PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

optymista111
14-11-2013, 22:13
kalio i maher już wcześniej krytykowali kocioł zanim go kupili, to po .uja go kupowali?
DZIWNE!

karoka65
14-11-2013, 22:21
No to rzeczywiście nie spieszycie się z obsługą kotła:)
Ja jak na razie mam jeszcze stare przyzwyczajenia i zaglądam raz na kilka dni do niego i sprawdzam co tam słychać.
Popiół jednak wyrzucam jak jest pełna szuflada + trochę na zewnątrz:)
Pewnie kiedyś dojdę i do Waszych przyzwyczajeń.
Z biegiem czasu człowiek robi się coraz bardziej leniwy i wygodny :)
Bardziej to pierwsze, hehe.
To zaje...ste przyzwyczajenia, dojedziesz do nich szybciej jak Ci się wydaje :)
Jak zwykle piszę to z doświadczenia a nie z teorii :)

karoka65
14-11-2013, 22:22
Dobra, trzeba iść spać powoli, od rana harówa :(
Dobranoc.

gmaj22
14-11-2013, 22:26
Nie gniewaj się Grześ ale to błędna teoria z tymi sekundami w auto :)
Tylko za dużo dmuchasz.
No wlasnie, bo jeszcze wczoraj przy +1% bylo ok, a dzis przy +2% juz krater... Chcialem troche poeksperymentowac z ustawieniem domyslnym, bo mi za za duzo niedopalow do popielnika spadalo. Dlatego od dzis zaczynam na grupowym. Latwiej jest zapanowac nad jednym parametrem (wiatr) niz nad dwoma:)

Czerny
14-11-2013, 23:04
@Czerny

Moim zdaniem, korekta +5% i zmniejszenie podawania do 3s to zbyt drastyczne podejscie. Dlaczego, opisze na swoim przykladzie...
Pale od kilku dni Wesola i po stwierdzeniu, ze za bardzo spieka, zmniejszylem podawanie do 4 s, pozniej zas do 3 s, wraz z delikatna korekta nadmuchu 1%, a od dzis rano 2%. Przy 3s / 2% juz zrobil mi sie krater, wiec wniosek, ze albo za mocno dmucham, albo za malo podaje. Domyslam sie wiec, ze u mnie najbardziej optymalne ustawienie byloby 4s / 2%. Nie mam juz czasu tego sprawdzic, od teraz przechodze na grupowe 8 kW/8kW z nadmuchem poczatkowym 38 %. Jutro zobacze, jakie sa efekty i ewentualnie wprowadze korekte nadmuchu. W ostatecznosci bede mieszal 2:1 z Retopalem, jak wczoraj radzil mi kobra64.

Ja zrobię to samo. Przynajmniej będę miał porównanie z Tobą :wiggle:

Nie wiem tylko jak podtrzymanie ustawić...?

Maher
14-11-2013, 23:06
kalio i maher już wcześniej krytykowali kocioł zanim go kupili, to po .uja go kupowali?
DZIWNE!

Bo dla porządnych firm rzetelna krytyka powoduje firma poprawia wszystkie niedociągnięcia i stara się się być coraz lepsza, w przypadku Instalco idzie to w przeciwnym kierunku, przekonałem się na własnym przykładzie:

1.Zamówiony RBR z przekładnią NORD - dostałem najgorsze możliwe rozwiązanie i to za dopłatą czyli przekładnia transtecno (sprzedawca ani ja przed dostarczeniem nic nie wiedzieliśmy i nikt tego wcześniej nie konsultował, jak mają taki problem z terminami i dużą ilością zamówień nie prościej kupić najtańszy piec przemalować na zielono i wysłać klientowi, może nie będzie mu przeszkadzał, to tak jakbym zamówił samochód z silnikiem diesla a dostał benzynę i oczywiście do diesla dopłaciłem).
2. Żadnej w firmie nie ma kontroli jakości - jak można puścić do klienta niesprawny piec (podajnik kręci się w przeciwnym kierunku).
3. Zawór DBV źle wkręcony (co przy nie sprawdzeniu przez instalatora i podłączeniu i awarii zasilania może spowodować wybuch kotła i zniszczenie budynku.
4. Siłownik klapy źle dobrany wagowo, po odblokowaniu klapy podajnika otwiera się z taką siła że jak wcześniej pisałem można stracić zęby i wyłamuje i wykrzywia zawiasy klapy.
Na razie piec nie jest jeszcze całkowicie podłączony także boje się co będzie dalej i już nie czepiam się drobnych estetycznych rzeczy.

Maher
14-11-2013, 23:09
Widzisz Maher, nie kupiłeś u mnie a ja wiem co dostałeś :)
Dlatego masz to docięte jak docięte.
Nie masz takiego zwykłego Tanstecno, to takie z "nitro", hehe

Nawet nie próbowałem się z tobą kontaktować w sprawie kupna bo mam dobrą pamięć i jak napisałeś że mi kotła nigdy nie sprzedaż to po co mam ci zawracać głowę.

Novy!
14-11-2013, 23:39
Nawet nie próbowałem się z tobą kontaktować w sprawie kupna bo mam dobrą pamięć i jak napisałeś że mi kotła nigdy nie sprzedaż to po co mam ci zawracać głowę.
Jeśli tak było jak tutaj nam napisałeś. Pełna racja po Twojej stronie.

kaszpir007
15-11-2013, 06:33
Bo dla porządnych firm rzetelna krytyka powoduje firma poprawia wszystkie niedociągnięcia i stara się się być coraz lepsza, w przypadku Instalco idzie to w przeciwnym kierunku, przekonałem się na własnym przykładzie:.


Szczerze mówiąc jak zobaczyłem na zdjęciach ten zachwalany piec RBR to mina zrzedła ...

Przecież on wygląda jak jakiś piec za 4000zł robiony dla jakiegoś marketu , choć tutaj nawet te robione dla marketów niektóre piece (np. Solei (czyli Elektromet) są duuuuużo lepiej wykonane ..

Wystarczy sobie wejść na stronę np. Elektrometu jak robi się kotły w prawdziwej fabryce i jakie fabryka posiada maszyny i park maszynowy.
To nie Pan Wiesiek z młotkiem i spawarką :)

Jak dla mnie żenada i cena nie warta tych 8tys zł.

Ja myślałem że mój Skam-P jest fatalnie wykonany , ale ten RBR to jest jakaś amatroszczyzna.

Widać marketing na muratorze działa sprawnie , inaczej takiego kotła nikt by nawet palcem nie chciał dotknąć ...
Zapewne bonusy ze sprzedaży takiego czegoś muszą być naprawdę wysokie , bo inaczej nikt by tego nie kupił ...

gmaj22
15-11-2013, 06:52
Ja zrobię to samo. Przynajmniej będę miał porównanie z Tobą :wiggle:

Nie wiem tylko jak podtrzymanie ustawić...?

Musze powiedziec, ze po nocy efekty spalania na grupowym 8/8 z nadmuchem 38% wygladaja calkiem obiecujaco :) Zwazywszy na to, ze na wiekszosci grzejnikow mam obnizenie temperatury na noc do 17,5 C (na glowicach), wiec kociol czesto sie odstawia, a pomimo to palnik i popiol wygladaja naprawde dobrze. Zwroc uwage na rade, ktora kilka postow wczesniej dal mi karoka65. Obnizanie sekund podawania i zwiekszanie nadmuchu to zla droga. Dala mi tez do myslenia sugestia minertu o "logice" pracy eCoala w automacie.
A co do podtrzymania to ja mam jeszcze ustawione dla Retopala, wiec na Wesolej raczej sie nie sprawdzi. Tu nalezaloby czesciej podawac male dawki i krotsze okresy postoju wprowadzic, zeby zar utrzymac. Ale to tylko moje domysly i wnioski z wypowiedzi innych kolegow, bo sam tego jeszcze nie sprawdzalem. Zreszta....czy bede mial okazje? Zima idzie i kociol ledwo sie odstawia, a co tu mowic o podtrzymaniu. Chociaz u Ciebie, zwlaszcza jak cala podlogowka ruszy i przy Twojej izolacji, moze sie to zdarzyc. A'propos podlogowki: wspominales, ze jest jeszcze nieuruchomiona. W takim razie, grzejniki, ktore w tej chwili sa wlaczone, ogrzewaja cala kubature domu, wiec stad masz wrazenie, ze sa niedowymiarowane. Sytuacja z temperatura wewnetrzna poprawila sie, ale wciaz nie osiagnela "magicznej" bariery 23 C. Podnies wiec zadana :) Sprobuj wylaczyc pogodowke i ustawic na programator c.o. z temperatura 55 C. I tak masz c.w.u. na 50 C. Mysle, ze warto sprobowac. Najwyzej okaze sie, ze moja teoria znow sie nie sprawdzila.

Czerny
15-11-2013, 07:43
Wiesz, na razie nie będę jeszcze tego zmieniał, dopóki nie uruchomię podłogówki, co nastąpi w sobotę. Niech się dobrze wygrzeje, to zobaczę jak docelowo pokierować ustawieniami.

Na razie to mam zagwozdkę z jednym tematem. Otóż wcześniej miałem przy kotle jedną pompę (wilo), która pchała wodę zarówno na grzejniki jak i na podłogówkę, z tym, że na podłogówce mam rozdzielacz z mieszaczem i w tym systemie jest dodatkowa pompa mieszająca.

http://images65.fotosik.pl/380/cc0a4d8a2c9ffc45gen.jpg

Miało to jednak swoje wady, bo nie mogłem osobno sterować grzejnikami i podłogówką. Za radą kolegów, rozpiąłem ten układ i tą pompę wilo przerzuciłem na zasilanie grzejnikowe (na powrót). Hydraulik jednak powiedział mi, że sama pompa mieszająca w rozdzielaczu nie da rady jednocześnie mieszać i zasilić obieg podłogówki, więc na ten obwód dołączyliśmy jeszcze jedną pompę, którą elektrycznie chcę zmostkować z tą przy mieszaczu, po to, by sterownik załączając podłogówkę uruchamiał jednocześnie dwie pompy.

Jeszcze nie spróbowałem tego rozwiązania w praktyce, ale na schemacie wygląda to następująco:

http://images65.fotosik.pl/380/d8c46a7c79f7b6a3gen.jpg

Rozwiązanie to skrytykował Karoka, który napisał mi, że z powodzeniem mogę wywalić tą dodatkową pompę, bo pompa mieszająca bez problemu da sobie radę z jednoczesnym zaciąganiem wody z kotła.

Zanim ją jednak wytnę z obiegu, chcę to sprawdzić organoleptycznie, stąd jutro zacznę uruchamiać podłogówkę.

zbigmaz01
15-11-2013, 07:48
Karoka miał rację, wytnij bo jedna wystarczy.

Czerny
15-11-2013, 07:57
Jak ją wytnę, to będę miał do sprzedania nowiutką LFP 25POr40C ze śrubunkiem :D

Czerny
15-11-2013, 08:05
Jeszcze pytanie co do podłogówki, bo zastanawiam się nad sensem sterowania nią przez eCoal. Masy betonu mają swoją bezwładność, co więc jest lepsze: pozostawić podłogówkę cały czas włączoną i monitorować tylko zdalnie temperaturę, którą ewentualnie korygować tylko przepływomierzami na pętlach, czy też pozwolić eCoal na sterowanie pompą, co przy tej bezwładności jednak będzie trochę utrudnione.

Jak to jest u Was?

zbigmaz01
15-11-2013, 08:09
Jeszcze pytanie co do podłogówki, bo zastanawiam się nad sensem sterowania nią przez eCoal. Masy betonu mają swoją bezwładność, co więc jest lepsze: pozostawić podłogówkę cały czas włączoną i monitorować tylko zdalnie temperaturę, którą ewentualnie korygować tylko przepływomierzami na pętlach, czy też pozwolić eCoal na sterowanie pompą, co przy tej bezwładności jednak będzie trochę utrudnione.

Jak to jest u Was? :)

prz3kus
15-11-2013, 08:21
Jak już poruszyłeś temat pompy przy podłogówce mam takie pytanko. Z racji ze nie mam czujnika tmp podłogówki podpiętego do sterownika zmieniłem w ustawieniach (po słusznej propozycji karoki) pompę na cyrkulacyjną i czasy tak by chodziła non stop. Tylko muszę przyznać że jak miesiąc temu rozpalałem sobie piecyk na jeden dzień popa nigdy mi się nie chciała załączyć dopiero gdy piec osiągnął zadaną tmp musiałem resetować sterownik(wyłączając guzikiem zasilanie) i dopiero po włączeniu pompka się załączała. Teraz pieca nie wygasam i pompka chodzi non stop wiec nie ma problem jednak jestem ciekawy czy ktoś miał taki problemik :rolleyes:

gmaj22
15-11-2013, 08:30
@Czerny:

Czy jestes pewien, ze 4D masz tak podlaczony jak na Twoim szkicu? Oba powroty do kotla???

Czerny
15-11-2013, 08:43
@Czerny:

Czy jestes pewien, ze 4D masz tak podlaczony jak na Twoim szkicu? Oba powroty do kotla???

Tak, w tej chwili mam powrót z grzejników oraz z podłogówki zsumowany do jednej fi22 i ona właśnie wchodzi do zaworu 4D, który notabene jest otwarty na full. Był zamontowany wcześniej tylko dlatego, że miałem mieć inny kocioł. Jak kupiłem RBR-a, to już go pozostawiłem, może się kiedyś przyda do regulacji temperatury powrotu :-)

A czemu się pytasz?

gmaj22
15-11-2013, 09:03
Musialem sobie odwrocic Twoj szkic do gory nogami, zeby zalapac, o co chodzi. Zmylily mnie rury zasilania i powrotu. Ty zasilanie zaznaczyles na czerwono i jest na dole, zas powrot na gorze:) Ale to w koncu tylko szkic, tak czy owak podlaczenie 4D jest OK. Tylko ta rurka Cu22 po spieciu powrotow jest za mala. Proponowalbym Cu28, tym bardziej, ze krociec powrotu do kotla masz 1"...Zreszta jak masz otwarty na full to tak jakby go w ogole nie bylo. Calkiem jak u mnie:)

karoka65
15-11-2013, 09:27
Nawet nie próbowałem się z tobą kontaktować w sprawie kupna bo mam dobrą pamięć i jak napisałeś że mi kotła nigdy nie sprzedaż to po co mam ci zawracać głowę.

Tak napisałem i widzę że to była bardzo dobra decyzja.
Kalio choćby mi pidwujnie zapłacił też bym sobie odpuścił.
Klient który przez 1.5 roku obsrywa kocioł a później go i tak kupuje to jakiś bardzo dziwny człowiek.
Maher to że w ślimaku jest czy był węgiel a kocioł nie był palony i nie jest okopcony to dla mnie jest nowy i propozycja jest dalej aktualna.
Masz kasę i jedziesz sobie po ogniwo nie trzeba czekać ma badania jest niebieski i ma ecoala.
Wszyscy będą szczęśliwi.
A tak w ogóle to co chcesz ode mnie ?
Dzwoń do sprzedawcy dlaczego cię oszukał z tą przekladnią.
Ja go z nią wezmę :)

75max
15-11-2013, 09:44
mam pytanie do bardziej zaawansowanych palaczy czy temperatura 50-80 spalin nie będzie szkodliwa dla zwykłego komina z cegły. dziś rano jak spojrzałem na komin widać było biały dym wyglądało to jak bym palił w olejowym

prz3kus
15-11-2013, 09:44
Zamiast o kociołku to się tu marketingowo robi :popcorn:

gmaj22
Ile ty przeciętnie spalasz dziennie?

prz3kus
15-11-2013, 09:55
mam pytanie do bardziej zaawansowanych palaczy czy temperatura 50-80 spalin nie będzie szkodliwa dla zwykłego komina z cegły. dziś rano jak spojrzałem na komin widać było biały dym wyglądało to jak bym palił w olejowym
Ja doświadczenia nie mam, ale szwagier ma i powiem tylko tyle, wiele zależy jak jest ocieplony komin. Jeżeli komin nie jest bardzo wychładzany nie powinno być problemu. Problem będzie jak zaobserwujesz wilgoć w kominie.

gmaj22
15-11-2013, 10:08
Zamiast o kociołku to się tu marketingowo robi :popcorn:

gmaj22
Ile ty przeciętnie spalasz dziennie?

Patrzac na statystyki, beda mylace. Ale podam Ci "z natury" jak to obecnie wyglada. Zasypalem 120 kg Wesolej 10 listopada w poludnie. Teraz mam jeszcze niecale pol zasobnika, wiec spalilem ok. 70 kg co daje srednia 14 kg/dzien. Wg statystyk za ostatnie 7 dni srednia jest 17 kg/dzien.

prz3kus
15-11-2013, 10:26
Mi łyka koło 20kg dziennie, jednak to moje pierwsze(2tygodnie) palenia w nowym domu więc mam nadzieję, że domek się jeszcze wygrzewa. Po pierwszym tygodniu to czasem i 25kg bylo mu mało. No i jeszcze mam lekkie przewiewy w domu na poddaszu jeszcze wełna sie kładzie więc może kiedyś dojdę do waszego poziomu :p

karoka65
15-11-2013, 10:41
mam pytanie do bardziej zaawansowanych palaczy czy temperatura 50-80 spalin nie będzie szkodliwa dla zwykłego komina z cegły. dziś rano jak spojrzałem na komin widać było biały dym wyglądało to jak bym palił w olejowym
Biały dym to niezbyt dobry kolor dla zwykłego komina.
Zajrzyj co jakiś czas czy nie robi się wilgotno.

karoka65
15-11-2013, 10:44
Mi łyka koło 20kg dziennie, jednak to moje pierwsze(2tygodnie) palenia w nowym domu więc mam nadzieję, że domek się jeszcze wygrzewa. Po pierwszym tygodniu to czasem i 25kg bylo mu mało. No i jeszcze mam lekkie przewiewy w domu na poddaszu jeszcze wełna sie kładzie więc może kiedyś dojdę do waszego poziomu :p

U niektórych potrafił przerobić 45kg na początku także chyba z lepszego pułapu startujesz :)

cichy777
15-11-2013, 10:59
Mam takie drugi sezon-3szt. i jestem zadowolony. Jeżeli liczysz każdy wat zużytej energii to nie kupuj na zapas pompki 25/1-6 tej mocniejszej - mam taką na podłogówkę - napędza dwa rozdzielacze (jeden na parterze i jeden na piętrze -każdy po 8 obwodów- w sumie 160m2 - to ok. 1200mb rurek, wysokość od kotła w piwnicy do najwyższego rozdzielacza to ponad 6m ) i nie mogę już zmniejszyć jej wydajności, a chciałbym. Pompka WILO YONOS PICO 25/1-4.pobiera max 20W a WILO YONOS PICO 25/1-6 max 40W.Teraz wiem że spokojnie wystarczyła by ta mniejsza i mniej energii by pobierała (niewiele ale zawsze)i łatwiej ustawić wymaganą wydajność. Obecnie główna pompka do podłogi pobiera 16W, a czasowo załączane pompki CWU i do grzejników ok 5- 8W- to te mniejsze. Te pompki naprawdę są superwydajne - tylko taka uwaga - przy napełnianiu instalacji i odpowietrzaniu ustaw wszystko na max. U mnie na początku miałem wątpliwości czy wydoli pompka podłogi bo na górnym rozdzielaczu dość długo nie mogłem uzyskać przepływów. Po całkowitym odpowietrzeniu mimo znacznej różnicy wysokości umieszczenia rozdzielaczy mam prawie identyczne przepływy na poszczególnych pętlach - a i średnice rur zasilających są inne - na dole 28mmCu na piętro 22mmCu.
Pozdrawiam

Upss..
nie wkleił mi się cytat- chodzi o post wojtasa77:
Pomoże mi ktoś w sprawie pompek?
Chciałbym je kupić wcześniej, zanim przyjdzie instalator montować kocioł.

gmaj22
15-11-2013, 11:11
U niektórych potrafił przerobić 45kg na początku także chyba z lepszego pułapu startujesz :)
Zdradz nam tu lepiej, jak Ty to robisz, ze spalasz dziesiec razy mniej...4,5 kg/dobe ?? :)

PS: Sorry, ale jeszcze niedawno widzialem 4,5 kg...teraz jest ponad 12?

pawko_
15-11-2013, 11:16
Mi łyka koło 20kg dziennie, jednak to moje pierwsze(2tygodnie) palenia w nowym domu więc mam nadzieję, że domek się jeszcze wygrzewa. Po pierwszym tygodniu to czasem i 25kg bylo mu mało. No i jeszcze mam lekkie przewiewy w domu na poddaszu jeszcze wełna sie kładzie więc może kiedyś dojdę do waszego poziomu :p

U mnie narazie łyka ok. 10 kg, ale grzeje do temp. 18-19oC, łazienka 20oC- pierwszy sezon, również wygrzewam chałupkę, wszystko w podłogówce.


Biały dym to niezbyt dobry kolor dla zwykłego komina.
Zajrzyj co jakiś czas czy nie robi się wilgotno.

U mnie żadnego dymu nie widać póki co... sorry było widać raz, jak ustawiłem retortowy ręczny i temp. spalin była ponad 230oC- przy pierwszym uruchomieniu kotła w tym sezonie :).
Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?

prz3kus
15-11-2013, 11:16
Zdradz nam tu lepiej, jak Ty to robisz, ze spalasz dziesiec razy mniej...4,5 kg/dobe ?? :)
Dobre pytanie ;)

75max
15-11-2013, 11:24
U mnie narazie łyka ok. 10 kg, ale grzeje do temp. 18-19oC, łazienka 20oC- pierwszy sezon, również wygrzewam chałupkę, wszystko w podłogówce.



U mnie żadnego dymu nie widać póki co... sorry było widać raz, jak ustawiłem retortowy ręczny i temp. spalin była ponad 230oC- przy pierwszym uruchomieniu kotła w tym sezonie :).
Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?

normalnie to też nie widzę żadnego dymu ale dziś rano było -1 jak wychodziłem do pracy i zauważyłem że lekki dymek się unosi nad kominem

berdnard
15-11-2013, 11:24
Luknijcie na mojego Bruli.
Chyba od wakacji nie czyszczony ale za wiele też w nim nie spaliłem.
Po przeczyszczeniu co się stało ze spalinami, tragedia :)
A czyszczakiem obleciałem tylko komorę na odpie...ol i wajcha z tyłu, góra nie ruszana bo mi się nie chciało :)
Nie czyszczę bo się może zrobić nie ciekawie.
Popiól nie wybierany specjalnie żeby rozwiać plotki które ktoś rozsiewał o zatkaniu kanału pionowego.
Syn był chyba ze 3 razy odgarniać na boki w ostatnich dniach.
Dzisiaj już było wyżej palnika dookoła, cisło w górę i nic się nie dymiło.
Kto ma 11-tkę to może sobie wyobrazić ile tego było w środku jak ponad 2,5 szuflady wyciągnąłem.

Popiól nie wybierany specjalnie żeby rozwiać plotki które ktoś rozsiewał o zatkaniu kanału pionowego.

tak to ja napisałem-kol Karoka
masz jakieś wątpliwosci do moich bazgrołków
;)

krzysztof7
15-11-2013, 11:25
Zdradz nam tu lepiej, jak Ty to robisz, ze spalasz dziesiec razy mniej...4,5 kg/dobe ?? :)

PS: Sorry, ale jeszcze niedawno widzialem 4,5 kg...teraz jest ponad 12?

Karoka65 ma super nowoczesny dom, 120m2 powierzchni grzewczej to i spala odrobinę węgla (sprostowanie - pewnie chciałby mieć, ale wtedy to by spalał 1,5kg węgla/24h). Ja w takie cuda jakoś nie wierzę.

prz3kus
15-11-2013, 11:29
U mnie narazie łyka ok. 10 kg, ale grzeje do temp. 18-19oC- pierwszy sezon, również wygrzewam chałupkę, wszystko w podłogówce.
No ja mam 22 stopnie chodzi podłogówka na dole i 4 grzejniki na poddaszu, i grzeje jeszcze 250l bojler na 40stopni a wieczorami podnoszę do 45 co by sie wypluskać po zakładaniu wełny :)
No i wydaje mi się że węgiel nie jest czołowej klasy , ale zacząłem go ogarniać :)

Ale 10 kg u Ciebie to naprawdę niewiele

krzysztof7
15-11-2013, 11:31
A niech się kurna dymi, kocioł i tak nie ma certyfikatu więc nie sobie kopci.
Ps. Szuflada jest tak "ogromna", że stosując standardowy wegiel (popiół na poziomie 6 do 8%) i tak trzeba zapierdzielać do kotłowni aby opróżnić popielnik. Dobrze, ze instalko zamontowało w ogóle szufladę (mikro - ale jest) i cieszmy sie z tego. Kocioł zasypuje raz na kilka dni, a popiół wywalam min co 3 dni. Maja genialnego konstruktora, ale popielnik tylko do wegla z Wesołej (popiól do 3%).

pawko_
15-11-2013, 11:36
No ja mam 22 stopnie chodzi podłogówka na dole i 4 grzejniki na poddaszu, i grzeje jeszcze 250l bojler na 40stopni a wieczorami podnoszę do 45 co by sie wypluskać po zakładaniu wełny :)
No i wydaje mi się że węgiel nie jest czołowej klasy , ale zacząłem go ogarniać :)

Ale 10 kg u Ciebie to naprawdę niewiele

Bojler też mam 200 czy 250 litrów nie pamiętam, grzany do temp. 45oC - tyle, że zużycie wody praktycznoie zerowe.

Ponawiam pytanie.
Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?

karoka65
15-11-2013, 11:49
Dymu nie powinno być. Nie widziszto chyba dobrze.
Gdy kocioł po długim przestoju robi przedmuch może z komina pojawić się delikatny niebieski dymek.

karoka65
15-11-2013, 11:56
Karoka65 ma super nowoczesny dom, 120m2 powierzchni grzewczej to i spala odrobinę węgla (sprostowanie - pewnie chciałby mieć, ale wtedy to by spalał 1,5kg węgla/24h). Ja w takie cuda jakoś nie wierzę.

Karoka ma stary dom. Ci co byli u mnie widzieli a ty jak zwykle byle co jesz i byle co gadsz byle gadać.
Jesteś człowiekiem małej wiary a raczej wiedzy choć chwaliłeś się nie dawno że więksxej niż moja i pewnie niż wszstkich tu piszących.
Tylko jakoś nigdzie nie widzę żeby ktoś tu chciał z niej skorzystać czy w jakiś sposób nią tu zabłysnął.
Za przeproszeniem pieprzysz tylko w koło jedno i to samo.

75max
15-11-2013, 11:58
Dymu nie powinno być. Nie widziszto chyba dobrze.
Gdy kocioł po długim przestoju robi przedmuch może z komina pojawić się delikatny niebieski dymek.

ale jak jest minusowa temperatura to chyba zawsze coś będzie widać bo z komina idą ciepłe spaliny

Czerny
15-11-2013, 11:59
Te wpisy o zdarzeniach, które same się zdublowały z powodu prac modernizacyjnych na e-sterownik należy indywidualnie usunąć czy też będzie zrobiony porządek przez zarządcę platformy? Pytam się bo mam takich kilka (podwójne zasypy, inne wydarzenia) i nie wiem czy zacząć je usuwać czy na razie poczekać?

prz3kus
15-11-2013, 12:03
Bojler też mam 200 czy 250 litrów nie pamiętam, grzany do temp. 45oC - tyle, że zużycie wody praktycznoie zerowe.

Ponawiam pytanie.
Czy biały dym również jest niepokojący dla kominów systemowych ceramicznych ? Jakiego koloru powinien być ? Dlaczego u mnie żadnego dymu nie widzę ?
Możesz jeszcze napisać jaki masz przekrój komina? Jeżeli masz ceramikę to nie pękaj z 2 powodów:
1- nie wciąga wilgoci
2- na 90% masz ocieplony wiec wilgoć powinna być Ci obca
Możesz sprawdzić na dole komina czy jest sucha w najgorszym razie może cie czekać odprowadzanie wody z dołu ale jak masz ocieplony wszytko powinno być ok.

gmaj22
15-11-2013, 12:17
@Czerny

Widze, ze rowniez na grupowym probujesz:) Ale moim zdaniem 45 % wiatru to za duzo dla Wesolej czy Pieklorza. Jak wrocisz do domu, sprawdz, czy krater sie nie zrobil w palniku? Zakladam, ze mimo tego iz mamy rozne kotly (11kW i 17 kW) to palniki i wentylatory sa takie same...

krzysztof7
15-11-2013, 12:19
Karoka65.
To raczej Ty powinieneś przestać, ja się sam wyraziłeś bardzo "grzecznie i uprzejmie", "pieprzyć"
To, że jakość i precyzja wykonania kotła (garażowego) RBR jest podła i stale sie pogarszająca to fakt. Nie tylko ja o tym pisałem, a teraz takich opinii coraz więcej. Kocioł ten, to żadna rewelacja ani rewolucja. Zwykły kocioł dolnego spalania z tylnym kanałem dymowym (ktoś na forum pisał o firmie SECO) i dokładnie jest to ten wzór z wyciętym rusztem wodnym, a w jego miejsce wstawionym palnikiem. Jedyną "rewelacją" jest ta "wajcha" która chyba coś tam czyści. Budowa kotła zerżnięta 1:1, sorry - wyprowadzenie spalin u góry, przez co został dodatkowo skrócony wymiennik ciepła, a właściwie jego czynny fragment. Oczywiście spawność jak zawsze w firmie instalko powyżej 88%.
Ty oczywiście wszystkiemu zaprzeczysz, a poprze Cię tych zaprzeczeniach nieodłączny kolega Zbigmaz (ale to już norma), plujesz komuś w twarz, a ten i tak powie, że deszcz pada. Wytykasz komuś błędy i niedoróby, ale sprzedawca na to, jest dobrze i jak zawsze firmowy slogan reklamowy " BĘDZIE PAN ZADOWOLONY" .
Pozdrawiam kolego Karoka65.

Czerny
15-11-2013, 12:24
@Czerny

Widze, ze rowniez na grupowym probujesz:) Ale moim zdaniem 45 % wiatru to za duzo dla Wesolej czy Pieklorza. Jak wrocisz do domu, sprawdz, czy krater sie nie zrobil w palniku? Zakladam, ze mimo tego iz mamy rozne kotly (11kW i 17 kW) to palniki i wentylatory sa takie same...

Mam retopala z Piasta. Jest to mój pierwszy sezon, więc sonduję co kupić. Na razie wziąłem 3,5 t. po 770 zł, zobaczymy jak to będzie się palić.

Zwiększyłem powietrze, bo histogram na prawo mi się kładł:D Poobserwuję i zobaczę.

pawko_
15-11-2013, 12:39
Możesz jeszcze napisać jaki masz przekrój komina? Jeżeli masz ceramikę to nie pękaj z 2 powodów:
1- nie wciąga wilgoci
2- na 90% masz ocieplony wiec wilgoć powinna być Ci obca
Możesz sprawdzić na dole komina czy jest sucha w najgorszym razie może cie czekać odprowadzanie wody z dołu ale jak masz ocieplony wszytko powinno być ok.

Kurde szczerze nie pamiętam jaki mam przekrój komina musiałbym pojechać na działkę otworzyć wyczystkę i zmierzyć średnicę. Tak jest ocieplony bo jest to komin systemowy. Odprowadzenia z dołu mam połączone z kanalizacją więc ciężko będzie mi ocenić czy coś cieknie bo fizycznie teog nie widzę.

gmaj22
15-11-2013, 12:46
@Czerny:

A to co innego... U mnie Retopal dobrze spalal sie przy nadmuchu 41-42 %. Nie jest powiedziane, ze u Ciebie musi byc tak samo, ale sprobowac zawsze warto. Nie wiem, z jakiej kopalni jest moj Retopal, wiem za to ze zostal kupiony w lipcu w Bartexie.

mpepe
15-11-2013, 13:06
Zamiast o kociołku to się tu marketingowo robi :popcorn:

gmaj22
Ile ty przeciętnie spalasz dziennie?

Ot w końcu ktoś to poruszył, mnie też to wkurza, że na forum, które ma być kopalnią wiedzy i punktem wymiany doświadczeń co niektórzy prowadzą sobie kampanię reklamową i to za darmo. Niedawno byłem w jednym z krajów Afrykańskich i nie można przejść ulicą bo z każdej strony próbują ci coś sprzedać to samo jest tutaj siedzą "Hieny" za komputerkiem i czekają na klienta a jak się pojawi to na priva walą oferty. A jak potrzebowałem info o podpięciu mojego kotła to żaden ze "specjalistów" nie raczy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem no bo przecież nie dąłem mu zarobić. Co do jakości pieca a może raczej estetyki wykonania jest kiepska ale kotła nie wstawia się do salonu więc to jest do przełknięcia, dla mnie liczy się niezawodność i wygoda natomiast za 8200zł można wymagać od producenta większej dbałości o szczegóły w tym o wygląd. Karoka65 piszesz, że nie jesteś rzecznikiem INSTALKO to CZEMU SIĘ TAK ZACHOWUJESZ ??? ja jak gdybym był właścicielem to bym cię już dawno opłacał jako rzecznika bo i tak nim jesteś tylko za free ( ile nas nie kłamiesz). Ja jestem osobą z zewnątrz więc patrzę na to świeżym, trzeźwym okiem.

mpepe
15-11-2013, 13:18
Szczerze mówiąc jak zobaczyłem na zdjęciach ten zachwalany piec RBR to mina zrzedła ...

Przecież on wygląda jak jakiś piec za 4000zł robiony dla jakiegoś marketu , choć tutaj nawet te robione dla marketów niektóre piece (np. Solei (czyli Elektromet) są duuuuużo lepiej wykonane ..

Wystarczy sobie wejść na stronę np. Elektrometu jak robi się kotły w prawdziwej fabryce i jakie fabryka posiada maszyny i park maszynowy.
To nie Pan Wiesiek z młotkiem i spawarką :)

Jak dla mnie żenada i cena nie warta tych 8tys zł.

Ja myślałem że mój Skam-P jest fatalnie wykonany , ale ten RBR to jest jakaś amatroszczyzna.

Widać marketing na muratorze działa sprawnie , inaczej takiego kotła nikt by nawet palcem nie chciał dotknąć ...
Zapewne bonusy ze sprzedaży takiego czegoś muszą być naprawdę wysokie , bo inaczej nikt by tego nie kupił ...

Ja niestety też zobaczyłem na zdjęciach ten piec i od kilku dni nie mam najlepszego nastroju chociaż jak przyjdzie to się przekonam na własne oczy może akurat inni mieli pecha bo się spawacz opił i mu spawanie nie szło za dobrze :-) jak na razie Firma Instalko nie odpisuje mi na maile od tygodnia wysłałem jeden we wtorek drugi we czwartek i nic a kocioł miał być w tym tygodniu już oczywiście po przełożonym pierwszym terminie, który był na koniec listopada zresztą telefonu też nikt nie odbiera.
Panowie jak są kolejki po prawie 2 miesiące to zatrudnia się pracowników dokupuje maszyny i jedzie się z produkcją . Mój szwagier ma firmę niedawno byliśmy w Niemczech po dodatkowe maszyny obecnie zamówił kolejną bo on wie, że
KLIENT NASZ PAN !!!

mpepe
15-11-2013, 13:25
@Czerny:

A to co innego... U mnie Retopal dobrze spalal sie przy nadmuchu 41-42 %. Nie jest powiedziane, ze u Ciebie musi byc tak samo, ale sprobowac zawsze warto. Nie wiem, z jakiej kopalni jest moj Retopal, wiem za to ze zostal kupiony w lipcu w Bartexie.

po ile u ciebie chcą za retopal masz workowany czy luzem?

Czerny
15-11-2013, 13:34
po ile u ciebie chcą za retopal masz workowany czy luzem?
Napisałem w poście, 770 za workowany 25 kg

kaszpir007
15-11-2013, 13:37
Ja niestety też zobaczyłem na zdjęciach ten piec i od kilku dni nie mam najlepszego nastroju chociaż jak przyjdzie to się przekonam na własne oczy może akurat inni mieli pecha bo się spawacz opił i mu spawanie nie szło za dobrze :-) jak na razie Firma Instalko nie odpisuje mi na maile od tygodnia wysłałem jeden we wtorek drugi we czwartek i nic a kocioł miał być w tym tygodniu już oczywiście po przełożonym pierwszym terminie, który był na koniec listopada.

Jeśli kocioł jest robiony w garażu przy użyciu prostych narzędzi i maszyn to nie ma co liczyć na precyzyjne i dokładne wykonanie. Tak samo będzie z rozrzutem jakościowym. W "garażu" nie ma kontroli jakości , nie ma norm i itd ...
Nie ma też żadnej gwarancji że będzie do produkcji użyta takiej samej jakości stal , o takiej samej grubości i itd ...
Wystarczy zobaczyć na filmik np. Elektrometu na jakich maszynach i przy użyciu jakiej technologii postają nie garażowe kotły ...
Dlatego też tak długo czeka się na te kotły , bo zapewne są robione w 100% ręcznie , bez jakiś specjalistycznych maszyn i bez żadnej automatyzacji.
Więc powoli powstają i zapewne każdy jest "inny" i zależy jaki humor miał Pan Czesiek czy Wiesiek ;-)

Zawsze mi się zdawało że te "garażowe" powinny być dużo tańsze w sprzedaży , bo koszty produkcji są dużo tańsze (mniejsze pomieszczenia , brak maszyn, nie ma sieci serwisowanej i itd ) a tutaj mamy ewenement że kocioł wykonywany w siermiężnych warunkach jest droższy od kotłów które powstają na hali produkcyjnej na nowoczesnych maszynach , przy użyciu najnowszych technologii

Mój piec Sekom Skam-P 12KW według mnie odstaje jakościowo od pieca Elektromet 15KW które maja moi sąsiedzi. Widzę po wykonaniu ...
A ten RBR jeszcze bardziej odstaje od mojego a dodatkowo ten RBR 11KW jest droższy od mojego Skam-P 12KW ...

Maher
15-11-2013, 13:57
Ja niestety też zobaczyłem na zdjęciach ten piec i od kilku dni nie mam najlepszego nastroju chociaż jak przyjdzie to się przekonam na własne oczy może akurat inni mieli pecha bo się spawacz opił i mu spawanie nie szło za dobrze :-) jak na razie Firma Instalko nie odpisuje mi na maile od tygodnia wysłałem jeden we wtorek drugi we czwartek i nic a kocioł miał być w tym tygodniu już oczywiście po przełożonym pierwszym terminie, który był na koniec listopada zresztą telefonu też nikt nie odbiera.
Panowie jak są kolejki po prawie 2 miesiące to zatrudnia się pracowników dokupuje maszyny i jedzie się z produkcją . Mój szwagier ma firmę niedawno byliśmy w Niemczech po dodatkowe maszyny obecnie zamówił kolejną bo on wie, że
KLIENT NASZ PAN !!!

Na maile nie masz co liczyć, z dodzwonieniem jest trochę lepiej, przynajmniej mi udało się dodzwonić jak ustawiłem automat dzwoniący i na 2 dzień ktoś odebrał. Odnośnie terminów to u mnie przesuwali 3-krotnie za każdym razem zapewniając że na 100% będzie wykonany i przyszedł po dwóch tygodniach i przez to ja teraz muszę się prosić hydraulika o przyjazd choćby na kilka godzin aby coś instalacje ruszyć do przodu, bo cały terminarz hydraulika zawaliłem przesuwając 3-krotnie termin instalacji.

krzysztof7
15-11-2013, 14:30
Pisałem do instalko ponad miesiąc temu w sprawie terminu badań doyczących certyfikatu. Niestety firma typu "garaż" nie raczyła odpisać.Kupiłeś frajerze to teraz wypiep...... .
Jak kotły się zaczną sypać to powstanie kolejna firma w tym samym garażu pod nazwą Instal-co i frajerzy spadajcie. Gwarancja , a co to jest gwarancja. Gwarancję 5-letnią będziemy mieli taką samą jak certyfikat, czyli żadnej.
Cała nadzieja w tym, że spawacz Kazio, Wiesio etc... był trzeźwy i widział co spawa. Może kilka lat ten garażowy hiperreaktor " za jedyne 7900,- wytrzyma.

Maher
15-11-2013, 14:35
Tak napisałem i widzę że to była bardzo dobra decyzja.
Kalio choćby mi pidwujnie zapłacił też bym sobie odpuścił.
Klient który przez 1.5 roku obsrywa kocioł a później go i tak kupuje to jakiś bardzo dziwny człowiek.
Maher to że w ślimaku jest czy był węgiel a kocioł nie był palony i nie jest okopcony to dla mnie jest nowy i propozycja jest dalej aktualna.
Masz kasę i jedziesz sobie po ogniwo nie trzeba czekać ma badania jest niebieski i ma ecoala.
Wszyscy będą szczęśliwi.
A tak w ogóle to co chcesz ode mnie ?
Dzwoń do sprzedawcy dlaczego cię oszukał z tą przekladnią.
Ja go z nią wezmę :)

Sprzedawca mnie nie oszukał tylko producent (dzwoniłem potwierdzić zamówienie do INSTALCO i było wyraźnie zaznaczone przekładnia NORD, zawór DBV i odpowiednie średnice zasilania/powrotu), sprzedawca sam był zdziwiony że przyszedł z inny.
Odnośnie zwrotu jestem jak najbardziej zainteresowany tylko oczekuje pełnej kwoty z uwzględnieniem wszystkich strat (przerobienie instalacji pod inny kocioł i ogrzewania budynku do czasu instalacji nowego kotła przy ujemnych temperaturach na zewnątrz).

krzysztof7
15-11-2013, 14:44
Sprzedawca mnie nie oszukał tylko producent (dzwoniłem potwierdzić zamówienie do INSTALCO i było wyraźnie zaznaczone przekładnia NORD, zawór DBV i odpowiednie średnice zasilania/powrotu), sprzedawca sam był zdziwiony że przyszedł z inny.
Odnośnie zwrotu jestem jak najbardziej zainteresowany tylko oczekuje pełnej kwoty z uwzględnieniem wszystkich strat (przerobienie instalacji pod inny kocioł i ogrzewania budynku do czasu instalacji nowego kotła przy ujemnych temperaturach na zewnątrz).

A przypaskiem producent nie dopisał do FVAT "BĘDZIE PAN ZADOWOLONY". Odnośnie reduktora, firma NORD jest jedną z lepszych na rynku europejskim, a to coś co dostałes to pierwsze słyszę, ale na 100% będzie pan zadowolony. :D:D:D:D

karoka65
15-11-2013, 14:44
Karoka65 piszesz, że nie jesteś rzecznikiem INSTALKO to CZEMU SIĘ TAK ZACHOWUJESZ ??? .
A co Ci się nie podoba w moim zachowaniu ?
Pijesz do reklamy ? Jak widzisz zapłaciłem i to nie mało a czy aż tak to wykorzystuję ?
Czy jestem Ci coś winny, czy mam w stosunku do Ciebie jakiś dług wdzięczności czy obowiązek ?

karoka65
15-11-2013, 14:48
Sprzedawca mnie nie oszukał tylko producent (dzwoniłem potwierdzić zamówienie do INSTALCO i było wyraźnie zaznaczone przekładnia NORD, zawór DBV i odpowiednie średnice zasilania/powrotu), sprzedawca sam był zdziwiony że przyszedł z inny.
Odnośnie zwrotu jestem jak najbardziej zainteresowany tylko oczekuje pełnej kwoty z uwzględnieniem wszystkich strat (przerobienie instalacji pod inny kocioł i ogrzewania budynku do czasu instalacji nowego kotła przy ujemnych temperaturach na zewnątrz).
To dlaczego do mnie pijesz ?
Dzwoń, reklamuj tylko już do producenta czy sprzedawcy.

5iatka
15-11-2013, 14:52
mam pytanie dot. ustawienia mocy w spalaniu grupowym:
np. min 8 / max 12 - przełącza się między 8 a 12
a w przypadku min. 8 / max 16 - ma do dyspozycji 3 'moce' i z nich korzysta, czy pracuje na 2 - minimalnej i max.
Jak hipotetycznie wyglądała by praca przy ustawionych mocach w szerszym zakresie zakładając np. duuuże straty budynku i taką konieczność?
( moim przypadku zakładam, że 12 wystarczy, ale nie zdziwiłbym się gdyby potrzeba było 16. Zależy od mrozów, a budynek łyka ciepło jak wędkarz karpia ;) )

5iatka
15-11-2013, 14:58
ps. 20.45
polska vs. słowacja
czy
portugalia vs. szwecja ?
Browar już mam:D

karoka65
15-11-2013, 14:58
Na tych które ustawisz.
Nie na pośrednich.

5iatka
15-11-2013, 15:02
ok. wyjdzie w praniu.
pewnie 16kw trzeba będzie 'zapiąć' jak będzie prawie minus 30, tak jak 2 lata temu przez ponad tydzień

krzysztof7
15-11-2013, 15:06
Oby tylko palnik dał radę przerobić taką ilość węgla.

Maher
15-11-2013, 15:07
To dlaczego do mnie pijesz ?
Dzwoń, reklamuj tylko już do producenta czy sprzedawcy.

Bo proponujesz odkupienie kotła wszystkim niezadowolonym i mnie też tylko dobrze wiesz że pieniądze za kocioł to nie wszystko i nie każdy jak stracił miesiąc i dłużej czekając na RBR ma na tyle czasu aby od ręki go zwrócić i czekać na kolejny. Dasz pieniądze za kocioł + dodatkowe koszty to chętnie go odsprzedam.
Ludzie kupują kocioł nie dla zapasu jak to było w PRL-u tylko aby zapracował na siebie. Odnośnie przekładni to tak tego nie zostawię, tylko chcę uruchomić całkowicie kocioł a nie pisać do producenta z każdą pojedynczą sprawą, po tych kilku poważnych usterkach i dostarczeniu kotła niezgodnego z zamówieniem zastanawiam się co jeszcze wypłynie do czasu uruchomienia nie wspominając w trakcie eksploatacji na gwarancji.

karoka65
15-11-2013, 15:35
Maher, czy ja wyglądam na Świętego Mikołaja ?
Jakie to koszty masz w zastosowaniu innego kotła ?
Z resztą dlaczego ja mam być dobrym wujkiem a jeszcze źle, masz głowę i .... to sobie radź.
Czy ktoś miał problem z serwisem ?
Poczekaj a zobaczysz jak działają innych producentów albo poczytaj na eSterownik.

Maher
15-11-2013, 15:51
Maher, czy ja wyglądam na Świętego Mikołaja ?
Jakie to koszty masz w zastosowaniu innego kotła ?
Z resztą dlaczego ja mam być dobrym wujkiem a jeszcze źle, masz głowę i .... to sobie radź.
Czy ktoś miał problem z serwisem ?
Poczekaj a zobaczysz jak działają innych producentów albo poczytaj na eSterownik.

Proponujesz odkupienie to ci odpisuje że nie tylko koszt kotła mnie interesują i podejrzewam że każdy komu jeszcze raz zaproponujesz odkupienie ci tak odpiszę (chcę tylko odzyskać to co straciłem nie licząc już straconego czasu).
Inne koszty w zastosowaniu innego kotła to przerobienie zasilań i powrotów z kotła i wylotu spalin do komina.

mpepe
15-11-2013, 15:53
Napisałem w poście, 770 za workowany 25 kg

ok umknęło mi :)

mpepe
15-11-2013, 16:02
Jeśli kocioł jest robiony w garażu przy użyciu prostych narzędzi i maszyn to nie ma co liczyć na precyzyjne i dokładne wykonanie. Tak samo będzie z rozrzutem jakościowym. W "garażu" nie ma kontroli jakości , nie ma norm i itd ...
Nie ma też żadnej gwarancji że będzie do produkcji użyta takiej samej jakości stal , o takiej samej grubości i itd ...
Wystarczy zobaczyć na filmik np. Elektrometu na jakich maszynach i przy użyciu jakiej technologii postają nie garażowe kotły ...
Dlatego też tak długo czeka się na te kotły , bo zapewne są robione w 100% ręcznie , bez jakiś specjalistycznych maszyn i bez żadnej automatyzacji.
Więc powoli powstają i zapewne każdy jest "inny" i zależy jaki humor miał Pan Czesiek czy Wiesiek ;-)

Zawsze mi się zdawało że te "garażowe" powinny być dużo tańsze w sprzedaży , bo koszty produkcji są dużo tańsze (mniejsze pomieszczenia , brak maszyn, nie ma sieci serwisowanej i itd ) a tutaj mamy ewenement że kocioł wykonywany w siermiężnych warunkach jest droższy od kotłów które powstają na hali produkcyjnej na nowoczesnych maszynach , przy użyciu najnowszych technologii

Mój piec Sekom Skam-P 12KW według mnie odstaje jakościowo od pieca Elektromet 15KW które maja moi sąsiedzi. Widzę po wykonaniu ...
A ten RBR jeszcze bardziej odstaje od mojego a dodatkowo ten RBR 11KW jest droższy od mojego Skam-P 12KW ...

Nie dołuj nas więcej :) widziałem ostatnio w programie "Polak potrafi" czy jakoś tak się nazywał fabrykę Defro, no to jestem pod wrażeniem, sprzęt do produkcji z 1półki, dział kontroli jakości, dział badań i nowych technologii, dział marketingowy, wszystko pod kontrolą.
A właśnie bym zapomniał o najważniejszym dodzwoniłem się po 13 razach (i kilku dniach) do Instalko, kotła nie będzie w tym tygodniu (to już drugi termin zawalony) bo "w firmie skończyły się palniki" Ku... mać. Zabrakło palników ??? to kiedy się zorientowali wczoraj?, że dzisiaj nie będzie palników i kotły nie będą skończone.

lestek27
15-11-2013, 16:10
Jeśli kocioł jest robiony w garażu przy użyciu prostych narzędzi i maszyn to nie ma co liczyć na precyzyjne i dokładne wykonanie. Tak samo będzie z rozrzutem jakościowym. W "garażu" nie ma kontroli jakości , nie ma norm i itd ...
Nie ma też żadnej gwarancji że będzie do produkcji użyta takiej samej jakości stal , o takiej samej grubości i itd ...
Wystarczy zobaczyć na filmik np. Elektrometu na jakich maszynach i przy użyciu jakiej technologii postają nie garażowe kotły ...
Dlatego też tak długo czeka się na te kotły , bo zapewne są robione w 100% ręcznie , bez jakiś specjalistycznych maszyn i bez żadnej automatyzacji.
Więc powoli powstają i zapewne każdy jest "inny" i zależy jaki humor miał Pan Czesiek czy Wiesiek ;-)

Zawsze mi się zdawało że te "garażowe" powinny być dużo tańsze w sprzedaży , bo koszty produkcji są dużo tańsze (mniejsze pomieszczenia , brak maszyn, nie ma sieci serwisowanej i itd ) a tutaj mamy ewenement że kocioł wykonywany w siermiężnych warunkach jest droższy od kotłów które powstają na hali produkcyjnej na nowoczesnych maszynach , przy użyciu najnowszych technologii

Mój piec Sekom Skam-P 12KW według mnie odstaje jakościowo od pieca Elektromet 15KW które maja moi sąsiedzi. Widzę po wykonaniu ...
A ten RBR jeszcze bardziej odstaje od mojego a dodatkowo ten RBR 11KW jest droższy od mojego Skam-P 12KW ...

Wiesz co. Pracowałem w jednej dużej i drugiej bardzo dużej firmie. W tej drugiej pracowałem także w dziale kontroli jakości a produkowało się tam części do śmigłowców i samolotów od których często zależało ludzkie życie. Zdziwił byś się jak się pewne sprawy tam załatwia To tak odnośnie tego jak to w dużych firmach działa kontrola jakości. To że jest to duża firma nie znaczy że wszystko tam jest ok i nie ma tzw. panów Cześków czy innych mających gorszy dzień itp. Co do dokładności wykonania kotła to powiem tak jak już ktoś tu napisał. Nie stawiasz go do salonu tylko do kotłowni i on nie ma wyglądać tylko ma grzać tyłek domownikom a ten z tego co widzę grzeje nie jednemu i to całkiem dobrze. U mnie spala węgiel dobrze i niezbyt dużo (zależy oczywiście od jego jakości) Zamieszczałem już zdjęcia jak wygląda komora spalania w moim kotle więc można sprawdzić.
Widziałem też nie jedną "garażową" firmę która robi dużo lepsze choć mniej atrakcyjnie wyglądające produkty od tych dużych rozreklamowanych więc proponuję najpierw sprawdzić produkt który ma ogrzewać domek a potem oceniać bo ocena kotła po wyglądzie to trochę tak jak by trochę za wcześnie.

Maher
15-11-2013, 16:21
Widziałem też nie jedną "garażową" firmę która robi dużo lepsze choć mniej atrakcyjnie wyglądające produkty od tych dużych rozreklamowanych więc proponuję najpierw sprawdzić produkt który ma ogrzewać domek a potem oceniać bo ocena kotła po wyglądzie to trochę tak jak by trochę za wcześnie.

Ale do ciebie pewnie trafił taki kocioł z takim osprzętem jaki zamawiałeś, a ja co mam powiedzieć jak dostałem niesprawny kocioł poskładany z gorszych podzespołów.

Arturo72
15-11-2013, 16:26
Kto chce ładny kocioł to pytajcie Arturo72, on prowadzi ranking kotłów wg. urody :)

Nie stawiasz go do salonu tylko do kotłowni i on nie ma wyglądać tylko ma grzać tyłek domownikom a ten z tego co widzę grzeje nie jednemu i to całkiem dobrze.
Mylisz się,kocioł ma także wyglądać,chyba,ze ktoś wstawia go do zapyziałej dziury czy jakiejś starej rudery.
Gdybym w nowym domu wstawiał kocioł to niezmiennie moimi faworytami byłyby:
224738

224739

224740

Któregoś z nich bym na pewno kupił bo ładniejszych narazie nie znalazłem ;)

lestek27
15-11-2013, 16:32
Ale do ciebie pewnie trafił taki kocioł z takim osprzętem jaki zamawiałeś, a ja co mam powiedzieć jak dostałem niesprawny kocioł poskładany z gorszych podzespołów.

Zgadza się. Dotarł taki jak zamawiałem. Nie wiedziałem wtedy że jest możliwość dopłaty do jakiś przekładni które są cichsze. Może bym skorzystał. Rozumiem Ciebie. Skoro dostałeś kocioł nie taki jak chciałeś to masz prawo domagać się od sprzedawcy tego co zamówiłeś. Moim zdaniem powinieneś dostać od sprzedawcy przekładnię o ile dobrze pamiętam taką jak zamówiłeś i odesłać tą której nie chcesz + ewentualny drobny gratis za osobistą przekładkę. Ja tylko mówię że ocena kotła po tym jak wygląda, czy krawędzie są gładkie, czy siłownik jest zbyt mocny i inne szczegóły to trochę nie w porządku. To czy kocioł jest dobry okazuje się po sezonie grzewczym a tu widzę osoby które jeszcze kotła nie mają a już mówią że jest do bani nie wspominając już o tym że od długiego czasu krytykują ten produkt ile wlezie.

krzysztof7
15-11-2013, 16:33
Ale do ciebie pewnie trafił taki kocioł z takim osprzętem jaki zamawiałeś, a ja co mam powiedzieć jak dostałem niesprawny kocioł poskładany z gorszych podzespołów.

W/g Karoka65 masz się cieszyć i cicho być, bo w ogóle dostałeś a inni jeszcze czekają. Ciesz się, że dostałeś kocioł z przekładnią, że kur... palniki nie wyszły... , że blacha nie wyszła.... , że Czesio nie poszedł na wódkę. Bo to taka renomowana i znana na całym świecie firma. I masz się cieszyć, że cokolwiek dostałeś .... . Jak masz czelność narzekać, no w końcu dostałeś hiper wypasiony reaktor ..... . Nie bądź śmieszny i nie narzekaj. :):):)
Niezłe jaja z tym garażowym potentatem kociołkowym. ;)

lestek27
15-11-2013, 16:39
Mylisz się,kocioł ma także wyglądać,chyba,ze ktoś wstawia go do zapyziałej dziury czy jakiejś starej rudery.
Gdybym w nowym domu wstawiał kocioł to niezmiennie moimi faworytami byłyby:
224738

224739

224740

Któregoś z nich bym na pewno kupił bo ładniejszych narazie nie znalazłem ;)

Nie wiem jak Ty ale ja w kotłowni nie przesiaduję godzinami żebym się miał cieszyć widokiem pięknie wyglądającego kociołka.
Co mi z jego wyglądu jeśli będzie kiepsko grzał, produkował dużo sadzy i palił jak szalony wielkie kilogramy?
Mówisz jak byś nie wiedział jakie przeznaczenie ma kocioł węglowy.
Jeżeli dla Ciebie wygląd jest ważniejszy to masz do tego prawo ale Ci co nie widzieli kotła, zamówili i potem narzekają a mają podobne zdanie jak Ty to zachowują się jak dzieci.

pawko_
15-11-2013, 16:45
Arturo Ciebie to już do końca po...o. Weź idź napal w kominku dla klimatu, może rozjaśni Ci się w tej przepompowanej głowie.

75max
15-11-2013, 16:49
Czy statystyki już chodzą u was normalnie bo u mnie jakieś bzdury pokazuje

pawko_
15-11-2013, 16:55
Nie dołuj nas więcej :) widziałem ostatnio w programie "Polak potrafi" czy jakoś tak się nazywał fabrykę Defro, no to jestem pod wrażeniem, sprzęt do produkcji z 1półki, dział kontroli jakości, dział badań i nowych technologii, dział marketingowy, wszystko pod kontrolą.
A właśnie bym zapomniał o najważniejszym dodzwoniłem się po 13 razach (i kilku dniach) do Instalko, kotła nie będzie w tym tygodniu (to już drugi termin zawalony) bo "w firmie skończyły się palniki" Ku... mać. Zabrakło palników ??? to kiedy się zorientowali wczoraj?, że dzisiaj nie będzie palników i kotły nie będą skończone.

Dom wybudowałem kilometr od tej wielce zaawansowanej firmy o której piszesz, fakt znajomi mają kotły z tej firmy, są zadowoleni. Nikt nie narzekał jeszcze, chyba, że głupio było się komuś przyznać. Tyle, że w okolicy tej firmy ludzie niechętnie go kupują. Pewnie dlatego, że znają tych Cześków i Zenków, co tam pracują i są uprzedzeni. Nawet mój wujek tam pracuje, mogłem kupić tani kociołek, ale nie kupiłem. Fakt wyglądem rbr mu nie dorównuje. Czerwony kociołek robi wrażenie bo jest ładny. Ale kto się kieruje wyglądem ? Chyba jakaś panna jak Arturo. Kocioł jest mega duży, co było dla mnie wadą. Sterownik jest pewnie prosty w obsłudze dla kogoś kto miał wcześniej doświadczenie, ale ja nie mam czasu na siedzenie w kotłowni.

Arturo72
15-11-2013, 17:10
Arturo Ciebie to już do końca po...o. Weź idź napal w kominku dla klimatu, może rozjaśni Ci się w tej przepompowanej głowie.

Każdy ma jakieś preferencje,Alfa jest niezbyt praktyczna ale za to wygląda i przy okazji ze swoimi 180KM i 380Nm jeździ ;)

75max
15-11-2013, 17:11
Dom wybudowałem kilometr od tej wielce zaawansowanej firmy o której piszesz, fakt znajomi mają kotły z tej firmy, są zadowoleni. Nikt nie narzekał jeszcze, chyba, że głupio było się komuś przyznać. Tyle, że w okolicy tej firmy ludzie niechętnie go kupują. Pewnie dlatego, że znają tych Cześków i Zenków, co tam pracują i są uprzedzeni. Nawet mój wujek tam pracuje, mogłem kupić tani kociołek, ale nie kupiłem. Fakt wyglądem rbr mu nie dorównuje. Czerwony kociołek robi wrażenie bo jest ładny. Ale kto się kieruje wyglądem ? Chyba jakaś panna jak Arturo. Kocioł jest mega duży, co było dla mnie wadą. Sterownik jest pewnie prosty w obsłudze dla kogoś kto miał wcześniej doświadczenie, ale ja nie mam czasu na siedzenie w kotłowni.
ja mam do tej firmy jakieś 40km też kilku znajomych ma te piece ale mnie nie przekonał ładny wygląd

karoka65
15-11-2013, 17:20
W/g Karoka65 masz się cieszyć i cicho być, bo w ogóle dostałeś a inni jeszcze czekają. Ciesz się, że dostałeś kocioł z przekładnią, że kur... palniki nie wyszły... , że blacha nie wyszła.... , że Czesio nie poszedł na wódkę. Bo to taka renomowana i znana na całym świecie firma. I masz się cieszyć, że cokolwiek dostałeś .... . Jak masz czelność narzekać, no w końcu dostałeś hiper wypasiony reaktor ..... . Nie bądź śmieszny i nie narzekaj. :):):)
Niezłe jaja z tym garażowym potentatem kociołkowym. ;)
Ty dla mnie niestety nie jesteś wiarygodny. Pojawiłeś się nie dawno, piszesz tylko tutaj i zacząłeś od razu od krytyki.
Toczyłeś wojny z każdym kto zrobił dla forum przez lata więcej niż Ty mógłbyś zrobić przez całe życie, chyba że złego, w tym Cię nikt nie doścignie.
Nie widziałem linku do Twojego kotła, nie widziałem jak "mistrz" ustawił kocioł, nie widziałem fotek Twojego kotła które obiecywałeś dwa razy.
Dla mnie krzykacz, wiarygodności za grosz.
Ja mam słonia w karafce.

mpepe
15-11-2013, 17:23
Dom wybudowałem kilometr od tej wielce zaawansowanej firmy o której piszesz, fakt znajomi mają kotły z tej firmy, są zadowoleni. Nikt nie narzekał jeszcze, chyba, że głupio było się komuś przyznać. Tyle, że w okolicy tej firmy ludzie niechętnie go kupują. Pewnie dlatego, że znają tych Cześków i Zenków, co tam pracują i są uprzedzeni. Nawet mój wujek tam pracuje, mogłem kupić tani kociołek, ale nie kupiłem. Fakt wyglądem rbr mu nie dorównuje. Czerwony kociołek robi wrażenie bo jest ładny. Ale kto się kieruje wyglądem ? Chyba jakaś panna jak Arturo. Kocioł jest mega duży, co było dla mnie wadą. Sterownik jest pewnie prosty w obsłudze dla kogoś kto miał wcześniej doświadczenie, ale ja nie mam czasu na siedzenie w kotłowni.

Może gdyby twój wujek pracował w INSTALKO a nie w tej od czerwonych kotłów to też byś pewnie nie kupił RBR. Zresztą tu macie linka do tego programu może rozpoznasz swojego wujka http://www.youtube.com/watch?v=OZWkuIWipeY a i czekam na linka do filmu z fabryki INSTALKO :-)

Pocieszam się tym że jak w końcu dojdzie i nie będzie z nim wszystko ok to zawsze mogę oddać do 10 dni :-)

Zresztą na weekend zmieniam nastawienie żeby sobie 2 dni wolnego nie zje...ać. Proponuje podejście: Cena RBR jest wysoka bo wszystko co ręcznie robione jest droższe :-) tzw. Hand made; tak jak tkaniny ręcznie tkane, jak sok własnoręcznie wyciskany, jak własnoręcznie pieczony chleb na zakwasie, jak garnitur szyty na miarę itd. Zresztą Ferrari też ręcznie malują i nie ma dwóch jednakowych egzemplarzy bo nawet kierownice skórą obszywają jak ? oczywiście ręcznie.

Delphion1
15-11-2013, 17:35
Ty dla mnie niestety nie jesteś wiarygodny. Pojawiłeś się nie dawno, piszesz tylko tutaj i zacząłeś od razu od krytyki.
Toczyłeś wojny z każdym kto zrobił dla forum przez lata więcej niż Ty mógłbyś zrobić przez całe życie, chyba że złego, w tym Cię nikt nie doścignie.
Nie widziałem linku do Twojego kotła, nie widziałem jak "mistrz" ustawił kocioł, nie widziałem fotek Twojego kotła które obiecywałeś dwa razy.
Dla mnie krzykacz, wiarygodności za grosz.
Ja mam słonia w karafce.

Potwierdzam.
Właściwie to chyba każdego próbował sprowadzić do swojego poziomu który nie jest zbyt wysoki skoro kolega potrafi tylko krzyczeć,obrażać i nie umie słuchać?
Gdzieś musi chłop odreagować skoro nie potrafi w realu?

Tutaj jest anonimowy a adresu nie chciał podać :)
Ciekawe czy wtedy przy spotkaniu miałby tyle pary w "gębie" co tutaj?
No teraz to dopiero mnie pojedzie ale mam to w du...
Krzykacze też potrzebni na tym świecie np.mogą paść barany :)
Ja życzę zdrowia mimo wszystko.

lestek27
15-11-2013, 17:39
Coś w tych RBR-ach musi być skoro tak się o nich ciągle pisze. Jedni źle drudzy dobrze ale wątek żyje i z tego co się czyta widać że zamówień co nie miara bo czekać trzeba długo a dystrybutorzy z chęcią chcą odkupywać kotły od niezadowolonych co by wysłać od ręki do kolejnego czekającego z niecierpliwością:)

karoka65
15-11-2013, 17:43
Tylu to nowych fachowców, zostałem znowu baranem, moja nijaka wiedza została jeszcze bardziej zdołowana przez "mistrza" który to mi wygarnął że do pięt mu nie sięgam.
Dlaczego "mistrzu" nie zajmiesz się tu którymś userem skoro który potrzebuje jakiejś pomocy ? Przecież dla takiego fachury od krytykowania to powinien być pikuś.
Kniazio nie mógł sobie poradzić z uzyskaniem temperatur takich jakby sobie życzył, tyle teorii padło, co wyciąć co przyciąć, co wyrzucić, co skrócić.
Jakoś temu cepowi be szkoły co mieszka 400km od niego znowu się udało chyba i nawet spalin po 200 stopni niema co też nie jest żadną tragedią.
https://esterownik.pl:33334/device/2739/
Jak puszczaliście w śmieciuchach po 600 i 800 stopni ale nie wiedzieliście tego to wszystko było cacunio ateraz jak ktoś widzi 180 to sobie włosy z głowy wyrywa.
Ech.
Pokory, pokory.

zawijan
15-11-2013, 17:46
Nie wiem jak Ty ale ja w kotłowni nie przesiaduję godzinami żebym się miał cieszyć widokiem pięknie wyglądającego kociołka.
Co mi z jego wyglądu jeśli będzie kiepsko grzał, produkował dużo sadzy i palił jak szalony wielkie kilogramy?
Mówisz jak byś nie wiedział jakie przeznaczenie ma kocioł węglowy.
Jeżeli dla Ciebie wygląd jest ważniejszy to masz do tego prawo ale Ci co nie widzieli kotła, zamówili i potem narzekają a mają podobne zdanie jak Ty to zachowują się jak dzieci.

Ładnie napisane.
A wiesz może jakie parametry eksploatacyjne mają te ładne kotły?
Stawiam skrzynkę piwa, ze nie wiesz. Ale je krytykujesz.

Delphion1
15-11-2013, 17:47
Coś w tych RBR-ach musi być skoro tak się o nich ciągle pisze. Jedni źle drudzy dobrze ale wątek żyje i z tego co się czyta widać że zamówień co nie miara bo czekać trzeba długo a dystrybutorzy z chęcią chcą odkupywać kotły od niezadowolonych co by wysłać od ręki do kolejnego czekającego z niecierpliwością:)
Pytanie tylko co?:)
Ja Wiem i Ty chyba też :D
Panie Zawijan niedługo porównanie niebieski z zielonym więc prosze o troszkę cierpliwość gdyż jeszcze się montuje Pana produkcja.
A że będę brał czynny udział w uruchomieniu i ustawienia pieca oraz użytkowaniu bedę miał porównanie.
Niebieski bedzie miał przewagę bo postawiony w domku 82m2 i lepiej ocieplonym wiec poczekajmy.Na razie pierwsze wrażenie opisałem kilka stron wczesniej

karoka65
15-11-2013, 17:50
Coś w tych RBR-ach musi być skoro tak się o nich ciągle pisze. Jedni źle drudzy dobrze ale wątek żyje i z tego co się czyta widać że zamówień co nie miara bo czekać trzeba długo a dystrybutorzy z chęcią chcą odkupywać kotły od niezadowolonych co by wysłać od ręki do kolejnego czekającego z niecierpliwością:)
Złamał się ostatni młotek w Instalco i nie mają czym blach klepać,będzie jeszcze gorzej, hehe
Ci co jeszcze nie dostali i ci co dostali dwa dni temu a widzieli go na zdjęciach to nawet wiedzą jak było kiedyś i że jest coraz gorzej.

lestek27
15-11-2013, 18:00
Ładnie napisane.
A wiesz może jakie parametry eksploatacyjne mają te ładne kotły?
Stawiam skrzynkę piwa, ze nie wiesz. Ale je krytykujesz.

Człowiek z tytułami a nie bardzo zrozumiał:)
Gdzie w mojej wypowiedzi widzisz krytykę?
No chyba że chcesz się czepiać konkretnych słówek ale to by świadczyło że te tytuły psu na budę.
Niczego w nich nie krytykowałem. Powiedziałem tylko że nici z wyglądu kotła jeśli nie robi dobrze tego co powinien po tym jak Arturo wyznał zasadę że kocioł ma dobrze wyglądać. Moim zdaniem to jest sprawa która jest na ostatnim miejscu.
Oczywiście że nie wiem jakie mają parametry eksploatacyjne bo się tym nie interesowałem.
Jedno wiem na pewno. Nie kupił bym kotła ze względu na wygląd bo to nie jest istotna sprawa.
Być może te parametry są rewelacyjne ale w kontekście wypowiedzi Arturo nie chodziło o parametry.

mpepe
15-11-2013, 18:05
Złamał się ostatni młotek w Instalco i nie mają czym blach klepać,będzie jeszcze gorzej, hehe
Ci co jeszcze nie dostali i ci co dostali dwa dni temu a widzieli go na zdjęciach to nawet wiedzą jak było kiedyś i że jest coraz gorzej.

Karoka może rozwiejesz domysły wszystkich nieprzekonanych jako przedstawiciel INSTALCO myślę, że ze samej przyzwoitości powinieneś odwiedzić zakład w którym produkuje się towar który sprzedajesz, więc pytanie byłeś w zakładzie? bo ja bym na pewno to zrobił gdybym się tym zajmował. Jak tak zapodaj jakieś zdjęcia zakładu jak wygląda hala produkcyjna itp.

emisb
15-11-2013, 18:15
@Czerny:

Nie wiem, z jakiej kopalni jest moj Retopal, wiem za to ze zostal kupiony w lipcu w Bartexie.

Jak Retopal to z Piasta w Bieruniu.

lestek27
15-11-2013, 18:17
Pytanie tylko co?:)
Ja Wiem i Ty chyba też :D
Panie Zawijan niedługo porównanie niebieski z zielonym więc prosze o troszkę cierpliwość gdyż jeszcze się montuje Pana produkcja.
A że będę brał czynny udział w uruchomieniu i ustawienia pieca oraz użytkowaniu bedę miał porównanie.
Niebieski bedzie miał przewagę bo postawiony w domku 82m2 i lepiej ocieplonym wiec poczekajmy.Na razie pierwsze wrażenie opisałem kilka stron wczesniej

Czekam niecierpliwie na relację.
Przypadkiem uniknąłem zakupu niebieskiego i chyba dobrze bo jak pomyślę o tym czyszczeniu od góry to mnie ciarki przechodzą.

karoka65
15-11-2013, 18:20
mpepe, ja nie jestem niczyim przedstawicielem.
Nie sprzedaję tylko kotłów z Instalco, mam kotły 4 producentów i jakoś tak się składa że potrafię z każdym sobie poradzić.
W firmie może byłem, może nie byłem, to moja sprawa :)
Ale powiem ci w sekrecie że nawet sam producent już mnie odwiedził, chciał zobaczyć komu kotły daje, był też Jarecki z szefem, znam osobiście p. mgr.inż Jerzego Tilgnera bardzo porządnego producenta kotłów jak i jego syna, nawet kilka razy spotkaliśmy się, Komiz też mnie odwiedza choć akurat u nich jeszcze nie byłem.
A zapomniałem nawet zacnego Zawijana i Zawijana_2 miałem przyjemność poznać choć od jakiegoś czasu mają mnie za wroga to ja wspominam wizytę w Instytucie bardzo miło. U swoich przyjaciół w Elektro-System w Kutnie bywam regularnie.
Nie chwalę się tylko żebyś nie musiał znowu dopytywać co widziałem.
Ktoś zadał sobie tyle trudu i wykorzystując google street view pokazał firmę Instalko jakbyś chciał halę zobaczyć.
Zimą ma stanąć druga z tego co wiem, fundamenty już zalane :)

karoka65
15-11-2013, 18:24
mpepe, co do zdjęć, bez zgody producentów nie zrobiłbym tego.
Nawet ostatnio na spotkaniu w E-S nikt nie dostał zgody na fotki i wszyscy to uszanowali a było chyba z 15 chłopa.
Powiem ci że wstydzić się nie mają czego a trafniej by było powiedzieć że mają się czym pochwalić.

zawijan
15-11-2013, 18:32
Jedno wiem na pewno. Nie kupił bym kotła ze względu na wygląd bo to nie jest istotna sprawa.
Być może te parametry są rewelacyjne ale w kontekście wypowiedzi Arturo nie chodziło o parametry.

Oczywiście nie rozumiesz, że Arturo drze sobie z Ciebie łacha. I z kilku innych.
Z jakiego powodu? Też nie rozumiesz.
A ja rozumiem, że tego nie rozumiesz.

zawijan
15-11-2013, 18:34
Czekam niecierpliwie na relację.
Przypadkiem uniknąłem zakupu niebieskiego i chyba dobrze bo jak pomyślę o tym czyszczeniu od góry to mnie ciarki przechodzą.

To może nie myśl o tym...

wuwok
15-11-2013, 18:38
Czekam niecierpliwie na relację.
Przypadkiem uniknąłem zakupu niebieskiego i chyba dobrze bo jak pomyślę o tym czyszczeniu od góry to mnie ciarki przechodzą.
Zapewniam cie ze niema AZ TAK ŹLE .
Staram się nie wtrącać ale ciągłe te bezsensowne porównania.To jak z sadza,w każdym kotle się pojawia.

krzysztof7
15-11-2013, 18:41
Ty dla mnie niestety nie jesteś wiarygodny. Pojawiłeś się nie dawno, piszesz tylko tutaj i zacząłeś od razu od krytyki.
Toczyłeś wojny z każdym kto zrobił dla forum przez lata więcej niż Ty mógłbyś zrobić przez całe życie, chyba że złego, w tym Cię nikt nie doścignie.
Nie widziałem linku do Twojego kotła, nie widziałem jak "mistrz" ustawił kocioł, nie widziałem fotek Twojego kotła które obiecywałeś dwa razy.
Dla mnie krzykacz, wiarygodności za grosz.
Ja mam słonia w karafce.

Takie wywody tu tworzysz, czy z przytoczonych słów wynika kłamstwo, fałsz....? Jak zwykle idziesz w zaparte. pokaż certyfikat reaktora kosmicznego o tajemniczej nazwie RBR ekouniwersal (z eko to ma tylko ekologiczne chińskie blachy). i nie obrażaj ani opluwaj. Miej jaja...
Zdrówka życzę.

krzysztof7
15-11-2013, 18:43
Potwierdzam.
Właściwie to chyba każdego próbował sprowadzić do swojego poziomu który nie jest zbyt wysoki skoro kolega potrafi tylko krzyczeć,obrażać i nie umie słuchać?
Gdzieś musi chłop odreagować skoro nie potrafi w realu?

Tutaj jest anonimowy a adresu nie chciał podać :)
Ciekawe czy wtedy przy spotkaniu miałby tyle pary w "gębie" co tutaj?
No teraz to dopiero mnie pojedzie ale mam to w du...
Krzykacze też potrzebni na tym świecie np.mogą paść barany :)
Ja życzę zdrowia mimo wszystko.

"Mądrze" prawisz, ale ja to mam wiesz gdzie.
Pozdrawiam i oczywiście zdrówka :)

pawko_
15-11-2013, 18:47
Może gdyby twój wujek pracował w INSTALKO a nie w tej od czerwonych kotłów to też byś pewnie nie kupił RBR. Zresztą tu macie linka do tego programu może rozpoznasz swojego wujka http://www.youtube.com/watch?v=OZWkuIWipeY a i czekam na linka do filmu z fabryki INSTALKO :-)

Pocieszam się tym że jak w końcu dojdzie i nie będzie z nim wszystko ok to zawsze mogę oddać do 10 dni :-)

Zresztą na weekend zmieniam nastawienie żeby sobie 2 dni wolnego nie zje...ać. Proponuje podejście: Cena RBR jest wysoka bo wszystko co ręcznie robione jest droższe :-) tzw. Hand made; tak jak tkaniny ręcznie tkane, jak sok własnoręcznie wyciskany, jak własnoręcznie pieczony chleb na zakwasie, jak garnitur szyty na miarę itd. Zresztą Ferrari też ręcznie malują i nie ma dwóch jednakowych egzemplarzy bo nawet kierownice skórą obszywają jak ? oczywiście ręcznie.

Filmik obejrzałem, spoko. Niestety wujka nie widziałem. To jest tak, kotły firmy SAS z Buska kupują ludzie z moich okolic i nie tylko, a Defro w Busku. Oczywiście nie jest to regułą, ale tak to już jest, takie wiejskie podejście- bynajmniej ja to tak tłumaczę. Bo widzą takiego Zenka pod sklepem, co ma czerwony nosek i wiedzą, że tam pracuje jako spawacz to już krążą legendy żeby nie kupować bo pracuje tam taki i taki itp. itd. Sąsiad obok mnie też nie ma Defro tylko Cichewicza, kupują również ekoenergie, dworki i inne sisior.i
Mój wuj nie przekonywał mnie, ani nie odwodził od zakupu tego kotła. Serwis miałbym pod nosem. Świadomie wybrałem RBR-a po lekturze forum, ze względu na moc kotła, na sterownik, spoko wątek i wzajemną pomoc użytkowników w tym temacie. Ile w tym marketingu nie wiem, ale gdzie go nie ma. Znajomi w pracy mają z reguły Defro albo SAS i sporo przewymiarowane i nie widać żeby narzekali. Moim zdaniem kotły z Rudy Strawczyńskiej są super wykonane i nie ma co porównywać do RBR-a jeśli chodzi o stronę wizualną. Tylko, że są zajebiście drogie (mogłem mieć taniej ale i tak wychodził drożej niż RBR, którego kupiłem w 2012 roku)!!! Poza tym są zajebiście duże !!!

karoka65
15-11-2013, 18:47
Takie wywody tu tworzysz, czy z przytoczonych słów wynika kłamstwo, fałsz....? Jak zwykle idziesz w zaparte. pokaż certyfikat reaktora kosmicznego o tajemniczej nazwie RBR ekouniwersal (z eko to ma tylko ekologiczne chińskie blachy). i nie obrażaj ani opluwaj. Miej jaja...
Zdrówka życzę.
Ja je mam jak ARBUZY, Ty zaś jesteś tylko forumowym krzykaczem.
To cała Twoja fachowość ?
Co z tym kotłem, pytam kolejny raz, nie możesz znaleźć w pobliżu żeby strzelić fotki ?

kniazio
15-11-2013, 18:53
Tylu to nowych fachowców, zostałem znowu baranem, moja nijaka wiedza została jeszcze bardziej zdołowana przez "mistrza" który to mi wygarnął że do pięt mu nie sięgam.
Dlaczego "mistrzu" nie zajmiesz się tu którymś userem skoro który potrzebuje jakiejś pomocy ? Przecież dla takiego fachury od krytykowania to powinien być pikuś.
Kniazio nie mógł sobie poradzić z uzyskaniem temperatur takich jakby sobie życzył, tyle teorii padło, co wyciąć co przyciąć, co wyrzucić, co skrócić.
Jakoś temu cepowi be szkoły co mieszka 400km od niego znowu się udało chyba i nawet spalin po 200 stopni niema co też nie jest żadną tragedią.
https://esterownik.pl:33334/device/2739/
Jak puszczaliście w śmieciuchach po 600 i 800 stopni ale nie wiedzieliście tego to wszystko było cacunio ateraz jak ktoś widzi 180 to sobie włosy z głowy wyrywa.
Ech.
Pokory, pokory.
Moge z czystym sumieniem potwierdzic
Pomoc @karoka65 okazala sie bezcenna dla mojej dotad niokielznanej starej instalacji
Mozna to obejrzec na moich wczesniejszych i obecnych wykresach
Kotla nie kupilem u @karoka65 a facet zainteresowal sie moim problemem i jak narazie skutek jest.
Niektore wypowiedzi na tym forum mnie po prostu rozwalaja
A to podajnik buczy (moj tez buczy ) ale glosniej od niego buczy moj ekspres do kawy (Krups za 2 tysiaki), glosniej od niego buczy moja zmywarka w kuchni. Nawet wentyl mojego tunera SAT slysze bardziej niz podajnik z kotlowni. Ludziska dajcie na luz.
I zeby nie bylo ze obstawam za P. Wieskiem dlatego ze mi pomogl, ale zacznijmy patrzec i sluchac bardziej realnie.

pawko_
15-11-2013, 18:56
kniazo ładne masz te wykresy :) karoka też takie chce :)

lestek27
15-11-2013, 18:58
Oczywiście nie rozumiesz, że Arturo drze sobie z Ciebie łacha. I z kilku innych.
Z jakiego powodu? Też nie rozumiesz.
A ja rozumiem, że tego nie rozumiesz.

Ja odniosłem się do jego wypowiedzi.
Z kogo i co Arturo drze mało mnie obchodzi.
Zabawiać się tutaj może każdy bo przecież można być "anonimowym"
Uwierz, więcej rozumiem niż Ci się wydaje.

lestek27
15-11-2013, 18:59
To może nie myśl o tym...

O czym ja myślę to już moja sprawa.

kniazio
15-11-2013, 18:59
kniazo ładne masz te wykresy :) karoka też takie chce :)
Nie wiem czy one sa ladne czy brzydkie :) totalnie sie na tym nie znam, ale wiem ze od momentu ustawienia pieca przez w/w mam w domciu tak jak chcialem i spalanie nieco spadlo i piecyk radzi sobie przy obecnych temp. na 8kW a wczesniej na 16kW mial problemy
Zdrowia zycze :)

Arturo72
15-11-2013, 19:02
kniazo ładne masz te wykresy :) karoka też takie chce :)
Zerwij izolację ze ścian,wywal siłowniki z rozdzielacza,zmień okna na jednokomorowe i nie docieplaj stropu ;)
Wtedy 11kW będzie pracowało optymalnie :)

lestek27
15-11-2013, 19:04
Zapewniam cie ze niema AZ TAK ŹLE .
Staram się nie wtrącać ale ciągłe te bezsensowne porównania.To jak z sadza,w każdym kotle się pojawia.

Nie twierdzę że jest źle ale w mojej niskiej kotłowni nie było by przyjemnie odkręcać te śrubki i od góry czyścić kanały. To wiem na pewno.
Teraz czyszczenie u mnie trwa ok 5 minut i jeszcze się przy tym nie ubrudziłem zbytnio.

minertu
15-11-2013, 19:05
A niech się kurna dymi, kocioł i tak nie ma certyfikatu więc nie sobie kopci.
Ps. Szuflada jest tak "ogromna", że stosując standardowy wegiel (popiół na poziomie 6 do 8%) i tak trzeba zapierdzielać do kotłowni aby opróżnić popielnik. Dobrze, ze instalko zamontowało w ogóle szufladę (mikro - ale jest) i cieszmy sie z tego. Kocioł zasypuje raz na kilka dni, a popiół wywalam min co 3 dni. Maja genialnego konstruktora, ale popielnik tylko do wegla z Wesołej (popiól do 3%).

Uwierz mi,że są kotły z szufladą ,której tak naprawdę nie ma bo popiół jest wszędzie ale nie w niej.
Tak to jest:mad: ,chciałbym mały piec :((gabarytowo) ,wydajny :yes:,aby mało spalał ,nie produkował popiołu :lol2: i najlepiej jak by nic nie spalał albo był na śnieg :yes:.
Życzę powodzenia.

czp01
15-11-2013, 19:16
Heh mojego kotła Kielara nikomu nie polecam - ale jak ktoś chce mieć duży popielnik to właśnie taki jest w tym kotle. Mieści ponad 100 litrów popiołu i wybieram go średnio raz na miesiąc. ( badziewna szufladka też tam była ale ją wyciepłem w pierwszym tygodniu ) :)

lestek27
15-11-2013, 19:17
Nie wiem czy one sa ladne czy brzydkie :) totalnie sie na tym nie znam, ale wiem ze od momentu ustawienia pieca przez w/w mam w domciu tak jak chcialem i spalanie nieco spadlo i piecyk radzi sobie przy obecnych temp. na 8kW a wczesniej na 16kW mial problemy
Zdrowia zycze :)

No rzeczywiście fajnie to wygląda.
Czyli da się tylko trza umieć. Daleko nam do takiej wiedzy ale może kiedyś:)

karoka65
15-11-2013, 19:21
Zerwij izolację ze ścian,wywal siłowniki z rozdzielacza,zmień okna na jednokomorowe i nie docieplaj stropu ;)
Wtedy 11kW będzie pracowało optymalnie :)
No jak zwykle popisałem się fachowym doradztwem :)
Wyrzuć, odetnij, skróć a Ty sobie strzel w głowę.
Zgodzę się tylko z tym że winne za takie czy inne wykresy u fluteboxa ponosi centralka podłogówki.
Jednak ma to na czym mu zależało, ile chce i gdzie chce.
Coś za coś, czasem nie można mieć wszystkiego.

karoka65
15-11-2013, 19:24
No rzeczywiście fajnie to wygląda.
Czyli da się tylko trza umieć. Daleko nam do takiej wiedzy ale może kiedyś:)
Nie pisz takich rzeczy bo zaraz cała armia tych fachmanów nadciągnie bo oni nie znoszą jak jest dobrze i miód się leje.

karoka65
15-11-2013, 19:31
kniazo ładne masz te wykresy :) karoka też takie chce :)
Napisz do kolegi Krzysztofa on tu jest fachman, wiedza większa jak nas wszystkich do kupy wzięta nie takie rzeczy robił to z tak prymitywnym urządzeniem jak piec na węgiel i jakaś tam instalacja to dla niego pryszcz :)
Pewnie będzie jak Arturo, zerwij styro ze ścian, wyrzuć rozdzielacze, centralkę, najlepiej wszystkie pomki, niech idzie na grawitacji, będzie ładnie i po 45kg/dobę.
Paweł, napisałem ci co, jak i dlaczego, Ty masz inną instalację, jest dobrze, nie spalasz za wiele to nie kombinuj.
Ty nie potrzebujesz pomocy :)

pawko_
15-11-2013, 19:33
No rzeczywiście fajnie to wygląda.
Czyli da się tylko trza umieć. Daleko nam do takiej wiedzy ale może kiedyś:)
lestek nie pierd... też masz ładne

karoka wiem, wiem, ale też chciałbym mieć ładne wykresy xD

Arturo72
15-11-2013, 19:33
No jak zwykle popisałem się fachowym doradztwem :)
Wyrzuć, odetnij, skróć a Ty sobie strzel w głowę.
Zgodzę się tylko z tym że winne za takie czy inne wykresy u fluteboxa ponosi centralka podłogówki.
Jednak ma to na czym mu zależało, ile chce i gdzie chce.
Coś za coś, czasem nie można mieć wszystkiego.
Wiem,że Cię to boli bo Ty mu doradzałeś ten kocioł,oczywiście na oko... ale podłogówka i jej sterowanie nie ma tu nic do rzeczy,poza tym,że rozstaw rur kompletnie nie nadaje się w tym domu do kotła na ekogroszek.
Dom potrzebuje określoną moc grzewczą potrzebną w jednostce czasu a sterowanie podłogówką ma z tym mało wspólnego,ono jedynie odcina zasilanie jeśli moc grzewcza,która ma uzupełnić straty ciepła w danym pomieszczeniu jest nie potrzebna czyli nie przegrzewa nie potrzebnie pomieszczeń.
Flutebox narazie wygrzewa dom a prawdziwe jaja zaczną się jak dom będzie wygrzany,ale przecież o tym wiesz i flutebox także powinien o tym wiedzieć decydując się na kocioł o takiej mocy w swoim domu ;)

czubasa
15-11-2013, 19:37
Witam widzę że sporo się tu dzieje mogę powiedzieć że czas oczekiwania na piecyk był długi ale był warto czekać szkoda że nie zrobiłem zdjęć piecyka jak do mnie dotarł to by było co porównać.

PS: karoka65
płyta doszła i już wszystko wróciło do normy wykresy już zapisuje oraz godzina się aktualizuje na bieżąco :)

karoka65
15-11-2013, 19:42
Witam widzę że sporo się tu dzieje mogę powiedzieć że czas oczekiwania na piecyk był długi ale był warto czekać szkoda że nie zrobiłem zdjęć piecyka jak do mnie dotarł to by było co porównać.

PS: karoka65
płyta doszła i już wszystko wróciło do normy wykresy już zapisuje oraz godzina się aktualizuje na bieżąco :)
No nie widzę inaczej :)
To co ma jeszcze dojść, dojdzie ale na razie braki na magazynie.
Będzie dostawa, dojdzie.

czubasa
15-11-2013, 19:48
No nie widzę inaczej :)
To co ma jeszcze dojść, dojdzie ale na razie braki na magazynie.
Będzie dostawa, dojdzie.

spokojne grunt że piecyk śmiga i w domu ciepło

rutino78
15-11-2013, 19:59
niezłe hejterstwo się tu wyprawia.. film z defro bardzo ładny ale podziękuję.
W trakcie budowy domu wieczory spędzałem na czytaniu o kotlach. Wcześniej nie miałem do czynienia z takim rodzajem ogrzewania.
I nie sądzę żebym nawet dziś znalazł lepsze rozwiązanie niź RBR z ecoalem. Mam ten piecyk drugi sezon i jest jedną z najlepszych moich decyzji budowlanych. czyszczenie trwa chwilę, a po ustawieniu sterownika piec sam się martwi o parametry spalania.
u znajomych z innymi kotłami wygląda to zupełnie inaczej. Koleżanka (!) obsługuje żeliwnego viadrusa, czyszczenie wygląda niczym w elektrociepłowni!
nie wyobrazam sobie sytuacji, że spędzam zimę w kotłowni na gdybaniu czy moze więcej podawania a mniej wiatru. oszalałbym.

Arturo72
15-11-2013, 20:01
nie wyobrazam sobie sytuacji, że spędzam zimę w kotłowni na gdybaniu czy moze więcej podawania a mniej wiatru. oszalałbym.
No nie gadaj ;)
Ja podobnie,wiatry to tylko w kibelku :D

Arturo72
15-11-2013, 20:03
eee nie nadaje się :) - ja mam rozstawy 10 i 15 , [zawór 3D termostatyczny + pompka] na każdy rozdzielacz , rozdzielacze z rotametrami i dodatkowymi zaworami i panuję nad temp w domu. Źródło ciepła nie ma tu znaczenia :P To raz.

Dwa - nie widzisz że koledze flutebox coś temp zewnętrzna świruje ? W jednej chwili +1,7*C na zewnątrz w drugiej +47*C ... trzeba sterownik diagnozować a nie wybacz Artur pieprzyć że zrywać styro , okna i kocioł eko do takiego rozstawu jest bee ...
pożyjom uwidim ;)
Narazie obaj nie mieszkacie czyli bez zysków bytowych,które w takich domach są potężną ilością energii w stosunku do strat ciepła.
U mnie 9kW pracuje na tą chwilę ok.2-3h na dobę i to z inwenterem.

lestek27
15-11-2013, 20:10
lestek nie pierd... też masz ładne

karoka wiem, wiem, ale też chciałbym mieć ładne wykresy xD

Wiem że nie są najgorsze. Pomógł mi jeden z kolegów którego ostatnio mało tutaj:)
Ale ostatnie ustawienia to akurat "wina" mojego instalatora którego Wiesiek mi polecił:)
I tu po raz kolejny ukłony dla obu tych panów

wojtas77
15-11-2013, 20:22
Mam takie drugi sezon-3szt. i jestem zadowolony. Jeżeli liczysz każdy wat zużytej energii to nie kupuj na zapas pompki 25/1-6 tej mocniejszej - mam taką na podłogówkę - napędza dwa rozdzielacze (jeden na parterze i jeden na piętrze -każdy po 8 obwodów- w sumie 160m2 - to ok. 1200mb rurek, wysokość od kotła w piwnicy do najwyższego rozdzielacza to ponad 6m ) i nie mogę już zmniejszyć jej wydajności, a chciałbym. Pompka WILO YONOS PICO 25/1-4.pobiera max 20W a WILO YONOS PICO 25/1-6 max 40W.Teraz wiem że spokojnie wystarczyła by ta mniejsza i mniej energii by pobierała (niewiele ale zawsze)i łatwiej ustawić wymaganą wydajność. Obecnie główna pompka do podłogi pobiera 16W, a czasowo załączane pompki CWU i do grzejników ok 5- 8W- to te mniejsze. Te pompki naprawdę są superwydajne - tylko taka uwaga - przy napełnianiu instalacji i odpowietrzaniu ustaw wszystko na max. U mnie na początku miałem wątpliwości czy wydoli pompka podłogi bo na górnym rozdzielaczu dość długo nie mogłem uzyskać przepływów. Po całkowitym odpowietrzeniu mimo znacznej różnicy wysokości umieszczenia rozdzielaczy mam prawie identyczne przepływy na poszczególnych pętlach - a i średnice rur zasilających są inne - na dole 28mmCu na piętro 22mmCu.
Pozdrawiam

Upss..
nie wkleił mi się cytat- chodzi o post wojtasa77:
Pomoże mi ktoś w sprawie pompek?
Chciałbym je kupić wcześniej, zanim przyjdzie instalator montować kocioł.

Własnie na taką pomoc czekałem. Dziękuję serdecznie.
Kupię 3x WILO YONOS PICO 25/1-4, na allegro znalazłem po 430 zł. Mam nadzieję że nie chińskie:)
Pozdrawiam.

Arturo72
15-11-2013, 20:22
Sorry "wszytskich" za offtop

Teraz nie złośliwie jaką masz teraz temp nadmuchu z reku a jaką wywiewaną ? Mam wszystko na dec`u a temp nawiewana przy -3 na zewnątrz to +9*C w środku +21*C centralka "puszczona" na turbo (coby wilgoć wyciągać)
Nie wiem czy reku przekłamuje bo zawsze jakby połowa sumy temp wew i zew ...
Daj 5 minut to pobiegam z termometrem po nawiewach i wywiewach ;)
Na teraz to z GWC,gdzie mam wsadzony termometr przy 4,3st.C na zewnątrz wychodzi mi 12,5st.C.

pawko_
15-11-2013, 20:31
Myślę że coś Ci sieje i czujniki przekłamują w wyniku czego ster "głupieje".
Masz jakiego UPS`a czy ster wpiąłeś bezpośrednio do gniazdka z prądem ?
Jedyny czujnik który u mnie przeklamuje to czujnik zewnętrzny.
Upsa nie mam. Ster wpięty bezpośrednio do gniazdka z prądem, a do czego innego ?
Kocioł nie ustawiam na sterowanie pogodowe więc ster nie powinien glupieć.

karoka65
15-11-2013, 20:33
Jedyny czujnik który u mnie przeklamuje to czujnik zewnętrzny.
Wyślę ci to po niedzieli.

Novy!
15-11-2013, 20:33
Panowie!
Kocioł jak kocioł.Jak ktoś nie miał innego to trudno porównać.Mnie osobiście wygląd nie wzrusza,ani Ogniwa,anie RBR-a ani żadnego "smolucha".Chciałbym zarabiać tyle,aby móc się ogrzewać EL.Tak jak się ogrzewałem za granicą gdzie mieszkałem kilkanaście lat.
W kraju,grzałem olejem.Fajnie,tylko w budynku jakim dysponuję było to czyste szaleństwo.Póki nie urodził się mój syn,płakałem i płaciłem.Teraz mam dla niego mniej czasu,ale więcej mogę odłożyć dla zapewnienia mu przyszłości.Każdy ma jakiś cel,portfel itd.Mnie każdy kocioł na paliwo stałe "brzydzi".Ale jest co jest,i mam to na co mnie stać.Może kiedyś się to zmieni.Czego i Wam życzę.No może za wyjątkiem Arturo.On ma już dużą kiesę.
Pozdrawiam.

pawko_
15-11-2013, 20:48
Arturo powiem Ci tak ja lubię się ruszać, regularnie uprawiam sporty siłowe, przerzucenie dla mnie paru worków grochu jest niczym pierdnięcie na kiblu. Nie robię z siebie panny, jestem mężczyzną. Do ojca kiedyś mówiłem, że mogłem w pompę zainwestować, gruntówka full opcja ( czyli cały system grzewczy)- dobra, a nie jakieś gówno, które będziesz serwisować za parę lat koszt ok 70 tys. Ojciec zaczął się śmiać i mówi, że zrobiłbym się zbyt leniwy, a trochę ruchu zawsze się przyda. Chociaż dla mnie to jest żaden ruch. Ale patrząc pod kątem ekonomicznym- tragedia.

Arturo72
15-11-2013, 20:48
Jak się prognozy tego rosyjskiego synoptyka Jebiejelenia z Petersburga sprawdzą i będzie te -35 - -40, jak Ci zamarnie wyrzutnia reku i zacznie przyłapywać rurki to nie nadąrzysz do tego kominka, którego miałeś nie mieć dokładać. I skończą się durne pomysły o całkowitym odejściu od węgla w naszym klimacie. Przypominam tylko, że żyjmy w rejonie, gdzie 70 lat temu w zimie temperatury regularnie spadały poniżej 30 st i zima trawała praktycznie pół roku. To, że ostatnio nas oszczędza wcale nie świadczy o globalnym ociepleniu bo w przeszłości też już bywały cieplejsze okresy.
Jakby co mam grzałkę,której użycia się absolutnie nie boję ;)
W Skandynawii,gdzie mróz spada znacznie poniżej polskiej granicy montuje się nagminnie pompy ciepła powietrze-woda ;)
Przy 200kWh na c.o+cwu od 01.11 do dzisiaj nie mam czego się bać :)

Novy!
15-11-2013, 20:49
Jedyny czujnik który u mnie przeklamuje to czujnik zewnętrzny.
Upsa nie mam. Ster wpięty bezpośrednio do gniazdka z prądem, a do czego innego ?
Kocioł nie ustawiam na sterowanie pogodowe więc ster nie powinien glupieć.
Nie wiem czy pogodówka w "zestawie" z instalacja CO jaka posiadasz ,ma rację bytu.Na twoim miejscu ,trzymałbym raczej stałą CO,obniżając jedynie temp zadana na noc,wykorzystując programator CO.Jeśli układ pracuje tak jak widać,to dla zapewnienia mu większego "komfortu"( o ile taki można mu zapewnić),powinieneś mieć dla każdego "ruchu" termostatów podłogówki ,przygotowaną ciągle i dużą moc,i temp CO przynajmniej 50deg.No i pompę mieszającą w pogotowiu-ale nie na stałe.
Pozdrawiam

pawko_
15-11-2013, 20:53
Wyślę ci to po niedzieli.
Dzięki za zaintersowanie, napisz na priva ile kasy mam przesłać.

krzysztof7
15-11-2013, 20:54
Ja je mam jak ARBUZY, Ty zaś jesteś tylko forumowym krzykaczem.
To cała Twoja fachowość ?
Co z tym kotłem, pytam kolejny raz, nie możesz znaleźć w pobliżu żeby strzelić fotki ?

Jeśli geniuszu od łopaty i pogrzebacza w kotłowni zapodasz na forum certyfikat kotła z potwierdzonymi parametrami (na dzień dzisiejszy wirtualnymi) a widniejący czarno na białym w DTR kotła i na stronie garaż & instalko corporation, to ja zapodam foty kotła który na szczęście jeszcze pali i nie cieknie. Za to ma piękne połyskujące blaszki jak na jarmarku. Kocioł to prymitywne urządzenie do generowania ciepła. Nie miej się za zbawcę narodu. :D
Może i jesteś guru, ale tyklko dla osób całe życie mieszkających w blokach i nie mających nigdy kontaktu z węglem. Dla nich jesteś cudotwórcą. Dla mnie nie, tak trudno to pojąć. Non stop powtarzasz te same slogany, a jeśli ktoś sądzi inaczej to na niego plujesz. Popraw sie człowieku. Zresztą mam to także w ....

pawko_
15-11-2013, 20:55
Nie wiem czy pogodówka w "zestawie" z instalacja CO jaka posiadasz ,ma rację bytu.Na twoim miejscu ,trzymałbym raczej stałą CO,obniżając jedynie temp zadana na noc,wykorzystując programator CO.Jeśli układ pracuje tak jak widać,to dla zapewnienia mu większego "komfortu"( o ile taki można mu zapewnić),powinieneś mieć dla każdego "ruchu" termostatów podłogówki ,przygotowaną ciągle i dużą moc,i temp CO przynajmniej 50deg.No i pompę mieszającą w pogotowiu-ale nie na stałe.
Pozdrawiam

Jaśniej proszę, jak krowie na granicy to tak ustawię.

karoka65
15-11-2013, 20:57
Dzięki za zaintersowanie, napisz na priva ile kasy mam przesłać.
Wymiana gwarancyjna.

Arturo72
15-11-2013, 20:57
Arturo powiem Ci tak ja lubię się ruszać, regularnie uprawiam sporty siłowe, przerzucenie dla mnie paru worków grochu jest niczym pierdnięcie na kiblu. Nie robię z siebie panny, jestem mężczyzną. Do ojca kiedyś mówiłem, że mogłem w pompę zainwestować, gruntówka full opcja ( czyli cały system grzewczy)- dobra, a nie jakieś gówno, które będziesz serwisować za parę lat koszt ok 70 tys. Ojciec zaczął się śmiać i mówi, że zrobiłbym się zbyt leniwy, a trochę ruchu zawsze się przyda. Chociaż dla mnie to jest żaden ruch. Ale patrząc pod kątem ekonomicznym- tragedia.
Spoko,Twój dom,Twój ruch :)
Ale jak wiedziałeś,ze będziesz miał wungiel to trzeba było zrobić dom pod wungiel z instalacją pod wungiel ale Ty zbudowałeś dom pod grzanie prądem z instalacją pod pompę ciepła ;)
To znaczy,że albo przepłaciłeś sporo w instalacji i izolacji domu i kupnie okien albo z drugiej strony przepłaciłeś na kocioł i komin.

karoka65
15-11-2013, 21:03
Jeśli geniuszu od łopaty i pogrzebacza w kotłowni zapodasz na forum certyfikat kotła z potwierdzonymi parametrami (na dzień dzisiejszy wirtualnymi) a widniejący czarno na białym w DTR kotła i na stronie garaż & instalko corporation, to ja zapodam foty kotła który na szczęście jeszcze pali i nie cieknie. Za to ma piękne połyskujące blaszki jak na jarmarku. Kocioł to prymitywne urządzenie do generowania ciepła. Nie miej się za zbawcę narodu. :D
Może i jesteś guru, ale tyklko dla osób całe życie mieszkających w blokach i nie mających nigdy kontaktu z węglem. Dla nich jesteś cudotwórcą. Dla mnie nie, tak trudno to pojąć. Non stop powtarzasz te same slogany, a jeśli ktoś sądzi inaczej to na niego plujesz. Popraw sie człowieku. Zresztą mam to także w ....
Widać jaki geniusz w Tobie drzemie.
Kończ waść, wstydu sobie oszczędź.
Którego producenta reprezentujesz ?
A ja też mam w ... co sobie tak baźgrzesz, pokazałeś co potrafisz.

jack18
15-11-2013, 21:12
Spoko,Twój dom,Twój ruch :)
Ale jak wiedziałeś,ze będziesz miał wungiel to trzeba było zrobić dom pod wungiel z instalacją pod wungiel ale Ty zbudowałeś dom pod grzanie prądem z instalacją pod pompę ciepła ;)
To znaczy,że albo przepłaciłeś sporo w instalacji i izolacji domu i kupnie okien albo z drugiej strony przepłaciłeś na kocioł i komin.

Fachowa analiza akwizytora od PC

Maher
15-11-2013, 21:14
Własnie na taką pomoc czekałem. Dziękuję serdecznie.
Kupię 3x WILO YONOS PICO 25/1-4, na allegro znalazłem po 430 zł. Mam nadzieję że nie chińskie:)
Pozdrawiam.

Lepiej dowiedz się wcześniej jakie masz długie pętle, co innego przepchać wodę w pętli 60m a co innego w pętli 120m i wtedy 25/40 może się okazać za mała.

lestek27
15-11-2013, 21:14
Jeśli geniuszu od łopaty i pogrzebacza w kotłowni zapodasz na forum certyfikat kotła z potwierdzonymi parametrami (na dzień dzisiejszy wirtualnymi) a widniejący czarno na białym w DTR kotła i na stronie garaż & instalko corporation, to ja zapodam foty kotła który na szczęście jeszcze pali i nie cieknie. Za to ma piękne połyskujące blaszki jak na jarmarku. Kocioł to prymitywne urządzenie do generowania ciepła. Nie miej się za zbawcę narodu. :D
Może i jesteś guru, ale tyklko dla osób całe życie mieszkających w blokach i nie mających nigdy kontaktu z węglem. Dla nich jesteś cudotwórcą. Dla mnie nie, tak trudno to pojąć. Non stop powtarzasz te same slogany, a jeśli ktoś sądzi inaczej to na niego plujesz. Popraw sie człowieku. Zresztą mam to także w ....

Ty się zachowujesz jak małe dziecko.
Pierwszy raz widzę jak jakiś gość pisze takie farmazony. Jak można chcąc mieć certyfikat nie dopytać dokładnie przed zakupem.
Ja z węglem mam do czynienia od podstawówki ale potrafię dostrzec wiedzę kolego Karoka65 której ty chyba nigdy nie posiądziesz bo z takim nastawieniem to z Macierewiczem mógłbyś się dogadać:)
Co do sloganów to jakoś mam takie wrażenie że to Ty je wciąż powtarzasz.
Nie reagował bym ale jak widze takie rzeczy to się krew gotuje.
Facet pomógł wielu osobom a tu się trafia pseudo fachowiec i ma się za nie wiadomo co.
Nie dziwię się że czasem nerwy puszczą/
Jakoś nie widać Twojej wiedzy na forum. Można tylko przeczytać a to niestety za mało.

Novy!
15-11-2013, 21:15
Jaśniej proszę, jak krowie na granicy to tak ustawię.
Nie chce mi się tutaj gadać.Posłałem na priv.nr tel.Chcesz,dzwoń.

pawko_
15-11-2013, 21:17
Spoko,Twój dom,Twój ruch :)
Ale jak wiedziałeś,ze będziesz miał wungiel to trzeba było zrobić dom pod wungiel z instalacją pod wungiel ale Ty zbudowałeś dom pod grzanie prądem z instalacją pod pompę ciepła ;)
To znaczy,że albo przepłaciłeś sporo w instalacji i izolacji domu i kupnie okien albo z drugiej strony przepłaciłeś na kocioł i komin.
Fakt instalację mam na wypasie bo tak chciałem, na pewno wydałem więcej kasy niż inni "groszkowcy" ale uwierz poza wsypaniem węgla raz na jakiś czas nic ma mnie nie interesować. Nie kręce rotametrami jak szalony, na rozdzielaczach widzę co się dzieje, przepływ itd. Czyszczenie kotła bez górnej wyczystki której nie czysciłem zajęło mi 3 minuty w podtrzymaniu. Mam sterowniki w pokojach i mam temp. jaką chcę. Widząc tematy na forum dotyczące podlogówki nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Ludzie nie mogą odkręcić kurka bo się boją że się urwie. Źle zamontowane zasilanie z powrotem. Nie widać przedzialki bo jej nawet nie ma itd. itp. szkoda nawet klawiatury żeby to wszystko opisywać.

Maher
15-11-2013, 21:22
Ty się zachowujesz jak małe dziecko.
Pierwszy raz widzę jak jakiś gość pisze takie farmazony. Jak można chcąc mieć certyfikat nie dopytać dokładnie przed zakupem.
.
Odnośnie certyfikatu to było już nieraz to opisane, jak wybierając kocioł weszłem na stronę Instalco i skoro na stronie piszę że kocioł ma certyfikat to po co mam się dopytywać. Ty jak przechodzisz np. przez przejście dla pieszych widzisz zielone światło to dopytujesz innych przechodniów czy świeci się zielone?

Arturo72
15-11-2013, 21:25
Fachowa analiza akwizytora od PC
...polecającego kupno kotła na prąd typu Kospel lub Elterm czyli tradycyjna i "celna" uwaga "inteligentnego" użytkownika kotła na ekogroszek...


Najprostsze rozwiązanie to podpiąć do instalacji kocioł elektryczny Kospel lub Elterm,koszt to ok.2,2-3tys.zł a do cwu bojler,koszt ok.0,8-1tys.zł i cieszyć się tanim i bezobslugowym ogrzewaniem :)


Czy Wy(ekogroszki)macie trochę rozumu i chociaż za źbła inteligencji ?
Czy w snach widzicie tylko pompę ciepła i Arturo ??

lestek27
15-11-2013, 21:33
Odnośnie certyfikatu to było już nieraz to opisane, jak wybierając kocioł weszłem na stronę Instalco i skoro na stronie piszę że kocioł ma certyfikat to po co mam się dopytywać. Ty jak przechodzisz np. przez przejście dla pieszych widzisz zielone światło to dopytujesz innych przechodniów czy świeci się zielone?

Broń Panie Boże nie dopytuję ale mimo wszystko spoglądam w jedną i drugą stronę czy nic nie zapierd...
Powiem tak.
Kocioł przyjeżdża, nie ma w dokumentacji certyfikatu na którym mi bardzo zależy. Dzwonie do sprzedawcy i mówię że miał byc bo tak jest napisane i albo dajecie certyfikat albo zwracam kocioł na którego już ktoś czeka:)
Koniec tematu. Nie chcesz to oddajesz i tyle. Przecie Ogniwo mas od ręki. Po co się męczyć oddać i brać niebieskiego i "będziesz Pan zadowolony" jak to mówią:)
Co do dodatkowych kosztów. Jak kupisz telewizor który po odpaleniu nie pracuje tak jak byś sobie tego życzył domagasz się przy zwrocie kosztów przewiezienia go do domu instalacji itp?

Arturo72
15-11-2013, 21:35
Fakt instalację mam na wypasie bo tak chciałem, na pewno wydałem więcej kasy niż inni "groszkowcy" ale uwierz poza wsypaniem węgla raz na jakiś czas nic ma mnie nie interesować. Nie kręce rotametrami jak szalony, na rozdzielaczach widzę co się dzieje, przepływ itd. Czyszczenie kotła bez górnej wyczystki której nie czysciłem zajęło mi 3 minuty w podtrzymaniu. Mam sterowniki w pokojach i mam temp. jaką chcę. Widząc tematy na forum dotyczące podlogówki nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Ludzie nie mogą odkręcić kurka bo się boją że się urwie. Źle zamontowane zasilanie z powrotem. Nie widać przedzialki bo jej nawet nie ma itd. itp. szkoda nawet klawiatury żeby to wszystko opisywać.
Uwierz mi,że po kilku ładnych miesiącach użytkowania i grzania dla takiego domu nie jest potrzebna jakakolwiek automatyczna regulacja temperatur w pomieszczeniach.Wylewka jest na tyle bezwładna,że utrzymuje zadaną temperaturę przez długi czas.
Wahania temperatury w takim domu to max.1st.C na dobę.
Po zamieszkaniu różnica temperatur między pomieszczeniami to 0,3-0,5st.C przy jednakowej temperaturze zasilania czyli 30-35st.C
W tej chwili w sypialni mam 21,9st.C w najcieplejszym salonie mam 22,4st.C
W sypialni mam przykręcone rotametry ale minimalnie i to było raz na początku grzania.

echelon
15-11-2013, 21:36
[reprezentacja 38 milionów] 0 : 2 [reprezentacja 5 milionów]

karoka65
15-11-2013, 21:38
Odnośnie certyfikatu to było już nieraz to opisane, jak wybierając kocioł weszłem na stronę Instalco i skoro na stronie piszę że kocioł ma certyfikat to po co mam się dopytywać.
Maher, nie jesteś na forach od miesiąca czy dwóch.
Sprawa była poruszana nie raz i nie miesiąc czy dwa temu to mi tu nie picuj że nie byłeś świadomy.
Kocioł dopiero dostałeś zobacz od kiedy wojenka się toczy.
Nie lubię w gnoju grzebac jak co nie którzy ale odnalazłbym ci pewnie wpisy jeszcze z tamtego roku.
Tak że wiesz.
Nie mam czasu na to.

Novy!
15-11-2013, 21:44
Fakt .....
Priv dotarł?

optymista111
15-11-2013, 21:44
[reprezentacja 38 milionów] 0 : 2 [reprezentacja 5 milionów]


a przełączyłem na dwójke, miałem tam być ale choroba mnie zatrzymała w domu, szkoda...

karoka65
15-11-2013, 21:47
Z tego co mi wiadomo nikt nie załącza certyfikatu z kotłem. Jest do wglądu u producenta, jesli ktoś potrzebuje np. do dopłat otrzymuje skana dla urzędu.
Nie dostaję certyfikatów do kotłów p. Tilgnera, ani do Sztokerów ani do Skamów jareckiego ( w kompletach dokumentów )
Może się mylę w niektórych przypadkach.
Aż się dopytam jak będę miał czas.

jack18
15-11-2013, 21:48
...polecającego kupno kotła na prąd typu Kospel lub Elterm czyli tradycyjna i "celna" uwaga "inteligentnego" użytkownika kotła na ekogroszek...


Czy Wy(ekogroszki)macie trochę rozumu i chociaż za źbła inteligencji ?
Czy w snach widzicie tylko pompę ciepła i Arturo ??
inteligentne z twojej strony to jest obrażanie użytkowników kotłów na ekogroszek na ich własnym wątku, i doradzanie kupna PC i kotłów elektrycznych użytkownikom którzy już kupili i wybrali.Troluniu..

Arturo72
15-11-2013, 21:51
Sorry "wszytskich" za offtop
Teraz nie złośliwie jaką masz teraz temp nadmuchu z reku a jaką wywiewaną ? Mam wszystko na dec`u a temp nawiewana przy -3 na zewnątrz to +9*C w środku +21*C centralka "puszczona" na turbo (coby wilgoć wyciągać)
Nie wiem czy reku przekłamuje bo zawsze jakby połowa sumy temp wew i zew ...


Daj 5 minut to pobiegam z termometrem po nawiewach i wywiewach ;)

Chciałem zapodać odpowiedź w formie zdjęć ale się nie udało ściągnąć na kompa zatem zapodam w formie pisemnej,stan na dzisiaj sprzed ok.0,5h.
Temperatura zewnętrzna-4,2st.C
Nawiew za GWC-12,7st.C
Wywiew z domu (z kuchni)-24,1st.C
Nawiew do domu (do holu)-16,8st.C

Reku pracuje na 100m3/h.

karoka65
15-11-2013, 21:57
Kocioł należy do sprzętów o dużych gabarytach, więc wydaje mi się, że te zawiłości prawne są nieco inne.
Auto jak ci nawali a jest większe chyba trochę to co zbiera go producent czy masz dowieźć do serwisu ?
Pomijając Asistance.

optymista111
15-11-2013, 21:58
napierdzielacie tych postów, hoho, dobrze że rbr chodzi bez problemów to jest kiedy to wszystko czytać,
widzę, że popularność kotłów RBR wielu sie nie podoba, no widać , że konkurencja nie śpi...hehe
kalio(chyba śpi dzisiaj ale za to jego funfle nie ) - krzysztof7,maher, mpepe dawajcie! co jeszcze mało namieszaliście? robicie tu niezłą rozpierduchę!

Maher
15-11-2013, 21:59
Maher, nie jesteś na forach od miesiąca czy dwóch.
Sprawa była poruszana nie raz i nie miesiąc czy dwa temu to mi tu nie picuj że nie byłeś świadomy.
Kocioł dopiero dostałeś zobacz od kiedy wojenka się toczy.
Nie lubię w gnoju grzebac jak co nie którzy ale odnalazłbym ci pewnie wpisy jeszcze z tamtego roku.
Tak że wiesz.
Nie mam czasu na to.

Sprawa braku certyfikatu wyszła w momencie jak już przelałem za niego pieniądze, nie staram się o żadne dopłaty także w tej chwili nie jest mi do niczego potrzebny ale przynajmniej miałbym pewność że sprawność jest oparta na badaniach a nie pobożnych życzeniach. Certyfikat nie wiem czy nie będzie mi potrzebny w przyszłości bo w mojej okolicy starają się częściowo lub całkowicie wyeliminować piece na węgiel.

karoka65
15-11-2013, 22:01
...
Czy Wy(ekogroszki)macie trochę rozumu i chociaż za źbła inteligencji ?

Artur Ty niby taki inteligentny facet a nie dostrzegasz że wątki pomyliłeś ?
Nie interesują mnie Twoje osiągnięcia, Twoja pompa, Twoje zużycia.
Zmień wątek proszę bo coś na bakier z tą Twoją inteligencją.

karoka65
15-11-2013, 22:07
Sprawa braku certyfikatu wyszła w momencie jak już przelałem za niego pieniądze,.
Mogłeś bez żadnego problemu zrezygnować jak i dalej możesz, zakładając nawet że tak było w co nie wierzę ale tak jak napisałem.
Żadne tłumacznie dla mnie. Wypierdzielać mi z tym badziewiem z podwórka i koniec gadki.
Tak robi facet.

karoka65
15-11-2013, 22:09
Ja wspomniałem bardzo ogólnie o kosztach dostarczenia, demontażu, czy też naprawy na miejscu sprzętu o dużych gabarytach.
A ja ci ogólnie dałem przykład, do serwisu musiałem dostarczyć auto na gwarancji.

Arturo72
15-11-2013, 22:10
inteligentne z twojej strony to jest obrażanie użytkowników kotłów na ekogroszek na ich własnym wątku, i doradzanie kupna PC i kotłów elektrycznych użytkownikom którzy już kupili i wybrali.Troluniu..
Widzę,że sprzedawcy i producenci kotłów biją się na tym wątku o przyszłe "owce do strzyżenia" to nie będę rozwijał tematu ale mylisz się i nawet jarecki został wyśmiany a "owce do strzyżenia" niech słuchają jak mohery o.Dyrektora zamiast uruchomić własny mózg ;)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221057-Jaki-kocio%C5%82-do-ma%C5%82ego-dobrze-ocieplonego-domu-EKOGROSZEK&p=6220601&viewfull=1#post6220601

Maher
15-11-2013, 22:11
Mogłeś bez żadnego problemu zrezygnować jak i dalej możesz, zakładając nawet że tak było w co nie wierzę ale tak jak napisałem.
Żadne tłumacznie dla mnie. Wypierdzielać mi z tym badziewiem z podwórka i koniec gadki.
Tak robi facet.

Pisałem kilka stron temu że to nie takie proste. Ty jak ci samochód nawali wysiadasz zostawiasz do na środku drogi, bierzesz piec na plecy i gonisz do klienta ze 100km.
Piec to tylko 8000zł, straty spowodowane rozmrożeniem instalacji mogą przekroczyć z 50000zł

karoka65
15-11-2013, 22:11
K
Ja wspomniałem bardzo ogólnie o kosztach dostarczenia, demontażu, czy też naprawy na miejscu sprzętu o dużych gabarytach.
Aaaa i o jakich dużych gabarytach piszesz ?
11-tka jest mniejsza od lodówki w kawalerce :)

karoka65
15-11-2013, 22:14
Widzę,że sprzedawcy i producenci kotłów biją się na tym wątku o przyszłe "owce do strzyżenia" to nie będę rozwijał tematu ale mylisz się i nawet jarecki został wyśmiany a "owce do strzyżenia" niech słuchają ;)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221057-Jaki-kocio%C5%82-do-ma%C5%82ego-dobrze-ocieplonego-domu-EKOGROSZEK&p=6220601&viewfull=1#post6220601
Ty się martw sobą a nie jareckim, Ciebie wszędzie pędzą jak burego kota.
A ja z nim ślubu nie brałem, wolę zgrabne babki.

kaszpir007
15-11-2013, 22:23
Nie dołuj nas więcej :) widziałem ostatnio w programie "Polak potrafi" czy jakoś tak się nazywał fabrykę Defro, no to jestem pod wrażeniem, sprzęt do produkcji z 1półki, dział kontroli jakości, dział badań i nowych technologii, dział marketingowy, wszystko pod kontrolą.
A właśnie bym zapomniał o najważniejszym dodzwoniłem się po 13 razach (i kilku dniach) do Instalko, kotła nie będzie w tym tygodniu (to już drugi termin zawalony) bo "w firmie skończyły się palniki" Ku... mać. Zabrakło palników ??? to kiedy się zorientowali wczoraj?, że dzisiaj nie będzie palników i kotły nie będą skończone.

Nie mam zamiaru dołować :)

Po prostu widziałem filmik jakie mają maszyny i jak są produkowane kotły w Elektromet (filmik jest na stronce).
Stal jest cięta plazmowo za pomocą maszyn. Dokładność do setnym milimetra i 100% powtarzalność ...

A co ja będe mówił zobacz sobie filmik czym się różni piec garażowy od produkowanego w automatyzowanej fabryce wyposażonej w najnowszej generacji maszyny i sprzęt i certfikaty jakości i kontrolę jakości i itd ...

Polecam ...

http://www.youtube.com/watch?v=e7waujtYeD8&feature=youtu.be

Sam dałem się "nabrać" na marketing i mimo że chciałem na poczatku kupić Ogniwo Eko to kupiłem Skamp-P i widać że mój piec garażowy odstaje od Ogniwa w wykonaniu i sporo odstaje od sąsiadów Elektorometów ...

Zapewne mój piec jak i ten RBR będzie działał , tylko pytanie czy zwykłe spawy i "siermiężna" technologia produkcji bez żadnej kontroli jakości materiałów i produktów da długą trwałość ...

karoka65
15-11-2013, 22:23
Pisałem kilka stron temu że to nie takie proste. Ty jak ci samochód nawali wysiadasz zostawiasz do na środku drogi, bierzesz piec na plecy i gonisz do klienta ze 100km.
Piec to tylko 8000zł, straty spowodowane rozmrożeniem instalacji mogą przekroczyć z 50000zł
Cytujesz mój post tylko że ja o chlebie a Ty o niebie.
Jeden kurier zabiera, drugi przywozi np. Ogniwo, jest ich jak siana wszędzie, nie trzeba czekać, chcesz jutro ci załatwię choć nie sprzedaję i ci go też sprzedać nie chcę.
Zimy niema, ster ten sam, co do instalacji to jaki problem, wpiąć CWU do jednej rury z CO i po przeróbce to o jakich kosztach i stratach mi tu piszesz ?
Gdybym się może choć troszkę na tym nie znał to mógłbyś mi pisać o jakiś przeróbkach i stratach.
Zimy jeszcze niema, instalacja w robocie jak piszesz to co ma ci zamarznąć.
To myślę żadna złośliwość z mojej strony.

karoka65
15-11-2013, 22:27
Zapewne mój piec jak i ten RBR będzie działał , tylko pytanie czy zwykłe spawy i "siermiężna" technologia produkcji bez żadnej kontroli jakości materiałów i produktów da długą trwałość ...
Już kilku zdążyło się przekonać o trwałości masówek.

karoka65
15-11-2013, 22:29
Andrzej co bez Ciebie byśmy tu zrobili.
Poczytam całość kiedyś zimą, nie wycinki.

Maher
15-11-2013, 22:30
napierdzielacie tych postów, hoho, dobrze że rbr chodzi bez problemów to jest kiedy to wszystko czytać,
widzę, że popularność kotłów RBR wielu sie nie podoba, no widać , że konkurencja nie śpi...hehe
kalio(chyba śpi dzisiaj ale za to jego funfle nie ) - krzysztof7,maher, mpepe dawajcie! co jeszcze mało namieszaliście? robicie tu niezłą rozpierduchę!

Mi jakby przyszedł taki kocioł jak zamawiałem i zapłaciłem i byłby sprawny to bym nic nie pisał. Nigdy nie przywiązywałem uwagi do wyglądu tylko do funkcjonalności. Zawsze jak coś jest źle zrobione to to skrytykuje, a nie będę się chwalił co mam za kosmiczną technologie bo taki kupiłem. Kiedyś czytałem że jeden zadowolony klient ściągnie następnego, a niezadowolony odradzi zakup kilkunastu.

kaszpir007
15-11-2013, 22:32
Wiesz co. Pracowałem w jednej dużej i drugiej bardzo dużej firmie. W tej drugiej pracowałem także w dziale kontroli jakości a produkowało się tam części do śmigłowców i samolotów od których często zależało ludzkie życie. Zdziwił byś się jak się pewne sprawy tam załatwia To tak odnośnie tego jak to w dużych firmach działa kontrola jakości. To że jest to duża firma nie znaczy że wszystko tam jest ok i nie ma tzw. panów Cześków czy innych mających gorszy dzień itp. Co do dokładności wykonania kotła to powiem tak jak już ktoś tu napisał. Nie stawiasz go do salonu

Tyle że w nowoczesnych fabrykach często spawanie czy cięcie robią maszyny z idealną precyzją i pełną kontrolą. Spawy są idealne i powtarzalne.
Ręcznie nie ma szansy na powtarzalność i precyzję ...

Znany takie "garażowe" fabryki gdzie wszystko robiono ręcznie przy użyciu prostych narzedzi. Np. nasze maluchy :)
Widziałem ostatnio jak wygląda fabryka BWM. Całkowicie skomputeryzowany i zrobotykowana. Wszystkie spawy robią roboty ...

Niestety nie ma szansy aby człowiek zrobił tak precyzyjne spawy jak robot ...

Nie wierzę że jeśli produkt powstaje bez żadnej kontroli jakości , bez żadnego zaplecza technologicznego , przy użyciu prostych narzędzi , bez dostaw surowców od pewnych dostawców że będzie tak samo precyzyjnie , dokładnie i trwale wykonany jak wykonany w firmie gdzie pracują maszyny , skomputeryzowanej , z certyfikatami jakosci , kontrola jakości , na najnowszej generacji maszynach i najnowszych technologiach produkcji ...
Nie ma szansy ...

Takie produkty ze względu na dużo gorszą jakośc wykonania i trwałość powinny być dużo tańsze ...

kaszpir007
15-11-2013, 22:36
wyglądem rbr mu nie dorównuje. Czerwony kociołek robi wrażenie bo jest ładny. Ale kto się kieruje wyglądem ? Chyba jakaś panna jak Arturo. Kocioł jest mega duży, co było dla mnie wadą. Sterownik jest pewnie prosty w obsłudze dla kogoś kto miał wcześniej doświadczenie, ale ja nie mam czasu na siedzenie w kotłowni.

Sterownik można wymienić. Jest tego pełno na rynku. Nie musi być ten sterownik co oferuje producent.

Maher
15-11-2013, 22:44
Cytujesz mój post tylko że ja o chlebie a Ty o niebie.
Jeden kurier zabiera, drugi przywozi np. Ogniwo, jest ich jak siana wszędzie, nie trzeba czekać, chcesz jutro ci załatwię choć nie sprzedaję i ci go też sprzedać nie chcę.
Zimy niema, ster ten sam, co do instalacji to jaki problem, wpiąć CWU do jednej rury z CO i po przeróbce to o jakich kosztach i stratach mi tu piszesz ?
Gdybym się może choć troszkę na tym nie znał to mógłbyś mi pisać o jakiś przeróbkach i stratach.
Zimy jeszcze niema, instalacja w robocie jak piszesz to co ma ci zamarznąć.
To myślę żadna złośliwość z mojej strony.

Przez zawalenie i przekładanie terminu przez Instalco instalator teraz jeździ do mnie już cały tydzień i robi po kilka godzin po robocie jaką miał w terminarzu (a instalacje mam jak pamiętasz bardzo skomplikowaną) i piszesz że przeróbka i wymiana pieca pieca to chwila, ja mam wyprowadzenia pod 6/4". Na razie jest na takim etapie (zdjęcie zrobione telefonem)

karoka65
15-11-2013, 22:57
Karoka65 kiedyś obiecałem Ci, że napiszę (wytknę) o błędach jakie zauważyłem na Twojej stronie internetowej.

To na początek, mała rozgrzewka.
Te super kotły RBR-Ekouniwersal tylko je sprzedajesz, czy może je produkujesz ?.
Czy jeszcze coś dotrzegło Twoje sokole oko ?
Czy jeszcze coś nie tak. Chyba Cię poproszę odpłatnie o administrowanie mojej strony, w sumie to znasz ją chyba lepiej niż ja sam.
Nie Andrzeju, tylko sprzedaję i nie tylko RBRy z resztą po co to piszę.
Ciebie widzę jak kilku innych tylko ten jakoś boli i nie możesz prze niego spać.
Dobrej nocki życzę bo jutro ma dwa te "cud" kotły z certyfikatami do obskoczenia, 200km trzeba zrobić do obiadu a po obiedzie wungiel do wożenia.
Widzisz niema nic za darmo.

kaszpir007
15-11-2013, 23:13
Już kilku zdążyło się przekonać o trwałości masówek.

Kilku na ile set tysięcy ?

Defro , ogniwo i jeszcze kilku mają tak naprawdę opanowany cały rynek. Ich produkty są ogólnodostępne w wielu sklepach i sieciach.
Są dostępne od ręki ...
Są one produkowane i znane od wielu lat ...

RBR jak i Skamp-p to produkty niszowe , produkowane w małych rodzinnych fabryczkach.
Produkowane na indywidualne zamówienie.

Ilość tych kotłów wyprodukowanych przez Sekom jak i RBR jest zapewne kilkadziesiąt tysięcy (set tysięcy) niższa niż od potentatów na rynku ..

Jeśli jest kilku niezadowolonych klientów z kilkudziesięciu tysięcy (set tysiecy) to jest to błąd statystyczny , bo nie ma szans aby wszyscy byli zadowoleni :)

Tak czy owak mam nadzieję że mój Skamp-P i Wasze RBR posłużą jak najdłużej i niezdbałość przy produkcji nie będzie miała żadnego wpływu na żywotnośc kotła ...

Novy!
15-11-2013, 23:17
Kilku na ile set tysięcy ?

Defro , ogniwo i jeszcze kilku mają tak naprawdę opanowany cały rynek. Ich produkty są ogólnodostępne w wielu sklepach i sieciach.
Są dostępne od ręki ...
Są one produkowane i znane od wielu lat ...


W ilu "tych " produktów byłeś w posiadaniu?Znajomi pewnie...maja.A ile miałeś ty?Nie ,żebym bronił RBR-a,taki sam jak inne.Ale napisz proszę.

kaszpir007
15-11-2013, 23:33
W ilu "tych " produktów byłeś w posiadaniu?Znajomi pewnie...maja.A ile miałeś ty?Nie ,żebym bronił RBR-a,taki sam jak inne.Ale napisz proszę.

Jakieś dziwne pytanie zadajesz ...

Mam kocioł Sekom Skam-P 12KW kupiony w 2011 od Jareckiego.
Mieszkam na osiedlu domków które buduje firma i wiem jakie mają kotły mieszkańcy (Elektromet 15KW i jego "odmiana" sygnowana Keller). Widziałem , grzebałem , bo taki sam miałem mieć w standardzie.
Znajomy na konkurencyjnym osiedlu ma Galmeta , bo tam firma budująca osiedle wstawia Galmety.

Znajomi nie narzekają. Ja męczyłem się prawie 2 lata z Skampem , bo okazało się że sterownik dostarczony z piecem zupełnie źle działał u mnie i skończyło się na remoncie nowego komina ...
Dopiero na koniec poprzedniego sezonu wymieniono mi sterownik na inny i dopiero wtedy kocioł zaczął pracować poprawnie.

Nie chciałem Elektrometa bo uważałem że 15KW to za dużo a dodatkowo kocioł miał zwykły palnik a ja chciałem mieć możliwośc palenia miałem o owsem. Dodatkowo miałem mieć super inteligentną elektronikę , a że taka delikatnie nie była to inna bajka

Novy!
15-11-2013, 23:57
Jakieś dziwne pytanie zadajesz ...

Mam kocioł Sekom Skam-P 12KW kupiony w 2011 od Jareckiego.
Mieszkam na osiedlu domków które buduje firma i wiem jakie mają kotły mieszkańcy (Elektromet 15KW i jego "odmiana" sygnowana Keller). Widziałem , grzebałem , bo taki sam miałem mieć w standardzie.
Znajomy na konkurencyjnym osiedlu ma Galmeta , bo tam firma budująca osiedle wstawia Galmety.

Znajomi nie narzekają. Ja męczyłem się prawie 2 lata z Skampem , bo okazało się że sterownik dostarczony z piecem zupełnie źle działał u mnie i skończyło się na remoncie nowego komina ...
Dopiero na koniec poprzedniego sezonu wymieniono mi sterownik na inny i dopiero wtedy kocioł zaczął pracować poprawnie.

Nie chciałem Elektrometa bo uważałem że 15KW to za dużo a dodatkowo kocioł miał zwykły palnik a ja chciałem mieć możliwośc palenia miałem o owsem. Dodatkowo miałem mieć super inteligentną elektronikę , a że taka delikatnie nie była to inna bajka
Czyli jeden.No comments :)

kniazio
16-11-2013, 04:47
Czy dziala wam esterownik na Androidzie? Bo mnie od wczoraj nie.
Blad komunikacji Blad parsowania

zbigmaz01
16-11-2013, 05:48
Czy dziala wam esterownik na Androidzie? Bo mnie od wczoraj nie.
Blad komunikacji Blad parsowania
Nie działa, a przy wyborze sterownika jest błąd: niepoprawny login i .......

Czerny
16-11-2013, 06:14
Nie działa, a przy wyborze sterownika jest błąd: niepoprawny login i .......
224781

Ponawiam prośbę do Moderatora by poprzenosił wpisy w tym temacie nie mające nic wspólnego z użytkowaniem rbr do innego działu dla malkontentów.
Te kilka ostatnich stron było świetne, uśmiałem się co nie miara, posty szły jak lawina - tylko jednak proszę, nie tutaj!!!

Administracja forum, weźcie się w końcu do roboty i zróbcie tu porządek!!!

lestek27
16-11-2013, 07:21
Tyle że w nowoczesnych fabrykach często spawanie czy cięcie robią maszyny z idealną precyzją i pełną kontrolą. Spawy są idealne i powtarzalne.
Ręcznie nie ma szansy na powtarzalność i precyzję ...

Znany takie "garażowe" fabryki gdzie wszystko robiono ręcznie przy użyciu prostych narzedzi. Np. nasze maluchy :)
Widziałem ostatnio jak wygląda fabryka BWM. Całkowicie skomputeryzowany i zrobotykowana. Wszystkie spawy robią roboty ...

Niestety nie ma szansy aby człowiek zrobił tak precyzyjne spawy jak robot ...

Nie wierzę że jeśli produkt powstaje bez żadnej kontroli jakości , bez żadnego zaplecza technologicznego , przy użyciu prostych narzędzi , bez dostaw surowców od pewnych dostawców że będzie tak samo precyzyjnie , dokładnie i trwale wykonany jak wykonany w firmie gdzie pracują maszyny , skomputeryzowanej , z certyfikatami jakosci , kontrola jakości , na najnowszej generacji maszynach i najnowszych technologiach produkcji ...
Nie ma szansy ...

Takie produkty ze względu na dużo gorszą jakośc wykonania i trwałość powinny być dużo tańsze ...

Widać od razu że nie masz pojęcia jak działa kontrola jakości.
Ja to widziałem z bardzo bliska jak działa w bardzo dużej firmie lotniczej o zasięgu światowym.
Tam też pracują bardzo dokładne maszyny produkując części z dokładnością do jednego mikrona. Pracują tam także ludzie obsługujący te maszyny a tam gdzie pracują ludzie zawsze może zaistnieć błąd.
Podam przykład. Maszyna pomiarowa za duże pieniądze mierzy części z bardzo dużą dokładnością ale pod warunkiem że część przebywa w pomieszczeniu o odpowiedniej temp. przez określony czas przed pomiarem. Jak sądzisz jak długo czeka część na pomiar jeśli termin jej wykonania i odesłania do kooperanta już minął? Pozostawię to bez odpowiedzi.
Chce tylko powiedzieć że to że na filmiku który zobaczyłeś wszystko wygląda cacy nie znaczy że tak jest bo ten filmik miał tak wyglądać a rzeczywistość może być zupełnie inna.

Maher
16-11-2013, 07:41
224781

Ponawiam prośbę do Moderatora by poprzenosił wpisy w tym temacie nie mające nic wspólnego z użytkowaniem rbr do innego działu dla malkontentów.
Te kilka ostatnich stron było świetne, uśmiałem się co nie miara, posty szły jak lawina - tylko jednak proszę, nie tutaj!!!

Administracja forum, weźcie się w końcu do roboty i zróbcie tu porządek!!!

Najlepiej jakby podzielić wątek o RBR-ach na sprawy eksploatacyjne i porady techniczne i drugi na opinie i komentarze, tylko podejrzewam że większość forumowiczów takich jak Karoka65 i Minertu by tylko zaglądało na wątek o opiniach bo porady techniczne nie przyniosą im korzyści, a opinie musi dbać bo straci potencjalnych klientów. Nie raz pisałem żeby się coś dowiedzieć i nie doczekałem się odpowiedzi.

zbigmaz01
16-11-2013, 07:58
Najlepiej jakby podzielić wątek o RBR-ach na sprawy eksploatacyjne i porady techniczne i drugi na opinie i komentarze, tylko podejrzewam że większość forumowiczów takich jak Karoka65 i Minertu by tylko zaglądało na wątek o opiniach bo porady techniczne nie przyniosą im korzyści, a opinie musi dbać bo straci potencjalnych klientów. Nie raz pisałem żeby się coś dowiedzieć i nie doczekałem się odpowiedzi.Jak plujesz na tych co pomagają to czego oczekujesz?

mpepe
16-11-2013, 08:32
Z tego co mi wiadomo nikt nie załącza certyfikatu z kotłem. Jest do wglądu u producenta, jesli ktoś potrzebuje np. do dopłat otrzymuje skana dla urzędu.
Nie dostaję certyfikatów do kotłów p. Tilgnera, ani do Sztokerów ani do Skamów jareckiego ( w kompletach dokumentów )
Może się mylę w niektórych przypadkach.
Aż się dopytam jak będę miał czas.

Jasne, że się mylisz a tak w ogóle mi zaoferowali, że wyślą mi certyfikat z 23KW jak będzie potrzeba do dofinansowania a kocioł zamówiłem 17 dla przypomnienia

mpepe
16-11-2013, 08:44
Tyle że w nowoczesnych fabrykach często spawanie czy cięcie robią maszyny z idealną precyzją i pełną kontrolą. Spawy są idealne i powtarzalne.
Ręcznie nie ma szansy na powtarzalność i precyzję ...

Znany takie "garażowe" fabryki gdzie wszystko robiono ręcznie przy użyciu prostych narzedzi. Np. nasze maluchy :)
Widziałem ostatnio jak wygląda fabryka BWM. Całkowicie skomputeryzowany i zrobotykowana. Wszystkie spawy robią roboty ...

Niestety nie ma szansy aby człowiek zrobił tak precyzyjne spawy jak robot ...

Nie wierzę że jeśli produkt powstaje bez żadnej kontroli jakości , bez żadnego zaplecza technologicznego , przy użyciu prostych narzędzi , bez dostaw surowców od pewnych dostawców że będzie tak samo precyzyjnie , dokładnie i trwale wykonany jak wykonany w firmie gdzie pracują maszyny , skomputeryzowanej , z certyfikatami jakosci , kontrola jakości , na najnowszej generacji maszynach i najnowszych technologiach produkcji ...
Nie ma szansy ...

Takie produkty ze względu na dużo gorszą jakość wykonania i trwałość powinny być dużo tańsze ...

Święte słowa
Widziałem na filmikach z innych fabryk między innymi Defro CICHEWICZ i ELEKTROMET i jeszcze dwóch innych roboty spawalnicze mają firmy CLOOS ROBOTICS pewnie tym co najwięcej gadają na forum nic i tak to nie powie, ale CLOOS to najwyższa półka urządzeń przemysłowych do cięcia, spawania, zgrzewania oraz wykonujące całe taśmy produkcyjne. Byłem w ich oddziale w USA po prostu technologiczny zawrót głowy.

zbigmaz01
16-11-2013, 09:11
Święte słowa
Widziałem na filmikach z innych fabryk między innymi Defro CICHEWICZ i ELEKTROMET i jeszcze dwóch innych roboty spawalnicze mają firmy CLOOS ROBOTICS pewnie tym co najwięcej gadają na forum nic i tak to nie powie, ale CLOOS to najwyższa półka urządzeń przemysłowych do cięcia, spawania, zgrzewania oraz wykonujące całe taśmy produkcyjne. Byłem w ich oddziale w USA po prostu technologiczny zawrót głowy.Widzieliście na filmikach produkcje innych kotłów, twierdzicie że ten kocioł robiony w garażu, jest jedno forum na którym jest jeden temat tak obszerny na temat RBR`a, i że akurat ten kocioł został przez was wybrany? Nie baliście się? Dlaczego wasz zakup nie został zrobiony w firmie gdzie na filmach pokazują cuda i wianki, dlaczego kupiliście produkt gdzie nie ma filmów o firmie i jej produkcji?
Nie rozumiem waszych decyzji, moja trwała 3 min podczas oglądania i miałem do wyboru kilka kotłów które stały obok siebie. Pojechałem za jednym typowanym a kupiłem drugi, mniejszy, zgrabniejszy i jak się okazuje potrafi w moim domu zrobić to co ja chcę i od niego wymagam.
Pooglądałem, kupiłem i jestem zadowolony z tego zakupu. Ja kupiłem, ja zadecydowałem i ja za to ponoszę odpowiedzialność co stoi w mojej kotłowni. To ja za to zapłaciłem i to była moja decyzja, Jak bym źle wybrał to miałbym do siebie pretensje a nie do całego świata bo tak to się zachowują dzieci w piaskownicy.
Co was skłoniło jak mieliście taki wybór?
Co wami kieruje że opluwacie wszystkich tych którzy ten kocioł użytkują?


A może lepiej nie odpowiadajcie, bawcie się dalej w swojej piaskownicy.

mpepe
16-11-2013, 09:13
mpepe, ja nie jestem niczyim przedstawicielem.
Nie sprzedaję tylko kotłów z Instalco, mam kotły 4 producentów i jakoś tak się składa że potrafię z każdym sobie poradzić.
W firmie może byłem, może nie byłem, to moja sprawa :)
Ale powiem ci w sekrecie że nawet sam producent już mnie odwiedził, chciał zobaczyć komu kotły daje, był też Jarecki z szefem, znam osobiście p. mgr.inż Jerzego Tilgnera bardzo porządnego producenta kotłów jak i jego syna, nawet kilka razy spotkaliśmy się, Komiz też mnie odwiedza choć akurat u nich jeszcze nie byłem.
A zapomniałem nawet zacnego Zawijana i Zawijana_2 miałem przyjemność poznać choć od jakiegoś czasu mają mnie za wroga to ja wspominam wizytę w Instytucie bardzo miło. U swoich przyjaciół w Elektro-System w Kutnie bywam regularnie.
Nie chwalę się tylko żebyś nie musiał znowu dopytywać co widziałem.
Ktoś zadał sobie tyle trudu i wykorzystując google street view pokazał firmę Instalko jakbyś chciał halę zobaczyć.
Zimą ma stanąć druga z tego co wiem, fundamenty już zalane :)

Tym postem strzeliłeś sobie w stopę ... i kolano na raz

lestek27
16-11-2013, 09:56
Mam pytanie do znających się.
Mam grzejniki brugman z dolnym zasilaniem. Jeden z nich jakoś słabo grzej i tak sobie myślę że może nastawa wstępna na wkładce zaworowej jest nieodpowiednio ustawiona. Jak się przestawia te nastawy wstępne. Trzeba odszukać znacznik i przekręcić pokrętło na inną pozycję ale jak próbuję kręcić ale ani drgnie. Ma ktoś doświadczenie z takimi wkładkami?
http://pl.heating.danfoss.com/xxTypex/88235_MNU17419355_SIT18.html

zbigmaz01
16-11-2013, 10:06
Mam pytanie do znających się.
Mam grzejniki brugman z dolnym zasilaniem. Jeden z nich jakoś słabo grzej i tak sobie myślę że może nastawa wstępna na wkładce zaworowej jest nieodpowiednio ustawiona. Jak się przestawia te nastawy wstępne. Trzeba odszukać znacznik i przekręcić pokrętło na inną pozycję ale jak próbuję kręcić ale ani drgnie. Ma ktoś doświadczenie z takimi wkładkami?
http://pl.heating.danfoss.com/xxTypex/88235_MNU17419355_SIT18.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.heating.danfoss .com%2FxxTypex%2F88235_MNU17419355_SIT18.html)Nie mam takich (mam najtańsze termostatyczne:() ale tam w zakładce pobierz pliki są instrukcje w PDF i jest tam widoczne. Czytałeś?

lestek27
16-11-2013, 10:22
Czytałem instrukcje i jest napisane że bez dodatkowych narzędzi należy obrócić pokrętło w inną pozycję, wcześniej odszukać znacznik.
A ja tego pokrętła obrócić jakoś nie mogę.
http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/RTD-N%20i%20RA-N.pdf

gmaj22
16-11-2013, 10:23
[reprezentacja 38 milionów] 0 : 2 [reprezentacja 5 milionów]

Widocznie z pieciu milionow plew latwiej 11 ziaren znalezc, a z 38 milionow juz trudniej:) Bylem na tym meczu we Wrocku i kibice nie zostawili suchej nitki na zawodnikach. Najlepszy byl Boruc, sadzac po aplauzie...:)

Przepraszam za offtop, ale nie moglem sie powstrzymac.

lestek27
16-11-2013, 10:35
:)

krzysztof7
16-11-2013, 11:07
Widzieliście na filmikach produkcje innych kotłów, twierdzicie że ten kocioł robiony w garażu, jest jedno forum na którym jest jeden temat tak obszerny na temat RBR`a, i że akurat ten kocioł został przez was wybrany? Nie baliście się? Dlaczego wasz zakup nie został zrobiony w firmie gdzie na filmach pokazują cuda i wianki, dlaczego kupiliście produkt gdzie nie ma filmów o firmie i jej produkcji?
Nie rozumiem waszych decyzji, moja trwała 3 min podczas oglądania i miałem do wyboru kilka kotłów które stały obok siebie. Pojechałem za jednym typowanym a kupiłem drugi, mniejszy, zgrabniejszy i jak się okazuje potrafi w moim domu zrobić to co ja chcę i od niego wymagam.
Pooglądałem, kupiłem i jestem zadowolony z tego zakupu. Ja kupiłem, ja zadecydowałem i ja za to ponoszę odpowiedzialność co stoi w mojej kotłowni. To ja za to zapłaciłem i to była moja decyzja, Jak bym źle wybrał to miałbym do siebie pretensje a nie do całego świata bo tak to się zachowują dzieci w piaskownicy.
Co was skłoniło jak mieliście taki wybór?
Co wami kieruje że opluwacie wszystkich tych którzy ten kocioł użytkują?


A może lepiej nie odpowiadajcie, bawcie się dalej w swojej piaskownicy.

Wazelina aż z butów wycieka. :)

gmaj22
16-11-2013, 11:16
Czytałem instrukcje i jest napisane że bez dodatkowych narzędzi należy obrócić pokrętło w inną pozycję, wcześniej odszukać znacznik.
A ja tego pokrętła obrócić jakoś nie mogę.
http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/RTD-N%20i%20RA-N.pdf

I nie obrocisz, dopoki nie pociagniesz go lekko do siebie...:yes: Tzn. odciagniesz w osi zaworu. U Ciebie pierscien jest chyba plastikowy, u mnie w zaworze RA-N katowym jest on metalowy.

Novy!
16-11-2013, 11:41
Panowie,czy na prawdę myślicie,że my biedni i zacofani użytkownicy RBR-a,nie wiemy co kupiliśmy?Jak dla mnie wszystkie kotły CO to "kupa"pospawanej blachy i tyle.Miałem Ogniwo.Nie byłem nigdy w fabryce,nie wiem czy spawa Czesiek czy robot.Spawy nie wyglądały lepiej niż w RBR. Są fotki na forum ES jak wygląda Ogniwo "live".Jedno jest pewne,producenci chcąc zejść z kosztów,robią cuda.Mnie osobiście to się bardzo nie podoba.Tak jak "rude" fotki nowego RBR-a,które ktoś tu wklejał.gdyby to była moja firma,taki kocioł nie opuścił by jej bram.Ale kasa to kasa.W ogniwie nawet zawiasy w podajniku były z ..tworzywa.Zewnętrzna blacha była reklamowana już po 1 miesiącu,odchodziła płatami.Jak rozbieraliśmy je do wyniesienia,izolacja w postaci wełny,była śladowa.Tak jak gdyby, ktoś rozrywał 5cm grubości wełnę na pół.Bywa i tak.jak znam życie,i w RBR-ach się tak zdarza.Powód jest zawsze jeden.Cięcie kosztów,maxymalizacja zysków.Ale Polska to dziki kraj.
Mnie nie potrzeba panów Andrzejów_M ,aby mi cytowali wiki ,fachową literaturę i uświadamiali mnie na co dzień.Ja wiem co widziałem.Wiem,że karoka,minertu żyją ze sprzedaży kotłów CO.To jest jasne.Mnie zadowala jakość ich usług,i to jakimi są ludźmi.
Kończcie te "Neverending RBR Story".Nikt tu głupi nie jest.Nikt z Was nie traci czasu nadaremno.Antyreklama jednego,to reklama innego.W sieci można na tym sporo zarobić.Nigdy nawet nie widząc tego co się krytykuje:)
Pozdrawiam.

zbigmaz01
16-11-2013, 11:51
Wazelina aż z butów wycieka. :)
Jeżeli zwrócenie uwagi że obrażasz wszystkich użytkowników tego kotła a i firmę która to produkuje - tak to jest wazelina.
Jako użytkownik tego kotła mogę sobie na to pozwolić.
A następnym razem nie pisz że ci nikt nie chce pomagać jak kalasz w gnieździe użytkowników.

lestek27
16-11-2013, 12:08
I nie obrocisz, dopoki nie pociagniesz go lekko do siebie...:yes: Tzn. odciagniesz w osi zaworu. U Ciebie pierscien jest chyba plastikowy, u mnie w zaworze RA-N katowym jest on metalowy.

Zgadza się. Pierścień jest plastikowy. Odciągnąłem go na tyle że zszedł całkowicie z zaworu i tak się nie chce obrócić.
Widzę że ustawiony jest pomiędzy N a 7 a z tego co wyczytałem to nie powinno się tak ustawiać. Może przez to nie grzeje tak jak należy.
Pozycja N to niby pełny przepływ przeznaczony do płukania instalacji. Pewnie trzeba by ustawić na 7 bo wtedy jest największy przepływ tylko żeby ruszyć tym ustrojstwem:bash:

Novy!
16-11-2013, 12:12
Zgadza się. Pierścień jest plastikowy
Jeśli ma na obwodzie dwa wcięcia położone naprzeciw siebie,to trzeba mieć specjalny kluczyk.

kaszpir007
16-11-2013, 12:14
Panowie,czy na prawdę myślicie,że my biedni i zacofani użytkownicy RBR-a,nie wiemy co kupiliśmy?Jak dla mnie wszystkie
Pozdrawiam.

Może ja odpowiem ...

To nie jest "najazd" na RBR i użytkowników ...
W moim przypadku to jedynie "ocena" tego co zobaczyłem.

Klient jeśli płaci 8000zł czyli dużo więcej niż inne garażowe kotły za 3000-4000zł może oczekiwać że będzie kocioł wykonany dużo lepiej niż kocioł 2x tańszy.

Masz rację kocioł to tylko trochę pospawanej blachy , to czemu on jest aż taki drogi ?
Co ona ma takiego że jest aż tak drogi ?

Sterownik ? Sterownik można kupić dowolny i założyć do dowolnego , nawet takiego za 3000zł.
Podajnik ? Obecnie podajniki Ewmara i inne :"brucero-podobne" są w wielu nawet "Allegrowych" kotłach ...

Sterownik i podajnik może każdy kupić i zamontować do każdego kotła.

Więc na czym polega "fenomen" RBR czy nawet Skam-P ?

Jeśli nie są wykonane z grubszej blachy i lepszej niż "tańsza" konkurencja , nie mają żadnych super własnych inowacji to czym się wyróżniają i czemu klient płaci za nie 2000-4000zł więcej niż inne zbudowane z kawałka pospawanej stali ?

Bo z tego co czytam użytkownicy RBR zachwycają się tak naprawdę .... sterownikiem , który mogli by za kilkaset złotych włożyć do każdego kotła (bruli).

Po prostu nie rozumię "fenomenu" Skam-P i RBR.
Zapewne fenomen polega na tzw "szeptanym marketingu" i na wielu "użytkownikach" którzy są sprzedawcami ...
A forum muratora to takie miejsce gdzie wielu jeszcze nie wie co kupić i szuka porady i sprzedawcy o tym wiedzą ...

Sam "padłem" ofiarą marketingu muratora ;-) i dla tego kupiłem Skamp 12KW mimo że miałem kupić Ogniwo Eko 15KW.

Czy jestem zadowolony ?

Nie wiem ...
Przez 2 lata męczyłem się z kotłem i zniszczyłem nowiutki komin. Pomoc techniczna nie była delikatnie mówiąc zbyt "pomocna". Dopiero po 2 latach i mocnej "wrogiej propagandzie" dla świętego spokoju wymieniono mi sterownik na inny i dopiero od tego czasu proces spalania przebiega dość poprawnie.
Nie wiem jakby potoczyła się sytuacja jakbym kupił to co miałem czyli Ogniwo Eko 15 , i teraz się nie dowiem ...

lestek27
16-11-2013, 12:24
Jeśli ma na obwodzie dwa wcięcia położone naprzeciw siebie,to trzeba mieć specjalny kluczyk.

A no właśnie ma wcięcia. Tylko dlaczego w instrukcji do której link podałem wcześniej jest napisane że bez dodatkowych narzędzi trzeba obrócić?

krzysztof7
16-11-2013, 12:54
Jeżeli zwrócenie uwagi że obrażasz wszystkich użytkowników tego kotła a i firmę która to produkuje - tak to jest wazelina.
Jako użytkownik tego kotła mogę sobie na to pozwolić.
A następnym razem nie pisz że ci nikt nie chce pomagać jak kalasz w gnieździe użytkowników.

Firmy nie obrażam, bo to firma z nas naiwniaków robi durniów i oszukuje. Tak oszukuje każdego potencjalnego nabywcę kotła RBR o mocy 11, 17 i 35kW poprzez podawanie danych kotła wyssanych z palca i podpierając się certyfikatem którego na w/w kotły nigdy nie miała. I masz czelność mówić, że ja obrażam firmę? Prawdziwa i uczciwa firma tak nie robi. PRAWDZIWA I UCZCIWA FIRMA - zaznaczam.
O pomoc w paleniu w prymitywnym urządzeniu zwanym kotłem CO nie prosiłem i prosił nie będę.
Pozdrawiam.

optymista111
16-11-2013, 13:58
Może ja odpowiem ...

To nie jest "najazd" na RBR i użytkowników ...
W moim przypadku to jedynie "ocena" tego co zobaczyłem.

Klient jeśli płaci 8000zł czyli dużo więcej niż inne garażowe kotły za 3000-4000zł może oczekiwać że będzie kocioł wykonany dużo lepiej niż kocioł 2x tańszy.

Masz rację kocioł to tylko trochę pospawanej blachy , to czemu on jest aż taki drogi ?
Co ona ma takiego że jest aż tak drogi ?

Sterownik ? Sterownik można kupić dowolny i założyć do dowolnego , nawet takiego za 3000zł.
Podajnik ? Obecnie podajniki Ewmara i inne :"brucero-podobne" są w wielu nawet "Allegrowych" kotłach ...

Sterownik i podajnik może każdy kupić i zamontować do każdego kotła.

Więc na czym polega "fenomen" RBR czy nawet Skam-P ?

Jeśli nie są wykonane z grubszej blachy i lepszej niż "tańsza" konkurencja , nie mają żadnych super własnych inowacji to czym się wyróżniają i czemu klient płaci za nie 2000-4000zł więcej niż inne zbudowane z kawałka pospawanej stali ?

Bo z tego co czytam użytkownicy RBR zachwycają się tak naprawdę .... sterownikiem , który mogli by za kilkaset złotych włożyć do każdego kotła (bruli).

Po prostu nie rozumię "fenomenu" Skam-P i RBR.
Zapewne fenomen polega na tzw "szeptanym marketingu" i na wielu "użytkownikach" którzy są sprzedawcami ...
A forum muratora to takie miejsce gdzie wielu jeszcze nie wie co kupić i szuka porady i sprzedawcy o tym wiedzą ...

Sam "padłem" ofiarą marketingu muratora ;-) i dla tego kupiłem Skamp 12KW mimo że miałem kupić Ogniwo Eko 15KW.

Czy jestem zadowolony ?

Nie wiem ...
Przez 2 lata męczyłem się z kotłem i zniszczyłem nowiutki komin. Pomoc techniczna nie była delikatnie mówiąc zbyt "pomocna". Dopiero po 2 latach i mocnej "wrogiej propagandzie" dla świętego spokoju wymieniono mi sterownik na inny i dopiero od tego czasu proces spalania przebiega dość poprawnie.
Nie wiem jakby potoczyła się sytuacja jakbym kupił to co miałem czyli Ogniwo Eko 15 , i teraz się nie dowiem ...

Co zniszczyło komin - zimne spaliny? jesli tak to jaka była ich temperatura? i w jaki sposób sobie poradził z tym nowy sterownik?
Napisz, jeśli możesz

zbigmaz01
16-11-2013, 13:59
Firmy nie obrażam, bo to firma z nas naiwniaków robi durniów i oszukuje. Tak oszukuje każdego potencjalnego nabywcę kotła RBR o mocy 11, 17 i 35kW poprzez podawanie danych kotła wyssanych z palca i podpierając się certyfikatem którego na w/w kotły nigdy nie miała. I masz czelność mówić, że ja obrażam firmę? Prawdziwa i uczciwa firma tak nie robi. PRAWDZIWA I UCZCIWA FIRMA - zaznaczam.
O pomoc w paleniu w prymitywnym urządzeniu zwanym kotłem CO nie prosiłem i prosił nie będę.
Pozdrawiam.
Kupować bez pytania i oglądania za taką kasę?
Kto biednemu zabroni?
Miejmy nadzieję że tym swoim nieudolnym tłumaczeniem zakończyłeś już kalać ten temat i zapanuje spokój na tyle że wreszcie będzie można tematycznie pisać?

optymista111
16-11-2013, 14:01
Święte słowa
Widziałem na filmikach z innych fabryk między innymi Defro CICHEWICZ i ELEKTROMET i jeszcze dwóch innych roboty spawalnicze mają firmy CLOOS ROBOTICS pewnie tym co najwięcej gadają na forum nic i tak to nie powie, ale CLOOS to najwyższa półka urządzeń przemysłowych do cięcia, spawania, zgrzewania oraz wykonujące całe taśmy produkcyjne. Byłem w ich oddziale w USA po prostu technologiczny zawrót głowy.

Skoro o tym wiedziałeś to czemu nie kupiłeś kotła z tych firm?
Bardzo dziwne...i podejrzane....

Czerny
16-11-2013, 14:03
Ale mi się krater zrobił:eek: Zmniejszyłem dmuchanie... zobaczymy co teraz

gmaj22
16-11-2013, 14:11
Ale mi się krater zrobił:eek: Zmniejszyłem dmuchanie... zobaczymy co teraz
A nie mowilem? :yes:
Optymalne bedzie ustawienie 41-42%, ale to juz musisz dobrac najpierw obserwujac palnik i popiol, a potem slupki histogramow - one sa pomocne, ale nie sa wyrocznia.

zbigmaz01
16-11-2013, 14:17
A nie mowilem? :yes:
Optymalne bedzie ustawienie 41-42%, ale to juz musisz dobrac najpierw obserwujac palnik i popiol, a potem slupki histogramow - one sa pomocne, ale nie sa wyrocznia.
Jeżeli to jest "dobra" wesoła to i takie dmuchanie może być za duże.

5iatka
16-11-2013, 14:37
Kazek Julek na nadmuchu 39%
płomień wygląda tak ( jak się rozbujał. Było nieco ponad 52st, przy zadanej 52st właśnie, czyli raczej pod koniec grzania )
224836
224837

w szufladzie z popiołem raczej grzecznie.
Jest ok, czy ....?

gmaj22
16-11-2013, 15:12
Jeżeli to jest "dobra" wesoła to i takie dmuchanie może być za duże.

Czerny pali Retopalem, ja zas Wesola... Dzis wsypalem na probe mieszanke 2/1 - wesola/retopal z nadmuchem 38%. Mam nadzieje, ze dobrze sie "wstrzelilem", co najwyzej bede musial nieco zwiekszyc wiatr.

gmaj22
16-11-2013, 15:21
Przez zawalenie i przekładanie terminu przez Instalco instalator teraz jeździ do mnie już cały tydzień i robi po kilka godzin po robocie jaką miał w terminarzu (a instalacje mam jak pamiętasz bardzo skomplikowaną) i piszesz że przeróbka i wymiana pieca pieca to chwila, ja mam wyprowadzenia pod 6/4". Na razie jest na takim etapie (zdjęcie zrobione telefonem)

Jak bedziesz wymienial kociol, to ja na Twoim miejscu zamowilbym z zasobnikiem po prawej stronie i ustawil go "plecami" do "dziupli". Nie musialbys lawirowac z czopuchem pomiedzy rurkami. I instalacja bylaby bardziej przejrzysta: na lewo c.o....na prawo c.w.u. :D

zbigmaz01
16-11-2013, 15:22
Czerny pali Retopalem, ja zas Wesola... Dzis wsypalem na probe mieszanke 2/1 - wesola/retopal z nadmuchem 38%. Mam nadzieje, ze dobrze sie "wstrzelilem", co najwyzej bede musial nieco zwiekszyc wiatr.Pomyliłem was :)

kaszpir007
16-11-2013, 15:28
Co zniszczyło komin - zimne spaliny? jesli tak to jaka była ich temperatura? i w jaki sposób sobie poradził z tym nowy sterownik?
Napisz, jeśli możesz

Napiszę w dużym skrócie bo o swoich problemach pisałem wielokrotnie na forum muratora.
Sterownik dołączony z kotłem (Ognik PID , z tymi samymi "technologiami" co sterownik Cobra) działał u mnie na zasadzie najgorszego sterownika dwustanowego , bo dochodził bardzo szybko do żądanej temp i na 100% mocy (temp spalin >350 stopni) a potem wiele godzin był w podtrzymaniu.
Efekty ? Zarośnięty komin, zarośnięty kocioł , kocioł musiał być czyszczone co 3 dni , popiół wywalany co 3 dni ..
Nowy sterownik (Skorpion) radzi sobie tak jak powinen. Czyli odstawia się na krótki czas , moduluje mocą , temepratura spalin nie przekracza 170 stopni a w większości pracuje na około 80-130 stopni ...
Piec nie zarasta , z komina nie wydobywa się dym (w poprzednim sterowniku wydobywało się tyle czarnego dymu jak ze starego pociągu spalinowego) , czyszczenie starcza raz na 2 tygodnie , wywalenie popiołu tez rzadsze ...

5iatka
16-11-2013, 15:28
Teraz też znacznie dłużej pracuje do zadanej, jak się otworzą głowice term ( i pewnie też podłogówka robi swoje ) to schodzi do poniżej 50st i dopiero powoli podnosi. Wcześniej nie było takich spadków i podnosił temp. szybciej.
Znakiem tego zima:o
( w nieocieplonych domach szybciej niż w ocieplonych hehe )

mpepe
16-11-2013, 15:46
Widzieliście na filmikach produkcje innych kotłów, twierdzicie że ten kocioł robiony w garażu, jest jedno forum na którym jest jeden temat tak obszerny na temat RBR`a, i że akurat ten kocioł został przez was wybrany? Nie baliście się? Dlaczego wasz zakup nie został zrobiony w firmie gdzie na filmach pokazują cuda i wianki, dlaczego kupiliście produkt gdzie nie ma filmów o firmie i jej produkcji?
Nie rozumiem waszych decyzji, moja trwała 3 min podczas oglądania i miałem do wyboru kilka kotłów które stały obok siebie. Pojechałem za jednym typowanym a kupiłem drugi, mniejszy, zgrabniejszy i jak się okazuje potrafi w moim domu zrobić to co ja chcę i od niego wymagam.
Pooglądałem, kupiłem i jestem zadowolony z tego zakupu. Ja kupiłem, ja zadecydowałem i ja za to ponoszę odpowiedzialność co stoi w mojej kotłowni. To ja za to zapłaciłem i to była moja decyzja, Jak bym źle wybrał to miałbym do siebie pretensje a nie do całego świata bo tak to się zachowują dzieci w piaskownicy.
Co was skłoniło jak mieliście taki wybór?
Co wami kieruje że opluwacie wszystkich tych którzy ten kocioł użytkują?


A może lepiej nie odpowiadajcie, bawcie się dalej w swojej piaskownicy.

Ja by najmniej nie oplułem nikogo zresztą chyba nie czytałeś moich postów. Zdecydowałem się na kocioł za poradą forumowiczów nie wiedząc wcześniej, że kampanię pro RBR prowadzą tutaj sprzedawcy. Ja na miejscu admina kazałbym usunąć te konta i zakazać lobbowania a koledzy sprzedawcy powinny na swoich stronach założyć własne forum a nie na Muratorze. Kocioł spawany jak widać po zdjęciach chyba w 100% ręcznie, niechlujne spasowanie, niechlujne docięcie, niechlujne spawanie, niechlujnie malowane w dodatku kontakt i obsługa klienta dramatyczna. Wczoraj widziałem w Castoramie kocioł za 4000zł i wyglądał znacznie estetyczniej przynajmniej jego spawy były równiutkie jak od linijki. Ja jeszcze nie mam swojego kotła na miejscu więc wstrzymam się z ostateczną opinią i komentarzami, to tyle co mogę powiedzieć o po obejrzeniu zdjęć. Ale przypomnę że nawet Zawijan chwali ten kocioł więc dlatego ja między innymi wybrałem go. W rozmowie telefonicznej Pan Bałka poinformował mnie, że kocioł jest oddany do badania jak widać kłamał. Zresztą ciekawe pod jakim nikiem na muratorze ukrywa się Pan Bałka? po drugie w dtr jest tabela sprawności kotła i nie przebadana 17 ma w niej 88% sprawności, proszę mi odpowiedzieć jak stwierdzić sprawność nie badając? na oko? Więc nie dziwcie się że ludzie narzekają, ja jak napisałem jeszcze go nie mam więc poczekam i wtedy ocenie a w razie czego to oddam go i kupię coś innego. A teraz rozumiesz dlaczego ludzie się wkurzają przecież nic tu nie jest jak należy.

karoka65
16-11-2013, 16:08
W rozmowie telefonicznej Pan Bałka poinformował mnie, że kocioł jest oddany do badania jak widać kłamał..
Jeśli Ty wiesz lepiej to ja nie będę Cię na siłę z błędy wyprowadzał ale jak czegoś nie wiesz to nie pisz twierdząco jakbyś to Ty był szefem tej firmy i nie wprowadzaj czytelników w błąd.
Skąd to wiesz i na jakiej podstawie coś stwierdzasz.

mpepe
16-11-2013, 16:21
Jeśli Ty wiesz lepiej to ja nie będę Cię na siłę z błędy wyprowadzał ale jak czegoś nie wiesz to nie pisz twierdząco jakbyś to Ty był szefem tej firmy i nie wprowadzaj czytelników w błąd.
Skąd to wiesz i na jakiej podstawie coś stwierdzasz.

Jak na razie jako szef firmy to Ty piszesz Panie MARKETING
Jeśli producent pisze w dtr sprawność kotła 88% wytłumacz skąd ta liczba? skoro nie był kocioł badany?

karoka65
16-11-2013, 16:40
Jak na razie jako szef firmy to Ty piszesz Panie MARKETING
Jeśli producent pisze w dtr sprawność kotła 88% wytłumacz skąd ta liczba? skoro nie był kocioł badany?
Zapytaj producenta.
Widzisz ja na swojej stronie nie mam już nawet takich informacji.
Kolega Andrzej pilnuje mi strony żebym tam głupot nie pisał i to za free na razie.

Czerny
16-11-2013, 16:43
A nie mowilem? :yes:
Optymalne bedzie ustawienie 41-42%, ale to juz musisz dobrac najpierw obserwujac palnik i popiol, a potem slupki histogramow - one sa pomocne, ale nie sa wyrocznia.

Zmniejszyłem na razie do 40 ale za chwilę ruszy podłogówka na dole, więc się będzie dziaaaało:P 120 m2 posadzki do wygrzania, więc nie wiem jak to się przełoży. Podłączyłem już czujnik od podłogówki, zaraz ruszy pompa.

karoka65
16-11-2013, 16:43
mpepe nie chcę Ci mówić co masz robić ale ja na Twoim miejscu nie brałbym takiego gniota, pal tego busa i jedź do Ogniwa.
Tu nie wiadomo kiedy nawet się doczekasz.

karoka65
16-11-2013, 16:44
Dobra panowie, karoka musi chyba odreagować po całym tygodniu. Tylko się tu nie pozarzynajcie na wzajem.

emisb
16-11-2013, 16:50
Zgadza się. Pierścień jest plastikowy. Odciągnąłem go na tyle że zszedł całkowicie z zaworu i tak się nie chce obrócić.
Widzę że ustawiony jest pomiędzy N a 7 a z tego co wyczytałem to nie powinno się tak ustawiać. Może przez to nie grzeje tak jak należy.
Pozycja N to niby pełny przepływ przeznaczony do płukania instalacji. Pewnie trzeba by ustawić na 7 bo wtedy jest największy przepływ tylko żeby ruszyć tym ustrojstwem:bash:

Mam te zawory z czerwonym pierścieniem. U mnie wystarczy obracać samym pierścieniem (z lekkim oporem), nic nie trzeba odciągać. Ustawione wszędzie mam na N. Z głowicami RAW5115 danfoss działa to bardzo dobrze.

mpepe
16-11-2013, 16:53
mpepe nie chcę Ci mówić co masz robić ale ja na Twoim miejscu nie brałbym takiego gniota, pal tego busa i jedź do Ogniwa.
Tu nie wiadomo kiedy nawet się doczekasz.

Panie Marketing dzięki bardzo za troskę ale jak na razie Firma od 2 miesięcy ma moje 8.000zł i nimi obraca (dlatego pewnie buduje drugą hale). I masz rację nigdy nie dotrzymuje terminów więc nie wiadomo czy i tym razem dotrzyma.

Czerny
16-11-2013, 16:54
Działa już u Was podgląd na Androidzie?

keteimj
16-11-2013, 16:54
Jak na razie jako szef firmy to Ty piszesz Panie MARKETING
Jeśli producent pisze w dtr sprawność kotła 88% wytłumacz skąd ta liczba? skoro nie był kocioł badany?

Przestań już jęczeć, weź sobie kocioł spawany przez automaty i roboty zaoszczędzisz kasy będziesz miał go w poniedziałek w kotłowni przyjdzie fachmen podłączy i po sprawie a ja i inni nie będą musieli tych jęków czytać. Niepodoba się ten bierz inny a nie i chciała bym i boje się i opowiadania jak powinno być za i za ile , a później będzie jak cię wszyscy w ch... zrobili
Mam dwa lata ten kocioł grzeje pali wszystko co przelezie przez ślimak i spawy jeszcze trzymają :P

mpepe
16-11-2013, 16:56
Dobra panowie, karoka musi chyba odreagować po całym tygodniu. Tylko się tu nie pozarzynajcie na wzajem.

Dziękujemy za troskę i życzę miłego weekendu :cool:

mpepe
16-11-2013, 17:05
Przestań już jęczeć, weź sobie kocioł spawany przez automaty i roboty zaoszczędzisz kasy będziesz miał go w poniedziałek w kotłowni przyjdzie fachmen podłączy i po sprawie a ja i inni nie będą musieli tych jęków czytać. Niepodoba się ten bierz inny a nie i chciała bym i boje się i opowiadania jak powinno być za i za ile , a później będzie jak cię wszyscy w ch... zrobili
Mam dwa lata ten kocioł grzeje pali wszystko co przelezie przez ślimak i spawy jeszcze trzymają :P

Prawda boli.
To napisz nam ile ten kocioł kosztował 2 lata temu. Prześledź moje posty, w których zadaje pytania, podważam nieprawdziwie podawane dane i jak widzisz wtedy jest cisza nikt z "fachowców" "sprzedawców" nie odpowiada co najwyżej "...zapytaj producenta" , "może tam byłem ale to moja sprawa" itp.

pawko_
16-11-2013, 17:26
Trzeba było kupić dwa lata temu, a nie teraz jęczeć jak baba.

krzysztof7
16-11-2013, 17:28
Przestań już jęczeć, weź sobie kocioł spawany przez automaty i roboty zaoszczędzisz kasy będziesz miał go w poniedziałek w kotłowni przyjdzie fachmen podłączy i po sprawie a ja i inni nie będą musieli tych jęków czytać. Niepodoba się ten bierz inny a nie i chciała bym i boje się i opowiadania jak powinno być za i za ile , a później będzie jak cię wszyscy w ch... zrobili
Mam dwa lata ten kocioł grzeje pali wszystko co przelezie przez ślimak i spawy jeszcze trzymają :P

A jaką sprawność cieplną ma twój kocioł? Pewnie tak jak wszystkie produkowane przez instalko i pisane przez kalkę >88% ???

krzysztof7
16-11-2013, 17:33
Działa już u Was podgląd na Androidzie?

Niestety nie działa. Coś chłopaki z ES skopali i nie mogą dojść do ładu. Przerzucenie danych z serwera na serwer trwa kilka do kilkunastu godzin a nie dni ;)

minertu
16-11-2013, 17:41
Niestety nie działa. Coś chłopaki z ES skopali i nie mogą dojść do ładu. Przerzucenie danych z serwera na serwer trwa kilka do kilkunastu godzin a nie dni ;)
A skąd wiesz,że to same dane?
Dla przypomnienia powstaje nowa platforma i wszystko robiono od nowa!!!
Powstaje to z myślą o nowych produktach E-S.
Zawsze ze sterem możesz połączyć się lokalnie.

krzysztof7
16-11-2013, 17:46
A skąd wiesz,że to same dane?
Dla przypomnienia powstaje nowa platforma i wszystko robiono od nowa!!!
Powstaje to z myślą o nowych produktach E-S.
Zawsze ze sterem możesz połączyć się lokalnie.

I dokładnie jest tak jak piszesz, jestem podłączony po WiFi lokalnie. :)

Ps: Swoją drogą, skoro przechodzą na nowy serwer z nowym oprogramowaniem, to w/g mnie robi się wszystko na drugim serwerze, testuje działanie, wprowadza poprawki i testuje, aż w/g programistów można produkt wypuścić na zewnątrz. Oczywiście takie jest moje zdanie i kolegi programisty pracującego w UK.

bobasxx
16-11-2013, 18:26
No to ładnie się nam "koledzy" rozpisali ;) Dawno nie było takiej aktywności na tym wątku, człowiek wraca z pracy, a tu już kilka stron do przeczytania.

Nie będę się odnosił do konkretnych postów ale mam takie wrażenie jakby niektórzy specjalnie wydali te 8 tysi, tylko po to żeby móc obsrywać konkurencję :wink:

Tak jak ktoś wcześniej już pisał, było sobie trzeba kupić wygładzone Defro albo Elektrometa czy Galmeta (za DUŻO większą kasę) i przy codziennym, wielogodzinnym przesiadywaniu w kotłowni (na ustawieniach), podziwiać ich piękny wygląd.

Na tym wątku i w necie jest dużo zdjęć RBR-ów i jakoś nikt nigdy wcześniej nie pisał o spawach, ostrych krawędziach itp. Dziwne.

pawko_
16-11-2013, 18:45
https://esterownik.pl:33334/device/3197/ Wiesiek chyba trochę udało się ujarzmić przebicia temp. CO na kotle, co powiesz :) ? Wcześniej przebijało o 20oC, a teraz średnio 3-4oC. Wczoraj w nocy były wprowadzane pierwsze zmiany, później kolejna zmiana, którą wprowadziłem o godzinie 12:00 (oczywiście sam na to nie wpadłem, ale jest tutaj jedna dobra dusza, która mi pomaga). Chyba jeszcze trochę za bardzo zjeżdża do dołu temp. CO. No i data zasypu się skróciła, ale te parę kg nie robi na mnie wrażenia. Wolę żeby kociołek stabilniej pracował i miał ciepłą wodę na powrocie.
Jutro pojadę i zobaczę co tam słychać w kotle bo nie było mnie tam ponad tydzień :)

SUSPENSER
16-11-2013, 19:10
Klient jeśli płaci 8000zł czyli dużo więcej niż inne garażowe kotły za 3000-4000zł może oczekiwać że będzie kocioł wykonany dużo lepiej niż kocioł 2x tańszy.

Podaj link do tych nowych kotłów z podajnikiem za 3 000 zł bo pierwsze słyszę o tak tanich.

karoka65
16-11-2013, 19:30
https://esterownik.pl:33334/device/3197/ Wiesiek chyba trochę udało się ujarzmić przebicia temp. CO na kotle, co powiesz :) ? Wcześniej przebijało o 20oC, a teraz średnio 3-4oC. Wczoraj w nocy były wprowadzane pierwsze zmiany, później kolejna zmiana, którą wprowadziłem o godzinie 12:00 (oczywiście sam na to nie wpadłem, ale jest tutaj jedna dobra dusza, która mi pomaga). Chyba jeszcze trochę za bardzo zjeżdża do dołu temp. CO. No i data zasypu się skróciła, ale te parę kg nie robi na mnie wrażenia. Wolę żeby kociołek stabilniej pracował i miał ciepłą wodę na powrocie.
Jutro pojadę i zobaczę co tam słychać w kotle bo nie było mnie tam ponad tydzień :)
Tak. Marek zrobił Ci większego powera :)
Myslę że dla 12kW będzie za mało wiatru i będziesz miał zakopcony wymiennik i nieciekawie będzie w szufladzie.

5iatka
16-11-2013, 19:32
https://esterownik.pl:33334/device/3197/ Wiesiek chyba trochę udało się ujarzmić przebicia temp. CO na kotle, co powiesz :) ? Wcześniej przebijało o 20oC, a teraz średnio 3-4oC. Wczoraj w nocy były wprowadzane pierwsze zmiany, później kolejna zmiana, którą wprowadziłem o godzinie 12:00 (oczywiście sam na to nie wpadłem, ale jest tutaj jedna dobra dusza, która mi pomaga). Chyba jeszcze trochę za bardzo zjeżdża do dołu temp. CO. No i data zasypu się skróciła, ale te parę kg nie robi na mnie wrażenia. Wolę żeby kociołek stabilniej pracował i miał ciepłą wodę na powrocie.
Jutro pojadę i zobaczę co tam słychać w kotle bo nie było mnie tam ponad tydzień :)

Jak 'zrobiłeś', że nie zjeżdża temp. mocno do dołu?
U mnie zaczyna coraz mocniej opadać pomimo histerezy 0,2

ps.
aaaa już widze 8-12kw ( chyba, że jeszcze coś )
Jeszcze poczekam, ale jak się ochłodzi 2-3 stopnie to już pewnie by wypadało.

zbigmaz01
16-11-2013, 19:34
Podaj link do tych nowych kotłów z podajnikiem za 3 000 zł bo pierwsze słyszę o tak tanich.A co to ? Śmieciuchy cię interesują? Jak za sam zwykły i nie najtańszy podajnik życzą sobie grubo ponad klocka to co to za kocioł może być?

karoka65
16-11-2013, 19:37
Nie da się w minutę czy dwie odbudować palnika po dłuższym potrzymaniu i wyrównać wykresu gdyby ktoś chciał mieć taki piękny.
Trzeba by dysponować mocą chwilową ( strzelę ) ze 100lW :).

zbigmaz01
16-11-2013, 19:37
Jak 'zrobiłeś', że nie zjeżdża temp. mocno do dołu?
U mnie zaczyna coraz mocniej opadać pomimo histerezy 0,2

ps.
aaaa już widze 8-12kw ( chyba, że jeszcze coś )
Jeszcze poczekam, ale jak się ochłodzi 2-3 stopnie to już pewnie by wypadało.To jeszcze popatrz na mieszającą.

Jurgonka
16-11-2013, 19:41
A co to ? Śmieciuchy cię interesują? Jak za sam zwykły i nie najtańszy podajnik życzą sobie grubo ponad klocka to co to za kocioł może być?
Może być śmieciuch z podajnikiem, który właśnie będę montował. (nie wiem co to za kocioł - brak nazwy i jest brzydki!!)

pawko_
16-11-2013, 19:46
Tak. Marek zrobił Ci większego powera :)
Myslę że dla 12kW będzie za mało wiatru i będziesz miał zakopcony wymiennik i nieciekawie będzie w szufladzie.
Jaki wiatr proponujesz ?

pawko_
16-11-2013, 19:52
Jak 'zrobiłeś', że nie zjeżdża temp. mocno do dołu?
U mnie zaczyna coraz mocniej opadać pomimo histerezy 0,2

ps.
aaaa już widze 8-12kw ( chyba, że jeszcze coś )
Jeszcze poczekam, ale jak się ochłodzi 2-3 stopnie to już pewnie by wypadało.
Temperatura CO niestety jeszcze mocno zjeżdża do dolu i nie wiem co zrobić póki co żeby było lepiej. Mieszająca ustawiona na pracę ciągłą daje w moim przypadku mniejsze przebicia temepratury CO. Dodatkowo powrót jest mniejszy maks 3oC od CO, wcześniej były rozjazdy b. duże- można zobaczyć to na wcześniejszych wykresach.
Ustawienie większej mocy ma docelowo poprawić szybkość dojścia kotła do zadanej temp. CO po dużym zjeździe... A może muszę ustawić 16 kW ?

karoka65
16-11-2013, 20:14
A krytyka jeśli konstruktywna no cóż należy przeprosić kolegę mpepe, kalio i innych jakby nie było są to klienci firmy. A nie iść w zaparte bo można stracić co się do tej pory wypracowało. Moim skromnym zdaniem kolega kalio powinien dostać jakąś rekompensatę jeśli nie w gotówce to przynajmniej w postaci usługi lub dodatku podobnie mepe za cierpliwe czekanie zwłaszcza, że wpłacił całość a producent nie wywiązuje się z terminu. Cóż takie rzeczy się zdarzają są produkty z wadami są obsuwy też ale należałoby klientowi zrekompensować a nie jeszcze walczyć i próbować zdyskredytować na forum pisaniem, że to pewnie konkurencja. .
Tak Sławku, tylko dlaczego do mnie piją ?
Ja im kotłów nie sprzedałem, nie produkuję ich.
Na krytykę od użytkowników nic nie powiem, niema rzeczy idealnych i KAŻDE mają coś na + i na -.
Zdarzało się się że coś kurier uszkodził, zawsze proponowałem żeby nie odbierać albo jakąś rekompensatę jeśli nie było to nic wielkiego ale wykrzykiwanie tych samych sloganów kilka razy na stronie nie rozumiem.
Zaproponowałem odkupienie kotłów jeśli po obejrzeniu nie spełniły oczekiwań kupujących ( nawet nie moich ) a dalej krzyki i żadnej rezygnacji z zakupu.
Rozumiesz coś z tego ?
Ja nie.

pawko_
16-11-2013, 20:31
Wiesiek nie koncentruj się na głupotach :) tylko powiedz jaki wiatr do tego 12kW proponujesz ?

zbigmaz01
16-11-2013, 20:31
Tak Sławku, tylko dlaczego do mnie piją ?
Ja im kotłów nie sprzedałem, nie produkuję ich.
Na krytykę od użytkowników nic nie powiem, niema rzeczy idealnych i KAŻDE mają coś na + i na -.
Zdarzało się się że coś kurier uszkodził, zawsze proponowałem żeby nie odbierać albo jakąś rekompensatę jeśli nie było to nic wielkiego ale wykrzykiwanie tych samych sloganów kilka razy na stronie nie rozumiem.
Zaproponowałem odkupienie kotłów jeśli po obejrzeniu nie spełniły oczekiwań kupujących ( nawet nie moich ) a dalej krzyki i żadnej rezygnacji z zakupu.
Rozumiesz coś z tego ?
Ja nie.Wiesiek a jak ja mam się zachować kiedy mnie oczerniają że mam dolę za reklamę, że jestem na usługach producenta albo was dystrybutorów? Już nie chce mi się zaprzeczać ale z każdym dniem jak jeden z drugim za jednym z konkurencji to powtarza zastanawiam się czy jeszcze się tu pojawiać?
Kiedyś pewnie przeleje się czara goryczy i podziękuje kolegom na tym i innym forum bo nie mam zamiaru udowadniać że nie jestem wielbłądem.
Będę miał więcej czasu dla siebie.

optymista111
16-11-2013, 20:59
Wiesiek a jak ja mam się zachować kiedy mnie oczerniają że mam dolę za reklamę, że jestem na usługach producenta albo was dystrybutorów? Już nie chce mi się zaprzeczać ale z każdym dniem jak jeden z drugim za jednym z konkurencji to powtarza zastanawiam się czy jeszcze się tu pojawiać?
Kiedyś pewnie przeleje się czara goryczy i podziękuje kolegom na tym i innym forum bo nie mam zamiaru udowadniać że nie jestem wielbłądem.
Będę miał więcej czasu dla siebie.

Oto im właśnie chodzi, olej ich, jeśli powtarzają w kółko po ileś tam razy to samo , to ja też powtarzam TO PERFIDNA ROBOTA KONKURENCJI
A spotkać takiego ludzkiego sprzedawce jak karoka to naprawde coraz ciężej..

Jam mam kociołek , pracuje, jest ciepło, na razie chodzi sobie na automacie i doceniam to że nie musze latać do kotłowni co godzine,dwie jak wcześniej. Co wsypie pieklorz bobrek, wesoła, czech łyka nie ma problemu , popiół ok, brak niedopałków,
w przyszłości być może bede musiał włożyć do komina z cegły wkład żaroodporny ze względu na niską temp.spalin u mnie 50-80stopni (czyli z tą sprawnością nie jest tak źle co?, hehe)
jedynie jeszcze niepodłączony do neta,
a właśnie bo jest tu paru kumatych - co musze dokupić jeśli mam blueconnecta modem usb?

Pozdrawiam

mpepe
16-11-2013, 21:00
Co do ostatnich postów informacji i krytyki to nie widzę w tym nic dziwnego jeśli klient który już kupił a drugi który zapłacił i czeka a terminy się wydłużają krytykują teraz produkt na forum. Jestem w wątku od 2 lat na bieżąco i nie można wcześniej pisać bardzo dobrej jakości wykonania a potem nawet nie wiem jak to odebrać bronić się porównują do produktów z njaniższej półki bo tak to teraz wygląda. Mnie osobiście ten problem nie dotyczy ale widać, że Instalco zaczyna mieć problem ze skalą a to wymaga innego podejścia do zarządzania, tak jak piszą koledzy, kontroli jakości itd itd itd.

A krytyka jeśli konstruktywna no cóż należy przeprosić kolegę mpepe, kalio i innych jakby nie było są to klienci firmy. A nie iść w zaparte bo można stracić co się do tej pory wypracowało. Moim skromnym zdaniem kolega kalio powinien dostać jakąś rekompensatę jeśli nie w gotówce to przynajmniej w postaci usługi lub dodatku podobnie mepe za cierpliwe czekanie zwłaszcza, że wpłacił całość a producent nie wywiązuje się z terminu. Cóż takie rzeczy się zdarzają są produkty z wadami są obsuwy też ale należałoby klientowi zrekompensować a nie jeszcze walczyć i próbować zdyskredytować na forum pisaniem, że to pewnie konkurencja. Wliczjąc mnie bo kiedyś też byłem zaliczony to wygląda na to, że konkurencja wydała już ponad 25 tysięcy żeby zdyskredytować Instalko, tylko pogratulować takiej konkurencji.

Nie obrażajcie się panowie tylko ruszcie głową bo w tych przypadkach mam wrażenie, że klient ma racje nie tylko wynikającą z powiedzenia.

Beata&Slawek

Dzięki za wyrozumiałość i obiektywizm,
w końcu ktoś popatrzył na sprawę okiem klienta takim samym jakim My jesteśmy, jasna sprawa, że jeśli się coś zawali to należy to naprawić lub przynajmniej próbować. Ja siedziałem cicho przez kilka tygodni ale ile można.
Jeszcze raz dziękuję :-)

pawko_
16-11-2013, 21:04
te z automatycznej kosztują 1.5x tyle ja na defro duo uni 15KW dostałem od instalatora cenę 10.700 czyli prawie 4000 tys więcej niż za rbr za rbr płaciłem 6.800, jak to teraz wygląda nie wiem.

O tym pisałem parę stron wstecz. Koledzy mówią, że kocioł drogi... - fakt drogi, ale i tak tańszy o kilka tysięcy niż np. Defro

scarface26
16-11-2013, 21:11
mpepe kto ci sprzedał kocioł? da się bezpośrednio od instalco kupić czy trzeba przez jakiegoś dystrybutora?

Maher
16-11-2013, 21:22
TO PERFIDNA ROBOTA KONKURENCJI


Co myślisz że jestem z konkurencji, jeszcze kocioł nie uruchomiony tylko przez to że trzy krotne przesuwany był termin przez Instalco w międzyczasie dowiedziałem się o braku certyfikatu ,wreszcie po dostarczeniu okazuje się że piec jest niezgodny z zamówieniem (dopłacałem do droższej przekładni NORD, a dostałem dużo tańszą i gorszą od seryjnej transtecno) i do tego niesprawną (podajnik kręcił się w przeciwną stronę), do tego zawór DBV tak samo odwrotnie wkręcony i siłownik klapy podajnika źle dobrany (taki mocny że wyłamuje blachę mocującą zawiasy). Wystarczyło by żeby tych błędów nie było to bym nic nie pisał tylko zajął się paleniem, dobrze że przynajmniej pogoda dopisuje bo straty spowodowane zamrożeniem instalacji CO i CWU byłoby dużo większe.

mpepe
16-11-2013, 21:25
Tak Sławku, tylko dlaczego do mnie piją ?
Ja im kotłów nie sprzedałem, nie produkuję ich.
Na krytykę od użytkowników nic nie powiem, niema rzeczy idealnych i KAŻDE mają coś na + i na -.
Zdarzało się się że coś kurier uszkodził, zawsze proponowałem żeby nie odbierać albo jakąś rekompensatę jeśli nie było to nic wielkiego ale wykrzykiwanie tych samych sloganów kilka razy na stronie nie rozumiem.
Zaproponowałem odkupienie kotłów jeśli po obejrzeniu nie spełniły oczekiwań kupujących ( nawet nie moich ) a dalej krzyki i żadnej rezygnacji z zakupu.
Rozumiesz coś z tego ?
Ja nie.

Chwilę, chwilę, chwilę mi nie proponowałeś odkupienia :)
ale ja już ci wyjaśniłem dlaczego mnie wkurzasz, po pierwsze nie pomogłeś mi chociaż zwracałem się na forum do wszystkich z prośbą o pomoc w zaplanowaniu podpięcia kotła bo myślałem, że wcześniej zamówię sobie części na necie żeby było taniej, innym pomagasz (i nie pisz że dlatego że ciebie atakuje bo pisałem to dużo wcześniej przed naszą obecną pyskówką) po drugie jak już pisałem moim zdaniem nie jest fair play, że prowadzisz biznes wykorzystując do tego akurat to forum. Ale ok jestem gotów a nawet jestem chętny zakopać topór i wyluzować jeśli zaczniesz podchodzić do sprawy kotłów RBR obiektywnie i po drugie traktować wszystkich forumowiczów jednakowo ok?
to teraz próba twojej pomocniczości jak podpiąć sterownik pod neta przez wifi? dobrze się domyślam że potrzebuje karty usb z wifi?

karoka65
16-11-2013, 21:26
Widać różnicę w wykonaniu do tych z 2 lat wstecz mój tak nie wygląda.Co do ceny nie przesadzajmy te z automatycznej kosztują 1.5x tyle ja na defro duo uni 15KW dostałem od instalatora cenę 10.700 czyli prawie 4000 tys więcej niż za rbr za rbr płaciłem 6.800, jak to teraz wygląda nie wiem.

W każym razie co do jakości wykonania biorąc pod uwagę cenę a także fakt, że to kocioł na węgiel nie mam uwag oby służył jak najdłużej ale o tym dowiemy się z czasem i oby tylko palił bez szaleństw i nadmiernego chałasu bo póki co tutaj mam pewne zastrzeżenia.
W tym sęk ja że ja nie widzę tej różnicy.
To że kocioł czasem dojechał bez rusztu, czy zapomnieli włożyć rurę do komina to wiem, ale ja drążę dziurę producentowi 7 razy na dzień żeby to dosłać choć teraz takie rzeczy które może kurier zniszczyć czy coś zapomnieli to mam u siebie i zaraz dosyłam po sygnale od klienta.
Aha, żeby była jasność na standardowym ( fabrycznym ) wyposażeniu eCoala i Beuli są tylko dwa czujniki zew/wew.
Od jakiegoś czasu dajemy 3 sztuki gdyby ktoś chciał zastosować do podłogi także nie robić aj-waj jak ktoś dostał dwa.
W innych kotłach które mają eCoala dają normalnie dwa a zdarzało się że sprzedawcy okradali klientów i to co było za darmo sprzedawali za dodatkową kasę.