PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

kveldulv
06-10-2014, 10:01
Co do strat ciepła, w kotłowni mam 30 stopni (temp CWU to pokazuje), więc norma, w zeszłym sezonie tyle samo było.
Dzięki za pomoc.

TwojPan
06-10-2014, 13:08
Za wyjątkiem tych kotłów, które kupujesz Ty.

Może.
Na pewno nie pasuje do tych,do których "przykładałeś" swoją rękę. 8)

kveldulv
06-10-2014, 15:19
A dziś coś dziwnego się dzieje z piecem, bo otrzymuję alarm, że piec się wygasza.
Nie wiem jaka jest przyczyna.
Temperatura spalin jest ciągle na niskim poziomie, nie wiem co w kotle się dzieje, bo nie wróciłem jeszcze do domu, ale żona twierdzi, że mocno się dymi.
Co może być przyczyną wygaszania piec w takich okolicznościach?

edit: faktycznie, dymi się strasznie. Prawdopodobnie coś na ściankach drzwiczek zalega i na ściankach komory być może też. Dym jasny, jakby niebieskawy się też pojawił w dużych ilościach. Czekam aż ostygnie i wyczyszczę drania. Tylko zastanawiam się jaka jest przyczyna tego syfu.

Jarecki79
06-10-2014, 15:34
Trochę źle słyszałeś. W RBR-ach jest palnik Ekoenergii 15-25 kW, a Ardeo ma palnik 15 kW. Na zdjęciach masz wymiary tych palników, ale nigdzie nie podają wymiarów gardzieli tylko talerza lub korony.
Skoro Cie to ciekawi.

Mała ekoenergia dołem ma dziurę 10x13 czy 14cm. Tam jednak nie ma nadmuchu a palenisko rozszerza się ku górze, tam, gdzie jest nadmuch wymiar wynosi już jakies 14x17cm
brak szerszych rantów po opuszczeniu bezpośredniej strefy napowietrzania...

Ardeo z serii eco-burn ma dołem średnice 10cm a górą 13cm, tam, gdzie jest powietrze główne średnica wynosi ok. 12 - 12,5cm.
Ardeo serii azp do małego kotła ma natomiast wyjście kwadratowe 9x9cm dołem i mini-mini więcej górą.

minertu
06-10-2014, 19:21
A dziś coś dziwnego się dzieje z piecem, bo otrzymuję alarm, że piec się wygasza.
Nie wiem jaka jest przyczyna.
Temperatura spalin jest ciągle na niskim poziomie, nie wiem co w kotle się dzieje, bo nie wróciłem jeszcze do domu, ale żona twierdzi, że mocno się dymi.
Co może być przyczyną wygaszania piec w takich okolicznościach?

edit: faktycznie, dymi się strasznie. Prawdopodobnie coś na ściankach drzwiczek zalega i na ściankach komory być może też. Dym jasny, jakby niebieskawy się też pojawił w dużych ilościach. Czekam aż ostygnie i wyczyszczę drania. Tylko zastanawiam się jaka jest przyczyna tego syfu.
Nie zatkało ci rury kominowej?

Maher
06-10-2014, 20:25
Trochę źle słyszałeś. W RBR-ach jest palnik Ekoenergii 15-25 kW, a Ardeo ma palnik 15 kW. Na zdjęciach masz wymiary tych palników, ale nigdzie nie podają wymiarów gardzieli tylko talerza lub korony.

Czyli już z twojego opisu wygląda że ardeo jest bardziej odpowiedni do małych kotłów i pracując na małej mocy lepiej sobie poradzi w lecie, a w największe mrozy też nie wykorzysta swojej nominalnej mocy.

karoka65
06-10-2014, 21:00
Z tego co pamiętam RBR ma najmniejsze palniki ekoenergii o mocy 25Kw i pakuje je do 12KW i 17KW i 23KW, podobno różnią się tylko nawierconymi otworami napowietrzenia (chociaż oglądałem zdjęcia 11/12 i 17 i niczym się nie różnią), z tego co słyszałem palnik Ardeo jest przystosowany do dużo niższej mocy. Jak wyczyściłem u siebie palnik to musiałem z 3 dni czekać aby uzbierało mi się popiołu, na tyle aby podczymanie wytrzymywało więcej niż godzinę i przez te kilka dni palenie żar schodził poniżej napowietrzania.
Maher nie siej propagandy jak nie wiesz.
12-tka i 17-tka mają małe Ekoenergie natomiast 25kW ma już dużą a powiem Ci że widziałem już kotły znanych tu producentów gdzie 17-tka miała palnik duża Ekoenergia jak i 40kW Brucer, pewnie bardzo byś się zdziwił :)
Niema palnika typowo 15kW tylko od X do Y.
Tak samo mogę powiedzieć że mała Ekoenergia ma 15 a mogę że ma 25.
Nie chcę znowu podawać innego przykładu bo znowu bym podrażnił pewnego czepialskiego pana :)
Jeśli nie mogłeś zrobić popiołu wystarczyło zapytać co zrobić żeby nie odkrywało Ci otworów a nie snuć znowu swoich teorii.

gmaj22
06-10-2014, 21:06
Nie zatkało ci rury kominowej?
Spalina niska, zero reakcji na kotle...Kiedyś w podobnej sytuacji poruszałem tą wajchą z tyłu, żeby kanały pionowe wyczyścić. Pomogło...

karoka65
06-10-2014, 21:13
Byłem kiedyś u klienta niedaleko bo kocioł się dusił, była bardzo niska temp. spalin i wywalało alarm wygaszenia.
W rurze nazbierało się tyle pyłu ( nie zaglądał do rury chyba blisko dwa lata :) ), później gdzies przy jakimś wstrząsie, może zasyp węgla, osunęło się z to rury na suchą półkę i zatkało wylot z kotła.

kveldulv
06-10-2014, 21:35
Rura kominowa było usyfiona dość mocno. Wyczyściłem ją wraz z piecem.
Rozpaliłem na nowo. W ogóle rozpaliło się szybko jakoś :)

Teraz wygląda, że na razie jest ok. Jedynie drzwiczki od palnika dymiły od środka, a wcześniej usmolone były w takie grudki czarne. Doczyściłem je bardziej, pewnie jak coś na nich zostało to się dopali.
Przy okazji pytanie. Te drzwiczki domykają się dość miękko. One mają tam jakiś materiał wyłożony (jakby wełnę). Rozumiem, że tego nie należy ruszać? :)

karoka65
06-10-2014, 21:56
Popuść nakrętkę i dociągnij z pół obrotu.
Wszędzie masz regulację drzwiczek, po to żeby tego sznura nie wymieniać.
luźno zamyka się klameczka, to popuścić nakrętkę i dociągnąć, kocioł ma być zamknięty, będzie nieszczelność będzie kopcił, każdy :)

bobasxx
06-10-2014, 22:03
Skoro Cie to ciekawi.

Mała ekoenergia dołem ma dziurę 10x13 czy 14cm. Tam jednak nie ma nadmuchu a palenisko rozszerza się ku górze, tam, gdzie jest nadmuch wymiar wynosi już jakies 14x17cm
brak szerszych rantów po opuszczeniu bezpośredniej strefy napowietrzania...

Ardeo z serii eco-burn ma dołem średnice 10cm a górą 13cm, tam, gdzie jest powietrze główne średnica wynosi ok. 12 - 12,5cm.
Ardeo serii azp do małego kotła ma natomiast wyjście kwadratowe 9x9cm dołem i mini-mini więcej górą.

Dzięki o to mi chodziło, nie mogłem tego znaleźć.

bobasxx
06-10-2014, 22:05
Czyli już z twojego opisu wygląda że ardeo jest bardziej odpowiedni do małych kotłów i pracując na małej mocy lepiej sobie poradzi w lecie, a w największe mrozy też nie wykorzysta swojej nominalnej mocy.

Czasami się zastanawiam po co Ty tego RBR-a kupiłeś ?

Jarecki79
06-10-2014, 22:10
Dzięki o to mi chodziło, nie mogłem tego znaleźć.

Jak nie zapomnę mogę dokładniej sprawdzić z ekoenergią, wymiar, który podawałem 14x17cm był górą skosu, jutro zerknę jaki ten otwór jest przy fabrycznym nacięciu szczelin u dołu szczeliny i górą szczeliny. Ekoenergia przy palniku 25kW podaje 15-25, ewmar dla appm podaje 20kW, tam strefa napowietrzenia głównego jest o wymiarze 10x14cm. Tutaj mogę też jutro zerknąc, czy podaja tylko 20kW czy widełki. Ardeo dla eco-burna 15kW podaje zakres 5-18kW a dla eko-burna 25kW 8-28kW, nie pamiętam zakresu dla najmniejszego 12kW, jak będę odbierał w przyszłym tygodniu, to zerknę. Minertu ostatnio miał okazję ten mały odpalić.

karoka65
06-10-2014, 22:45
Jak będę miał chwilę to sam z ciekawości pomierzę jak jest w Skamie na Ewmarze i w RBR na Ekoenergii.

Maher
06-10-2014, 23:03
Czasami się zastanawiam po co Ty tego RBR-a kupiłeś ?

Jak wybierałem kocioł to RBR tak był wychwalany na forum, a kilku krytykujących było szybko uciszanych, także myślałem że to jednostkowe wypadki.
Jednak nie sądziłem że może być aż tak źle, i nie przypominam sobie w ostatnich latach abym się tak przejechał na czymś innym. Jest też kilka pozytywnych rzeczy co mi odpowiadało, jak np. układ zamknięty który o ile pamiętam w ogniwie jest niedostępny, znowu Skam-P przegrał w wyborze bo nie miał automatu ecoala (którego teraz już nie używam).

minertu
07-10-2014, 06:08
I jak ci tu Maher dogodzić ?
Jesteś tu jednym z nielicznych,któremu wiecznie coś nie pasuje.
Wiesz ilu użytkowników kupiło ten kocioł na tym forum?
Nie biadolą tylko zajmują się swoimi sprawami.
Co z niektórymi mam kontakt i jak z nimi rozmawiam to mówią "Panie Grzegorzu ręce opadają jak się czyta co kilku ludzi wypisuje w tym temacie" .
Możliwe,że któryś z nich przeczyta i to i sam coś od siebie skrobnie.

Przecież nikt na siłę Wam tych kotłów do kotłowni nie pchał a tym bardziej Tobie.

minertu
07-10-2014, 06:17
Jak będę miał chwilę to sam z ciekawości pomierzę jak jest w Skamie na Ewmarze i w RBR na Ekoenergii.
Ja już mierzyłem i EWMAR jest trochę mniejszy.

zawijan
07-10-2014, 06:40
Ja już mierzyłem i EWMAR jest trochę mniejszy.

Masz taką miarkę, która podaje wymiary w "trochach"?
Chciałbym taką.

Maher
07-10-2014, 07:19
I jak ci tu Maher dogodzić ?
Jesteś tu jednym z nielicznych,któremu wiecznie coś nie pasuje.
Wiesz ilu użytkowników kupiło ten kocioł na tym forum?
Nie biadolą tylko zajmują się swoimi sprawami.
Co z niektórymi mam kontakt i jak z nimi rozmawiam to mówią "Panie Grzegorzu ręce opadają jak się czyta co kilku ludzi wypisuje w tym temacie" .
Możliwe,że któryś z nich przeczyta i to i sam coś od siebie skrobnie.

Przecież nikt na siłę Wam tych kotłów do kotłowni nie pchał a tym bardziej Tobie.

Może jestem za bardzo wymagający i piec to tylko piec, tylko za cokolwiek przy nim robię to widać fuszerkę. W domu dużo drobniejszych rzeczy przerabiam aby działały idealnie (np. ostatnio jeden z zasilaczy do podświetlania kuchni zapalał się pół sekundy później niż pozostałe i został wymieniony, przerabiałem bramę garażową bo otwierała się wolniej niż ja podjeżdżałem z drogi głównej i pobierała w trybie stand-by 12W i została przerobiona, gdy włączała się jedna z pomp słychać było jak jak przez kilka sekund obraca wodę razem z powietrzem - został dołożony dodatkowy odpowietrznik automatyczny, po wejściu do pomieszczenia pod schody trzeba było zawsze zapalić światło - zostało przerobione tak że otwarcie drzwi je zapala , a zamknięcie gasi itd. ), jak u mnie działa coś idealnie to zapominam o sprawię i więcej się tym nie interesuje, a w przypadku RBR-a co chwilę coś wychodzi, jak kiedykolwiek uda mi się aby działał tak jak inne urządzenia w domu to pewnie o nim zapomnę i nie będę szukał na forum rozwiązania problemu i przy okazji nie będę pisał o tym.

minertu
07-10-2014, 07:32
I wszystko jasne,producenci bram,zasilaczy itp sprzedali ci buble.
Ja bym kotłownie przerobił tak aby RBR-a nie było widać w ogóle ale żeby grzał mi dupsko w domu jak grzeje do tej pory.

Jurgonka
07-10-2014, 07:40
Masz taką miarkę, która podaje wymiary w "trochach"?
Chciałbym taką.
Nie wiem jak mierzył Minertu. Wiem, że w instytutach nie znają sposobu mierzenia, który wynik podaje w "Trochę" - mniejszy lub większy. Specjalnie dal "Mistrza" opiszę jak dokonuje się takiego pomiaru, dwóch podobnych obiektów. Sposób mierzenia (a w rzeczywistości) porównania wymiarów wewnętrznych. Bierzemy dwie listewki każda troczę krótsza niż mierzony wymiar. Wkładamy obie wewnątrz mierzonego obiektu trzymamy razem (równolegle) i rozsuwamy by dotknąć do mierzonych krawędzi. następnie mocno ściskamy nasz przyrząd pomiarowy przenosimy na drugi obiekt. Gdy "wchodzi" wymiar jest trochę większy, gdy nie wchodzi jest to wymiar trochę mniejszy. Mistrzu Zawijan w odróżnieniu od Ciebie swoją skromną wiedzą mogę podzielić się i z Tobą. Ty w przeszłości na forum odmówiłeś mi odpowiedzi, bardzo ceniąc własną wiedzę.

bobasxx
07-10-2014, 07:47
Jednak nie sądziłem że może być aż tak źle, i nie przypominam sobie w ostatnich latach abym się tak przejechał na czymś innym. Jest też kilka pozytywnych rzeczy co mi odpowiadało, jak np. układ zamknięty który o ile pamiętam w ogniwie jest niedostępny, znowu Skam-P przegrał w wyborze bo nie miał automatu ecoala (którego teraz już nie używam).

Jak mnie mój ostatni kocioł denerwował (delikatnie powiedziane), to po prostu go sprzedałem i kupiłem sobie taki, który w pełni spełnia moje oczekiwania.

P.S. Jak jesteś takim estetą, to po co pchałeś się w węgiel ?

arczi721
07-10-2014, 08:50
P.S. Jak jesteś takim estetą, to po co pchałeś się w węgiel ?
Skutek nie wiedzy i siła perswazji ?

Ilu z Was ponownie w nowych domach poszloby w ekogroszek ?
Z tego co czytam ta grupka maniaków wykrusza się. ..

kveldulv
07-10-2014, 09:02
Popuść nakrętkę i dociągnij z pół obrotu.
Wszędzie masz regulację drzwiczek, po to żeby tego sznura nie wymieniać.
luźno zamyka się klameczka, to popuścić nakrętkę i dociągnąć, kocioł ma być zamknięty, będzie nieszczelność będzie kopcił, każdy :)
Ok, dzięki.
Dziś już dymu żadnego nie ma, pali się elegancko.

bobasxx
07-10-2014, 09:24
Skutek nie wiedzy i siła perswazji ?

Ilu z Was ponownie w nowych domach poszloby w ekogroszek ?
Z tego co czytam ta grupka maniaków wykrusza się. ..

"Wskazówkę" też Ci zbanowali ?

Jarecki79
07-10-2014, 09:54
Berdnard, jak czytasz, to doszły mnie wieści,że coś na zdrowiu podupadłeś.
Trzymaj się, będzie dobrze, ćwiczyć trzeba!

Bobasxx
wklejam fotki starsze z wymiarami eko i ewmara
są wiekowe
jak mówiłem sprawdzę za ok. godzinkę wymiar tam gdzie są nacięcia w ekoenergii dołem nacięć powinno być 10x13cm a góra musze zobaczyć

doklejam zdjęcie później zmierzonego, nowszego odlewu ekoenergii z typowym napowietrzeniem
jak macie wiercone głowice, to musicie sobie zmierzyć na jakiej wysokości i uproszczając policzyć wymiar A x wymiar B

niestety z prostej rozmowy robi się jatka i dokleja się ideologie

bobasxx
07-10-2014, 10:39
Bobasxx
wklejam fotki starsze z wymiarami eko i ewmara
są wiekowe
jak mówiłem sprawdzę za ok. godzinkę wymiar tam gdzie są nacięcia w ekoenergii dołem nacięć powinno być 10x13cm a góra musze zobaczyć

A masz fotki Ardeo z wymiarami ?

Jarecki79
07-10-2014, 10:49
A masz fotki Ardeo z wymiarami ?

Fotka jest ze starszego AZP-RŻ, ale eco-burn wewnątrz ma ten sam wymiar, zmieniła się zewnętrzna puszka powietrzna....
Masz tez fotkę z 12-ki

bobasxx
07-10-2014, 11:05
Fotka jest ze starszego AZP-RŻ, ale eco-burn wewnątrz ma ten sam wymiar, zmieniła się zewnętrzna puszka powietrzna....
Masz tez fotkę z 12-ki

No i prawie wszystko jasne w temacie palników.
A te Ardeo są stalowe ? Bo ślimaki chyba tak.

Jarecki79
07-10-2014, 12:16
No i prawie wszystko jasne w temacie palników.
A te Ardeo są stalowe ? Bo ślimaki chyba tak.

Nie, tj.
Eco-burn 15 oraz 25kW mają żeliwne środki palenisk i zewnętrzne puszki powietrzne stalowe, ślimak stalowy z płaskownika 8mm
ten mały12kW jest natomiast w wersji stalowej

Sprawdziłem wymiary ekoenergii
Dołem szczelin jest 10,5 x 14cm a górą szczelin 11,5cm x 15cm
Wklejam fotę

bartus825
07-10-2014, 13:45
Nie wiem jak mierzył Minertu. Wiem, że w instytutach nie znają sposobu mierzenia, który wynik podaje w "Trochę" - mniejszy lub większy. Specjalnie dal "Mistrza" opiszę jak dokonuje się takiego pomiaru, dwóch podobnych obiektów. Sposób mierzenia (a w rzeczywistości) porównania wymiarów wewnętrznych. Bierzemy dwie listewki każda troczę krótsza niż mierzony wymiar. Wkładamy obie wewnątrz mierzonego obiektu trzymamy razem (równolegle) i rozsuwamy by dotknąć do mierzonych krawędzi. następnie mocno ściskamy nasz przyrząd pomiarowy przenosimy na drugi obiekt. Gdy "wchodzi" wymiar jest trochę większy, gdy nie wchodzi jest to wymiar trochę mniejszy. Mistrzu Zawijan w odróżnieniu od Ciebie swoją skromną wiedzą mogę podzielić się i z Tobą. Ty w przeszłości na forum odmówiłeś mi odpowiedzi, bardzo ceniąc własną wiedzę.
No,i odpaliłeś doktorkowi.Tak trzymać.Pozdrawiam

wuwok
07-10-2014, 14:49
Jak mnie mój ostatni kocioł denerwował (delikatnie powiedziane), to po prostu go sprzedałem i kupiłem sobie taki, który w pełni spełnia moje oczekiwania.

P.S. Jak jesteś takim estetą, to po co pchałeś się w węgiel ?
Nie możną było starego kotła okiełznać??

bobasxx
07-10-2014, 14:57
Nie możną było starego kotła okiełznać??

Uwierz mi że nie. Produkcja sadzy i sposób jego czyszczenia doprowadziły mnie do szewskiej pasji.

karoka65
07-10-2014, 16:46
Czyli patrząc na wymiary tych palników można stwierdzić że japy praktycznie są takie same.

Maher
07-10-2014, 17:02
I wszystko jasne,producenci bram,zasilaczy itp sprzedali ci buble.
Ja bym kotłownie przerobił tak aby RBR-a nie było widać w ogóle ale żeby grzał mi dupsko w domu jak grzeje do tej pory.

Inni producenci nie sprzedali mi bubli, tylko trzeba było jakiś element wymienić, przeprogramować i przerobić po montażu przez instalatorów i temat zamknięty, i chciałem tak mieć dokładnie z RBR-em, a tu co jakiś czas coś wychodzi jakaś niedoróbka, a przecież zapłaciłem za towar z najwyższej półki.

Jarecki79
07-10-2014, 17:24
Czyli patrząc na wymiary tych palników można stwierdzić że japy praktycznie są takie same.

Policz pole powierzchni prostokąta 10x14, prostokąta 11,5x15 oraz koła o średnicy 12cm czy tam 12,5cm a także kwadratu o boku 9cm

Andrzej_M_
07-10-2014, 17:39
Czyli patrząc na wymiary tych palników można stwierdzić że japy praktycznie są takie same.


Policz pole powierzchni prostokąta 10x14, prostokąta 11,5x15 oraz koła o średnicy 12cm czy tam 12,5cm a także kwadratu o boku 9cm

Etam, przeca pozostałe palniki są tylko TROCHA większe od tego najmniejszego.


ps.
Żeby nie było, że niemerytorycznie.
Podaje w kolejności wielkości powierzchni wewnętrznej paleniska 81 cm2 , 113 cm2 , 140 cm2 , 172,5 cm2 .

Teraz wypadało by jeszcze dodatkowo podać łączną powierzchnię otworów doprowadzających powietrze do paleniska.


ps2.

Czyli patrząc na wymiary tych palników można stwierdzić że japy praktycznie są takie same.

Czyli ten największy palnik ma powierzchnię wewnętrzną dwa razy większą i jeszcze TROCHA do tego najmniejszego

Maher
07-10-2014, 18:01
Etam, przeca pozostałe palniki są tylko TROCHA większe od tego najmniejszego.


ps.
Żeby nie było, że niemerytorycznie.
Podaje w kolejności wielkości powierzchni wewnętrznej paleniska 81 cm2 , 113 cm2 , 140 cm2 , 172,5 cm2 .

Teraz wypadało by jeszcze dodatkowo podać łączną powierzchnię otworów doprowadzających powietrze do paleniska.

To "TROCHA" to większe to problemy i większe zużycie węgla w w lecie i w większości sezonu zimowego, ale co tam, można posłuchać sprzedawców kotłów i zawsze kupować lepszy węgiel na mroźną zimę i gorszy na resztę sezonu.

karoka65
07-10-2014, 18:11
Kolego Andrzeju wiem że lubisz pofilozofować ale może najpierw popatrz na te fotki wstawione przez Jareckiego.
Przyjmują samo wyjście paliwa Ewmar ma wyjście 10 X 14, ta druga fotka obok Ewmara to fotka starszej wersji Ekoenergii i to wymiarami wyjścia u góry, nie wiem co jarecki miał na celu podając fotka przy fotce w jednym palniku wyjście od dołu a w drugim wyjście od góry.
Popatrz na chyba ze 3 posty niżej gdzie podaje wyjście od dołu Ekoenergii 10 X14,5 z tym że Ekoenergia nie jest prostokątem jak Ewmar tylko ma dwa zaokrąglenia kątów.
Popatrz sobie jeszcze raz na te zdjęcia zanim będziesz po raz kolejny chciał ze mnie sobie cepa zrobić.

karoka65
07-10-2014, 18:16
To "TROCHA" to większe to problemy i większe zużycie węgla w w lecie i w większości sezonu zimowego, ale co tam, można posłuchać sprzedawców kotłów i zawsze kupować lepszy węgiel na mroźną zimę i gorszy na resztę sezonu.
Maher z problemami to Ty się chyba urodziłeś i Ci tak zostało.
O jakich problemach piszesz ? ile tego węgla więcej spalasz ?
Do czego to większe spalanie odnosisz w swoim konkretnym przypadku ?
Nie ma innego przypadku tylko Twoje pieprzenie trzy po trzy.
Napij się chłopie, wyśpij albo weź się za robotę to nie będziesz miał czasu na pier...nie głupot po forum.
Ten Twój sprzedawca to na Ciebie wszystkie plagi egipskie zesłał a teraz już nawet nie jest już sprzedawcą Twojego kotła to tu dupę trujesz.
Zadzwoń sobie tam i wylej swoje żale, dlaczego ja czy inni mamy tego non-stop wysłuchiwać ?

Jarecki79
07-10-2014, 18:30
, nie wiem co jarecki miał na celu podając fotka przy fotce w jednym palniku wyjście od dołu a w drugim wyjście od góry.
.

Nic nie miałem na myśli, miałem takie stare zdjęcia, co zresztą opisałem.
Podałem także,że to wymiar otworu górą i sprawdzę oraz podam wymiar przy szczelinach napowietrzenia głównego

W Ewmarze wymiar napowietrzenia głównego jest stały i nie rozszerza się, ma 10x14cm
w ekoenergii dołem jest 10,5cm na 14cm a górą szczeliny 11,5cm x 15cm i tyle.

Już nic nie mówię, bo znowu jakieś awantury się zaczynają robić

karoka65
07-10-2014, 18:37
W Ewmarze wymiar napowietrzenia głównego jest stały i nie rozszerza się, ma 10x14cm
w ekoenergii dołem jest 10,5cm na 14cm a górą szczeliny 11,5cm x 15cm i tyle.


Widzisz kolega Andrzej niby taki bystrzacha ale nie dostrzega wymiarów na zdjęciach i próbuje ze mnie sobie drwić, że on potrafi policzyć pole prostokąta, gdzie wyjście Ekoenergii nie jest pełnym prostokątem także mogłam napisać że japy mają praktycznie identyczne.
Po drugie korony w RBR mają inne napowietrzanie niż te na zdjęciach.

karoka65
07-10-2014, 18:47
Nie chcę już drugi raz wklejać tych fotek jareckiego ale można wrócić i na spokojnie przejrzeć w poście 21011 i 21015 jakie są podane rozmiary i jakie są różnice.
Chyba że ktoś nie rozróżnia palnika Ewmarowskiego montowanego w Skamie i Ekoenergii z RBR :)

Maher
07-10-2014, 18:49
O jakich problemach piszesz ? ile tego węgla więcej spalasz ?
Do czego to większe spalanie odnosisz w swoim konkretnym przypadku ?


Sam doradzałeś kupno gorszego opału, na lato i lepszego na zimę, a konkretny przypadek to zakup tegorocznej wesołej z małą ilością popiołu i palenie jej w okresie letnim (piec czterokrotnie wygasł za min nie zmniejszyłem mu czasów między podawaniem w podczymaniu, a konkretnie wyższe spalanie to podniesienie się dziennego spalania z 2kg/24h na 3kg/24h czyli jakieś 50%). Po prostu palnik o mocy 25KW nie nadaje się do pieca 12KW, tak ciężko to zrozumieć, po drugie w przypadku RBR-12KW z jak to nazwali inni forumowicze "wykastrowaną półką wodną" rozbujanie takiego palnika do mocy nominalnej powoduje tylko zwiększenie ciepła wydobywające się kominem, bo wykastrowany wymiennik RBR-a nie jest w stanie odebrać tego ciepła.

karoka65
07-10-2014, 19:18
Sam doradzałeś kupno gorszego opału, na lato i lepszego na zimę, a konkretny przypadek to zakup tegorocznej wesołej z małą ilością popiołu i palenie jej w okresie letnim (piec czterokrotnie wygasł za min nie zmniejszyłem mu czasów między podawaniem w podczymaniu, a konkretnie wyższe spalanie to podniesienie się dziennego spalania z 2kg/24h na 3kg/24h czyli jakieś 50%). Po prostu palnik o mocy 25KW nie nadaje się do pieca 12KW, tak ciężko to zrozumieć, po drugie w przypadku RBR-12KW z jak to nazwali inni forumowicze "wykastrowaną półką wodną" rozbujanie takiego palnika do mocy nominalnej powoduje tylko zwiększenie ciepła wydobywające się kominem, bo wykastrowany wymiennik RBR-a nie jest w stanie odebrać tego ciepła.
Tak to prawda i dalej polecam słabszy węgiel na grzanie CWU latem.
Reszty nie będę nawet nawet komentował bo to strata mojego jak cennego czasu :)
Zadzwoń do swojego sprzedawcy niech Ci tłumaczy jeśli potrafi i będzie chciał z Tobą gadać.
Aha, a co do kastracji to sprawdź to miejsce w kroczu czy aby też Cię nie spotkało to co biednego RBRa :) bo klepiesz w kółko te same dyrdymały jak stara ciota.
Już Ci pisałem Ty byś chciał żeby kocioł przy mocy nominalnej wskazywał 80 stopni w czopuchu, tak ?
bo jeśli masz 120 czy 130 to już Ci fortuna kominem wylatuje ?
Ja widzisz znowu uważam że to taka minimalna bezpieczna temp. w czopuchu, mądrzejsi ode mnie twierdzili że bezpieczne minimum to chociaż 140 ale też nikt nie jest na tyle pewny żeby to potwierdzić, pamiętasz co pisali Zawijanowie ? chyba nr: drugi o ile pamiętam.
Gdybyś sobie przegrzebał forum nie myśląc cały wieczór z której strony ugryźć karokę to byś tych głupot nie pisał.
Z resztą co mnie z Tobą łączy ?
Chyba tylko to że piszesz na tym forum jak i ja.

rutino78
07-10-2014, 20:02
Może jestem za bardzo wymagający i piec to tylko piec, tylko za cokolwiek przy nim robię to widać fuszerkę. W domu dużo drobniejszych rzeczy przerabiam aby działały idealnie (np. ostatnio jeden z zasilaczy do podświetlania kuchni zapalał się pół sekundy później niż pozostałe i został wymieniony, przerabiałem bramę garażową bo otwierała się wolniej niż ja podjeżdżałem z drogi głównej i pobierała w trybie stand-by 12W i została przerobiona, gdy włączała się jedna z pomp słychać było jak jak przez kilka sekund obraca wodę razem z powietrzem - został dołożony dodatkowy odpowietrznik automatyczny, po wejściu do pomieszczenia pod schody trzeba było zawsze zapalić światło - zostało przerobione tak że otwarcie drzwi je zapala , a zamknięcie gasi itd. ), jak u mnie działa coś idealnie to zapominam o sprawię i więcej się tym nie interesuje, a w przypadku RBR-a co chwilę coś wychodzi, jak kiedykolwiek uda mi się aby działał tak jak inne urządzenia w domu to pewnie o nim zapomnę i nie będę szukał na forum rozwiązania problemu i przy okazji nie będę pisał o tym.

cholernie wiele o tobie to mówi..
nie znam się na piecach. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z ogrzewaniem na węgiel. Przeczytałem mnóstwo gazet i internetu i wybrałem RBR 17kw.
I sporo rzeczy w budowie domu zrobiłbym teraz lepiej, ale piec wybrałem idealnie.
bardzo mądry i prosty sterownik z dostępem przez WWW, łatwe i szybkie czyszczenie kotła.
A na poradę sprzedawcy (minertu w moim przypadku) tez zawsze mogę liczyć.
piec chodzi cały rok.
Zaczynamy trzeci sezon.

Maher
07-10-2014, 20:15
cholernie wiele o tobie to mówi..
nie znam się na piecach. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z ogrzewaniem na węgiel. Przeczytałem mnóstwo gazet i internetu i wybrałem RBR 17kw.
I sporo rzeczy w budowie domu zrobiłbym teraz lepiej, ale piec wybrałem idealnie.
bardzo mądry i prosty sterownik z dostępem przez WWW, łatwe i szybkie czyszczenie kotła.
A na poradę sprzedawcy (minertu w moim przypadku) tez zawsze mogę liczyć.
piec chodzi cały rok.
Zaczynamy trzeci sezon.

To o tobie też wiele mówi jak piec dla ciebie jest idealnym produktem, to ciekawe jak musi wyglądać reszta domu (jak chcesz to mogę wrzucić ci dla przypomnienia zdjęcie cięcia blach i ich spawanie i dopasowanie w RBR-eże).

karoka65
07-10-2014, 20:32
Maher ja naprawdę nie mam pojęcia co Ci sprzedali, może Twój sprzedawca gdzieś w garażu jakąś podróbkę walnął :)
i jak reszta podpowiada, weź od Artura jakąś pompkę i niech on się z Tobą morduje.

Maher
07-10-2014, 20:43
Maher ja naprawdę nie mam pojęcia co Ci sprzedali, może Twój sprzedawca gdzieś w garażu jakąś podróbkę walnął :)
.

Chwaliłeś się że ty w Instalco załatwiałeś mi aby mi zwrócili różnice w cenie za przysłanie RBR-a z nie tą przekładnią co zamówiłem, czyli wygląda że ty też miałeś w tym udział.

karoka65
07-10-2014, 20:50
Chwaliłeś się że ty w Instalco załatwiałeś mi aby mi zwrócili różnice w cenie za przysłanie RBR-a z nie tą przekładnią co zamówiłem, czyli wygląda że ty też miałeś w tym udział.
Maher to Ty uważasz że się chwaliłem. producent wiedział zaraz o tej sytuacji jak tylko na forum napisałeś i był zaraz telefon do Twojego sprzedawcy.
Ciekawe ile by to Tobie zajęło.
Ale dziękuję Ci za to podziękowanie, z resztą nie nigdy mi na nim nie zależało bo Ty i tak wszystko wiesz lepiej.
Marek wspomniał o gałce i jak mogłem szybko wysłałem, gdybym wiedział prędzej to nie musiałby nawet pisać.
Tobie też proponowałem ale Ty wolisz dalej baźgrać pierdoły po forum jaki jesteś nieszczęśliwy.
Wczoraj rano gościu zadzwonił do mnie rano że siłownik zdechł przy klapie, dzisiaj siłownik był już w Krakowie.
Zobaczę ile Tobie czasu to zajmie jak będzie Ci potrzebny ale znając Ciebie będziesz znowu ze dwa lata miał o czym pisać.

Maher
07-10-2014, 21:09
Tobie też proponowałem ale Ty wolisz dalej baźgrać pierdoły po forum jaki jesteś nieszczęśliwy.

Zobaczę ile Tobie czasu to zajmie jak będzie Ci potrzebny ale znając Ciebie będziesz znowu ze dwa lata miał o czym pisać.

Nie będziesz RBR-a tak wychwalał jaki to cud techniki, to i ja nie będę musiał sprowadzać cię na ziemię i dołączać zdjęcia z mojego nabytku i przykłady rozwiązań technicznych innych produktów, aby niezorientowanym forumowiczom pokazać z czym muszą się zmierzyć. Będzie to lepsze dla tematu jak zajmiemy się sprawami technicznymi tego tematu.

karoka65
07-10-2014, 21:18
Maher, człowieku, pokaż mi gdzie ja tu go tak wychwalam ?
To raczej Ty całymi dniami narzekasz i ciągle Ci coś nie pasuje.
Z resztą Ci co Cię pamiętają to też Ci to wytykali że jeszcze chyba 1,5 roku przed zakupem marudziłem jak baba że Ci nie pasuje, buczy itp i itd.
Pytał CIę już nie jeden kolega tutaj: po co kupowałeś takiego gniota ?
Przecież wszystko wiedziałeś bo siedzisz tu nie od wczoraj.
I pokaż mi to wychwalanie.
Po kilka dni czasem tu nie piszę, czasem dla relaksu z arturkiem sobie popisałem :)

bobasxx
07-10-2014, 21:40
Sam doradzałeś kupno gorszego opału, na lato i lepszego na zimę, a konkretny przypadek to zakup tegorocznej wesołej z małą ilością popiołu i palenie jej w okresie letnim (piec czterokrotnie wygasł za min nie zmniejszyłem mu czasów między podawaniem w podczymaniu, a konkretnie wyższe spalanie to podniesienie się dziennego spalania z 2kg/24h na 3kg/24h czyli jakieś 50%). Po prostu palnik o mocy 25KW nie nadaje się do pieca 12KW, tak ciężko to zrozumieć, po drugie w przypadku RBR-12KW z jak to nazwali inni forumowicze "wykastrowaną półką wodną" rozbujanie takiego palnika do mocy nominalnej powoduje tylko zwiększenie ciepła wydobywające się kominem, bo wykastrowany wymiennik RBR-a nie jest w stanie odebrać tego ciepła.

Czyli twierdzisz, że po zmniejszeniu czasu podtrzymania spalanie wzrosło o 50 % ? I nic innego nie zmieniałeś ?

Przecież jak kocioł odpala podtrzymanie, to też jakąś energię wytwarza i w podtrzymaniu temperatura spalin nie jest tak wysoka jak w grzaniu, więc wg Twoich teorii, mniej ciepła ucieknie kominem.

Maher
07-10-2014, 22:00
Czyli twierdzisz, że po zmniejszeniu czasu podtrzymania spalanie wzrosło o 50 % ? I nic innego nie zmieniałeś ?

Przecież jak kocioł odpala podtrzymanie, to też jakąś energię wytwarza i w podtrzymaniu temperatura spalin nie jest tak wysoka jak w grzaniu, więc wg Twoich teorii, mniej ciepła ucieknie kominem.

W ustawieniach zmieniałem tylko to aby nie wygasł (podtrzymanie) i nadmuchy dla spalania aby się żar utrzymywał odpowiednio. CWU mam blokowane zaworem zwrotnym, także tam nie znika energia, jedynie na CO przez tę częstsze dawkowanie utrzymuje się wyższa temperatura i poprzez piec i niezaizolowane elementy instalacji ciepło ucieka (zawór 4D, zawory ręczne).
Jeden kilogram dziennie niby nie dużo, ale patrząc na to z drugiej strony to co 2 dzień miałbym 3 dzień grzany gratis.
Załadowałem cały zasobnik i termin następnego ma na koniec października, bo jakby nie to to mam jeszcze starą dostawę i mógłbym sypać po worku na przemian i porównać wyniki.

TwojPan
08-10-2014, 00:49
Uwierz mi że nie. Produkcja sadzy i sposób jego czyszczenia doprowadziły mnie do szewskiej pasji.

Taniej było by wywalić strucla,a kupić dobry ster,
Tak jak w twoim,tak i w moim przypadku.

TwojPan
08-10-2014, 00:59
Ale aby dobrze pracowały głowice termostatyczne to musisz im puścić ok 50*C

Poważnie?
A od kiedy taka zmiana zdania?Jak pisałem chyba dwa lata temu,to śmiech cię ogarniał.Kiedyś mi powiedziałeś,że 4D to nieporozumienie i tylko termostaty.
Ucz się od Romka.Choć pewnie ma cię daleko w tyle.Pamiętam jak się śmiał,że nie wiesz co to algorytm,a strugasz wielkiego testera softów.
Ehh,ktoś te pierdoły jakie tu smarujecie nazywa "obradami sejmu".Jedno jest pewne.Sejm to przy tych waszych pierdołach,to burza mózgów

minertu
08-10-2014, 04:49
Poważnie?
A od kiedy taka zmiana zdania?Jak pisałem chyba dwa lata temu,to śmiech cię ogarniał.Kiedyś mi powiedziałeś,że 4D to nieporozumienie i tylko termostaty.
Ucz się od Romka.Choć pewnie ma cię daleko w tyle.Pamiętam jak się śmiał,że nie wiesz co to algorytm,a strugasz wielkiego testera softów.
Ehh,ktoś te pierdoły jakie tu smarujecie nazywa "obradami sejmu".Jedno jest pewne.Sejm to przy tych waszych pierdołach,to burza mózgów
Pier...lisz jak by ci zęby szły człowieczku !!!
Od początku moja instalacja ma zawór 4D a głowice nie wszędzie były założone.Na wykresach podłogówka pokazuje ile puszczam na układ i powtarzam to każdemu co zapyta.
Wskaż mi jeden post gdzie wyśmiewam się z termostatów.W główce ci się z tego wszystkiego przewraca ! Nie wiesz o czym i z kim rozmawiasz.A co do Romka to nie wysysaj z palca czegoś czego nie wiesz a ile on śmieje się z Ciebie tego nie będę pisał bo taki jak Ty nie jestem i mam to daleko w tyle.

bobasxx
08-10-2014, 08:37
W ustawieniach zmieniałem tylko to aby nie wygasł (podtrzymanie) i nadmuchy dla spalania aby się żar utrzymywał odpowiednio. CWU mam blokowane zaworem zwrotnym, także tam nie znika energia, jedynie na CO przez tę częstsze dawkowanie utrzymuje się wyższa temperatura i poprzez piec i niezaizolowane elementy instalacji ciepło ucieka (zawór 4D, zawory ręczne).
Jeden kilogram dziennie niby nie dużo, ale patrząc na to z drugiej strony to co 2 dzień miałbym 3 dzień grzany gratis.
Załadowałem cały zasobnik i termin następnego ma na koniec października, bo jakby nie to to mam jeszcze starą dostawę i mógłbym sypać po worku na przemian i porównać wyniki.

Czyli sam widzisz, że palnik nie marnuje tego 1 kg, tylko po prostu grzeje Ci kotłownię.
Ustaw tak podtrzymanie, żeby nie przebijało Ci CO, albo wykorzystaj tą nadwyżkę na podgrzanie CWU.

bobasxx
08-10-2014, 08:42
Taniej było by wywalić strucla,a kupić dobry ster,
Tak jak w twoim,tak i w moim przypadku.

Może, ale nadal miałbym 25 kW i sposób czyszczenia by się nie zmienił ;)

gmaj22
08-10-2014, 09:49
(...)
Na wykresach podłogówka pokazuje ile puszczam na układ i powtarzam to każdemu co zapyta.
(...)

Również chcę monitorować temperaturę za zaworem 4D. Jaki czujnik podłączasz do styków czujnika podłogówki w sterowniku?

TwojPan
08-10-2014, 09:51
Pier...lisz jak by ci zęby szły człowieczku !!!
Od początku moja instalacja ma zawór 4D a głowice nie wszędzie były założone.Na wykresach podłogówka pokazuje ile puszczam na układ i powtarzam to każdemu co zapyta.Wskaż mi jeden post gdzie wyśmiewam się z termostatów.
Znajdę trochę czasu zimową porą i wysupłam twoje posty z wątku min,o Ogniwie.Chyba ,ze zniknęły...
Co do reszty,miałem coś napisać,ale szkoda prądu.

bobasxx
08-10-2014, 10:00
Również chcę monitorować temperaturę za zaworem 4D. Jaki czujnik podłączasz do styków czujnika podłogówki w sterowniku?

U mnie jest tak samo, podłączyłem czujnik identyczny jak temperatury zew. czy wew. tylko bez obudowy.

gmaj22
08-10-2014, 10:08
O to mi chodziło :) Znajdę jakieś koszulki termokurczliwe na styki i wsunę pod izolację. Mam już czujnik na wyjściu za zaworem, ale podłączony do sterownika zaworu, więc nie mogę go monitorować na www. A nie ma sensu kupować browaru, żeby się piwa napić...( czyt.: modułu Tech-ST500 ):)

minertu
08-10-2014, 10:30
Znajdę trochę czasu zimową porą i wysupłam twoje posty z wątku min,o Ogniwie.Chyba ,ze zniknęły...



Mnie się przewraca?Ciekawe.Kreujesz się na testera,wynalazcę itd.Żenada.Nic dziwnego,że softy ES wyglądaja jak wyglądają :)
Facet może robić co mu się podoba,może się ze mnie nabijać ile chce.pomógł mi bardzo i nie przeszkadza mi to.Niczego nie wysysam,gdybym sprzedawał prywatne maile jak Ty,podesłał bym ci treść rozmowy o tym co napisałem powyżej.
Nie sprzedaję maili tylko kotły to po pierwsze a jak już masz jakieś obawy to 2x się zastanów co do kogo piszesz a wtedy możesz spać spokojnie.
Nie piszę algorytmów bo się na tym nie znam ! Poza tym co Ciebie interesuje co ja testuję? Masz w końcu co chciałeś i ciesz się życiem. To jak ty się kreujesz to wszyscy wiedzą co forum czytają.Jak pierwszy kocioł kupiłeś taki mądry nie byłeś a teraz strugasz mądralę.

minertu
08-10-2014, 10:31
O to mi chodziło :) Znajdę jakieś koszulki termokurczliwe na styki i wsunę pod izolację. Mam już czujnik na wyjściu za zaworem, ale podłączony do sterownika zaworu, więc nie mogę go monitorować na www. A nie ma sensu kupować browaru, żeby się piwa napić...( czyt.: modułu Tech-ST500 ):)
Wystarczy taki jak do powrotu czy podajnika.

TwojPan
08-10-2014, 11:09
a jak już masz jakieś obawy to 2x się zastanów co do kogo piszesz a wtedy możesz spać spokojnie.
A co to?Grozisz mi?
Czyli co,nie mogą spać spokojnie ci ,którzy mają czelność odpisywać na twoje publiczne posty?

gmaj22
08-10-2014, 12:09
Wystarczy taki jak do powrotu czy podajnika.

Już zamontowany, taki jak do wew/zew. Mam wprawdzie po starym Techu od śmieciucha oraz po sterowniku ST 431 kilka czujników, przypominających te od podajnika czy c.w.u. z eCoala, ale nie jestem pewien, czy się nadadzą (nie znam ich typu).

minertu
08-10-2014, 13:56
A co to?Grozisz mi?
Czyli co,nie mogą spać spokojnie ci ,którzy mają czelność odpisywać na twoje publiczne posty?
Nic ci nie grożę,poczytaj uważnie jeszcze raz.
Wywaliłeś na wierzch , że sprzedaję maile. Resztę przeczytaj ze zrozumieniem.

TwojPan
08-10-2014, 13:58
Nic ci nie grożę,poczytaj uważnie jeszcze raz.
Wywaliłeś na wierzch , że sprzedaję maile. Resztę przeczytaj ze zrozumieniem.

Koniec tematu.Wiem swoje.

minertu
08-10-2014, 14:08
Może i wiesz ale ja wiem coś po czym zrobiło by ci się naprawdę głupio.
Koniec tematu.

TwojPan
08-10-2014, 14:18
Może i wiesz ale ja wiem coś po czym zrobiło by ci się naprawdę głupio.
Koniec tematu.
Wal śmiało.Ani ty,ani karoka ,ani żaden z poznanych tu ludzi nie jest mi jakoś szczególnie bliski.Z Panem R powiedzieliśmy sobie wszystko,co jak pisałem nie zmienia faktu mojej wdzięczności.I tyle.Niech sobie mówi co tam chce,mam to w ..

minertu
08-10-2014, 14:19
Wal śmiało.Ani ty,ani karoka ,ani żaden z poznanych tu ludzi nie jest mi jakoś szczególnie bliski.Z Panem R powiedzieliśmy sobie wszystko,co jak pisałem nie zmienia faktu mojej wdzięczności.I tyle.Niech sobie mówi co tam chce,mam to w ..
.​

Jarecki79
08-10-2014, 15:52
Już zamontowany, taki jak do wew/zew. Mam wprawdzie po starym Techu od śmieciucha oraz po sterowniku ST 431 kilka czujników, przypominających te od podajnika czy c.w.u. z eCoala, ale nie jestem pewien, czy się nadadzą (nie znam ich typu).

Gmaj, jak chcesz wykorzystać, to zadzwoń do producenta tych urządzeń i zapytaj, czy są KTY 81-210 czy cyfrowe np. DS18B20
W eCoalu są KTY

gmaj22
08-10-2014, 21:46
Zrobię to na pewno...
Trochę offtopu: byłem dziś świadkiem przywiezienia kotła do znajomego. Kocioł wysoki na około 160 cm, 25 kW, z palnikiem z dużej Ekoenergii, sterownikiem Bruli. Chce tym kolosem ogrzać niewiele ponad 200 m2. Na pytanie, dlaczego taki wielki, sprzedawca (?) odpowiedział, że z tym palnikiem i sterownikiem zejdzie spokojnie do1,5 kW. Trudno mi to sobie wyobrazić, skoro producent podaje zakres mocy 8-25 kW, a nawet jeśli uda się zejść niżej to jak to wysterować? Sam jestem ciekaw rezultatów, ale przestrzegłem znajomka, że sadzy to może sporo zobaczyć. Tym bardziej, że ten kocioł ma (chyba-nie przyjrzałem się dokładnie) ruszt wodny.

dzekwj
08-10-2014, 22:25
Wracam do tematu głównego i proszę o odpowiedź fachowców z doświadczeniem a nie ignorantów jakich w poprzednich postach czytać musiałem (przepraszam, że nie przebrnąłem całego tematu - nie miałem tyle czasu). Kupiłem kocioł RBR 11Kw - zresztą od Minertu, który nota bene nawet późną porą służył mi fachową pomocą telefoniczną - i mam pytanie odnośnie węgla. Mam dostęp do tzw.retopalu w cenie 720 zł/t - spalał się ok. ale zostawiał dużo spieków, takich żużlowych. Brat polecał mi miał z Piasta 23 za 410 zł/t i kupiłem na próbę. Pali się dobrze, bo kupiłem suchy. Radźcie, czy na tym miale w tym kociołku dobrze przepalę zimę? A może doradzicie inny węgiel? Nadmienię tylko, że najbliżej mam kopalnię Piasta i Brzeszcze.

P.S. :) na początku nie podobało mi się wykonanie RBRa ale od kiedy zacząłem palić a i sąsiedzi zaczęli do mnie zaglądać i zachwalać, zmieniłem zdanie. Kociołek ekstra.

karoka65
08-10-2014, 22:32
Delphion palił miałem z Piasta, lato-zima, nie wiem jak w tym roku czy dalej na tym miale jedzie.

dzekwj
08-10-2014, 22:48
Karoka65 dzięki za szybką odpowiedź. Niejako ja niedoświadczony forumowicz nie wiem jak mogę się skontaktować z Delphionem.

karoka65
08-10-2014, 22:53
Nie bój się, sam się znajdzie :)

minertu
09-10-2014, 06:01
Karoka65 dzięki za szybką odpowiedź. Niejako ja niedoświadczony forumowicz nie wiem jak mogę się skontaktować z Delphionem.
Dlaczego do mnie nie zadzwonisz :confused:

bobasxx
09-10-2014, 07:38
Wracam do tematu głównego i proszę o odpowiedź fachowców z doświadczeniem a nie ignorantów jakich w poprzednich postach czytać musiałem (przepraszam, że nie przebrnąłem całego tematu - nie miałem tyle czasu). Kupiłem kocioł RBR 11Kw - zresztą od Minertu, który nota bene nawet późną porą służył mi fachową pomocą telefoniczną - i mam pytanie odnośnie węgla. Mam dostęp do tzw.retopalu w cenie 720 zł/t - spalał się ok. ale zostawiał dużo spieków, takich żużlowych. Brat polecał mi miał z Piasta 23 za 410 zł/t i kupiłem na próbę. Pali się dobrze, bo kupiłem suchy. Radźcie, czy na tym miale w tym kociołku dobrze przepalę zimę? A może doradzicie inny węgiel? Nadmienię tylko, że najbliżej mam kopalnię Piasta i Brzeszcze.

P.S. :) na początku nie podobało mi się wykonanie RBRa ale od kiedy zacząłem palić a i sąsiedzi zaczęli do mnie zaglądać i zachwalać, zmieniłem zdanie. Kociołek ekstra.

Ja tego lata paliłem miałem 23MJ z Piasta (cały czas palę bo na jeszcze jeden zasyp mi starczy), ogólnie opał spoko, dużo grubszego ziarna, ale sporo popiołu.
Zależy jakie masz zapotrzebowanie, ale za taką kasę bym brał bez zastanowienia, zawsze możesz kupić trochę czegoś mocniejszego na siarczyste mrozy.

dzekwj
09-10-2014, 07:54
Dlaczego do mnie nie zadzwonisz :confused:

Wybacz Minertu, szukałem informacji na temat węgla, właściwie miału z Piasta, bo u mnie jest na każdym składzie, i nie wiedziałem, że to też twoja specjalność :)

Wiesz coś na temat tego miału?

Twoje rady na temat podłączenia kotła i instalacji kotłowni wykorzystałem i jestem zadowolony. A robiłem wszystko od a do z sam. Nurtuje mnie jednak jeszcze jedno pytanie. Obecnie kocioł RBR 11 kW to 12 kW. Skąd taka zmiana? I dlaczego jak zauważyłem, część osób posiadających ową 11 lub 12 mają w niej dwa wyjścia główne na górze kotła i dwa powroty z tyłu. Ja mam w swoim trzy wyjścia na górze i trzy powroty z tyłu.

zawijan
09-10-2014, 08:01
Koniec tematu.Wiem swoje.

Strasznie dużo wiesz.
Jak se z tym radzisz?

minertu
09-10-2014, 08:09
Wybacz Minertu, szukałem informacji na temat węgla, właściwie miału z Piasta, bo u mnie jest na każdym składzie, i nie wiedziałem, że to też twoja specjalność :)

Wiesz coś na temat tego miału?

Twoje rady na temat podłączenia kotła i instalacji kotłowni wykorzystałem i jestem zadowolony. A robiłem wszystko od a do z sam. Nurtuje mnie jednak jeszcze jedno pytanie. Obecnie kocioł RBR 11 kW to 12 kW. Skąd taka zmiana? I dlaczego jak zauważyłem, część osób posiadających ową 11 lub 12 mają w niej dwa wyjścia główne na górze kotła i dwa powroty z tyłu. Ja mam w swoim trzy wyjścia na górze i trzy powroty z tyłu.
A czy nie taki kocioł zamawialiśmy aby były po 3 króćce zasilania i powrotu?
Muszę zmykać , jak coś to dzwoń po 21:00 lub do 10:45. Teraz zmykam od kompa bo muszę pojeździć za pewnymi sprawami.

bobasxx
09-10-2014, 08:14
I dlaczego jak zauważyłem, część osób posiadających ową 11 lub 12 mają w niej dwa wyjścia główne na górze kotła i dwa powroty z tyłu. Ja mam w swoim trzy wyjścia na górze i trzy powroty z tyłu.

Pozwolę sobie odpowiedzieć, ja też mam po trzy króćce, bo taki zamawiałem, ułatwia to trochę podłączenie.

krzysztof7
09-10-2014, 09:26
Nurtuje mnie jednak jeszcze jedno pytanie. Obecnie kocioł RBR 11 kW to 12 kW. Skąd taka zmiana? I dlaczego jak zauważyłem, część osób posiadających ową 11 lub 12 mają w niej dwa wyjścia główne na górze kotła i dwa powroty z tyłu. Ja mam w swoim trzy wyjścia na górze i trzy powroty z tyłu.

To ciekawe pytanie. odpowiedź prosta: kocioł o rzekomej mocy 11kW i wirtualnych badaniach "potwierdzających " taką moc okazały sie szemrane. Były wymysłem pod publikę.
Obecnie po rzekomych badaniach kotłów w przedziale od 12 do 100 lub 1000 kW, które są wielka i scisłą tajemnica pod groźbą utraty......... kasy, okazało sie, ze nagle kocioł ma większa moc i to za darmochę. DTR do kotła także jest wielką tajemnica .
A na stronie Instalko nadal slogan:
RBR EKOUNIWERSAL - stalowy kocioł wodny centralnego ogrzewania produkowany przez naszą firmę wyposażony jest w najlepsze na rynku rozwiązania służące efektywnemu spalaniu paliw stałych. Świadczy o tym certyfikat na“znak bezpieczeństwa ekologicznego” w najwyższej klasie “A” wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą (Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu). Oznacza to, że należy on do grupy urządzeń o najniższej emisji szkodliwych dla środowiska związków, a także charakteryzuję się wysoką sprawnością.
Wynika: Że wszystkie kotły z nazwą RBR zostały przebadane przez Instytut, co oczywiście jest jednym wielkim kłamstwem.........
Pozdrawiam,
Jeśli skłamałem w jaklimś punkcie to proszę mnie poprawić i poprzeć dowodami.

dzekwj
09-10-2014, 10:35
Mi te trzy króćce idealnie spasowały pod instalację, dlatego jestem zadowolony.

Co do mocy to szczerze mówiąc z ciekawości zapytałem i czy ten RBR na papierku będzie miał 11 czy 12 to dal mnie bez różnicy. Ważne bym nim w miarę tanio i sprawnie ogrzewał swój domek. A jak na razie zanosi się na to, że tak będzie. Mam tylko problem z wyborem węgla. Wiem, że powinienem kupić dobry groszek ale nadchodzącą zimę chcę po prostu przetrwać na plusowej temperaturze, bo w domu jeszcze nie mieszkam. Dlatego szukam taniego opału i ten miał z Piasta mnie bardzo kusi :D jeśli nie ten miał to doradźcie czym palicie.

bobasxx
09-10-2014, 11:00
Mam tylko problem z wyborem węgla. Wiem, że powinienem kupić dobry groszek ale nadchodzącą zimę chcę po prostu przetrwać na plusowej temperaturze, bo w domu jeszcze nie mieszkam. Dlatego szukam taniego opału i ten miał z Piasta mnie bardzo kusi :D jeśli nie ten miał to doradźcie czym palicie.

Za te 410zł/tonę ciężko będzie znaleźć coś lepszego, ja płaciłem 660 za workowany z transportem i też jestem zadowolony.
W tym miale trafiają się nawet takie kawałki po 40mm ale Ekoenergia to wciąga.

Mozej
09-10-2014, 11:31
Niektóre osoby z tego wątku mają niezłe stany paranoidalne. Jedni chcą ustrzec świat przed zagładą bo kosmici wpuścili do wody pitnej superbakterie, a nasi forumowi trolle chcą chronić konsumentów przez kupowaniem kotła bez jakiegoś certyfikatu. Nie szkoda Wam życia? Idźcie na spacer, znajdźcie sobie jakieś hobby. Szkoda czasu i nerwów na wyczekiwanie, "a nóż ktoś nawiażę do mocy i papierów RBRa, wtedy ja ruszę z odsieczą!". Czy od tego papierka zależy jakaś dotacja czy zniżka na ekogroszek? Nic mi o tym nie wiadomo. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.To stalowe pudło na spalać węgiel i tyle. Jeśli jest rzesza zadowolonych ludzi palących w tych kotłach to w d*** mam papiery. Nie wiem czy dostałem certyfikat, nie wiem czy dostałem jakieś magiczne poświadczenie przeprowadzonych badań. Mam 11kW. Grzeje mi dupsko i wodę którą mogę sobie umyć przedchwilą wspomnianą część ciała. Spalanie mam na bardzo przyzwoitym poziomie i czego chcieć więcej. Chwała temu forum za minertu. Chłopak poznał moje potrzeby, pomógł mi zaprojektować moją własnoręcznie wykonaną instalację, sprzedał rbr i jestem szcześliwy. Do tego służy pomocą o każdej porze.
Jeśli komuś nie pasuje coś w kwestii dokonanej transakcji to niech dochodzi swoich praw na drodze sądowej. Potem z zaciekawieniem będziemy wyczekiwać wyroku i przedłożonych dowodów obydwu stron.
A może istnieje jakaś subkultura kotlarska o której nie miałem pojęcia? A brak tego papierka na kocioł to policzek w twarz dla braci kotlarskiej?

PS. Cholera, chyba dałem się sprowokować i nakarmiłem trolla :( Ale żeby nie było offtopa to przed paroma dniami postanowiłem przejść na spalanie grupowe w ramach testu. Tak równo i fajnie piecyk jeszcze mi nie chodził.

Kazek13
09-10-2014, 11:40
Co tam takie wysokie temp. spalin u Ciebie

Pozdrawiam
Tomasz

P.S.
Aaa . .świetna riposta

Mozej
09-10-2014, 12:43
Co tam takie wysokie temp. spalin u Ciebie

Pozdrawiam
Tomasz

P.S.
Aaa . .świetna riposta

Przy automacie miałem dużo niższe temp. spalin. Teraz przy grupowym zacząłem od 37% dmuchawy i pojedynczej pionowej kreski z prawej strony histogramu. Systematycznie dodaje po jednym ,dwóch % i widzę, że temp po trochu spada, ale do uzyskania niskich temp jak w automacie chyba daleka droga. Poprawił się za to histogram i popiół. Gdy przebrnę przez temat histogramu to przyjrze się temp. spalin i poproszę moje niezawodnego przyjaciela minertu o pomoc :D

Tyson
09-10-2014, 15:51
Działają Wam statystyki na esterownik? bo u mnie od wczoraj statystyk brak.

zbigmaz01
09-10-2014, 19:35
Sprawdziłem teraz i u mnie jest OK

PS
Może masz coś z kartą?

neujan
09-10-2014, 19:51
Niektóre osoby z tego wątku mają niezłe stany paranoidalne. Jedni chcą ustrzec świat przed zagładą bo kosmici wpuścili do wody pitnej superbakterie, a nasi forumowi trolle chcą ..........................:yes::yes::yes::yes:

minertu
09-10-2014, 20:10
Mi te trzy króćce idealnie spasowały pod instalację, dlatego jestem zadowolony.
Rozmawialiśmy na temat instalacji przed zakupem stąd 3 króćce zasilające.Mam to zapisane :)

minertu
09-10-2014, 20:16
Przy automacie miałem dużo niższe temp. spalin. Teraz przy grupowym zacząłem od 37% dmuchawy i pojedynczej pionowej kreski z prawej strony histogramu. Systematycznie dodaje po jednym ,dwóch % i widzę, że temp po trochu spada, ale do uzyskania niskich temp jak w automacie chyba daleka droga. Poprawił się za to histogram i popiół. Gdy przebrnę przez temat histogramu to przyjrze się temp. spalin i poproszę moje niezawodnego przyjaciela minertu o pomoc :D
No to w czym ci pomóc?

minertu
09-10-2014, 20:24
Czym palisz,że tyle dmuchasz?
Wgraj sobie soft testowy 0.3.1.8

dzekwj
09-10-2014, 20:55
Rozmawialiśmy na temat instalacji przed zakupem stąd 3 króćce zasilające.Mam to zapisane :)

No tośmy się doskonale zgadali :D Mój znajomy kiedy zobaczył trzy króćce zasilające i trzy powrotne zdębiał. Kupił marketowy piec z promocji i ma jedno zasilanie i jeden powrót, a wolałby mieć więcej, bo by mu lepiej spasowało do starej kotłowni. W dodatku powiedział, że ładnie wykonany ten RBR. To akurat mnie zdziwiło, bo szczególnym estetą nie jestem, ale dizajn RBRa nie jest szczególny. Są inne piece. Ładne, super odmalowane, ze spawami kładzionymi przez super extra wypasione roboty, równiutko, bez skazy, z ładnymi kolorowymi naklejkami....

Ciekawi mnie jednak waga tego RBRa. O ile pamiętam waży 410 kg przy 11 kW. Mój brat kupił inny piec chyba 20kW lub 25 kW i waga to 320 kg. Czy ktoś ważył tego RBRa? Czy faktycznie ma tyle stali i żeliwa w sobie? Jednym słowem czy faktycznie jest tak dopakowany?

Pytam z ciekawości, nie żebym żałował zakupu, bo nie żałuję. Najbardziej zaskoczony jestem tym, że przy pierwszym uruchomieniu pieca dałem pełny automat i takk ładnie spalał retopal, że aż milo było patrzeć.... na popiół. Nie musiałem godzinami, czy dniami ślęczeć nad ustawieniami tylko włączyłem i działa. ECoal jest naprawdę dobry dla laików.

minertu
09-10-2014, 21:06
Dizajnem domu nie ogrzejesz :)

bartus825
10-10-2014, 05:56
Niektóre osoby z tego wątku mają niezłe stany paranoidalne. Jedni chcą ustrzec świat przed zagładą bo kosmici wpuścili do wody pitnej superbakterie, a nasi forumowi trolle chcą chronić konsumentów przez kupowaniem kotła bez jakiegoś certyfikatu. Nie szkoda Wam życia? Idźcie na spacer, znajdźcie sobie jakieś hobby. Szkoda czasu i nerwów na wyczekiwanie, "a nóż ktoś nawiażę do mocy i papierów RBRa, wtedy ja ruszę z odsieczą!". Czy od tego papierka zależy jakaś dotacja czy zniżka na ekogroszek? Nic mi o tym nie wiadomo. Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę.To stalowe pudło na spalać węgiel i tyle. Jeśli jest rzesza zadowolonych ludzi palących w tych kotłach to w d*** mam papiery. Nie wiem czy dostałem certyfikat, nie wiem czy dostałem jakieś magiczne poświadczenie przeprowadzonych badań. Mam 11kW. Grzeje mi dupsko i wodę którą mogę sobie umyć przedchwilą wspomnianą część ciała. Spalanie mam na bardzo przyzwoitym poziomie i czego chcieć więcej. Chwała temu forum za minertu. Chłopak poznał moje potrzeby, pomógł mi zaprojektować moją własnoręcznie wykonaną instalację, sprzedał rbr i jestem szcześliwy. Do tego służy pomocą o każdej porze.
Jeśli komuś nie pasuje coś w kwestii dokonanej transakcji to niech dochodzi swoich praw na drodze sądowej. Potem z zaciekawieniem będziemy wyczekiwać wyroku i przedłożonych dowodów obydwu stron.
A może istnieje jakaś subkultura kotlarska o której nie miałem pojęcia? A brak tego papierka na kocioł to policzek w twarz dla braci kotlarskiej?

PS. Cholera, chyba dałem się sprowokować i nakarmiłem trolla :( Ale żeby nie było offtopa to przed paroma dniami postanowiłem przejść na spalanie grupowe w ramach testu. Tak równo i fajnie piecyk jeszcze mi nie chodził.
Z ust moich wyjęte.Obudzą się trolle,oj obudzą.To mój drugi rok z tym kociołkiem i gdybym miał znowu wybierać to wybrał bym ten sam.Mieszkam w małej wiosce,a już doszły dwie 17-stki.Koledzy też nie żałują wyboru.Pozdrawiam

bartus825
10-10-2014, 05:58
Działają Wam statystyki na esterownik? bo u mnie od wczoraj statystyk brak.
Ja po resecie sterownika odzyskałem statystyki.

Mozej
10-10-2014, 07:46
Czym palisz,że tyle dmuchasz?
Wgraj sobie soft testowy 0.3.1.8

Palę teraz Retopalem z Bartexu. Co do dmuchania to trzeba wziąć poprawkę na to, że mam u siebie klapkę ( to cudo http://mozej.pl/wp-content/uploads/2014/07/IMG_20140708_134023_894.jpg ). Stawia opór przy małym dmuchaniu. Podejrzewam, że moje 42% to pare oczek mniej przy dmuchawie bez klapki. Wczoraj przy 42% nadmuchu popiół który spadał do popielnika był extra. Od wczoraj popołudnia dodałem 2 oczka do 44% i dzisiaj zobacze jak wygląda popiół w szufladzie (na histogramie nadal mam pionową kreskę z prawej strony, a pare mniejszych zmalało i przesunęło się do lewej strony). Co do softu to nie wiem czy zmieniać... skoro jest dobrze.

minertu
10-10-2014, 08:05
Jak zmienisz to w grupowym dojdzie ci opcja z możliwością ustawienia krotności dawek.Obecnie masz 5x5s dla 8kW po zmianie możesz ustawić od 3 do 6x 5s i tak dla wszystkich mocy.
Czy ta klapka jest niezbędna?
Jeżeli tak to czy jest dobrze wyregulowana?

mark3k
10-10-2014, 08:23
Ta klapka do nieczego nie jest potrzebna. Na dodatek trzeba więcej dmuchać aby pokonać opór klapki. Załozyłem RCK i problem z wypalaniem dziury na palniku przy wietrze zniknął. Klapka pozostała całkowicie otwarta.

krzy27
10-10-2014, 08:39
Dla 25kW i 30kW jest do 9x.

minertu
10-10-2014, 08:46
Dla 25kW i 30kW jest do 9x.
Tak od 4 do 9 x ale to już są ustawienia dla kotła ok 100 kW .Wątpię,że ktoś tu taki ma .

Mozej
10-10-2014, 09:02
Jak zmienisz to w grupowym dojdzie ci opcja z możliwością ustawienia krotności dawek.Obecnie masz 5x5s dla 8kW po zmianie możesz ustawić od 3 do 6x 5s i tak dla wszystkich mocy.
Czy ta klapka jest niezbędna?
Jeżeli tak to czy jest dobrze wyregulowana?

Poczekam na chłodniejsze dni i zobaczę jak będzie pracować piec. Jeśli będę miał zastrzeżenia to zmienie soft i pobawie się. Tymczasem zostawiam jak jest. Co do klapki to jest dobrze wyregulowana. Sprawdzałem, obserwowałem działanie.


Ta klapka do nieczego nie jest potrzebna. Na dodatek trzeba więcej dmuchać aby pokonać opór klapki. Załozyłem RCK i problem z wypalaniem dziury na palniku przy wietrze zniknął. Klapka pozostała całkowicie otwarta.

Nie zgodze się z tym że jest zbędna choć jej 100% skuteczność będę mógł potwierdzić dopiero po tym sezonie grzewczym. Mój komin pamiętający lata 80te, nie należy do najwyższych, nie posiada daszka, strażaka itp. W poprzednią zimę zaobserwowałem cofanie się spalin. Krótko mówiąc wiało mi do komina. Po przystawieniu do dmuchawy profesjonalnego narzędzia diagonostycznego zwanego "kartka papieru" stwierdziłem odchylenie w kierunku przeciwnym do normalnej pracy dmuchawy ;) Mocniejsze dmuchanie przy obecnej klapce nie ma chyba jakichś negatywnych skutków oprócz niewiele większego zużycia energii.

mark3k
10-10-2014, 10:31
Każdy ma prawo do wyrazenia własnego zdania. Ja swoje przedstawiłem i u mnie klapka nie zdała egzaminu. Klapka nie jest na tyle szczelna aby spaliny się nie cofały.
Sprawa druga: bezpieczeństwo domowników przy braku ciągu kominowego. Coś z tym musisz zrobić i to jak dla mnie były najwyższy priorytet. Brak ciągu najczęściej = czad , dym, dwutlenek węgla - a dalej to juz nie musze chyba pisać
Klapka nie jest lekiem na cofanie się spalin.
Zrobisz jak uważasz.

Mozej
10-10-2014, 11:39
Każdy ma prawo do wyrazenia własnego zdania. Ja swoje przedstawiłem i u mnie klapka nie zdała egzaminu. Klapka nie jest na tyle szczelna aby spaliny się nie cofały.
Sprawa druga: bezpieczeństwo domowników przy braku ciągu kominowego. Coś z tym musisz zrobić i to jak dla mnie były najwyższy priorytet. Brak ciągu najczęściej = czad , dym, dwutlenek węgla - a dalej to juz nie musze chyba pisać
Klapka nie jest lekiem na cofanie się spalin.
Zrobisz jak uważasz.

Po to tutaj jesteśmy, żeby wymieniać się swoimi doświadczeniami. Na pewno pozostawie ślad po moich doświadczeniach z tą klapką. Dla uściślenia - przez cały sezon taka przygoda przytrafiła mi się bodajże 5 razy. Nie byłoby to wkurzjące gdyby nie kończyło się cofnięciem żaru, nagrzaniem podajnika, alarmami i wybieraniem żaru z popielnika (że nie wspomnę o zaburzeniu statystyk spalania). Jak dodam do tego, że paliłem wesołą to była moc. Na dzień dzisiejszy mam tak nieszczelne drzwi garażowe, że nie potrzebuje nawet dolotu powietrza dla pieca (stoi w podpiwniczeniu domu). Swoją drogą czujnik czadu lada dzień zawiśnie w kotłowni dla przezorności. Jeśli będę potrzebować RCK to walę do Ciebie jak w dym, mark3k ;)

mark3k
10-10-2014, 12:34
Swoją drogą czujnik czadu lada dzień zawiśnie w kotłowni dla przezorności. Jeśli będę potrzebować RCK to walę do Ciebie jak w dym, mark3k ;)

I to jest dobre posunięcia dla Twojego dobra i Twojej rodziny. U mnie czujnik czadu w kotłowni wisi 0,5mb nad podłogą. Tak na wszelki wypadek.
RCK jest potrzebny (lub nie jest w/g części userów) gdy jest zbyt duży ciąg kominowy, szczególnie w wietrzne dni.
Pozdrawiam

gmaj22
10-10-2014, 15:18
@jarecki napisał:
]"Gmaj, jak chcesz wykorzystać, to zadzwoń do producenta tych urządzeń i zapytaj, czy są KTY 81-210 czy cyfrowe np. DS18B20
W eCoalu są KTY "

Napiszę, bo może się to komuś przydać.... Po telefonie do serwisu Tech, zostałem poinformowany, że czujniki temperatury kotła, cwu, powrotu są typu KTY. Można to łatwo sprawdzić, mierząc oporność czujnika. W temperaturze pokojowej oporność powinna wynosić ok. 2 kiloomy.

PS; popr>

gmaj22
10-10-2014, 16:03
I to jest dobre posunięcia dla Twojego dobra i Twojej rodziny. U mnie czujnik czadu w kotłowni wisi 0,5mb nad podłogą. Tak na wszelki wypadek.
RCK jest potrzebny (lub nie jest w/g części userów) gdy jest zbyt duży ciąg kominowy, szczególnie w wietrzne dni.
Pozdrawiam

Nie sądzę, aby było to dobre rozwiązanie. Czad (tlenek węgla) jest nieco lżejszy od powietrza, czujnik powinien być umieszczony wyżej. Podobnie w przypadku metanu (gazu miejskiego). Dla propanu/butanu -czujnik nad podłogą.

USER_RBR_12kW
11-10-2014, 12:19
Witam,

Niedługo planuje odpalić kociołek.
I teraz pytania:
1. Czy do podłączenia pomp do eCoala pasują normalne wtyczki komputerowe? Takie jak np. do monitorów?
2. Jaki zestaw polecacie do monitorowania pracy RBR? Modem, router jaka karta do tego? (Żeby nie za drogo bo nie mieszkam jeszcze.)
3. Będę miał podłogówkę. Czyli żeby sterować pompa do podłogówki muszę dokupić jeszcze jeden czujnik tak?
Czy ten czujnik najlepiej jest zalać w wylewce? Wystarczy dokupić na Alle... KTY 81-210?

Pozdrawiam.

Maher
11-10-2014, 12:31
Witam,

Niedługo planuje odpalić kociołek.
I teraz pytania:
1. Czy do podłączenia pomp do eCoala pasują normalne wtyczki komputerowe? Takie jak np. do monitorów?
2. Jaki zestaw polecacie do monitorowania pracy RBR? Modem, router jaka karta do tego? (Żeby nie za drogo bo nie mieszkam jeszcze.)
3. Będę miał podłogówkę. Czyli żeby sterować pompa do podłogówki muszę dokupić jeszcze jeden czujnik tak?
Czy ten czujnik najlepiej jest zalać w wylewce? Wystarczy dokupić na Alle... KTY 81-210?

Pozdrawiam.

Do podłączenia pompy wystarczą zwykłe wtyczki komputerowe, do neta jak nie masz internetu kablowego to modem 3G (np. huawei e3131) + router z wejściem USB (np. tp-link mr3220). W zestawie u mnie były 2 czujniki, dobrze dokupić jeszcze 2szt., aby sterować podłogówką nie musisz zalewać czujnika w betonie, tylko wystarczy zamontować go w pomieszczeniu gdzie jest podłogówka i sterować temperaturą w tym pomieszczeniu.

USER_RBR_12kW
11-10-2014, 12:34
Do podłączenia pompy wystarczą zwykłe wtyczki komputerowe, do neta jak nie masz internetu kablowego to modem 3G (np. huawei e3131) + router z wejściem USB (np. tp-link mr3220). W zestawie u mnie były 2 czujniki, dobrze dokupić jeszcze 2szt., aby sterować podłogówką nie musisz zalewać czujnika w betonie, tylko wystarczy zamontować go w pomieszczeniu gdzie jest podłogówka i sterować temperaturą w tym pomieszczeniu.

Podłogówka po całości. Grzejniki w piwnicy.

Czyli trzeba kupić gotowe kable komputerowe i poobcinać z jednej strony?

Delphion1
11-10-2014, 12:51
Proponuję aby w swojej sygnaturze napisać raz o rozczarowaniu zakupem a nie nabijac postow o tym samym i utrudniać poszukującym informacji korzystania z forum.

USER_RBR_12kW
11-10-2014, 13:21
Jak do pomp nie dostałeś kabli to chyba wyjdzie taniej niż wtyczka komputerowa + kabel (chyba że potrzebujesz dłuższego kabla - np. pompa w rozdzielaczu). np. http://allegro.pl/komputerowa-wtyczka-zasilajaca-na-kabel-i4661141538.html

W komplecie z pompami były tylko gołe wtyczki do pomp. Więc to chyba standard.
Wystarczy kabelek 1.5-2m.

bobasxx
11-10-2014, 15:15
W komplecie z pompami były tylko gołe wtyczki do pomp. Więc to chyba standard.
Wystarczy kabelek 1.5-2m.

A w pudełku z czujnikami ?

USER_RBR_12kW
11-10-2014, 15:56
A w pudełku z czujnikami ?

Może faktycznie były. Musze sprawdzić. Dzięki!

karoka65
11-10-2014, 17:35
W zestawie u mnie były 2 czujniki
Znowu Cię sprzedawca rąbnął na 1 czujnik, ja daję 3 sztuki :)

karoka65
11-10-2014, 17:36
W komplecie z pompami były tylko gołe wtyczki do pomp. Więc to chyba standard.
Wystarczy kabelek 1.5-2m.
Powinno być dwa kable 3 żyłowe z wtyczkami jak do zasilacza kompa

mchomen
11-10-2014, 19:06
Znowu Cię sprzedawca rąbnął na 1 czujnik, ja daję 3 sztuki :)

Ty dajesz?A ja myślałem ,że kocioł jest wysyłany bezpośrednio z Instalco i oni wszystko pakują.Chyba sie nie myle co nie?

Maher
11-10-2014, 19:28
Ty dajesz?A ja myślałem ,że kocioł jest wysyłany bezpośrednio z Instalco i oni wszystko pakują.Chyba sie nie myle co nie?

Pewnie był w Instalco jak pakowali kocioł dla mnie i podmienił przekładnie i jeszcze przekręcił ją aby obracała się w przeciwnym kierunku i rąbnął z kilka wtyczek i czujników i ma z czego rozdawać swoim klientom.

karoka65
11-10-2014, 19:41
Pewnie był w Instalco jak pakowali kocioł dla mnie i podmienił przekładnie i jeszcze przekręcił ją aby obracała się w przeciwnym kierunku i rąbnął z kilka wtyczek i czujników i ma z czego rozdawać swoim klientom.
Widzisz jak mają dobrze :)

mchomen
11-10-2014, 19:41
Maher mi nie chodzi o czepiane , tylko stwierdzam fakty.A są chyba takie ,że ja naprzykład zamawiam kocioł u sprzedającego (pisze jakie chciałbym np.zasilania i jakie powroty , bo u mnie np.są 4 calowe powroty,itp , itd).Sprzedający składa zamówienie w Instalco a oni wszystko ślą bezpośrednio do mnie.A odnośnie tych czujników i kabli to pakują w pudełko w standardzie(u mnie były trzy : pokojowy , podłogowy i zew. , trzy kable do pompek , zapas śrubek do ślimaka,rura,kolano,jakaś łopatka do czyszczenia).Tak chyba wysyłają wszystkim.

mchomen
11-10-2014, 19:58
Aha jeszcze jedno Maher widze ,że ty naprawde miałeś pecha co do kotła.Widocznie jakaś duża impra była w Instalco i wszyscy byli na kacu jak ci składali,że tyle niedoróbek miałeś

karoka65
11-10-2014, 19:59
Ty dajesz?A ja myślałem ,że kocioł jest wysyłany bezpośrednio z Instalco i oni wszystko pakują.Chyba sie nie myle co nie?
Tak, mimo wszystko się mylisz.
Idą z Instalco, idą ode mnie, idą czasem z innych miejsc, czasem sam dowożę, zależy, ale ode mnie też zależy w jakimś zakresie co idzie z kotłem :)
Jak myślisz, kto może więcej, ten co bierze 10 kotłów rocznie czy ten co bierze 150 kotłów w tym samym czasie od producenta ?
Nie chcę być tutaj niegrzeczny bo powiedziałbym Ci dokładnie to co Ty dostałeś i zakończę na tym.
Gdyby wszystko wysyłali z Instalco to po co jetem ja potrzebny, minertu czy inni dystrybutorzy ?
po to żeby doradzać tym co kupili u producenta ?
Producent ma dużo więcej na głowie niż sprzedaż, ma od tego ludzi, tyle że różnych, tych którzy coś wiedzą o kotle i zawsze potrafią wybrnąć prawie z każdej sytuacji i takich którzy chcą tylko zarabiać na sprzedaży, ci drudzy są cały czas eliminowani przez to Macher ma tyle do gadania bo jego sprzedawca chciał tylko zarabiać.
Powiedz dlaczego pytasz na forum ?
Odpowiedzi na wszystkie swoje pytania powinieneś uzyskać u swojego sprzedawcy, jeśli coś oferuję ludziom staram się coś o tym wiedzieć bo ktoś może o coś zapytać, no nie ?

mchomen
11-10-2014, 20:39
Ja wiem tyle ,że mój przyszedł bezpośrednio z Instalco(taki był nadawca),nic w nim nie brakowało,a sprzedawca mnie tylko poinformował,że kocioł został już wysłany,ot tyle Pozdrawiam.

Maher
11-10-2014, 20:45
Idą z Instalco, idą ode mnie, idą czasem z innych miejsc, czasem sam dowożę, zależy, ale ode mnie też zależy w jakimś zakresie co idzie z kotłem :)


Pewnie, wszystkie z Instalco idą do ciebie kurierem, a ty szybko przepakowujesz na taczki i rura do klienta. Nie ma problemu to ustalić bo jest coś takiego jak listy przewozowe, u mnie szedł bezpośrednio z Instalco, sprzedawca go nawet nie widział i podejrzewam że tak jest w 99% przypadków, a co idzie z kotłem piszę się przy zamówieniu.

mchomen
11-10-2014, 20:48
Aha i jeszcze jedno panie karoka.... a co sugerujesz , że jeśli nie kupiłem od ciebie kotła to gorszy jest?Na forum pytam bo po to jest,a Ty nie musisz dogryzać innym i wysyłać ich do sprzedającego.Sorki też nie chce być niemiły.

minertu
11-10-2014, 21:08
Wszystkie kotły wysyłane są bezpośrednio od producenta do klienta więc nie wiem po co to bicie piany. Gdyby jechał od nas to musiał by być o jedną przesyłkę droższy a po co?

mchomen
11-10-2014, 21:13
Wszystkie kotły wysyłane są bezpośrednio od producenta do klienta więc nie wiem po co to bicie piany. Gdyby jechał od nas to musiał by być o jedną przesyłkę droższy a po co?

O i jak zwykle minertu konkretnie i krótko napisze.Tak trzymaj.

dzekwj
11-10-2014, 21:27
Kurcze sorki za zmianę tematu ale dzisiaj przy otwieraniu zasobnika stwierdziłem, że siłownik, który do tej pory chodził dobrze - padł i nie działa :( W ogóle nie podnosi klapy. We wcześniejszych postach coś tam obiło mi się o uszy, że te siłowniki coś nie tak. Ale, szczerze mówiąc, nie chce mi się wracać do czytania tylu postów. Zwłaszcza, że 3/4 z nich nie na temat! Proszę podpowiedzcie jaki mam kupić. Tzn. długość i ew. inne parametry.

A tak pozytywnie to powiem, że na miale 23 (tu nie znam tej jednostki) z Piasta, po kilku dniach (próbnie) pali mi się bardzo dobrze i nie zauważyłem żadnej szczególnej różnicy pomiędzy retopalem za 720 zł/t. No może poza nieco większą ilością popiołu. Ogólnie na automacie Ecoal pali mi ten miał bardzo dobrze :)

adkwapniewski
11-10-2014, 21:30
Kurcze sorki za zmianę tematu ale dzisiaj przy otwieraniu zasobnika stwierdziłem, że siłownik, który do tej pory chodził dobrze - padł i nie działa :( W ogóle nie podnosi klapy. We wcześniejszych postach coś tam obiło mi się o uszy, że te siłowniki coś nie tak. Ale, szczerze mówiąc, nie chce mi się wracać do czytania tylu postów. Zwłaszcza, że 3/4 z nich nie na temat! Proszę podpowiedzcie jaki mam kupić. Tzn. długość i ew. inne parametry.

A tak pozytywnie to powiem, że na miale 23 (tu nie znam tej jednostki) z Piasta, po kilku dniach (próbnie) pali mi się bardzo dobrze i nie zauważyłem żadnej szczególnej różnicy pomiędzy retopalem za 720 zł/t. No może poza nieco większą ilością popiołu. Ogólnie na automacie Ecoal pali mi ten miał bardzo dobrze :)

Wrzuć fotki tego miału , nie blokuje się przy wejściu do palnika ?

dzekwj
11-10-2014, 21:44
Wrzuć fotki tego miału , nie blokuje się przy wejściu do palnika ?

Fotek nie mam. Ale powiem, tak organoleptycznie, że jest to mieszanka takiego piachu węglowego z groszkopodobnymi kawałkami. Taka frakcja od 0,2 cm do, myślę gdzieś ok. 5 cm. A zdarza się więcej. Te większe kawałki bywają różne i często ponadnormatywne, tzn. czasem mają po kilka ładnych centymetrów długości. Ale ślimak podajnika pożera je bez mrugnięcia okiem :) Na składzie radzili mi wybranie miału z Piasta typu 25. Niby ma więcej groszku w zawartości. Tak też sugeruje admin tego działu (i tu dziękuję mu za przekazane informacje). Ceny mam następujące: miał 23 - 410zł/t, miał 25 - 500 zł/t. Sam nie wiem, bo ten 23 pali się bardzo dobrze. Przynajmniej w moim RBRze na Ecoalu.

Maher
11-10-2014, 21:52
Tak, mimo wszystko się mylisz.
Idą z Instalco, idą ode mnie, idą czasem z innych miejsc, czasem sam dowożę, zależy, ale ode mnie też zależy w jakimś zakresie co idzie z kotłem :)



Wszystkie kotły wysyłane są bezpośrednio od producenta do klienta więc nie wiem po co to bicie piany. Gdyby jechał od nas to musiał by być o jedną przesyłkę droższy a po co?

Ciekawe kto tu kłamię, chyba nie macie wątpliwości.

Delphion1
11-10-2014, 22:03
Kurcze sorki za zmianę tematu ale dzisiaj przy otwieraniu zasobnika stwierdziłem, że siłownik, który do tej pory chodził dobrze - padł i nie działa :( W ogóle nie podnosi klapy. We wcześniejszych postach coś tam obiło mi się o uszy, że te siłowniki coś nie tak. Ale, szczerze mówiąc, nie chce mi się wracać do czytania tylu postów. Zwłaszcza, że 3/4 z nich nie na temat! Proszę podpowiedzcie jaki mam kupić. Tzn. długość i ew. inne parametry.

A tak pozytywnie to powiem, że na miale 23 (tu nie znam tej jednostki) z Piasta, po kilku dniach (próbnie) pali mi się bardzo dobrze i nie zauważyłem żadnej szczególnej różnicy pomiędzy retopalem za 720 zł/t. No może poza nieco większą ilością popiołu. Ogólnie na automacie Ecoal pali mi ten miał bardzo dobrze :)
Wadliwy siłownik a właściwie sprężyna gazowa,jest elementem kotła i podlega gwarancji a co za tym idzie wymianie.Skontaktuj się ze sprzedawcą i dostaniesz nowy a nie kupuj ;)

minertu
11-10-2014, 22:17
Nie kupuj tylko pisz do sprzedawcy :-)

minertu
11-10-2014, 22:20
Karoka miał na myśli zapewne , że sam dowozi jak w okolicy ma klienta i ma odpowiedni kocioł na stanie. Więc znowu zwyczajne bicie piany.

kaszpir007
11-10-2014, 22:21
A tak pozytywnie to powiem, że na miale 23 (tu nie znam tej jednostki) z Piasta, po kilku dniach (próbnie) pali mi się bardzo dobrze i nie zauważyłem żadnej szczególnej różnicy pomiędzy retopalem za 720 zł/t. No może poza nieco większą ilością popiołu. Ogólnie na automacie Ecoal pali mi ten miał bardzo dobrze :)

Ja na ten sezon kupiłem miał niby z Piasta. Sprzedawca sprzedaje go jako 24MJ ...
Biorę drugi sezon ,w tamtym sezonie miałem problem ze spaleniem , ale pod sam koniec jakoś w miare się spalał.

W tym roku wiązłem jeszcze 2 tony i niestety albo nie jest to Piast albo Piast "chrzczony" innym miałem , bo niestety niezależnie jak mocno dmucham , niezależnie jak często podaje opał , niezależnie jak długa jest przerwa pomiędzy podawaniem to zawsze opał się skleja już w samym palniku i do popielnika wpadają duże zupełnie nie spalone , sklejone kawałki miału z kawałkami węgla (tak to wygląda) .
Masakryczny opał ...

Dziś kupiłem trociny i zaczynam mieszać. Nauczka na przyszłość , najpierw zamówić z 2 worki a dopiero wtedy tony ;)

U mnie pakowany miał z "niby Piasta 24MJ" to 580zł za tonę , ale zapewne jest to miał 23MJ ...

berdnard
11-10-2014, 22:29
Berdnard, jak czytasz, to doszły mnie wieści,że coś na zdrowiu podupadłeś.
Trzymaj się, będzie dobrze, ćwiczyć trzeba!

Bobasxx
wklejam fotki starsze z wymiarami eko i ewmara
są wiekowe
jak mówiłem sprawdzę za ok. godzinkę wymiar tam gdzie są nacięcia w ekoenergii dołem nacięć powinno być 10x13cm a góra musze zobaczyć

doklejam zdjęcie później zmierzonego, nowszego odlewu ekoenergii z typowym napowietrzeniem
jak macie wiercone głowice, to musicie sobie zmierzyć na jakiej wysokości i uproszczając policzyć wymiar A x wymiar B

niestety z prostej rozmowy robi się jatka i dokleja się ideologie

Witam
dzięki Jarecki za wsparcie-na razie walczę z rekonwalescencją
- fajny z ciebie gościu -a wiesz za co m. innymi za rt 09 - za zmiany w oprogramowaniu jakie chciałem by były a nawet doszły lepsze :) dobrze się sprawuje oczywiście z dmuchawką wpa 03 i nie zamierzam ją i sterowania wymienic od dobrych 5-8 latek na inne badziewia tzn bez PAŚCI DODATKOWYCH typu przekazników -czasówek
chętnie bym sprawdził KIWAJĄCY SIĘ żeliwny palnik -Ardeo a i FILMIK plus opinia były by na fakcie udokomętowane
pięknie dzięki
zdrówka

Andrzej_M_
11-10-2014, 22:42
Witam
dzięki Jarecki za wsparcie-na razie walczę z rekonwalescencją

Dołączam się do wsparcia duchowego dla byłego pracownika NITROERG .

Berdnard walcz.

minertu
11-10-2014, 22:46
Benek trzymaj się zdrowo.

karoka65
12-10-2014, 10:42
Wszystkie kotły wysyłane są bezpośrednio od producenta do klienta więc nie wiem po co to bicie piany. Gdyby jechał od nas to musiał by być o jedną przesyłkę droższy a po co?
Grzesiek nie wszystkie, dużo sam zawożę.
W tym tygodniu 3 sztuki, stoi teraz peleciak który muszę zawieźć na wtorek pod Oławę, w tym tygodniu przychodzi 3 sztuki też do mnie które muszę zawieźć.

karoka65
12-10-2014, 10:49
Ciekawe kto tu kłamię, chyba nie macie wątpliwości.
I widzisz znowu klepiesz o kłamstwie a nie wiesz jak jest.
Ja mam gdzie trzymać kotły, minertu, nie. W tej chwili stoi u mnie na sklepie chyba jeszcze 9 sztuk bo trochę powysyłałem od siebie.
Jest Skam 12kW, jakiś śmieciuch jareckiego, RBR 12kW, Sztoker 25kW, Miał-Turbo 13kW, Stanadardy z Instalco 13, 15 i 20 kW, peleciak, piecokuchnia 10kW, nie wiem czy o czymś nie zapomniałem :)

karoka65
12-10-2014, 11:23
Pewnie, wszystkie z Instalco idą do ciebie kurierem, a ty szybko przepakowujesz na taczki i rura do klienta.
Nie muszę pakować na taczki, mam auto ciężarowe Renault Mildiner z windą samowyładowczą, wożę nim węgiel na paletach i kotły.
Także daruj sobie jakieś złośliwości.
Takie rzeczy jak siłowniki, klamki do drzwiczek, ostatnio gałki czyszczaka, rury spalinowe, kolana, motoreduktor, czujniki, płyty główne, czy dmuchawy mam u siebie jeśli ktoś coś potrzebuje z klientów.
Bywa że coś zapomną zapakować u producenta czy kurierzy podegną jakąś klameczkę w transporcie to nie muszę truć dupy producentowi o takie rzeczy.

Maher
12-10-2014, 11:50
Nie muszę pakować na taczki, mam auto ciężarowe Renault Mildiner z windą samowyładowczą, wożę nim węgiel na paletach i kotły.
Także daruj sobie jakieś złośliwości.
Takie rzeczy jak siłowniki, klamki do drzwiczek, ostatnio gałki czyszczaka, rury spalinowe, kolana, motoreduktor, czujniki, płyty główne, czy dmuchawy mam u siebie jeśli ktoś coś potrzebuje z klientów.
Bywa że coś zapomną zapakować u producenta czy kurierzy podegną jakąś klameczkę w transporcie to nie muszę truć dupy producentowi o takie rzeczy.

Jeszcze mogę zrozumieć jak masz klienta do 50Km w okolicy sklepu, ale jak ktoś zamawia u ciebie kocioł powyżej 100km i odbierasz go od kuriera i dowozisz to robisz to charytatywnie albo masz taki rabat u producenta że ci się jeszcze to opłaca. Także nadal uważam że dobrze na tym wyszedłem że nie kupiłem od ciebie (niestety nie mogę napisać dlaczego, ale forumowicze mogą się domyśleć).

karoka65
12-10-2014, 12:02
Jeszcze mogę zrozumieć jak masz klienta do 50Km w okolicy sklepu, ale jak ktoś zamawia u ciebie kocioł powyżej 100km i odbierasz go od kuriera i dowozisz to robisz to charytatywnie
Maher przecież wiadomo że nie pojadę z kotłem do mhomena pod Szczecin czy do Gołdapii, ale nie jest w moim przypadku prawdą że wszystkie kotły są wysyłane od producenta a teraz coraz więcej sam wożę, instalatorzy się również zaopatrują, montują gdzieś koło Wrocka to nawet sami odbierają z terminala na Bielanach żeby było szybciej.
Ja mam zaplecze i mam czym się poruszać.
A co do tego zakupu to możesz mi wierzyć że ja jeszcze bardziej się cieszę że nie kupiłeś go u mnie, tyle że dlaczego ja mam wysłuchiwac Twoich jęków.
Już Ci pisałem łaczy mnie z Tobą to że pisze na tym forum i nic więcej, dlaczego nie dzwonisz i nie marudzisz tam gdzie powinieneś ?

grzeh2000
12-10-2014, 12:03
Panowie,dajcie spokój bo żenadą trąca

USER_RBR_12kW
12-10-2014, 13:30
Powinno być dwa kable 3 żyłowe z wtyczkami jak do zasilacza kompa

Znalazłem paczkę. Są:
* 3 kabelki do pomp;
* 1 kabelek RS232
* 2 czujniki w obudowach;
* dławiki;

Maher
12-10-2014, 13:50
Znalazłem paczkę. Są:
* 3 kabelki do pomp;
* 1 kabelek RS232
* 2 czujniki w obudowach;
* dławiki;


Znowu Cię sprzedawca rąbnął na 1 czujnik, ja daję 3 sztuki :)

Czyli dostałeś dokładnie to co ja.
Czyli jak zwykle Karoka sieje zamęt że powinny być 3szt. czujników.

grzeh2000
12-10-2014, 13:52
U mnie były 3 zewn,wewn,podłogowy.Piec kupiony u minertu

karoka65
12-10-2014, 14:09
Czyli jak zwykle Karoka sieje zamęt że powinny być 3szt. czujników.
Jak zwykle to Ty siejesz zamęt.
Nie wiesz to nie trzaskaj dziobem na darmo.

Maher
12-10-2014, 14:20
Jak zwykle to Ty siejesz zamęt.
Nie wiesz to nie trzaskaj dziobem na darmo.

To może forumowicze którzy kupili u Karoki się wypowiedzą, oczywiście jak dostali to co producent dostarcza czyli 2szt. czujników zewnętrznych dostaną brakujący trzeci czujnik od niego.

karoka65
12-10-2014, 14:24
Ty jesteś jak dzieciuch.

bobasxx
12-10-2014, 14:26
Czyli dostałeś dokładnie to co ja.
Czyli jak zwykle Karoka sieje zamęt że powinny być 3szt. czujników.

Ja też miałem trzy, dodatkowo Karoka dorzucił/załatwił redukcję do komina systemowego, więc raczej ma pływ na to, co wychodzi od producenta.

karoka65
12-10-2014, 14:27
Co Ty babas piszesz, zaraz naskrobie że w zmowie jesteś :)

bobasxx
12-10-2014, 14:53
Co Ty babas piszesz, zaraz naskrobie że w zmowie jesteś :)

W zmowie to nic, dla niejednego pompowca to ja sprzedaje te kotły, a co najmniej producent płaci mi za pisanie tutaj :lol2:

adkwapniewski
12-10-2014, 14:55
W zmowie to nic, dla niejednego pompowca to ja sprzedaje te kotły, a co najmniej producent płaci mi za pisanie tutaj :lol2:


Po dwa zeta za post , trzeba będzie wołać o podwyżkę bo ostatnio to strasznie stresujące ;)

karoka65
12-10-2014, 15:06
Piszcie głupoty to zaraz jakiś trol podłapie :)

adkwapniewski
12-10-2014, 15:11
Nie ma co się stresować , trolle mają już nóż na gardle - widać na forum - ostatnio frustracja leje się litrami , nawet asolta się czepili ...

Na elektrodzie takie tematy ("oszczegam ...") dawno by w koszu lądowały ...


Wracając do tematu - jak skutecznie wysuszyć mokry/wilgotny opał w kotłowni - czekam na propozycje :)

edgar184
12-10-2014, 15:15
Nie ma co się stresować , trolle mają już nóż na gardle - widać na forum - ostatnio frustracja leje się litrami , nawet asolta się czepili ...

Na elektrodzie takie tematy ("oszczegam ...") dawno by w koszu lądowały ...


Wracając do tematu - jak skutecznie wysuszyć mokry/wilgotny opał w kotłowni - czekam na propozycje :)

A zimno masz w kotłowni ?? :D
U mnie pięknie wszystko schnie w jutowych workach.

karoka65
12-10-2014, 15:16
Jak jest luzem to sam wychnie, w workach jutowych tez dużo podeschnie, jeśli w workach foliowych stawiaj sobie po 5 sztuk, odcinaj z góry niech parują a dodatkowo możesz je podźgać jakimś śrubokrętem po bokach.

adkwapniewski
12-10-2014, 15:18
Mam worki polipropylenowe , temp 17-19*C , nie schnie nawet jak są otwarte ... warto by było dosuszyć bo cena 400PLN robi swoje , nawet jakbym zjarał 2T to kwota za sezon ...:D

USER_RBR_12kW
12-10-2014, 16:28
Czyli dostałeś dokładnie to co ja.
Czyli jak zwykle Karoka sieje zamęt że powinny być 3szt. czujników.

Może Karoka dorzuca od siebie po 1 czujniku. W końcu koszt takowego to 2zł. Jak ma chody w Instalco to nie problem.
W instrukcji obsługi wyraźnie napisane jest że czujnik zew. i wew. w zestawie. Nic o podłogowym nie napisano.
Zresztą jak w każde instrukcji do poważnego urządzenia powinna być lista wchodzących w skład akcesoriów.
Przy zakupie sprawdzasz i wiesz czy dostałeś wszystko czy nie. A tak to bądź tu wróżką! :eek:

karoka65
12-10-2014, 16:38
Fabrycznie zestaw Bruli czy eCoal ma w zestawie oprócz sterownika:
2 przewody do pomp z wtyczkami
2 sztuki czujnik zew/wew
2 dławiki
przewód RS 232

minertu
12-10-2014, 17:16
Mała poprawka,MInertu ma gdzie trzymać kotły tylko pytanie po co?Jest wystawka i więcej nie ma potrzeby.
Ja pracuję na dole i nie mam czasu na rozwożenie po okolicy.

karoka65
12-10-2014, 17:22
Też mała poprawka, ja coś piszesz to pisz za siebie, ok ?
Czasem 2 czy 5km ode mnie dowozi bezpośrednio kurier a czasem jadę z kotłem 50 czy 80km sam.

minertu
12-10-2014, 17:45
Przecież nie pisałem za Ciebie
"Karoka miał na myśli zapewne , że sam dowozi jak w okolicy ma klienta i ma odpowiedni kocioł na stanie. Więc znowu zwyczajne bicie piany."
Wróżką też nie jestem i nie wiem ile ich masz i jakie na stanie :)

minertu
12-10-2014, 17:49
O i jak zwykle minertu konkretnie i krótko napisze.Tak trzymaj.
Tam miało być " Wszystkie moje (z moich zamówień aby było jasne) kotły jadą bezpośrednio od producenta"
I nie czepiajcie się słówek bo czasami aż na wymioty bierze.

lestek27
12-10-2014, 18:57
To może forumowicze którzy kupili u Karoki się wypowiedzą, oczywiście jak dostali to co producent dostarcza czyli 2szt. czujników zewnętrznych dostaną brakujący trzeci czujnik od niego.

Kupilem u kolegi Karoka i dostalem 3 czujniki. Dwa wykorzystalem a trzeci zamierzam zamontowac za zaworem 4-droznym zeby widziec jaka temp idzie na grzejniki ale ciezko mi sie do tego zabrac. Przy okazji zapytam pod ktore zaciski podlaczyc go trzeba?

karoka65
12-10-2014, 19:06
Pod zaciski T.Zaw, będzie widoczny jako temp. podłogówki.

minertu
12-10-2014, 19:08
Dokładnie.

krzy27
12-10-2014, 19:39
Wracając do tematu - jak skutecznie wysuszyć mokry/wilgotny opał w kotłowni - czekam na propozycje :)

Co powiesz na lekkie przedmuchiwanie pewnej objętości węgla podobnie jak ma to miejsce w zasobnikach z osuszaniem. Z tym że tam idzie to przez palnik. Powietrze nabierając wilgoci zmniejsza temperaturę więc robi się cięższe. Warto więc współgrać z naturą. Swoją drogą jeśli takie dosuszanie powoduje przemianę wody w parę jeszcze przed palnikiem czy powoduje to stratę?

lestek27
12-10-2014, 19:53
Pod zaciski T.Zaw, będzie widoczny jako temp. podłogówki.

Dzieki:-)

adkwapniewski
12-10-2014, 19:55
Co powiesz na lekkie przedmuchiwanie pewnej objętości węgla podobnie jak ma to miejsce w zasobnikach z osuszaniem. Z tym że tam idzie to przez palnik. Powietrze nabierając wilgoci zmniejsza temperaturę więc robi się cięższe. Warto więc współgrać z naturą. Swoją drogą jeśli takie dosuszanie powoduje przemianę wody w parę jeszcze przed palnikiem czy powoduje to stratę?


W zasobniku groszek dosuszał się idealnie , miału/goeszko-miału się nie da ... chyba że zamontuję promiennik z mikrofalówki ;)

Myślałem że ma ktoś jakiś prosty gotowiec na miał :)

Znalazłem parę koszyków plastikowych po pomidorach , wyłożyłem siatką elewacyjną i wsypałem na to groszko-miał , "piasek" spadł reszta zostaje i schnie ... w workach nie chce się wysuszyć

karoka65
12-10-2014, 19:57
trzeba było to Adaś przywieźć luzem, wysypać na dworze, pogoda jest ładna tej jesieni i by sobie schło powoli i co dzień bokami zbierać do worków po trochę to co obeschło.

adkwapniewski
12-10-2014, 20:28
Znajomy ma to luzem z odsiewki wungla, w sumie to ja zapieprzyłem bo go pospieszałem że już pogody nie będzie ... poworkował i teleportował mi do kotłowni :) Byłem przed chwilką - w sumie jest coraz lepiej, zaczyna schodzić bez pomocy :D

Wiesław , ja to za wygodny jestem na luzem ... :)


Co do czujników , panowie i panie KTY81 kosztuje 2-3PLN , kostka +przewód lub lutownica w dłoń jak ktoś potrafi i gotowe

zbigmaz01
12-10-2014, 20:56
Znalazłem parę koszyków plastikowych po pomidorach , wyłożyłem siatką elewacyjną i wsypałem na to groszko-miał , "piasek" spadł reszta zostaje i schnie ... w workach nie chce się wysuszyćZ foliowych przesypałem do jutowych i na palecie doschło. Jak tak sobie poustawiasz na jednej palecie to wejdzie ci 12-15 worków a wtedy jedne do zasobnika a nowe na paletę. Mój też się zawieszał o czym pisałem i wstawiałem zdjęcia na emacie o grochu, teraz mam spokój. Tylko ja kupiłem duuużo wcześniej.

adkwapniewski
12-10-2014, 21:25
Z foliowych przesypałem do jutowych i na palecie doschło. Jak tak sobie poustawiasz na jednej palecie to wejdzie ci 12-15 worków a wtedy jedne do zasobnika a nowe na paletę. Mój też się zawieszał o czym pisałem i wstawiałem zdjęcia na emacie o grochu, teraz mam spokój. Tylko ja kupiłem duuużo wcześniej.

palety mam w kotłowni , jutro kupię w casto worki jutowe i spróbuje - dzięki za info :)

krzy27
12-10-2014, 21:26
Mi pozostało zeszłorocznego kupionego luzem miału. Wydaje się mocno doschnięty a też się wiesza. Mam Ogniwo eko z zasobnikiem gdzie szyjka jest prosta na wysokość rewizji a tylna ścianka pod małym kątem.

adkwapniewski
12-10-2014, 21:41
Wibrator ? ... Włączany brakiem przyrostu temp spalin ? Tylko hałas ...

zbigmaz01
12-10-2014, 21:49
palety mam w kotłowni , jutro kupię w casto worki jutowe i spróbuje - dzięki za info :)

Worki miałem z zeszłego roku a roboty przy przesypywaniu nie ma za wiele. Rozcinałem worek foliowy postawiony w pionie, na to nasadzałem od góry jutowy, przewrotka i wyciągałem pusty foliowy. W godzinę przesypałem tak zakupione 2T.

krzy27
12-10-2014, 22:21
Wibrator

Zbijanie, zagęszczanie raczej przysporzy problemów. W kotłach na biomasę często są dwa spady w zasobniku a ślimak po długości zasobnika. Tego nie da się już tu wykonać ale sądzę że to lepsze jest rozwiązanie. Próbować można by wykonać gwiazdę umieszczoną pionowo napędzaną z ślimaka jak z przekładni ślimakowej. Ale jak kilka dni spokoju to się aż nie chce kombinować do czasu kolejnego powiadomienia o wygaszonym kotle. Kiedyś mi rwało zawleczki. Jak kupiłem pudełko śrubek to już ani jednej nie wymieniłem. Może znajdę równie skuteczny sposób ;)

gmaj22
13-10-2014, 20:42
Ciekaw jestem opinii osób, które korzystają z eCoala i sterownika zaworu 4D. Konkretnie z ochrony powrotu zaimplementowanego w sterowniku 4D. Z własnego doświadczenia wiem, że to niezbyt udana "kompozycja". Zwłaszcza, kiedy korzysta się z "auto-lato-temp" i w razie spadku temperatury włącza się pompa c.o. . Sterownik zaworu dość długo "broni" ustawionego progu powrotu, tym samym puszczając mniejszą temperaturę niż założona na instalację. Lepszym rozwiązaniem moim zdaniem jest korzystanie z funkcji "cwu+mieszająca" w eCoalu do ochrony powrotu, zaś sterownikowi 4D pozostawić pilnowanie temperatury wychodzącej na instalację (używając pogodówki albo i nie).
Czy ktoś zechciałby podzielić się swoimi spostrzeżeniami pod tym względem?

krzy27
13-10-2014, 20:51
Nie wiem czy śledziłeś co pisałem na ES o pogodówce. Generalnie wychwyciłem że reakcja w moim budynku na zmiany temperatury zewnętrznej to ok 10h. Mam 4D ale bardziej do regulacji zasilania grzejników i wyższej do grzania CWU. Ochrona powrotu to w moim przypadku efekt uboczny. Przed tym sezonem kocioł oblazł mi z farby wewnętrznej całymi płatami. Zakup w marcu 2010.

CooleR`ek
13-10-2014, 21:46
Hej
Miałem kocioł z możliwością sterowania siłownikiem zaworu 4D, a obecnie mam kocioł który tego sterowania nie posiada. Czy jest różnica? Z tego co zaobserwowałem do tej pory a sezon jeszcze się zaczął, a jedynie sporadyczne przepalanie aby pobawić się nowym kotłem i sprawdzić zakupiony opał, to jest i to znaczna.
O ile w okresie zimowym to podejrzewam że jest to zbędny gadżet, to okresach przejściowy robi robotę. Zakładając że instalacja jest prawidłowo zaprojektowana widzę to tak:
kocioł ma ustawioną stałą temp lub zmienna pogodową, a siłownik steruje jedynie temp za zaworem 4D, jak dla mnie temp powrotu jest nieistotna bo w momencie stabilnej temp wewnętrznej ona jest na wysokim poziomie, taka samoregulacja. Jeżeli siłownik ma za zadanie pilnowania temp powrotu to już nie jest tak ciekawie, a sam siłownik może w znacznym stopniu blokować temp za zaworem, a sama "samoregulacja" zbyt często jest przerywana i co destabilizację systemu. Dla przykładu w okresie zimowy przy poprzednim kotle utrzymywałem temp kotła na poziomie 65, za zaworem 4D 45 - 50 st w zależności od temp zewnętrznej, temp powrotu przeważnie była na poziomie temp za zaworem 4D. Wiadomo, każda instalacja i budynki są inne, u mnie tak to się odbywała, a teraz, jak na razie niewiadoma oby jak najdłużej.

Płynne utrzymywanie temp kotła i temp za zaworem 4D wg mnie stabilizuje cały układ, a same korekty sprowadzają się do kilku zmian w całym okresie grzewczym i nie są męczące dla użytkownika. Jeśli uznam że stałe temp za zaworem 4D bez siłownika w okresach gdzie temp zewnętrzna będzie w okolicach 0 st C będzie skakać to wrócę do siłownika, bo z pewnością przełoży się to ilość opału.

Pozdrawiam

gmaj22
13-10-2014, 22:08
Czyli Wasze obserwacje pokrywają sie z moimi. Dodam tylko, że teraz mam ustawioną na siłowniku 4D wyłącznie temperaturę na instalację wg krzywej grzania, zaś "na wszelki wypadek" na eCoalu dodatkowo cwu+mieszajaca z temp. załączenia 40C.. Czytałem równiez, na forum esterownik na temat bezwładności takiego sterowania. Myślę, ze wiąże się to głównie z systemem samego ogrzewania (podłogówka czy grzejniki), częstotliwości pomiaru temperatury przez czujnik pogodowy, sposobu umieszczenia samego czujnika, czy reakcji sterownika na zmianę temperatury zewn. oraz sposób tej reakcji(procent jednostkowej zmiany nastawy zaworu). Niemniej biorąc to wszystko do kupy, dziwi mnie, że odczuwalne skutki działania sterowania zaworem odczuwalne były dopiero po 10 godz . Krzy27 - masz podłogówke w całym domu?

krzy27
13-10-2014, 22:29
Nie mam podłogówki. 2 poziomy ogrzewane. Poniżej piwnica. Na podłogach panele i płytki a mimo to bosą nogą przejść nie strach. Myślę że większy wpływ ma na to stałopalność. Można by jeszcze WM w to wciągnąć bo na grawitacji pamiętam ciągło po nogach.

gmaj22
13-10-2014, 22:44
To prawda...zalety stałopalności są niepodważalne. U mnie jednak odlagłość kotłowni od domu to ok. 8 m i tnie jestem pewien, w jakim stanie jest izolacja podziemnych rur. Obawiam się, ze po wielokrotnym przegrzaniu wody w c.o. przy opalaniu śmieciuchem przez 16 lat może być w stanie szczątkowym (Tubolit). Snieg na pewno szybciej topnieje nad rurami :(

krzy27
13-10-2014, 22:54
Snieg na pewno szybciej topnieje nad rurami :(

Widzisz to czy tylko przypuszczasz?

Turbolit wygląda mi na tą standardową izolacje a ta przy przegrzaniu potrafi się przytopić. Ze złych rzeczy to jeszcze jej miękkość. Mam nadzieje że osłoniłeś to jakąś rurą np. PCV. A jeśli to może udało by się perlit wdmuchnąć.

gmaj22
13-10-2014, 23:49
Tak, rury są (były?) w podwójnej izolacji Tubolit i osłoniete PCV 110, każda. I niestety zauważyłem już kilkakrotnie, że jak przyprószy śniegiem to na kostce nad rurami topnieje szybciej. Podsunąłeś mi rewelacyjny pomysł z tym perlitem, a jak nie uda sie go gdzieś zdobyć, nada się wermikulit. Oba mają jedną wadę -chłoną wilgoć i mocno pęcznieją pod jej wpływem. Może coś innego wdmuchnąć? Celulozę, drobny keramzyt?

krzy27
14-10-2014, 07:53
O wilgoci faktycznie nie pomyślałem ale praktycznie każdy rozdrobniony materiał będzie kapilarnie podciągał wodę. Co do keramzytu to jeden producent workował taki mały do sypania na lód - antypoślizgowy.
A jak poziom wody u Ciebie obejmuje rury? Wielu już skreśliło rurowe GWC za szczelność.


Najlepiej było by zrobić na takim czymś ;)
284222

gmaj22
14-10-2014, 22:21
Na 100 % woda gruntowa jest poniżej rur... i to dobre kilka metrów :) Ten system ze zdjęcia pewnie ma cenę za m.b. jak całe moje 8m miedzy kotłownią a domem :)

QIM
14-10-2014, 22:32
Niemniej biorąc to wszystko do kupy, dziwi mnie, że odczuwalne skutki działania sterowania zaworem odczuwalne były dopiero po 10 godz . Krzy27 - masz podłogówke w całym domu?

Czemu dziwi? To się nazywa akumulacja.

krzy27
14-10-2014, 22:32
Cen nie znam. Rury są z czarnej stali. Reszta to myślę że rura PU lub PE ta zewnętrzna i pianka PUR. W sumie można by pokusić się samemu. Tyle że jak zakopane to nie chce się ruszać.

mchomen
15-10-2014, 20:56
Panowie , mam teraz wersje .....1.6 , a w wersji ....1.8 widze ,że ilość powtórzeń można zmniejszyć.No i pytanko , czy jeśli zainstaluje i ustawie na mniej powtórzeń to , czy to wpłynie na zmniejszenie zużycia????

karoka65
15-10-2014, 21:16
Spalisz dokładnie tyle ile potrzeba żeby pokryć straty jakie generuje Twój dom.
Niektórzy twierdzą że lepiej im się dopala na mniejszej ilości powtórzeń.
Ja nie mam takiego problemu.
Będę miał trochę czasu to przerzucę płytę stera dla Defro to może spróbuję jak to jest ale przy tym węglu jaki mam teraz od soboty nie mogę napełnić palnika popiołem, trzyma się dalej lekko poniżej góry korony.

adkwapniewski
15-10-2014, 21:24
Spalisz dokładnie tyle ile potrzeba żeby pokryć straty jakie generuje Twój dom.
Niektórzy twierdzą że lepiej im się dopala na mniejszej ilości powtórzeń.
Ja nie mam takiego problemu.
Będę miał trochę czasu to przerzucę płytę stera dla Defro to może spróbuję jak to jest ale przy tym węglu jaki mam teraz od soboty nie mogę napełnić palnika popiołem, trzyma się dalej lekko poniżej góry korony.

Jakbyś mógł sprawdzić czy w trybie automatycznym na sofcie defro da się trzymać temp niższą jak 42*C to było by super :)

Raz dziennie podbicie do 60*C (nagrzanie baniaka cwu) a potem cały dzień na 38*C w pracy ciągłej

mchomen
15-10-2014, 21:37
KAROKA napisał:Spalisz dokładnie tyle ile potrzeba żeby pokryć straty jakie generuje Twój dom.
Niektórzy twierdzą że lepiej im się dopala na mniejszej ilości powtórzeń.


Dzięki panie Wieśku, tak właśnie myślałem.A co do mojego opału to mam wungiel ruski z Bykowa(może ktoś kojarzy).Jest to mój pierwszy sezon no i właśnie taki kupiłem ale ogólnie to myśle ,że jest ok , żadnej szlaki , pali sie , nie wygasa , przy obecnych ustawieniach kopczyk nie zapada sie , jak i nie przesypuje mi.A czy tak naprawde jest ok ,to niech ocenią ci którzy znają sie na wykresach i całej reszcie.Pozdrawiam ecoalowców.

karoka65
15-10-2014, 21:44
Zmiana oprogramowania zajmuje pewnie z całą minutę :)
Będziesz chciał spróbujesz na 3 czy 4 powtórzeniach, nie będzie Ci się podobało to wrócisz do 5-ciu.

minertu
15-10-2014, 22:01
Przy x3 mniej poda i szybciej dopali dawkę jak uzyska zadaną + histereza więc nie przegrzeje tak kotła jak przy x 5 i dopalanie

minertu
15-10-2014, 22:24
Spalisz dokładnie tyle ile potrzeba żeby pokryć straty jakie generuje Twój dom.

Tak.Zgadzam się ale w tej wersji grupowe jest oszczędniejszym spalaniem niż automat eCoal.I bez wykwitów :)

lsd
16-10-2014, 08:11
Tak.Zgadzam się ale w tej wersji grupowe jest oszczędniejszym spalaniem niż automat eCoal.I bez wykwitów :)

A zmierzyłeś to jakoś ?
Jak?
Jak dla mnie grupowe akurat jest najgorszym sposobem na prowadzenie kotła.

keteimj
16-10-2014, 08:28
................... mam wungiel ruski z Bykowa(może ktoś kojarzy).Jest to mój pierwszy sezon no i właśnie taki kupiłem ale ogólnie to myśle ,że jest ok , żadnej szlaki , pali sie , nie wygasa , przy obecnych ustawieniach kopczyk nie zapada sie , jak i nie przesypuje mi.A czy tak naprawde jest ok ,to niech ocenią ci którzy znają sie na wykresach i całej reszcie.Pozdrawiam ecoalowców.

Ile płaciłeś za T tego ekoWani ?

minertu
16-10-2014, 10:37
Jak dla mnie grupowe akurat jest najgorszym sposobem na prowadzenie kotła.
A zmierzyłeś to jakoś?
Jak?

zawijan
16-10-2014, 11:01
A zmierzyłeś to jakoś ?
Jak?
Jak dla mnie grupowe akurat jest najgorszym sposobem na prowadzenie kotła.


A zmierzyłeś to jakoś?
Jak?

Widzę, że jesteście dobrymi uczniami :)

mark3k
16-10-2014, 12:49
Nie trzeba mierzyć. Na automacie przy małym odbiorze ciepła przebicie CO nawet powyzej 15oC - całkowita dyskfalifikacja takiego prowadzenia kotła. Na grupowym lepiej, choć i tak przebija powyzej 5oC. Czekam na poprawki w oprogramowaniu (mniejsze dawki paliwa) i wprowadzenie dopalania

berdnard
16-10-2014, 12:57
Witam
taa super sprawa co 20 sekund a podajnik poda przez 5 sekund do bruceropodobnego palnika piękna sprawa i dalej nic się nie robi w oprogramowaniu co q nie można zrobic -3-4 sekund ale z większą ilością podań-a z resztą co ja z tego mam
zdrówka

lsd
16-10-2014, 13:41
A zmierzyłeś to jakoś?
Jak?

:)
Mam swoje sposoby:yes:

TwojPan
16-10-2014, 14:59
Nie trzeba mierzyć. Na automacie przy małym odbiorze ciepła przebicie CO nawet powyzej 15oC - całkowita dyskfalifikacja takiego prowadzenia kotła.

Kurcze,a ja się zamartwiam jak SPP ma wachania +/- 1deg (słownie: jeden ) :)
Rajmund ma rację.Szczęśliwi co mają SPP.

Wciąż do sprzedania sterownik Ecoal.Stan idealny.Cena do uzgodnienia.

mchomen
16-10-2014, 16:21
[QUOTE=keteimj;6639399]Ile płaciłeś za T tego ekoWani ?[/QUOT


Poworkowany po 25 kg , plus transport 710 tona.Ale to było latem

lsd
16-10-2014, 17:47
Wciąż do sprzedania sterownik Ecoal.Stan idealny.Cena do uzgodnienia.

No to będziesz się z nim bujał.... Ile chcesz ? Mogę Ci dać 200pln, będe miał zapasowy na w razie co.

TwojPan
17-10-2014, 15:09
No to będziesz się z nim bujał.... Ile chcesz ? Mogę Ci dać 200pln, będe miał zapasowy na w razie co.

Kolego,nie rzucaj takimi marnymi kwotami,bo ubliżasz tym co się kochają w tym sterowniku(czytaj:ecoal fan fanatic) :)
Na serio powiem ci jednak ,że pierwszy poszedł za dużo więcej.

timon120777
17-10-2014, 17:08
gdyby był wart tyle za ile go sprzedajesz to by nie pokrywał się kurzem u Ciebie.
pozostaje pytanie czy Ty przesadzasz z jego ceną(nawet nie wiem za ile wystawiasz i nie chce mi się sprawdzać) czy przesadna jest jego wartość marketingowa w porównaniu do faktycznych zalet.
na to jednak nie odpowiem ani ja ani Ty jedynie rynek i zadowoleni bądź nie użytkownicy

TwojPan
17-10-2014, 17:42
gdyby był wart tyle za ile go sprzedajesz to by nie pokrywał się kurzem u Ciebie.
pozostaje pytanie czy Ty przesadzasz z jego ceną(nawet nie wiem za ile wystawiasz i nie chce mi się sprawdzać) czy przesadna jest jego wartość marketingowa w porównaniu do faktycznych zalet.
na to jednak nie odpowiem ani ja ani Ty jedynie rynek i zadowoleni bądź nie użytkownicy

Towar jest wart tyle ile ktoś chce za niego zapłacić :) Dla mnie nie jest wart funta kłaków.

Ogłoszenie nieaktualne.Drugi ster również sprzedany.

minertu
17-10-2014, 19:11
No to mamy następnego zadowolonego.

gmaj22
17-10-2014, 19:18
Dwóch... Twojego Pana i tego, który kupił sterownik :)

berdnard
17-10-2014, 19:28
Witam
uważam 2 stówki -to troche mało
jak dałem ogłoszenie to zgłosiło się czterech dwóch z nich się biło nawzajem ten napalony dawał 1600 złotych
a ja -nie sprzedałem myśląc -a może mi się kiedyś przyda:cool:
zdrówka

lsd
17-10-2014, 20:06
Za takie pieniądze trzeba było sprzedawać !!!

berdnard
17-10-2014, 20:25
ja w gorącej wodzie nie jestym kompany -jestym świeżo po kapitalce tylko ES trza odwiedzic i wtedy będziecie mieli algorytm to tańca i różańca
i prawda wyjdzie na wierzch-co krzykacze potrafią i na co ich stac
;)

lsd
17-10-2014, 20:52
Nie bardzo rozumiem co Ty masz do firmy E-S i na odwrót ..........ale ok.

minertu
17-10-2014, 21:06
ja w gorącej wodzie nie jestym kompany -jestym świeżo po kapitalce tylko ES trza odwiedzic i wtedy będziecie mieli algorytm to tańca i różańca
i prawda wyjdzie na wierzch-co krzykacze potrafią i na co ich stac
;)
No ja ci kibicuję.

adkwapniewski
17-10-2014, 21:13
ja w gorącej wodzie nie jestym kompany -jestym świeżo po kapitalce tylko ES trza odwiedzic i wtedy będziecie mieli algorytm to tańca i różańca
i prawda wyjdzie na wierzch-co krzykacze potrafią i na co ich stac
;)

W sterowniku czy w protezie ?

gmaj22
17-10-2014, 21:15
Ja również poczekam, co wyniknie jak juz berdnard bedzie po wizycie w ES :) Mam nadzieję, że na tym wszyscy skorzystamy.

Maher
17-10-2014, 21:54
Ja również poczekam, co wyniknie jak juz berdnard bedzie po wizycie w ES :) Mam nadzieję, że na tym wszyscy skorzystamy.

Bo już powoli mapka polski z SPP się zapełnia, jak ES nic nie zrobi to stracą pierwszą pozycje w sterownikach internetowych.

minertu
17-10-2014, 22:18
Hm 6 tyś to trochę potrwa.

TwojPan
17-10-2014, 22:29
Hm 6 tyś to trochę potrwa.

Discipulus est proiris posterior dies.

karoka65
18-10-2014, 00:07
6 tysięcy to tych które są podłączone do neta i widoczne dla innych, sam mam udostępnionych kilka które nie są widocznie dlatego że ich właściciele sobie tego nie życzą, to i tak jakiś maleńki procencik.
Wiedza sprzedawców, instalatorów a i samych nabywców jest taka że nawet nie wiedzą że sterownik może być widoczny w sieci.
Smutna ale prawda.
Userzy forów to znowu jakaś garstka ludzi porównując to do użytkowników.
Popatrzcie przez ostatnie kilka lat ilu jest tu stałych bywalców ?
większość wpada, coś przeczyta po łebkach i tyle go widzieli.

karoka65
18-10-2014, 00:08
Discipulus est proiris posterior dies.
Novy ? a co Ty zapomniałeś po polski ?

karoka65
18-10-2014, 00:11
Bo już powoli mapka polski z SPP się zapełnia, jak ES nic nie zrobi to stracą pierwszą pozycje w sterownikach internetowych.
Taaa, E-S porami już trzepie bo maher na forum pisze :)
Ja już półtora tygodnia czekam na następne zamówione Bruli.
Chyba upadłość ogłoszą ale tą z przemęczenia :)

krzy27
18-10-2014, 08:06
Novy ? a co Ty zapomniałeś po polski ?

Następny dzień jest uczniem poprzedniego. Zabłyszczał wklejając z www.sentencje... itd.

Maher
18-10-2014, 10:15
Taaa, E-S porami już trzepie bo maher na forum pisze :)
Ja już półtora tygodnia czekam na następne zamówione Bruli.
Chyba upadłość ogłoszą ale tą z przemęczenia :)

To klienci wymogą zmianę sterownika, wystarczy że na forum będą pisać częściej że SPP jest lepszy od ecoala.
Jak trafi ci się klient który będzie chciał np. RBR-a z SPP to co zrobisz?
Jak zarazie widzę że tylko Jarecki jest bardzo elastyczny z swoim Skam-P premium, można zamówić dowolny sterownik nawet z SPP, z palnikami tak samo ma najlepszy teraz palnik do małych mocy Ardeo, a RBR stoi w miejscu i przez to jest o kilka lat do tyłu w rozwoju.

krzy27
18-10-2014, 11:28
Ile Ardeo jest na rynku? Na ile jest to rozwiązanie lepsze niż zewnętrzny napęd? Na ile to zostało sprawdzone?
Dla mnie wprowadzenie retorty w ruch to dodatkowy punkt w którym mogą zaistnieć kłopoty. Tak patrze na ten nowszy palnik Burner i jego niekiedy problemy. Piszą użytkownicy o wyginaniu się członów o tym że już nie są wymiarowo takie jak nowe. Sądzę że to rozwiązanie odbiło z kierunku niezawodności. Jak będzie z innymi rozwiązaniami? Tego nie wiem. Życzę sukcesów, a ja zostanę przy sprawdzonym dwuczęściowym rozwiązaniu.

minertu
18-10-2014, 14:19
I tego się Krzycho trzymaj.

Jarecki79
18-10-2014, 14:37
Ile Ardeo jest na rynku?.

Sporo dłużej niż pierwszy brucer ujrzał światło dzienne...., palniki znajdziesz także w marketach np. Obi oraz u kilku dużych producentów... także z Polski
Patent na ich ruch obrotowy to bodajże 2005 czy 2006r, oczywiście modyfikacje były.
Kwestia jaki jest to ruch, jaka budowa paleniska i czy ruszasz poza strefą bezpośredniego spalania.....

krzy27
18-10-2014, 14:39
Trochu się napracowałem przy nadstopach. Wiem do czego temperatura jest zdolna.

krzy27
18-10-2014, 14:46
Kwestia jaki jest to ruch, jaka budowa paleniska i czy ruszasz poza strefą bezpośredniego spalania.....

Rozumiem że dysponujesz rzetelnymi materiałami, które były by w stanie mnie przekonać? Samo patentowanie mnie nie przekonuje. W stanach patenty są na tyle popularne że ludzie patentują rzeczy jakie do głowy by nam nie przyszło wymyślić.

Jarecki79
18-10-2014, 14:48
Nie będę zaśmiecał tego wątku, kilka info napisałem na priva, chcesz pogadać-,zapraszam.

minertu
18-10-2014, 15:02
Nie będę zaśmiecał tego wątku, kilka info napisałem na priva, chcesz pogadać-,zapraszam.
Zawsze taki ciekawy wątek można założyć o ile już takowy nie istnieje na tym forum.

karoka65
19-10-2014, 09:52
To klienci wymogą zmianę sterownika, wystarczy że na forum będą pisać częściej że SPP jest lepszy od ecoala.
Jak trafi ci się klient który będzie chciał np. RBR-a z SPP to co zrobisz?
Jak zarazie widzę że tylko Jarecki jest bardzo elastyczny z swoim Skam-P premium, można zamówić dowolny sterownik nawet z SPP, z palnikami tak samo ma najlepszy teraz palnik do małych mocy Ardeo, a RBR stoi w miejscu i przez to jest o kilka lat do tyłu w rozwoju.
Klienci nic nie wymogą, klienci mają wybór.
Jeśli mi się coś nie podoba to kupuję coś innego co mnie zadowoli maher.
Widzisz dalej sobie tylko pieprzysz.
Dlaczego ?
Bo na jakiej podstawie piszesz takie twierdzenia, miałeś inny kocioł, miałeś inny sterownik, miałeś a nawet zapytam czy widziałeś taki inny palnik ?
To znaczy że pieprzysz :)
A jak ktoś chce RBRa z czymś innym ja mu nie wróg, kupuje sobie kocioł z całym osprzętem ale bez sterownika i może sobie tam diabła założyć żeby mu węgla podkładał i w to dmuchał.
Maher sprzedałem tak chyba tylko ze 2 może 3 kotły.
To robię, dla Twojej ciekawości.
Jeśli Ci coś nie pasuje to sobie sprzedaj jak zrobił to Novy i kup sobie coś innego albo zatrudnij tego diabełka :)

minertu
19-10-2014, 10:21
Maher tylko powiedz to takiemu Jasiowi ,że SPP jest lepszy.Jasiu, który całe życie mieszkał w blokowisku i przeprowadził się do swojego domku ma go opanować w jeden sezon? Już tu taki jeden jest co go wychwala pod niebiosa a do dziś nie umie go do końca okiełznać.Czytam to forum gdzie swoje zmagania opisuje a jak sam twierdzi zna się dobrze na spalaniu i ustawieniach.
Nie twierdzę,że SPP jest zły.Trzeba przy nim trochę posiedzieć i mu czasu poświęcić.A to też kosztuje zdrowia.

gmaj22
19-10-2014, 12:01
Dlatego też pomimo iż testowałem SPP przez dwa tygodnie, wstrzymuje się z jego zakupem. Złożyło się na to wiele czynników: pogoda (słaby odbiór), inna dmuchawa niż dedykowana do sterownika (WPA07- jest za słaba) a przede wszystkim brak mojej cierpliwości, czasu oraz - co tu ukrywać- brak doświadczenia i wiedzy.

Przy okazji: fajną rzeczą w ustawieniach grupowych eCoala byłaby mozliwość zdefiniowania minimalnej temperatury spalin. Zmierzam do tego, aby temperatura spalin nie spadała sporo poniżej temperatury na kotle po jego odstawieniu, gdyż moim zdaniem odbiera wtedy ciepło z kotła. Gdyby można byłoby podać np. "automatyczny" tryb podtrzymania w momencie spadku temp. spalin o 2 C poniżej zadanej kotła. Wystarczyłoby jedno- lub dwukrotne trzysekundowe podanie.

PS: Od kiedy liczymy czas podtrzymania? Od początku cyklu czy od momentu odstawienia się kotła?

arczi721
19-10-2014, 12:19
Jasiu, który całe życie mieszkał w blokowisku i przeprowadził się do swojego domku ma go opanować w jeden sezon?
Jasiu po tylu latach w blokowisku gdzie ciepło miał bez mrugnięcia okiem nie będzie babrał się w węglu na starość,no chyba,że Jasiu to masochista lub na starość we łbie mu się przewróciło.

karoka65
19-10-2014, 12:29
Arturek znowu przeszedłeś sobie po spamować w niedzielę ?

karoka65
19-10-2014, 12:32
Grześ nie wiem o co dokładnie chodzi Ci z tym czasem podtrzymania ale jeśli dobrze rozumiem Twoje pytanie to chodzi o nic innego jak czas postoju podajnika w podtrzymaniu ?
jeśli tak to liczy się go od zakończenia jednego cyklu do początku następnego.

gmaj22
19-10-2014, 12:59
Dokładnie to chodziło mi o to, od którego momentu biegnie czas podtrzymania: czy od początku cyklu SPALANIA GRUPOWEGO czy od jego zakończenia? Chciałbym nieco zmniejszyć "zęby piły" ( nie u siebie), czyli aby temp. spalin nie spadała za nisko po zakończeniu cyklu grupowego. Jeśli zauważam, że temp. spalin po mniej więcej pół godzinie od zakończenia cyklu grupowego osiąga poziom temp. zadanej na kotle to chcę chwilę potem podać jedną-dwie dawki w podtrzymaniu. Taka namiastka "tła"...

karoka65
19-10-2014, 13:03
Nie wiem dlaczego Ci na tym zależy ale kombinuj :)
Nie wiadomo jednak czy za częste takie piki nie będą powodować za dużego wzrostu temp. na kotle.

karoka65
19-10-2014, 13:09
Aha jeśli kocioł pracuje to liczymy ten czas od wejścia w podtrzymanie.
teraz doczytałem :)

Maher
19-10-2014, 13:34
Klienci nic nie wymogą, klienci mają wybór.
Jeśli mi się coś nie podoba to kupuję coś innego co mnie zadowoli maher.
Widzisz dalej sobie tylko pieprzysz.
Dlaczego ?
Bo na jakiej podstawie piszesz takie twierdzenia, miałeś inny kocioł, miałeś inny sterownik, miałeś a nawet zapytam czy widziałeś taki inny palnik ?
To znaczy że pieprzysz :)
A jak ktoś chce RBRa z czymś innym ja mu nie wróg, kupuje sobie kocioł z całym osprzętem ale bez sterownika i może sobie tam diabła założyć żeby mu węgla podkładał i w to dmuchał.
Maher sprzedałem tak chyba tylko ze 2 może 3 kotły.
To robię, dla Twojej ciekawości.
Jeśli Ci coś nie pasuje to sobie sprzedaj jak zrobił to Novy i kup sobie coś innego albo zatrudnij tego diabełka :)

Kupiłem RBR-a tylko przez to że był dostępny z Ecoalem (piec nie miał dla mnie najmniejszego znaczenia, tylko może tylko że mogłem podpiąć go do układu zamkniętego i wyjść/wejść mogłem mieć tyle ile chciałem i takich średnic jak mi potrzeba), także nie pieprz że to klient nie ma żadnego wyboru, jakby Instalco tego nie zrobiło to by była inna firma. Także resztka tych klientów za których nie decyduje hydraulik i nie mają możliwości innego ogrzewania wybierają właśnie to co im odpowiada, a nie narzuca producent i im bardziej jest elastyczny tym więcej sprzeda. Wczoraj odpalałem piec gazowy i to całkiem inna bajka (ustawiłem temperaturę w pomieszczeniu jednym przyciskiem i tyle w obsłudze), nie ma co porównywać do węgla, a straty związanie z oszustwem na jakości węgla, jego mieszaniem z wodą i cała robotą związaną z załadunkiem czyszczeniem podejrzewam że równoważą się kosztowo z ogrzewaniem gazowym.