą mi kilka worków, tylko, żebym od nich brał i to w cenie paliwa transport.
Albo po drodze z pracy sam mogę wstąpić na skład po te kilka worków raz na tydzień.

Ludzie 5-6m2 kotłowni przy ekogroszku wystarczy spokojnie, więcej nie potrzeba. Zresztą polecam przejrzeć projekty domów małych z kotłownią na paliwo stałe w projekcie, jakie mają kotłownie.

Ktoś niezorientowany w kosztach jak poczyta wcześniejsze wypowiedzi to zobaczy:


zaoszczędziłem na braku komina i na braku dodatkowych pomieszczeń koniecznych do węgla wybierając mniejszy dom.
Ile ? W sumie ok.30tys.zł
Czyli 30 tys zł do przodu, koszt pompy ciepła jak podał Arturo72 kilka stron wcześniej ofertę firmy z Gdyni ok. 20 tys zł z montażem , czyli jestem 10 tys do przodu już przy PC, no a jeszcze kotła na ekogorszek nie kupiłem za 7 tys zł, czyli jestem 17 tys zł do przodu, super co nie :) , oczywiście podłogówka będzie droższa niż grzejniki o te 5000zł, więc tutaj tracę, ale i tak wyjdę ok. 12 000zł do przodu jak kupię PC zamiast ekogroszku. No i oczywiście koszt ogrzewania będę miał takie same bo koszt 1kWh z ekogroszku jest taki sam jak z PC, normalnie bajka :) Ktoś jeszcze w ogóle chce ekogroszek ????

Matko, jak to można wszystko ładnie policzyć i ludziom bzdur nagadać !!!

Arturo72 zbuduje Wam kotłownię z PC zamiast ekogroszku, będziecie tyle samo płacić za ogrzewanie co roku, będzie super czysto, bez roboty i jeszcze ponad 10 000zł zostanie w kieszeni.

Złoty człowiek :):):)

Pokażę to budowlańcom w rodzinie w święta, będzie się z czego pośmiać.

Boże chroń tych, którzy w to uwierzą.

Wnoszę oficjalnie o odebranie Arturo72 tytułu Najlepszy doradca na tym forum w kategorii Ogrzewanie, jak jest w innych tematach nie wiem, ale aż boję się zajrzeć. Powód: pisanie bzdurnych kosztów i mącenie ludziom w głowach.

Mały off topic z żartem :) Zastanawiałem się jak zbudowac mały dom do 200 tys zł, to forum mi już dużo pomogło bo:

1. Liwko założy mi podłogówkę za 30zł/m2.
2. Arturo72 sprawi, że będę miał ciepło w domku bez roboty i zapomnę co to węgiel. Nie wiem tylko co zrobię z tą nadwyżką 12 000zł ;) Mury będą gratis za to (materiał) :)

QIM
18-04-2014, 14:11
artura spalarnia jest dla wrażeń estetycznych. Moja w kotłowni też... Ja dodatkowo mam ciepło w chałupie, on bezsensownie powiększa efekt cieplarniany.

Arturo72
18-04-2014, 15:01
Przecież masz komin + śmieciucha w salonie .. Po co ? Żeby truć sąsiadów ?

30tyś ... :)
Nie,kominek w salonie jest po to,żeby sprawiał przyjemność dla oczu i słuchu,podobnie jak radio w kuchni czy nagłośnienie w sypialni.

Dla mnie dodatkowe 15m2 na dwa pomieszczenia oznaczało wybór większego projektu a to co najmniej 30tys.zł,niestety,tak bogaty jak ekogroszki nie jestem,nie stać mnie było na dwa dodatkowe pomieszczenia.

Arturo72
18-04-2014, 15:04
Mam pomysł, załóżmy firmę sprzedającą pompy ciepła, Arturo72 zatrudnimy jako przedstawiciela handlowego i zbijemy kokosy :) Nowy mercedes w rok czasu ;)
Jak ludzie posłuchają o jego "wyliczeniach" to każdy będzie chciał mieć PC w domu.
A może my go niedocieniamy i ten słynny już komin budował by ze złota...

Ten wątek przekłamuje koszty jeżeli chodzi o PC, każdy zdrowo myślący człowiek to zauważy.

30 tys zł oszczędności na kominie i pomieszczeniu, szkoda że nie napisał 50 tys zł, przecież jakby policzył 20m2 pomieszczenia na kotłownię, to węgla mógłby nakupić na 5 lat :)

Nierozumiem jeszcze jednego po on się pcha w to pomieszczenie na węgiel w domu, przecież można postawić blaszaka 3mx5 m za 1400zł z montażem i tam trzymać ten ekogroszek.

Pomijam już fakt, że dzisiaj logistyka sprzedawców ekogroszku jest tak rozwinięta, że dzwonię i przywożą mi kilka worków, tylko, żebym od nich brał i to w cenie paliwa transport.
Albo po drodze z pracy sam mogę wstąpić na skład po te kilka worków raz na tydzień.

Ludzie 5-6m2 kotłowni przy ekogroszku wystarczy spokojnie, więcej nie potrzeba. Zresztą polecam przejrzeć projekty domów małych z kotłownią na paliwo stałe w projekcie, jakie mają kotłownie.

Ktoś niezorientowany w kosztach jak poczyta wcześniejsze wypowiedzi to zobaczy:


Czyli 30 tys zł do przodu, koszt pompy ciepła jak podał Arturo72 kilka stron wcześniej ofertę firmy z Gdyni ok. 20 tys zł z montażem , czyli jestem 10 tys do przodu już przy PC, no a jeszcze kotła na ekogorszek nie kupiłem za 7 tys zł, czyli jestem 17 tys zł do przodu, super co nie :) , oczywiście podłogówka będzie droższa niż grzejniki o te 5000zł, więc tutaj tracę, ale i tak wyjdę ok. 12 000zł do przodu jak kupię PC zamiast ekogroszku. No i oczywiście koszt ogrzewania będę miał takie same bo koszt 1kWh z ekogroszku jest taki sam jak z PC, normalnie bajka :) Ktoś jeszcze w ogóle chce ekogroszek ????

Matko, jak to można wszystko ładnie policzyć i ludziom bzdur nagadać !!!

Arturo72 zbuduje Wam kotłownię z PC zamiast ekogroszku, będziecie tyle samo płacić za ogrzewanie co roku, będzie super czysto, bez roboty i jeszcze ponad 10 000zł zostanie w kieszeni.

Złoty człowiek :):):)

Pokażę to budowlańcom w rodzinie w święta, będzie się z czego pośmiać.

Boże chroń tych, którzy w to uwierzą.

Wnoszę oficjalnie o odebranie Arturo72 tytułu Najlepszy doradca na tym forum w kategorii Ogrzewanie, jak jest w innych tematach nie wiem, ale aż boję się zajrzeć. Powód: pisanie bzdurnych kosztów i mącenie ludziom w głowach.

Mały off topic z żartem :) Zastanawiałem się jak zbudowac mały dom do 200 tys zł, to forum mi już dużo pomogło bo:

1. Liwko założy mi podłogówkę za 30zł/m2
2. Arturo72 sprawi, że będę miał ciepło w domku bez roboty i zapomnę co to węgiel. Nie wiem tylko co zrobię z tą nadwyżką 12 000zł ;)
Ktoś Ci już mówił,ze jesteś tępy jak dzida ?

małymiki
18-04-2014, 15:06
Ktoś Ci już mówił,ze jesteś tępy jak dzida ?

Wiesz że publiczne obrażanie ludzi jest karalne ?
Jak ktoś Ci piszę prawdę, która wynika z tego co wcześniej sam pisałeś to tylko potrafisz odpowiedzieć agresją. Co za człowiek.

Arturo72
18-04-2014, 15:09
Wiesz że publiczne obrażanie ludzi jest karalne ?
Jak ktoś Ci piszę prawdę, która wynika z tego co wcześniej sam pisałeś to tylko potrafisz odpowiedzieć agresją. Co za człowiek.
Nie piszesz prawdy,piszesz jakieś farmazony a prawdziwe koszty olewasz.
Dlatego też zadałem Ci pytanie,czy ktoś ci już mówił,że jesteś tępy jak dzida ?

Jeszcze raz zadam pytanie,ile kosztują dodatkowe 15m2 czyli dwa dodatkowe pomieszczenia,jedno na kocioł drugie na skład opału.
Czy doczekam się odpowiedzi na moje pytanie czy dalej stek bzdur będzie pisany przez ekogroszków ?
Ja wyliczyłem je na 30tys.zł bo o dwa dodatkowe pomieszczenia musiałbym powiększać projekt a co za tym idzie większy fundament,większy dach,instalacje itp.

małymiki
18-04-2014, 15:16
Nie piszesz prawdy,piszesz jakieś farmazony a prawdziwe koszty olewasz.
Dlatego też zadałem Ci pytanie,czy ktoś ci już mówił,że jesteś tępy jak dzida ?

Jeszcze raz zadam pytanie,ile kosztują dodatkowe 15m2 czyli dwa dodatkowe pomieszczenia,jedno na kocioł drugie na skład opału.

A po co Ci 15m2 na te dwa pomieszczenia ? Nie rozumiesz, ze 5-6m2 wystarczy na pomieszczenie na piec a ekogroszek dowiezie mi firma w cenie paliwa lub go przywiozę sam lub postawię blaszak za 1400zł. Idiotyzmem było by budowanie składu 10m2 na węgiel w tych czasach i to jeszcze w domu.

Odnośnie kto pisze prawdę, kto nie, wyżej zacytowałem Twoje wcześniejsze wypowiedzi, oczywiście wyprzesz się ich pewnie.
Piszesz bzdury o tym kominie i pomieszczeniu za 30 tys zł tylko po to, aby namieszać ludziom w głowach, że PC super tanio wychodzą.

Chciałem Ci jeszcze ostatni raz powiedzieć, że nie życzę sobie, żebyś mnie obrażał, tylko dlatego, że mam odmienne zdanie niż Ty, chociaż ja bym odmiennym zdaniem tego nie nazwał, bo Ty piszesz po prostu bzdury i tyle.

małymiki
18-04-2014, 15:26
Jeszcze raz zadam pytanie,ile kosztują dodatkowe 15m2 czyli dwa dodatkowe pomieszczenia,jedno na kocioł drugie na skład opału.
.

15m2 pomieszczenia gospodarczego systemem gospodarczym = 15*1200 = 18 000zł

Tylko po co Ci 15m2 na kotłownię ? Policz 30m2, więcej opału tam zmieścisz.
Nawet domy po 130-150m2 mają mniejsze kotłownie niż te 15m2, zwykle 10m2.

Ciekawe czy ktoś, kto ma PC poprze Twoją teorię o tych 30 tys zł na komin i pomieszczenie i Twoje wyliczenia, że PC wyjdzie ponad 10 000zł taniej niż ekogroszek (tylko nie zaprzeczaj, że tego nie pisałeś).

Toniesz niesamowicie w tym co piszesz, szczególnie w kosztach. Manipulujesz kosztami, aby pokazać, że PC jest tania.

Arturo72
18-04-2014, 15:36
A po co Ci 15m2 na te dwa pomieszczenia ? Nie rozumiesz, ze 5-6m2 wystarczy na pomieszczenie na piec a ekogroszek dowiezie mi firma w cenie paliwa lub go przywiozę sam lub postawię blaszak za 1400zł. Idiotyzmem było by budowanie składu 10m2 na węgiel w tych czasach i to jeszcze w domu.

Musiałbym być idiotą,żeby na działce z nowym domem stawiać blaszak...



http://www.arslege.pl/kotly-na-paliwo-stale-lub-olej-opalowy/k218/a23283/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.arslege.pl%2Fk otly-na-paliwo-stale-lub-olej-opalowy%2Fk218%2Fa23283%2F)

http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-paliwami-stalymi/kotlownia-z-kotlem-na-paliwo-stale-wymagania-techniczne,28_4659.html

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
Dz.U.2002.75.690 - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
§ 136 Kotły na paliwo stałe lub olej opałowy
1. Pomieszczenia przeznaczone do instalowania kotłów na paliwo stałe i pomieszczenia składu paliwa i żużlowni oraz pomieszczenia przeznaczone do instalowania kotłów na olej opałowy i pomieszczenia magazynu oleju opałowego powinny odpowiadać przepisom rozporządzenia, w tym określonym w § 220 ust. 1.
2. Kotły na paliwo stałe o mocy cieplnej nominalnej do 25 kW powinny być instalowane w wydzielonych pomieszczeniach technicznych zlokalizowanych na kondygnacji podziemnej, na poziomie ogrzewanych pomieszczeń lub w innych pomieszczeniach, w których mogą być instalowane kotły o większych mocach cieplnych nominalnych. Skład paliwa powinien być umieszczony w wydzielonym pomieszczeniu technicznym w pobliżu kotła lub w pomieszczeniu, w którym znajduje się kocioł. Pomieszczenia, w których instalowane są kotły, oraz pomieszczenia składu paliwa powinny odpowiadać wymaganiom określonym w Polskiej Normie dotyczącej kotłowni wbudowanych na paliwo stałe.
2a. Kotły na paliwo stałe o mocy cieplnej nominalnej do 10 kW mogą być instalowane w budynkach, o których mowa w § 132 ust. 3, na poziomie ogrzewanych pomieszczeń, w pomieszczeniach niebędących pomieszczeniami mieszkalnymi:
1) o kubaturze wynikającej ze wskaźnika 4 m3/kW nominalnej mocy cieplnej kotła, lecz nie mniej niż 30 m3,

Arturo72
18-04-2014, 15:39
15m2 pomieszczenia gospodarczego systemem gospodarczym = 15*1200 = 18 000zł

I wszystko w temacie,kocioł+komin=12tys.zł+15m2 pomieszczeń=18tys.zł
Całość systemu grzewczego na ekogroszek to 30tys.zł
Chyba nie ma więcej pytań...

Widać dlaczego pytania o koszt pomieszczeń był nie wygodny...

I dlatego też system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją w nowych domach.

małymiki
18-04-2014, 15:43
Musiałbym być idiotą,żeby na działce z nowym domem stawiać blaszak...

To wyjaśnij mi jak ludzie uzyskują pozwolenia na budowę kupując gotowy projekt z kotłownią na paliwo stałe o powierzchni 4,5-6m2 ?

Argument o 15m2 składu opału upadł to teraz wyciągniesz walory estetyczne blaszaka.

Tylko dziwi mnie mocno, że taki "czyścioch" jak Ty wolałby mieć skąad opału w domu i nosić cały syf do środka zamiast w blaszaku i donosić sobie po woreczku.

mobli
18-04-2014, 15:48
:lol2: :lol2: :lol2:

Arturo świetny kabaret prowadzisz, dla mnie bomba

Mam taką POMPĘ że hoho

małymiki
18-04-2014, 16:02
I wszystko w temacie,kocioł+komin=12tys.zł+15m2 pomieszczeń=18tys.zł
Całość systemu grzewczego na ekogroszek to 30tys.zł
Chyba nie ma więcej pytań...

Widać dlaczego pytania o koszt pomieszczeń był nie wygodny...

I dlatego też system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją w nowych domach.

A ten się trzyma tych 15m2 kotłowni w której 10 ton ekogroszku by zmagazynował na 5 lat i nie pogadasz...

Dla myślących:

Mały domek do 100m2, kotłownia z projektu ma ok. 5-6 m2 na paliwo stałe co daje 6m2 x 1200zł = 7200zł
Piec Defro EKR 10kW - 5500zł
Komin - 5000zł

Razem = 17 700zł

Doliczę ten garaż, choć nie muszę z powodów, które wyżej opisałem, 1400zł
Razem = 19 100zł.

Ponawiam pytanie do Arturo72 - Podałeś, jaką kubaturę musi mieć pomieszczenie na paliwo stałe, wyjaśnij mi jak ludzie uzyskują pozwolenia na budowę kupując gotowy projekt z kotłownią na paliwo stałe o powierzchni 4,5-6m2 , którego kubatura to ok. 16m3 ? Fałszują dokumenty ? Dają łapówkę ?

Aha i jak możesz to pokaż jakiś projekt domku tak do 130m2, co ma tą kotłownię 15m2, o której marzysz ?

wuwok
18-04-2014, 16:04
Musiałbym być idiotą,żeby na działce z nowym domem stawiać blaszak...
dziekuje ci :D
Wpierw postawiłem "kibel" a potem blaszak na narzędzia.Dopiero później dom stanął.

Wivaldi
18-04-2014, 16:23
Albo po drodze z pracy sam mogę wstąpić na skład po te kilka worków raz na tydzień.


To zdanie świadczy o Twojej ignorancji. Wiem, trudne słowo - po polsku: nie znasz się.:P
Ekogroszek powinien być suchy, najlepiej na cały sezon od jednego dostawcy. Kupowanie "po drodze" powoduje że możliwa jest inna wilgotność nie mówiąc o kaloryczności a to burzy ustawienia sterownika czego następstwem jest niedopalanie lub przesypywanie się tudzież spieki.
Zresztą co ja Cię będę zniechęcał. Zrób sobie składzik na węgiel nawet w bagażniku.;)

małymiki
18-04-2014, 16:27
To zdanie świadczy o Twojej ignorancji. Wiem, trudne słowo - po polsku: nie znasz się.:P
Ekogroszek powinien być suchy, najlepiej na cały sezon od jednego dostawcy. Kupowanie "po drodze" powoduje że możliwa jest inna wilgotność nie mówiąc o kaloryczności a to burzy ustawienia sterownika czego następstwem jest niedopalanie lub przesypywanie się tudzież spieki.
Zresztą co ja Cię będę zniechęcał. Zrób sobie składzik na węgiel nawet w bagażniku.;)

Na 6m2 w kotłowni zmieszczę spokojnie kocioł + zbiornik CWU + 1 tona ekogroszku.
Kupowanie od jednego dostawcy na cały sezon bez sprawdzenia węgla to dopiero pomysł.:P
Znajomi tak pokupywali i potem nie wiedzieli co z tym węglem zrobić.

Wivaldi
18-04-2014, 16:42
Kupowanie od jednego dostawcy na cały sezon bez sprawdzenia węgla to dopiero pomysł.:P
Znajomi tak pokupywali i potem nie wiedzieli co z tym węglem zrobić.
To dla mnie jest oczywiste że kupuje się ekogroszek sprawdzony w swoim piecu !
Znajomi jak widać też niedoświadczeni. Nauczą się, ale know how zawsze kosztuje.:bash:

fotohobby
18-04-2014, 16:43
Ha, ha, mam kombi, różne rzeczy wożę, ale jak pomyślę, ze mialobyby służyc za węglarkę.... :) :)
Cóż za szyk !

:lol:

pionan
18-04-2014, 16:48
To zdanie świadczy o Twojej ignorancji. Wiem, trudne słowo - po polsku: nie znasz się.:P
Ekogroszek powinien być suchy, najlepiej na cały sezon od jednego dostawcy. Kupowanie "po drodze" powoduje że możliwa jest inna wilgotność nie mówiąc o kaloryczności a to burzy ustawienia sterownika czego następstwem jest niedopalanie lub przesypywanie się tudzież spieki.
Zresztą co ja Cię będę zniechęcał. Zrób sobie składzik na węgiel nawet w bagażniku.;)

Nie zgadzam się. Sam zaopatruje się w opał na bieżąco. Od 3 lat praktycznie na tym samym składzie, węgiel pod dachem. Wożę autkiem służbowym, zajeżdżam po pracy. W domu nie mam i nie miałem ani jednego worka opału. To co przywożę, wsypuje do zasobnika. Kotłownia to 8m2, przy czym kocioł ze zbiornikiem cwu zajmuje około 2m2, reszta to szafki z kompotami, cukrami, czyli spiżarka, posłanie kota i pojemniki do segregacji odpadów. No i oczywiście przejście do garażu. Mity o Bóg wie jak wielkiej kotłowni tworzą Ci, którzy w życiu jej na oczy nie widzieli. Pozostałe koszty systemu CO i ekonomikę zużycia przedstawiłem x stron temu. Kto będzie chciał, odnajdzie. Wesołych Świąt.

map78
18-04-2014, 16:52
15m2 pomieszczenia gospodarczego systemem gospodarczym = 15*1200 = 18 000zł

Tylko po co Ci 15m2 na kotłownię ? Policz 30m2, więcej opału tam zmieścisz.
Nawet domy po 130-150m2 mają mniejsze kotłownie niż te 15m2, zwykle 10m2.

Ciekawe czy ktoś, kto ma PC poprze Twoją teorię o tych 30 tys zł na komin i pomieszczenie i Twoje wyliczenia, że PC wyjdzie ponad 10 000zł taniej niż ekogroszek (tylko nie zaprzeczaj, że tego nie pisałeś).

Toniesz niesamowicie w tym co piszesz, szczególnie w kosztach. Manipulujesz kosztami, aby pokazać, że PC jest tania.

Ja uważam trochę inaczej. Moim zdaniem budując dom wielkości do 120m2, zakładając od razu podporządkowanie systemu budowania pod PCi mamy szanse zrobić to ciut taniej niż ekogrocha - na pewno nie 10tys zł ale troszkę tak, a to dlatego, że pompy małej mocy są tanie, a kotły małej mocy kosztują prawie tyle samo co te dużej i jak wtedy odliczymy te wszystkie kominy i kotłownie, a doliczymy wyższy koszt podłogówki (choć węglarze też coraz częściej robią 100% podłogówki) to mimo wszystko bilans wyjdzie nam trochę na plus. Sytuacja natomiast drastycznie zmieni się wraz ze wzrostem powierzchni domu i tak przy domu 180m2 ekogroszek w sensie instalacji będzie już sporo tańszy, a przy domach takich jak Zyzolka >400m2 pompa będzie 2 i więcej razy droższa niż ekogroszek.
Pozostaje zatem kwestia podejścia - wg mnie kogoś kogo stać na dom 400m2 powinno być stać na zainstalowanie cywilizowanego źródła ciepła, ale być może ktoś to widzi inaczej i wyznaje filozofię, że nie liczy się jakość tylko CENA. I tak doszliśmy do puenty - bo jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze:yes:

map78
18-04-2014, 16:59
Nie zgadzam się. Sam zaopatruje się w opał na bieżąco. Od 3 lat praktycznie na tym samym składzie, węgiel pod dachem. Wożę autkiem służbowym, zajeżdżam po pracy. W domu nie mam i nie miałem ani jednego worka opału. To co przywożę, wsypuje do zasobnika.

A jak cię z roboty wywalą to czym będziesz woził? Masz jakiś plan B?

Wivaldi
18-04-2014, 17:07
A jak cię z roboty wywalą to czym będziesz woził? Masz jakiś plan B?
Wtedy rowerem na bagażniku.
A swoją drogą jakbym zobaczył lub się dowiedział do czego używa mój pracownik auta służbowego to zawołałbym go do siebie i powiedział:
Panie Kowalski nie wiem jak byśmy sobie bez Pana poradzili, ale od poniedziałku będziemy próbować. :)

zybel
18-04-2014, 17:17
Ja uważam trochę inaczej. Moim zdaniem budując dom wielkości do 120m2, zakładając od razu podporządkowanie systemu budowania pod PCi mamy szanse zrobić to ciut taniej niż ekogrocha - na pewno nie 10tys zł ale troszkę tak, a to dlatego, że pompy małej mocy są tanie, a kotły małej mocy kosztują prawie tyle samo co te dużej i jak wtedy odliczymy te wszystkie kominy i kotłownie, a doliczymy wyższy koszt podłogówki (choć węglarze też coraz częściej robią 100% podłogówki) to mimo wszystko bilans wyjdzie nam trochę na plus. Sytuacja natomiast drastycznie zmieni się wraz ze wzrostem powierzchni domu i tak przy domu 180m2 ekogroszek w sensie instalacji będzie już sporo tańszy, a przy domach takich jak Zyzolka >400m2 pompa będzie 2 i więcej razy droższa niż ekogroszek.
Pozostaje zatem kwestia podejścia - wg mnie kogoś kogo stać na dom 400m2 powinno być stać na zainstalowanie cywilizowanego źródła ciepła, ale być może ktoś to widzi inaczej i wyznaje filozofię, że nie liczy się jakość tylko CENA. I tak doszliśmy do puenty - bo jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze:yes:


żeby ta dyskusja miała jakąś sensowną konkluzję proponuję pójść tą drogą. Panowie przedstawcie kompleksowy kosztorys instalacji dla domu powiedzmy 100m2 o zapotrzebowaniu spełniającym dzisiejsze normy. ustalcie co musi być w którym (podłogówka kominki kominy). będzie wiadomo jaki jest koszt inwestycji. koszty eksploatacyjne chyba będzie łatwo policzyć. i wtedy wyjdzie co tańsze co lepsze co wygodniejsze. przepychanie, wyrywanie z kontekstu nic nie wnosi.

małymiki
18-04-2014, 17:25
To dla mnie jest oczywiste że kupuje się ekogroszek sprawdzony w swoim piecu !
Znajomi jak widać też niedoświadczeni. Nauczą się, ale know how zawsze kosztuje.:bash:

Czemu mnie wrzucasz do jednego "worka" ze znajomymi ?

pionan
18-04-2014, 17:25
Wtedy rowerem na bagażniku.
A swoją drogą jakbym zobaczył lub się dowiedział do czego używa mój pracownik auta służbowego to zawołałbym go do siebie i powiedział:
Panie Kowalski nie wiem jak byśmy sobie bez Pana poradzili, ale od poniedziałku będziemy próbować. :)
Widzisz, ja w tej firmie pracuję już 13 lat na stanowisku PH i raczej nieprędko pracę zmienie. W najbliższym czasie nawet awansik się szykuje, ale sza, nie chcę zapeszać. Co do wykorzystywania auta, w mojej firmie jest na to pełne przyzwolenie Zarządu. Dodam, że jest to polska firma, ogólnopolska, lider w branży. A i jeszcze jedno. Nawet gdybym sam nie woził, ze składu gostek podrzuci. W cenie. Daleko nie ma. Rzekłbym po sąsiedzku. Więc można.

małymiki
18-04-2014, 17:27
żeby ta dyskusja miała jakąś sensowną konkluzję proponuję pójść tą drogą. Panowie przedstawcie kompleksowy kosztorys instalacji dla domu powiedzmy 100m2 o zapotrzebowaniu spełniającym dzisiejsze normy. ustalcie co musi być w którym (podłogówka kominki kominy). będzie wiadomo jaki jest koszt inwestycji. koszty eksploatacyjne chyba będzie łatwo policzyć. i wtedy wyjdzie co tańsze co lepsze co wygodniejsze. przepychanie, wyrywanie z kontekstu nic nie wnosi.

Mi też o to chodzi, tylko jak rozmawiać z osobami mającymi PC jak oni brednie przedstawiają typu, że potrzeba kotłowni 15m2 + komina za 30 tys zł, żeby grzać ekogroszkiem a swoich kosztów to nie widzą ?

pionan
18-04-2014, 17:28
żeby ta dyskusja miała jakąś sensowną konkluzję proponuję pójść tą drogą. Panowie przedstawcie kompleksowy kosztorys instalacji dla domu powiedzmy 100m2 o zapotrzebowaniu spełniającym dzisiejsze normy. ustalcie co musi być w którym (podłogówka kominki kominy). będzie wiadomo jaki jest koszt inwestycji. koszty eksploatacyjne chyba będzie łatwo policzyć. i wtedy wyjdzie co tańsze co lepsze co wygodniejsze. przepychanie, wyrywanie z kontekstu nic nie wnosi.

U mnie domek 102,5 m2 pow. użytkowej. Koszty instalacji i zużycia, dość szczegółowe, podawałem w tym wątku gdzieś na początkowych stronach. Na prośbę autora wątku.

małymiki
18-04-2014, 17:29
Ha, ha, mam kombi, różne rzeczy wożę, ale jak pomyślę, ze mialobyby służyc za węglarkę.... :) :)
Cóż za szyk !

:lol:

Oczywiście nie pomyślisz, że można użyć czegoś takiego jak przyczepka samochodowa ?
Normalnie próbujecie z ludzi grzejących ekogroszkiem zrobić debili.

Arturo72
18-04-2014, 17:30
Mi też o to chodzi, tylko jak rozmawiać z osobami mającymi PC jak oni brednie przedstawiają typu, że potrzebują kotłowni 15m2 + komina za 30 tys zł, żeby grzać ekogroszkiem a swoich kosztów to nie widzą ?
To może posłuchajmy Twoich bredni.
Na podstawie mojego domu,gdzie widzisz tam miejsce na kocioł+miejsce na opał ?
255527

Tam gdzie jest 6,9m2 jest takie coś:
255528255529

Nie widzisz ?
Ciekawe,to może teraz posłuchajmy Twoich bredni ile musiałbym dołożyć kasy do tego domu,żeby móc postawić kocioł na ekogroszek wraz z pomieszczeniem na opał.

małymiki
18-04-2014, 17:37
To może posłuchajmy Twoich bredni.
Na podstawie mojego domu,gdzie widzisz miejsce na kocioł+miejsce na opał ?
255527

Po pierwsze nie odpowiedziałeś dotychczas na moje pytanie, to co trudne dla Ciebie, to udajesz, że tego nie widzisz. Ponawiam więc pytanie:

Napisałeś, że aby grzać ekogroszekiem w myśl cytowanego rozporządzenia kotłownia musi mieć kubaturę 30m3. Jakim więc sposobem ludzie, którzy kupują gotowe projekty z kotłownią na paliwo stałe o powierzchni 4,5m2-6m2, gdzie kubatura wynosi kotłowni ok. 16m3 uzyskują pozwolenia na budowę ? Fałszują dokumenty ? Łapówka ?

Z tym pytaniem ostatnim kolejny raz pokazujesz, że o budowie wiesz mało. Sposób ogrzewania domu wybiera się zanim się kupi projekt !!!!
Twój projekt nie jest przystosowany do ogrzewania ekogroszkiem. Trzeba by nie mieć rozumu, aby kupić najpierw projekt bez kotłowni na paliwo stałe a potem przerabiać i kombinować gdzie ją zrobić.
Naprawdę trzeba by było mnieć nierówno pod sufitem, aby zrobić kotłownię na ekogroszek w pomieszczeniu gdzie masz teraz łazienkę (fotki powyższe) i jeszcze drzwi na hol zostawić.

Arturo72
18-04-2014, 17:42
Z tym pytaniem ostatnim kolejny raz pokazujesz, że o budowie wiesz mało. Sposób ogrzewania domu wybiera się zanim się kupi projekt !!!!
Twój projekt nie jest przystosowany do ogrzewania ekogroszkiem. Trzeba by nie mieć rozumu, aby kupić najpierw projekt bez kotłowni na paliwo stałe a potem przerabiać i kombinować gdzie go zrobić
Projekt gotowy miał kotłownie na paliwo stałe i był przystosowany do grzania paliwem stałym:
http://www.horyzont.com/projekty/878-mila-iv-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-paliwo-stale.html#.U1FVzPl_uSo (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.horyzont.com%2 Fprojekty%2F878-mila-iv-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-paliwo-stale.html%23.U1FVzPl_uSo)

Także o budowie to Ty raczej nie wiesz za dużo,nie wiesz,że istnieje coś takiego jak adaptacja projektu pod warunki zabudowy.

małymiki
18-04-2014, 17:51
Projekt gotowy miał kotłownie na paliwo stałe i był przystosowany do grzania paliwem stałym:
http://www.horyzont.com/projekty/878-mila-iv-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-paliwo-stale.html#.U1FVzPl_uSo (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.horyzont.com%2 Fprojekty%2F878-mila-iv-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-paliwo-stale.html%23.U1FVzPl_uSo)

Także o budowie to Ty raczej nie wiesz za dużo,nie wiesz,że istnieje coś takiego jak adaptacja projektu pod warunki zabudowy.

Nie rób ze mnie durnia !!!
To że pracownia zaprojektuje coś nie oznacza, że należy ślepo na to patrzeć. Trzeba rozumu użyć !!! Jak się uprzesz to kotłownię i w salonie zrobisz.

Zapytaj ludzi co grzeją ekogroszkiem gdzie mają kotłownie.
Najlepszy układ jakbyś nie wiedział to za garażem lub z osobnym wejściem, tak, aby się nie syfiło w domu.

A na moje pytanie dalej nie odpowiesz, bo nie wiesz co powiedzieć.

Oczywiście projektu dom do 130m2, która ma kotłownię 15m2 też nie pokażesz.

Uprzedzę Twój tok myślenia - wiem, że istnieje coś takiego jak indywidualny projekt domu i na upartego byś te 15m2 w domku 120m2 zrobił, tylko z punktu widzenia ekonomicznego i użytecznego było by to kompletnie nieracjonalne. Te 15m2 używasz tylko po to, aby zaniżyć koszt PC względem ekogroszka.

Arturo72
18-04-2014, 18:03
Nie rób ze mnie durnia !!!
Nie muszę robić...


Najlepszy układ jakbyś nie wiedział to za garażem lub z osobnym wejściem, tak, aby się nie syfiło w domu.

Czyli za garażem musiałbym dobudować nowe pomieszczenie,za ile,jaki byłby koszt ?
Druga sprawa ciężko by było,nie jestem tak bogatym jak ekogroszki i nie mam hektarów pola,z jednej i drugiej strony po 4m do sąsiada,od tarasu 10m ale to pole widokowe jest.

map78
18-04-2014, 18:08
żeby ta dyskusja miała jakąś sensowną konkluzję proponuję pójść tą drogą. Panowie przedstawcie kompleksowy kosztorys instalacji dla domu powiedzmy 100m2 o zapotrzebowaniu spełniającym dzisiejsze normy. ustalcie co musi być w którym (podłogówka kominki kominy). będzie wiadomo jaki jest koszt inwestycji. koszty eksploatacyjne chyba będzie łatwo policzyć. i wtedy wyjdzie co tańsze co lepsze co wygodniejsze. przepychanie, wyrywanie z kontekstu nic nie wnosi.

To może spróbuje, żeby nie wyszło że pompiarze to ortodoksy, choć ja akurat miałem i węgiel, wiec do lepszego nie trzeba mnie przekonywać:)

Wyjdźmy od założenia, które przedstawił małymiki:



Dla myślących:

Mały domek do 100m2, kotłownia z projektu ma ok. 5-6 m2 na paliwo stałe co daje 6m2 x 1200zł = 7200zł
Piec Defro EKR 10kW - 5500zł
Komin - 5000zł

Razem = 17 700zł


Rozumiem, że liczymy bez kosztów instalacyjnych i zbiornika CWU, bo to w sumie będzie to samo, to:

Dla jeszcze lepiej myślących:)

Pompa ciepła Panasonic Aquarea 7kW - 14320zł - cena z allegro z usługą montażu gratis!
Mówicie, że podłogówka wychodzi 2x więcej niż kalafiory to doliczmy 50m2 x 70zł = 3500zł (70zł za m2 to średnia cena z allegro)

Razem = 17820zł

Koszty eksploatacyjne podobne, choć skłaniałbym się, że przy pompie lepsze, bo kocioł nawet 10kW będzie za duży, więc jego sprawność nie będzie wysoka, zatem czy jest sens babrać się w czarnej mazi???

I tak jak powiedziałem proporcje będą się zmieniać wraz ze wzrostem powierzchni domu, bo następna pompa z tego typoszeregu 9kW kosztuje już 2 tys drożej i podłogówki więcej - więc też drożej, a przy ekogroszku cena będzie wzrastać powoli, bo dla domu 150m2 kocioł zostanie ten sam + dojdą ze dwa kalafiory, itd, aż dojdziemy do domu zyzolka (425m2) gdzie pompa będzie kosztować jakieś 40tys zł, a ekogroszek pewnie koło 20tys. od i cała filozofia ekonomiczna;)

małymiki
18-04-2014, 18:10
Nie muszę robić...

Czyli za garażem musiałbym dobudować nowe pomieszczenie,za ile,jaki byłby koszt ?
Druga sprawa ciężko by było,nie jestem tak bogatym jak ekogroszki i nie mam hektarów pola,z jednej i drugiej strony po 4m do sąsiada,od tarasu 10m ale to pole widokowe jest.

Nie ma już siły na Twoje bzdury.

map78 napisał sporo prawdy o kosztach szczególnie o domach o większej powierzchni,ale Ty przecież wiesz lepiej.

Odnośnie mniejszych domków kwestia do przeliczenia, ale nie z Tobą, bo Ty bzdury piszesz.

A Ty dalej nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie, nie widzisz go czy jak:

Napisałeś, że aby grzać ekogroszekiem w myśl cytowanego rozporządzenia kotłownia musi mieć kubaturę 30m3. Jakim więc sposobem ludzie, którzy kupują gotowe projekty z kotłownią na paliwo stałe o powierzchni 4,5m2-6m2, gdzie kubatura wynosi kotłowni ok. 16m3 uzyskują pozwolenia na budowę ? Fałszują dokumenty ? Łapówka ?

pionan
18-04-2014, 18:17
Ja nic nie fałszowałem. Łapówki też nie dawałem. Przy odbiorze kominiarskim ważna była wentylacja, czyli zetka i kanał wywiewny. Nikt na kubaturę pomirszczenia nie zwracał majmniejszej uwagi.

małymiki
18-04-2014, 18:17
To może spróbuje, żeby nie wyszło że pompiarze to ortodoksy, choć ja akurat miałem i węgiel, wiec do lepszego nie trzeba mnie przekonywać:)

Wyjdźmy od założenia, które przedstawił małymiki:


Rozumiem, że liczymy bez kosztów instalacyjnych i zbiornika CWU, bo to w sumie będzie to samo, to:

Dla jeszcze lepiej myślących:)

Pompa ciepła Panasonic Aquarea 7kW - 14320zł - cena z allegro z usługą montażu gratis!
Mówicie, że podłogówka wychodzi 2x więcej niż kalafiory to doliczmy 50m2 x 70zł = 3500zł (70zł za m2 to średnia cena z allegro)

Razem = 17820zł

Koszty eksploatacyjne podobne, choć skłaniałbym się, że przy pompie lepsze, bo kocioł nawet 10kW będzie za duży, więc jego sprawność nie będzie wysoka, zatem czy jest sens babrać się w czarnej mazi???

I tak jak powiedziałem proporcje będą się zmieniać wraz ze wzrostem powierzchni domu, bo następna pompa z tego typoszeregu 9kW kosztuje już 2 tys drożej i podłogówki więcej - więc też drożej, a przy ekogroszku cena będzie wzrastać powoli, bo dla domu 150m2 kocioł zostanie ten sam + dojdą ze dwa kalafiory, itd, aż dojdziemy do domu zyzolka (425m2) gdzie pompa będzie kosztować jakieś 40tys zł, a ekogroszek pewnie koło 20tys. od i cała filozofia ekonomiczna;)

W końcu jakieś konkrety a nie bzdury. Wszystko ładnie policzone, tylko jeszcze dochodzi koszt izolacji, którą trzeba wydać, żeby koszt ogrzewania PC był znośny.

małymiki
18-04-2014, 18:19
Ja nic nie fałszowałem. Łapówki też nie dawałem. Przy odbiorze kominiarskim ważna była wentylacja, czyli zetka i kanał wywiewny. Nikt na kubaturę pomirszczenia nie zwracał majmniejszej uwagi.

Wszyscy o tym wiedzą, tylko nie Arturo72 - ekspert. Przytoczył coś z innego wątku, aby zawyżać metry kotłowni, pewnie nawet tego rozporządzenia całego nie przeczytał, jak w ogóle do niego zajrzał. A teraz na 99.9% szuka go po necie i próbuje dociec co tam jest napisane konkretnie :)

Arturo72
18-04-2014, 18:23
tylko jeszcze dochodzi koszt izolacji, którą trzeba wydać, żeby koszt ogrzewania PC był znośny.
Co za bezmozg...
Ile trzeba ci tluc to pustej głowy,że izolacja nie ma związku z pompą ciepła.
Izolacja ma taki sam związek jak przy ekpgroszku.
Zgrywasz się czy naprawdę jesteś taki pusty ?
Czy naprawdę lubisz sam z siebie robić idiote ?

małymiki
18-04-2014, 18:30
Co za bezmozg...
Ile trzeba ci tluc to pustej głowy,że izolacja nie ma związku z pompą ciepła.
Izolacja ma taki sam związek jak przy ekpgroszku.
Zgrywasz się czy naprawdę jesteś taki pusty ?

Po co kolejny raz mnie obrażasz ? Nie zachowuj się po chamsku.
Tylko agresja i chamskie zachowanie to cały obraz Arturo72
Na moje pytania zero odpowiedzi. Co za człowiek.

Posłuchaj mnie uważnie - ostatni raz daję się obrażać epitetami i nie reaguje odwetem, jeżeli zrobisz to kolejny raz napiszę Ci jak ukróca się takie działania. Na forum nie jesteś anonimowy pamiętaj o tym !!!

map78
18-04-2014, 18:32
W końcu jakieś konkrety a nie bzdury. Wszystko ładnie policzone, tylko jeszcze dochodzi koszt izolacji, którą trzeba wydać, żeby koszt ogrzewania PC był znośny.

Mówimy tu o domach nowo-budowanych, więc koszt izolacji według obecnie obowiązujących norm będzie aż nader wystarczający, czyli taka przysłowiowa ściana 24 + 12cm styro, itd. U mnie się sprawdza to i w każdym innym domu też:yes:

BrodowskiG
18-04-2014, 18:34
W końcu jakieś konkrety a nie bzdury. Wszystko ładnie policzone, tylko jeszcze dochodzi koszt izolacji, którą trzeba wydać, żeby koszt ogrzewania PC był znośny.

skoro koszty ogrzewania są porównywalne to co wymyślasz z izolacją? izolacja obniży tak samo koszty dla PC jak i eko

Arturo72
18-04-2014, 18:36
Po co kolejny raz mnie obrażasz ? Nie zachowuj się po chamsku.
To ty sam siebie obrazasz pisząc który raz z rzędu te same bzdury,mimo że było to wyjaśnione niejednokrotnie czyli nie przyswajasz wiedzy.
Pompa będzie bardziej opłacalna w domu bez izolacji niż w domu z izolacja.
Wbij sobie to po raz kolejny do lba.

Arturo72
18-04-2014, 18:38
skoro koszty ogrzewania są porównywalne to co wymyślasz z izolacją? izolacja obniży tak samo koszty dla PC jak i eko
Tego gość nie może przyswoic,ma problemy ze zrozumieniem tego.

małymiki
18-04-2014, 18:39
Wbij sobie to po raz kolejny do lba.

Mam głowę nie łeb.

małymiki
18-04-2014, 18:46
Tego gość nie może przyswoic,ma problemy ze zrozumieniem tego.

Znalazłeś już to rozporządzenie czy jeszcze szukasz ? Pełna ignorancja z Twojej strony. Dalej czekam na odpowiedź.

małymiki
18-04-2014, 18:49
Mówimy tu o domach nowo-budowanych, więc koszt izolacji według obecnie obowiązujących norm będzie aż nader wystarczający, czyli taka przysłowiowa ściana 24 + 12cm styro, itd. U mnie się sprawdza to i w każdym innym domu też:yes:

Jak wygląda sprawa z komfortem cieplnym u Ciebie w zimę ?
Ile pracuje pompa ciepła w II a ile w I taryfie ?
Jakie masz OZC ? Liczyłeś ?

Mógłbyś podać te dane.

Arturo72
18-04-2014, 18:50
Mam głowę nie łeb.
No to rusz tą pustą głową i policz ile u siebie musiałbym u siebie w domu dopłacić do systemu na ekogroszek ?
Ja stawiam na 30 tys.zł a za 20tys.zł mam pompę lub za 4 tys.zł miałbym prąd.
Teraz widać,jak ekogroszek nie jest opłacalny w nowym domu.

małymiki
18-04-2014, 18:55
No to rusz tą pustą głową i policz ile u siebie musiałbym u siebie w domu dopłacić do systemu na ekogroszek ?
Ja stawiam na 30 tys.zł a za 20tys.zł mam pompę lub za 4 tys.zł miałbym prąd.
Teraz widać,jak ekogroszek nie jest opłacalny w nowym domu.

Cudownie teraz jeszcze poleć ludziom prąd i przekonaj ich, że tanio. Ale jak dobrze zamanipulujesz kosztami to dasz radę.

Poczytaj dziennik zielony ogród, pisze tam o kosztach ogrzewania domku M72 - 87m2 prądem.

małymiki
18-04-2014, 18:56
Teraz widać,jak ekogroszek nie jest opłacalny w nowym domu.

Oczywiście wg Ciebie map78 nie ma racji pisząc o domach dużych ?

Arturo72
18-04-2014, 19:01
Oczywiście wg Ciebie map78 nie ma racji pisząc o domach dużych ?
Przecież ty budujesz dom do 200tys.zł czyli max.100m2.Zapomniales co budujesz ?

Wivaldi
18-04-2014, 19:05
Widzisz, ja w tej firmie pracuję już 13 lat na stanowisku PH i raczej nieprędko pracę zmienie.

Widzisz, tu na forum jeszcze parę miesięcy temu był taki użytkownik, co drugi dom już budował. Przez 13 lat miał dobra pracę w dużym banku i co ? Pewnego dnia usłyszał to co napisałem wcześniej, no może nie dosłownie. Musiał sprzedać dom, świeżo wybudowany, oddać auto służbowe, a i innej roboty do dziś nie może znaleźć. Nie żebym Ci tego życzył, ale luzuj poślad.;)

QIM
18-04-2014, 19:12
Teraz widać,jak ekogroszek nie jest opłacalny w nowym domu.

A najbardziej to w domu, w którym nie ma kotlowni.

pionan
18-04-2014, 19:14
No to rusz tą pustą głową i policz ile u siebie musiałbym u siebie w domu dopłacić do systemu na ekogroszek ?
Ja stawiam na 30 tys.zł a za 20tys.zł mam pompę lub za 4 tys.zł miałbym prąd.
Teraz widać,jak ekogroszek nie jest opłacalny w nowym domu.
Stawiać to można na konia na wyścigach. Liczą się fakty. Wcześniej, odpowiadając na Twoje pytanie, podałem pełen koszt mojej instalacji wraz z kominem. Ok, dołóż do tego koszt 2 m2 domu, bo ten metraż zajmuje kocioł. Reszta kotłowni to spiżarka, składzik i mieszkanko kocura. Węgla ani grama. Wychodzi sporo poniżej 20k złociszy. Tak jak u Ciebie, podłogówka po całości. Mój dom to "standardowy durszlak". Niespecjalnie przesadnie dbałem o izolacje. Okna zwykłe, dwuszybowe. Koszt grzania w tym sezonie 990 zł z CWU.

pionan
18-04-2014, 19:20
Widzisz, tu na forum jeszcze parę miesięcy temu był taki użytkownik, co drugi dom już budował. Przez 13 lat miał dobra pracę w dużym banku i co ? Pewnego dnia usłyszał to co napisałem wcześniej, no może nie dosłownie. Musiał sprzedać dom, świeżo wybudowany, oddać auto służbowe, a i innej roboty do dziś nie może znaleźć. Nie żebym Ci tego życzył, ale luzuj poślad.;)
Ale kto się spina? Napisałem jak jest. A życzenia? Zawsze pozostają życzeniami :) . Dlaczego nie zacytowałeś dalszej części mojej wypowiedzi? Wbrew pozorom tłumaczyła całą sytuację. Co do gościa, który został zwolniony. Ja pracuję w porządnej firmie, a nie w pieprzonej korporacji :)

małymiki
18-04-2014, 19:21
Przecież ty budujesz dom do 200tys.zł czyli max.100m2.Zapomniales co budujesz ?

A co ma piernik do wiatraka. Sam krzyczysz, że budowa domu nowego z ogrzewaniem ekogroszkiem jest nieopłacalna ekonomicznie to chyba we wszystkich domach i małych i dużych ? Jak map78 zaczyna rozsądnie pisać to co, jego też zanegujesz.... ???

Arturo72
18-04-2014, 19:25
A najbardziej to w domu, w którym nie ma kotlowni.
Czyli jak nie ma to co musiałbym zrobić i za jaki koszt ?

Stawiać to można na konia na wyścigach. Liczą się fakty.
A więc słucham faktów,ile musiałbym dołożyć do mojego domu,żeby zainstalować system na ekogroszek ?
Rzuty macie to słucham.

małymiki
18-04-2014, 19:26
Mój dom to "standardowy durszlak". Niespecjalnie przesadnie dbałem o izolacje. Okna zwykłe, dwuszybowe. Koszt grzania w tym sezonie 990 zł z CWU.

Dla Arturo72 izolacja nie ma znaczenia pamiętaj, PC pociągnie wszystko. Koszty ludzi grzejących węglem go porażają i nie może w nie uwierzyć.

małymiki
18-04-2014, 19:30
Czyli jak nie ma to co musiałbym zrobić i za jaki koszt ?

A więc słucham faktów,ile musiałbym dołożyć do mojego domu,żeby zainstalować system na ekogroszek ?
Rzuty macie to słucham.

Ma PC i chce przejść na ekogroszek, byłby pierwszym "nawróconym" z PC :D

adkwapniewski
18-04-2014, 19:35
Czyli jak nie ma to co musiałbym zrobić i za jaki koszt ?

A więc słucham faktów,ile musiałbym dołożyć do mojego domu,żeby zainstalować system na ekogroszek ?
Rzuty macie to słucham.


Hmmm, spoko da radę , kol Jarecki ma taki mały kociołek 7kW, możesz wywalić kominek z salonu i w jego miejsce wmontować :yes:

Będzie bardziej eko jak ta spalarnia (kominek), a jaki hipsterski szyk ! :evil: :lol2:

Koszty ? Komin masz ... za wywalenie kominka to 0PLN bo sam to zrobisz , tyle co za kociołek + trochę spiro coby mu powietrze do dmuchawy doprowadzić ;)

Arturo72
18-04-2014, 19:36
A co ma piernik do wiatraka. Sam krzyczysz, że budowa domu nowego z ogrzewaniem ekogroszkiem jest nieopłacalna ekonomicznie to chyba we wszystkich domach i małych i dużych ? Jak map78 zaczyna rozsądnie pisać to co, jego też zanegujesz.... ???
Dom 220m2,280m2 po podłogach:

Aż sam sprawdzę kiedyś ile faktycznie miesięcznie zużywam
Póki co nikt za bardzo nie chce mi wierzyć że ogrzanie mojego bądz co bądz sporego domu kosztowało mnie ok 800 zeta z ciepłą wodą
Mnie taki wynik pasuje, a co tam reszta myśli, małe ma znaczenie

pionan
18-04-2014, 19:46
Wdeług moich wydatków na kilka ton "wungla" jeszcze by Ci zostało. Oczywiście prz założeniu budowy dwóch identycznych domów z różnymi żródłami ciepła. Ja piszę o swoim domu, Ty o własnym. Nijakie porównanie.

małymiki
18-04-2014, 19:47
Dom 220m2,280m2 po podłogach:

No i znowu come back nastąpił. Koszt ogrzania tylko się liczy a koszt budowy w przysłowiowej d....
Nie rozumiesz pojęcia opłacalność niestety. Nie liczy się tylko koszt eksploatacji ale również koszt budowy.
Dziwie się czemu nie budowałeś domu pasywnego, za ogrzewanie PC byś płacił ze 400zł na rok i byś się cieszył.

Już masz 3 rzeczy zaległe, na które nie wiesz co odpowiedzieć. Przypominam:

1. Pokaż projekt domu do 130m2 z tą kotłownią Twoich marzeń 15m2. Ja szukam w gotowych projektach i nie znalazłem, no ale może jest taki.
2. Co z tą kubaturą 30m3 dla kotłowni na paliwo stałe ?
3. Odnieś się do wypowiedzi map78 o kosztach montażu PC kontra ekogroszek w dużych domach.

QIM
18-04-2014, 20:04
Czyli jak nie ma to co musiałbym zrobić i za jaki koszt ?


Ale po co chcesz to robić? Masz za dużo pieniędzy? Czytamy ze zrozumieniem...
Twoje słowa:

Teraz widać,jakekogroszek nie jest opłacalny w nowym domu.
Tu moje:

A najbardziej to w domu, w którym nie ma kotlowni .

Arturo72
18-04-2014, 20:09
Ale po co chcesz to robić? Masz za dużo pieniędzy? Czytamy ze zrozumieniem...
Twoje słowa:
Tu moje:
Ale to Wy twierdzicie,że w nowych domach system na ekogroszek jest opłacalny i chciałem żebyście pokazali podstawy tego na moim domu a nie jedynie brednie.
Ja doskonale wiem,ze ekogroszek w nowych domach nie jest opłacalną inwestycją bo musiałbym zainwestować dodatkowo ponad 30tys.zł

pionan
18-04-2014, 20:16
Ale to Wy twierdzicie,że w nowych domach system na ekogroszek jest opłacalny i chciałem żebyście pokazali podstawy tego na moim domu a nie jedynie brednie.
Ja doskonale wiem,ze ekogroszek w nowych domach nie jest opłacalną inwestycją bo musiałbym zainwestować dodatkowo ponad 30tys.zł
Twoja odpowiedż świadczy dobitnie o tym, że nie czytasz wypowiedzi innych userów, tylko jak mantę klepiesz swoje dumania na temat ogrzewania. PRZECIEŻ KOLEGA WYRAŻNIE SIĘ Z TOBĄ ZGADZA :D. Ale beka.

małymiki
18-04-2014, 20:16
Tumanie

Kiedyś na innym forum pokazałem człowiekowi Twojego pokroju, że obrażanie ludzi publiczne może być karalne, nie wierzył, brnał dalej...i spotkała go zasłużona prawna kara.

pionan
18-04-2014, 20:19
Tumanie i trolu,masz konkretny mój dom,ile w nim musiałbym dodatkowo zainwestować,żeby mieć ekogroszek ?
Do psychicznie chorych gada się po kilka razy a oni dalej nie kumają i nie słuchają.
Jeszcze raz się pytam,ile musiałbym dodatkowo dołożyć do mojego domu,żeby mieć ekogroszek ?
Ja twierdzę,ze dodatkowo musiałbym włożyć 30tys.zł a Wy co na to ?
Napisałem wyżej. Nie tylko byś nie dołożył, ale jeszcze na opał by zostało mości skarbnico wiedzy i cnót wszelakich. I obetrzyj pianę z pyska, bo jedziesz równo, nawet po tych, co się z Tobą zgadzają :D. Wesołych Świąt.

małymiki
18-04-2014, 20:21
Trolu i tumanie,czy odpowiesz konkretnie na pytanie czy będziesz dalej swoje berbeluchy opowiadał ?

Ale doradca, ale kultura, Panie i Panowie podziwiajcie Arturo72.;)
Typowy przykład człowieka, który reaguje agresją na brak argumentów.

małymiki
18-04-2014, 20:24
Trolu i tumanie,czekam na Twoją odpowiedź.

Zacznę od zgłoszenia Twojej postawy do właściciela strony. Zobaczymy co powiedzą :) Na innym forum dawno już byś wyleciał.

pionan
18-04-2014, 20:26
No i spoko. Jak to zwykle bywa, każdy zostaje przy swoim. A teraz pytanie z mojej strony. Po kiego grzyba bić pianę na 93 strony??? Ludzie, macie domy, ogrody. Jest milion przyjemniejszych rzeczy do roboty niż trzepać gruchę na FM. No ale zalrży kto co lubi :D

małymiki
18-04-2014, 20:27
Poczytaj sobie art. 216 §2 Kk. Siedzisz sobie teraz w ciepłym domku i myślisz, że ja żartuje ? Nie !!!

BrodowskiG
18-04-2014, 20:29
nawet jakby kotłownia spadla z nieba a za pompę było trzeba wydać 10 tys więcej niż za podajnikowca to biorąc pod uwagę okres eksploatacji płaciloby sie kilka setek w skali roku za bezobsługowość, chyba warto biorąc pod uwagę zabawę z węglem

Arturo72
18-04-2014, 20:29
No i spoko. Jak to zwykle bywa, każdy zostaje przy swoim.
O to chodzi,że nie na tym rzecz polega,że każdy zostaje przy swoim bo to bzdura.
Mówimy o opłacalności czyli o konkretnych wyliczeniach a nie jakimś widzimisie kogokolwiek.
Schizo na początku wątku ładnie i realnie wyliczył co i jak ale te wyliczenia nie spodobały się ludziom związanym z biznesem węglowym bo to wpłynęło by na ich kieszenie.

Arturo72
18-04-2014, 20:44
Wracając do meritum sprawy,na podstawie mojego domu można zauważyć,że chcąc instalować w domu system na ekogroszek trzeba niestety dużo zainwestować bo albo zostawiamy kotłownie tam gdzie była i tam pakujemy ekogroszek ale za to musimy wybrać większy dom o jedno pomieszczenie na pralnio-suszarnie co wiąże się oczywiście z większym kosztem budowy albo musimy dobudować dodatkowe pomieszczenie do istniejącego projektu,co również wiąże się z dużymi kosztami.Koszty w obu przypadkach szacuje na ok.30tys.zł+ oczywiście koszt kotła.
Opłaca się to ? Raczej nie bo za 20tys.zł lub za 4tys.zł mam system grzewczy całkowicie bezobsługowy,którego element można powiesić sobie na ścianie w pralni co zresztą widać a rachunki podobne do tego co daje nam ekogroszek lub wyższe w przypadku tańszego źródła ciepła w inwestycji.





To może posłuchajmy Twoich bredni.
Na podstawie mojego domu,gdzie widzisz tam miejsce na kocioł+miejsce na opał ?
255527

Tam gdzie jest 6,9m2 jest takie coś:
255528255529

Nie widzisz ?
Ciekawe,to może teraz posłuchajmy Twoich bredni ile musiałbym dołożyć kasy do tego domu,żeby móc postawić kocioł na ekogroszek wraz z pomieszczeniem na opał.

pionan
18-04-2014, 20:44
Dalej pierdzisz zamiast odpowiedzieć na pytanie jakie Ci zadałem ?
Nie potrafisz czytać czy nie potrafisz rozumować ?
Czemu trolujesz ?


O to chodzi,że nie na tym rzecz polega,że każdy zostaje przy swoim bo to bzdura.
Mówimy o opłacalności czyli o konkretnych wyliczeniach a nie jakimś widzimisie kogokolwiek.
Schizo na początku wątku ładnie i realnie wyliczył co i jak ale te wyliczenia nie spodobały się ludziom związanym z biznesem węglowym bo to wpłynęło by na ich kieszenie.

Shizo wyliczył, ok. Ja podałem swoje REALNE nakłady inwestycyjne i eksploatacyjne w MOIM domu. W durszlaku jaki mam, koszty eksploatacyjne w przypadku PC byłyby wyższe niż 990zł za sezon. Prąd dwutaryfowy odpada, mają moi starzy. Pieczenie, pranie w taniej taryfie. Kiedy miałbym to robić? Gotować obiad po 22? To jak narazie nie dla mnie. Przy jednej taryfie koszty eksploatacji znowu wyższe. Może kiedyś, jak piecyk ducha wyzionie. Czas pokaże. Narazie jest ok. Nawet bardziej niż ok. Choć generalnie mam to w dupie. Mam ważniejsze sprawy na głowie niż pierdoły takie jak ogrzewanie. Jeszcze raz Wesołych.

zyzolek
18-04-2014, 20:46
Arturo, a dla czego PC jest opłacalna w nowych domach?
Dużo tańszy jest GAZ.

Arturo72
18-04-2014, 20:48
Arturo, a dla czego PC jest opłacalna w nowych domach?
Dużo tańszy jest GAZ.
Na pewno ?

Arturo72
18-04-2014, 20:49
Shizo wyliczył, ok. Ja podałem swoje REALNE nakłady inwestycyjne i eksploatacyjne w MOIM domu. W durszlaku jaki mam, koszty eksploatacyjne w przypadku PC byłyby wyższe niż 990zł za sezon. Prąd dwutaryfowy odpada, mają moi starzy. Pieczenie, pranie w taniej taryfie. Kiedy miałbym to robić? Gotować obiad po 22? To jak narazie nie dla mnie. Przy jednej taryfie koszty eksploatacji znowu wyższe. Może kiedyś, jak piecyk ducha wyzionie. Czas pokaże. Narazie jest ok. Nawet bardziej niż ok. Choć generalnie mam to w dupie. Mam ważniejsze sprawy na głowie niż pierdoły takie jak ogrzewanie. Jeszcze raz Wesołych.
No i ok,masz już wybudowany dom to się ciesz :)
W nowobudowanych domach sytuacja wygląda inaczej.

zyzolek
18-04-2014, 21:09
Arturo, a dla czego PC jest opłacalna w nowych domach?
Dużo tańszy jest GAZ.


Na pewno ?

Bo jest dużo tańsza instalacja, a i koszty ogrzewania w nowo budowanych domach akceptowalne.

adkwapniewski
18-04-2014, 21:14
Domów nie buduje się pod system ogrzewania , tylko system ogrzewania dobiera się do domu i widzimisię właściciela.

Brak kotłowni i chociaż jednego komina w Polsce może się źle skończyć , przypomnę hurrra optymizm przy zakładaniu kotłów na olej ....

Artur kup sobie profil płatny , będziesz bardzie wiarygodny.

Groszek jest opłacalny w nowym domu! I Tak możemy przez następne 100 stron ;)

Pytanie powinno być postawione inaczej ... Czy ktoś dla kogo 10.000PLN przy inwestycji to pryszcz i 1000PLN rocznie to mega pryszcz powinien sobie dupsko zawracać węglem ?

Naprawdę nie trzeba obrażać userów, wystarczy tylko poprawnie formułować pytania a właściwie temat wątku ...

Potem tylko strzyc i strzyc Artur , a tak ... masz, denerwujesz się , pienisz jak zauważył jeden z userów - po co Ci to ? Dla misji ?

Arturo72
18-04-2014, 21:18
Bo jest dużo tańsza instalacja, a i koszty ogrzewania w nowo budowanych domach akceptowalne.
Czy tak dużo tańsza to też bym nie powiedział,zależy kto gdzie ma gaz,ja mam przy sobie i 2 lata temu za samo podłączenie do domu wołali 3tys.zł+ dodatkowo oczywiście w domu.
Koszty oczywiście będą akceptowalne ale to jest indywidualna kwestia obliczeń dla każdego domu z osobna.

fotohobby
18-04-2014, 21:21
Oczywiście nie pomyślisz, że można użyć czegoś takiego jak przyczepka samochodowa ?
Normalnie próbujecie z ludzi grzejących ekogroszkiem zrobić debili.

Pomijając już fakt, że musialbym zaopatrzyć sie w przyczepkę samochodową, ktora do niczego nie jest mi potrzebna (czyli stałaby się ona dodatkowym kosztem ogrzewania), to jakbym podjechal do pracy moim samochodem z przyczepką lekko usmoloną pylem węglowym, to zabilbym moich kolegow.
Umarliby ze śmiechu.

Arturo72
18-04-2014, 21:23
Domów nie buduje się pod system ogrzewania , tylko system ogrzewania dobiera się do domu i widzimisię właściciela.
Oczywiście,dlatego też mam pralnio-suszarnię,nie mam schodów i co najważniejsze nie mam syfu w domu a moim widzimisie było ogrzewać go prądem.

Groszek jest opłacalny w nowym domu! I Tak możemy przez następne 100 stron ;)

To zamiast pisać przez następne 100 stron swoje widzimisie odpowiedz konkretnie na podstawie mojego domu,jak widzisz opłacalność ekogroszka ?
Prosto i na temat,masz dom,skoro uważasz,że ekogroszek jest dla niego opłacalny to wal jak to widzisz a nie z bzdurami wyjeżdżasz.

adkwapniewski
18-04-2014, 21:30
Oczywiście,dlatego też mam pralnio-suszarnię,nie mam schodów i co najważniejsze nie mam syfu w domu a moim widzimisie było ogrzewać go prądem.

To zamiast pisać przez następne 100 stron swoje widzimisie odpowiedz konkretnie na podstawie mojego domu,jak widzisz opłacalność ekogroszka ?
Prosto i na temat,masz dom,skoro uważasz,że jest dla niego opłacalny to wal jak to widzisz a nie z bzdurami wyjeżdżasz.

Syf masz - wywalasz go kominem z Twojego kominka na parapety sąsiadów a ile się nawdychasz to Twoje :)

Czytaj ze zrozumieniem , dla Ciebie 10.000PLN przy inwestycji to pryszcz a i 1000PLN rocznie to śmiech - więc po co Ci węgiel ?

Jak się uprzesz to Ci już napisałem że w sam raz w salonie zamiast kominka - hipserski szyk - komin już jest, koszty ? Tylko kociołek :)

Arturo72
18-04-2014, 21:38
Czytaj ze zrozumieniem , dla Ciebie 10.000PLN przy inwestycji to pryszcz a i 1000PLN rocznie to śmiech - więc po co Ci węgiel ?

Dokładnie,w porównaniu do tego co musiałbym wydać na ekogroszek 10tys.zł to pryszcz a biorąc pod uwagę,że 10tys.zł to ok.3% inwestycji budowy to drugi pryszcz,tym bardziej,że dzięki temu pryszczowi płacę o ok.2tys.zł mniej niż gdybym tego pryszcza nie miał.

adkwapniewski
18-04-2014, 21:47
10tys.zł to pryszcz a biorąc pod uwagę,że 10tys.zł to ok.3% inwestycji budowy to drugi pryszcz

Widzisz ja też tak potrafię :)

Skoro 10.000PLN dla Ciebie to pryszcz to jest jasne że kupiłeś sobie pompkę za 20.000PLN żeby grzać domek z zapotrzebowaniem 4000kWh na sezon co dało by w II taryfie : 1080PLN ... oszczędziłeś , groszkiem zapłaciłbyś 500PLN za sezon ...

Gdybyś tylko kominka nie montował , architekt by ci ten kociolek 7kW upchnął razem z kominem na 100% nie w salonie , tylko to trzeba było wcześniej zrobić - trzeba było pomyśleć przed budową :)

Ale kto bogatemu zabroni :)


Żeby była jasność - za każdy post dostaję ekwiwalent na 2kg groszku czeskiego ! Serio ...

Arturo72
18-04-2014, 21:50
Widzisz ja też tak potrafię :)

Skoro 10.000PLN dla Ciebie to pryszcz to jest jasne że kupiłeś sobie pompkę za 20.000PLN żeby grzać domek z zapotrzebowaniem 4000kWh na sezon co dało by w II taryfie : 1080PLN ... oszczędziłeś , groszkiem zapłaciłbyś 500PLN za sezon ...

Gdybyś tylko kominka nie montował , architekt by ci ten kociolek 7kW upchnął razem z kominem na 100% nie w salonie , tylko to trzeba było wcześniej zrobić - trzeba było pomyśleć przed budową :)

Ale kto bogatemu zabroni :)
Paliwo stałe od samego początku odpadało,nie dość,ze drogie w inwestycji to ja z mieszkania przyszedłem i nie zwykłem robić za palacza w kotłowni ani użerać się z kotłem.
Miało być ciepło i bezobsługowo jak w mieszkaniu dlatego też padło na prąd bo pompy ciepła były wtedy drogie.
500zł za ekogroszek..tia,800kg za cały sezon grzewczy,3-4kg na dobę,0,2dkg na godzinę bez bufora,wierzysz w bajki ?

adkwapniewski
18-04-2014, 21:55
Paliwo stałe od samego początku odpadało,nie dość,ze drogie w inwestycji to ja z mieszkania przyszedłem i nie zwykłem robić za palacza w kotłowni ani użerać się z kotłem.
Miało być ciepło i bezobsługowo jak w mieszkaniu.

Dotarliśmy do celu - ciężko było ale w końcu się udało. Wystarczyło na samym początku tak napisać (z wyjątkiem tego drogiego w inwestycji) i nikt by nawet palcem nie kiwnął ...

Arturo72
18-04-2014, 21:58
Dotarliśmy do celu - ciężko było ale w końcu się udało. Wystarczyło na samym początku tak napisać (z wyjątkiem tego drogiego w inwestycji) i nikt by nawet palcem nie kiwnął ...
Ale czemu z wyjątkiem tego drogiego ?
Powtarzam,masz mój dom,wszystkie pomieszczenia zajęte,ile musiałbym dołożyć do systemu na ekogroszek i co musiałbym zrobić,żeby go mieć ?
Choćbyś się zes..ał to nie zrobisz w tym domu ekogroszka bo nie ma miejsca,trzeba by brać większy dom a to koszty i to nie małe,liczę,że dodatkowe pomieszczenie to koszt ok.30tys.zł i to nie jest drogo ?

QIM
18-04-2014, 22:07
No i ok,masz już wybudowany dom to się ciesz :)
W nowobudowanych domach sytuacja wygląda inaczej.

czyli nie można się cieszyć? :) zaczynam powoli rozumieć frustrację Artura :)

wygląda na to, że im bardziej "nowowybudowany" dom staje się "wybudowanym", tym bardziej realne koszty ogrzewania przemawiają na korzyść węgla....
Im większy metraź, tym bardziej przewagę zyskuje węgiel.
Zanim ktoś znowu powie, że bogaty to powinien mieć kasę na niebrudzenie rąk, to powiem tyle: bogaty pewnie potrafi liczyć, bo bez tego pewnie nie byłby bogaty...

Arturo72
18-04-2014, 22:11
czyli nie można się cieszyć? :) zaczynam powoli rozumieć frustrację Artura :)

wygląda na to, że im bardziej "nowowybudowany" dom staje się "wybudowanym", tym bardziej realne koszty ogrzewania przemawiają na korzyść węgla....

Jeśli do mnie strzelasz to kulą w płot,1000zł za ogrzewanie i to w G11 całkowicie mnie zadowala.
Gdybym chciał obniżyć rachunki przeszedłbym na G12 i zmieściłbym się za ogrzewanie w 700zł za sezon grzewczy.

adkwapniewski
18-04-2014, 22:13
Ale czemu z wyjątkiem tego drogiego ?
Powtarzam,masz mój dom,wszystkie pomieszczenia zajęte,ile musiałbym dołożyć do systemu na ekogroszek i co musiałbym zrobić,żeby go mieć ?
Choćbyś się zes..ał to nie zrobisz w tym domu ekogroszka bo nie ma miejsca,trzeba by brać większy dom a to koszty i to nie małe,liczę,że dodatkowe pomieszczenie to koszt ok.30tys.zł i to nie jest drogo ?

255623

Te zmiany oczywiście w ramach adaptacji projektu - nie nowego projektu ...

Komin od kominka zostaje tylko będzie tańszy - mniejszy przekrój 14`tka z palcem w nosie wystarczy

Ile zapłacisz więcej ? Parę pustaków i parę płyt styro - brak śmieciucha (kominka) w salonie - bezcenne - zamiast niego możesz wstawić pianino - wyluzujesz się trochę ;)

Arturo72
18-04-2014, 22:15
255623

Komin od kominka zostaje tylko będzie tańszy - mniejszy przekrój 14`tka z palcem w nosie wystarczy

Ile zapłacisz więcej ? Parę pustaków i parę płyt styro - brak śmieciucha (kominka) w salonie - bezcenne
Garaż jest wykorzystany w 120% czyli oprócz auta trzymam tam kosiarkę,sprzęt ogrodniczy i warsztatowy i rowery.
Na brak kominka w salonie się nie zgodzę,on tworzy efekt salonu i byłby tam nawet gdybym ogrzewanie miał za darmo.

adkwapniewski
18-04-2014, 22:22
Garaż jest wykorzystany w 120% czyli oprócz auta trzymam tam kosiarkę,sprzęt ogrodniczy i warsztatowy i rowery.
Na brak kominka w salonie się nie zgodzę,on tworzy efekt salonu i byłby tam nawet gdybym ogrzewanie miał za darmo.

Czyli : jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód :)


Jeśli do mnie strzelasz to kulą w płot,1000zł za ogrzewanie i to w G11 całkowicie mnie zadowala.
Gdybym chciał obniżyć rachunki przeszedłbym na G12 i zmieściłbym się za ogrzewanie w 700zł za sezon grzewczy.

Gdybyś pompy nie kupował to płaciłbyś w II taryfie 1000PLN i 10.000PLN jak nie więcej w kieszeni

Kto bogatemu zabroni :)

Arturo72
18-04-2014, 22:25
Czyli : jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód :)
Oczywiście,gdybym nawet miał miejsce to nie wszedłbym w ekogroszek nigdy w życiu.
Nie mniej,ekogroszek nie jest zasadną inwestycją w nowych domach z punktu widzenia ekonomicznego.
Powodów chyba kilka już napisanych i ładnie wyliczonych.

adkwapniewski
18-04-2014, 22:30
Oczywiście,gdybym nawet miał miejsce to nie wszedłbym w ekogroszek nigdy w życiu.
Nie mniej,ekogroszek nie jest zasadną inwestycją w nowych domach z punktu widzenia ekonomicznego.
Powodów chyba kilka już napisanych i ładnie wyliczonych.


Nie zgadzam się z tym - to jest nie prawda. Pokazałem Ci to , i to na przykładzie Twojego domu. Ale Ty dalej chcesz naginać fakty ...

Z punktu widzenia - widzimisię , nawyków mieszkaniowych , brudnych rąk , noszenia woreczków i takich tam - jak najbardziej !

QIM
18-04-2014, 22:30
Paliwo stałe od samego początku odpadało,nie dość,ze drogie w inwestycji to ja z mieszkania przyszedłem i nie zwykłem robić za palacza w kotłowni ani użerać się z kotłem.
Miało być ciepło i bezobsługowo jak w mieszkaniu dlatego też padło na prąd bo pompy ciepła były wtedy drogie.
500zł za ekogroszek..tia,800kg za cały sezon grzewczy,3-4kg na dobę,0,2dkg na godzinę bez bufora,wierzysz w bajki ?

chyba 0,16kg na godzinę? Jest to realne. Dolicz jeszcze zużycie na CWU :)

Arturo72
18-04-2014, 22:37
Nie zgadzam się z tym - to jest nie prawda. Pokazałem Ci to , i to na przykładzie Twojego domu. Ale Ty dalej chcesz naginać fakty ...

Z punktu widzenia - widzimisię , nawyków mieszkaniowych , brudnych rąk , noszenia woreczków i takich tam - jak najbardziej !
Nawet biorąc pod uwagę sam koszt komina i kotła czyli 12tys.zł,nie pisząc już o zajętym i nie wykorzystanym miejscu to w domu dużym,słabiej ocieplonym za 5tys.zł więcej masz źródło ciepła bezobsługowe,w którym nie musisz poświęcać czasu na dosypywanie,obserwowanie płomienia,czyszczenia kotła,martwienia się o opał,spaliny,sprawności,jeżdżenia po opał a to są także koszty,które się nawarstwiają i narastają.
Dla domów małych lepiej ocieplonych zamiast 12tys.zł masz Kospela za 2,5tys.zł.

zybel
18-04-2014, 22:42
może ja policzę
zużylem razem z cwu 1500kg węgla orzecha za który zapłaciłem 1500zł (w workach), czyli 1500*27000*0,8/3600= 9000kWh. za tą ilość prądu w drugiej taryfie i troche w pierwszej licząc po 0,4zł zapłacilbym 3600, przy pompie i cop 2,2 wychodzi ok 1640zł, za 140 złoty za sezon to b mi sie nie chciało latać z weglem i popiolem.

niemniej jednak pompy nie kupię, raczej zrobię. różnica przy grzałach w buforze to około 2100, czyli zwrot inwestycji w pompe jakieś 6-7 lat, o ile sie nie zepsuje.

jeśli się pomyliłem w obliczeniach to poprawcie

Arturo72
18-04-2014, 22:46
może ja policzę
zużylem razem z cwu 1500kg węgla orzecha za który zapłaciłem 1500zł (w workach), czyli 1500*27000*0,8/3600= 9000kWh. za tą ilość prądu w drugiej taryfie i troche w pierwszej licząc po 0,4zł zapłacilbym 3600, przy pompie i cop 2,2 wychodzi ok 1640zł, za 140 złoty za sezon to b mi sie nie chciało latać z weglem i popiolem.

niemniej jednak pompy nie kupię, raczej zrobię. różnica przy grzałach w buforze to około 2100, czyli zwrot inwestycji w pompe jakieś 6-7 lat, o ile sie nie zepsuje.

jeśli się pomyliłem w obliczeniach to poprawcie
Poprawne obliczenia i bardzo poprawne myślenie :)
Ja także liczę na "zwrot" pompy do prądu na 5-6 lat.
COP mógłby być większy do obliczeń ale lepiej się mile zaskoczyć,ja przyjąłem 2,5 ale widzę,że będzie koło 3 ;)

adkwapniewski
18-04-2014, 22:47
Nawet biorąc pod uwagę sam koszt komina i kotła czyli 12tys.zł,nie pisząc już o zajętym i nie wykorzystanym miejscu to w domu dużym,słabiej ocieplonym za 5tys.zł więcej masz źródło ciepła bezobsługowe,w którym nie musisz poświęcać czasu na dosypywanie,obserwowanie płomienia,czyszczenia kotła,martwienia się o opał,spaliny,sprawności,jeżdżenia po opał a to są także koszty,które się nawarstwiają i narastają.
Dla domów małych lepiej ocieplonych zamiast 12tys.zł masz Kospela za 2,5tys.zł.

Ja to Wiem ale Ty chyba o tym zapomniałeś ? Kupiłeś pompkę zamiast grzać kospelem ....

Tona wungla workowanego na śląsku to nie 500PLN ? W Twoim domku to czeski wungiel jest za bardzo kaloryczny.

W Twoim domu komin do kociołka będzie tańszy , ja zapłaciłem mniej jak 5K PLN , ja mam 11m , Twój do kominka jaką ma średnicę ? Jaką wysokość ?

Kociołek 7kW nie kosztuje więcej jak 6K PLN a i Karoka obiecał Ci rabat ... zapomniałeś ? - popatrz się - prawie kumulacja w lotto :) W najgorszym wypadku 6+3 -> 9K PLN nie 12K PLN

Artur ... nie brnij w to , ja tak mogę do rana -> licznik kg za post leci , ale na prawdę mam jeszcze sporo kodu do nastukania - dobrej nocy Ci życzę - pomęcz Żonę a nie na forum z chłopakami - chyba że wolisz ... to wiesz ;) żarcik :)

QIM
18-04-2014, 22:50
może ja policzę
zużylem razem z cwu 1500kg węgla orzecha za który zapłaciłem 1500zł (w workach), czyli 1500*27000*0,8/3600= 9000kWh. za tą ilość prądu w drugiej taryfie i troche w pierwszej licząc po 0,4zł zapłacilbym 3600, przy pompie i cop 2,2 wychodzi ok 1640zł, za 140 złoty za sezon to b mi sie nie chciało latać z weglem i popiolem.

niemniej jednak pompy nie kupię, raczej zrobię. różnica przy grzałach w buforze to około 2100, czyli zwrot inwestycji w pompe jakieś 6-7 lat, o ile sie nie zepsuje.

jeśli się pomyliłem w obliczeniach to poprawcie

dlaczego nie kupisz pompy?

Arturo72
18-04-2014, 22:52
dlaczego nie kupisz pompy?
Bo ma fach w ręku i sam zrobi :)

kaszpir007
18-04-2014, 22:53
Jeśli do mnie strzelasz to kulą w płot,1000zł za ogrzewanie i to w G11 całkowicie mnie zadowala.
Gdybym chciał obniżyć rachunki przeszedłbym na G12 i zmieściłbym się za ogrzewanie w 700zł za sezon grzewczy.

Jeszcze miesiąc temu za CO + CWU + 1M3 drewna razem było około 1600zł , a teraz zrobiło się już 1000zł ?
Czyżby teraz pompa sama produkowała już prąd ???

zybel
18-04-2014, 22:56
dodam jeszcze że mam bufor 450 litrów podłogówke w całych 120 m2 i kocioł z marketu 9kW za ktory zapłaciłem 1150zł. po małych przeróbkach miesci 8 kg węgla, ktory zapalony od góry pali 6-10 godzin w zależnosci od temp. zewnętrznej. nie wiem jaka ma sprawność niby pisze 80% i tyle przyjąłem w obliczeniach, ale jesli ma mniejszą, a cop przy pompie wyjdzie mniejszy to kWh z prądu jest tańsza niż z węgla. dziwne że przez prawie 100stron nie można dojść do takich wniosków tylko bijecie pianę jak w piaskownicy o grabki.

teraz tylko policzcie i porównajcie sobie koszty całej inwestycji.

Arturo72
18-04-2014, 22:57
Jeszcze miesiąc temu za CO + CWU + 1M3 drewna razem było około 1600zł , a teraz zrobiło się już 1000zł ?
Czyżby teraz pompa sama produkowała już prąd ???
:

Jeśli do mnie strzelasz to kulą w płot,1000zł za ogrzewanie i to w G11 całkowicie mnie zadowala.
Gdybym chciał obniżyć rachunki przeszedłbym na G12 i zmieściłbym się za ogrzewanie w 700zł za sezon grzewczy.
Za cwu dodatkowo 900kWh czyli w G11 ok.490zł a gdybym miał G12 to ok.360zł.

cwu to rzecz względna,ja mam w łazience tylko wannę i na 3 osoby trochę idzie tego,na pewno więcej niż ktoś kto kąpie się pod prysznicem.

zybel
18-04-2014, 23:01
dlaczego nie kupisz pompy?

bo teraz wszystko robią tak, żeby przetrwało gwarancję, i żeby ja utrzymać to pewnie kilka serwisów za które też sobie każą zapłacić. skoro to jest taka lodówka, to może wystarczy kupić jakiś użuwany agregat do chłodni? nie wiem nie zastanawiałem się nad tym jeszcze. możliwe też, że pójde w kogenrację. cop też kolo 2

Arturo72
18-04-2014, 23:03
bo teraz wszystko robią tak, żeby przetrwało gwarancję, i żeby ja utrzymać to pewnie kilka serwisów za które też sobie każą zapłacić. skoro to jest taka lodówka, to może wystarczy kupić jakiś użuwany agregat do chłodni? nie wiem nie zastanawiałem się nad tym jeszcze. możliwe też, że pójde w kogenrację. cop też kolo 2
gadaj z Vld,on zrobił sobie pompę z dobrymi parametrami.

zybel
18-04-2014, 23:07
ma jakiś wątek?

Arturo72
18-04-2014, 23:11
ma jakiś wątek?
Kiedyś udzielał się na kotłach na ekogroszek jako użytkownik ,teraz znajdziesz go na pompach powietrznych.
Chłopaki ekogroszkowe z tego wątku go znają ;)
http://forum.muratordom.pl/member.php?112016-Vld

Dane za luty 100% PC
Ciepło na CO 1887 kWh
Ciepło na CWU 325 kWh
Zużyty prąd 660 kWh
KOP 3,35
DZ średnio 1,4C

timon120777
19-04-2014, 09:10
phttp://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=255527&d=1308474124

http://www.horyzont.com/9503-rzut_thickbox_default/horyzont-projekty-domow-mila-iv-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-paliwo-stale.jpg
pierwsza fotka projekt arturka, druga to projekt orygunalny z kotłownią na paliwo stałe
czy ktoś widzi różnice???
po pierwsze obalamy mit o rezygnacji z komina
w obu projektach jest jeden komin więc szanowny inwestor naginający fakty nie oszczędził na niczym poza 1 kanałem dymnym jeśli faktycznie z niego zrezygnował- tego nie wiemy bo nie widzimy jego komina do kominka. mamy zatem oszczędność nie 5tys a raczej 1500zł jeśli faktycznie tego kanału nie ma.
po drugie kolega pomniejszył pomieszczenie będące pierwotnie kuchnią i jadalnią powiekszając pralniosuszarnię. mimo iż była wystarczającej powierzchni dla kotła węglowego. dodatkowo przeniósł kuchnię za garaż zamieniając 2 pomieszczenia miejscami.
chcąc wykorzystać ten projekt z założeniem kotła węglowego należałoby wykonać posuniecia jak arturek czyli powiekszyć pomieszczenie CO nawet o jeszcze dodatkowy 1m2 i dzieląc je na 2 części- brudną z miejscem na kocioł i kilkanaście worków węgla oraz czystą z miejscem na pralnie i suszarnię
koszt
dodatkowe drzwi i materiały na ściankę oddzielającą kotłownię od pralni
nie trzeba nic dobudowywać i z niczego rezygnować- jak to lubi powtarzać najlepszy doradca forum
wystarczy pomyśleć
255638

Arturo72
19-04-2014, 09:40
pierwsza fotka projekt arturka, druga to projekt orygunalny z kotłownią na paliwo stałe
czy ktoś widzi różnice???
Przecież pisałem,że zmiany dotyczące wywalenia komina i przekształcenia kotłowni w pralnio-suszarnie robiłem na etapie adaptacji projektu a nie dopiero po budowie bo wiedziałem,że nie będę miał w domu paliwa stałego ?

po pierwsze obalamy mit o rezygnacji z komina
w obu projektach jest jeden komin więc szanowny inwestor naginający fakty nie oszczędził na niczym poza 1 kanałem dymnym jeśli faktycznie z niego zrezygnował- tego nie wiemy bo nie widzimy jego komina do kominka. mamy zatem oszczędność nie 5tys a raczej 1500zł jeśli faktycznie tego kanału nie ma.
255639 255640
Jak widzisz,jest tylko jeden komin i to bez kanałów wentylacyjnych,bo jeszcze przed budową wiedziałem,że będzie wentylacja mechaniczna,gdyby był drugi dochodzi nie tylko jego koszt ale koszt dodatkowej obróbki blacharskiej i koszt dodatkowego wykończenia ponad dachem 1+1=2 a nie 1+1=1

po drugie kolega pomniejszył pomieszczenie będące pierwotnie kuchnią i jadalnią powiekszając pralniosuszarnię. mimo iż była wystarczającej powierzchni dla kotła węglowego. dodatkowo przeniósł kuchnię za garaż zamieniając 2 pomieszczenia miejscami,chcąc wykorzystać ten projekt z założeniem kotła węglowego należałoby wykonać posuniecia jak arturek czyli powiekszyć pomieszczenie CO nawet o jeszcze dodatkowy 1m2 i dzieląc je na 2 części- brudną z miejscem na kocioł i kilkanaście worków węgla oraz czystą z miejscem na pralnie i suszarnię
Logicznym jest,że chcąc,żeby było optymalnie i jak najmniej kosztowo wszystkie zmiany dot.projektu jak i całej budowy robi się na etapie adaptacji projektu.
Projekt wybrany był z myślą o 3 pomieszczeniach sypialnych,dużym salonie i koniecznie z pomieszczeniem na pralnio-suszarnie.
Logicznym jest także,że skoro powiększyłem pralnio-suszarnie to większa powierzchnia była potrzebna do swobodnego prania,prasowania i przebywania tam osoby a wg Ciebie na siłę musiałbym jeszcze zmniejszać to pomieszczenie,żeby wstawić tam kocioł.
Bzdura,musiałbym znaleźć większy projekt o dodatkowym pomieszczeniu na pralnio-suszarnie.


nie trzeba nic dobudowywać i z niczego rezygnować- jak to lubi powtarzać najlepszy doradca forum
wystarczy pomyśleć

Bzdura,na siłę,za cenę komfortu użytkowania musiałbym zmniejszać pomieszczenia tylko,żeby wstawić tam śmierdziela.
Pisałem,że projekt był wybierany rozmyślnie i jeszcze przed wyborem projektu wiedziałem,że dom nie ujrzy węgla w swoich progach a było to w 2009/2010r.

Arturo72
19-04-2014, 09:50
Moje pytanie... Co to za 2 auta i za ile ;)
Staruszki ale zapewne się nie zwócą ;)
Wiata czeka mnie w tym roku do roboty.

timon120777
19-04-2014, 10:54
jeżeli dokonałeś zmiany wielkości pokoju przy garażu aby mieć większą pralniosuszarnię i nie było to na siłę to robienie tego samego w ten sam sposób zmieniając kocioł też na siłę nie jest- piszesz tak bo ci wygodnie. pomieszczenia miałyby te same powierzchnie jedynie w miejscu gdzie masz pompę stałby kocioł i byłby oddzielony ścianą od pralni aby zachować pełną czystość pomieszczenia. komin i tak stawiałeś więc postawiłbyś dwukanałowy a nie jedno- dla mnie to nie jest 5tys a 1,5tys różnicy kosztów
robiłem to na szybko bez zabaw w mierzenie a i tak wyszło że się da a ty dalej swoje
ale ty jesteś naj
szkoda na ciebie czasu bo co by i kto nie napisał i tak jak macierewicz przekujesz to na zamach i zaczniesz wyzywać różnej maści epitetami.
tylko tyle potrafisz

a i jeszcze jedno
napisz mi jak to robisz że garaż wykorzystujesz w 120%
może się nauczę w końcu czegoś od ciebie:lol2:

adkwapniewski
19-04-2014, 11:05
Ale kabaret. No to lecimy :D
Osobne wejście? Ile to kosztuje? :D
I o jakim syfie ty piszesz, przecież w waszych kotłowniach panują zawsze sterylne warunki :D


W dupie mam twoje poglądy, smrodzisz węglem i trujesz innych, więc mieszaj tego do poglądów!

Trzeba lobbować za zakazem ogrzewania paliwami stałymi (przede wszystkim węglem), nie będzie wyboru to może ludzie zaczną trochę myśleć, zanim nawet projekt wybiorą!




O jesteś :) - kiedy zlikwidujesz swojego śmieciucha z salonu wraz z kominem ?