PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

karoka65
26-09-2015, 11:02
Panie "spiskowiec", "Bolek@Lolek", "boluslolusj23" nie zrobię panu tej przyjemności i możliwości robienia kolejnej wojenki oraz dalszego trollowania wątku.
Nie interesuje mnie czy jesteś pan cham jak pan twierdzisz czy nie jesteś, czytelnicy i chyba też jakiś moderator pokapował się kim pan jesteś czyli sam chyba zafundowałeś sobie pan taki los.
Pozdrawiam.

zawijan
26-09-2015, 11:22
Wiem że nie do mnie ale może gdybyśmy poznali z personali Waszmości chociaż imię i nazwisko to nikt nie śmiał by odpowiedzieć ... ?

A tak to :

Malutki kociołek - to kociołek który jest mniejszy od małego...

Spala dobrze "bo" ... spala wszystko łącznie z szyszkami i teściową i nie wyciągam "wungla" kilogramami z szuflady na popiół ...

Spala ekonomicznie "bo" ... sezon grzewczy kosztuje grosze uwzględniając szyszki i teściową ...


PS

Żadna teściowa nie ucierpiała podczas sezonu grzewczego oraz podczas pisania tego posta. Szyszki przemilczę ...
A co byś mi odpowiedział na pytanie: Kto jest wyższy, ty czy ja??? Potrafisz odpowiedzieć???

karoka65
26-09-2015, 11:27
A co byś mi odpowiedział na pytanie: Kto jest wyższy, ty czy ja??? Potrafisz odpowiedzieć???
Ja potrafię.
Zdecydowanie Ty :)

zawijan
26-09-2015, 11:31
Ja potrafię.
Zdecydowanie Ty :)
Ciebie zapytam o co innego: Kto ma więcej "szmalu", ja czy ty??? Potrafisz odpowiedzieć???

karoka65
26-09-2015, 11:33
Eee Zawijan chyba jednak nie mnie pytałeś, ale odpowiem:
Zdecydowanie Ty.

zawijan
26-09-2015, 11:45
Eee Zawijan chyba jednak nie mnie pytałeś, ale odpowiem:
Zdecydowanie Ty.
Nie wiesz!!! Wydaje ci się tylko.

zawijan
26-09-2015, 13:12
Nie śmiem się z Panem mierzyć Panie Jacku. "Cienki bolek" jestem - mam tego świadomość.

Wiem do czego Pan zmierza i dlatego zapytam - może będzie miał Pan dzisiaj dobry dzień i zechce odpowiedzieć :

Proszę wytłumaczyć jak się mają badania kociołka w labo na 30% i 100% mocy do późniejszej jego pracy na mocy do 30% w warunkach "polowych" przy użyciu "syfnego" opału z niewiadomymi : MJ/kg, ilość S, popiół itd

Badał pan pracę "szarpaną" (Tzn godzinkę pracuje , pół godzinki nie ...) kociołka na mocy np 1,5kW ?

Co daje mi użytkownikowi kociołka "glejt uzyskania 5 klasy" przy takiej pracy ?
Mam dzisiaj dobry dzień i odpowiem.
"Późniejsza jego praca" na każdej mocy, nie tylko na mocy do 30%, zależeć będzie przede wszystkim od umiejętności palacza. KONIEC ODPOWIEDZI.

Kotła OEPlusM nie badaliśmy pod względem sprawności na mocach poniżej 30%. Nie było chętnego do zapłacenia za takie badania. Dlaczego nie było? Chyba potrafisz odpowiedzieć sobie sam.
Mogę tylko powiedzieć, z całkowitą pewnością wynikającą z mojego doświadczenia, że będzie pracował lepiej, niż kocioł OEPlus 10 kW, czy OEPlus 16 kW, czy OEPlus 25 kW. Do innych kotłów nie potrafię go przyrównać, szczególnie do tych, co do których nie wiadomo z jaką sprawnością pracują na swoich mocach nominalnych i 30%.
Mogę też powiedzieć, że będzie pracował dobrze na każdej potrzebnej mocy, także w sposób "szarpany".

Co Ci daje "gleit"? Daje Ci to, że go masz. To nie jest dobre pytanie, bo nie wiem, czego oczekujesz. "Glejt" jest jednak gwarancją, że kocioł uzyskał rzeczywiście parametry, które mu się przypisuje i pod tym względem góruje nad tymi, które takiego "glejtu" (czyli gwarancji) nie mają.

A dlaczego "nie śmiesz się ze mną mierzyć" pod względem wzrostu? Wystarczy tylko, abyśmy podali sobie swoje dane i możemy się mierzyć, rzetelnie i bez wątpliwości. :yes:

boluslolusj23
26-09-2015, 13:19
Panie "spiskowiec", "Bolek@Lolek", "boluslolusj23" nie zrobię panu tej przyjemności i możliwości robienia kolejnej wojenki oraz dalszego trollowania wątku.
Nie interesuje mnie czy jesteś pan cham jak pan twierdzisz czy nie jesteś, czytelnicy i chyba też jakiś moderator pokapował się kim pan jesteś czyli sam chyba zafundowałeś sobie pan taki los.
Pozdrawiam.

I tak właśnie z waszej strony wygląda dyskusja na tematy z kotłami związane.
Mało, sprawnie, ekonomicznie, wystarczająco itd.

Ale ile? Do czego porównane?

karoka65
26-09-2015, 13:48
Mam dzisiaj dobry dzień i odpowiem.
"Późniejsza jego praca" na każdej mocy, nie tylko na mocy do 30%, zależeć będzie przede wszystkim od umiejętności palacza. KONIEC ODPOWIEDZI.

Kotła OEPlusM nie badaliśmy pod względem sprawności na mocach poniżej 30%. Nie było chętnego do zapłacenia za takie badania. Dlaczego nie było? Chyba potrafisz odpowiedzieć sobie sam.
Mogę tylko powiedzieć, z całkowitą pewnością wynikającą z mojego doświadczenia, że będzie pracował lepiej, niż kocioł OEPlus 10 kW, czy OEPlus 16 kW, czy OEPlus 25 kW.
Widzisz, paplasz byle zareklamować a zawsze pisałeś że jesteś osobą konkretną ?
Skąd to wiesz skoro nie badałeś, ha ?
Czyli do mocy 30% ( 7,6kW ) będzie miał wszytko też tylko wystarczające :)

bolek_bolecki
26-09-2015, 13:51
"spiskowiec", "Bolek@Lolek", "boluslolusj23" (byś się zdecydował w końcu)

Wspomniałeś że swego czasu był temat na zrobienie zawodów z kotłami. Coś więcej byś napisał w tej kwestii? Strony techniczne, reguły zabawy, i tam takie różne ciekawe.

zawijan
26-09-2015, 14:08
Do tego trzeba dołożyć "dobrze" , "lepiej" , chyba że źle zrozumiałem ? To proszę o "naprostowanie".
Dobrze zrozumiałeś...

zawijan
26-09-2015, 14:11
Widzisz, paplasz byle zareklamować a zawsze pisałeś że jesteś osobą konkretną ?
Skąd to wiesz skoro nie badałeś, ha ?
Czyli do mocy 30% ( 7,6kW ) będzie miał wszytko też tylko wystarczające :)
Widzicie??? SAM karoka napisał, że OEPlusM będzie miał parametry WYSTARCZAJĄCE!!!

A jak myślisz, karoka, będą one lepsze, czy gorsze od parametrów RBR-ów???

zawijan
26-09-2015, 14:40
Z całą pewnością nie można tego stwierdzić ponieważ jak sam Pan napisał będzie to zależeć od umiejętności palacza.
A przy tym samym palaczu??? Czy RBR będzie miał parametry pracy lepsze, czy gorsze od OEPlusM???

No, dobrze...
A jakbym ci napisał, że przy pracy na 1,5 kW sprawność będzie niższa o około 10% od sprawności przy pracy na mocy minimalnej???

Dlaczego tak usilnie chcesz dyskutować na poważnie na tym niepoważnym blogu?
Dlaczego tak usilnie chcesz dyskutować o kotłle OEPlusM na wątku o kotle RBR?

zawijan
26-09-2015, 15:58
To napisałbym że palacz miał dobry dzień i dobry opał ? :rolleyes:

Ja nie wspominam o "niebieskim" , za to Pan Panie Jacku - ciągle i to na wątku nie dla niego przeznaczonym.

Myślę że traktuje Pan ten wątek jak trampolinę do promocji "niebieskiego" - a to troszkę nie ładnie ... wygląda na to że jednak "pryszczyk" stanął w gardle.

Poważne dyskusje prowadzę z panią Żoną :) Na forum , a szczególnie w tym wątku to chciałbym o wszystkim byle nie o "brukselskiej papierologii" i niebieskim - naprawdę - przejadło się.
Po pierwsze...
Będę aż do znudzenia pisał tutaj o tym, że RBR nie posiada stosownych papierów, bo to jest bardzo na temat właśnie w tym wątku. I będę czytelnikom (potencjalnym klientom) wyjaśniał, jakie to są te stosowne papiery - na wszystkich wątkach, także i na tym. Czy się to komu podoba, czy nie.
Mam swoje powody, z których nie mam zamiaru się tłumaczyć.
Po drugie...
Ja - zawijan... z wszystkimi innymi, piszącymi o "niebieskim", o "brukselskiej papierologii" nie mam nic wspólnego.

pawko_
26-09-2015, 16:14
Dziadkom pozostało już tylko gawędzenie. Nie da się tego czytać. Pytania użytkowników rbr znikają wśród nic nie wnoszącego pseudonaukowofilozoficznego bełkotu.

skresz
26-09-2015, 18:19
Po pierwsze...
Będę aż do znudzenia pisał tutaj o tym, że RBR nie posiada stosownych papierów, bo to jest bardzo na temat właśnie w tym wątku. I będę czytelnikom (potencjalnym klientom) wyjaśniał, jakie to są te stosowne papiery - na wszystkich wątkach, także i na tym. Czy się to komu podoba, czy nie.
Mam swoje powody, z których nie mam zamiaru się tłumaczyć.
Po drugie...
Ja - zawijan... z wszystkimi innymi, piszącymi o "niebieskim", o "brukselskiej papierologii" nie mam nic wspólnego.

Uczepił się pan rabarbara a tu mała firma rozłożyła wasz cud na łopadki http://www.kotrem.pl/kociol-kwmp2-ceramic-green-line

i to pod każdym względem

sprawność, dostosowanie mocy, gwarancja, blacha, możliwość palenia rożnymi paliwami, cena, nie wspomnę już o bajerach jak automatyczne rozpalanie itp.

I to bez doktorów i pierdów na forum kocioł powstał w zaciszu i zdeklasował konkurencje, ale jednak lepiej pisać o badaniach i wymyślonych bzdurach by tylko zamydlić oczy.

Powodzenia

karoka65
26-09-2015, 18:23
Widzicie??? SAM karoka napisał, że OEPlusM będzie miał parametry WYSTARCZAJĄCE!!!

A jak myślisz, karoka, będą one lepsze, czy gorsze od parametrów RBR-ów???
Dokładnie Zawijan, tak samo jak i RBR czyli stoją na tym samym poziomie :) ich parametry są wystarczające :)
Co do drugiego pytania ani ja ani Ty tego nie wiesz, pozostaje Twoja i moja "pewność i praktyka" jak sam stwierdziłeś że na tej podstawie tak uważasz a moja pewność i praktyka na tym forum stoi również na tym samym poziomie bo ani ja ani Ty nie jesteś tu ważniejszy w tym względzie, jesteśmy sobie równi choć pewnie bardzo Ci to ubodło :) ale taka jest prawda "WIELKI MISTRZU" :)

zawijan
26-09-2015, 18:26
Uczepił się pan rabarbara a tu mała firma rozłożyła wasz cud na łopadki http://www.kotrem.pl/kociol-kwmp2-ceramic-green-line (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.kotrem.pl%2Fko ciol-kwmp2-ceramic-green-line)

i to pod każdym względem

sprawność, dostosowanie mocy, gwarancja, blacha, możliwość palenia rożnymi paliwami, cena, nie wspomnę już o bajerach jak automatyczne rozpalanie itp.

I to bez doktorów i pierdów na forum kocioł powstał w zaciszu i zdeklasował konkurencje, ale jednak lepiej pisać o badaniach i wymyślonych bzdurach by tylko zamydlić oczy.

Powodzenia

Dlaczego miałbym się go czepiać? Przecież ten kocioł ma zrobione stosowne badania. A jakbyś pan poszperał w historii tej firmy, to zobaczyłbyś, że wszystkie kotły tej firmy miały stosowne badania.

zawijan
26-09-2015, 18:31
Dokładnie Zawijan, tak samo jak i RBR czyli stoją na tym samym poziomie :) ich parametry są wystarczające :)
Co do drugiego pytania ani ja ani Ty tego nie wiesz, pozostaje Twoja i moja "pewność i praktyka" jak sam stwierdziłeś że na tej podstawie tak uważasz a moja pewność i praktyka na tym forum stoi również na tym samym poziomie bo ani ja ani Ty nie jesteś tu ważniejszy w tym względzie, jesteśmy sobie równi choć pewnie bardzo Ci to ubodło :) ale taka jest prawda "WIELKI MISTRZU" :)
Tu nie chodzi o mnie i o ciebie, tylko o kotły.
Oczywiście, że nie wiem, czy parametry pracy kotła RBR są gorsze czy lepsze od parametrów pracy kotła OEPM. Nie wiem, bo jeszcze nikt nie widział wyników badań tych parametrów dla kotła RBR (badań wykonanych przez akredytowane laboratorium). Ja także takich wyników nie widziałem, więc co mam porównać z czym???

skresz
26-09-2015, 18:35
Dlaczego miałbym się go czepiać? Przecież ten kocioł ma zrobione stosowne badania. A jakbyś pan poszperał w historii tej firmy, to zobaczyłbyś, że wszystkie kotły tej firmy miały stosowne badania.

znam historie tej firmy kocioł zasypowy od nich działa od 2003r a jego blacha wygląda lepiej niż w moim OEP16Kw z 2012r. Wiem bo obsługuje oba kotły a co śmieszne kocioł zasypowy czyszczę raz w sezonie a OEP16KW co zasyp.

karoka65
26-09-2015, 18:38
Po pierwsze...
Będę aż do znudzenia pisał tutaj o tym, że RBR nie posiada stosownych papierów, bo to jest bardzo na temat właśnie w tym wątku. I będę czytelnikom (potencjalnym klientom) wyjaśniał, jakie to są te stosowne papiery - na wszystkich wątkach, także i na tym. Czy się to komu podoba, czy nie.
Mam swoje powody, z których nie mam zamiaru się tłumaczyć.
Po drugie...
Ja - zawijan... z wszystkimi innymi, piszącymi o "niebieskim", o "brukselskiej papierologii" nie mam nic wspólnego.
Tak wiem, masz taką misję społeczną, hehe
A czy pozwolą Ci spamować całe forum czy dostaniesz na kolejnym forum tzw. kopa to nie ode mnie już zależy a pewnie tak się znowu skończy panie Doktor.
Ja Zawijan !!!
Zawijan jest takim samym userem jak każdy inny na tym forum, niczym więcej.
Zawijan możesz tylko wykrzyczeć z żalem:
Komuno wróć :)
Mogę Ci tylko przypomnieć że mamy rok 2015-ty a komuna już nie wróci niestety.
A co do papierów to RBR ma je również jak wszystko wystarczające i na tyle wystarczające żeby dostać na ten kocioł dopłatę z różnych programów dofinansowujących wymianę kotłów.
Możesz sobie tylko poskakać i potuptać nóżkami na ile Ci tu pozwolą.

karoka65
26-09-2015, 18:44
Dlaczego miałbym się go czepiać? Przecież ten kocioł ma zrobione stosowne badania. A jakbyś pan poszperał w historii tej firmy, to zobaczyłbyś, że wszystkie kotły tej firmy miały stosowne badania.
Tu nie podskoczysz bo firma dalej działa i jakbyś zaczął skakać to Ci ktoś na jajeczka może nadepnąć Zawijan, ale jak firmy już niema gdzie sam przyznałeś na tym forum że nawet Zabrze podzlecało wykonywanie badań to teraz możesz ze swoim kompanem na nich psy wieszać ?
Oj nieładnie, nie ładnie.
Gdyby działali dalej pewnie byście się tak nie rozjuszyli na forum ogólnopolskim bo by ktoś te jajczęka podeptał.

karoka65
26-09-2015, 18:50
Tu nie chodzi o mnie i o ciebie, tylko o kotły.
Oczywiście, że nie wiem, czy parametry pracy kotła RBR są gorsze czy lepsze od parametrów pracy kotła OEPM. Nie wiem, bo jeszcze nikt nie widział wyników badań tych parametrów dla kotła RBR (badań wykonanych przez akredytowane laboratorium). Ja także takich wyników nie widziałem, więc co mam porównać z czym???
Przecież wiem o co chodzi Zawijan :)
Widzisz jak słusznie przyznajesz Tyle wiesz co i ja, co jest gorsze a co lepsze.
A z tymi badaniami nie picuj bo je widziałeś i je masz także znowu nie kituj i wiesz dobrze że ja o tym wiem.
Aha, i Twoje porównania mnie mało obchodzą, przepraszam że tak piszę.
Mnie interesują porównania w wątkach o tych kotłach napisanych przez ich użytkowników a nie przez sprzedawców jak ja czy projektantów czy coś tam jeszcze jak Ty.

zawijan
26-09-2015, 19:00
znam historie tej firmy kocioł zasypowy od nich działa od 2003r a jego blacha wygląda lepiej niż w moim OEP16Kw z 2012r. Wiem bo obsługuje oba kotły a co śmieszne kocioł zasypowy czyszczę raz w sezonie a OEP16KW co zasyp.
To bardzo dobra, znana firma... Tak jest.

zawijan
26-09-2015, 19:06
Tak wiem, masz taką misję społeczną, hehe
A czy pozwolą Ci spamować całe forum czy dostaniesz na kolejnym forum tzw. kopa to nie ode mnie już zależy a pewnie tak się znowu skończy panie Doktor.
Ja Zawijan !!!
Zawijan jest takim samym userem jak każdy inny na tym forum, niczym więcej.
Zawijan możesz tylko wykrzyczeć z żalem:
Komuno wróć :)
Mogę Ci tylko przypomnieć że mamy rok 2015-ty a komuna już nie wróci niestety.
A co do papierów to RBR ma je również jak wszystko wystarczające i na tyle wystarczające żeby dostać na ten kocioł dopłatę z różnych programów dofinansowujących wymianę kotłów.
Możesz sobie tylko poskakać i potuptać nóżkami na ile Ci tu pozwolą.
To ty twierdzisz, że badania mają.
Ale dlaczego nie napiszesz, która z akredytowanych jednostek badawczych te badania wykonała? Dlaczego nie pokażesz dokumentów z tych badań. Cała masa innych firm kotlarskich pokazuje takie dokumenty bez mrugnięcia okiem.
Wiem, wiem... nie wolno ci pokazać, bo pan pryncypał zakazał. Nie dziw się jednak, że ludzie, którzy dokumentów z tych badań nie widzieli, nie wierzą ci po prostu. Komuna nie ma nic do tego :D

zawijan
26-09-2015, 19:13
Tu nie podskoczysz bo firma dalej działa i jakbyś zaczął skakać to Ci ktoś na jajeczka może nadepnąć Zawijan, ale jak firmy już niema gdzie sam przyznałeś na tym forum że nawet Zabrze podzlecało wykonywanie badań to teraz możesz ze swoim kompanem na nich psy wieszać ?
Oj nieładnie, nie ładnie.
Gdyby działali dalej pewnie byście się tak nie rozjuszyli na forum ogólnopolskim bo by ktoś te jajczęka podeptał.
A dlaczego mam skakać? O co ci chodzi? To przecież instytut, w którym pracowałem, wykonywał badania dla firmy KOTREM. Znam ją doskonale.
A z tą firmą, co jej już nie ma - jak piszesz - to znowu kłamiesz, albo się mylisz, bo to nie instytut zlecał tej firmie badania, tylko ta firma zlecała do naszego instytutu badania akredytowane, których nie robiła, bo akredytacji nie miała. Tak to chyba napisałem, bo tak było.

karoka65
26-09-2015, 19:20
To ty twierdzisz, że badania mają.
Ale dlaczego nie napiszesz, która z akredytowanych jednostek badawczych te badania wykonała? Dlaczego nie pokażesz dokumentów z tych badań. Cała masa innych firm kotlarskich pokazuje takie dokumenty bez mrugnięcia okiem.
Wiem, wiem... nie wolno ci pokazać, bo pan pryncypał zakazał. Nie dziw się jednak, że ludzie, którzy dokumentów z tych badań nie widzieli, nie wierzą ci po prostu. Komuna nie ma nic do tego :D
Nie drwij bo przecież masz na tym świstku ten sam zapis co i ja.
A powiem Ci że więcej je widziało jak się tu przyznaje do tego, w tym i Ty.
I przestań znowu mataczyć że nie wiesz gdzie, bo już dość o tym było że w Małej Energetyce a Ty dalej głupa praskasz że podgrzać atmosferę.
Co dalej Twój kompan będzie normami rzucał i linkami ?
Napisałeś że podzlecaliście badania Proftechowi ?
Pisałeś.
A co jak Wam te badania robili to było ważniejsze jak komuś innemu ? inaczej robili dla kogoś innego niż dla Was ?
Czy Ty większy "krzyż" nad nimi robiłeś, ha ?
Dobrej nocki Zawijan, bo widzę że już przez RBRa nawet sobotę i niedzielę zarywasz gdzie kiedyś było to nie do pomyślenia :)

zawijan
26-09-2015, 19:20
...A z tymi badaniami nie picuj bo je widziałeś i je masz także znowu nie kituj i wiesz dobrze że ja o tym wiem.

Zapewniam cię, że nie widziałem żadnych dokumentów z wynikami badań kotłów RBR, wykonanych przez jednostkę badawczą posiadającą akredytację na wykonanie badań kotłów - za wyjątkiem badania kotła RBR 23 kW, które wykonano w instytucie, w którym wtedy pracowałem.

minertu
26-09-2015, 19:22
Nie jest to tak do końca jak ci się zawijan wydaje.
Jedna znana firma b.dobrze presperująca na rynku naszym a jeszcze lepiej na europejskim zaproponowała mi do testów nowy model kotła na eko groszek.Mam poczekać miesiąc.
Najlepsze w tym jest to,że jeszcze go nie wymyśliła a już wie,że będzie w 5 klasie.To ci ciekawostka co? Nie mają wymiennika,badań ale już wiedzą,że będzie LUX hehe.POlska to dziwny kraj.

karoka65
26-09-2015, 19:25
Aha, przypomnę że to wątek o kotle RBR a nie o tak Twoim ulubionym temacie badań.
O badaniach stworzyłem specjalny wątek, proszę tam się wywnętrzaj, bo tutaj tylko trollujesz a ja Ci niepotrzebnie w tym pomagam.
Od jutra niestety już nie będę Cię wspomagał i zajmę się tylko pytaniami związanymi z tematem wątku czyli kotłem RBR-Ekouniwersal, w miarę wolnego czasu.
Pozdrawiam.

zawijan
26-09-2015, 20:23
Aha, przypomnę że to wątek o kotle RBR a nie o tak Twoim ulubionym temacie badań.
O badaniach stworzyłem specjalny wątek, proszę tam się wywnętrzaj, bo tutaj tylko trollujesz a ja Ci niepotrzebnie w tym pomagam.
Od jutra niestety już nie będę Cię wspomagał i zajmę się tylko pytaniami związanymi z tematem wątku czyli kotłem RBR-Ekouniwersal, w miarę wolnego czasu.
Pozdrawiam.
Nie musisz mi przypominać. Ja wiem, że to jest wątek o RBR-Ekouniwersal i pisałem właśnie o RBR-Ekouniwersal. To nie moja wina, że nie możesz pokazać dokumentu z badań tego kotła, wykonanych przez jednostkę badawczą, posiadającą akredytację na badania kotłów. Chyba, że pokażesz dokument zwalniający kotły RBR-Ekouniwersal z obowiązku wykonania takich badań przed wypuszczeniem go rynek.

zawijan
26-09-2015, 20:32
Nie drwij bo przecież masz na tym świstku ten sam zapis co i ja.
A powiem Ci że więcej je widziało jak się tu przyznaje do tego, w tym i Ty.
I przestań znowu mataczyć że nie wiesz gdzie, bo już dość o tym było że w Małej Energetyce a Ty dalej głupa praskasz że podgrzać atmosferę.
Co dalej Twój kompan będzie normami rzucał i linkami ?
Napisałeś że podzlecaliście badania Proftechowi ?
Pisałeś.
A co jak Wam te badania robili to było ważniejsze jak komuś innemu ? inaczej robili dla kogoś innego niż dla Was ?
Czy Ty większy "krzyż" nad nimi robiłeś, ha ?
Dobrej nocki Zawijan, bo widzę że już przez RBRa nawet sobotę i niedzielę zarywasz gdzie kiedyś było to nie do pomyślenia :)
I znowu mataczysz.
1. Jeśli te badania, o których piszesz tu tak często, były robione w firmie Mała Energetyka, to z absolutną pewnością stwierdzam, że Mała Energetyka nie miała akredytacji na badania kotłów, co bardzo łatwo można sprawdzić na oficjalnej stronie Polskiego Centrum Akredytacji.
2. Firmie Proftech, owszem, zlecaliśmy badania w zakresie, na który miały akredytację, stąd też z absolutną pewnością stwierdzam, że nie miała ona akredytacji na badania kotłów, co też bardzo łatwo można sprawdzić na oficjalnej stronie Polskiego Centrum Akredytacji.

karoka65
26-09-2015, 20:55
Mnie to nie obchodzi co tam skrobiesz Zawijan, bo niema już tego kto może Ci dać po buzi za te wpisy.
kotły mają badania i Ty je widziałeś, na podstawie tych badań niema problemu żeby dostać dofinansowanie z niskiej emisji, dla mnie i dla tych którzy chcą zakupić ten kocioł nawet do dopłat niema to znaczenia to co piszesz, o sobie już nawet nie wspomnę.
Powiem Ci w tajemnicy że pewnie na następny tydzień będę u siebie montował następnego RBRa, najnowszego, i ten na 101% jest bez badań :)
Taki ze mnie ryzykant, hehe
Na dodatek muszę za niego normalnie zapłacić, niema że boli :(
Może ktoś zechce mnie znowu za to zamknąć ? :)
Z Tobą w sumie to nawet fajnie się gada, przynajmniej nie chcesz mnie zamykać, za to Cię lubię :)
Taki kryzys teraz w więziennictwie, gdzie by tu upchać nawet samych kotlarzy a co dopiero tych co sprzedają ich kotły ?
Mordercy musieli by biegać po ulicach żeby zwolnić im miejsca.

keteimj
26-09-2015, 21:20
Ktoś coś wie kiedy będzie pełna funkcjonalność statystyk? bo coś ta konserwacja zadziałała in minus.
Średnia moc kotła - 'Uzupełnij moc nominalną kotła' - gdzie to się wpisuje?
porównanie kosztów zakupów i ogrzewania - brak
Myślałem, że tylko u mnie coś na-grzebane, ale widzę u innych jest podobnie

karoka65
26-09-2015, 21:38
Sprawdź zasypy bo ogólnie w tym problem widziałem u siebie.

bobasxx
26-09-2015, 21:47
U mnie też zasypy musiałem pouzupełniać, a dokładniej wybrać węgiel z listy.

keteimj
26-09-2015, 21:53
W zasypach mam wszystko ok, zużycie paliwa i zasypy pokazuje tak jak trzeba tyko już statystyki roczne pokazuje tyko za ostatni rok i pozostałe dwie rubryki zero czyli średnia moc kotła i porównanie kosztów..

TwojPan
26-09-2015, 21:56
U mnie też zasypy musiałem pouzupełniać, a dokładniej wybrać węgiel z listy.


Jak chciałbyś ,poprawnie,spokojnie i z wielką zabawa spalić i tak pewnie byle jaki opał.
Sprzedaj koalicję.Zapisz się na banicję.Kup ster straszliwy SPP-zadzwoń do Bolka-on Ci da ster właściwy.
:)

boluslolusj23
27-09-2015, 08:16
"spiskowiec", "Bolek@Lolek", "boluslolusj23" (byś się zdecydował w końcu)

Wspomniałeś że swego czasu był temat na zrobienie zawodów z kotłami. Coś więcej byś napisał w tej kwestii? Strony techniczne, reguły zabawy, i tam takie różne ciekawe.

Odpowiadam po kolei.
Mam tylko jednego nicka, bo mojego poprzedniego zablokowali mi na amen. A w tym kraju czy się komuś to podoba czy nie, mam prawo wypowiadania się publicznie, choćby na FM. Trochę to dziwne, że dostałem bana na wieki - ponoć za naruszenie regulaminu. Tylko nikt mi nie podał w którym poście ani którego punktu. ale, niech tam im na zdrówko idzie i oby chociaż nogi zdrowe mieli.

Tak. Był przed laty taki pomysł, aby zebrać się w kółku zainteresowanych producentów, wspólnie ustalić algorytm badań eksploatacyjnych, nazwlekać węgli różnistych, namieszać niczym na placu u "porządnego" dilera i pod kontrolą wspólną i aparatury analitycznej tudzież rejestracyjnej palić, palić palić.
I we pan co z tego wyszło? Ano to, że się jedna jedyna firma na to zgodziła. I nie było to Instalco.
W różnych gadkach później było tak: a bo trzeba by było za to zapłacić. Bez zastanowienia się, że za darmo to się nawet w ... nie dostanie.
Tak umarła idea, aby kolektywnie ustawić ranking. Podparty wynikami badań.

Jak pan myśli? Dlaczego tak na prawdę nie chcieli startować? Ja może i odpowiedź częściowo znam. Ale co z tego?

bolek_bolecki
27-09-2015, 08:39
Jeśli to była kasa wielkości przeciętnych badań i ktoś wiedział że nie będzie na 1szym miejscu w takim rankingu, to... w sumie nie dziwię się że delikwent wymiksował się z zabawy.
Chyba że była to kasa "symboliczna", to w tedy nie wiem.

bobasxx
27-09-2015, 09:27
Jak chciałbyś ,poprawnie,spokojnie i z wielką zabawa spalić i tak pewnie byle jaki opał.
Sprzedaj koalicję.Zapisz się na banicję.Kup ster straszliwy SPP-zadzwoń do Bolka-on Ci da ster właściwy.
:)

Widziałem u Jareckiego w przeglądzie sterowników i przyznam że SPP v2 prezentuje się ciekawie.

boluslolusj23
27-09-2015, 09:31
Jeśli to była kasa wielkości przeciętnych badań i ktoś wiedział że nie będzie na 1szym miejscu w takim rankingu, to... w sumie nie dziwię się że delikwent wymiksował się z zabawy.
Chyba że była to kasa "symboliczna", to w tedy nie wiem.

Chyba się Pan ze mną zgodzi, że wynajęcie stanowiska kosztuje. Personel też.
A tak dla potomności: to miały być badania wyłącznie po kosztach. tylko, że się towarzystwo jeszcze przed rozmowami o partycypacji i jej wielkości wycofało. Pozostało jeno biedne Ogniwo na boisku. Z kim mieli grac?
W sporcie coś takiego to się chyba nazywa: wygrana walkowerem.

zawijan
27-09-2015, 09:36
Jeśli to była kasa wielkości przeciętnych badań i ktoś wiedział że nie będzie na 1szym miejscu w takim rankingu, to... w sumie nie dziwię się że delikwent wymiksował się z zabawy.
Chyba że była to kasa "symboliczna", to w tedy nie wiem.
Przeważająca większość kotlarzy doskonale wie, że nie ma szans na 1-sze miejsce w takim rankingu, bo przecież doskonale wiedzą, co produkują. A ci nieliczni, którzy takie szanse mają, budują sobie swoje własne laboratoria, nie akredytowane, bo takie wystarczą do dobrego sprawdzenia tworzonych przez siebie wyrobów. A potem przebadany przez siebie produkt bez obaw zgłaszają do badań w jednostce akredytowanej, nie obawiając się o wyniki, bo mogą się one różnić tylko niewiele.

Wlodek_PID
27-09-2015, 10:36
Przeważająca większość kotlarzy doskonale wie, że nie ma szans na 1-sze miejsce w takim rankingu,.

Zwycięzca może być tylko jeden, więc szansa na pierwsze
miejsce maleje ze wzrostem ilości zawodników.

Sam pomysł takiego konkursu ma sens dla organizatora, który
na tym zarobi. Firmy na podium będą się mogły pochwalić, ale
raczej sprzedaż od tego nie wzrośnie. Pozostali stracą.

W sumie - kasa wyrzucona w błoto.

zawijan
27-09-2015, 10:38
Aha, przypomnę że to wątek o kotle RBR a nie o tak Twoim ulubionym temacie badań.
O badaniach stworzyłem specjalny wątek, proszę tam się wywnętrzaj, bo tutaj tylko trollujesz a ja Ci niepotrzebnie w tym pomagam...
Nie udawaj... dobrze wiem, że "pomagasz" potrzebnie.
Dlaczego tak chętnie i obszernie dyskutujesz na temat badań i dokumentów, skoro są to niepotrzebne bzdety??? Powiem ci, dlaczego. Dlatego, że w ten sposób odwracasz uwagę czytelników od faktu, że kocioł OGNIWO EKO PlusM czyści się niewspółmiernie łatwiej i krócej od kotła RBR. Przeciwstawianie czyszczenia kotłów OGNIWO EKO Plus i RBR było przez ciebie i tobie podobnych wysuwane na forum, jako najważniejsza różnica na korzyść RBR-a. Teraz, kiedy pod względem czyszczenia góruje OEPM, ta cecha jest już dla was bardzo kłopotliwa i chcecie ją ukryć pod beznadziejną dyskusją o normach, badaniach i dokumentach.

Piszę "beznadziejną", bo taka ona rzeczywiście jest. Producent, który sprzedaje rocznie np. 500 kotłów z zyskiem 2.000zł na sztuce, ma dość szmalu, aby w razie kontroli zapłacić bez mrugnięcia okiem karę 100.000zł, którą przewiduje prawo za sprzedaż bez potrzebnych dokumentów. Do czasu kontroli więc - hulaj dusza, piekła nie ma. Szmalu przyrasta. A po zakazie produkowania skontrolowanego produktu zmieni się profil na inny... i od nowa.

Gorzej będą mieli nabywcy takich kotłów. Wcześniej, czy później, wejdą w życie przepisy o audytach kotłowni prywatnych. I wtedy trzeba będzie wylegitymować swój kocioł stosownymi dokumentami, lub go zastąpić innym, "homologowanym". Oj, będzie się wtedy działo...

karoka65
27-09-2015, 11:10
Nie udawaj... dobrze wiem, że "pomagasz" potrzebnie.
Dlaczego tak chętnie i obszernie dyskutujesz na temat badań i dokumentów, skoro są to niepotrzebne bzdety??? Powiem ci, dlaczego. Dlatego, że w ten sposób odwracasz uwagę czytelników od faktu, że kocioł OGNIWO EKO PlusM czyści się niewspółmiernie łatwiej i krócej od kotła RBR. Przeciwstawianie czyszczenia kotłów OGNIWO EKO Plus i RBR było przez ciebie i tobie podobnych wysuwane na forum, jako najważniejsza różnica na korzyść RBR-a. Teraz, kiedy pod względem czyszczenia góruje OEPM, ta cecha jest już dla was bardzo kłopotliwa i chcecie ją ukryć pod beznadziejną dyskusją o normach, badaniach i dokumentach.

Nic poza kolejną reklamą Twojego dzieła i kolejną próbą dyskredytacji kotła o którym jest wątek.
Tak to wygląda panie kolego.
Nie tak dawno pisałeś że M-ki w ogóle nie będzie trzeba czyścić, już zmieniłeś znowu zdanie ?
Widzisz ja swojego nowego kotła tego naprawdę bez badań jaki będę teraz montował nie będę czyścił już wcale :) samo się zrobi.
No raz na jakiś czas pewnie będę musiał zepchnąć pył z furtki drzwiczek.
Znowu jesteś z tyłu :)

boluslolusj23
27-09-2015, 11:11
Zwycięzca może być tylko jeden, więc szansa na pierwsze
miejsce maleje ze wzrostem ilości zawodników.

Sam pomysł takiego konkursu ma sens dla organizatora, który
na tym zarobi. Firmy na podium będą się mogły pochwalić, ale
raczej sprzedaż od tego nie wzrośnie. Pozostali stracą.

W sumie - kasa wyrzucona w błoto.

No, no

Też się dziwię, że w jakichkolwiek zawodach stają w szranki różni. A nie tylko mistrzunio.
Gdyby tak było, to by pewnie nawet Andriu Golota do tej pory pasami obwiązany weltmajstrem był.

a teraz szanowny panie: organizatorami miała być grupa a nie jakiś jeden on. Grupa producentów różnych kotłów. I mieli wspólnie ustalić warunki badań. Po kosztach.

Gdybym coś napisał, o czytaniu ze zrozumieniem, to by się pewnie pan obraził. To już bezpodstawnie ale dla pewności krzyczę PRZEPRASZAM!!!!

Wlodek_PID
27-09-2015, 11:19
Sprzedaż wzrośnie, jeśli przybędzie instalatorów, którzy obsługują
i polecają Twój produkt. Czy sądzisz, że oni (instalatorzy) kierują
się rankingiem jakichś badań? :D

karoka65
27-09-2015, 11:29
Sprzedaż wzrośnie, jeśli przybędzie instalatorów, którzy obsługują
i polecają Twój produkt. Czy sądzisz, że oni (instalatorzy) kierują
się rankingiem jakichś badań? :D
Oj na pewno nie, nie wspomnę już o ich wiedzy w doborze mocy kotłów do obiektów które te kotły mają ogrzewać.
"Panie bierz pan większy żeby było trochę zapasu :)"
i takim sposobem w nowym domku 120m2 dobrze ocieplonym ląduje kocioł 25 czy 28kW.

boluslolusj23
27-09-2015, 11:32
Sprzedaż wzrośnie, jeśli przybędzie instalatorów, którzy obsługują
i polecają Twój produkt. Czy sądzisz, że oni (instalatorzy) kierują
się rankingiem jakichś badań? :D

Pewnie, że nie.
Spytaj tutaj niektórych oficjalnych i ukrytych, czym się kierują. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to o ... chodzi. Niektórzy to się nawet wyprą, że kogoś na oczy widzieli, A skąd się u niego w reklamie wzięli? A kto to może wiedzieć? Niezbadane są wyroki Nieba.

Tylko, ze ranking miał być dla potencjalnych nabywców. A przecież jeśli się uprzesz na blondynkę, to ci żaden A.* brunetki nie wciśnie. No może ryżawą, ale to ponoć odmiana blond.

*. A. od Alfons - to takie stare piękne imię. Nawet taki święty jest w spisie.
Wg cioci Wiki to "Gdy ukończył 16 lat zdobył podwójny doktorat z prawa świeckiego i kościelnego. Stał się cenionym adwokatem. W wyniku uknutej intrygi przegrał prowadzony proces sądowy...."

Wlodek_PID
27-09-2015, 11:44
Pewnie, że nie.
Tylko, ze ranking miał być dla potencjalnych nabywców.


Twoja wiara, że ranking przekona znaczącą ilość odbiorców,
jest bardzo naiwna. Nabywcy nie dotrą do wyników, a nawet jeśli
- to i tak wybiorą po swojemu.

Pomysł od początku nie miał sensu, co zresztą widać po ilości
chętnych firm (jedna).

minertu
27-09-2015, 11:47
Nic poza kolejną reklamą Twojego dzieła i kolejną próbą dyskredytacji kotła o którym jest wątek.
Tak to wygląda panie kolego.
Nie tak dawno pisałeś że M-ki w ogóle nie będzie trzeba czyścić, już zmieniłeś znowu zdanie ?
Widzisz ja swojego nowego kotła tego naprawdę bez badań jaki będę teraz montował nie będę czyścił już wcale :) samo się zrobi.
No raz na jakiś czas pewnie będę musiał zepchnąć pył z furtki drzwiczek.
Znowu jesteś z tyłu :)
Też się go doczekać nie mogę.

bolek_bolecki
27-09-2015, 12:58
W kwestii tych zawodów. Ja rozumiem że nie ma nic za friko i nie jest to jakaś nowość. Koszt pewnie i tak będzie na poziomie kilku kotłów co dla rzemieślnika będzie znacznie większym wyzwaniem niż dla firmy która trzepie w miesiącu kilkaset kotłów. A nawet jeśli by było to co komu z darmowego wstydu za to że nie był nr 1. Reakcja na taką piramidkę raczej była do przewidzenia.
Miałem kiedyś podobnie z imprezami miejskim- prosta zasada robią dwa dni np pokazów laserowych z 10 różnych firm. Jakąś przeciętną kase dostaje tylko ten którego wybierze publika, reszta wraca z kwitkiem. Wszystko w jednym worku, zero podziału. Czyli w zasadzie zawody dla powiedzmy dwóch firm, gdzie miasto zyskuje tyle że ho ho. Co o tym pomyślałem?, nie ma ikonki z fakalcem więc nie wstawie.
Nawet nie wiem ile można było by mieć kliknięć w googla za taką kase, a pomyśl jaki był by efekt w zarabianiu kasy.

Kotły chyba trudno podzielić na jakieś kategorie, a usera tak naprawdę nie interesuje czy stalowe pudło NOx'ami wymiotuje czy tylko puszcza bąki. Ale z pewnością chciał by wiedzieć ile faktycznie wyciągnie energii(sprawności) z każdego kg opału, przy określonej mocy. Prosta tabelka i wiadomo czy warto dołożyć 2 tysiaki do kotła który w interesującym nas przedziale mocy będzie miał 3% więcej sprawności + zintegrowane z drzwiczkami lusterko dla baby (cy cuś tam innego). Takie testy zróbcie, bo z tego co wiem robi się tylko dwa czy trzy punkty pracy a w realu jest ich znacznie więcej.
Suspenser czy kilka innych osób zamontowało ciepłomierz, głupie? nie. Mam mega ochotę na ciepłomierz w moim nowym sterowniku- będzie z niego dobry bat na dymanie na składzie. Sypiesz worek, wiesz ile wydałeś, wiesz ile dostajesz...

Jurgonka
27-09-2015, 13:49
Sterownik z ciepłomierzem - Twój sterownik (działający jak dotychczas) + ciepłomierz - biorę w ciemno.

karoka65
27-09-2015, 14:03
Dzięki Bolecki za podsunięcie pomysła :)
Będę niedługo wodę spuszczał to będzie okazja.
Możesz coś polecić ?

boluslolusj23
27-09-2015, 15:03
Sterownik z ciepłomierzem - Twój sterownik (działający jak dotychczas) + ciepłomierz - biorę w ciemno.

Tylko Panie Bolecki, jak ktoś panu pomysła podprowadzi, to później z tym nie na FM. A przy okazji: powodzenia.

Jurgonka
27-09-2015, 15:11
"Każdy sądzi w/g siebie"

zawijan
27-09-2015, 15:16
No to jeszcze dwa zdania n/t badań kotłów.
Czy wiecie, ile kosztuje takie akredytowane badanie jednego kotła?
Żadne krocie. Zamyka się w 20.000zł z kosztami dowozu kotła,zakupu paliwa itp.
Zwraca się to więc producentowi po sprzedaży 10 sztuk kotłów (10 sztuk, TAK!).
Co więc można myśleć o producencie, który produkując np. 500 sztuk kotłów rocznie, nie robi badań weryfikacyjnych mocy i sprawności (bo te emisje, to zostawmy już na boku)? Dlaczego nie robi tych badań??? Za drogie są??? Chyba nie. Raczej te moce i sprawności mogą wyjść (i wychodzą) nie takie, jak podaje klientom. Przypomnijcie sobie, jak tutejsi RBR-owicze pisali (kiedy jeszcze nie było takiego ciągu na małe kotły, jak teraz), że taki RBR 11 kW spokojnie będzie pracował z mocą 19 kW (są tu takie wpisy od tutejszych "autorytetów"), a RBR 17 kW to pójdzie lekko ponad 25 kW. To jakie moce mają te kotły??? A jakie mają one sprawności na tych swoich mocach??? W tym sławetnym dokumencie z badań, o którym tyle pisał tu karoka, stoi napisane, że wszystkie mają taką samą sprawność (88% z przecinkiem - nie chce mi się szukać, ile za tym przecinkiem, ale nie o to chodzi). Wszystkie taką samą??? Toż ta firma to jakiś niespotykany gigant technologiczny na skalę światową. Tyle kotłów, o różnych mocach, i to o mocach zmiennych w zależności od potrzeb - a sprawności identyczne??? Tego to nawet VW by nie potrafił chyba.:D

zawijan
27-09-2015, 15:21
Mam mega ochotę na ciepłomierz w moim nowym sterowniku- będzie z niego dobry bat na dymanie na składzie. Sypiesz worek, wiesz ile wydałeś, wiesz ile dostajesz...
To jest bardzo trudne. I nie będzie tanie. Ale szczerze życzę Ci powodzenia.
Tyle, że niewielu producentów kotłów kupiłoby go od Ciebie :)

boluslolusj23
27-09-2015, 15:21
"Każdy sądzi w/g siebie"

Czy zdaje pan sobie sprawę z tego, co napisał? Są granice chamstwa i drobnomieszczaństwa, których nawet na Kaszubach nie powinno się przekraczać.
Dużo zdrowia życzę

karoka65
27-09-2015, 15:28
No to jeszcze dwa zdania n/t badań kotłów.
Czy wiecie, ile kosztuje takie akredytowane badanie jednego kotła?
Żadne krocie. Zamyka się w 20.000zł z kosztami dowozu kotła,zakupu paliwa itp.
Zwraca się to więc producentowi po sprzedaży 10 sztuk kotłów (10 sztuk, TAK!).
Co więc można myśleć o producencie, który produkując np. 500 sztuk kotłów rocznie, nie robi badań weryfikacyjnych mocy i sprawności (bo te emisje, to zostawmy już na boku)? Dlaczego nie robi tych badań??? Za drogie są??? Chyba nie. Raczej te moce i sprawności mogą wyjść (i wychodzą) nie takie, jak podaje klientom. Przypomnijcie sobie, jak tutejsi RBR-owicze pisali (kiedy jeszcze nie było takiego ciągu na małe kotły, jak teraz), że taki RBR 11 kW spokojnie będzie pracował z mocą 19 kW (są tu takie wpisy od tutejszych "autorytetów"), a RBR 17 kW to pójdzie lekko ponad 25 kW. To jakie moce mają te kotły??? A jakie mają one sprawności na tych swoich mocach??? W tym sławetnym dokumencie z badań, o którym tyle pisał tu karoka, stoi napisane, że wszystkie mają taką samą sprawność (88% z przecinkiem - nie chce mi się szukać, ile za tym przecinkiem, ale nie o to chodzi). Wszystkie taką samą??? Toż ta firma to jakiś niespotykany gigant technologiczny na skalę światową. Tyle kotłów, o różnych mocach, i to o mocach zmiennych w zależności od potrzeb - a sprawności identyczne??? Tego to nawet VW by nie potrafił chyba.:D
Nie pinkol znowu Zwijan pierdół i nie matacz.
Dobrze wiesz że chodzi o moce nominalne a nie maksymalne.
To samo Ty pisałeś że OEP 10kW pójdzie na 14 czy 16kW, a 16kW spokojnie wyciągnie ponad 20kW.
Zawijan żebym Ci nie musiał tu przypomnieć jak Ty podpisałeś badania pewnej spółdzielni kotlarskiej z Pleszewa gdzie nie jeden typoszereg jednego producenta a kilku producentów miało identyczne parametry na badaniach ?
TY dopiero dokonałeś fenomenu badawczego.

boluslolusj23
27-09-2015, 15:38
Nie pinkol znowu Zwijan pierdół i nie matacz.
Dobrze wiesz że chodzi o moce nominalne a nie maksymalne.
To samo Ty pisałeś że OEP 10kW pójdzie na 14 czy 16kW, a 16kW spokojnie wyciągnie ponad 20kW.
Zawijan żebym Ci nie musiał tu przypomnieć jak Ty podpisałeś badania pewnej spółdzielni kotlarskiej z Pleszewa gdzie nie jeden typoszereg jednego producenta a kilku producentów miało identyczne parametry na badaniach ?
TY dopiero dokonałeś fenomenu badawczego.

No karoka, abyś się nie nadział na własnego ...

W świadectwach na typoszereg masz podane moce, sprawności i emisje zgodnie z tym co na ten temat mówi norma. czyli najwyższe i najniższe wartości.
Zresztą łatwe do sprawdzenia, bo baza dostępna

p.s.

Na szybko pierwszy z brzegu:

http://budkot.pl/index.php/produkty/kociol-ekr/

trzeba więcej? poszukam.

Tylko ciekawe czy odszczekasz swoje kalumnie panie karoka


A jeśli kilku ze spółdzielni robiło ten sam kocioł, to każdy miał być badany? Czy tylko audytem potwierdzone, że wszystko to samo, oprócz tabliczek znamionowych?

karoka65
27-09-2015, 15:45
I tak podano mi się widzi 86,46 - 88,64 jeśli chodzi o sprawność.
Jak wytłumaczysz taki "fenomen" że kotły kilku producentów osiągnęły identyczne parametry ?
Czy może wtedy inna norma na to zezwalała, na takie "fenomeny" znaczy się ?

zawijan
27-09-2015, 15:45
Nie pinkol znowu Zwijan pierdół i nie matacz.
Dobrze wiesz że chodzi o moce nominalne a nie maksymalne.
To samo Ty pisałeś że OEP 10kW pójdzie na 14 czy 16kW, a 16kW spokojnie wyciągnie ponad 20kW.
Zawijan żebym Ci nie musiał tu przypomnieć jak Ty podpisałeś badania pewnej spółdzielni kotlarskiej z Pleszewa gdzie nie jeden typoszereg jednego producenta a kilku producentów miało identyczne parametry na badaniach ?
TY dopiero dokonałeś fenomenu badawczego.
Jeśli myślimy o tym samym, to tak.
To była spółdzielnia, której członkowie robili takie same kotły według tego samego projektu.

A ty znowu uciekasz od tematu RBR-a, choć to o nim ten wątek przecie.

bolek_bolecki
27-09-2015, 15:51
Tylko Panie Bolecki, jak ktoś panu pomysła podprowadzi, to później z tym nie na FM. A przy okazji: powodzenia.

Nie zamierzam składać wniosku do UP w tej materii (a nawet to w tej chwili zablokowałem), niech podprowadzają i nawet robią z tego standard. To nie ma być dla producentów kotłów tylko dla userów, tak aby ich kieszeń to łykła. Tak więc producentom to nie będzie kolidować.

Jurgonka
27-09-2015, 16:10
Czy zdaje pan sobie sprawę z tego, co napisał? Są granice chamstwa i drobnomieszczaństwa, których nawet na Kaszubach nie powinno się przekraczać.
Dużo zdrowia życzę

"Uderz w stół..."
Rozumiem, ze cytat z mojej wypowiedzi i ostrzeżenie przed kradzieżą intelektualną są przypadkowe. Było to połączenia nie zamierzone?
Jeśli tak przepraszam i też życzę dużo zdrowia.

zawijan
27-09-2015, 16:10
Nie zamierzam składać wniosku do UP w tej materii (a nawet to w tej chwili zablokowałem), niech podprowadzają i nawet robią z tego standard. To nie ma być dla producentów kotłów tylko dla userów, tak aby ich kieszeń to łykła. Tak więc producentom to nie będzie kolidować.
Oj, będzie kolidować...
Zobaczysz zresztą...

bolek_bolecki
27-09-2015, 16:15
:lol2:

Popatrz na to z drugiej strony, może wyjdzie że zielony daje mniej jak niebieski z tej samej ilości spalonego szmalu (albo na odwrót).
:stirthepot:

Wiesz jak jest u Japończyków, tam zdaje się normowa biurokracja uzupełniona jest o jeden aspekt. Każdy najlepszy podnosi poprzeczkę i za jakiś czas on wyznacza normę.

zawijan
27-09-2015, 16:20
:lol2:

Popatrz na to z drugiej strony, może wyjdzie że zielony daje mniej jak niebieski z tej samej ilości spalonego szmalu (albo na odwrót).
:stirthepot:

Wiesz jak jest u Japończyków, tam zdaje się normowa biurokracja uzupełniona jest o jeden aspekt. Każdy najlepszy podnosi poprzeczkę i za jakiś czas on wyznacza normę.
To u Japończyków...

bolek_bolecki
27-09-2015, 16:23
Ja bym napisał "To u Jaończyków a nie w UE"
Nie ważne u kogo, ale jest to na tyle zdrowa zasada że warto się nad nią pokłonić

karoka65
27-09-2015, 16:25
:lol2:

Popatrz na to z drugiej strony, może wyjdzie że zielony daje mniej jak niebieski z tej samej ilości spalonego szmalu (albo na odwrót).
:stirthepot:

Wiesz Bolecki kocioł jak jeden czy drugi to tylko trochę żelastwa które ma ogrzać poopsko jego użytkownikowi i jego rodzinie, nic więcej.
A wystarczy mu tylko zmienić palacza, mimo tego samego paliwa a szalka może się przechylić w jedną albo drugą stronę i wszystkie te normy i badania można sobie wsadzić wiesz gdzie :)
To tylko forumowa strzelanina marketingowa.

zawijan
27-09-2015, 16:34
Wiesz Bolecki kocioł jak jeden czy drugi to tylko trochę żelastwa które ma ogrzać poopsko jego użytkownikowi i jego rodzinie, nic więcej.
A wystarczy mu tylko zmienić palacza, mimo tego samego paliwa a szalka może się przechylić w jedną albo drugą stronę i wszystkie te normy i badania można sobie wsadzić wiesz gdzie :)
To tylko forumowa strzelanina marketingowa.
Ale jednak te "kupy żelastwa" różnią się między sobą. A palaczem, każdy użytkownik jest takim jakim jest.
Dobrze jednak byłoby, żeby znał prawdziwą moc i sprawność kotła, który zamierza kupić. Co nie???

bolek_bolecki
27-09-2015, 16:38
I w tedy taki ciepłomierz nie dość że nauczy palacza obsługi kotła to jeszcze zweryfikuje jego metkę. Więcej osób będzie mogło poznać realną, maksymalną moc oraz sprawność, bo wszak kotłownia to nie labo. I nie na darmo próbuje się w nim odtworzyć kotłowniane warunki.

boluslolusj23
27-09-2015, 16:46
I w tedy taki ciepłomierz nie dość że nauczy palacza obsługi kotła to jeszcze zweryfikuje jego metkę. Więcej osób będzie mogło poznać realną, maksymalną moc oraz sprawność, bo wszak kotłownia to nie labo. I nie na darmo próbuje się w nim odtworzyć kotłowniane warunki.

Sorry, nie do końca rozumiem wszystko, co w tym poście napisane. Nie potrafię sobie wyobrazić na przykład w jaki sposób ciepłomierz miałby pokazać sprawność.
Może wyjaśnisz, jeśli to nie tajemnica.

A tak przy okazji: ciepłomierz wymaga dwóch rzeczy: odcinka pomiarowego oraz porządnego pomiaru temperatur wody. Te drugie ma jako składowe. Byle je dobrze prawidłowo zabudować. Ale gdzie w kotle znajdziesz 5 przed i 3 po? Mam na myśli jego (przepływomierza wchodzącego w skład urządzenia) średnicę przelotową. Pewnie w całkiem nowej konstrukcji kotła się da. W żadnym z obecnych nie. A uwierz mi, falszywka pomiarowa jest tak duża, że głowa mała. Mimo, że ponoć mam łeb wielki jak koń i jeszcze mi rośnie.

karoka65
27-09-2015, 17:01
I w tedy taki ciepłomierz nie dość że nauczy palacza obsługi kotła to jeszcze zweryfikuje jego metkę. Więcej osób będzie mogło poznać realną, maksymalną moc oraz sprawność, bo wszak kotłownia to nie labo. I nie na darmo próbuje się w nim odtworzyć kotłowniane warunki.
No widzisz cała teoria z ciepłomierzem paszła w pi...u :)
Trza sobie z kotłowni zrobić laboratorium :) bo to tylko takie zabawki, ciekawe jak ludziom z tego badziewia rachunki za ogrzewanie naliczają skoro to tylko takie gadżety.

karoka65
27-09-2015, 17:04
Myślałem o czymś takim:
http://allegro.pl/cieplomierze-dn20-2-5m3-h-gwarancja-leg-2020r-i5679843481.html#thumb/2
piszą nawet że to jakieś legalizacje ma ale jak normowiec pisze że to bzdet to szkoda te trzy i pół stówki :)

boluslolusj23
27-09-2015, 17:07
I tak podano mi się widzi 86,46 - 88,64 jeśli chodzi o sprawność.
Jak wytłumaczysz taki "fenomen" że kotły kilku producentów osiągnęły identyczne parametry ?
Czy może wtedy inna norma na to zezwalała, na takie "fenomeny" znaczy się ?

Drogi panie,

Kiedyś rzemieślnicy aby mieć dobry dostęp do materiałów musieli albo dawać w łapę, albo zrzeszać się w spółdzielnie. i tak było w tym przypadku. W tamtej miejscowości powstała s-nia rzemieślnicza produkująca kotły. Wszystkie wg jednej dokumentacji i szymla. Sp-nia załatwiała materiały, wszystkie sprawy formalne i zbyt. Zlecenie na badania dawała Sp-nia i wskazywała beneficjentów świadectw. Na konkretne kotły lub ich typoszereg. A w umowach bylo coś takiego, ze audyt w każdej chwili przez czas ważności papieru.
A co ten audyt? Ano jednostka badawcza miala prawo i to robiła, że wpadała bez zapowiedzi do konkretnego i sprawdzała losowo z tego, co na placu z tego co w papierach stało. Pomiary wymiarów, kształtów i reszty w dokumentacji opisanych.

Tyle, że pan słyszałeś, że gdzieś dzwonią, tylko nie wiesz w którym kościele.

czyli co? Odwołujesz swoje insynuacje, czy trzeba spytać administratora tego forum, czy ma pan inne prawa, niż wszyscy?
Bo to, co pan uczyniłeś to śmierdzi na kilometr.

boluslolusj23
27-09-2015, 17:13
No widzisz cała teoria z ciepłomierzem paszła w pi...u :)
Trza sobie z kotłowni zrobić laboratorium :) bo to tylko takie zabawki, ciekawe jak ludziom z tego badziewia rachunki za ogrzewanie naliczają skoro to tylko takie gadżety.

Coś mi się widzi, że dobrze by było, abyś się pan może przewietrzyl, na spacer wybrał lub coś w tym stylu.

Czytaj raz jeszcze: przepływomierz ktory wchodzi w skład ciepłomierza, aby jego wskazania były rzetelne musi być zasilany struga laminarną (co toto to se w wiki poczytaj). Dlatego przed i za aby zlikwidować turbulencje muszą być tzw. odcinki pomiarowe. Dla większości to 5 średnić przed i 3 średnice za. I o ty panie szanowny już pisałem. Jak to wewnątrz kotła zabudować skoro miejsca mało, warunki do pracy przepływomierza określone, a przyłącze cal albo i więcej?

A jak rozliczają ludzi? Ano tak, że zabudowują na przewodzie zasilającym lub powrotnym ciepłomierz z utrzymaniem warunków wymaganych.

Proste? Proste. przynajmniej dla niektórych. Ale to już nie moja wina.

p.s.
a jak się zmienia wartość mocy wskazywanej przy zaburzeniach czy to delty, czy to przepływu to wystarczy wrzucic sobie do arkusza kalkulacyjnego formułkę na moc i pola składowe. Zmien przepływ o 0,5 l/ min albo deltę o 0,5K i zobaczysz jak to wygląda. A co bedzie jeśli obie dane zafałszowane równocześnie?
Że nie podaję gotowca? już i tak za dużo, za frico. nauka kosztuje. To nawet panu ci z gimbusa powiedzą.

A co do zabawek.
Pitagoras patykiem na piasku rysował i mu wychodziło. Bo wiedział co robi i po co robi.
Prostymi metodami też można wiele dobrego, tylko pod czapką musi być uczesana.

karoka65
27-09-2015, 17:16
Ja nie wiem czy śmierdzi czy nie śmierdzi ale te świstki dalej są w obiegu, tyle że kotły jakby inne co lata temu, sterowniki też jakby inne, palniki.
Panie Bolek można zaczynać od nowa a nawet Ci którzy próbują wmawiać że są bez skazy, świętymi nie są.
Może to już wystarczy jak na niedzielę.

zawijan
27-09-2015, 17:20
No widzisz cała teoria z ciepłomierzem paszła w pi...u :)
Trza sobie z kotłowni zrobić laboratorium :) bo to tylko takie zabawki, ciekawe jak ludziom z tego badziewia rachunki za ogrzewanie naliczają skoro to tylko takie gadżety.
karoka
Czy ty naprawdę nie wiesz, co to jest tzw. odcinek pomiarowy ciepłomierza, czy tylko tak się zgrywasz??? Trudno byłoby mi uwierzyć, że nie wiesz, bo co to za ekspert od kotłów, który nie zna tak podstawowych rzeczy. Więc zakładam, że zgrywasz się... A to dlatego, aby sprowokować sztuczną dyskusję o różnych bzdetach, w której miałyby utonąć moje dwa bardzo niewygodne dla całej waszej sfory wpisy (tzn. miałyby przesunąć się tak daleko w tył, że nowi czytelnicy mogliby trafić na nie tylko przypadkiem). Te wpisy, to:
wpis #24805
wpis #24818
To znana i sprawdzona, i często tutaj praktykowana metoda.
Więc pisz... pisz...
Dyskutuj... dyskutuj...
Ale ja i tak od czasu do czasu będę pewne informacje powtarzał, aby nie zniknęły w niebycie.
Bo nie powinny zniknąć...

boluslolusj23
27-09-2015, 17:23
Panie karoka

popatrz pan najpierw na datę ważności. Tamte straciły ważność. Nowe bezterminowe posiadają wyraźną klauzulę, co i jak. A jeśli ktoś chce kogoś w cha zrobić, to go i na wnuczka przekręci. Jeśli znasz pan jakieś przypadki i ma na to dowody to proszę bez obaw poinformować o tym wystawcę świadectwa (nie tego co podpisał, ale instutucję). I to nie będzie żadne kapowanie.

Udanego wieczoru

Wlodek_PID
27-09-2015, 17:38
Sorry, nie do końca rozumiem wszystko, co w tym poście napisane. Nie potrafię sobie wyobrazić na przykład w jaki sposób ciepłomierz miałby pokazać sprawność.
Może wyjaśnisz, jeśli to nie tajemnica.

A tak przy okazji: ciepłomierz wymaga dwóch rzeczy: odcinka pomiarowego oraz porządnego pomiaru temperatur wody. Te drugie ma jako składowe. Byle je dobrze prawidłowo zabudować. Ale gdzie w kotle znajdziesz 5 przed i 3 po? Mam na myśli jego (przepływomierza wchodzącego w skład urządzenia) średnicę przelotową. Pewnie w całkiem nowej konstrukcji kotła się da. W żadnym z obecnych nie. A uwierz mi, falszywka pomiarowa jest tak duża, że głowa mała. Mimo, że ponoć mam łeb wielki jak koń i jeszcze mi rośnie.

Fachowa wypowiedź. Ciepłomierz musiałby być wbudowany w kocioł,
bo jakby go miał instalator zakładać i podłączać czujniki temperatury,
to dokładność pomiaru byłaby +- 100%. :)

karoka65
27-09-2015, 17:39
Widzisz karokę w odróżnieniu do innych interesuje to co na jego podwórku, sika z góry na to co robią inni.
A panowie nie mają po prostu zielonego pojęcia o problemach normalnych Kowalskich.
Już widzę jak siedzi non-stop z lapkiem przy piecu z otwartym Exelem :)
Proponuję zmienić forum albo chociaż wątek.
Również spokojnego wieczoru życzę.

bolek_bolecki
27-09-2015, 19:21
Panowie, ten odcinek pomiarowy to akurat najmniejszy problem. To po prostu... PROSTY odcinek o długości kilku średnic przewodu, przed i za "śmigiełkiem" (bo pewnie o takim przetworniku przepływu myślicie). To są centymetry a nie metry, mało takich miejsc przy przeciętnym kotle?. Nie spotkałem się aby ktoś wymagał więcej jak 20*d (przy mocnym skomplikowaniu kształtu) co też nie będzie wielkim problemem. Są też odpowiednie wkładki "prostujące przepływ". Jest jeszcze sporo inny metod i np ultradźwiękowa ma mniejsze wymagania, nie trzeba ciąć rury bo taki przetwornik po prostu się na niej wiesza. No ale koszty i co ważniejsze, przy ciepłomierzu i tak wypadało by sobie wsadzić czujnik w wodę, bo przyczepiać na rurę to całkiem bez sensu... Więc i tak tniemy bo nie ma się co spinać.

Co do obliczania sprawności. Na pewno nie miałem na myśli podawać tutaj jako rezultat tego co Wy podajecie na papierze i w dodatku tego kwestionować- to chyba nie podlega dyskusji. Nie wiadomo jaki opał, nie wiadomo/zapewniono tego czy tamtego .Za to całkiem dobrze wiadomo w którym miejscu kocioł ma najwyższą sprawność, a czy to będzie 98 czy 80%, czy ile tam wynika z papieru jest w sumie bez znaczenia. Wystarczy że user dostanie informacje że spalając z mocą kotła na poziomie 30% nominału, jego wyjściowa sprawność spadła o 40%. Wystarczy mu też info ile energii otrzymał z 1kg. Albo się okaże że kupił gruz zamiast węgla, albo złom zamiast kotła.

Wbrew pozorom wykonanie urządzenia o przyzwoitej dokładności nie jest jakimś nadludzkim wyzwaniem. Montaż także, tym bardziej że na coś takiego zdecydują się tylko osoby o odpowiednim stanie umysłu. Myślę też że jeśli trafi się klient który będzie chciał kupić piec z takim bajerem to sprzedawca mu to zorganizuje w sposób należyty.

Wojtek_mazury
27-09-2015, 19:49
To jest bardzo trudne. I nie będzie tanie. Ale szczerze życzę Ci powodzenia.

Nie jest to takie trudne. Używam zintegrowanego ciepłomierza w swoim sterowniku od 2012 roku. Kiedyś, gdy byłem u Jareckiego z wizytą z prototypem sterownika pogadaliśmy trochę o tym.

zawijan
27-09-2015, 20:15
Nie jest to takie trudne. Używam zintegrowanego ciepłomierza w swoim sterowniku od 2012 roku. Kiedyś, gdy byłem u Jareckiego z wizytą z prototypem sterownika pogadaliśmy trochę o tym.
No i co...?
Pytam z czystej ciekawości... sterowniki to nie moja działka.

Wojtek_mazury
27-09-2015, 20:42
No i co...?
Pytam z czystej ciekawości... sterowniki to nie moja działka.

Tak w zasadzie to nic. Potwierdzam tylko, że może służyć do wskazania ilości energii przekazanej przez kocioł do instalacji.
To zaś może służyć do zastanowienia się czy węgiel ma taką jak zadeklarowana wartość opałową.
Pomocne jest też wyliczanie uproszczonym wzorem straty kominowej - mam w czopuchu sondę tlenu.

rübezahl
27-09-2015, 20:59
To zaś może służyć do zastanowienia się czy węgiel ma taką jak zadeklarowana wartość opałową.

Także mam w planach ciepłomierz. Nie zakładam, że będą mógł nim określac sprawnośc kotła, czy kalorycznaśc węgla - jeśli, to może na zasadzie porównania z "poprzednikiem". Bardziej zależy mi na stwierdzeniu co się stanie jak coś zmienię (używając cały czas tej samej partii węgla) - czyli czy dana zamiana parametru spowodowała zwiększenie się czy spadek wydajności ciepła z z porównywalnej dawki tego samego paliwa. Myślę, że do tego będzie w moim przypadku w sam raz i pozwoli szybciej i łatwiej nauczyc się poprawnego ustawiania procesu spalania, przy założeniu im więcej ciepła tym poprawniejsze spalania (ekonomiczniejsze).

Wojtek_mazury
27-09-2015, 21:07
Także mam w planach ciepłomierz. Nie zakładam, że będą mógł nim określac sprawnośc kotła, czy kalorycznaśc węgla - jeśli, to może na zasadzie porównania z "poprzednikiem". Bardziej zależy mi na stwierdzeniu co się stanie jak coś zmienię (używając cały czas tej samej partii węgla) - czyli czy dana zamiana parametru spowodowała zwiększenie się czy spadek wydajności ciepła z z porównywalnej dawki tego samego paliwa. Myślę, że do tego będzie w moim przypadku w sam raz i pozwoli szybciej i łatwiej nauczyc się poprawnego ustawiania procesu spalania, przy założeniu im więcej ciepła tym poprawniejsze spalania (ekonomiczniejsze).
Będzie pomocne.

Przy okazji (nie żebym chciał wywoływać jakąś wojnę medialną) chciałbym zapytać znawców o to jaką sprawność przyjmuje się w statystykach do określenia daty kolejnego zasypu węgla? I czy na przykład dla Defro jest to inna sprawność niż dla RBRa a inna dla Ogniwa?

minertu
27-09-2015, 21:24
Będzie pomocne.

Przy okazji (nie żebym chciał wywoływać jakąś wojnę medialną) chciałbym zapytać znawców o to jaką sprawność przyjmuje się w statystykach do określenia daty kolejnego zasypu węgla? I czy na przykład dla Defro jest to inna sprawność niż dla RBRa a inna dla Ogniwa?
Przybliżona i wynosi ona 65% w trybie zima i 45% w trybie lato jeśli chodzi o statystyki a jeżeli chodzi o zasyp to zwykła matematyka jak napisał poniżej kol.cichy777.

cichy777
27-09-2015, 21:30
Będzie pomocne.

Przy okazji (nie żebym chciał wywoływać jakąś wojnę medialną) chciałbym zapytać znawców o to jaką sprawność przyjmuje się w statystykach do określenia daty kolejnego zasypu węgla? I czy na przykład dla Defro jest to inna sprawność niż dla RBRa a inna dla Ogniwa?
Data kolejnego zasypu nie ma nic do sprawności - to proste matematyczne porównanie dotychczasowego czasu pracy podajnika do całkowitego czasu jaki upłynął i następnie odniesienie tego współczynnika do czasu do opróżnienia zasobnika który podaje użytkownik.
Pomysł na zintegrowanie ciepłomierza w sterowniku uważam za doskonały .
(może wtedy nie trzeba było by wysłuchiwać tych wywodów nad wyższością Bożego Narodzenia nad Wielkanocą)[

boluslolusj23
28-09-2015, 08:02
Data kolejnego zasypu nie ma nic do sprawności - to proste matematyczne porównanie dotychczasowego czasu pracy podajnika do całkowitego czasu jaki upłynął i następnie odniesienie tego współczynnika do czasu do opróżnienia zasobnika który podaje użytkownik.
Pomysł na zintegrowanie ciepłomierza w sterowniku uważam za doskonały .
(może wtedy nie trzeba było by wysłuchiwać tych wywodów nad wyższością Bożego Narodzenia nad Wielkanocą)[

A co i kto stoi na przeszkodzie, aby w istniejąca instalację odbioru ciepła wstawić w kotłowni ciepłomierz i spiąć go z układem rejestracyjnym sterownika albo - bo wiele ciepłomierzy już to ma - wrzucić jego programik do komputera i wszystko jasne.Mało ważne, gdzie jest zainstalowany ciepłomierz: w instalacji, czy może (prawie) wewnątrz kotła. Ważne jak jest zainstalowany.

Poruszyłem ten temat ponieważ w sytuacji gdy kocioł ma nominalną np. 25 kW, a bardzo często w realu pracuje poniżej nawet tej dolnej badanej czyli 30%, wskazania mogą narobić wody w mózgu. Dlaczego?
Ano dlatego, że przepływomierze, jak każde urządzenia pomiarowe zawsze i wszędzie posiada swój błąd. Rośnie on zawsze na brzegach obszaru pomiarowego. A jeśli do tego dołoży się niechlujność zabudowy lub marność ustrojstwa, to błąd może być bardzo duży.
Spytałem pana Karoki czy wie co się może zdarzyć przy błędnym odczycie przepływu o pół litra na minutę lub różnicy temperatur o pół stopnia.
Pomijam odpowiedź. Chcę tylko uświadomić niektórym, że zbieg tych odchyłek daje błąd ponad 10%. Dużo to, czy mało? Co kto lubi.
Ciepłomierze wirnikowe są bardzo czułe na zanieczyszczenia cieczy o które w układzie co - kocioł wcale nie trudno.
Ultradźwiękowe porządne kosztują. Nakładane na rury potrafią wyczyniać cuda. Lekkie zabrudzenie rury i ...

Dlatego porządny sprzęt laboratoryjny jest bardzo kosztowny i oprócz tego wymaga okresowych kontroli, też nie tanich.

zawijan
28-09-2015, 09:50
Jakie informacje daje ciepłomierz?

Ciepłomierz mierzy - narastająco - ilość ciepła wyprodukowanego przez kocioł. Jeśli równocześnie mierzy się (waży) ilość dostarczanego do kotła węgla - można obliczyć ilość ciepła otrzymanego efektywnie z 1kg węgla (efektywnie = dostarczonego do ogrzewanego obiektu). Jest to pomiar statystyczny, mierzony narastająco, tym dokładniejszy, im dłuższy okres pomiarowy. I to wszystko.
Jeśli zechcielibyśmy porównać ze sobą dwa okresy pomiarowe (przy zasilaniu kotła dwoma różnymi węglami), w celu uzyskania porównania wartości opałowej spalanych węgli, to jest to możliwe tylko w przypadku, kiedy odbiór ciepła (zapotrzebowanie obiektu) będzie jednakowy w obu tych okresach pomiarowych (jednakowy = w znaczeniu identycznej struktury czasowej odbioru ciepła, a nie jego globalnej ilości).
Ilość ciepła efektywnego (dostarczonego do ogrzewanego obiektu z 1kg węgla) zależy bowiem równocześnie od dwóch podstawowych czynników: wartości opałowej węgla (ilości energii chemicznej zawartej w węglu) oraz sprawności cieplnej kotła (inaczej - strat ciepła przez kocioł). A sprawność cieplna kotła jest zmienna w zależności od mocy z jaką kocioł pracuje, i to w sposób nie podlegający regule średniej arytmetycznej.
Tak więc użytkownik kotła może za pomocą ciepłomierza porównywać wartości opałowe węgli jedynie w sposób „zgrubny”, z dokładnością trudną do określenia i to, według mnie, tylko przy znacznych różnicach tych wartości opałowych. Trudno mi także cenić stopień dokładności pomiarów tanich ciepłomierzy.
P.S.
Te sprawności, które przyjął w Statystykach producent sterowników eCoal i Bruli, są tylko po to, aby ster z wystarczającym wyprzedzeniem poinformował o niskim poziomie węgla w zasobniku. Nic poza tym.

bolek_bolecki
28-09-2015, 10:44
Boluśloluś, dlaczego wychodzisz z założenia że praca kotła na mocy 30% gdzie jako znamionowa moc to 25kW ma być graniczną wartością dla ciepłomierza?. Mechanizmu nie interesuje moc kotła z jaką pracuje... tu się liczy tylko przepływ i temperatura. Jak to się ma do pracy na niskiej mocy?

zawijan
28-09-2015, 11:27
Jakie informacje daje miernik zawartości tlenu w spalinach?

Miernik zawartości tlenu w spalinach mierzy niezmiernie ważny parametr pracy kotła, skrzętnie ukrywany przez producentów kotłów. Podobnie, jak z temperaturą spalin wylotowych, którą również skrzętnie ukrywano do momentu pojawienia się sterownika eCoal, w którym wykorzystuje się tę informację do sterowania kotłem.
Zawartość tlenu w spalinach daje informację o „jakości spalania” węgla w palniku, informację nie do uzyskania „gołym okiem”. To informacja o ewentualnym nadmiarze powietrza podawanego do spalania. Niedomiar powietrza, nawet niewielki, jest natychmiast zauważalny w postaci kopcących spalin, osadzającej się sadzy, niedopalonych kawałków węgla w popielniku. Nadmiaru powietrza nie widać.
Wielu użytkowników za objaw wysokiej sprawności kotła uważa niską temperaturę spalin wylotowych. To prawda, ale… częściowa tylko. Strata kominowa (największy składnik całkowitych strat cieplnych kotła) może bowiem wynosić przy temperaturze spalin wylotowych np. 120*C od 5% ciepła przy zawartości tlenu w spalinach 6% do 25% ciepła przy zawartości tlenu w spalinach 18%. Przecież to niepotrzebne do spalania powietrze trzeba, przed wypuszczeniem go kominem, ogrzać od temperatury otoczenia do temperatury spalin wylotowych.
Zbyt wysoki nadmiar powietrza do spalania jest, moim zdaniem, powszechny w małych kotłach pracujących w kotłowniach indywidualnych. Zwiększanie nadmuchu jest bowiem zalecaną przez różnego rodzaju doradców receptą na wiele niedomagań palników, jak np. tworzenie sadzy, niedopalony koks czy węgiel, palenie częścią palnika, a także inne, jak np. za mała moc kotła (palnika). W takich sytuacjach, informacja o zawartości tlenu w spalinach pozwala łatwo zlokalizować „winnego” tego stanu, tzn. określić, czy winny jest palacz do spółki ze sterownikiem, czy konstruktor kotła (palnika).

Nie wiem, czy pamiętacie jeszcze, jak często, tutaj i gdzie indziej, wołałem - żądajcie od producenta kotła, na który macie ochotę, informacji o mocy i sprawności tego kotła wraz z informacją o temperaturze spalin wylotowych i zawartości tlenu w spalinach w warunkach badania. Myślę, że chyba nie pamiętacie, bo wielu nie chce nawet informacji o mocy i sprawności kotła, a co dopiero o takich bzdetach, jak temperatura spalin i zawartość tlenu. A potem toczą się dyskusje o wszystkim i o niczym, tylko nie o sprawach zasadniczych. Ale to już wasza sprawa…

bolek_bolecki
28-09-2015, 11:45
A czy sama znajomość O2 bez np CO albo CO2 będzie skuteczną informacją o pracy palnika?

zawijan
28-09-2015, 11:59
A czy sama znajomość O2 bez np CO albo CO2 będzie skuteczną informacją o pracy palnika?
Dla użytkownika chcącego oceniać swoje działania w zakresie regulacji kotła, "znajomość" tylko zawartości O2 bez zawartości CO będzie informacją "skuteczną", choć niekompletną.
Natomiast "znajomość" zawartości CO bez "znajomości" zawartości O2 jest wiadomością bez wartości, bo przecież wzrost nadmiaru powietrza ("fałszywego") obniża zawartość CO, przy równoczesnym podwyższaniu zawartości O2. Także z punktu widzenia badań normowych, bo tam zawartości składników emisji przelicza się na stan zawartości tlenu 10% i dopiero wtedy bierze pod uwagę.

boluslolusj23
28-09-2015, 12:09
Boluśloluś, dlaczego wychodzisz z założenia że praca kotła na mocy 30% gdzie jako znamionowa moc to 25kW ma być graniczną wartością dla ciepłomierza?. Mechanizmu nie interesuje moc kotła z jaką pracuje... tu się liczy tylko przepływ i temperatura. Jak to się ma do pracy na niskiej mocy?

Przepraszam, że wykorzystując Twój wpis kilka zdań nie na temat, ale bardzo ważne:

Już myślałem, że znowu nie będę mógł odpowiedzieć, bo mnie ktoś zbanował. DOŻYWOTNIO. Na szczęście Administracja podjęła temat i mnie odblokowała. Szkoda, że osóbka mająca jakieś uprawnienia (przez kogo i w jakim zakresie nadane?), niczym hiena - znienacka, BEZPODSTAWNIE czyni takie numery.
Dzięki Administracji za rozsądne i szybkie działania. Myślę, że dacie sobie radę z kretem.

Teraz odpowiadam

Ponieważ każde urządzenie pomiarowe ma zawsze pewien obszar - najczęściej w środku zakresu, gdzie jego wskazania (odczyty) są najbliższe prawdy. Im dalej w prawo lub w lewo, tym większy błąd. I to jest normalne. Dlatego trudno np. przepływomierzem mierzącym w zakresie do 100 dm3/min mierzyć bezbłędnie strumień rzędu 1 czy 5 dm3/min. I w druga stronę też. Dlatego do każdej instalacji musi być dobrany indywidualnie. I nawet w niej, jeśli może pracować grawitacyjnie i pompowo będą występowały odchyłki wskazań.

A przy okazji: woda, jak każde ciało ma tzw. rozszerzalność termiczną. Stąd gorąca woda jest bardziej "rzadka" od chłodnej. Tani wiatraczek zaliczy do obliczeń tylko strugę geometryczną (nie masową). I błąd w obliczeniach gotowy. Bo jeszcze do tego zmienne ciepło właściwe w błąd się wrąbie.

A moc? To zwykły iloraz pracy (energii, ciepła) w czasie. Tutaj na błąd może mieć tylko wpływ zegar.

Pozdr.

boluslolusj23
28-09-2015, 12:14
A czy sama znajomość O2 bez np CO albo CO2 będzie skuteczną informacją o pracy palnika?

Jeśli mogę:

NIE DO KOŃCA

Bez CO2 da się radę, bo ono jest tylko dopełnieniem do tlenu. Zresztą nawet norma pozwala na pomiar O2 lub CO2.
Z CO trochę gorzej, bo ma wpływ na straty.
Samo O2 daje ci co najwyżej informację o tym, ile dmuchasz i czy tyle ci potrzeba. Ale jak spalasz tego ci już O2 w spalinach nie powie.

bolek_bolecki
28-09-2015, 12:51
Z tego co tu czytam to pomiar energii wyprodukowanej przed domowy kocioł jest niemożliwy. ;)

boluslolusj23
28-09-2015, 13:29
Z tego co tu czytam to pomiar energii wyprodukowanej przed domowy kocioł jest niemożliwy. ;)

Sorry,
jest możliwy, tylko jak zawsze aby rozwiązać coś z kilkoma niewiadomymi w sposób pewny trzeba mieć co najmniej tyle samo równań.

A co to jest ilość energii wyprodukowanej przez kocioł?
Ano można to rozumieć dwojako.
Jeśli chodzi o to ile uwolnione zostało z energii chemicznej paliwa, albo ile z tego zostało przekazane do wody, ktora pośredniczy w pomiarze np. za pomocą ciepłomierza.

A gdyby to drugie porównać do pierwszego, to wyjdzie SPRAWNOŚĆ

Tylko bez znajomości wartości opałowej paliwa, to wróżenie z fusów. Przyjęcie jakiejś tej wartości (np. z nadruku na worku), to już coś, ale nadal zbyt mało.

Jarecki79
28-09-2015, 13:33
oj pany, pany
stosunek CO do CO2 może nam dac informację o lambdzie, czyli o nadmiarze powietrza..... ja rozumiem,że Kowalski takiej informacji nie może udzielić, ale uczeni?

zawijan
28-09-2015, 13:41
Z tego co tu czytam to pomiar energii wyprodukowanej przed domowy kocioł jest niemożliwy. ;)
To zależy od celu, jakiemu pomiar ma służyć.
Dokładność (błąd) pomiaru zależy od jakości stosowanych narzędzi pomiarowych. Jeśli dokładność (błąd pomiaru) posiadanych narzędzi pomiarowych wystarczy do celu, który nam przyświeca - to tak, można. Jeśli nie wystarcza - to niestety nie.

zawijan
28-09-2015, 13:43
oj pany, pany
stosunek CO do CO2 może nam dac informację o lambdzie, czyli o nadmiarze powietrza..... ja rozumiem,że Kowalski takiej informacji nie może udzielić, ale uczeni?
Nie zrozumiałem, co chciałeś powiedzieć. Możesz jaśniej?

boluslolusj23
28-09-2015, 13:45
oj pany, pany
stosunek CO do CO2 może nam dac informację o lambdzie, czyli o nadmiarze powietrza..... ja rozumiem,że Kowalski takiej informacji nie może udzielić, ale uczeni?

Panie JARECKI, panie JARECKI

raz jeszcze na spokojnie: co to jest lambda?
To nadmiar tlenu w spalinach.

lambda (przy spalaniu niezupełnym)= (w liczniku: 21), a w mianowniku (21 - iloraz z 79*O2 - 0,5*CO przez N2)

Proszę zwrócić uwagę, że pisze Pan o CO (tlenku węgla) oraz CO2 czyli dwutlenku węgla. Gdzie tu tlen O2?????

zawijan
28-09-2015, 13:55
oj...
Powiedz nam lepiej, ile teraz wynosi pełny koszt badania kotła według normy 303-5:2012, bo ja nie wiem, wyszedłem już poza obieg.
Czy to naprawdę taka kwota nie do przeskoczenia przez małą firmę kotlarską?

boluslolusj23
28-09-2015, 14:46
oj pany, pany
stosunek CO do CO2 może nam dac informację o lambdzie, czyli o nadmiarze powietrza..... ja rozumiem,że Kowalski takiej informacji nie może udzielić, ale uczeni?

Przepraszam, że raz jeszcze w tej samej sprawie. I na prawdę nie chodzi mi o to, aby komuś wykazać, że be tylko dla mniej zorientowanych.
Chodzi o tzw. lambda czyli nadmiar powietrza w spalinach. (Z góry przepraszam za tyradę nieco przydługa, która może niektórych 128 do szału doprowadzać, co się czasami kończy, tak jak kończy).

Do spalania potrzeba teoretycznej ilości utleniacza (powietrze zawiera go - tlen - w określonej ilości). Tyle, że ta teoretyczna ilość w praktyce nie wystarcza (zwłaszcza do spalania paliw stałych) i dlatego musi być większa, niż ta teoretyczna. czyli Lambda = Lpr / L teor
Jeśli Lpr trochę małe, to się kończy niezupełnym spalaniem, czyli stratą. Jeśli Lpr zbyt duże, to znowu strata: odlotowa.
W powietrzu nadmuchowym występuje stała ilość składowych: tlenu (utleniacza) oraz reszty balastowej, czyli azotu, dwutlenku węgla i innych gazów niepalnych. Parę wodną możemy pominąć.
Stosunek azotu do tlenu w powietrzu przyjmuje się jako N/O = 79/21
Stąd we wzorze wcześniej podanym taki iloraz.
Przy spalaniu zupełnym wzór wcześniej podany wyglądałby tak:
lambda = 21 / (21 - 79*tlen/azot)
Ponieważ spalanie paliw stałych nigdy nie jest zupełne, to w spalinach występuje również palny tlenek węgla CO.
Dlatego od tlenu w spalinach trzeba odjąć połowę objętości tlenu, gdyż do spalania na CO potrzeba tlenu równego objętościowo połowie objętości CO.
Dlatego wzór podany przeze mnie w poprzednim poście ma taki a nie inny wygląd.

Proste? proste.
Nikt nie wymaga, aby się każdy znał na wszystkim. Ja na przykład chętnie słucham wywodów ginekologa, bo praktyka i owszem, ale teoria?????

Pozdrawiam

Wojtek_mazury
28-09-2015, 14:54
[QUOTE=boluslolusj23;6953175] ......gdyż do spalania na CO potrzeba tlenu równego objętościowo połowie objętości CO.
Proste? proste.
/QUOTE]
?

Jarecki79
28-09-2015, 15:14
Panie JARECKI, panie JARECKI

raz jeszcze na spokojnie: co to jest lambda?
To nadmiar tlenu w spalinach.

lambda (przy spalaniu niezupełnym)= (w liczniku: 21), a w mianowniku (21 - iloraz z 79*O2 - 0,5*CO przez N2)

Proszę zwrócić uwagę, że pisze Pan o CO (tlenku węgla) oraz CO2 czyli dwutlenku węgla. Gdzie tu tlen O2?????

Taki entelegent a nie wie.... a badaczem się chce nazywać.

np. CO2 14%, CO 0,01% albo jak wolisz <100PPm
zatem w uproszczeniu dla węgla kamiennego lambda 1,36
dla CO2 13% przy podobnym CO lambda 1,46
dla CO2 10% lambda 1,9

jakby to było drewno, to przy tych samych wynikach odpowiednio:
lambda 1,5
lambda 1,61
lambda 2,1

proste? i zobacz, nigdzie nie podawałem tlenu....
a teraz podłącz sobie na stanowisku te wszystkie wihajstry razem z pomiarem tlenu (skoro bez tego nie umimy) i sprawdź czy i o ile mogłem sie pomylić....

Jarecki79
28-09-2015, 15:51
Nie zrozumiałem, co chciałeś powiedzieć. Możesz jaśniej?

Tak Panie Jacku, dla Pana mogę jaśniej

Jak wiadomo zależy nam na tym, aby CO2 było możliwie wysokie,
nie może jednak rosnąć w nieskończoność....

zatem dobry palnik, odpowiednio napowietrzony dąży do możliwie wysokiego CO2....
tyle,że musimy przy tym patrzeć na zależność do CO, bo jak ono zacznie rosnąć - to kopcimy mówiąc w skrócie...

zatem CO2 ma nam rosnąc przy jednoczesnym zachowaniu warunku,że CO ma być jak najniższe, czyli takie w granicy 0,01% czy <100PPm, wówczas wiemy,że uzyskamy dla danego palnika, dmuchawy najlepszą możliwą lambdę i powinniśmy jednocześnie uzyskać najlepsze spalanie.

Tyle chciałem powiedzieć.

finlandia
28-09-2015, 15:58
Odpowiadam po kolei.
Mam tylko jednego nicka, bo mojego poprzedniego zablokowali mi na amen. A w tym kraju czy się komuś to podoba czy nie, mam prawo wypowiadania się publicznie, choćby na FM. Trochę to dziwne, że dostałem bana na wieki - ponoć za naruszenie regulaminu. Tylko nikt mi nie podał w którym poście ani którego punktu. ale, niech tam im na zdrówko idzie i oby chociaż nogi zdrowe mieli..?
W całej rozciągłości popieram bana dla Ciebie, więc pozwolę sobie na małe wtrącenie a tym samym następny off top.
Jeśli dostałeś już kolejnego bana stałego, tzn. że ktoś reprezentujący właścicieli forum uznał, że naruszyłeś wytyczone tu zasady w dodatku nie po raz pierwszy i nie rokujesz nadziei na poprawę. To nie jest naruszanie wolności wypowiedzi, bo jesteśmy w miejscu "czyimś", przestrzeni którą ktoś utrzymuje za swoje środki i ma prawo wyznaczać reguły. To nie jest park publiczny (chociaż ten też ma właściciela który ma swoje oczekiwania od korzystających). Czytałeś regulamin? Jesteś chyba w końcu wykształconym człowiekiem ale by było łatwiej Ci zrozumieć powiem: notorycznie zaśmiecasz wątek dotyczący pytań o konkretną markę. Te posty raportują osoby postronne, które chcą dowiedzieć się czegoś o produkcie, a nie Waszych sporach.
Jedyne co widzę to fakt, że chcecie za wszelką cenę zdyskredytować konkurencję reprezentującą odmienną myśl techniczną.
Konkretny punkt regulaminu który łamiesz - 5.2.5 b (ostatnia kropeczka).

zawijan
28-09-2015, 16:05
Tak Panie Jacku, dla Pana mogę jaśniej

Jak wiadomo zależy nam na tym, aby CO2 było możliwie wysokie,
nie może jednak rosnąć w nieskończoność....

zatem dobry palnik, odpowiednio napowietrzony dąży do możliwie wysokiego CO2....
tyle,że musimy przy tym patrzeć na zależność do CO, bo jak ono zacznie rosnąć - to kopcimy mówiąc w skrócie...

zatem CO2 ma nam rosnąc przy jednoczesnym zachowaniu warunku,że CO ma być jak najniższe, czyli takie w granicy 0,01% czy <100PPm, wówczas wiemy,że uzyskamy dla danego palnika, dmuchawy najlepszą możliwą lambdę i powinniśmy jednocześnie uzyskać najlepsze spalanie.

Tyle chciałem powiedzieć.
Aha...
A mógłbyś mi jeszcze odpowiedzieć na to drugie moje pytanie?

boluslolusj23
28-09-2015, 16:40
W całej rozciągłości popieram bana dla Ciebie, więc pozwolę sobie na małe wtrącenie a tym samym następny off top.
Jeśli dostałeś już kolejnego bana stałego, tzn. że ktoś reprezentujący właścicieli forum uznał, że naruszyłeś wytyczone tu zasady w dodatku nie po raz pierwszy i nie rokujesz nadziei na poprawę. To nie jest naruszanie wolności wypowiedzi, bo jesteśmy w miejscu "czyimś", przestrzeni którą ktoś utrzymuje za swoje środki i ma prawo wyznaczać reguły. To nie jest park publiczny (chociaż ten też ma właściciela który ma swoje oczekiwania od korzystających). Czytałeś regulamin? Jesteś chyba w końcu wykształconym człowiekiem ale by było łatwiej Ci zrozumieć powiem: notorycznie zaśmiecasz wątek dotyczący pytań o konkretną markę. Te posty raportują osoby postronne, które chcą dowiedzieć się czegoś o produkcie, a nie Waszych sporach.
Jedyne co widzę to fakt, że chcecie za wszelką cenę zdyskredytować konkurencję reprezentującą odmienną myśl techniczną.
Konkretny punkt regulaminu który łamiesz - 5.2.5 b (ostatnia kropeczka).

Zatem Szanowna Finlandio

Proszę popatrzeć na choćby ten wątek i zablokować demokratycznie wszystkich i wszystkie wpisy ponoć nie na temat.
a co mówi ten 5.2.5b ostatnia kropka? cytuję:
• uniemożliwiają lub w znacznym stopniu utrudniają możliwości korzystania z
Serwisu przez innych Użytkowników."

Nawet nie pytam w jakim stopniu ja ani żaden inny użytkownik utrudniamy ...

Skoro Finlandia taka przepisowa, to uprzejmie proszę wejść na kolejne wątki gdzie też można trafić moje wpisy i ciąć równo. Uczciwie.

A na koniec uprzejmie przypomnę: że w uzasadnieniu bana było to, że ponoć używam na tym forum więcej niż 1 nicka.

Nawet nie proszę o wyjaśnienie.

Pozdrawiam i znikam.

p.s.
Finlandia napisał:
Jedyne co widzę to fakt, że chcecie za wszelką cenę zdyskredytować konkurencję reprezentującą odmienną myśl techniczną.

uprzejmie prosze o wskazanie chocby jednego mojego wpisu dyskredytującego wyrób (TEN WYRÓB) pod względem odmiennej myśli technicznej a postawię skrzynkę mineralnej bez gazu.

Czy to, że informuję potencjalnych i obecnych użytkowników o tym jakie są wymagania prawne i techniczne, to jest co? Grzech, łamanie regulaminu, czy może coś jeszcze większego?

boluslolusj23
28-09-2015, 16:47
Taki entelegent a nie wie.... a badaczem się chce nazywać.

np. CO2 14%, CO 0,01% albo jak wolisz <100PPm
zatem w uproszczeniu dla węgla kamiennego lambda 1,36
dla CO2 13% przy podobnym CO lambda 1,46
dla CO2 10% lambda 1,9

jakby to było drewno, to przy tych samych wynikach odpowiednio:
lambda 1,5
lambda 1,61
lambda 2,1

proste? i zobacz, nigdzie nie podawałem tlenu....
a teraz podłącz sobie na stanowisku te wszystkie wihajstry razem z pomiarem tlenu (skoro bez tego nie umimy) i sprawdź czy i o ile mogłem sie pomylić....

Panie Jarecki
to pana pisanie:

stosunek CO do CO2 może nam dać informację o lambdzie

no to pokaż pan ta swoją lambdę ze stosunków CO (w %) do CO2 (w%). Stosunek czyli proporcja albo inaczej dzielenie.

Na koniec, bo pewnie mnie znowu zbanują: skąd pan takiej wiedzy nabył?

Odsyłam do pierwszego lepszego podręcznika termodynamiki: choćby stareńki Staniszewski B.; Termodynamika; PWN W-wa 1982 str. 247
albo chociaż ciocia Wiki

O ynteligencji nie rozmawiam, bo znowu coś naruszę i bedzie kaplica

zawijan
28-09-2015, 17:25
...Te posty raportują osoby postronne, które chcą dowiedzieć się czegoś o produkcie, a nie Waszych sporach.
Jedyne co widzę to fakt, że chcecie za wszelką cenę zdyskredytować konkurencję reprezentującą odmienną myśl techniczną.
Konkretny punkt regulaminu który łamiesz - 5.2.5 b (ostatnia kropeczka).
Szanowny Panie Moderatorze
Zazwyczaj nie wtrącam się do cudzych rozmów, kiedy mnie nie proszą. Teraz jednak się wtrącę, bowiem absolutnie nie mogę zgodzić się z Pańską interpretacją tego, co się dzieje na tym wątku. Zresztą nie tylko na tym, bo przenosi się to także na inne wątki. Mianowicie...
To nie jest dyskusja pomiędzy grupami reprezentującymi odmienną myśl techniczną. To jest dyskusja pomiędzy grupami reprezentującymi odmienną etykę zawodową. A że toczy się ona akurat na tym wątku, to wynik tego, że grupa związana z tą marką właśnie promuje na tym wątku właśnie działania daleko odbiegające od powszechnie uznawanych za etyczne. Taka jest moja interpretacja tego, co dzieje się na tym wątku.
Pragnę zwrócić Pańską uwagę, że to właśnie "grupa RBR-a" prowokuje i zaognia te dyskusje, przy czym notorycznie wprowadzając czytelników w błąd, co do produktu konkretnej marki, której dotyczy ten wątek. Ja postanowiłem te błędy prostować. Myślę, że i Pan, gdyby dysponował taką wiedzą o kotlarstwie jak ja, też postąpiłby podobnie.
Taka jest moja interpretacja tego, co tu się dzieje.
Co do formy, w jakiej często te dyskusje są prowadzone - zgadzam się absolutnie, że normy kultury i dobrego smaku są tu notorycznie łamane. Jednakże sądząc sprawiedliwie, przez obie strony.
Z całym szacunkiem...

micro-jr
28-09-2015, 17:33
Ja mam pomysł. Inicjatywę społeczną. Użytkownicy RBR zrobią ściepę, wyślemy za te 20 000 kocioł na badanie i prześlemy Zawijanowi te wyniki... Będzie jednego trola mniej an forum...

Po prostu, żal mi go... siedzi bidula w domu i nie może znieść, zę kocioł działą bez papierów... a jakoś taki ten świat dziwny, że palnik o papiery nie pyta...

btw. Panie Moderatorze, dzięki takim zapaleńcom jak Zawijan, któzy sprowadzają swobodna wymianę doświadczeń do dna, w tym wątku mało już innych osób... a szkoda, bo tych RBRów trochę w kraju jest i czasem fajnie by było pogadać z kimś o pomysłach na ten kocioł...

malina321
28-09-2015, 17:52
Zgadzam się całkowicie z kolegą micro-jr nie dobrze się już robi jak czyta się dyskusje tylko dwóch trzech osób i nie ma to nic wspólnego z wymianą doświadczeń nie wiem czy Pan panie moderatorze nie zauważył że strasznie mało osób odwiedza te forum bo tu nie ma co czytać kiedy będzie tu porządek Panowie swoje rozgrywki załatwiajcie na prywatnej poczcie ja tego nie chce czytac jak i wiele innych osób to już jest nudne Żeby znalesc jakiś wątek trzeba przeczytać 100 innych dotyczących badań Nic nie można znalesc żadnej wymiany doświadczeń to forum to dno pole bitwy pomiędzy firmami x i y tragedia Panie moderatorze co Pan na to ?

zawijan
28-09-2015, 18:12
Ja mam pomysł. Inicjatywę społeczną. Użytkownicy RBR zrobią ściepę, wyślemy za te 20 000 kocioł na badanie i prześlemy Zawijanowi te wyniki... Będzie jednego trola mniej an forum...

Po prostu, żal mi go... siedzi bidula w domu i nie może znieść, zę kocioł działą bez papierów... a jakoś taki ten świat dziwny, że palnik o papiery nie pyta...

btw. Panie Moderatorze, dzięki takim zapaleńcom jak Zawijan, któzy sprowadzają swobodna wymianę doświadczeń do dna, w tym wątku mało już innych osób... a szkoda, bo tych RBRów trochę w kraju jest i czasem fajnie by było pogadać z kimś o pomysłach na ten kocioł...
Kolego
Umówmy się tak.
Ja sobie od czasu do czasu napiszę, czego kotłom RBR-om brakuje. A wy przejdźcie nad tym do porządku i nie podejmujcie dyskusji i nie napadajcie na mnie. A ja nie będę nikomu przeszkadzał w dyskusji merytorycznej, tak jak nigdy nie przeszkadzałem. A ktoś, kto nie będzie chciał kotła bez wymaganych papierów, to przeczyta i sobie pójdzie z waszego wątku. I będzie spokój. A kto chce brać sobie udział w tej zabawie w chowanego z prawem, niech sobie bierze. Ale nie kłamcie ludziom, że RBR-y badania mają, kiedy ich nie mają. I nie mówcie, że RBR-y mają parametry takie to a takie, kiedy tych parametrów nie znacie. I nie mówcie, że zawijan jest ... dlatego, że o tym mówi.
Tylko tyle, Kolego...

zawijan
28-09-2015, 18:14
Po ile się zrzucamy ? :)

Tylko badania zrobimy w "konkurencji" ;)
Szczerze popieram ten wasz pomysł. Zróbcie wreszcie te badania jak należy. ;)

Jarecki79
28-09-2015, 18:36
Panie Jarecki
to pana pisanie:

stosunek CO do CO2 może nam dać informację o lambdzie



Szanowny Panie info rozwijał ie będę, pochodzi z innego ośrodka badawczego
Podałem dane na których co może wyjść

Jak Pan nie wierzysz, zasłoń Pan sobie dane od tlenu, ustaw na stanowisku dowolny, przebadany sensowny kocioł, ustaw tak, aby CO było w/g waszego sprzętu albo 0,01% albo <100PPm i "wyprodukuj" 10 czy 12 czy 13%CO2, wówczas sprawdź z tym co zapisałem
odsłoń Pan sobie wskazanie tlenu, policz po swojemu i podaj jaki błąd popełniłem....

sprawa banalnie prosta dla takiego badacza jak Ty

Jarecki79
28-09-2015, 18:39
Czy to, że informuję potencjalnych i obecnych użytkowników o tym jakie są wymagania prawne i techniczne, to jest co? Grzech, łamanie regulaminu, czy może coś jeszcze większego?

a umiesz to zrobić rzetelnie?
To napisz na wątku o ogniwie dlaczego papier wystawiany przez ICHPW nie może byc brany pod uwagę w programach unijnych wymagających badania w/g PN-EN 303:5 np. program napisany przez Germanów o nazwie Kawka, dlaczego tam atesty wystawiane przez ICHPW są odrzucane z miejsca?

Wiem,że Pan to wie, jestem ciekaw, czy będzie Pan miał na tyle odwagi cywilnej, aby to napisać

W programie Kawka Wasz atest jest tyle wart, co ten z małej energetyki, tyle powiem....
co sprowadza się do tego,że atesty mają taką siłę, jak urzędnik w danej gminie stwierdzi, jak daje zwroty- atest jest ok.... a jak przychodzi do rzetelnej i pełnej weryfikacji to już bladziutko to wygląda

bobasxx
28-09-2015, 18:47
Szanowny Panie Moderatorze
Zazwyczaj nie wtrącam się do cudzych rozmów, kiedy mnie nie proszą. Teraz jednak się wtrącę, bowiem absolutnie nie mogę zgodzić się z Pańską interpretacją tego, co się dzieje na tym wątku. Zresztą nie tylko na tym, bo przenosi się to także na inne wątki. Mianowicie...
To nie jest dyskusja pomiędzy grupami reprezentującymi odmienną myśl techniczną. To jest dyskusja pomiędzy grupami reprezentującymi odmienną etykę zawodową. A że toczy się ona akurat na tym wątku, to wynik tego, że grupa związana z tą marką właśnie promuje na tym wątku właśnie działania daleko odbiegające od powszechnie uznawanych za etyczne. Taka jest moja interpretacja tego, co dzieje się na tym wątku.
Pragnę zwrócić Pańską uwagę, że to właśnie "grupa RBR-a" prowokuje i zaognia te dyskusje, przy czym notorycznie wprowadzając czytelników w błąd, co do produktu konkretnej marki, której dotyczy ten wątek. Ja postanowiłem te błędy prostować. Myślę, że i Pan, gdyby dysponował taką wiedzą o kotlarstwie jak ja, też postąpiłby podobnie.
Taka jest moja interpretacja tego, co tu się dzieje.
Co do formy, w jakiej często te dyskusje są prowadzone - zgadzam się absolutnie, że normy kultury i dobrego smaku są tu notorycznie łamane. Jednakże sądząc sprawiedliwie, przez obie strony.
Z całym szacunkiem...

Takie jest Twoje zdanie, tak to interpretujesz i masz do tego pełne prawo.

Ja mam inne zdanie co do tych "grup" i też mam takie prawo.

Każdy kto czyta wątki o RBR Ekouniwersal i o Ogniwo Eko Plus oraz Ogniwo Eko Plus M, pewnie zauważył, że chodzi tu o kasę i o zdyskredytowanie konkurencji.
Co byś tu nie piał, "pryszczyk", czy nie "pryszczyk", to przeszkadza komuś niemiłosiernie w interesach, a czcze gadanie o trosce o klientów możesz sobie między bajki wsadzić.

Ma papiery, czy nie ma ? Karoka i Minertu twierdzą że ma, jak to określają "wystarczające". A, że z tych papierów, złotówka Wam nie wpadła w kieszeń, to nie nasza, użytkowników wina.

Taka jest moja interpretacja, zadowolonego użytkownika, nie "klakiera", jak ktoś już mnie gdzieś kiedyś nazwał. Jak mi się RBR rozcieknie lub znudzi i uznam, że w danej chwili Ogniwo bardziej mi odpowiada to wybiorę Ogniwo, bo mam swoje własne kryteria doboru kotła (tak, to dla mnie łatwość czyszczenia odgrywała dużą rolę).

zawijan
28-09-2015, 18:48
a umiesz to zrobić rzetelnie?
To napisz na wątku o ogniwie dlaczego papier wystawiany przez ICHPW nie może byc brany pod uwagę w programach unijnych wymagających badania w/g PN-EN 303:5 np. program napisany przez Germanów o nazwie Kawka, dlaczego tam atesty wystawiane przez ICHPW są odrzucane z miejsca?

Wiem,że Pan to wie, jestem ciekaw, czy będzie Pan miał na tyle odwagi cywilnej, aby to napisać

W programie Kawka Wasz atest jest tyle wart, co ten z małej energetyki, tyle powiem....
Dostaniesz bana, bo piszesz nie w temacie tego wątku.
Nim to się stanie, zapytam Cię jeszcze, o którym papierze IChPW mówisz?
Czy o tym z jabłuszkiem, czyli o Świadectwie badania "na znak bezpieczeństwa ekologicznego"?
Czy o "Zaświadczeniu dla Zleceniodawcy Badań wg PN EN 303-5:2012"?

Jarecki79
28-09-2015, 18:51
Dostaniesz bana, bo piszesz nie w temacie tego wątku.
Nim to się stanie, zapytam Cię jeszcze, o którym papierze IChPW mówisz?

Czy o "Zaświadczeniu dla Zleceniodawcy Badań wg PN EN 303-5:2012"?

O tym nowym oczywiście.
Dlaczego nie jest rzuca się wyraźnie i dobitnie dzięki napisowi pod wynikami

(dlaczego w/g autorów programu Kawka oraz urzędników, którzy ten program prowadzą, a informacja,że nie jest honorowany pochodzi o v-ce burmistrza pewnego miasta w którym program funkcjonuje, także z wyjaśnieniem dlaczego...)

zawijan
28-09-2015, 18:53
...Taka jest moja interpretacja...
No i dobrze...
Ale badań wykonanych przez jednostkę badawczą posiadającą akredytację na badania kotłów według normy PN EN 303-5:2012 RBR-y nie mają. I po dwóch latach kłótni wreszcie eksperci karoka i minertu to przyznali... bo nie mieli wyjścia. Jaki będzie dalszy ciąg? Kto to wie? Może za kolejny rok przyznają, że nie ma badań wystarczających? A może...???

zawijan
28-09-2015, 18:57
O tym nowym oczywiście.
Dlaczego nie jest rzuca się wyraźnie i dobitnie dzięki napisowi pod wynikami

(dlaczego w/g autorów programu Kawka oraz urzędników, którzy ten program prowadzą, a informacja,że nie jest honorowany pochodzi o v-ce burmistrza pewnego miasta w którym program funkcjonuje, także z wyjaśnieniem dlaczego...)
Być może. Nie będę się sprzeczał, bo nie wiem tego. A o czym nie wiem, o tym nie piszę.
Ale sobie to sprawdzę... i wtedy odpowiem.

Jarecki79
28-09-2015, 18:58
Zawijan

Zadyme robicie na wątku o innym kotle

w/g mnie:

żal Wam tyłek ściska,że małą energetyka podparła się akredytacją proftechu, Wy zarzucacie,że ona jest na emisję rozprowszoną i nie do końca to jest to
i walicie tutaj w RBR co chwilę z tego tytułu..

Tymczasem na podstawie tego papieru zwroty były na sztokery ale tez i na inne kotły z rynku, poszukaj sobie ile producentów ma tam wyrobione papiery i gminy je honorują

Główny zarzut o akredytację, w takim programie unijnym Wasz tez nie przechodzi, bo ta Wasza akredytacja tez jest niepełna i wiele lepsi tutaj nie jesteście od tej małej energetyki, którą tak krytykujecie i atakujecie na tym wątku.

Napiszecie na wątku o ogniwie, dlaczego nie jest Wasz papierek honorowany, czy woda w usta nabrana?

bobasxx
28-09-2015, 19:08
No i dobrze...
Ale badań wykonanych przez jednostkę badawczą posiadającą akredytację na badania kotłów według normy PN EN 303-5:2012 RBR-y nie mają. I po dwóch latach kłótni wreszcie eksperci karoka i minertu to przyznali... bo nie mieli wyjścia. Jaki będzie dalszy ciąg? Kto to wie? Może za kolejny rok przyznają, że nie ma badań wystarczających? A może...???

Możesz podrzucić numery postów, bo jakoś mi umknęło ?

Co dalej ? Zobaczymy... Może Bałka pokaże papiery z laboratorium z akredytacją, a może nie, a mimo to, RBR z "pryszczyka" wyrośnie na "wielkiego syfa" na facjacie producenta z Biecza ? :confused:

zawijan
28-09-2015, 19:15
Zawijan

Zadyme robicie na wątku o innym kotle

w/g mnie:

żal Wam tyłek ściska,że małą energetyka podparła się akredytacją proftechu, Wy zarzucacie,że ona jest na emisję rozprowszoną i nie do końca to jest to
i walicie tutaj w RBR co chwilę z tego tytułu..

Tymczasem na podstawie tego papieru zwroty były na sztokery ale tez i na inne kotły z rynku, poszukaj sobie ile producentów ma tam wyrobione papiery i gminy je honorują

Główny zarzut o akredytację, w takim programie unijnym Wasz tez nie przechodzi, bo ta Wasza akredytacja tez jest niepełna i wiele lepsi tutaj nie jesteście od tej małej energetyki, którą tak krytykujecie i atakujecie na tym wątku.

Napiszecie na wątku o ogniwie, dlaczego nie jest Wasz papierek honorowany, czy woda w usta nabrana?
To według Ciebie RBR-y mają badania wykonane przez jednostkę badawczą posiadającą akredytację na badania kotłów według normy PN EN 303-5:2012? Wymieniałeś nie tak dawno krajowe jednostki, które taką akredytację mają. Proftechu nie wymieniłeś. Coś się zmieniło od tego czasu?
A świadectwa firmowane przez Proftech dopuszczane są do tej KAWKI, o której piszesz?
Wybacz, że tyle pytam, ale już od pewnego czasu nie jestem na bieżąco i chętnie posłucham fachowej i wiarygodnej odpowiedzi.

zawijan
28-09-2015, 19:16
Możesz podrzucić numery postów, bo jakoś mi umknęło ?

Co dalej ? Zobaczymy... Może Bałka pokaże papiery z laboratorium z akredytacją, a może nie, a mimo to, RBR z "pryszczyka" wyrośnie na "wielkiego syfa" na facjacie producenta z Biecza ? :confused:
Jak Bałka pokaże, to przestanę pisać, że nie ma takich papierów.

keteimj
28-09-2015, 19:23
Zawijan zawijaj się stąd na swój blog i nie truj d..py bo te twoje badania nic użytkownikowi nie gwarantują czy z jabłuszkiem czy z gruszeczką i tak nikt w swojej kotłowni nie powtórzy wyczynu z laboratorium. Jak się tak uparłeś to wstaw raz na stronę, linijkę z tekstem, że nie badano RBR-a w IPCHW i ma niewystarczające badania i banda gamoni Cię nie słucha i przestrzegasz innych coby tez gamoniami nie zostali,
acha jeszcze jedno poluzuj gumkę w gaciach i tak się nie napinaj bo to w twoim wieku niebezpieczne - piszę to bez ironii.
Przez tyle lat z ogniska węglowego rakiety nie zbudowałeś i już nie zbudujesz

bobasxx
28-09-2015, 19:25
Jak Bałka pokaże, to przestanę pisać, że nie ma takich papierów.

Wow, a jak mogłoby być inaczej ?
No chyba że zaczniesz pisać, że ma "takie" papiery, ale jest z nimi coś nie halo...

Możesz te posty zalinkować, w których to karoka i minertu "przyznali się" ???

karoka65
28-09-2015, 19:25
Każdy kto czyta wątki o RBR Ekouniwersal i o Ogniwo Eko Plus oraz Ogniwo Eko Plus M, pewnie zauważył, że chodzi tu o kasę i o zdyskredytowanie konkurencji.
Co byś tu nie piał, "pryszczyk", czy nie "pryszczyk", to przeszkadza komuś niemiłosiernie w interesach, a czcze gadanie o trosce o klientów możesz sobie między bajki wsadzić.

Ma papiery, czy nie ma ? Karoka i Minertu twierdzą że ma, jak to określają "wystarczające". A, że z tych papierów, złotówka Wam nie wpadła w kieszeń, to nie nasza, użytkowników wina.

Taka jest moja interpretacja, zadowolonego użytkownika, nie "klakiera", jak ktoś już mnie gdzieś kiedyś nazwał. Jak mi się RBR rozcieknie lub znudzi i uznam, że w danej chwili Ogniwo bardziej mi odpowiada to wybiorę Ogniwo, bo mam swoje własne kryteria doboru kotła (tak, to dla mnie łatwość czyszczenia odgrywała dużą rolę).
Widać że wojenkę normową panowie dalej toczą śmiecąc dalej na wątku.
O co chodzi przecież każdy widzi, czytając wątek od początku widać jak było i widać kiedy i od kogo się zaczęło.
Na szczęście mister Zawijan jest mniej czy bardziej zasłużonym emerytem i jest tutaj tylko zwykłym userem i to nie on to decyduje o "mocy" papierów tego kotła.
Dal mnie jeśli klienci nie mają problemów z otrzymaniem dopłat do tych kotłów z różnych programów dofinansowujących to chyba te "świstki" są jak najbardziej ok jak napisałeś albo jak ktoś woli "wystarczające" :)
Tylko proszę panów z opozycji o nie bajdużenie o "ciemnocie" panującej wśród urzędników państwowych. Z resztą już była przez panów podważana ich kompetencja.
Zamiast tu pitolić w koło jedno i to samo, po prostu wybierzcie się w jakąś wycieczkę krajoznawczą po kraju i ich szkolcie.
Zajęcie dla emerytów jak znalazł :)
Pozdrawiam emerytów z forum, tych z III-iej RP też :)
Ciekawe czy mi uda się dożyć żeby doczekać takiego szczęścia ? :)

bobasxx
28-09-2015, 19:33
Widać że wojenkę normową panowie dalej toczą śmiecąc dalej na wątku.
O co chodzi przecież każdy widzi, czytając wątek od początku widać jak było i widać kiedy i od kogo się zaczęło[...]

Tak było z Ogniwo Eko Plus, tak jest przy wprowadzaniu na rynek Ogniwo Eko Plus M.

Poczekajmy choćby jeden sezon, jak M-ka jest taka dobra, jak twierdzą zawijany, to sama się obroni, a o wyższości "jednych świąt nad drugimi", zadecydują indywidualne kryteria doboru kotłów...

zawijan
28-09-2015, 19:56
Wow, a jak mogłoby być inaczej ?
No chyba że zaczniesz pisać, że ma "takie" papiery, ale jest z nimi coś nie halo...

Możesz te posty zalinkować, w których to karoka i minertu "przyznali się" ???
Masz rację. Przepraszam.
Jak pokaże, że ma takie papiery - to napiszę, że ma.

Przecież karoka z minertu naisali tutaj, że RBR-y mają tylko papiery z Małej Energetyki wspomaganej Proftechem (nie będę za ciebie szukał tych wpisów, ale to nie było dawno). Żadna z tych firm nie ma akredytacji na badania kotłów wg PN EN 303-5:2012. Sprawdź sobie na oficjalnej stronie Polskiego Centrum Akredytacji.

zawijan
28-09-2015, 20:02
Widać że wojenkę normową panowie dalej toczą śmiecąc dalej na wątku.
O co chodzi przecież każdy widzi, czytając wątek od początku widać jak było i widać kiedy i od kogo się zaczęło.
Na szczęście mister Zawijan jest mniej czy bardziej zasłużonym emerytem i jest tutaj tylko zwykłym userem i to nie on to decyduje o "mocy" papierów tego kotła.
Dal mnie jeśli klienci nie mają problemów z otrzymaniem dopłat do tych kotłów z różnych programów dofinansowujących to chyba te "świstki" są jak najbardziej ok jak napisałeś albo jak ktoś woli "wystarczające" :)
Tylko proszę panów z opozycji o nie bajdużenie o "ciemnocie" panującej wśród urzędników państwowych. Z resztą już była przez panów podważana ich kompetencja.
Zamiast tu pitolić w koło jedno i to samo, po prostu wybierzcie się w jakąś wycieczkę krajoznawczą po kraju i ich szkolcie.
Zajęcie dla emerytów jak znalazł :)
Pozdrawiam emerytów z forum, tych z III-iej RP też :)
Ciekawe czy mi uda się dożyć żeby doczekać takiego szczęścia ? :)
Nie prowokuj.
Nie toczę żadnej wojenki normowej. Piszę tylko, zgodnie z prawdą, że RBR-y nie mają badań wykonanych przez jednostkę posiadającą akredytację na badania kotłów wg PN EN 303-5:2012. Sam przyznałeś, że mają tylko badania z Małej Energetyki i Proftechu, które stosownej akredytacji nie posiadają.

Myślałem, że mają jedno takie badanie, dla RBR-a 23 kW, stare, wykonane przez IChPW. Jarecki jednak wyprowadził mnie z błędu pisząc, że badania IChPW nie są uznawane za akredytowane, więc przepraszam za dotychczasowe błędne wypowiedzi. To nieprawda, że RBR-y mają tylko jedno badanie akredytowane - prawda jest taka (według Jareckiego), że nie mają żadnego.

bobasxx
28-09-2015, 20:09
Masz rację. Przepraszam.
Jak pokaże, że ma takie papiery - to napiszę, że ma.

;) a czy Ty masz w obowiązku lub w angażu czynić taką powinność, tzn. pisać, że Bałka ma albo nie ma tego czy owego ?


Przecież karoka z minertu naisali tutaj, że RBR-y mają tylko papiery z Małej Energetyki wspomaganej Proftechem (nie będę za ciebie szukał tych wpisów, ale to nie było dawno). Żadna z tych firm nie ma akredytacji na badania kotłów wg PN EN 303-5:2012. Sprawdź sobie na oficjalnej stronie Polskiego Centrum Akredytacji.

Jakoś tego pogrubionego mi brakuje w ich postach.

lestek27
28-09-2015, 20:16
Niby wątek o kotle RBR a tu na okrągło badania i badania.
Moderator niby zaglądnął ale nic z tego nie wynikło.
Żenada.

Jarecki79
28-09-2015, 20:27
Jarecki jednak wyprowadził mnie z błędu pisząc, że badania IChPW nie są uznawane za akredytowane, więc przepraszam za dotychczasowe błędne wypowiedzi. To nieprawda, że RBR-y mają tylko jedno badanie akredytowane - prawda jest taka (według Jareckiego), że nie mają żadnego.

Nie życzę sobie przekręcania moich słów i sensu wypowiedzi w Twojej wojnie z konkurencją w postaci producenta kotła, który Ci w gardle stoi oraz innych instytutów czy jednostek badawczych

Nie napisałem,że ichpw nie ma akredytacji na PN-EN 303-5:2012, to przecież można zweryfikować na stronach PCA

myślisz,że jak wywalisz tutaj kolejne X wpisów, to uciekniesz od odpowiedzi, dlaczego papiery wydawane przez ICHPW mogą nie być honorowane w takim programie KAWKA?

Skoro nie są, to czym różni się i do czego służy "moc papieru" tych jednostek?

zawijan
28-09-2015, 20:44
Niby wątek o kotle RBR a tu na okrągło badania i badania.
Moderator niby zaglądnął ale nic z tego nie wynikło.
Żenada.
A o badaniach RBR-a, to nie jest o RBR???

lestek27
28-09-2015, 20:55
A o badaniach RBR-a, to nie jest o RBR???

Oczywiście że jest. Problem poolega na tym że chyba nie ma strony na którejktórej byś o tymnie wspomniał.
Pisanie ciągle o jednym staje się po pewnym czasie nudne i męczące co ma właśnie tutaj miejsce.
Każdy rozśądny człowiek potrafi dostrzec że większość nie chce już zaśmiecania wątku.
Nie mam nic wspólnego z tą branżą ale czesem chciałbym przeczytać spostrzeżenia innych użytkowników lub ich rady a zamiast tego widać tylko utarczki słowne w temacie badań. Przecież jest wątek o badaniach oraz " RBR bez cenzury". To chyba bardziej odpowiednie wątki do takich dyskusji. Czy tak trudno zrozumieć?

bobasxx
28-09-2015, 21:18
Zapewniam Cię że dostał od niego (producenta) ten świstek. Jemu jest bardziej na rękę tutaj trollować.

Trollować to chyba nieodpowiednie słowo.
Wg mojej oceny, każdy post jest przemyślany i podyktowany konkretnymi założeniami...

lestek27
28-09-2015, 21:34
To jest jakiś jeszcze nowszy od tego co był pokazany?

bobasxx
28-09-2015, 21:35
No właśnie, a jaki palnik będzie w "maluchu" ?

bobasxx
28-09-2015, 21:37
To jest jakiś jeszcze nowszy od tego co był pokazany?

Czy już jest oficjalnie to nie wiem, ale jakieś prace trwają. ;)

lestek27
28-09-2015, 21:44
Zdaje się że Wiesław juz jakieś fotki wstawiał.
No chyba że jest jeszcze nowszy?

karoka65
28-09-2015, 21:45
To może teraz z zupełnie innej beczki :

Są już zdjęcia nowego ? :) Wrzuć , nie daj się prosić :)
No jeszcze nie dotarł bo zaczął się mocny ruch robić, chyba zima blisko :)
Jak nie będzie "przeciwskazań" to pstryknę.
Kurde mój "gabinet odnowy" :) gdzie stoi kociołek jest trochę przymaławy bo gdzieś mnie jeszcze to odpopielanie kusi ale nie wlezie, musiałbym chyba na wydechu koło pieca przechodzić :)
No tak źle całkiem niema ale później ciężko spawarkę wyciągnąć by było czy jakieś graty.
Jak wspomniałem już kiedyś w planie ma mi pozostać tylko zepchnięcie pyłu z furtki drzwiczek a jak wyjdzie zobaczymy.
Nie, nie, popiołu w tym przypadku nikt nie wyniesie i węgla nie wsypie :)

karoka65
28-09-2015, 21:50
No chyba że jest jeszcze nowszy?
Tak taki na 100% bez badań :)
Na razie.
Grzesiek też czeka.
Jaki z niego będzie maluszek to się dopiero okaże, nie mam pojęcia.

lestek27
28-09-2015, 21:54
No to by się do mnie pewnie nadał:)
Jak na razie to średnia moc powyżej 4kW nie wyszła.
Ciekaw jaka zima będzie tego roku.

karoka65
28-09-2015, 21:56
O zimie to ja jeszcze nie myślę a o deszczu.
U mnie taka susza że strach, chyba od kwietnia porządnego deszczu nie było, normalnie masakra.
Stawy powysychały, rzepak na polach powychodził kawałeczkami a to co wyszło zaczyna już schnąć.
W zeszły piątek wybrałem się do naszych sąsiadów za południową granicą to już za Nysą inny świat a w czechach w rzepaku już nawet ziemi nie widać tak pięknie rośnie, trawka zieleniutka a u mnie siano na podwórku, wszystko wypalone.

lestek27
28-09-2015, 21:58
@lestek27

z malutkim "batorym" ...

@Wiesław

Zima już od dwóch lat się zbiera ... ;) Może w tym roku :)


Ten Batory to chyba jeszcze mniejszy od małej Ekoenergii?
Coś tam przeczytałem między spamem.
Nie stać mnie na zmiany kotła co sezon. Teraz już się trzeba bujać z tym co jest.

Jarecki79
28-09-2015, 22:11
Prawdziwa mała ekoenergia 5-10kW jest mniejsza od batory 10

Jeszcze przez jakiś czas, dobre 2tygodnie małego batorego nie zobaczysz, krótką partię próbną w części ja wybrałem, nie wiem ile poszło do RBR i tyle...
forma maszynowa się teraz robi, nie wyszła, wymaga poprawek a to trwa, a wszyscy mają o tej porze urwanie głowy, także odlewnie

wklejam dla chętnych porównanie małej ekoenergii z batory10
332335332336332333332334

Jarecki79
28-09-2015, 22:19
Nie stać mnie na zmiany kotła co sezon. Teraz już się trzeba bujać z tym co jest.

jak chcesz zmniejszyć, to z ekoenergii kupujesz:
mniejszą część odlewu paleniska 5-10kW
palenisko 5-10kW
ślimak 5-10kW

reszta zostaje z ekoenergii 25 (motoreduktor i zewnętrzna część odlewu)

lestek27
28-09-2015, 22:24
@lestek27
Bujać ? Co Ci nie działa ?

@Wiesław
U nas lało dwa dni - ciągle - całkowicie wyleczyłem się z okien dachowych - największy błąd.

Wszystko działa. Problemów nie ma.
Tak mi się powiedziało.
Należę raczej do tych zadowolonych użytkowników.
Chociaż latem spalanie nigdy nie zeszło tak nisko jak co niektórzy piszą ale to pewnie wynik podłączenia zmywarki i dwóch pralek do ciepłej wody.

lestek27
28-09-2015, 22:28
jak chcesz zmniejszyć, to z ekoenergii kupujesz:
mniejszą część odlewu paleniska 5-10kW
palenisko 5-10kW
ślimak 5-10kW

reszta zostaje z ekoenergii 25 (motoreduktor i zewnętrzna część odlewu)

Może to miałoby jakiś sens.
Ale najpierw muszę poczekać na konkretną zimę. Domek ocieplenia nie ma bogatego to i kociołek może mieć co robić jak przyjdzie -30

lestek27
29-09-2015, 07:23
Może Ci przebija na CO - u mnie podłogówka dogrzewała "grawitacyjnie" poddasze latem :D

Udało mi się zejść do 3,2-3,6kg/d - niżej z baniakiem 250l ni chu chu ...

Oczywiście że przebija na CO.
Chyba nie da się ustawić latem tak żeby nie przebijało.
U mnie zużycie jest na poziomie ok 4kg. Jak widzę czasem że niektórzy spalają latem po 2kg to nie wiem czy wierzyć

wuwok
29-09-2015, 07:45
Oczywiście że przebija na CO.
Chyba nie da się ustawić latem tak żeby nie przebijało.
U mnie zużycie jest na poziomie ok 4kg. Jak widzę czasem że niektórzy spalają latem po 2kg to nie wiem czy wierzyć

Ja miałem spalanie od około 2,5 do 4,5kg na ciepłą dobę. Wszystko po prostu zależało ile tej wody szło.Testowałem kilka dni palnik na samo podtrzymanie [krótki wypad nad morze] I średnio spalanie na podtrzymaniu bez użycia CO wychodziło około 1,7kg.
Paradoks miałem taki że więcej na zagrzanie wody idzie mi groszku o wyższej kaloryczności niż najtańszego jareta. Po prostu jaret aż tak szybko się nie wypala w podtrzymaniu.

lestek27
29-09-2015, 07:51
Ja właśnie do wczoraj paliłem Jaretem całe lato.
Wczoraj zasypałem Retopal z lokalnego składu i tak już zostanie na zimę.
U mnie trochę ciepłej wody schodzi. W domu są cztery dorosłe osoby i dwójka małych dzieci a do pracy wychodzę tylko ja.
Dwie pralki i zmywarka podłączone do ciepłej wody też robią swoje.

zawijan
29-09-2015, 07:54
Oczywiście że jest. Problem poolega na tym że chyba nie ma strony na którejktórej byś o tymnie wspomniał.
Pisanie ciągle o jednym staje się po pewnym czasie nudne i męczące co ma właśnie tutaj miejsce.
Każdy rozśądny człowiek potrafi dostrzec że większość nie chce już zaśmiecania wątku.
Nie mam nic wspólnego z tą branżą ale czesem chciałbym przeczytać spostrzeżenia innych użytkowników lub ich rady a zamiast tego widać tylko utarczki słowne w temacie badań. Przecież jest wątek o badaniach oraz " RBR bez cenzury". To chyba bardziej odpowiednie wątki do takich dyskusji. Czy tak trudno zrozumieć?
To jest forum informacyjne, a nie rozrywkowe. Informacje czasem bywają nudne. Szczególnie informacje niewygodne.

Piszesz, że masz dość utarczek słownych. Rozumiem cię. Ale powiedz mi, czy ja prowadzę te utarczki sam ze sobą? Przecież nie. Podaję pewne informacje, które wiem, a pewne grono osób usiłuje te informacje zakrzyczeć, zakłamać... czym zmusza mnie do dawania kolejnych informacji prostujących. Zauważ, że nigdy nie wtrącam się, kiedy dyskutujecie merytorycznie o eksploatacji tych swoich RBR-ów. Ale kiedy zaczyna się fałszywa reklama, to mnie ponosi...

zawijan
29-09-2015, 07:56
Trollować to chyba nieodpowiednie słowo.
Wg mojej oceny, każdy post jest przemyślany i podyktowany konkretnymi założeniami...
Tak. Masz rację. Moje posty prostują fałszywe informacje n/t RBR-ów, które się tu pokazują.

kobra64
29-09-2015, 08:19
Oczywiście że przebija na CO.
Chyba nie da się ustawić latem tak żeby nie przebijało.
U mnie zużycie jest na poziomie ok 4kg. Jak widzę czasem że niektórzy spalają latem po 2kg to nie wiem czy wierzyć W porządnie zrobionej instalacji CWU nie ma prawa przebijać na CO bez woli użytkownika.

bobasxx
29-09-2015, 08:45
W porządnie zrobionej instalacji CWU nie ma prawa przebijać na CO bez woli użytkownika.

lestek chyba miał na myśli przebijanie zadanej CO, którą faktycznie ciężko utrzymać w linii przy eCoalu.

bobasxx
29-09-2015, 08:46
Tak. Masz rację. Moje posty prostują fałszywe informacje n/t RBR-ów, które się tu pokazują.

A że przy okazji starasz się reklamować "niebieskiego" to tylko taki przypadek ?

lestek27
29-09-2015, 09:08
lestek chyba miał na myśli przebijanie zadanej CO, którą faktycznie ciężko utrzymać w linii przy eCoalu.

Dokładnie o to mi chodziło.
Ja mam jeszcze ceramikę więc tym bardziej przebija.
Palaczem też wybitnym nie jestem bo doświadczenie niewielkie.

kobra64
29-09-2015, 09:37
Ano to nieporozumienie. Zrozumiałem że chodzi o przebicia grawitacyjne na instalację CO. Tak wynikało z kontekstu - no bo przecież o takich przebiciach pisał adkwapniewski.

bobasxx
29-09-2015, 09:41
Dokładnie o to mi chodziło.
Ja mam jeszcze ceramikę więc tym bardziej przebija.
Palaczem też wybitnym nie jestem bo doświadczenie niewielkie.

Ja bym trochę podtrzymanie rozciągnął, chyba że węgiel już na to nie pozwala, no i różnica w dmuchawie między podtrzymaniem, a grzaniem spora.

cichy777
29-09-2015, 09:45
Ja miałem spalanie od około 2,5 do 4,5kg na ciepłą dobę. Wszystko po prostu zależało ile tej wody szło.Testowałem kilka dni palnik na samo podtrzymanie [krótki wypad nad morze] I średnio spalanie na podtrzymaniu bez użycia CO wychodziło około 1,7kg.
Paradoks miałem taki że więcej na zagrzanie wody idzie mi groszku o wyższej kaloryczności niż najtańszego jareta. Po prostu jaret aż tak szybko się nie wypala w podtrzymaniu.
Na którym sterowniku ci tyle wyszło? Masz jeszcze coalę czy latem też palisz na SPP? Ja mam oba , ale jakoś nie umiałem zadawalająco ustawić SPP do pracy letniej i dałem sobie spokój . Na coali zapominam o piecu na całe lato( chyba że wygaśnie - w tym roku dwa razy) i mam średnie zużycie na CWU za ostatnie dwa miesiące - 2,4 kg na dobę (140l zasobnik i trzy osoby) i ciekawi mnie w gdzie jest minimum do samego podtrzymania palenia, bez odbioru ciepła.

wuwok
29-09-2015, 10:52
Na którym sterowniku ci tyle wyszło? Masz jeszcze coalę czy latem też palisz na SPP? Ja mam oba , ale jakoś nie umiałem zadawalająco ustawić SPP do pracy letniej i dałem sobie spokój . Na coali zapominam o piecu na całe lato( chyba że wygaśnie - w tym roku dwa razy) i mam średnie zużycie na CWU za ostatnie dwa miesiące - 2,4 kg na dobę (140l zasobnik i trzy osoby) i ciekawi mnie w gdzie jest minimum do samego podtrzymania palenia, bez odbioru ciepła.

Ja mam już tylko Spp. Generalnie chodzi mi o to że nie można porównywać domów,spalania. Tak jak preferencji użytkowników. Ja np pale od 10 września,powód jeden. Skoro mało spalam to chce mieć komfort użytkowania cały rok. Nie chce mi się już walczyć o 0,5kg kosztem jakości mieszkania/grzania [żonka ciepłolubna].

cichy777
29-09-2015, 11:03
Oczywiście że nie można porównywać domów i preferencji temp. Ale można porównać pracę kotła (zużycie opału) na zerowym poborze ciepła- tylko podtrzymanie to takie "zero bezwzględne"

wuwok
29-09-2015, 11:08
Oczywiście że nie można porównywać domów i preferencji temp. Ale można porównać pracę kotła (zużycie opału) na zerowym poborze ciepła- tylko podtrzymanie to takie "zero bezwzględne"

Niby tak,ale inne będzie spalanie gdy na piecu jest 60 stopni a inne gdy spalanie ktoś ma na 40-45 stopni.

zawijan
29-09-2015, 12:08
A że przy okazji starasz się reklamować "niebieskiego" to tylko taki przypadek ?
Czysty przypadek. "Niebieski" nie potrzebuje reklamy.

boluslolusj23
29-09-2015, 14:38
a umiesz to zrobić rzetelnie?
To napisz na wątku o ogniwie dlaczego papier wystawiany przez ICHPW nie może byc brany pod uwagę w programach unijnych wymagających badania w/g PN-EN 303:5 np. program napisany przez Germanów o nazwie Kawka, dlaczego tam atesty wystawiane przez ICHPW są odrzucane z miejsca?

Wiem,że Pan to wie, jestem ciekaw, czy będzie Pan miał na tyle odwagi cywilnej, aby to napisać

W programie Kawka Wasz atest jest tyle wart, co ten z małej energetyki, tyle powiem....
co sprowadza się do tego,że atesty mają taką siłę, jak urzędnik w danej gminie stwierdzi, jak daje zwroty- atest jest ok.... a jak przychodzi do rzetelnej i pełnej weryfikacji to już bladziutko to wygląda

Po odpowiedź zapraszam na wątek Ogniwa

lestek27
29-09-2015, 16:56
To jest forum informacyjne, a nie rozrywkowe. Informacje czasem bywają nudne. Szczególnie informacje niewygodne.

Piszesz, że masz dość utarczek słownych. Rozumiem cię. Ale powiedz mi, czy ja prowadzę te utarczki sam ze sobą? Przecież nie. Podaję pewne informacje, które wiem, a pewne grono osób usiłuje te informacje zakrzyczeć, zakłamać... czym zmusza mnie do dawania kolejnych informacji prostujących. Zauważ, że nigdy nie wtrącam się, kiedy dyskutujecie merytorycznie o eksploatacji tych swoich RBR-ów. Ale kiedy zaczyna się fałszywa reklama, to mnie ponosi...

Szkoda tylko że te informacje podajesz nie w tym wątku co należy.
Nie ma sensu dyskutować. Ja swoje zdanie na ten temat wyoowiedziałem i w odróżnieniu od Ciebie nie będę go powtarzał do znudzenia zaśmiecając wątek.

prz3kus
29-09-2015, 17:08
jak chcesz zmniejszyć, to z ekoenergii kupujesz:
mniejszą część odlewu paleniska 5-10kW
palenisko 5-10kW
ślimak 5-10kW

reszta zostaje z ekoenergii 25 (motoreduktor i zewnętrzna część odlewu)
Jak sie ślimak zużyje za rok czy dwa zostaną tylko dwie rzeczy do dokupienia :D

zawijan
29-09-2015, 17:54
Szkoda tylko że te informacje podajesz nie w tym wątku co należy.
Nie ma sensu dyskutować. Ja swoje zdanie na ten temat wyoowiedziałem i w odróżnieniu od Ciebie nie będę go powtarzał do znudzenia zaśmiecając wątek.
Pomyliłem się??? To nie jest wątek o RBR-ach??? Dziwnie jakoś...

bobasxx
29-09-2015, 19:19
Czysty przypadek. "Niebieski" nie potrzebuje reklamy.

Czyżby ? To tylko pogratulować...

mark3k
29-09-2015, 19:43
Super wieści ze strony ES.
2015-09-29 11:07
"Powiadadamianie SMS - koniec promocji
Przeszło 3 lata temu wprowadziliśmy na platformie usługę wysyłania SMS alarmowych. Usługa była wprowadzona na zasadzie promocji do odwołania i przez cały ten okres była darmowa. W okresie promocji zostało wysłanych ponad 150 tys SMS`ów do użytkowników.
Począwszy od 1 października 2015 roku na platformie eSterownik.pl wprowadzamy następujące zmiany dotyczące powiadamia SMS:
SMS będą rozliczane kwotowo a nie jak dotychczas ilościowo. Standardowy koszt SMS to 0.25 PLN brutto.
Każdy użytkownik do końca roku (tj do 31 grudnia 2015 roku) otrzyma co miesiąc doładowanie do maksymalnej kwoty 2.5 PLN.
1 stycznia 2016 konta zostaną wyzerowane i pozostanie tylko opcja płatna.
Do końca 2015 roku zostanie uruchomiony sklep online gdzie użytkownicy będą mogli doładować swoje konto dowolną kwotą przeznaczoną na wiadomości SMS.
Każdy użytkownik może sprawdzić stan swojego konta w zakładce Mój profil."

SUPER.

grzeh2000
29-09-2015, 20:33
Moze ktos pomoc?,nie moge zadnego powiadomienia zapisac.Ustawiam powiadomienie sms nr telefonu i odhaczam wszystkie powiadomienia ale nigdzie przycisku zapisz.Wychodze z tego,wchodze z powrotem i znowu powiadomienia bez haczykow i zamiast powiadomienia sms to mailowe jest.Jak zmienie z mail na sms to znikaja mi przyciski na dole dodaj anuluj.Za krotkie sie robi.

lestek27
29-09-2015, 20:36
Super wieści ze stronydużoa15-09-29 11:07
"Powiadadamianie SMS - koniec promocji
Przeszło 3 lata temu wprowadziliśmy na platformie usługę wysyłania SMS alarmowych. Usługa była wprowadzona na zasadzie promocji do odwołania i przez cały ten okres była darmowa. W okresie promocji zostało wysłanych ponad 150 tys SMS`ów do użytkowników.
Począwszy od 1 października 2015 roku na platformie eSterownik.pl wprowadzamy następujące zmiany dotyczące powiadamia SMS:
SMS będą rozliczane kwotowo a nie jak dotychczas ilościowo. Standardowy koszt SMS to 0.25 PLN brutto.
Każdy użytkownik do końca roku (tj do 31 grudnia 2015 roku) otrzyma co miesiąc doładowanie do maksymalnej kwoty 2.5 PLN.
1 stycznia 2016 konta zostaną wyzerowane i pozostanie tylko opcja płatna.
Do końca 2015 roku zostanie uruchomiony sklep online gdzie użytkownicy będą mogli doładować swoje konto dowolną kwotą przeznaczoną na wiadomości SMS.
Każdy użytkownik może sprawdzić stan swojego konta w zakładce Mój profil."

SUPER.

Nieładnie.
Co prawda nie wykorzystywałem tych sms zbyt dużo ale był to jeden z argumentów wykorzystywanych w sprzedeży tego sterownika przez firmę. Chyba podejscie firmy do klientów się zmienia ale po takim zabiegu podejscie klientów do firmy też się pewnie nieco zmieni.

karoka65
29-09-2015, 20:41
Moze ktos pomoc?,nie moge zadnego powiadomienia zapisac.Ustawiam powiadomienie sms nr telefonu i odhaczam wszystkie powiadomienia ale nigdzie przycisku zapisz.Wychodze z tego,wchodze z powrotem i znowu powiadomienia bez haczykow i zamiast powiadomienia sms to mailowe jest.
A jesteś aby na pewno zalogowany ?
Może Cię wylogowało z eSterownik ?

karoka65
29-09-2015, 20:43
Nieładnie.
Co prawda nie wykorzystywałem tych sms zbyt dużo ale był to jeden z argumentów wykorzystywanych w sprzedeży tego sterownika przez firmę. Chyba podejscie firmy do klientów się zmienia ale po takim zabiegu podejscie klientów do firmy też się pewnie nieco zmieni.
Też właśnie czytam post Marka i to co piszą na platformie.
W sumie to pisali że jest promocja z tymi SMSami ale zawsze ale.
W sumie mi to nie robi różnicy bo cały dzień w fonie mam włączonego neta także wszystko na skrzynkę mailową przychodzi i zaraz telefon daje znać że coś przyszło :)

gmaj22
29-09-2015, 20:47
Moze ktos pomoc?,nie moge zadnego powiadomienia zapisac.Ustawiam powiadomienie sms nr telefonu i odhaczam wszystkie powiadomienia ale nigdzie przycisku zapisz.Wychodze z tego,wchodze z powrotem i znowu powiadomienia bez haczykow i zamiast powiadomienia sms to mailowe jest.Jak zmienie z mail na sms to znikaja mi przyciski na dole dodaj anuluj.Za krotkie sie robi.

Potwierdzam...zauważyłem podobny problem u mnie. Nie pomaga logowanie z innych komputerów ani zmiana rozdzielczości ekranu. Tak jakby brakowało kilku cm na dole wyskakującego okna.

czp01
29-09-2015, 20:50
Fakt w sumie sms na nic nie potrzebny - też mam zsynchronizowanego maila ze smartfonem - wiec powiadomienia alarmowe są :)

lestek27
29-09-2015, 20:53
Też właśnie czytam post Marka i to co piszą na platformie.
W sumie to pisali że jest promocja z tymi SMSami ale zawsze ale.
W sumie mi to nie robi różnicy bo cały dzień w fonie mam włączonego neta także wszystko na skrzynkę mailową przychodzi i zaraz telefon daje znać że coś przyszło :)


Te 10 sms na miesiąc nie majątek ale mimo wszystko delikatny niesmak zostaje:-)

grzeh2000
29-09-2015, 20:57
Wrzucam screena,tak jak pisze gmaj brakuje dołu http://www.fotosik.pl/zdjecie/a7a58814e2509dcd

karoka65
29-09-2015, 20:58
Masz rację ale piszą że wysłano 150tyś tych SMSów to już trochę jest.
U mnie chyba jedyne jakie przychodziły to alarm:
Pusty zasobnik :)

mark3k
29-09-2015, 20:58
Potwierdzam...zauważyłem podobny problem u mnie. Nie pomaga logowanie z innych komputerów ani zmiana rozdzielczości ekranu. Tak jakby brakowało kilku cm na dole wyskakującego okna.

Trzeba użyć magicznego: Ctrl - (minus) i nastanie jasność. :)

lestek27
29-09-2015, 21:04
Masz rację ale piszą że wysłano 150tyś tych SMSów to już:-) trochę jest.
U mnie chyba jedyne jakie przychodziły to alarm:
Pusty zasobnik :)

U mnie też zdecydowana większosć to właśnie takie.
Choć na początku było trochę o treści " kocioł wygaszony "
He he. Może pamiętasz:-)

gmaj22
29-09-2015, 21:08
Potwierdzam...działa. Przy okazji jasność i mnie oświeciła :) Na naukę podobno nigdy nie jest za pózno.

karoka65
29-09-2015, 21:11
Trzeba użyć magicznego: Ctrl - (minus) i nastanie jasność. :)
Dzięki :)
Bo to samo było u mnie.

lestek27
29-09-2015, 21:20
Jak wejść w ustawienia tych powiadomień?

karoka65
29-09-2015, 21:47
Jak wejść w ustawienia tych powiadomień?
Jak wejdziesz w "moje konto" klikasz na ikonkę modyfikuj. wyjdą Ci numery telefonów i e-mail
i tam przy numerze tel. znowu na "modyfikuj"

lestek27
29-09-2015, 22:02
Dzięki Wiesław.:-)

kniazio
30-09-2015, 06:18
Powiadomienia mozna zalatwic poprzez NMA(notify my android) https://www.notifymyandroid.com Masz 5 powiadomien na dobe za free albo konto premium bez ograniczen za jednorazowe 5$
Uzywam tego do powiadomien z bezprzewodowych sensorow mierzacych temp na ESP8266+DS18B20. Dziala idealnie

lestek27
30-09-2015, 07:13
Smak nie smak , firma to nie instytucja charytatywna - zarabiać musi ... ;)

Przykład idzie z "góry" - "chmura" ... i tak dobrze że nie masz abo miesięcznego, rocznego za platformę , chociaż miałem takie podejrzenia po braku konfiguracji nowego stera z poziomu lan.

Konkurencja ma roczną opłatę za dostęp.

Jeśli powiadomienia mail`owe zostaną free - to nie problem :)

Jeśli zostaną.

bolek_bolecki
30-09-2015, 09:19
Smak nie smak , firma to nie instytucja charytatywna - zarabiać musi ... ;)

... i tak dobrze że nie masz abo miesięcznego, rocznego za platformę...

Konkurencja ma roczną opłatę za dostęp.


Wiesz, to było ustalane na forum, zanim ekotlownia weszła w życie. Przypomnę że do wyboru było albo droższy ster, albo tańszy i abonament. Gdyby to było 3 dychy na miesiąc to sam bym się puknął w dynie, ale na rok to już raczej ok. Plus abonamentu jest też taki że to się samo z siebie utrzymuje i jest większa szansa że przeżyje (choćby) moją firmę. Nie będzie "o kurde, ale drogo- wyłączamy"

kniazio
30-09-2015, 10:19
Panowie czytaliscie co napisalem?

Powiadomienia mozna zalatwic poprzez NMA(notify my android) https://www.notifymyandroid.com Masz 5 powiadomien na dobe za free albo konto premium bez ograniczen za jednorazowe 5$
Uzywam tego do powiadomien z bezprzewodowych sensorow mierzacych temp na ESP8266+DS18B20. Dziala idealnie
Polecam

micro-jr
30-09-2015, 12:39
Przecież ja nie atakuje ! Ja to rozumiem. Popieram :)

Podałem tylko jako porównanie.

Mnie bardziej martwi, że w 3 minuty znalazłem ofertę wysyłki smsmów po Polsce za 0,06 (i to w najdroższym pakiecie) do nawet 0,04 PLN (wruciłem w google: "serwis do wysyłki sms")
czy zatem 0,19pln bierze esterownik? trochę słabo.

malina321
30-09-2015, 13:27
Witam dzis włączyłem swojego ecola do neta pojawił się dziwny alarm o nazwie podwójny adres IP cos w tym stylu czy ktos wie o co moze chodzic mial moze taki przypadek Pozdrawiam

malina321
30-09-2015, 17:33
Już wyczysciłem

Delphion1
30-09-2015, 18:12
Już Cię "widzimy".Jak na mój gust to czujniki masz do kalibracji malina,szczególnie spalin.Czemu masz w ręcznym kociołek?

malina321
30-09-2015, 18:39
[Bo pale drzewem kilka lat sezonowanym powiem idze nie źle na ruszczie awaryjnym nie chodze wiecej jak na starym śmieciuchu

prz3kus
30-09-2015, 19:27
Yyyyyy .... a za SMSy wysoka tmp podajnika zwraca producent kotła? ;)

Takie posuniecie nie wadzi mi zaladuje sie za 2zl i styknie na rok, gorsza polityka jest jak pisalem wczensiej wyludzanie kasy za czesci przy awarii pod tym względem wyłudzaja jak raswoi mechanicy aut :)

mchomen
30-09-2015, 19:39
Super wieści ze strony ES.
2015-09-29 11:07
"Powiadadamianie SMS - koniec promocji
Przeszło 3 lata temu wprowadziliśmy na platformie usługę wysyłania SMS alarmowych. Usługa była wprowadzona na zasadzie promocji do odwołania i przez cały ten okres była darmowa. W okresie promocji zostało wysłanych ponad 150 tys SMS`ów do użytkowników.
Począwszy od 1 października 2015 roku na platformie eSterownik.pl wprowadzamy następujące zmiany dotyczące powiadamia SMS:
SMS będą rozliczane kwotowo a nie jak dotychczas ilościowo. Standardowy koszt SMS to 0.25 PLN brutto.
Każdy użytkownik do końca roku (tj do 31 grudnia 2015 roku) otrzyma co miesiąc doładowanie do maksymalnej kwoty 2.5 PLN.
1 stycznia 2016 konta zostaną wyzerowane i pozostanie tylko opcja płatna.
Do końca 2015 roku zostanie uruchomiony sklep online gdzie użytkownicy będą mogli doładować swoje konto dowolną kwotą przeznaczoną na wiadomości SMS.
Każdy użytkownik może sprawdzić stan swojego konta w zakładce Mój profil."

SUPER.

To było do przwidzenia , ES musi w końcu brać kase nie tylko za jednorazową sprzedaż Ecoali.Ale ja mam w telefonku stały dostęp do neta za free i Ecoale na androidzie ,także alarmy mi piszczą z aplikacji haha.

Maher
30-09-2015, 21:06
Płatne SMS-y były do przewidzenia po tym jak w sterowniku nie można wyprowadzić informacji o awarii do zewnętrznego urządzenia czy to dzwonek u sąsiada czy zewnętrze powiadomienie SMS. Widać że sterownik jest tak zrobiony aby bez esterownik.pl nie dało się obejść jak choćby statystyki, też nie było by najmniejszego problemu jakby w archiwum zapisywały się podawania podajnika i można było by sobie samemu przeliczyć, także pewnie za niedługo i statystyki będą płatne.

Maher
30-09-2015, 21:28
Czas pracy podajnika jest zwracany w odpowiedzi na com=02010006000000006103

Zwraca temperatury, czas pracy podajnika itd - więc spokojnie możesz sobie swoje statystyki zrobić

Dużo prościej byłoby jakby były zapisane w archiwum, jak statystyki będą płatne to będzie pewnie trzeba coś kombinować.

bobasxx
30-09-2015, 22:03
Płatne statystyki ? Bez przesady Panowie. Taki krok, to byłby swoisty strzał w kolano.

Nie dorabiajmy niepotrzebnych ideologii.

kowal1978
01-10-2015, 05:16
Czy działają Wam statystyki? Mi nic nie pokazuje. Jest komunikat żebym wprowadził moc nominalną kotła...

lestek27
01-10-2015, 09:04
Czy działają Wam statystyki? Mi nic nie pokazuje. Jest komunikat żebym wprowadził moc nominalną kotła...

U mnie działają. Nie pokazuje tylko średniej mocy kotła.
Muszę uzupełnić moc nominalną kotła tylko nie bardzo wiem gdzie to zrobić.

mark3k
01-10-2015, 11:06
U mnie jest dokładnie to samo.

cichy777
01-10-2015, 15:15
U mnie działają. Nie pokazuje tylko średniej mocy kotła.
Muszę uzupełnić moc nominalną kotła tylko nie bardzo wiem gdzie to zrobić.
Na razie nigdzie - pisał o tym przemek z es- jeszcze nie wszystko gotowe..

micro-jr
02-10-2015, 08:40
Witam,

z jak grubej blachy robicie zawirowywacze spalin?
czym to ciąć? nie mam dostępu do żadnych dużych maszyn.

kombinuje w mojej 12 "utrudnić" dostęp do komina, żeby spaliny dłużej były w piecu.

chodzi mi po głowie, czy nie umieścić po-prostu między pólkami kawałków kątownika.
jeśli byłyby poukładane pod kątem mogłyby wydłużyć drogę spalin.
Jednocześnie przejmowały by część temperatury, można by je było usuwać, i układać w różne kształty.

obrobię je sobie szlifierką kątową. co Wy na to?

SUSPENSER
02-10-2015, 21:06
U siebie mam z cienkiej - chyba 1,5 mm ocynk - kątowniki budowlane.

SUSPENSER
02-10-2015, 21:07
@lestek27
Bujać ? Co Ci nie działa ?

@Wiesław
U nas lało dwa dni - ciągle - całkowicie wyleczyłem się z okien dachowych - największy błąd.

Zamontuj markizy - trochę na hałas pomagają

lestek27
03-10-2015, 07:21
Zamontuj markizy - trochę na hałas pomagają

Markizy to raczej chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń ale przy okazji trochę wyciszają deszcz:-)

Andrzej_M_
03-10-2015, 08:28
,,,, z jak grubej blachy robicie zawirowywacze spalin? ,,,,

,,,, kombinuje w mojej 12 "utrudnić" dostęp do komina, żeby spaliny dłużej były w piecu. ,,,,



Nie prościej będzie, jak w tej części wymiennika ciepła przyspieszysz strugę spalin np. poprzez zmniejszenie przekroju kanału.

Doradca VELUX
05-10-2015, 14:37
Markizy to raczej chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń ale przy okazji trochę wyciszają deszcz:-)

Witaj lestek,

Potwierdzam to co piszesz. Markizy to idealny wybór jeśli chodzi o ochronę przed nagrzewaniem pomieszczeń, a dodatkowo mamy wyciszenie odgłosu padającego deszczu. Możemy je mieć rozwinięte na szybie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a na zimę zwijamy do kasetonu.
Tkanina w formie siateczki z polichlorku winylu nie zasłania widoku za oknem.

Alternatywą są rolety zewnętrzne, które zapewniają całoroczną i kompleksową ochronę na oknach dachowych.
Więcej na www.velushop.pl

Pozdrawiam,
Katarzyna
Doradca VELUX

lestek27
05-10-2015, 16:25
Ale pojechałeś.

micro-jr
06-10-2015, 13:50
w RBR 12 przy suchej półce coś by musiało pod nią wisieć. ewentualnie leżeć na mokrej ale górą przytykać.
ocynk ma sens? przy takich temperaturach?

fenix2
06-10-2015, 17:50
Nie prościej będzie, jak w tej części wymiennika ciepła przyspieszysz strugę spalin np. poprzez zmniejszenie przekroju kanału.

A co myślicie o tym żeby zrobić taki ślimak i umieścić go w rurze wylotowej tuż przed kolanem tam gdzie czujnik TS?
Coś podobnego jak ma nowa M'ka w tych 3 rurach tylko krótsze.

QIM
06-10-2015, 20:38
A ja proponuję udać się do najbliższego punktu dystrybucji złocistego płynu, nabyć kilka puszek, przeprowadzić konsumpcję. Z materiału, który pozostał po konsumpcji wykonać labirynt dla spalin ewentualnie zmniejszyć tylko światło kanałów spalinowych (szukać pod hasłem "rura hesówka"). Jeśli patent się nie sprawdzi, usunąć bez żalu i zbędnych kosztów. Jeśli zda egzamin, wykonać kopię tworu z bardziej trwałego materiału.

micro-jr
09-10-2015, 08:35
Nie prościej będzie, jak w tej części wymiennika ciepła przyspieszysz strugę spalin np. poprzez zmniejszenie przekroju kanału.

koncepcja ciekawa
myślę nad ułożeniem wzdłuż na mokrej półce kilku profili 20x30x2mm nie koniecznie ścisło .

Na logikę zwiększy się masa żelastwa do ogrzania w piecu, przez dym. i cała energia dymu oddana do tego żelastwa powinna już zostać w piecu.

Czyszczenie pieca (robię przy każdym zasypie) będzie wymagało wyjmowania żelastwa co może być kłopotliwe.

zawijan
09-10-2015, 08:59
koncepcja ciekawa
myślę nad ułożeniem wzdłuż na mokrej półce kilku profili 20x30x2mm nie koniecznie ścisło .

Na logikę zwiększy się masa żelastwa do ogrzania w piecu, przez dym. i cała energia dymu oddana do tego żelastwa powinna już zostać w piecu.

Czyszczenie pieca (robię przy każdym zasypie) będzie wymagało wyjmowania żelastwa co może być kłopotliwe.
Nie chodzi jednak o to, aby "energię dymu" zatrzymać w piecu, ale o to, aby poprzez wodę przenieść ją do ogrzewanego obiektu.

micro-jr
09-10-2015, 09:41
Nie chodzi jednak o to, aby "energię dymu" zatrzymać w piecu, ale o to, aby poprzez wodę przenieść ją do ogrzewanego obiektu.

Zgadza się. Ale wymiany są dwie - dym - żelastwo i żelastwo -woda.

o ile energię z żelastwa woda sobie może systematycznie chłonąć, o tyle energie z dymu, żelastwo może pochłonąć tylko w czasie kiedy dym jest w piecu.
Zakładam, że grzania kotłowni (jest w bryle budynku) przez komin nie uwzględniam jako "Zysku" ze spalania węgla.

jeśli więc przechwycę więcej ciepła ze spalin zanim opuszczą one budynek, to więcej ciepła będzie mogła ta woda rozprowadzić po budynku.

malina321
09-10-2015, 17:34
Witam Dziś rozpaliłem swojego RBRa na ruszcie awaryjnym co robie juz od kilku dni ze wzgłędu na duża ilość drzewa ( wiem ze niektórzy miłośnicy kociołkow tego nie pochwalaja ) ale chciałem wyprówować swój układ grawitacyjny gdyż taki zostawiłem Chciałem pogonić kociołek do 70 st ale sie nie dało załączala sie sama pompka w trybie ręcznym i nie dało sie jej wyłączyć proszę mi powiedziec czy jest to jakies zabezpieczenie wydaje mi sie ze załączyła sie przy 65st Chiałem zapytac czy sama sie wylaczy przy spadku temp Pozdrawiam

lestek27
09-10-2015, 19:21
U mnie jak temp. CO jest 60st i wiecej to też się włącza pompa po przełączeniu w tryb ręczny. Chyba to działa od 60st ale pewien nie jestem.

cichy777
09-10-2015, 21:09
Witam Dziś rozpaliłem swojego RBRa na ruszcie awaryjnym co robie juz od kilku dni ze wzgłędu na duża ilość drzewa ( wiem ze niektórzy miłośnicy kociołkow tego nie pochwalaja ) ale chciałem wyprówować swój układ grawitacyjny gdyż taki zostawiłem Chciałem pogonić kociołek do 70 st ale sie nie dało załączala sie sama pompka w trybie ręcznym i nie dało sie jej wyłączyć proszę mi powiedziec czy jest to jakies zabezpieczenie wydaje mi sie ze załączyła sie przy 65st Chiałem zapytac czy sama sie wylaczy przy spadku temp Pozdrawiam
Tak to jest zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła - załącza się zawsze przy wzroście temp pow. 60 st.- nawet w trybie ręcznym. I nie wyłączy się sama jak opadnie temperatura. U ciebie aby wypróbować grawitację po prostu wyjmij wtyczkę pompy z gniazda. Oczywiście wtedy musisz osobiście nadzorować kocioł - w tej sytuacji nie ma żadnego zabezpieczenia przed zagotowaniem wody (termik odłącza tylko dmuchawę i uruchamia pompy , a ty teraz z tego nie korzystasz)- nie? Tak więc UWAGA !!

gmaj22
10-10-2015, 09:51
Zgadza się. Ale wymiany są dwie - dym - żelastwo i żelastwo -woda..
(...)

Ale trzy sposoby przekazywania energii: promieniowanie, konwekcja i przewodzenie. Piszesz o jednej/dwóch a zawijan, jak się domyślam, próbuje zwrócić Twoją uwagę na trzecią :) Nie mniej ważna jest powierzchnia kontaktu "żelastwa" nie tylko ze spalinami ale i ze ścianką kotła.

@malina - jeśli masz właściwie zrobiony układ otwarty, niebezpieczeństwo zagotowania wody jest mniejsze.

malina321
10-10-2015, 12:27
Gmaj22 zastanawiam się własnie nad tą grawitacją bo na starym śmieciuchu działała super no ale rury 2 cale zostały podłączone do orginalnego wyjscia z pieca i jest to zredukowane zastanawia mnie czy ciepła woda na tym przejscju sobie poradzi a szkoda bo mogłem zamówić wyjscia chociaż na 1 cal ponoć nie stanowiłoby to problemu w instalco Pozdro

fenix2
10-10-2015, 13:34
Gmaj22 zastanawiam się własnie nad tą grawitacją bo na starym śmieciuchu działała super no ale rury 2 cale zostały podłączone do orginalnego wyjscia z pieca i jest to zredukowane zastanawia mnie czy ciepła woda na tym przejscju sobie poradzi a szkoda bo mogłem zamówić wyjscia chociaż na 1 cal ponoć nie stanowiłoby to problemu w instalco Pozdro
Standardowo w RBR są przyłącza 1 cal. Można zamówić o większej średnicy. Na miedzi 28 grawitacja na pewno pójdzie tylko kwestia jej wydajności.

malina321
10-10-2015, 16:12
Dzis rozpalilem na grawitacjii pompkę odłączyłem doszedłem do 83 stopni poźniej trzabyłoby furtke przymykac jak rozchulało to lekko otwierac i tak w kołko bo nie ma szans zeby samo odebrało bez kontroli piec za wydajny w stosunku do starego smieciucha przyznaję też żę już sie bałem temp szła do góry myśle żę jest możliwe palenie na grawitacji ale bardzo bardzo czasochłonne No Fenix2 masz racje miałem na myśłi 2 cale do 2 cali ale ani ja ani instalator o tym nie pomyslelismy

joorg1
10-10-2015, 18:55
Witam.
Pierwszy sezon na nowym piecu rozpoczęty i pierwsze problemy ;) palnik nie dopala i w popielniku dużo koksu, dużo sadzy na wymienniku.Może jakieś sugestie odnośnie ustawień jest to mój pierwszy tego typu piec do tej pory paliłem zwykłym śmieciuchem a tam wszystko było proste :) . Jeszcze jedno pytanie kocioł ustawiłem na 42* podbija temp do ok 47* i w domu mam jak w saunie jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tą niedolegliwością . Troche tego dużo jak na początek ale cóż wszystkiego trzeba się nauczyć. :cool:

bobasxx
10-10-2015, 19:19
Jak nie dopala, a palisz w trybie retortowy eCoal, to dmuchawa do góry lub skróć czas podawania.
Jeśli nie korzystasz z regulatora pokojowego, to przejdź na grupowe, tam tyle nie przebija. Zadana 42 st.C to trochę mało, masz w ogóle podpięty czujnik temperatury wewnętrznej ? Grzejniki czy podłogówka ?

joorg1
10-10-2015, 19:26
Jak nie dopala, a palisz w trybie retortowy eCoal, to dmuchawa do góry lub skróć czas podawania.
Jeśli nie korzystasz z regulatora pokojowego, to przejdź na grupowe, tam tyle nie przebija. Zadana 42 st.C to trochę mało, masz w ogóle podpięty czujnik temperatury wewnętrznej ? Grzejniki czy podłogówka ?

Czujnik temp. wew. mam podpiety mam tylko grzejniki.Na grupowe troche sie narazie boje przechodzic bo to wymaga pewnej wiedzy a ja dopiero "raczkuje " w temacie i obsłudze, 42* to moze i mało ale w domu mam 26* wiec gorąco :) .

Slawko123
10-10-2015, 19:33
................ 42* to moze i mało ale w domu mam 26* wiec gorąco :) .to przykręć termostaty na grzejnikach

joorg1
10-10-2015, 19:39
to przykręć termostaty na grzejnikach
Mam starą instalacje i nie mam termostatów zakreciłem juz jeden grzejnik a reszte przykreciłem na połowe.

joorg1
10-10-2015, 19:42
A czas pracy podajnika skrócic w trybie grzania i w trybie podtrzymania?

bobasxx
10-10-2015, 22:05
A czas pracy podajnika skrócic w trybie grzania i w trybie podtrzymania?

Jeśli Ci spieka w koks to skróć czas w grzaniu.
Żeby nie przegrzewać ustaw regulator temperatury wewnętrznej na pokojowy.
Najlepiej podłącz sterownik do neta, wtedy będzie łatwiej pomóc zdalnie.

joorg1
11-10-2015, 09:16
Jeśli Ci spieka w koks to skróć czas w grzaniu.
Żeby nie przegrzewać ustaw regulator temperatury wewnętrznej na pokojowy.
Najlepiej podłącz sterownik do neta, wtedy będzie łatwiej pomóc zdalnie.

Sterownik mam podłaczony do neta .

joorg1
11-10-2015, 10:41
Ustawienie regulatora temperatury wewnętrznej na pokojowy nic nie dało temp. nawet sie podniosła .

Delphion1
11-10-2015, 10:43
Sterownik mam podłaczony do neta .

No sporo nauki Cię czeka:-)Ale luzik ogarniesz.
Skopiuj sobie czyjeś ustawienia i kombinuj na grupowym.
Przegrzewa Ci pomieszczenia i może spróbuj ustawić pracę pompy na cykliczne z zalaczonej dopasować czasy lub przykrec grzejniki.
Lub po prostu ustaw pracę pompy na wyłączona i automat sam ją włączy jak temp spadnie o histeryze żądanej.

karoka65
11-10-2015, 10:45
Pokojówka Ci nie działa bo masz pompę na Załączona ( ustawienia zaawansowane ), żeby działała musisz ustawić na Wyłączona lub cykliczna, dla cyklicznej ustawiasz czasy ile ma pracować i co ile minut ma pracować.
Cała wiedza tajemna :)

Delphion1
11-10-2015, 10:49
Wiesiek mnie wyprzedził:-) tyle że wtedy zimna woda będzie wracać jak ster pompę wlaczy i chyba w jego przypadku praca cykliczna z czasami pracy i postoju dopasowane do potrzeb

karoka65
11-10-2015, 11:00
Tak, przy takiej instalacji najlepiej sprawdzi się cykliczna, dopasować jak piszesz tylko cykle do potrzeb domu.

joorg1
11-10-2015, 11:12
Bardzo dziekuje za uwagi a co do pompy jest wylaczona instalacja chodzi na grawitacji :) jak juz pisalem troche boje sie narazie grzebac w sterowniku zeby tego na rakiete nie przerobic :)

lestek27
11-10-2015, 11:21
Próbowałem takich ustawień z cykliczną pracą pompy CO. W miarę to pracowało ale zrezygnowałem zewzględu na pompę. Podobno energooszczędne nie lubią częstego włączania i wyłączania

lestek27
11-10-2015, 11:23
Bardzo dziekuje za uwagi a co do pompy jest wylaczona instalacja chodzi na grawitacji :) jak juz pisalem troche boje sie narazie grzebac w sterowniku zeby tego na rakiete nie przerobic :)

Piszesz pompa wyłączona a na schemacie widać że pracuje?

joorg1
11-10-2015, 11:29
Piszesz pompa wyłączona a na schemacie widać że pracuje?

Wyjołem wtyczke ze sterownika widac sterownik tego nie "widzi" i steruja pompą jak by byla podpieta.

lestek27
11-10-2015, 11:37
No to moim skromnym zdaniem powinieneś przejść na grupowe.

joorg1
11-10-2015, 11:52
No to moim skromnym zdaniem powinieneś przejść na grupowe.

Ja bardzo szanuje wszystkie rady i sugestie tylko prosze zrozumiec moje rozterki dopiero ucze sie obsługi tego sterownika a Panowie juz chca mnie rzucic na glebokie wody.Skad mam widziec jaka ustawic moc max kotla jaka min moc a nie wspomne juz o mocy dmuchawy moje doswiadczenie w tym temacie jest zerowe .