PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

zbigmaz01
15-08-2013, 12:51
Oburzacie się jak małe dzieci - wszyscy po kolei.
Jedni się deklarują, że chamami nie są, a chamstwo jak i słoma aż z butów wyłażą.
Kolejni mają oprócz pieca jeszcze inne źródła ciepła (takie solary na przykład), a czepiają się kogoś, kto sam robi modyfikacje, jednocześnie podkreślając, jacy to oni uczciwi nie są.
Następni znów pracują na to, żeby tylko komuś ubliżyć. I poszukać sobie guza. Przeganiają się z wątka na wątek, nie dając możliwości podyskutowania.
Potem ci, co pomagają, chwalą się dokoła, jacy to oni zaj*****ci nie są, bo pomagają wszystkim, choć sprzedają tylko określone piece. Z tego, co się orientuję, to pomaga się bezineteresownie, bez podkreślania tego na każdym kroku.

Kurde, Panowie, co te wpisy powyżej mają na celu?Kolego szukasz jakiejś porady to napisz a odpowiedz otrzymasz :)
Jeżeli ci nie pasują ludzie na tym temacie to nie trzeba ich czytać :)

karoka65
15-08-2013, 12:52
Kurde, Panowie, co te wpisy powyżej mają na celu?
Przyjrzyj kolego kilka ostatnich stron, następnie ostatnie dwie i wyciągnij wnioski.
Może dopatrzysz się o co komu chodzi.

wuwok
15-08-2013, 12:57
Jeżeli chcesz faktów na temat palnika to faktycznie tak było. Pisałem na forum że mam spieki i co wtedy się stało? Czytałeś? Jeżeli nie to ci przypomnę. Sam producent kotła się do mnie odezwał i przysłał mi inną koronę. Sam od siebie bo ja się do niego nie zwracałem. Widzisz różnicę pomiędzy tobą a mną? Ja jeszcze nie zacząłem myśleć o poprawianiu a już to za mnie producent zrobił? A co na palnikach w waszych kotłach? Pisali ludzie o jednostronnym spalaniu na palniku, o sadzach i co? Odezwał się producent? Poprawił coś komuś?
Ja z tego co piszę się wytłumaczę bo to jest to co doświadczyłem od kotła i od producenta. A ty czego doświadczyłeś poprawiając to co kupiłeś? Chyba tylko wiedzy doświadczyłeś bo mówisz że wszystko jest dobrze. Ty masz takie doświadczenie? Czy znasz kogoś z kotłem twojego producenta aby tego doświadczył?

Już kiedyś prowadziłem z tobą dyskusję i do jednego wniosku doszedłem, szkoda na ciebie czasu i klawiatury. Nie obraź się ale nie będę odpisywał na twoją odpowiedź bo jestem na 100% pewny że będzie dotyczyła tylko i wyłącznie pochwał co to za cudny kociołek kupiłeś.
nie , napisałem ze palnik powinien być poprawiony!!!! Pisałem tez ze może zadowolenie wynika z tego ze z śmieciucha przeszedłem na eko i tyle w tym temacie. Duże firmy niestety podchodzą inaczej jak te małe ..tu producent Rbr bije na głowę ogniwo .A odnośnie palenia z jednej strony kup krowę 25kw gdzie 10kw będzie z naddatkiem to pogadamy..rozumiesz??? zresztą ja mam ogień na środku :D

aha odnośnie zadowoleni obydwoje jesteśmy zadowoleni :) i chyba dobrze :D .

zbigmaz01
15-08-2013, 12:59
nie , napisałem ze palnik powinien być poprawiony!!!! Pisałem tez ze może zadowolenie wynika z tego ze z śmieciucha przeszedłem na eko i tyle w tym temacieI tego się trzymajmy, może wreszcie się uspokoi ta jałowa dyskusja.

BBE
15-08-2013, 13:01
Obawiam się, że jak odpowiedź na jakiekolwiek pytanie ma być w styku jak kilkanaście wypowiedzi wcześniejszych, to nie będzie konkretów.

karoka65
15-08-2013, 13:02
Oj wuwok naraziłeś się i to mocno :)

karoka65
15-08-2013, 13:03
Obawiam się, że jak odpowiedź na jakiekolwiek pytanie ma być w styku jak kilkanaście wypowiedzi wcześniejszych, to nie będzie konkretów.
Przeczytałeś te kilka ostatnich stron i ostatnie dwie ?

zawijan
15-08-2013, 13:03
I po co te sążniste felietony?

Karoka i minertu pomagają użytkownikom kotłów. Różnych kotłów. Pomagają im dobrze. To fakt. Nikt im tego nie odbiera. Ja także nie odbieram im tego.

Producent i sprzedawcy kotłów RBR nie wiedzą, jakie rzeczywiste moce nominalne mają te sprzedawane przez nich kotły. Nie wiedzą i już. To też jest oczywiste... no bo jest. Bez względu na to, jaki jestem ja - te fakty są i będą takie same. Czy takie działania handlowe są uczciwe? Oceńcie sami.

Po co więc te dyskusje?

Koniec dyskusji!

Jak to mówią - prawda obroni sie sama.

karoka65
15-08-2013, 13:06
Jak i dobry produkt.
Amen.

zbigmaz01
15-08-2013, 13:11
Oj tam oj tam zibi kazdy ma cos za pazurkami i tak kolorowo nie jest jak piszesz, o czym ja sie przekonalem. Nie bede dawal wrogowi amunicji ale kiedy przyszedlem z problemem to pisali co niektorzy, ze mi sie zdaje i zgory zakladali moja omylnosc, zamiast poglowkowac razem. Na koniec okazalo sie,ze trzeba dokrecic pare srobek i problem znikl. Tak wiec co do produktu w chwili obecnej obiekcji nie mam ale co do tej pomocy na forum pewna zadra pozostala, z drugiej strony sa tu tez tacy co pomagaja szczerze i bezinteresownie zibi ;)Pamiętam co to było i nawet u siebie to sprawdzałem. Tak to jest jak czasami bazujesz na produktach od kooperantów. Jednak do tej pory staramy się sobie pomagać i wymieniać doświadczeniami aby podobnych przypadków nie było.

BBE
15-08-2013, 13:13
Przeczytałeś te kilka ostatnich stron i ostatnie dwie ?

Tak i zdecydowanie nie uzyska się pomocy od tej osoby, która o tym napisała.
Poza tym, często się zdarza, że jak ktoś chciał odpowiedzi w wątku, to był odsyłany do dzwonienia, a takie wypowiedzi na forum mogłyby pomóc innym użytkownikom.
A fakt faktem - część pytań czy stwierdzeń jest czasem po prostu zakrzykiwana.

zbigmaz01
15-08-2013, 13:18
Tak i zdecydowanie nie uzyska się pomocy od tej osoby, która o tym napisała.
Poza tym, często się zdarza, że jak ktoś chciał odpowiedzi w wątku, to był odsyłany do dzwonienia, a takie wypowiedzi na forum mogłyby pomóc innym użytkownikom.
A fakt faktem - część pytań czy stwierdzeń jest czasem po prostu zakrzykiwana.Takie przypadki mogły być jeżeli zadawałeś pytanie o kotle innego producenta na wątku innego producenta. Nie zauważyłeś tego? To było po to aby nie drażnić i nie wszczynać takich jałowych dyskusji jak to miało miejsce dzisiaj.

karoka65
15-08-2013, 13:34
Tak i zdecydowanie nie uzyska się pomocy od tej osoby, która o tym napisała.
Poza tym, często się zdarza, że jak ktoś chciał odpowiedzi w wątku, to był odsyłany do dzwonienia, a takie wypowiedzi na forum mogłyby pomóc innym użytkownikom.
A fakt faktem - część pytań czy stwierdzeń jest czasem po prostu zakrzykiwana.
Kolego Ty na razie o nic nie zapytałeś.
Mam teraz urlop, to mam czas żeby posiedzieć na forum.
Czasem odpisuję na szybko z telefonu jak ktoś chce coś dopytać żeby tyrknął.
Nie płacą mi za pisanie na forum i nie mam takiego obowiązku żeby tu pisać, nikt go niema.
Jesli ktoś zadałby sobie tyle trudu żeby przeczytać czasem ostatnie 30 stron, nie musiałby o nic pytać.
Jednak póki cierpliwości i czasu na to pozwala wałkuję się to samo co kilka stron.

jachu771
15-08-2013, 13:59
Ja napiszę tylko tyle że następny jaki bym kupił to 11kW a jak poczyta moje posty to zrozumie dlaczego. Wiem co mam i wiem co chcę aby sprawiało mi przyjemność, wygodę, i co najważniejsze spokojną głowę ;P
I znów mam mętlik w głowie jaką moc wybrać, a byłem pewien na 17kW.
Może jeszcze raz podam parametry domu:
Powierzchnia ogrzewana domu piętrowego podpiwniczonego zbudowanego w 1996 roku wynosi około 210 m2, okna PCV 2-szybowe, ściana grubości 43 cm, trójwarstwowa z 5 cm wełny w środku, poddasze 15 cm wełny i 5 cm styropianu w stropie. Ogrzewana jest częściowo piwnica bez garażu. Rocznie zużywam 6,5 - 8 ton miału lub słabego ekogroszku Ledvice. Obecnie jest kocioł miałowy zasypowy z dmuchawą i pompką CO. Instalacja w miedzi, w pomieszczeniach grzejniki żeberkowe i tylko w 2 łazienkach podłogówka. Bojler 130l, w domu 3 mieszkańców.
Wg programu cieplowlasciwe u mnie wyszło zapotrzebowanie:
- w najmroźniejszy dzień zimy -20 na zewnątrz - 14,9kW potrzebna moc grzewcza,
- w przeciętny dzień zimy 1,4 na zewnątrz - 6,9kW potrzebna moc grzewcza
Czy 11kW da radę to ogrzać na słabszym opale np. miał, czeski eko? czy lepiej nie ryzykować (o ile jest) i wziąć 17kW. :bash:

karoka65
15-08-2013, 14:10
Czy te 210 jest liczone z dogrzewaną piwnicą czy + ta piwnica. Piszesz grzejniki żeberkowe, chodzi o żeliwne z dużą ilością wody ?
Masz dalej zamiar palić "lekkim" paliwem ?

zbigmaz01
15-08-2013, 14:20
I znów mam mętlik w głowie jaką moc wybrać, a byłem pewien na 17kW.
Może jeszcze raz podam parametry domu:
Powierzchnia ogrzewana domu piętrowego podpiwniczonego zbudowanego w 1996 roku wynosi około 210 m2, okna PCV 2-szybowe, ściana grubości 43 cm, trójwarstwowa z 5 cm wełny w środku, poddasze 15 cm wełny i 5 cm styropianu w stropie. Ogrzewana jest częściowo piwnica bez garażu. Rocznie zużywam 6,5 - 8 ton miału lub słabego ekogroszku Ledvice. Obecnie jest kocioł miałowy zasypowy z dmuchawą i pompką CO. Instalacja w miedzi, w pomieszczeniach grzejniki żeberkowe i tylko w 2 łazienkach podłogówka. Bojler 130l, w domu 3 mieszkańców.
Wg programu cieplowlasciwe u mnie wyszło zapotrzebowanie:
- w najmroźniejszy dzień zimy -20 na zewnątrz - 14,9kW potrzebna moc grzewcza,
- w przeciętny dzień zimy 1,4 na zewnątrz - 6,9kW potrzebna moc grzewcza
Czy 11kW da radę to ogrzać na słabszym opale np. miał, czeski eko? czy lepiej nie ryzykować (o ile jest) i wziąć 17kW. :bash:Moje zdanie znasz, jednak tu muszę wprowadzić poprawkę na opał. Chcesz opalać czeskim a on jest słabiutki, miał podobnie zależy na jaki trafisz. Jeżeli chcesz utrzymywać temp. na wysokości 23-24*C to tego opału ci trochę spali. Tak średnio licząc wyjdzie ci od 1/4 do 1/3 więcej niż jak byś palił groszkiem typu (obojętnie) o mocy 24-26 lub więcej MJ. Ja wiem co bym zakupił. Jednak jak się boisz to czy kupisz jeden czy drugi będzie tak jak ty chcesz i jeden i drugi da radę. Jedyna różnica to okresy przejściowe kiedy temp. jest bliska 0*C Jeżeli mieszkasz w strefie w IV strefie klimatycznej weź 17kW jeżeli w III i mniejszej to 11kW. Ja bym tak zrobił.

jachu771
15-08-2013, 14:36
Czy te 210 jest liczone z dogrzewaną piwnicą czy + ta piwnica. Piszesz grzejniki żeberkowe, chodzi o żeliwne z dużą ilością wody ?
Masz dalej zamiar palić "lekkim" paliwem ?

W tych 210m2 jest wliczone około 30m2 piwnicy (dom cały podpiwniczony z nieogrzewanym garażem, a piwnica częściowo tylko ogrzewana). Grzejniki żeberkowe aluminiowe, liczba żeberek w domu 231szt, pojemność wodna 0,46l = około 106l wody w grzejnikach. Instalacja w miedzi.
Co do opału ostatniej zimy paliłem czeskimi Ledvicami i trochę miałem, czym będę palił nie wiem wszystko zależy od ceny, może być w użyciu dalej tzw. "lekkie paliwo".

75max
15-08-2013, 14:46
no i kicha podłączyłem UPS do akumulatora i załącza sie na chwilę piszczy i potem znowu gaśnie i tak w koło nie wiem czy coś z akumulatorem bo jak podpiłem piec to śmiga tylko się wyświetlacz załącza i wyłącza i piszczy.

karoka65
15-08-2013, 14:48
Na rozruchu musisz dłużej przytrzymać na dłużej ten guziczek.

karoka65
15-08-2013, 14:54
W tych 210m2 jest wliczone około 30m2 piwnicy (dom cały podpiwniczony z nieogrzewanym garażem, a piwnica częściowo tylko ogrzewana). Grzejniki żeberkowe aluminiowe, liczba żeberek w domu 231szt, pojemność wodna 0,46l = około 106l wody w grzejnikach. Instalacja w miedzi.
Co do opału ostatniej zimy paliłem czeskimi Ledvicami i trochę miałem, czym będę palił nie wiem wszystko zależy od ceny, może być w użyciu dalej tzw. "lekkie paliwo".
Nie masz dużo wody w układzie. Piwnica dogrzeje ci się już troszkę od rury i drzwiczek czyli w sumie zostaje ze 180m, szału niema w dociepleni ani też tragedii :)
Tak jak Zbyszek zapytał gdzie mieszkasz, jakie temperatury utrzymujecie w domu ?

jachu771
15-08-2013, 15:26
Nie masz dużo wody w układzie. Piwnica dogrzeje ci się już troszkę od rury i drzwiczek czyli w sumie zostaje ze 180m, szału niema w dociepleni ani też tragedii :)
Tak jak Zbyszek zapytał gdzie mieszkasz, jakie temperatury utrzymujecie w domu ?
Mieszkam w centralnej Polsce, jest to chyba II strefa klimatyczna z temp. do -20, temperatury w domu uzyskiwane dotychczas z kotła miałowego to od 20 do 22 st., a przy nowym kotle chcielibyśmy utrzymywać temp. 22-23 stop. Co do piwnicy to np. obecnie nie musiałem ogrzewać garażu bo temp. w największe mrozy utrzymywała się w przedziale 7-8 stop. (garaż przylega do kotłowni).

karoka65
15-08-2013, 15:34
Ja bym to zrobił tak:
Wziął 11-tkę i na zimę w razie mrozów kupił ze 400 czy 500kg dobrego paliwa.
Resztę opędzisz.

minertu
15-08-2013, 15:47
Mieszkam w centralnej Polsce, jest to chyba II strefa klimatyczna z temp. do -20, temperatury w domu uzyskiwane dotychczas z kotła miałowego to od 20 do 22 st., a przy nowym kotle chcielibyśmy utrzymywać temp. 22-23 stop. Co do piwnicy to np. obecnie nie musiałem ogrzewać garażu bo temp. w największe mrozy utrzymywała się w przedziale 7-8 stop. (garaż przylega do kotłowni).Dalej ciężko podjąc decyzję :) Nie jesteś jedyny co ma taki dylemat.Napisałem ci na esterownik.pl co masz zakupić.I zastanów się nad paliwem bo to wg niego (26000kJ) jest brana sprawność kotła.
Jak kupisz mały kocioł a zakładasz,że chcesz grzać słabym paliwem to jesteś skazany na niepowodzenie.

minertu
15-08-2013, 15:58
Prawda jest taka, że RBR 11kW to nie jest kocioł o mocy nominalnej 11kW. On się tylko tak nazywa. Bo małe kotły są "trendy".
A jaka jest jego moc nominalna? A o to pytajcie sprzedawców lub producenta. To oni powinni przedstawić Wam dokumenty potwierdzające tę moc.

To, co piszę nie jest, broń Boże, przeznaczone dla Was.
To jest przeznaczone dla tych czytelników, którzy, poszukując kotła do swego domu, przeczytają te Wasze zachwyty i kupią sobie kocioł "prawdziwą 11-stkę" (np. w innej firmie). Co będzie w zimie?

Tak. Ten kocioł RBR 11 ogrzeje w zimie takie domy, jak tu piszecie. Niektórzy już to sprawdzili.
Tyle tylko, że jest to kocioł większy, niż 11kW.
O tym niech pamietają Ci, którzy zastanawiają się nad mocą swojego potencjalnego kotła.
Jak ma się moc kotła do powierzchni płaszcza wodnego?
OE+ 10kW powierzchnia płaszcza wodnego 1,5m2 poj.wodna 46l
RBR 11kW powierzchnia płaszcza wodnego 1,3m2 , poj.wodna 74l

zawijan
15-08-2013, 16:16
Jak ma się moc kotła do powierzchni płaszcza wodnego?

Jaka jest sprawdzona moc nominalna RBR 11kW?

minertu
15-08-2013, 16:23
Zapytam inaczej.
Stara praktyka właśnie tym się posługuje m2 powierzchni i pojemnością.
Czy na podstawie powierzchni płaszcza wodnego oraz pojemności wodnej kotła można obliczyć moc kotła?

zbigmaz01
15-08-2013, 16:57
Zapytam inaczej.
Stara praktyka właśnie tym się posługuje m2 powierzchni i pojemnością.
Czy na podstawie powierzchni płaszcza wodnego oraz pojemności wodnej kotła można obliczyć moc kotła?Kiedyś gdzieś czytałem że w dużym uproszczeniu można to policzyć razy 10?
Czy będę w dużym błędzie?

lestek27
15-08-2013, 17:01
Panowie kto z Was pali miałem?
Chciałbym zweryfikować ustawienia.

zawijan
15-08-2013, 17:14
Zapytam inaczej.
Stara praktyka właśnie tym się posługuje m2 powierzchni i pojemnością.
Czy na podstawie powierzchni płaszcza wodnego oraz pojemności wodnej kotła można obliczyć moc kotła?
Jak nie wiecie ile to ma mocy, to po co piszecie 11, 17 itp.?
Napiszcie po prostu: mały, średni, duży, b.duży... i nie będzie się czego przyczepić.
Nie ośmieszaj się.

To, że nie mieliście tych badań (kosztowałoby to z 2000 PLN) w maju, kiedy zwróciłem Wam po raz pierwszy uwagę na ten brak - to nic. Ale że nie zrobiliście ich do dzisiaj... To dotyczy oczywiście Waszego producenta.

minertu
15-08-2013, 17:25
Jak nie wiecie ile to ma mocy, to po co piszecie 11, 17 itp.?
Napiszcie po prostu: mały, średni, duży, b.duży... i nie będzie się czego przyczepić.
Nie ośmieszaj się.

To, że nie mieliście tych badań (kosztowałoby to z 2000 PLN) w maju, kiedy zwróciłem Wam po raz pierwszy uwagę na ten brak - to nic. Ale że nie zrobiliście ich do dzisiaj... To dotyczy oczywiście Waszego producenta.To nie ja się ośmieszam tylko Ty ośmieszasz mnie a to różnica.
Nie ja ustaliłem moc , ustalił ją producent - czy mógł to zrobić?

bobasxx
15-08-2013, 17:44
To, że nie mieliście tych badań (kosztowałoby to z 2000 PLN) w maju, kiedy zwróciłem Wam po raz pierwszy uwagę na ten brak - to nic. Ale że nie zrobiliście ich do dzisiaj... To dotyczy oczywiście Waszego producenta.

A dlaczego Ciebie Panie Zawijanie tak boli, że producent nie zrobił tych badań ?

zbigmaz01
15-08-2013, 17:50
A dlaczego Ciebie Panie Zawijanie tak boli, że producent nie zrobił tych badań ?Bo to jest jedyny punkt różnicy między tymi kolorami a czegoś trzeba się czepić:P?

tadek w
15-08-2013, 17:50
Panowie kto z Was pali miałem?
Chciałbym zweryfikować ustawienia.

sprawdź moje, i jeszcze delphion też pali miałem,zresztą ja ustawiałem od niego

zawijan
15-08-2013, 17:56
A dlaczego Ciebie Panie Zawijanie tak boli, że producent nie zrobił tych badań ?
Wcale mnie to nie boli. Nie mam zamiaru kupować tego kotła.
Niech tym się martwi ten, kto potrzebuje kotła 11kW.

Piotrek42
15-08-2013, 17:57
A dlaczego Ciebie Panie Zawijanie tak boli, że producent nie zrobił tych badań ?

bobasxx zrobił ,zrobił :) tylko w tym sęk że gdzie indziej :) i nie dał zarobić IPCHW :P powtarza sie sytacja z kilku lat gdzie mój ulobiony zięć producenta kotłów (zauważcie że nie piszę o kogo chodzi ;) ) zawiózł swoje kotły do badań do Łodzi -wtedy jego kotły wg Zawijana były Bee, teraz zawiózł do Gliwic i stał się CUD !! kotły sa THE BEST !! U rbr-a sytuacja jest na odwrót, najpierw rbr testowany był w IPCHW - wtedy było OK nawet Zawijan przechwalał się że dołożył rękę do konstrukcji kotła, ale w tym roku rbr powędrował na testy do łodzi i kotły już nie są OK :) więc widzicie sami....CZYSTY BIZNES!!

bobasxx
15-08-2013, 18:02
mój ulobiony zięć producenta kotłów (zauważcie że nie piszę o kogo chodzi ;)

hehe dobre.
Jest jeszcze jego kolega od sterowników, także Twój ulubiony ;)

Piotrek42
15-08-2013, 18:02
hehe dobre.
Jest jeszcze jego kolega od sterowników, także Twój ulubiony ;)

aaa fakt :)

zawijan
15-08-2013, 18:11
...w tym roku rbr powędrował na testy do łodzi...
No to nie ma sprawy. Wystarczy pokazać wyniki i już. Odszczekam i przeproszę - jak obiecałem.
Uczciwie przyznaję, że nie wiem, czy mają takie wyniki, natomiast wiem (i wszyscy wiedzą), że ich nie pokazali. Czemu nie pokazali?

A z tym kotłem Jareckiego - wyciągasz wnioski zbyt pochopne. Tobie zawsze się wydawało, że wiesz wszystko. A nie wiesz.
Ciekawe, co byś pisał, gdyby to Jarecki sprzedawał kotły o nieznanej mocy nominalnej?

zawijan
15-08-2013, 18:14
No to wyszło szydło z worka ;) Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Termin "płatności" haraczu minął w maju , kasy nie ma to trzeba zdyscyplinować ... Dobrze że czasy inkwizycji i palenia na stosie już minęły ...Tylko niektórym się jeszcze wydaje że mają coś na wyłączność.
Ależ pieprzysz pan, panie...
Wcale nie o to chodzi. Ty tego nie wiesz, ale karoka i minertu wiedzą dokładnie, tylko rżną głupa. Bo co mają zrobić.

bobasxx
15-08-2013, 18:24
Uczciwie przyznaję, że nie wiem, czy mają takie wyniki, natomiast wiem (i wszyscy wiedzą), że ich nie pokazali. Czemu nie pokazali?



Jeśli nie wiesz nic o wynikach, to na jakiej podstawie twierdzisz, że 11-tka ma większą moc nominalną ? Może jednak po kryjomu go przebadaliście ? ;)

Piotrek42
15-08-2013, 18:29
Dobra jeszcze jeden post....Widzisz Zawijan.... poznałem Cię osobiście ,jako człowieka szanuję Cię bardzo, jako fachowca-również, zdaję sobię również sprawę że posiadasz dosć spora wiedzę dotyczącą kotłow i tego co jest związane z szeroko pojętym terminem OGRZEWANIE, ale nie podoba mi się ( pewnie, nie mnie jednemu) że od jakiegoś czasu (rok-2 lata?) zaczełeś uprawiać ostrą prywatę na FM czy esterownik !! wszystkie twoje posty sprowadzają się tylko do jednej kwestii , obojetnie co kto nie sprzedaje,produkuje, ważne żeby przeszło przez Twoje konto... nie ważne czy to palnik,kocioł, czy chociażby badania, ważne żeby kasa z tantiemów wpłyneła na konto... nie ma Już Zawijana w dawej postaci - osoby która dzieliła się wiedza,pomagała,róznym użytkownikom - róznych kotłów!! czy to w sposobach ustawiania kotła, sterownika,palnika czy informowała o procesach zachodządzych podczas spalania, zaczełeś nagle, linkować,spamować,trolować,zamiast pomocy robisz biznes na forum, dzięki takiemu postępowaniu, gro użytkowników, odwróciła się od Ciebie,reszta, czyta to z niesmakiem ( ja również) i Niestety twoja pozycja na forum idzie po równi pochyłej.....w dół

Novy!
15-08-2013, 18:44
Za chwilkę wyłoni się kol.Novy i dopiero się zacznie !

Ja mam dosyć
Mylisz się,kol.Novy nie karmi już troli :)

Novy!
15-08-2013, 18:53
Przepraszam nie chciałem kol. obrazić.
Spoko.To ja chciałem przeprosić że przyciągam Władcę Pierścieni.

pawko_
15-08-2013, 19:00
Zawijan jest równie nachalny jak kolega Arturo...

lestek27
15-08-2013, 19:31
Mam pytanie.
Dlaczego mój kociołek przy zadanej temp. CWU 46st i obecnie 44,3 nie dogrzewa już tej wody do temp. zadanej?
Wiem że histereza jest 2st. ale on rozpoczął podgrzewanie od temp. ok 41stopni i zakończył na 44,3st.
Myślałem że powinien dogrzeć do 46st.

zbigmaz01
15-08-2013, 19:32
Zawijan jest równie nachalny jak kolega Arturo...Dobrze prawisz :)
Do jednego i drugiego nie trafiają prośby o zachowanie kultury wątku i nie ważne na jakim temacie i na jakim forum to jest.

zbigmaz01
15-08-2013, 19:36
Mam pytanie.
Dlaczego mój kociołek przy zadanej temp. CWU 46st i obecnie 44,3 nie dogrzewa już tej wody do temp. zadanej?
Wiem że histereza jest 2st. ale on rozpoczął podgrzewanie od temp. ok 41stopni i zakończył na 44,3st.
Myślałem że powinien dogrzeć do 46st.
Bo nie masz priorytetu a temp CWU mieści się w histerezie.

lestek27
15-08-2013, 19:39
Bo nie masz priorytetu a temp CWU mieści się w histerezie.

Dzięki kolego.
Wszystko jasne:)

zbigmaz01
15-08-2013, 19:50
Dzięki kolego.
Wszystko jasne:)Jeszcze nie za bardzo, bo jeżeli temp. CO będzie ustawiona dużo niżej od CWU to może spaść poniżej histerezy i nie dogrzewać.

lestek27
15-08-2013, 19:53
Minimalną na kotle mam 44st więc jak na razie mi to chyba nie grozi.

zbigmaz01
15-08-2013, 19:54
Minimalną na kotle mam 44st więc jak na razie mi to chyba nie grozi.W razie zagrożenia włącz priorytet :)

lestek27
15-08-2013, 20:02
Niedogrzanie CWU o 1,5 stopnia to jeszcze nie tragedia.
Nie przeszkadza mi to zbytnio tym bardziej że już jest dogrzane bo nie trzeba było bardzo długo czekać na spadek o 0,4 stopnia.:)
Ale dobrze dowiedzieć się czegoś nowego.

zawijan
15-08-2013, 20:02
W tym wątku był porządek- kol. Zawijan uszanuj to...
A niby dlaczego macie mieć lepiej, niż inni?
Wasi "gurowie" latają po innych wątkach i robią krecią robotę - to i Wy pokosztujcie. Trzeba ich było trzymać na swoim wątku.

zawijan
15-08-2013, 20:08
Jeśli nie wiesz nic o wynikach, to na jakiej podstawie twierdzisz, że 11-tka ma większą moc nominalną ? Może jednak po kryjomu go przebadaliście ? ;)
Źle zaadresowane pytanie.
Powinieneś zapytać producenta, na jakiej podstawie twierdzi, że sprzedaje kocioł 11kW, skoro nie ma wyników to potwierdzajacych.

A dlaczego powiedziałem, że ma większą moc? Bo:
-jest taki duży,
-potrafi ogrzać takie duże domy,
-pomalowanie kotła na zielono zwiększa jego moc (i sprawność) - tak słyszałem.

zawijan
15-08-2013, 20:13
...robisz biznes na forum...
Coś Ci chyba odbiło.
Uwierz mi, że nie wiesz o co chodzi. I chyba się nie domyślasz. To nie to, o czym piszesz.
Nie wiesz i chyba sie nie dowiesz. I wcale nie zależy mi na tym, abyś się dowiedział.
Wybacz, ale zabierasz głos w nie swojej sprawie i bez minimum wiedzy o problemie.

zawijan
15-08-2013, 20:14
Spoko.To ja chciałem przeprosić że przyciągam Władcę Pierścieni.
Zarozumiały jesteś.

zawijan
15-08-2013, 20:17
Jak chcecie mieć spokój na swoim wątku - to odpieprzcie się ode mnie.
To prosta rada. I szczera.

mark3k
15-08-2013, 20:25
Po takim wpisie to ja proponuję BANA. To jest forum użytkowników RBR a nie smutne zarozumiałe wynurzenia.:mad:

minertu
15-08-2013, 20:26
Jak chcecie mieć spokój na swoim wątku - to odpieprzcie się ode mnie.
To prosta rada. I szczera.Zrobisz to samo w stosunku do nas?

minertu
15-08-2013, 20:29
Kiedyś gdzieś czytałem że w dużym uproszczeniu można to policzyć razy 10?
Czy będę w dużym błędzie?Coś koło tego :)

zbigmaz01
15-08-2013, 20:35
Coś koło tego :)Czyli ten drugi kociołek jest jeszcze większy ? To powinien też mieć w nazwie inną większą moc?
To dlaczego swoich klientów oszukują?

zbigmaz01
15-08-2013, 20:39
A niby dlaczego macie mieć lepiej, niż inni?
Wasi "gurowie" latają po innych wątkach i robią krecią robotę - to i Wy pokosztujcie. Trzeba ich było trzymać na swoim wątku.Nasi gurowie nie latają po wątkach i nie robią kreciej roboty, latają pomagać użytkownikom waszych kotłów czego wy nie robicie bo macie ich daleko gdzieś. Wystardzy że kupili wasz kociołek i pa pa.

minertu
15-08-2013, 20:41
Panowie dajcie spokój.


:yes:

zbigmaz01
15-08-2013, 20:41
Takie słowa z ust człowieka wykształconego, w dodatku groźby ... ahhh ten halny ... współczuje.To nie trzeba współczuć, to trzeba płakać nad naszą polską inteligencją, bo jeżeli tak wszystkim się poprzekręca?

scarface26
15-08-2013, 20:45
jak zaczynałem się za kotłem rozglądać i interesować jakiś rok temu to przez głowę mi nie przeszło, że niektórzy mają takie ciśnienie w tym temacie

pytam panów Zawijanów jako były użytkownik DOZAMET CAMINO 17 kw i teraz RBRa 11kw, po co mi jakieś badania mocy nominalnej? Gdzie to ma odzwierciedlenie w kotłowniach użytkowników, przy różnych instalacjach i opałach? przecież to są kwestie zależne od bardzo wielu czynników o których wie każdy kto się decyduje na opalanie węglem i wcale nie musi ani nie chce robić w tej kwestii doktoratu.

Jest podane jaką mocą dysponuje kocioł, w jakim zakresie pracuje, jakie ma gabaryty. U większości lub wszystkich użytkowników spala czysto, mało i bezobsługowo, W kominie mam sucho, co nie wsypę to spala mi się bardzo ładnie, jak chciałem kocioł kupić to podano mi namiary na użytkowników z mojej okolicy, zresztą sam chętnie bym kogoś w każdej chwili ugościł niech sobie popatrzy co i jak. I to jest rekomendacja dla kotła, a nie wywody naukowe i badania z wynikami nie mające odzwierciedlenia w kotłowni.

To są parametry, które interesują tak na prawdę tylko was, a drążenie tego ma na celu tylko wywołanie jakiejś paniki u potencjalnych kupujących zaglądających na ten wątek, ja tak to odbieram.

Wchodzę na ten wątek 2-3 razy w tygodniu żeby zobaczyć co nowego się dzieje a tu dziś miałem do przeczytania kilka stron o niczym dzięki Panom Zawijanom. Z tego co się tu piszę wnioskuję, że się znacie z producentem RBRa, tak ciężko zadzwonić albo się spotkać i pogadać o tej mocy nominalnej skoro tak to boli? Tak robią dorośli ludzie jeśli coś chcą się dowiedzieć. Po co pisać tu, gdzie jak wiadomo nikt z producentów kotła się nie udziela? Tylko i wyłącznie żeby namieszać bo poziom żółci przekroczył stany alarmowe!

Piotrek42
15-08-2013, 20:53
kol scarface26 największe i najbardziej przydatne labolatorium w Polsce to esterownik.pl masz tam masę RÓŻNYCH kotłów- różnych producentów, ze wszystkimi zdefiniowanymi ustawieniami,z mocami, kotłów ustawionych ręcznie i automatycznie, masz możliwość podglądu cykli pracy z sekundowymi podawaniem,masz w końcu zużycia opału i masę innych danych..... dla nas zwykłych użytkowników to wystarczy.

zawijan
15-08-2013, 20:58
Takie słowa z ust człowieka wykształconego, w dodatku groźby ... ahhh ten halny ... współczuje.
Gdzie Ty widzisz groźbę?
Lubisz się kłócić i tyle.

P.S.
I inni też. Jak widzę.

scarface26
15-08-2013, 21:01
wiem, przeglądałem mase kotłów i ich prace na esterownik, niestety siedziałem też sporo na forum esterownik gdzie jest mocne lobby Ogniwa

karoka65
15-08-2013, 21:10
Ciekawe, co byś pisał, gdyby to Jarecki sprzedawał kotły o nieznanej mocy nominalnej?
Sprzedawał tak samo i jakoś cię nie bolało.
Jak kasa wpłynęła, ból minął.

75max
15-08-2013, 21:13
no lipa chyba trafiłem na uszkodzony ups już podpiąłem drugi akumulator i dalej nic tylko sie włącza na chwile piszczy i wyłącza jutro chyba muszę dzwonić do serwisu:bash:

karoka65
15-08-2013, 21:15
To, że nie mieliście tych badań (kosztowałoby to z 2000 PLN) w maju,.
Pierdu, pierdu.
Jak jarek będzie uczciwy to napisze ile zabulił.
Za dwa tysie nikt nie otworzy furtki do Instytutu :)

zawijan
15-08-2013, 21:24
Sprzedawał tak samo...
To chyba oszczerstwo.

zawijan
15-08-2013, 21:27
Za dwa tysie nikt nie otworzy furtki do Instytutu :)
Ależ z Ciebie ...
Sprawdzenie mocy i sprawności nominalnej to nie to samo, co badania atestacyjne energetyczno-ekologiczne.
Ale skąd Ty to możesz wiedzieć?

karoka65
15-08-2013, 21:32
Jak chcecie mieć spokój na swoim wątku - to odpieprzcie się ode mnie.
To prosta rada. I szczera.
A kto się wpieprzył ?
Twoje rady doprowadziły nie jednego do nie małych kosztów i jeszcze większych nerwów.

75max
15-08-2013, 21:37
Jaki ups i jaki aku ?

UPS toInwerter Orvaldi INV12-500W akumulator 120AH

karoka65
15-08-2013, 21:41
Ależ z Ciebie ...
Sprawdzenie mocy i sprawności nominalnej to nie to samo, co badania atestacyjne energetyczno-ekologiczne.
Ale skąd Ty to możesz wiedzieć?
Zawijan wyobraż sobie że gdybym ja uważał że Twój kocioł jest lepszy na pewno kupiłbym sobie taki.
Stać mnie.
W głębokiej dupie mam badania tego co stworzyłeś i sam sobie zbadałeś
Właśnie takie rzeczy słyszę od tych co mają styczność z rzeczami które wymagają jakiś badań czy certyfikatów.
Napisałem ci, tu niema buców, ludzie chcą dobrze pracujący kocioł, mało awaryjny, z dobrym serwisem i wsparciem technicznym.
Ty tego jak na razie zapewnić nie możesz.
Robisz sobie cały czas coraz większej szkody i swojemu produktowi

zbigmaz01
15-08-2013, 21:43
UPS toInwerter Orvaldi INV12-500W akumulator 120AHAby go włączyć musisz przytrzymać włącznik przez 3-4 sek i dopiero zaskoczy.

karoka65
15-08-2013, 21:49
Źle zaadresowane pytanie.
Powinieneś zapytać producenta, na jakiej podstawie twierdzi, że sprzedaje kocioł 11kW, skoro nie ma wyników to potwierdzajacych.

A dlaczego powiedziałem, że ma większą moc? Bo:
-jest taki duży,
-potrafi ogrzać takie duże domy,.
Dostałeś porównanie o powierzchni grzewczej wymiennika,
Skoro kocioł o mniejszej powierzchni wymiennika niż Twój może ogrzać budynek o większej powierzchni świadczy o Tym że jego sprawność jest wyższa jak Twojego wprowadzając tu nawet jakąś nawet podwórkową logikę tok myślenia

karoka65
15-08-2013, 21:58
A niby dlaczego macie mieć lepiej, niż inni?
Wasi "gurowie" latają po innych wątkach i robią krecią robotę - to i Wy pokosztujcie. Trzeba ich było trzymać na swoim wątku.
Teraz znowu przyznałeś w jakim ceku się tu pojawiłeś.
Mogę ci tylko współczuć.
Posłuchaj rady prostego człowieka (bez tytułów).
Nie ośmieszaj ludzi wykształconych ( do których należysz), nie przystoi.
Robić z siebie szmatę dla pieniędzy ?
Nie dla mnie.

75max
15-08-2013, 21:59
Upewnię się czerwony do + , niebieski do - ?

1. Upewnij się czy akumulator jest podłączony do invertera, bez podłączonego akumulatora
inverter się nie włączy.(sprawdź czy klemy dobrze siedzą)

Po podłączeniu invertera do sieci przytrzymaj przycisk ON/OFF
przez ok 5 sek. Inverter wyda pięć krótkich sygnałów dźwiękowych, po których pojawi się
napięcie na jego wyjściu.

...


4. Inverter jest przeznaczony do pracy z określonym obciążeniem. W przypadku przeciążenia
invertera <30% urządzenie wyłączy się po upływie 30 sekund, przy przeciążeniu większym
niż 30% urządzenie wyłączy się natychmiast.

(Spróbuj podłączyć "mniejszy" i naładowany akku)

na pewno podłączyłem czerwony do plusa sprawdzałem z akumulatorem wyjętym z mojego auta 79AH i to samo piszczy włączy się na chwile i gaśnie przycisk przytrzymywałem ale to nic nie daje klemy skręcone dobrze i kicha

karoka65
15-08-2013, 22:07
wiem, przeglądałem mase kotłów i ich prace na esterownik, niestety siedziałem też sporo na forum esterownik gdzie jest mocne lobby Ogniwa
Jakiś marny producencina zrobił coś z czego są ludzie zadowoleni to panom doktorom pinpong zaczął slalać bo coś za mało zaczęło na konto wpływać i z każdego chcą debila czy nieuka zrobić.
Nie chcę żyć w kraju w którym rządzi taka inteligencja która chce zgnoić każdego kto wypruwa sobie żyły żeby dobrze pracować.
Bardzo przykre.

zawijan
15-08-2013, 22:12
Ja mam gdzieś twoje badania i twoje wynaturzone tłumaczenia. Skończysz wreszcie?
Staje się to już nudne.
Powtórzę Ci jeszcze raz. Nie piszę do Ciebie. Ty już kocioł masz. Piszę do tych, którzy zastanawiają się właśnie, jakiej mocy kocioł kupić do swego domu. Siedź więc lepiej cicho.

75max
15-08-2013, 22:15
Nie czytam od początku masz wpięte jakieś urządzenia do UPS?

podłączałem piec i sterownik się świecił z podłączanym zasilaniem ups-a

zawijan
15-08-2013, 22:15
Dostałeś porównanie o powierzchni grzewczej wymiennika,
Skoro kocioł o mniejszej powierzchni wymiennika niż Twój może ogrzać budynek o większej powierzchni świadczy o Tym że jego sprawność jest wyższa jak Twojego wprowadzając tu nawet jakąś nawet podwórkową logikę tok myślenia
Być może masz rację. Ja jednak nie wierzę w te powierzchnie podawane przez producentów. Wiem, co mówię, bo miałem już "w swoich rękach" kilkaset różnych kotłów. Ty możesz wierzyć, jak chcesz.

75max
15-08-2013, 22:18
Ile piszczy ? 1,2,5 razy ? Po ilu sekundach się wyłącza ?

Wygląda na to że nie "widzi" aku, może kabelek jest ułamany, ale w sumie to nie twój problem , nie działa -> reklamacja.
jak tylko podłącze akumulator to zaczyna piszczeć piszczy bodajże 5 razy i się wyłącza

zawijan
15-08-2013, 22:19
Robić z siebie szmatę dla pieniędzy ?
Odpowiem Ci w Twoim stylu, bo widzę, że normalnie nie rozumiesz.
Nie daję .... za kilka groszy, jak tania dziwka. Daję czasem za darmo, bo to lubię, ale nie wszystkim. Daję tylko tym, których darzę sympatią. To może być dla niektórych trudne do pojęcia, bowiem jest to wywód filozoficzny na stosunkowo wysokim poziomie abstrakcji, jednakże jestem pewien, że właściwy adresat tego przekazu zrozumie go doskonale. A jakby się postarać... to i inni też mogą go zrozumieć.

Dobranoc

zbigmaz01
15-08-2013, 22:20
Powtórzę Ci jeszcze raz. Nie piszę do Ciebie. Ty już kocioł masz. Piszę do tych, którzy zastanawiają się właśnie, jakiej mocy kocioł kupić do swego domu. Siedź więc lepiej cicho.Więc dlaczego nie pomagasz ludziom którzy kupili niebieskiego? Tyle razy zwracali ci uwagę że to nie jest wątek na twoje pytania. Nie zrozumiałeś że nie chcemy tu zadymy?
Nie dociera do ciebie że tu nie chcą twoich pytań które nic nie wnoszą do tematu o kotłach o których jest ten wątek?
Nic do ciebie nie dociera?
Człowiek z wykształceniem a takie zachowanie?
Wstydu nie masz?

Jarecki79
15-08-2013, 22:21
Sprzedawał tak samo i jakoś cię nie bolało.
.

Bardzo Cię proszę, nie wciągaj mnie w taką brudną dyskusję.
Nie robiłem tak samo-, dobrze o tym wiesz.
Zaświadczenie z badań kotła 12kW ma każdy klient, który kupił Skama, było wydane przez OTGiS 10.11.2010
Wcześniej badania kotła 17kW wydane także w OTGiS 12.2009. Ważność tego się skończyła i dlatego ponownie badałem kotły od 12 do 25kW stosując się przy okazji do zaleceń, co chciałem - sprawdziłem.....

karoka65
15-08-2013, 22:50
A nie sądzisz, że chcą także wiedzieć, jaką rzeczywistą moc ma ten kocioł?
Ależ głupio pytam. Przecież wiem, ze dla Ciebie to nieważne.
Twoje laboratoryjne moce wiesz gdzie mam.
Wiem że mój kocioł o deklarowanej mocy przez producenta 11kW mam więcej pary jak pleszewska 19-ka z jakimiś tam badaniami przeprowadzonymi w knajpie przy gorzale.
Faktycznie głupie pytanie.
Zawijan, ja ci nie wróg jak ci napisałem na esterownik, ale nawet taki malutki człek jak ja nie dam się gnoić tylko dla tego że ty masz tytuły.
Jak pisałem, za darmo pewnie ich nie dostałeś ale dla Ciebie "wojtkiem" też nie jestem.
To co wiem to moje i korzystają z tego moi klienci.
Dziękuję za to co dowiedziałem się do Ciebie ale niektórej wiedzy i praktyki przez Ciebie stosowanej nie chcę posiąść bo to godzi w moje wartości których nie chcę stracić w imię paru groszy.
Żyłem z paru groszy zarobionych w zawodzie jako kierowca w PKS to i teraz przeżyję, dalej pracuję, a szmaty z siebie robiłł nie będę.
Ludzie niżej uposażeni siedzą na jakimś poziomie i chcą godnie żyć, ludzie o wyższym uposażeni widać dostają spazmy jak im kaska ucieka choć jeszcze nie tak dawno zarzekali się że to tak z dobrego serca :)

gmaj22
15-08-2013, 22:56
Kiedyś gdzieś czytałem że w dużym uproszczeniu można to policzyć razy 10?
Czy będę w dużym błędzie?

Przy zalozeniu, ze na ogrzanie 1 m2 potrzebujesz 100 W bedziesz niemal bezbledny :)

gmaj22
15-08-2013, 23:01
Widze ze kol. Minertu, podobnie jak ja, tez na na starej szkole wychowany i na normie B-02020 :) o wiele prostsze wtedy wszystko bylo.... Ale nie powiem, taka wiedza bardzo sie przydaje i dzis.

pawko_
15-08-2013, 23:11
Widzę, że Pan Zawijan mądrzy się jak tylko potrafi. Odkąd jestem zarejestrowany na tym forum to żadnej konkretnej pomocy od tego pana nie widziałem (być może czytam po łebkach...). Same wywody filozoficzne w dużej części poparte linkami do swojej strony. Niejednokrotnie z pana wypowiedzi da się wyczuć ton pogardy i wywyższania się. Stuknij się pan w pierś, odpuść ten temat i lepiej wykup płatny profil. Za reklamę się płaci i dobrze pan wie, że uprawia chory marketing.

bobasxx
16-08-2013, 05:55
Źle zaadresowane pytanie.

-pomalowanie kotła na zielono zwiększa jego moc (i sprawność) - tak słyszałem.

A ja całe życie myślałem, że to czerwone "simsonki" są szybsze od niebieskich ;)

bartus825
16-08-2013, 07:00
I co mi tam,niech zawijany i inni piszą co chcą,ja mam zielonego i się cieszę,a jak on pali!
ps.chciałbym dodać zdjęcie ale nie potrafię

Piotrek42
16-08-2013, 07:10
A ja całe życie myślałem, że to czerwone "simsonki" są szybsze od niebieskich ;)

hehe, tez tak kiedyś myslałem:) w dawnych czasach jak Ojciec pracował ( jeszcze w NRD) to prosiłem go żeby mi kupił własnie czerwonego simsonka:)

Alina&Mariusz
16-08-2013, 07:25
Chciałem podziękować :) Ostatnie kilka stron wątku kolejny raz utwierdziły mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem kupując RBR-a :D

Można coś zrobić, żeby kociołek łączył się z modemem bezprzewodowo, czy jednak będę musiał zrobić końcówki na kablach i podłączyć przez przewód?

Piotrek42
16-08-2013, 07:31
Można coś zrobić, żeby kociołek łączył się z modemem bezprzewodowo, czy jednak będę musiał zrobić końcówki na kablach i podłączyć przez przewód?

Sprecyzuj, u mnie mam tak- w kotłowni mały AP to jest połączone kabelkiem ze sterownikiem a z AP łączy się po wifi z ruterem

Jak masz problem z konfigami popatrz na aledro za transmiterem.

karoka65
16-08-2013, 08:48
Panowie, dziękujemy za wsparcie od Was.
Przepraszam wszystkich za słowa które nie powinienem tutaj pisać ale czasem nerwy troszkę puszczają choć z natury jestem spokojnym człowiekiem.
Jeszcze raz przepraszam.

karoka65
16-08-2013, 08:51
Mariusz na razie eCoala nie można połączyć przez WfFi, tak jak piotr ci napisał, sprawdzić lapkiem czy masz zasięg z sieci domowej w kotłowni, jesli jest wstawić jakiegoś AP, skonfigurować z ruterkiem w domu a tego AP w kotlowni krótkim kabelkiem ze sterem połączyć

Vld
16-08-2013, 09:12
Hehe
Wiedziałem, że kilka osób będzie miało kaca m. dziesiejszego poranka
Pozdr

zawijan
16-08-2013, 09:38
Wzruszyły mnie Wasze wysiłki, aby mnie zawstydzić i nadać mi ogłady. Niestety. Jestem tylko doktorem nauk technicznych a nie savoir vivre. A tak naprawdę to jestem prostym chłopakiem z betonu. Blokersem. Wychowały mnie ulice wielkiego miasta. Nauczyły mnie, że nie wolno poddać się dyktaturze prostackich, chamskich żuli, że trzeba im zwyczajnie dołożyć, bo inaczej przepadłeś. Tak mnie nauczyły.

A teraz do rzeczy. Zadałem proste i konkretne pytanie o wyniki badań potwierdzających sprawności i moce nominalne kotłów RBR. Oczekiwałem równie prostej i konkretnej odpowiedzi;
albo
1. Mamy takie wyniki, oto one...
albo
2. Badamy kotły, pokażemy wyniki za tydzień, miesiąc, trzy miesiace...
albo
3. Nie mamy i nie będziemy mieli takich wyników, bo mamy to w...

Po każdej z tych odpowiedzi wszelka dyskusja byłaby zbędna (bezprzedmiotowa). Ale to zbyt proste. Kompania karoki potrzebowała aż kilkanaście (chyba) stron tego wątku, aby udzielić odpowiedzi nr 3.

A w dodatku stwierdzając:

Wiem że mój kocioł o deklarowanej mocy przez producenta 11kW mam więcej pary jak pleszewska 19-ka...
To ile mocy ma ta 11-stka?

Jak długo jeszcze chcecie to ciągnąć?

minertu
16-08-2013, 09:43
2. Badamy kotły, pokażemy wyniki za, miesiąc albo trzy miesiące... To zależy od kolejki w laboratorium w Łodzi.

karoka65
16-08-2013, 09:47
Ja to ciągnę ?
Ty zacząłeś i Ty ciągniesz.
Ja właśnie kończę i życzę wiele sukcesów w pracy nad nowym kotłem.

Novy!
16-08-2013, 09:48
Panowie, dziękujemy za wsparcie od Was.
Przepraszam wszystkich za słowa które nie powinienem tutaj pisać ale czasem nerwy troszkę puszczają choć z natury jestem spokojnym człowiekiem.
Jeszcze raz przepraszam.
Nie ma za co przepraszać. Pewne rzeczy należy nazywać po imieniu.Każdy wie że robicie to dla kasy a nie dla idei.Chodzi o to by kasę zarabiać uczciwie a nie na naiwności i głupocie innych. Niestety w tych czasach można wmówić wszystko i każdemu, a jak się nie zna to już łatwizna.W ten sposób nawet Dacia będzie super autem.I nie chodzi tu o to że jest złym autem, tylko o to że nie jest super autem.

keteimj
16-08-2013, 10:59
Panowie mam taką prośbę poprostu traktujcie tutaj wpisy pan Z jak by ich nie było i nie odnoście się do nich bo już chyba każdy upuścił tyle żółci na tym i innych forach,że troszkę poczul się lepiej i miejmy nadzieję że po tygodniu się znudzi trolowaniem, a jak nie pomoże to poprostu zbierzemy z setkę sążnistych cytatów z tego i innych forów i wyślemy e-mailem albo tysiącem e- maili od różnych osób do Dyrektora ICHPW może on koledze wytłumaczy, że jeżeli wypowiada się jako specjalista z doktoratem z szanowanego Instytutu to trochę kultury obowiązuje a jak jest blokersem to niech idzie pod klatkę schodową i tam na ławce głosi swoje teorie to tyle ostatni raz odniosłem się do tego trolingu.

Tob
16-08-2013, 11:13
Kurde balans, najgorsze, że wszyscy piszący mają rację, z tego nie ma wyjścia, ja też tyle, że w zupełnie innej branży obserwuję badania poważnych maszyn i urządzeń, wiara czyni cuda, ale nie można uogólniać, może są jeszcze uczciwi ludzie na tym świecie. Z toczącej się dyskusji za dużo nie wynika,za to jak rozwija się w tym wątku sztuka pisania, posługiwanie się groteską, (ktoś musi po Mrożku to przejąć), szermierka słowna, argumentacja, polemika, logika, za i przeciw, Wasi poloniści muszą być z Was dumni i ja to lubię czytać. No, ale ja nie szukam żadnego z kotłów, więc mnie ten zamęt zupełnie nie przeszkadza, jednak wielu osobom może się trochę czkać i odbijać maciejką. Czyżby podobne boje toczyli producenci, sprzedawcy wszelkiej maści AGD, RTV, motoryzacji, nie przeglądam takich forów, (boję się, że mógłbym się dać wciągnąć jak tutaj w namiętne przeglądanie a żyć trzeba), może tam też są userzy o podobnym zacięciu, dopiero to , patrząc na złożoność urządzeń, tam musi być gorąco. Zacząłem się bać tego co się tutaj dzieje w momencie kiedy jeden z kolegów pokazał ten piętrowy wzór, na szczęście nikt nie podważył jego wiarygodności i naparzanie odbywa się nadal tradycyjnymi sposobami.
Nie mogę rozwikłać dylematu , albo to wszystko jest reżyserowane, albo jesteście cholernie pogodnymi osobami, tyle ciosów w różne części i ciągle w pozycji stojącej, miło, przyjaźnie, po prostu europejska cywilizacja.
Przepraszam, za nic nie wnoszący post, ale jest ich tak ze 158, więc ten nie robi różnicy, jak ktoś znowu ogłosi moratorium i nastąpi faza usuwania pozbędę się go bez sentymentu.
Pozdrawiam

w84u
16-08-2013, 11:50
Kurde balans,
Pozdrawiam
Stoję w jednym szeregu w opinii, którą tu wystawiłeś. Za tym cyrkiem stoi kilka osób, ale chętnie czytam, bo takiego tempa narracji nie ma w innych działach. Takiej epidemii choroby paradoksalnej nie spodziewałem się ;)

Vld
16-08-2013, 12:11
No co wy?
To dopiero pierwsze rozgrzewki przed sezonem ;)

Piotrek42
16-08-2013, 12:22
No co wy?
To dopiero pierwsze rozgrzewki przed sezonem ;)

Tak jest :) nie takie awantury tu już bywały :)

zbigmaz01
16-08-2013, 14:03
I co mi tam,niech zawijany i inni piszą co chcą,ja mam zielonego i się cieszę,a jak on pali!
ps.chciałbym dodać zdjęcie ale nie potrafię207035

Delphion1
16-08-2013, 18:29
Wiec tak,mój RBR 11 kw ogrzewa około 120 m2 i w zimie szedł na absolutne minimum a temp max 18 w domciu bo jeszcze nie mieszkałem ,co do wydajności wypowiem się podczas kolejnej zimy.Na te chwilę spala mi 2kg opału na sama wodę i mi tam żadne badania nie będa potrzebne jak piec będzie palił mało a w domciu ciepełko :)
Obecnie jestem bardzo zadowolony i nie potrzebuje zmieniać kociołka a wygoda obsługi i pomoc sprzedawców na forum bezcenna!Firma ogniwo powinna się od Was chłopaki uczyć jak dbać o klienta!
Gdzieś chłopaki wcześniej pisali, że kociołek w testach szedł nawet 22kw ,ale czy to prawda to nie wiem.
Nie wiem po co ta niepotrzebna wymiana zdań?
Wszyscy nabywcy RBR sa zadowoleni :o a przynajmniej niezadowolonych nie znam to powinno firmie niebieskiego dać do myślenia i niech biorą przykład od lepszych :) Nauki nigdy za wiele.
Poproszę niech przynajmniej jeden niezadowolony właściciel zielonego coś napisze,żeby mnie z błędu wyprowadzić!

zbigmaz01
16-08-2013, 18:33
Wiec tak,mój RBR 11 kw ogrzewa około 120 m2 i w zimie szedł na absolutne minimum a temp max 18 w domciu bo jeszcze nie mieszkałem ,co do wydajności wypowiem się podczas kolejnej zimy.Na te chwilę spala mi 2kg opału na sama wodę i mi tam żadne badania nie będa potrzebne jak piec będzie palił mało a w domciu ciepełko :)
Obecnie jestem bardzo zadowolony i nie potrzebuje zmieniać kociołka a wygoda obsługi i pomoc sprzedawców na forum bezcenna!Firma ogniwo powinna się od Was chłopaki uczyć jak dbać o klienta!
Gdzieś chłopaki wcześniej pisali, że kociołek w testach szedł nawet 22kw ,ale czy to prawda to nie wiem.
Nie wiem po co ta niepotrzebna wymiana zdań?
Wszyscy nabywcy RBR sa zadowoleni :o a przynajmniej niezadowolonych nie znam to powinno firmie niebieskiego dać do myślenia i niech biorą przykład od lepszych :) Nauki nigdy za wiele.
Poproszę niech przynajmniej jeden niezadowolony właściciel zielonego coś napisze,żeby mnie z błędu wyprowadzić!Ja jestem niezadowolony :yes:

Delphion1
16-08-2013, 18:44
Ja jestem niezadowolony :yes:

Ciebie nie liczę :D

tadek w
16-08-2013, 18:48
2. Badamy kotły, pokażemy wyniki za, miesiąc albo trzy miesiące... To zależy od kolejki w laboratorium w Łodzi.

Grzesiek a nie szkoda kasy na jakieś bzdurne wyniki które niczego nie wnoszą ,podejrzewam że większości z nas tych co mają RBRy jak i tych co planują zakup nie obchodzi to co na tych testach wyjdzie Nas interesuje naładować zasobnik ,wybrać popiół i nic nie robic a czy on ma 11kw czy ileś tam co mnie TO obchodzi,I właśnie WY nam takie piecyki sprzedajecie a wpisy na tym forum świadczą że ludzie którym tak niby nierzetelnie z Wieskiem sprzedajecie piece są aż nazbyt zadowoleni Jeśli ktoś chce szukać dziury w całym to zawsze znajdzie, ale DOBRY produkt zawsze się obroni tak jak i wasza opinia Oby wszyscy sprzedawcy ,,oszukiwali ,, tak jak WY

zbigmaz01
16-08-2013, 18:54
Ciebie nie liczę :D
Qrde a dlaczego?
Bałem się że nie dam sobie rady, nic nie wiedziałem, nic nie znałem, mówili że brudno, że się usmaruję że będę latał do kotła kilka razy dziennie, że będzie śmierdziało, że nie dam sobie rady a tu co? g...no.
Nic z tych rzeczy.
I ja mam być zadowolony?
A gdzie to co mi mówili że tak będzie?
Siedzę sobie w fotelu przy biurku, na nim lapek, obok browarek, oglądam TV , na przeciwko mnie ma rozkładanej dwójce leży mój pies i najgorsze że to wszystko w kotłowni. I nic z tego co obiecali że będzie.
I ja mam być zadowolony?

zbigmaz01
16-08-2013, 18:56
... Jeśli ktoś chce szukać dziury w całym to zawsze znajdzie, ale DOBRY produkt zawsze się obroni tak jak i wasza opinia Oby wszyscy sprzedawcy ,,oszukiwali ,, tak jak WY No właśnie :P

rybniczanin
16-08-2013, 19:35
Strasznie ten temat zrobił się wazeliniarski. Myślałem że i ja skuszę się na RBR, ale ta wazelina mnie odstrasza.:(

zbigmaz01
16-08-2013, 19:45
Strasznie ten temat zrobił się wazeliniarski. Myślałem że i ja skuszę się na RBR, ale ta wazelina mnie odstrasza.:(

Masz w internecie wieeeelki wybór i do niego cię nikt nie zmusza. Wybór należy do ciebie. Do wyboru do koloru :P
Co wybierzesz to twoja wola i twoje pieniądze.
Tych ludzi którzy mają te kotły nikt ich do zakupu nie zmuszał, jest to ich wybór. Jak by było inaczej dało by się to przeczytać jak na innym forum :)

w84u
16-08-2013, 19:57
Strasznie ten temat zrobił się wazeliniarski. Myślałem że i ja skuszę się na RBR, ale ta wazelina mnie odstrasza.:(
:yes: Nie przejmuj się kolego, dwa lata temu, półtora, o Ogniwie było to samo, był miód i wazelina, Ogniwo był super-hiper, psy wieszano na sterowniku, głównie eCoal. Potem była zima, piękna, ciepła...aż nastał luty 2012 i... -25.... i się skończyło. :yes: Wszyscy byli kumplami, panie Jacku, panie Sławku, Wiesku, Grzesku , Luwr. Potem zaczęła się jazda, kto

Delphion1
16-08-2013, 20:00
rybniczanin dokadnie tak jak Zbyszek pisze Twoja kasa Twój wybór my na pewno nie będziemy namawiać a wazeliniarstwo jest bo na to ktoś zasłużył :)
Bierz co chcesz i co Ci pasuje!
Nam pasuje to co mamy ,innemu może co innego.
Pieców jest od groma a RBR jest jeden :)

w84u
16-08-2013, 20:01
Strasznie ten temat zrobił się wazeliniarski. Myślałem że i ja skuszę się na RBR, ale ta wazelina mnie odstrasza.:(
:yes: Nie przejmuj się kolego, dwa lata temu, półtora, o Ogniwie było to samo, był miód i wazelina, Ogniwo był super-hiper, psy wieszano na sterowniku, głównie eCoal. Potem była zima, piękna, ciepła...aż nastał luty 2012 i... -25.... i się skończyło. :yes: Wszyscy byli kumplami, panie Jacku, panie Sławku, Wiesku, Grzesku, po prostu Luwre :yes: Ta cała bańka mydlana może pęknąć przy minus 20. :D
Wszyscy ci paromiesięczni RBRowcy, czy Ogniwowcy z czopków zamienią się w drut kolczasty.

zbigmaz01
16-08-2013, 20:02
:yes: Nie przejmuj się kolego, dwa lata temu, półtora, o Ogniwie było to samo, był miód i wazelina, Ogniwo był super-hiper, psy wieszano na sterowniku, głównie eCoal. Potem była zima, piękna, ciepła...aż nastał luty 2012 i... -25.... i się skończyło. :yes: Wszyscy byli kumplami, panie Jacku, panie Sławku, Wiesku, Grzesku , Luwr. Potem zaczęła się jazda, ktoJa to znam, jestem tu długo tak jak wyliczasz ale na tym kotle jazdy nie było z wyjątkiem wpadki kooperanta.
:)

karoka65
16-08-2013, 20:02
w84u, przeżyliśmy już nie jedną zimę i dalej tu jesteśmy :)
To i może tą jakoś przeżyjemy.

zbigmaz01
16-08-2013, 20:04
... Ta cała bańka mydlana może pęknąć przy minus 20. :D
Większe mrozy były a kociołek pracował na grupowym i to na 8kW :)

Arturo72
16-08-2013, 20:16
No co wy?
To dopiero pierwsze rozgrzewki przed sezonem ;)
I to w dodatku narazie beze mnie ;)

a wygoda obsługi...bezcenna
:D

Piotrek42
16-08-2013, 20:21
I to w dodatku narazie beze mnie ;)

Aż dziwne, nie??:)

zawijan
16-08-2013, 20:23
2. Badamy kotły, pokażemy wyniki za, miesiąc albo trzy miesiące... To zależy od kolejki w laboratorium w Łodzi.
Wiedziałeś to i nie powiedziałeś? To przez Ciebie ta cała awantura!
A karoka też wiedział?

No dobra. Wierzę. Znaczy wierzę, że wiedziałeś a nie powiedziałeś.
No dobra. Życzę udanych badań.

A na razie sugeruję, aby właściciele kotłów RBR 11kW nie mówili nowym potencjalnym nabywcom kotłów, pytającym o potrzebną do ich domów moc kotła - "kupujcie kocioł 11kW, bo ja mam taki i wystarcza mi na dom podobny do Twego". Niech im (do czasu uzyskania wyników badań) mówią - "kupujcie kocioł RBR 11kW według producenta o mocy 17kW według gmaj22 i 19kW według karoka65, bo ja mam taki i wystarcza mi na dom podobny do Twego".
Podobnie sugeruję właścicielom kotłów RBR 17kW.

Trzy miesiące - to niedługo.

w84u
16-08-2013, 20:27
Większe mrozy były a kociołek pracował na grupowym i to na 8kW :)
A kiedy Ty, mieszkający na polskim biegunie ciepła miałeś mniej jak -20 ? ;) W ubiegłym roku, w lutym raptem jedna noc :yes: Ziębice (http://pogoda.ekologia.pl/Archiwum/Archiwum_pogody/Zabkowice-Slaskie,2012-02-29,miesiac) 3 lutego :yes:

w84u
16-08-2013, 20:34
w84u, przeżyliśmy już nie jedną zimę i dalej tu jesteśmy :)
To i może tą jakoś przeżyjemy. Przeczytaj mojego siga Wiesiek, spróbujcie chociaż ...
"Polakom brakuje nie wyższego wykształcenia, ale najniższego, podstawowego, tego, które uczy ludzi realizmu, szacunku do doświadczenia i szczypty sceptycyzmu"

minertu
16-08-2013, 20:40
Wiedziałeś to i nie powiedziałeś? To przez Ciebie ta cała awantura!
A karoka też wiedział?

No dobra. Wierzę. Znaczy wierzę, że wiedziałeś a nie powiedziałeś.
No dobra. Życzę udanych badań.

A na razie sugeruję, aby właściciele kotłów RBR 11kW nie mówili nowym potencjalnym nabywcom kotłów, pytającym o potrzebną do ich domów moc kotła - "kupujcie kocioł 11kW, bo ja mam taki i wystarcza mi na dom podobny do Twego". Niech im (do czasu uzyskania wyników badań) mówią - "kupujcie kocioł RBR 11kW według producenta o mocy 17kW według gmaj22 i 19kW według karoka65, bo ja mam taki i wystarcza mi na dom podobny do Twego".
Podobnie sugeruję właścicielom kotłów RBR 17kW.

Trzy miesiące - to niedługo.
Tak.
Wiedziałem i nic nie powiedziałem.
Starałem się również nie wciągać za bardzo w dyskusję na ten temat.

minertu
16-08-2013, 20:45
w84u przeczytaj mojego :)
tego na czerwono.

zbigmaz01
16-08-2013, 20:50
A kiedy Ty, mieszkający na polskim biegunie ciepła miałeś mniej jak -20 ? ;) W ubiegłym roku, w lutym raptem jedna noc :yes: Ziębice (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpogoda.ekologia.pl %2FArchiwum%2FArchiwum_pogody%2FZabkowice-Slaskie%2C2012-02-29%2Cmiesiac) 3 lutego :yes:Szkoda że mi wcięło statystyki bo dokładnie bym ci pokazał takie temp. Może jak się uśmiechniesz do producentów sterownika to pokażą ci takie temp. jakie były poprzedniego lutego i wtedy jeszcze nie było tak dobrego softu ani grupowego. A Ząbkowice to nie Ziębice a ja nie mieszkam w mieście tylko na wsi obok Ziębic.
Pamiętaj "prawie robi wielką różnicę" :P
Jeden już by tylko chciał się opierać na badaniach a ty na statystykach? Obyś się nie zawiódł, rzeczywistość czasami powala na kolana.

BBE
16-08-2013, 20:55
Szkoda że mi wcięło statystyki bo dokładnie bym ci pokazał takie temp. Może jak się uśmiechniesz do producentów sterownika to pokażą ci takie temp. jakie były poprzedniego lutego i wtedy jeszcze nie było tak dobrego softu ani grupowego. A Ząbkowice to nie Ziębice a ja nie mieszkam w mieście tylko na wsi obok Ziębic.
Pamiętaj "prawie robi wielką różnicę" :P
Jeden już by tylko chciał się opierać na badaniach a ty na statystykach? Obyś się nie zawiódł, rzeczywistość czasami powala na kolana.
Z tego co się zdążyłem zorientować, to oprócz pieca masz jeszcze kominek i solary, a wszystko połączone ze sobą buforem. Ciekawe czy bez nich byłbyś tak dumny i zadowolony ze spalania.

karoka65
16-08-2013, 20:56
Przeczytaj mojego siga Wiesiek, spróbujcie chociaż ...
"Polakom brakuje nie wyższego wykształcenia, ale najniższego, podstawowego, tego, które uczy ludzi realizmu, szacunku do doświadczenia i szczypty sceptycyzmu"
Czytałem czytałem :)

nitk
16-08-2013, 21:01
witam... Co to za zadyma tu była??pewnie zawistna konkurencja .Szukam kogoś z Rbr-em z okolic zakopanego,chciałem go na żywo oglądnąć :) Tylko piec już palący ,działający :) Poda mi ktoś namiar ?

Piotrek42
16-08-2013, 21:02
Zawijan... czy na tej emeryturze już ci sie całkiem mózg zlasował?? Czy po prostu musiałeś zdać login i hasło na FM dla innej osoby z IPCHW???( i ktoś inny teraz dziobie z tego konta) twoje posty sa tak żałosne że aż śmieszne....

Piotrek42
16-08-2013, 21:03
Zbyszek u mnie sa temp z 3 lat :)

minertu
16-08-2013, 21:07
witam... Co to za zadyma tu była??pewnie zawistna konkurencja .Szukam kogoś z Rbr-em z okolic zakopanego,chciałem go na żywo oglądnąć :) Tylko piec już palący ,działający :) Poda mi ktoś namiar ?Napisz do producenta to kogoś ci znajdzie.Ja mam w Nowym Targu.

karoka65
16-08-2013, 21:07
witam... Co to za zadyma tu była??pewnie zawistna konkurencja .Szukam kogoś z Rbr-em z okolic zakopanego,chciałem go na żywo oglądnąć :) Tylko piec już palący ,działający :) Poda mi ktoś namiar ?
Gdzieś tam mam kociołek ale trzeba pogrzebać w papierach, jak znajdę to dam ci znać na priva.

zbigmaz01
16-08-2013, 21:07
Z tego co się zdążyłem zorientować, to oprócz pieca masz jeszcze kominek i solary, a wszystko połączone ze sobą buforem. Ciekawe czy bez nich byłbyś tak dumny i zadowolony ze spalania.Przyjedź i sprawdź, popytaj rodziny a się dowiesz. jak grzeje kominek a jeżeli piszesz o solarach i do tego o ich wykorzystaniu zimą to mogę tyle ci napisać że ich nie miałeś i nie wiesz co to jest. Zimą one nawet nie zagrzeją ci wody na kąpiel a co dopiero wspomagać ogrzewanie. Wiem o tym bo to mam. Drugi raz takiego błędu bym nie zrobił.

karoka65
16-08-2013, 21:08
No i masz, sam się znalazł :)
I Ty też chcesz piec bez badań ?
Boże co za ludzie :)

timon120777
16-08-2013, 21:09
witajcie Panowie
niezła wojenka a sezonu jeszcze długo widać nie będzie:P
tak sobie czytam i wnioski wyciągam i wleję łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. może mnie wielu za to ukamienuje:(:(:(:(:(

będzie mi smutno bo cenię waszą wiedzę i doświadczenie choć nie zawsze się zgadzamy.

niestety choć zawijana przestałem trawić w momencie gdy z wujka dobra rada zmienił się w wujka ogniwo eko plus jest najlepsze a reszta to ..... oraz wejdź na esterownik bo tylko tam rzetelnych informacji udzielą a reszta to promil czy jak to tam nazwał(świadczy to o tym jakie ma o nas mniemanie ) choć rok temu prezentował zgoła inną strategię

to niestety muszę mu odrobinę racji przyznać.


jest kłótnia o moc, którą jakoś niektorzy zignorowali - a tego bym się czepił

zawijan napisał że RBR 11KW ma więcej niż deklarują- nie ważne kto.- nie wiem nie znam się zarobiony jestem. ktoś twierdzi że ma 11KW i na tym poprzestanę.


a co to może oznaczać???
jeśli ma faktycznie 11KW to wszyscy śpią spokojnie i nikt nikomu krzywdy nie robi

ale co jeśli ona ma faktycznie 13KW albo nie daj Boże 15KW lub 17KW????

ten aspekt został pominięty i zakrzyczany

a może to błąd????

jeśli ma 15KW lub 17KW to może się okazać że ktoś posłucha opinii- "ja mam 11KW i daje radę więc bierz śmiało"
i wyląduje w czarnej dupie.

pół biedy jak weźmie RBR-ka - wystarczy mu tej mocy bo faktycznie będzie jej więcej o 4 albo nawet 6KW

gorzej gdy weźmie inną 11-kę ktora ma faktycznie 11KW a nie 15KW lub 17KW

co zrobi jak mu zabraknie tych 4-6KW??????????????????????????????????????????????


proponuję pozostawić temat do momentu ogłoszenia wyników badań i wtedy będzie wiadomo czy kocioł o deklarowanej mocy 11KW ma moc nominalną =11KW= super hiper i fajerwerki

czy może ma 15KW albo więcej
wtedy to jest raczej super hiper czarna...........

bo to oznacza że grzejecie chałupy kotłami o mocy około 30% większej niż myślicie.


więcej
oznacza to że pisząc innym użytkownikom iż 11KW(wasze 11KW) wystarczy - robicie im nieświadomie krzywdę.


żeby jednak zawijanowi się piórka w dupie za bardzo nie rozrosły to dodam na koniec że nie powinien się wpieprzać i powinien płatny profil założyć gdyż polityka jaką obecnie prowadzi jest daleka od służenia pomocą a świadczy jedynie o tym iż próbuje niestety nieudolnie ściągnąć klientów w stronę kotła na którym odcina kupony.
co jest bardzo smutne.

jeśłi uznacie że mój post nie wnosi nic mądrego do dyskusji wystarczy jedno słowo a zostanie skasowany

pozdrawiam

zbigmaz01
16-08-2013, 21:09
Zbyszek u mnie sa temp z 3 lat :)U mnie też by były ale zrobiłem takiego baboka że mi cały rok uciekł. Z chęcią bym go sobie uzupełnił.

karoka65
16-08-2013, 21:10
Napisz do producenta to kogoś ci znajdzie.Ja mam w Nowym Targu.
Wiesz przecież gdzie jest producent :)

BBE
16-08-2013, 21:11
Przyjedź i sprawdź, popytaj rodziny a się dowiesz. jak grzeje kominek a jeżeli piszesz o solarach i do tego o ich wykorzystaniu zimą to mogę tyle ci napisać że ich nie miałeś i nie wiesz co to jest. Zimą one nawet nie zagrzeją ci wody na kąpiel a co dopiero wspomagać ogrzewanie. Wiem o tym bo to mam. Drugi raz takiego błędu bym nie zrobił.

Nie nagrzejesz solarami więcej jak 30 stopni, ale piecyk CI od zera już nie zaczyna, co nie?

nitk
16-08-2013, 21:16
Napisz do producenta to kogoś ci znajdzie.Ja mam w Nowym Targu.
A mógłbyś nas skontaktować?? podjechać żaden problem :) . Parę złotych jest to dla mnie wiec z chęcią go oglądnę

minertu
16-08-2013, 21:16
Wiesz przecież gdzie jest producent :)Wiem :)
Pocztę jednak odbiera więc problemu nie ma :)

minertu
16-08-2013, 21:18
witajcie Panowie
niezła wojenka a sezonu jeszcze długo widać nie będzie:P
tak sobie czytam i wnioski wyciągam i wleję łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. może mnie wielu za to ukamienuje:(:(:(:(:(

będzie mi smutno bo cenię waszą wiedzę i doświadczenie choć nie zawsze się zgadzamy.

Wystarczy porównać DTR-ki :)

Piotrek42
16-08-2013, 21:19
Nie nagrzejesz solarami więcej jak 30 stopni, ale piecyk CI od zera już nie zaczyna, co nie?

NIe... zimą nie nagrzejesz WCALE wody !!! że ludzie sobie piszą, i chwalą jak to solary nie dogrzewają domu, i takie tam to wiesz.... wyobraz sobie np snieg na solarch :) generalnie solar to kwiećień- pazdziernik a reszta to pic na wode fotomontaż :)

zbigmaz01
16-08-2013, 21:22
Nie nagrzejesz solarami więcej jak 30 stopni, ale piecyk CI od zera już nie zaczyna, co nie?Nie wiesz o czym piszesz bo nie znasz mojej instalacji. Solar działa jak jest słońce a ile słońca miałeś w zimie? Druga sprawa to instalacja, u mnie jest to podłączone do bufora 1000L i sądzisz że to mi w zimie coś daje?

zbigmaz01
16-08-2013, 21:26
NIe... zimą nie nagrzejesz WCALE wody !!! że ludzie sobie piszą, i chwalą jak to solary nie dogrzewają domu, i takie tam to wiesz.... wyobraz sobie np snieg na solarch :) generalnie solar to kwiećień- pazdziernik a reszta to pic na wode fotomontaż :)Dodaj do tego jeszcze jakieś 17m rury pomiędzy solarami a buforem gdzie około 12 jest w ziemi i na powietrzu.

timon120777
16-08-2013, 21:31
Wystarczy porównać DTR-ki :)


dla mnie DTR ki to nie wszystko
w obu przypadkach kotły chodzą w mocach 3-14KW
a może ta moc nominalna w przypadku zielonego i niebieskiego jest jednakowa i wynosi 14KW????

może producent świadomie zaniża moc kotła (zarówno niebieskiego jak i zielonego - aby żadnej ze stron nie urazić) by lepiej sprzedać "małe moce"

w przypadku zielonego - badania w toku - wyrok w zawieszeniu
w przypadku niebieskiego - badania robił zawijan- niestety jemu nie wierzę -sam jest winien opinii jaką mam o nim- pewnie mu to zwisa ale może komuś oczy otworzy.

może zatem oba kotły są ciut mocniejsze niż "na papierze"??????

a może przedstawiciel jednego(z) boi się o spadek sprzedaży i próbuje zdyskwalifikować drugi który sprzedają inni(k, m)???????????

jestem bezstronny bo ja mam pomarańczowy i na razie nie narzekam - próbuję tylko znaleźć sens w tej dyskusji

Piotrek42
16-08-2013, 21:34
Dodaj do tego jeszcze jakieś 17m rury pomiędzy solarami a buforem gdzie około 12 jest w ziemi i na powietrzu.

Podałem na swoim przykładzie :) bo tez mam solary

minertu
16-08-2013, 21:36
dla mnie DTR ki to nie wszystko
w obu przypadkach kotły chodzą w mocach 3-14KW
a może ta moc nominalna w przypadku zielonego i niebieskiego jest jednakowa i wynosi 14KW????

może producent świadomie zaniża moc kotła (zarówno niebieskiego jak i zielonego - aby żadnej ze stron nie urazić) by lepiej sprzedać "małe moce"

w przypadku zielonego - badania w toku - wyrok w zawieszeniu
w przypadku niebieskiego - badania robił zawijan- niestety jemu nie wierzę -sam jest winien opinii jaką mam o nim- pewnie mu to zwisa ale może komuś oczy otworzy.

może zatem oba kotły są ciut mocniejsze niż "na papierze"??????

a może przedstawiciel jednego(z) boi się o spadek sprzedaży i próbuje zdyskwalifikować drugi który sprzedają inni(k, m)???????????

jestem bezstronny bo ja mam pomarańczowy i na razie nie narzekam - próbuję tylko znaleźć sens w tej dyskusjiA może tylko zielony jest sprawniejszy? Efektywniej odbiera temp ze spalin?
Przecież gabarytami są bardzo podobne.

Moim zdaniem zaczęło się w marcu jak "m" zmienił kocioł.

zbigmaz01
16-08-2013, 21:36
dla mnie DTR ki to nie wszystko
w obu przypadkach kotły chodzą w mocach 3-14KW
a może ta moc nominalna w przypadku zielonego i niebieskiego jest jednakowa i wynosi 14KW????

może producent świadomie zaniża moc kotła (zarówno niebieskiego jak i zielonego - aby żadnej ze stron nie urazić) by lepiej sprzedać "małe moce"

w przypadku zielonego - badania w toku - wyrok w zawieszeniu
w przypadku niebieskiego - badania robił zawijan- niestety jemu nie wierzę -sam jest winien opinii jaką mam o nim- pewnie mu to zwisa ale może komuś oczy otworzy.

może zatem oba kotły są ciut mocniejsze niż "na papierze"??????

a może przedstawiciel jednego(z) boi się o spadek sprzedaży i próbuje zdyskwalifikować drugi który sprzedają inni(k, m)???????????

jestem bezstronny bo ja mam pomarańczowy i na razie nie narzekam - próbuję tylko znaleźć sens w tej dyskusjiI to właśnie o to chodzi, tylko nie boi się o spadek ale to już się dokonało bo inaczej takiej zadymy by nie było. Swoją drogą wykształcony, inteligencja a takie zachowanie. Wstyd.

w84u
16-08-2013, 21:37
Szkoda że mi wcięło statystyki bo dokładnie bym ci pokazał takie temp. Może jak się uśmiechniesz do producentów sterownika to pokażą ci takie temp. jakie były poprzedniego lutego i wtedy jeszcze nie było tak dobrego softu ani grupowego. A Ząbkowice to nie Ziębice a ja nie mieszkam w mieście tylko na wsi obok Ziębic.
Pamiętaj "prawie robi wielką różnicę" :P
Jeden już by tylko chciał się opierać na badaniach a ty na statystykach? Obyś się nie zawiódł, rzeczywistość czasami powala na kolana.
Tu masz dane dla Kłodzka, które jest ponad 100 m wyżej, aniżeli Ziębice Kłodzko (http://freemeteo.com/default.asp?pid=155&la=20&gid=3081368&monthFrom=2&yearFrom=2012&sid=125200) Bliżej Ci do Wrocławia Wrocław (http://freemeteo.com/default.asp?pid=155&la=20&gid=3081368&monthFrom=2&yearFrom=2012&sid=124240) To dane ze stacji meteo. Niektórzy z użytkowników ecoala i bruli z okolic też mają dane :) Ale to nie ważne, może u Ciebie było.

nitk
16-08-2013, 21:38
Mogę go (11kw) jutro (obota) dla Ciebie odpalić :) Teraz jest wyłączony, trwa szpachlowanio-malowanie ;)

Możesz podjechać koło 12:00, Ratułów
Fajnie..jak nie będzie niczego bliżej ,podjadę :) Parę km jest a samochód mam leciwy :(

karoka65
16-08-2013, 21:40
Kto zagląda systematycznie na esterownik.pl a także i tutaj to z pewnością zauważył od kiedy, o co i kto.
Takich rzeczy na tym wątku nigdy nie było czy czegoś może nie pamiętam ?
Może też już skleroza ?

zbigmaz01
16-08-2013, 21:44
Tu masz dane dla Kłodzka, które jest ponad 100 m wyżej, aniżeli Ziębice Kłodzko (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ffreemeteo.com%2Fde fault.asp%3Fpid%3D155%26la%3D20%26gid%3D3081368%26 monthFrom%3D2%26yearFrom%3D2012%26sid%3D125200) Bliżej Ci do Wrocławia Wrocław (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ffreemeteo.com%2Fde fault.asp%3Fpid%3D155%26la%3D20%26gid%3D3081368%26 monthFrom%3D2%26yearFrom%3D2012%26sid%3D124240) To dane ze stacji meteo. Niektórzy z użytkowników ecoala i bruli z okolic też mają dane :) Ale to nie ważne, może u Ciebie było.Ale ja nie szukam danych, ja się tam nie chcę przeprowadzać. Ja tam mieszkam i wiem co dzień jaka ta temp. jest. Poszukaj w moich postach to dowiesz się więcej o usytuowaniu mojego domu. Wszystko było :)

timon120777
16-08-2013, 21:45
A może tylko zielony jest sprawniejszy? Efektywniej odbiera temp ze spalin?
Przecież gabarytami są bardzo podobne.

Moim zdaniem zaczęło się w marcu jak "m" zmienił kocioł.


to na pewno jeśli nie wcześniej.


mam nadzieję jednocześnie że RBR ma moc taką jak deklaruje producent a "z" brzytwy się chwyta.


ja się niestety nie znam i nie potrafię ocenić na podstawie budowy, pojemności czy powierzchni wymiany, który jest lepszy.

najlepszym rozwiązaniem byłoby zbadanie obu jednostek w innym ośrodku aby nikt nie mógł maczać paluchów w wynikach.

zbigmaz01
16-08-2013, 21:48
Kto zagląda systematycznie na esterownik.pl a także i tutaj to z pewnością zauważył od kiedy, o co i kto.
Takich rzeczy na tym wątku nigdy nie było czy czegoś może nie pamiętam ?
Może też już skleroza ?Nie masz sklerozy, nie było takiego dymu i zbłaźnienia się.
Swoją drogą to fajna fucha, testować, oglądać, podglądać a w sumie niektóre rozwiązania zmodyfikować i zastosować. Geldy za testy potem za innowację :)

w84u
16-08-2013, 22:00
A może tylko zielony jest sprawniejszy? Efektywniej odbiera temp ze spalin?
Przecież gabarytami są bardzo podobne.

Moim zdaniem zaczęło się w marcu jak "m" zmienił kocioł. Zgadza się, i to na 11tkę, dlaczego nie na RBR23? skoro to wina kotła a nie czterokrotnie przewymiarowanego na zimę i siedmikrotnie na lato kotła?
Co do sprawności, Zawijan tłumaczył niegdyś, producent deklaruje moc i na taką jest sprawdzana, OE+10 na tych parametrach ma ok 90% natomiast RBR, ktoryś z modeli ma deklarację, nie pamiętam który, chyba 23kW ma 87%, bo producent taką podał do badań. Ten sam kocioł np. przy deklaracji 17 kW może mieć niższą lub wyższą sprawność. np też 90% Dlatego pytał o temp. spalin przy deklarowanej mocy. :yes:

karoka65
16-08-2013, 22:00
najlepszym rozwiązaniem byłoby zbadanie obu jednostek w innym ośrodku aby nikt nie mógł maczać paluchów w wynikach.
Właśnie dlatego Łódź, chcemy wiedzieć jak jest naprawdę.
Timon takie ewentualności już rozważaliśmy :)
Zobaczymy.

Piotrek42
16-08-2013, 22:03
Właśnie dlatego Łódź, chcemy wiedzieć jak jest naprawdę.
Timon takie ewentualności już rozważaliśmy :)
Zobaczymy.

Brno wam zostało.... :P

timon120777
16-08-2013, 22:08
karoka
jestem przeciwny pewnym zachowaniom i już dawno zacząłem pisać aby zawijana brać przez palce
wiedzę o kotłach ma - owszem i tego nie można mu zarzucić. nie bez przyczyny zwano go profesorem
niestety zszedł na ciemną stronę mocy i podążył za mamoną- tego mu nie daruję
gdyby byl mądrzejszy to by to skrzętnie ukrył ale jego działania od jakiegoś czasu jawnie pokazują kim jest naprawdę.

trzymam kciuki za wyniki badań- te prawdziwe a nie te napisane na blogu, które można dowolnie zmieniać w zależności od szczęścia i koloru wiatru.

zawijan
16-08-2013, 22:10
Zawijan... czy na tej emeryturze już ci sie całkiem mózg zlasował?? Czy po prostu musiałeś zdać login i hasło na FM dla innej osoby z IPCHW???( i ktoś inny teraz dziobie z tego konta) twoje posty sa tak żałosne że aż śmieszne....
trollujesz
zwyczajnie - trollujesz

karoka65
16-08-2013, 22:10
Zawijan jeśli by ci się chciało czy mógłbyś mi odpowiedzieć:
Czy np. gdyby jakiś "Kowalski" kupił sobie kocioł i miał kaprycho zapłacić jakiemuś Instytutowi za zrobienie badań czy wszystko jest ok z tym kotłem, to będą zrobione takie badania ?
Trochę drogi szpas ale tak z ciekawości pytam.

Piotrek42
16-08-2013, 22:13
trollujesz
zwyczajnie - trollujesz

jaaaaa????????????????

karoka65
16-08-2013, 22:13
wiedzę o kotłach ma - owszem i tego nie można mu zarzucić. nie bez przyczyny zwano go profesorem

Tego nigdy bym mu nie zarzucił i jeszcze tylko za to go szanuję.

timon120777
16-08-2013, 22:17
Tego nigdy bym mu nie zarzucił i jeszcze tylko za to go szanuję.


ja bym go nadal szanował gdyby nie zacząl najpierw pokątnie a potem zupełnie jawnie pisać że tylko jedno rozwiązanie i jeden kocioł są naj.
Tym się spalił dla mnie niestety.
a jego ostatnie teksty że tylko esterownik i tylko tam rzetelnej wiedzy ktoś zasięgnie to już dno dna.

coś mi się zdaje że koniecznie chce dorównać arturkowi - ciekawe czy i jak szybko go przebije

w84u
16-08-2013, 22:18
Właśnie dlatego Łódź, chcemy wiedzieć jak jest naprawdę.
Timon takie ewentualności już rozważaliśmy :)
Zobaczymy.
Tu już mniej ładnie, zarzucać komuś, kto ma akredytację, że fałszuje dane... , podobnie jak kiedyś, że zrzynają pomysły. Mnie by też żyłka strzeliła :mad: I wy chcecie pokoju? :bash: Ludzie, wymyślcie sobie inny powód, np. cenę. Miejcie dla siebie trochę szacunku.

Delphion1
16-08-2013, 22:20
Odbiegamy od tematu to watek poświecony Rbr !!!

timon120777
16-08-2013, 22:23
Tu już mniej ładnie, zarzucać komuś, kto ma akredytację, że fałszuje dane... , podobnie jak kiedyś, że zrzynają pomysły. Mnie by też żyłka strzeliła :mad: I wy chcecie pokoju? :bash: Ludzie, wymyślcie sobie inny powód, np. cenę. Miejcie dla siebie trochę szacunku.


kiedyś na którymś z wątków Jarecki przytoczył zapis jakiś o tym iż badanie powinno być przeprowadzone przez jednostkę niezależną.
nie wiem dokładnie jak to się ma do udziału zawijana w tworzeniu kotła, palnika burner i jego badaniu????????????????

co sobie pomyślisz wiedząc że człowiek który otwarcie pisze iż brał udział w tworzeniu produktu potem podpisuje się pod jego badaniami lub bierze wnich czynny udział???

moim zdaniem i o tym już pisałem badanie powinno być przeprowadzone w innym labo ale tak się nie stało.

zawijan
16-08-2013, 22:25
Uff! Doczytałem wszystko. Budująca lektura. Wezbrała we mnie nieprzebrana chęć przeproszenia. Tak, jak karoka.
Niestety.
po pierwsze
Pisałem tu wyłącznie o kotłach RBR (poza drobnymi uwagami do komentarzy dotyczących mojej osoby). A więc absolutnie w temacie wątku. Choć niektórzy próbowali mnie sprowokować do pisania o innych kotłach. Kto nie wierzy - łatwo sprawdzić.
po drugie
Nikogo nie obraziłem. Nikomu nie wystawiałem portretu psychologicznego. Kto nie wierzy - łatwo sprawdzić.
po trzecie
Nie mam komu za co dziękować. Nie warto sprawdzać. To odczucia subiektywne.
Nie przeproszę, bo nie mam za co.
Pech.

Dobranoc

Piotrek42
16-08-2013, 22:26
No Panowie sytucja rozwija się błyskawicznie- niczym w Egipcie :) a było tak sennie i spokojnie:)

karoka65
16-08-2013, 22:28
Znajomy producent kotłów mi polecił Łódź, mówi że jest przesrane bo strasznie się czepiają wszystkiego, papierzyska i co tam jeszcze ale robią solidnie.
Dla tego Łódź a nie jakieś zarzuty.
Ja nie zlecam żadnych badań bo nic nie produkuję, to co mam badać.
Ciekawi jesteśmy wszyscy, temat Brna też był brany pod uwagę z tego co pamiętam z rozmów ale znowu mogły być zarzuty że tam coś nie tak robią.
Mam za małą głowę i wiedzę do tego, wiem że wożą do Brna, chyba nawet grzesiek pisał że p. Greń chyba tam coś badał.
Karoka nie kończył studiów, czasem pisze może za chaotycznie to nie czepiajcie się słówek.

timon120777
16-08-2013, 22:33
Uff! Doczytałem wszystko. Budująca lektura. Wezbrała we mnie nieprzebrana chęć przeproszenia....\
......
Pech.




karoka
ci co studia kończyli potrafią takim bełkotem zajechać że artur by się nie powstydził
nie miej sobie nic do zarzucenia.

nitk
16-08-2013, 22:33
@Beata&Sławek - serio spaliłeś 5t eko ?

to dużo?mało? jaki metraż budynku?

Arturo72
16-08-2013, 22:37
to dużo?mało? jaki metraż budynku?

Powinno się pytać jakie zapotrzebowanie na ciepło budynku bo metraż budynku o niczym nie świadczy a tym bardziej o zużyciu energii/węgla na ogrzewanie :)

To tak,żeby inwestorzy byli bardziej skołowani niż są ;)

zyzolek
16-08-2013, 22:38
Sprzedaż ogniwa spadła, więc Zawijan, a raczej różne osoby piszące z tego nicku muszą reagować.
Wojna trolowa trwa.

w84u
16-08-2013, 22:42
Sprzedaż ogniwa spadła,
A skąd to wiesz?

Piotrek42
16-08-2013, 22:44
Sprzedaż ogniwa spadła, więc Zawijan, a raczej różne osoby piszące z tego nicku muszą reagować.
Wojna trolowa trwa.

To niech poprawia kocioł :D i im wzrośnie sprzedaż....jest kupę do zrobienia
1-konstrukcja do poprawki
2-palnik do wymiany
3- jakość blach
4 -aaa i serwis !!

karoka65
16-08-2013, 22:44
karoka
ci co studia kończyli potrafią takim bełkotem zajechać że artur by się nie powstydził
nie miej sobie nic do zarzucenia.
Timon za dużo napisałem teraz a nigdy do nikogo chyba złego słowa tutaj nie powiedziałem.
Widać co można zrobić w dwa dni i to jeden człowiek, co by było gdyby takich było tylko dwóch czy trzech.
Po dwóch dniach ze spokojnego wątku zrobiło się jedno wielkie śmierdzące szambo.
Takie rzeczy nie przyjemnie się czyta, jak ktoś wchodzi nowy, myśli jakieś same oszołomy i spieprzam stąd, widocznie o to chodziło.
Przeprosiłem wszystkich za swoje zachowanie, zawijana też to dotyczyło, choć on pewnie ma to gdzieś.
Patrzę w lustro i widzę że mnie nie ubyło po napisaniu magicznego słowa "przepraszam", mama mnie tak uczyła a to bardzo mądra kobieta jest.

zawijan
16-08-2013, 22:45
nie wiem dokładnie jak to się ma do udziału zawijana w tworzeniu kotła, palnika burner i jego badaniu????????????????

co sobie pomyślisz wiedząc że człowiek który otwarcie pisze iż brał udział w tworzeniu produktu potem podpisuje się pod jego badaniami lub bierze wnich czynny udział???
Powiedziałem już dobranoc, ale jeszcze zdążyłem przeczytać to.

A co sobie pomyślisz wiedząc, że człowiek, który otwarcie rzuca poważne oskarżenia na drugiego, pisze jednoczesnie, że nie wie dokładnie, jak to było?

A nie wie nie tylko dokładnie, ale nie wie wcale.
Od połowy 2009r. przestałem być dyrektorem Centrum Badań, w którego strukturze jest Laboratorium Spalania. Emerytura. Od tego czasu nie podlega mi żadna komórka instytutu, ani żaden jego pracownik. Jestem wolnym elektronem. Od tego czasu nie znajdziesz mojego podpisu na żadnym raporcie i świadectwie z badań kotłów, w tym także kotłów OEPlus. Nie nadzorowałem też żadnych badań kotłów, w tym także OEPlus. Gdybyś zapoznał się z procedurami związanymi z akredytacją, z pewnością nie plótłbyś takich banialuków.

Od tego czasu występuję też na różnych blogach, w tym moim własnym, jako bloger o nicku ZawiJan. Nie reprezentuję Instytutu, Ogniwa, Elektro-Systemu, nikogo. Tylko ZawiJana. Na swoim blogu podaję swoje nazwisko, ale tylko dlatego, aby nikt mi nie zarzucił, że się wstydzę tego, co piszę. Od tego czasu też jestem jednym z blogerów, tak jak Wy i mogę pisać wszystko, tak jak Wy. Najgorsze nawet głupoty - tak jak Wy.

Dobranoc
Ponownie

Piotrek42
16-08-2013, 22:49
Zawijan to jeszcze zmień sobie nika Na FM i pisz wtedy tak jak my....znowu musiałem ''napomknąć'' że jesteś na emeryturze bo byś się pewnie nie przyznał :P

timon120777
16-08-2013, 23:02
a co sobie pomyślisz czytając że człowiek który mieni się doktorem i twierdzi że jest tu po to by pomagać przy byle pytaniu o OEP rzuca hasła typu chodź na esterownik albo zajrzyj na mój blog bo tylko tam znajdziesz pomoc???- czyżbyśmy nagle stali się gorsi???

co pomyślisz o człowieku który kiedyś potrafił pisać z pasją o kotłach a obecnie potrafi tylko z pasją szkalować i dyskredytować tych co są mu niewygodni?

co pomyślisz o człowieku który uważa siebie za bóg wie co a jest zwykłym sałaciarzem który liczy tylko na wysokie rachunki za krótki kurs?

co pomyślisz o człowieku który pisząc że w jego instytucie coś się dzieje lub jest badane kłamie bo od prawie 4 lat jest na emeryturze???

ja napisałem że pewności nie mam- napisałem otwarcie

Ty piszesz że może RBR ma więcej i tobie wolno a mnie nie ????- skąd wiesz ?? badałeś??
to pokaż wyniki!!!

bo ja bym sobie pomyślał że człowiek który robił tutaj dobrą robotę na stare lata
wypisuje głupoty
gorsze niż inni

Delphion1
16-08-2013, 23:03
Dobranoc wszystkim!

w84u
16-08-2013, 23:05
Gdybyś zapoznał się z procedurami związanymi z akredytacją, z pewnością nie plótłbyś takich banialuków. Też mam akredytację (podlegam jej regułom) i szlag by mnie trafił, gdyby mnie ktoś zarzucił brak rzetelności. Przestańcie pleść p.. trzy po trzy, a nie będziecie musieli przepraszać. Epistolografia to nie "żywy" język, przed publikacją można przejrzeć i edytować, w porę usunąć. Dlatego wierzę, że jak ktoś nacisnął Enter to wyraził co myśli i chciał urazić.

w84u
16-08-2013, 23:19
a co sobie pomyślisz czytając że człowiek który mieni się doktorem i twierdzi że jest tu po to by pomagać przy byle pytaniu o OEP rzuca hasła typu chodź na esterownik albo zajrzyj na mój blog bo tylko tam znajdziesz pomoc???- czyżbyśmy nagle stali się gorsi???

Pomyślę, że odpowiedź padła po wielokroć, i nie ma co wałkować ponownie tematu, lub kopiować z innego źródła. Zaraz trzeba posądzać o złą wolę?

co pomyślisz o człowieku który kiedyś potrafił pisać z pasją o kotłach a obecnie potrafi tylko z pasją szkalować i dyskredytować tych co są mu niewygodni? A kogo? karokę i minertu? że nazwał bodajże "handlarzykami" ? Człowieku, oni (Zawijany) są starej daty, niegdyś (i niektórym tak zostało) oznaczało drobnego sprzedawcę. Czy szewczyk (taki co niegdyś z całym majdanem chodził po wsiach i buty reperował), kominiarczyk, piekarczyk itp. to słowa obraźliwe? To nazwy niższe rangą w stopniachi zawodowych, uczniowie lub czeladnicy. Zapewne nie było to dyplomatyczne, bo mógł powiedzieć nie handlarzyk, ale drobny sprzedawca, detalista, albo może połechtać i np. dealer?
A zresztą... dobranoc :)

Novy!
16-08-2013, 23:24
:yes: Nie przejmuj się kolego, dwa lata temu, półtora, o Ogniwie było to samo, był miód i wazelina, Ogniwo był super-hiper, psy wieszano na sterowniku, głównie eCoal. Potem była zima, piękna, ciepła...aż nastał luty 2012 i... -25.... i się skończyło. :yes: Wszyscy byli kumplami, panie Jacku, panie Sławku, Wiesku, Grzesku, po prostu Luwre :yes: Ta cała bańka mydlana może pęknąć przy minus 20. :D
Wszyscy ci paromiesięczni RBRowcy, czy Ogniwowcy z czopków zamienią się w drut kolczasty.
Trudno uwierzyć tym co piszą że wybierają Dacie a nie BMW.Brak im możliwości czy wiedzy.Wybrałeś Ogniwo bo nie znałeś innych czy dałeś się nabrać tak jak na Dacię i teraz Ci głupio?

Novy!
16-08-2013, 23:28
Pomyślę, że odpowiedź padła po wielokroć, i nie ma co wałkować ponownie tematu, lub kopiować z innego źródła. Zaraz trzeba posądzać o złą wolę?
A kogo? karokę i minertu? że nazwał bodajże "handlarzykami" ? Człowieku, oni (Zawijany) są starej daty, niegdyś (i niektórym tak zostało) oznaczało drobnego sprzedawcę. Czy szewczyk (taki co niegdyś z całym majdanem chodził po wsiach i buty reperował), kominiarczyk, piekarczyk itp. to słowa obraźliwe? To nazwy niższe rangą w stopniachi zawodowych, uczniowie lub czeladnicy. Zapewne nie było to dyplomatyczne, bo mógł powiedzieć nie handlarzyk, ale drobny sprzedawca, detalista, albo może połechtać i np. dealer?
A zresztą... dobranoc :)

To co napisałeś powyżej świadczy jednak że jesteś zwykłym ...idiotą.

bobasxx
16-08-2013, 23:51
Zgadza się, i to na 11tkę, dlaczego nie na RBR23? skoro to wina kotła a nie czterokrotnie przewymiarowanego na zimę i siedmikrotnie na lato kotła?
Co do sprawności, Zawijan tłumaczył niegdyś, producent deklaruje moc i na taką jest sprawdzana, OE+10 na tych parametrach ma ok 90% natomiast RBR, ktoryś z modeli ma deklarację, nie pamiętam który, chyba 23kW ma 87%, bo producent taką podał do badań. Ten sam kocioł np. przy deklaracji 17 kW może mieć niższą lub wyższą sprawność. np też 90% Dlatego pytał o temp. spalin przy deklarowanej mocy. :yes:

Chyba "m" to nie markowski, tylko minertu...

bobasxx
16-08-2013, 23:52
Realistyczne spojrzenie w lustro kolegi Novy!

Ot i jest obrońca uciśnionych... ;)

bobasxx
16-08-2013, 23:56
w84u uważaj bo po tonie wypowiedzi, zaraz ktoś Cię posądzi o bycie kimś innym ;)

bobasxx
17-08-2013, 08:17
Stając w obronie Takich Uciśnionych, zawsze można zyskać na popularności.

Wydaje mi się, że jesteś już dość popularnym forumowiczem i wazeliniarstwo w tym konkretnym przypadku tylko może zepsuć Twój wizerunek :)

Wlodek_PID
17-08-2013, 09:27
Pytanie Zawijana o moc kotła powinno skłonić Was do pewnej refleksji.

Dlaczego polecacie kotły o małych mocach? 12kW, 11 kW, 10 kW?
Bo - jak twierdzicie - kocioł "przewymiarowany" gorzej pracuje.

To idźmy dalej - a o jaki wymiar chodzi? O wysokość kotła, powierzchnię
wymiennika? Poniekąd macie rację - "przewymiarowany" palnik
gorzej pracuje.

No, ale tego nikt tu nie pisze! Co to jest "przewymiarowany" palnik?
Brucer miał moc 40 kW !!!! A pracował na 25kW, a potem na 16 kW.
A Burner-S? Ma podobną powierzchnię, więc pewnie ma podobną
moc...

Podobnie jest pewnie z mocą palnika i kotła RBR. Jak trzeba, pójdzie
na 20 kW, z nieco gorszą sprawnością.

Czy to jest wada? Wprost przeciwnie! Ale marketingowo źle brzmi,
bo wciskacie ludziom, że na mały pobór ciepła kocioł o małej mocy
jest lepszy....

A to nieprawda! Na mały pobór mocy lepszy jest kocioł o małej
mocy palnika! Jeśli w dużym palniku zatkamy otwory
doprowadzające powietrze, to efekt jest gówniany, palnik będzie
kopcić.

Novy!
17-08-2013, 09:29
Realistyczne spojrzenie w lustro kolegi Novy!

Panowie chyba nie zdradzę wielkiej tajemnicy jeśli powiem że cała ta "słodka atmosfera" na tym wątku,wielu się nie podoba.Czas oczekiwania na niezadowolonego użytkownika kotła RBR 11kW przedłużył się tak mocno że " towarzystwu wzajemnej adoracji"-mówiąc kolokwialnie-puściły zwieracze i nie trzymając ciśnienia "wpadli" sobie na wątek.Niby z ciekawości,z grzecznymi pytaniami a tylko w jednym celu.No i te przeprosiny p.Wieśka-teraz już się chłopaki rozbujają ja ta lala.
A mnie trudno polemizować z takimi kolesiami jak w84u,trudno bo jaki sens ma rozmowa z gościem który w nowym produkcie czyni poprawki i pisze że produkt jest cacy,no może wymaga małego tuningu,ale ze szczerego serca poleca itd.Albo idiota (przepraszam że tak wprost ale brzydzę się kulturą w miejscu gdzie nikt o nią nie dba) albo koleś wcale nie mieszka za granicą a tylko udaje światowca i wie że został wkręcony a udaje że jest geniuszem bo sobie włożył szamot w palnik i po kłopocie.I rozdaje na prawo i lewo patent,ku uciesze innych że ten produkt nie jest wcale taki be.
Kolejny kolega janklos12,na forum ES pisze same superlatywy po świeżym zakupie OEP 10kW a na blogu Pana Z już pyta czy nowy palnik Pana Z będzie pasował do jego 10kW,w miedzy czasie szuka kapliczki u minertu i innych cudownych rozwiązań.Po co,w nowym kotle?Następny który wstydzi się przyznać jak jest na prawdę ?
Róbcie wypad z tego wątku i dalej sobie uskuteczniajcie zabawę.Nie próbujcie robić z normalnych ludzi baranów.

Ludzie nie rozumiem dlaczego kilku kolesi z zemsty po tym jak zostali "pojechani" na ES -szuka sobie innego miejsca-a Wy ich tu grzecznie i słodko przepraszacie i inne takie.Kolesie robią z Was baranów,nie widzicie tego?Jak wpadł Andrzej_M to niebawem będzie to co na forum ES.Co z Wami?

karoka65
17-08-2013, 09:38
Novy, nie nauczono mnie chamstwa, za wszelką cenę, po trupach do celu.
Jak mówię za dużo napisałem i przeprosiłem.
Moja mama mówiła mi też zawsze:
Synu z dużą dupą wszędzie się zmieścisz,
z dużą gębą nie.

Dałem niepotrzebnie wciągnąć się w dyskusję ale są mistrzowie prowokacji, siedzą latami po forach i są w tym naprawdę dobrzy jak widać.
Pozdrawiam i raczej posłucham kolegi Kateijm.

Novy!
17-08-2013, 09:48
Novy, nie nauczono mnie chamstwa...
.

Z chamami trzeba po chamsku.Tyle.
Co do reszty,rób Pan jak chcesz.Nie rozumiem tylko dlaczego wdajesz się w dyskusję z głupkami.Zniżą Cię do własnego poziomu ,a potem pokonają.. (chyba już tak się stało)
Ktoś w stopce ma cytat: Póki walczysz, jesteś zwycięzcą.
Zmieszają Pana i Grzegorza z błotem,a potem popatrzą sobie jak nad padliną krążą sępy.O to własnie tu chodzi.Pozdrawiam ;)

bobasxx
17-08-2013, 09:51
Lubie słuchać i czytać treści przekazywane przez osoby, które mają coś konkretnego do powiedzenia.
Im nie trzeba słodzić, dla nich gratyfikacją jest zrozumienie tego co starają się przekazać.




Niby nie trzeba ale na każdym kroku to robisz.

karoka65
17-08-2013, 10:28
Z chamami trzeba po chamsku.Tyle.
Co do reszty,rób Pan jak chcesz.Nie rozumiem tylko dlaczego wdajesz się w dyskusję z głupkami.Zniżą Cię do własnego poziomu ,a potem pokonają.. (chyba już tak się stało)
Ktoś w stopce ma cytat: Póki walczysz, jesteś zwycięzcą.
Zmieszają Pana i Grzegorza z błotem,a potem popatrzą sobie jak nad padliną krążą sępy.O to własnie tu chodzi.Pozdrawiam ;)
Powiem ci jeszcze tyle że te działania przynoszą akurat skutek odwrotny od zamierzonego :)
Kto zada sobie na tyle trudu żeby cofnąć się w wątku na kilka stron widzi o co chodzi.
Ostanio miałem takiego pana który przeczytał po nocach od dechy do dechy i od tygodnia pracuje już u niego RBR w Potoku Górnym.
W sumie to cieszy nawet że wątek jest tak oblegany, są już tu chyba wszyscy gdzie kiedyś nikt prawie poza użytkownikami głosu nie zabierał :)
Darka chyba jeszcze nie widziałem i Jorgusia.
Novy to Darek ma chyba w stopce ten cytat o "walce"

Novy!
17-08-2013, 10:39
Powiem ci jeszcze tyle że te działania przynoszą akurat skutek odwrotny od zamierzonego :)
Kto zada sobie na tyle trudu żeby cofnąć się w wątku na kilka stron widzi o co chodzi.
Ostanio miałem takiego pana który przeczytał po nocach od dechy do dechy i od tygodnia pracuje już u niego RBR w Potoku Górnym.
W sumie to cieszy nawet że wątek jest tak oblegany, są już tu chyba wszyscy gdzie kiedyś nikt prawie poza użytkownikami głosu nie zabierał :)
Darka chyba jeszcze nie widziałem i Jorgusia.
Novy to Darek ma chyba w stopce ten cytat o "walce"

Panie Wieśku,szanuję każde poglądy,zdanie itd.Nie znoszę kłamstwa i głupoty.Nigdy na tym ani na żadnym forum nie napisałem kłamstwa o kotle jaki posiadałem.
Nie chciałem przysporzyć Wam nabywców RBR-a a firmie Ogniwo obniżyć sprzedaży.
Chciałem tylko by każdy użytkownik zwrócił uwagę na to,na co ja nie zwróciłem,aby nie sugerował się jedynie pochlebnymi wpisami na forach-które jak teraz wiem były manipulowane.
Nie uważam Pana za jakiegoś cudownego sprzedawcę,ot normalny koleś co zna się na tym co robi.W Europie to co Pan reprezentuje to standard ;)
Poniekąd jednak,powodzenia i sukcesów życzę Panu i Grzegorzowi bo zasługujecie na nie.I nie dajcie sobie tego wyrwać ramolom i idiotom.
Out.Pozdrawiam

janklos12
17-08-2013, 10:55
.
Kolejny kolega janklos12,na forum ES pisze same superlatywy po świeżym zakupie OEP 10kW a na blogu Pana Z już pyta czy nowy palnik Pana Z będzie pasował do jego 10kW,w miedzy czasie szuka kapliczki u minertu i innych cudownych rozwiązań.Po co,w nowym kotle?Następny który wstydzi się przyznać jak jest na prawdę ?
Róbcie wypad z tego wątku i dalej sobie uskuteczniajcie zabawę.Nie próbujcie robić z normalnych ludzi baranów.
kol. novy o co ci chodzi? szukasz zaczepki, czy ja tu się udzielam, komuś ubliżam? że mam się z tego tematu wynosić. opanuj się, napij wody, idz na spacer i nie wciągaj mnie w swoje gierki. ps. novy dlaczego masz rbr z ceramiką czy bez niej żle pracuje? chyba nie , to samo dotyczy moich pytań o kapliczkie o palnik

5iatka
17-08-2013, 10:57
Dyskretna zmiana tematu:
Przy wnoszeniu dokonałem, demontażu wszystkiego, co się dało i teraz proszę o potwierdzenie kolejności drzwiczek.
od dołu przy popielniku drzwiczki bez ( nazwijmy to radiatora )
w środku przy palniku ( te z największym )
u góry te z małym ?
Nie wiem czy nie pomieszałem kolejności - to wolę zapytać. Przy okazji rozładuję atmosferę ;)

karoka65
17-08-2013, 11:15
Tylu znawców RBRa pojawiło się tutaj w ostatnim czasie, każdy twierdzi że pisze na temat tego kotła.
To dawać panowie, heja, kolega pyta o drzwiczki, może ktoś z tych fachurów tryśnie wiedzą i pomoże ?

w84u
17-08-2013, 11:32
A mnie trudno polemizować z takimi kolesiami jak w84u,trudno bo jaki sens ma rozmowa z gościem który w nowym produkcie czyni poprawki i pisze że produkt jest cacy,no może wymaga małego tuningu,ale ze szczerego serca poleca itd.Albo idiota (przepraszam że tak wprost ale brzydzę się kulturą w miejscu gdzie nikt o nią nie dba) albo koleś wcale nie mieszka za granicą a tylko udaje światowca i wie że został wkręcony a udaje że jest geniuszem bo sobie włożył szamot w palnik i po kłopocie.I rozdaje na prawo i lewo patent,ku uciesze innych że ten produkt nie jest wcale taki be.

OK, zasłużyłem sobie na taką ocenę, wystarczy poczytać... jeżeli Wam z tego powodu milej, to na razie. :bye:

karoka65
17-08-2013, 11:36
Miło to było tu 3 dni temu.
Nie miej we mnie wroga, ja w Tobie nigdy go nie widziałem.

zawijan
17-08-2013, 11:39
Strasznie tu dużo psychoanalityków. Jakiś kącik psychologiczny?

... nie ma Już Zawijana w dawej postaci - osoby która dzieliła się wiedza,pomagała,róznym użytkownikom - róznych kotłów!! czy to w sposobach ustawiania kotła, sterownika,palnika czy informowała o procesach zachodządzych podczas spalania, zaczełeś nagle, linkować,spamować,trolować,zamiast pomocy robisz biznes na forum, dzięki takiemu postępowaniu, gro użytkowników, odwróciła się od Ciebie,reszta, czyta to z niesmakiem ( ja również) i Niestety twoja pozycja na forum idzie po równi pochyłej.....w dół
Nie jestem gwiazdą, która musi dbać o popularność, bo... bo bez popularności gwiazdą nie będzie. Użytkownicy kotłów retortowych, wraz z rodzinami, stanowią gdzieś tak 1% wszystkich Polaków. Nawet gdyby wszyscy mnie nie lubili, jakoś to przeżyję. Sądzę jednak, że znajdą się i tacy, którzy mnie lubią.

Drogi Bobku Budowniczy

Życie zatoczyło koło. Znów jesteś tym samym Bobkiem, którego poznałem kilka lat temu. Myślę, że nie wyjdziesz już z tego zaklętego kręgu

P.S.
Ale Ci Jarecki dokopał swym nowym SkamPem. Co?!

karoka65
17-08-2013, 11:44
Andrzeju odpowiedź dostał już dawno.
Na jaki rewanż liczysz ?

zawijan
17-08-2013, 11:57
...Zawijan, a raczej różne osoby piszące z tego nicku...
Ciekawa teoria.
Nie tak dawno, na forum esterownik.pl, RBRowicze twierdzili, że ZawiJan pisuje pod różnymi nickami.
Tam ZawiJan pisze za innych, tu inni piszą za ZawiJana.
Czy to teorie przeciwstawne, czy uzupełniające się?

zawijan
17-08-2013, 11:59
...bo ja bym sobie pomyślał że człowiek który robił tutaj dobrą robotę na stare lata wypisuje głupoty gorsze niż inni
"Czułe pozdrowienia. Co Cię gniecie?"

bobasxx
17-08-2013, 12:00
Ciekawa teoria.
Nie tak dawno, na forum esterownik.pl, RBRowicze twierdzili, że ZawiJan pisuje pod różnymi nickami.
Tam ZawiJan pisze za innych, tu inni piszą za ZawiJana.
Czy to teorie przeciwstawne, czy uzupełniające się?

Tam chodziło o Z_2, nie o ZawiJana. Wg mnie przynajmniej.

w84u
17-08-2013, 12:05
Miło to było tu 3 dni temu.
Nie miej we mnie wroga, ja w Tobie nigdy go nie widziałem.
Naturalnie, że nie, wystarczy spuścić bullteriera... potem zdjąć białe rękawiczki.

karoka65
17-08-2013, 12:06
Myślę Andrzeju że najlepiej sięgnąć informacji u źródła.
Przecież możesz.
Co tam może wiedzieć jakiś handlarzyk.
Co Was tak boli ?
Byłem zwykłym userem kupę czasu na tym forum, od kiedy zacząłem sprzedawać kotły żeby mieć święty spokój wykupiłem sobie Płatny Profil.
Nie jestem rzecznikiem firm które produkują kotły, ma takich producentów czterech i 3 producentów regulatorów.
Jest tylu sprzedających same nawet RBRy w internecie, dlaczego ich nikt nie nachodzi, o nic nie pyta.
Mam czas i chęć to odpiszę jak ktoś o coś pyta, w końcu ktoś gdzieś mi zaufał to chyba coś za to mu się należy, no nie ?

zawijan
17-08-2013, 12:11
Przestudiowałem dokładnie regulamin tego forum. Nigdzie na nim nie pisze, że nie wolno pisać źle o kotłach RBR Ekouniwersal. Proszę więc, nie protestujcie i nie straszcie mnie banem, jeśli od czasu do czasu napiszę tu coś złego o RBRze. Dla równowagi obiecuję Wam, że nie napiszę na tym wątku nic dobrego o kotłach OGNIWO EKO Plus.

P.S.
Dzisiaj Jacka. Moje imieniny. Daję Wam prezent. Nie zobaczycie mnie tu do końca dnia.

Cześć

karoka65
17-08-2013, 12:16
Zatem mimo wszystkiego Życzę panu dużo Zdrowia i Wszystkiego Dobrego, może tylko trochę mniej złośliwości.
Pozdrawiam.

karoka65
17-08-2013, 12:27
Proszę więc, nie protestujcie i nie straszcie mnie banem, jeśli od czasu do czasu napiszę tu coś złego o RBRze.


Żeby źle pisać o czymś, trzeba tego używać i być nie zadowonym można.
Jeśli takich wpisów dokonują osoby które tego nie używają, w wielu tutaj przypadkach nawet nie widzieli tego na oczy to takie wpisy są dla mnie dużym nietaktem, kłamstwem a już o wiarygodności nie wspomnę.
Ładna pogoda dzisiaj to chyba lepiej spożytkuję wolny czas.

Delphion1
17-08-2013, 12:49
Możecie mi wytłumaczyć do czego zmierza ta dyskusja?
Oczywiście mam nadzieję, że Panowie tak ostatnio się udzielający mieli nasz kociołek lub maja zamiar kupić?

wuwok
17-08-2013, 13:48
Żeby źle pisać o czymś, trzeba tego używać i być nie zadowonym można.
Jeśli takich wpisów dokonują osoby które tego nie używają, w wielu tutaj przypadkach nawet nie widzieli tego na oczy to takie wpisy są dla mnie dużym nietaktem, kłamstwem a już o wiarygodności nie wspomnę.
Ładna pogoda dzisiaj to chyba lepiej spożytkuję wolny czas.

zgadzam się!! potrzeba mieć kociołek by mówić na jego temat :D O sadzy ,spalaniu itd .[myślałem ze kotły są równe i o każdym można jednakowo pisac,lecz jednak nie :D ]Odnośnie dzisiejszego.wczorajszego pisania to piszą te same osoby co pisały w temacie OEP . Czyli dalej jest "rodzinnie". Dużo ciekawych rzeczy od wczoraj można przeczytać :) . Teraz rozumiem czemu 11 śmigła na testach 22kw :) [16 moja tez osiągała ponad 20kw-22kw] i w sumie dla mnie niema znaczenia bo jeśli spala mało i ludzie są zadowoleni :) . Tylko czekam z niecierpliwością na duże mrozy :) będzie się działo w tematach
ps. tyle czytam o kulturze ludzi którzy maja jeden kolor i...czemu oni ubliżają ,atakują ludków mających inny kolor??wiem ,wiem za "cienki w uszach jestem" jak jeden user określił :D
Aha przepraszam ze żyje :D
a prawda taka mamy wszyscy dzięki sterownikowi super zabawki i cieszmy się z tego a nie obrażajmy.

pawko_
17-08-2013, 14:00
207136

Dalsza dyskusja nie ma sensu.

bobasxx
17-08-2013, 14:04
Ładna pogoda dzisiaj to chyba lepiej spożytkuję wolny czas.

U mnie też ładnie dzisiaj, masz rację Wiesiek, koszę trawę i rozpalam grilla ;)

Jedyny wolny weekend w miesiącu trzeba przyjemniej spożytkować.

karoka65
17-08-2013, 14:08
Wuwok przyjacielu ( nie wiem czy tak mogę ), to nie jest do końca tak jak piszesz.
Myślę że pijesz do tego że ja nie mam takiego kotła jak TY.
Różnica między nami jest taka że ja Twój dość dobrze znam i bardzo często goszczę u użytkowników, także mam trochę opinii, trochę już widziałem i kilka udało mi się już jakimś cudem uzdrowić.
Ostatni wizytowałem w ten poniedziałek :)
Jest to jakaś mała różnica czy nie ?
Aaa i to nie jest wszystko, bywam też przy innych, trochę się już tego nazbierało.

karoka65
17-08-2013, 14:13
U mnie też ładnie dzisiaj, masz rację Wiesiek, koszę trawę i rozpalam grilla ;)

Jedyny wolny weekend w miesiącu trzeba przyjemniej spożytkować.
Krzysiek, wdepnąłem po drugie pifffko jak adaś pisze i myślę luknę czy się krew już nie polała :)

mark3k
17-08-2013, 14:23
Panowie, nie dajcie się prowokować, piszmy na temat kociołka, a ignorujmy bezsensowne tendencyjne wpisy osób siejących zamęt.
NIE ODPISUJCIE NA PROWOKACJE I SAMI SIĘ STĄD ZADYMIARZE WYNIOSĄ.
Miłego grilowania i odpoczywania. Piękna pogoda za oknem.
Pozdrawiam.

wuwok
17-08-2013, 14:24
Akurat nie mam nic do ludzi którzy sprzedają piece [ktoś to musi robić,nie wy to inni :) ] Ale ile jest piecy Ogniwo??procentowo do Rbr!! ile wezwań wynika z braku podstawowej wiedzy jak obsługiwać kociołek??uogólniać można ale widzisz tam niema się co zepsuć tak na dobra sprawę.[wiem co mowie :D ] Co rozumiesz przez słowo "uzdrowić"?????dokonałeś modyfikacji?jakich?[zapraszam do tematu oep byś opisał co zmieniasz, modyfikujesz..chętnie dokonam zmian.Jak widzisz producent nie wprowadza żadnych wiec spokojna głowa ze skopiują twoja myśl techniczna :) ]Wasz piecyk fajny jest ale chciałbym widzieć roczny piec ,w którym pali się cało rocznie :) .I dobra ty widziałeś, pisz [ale znów ze sprzedajesz produkt konkrecyjny to w tej materii nie jesteś wiarygodny :) ] ale jak ktoś nie widział ogniwa w realu i mówi ze zły??bo?? wy tak twierdzicie? A niezadowoleni będą,poczekajcie zimę [jeden pan pisał poematy kiedyś, a potem..] Podoba mi sie polityka producenta Skampa-odcioł sie od tematu i ma święty spokój a do tego ma niezły piecyk :) .Zawijan nie jest skory do chwalenia cudzego produktu a tu pochwalił :)
odnośnie rbr to nawet jeśli ma 15kw to nie jest źle !! tragedii nie ma .Jeśli spala taki syf jak mój piec to mała ekoenergia dobra ,do tego jeśli faktycznie niema w nim sadzy to już super .[choć martwi mnie ze nie mam problemów z sadza :)] a co czyni piec zajebisty to sterownik a obydwa maja takie same :) O jedynie czyszczenie Rbra jest wygodniejsze na 100% :) lepiej gałkę tarmosić :D niż motylki odkręcać:)

zbigmaz01
17-08-2013, 15:36
Panowie, nie dajcie się prowokować, piszmy na temat kociołka, a ignorujmy bezsensowne tendencyjne wpisy osób siejących zamęt.
NIE ODPISUJCIE NA PROWOKACJE I SAMI SIĘ STĄD ZADYMIARZE WYNIOSĄ.
Miłego grilowania i odpoczywania. Piękna pogoda za oknem.
Pozdrawiam.Kiedyś już tak było z Arturo, też taki ograniczony że żadne tłumaczenia nie trafiały do niego. Tutaj mamy podobny przypadek. Nie dostanie odpowiedzi to się wyniesie, lub zaczną się wpisy na jego temacie jak to kiedyś bywało.

Ale w sumie to właśnie czas na browca :)

Arturo72
17-08-2013, 16:06
Kiedyś już tak było z Arturo, też taki ograniczony że żadne tłumaczenia nie trafiały do niego :)
Odwrotnie,to wyście byli i co poniektórzy są dalej jak zabetonowani ;)
Chociaż pozytywny efekt mojej gadki już jest,niektórzy z Was przed wyborem kotła a nawet źródła ciepła polecają zrobić wyliczenia obciążenia cieplnego domu i zapotrzebowania na ciepło co wg mnie powinno być obowiązkiem i jedną z pierwszych rzeczy jakie powinno się robić przez rozważnego inwestora przed doborem żródła ciepła,budującego nowy dom :)

Moja maksyma się nie zmienia,węgiel tylko do starych domów :)

arekjola1
17-08-2013, 18:19
Witam.od jakiegoś czasu śledzę te tematy dotyczące różnych kotłów,spieracie się przeważnie w słusznych sprawach i kwestiach to o palnikach,to o sterownikach,ale powiedzcie mi co taki zwykła osoba jak ja wyniesie z tego całego zamieszania:( powiem wam drodzy koledzy taka osoba wybierze zupełnie inny kocioł bo zobaczy,że ktoś inny robi swoje nie wciąga się niepotrzebne przepychanki słowne i zbyteczną dyskusje,a odpowiada na konkretnie na zdawane pytania.Rozpisałem się,a chciałem zupełnie o czymś innym.Bedąc dzisiaj na giełdzie zobaczyłem gościa ,który sprzedaje kotły firmy Gregor,przysłuchałem się rozmowie z pewnym gosciem który był zainteresowany tymi kociołkami.Pan sprzedawca lub producent proponował gosciowi na około 100mkw kocioł 24kw z podajnikiem oczywiscie stalowym,bo żeliwny stawia straszne opory i mówił że elektronika wszystko załatwi i tylko należy dosypywać paliwo.Drugi gość chciał zwykły kocioł i oczywiście pan zaproponował kocioł,ktróry mógł by zasilić supermarket albo hale produkcyjną.Może należało by zastanowić się jak takich sprzedawców wykopać z rynku,bo to dzięki nim nasze rodziny i my wszyscy oddychamy tym co takie pseudo kotły wyrzucą z siebie.:stirthepot:

karoka65
17-08-2013, 18:49
arekjola jeśli chcesz poczytać o kotle to proponuję zacząć od strony 364 wstecz.
Dalej to tylko takie pieprzenie.

arekjola1
17-08-2013, 19:02
Ja to wszystko czytałem i nie tylko o tym kotle,ale o konkurencyjnych również ,wszystko jest jasne ,ale co z producentami tych trucicieli,bo nie wszyscy czytają te różne tematy i kupują te śmierdziele z zielonymi znaczkami które świadczą o czystym środowisku,ten wspomniany wczesniej kocioł własnie miał taki znaczek:eek:

lestek27
17-08-2013, 19:08
Kurde czytam tak te kilka ostatnich stron i dziwię się co niektórym.
Widzę wypowiada się tu wykształcony człowiek ale jego wypowiedzi nie wyglądają już tak jakby je pisał ten sam wykształcony człowiek.
Jakaś zawiść, chęć przeszkodzenia komuś. Myślałem że dobrze wychowani i wykształceni ludzie tak się nie zachowują. Są ponad tym. Tylko może kluczem tutaj jest wychowanie. Wiem że w sieci łatwiej pisać takie rzeczy niż powiedzieć komuś prosto w oczy ale takie zachowanie to raczej bym przypisał mało inteligentnej osobie. Tak jak ktoś już tu pisał. Myślę że najlepiej było by ignorować wpisy takich osób i z czasem dadzą sobie spokój.
Każdy kto skorzystał z pomocy czy to Karoki65 czy też Minertu (a ja skorzystałem z pomocy obu) wiedzą z kim mają do czynienia i nie sądzę aby kilka osób zniszczyło im reputację takim czy innym wpisem.
Normalny człowiek chce mieć kociołek który nie za dużo spali, łatwo go wyczyścić i ogrzeje domek. A jak się jeszcze ma pomoc od sprzedawcy to już jest chyba full wypas.

karoka65
17-08-2013, 19:11
No ktoś im te znaczki przyznał a jak sprzedawca chce zarobić to wciśnie nieświadomemu człowiekowi i 35kW na 100m2, taki mały zapasik dla 5 sąsiadów :)

andrew01
17-08-2013, 19:46
Dobra jeszcze jeden post...


Drogi Bobku Budowniczy

W końcu coś ciekawego :)

Pozdrawiam
Andrzej

minertu
17-08-2013, 20:13
Akurat nie mam nic do ludzi którzy sprzedają piece [ktoś to musi robić,nie wy to inni :) ] Ale ile jest piecy Ogniwo??procentowo do Rbr!! ile wezwań wynika z braku podstawowej wiedzy jak obsługiwać kociołek??uogólniać można ale widzisz tam niema się co zepsuć tak na dobra sprawę.[wiem co mowie :D ] Co rozumiesz przez słowo "uzdrowić"?????dokonałeś modyfikacji?jakich?[zapraszam do tematu oep byś opisał co zmieniasz, modyfikujesz..chętnie dokonam zmian.Jak widzisz producent nie wprowadza żadnych wiec spokojna głowa ze skopiują twoja myśl techniczna :) ]Wasz piecyk fajny jest ale chciałbym widzieć roczny piec ,w którym pali się cało rocznie :) .I dobra ty widziałeś, pisz [ale znów ze sprzedajesz produkt konkrecyjny to w tej materii nie jesteś wiarygodny :) ] ale jak ktoś nie widział ogniwa w realu i mówi ze zły??bo?? wy tak twierdzicie? A niezadowoleni będą,poczekajcie zimę [jeden pan pisał poematy kiedyś, a potem..] Podoba mi sie polityka producenta Skampa-odcioł sie od tematu i ma święty spokój a do tego ma niezły piecyk :) .Zawijan nie jest skory do chwalenia cudzego produktu a tu pochwalił :)
odnośnie rbr to nawet jeśli ma 15kw to nie jest źle !! tragedii nie ma .Jeśli spala taki syf jak mój piec to mała ekoenergia dobra ,do tego jeśli faktycznie niema w nim sadzy to już super .[choć martwi mnie ze nie mam problemów z sadza :)] a co czyni piec zajebisty to sterownik a obydwa maja takie same :) O jedynie czyszczenie Rbra jest wygodniejsze na 100% :) lepiej gałkę tarmosić :D niż motylki odkręcać:)

I w tym momencie jesteś w błędzie co kto chwali.AMEN!!!

minertu
17-08-2013, 20:16
Ja to wszystko czytałem i nie tylko o tym kotle,ale o konkurencyjnych również ,wszystko jest jasne ,ale co z producentami tych trucicieli,bo nie wszyscy czytają te różne tematy i kupują te śmierdziele z zielonymi znaczkami które świadczą o czystym środowisku,ten wspomniany wczesniej kocioł własnie miał taki znaczek:eek:
Też się nad sensem tego zastanawiam.

minertu
17-08-2013, 20:18
No ktoś im te znaczki przyznał a jak sprzedawca chce zarobić to wciśnie nieświadomemu człowiekowi i 35kW na 100m2, taki mały zapasik dla 5 sąsiadów :)
No chyba:stirthepot: tego nie zrobisz?
Nie taka jest nasza idea.

minertu
17-08-2013, 20:25
Akurat nie mam nic do ludzi którzy sprzedają piece [ktoś to musi robić,nie wy to inni :) ] Ale ile jest piecy Ogniwo??procentowo do Rbr!! ile wezwań wynika z braku podstawowej wiedzy jak obsługiwać kociołek??uogólniać można ale widzisz tam niema się co zepsuć tak na dobra sprawę.[wiem co mowie :D ] Co rozumiesz przez słowo "uzdrowić"?????dokonałeś modyfikacji?jakich?[zapraszam do tematu oep byś opisał co zmieniasz, modyfikujesz..chętnie dokonam zmian.Jak widzisz producent nie wprowadza żadnych wiec spokojna głowa ze skopiują twoja myśl techniczna :) ]Wasz piecyk fajny jest ale chciałbym widzieć roczny piec ,w którym pali się cało rocznie :) .I dobra ty widziałeś, pisz [ale znów ze sprzedajesz produkt konkrecyjny to w tej materii nie jesteś wiarygodny :) ] ale jak ktoś nie widział ogniwa w realu i mówi ze zły??bo?? wy tak twierdzicie? A niezadowoleni będą,poczekajcie zimę [jeden pan pisał poematy kiedyś, a potem..] Podoba mi sie polityka producenta Skampa-odcioł sie od tematu i ma święty spokój a do tego ma niezły piecyk :) .Zawijan nie jest skory do chwalenia cudzego produktu a tu pochwalił :)
odnośnie rbr to nawet jeśli ma 15kw to nie jest źle !! tragedii nie ma .Jeśli spala taki syf jak mój piec to mała ekoenergia dobra ,do tego jeśli faktycznie niema w nim sadzy to już super .[choć martwi mnie ze nie mam problemów z sadza :)] a co czyni piec zajebisty to sterownik a obydwa maja takie same :) O jedynie czyszczenie Rbra jest wygodniejsze na 100% :) lepiej gałkę tarmosić :D niż motylki odkręcać:)

Streściłeś RBR-a?

karoka65
17-08-2013, 20:33
Grześ daj już spokój, posłuchaj co piszą rozsądni ludzie.

Novy!
17-08-2013, 20:50
Grześ daj już spokój, posłuchaj co piszą rozsądni ludzie.

Panie Wiesławie brońcie tego co osiągnęliście z Grzegorzem,jesteście w standardach europejskich.Kurna ja na waszym miejscu zapomniałbym o przeprosinach i innych pierdołach.Przepraszasz, a Pan robi z Ciebie znowu sługę.Masz jaja,wierzę że tak.To walcz o swoje, a nie przepraszaj bo tracę wiarę że w czasie naszej rozmowy to byłeś Ty.Chyba że zawijan ma tak mocne 'plecy" że wszyscy sracie na jego widok.Sprzedajecie dobry produkt?To brońcie go,wielu ludzi jak czyta te przeprosiny i życzenia imieninowe to zadaje sobie pytanie.O co tu chodzi?
Jesteś Pan starszy więc rób Pan jak chcesz.Mogę jedynie napisać jak to wygląda z zewnątrz.Albo walczycie,albo liżecie tyłek zawijanowi,on tylko na to czeka.Przecież to jasne.Co za różnica,emeryt czy nie.Trzeba było się zastanawiać wcześniej.Traci Pan wiarygodność Panie karaoka.Ja jestem zawsze po Pana stronie,miałem przyjemność Pana poznać,ale co z tymi co znają Pana z sieci?Jak się czują jak obserwują taka postawę...Raz walka,potem przeprosiny.Co to za szopka?

Dobrze wiecie że klikają tu kolesie o podwójnych nickach Celowo napisałem posta gdzie wymieniłem dwóch kolesi.Zalogowali się niemal co do sekundy.Proxy to zajebista rzecz ,ale rozum trzeba mieć jak się takie szopki robi.Oni nawet ciśnienia nie trzymają,logują się w tym samym czasie barany ;)

zbigmaz01
17-08-2013, 21:03
...
Jestem zdania że trzeba być człowiekiem a za jedno słowo więcej nic dodatkowo się nie płaci, to różni człowieka od tych innych.

Novy!
17-08-2013, 21:11
Jestem zdania że trzeba być człowiekiem a za jedno słowo więcej nic dodatkowo się nie płaci, to różni człowieka od tych innych.

Jak to wszystko zabrnęło aż tak daleko to jedno słowo niczego nie zmieni.Druga strona toczy wojenkę,nie czas na pokój.Póki walczysz jesteś zwycięzcą.On nie przeprasza,dlatego jest ciągle on line.

Mnie już grożono mordobiciem,i na forum ES i na priv.Coś Ci powiem ,gdybym znał tych ludzi pogadalibyśmy sobie jak ludzie.A tak,odbieram priv i milczę.

zbigmaz01
17-08-2013, 21:20
Jak to wszystko zabrnęło aż tak daleko to jedno słowo niczego nie zmieni.Druga strona toczy wojenkę,nie czas na pokój.Póki walczysz jesteś zwycięzcą.On nie przeprasza,dlatego jest ciągle on line.

Mnie już grożono mordobiciem,i na forum ES i na priv.Coś Ci powiem ,gdybym znał tych ludzi pogadalibyśmy sobie jak ludzie.A tak,odbieram priv i milczę.Czytałem to co było na forum i zastanawiałem się jak to świadczy o ich kulturze.

lestek27
17-08-2013, 21:26
Jak to wszystko zabrnęło aż tak daleko to jedno słowo niczego nie zmieni.Druga strona toczy wojenkę,nie czas na pokój.Póki walczysz jesteś zwycięzcą.On nie przeprasza,dlatego jest ciągle on line.

Mnie już grożono mordobiciem,i na forum ES i na priv.Coś Ci powiem ,gdybym znał tych ludzi pogadalibyśmy sobie jak ludzie.A tak,odbieram priv i milczę.

Sorki Novy ale nie mogę się z Tobą zgodzić.
ty pewnie jesteś bardziej narażony na krytykę że względu na to co miałeś a co masz teraz. ale powiem tak.
Nie sądzę żeby trzeba było walczyć na ostro z takimi osobami o których mówimy. Myślę że lepszy efekt da milczenie.
Jeden facet zaniża poziom i wszyscy mamy się do niego równać? W tej sytuacji uważam że Mr. Karoka zachował się jak trzeba. Nerwy puściły ale rozum jednak jest i jakiś poziom trzeba zachować. Milczenie jest złotem i myślę że więcej można tym osiągnąć niż przepychankami słownymi. Gdyby te rozmowy odbywały się w cztery oczy to zupełnie inaczej by to wyglądało.
Wyższy poziom okazuje ten kto olewa głupie i prowokujące gadanie a nie ten co daje się wciągnąć w takie dyskusje.
Zaburzyło to normalną atmosferę tego wątku i kiepsko się to czyta. nie sledze tego co tu się pisze po to żeby czytać jak się paru gości kłóci.
Do tej pory można było się tu wiele dowiedzieć i otrzymać fachową pomoc.
niech tak zostanie.

Novy!
17-08-2013, 21:28
Czytałem to co było na forum i zastanawiałem się jak to świadczy o ich kulturze.

I na koniec powiem Ci tyle co powiedziałem Wieśkowi w czasie rozmowy telefonicznej.Póki nie poznam kolesi,nie odpisuję i mam obawy.Jak cokolwiek się stanie mojej rodzinie Pana "z2" spotka to spotkać go powinno.Za to co napisał (pomimo że skasował konto mam printy ekranu) należałoby już zareagować.
Pozdrawiam.Marek.

Novy!
17-08-2013, 21:32
Wyższy poziom okazuje ten kto olewa głupie i prowokujące gadanie a nie ten co daje się wciągnąć w takie dyskusje.
Zaburzyło to normalną atmosferę tego wątku i kiepsko się to czyta. nie sledze tego co tu się pisze po to żeby czytać jak się paru gości kłóci.

Pełna zgoda,tylko p.Wiesiek zniżył się do ich poziomu i został pokonany.

Do tej pory można było się tu wiele dowiedzieć i otrzymać fachową pomoc.
niech tak zostanie.


I jak kociołek śmiga?Potwierdza się teza że lepiej trzymać go nieco wyżej na CO?

BBE
17-08-2013, 21:33
I na koniec powiem Ci tyle co powiedziałem Wieśkowi w czasie rozmowy telefonicznej.Póki nie poznam kolesi,nie odpisuję i mam obawy.Jak cokolwiek się stanie mojej rodzinie Pana "z2" spotka to spotkać go powinno.Za to co napisał (pomimo że skasował konto mam printy ekranu) należałoby już zareagować.
Pozdrawiam.Marek.

Zabawne :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Kolego Marek (Novy!) - powiedz proszę, czy Twój głos też Cię za bardzo nie podnieca?

zbigmaz01
17-08-2013, 21:34
I na koniec powiem Ci tyle co powiedziałem Wieśkowi w czasie rozmowy telefonicznej.Póki nie poznam kolesi,nie odpisuję i mam obawy.Jak cokolwiek się stanie mojej rodzinie Pana "z2" spotka to spotkać go powinno.Za to co napisał (pomimo że skasował konto mam printy ekranu) należałoby już zareagować.
Pozdrawiam.Marek.To że skasował to nic nie znaczy, wiadomości pozostały

zbigmaz01
17-08-2013, 21:36
Zabawne :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Kolego Marek (Novy!) - powiedz proszę, czy Twój głos też Cię za bardzo nie podnieca?Coś mi się nie wydaję po twoich wypowiedziach że nie przyszedłeś tu za poradą, czyżbym się nie mylił?

karoka65
17-08-2013, 21:40
Panie Marku, opinię wystawiają mi moi klienci w tym także pan, myślę że również nie najgorszą :)
Ja nie lubię takich sytuacji, zawijan jeść mi nie daje ale niech pan zobaczy co zrobił z tym wątkiem, co zrobił z forum eSterownik.
Lepiej robić swoje a trolle sami się wykrwawią.
Niektórzy żywią się taką walką, ja nie a i nie smacznie się to już czyta.
Reagują tylko użytkownicy naszych kotłów i co ? przybyło tylko baranów, nieuków, wieśniaków i następny gnój wypływa na powierzchnię szamba.
Kto odważył się odezwać zaraz został wrogiem z numerem którymś z kolei.
Takich ludzi najbardziej szlak trafia jak nie mają z kim wojować, także pana też proszę jak już było napisane o ignorowanie zaczepek i nie reagowanie na prowokacje.

Novy!
17-08-2013, 21:41
Coś mi się nie wydaję po twoich wypowiedziach że nie przyszedłeś tu za poradą, czyżbym się nie mylił?

Kurcze zawijan pisał że posiadacze kotłów to 1% w skali całego kraju.Nigdy nie myślałem że 1% to tak potężny rynek i tyle w nim walki...